Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 12:31



Hozzászólás a témához  [ 1623 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 33  Következő
Pannon dícsérő 
Szerző Üzenet
Hozzászólás 
Nem MMS és wapozás miatt lett ennyi a különbség. Siemens C55-öt használtam, mint tudjuk abban nincs MMS funkció. Wap lehetne, de nem volt, mert sosem használtam wapra, mert olyan kis fonnyadt gombjai vannak, hogy gyakorlatilag használhatatlan a billentyűzete. Azt csak Internetre használtam. Foxen össze volt/van kötve a géppel, és a falon van egy tartón.

Admin: A képet a felhasználó kérésére töröltük.


szer. okt. 19, 2005 15:58
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
qvidra írta:

Ez OK, és akkor az Internet Expressz valamint a Siemens GPRS progi mit számol? A születési évemet? :lol:


kicsit rosszul fogalmaztam. Tehát a telód a fizikailag átmenő forgalmat számolja, erre készült ez a része. Mese nincs, ami átmegy, azt számolja, nem befolyásolja, hogy tömörített vagy sem, stb. Nem befolyásolja a számítógépen lévő program se. Amit kinyom a gprs-en, az megy az egyik számlálóba, ami bejön az a másikba.

(jut eszembe Landsmann, az a két-három mega különbség, nem esetleg a wapozás vagy mms miatt jön össze?)

A winfos alatt lévő program pedig egész más szinten helyezkedik el. Simán lehetnek adatok, amik nem rajta keresztül mennek ki, illetve bizonyos dolgokat nem számol bele.


szer. okt. 19, 2005 15:27
Profil Honlap
Hozzászólás 
Már az elő kifejtettem hogy milyen célt szolgál a számláló a programban. Nem értem miért erre akarod alapozni az adatforgalom számolását. Én sosem néztem hogy mennyit mutat, mert arra alapozni nem lehet. Ott csak az arányok összehasonlítására alkalmas. Adatforgalmat a PannOnline-on és a 1741-en is lekérdezhetetd ingyen, vagy a telefonodban is ellenőrízhetetd. Én mindig a C55 adatszámlálóját néztem. Az 500 mega alatt 2-3 mega eltérés volt a telefon és a pannon által mért adatok között.


szer. okt. 19, 2005 14:41
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Egyébként hülye vagyok, mert ezt a pannongyalázóba kellett volna írnom. Bocs.


szer. okt. 19, 2005 14:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
T68m írta:
qvidra írta:
Ma reggel a pannonline-on ellenőriztem a tegnapi forgalmat és a telefon értékei voltak a legközelebb

Valakinek tapasztalata?


ezen miért csodálkozol? A pannon (és a telefonod) azt számolja ami átment.


Ez OK, és akkor az Internet Expressz valamint a Siemens GPRS progi mit számol? A születési évemet? :lol:
Azt tudom, hogy az I.Exp. minden csatlakozáskor újrta kezdi a számlálást, de a tegnapi kétszer kb. félóra netezésem a pannonline szerint (is) az Expr. progiban mutatott tömörített érték kb. 3x-osa volt. A tömörítetlen pedig irreálisan sok volt a program szerint (több mega). Így ezért kár volt ezt a számlálót belerakni. Csak megtéveszti a usert, hogy "hú de **** tömörítek, nézd milyen kevés volt a letöltésed!" Aztán 1 hét múlva jön az SMS, hogy bocs, de elfogyott az 50mega (holott tömörítve a számláló szerint csak kb 20 megát töltöttél).

Na csak ennyi :?


szer. okt. 19, 2005 14:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
qvidra írta:
Ma reggel a pannonline-on ellenőriztem a tegnapi forgalmat és a telefon értékei voltak a legközelebb

Valakinek tapasztalata?


ezen miért csodálkozol? A pannon (és a telefonod) azt számolja ami átment.


szer. okt. 19, 2005 14:16
Profil Honlap
Hozzászólás 
Az Internet Expressz az éppen aktuális tömörített adatokat számolja. Tehát függ a tömörítési aránytól, tehát hogy milyen összetételű a rajta átfolyt adat. A tömörítetlen érték pedig azért nem mindig stimmel, mert ha megszakad a kapcsolat a proxyval, akárcsak rövid időre is és utána újra létrejön a kapcsolat, az adatok nullázódnak és előről kezdődik. Tehát ez adatforgalom számlálásra nem alkalmas. Nem is az a célja. Arra való, hogy lássa az ember hogy mennyi lenne az adatforgalom tömörítéssel és anélkül. Nem is összesíti. Tehát az előző napi adatforgalom sehol nem fog megjelenni a programban. Minden kapcsolat létrejöttekor nulláról indul.


szer. okt. 19, 2005 9:48
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
üdv,

tegnap én is beleugrottam ebbe az 50megás GPRS csomagba. CF62vel USB kábelen keresztül csatlakozom. A siemens GPRS varázslójával létrehoztam a kapcsolatot, elsőre ment. Utána feltettem az Internet Expressz tömörítő progit is. A gondom csak az, hogy a le és feltöltött adatmennyiséget ez a progi össze vissza számolja. A siemens saját progija is számol fel és letöltött mennyiséget + az I.Expressz is (tömörített és tömörítetlen) + a telcsi saját maga is számol adatot (sajnos csak összeset, külön fel/le nincs). A három mérés 3 teljesen különböző mennyiséget számol. Az I.Expressz tömörített értékei a legkisebbek, ezután kicsivel több a siemens GPRS progi fel/letöltése és végül a telefon saját számlálója mutatja a legtöbbet. Ma reggel a pannonline-on ellenőriztem a tegnapi forgalmat és a telefon értékei voltak a legközelebb :( Magyarul a szuper tömörített adatfolyam egy nagy humbuk :(

Valakinek tapasztalata?


szer. okt. 19, 2005 9:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ez engem is érdekelne, mert a közleményben a WAP-hoz is ezt írták, de az ÁSZF-ben egész más van, szóval innentől lesz izgi.
Bővebben a Pannongyalázóban.

Üdv!


kedd okt. 18, 2005 14:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 739
Tartózkodási hely: La Hongrie
Hozzászólás 
mz írta:
Részletek? Percdíjak? :roll:
A PGSM honlapon még nincs semmi.

http://www.pgsm.hu/kedvezmenyek/csaladi.php

Meglévő előfizetés (pl. Pannon 50-100-150-...) mellé rendelhető meg.

(by Darth Smoke)


kedd okt. 18, 2005 7:37
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Crick írta:
Mától magánszemélyek részére elérhető a Pannon Családi Csomag: 0 forintos percdíj azonos ügyfélszámon belüli hívásokért belföldön, minden időszakban, havi bruttó 890 forintért előfizetésenként.

Üdv,
C.


Részletek? Percdíjak? :roll:
A PGSM honlapon még nincs semmi.


kedd okt. 18, 2005 7:20
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Hozzászólás 
Mától magánszemélyek részére elérhető a Pannon Családi Csomag: 0 forintos percdíj azonos ügyfélszámon belüli hívásokért belföldön, minden időszakban, havi bruttó 890 forintért előfizetésenként.

Üdv,
C.


kedd okt. 18, 2005 3:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Hozzászólás 
http://www.pgsm.hu/sajtoszoba/sajto/2005/mnet.php

"Az átalakított adatcsomag-struktúra bevezetésével párhuzamosan a Pannon GSM egy különleges ajánlattal jár azok kedvében, akik még csak most ismerkednek a mobil adatátvitelben rejlő lehetőségekkel és szolgáltatásokkal, ám szeretnék rögtön minél teljesebb mértékben ki is használni azokat. A most bevezetett Mobile Data 50 csomagot ezért 2006. február 1-jéig kedvezményesen, a Mobile Data 3 csomag havidíja ellenében vehetik igénybe a Pannon GSM azon ügyfelei, akik legkésőbb december 1-ig megrendelik a szolgáltatást.

Az ajánlatot választó előfizetőink havi 490 forintért vethetik bele magukat az információ áradatába, kihasználva a mobil szélessáv egyre növekvő, jelenleg több mint ezer településre, a lakosság 60 százalékára kiterjedő lefedettségét. "

Üdv,
C.


hétf. okt. 17, 2005 22:04
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Mindig a hangposta volt az első dolgom, amit kiirtottam az új előfizetésből. Sosincs kikapcsolva a telefonom, így nekem totál fölösleges.


csüt. okt. 13, 2005 11:55
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
reklamhang írta:
Megújul a Pannon GSM Hangposta
...


Ezek a minimális követelmények egy hangposta rendszerrel kapcsolatban, eleve így kellett volna működnie eddig is :roll:


csüt. okt. 13, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
És még mindig nincs Hívásértesítő...


csüt. okt. 13, 2005 10:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 9:35
Hozzászólások: 1266
Hozzászólás 
Megújul a Pannon GSM Hangposta

Az eddigieknél is gyorsabban, egyszerűbben lehet üzenetet hagyni és hallgatni is: a változások mind a hívó, mind a hívott fél számára időt és pénzt takarítanak meg.

A lényeges információkat előtérbe helyezve, az ügyfelek használati szokásait figyelembe véve alakította át Hangposta szolgáltatását a Pannon GSM. Az eddigieknél egyszerűbbé, közvetlenebbé válik például az üzenethagyás. Amennyiben a hívott Pannon GSM előfizető sem személyes kimenő üzenetet, sem hangaláírást nem rögzített, a rendszer nem olvassa be a címzett telefonszámát - hiszen az rendszerint úgyis ismert a hívó fél számára -, hanem közvetlenül felkér arra, hogy a sípszó elhangzása után rögzítsük üzenetünket. Ha pedig hangüzenet helyett telefaxot kívánunk küldeni egy Pannon GSM előfizetőnek, mostantól azt külön gomb megnyomása nélkül megtehetjük: a rendszer automatikusan felismeri a faxhangot, így minden további nélkül kész a fogadásra.

Az üzenetek gördülékeny visszahallgatását ugyancsak több újítás segíti. Eddig csak egy adott üzenet végén nyílt lehetőség annak törlésére, illetve a következő üzenetre való ugrásra. Mostantól viszont ezen funkciók tetszőlegesen használhatók, az aktuális bejegyzés törlésekor pedig automatikusan a következő üzenetet kezdi lejátszani a rendszer. Ezzel összhangban az egyes üzenetek állapota sem csupán a teljes lejátszás végeztével változik meg: míg korábban, ha félbehagytuk egy üzenet visszahallgatását, azt továbbra is új, lejátszatlan tételként kezelte a Hangposta, mostantól az üzenet a lejátszás indításának pillanatában átkerül a már meghallgatott üzenetek mappájába.

Hasonlóképpen az idő- és költséghatékonyabb felhasználást segíti, hogy az eddigiekkel ellentétben a rendszer csupán az üzenet beérkezési időpontját közli annak meghallgatása előtt. A felhasználók később természetesen szokás szerint meghallgathatják a hívó fél telefonszámát, ha annak szükségét látják. A változások a Privát és Üzleti Hangposta fiókokat egyaránt érintik, azok elérési feltételeit és tarifáit nem módosítják.


Nem nagy durr! :wink:


csüt. okt. 13, 2005 10:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
bluestar írta:
Mind1, a 160-as percdíjnak úgysem a dicsérõben a helye.


Dehogynem!

A pannon úgy vezette be a 3G-t, hogy olcsóbb lett a videohívás, mint a hagyományos, gsm.

Ezért csak dícséret illeti, nem? ;-)


szer. okt. 12, 2005 14:23
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
T68m írta:
bluestar írta:
csab2 írta:
T68m írta:
2. a legdrágább elérhető percdíj 9600Ft/perc - csak az élvonaltól! :lol:


Ezt kifejtenéd? Nm világos, hogy ezt hogy érted.


Szerintem úgy, hogy ha 1 másodperc 160, akkor egy perc 9600 (160x60). Ez persze így hibás gondolatmenet, mert ha egy percet beszélsz, az is "csak" 160.


mitől lenne hibás?

Ha 60x hangpostára futsz és nem nyomod le elég gyorsan a gomb, akkor összeségében 60 másodpercért, azaz 1 percért fizetsz 9600Ft.


Ez akkor 60 különböző hívás, mindegyik 160-as percdíjért. A végösszeg 9600, ez tény, de ez 60 hívásra jut.
Mind1, a 160-as percdíjnak úgysem a dicsérőben a helye.


szer. okt. 12, 2005 14:11
Profil
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
bluestar írta:
csab2 írta:
T68m írta:
2. a legdrágább elérhetõ percdíj 9600Ft/perc - csak az élvonaltól! :lol:


Ezt kifejtenéd? Nm világos, hogy ezt hogy érted.


Szerintem úgy, hogy ha 1 másodperc 160, akkor egy perc 9600 (160x60). Ez persze így hibás gondolatmenet, mert ha egy percet beszélsz, az is "csak" 160.


mitől lenne hibás?

Ha 60x hangpostára futsz és nem nyomod le elég gyorsan a gomb, akkor összeségében 60 másodpercért, azaz 1 percért fizetsz 9600Ft.


szer. okt. 12, 2005 12:50
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
csab2 írta:
T68m írta:
2. a legdrágább elérhető percdíj 9600Ft/perc - csak az élvonaltól! :lol:


Ezt kifejtenéd? Nm világos, hogy ezt hogy érted.


Szerintem úgy, hogy ha 1 másodperc 160, akkor egy perc 9600 (160x60). Ez persze így hibás gondolatmenet, mert ha egy percet beszélsz, az is "csak" 160.


szer. okt. 12, 2005 9:48
Profil
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
T68m írta:
2. a legdrágább elérhető percdíj 9600Ft/perc - csak az élvonaltól! :lol:


Ezt kifejtenéd? Nm világos, hogy ezt hogy érted.


szer. okt. 12, 2005 6:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
skynet írta:
Londelmor írta:
skynet írta:
ja, mindez annak idején , egész pontosan '99-ben...

miért, nem úgy van, hogy aki azóta változtatás nélkül használja a kártyáját, annak még mindig az a tarifacsomag van meg, azokkal a percdíjakkal, csak mostmár nem másodperc, hanem perc alapon?


de (asszem), csak közben lejjebb vitték a percdíjakat, csúcsidõben csak 95 forint hálón kívülre este 6-ig.


csúcsid ő ben 160,00 Ft
csúcsid ő : hétköznap 06.00 órától 18.00 óráig
http://www.pgsm.hu/tarifacsomagok/dijsz ... 051108.pdf

"4.1. Számlázási egységek
A Praktikum Privát, Praktikum Classic és Praktikum Pro tarifacsomagoknál, a Bee Free és Bee Originál,
illetve a Pannon Praktikum, Praktikum Perfekt és djuice kártyás tarifacsomag esetében a nemzetközi és roaming forgalmi díjak mérése egyperces egységekben történik."

ebből következik:
1. ezzel a csomaggal videotelefonálni KÖTELEZŐ!

2. a legdrágább elérhető percdíj 9600Ft/perc - csak az élvonaltól! :lol:


kedd okt. 11, 2005 16:11
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
tényleg lejjebb vitték? nem is tudtam... így persze már nem igaz, amit írtam. (meg nem tudom, hogy olyan régi kártyákkal lehet-e umts hálóra bejelentkezni (vagy ennek nincs technikai akadálya?))


kedd okt. 11, 2005 16:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
skynet írta:
ja, mindez annak idején , egész pontosan '99-ben...

miért, nem úgy van, hogy aki azóta változtatás nélkül használja a kártyáját, annak még mindig az a tarifacsomag van meg, azokkal a percdíjakkal, csak mostmár nem másodperc, hanem perc alapon?


kedd okt. 11, 2005 15:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Mobillal DVD-t?

Jövőre a magyar mobilosok akár DVD-t is nézhetnek az egyik nagy szolgáltató harmadik generációs telefonjain. A mobiltársaság egy éve nyerte el a harmadik generációs hálózat kiépítésére kiírt pályázatot.


Egyelőre a több mint 9 millió készülékből csak 5000 harmadik generációs. Ezekkel októbertől már külföldre is lehet videotelefonálni.

Ove Fredheim, a Pannon GSM vezérigazgatója azt mondta: "Szükség van arra, hogy a szolgáltatások rendelkezésre álljanak, hogy a kapacitásokat kihasználhassuk. Ezek a szolgáltatások nemcsak a mobilszolgáltatóktól fognak származni, hanem a szolgáltatást használó társaságoktól is.

2006-tól új technológiákat tesztelnek. Elképzelhető, hogy jövőre már DVD-t filmet is lehet nézni a mobilon.


kedd okt. 11, 2005 14:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
skynet írta:
praktikum priváttal félperc (ezt ki kellett fizetni, ha felvette a hívott fél), utána másodperc alapon 160 ft este 10-ig :D :D :D :D :D :D :D

akkor egy privátosnak januártól olcsóbb lesz videótelefonálni, mint simán felhívni valakit ;)

egyébként annyira nem rossz ez az ár. bár még jócskán lejjebb kell vinni ahhoz, hogy tényleg sokat használják az emberek, de ez már sztem elég olcsó ahhoz, hogy a menőzni akaró "fiatalság" ebbe ölje a pénzét (mint ahogy a több száz forintos csengőhangokba, logókba, és háttérképekbe)

viszont az érdekes, hogy hamarosan már HSDPA tesztüzemet akarnak csinálni. vajon mikor hamarosan? és hogyhogy még alig építették ki a hálózatot, de máris updatelik?


hétf. okt. 10, 2005 17:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
mz írta:
pgsm írta:
Ove Fredheim kiemelte: a videotelefonálás kedvezõ árazásával a Pannon GSM azt kívánja elõsegíteni...


Pannon GSM hálózatán belül 90 forint, hálózaton kívül 110 forint lesz percenként a nap bármely szakában.

Betojok, annyira kedvezõ ára van! :lol:


akkor nézd meg a vesztelét!

ja, és ez a nyitó ár. Nem tudom emlékszel-e, hogy mennyi volt annak idején a gsm hívás?


hétf. okt. 10, 2005 16:32
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
mz írta:
Al Bundy írta:
mz írta:
Itthon ez a 3G nagy bukta lesz, nem fogják sokan használni.


Szerintem, ha majd jönnek az olcsó 3G-s telók a fiatalok rá fognak kattanni a videótelefonálásra és a videózásra, ebben biztos vagyok.


Persze, biztos, hogy lesz majd egy réteg, aki használni fogja, de a döntő többséget nem fogja meghatni, ahogy engem sem.


Ilyen árak mellett nem kell ahhoz "döntő többség". :D


hétf. okt. 10, 2005 13:53
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Al Bundy írta:
mz írta:
Itthon ez a 3G nagy bukta lesz, nem fogják sokan használni.


Szerintem, ha majd jönnek az olcsó 3G-s telók a fiatalok rá fognak kattanni a videótelefonálásra és a videózásra, ebben biztos vagyok.


Persze, biztos, hogy lesz majd egy réteg, aki használni fogja, de a döntő többséget nem fogja meghatni, ahogy engem sem.


hétf. okt. 10, 2005 13:41
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
mz írta:
Itthon ez a 3G nagy bukta lesz, nem fogják sokan használni.


Szerintem, ha majd jönnek az olcsó 3G-s telók a fiatalok rá fognak kattanni a videótelefonálásra és a videózásra, ebben biztos vagyok.


hétf. okt. 10, 2005 13:33
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Itthon ez a 3G nagy bukta lesz, nem fogják sokan használni.


hétf. okt. 10, 2005 13:26
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
A jelenlegi adatforgalmi díjak érvényesek akkor is, amikor a 3G-hálózaton böngészik az internetet, küldik el elektronikus leveleiket.

Ez is egész olcsóvá teszi a használatot :D.


hétf. okt. 10, 2005 13:22
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
pgsm írta:
Ove Fredheim kiemelte: a videotelefonálás kedvező árazásával a Pannon GSM azt kívánja elősegíteni...


Pannon GSM hálózatán belül 90 forint, hálózaton kívül 110 forint lesz percenként a nap bármely szakában.

Betojok, annyira kedvező ára van! :lol:


hétf. okt. 10, 2005 13:20
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
skynet írta:
"a vezető mobil szélessáv-szolgáltató"

mivel a többiek nem mobil szélessávnak hívják :D


Ja, és egyébként is mire lenne vezető? Arra a néhány négyzetméternyi UMTS lefedettségére veri magát? :evil:


hétf. okt. 10, 2005 13:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
skynet írta:
"a vezető mobil szélessáv-szolgáltató"

mivel a többiek nem mobil szélessávnak hívják :D


Hát igen, ezen én is jót nevettem :)


hétf. okt. 10, 2005 12:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 11:12
Hozzászólások: 220
Hozzászólás 
2005. október 10.


Pannon GSM: kereskedelmi 3G-vel bővít a vezető mobil szélessáv-szolgáltató


Az ingyenes időszakot követően is rendkívül kedvező áron videotelefonálhatnak az ügyfelek

A nyilvános tesztidőszak sikeresen zajlott, így a Pannon GSM október 10-étől kereskedelmi jelleggel nyújtja a 3G-hálózaton elérhető szolgáltatásokat - jelentette be Ove Fredheim, a mobiltársaság vezérigazgatója. A december 31-éig még ingyenesen kipróbálható videotelefonálás díja a Pannon GSM hálózatán belül 90 forint, hálózaton kívül 110 forint lesz percenként a nap bármely szakában.

Még egy év sem telt el azóta, hogy a Pannon GSM a 3G-tenderen kiírt legértékesebb frekvenciacsomag nyerteseként megkezdhette harmadik generációs hálózata kiépítésének előkészületeit, ma pedig már a kereskedelmi szolgáltatás indulásáról számoltak be a társaság vezetői. A Pannon GSM ügyfelei június 15-e óta nyilvános teszt keretében próbálhatták ki a 3G-rendszert, s a sikeres tesztet követően mától üzemszerűen működik a mobil szélessáv leggyorsabb adatátvitelt biztosító hálózata.

„A sávszélesség bővülése elsősorban lehetőséget jelent” - mondta Ove Fredheim, a Pannon GSM vezérigazgatója - „olyan lehetőséget, amit jelenlegi szolgáltatás-kínálatunk bővítésével, új szórakoztató és üzleti alkalmazások bevezetésével, új tartalmakkal használhatunk ki.” A Pannon GSM különböző tartalom- és adatforgalmi szolgáltatásainak árazása technológia-független: a felhasználók az eddig megszokott árakat fizetik a letölthető zenékért, videókért, az élő televíziós adások megtekintéséért. A jelenlegi adatforgalmi díjak érvényesek akkor is, amikor a 3G-hálózaton böngészik az internetet, küldik el elektronikus leveleiket.

Ove Fredheim kiemelte: a videotelefonálás kedvező árazásával a Pannon GSM azt kívánja elősegíteni, hogy jövőre is egyre többen ismerkedjenek meg a 3G által kínált legjelentősebb újdonsággal, a videotelefonálással, miközben folytatják a mobil szélessáv egyéb szolgáltatásainak fejlesztését is. „A Pannon GSM előfizetői több mint százezren rendelkeznek EDGE-képes telefonnal, s mivel mi biztosítjuk a legnagyobb lefedettséget, a pannonos mobil szélessáv már Magyarország lakosságának nagyobb része számára hozzáférhető. A folyamatosan bővülő tartalomkínálat, a kedvező internetezési lehetőségek, az integrált megoldásokat kínáló mobilirodai alkalmazások mind azt segítik elő, hogy egyre többen és többen csatlakozzanak a mobil szélessávhoz.”- tette hozzá.

A Pannon GSM 3G-hálózata jelenleg Budapest belső kerületeiben érhető el, az év végére pedig a főváros nagy része is lefedett lesz. A teljes mobil szélessávú hálózat fejlesztése ugyancsak folyamatosan zajlik, a lakosságra vetített országos lefedettség jelenleg meghaladja az 50 százalékot. A HSDPA*, a 3G lényegesen nagyobb adatátviteli sebességet nyújtó technológiája hamarosan tesztüzembe kerül a Pannon GSM hálózatában.

*High Speed Downlink Packet Access


hétf. okt. 10, 2005 11:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Telefonon beallitod, illetve inkabb engedelyezed /datum ido automatikus frissitese be az en telfonomon/ es mondjuk egy lassan kivitelezett sim-csere utan /amikor is elfelejti az idot/ majd akksi fel, bekapcs, es lass csodat, beallitja magat ;) Hogy rendszeresen frissiti-e is magat, es karbantartja-e a pontosan jarast, na az egy jo kerdes, de velhetoen igen.

Cellainfo jo lenne, ha nem mutatna par helyen tok hulyeseget /pl Menden Sulysapot, mikozben egymastol 11 km-re vannak, sot, sulysapra beerve a sulysapi cellara akaszkodik a telo. Kulon bonusz, hogy a Mendei es a Sulysapi vonatallomas az biza egyenepulet -termeszetesen kivilagitott allomastabla nincs, thx to mav-, igy aki ez alapjan szall le este a vonatrol, hogy, Sulysapot ir, az epulet is ismeros, az telibeszivja kemenyen/.


hétf. okt. 03, 2005 21:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
reaxol írta:
...az automatikus órabeállítás...
Ez micsoda? Lemaradtam valamirõl... :roll:


én sem tudom! De inkább nem szóltam, nehogy hülyének nézzenek! :D


hétf. okt. 03, 2005 21:12
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
reaxol írta:
...az automatikus órabeállítás...
Ez micsoda? Lemaradtam valamiről... :roll:


hétf. okt. 03, 2005 19:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 17:45
Hozzászólások: 174
Hozzászólás 
Azon gondolkozom, hogy mit lehetne írni ebbe a topicba, mi az ami miatt lehetne a Pannont dícsérni.
Ami eszembe jut, az a cellainformációs szolgáltatás, a Pannonline és az automatikus órabeállítás, más semmi.
Legalábbis számomra, aki csak a publikus előfizetésekhez fér hozzá. Mert nincs olyan tarifacsomagja sem post sem prepaid téren, amire azt mondaná az ember, hogy megéri.


hétf. okt. 03, 2005 16:59
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mz csüt. dec. 31, 2009 13:57-kor.



hétf. szept. 05, 2005 19:48
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
Telihold van?
Amúgy igazad van. Én emiatt [is] használok még mindig egy T65-t, miközben a családban már tobzódnak a karácsonyfa-telefonok.

A válasz az Aktívra meg gyengén sikerült. Most megül a Pannon, vagy mit csinál?


hétf. szept. 05, 2005 19:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
VonBraun írta:
2005. szeptember 5.

12 havi ajándék feltöltés új Pannon Praktikum ügyfeleknek
Akár 10 000 Ft visszatérítés egy év alatt


A Domino Aktívra frappánsabb választ vártam.
A határként meghúzott 2250Ft havonta az 62,5 percnek felel meg a Praktikum csomagban. Nem igazán értem, hogy ez mire jó?! :roll: Mert ezzel lehet hogy több lesz az ügyfél, de az ARPU frankón fog csökkenni, ami jelenleg 4800 Ft körüli. És itt csak az új előfizetőknek kedveznek ahelyett, hogy a régi ügyfeleknek adtak volna valami normális kedvezményt.
Úgyhogy kedves PGSM a jelenlegi felállás szerint, mostantól kevesebb lóvét fogok önöknek fizetni, mert a Domino Aktiv jobb és inkább abban a csomagban telefonálok. Így méginkább csökken az ARPU-juk. Vártam, hogy csak lépnek valamit, de ez minden képzeletemet alulmúlta. Vehetnék akár új SIM-et is, de a tököm se fogja az új számot becsempészni az engem hivóknak, meg nem fogok emiatt még egy telefonnal szaladgálni.

Egyébként se értem, hogy miért az új előfizetőn van a hangsúly, amikor már telitett a piac? :?:

És úgy egészében véve, tele van a hócipőm a mobiltelefonokkal! A bolhafa.sznyi billentyűkkel, a karácsonyfára hasonlító dizájnnal, a villódzó idióta 65000színű ikonokkal, az 1024 szólamú csengőhanggal, amit nem is lehet meghallani, az idióta opciókkal. Már mindenre jó a ku.rva telefon, csak éppen telefonálásra nem! Követelem vissza a monokróm kijelzőt, az egyszólamú csengőhangokat és a normális billentyűzetet. A hajtogatható, csúsztatható telefonokat meg hagyják meg a rehabilitációra szoruló sérülteknek gyógyulásuk javára szolgálandólag. 2-3 év alatt nem voltak képesek eljutni a fejlesztők, hogy bővithető memória legyen a telefonjaikban, amikor egy 20000 Ft-os fényképezőgép képes erre. Úgy hogy ezt nektek: ..l..


hétf. szept. 05, 2005 19:21
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Hat,ez eleg sovany.
A Domino Aktiv meg mindig sokkal jobb.


hétf. szept. 05, 2005 18:48
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
2005. szeptember 5.

12 havi ajándék feltöltés új Pannon Praktikum ügyfeleknek
Akár 10 000 Ft visszatérítés egy év alatt

A szeptember 5. és október 30. között vásárolt készülék nélküli Pannon Praktikum előfizetések egyenlegén összesen akár bruttó tízezer forintot ír jóvá a Pannon GSM. A szolgáltató aktívan telefonáló ügyfeleire szabott promóció keretében nyújtott ingyenes beszélgetési idő 1 év alatt a négy és fél órát is elérheti.

A Pannon GSM egy év alatt összesen akár bruttó 10 000 forintot ír jóvá azon előfizetők egyenlegén, akik a két hónapon át tartó akciós időszakban készülék nélküli Pannon Praktikum kártyás csomagot vásárolnak, majd azzal havonta legalább 2250 forint értékben telefonálnak. A tízezer forintos beszélgetési kedvezményt tizenkét részletben tölti fel ügyfelei egyenlegére a Pannon GSM.

Az előfizetők minden olyan hónap után igénybe vehetik az ajándék feltöltést, amikor forgalmuk elérte a bruttó 2250 forintot. Jogosultságukat akkor is megőrzik, ha egy adott időszakban ennél kevesebbet telefonálnak, így a következő hónapban ismét részesülhetnek az aktuális jóváírásban. A Pannon GSM harminc naponta írja jóvá az ajándékot az ügyfelek egyenlegén. Az ily módon havonta biztosított keret belföldi, nem emelt díjas számok hívására, illetve SMS, MMS küldésére vehető igénybe.

A Pannon Praktikum minden belföldi irányban és minden időszakban egységes, 36 forintos percdíjat, illetve SMS-küldési díjat, ezzel előre kiszámítható és kézben tartható költségeket biztosít előfizetőinek. A nagy összegű feltöltőkártyák által biztosított jelentős, akár 20%-os percdíjkedvezményen túl a most útjára bocsátott akció akár további havi 23 perc díjmentes beszélgetést jelent az új Pannon Praktikum előfizetőknek, egy teljes éven át.


hétf. szept. 05, 2005 17:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Ismét meg kell említenem, hogy a Duna Plaza Bemutatóterem szerintem már vetekszik a Vodás MOM Parkkal, értem itt a felkészültséget, ügyintézési gyorsaságot és precízséget. Aki jár oda, tudja, hogy fél óra ingyenes a parkolóházban. Én úgy vettem meg a K750i-met, hogy még az ingyen félórában távoztam a parkolóházból. Azért ez nem semmi... :D


pén. szept. 02, 2005 23:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 18:30
Hozzászólások: 696
Hozzászólás 
scrollingrock írta:
Nem kísértem a sorsot elküldök pár MMS-t aztán megnézem 24 óra múlva mennyit mutat a számlaegyenleg.

Helyes :wink:

Pannonban én kb 1,5 véve nem bízom.


kedd aug. 16, 2005 23:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2005 12:53
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Nem kísértem a sorsot elküldök pár MMS-t aztán megnézem 24 óra múlva mennyit mutat a számlaegyenleg.


kedd aug. 16, 2005 20:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
scrollingrock írta:
Én tegnap küldtem életem első MMS-ét a kártyámról. Előfizus vagyok és érdekelne hogy akkor most tényleg ingyen van egy hónapig? Vagy tényleg honnan lehet tudni hogy most mit is értettek ezen?

Legalább egy SMS-t küldhetett volna ha tényleg ingyenes most egy hónapig.


Én tavaly szívtam meg velük! :evil:
(először kimaradt a közleményből, hogy csak szeptembertől lehet küldeni az ingyen MMS-eket, de jóváírták később, majd szeptemberben hirtelen "elfogyott" az egyenlegem, a képviseleten a nő meg be akarta nekem adni, hogy az akció időtartamába nem tartozik bele a szeptember 1-je és a szeptember 30-a, azaz a kezdő és az utolsó nap :) )

Azt tudom tanácsolni, rendszeresen figyeld az egyenleged a Pannonline-n!

LML

Ja, én nem kaptam semmiféle sms-t.


kedd aug. 16, 2005 11:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1623 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 33  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség