Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 1:24



Hozzászólás a témához  [ 233 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Nokia N85 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 23:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Aha

És a kijelzője milyen a régidhez képest?
A gyorsaságot hol lehet észrevenni?
A régi telódon melyik szoftverfrissítés van? A legújabb?


pén. jan. 09, 2009 16:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 06, 2008 23:56
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az N85 üzenetolvasója nem tud magyarul,s ezen szeretnék változtatni.Nem életbe vágó,de jó lenne ha ez is müködne.Tud valaki segíteni?


pén. jan. 09, 2009 16:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Macika írta:
laci48 írta:
Sehol senki ?
Már a Winfost is újratelepítettem 2X, a telepítési csík végigmegy, majd kilép, hogy a letöltés nem sikerült !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Valakinek sikerült már átírt PC-vel frissíteni az új, FP2-es Nokiákat?

Ezek szerint még nem lehetséges ?


pén. jan. 09, 2009 16:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
pikszo írta:
Üdv

Olyanok véleményét várom, akik kipróbálták a Nokia N85-öt, a Nokia N96-ot vagy a Nokia N95_8g- at. Azt szeretném tudni, hogy a Nokia N85 mennyivel lassúbb (gyorsabb) a Nokia N95_8g- nál. Vagy a Nokia N96 mennyivel lassúbb (gyorsabb) a Nokia N95_8g- nál.
De csak azok írjanak akik biztosan kipróbálták!
Itt van előttem az asztalomon az N95 8GB-om, ami eladó. Tegnapig azt használtam, majdnem egy éves.
Mellette a tegnap vásárolt N85.

Egyértelműen gyorsabb (nem is kicsivel) az N85.


pén. jan. 09, 2009 16:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 23:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Üdv

Olyanok véleményét várom, akik kipróbálták a Nokia N85-öt, a Nokia N96-ot vagy a Nokia N95_8g- at. Azt szeretném tudni, hogy a Nokia N85 mennyivel lassúbb (gyorsabb) a Nokia N95_8g- nál. Vagy a Nokia N96 mennyivel lassúbb (gyorsabb) a Nokia N95_8g- nál.
De csak azok írjanak akik biztosan kipróbálták!


pén. jan. 09, 2009 16:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
laci48 írta:
Sehol senki ?
Már a Winfost is újratelepítettem 2X, a telepítési csík végigmegy, majd kilép, hogy a letöltés nem sikerült !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Valakinek sikerült már átírt PC-vel frissíteni az új, FP2-es Nokiákat?


pén. jan. 09, 2009 16:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Sehol senki ?
Már a Winfost is újratelepítettem 2X, a telepítési csík végigmegy, majd kilép, hogy a letöltés nem sikerült !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


pén. jan. 09, 2009 13:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Segítséget kérnék !!!
Szoft frissítést szeretnék csinálni.
Átírtam a product codot 0560506-ra.
Elindítom az Updatert - ferlismeri a telót, kiírja hogy van újabb verzió.
Továbblépve azonnal kilép, hogy a telepítés nem sikerült.
Csináltam már HR-t is mind a kétféle módon, a tűzfal letiltva.
Mi lehet a baj ???
köszi előre is !!


csüt. jan. 08, 2009 18:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 452
Hozzászólás 
Van mindegyikről külön topic, szerintem olvasgass vissza, az a legegyszerűbb.


szer. dec. 31, 2008 15:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 30, 2008 17:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok! Én most gondolkodom telovásárláson, és ne mtok dönteni... N85, N79, vagy 5800?? Várom a tapasztalataitokat


szer. dec. 31, 2008 14:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 26, 2007 15:35
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
pikszo: Ennyi pénzért kaphatsz nemes acél vázat is, csak szét kéne nézned a piacon, én már elég sok telefont nyüstöltem Pl.N73,E50,6120c,N82,N78,E66,N79,N95 8gb és mindegyiktől a silány minősége miatt váltam meg, én is szétnéztem a piacon hát az N96, és N85 minőségre vetekszik egy 8.000 Ft samsungéval, én megvettem a Samsung Innov8-at lassan 2 hónapja használom, és teljesen elégedett vagyok vele, egyszerüen nem hiszem el hogy lehet ilyen csúszkás telefont is csinálni, semmi lötyögés, recsegés, fantasztikus a minőség, a tudást meg nem kell ecsetelnem a legjobb symbianos telefon a piacon jelenleg, csak azért szóltam mert Kb. egy árkategóriába vannak ezek a telók, és nem mindegy mit kapsz ennyi pénzért :wink:


hétf. dec. 29, 2008 6:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 06, 2008 23:56
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Akoska írta:
Hát nem is tudom...

Nekem most kb. 6 hetes a telefonom és olyan, mintha ÚJ lenne.

Nemhogy kopás nincs, karcot is max. nagyítóval találnál. Ja, hogy én vigyázok rá, tokban hordom.

Ha valami bereped, az komoly ütést kapott. Napi átlaghasználattól tuti nem reped semmi. És attól a festék is lekophat.
Egyáltalán: Ha valaki ennyire vigyáz a telefonjára, az ne aljazza anyagminőséget. Annak Csamcsung M110 való.

Az N96 (ami kb. ugyanilyen anyagokból van összerakva) is így nézne ki nála 3 hét alatt.

Jelentem tokban tartom!:D
Este beszéltem a lányommal,s reggelre megjelent a repedés a burkolaton.No,nem nagy csak egy 1.5mm-s rész a navi gomb alatt.Még a burkolat széléig sem fut,középen van! ??? Tiszta X-akták,mi!?Tényleg figyelek a telómra,az N73-ról egy év után esett le a fólia a kijelzőről.
Össze spanoltam a Nokiás srácokkal az üzletben és így alkalmam nyílt saját szememmel látni melyik telefon a gyorsabb.N85!De az N96 masszívabb anyagokból van,ez kétségtelen.Elmondásuk szerint 1,5 hónapja nyúzzák a telcsit fagyásig,de kívülről makulátlan volt.


hétf. dec. 29, 2008 3:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Hát nem is tudom...

Nekem most kb. 6 hetes a telefonom és olyan, mintha ÚJ lenne.

Nemhogy kopás nincs, karcot is max. nagyítóval találnál. Ja, hogy én vigyázok rá, tokban hordom.

Ha valami bereped, az komoly ütést kapott. Napi átlaghasználattól tuti nem reped semmi. És attól a festék is lekophat.
Egyáltalán: Ha valaki ennyire vigyáz a telefonjára, az ne aljazza anyagminőséget. Annak Csamcsung M110 való.

Az N96 (ami kb. ugyanilyen anyagokból van összerakva) is így nézne ki nála 3 hét alatt.


vas. dec. 28, 2008 22:58
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 23:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Bushido írta:
Idézet:
Üdv!

Egy kicsit keresgéltem a neten.
Nem tudom eldönteni, hogy Nokia N96 vagy N85-öt vegyek.
A Nokia N96-ban DUAL CPU van, 264MHZ-es. Az N85-ben Single CPU, 369 MHz. Az N96-ban a proci típusa ARM9-es. De az N85-ben még az ARM 11-et tették bele. De a Nokia tudomásom szerint már nem gyártja az ARM11-et mert bajok voltak vele. (melegedés, lefagyás)
Sok tesztet néztem a telefonokról, szerintem az N96 videója és a fényképezője is jobb. ( De én nem ezért választom ) Ebben van DVB-H vevő is amit még Magyarországon nem igen tudunk használni. Németországban viszont már évek óta magy e szolgáltatás.
Az nagy igazság, hogy az N85 kijelzője szebb. Van benne FM transmitter is de úgy hallom, hogy autóban igen nehézkesen működik.

Még nem tudom dönteni, hogy melyik a jobb. Ki kellene próbálni mindkettőt. Nincs valakinek esetleg meg mindkettő? Smile
Szerintetek melyik jobb?

Üdv!
Szerintem nagyon jól működik az N85,a software-re egy rossz szót se tudok mondani.Mondjuk csak annyi,hogy a HelloCarbide nem települ fel.Állítólag a legújabb software nem engedi!?Viszont silány anyagokból készült!26 nap alatt lekopott a navi gombról a festék és alatta berepedt a burkolat!!!A mai tapasztalataim ismeretében,bár vettem volna N96-t!:(



BUSHIDO miért választanál ma N96-ot?


vas. dec. 28, 2008 22:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 23:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Az N85-ben mennyire működik az FM transmitter szobában és autóban?


vas. dec. 28, 2008 22:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Hát mit gyárt helyette?

Merthogy az ARM11-es telefonok gyártása még igencsak folyamatban van. Nem tudok róla, hogy másfajta processzor jött volna a képbe ezen típusoknál.

És mi az, hogy "lefagyott"? A Windows is sokszor lefagy, mégsem kiáltunk kígyót-békát a Pentiumokra.
Egy oprendszeres készüléknél a fagyásnak a procin kívül még elég sok oka lehet.

Nekem N85 van, amit túráztatok is játékokkal, mindenféle progival, fagyás eddig nem volt.
Minimális melegedés igen. De ez szinte természetes...


vas. dec. 28, 2008 21:43
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
pikszo írta:
Én már nem tudom, hogy melyik a jobb. Valaki kipróbálta már élőben az N96-ot vagy az N85-őt. Mennyivel gyorsabb vagy lassabb a Nokia N95_8g-tól.
Még azt nem értem, hogy miért tettek az N96-ba ARM9-es procit. A külföldi lapok azt írják, hogy az ARM11 melegedett, lefagyott. Tudomásom szerint a nokia nem is gyártja már az ARM11-et. Ez igazság??

Jelentem én kipróbáltam mindkettőt. :P A leggyorsabb mint már írtam a fentiekben az N85 , aztán az N95, majd az N96.
Az N96 -ba minden bizonnyal energiatakarékossági okokból raktak ilyen processzor, gondolom a TV volt a fő szempont.


vas. dec. 28, 2008 21:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 23:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Én már nem tudom, hogy melyik a jobb. Valaki kipróbálta már élőben az N96-ot vagy az N85-őt. Mennyivel gyorsabb vagy lassabb a Nokia N95_8g-tól.
Még azt nem értem, hogy miért tettek az N96-ba ARM9-es procit. A külföldi lapok azt írják, hogy az ARM11 melegedett, lefagyott. Tudomásom szerint a nokia nem is gyártja már az ARM11-et. Ez igazság??


vas. dec. 28, 2008 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
pikszo írta:
Én úgy tudom, hogy az N96-ban DUAL CPU van. Az N85 ben pedig SINGLE. Elvileg ha az N96 prociját megszorozzuk kettővel, akkor procira az N96 nagyobb. Tudom, hogy nem ezt kell nézni. Ez van az Machintosnál és az Intelnél is.

De telefonoknál nem. :D Én az N95-öt(3-4hónapig) és az N82-őt(1.5hónapig) használtam dual procis telefonok közül. A "sima" 369Mhz-es processzorok ezeknél lényegesen gyorsabbak a mindennapi használatban.(alkalmazások futtatása, telepítése, és általában a telefon kezelése stb.)
Mind köztudott az N96-ban van a leggyengébb dual proci az összes típus közül. Telepítesz 2-3programot és olyan lesz mint a csiga.


vas. dec. 28, 2008 21:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 23:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Én úgy tudom, hogy az N96-ban DUAL CPU van. Az N85 ben pedig SINGLE. Elvileg ha az N96 prociját megszorozzuk kettővel, akkor procira az N96 nagyobb. Tudom, hogy nem ezt kell nézni. Ez van az Machintosnál és az Intelnél is.


vas. dec. 28, 2008 21:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Bushido írta:
Majd holnap meglátom,hogy mire terjed ki a 2 év gyártói garancia!:) De határozottan bosszantó.Ezért az árért kaphatott volna egy nemesacél vázat,szerintem.

Á, nem kell bosszankodni, ez sajnos ilyen. Én is rácsesztem párszor, meg nem tudnám számolni a használt típusokat. :D
Mindegyiknek van valami minőségi hibája.
Még eddig az N78-al jól megvagyunk a nyekergő hátlaptól eltekintve. Lassan 3hónapja. Lehet lagzi lesz belőle. :)


vas. dec. 28, 2008 20:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 06, 2008 23:56
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Majd holnap meglátom,hogy mire terjed ki a 2 év gyártói garancia!:) De határozottan bosszantó.Ezért az árért kaphatott volna egy nemesacél vázat,szerintem.


vas. dec. 28, 2008 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Bushido írta:
Idézet:
Szerintem szebb, kisebb, és stabilabb összeszerelés.

Mint fent említem lassan,de biztosan szétesik a kütyü a kezemben.:D Az N73-on 2 év aktív használat után sincs nyoma,ez meg...
A többit viszont nagyon jól látja reddoors!

Én is így jártam még annak idején az N95-el és a szupernek hitt E66-ban is meglazult a csúszka és az USB védőgumi leszakadt.
Szóval nincs tökéletes telefon, ki kell sajnos fogni. :?


vas. dec. 28, 2008 20:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 06, 2008 23:56
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Szerintem szebb, kisebb, és stabilabb összeszerelés.

Mint fent említem lassan,de biztosan szétesik a kütyü a kezemben.:D Az N73-on 2 év aktív használat után sincs nyoma,ez meg...
A többit viszont nagyon jól látja reddoors!


vas. dec. 28, 2008 20:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
pikszo írta:
De sztem azért 16 giga már elég jó, no meg a képernyője is egy picit nagyobb, igaz nem amoled, de nekem a sima tft is teljesen megfelel. N95 8g-om van, és annak is gyönyörű a képe. De azért van olyan esset, hogy a teló kiírja, hogy megtelt e lemez.

Azért van ennél sokkal meggyőzőbb érv is, csak egy párat megemlítenék.
Kb. 3szor gyorsabb, sokkal jobb processzor.
Kb. 2-szer annyi memória(RAM)
USB-ről tölthető.
Sokkal több készenléti idő.
Amoled kijelző.
Szerintem szebb, kisebb, és stabilabb összeszerelés.
De a döntés természetesen rajtad áll. Én biztos nem venném meg 16GB ide vagy oda. :D


vas. dec. 28, 2008 20:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 23:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
De sztem azért 16 giga már elég jó, no meg a képernyője is egy picit nagyobb, igaz nem amoled, de nekem a sima tft is teljesen megfelel. N95 8g-om van, és annak is gyönyörű a képe. De azért van olyan esset, hogy a teló kiírja, hogy megtelt e lemez.


vas. dec. 28, 2008 20:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
pikszo írta:
Már több külföldi fórumot is olvastam. Mindkettőt szidják és mindkettőt dicsőítik is. De inkább én az N96-ot választom.
Jövő héten elugrok egy Nokia boltba és kipróbálom mindkettőt. Akkor tudok majd biztosat mondani.

Ha nem fogsz TV-t nézni akkor az N85 a jó választás. :wink: Én mindenképpen azt venném.


vas. dec. 28, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 23:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Már több külföldi fórumot is olvastam. Mindkettőt szidják és mindkettőt dicsőítik is. De inkább én az N96-ot választom.
Jövő héten elugrok egy Nokia boltba és kipróbálom mindkettőt. Akkor tudok majd biztosat mondani.


vas. dec. 28, 2008 19:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 06, 2008 23:56
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Üdv!

Egy kicsit keresgéltem a neten.
Nem tudom eldönteni, hogy Nokia N96 vagy N85-öt vegyek.
A Nokia N96-ban DUAL CPU van, 264MHZ-es. Az N85-ben Single CPU, 369 MHz. Az N96-ban a proci típusa ARM9-es. De az N85-ben még az ARM 11-et tették bele. De a Nokia tudomásom szerint már nem gyártja az ARM11-et mert bajok voltak vele. (melegedés, lefagyás)
Sok tesztet néztem a telefonokról, szerintem az N96 videója és a fényképezője is jobb. ( De én nem ezért választom ) Ebben van DVB-H vevő is amit még Magyarországon nem igen tudunk használni. Németországban viszont már évek óta magy e szolgáltatás.
Az nagy igazság, hogy az N85 kijelzője szebb. Van benne FM transmitter is de úgy hallom, hogy autóban igen nehézkesen működik.

Még nem tudom dönteni, hogy melyik a jobb. Ki kellene próbálni mindkettőt. Nincs valakinek esetleg meg mindkettő? Smile
Szerintetek melyik jobb?

Üdv!
Szerintem nagyon jól működik az N85,a software-re egy rossz szót se tudok mondani.Mondjuk csak annyi,hogy a HelloCarbide nem települ fel.Állítólag a legújabb software nem engedi!?Viszont silány anyagokból készült!26 nap alatt lekopott a navi gombról a festék és alatta berepedt a burkolat!!!A mai tapasztalataim ismeretében,bár vettem volna N96-t!:(


vas. dec. 28, 2008 18:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 14, 2004 19:57
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Szenya írta:
Attka írta:
Akoska írta:
Hát ezzel most nem mozdult el a mérleg pozitív irányba egy kicsit sem :)

Kötve hiszem, hogy az N96-ot csak ez a kis tévécsökevény megmentheti.
Mire ebből komoly mobil tévézés lesz, már kint lesznek az utódok/konkurrens modellek.

Leginkább egy "/2" az árcédulán segítene. De az nem a Nokia módija...


Hello!

Főleg, hogy a Nokia gyárt egy DVB-H Bluetooth TV tartozékot (Nokia SU-33W) mely minden S60 -os telefonhoz csatlakoztatható, és máris van TV az N85-ön is.

Hali


Jelenleg csak az N73 - mal megy ha PR4 van rajta! A jövőben persze igazad van, de ki tudja a fejlesztések milyen ütemben történnek a mostani helyzetben...


Állítólag megy a legújabb N85 szoftal is. Nekem van egy ilyen DVB-H vevőm, sajnos N95-el a bluetooth párosítás után tovább nem jutok. Esetleg akinek van N85-je a legújabb szoftal ki lehetne szedni a hozzávaló Nokia Mobile tv programot?


vas. dec. 21, 2008 16:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 23:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Üdv!

Egy kicsit keresgéltem a neten.
Nem tudom eldönteni, hogy Nokia N96 vagy N85-öt vegyek.
A Nokia N96-ban DUAL CPU van, 264MHZ-es. Az N85-ben Single CPU, 369 MHz. Az N96-ban a proci típusa ARM9-es. De az N85-ben még az ARM 11-et tették bele. De a Nokia tudomásom szerint már nem gyártja az ARM11-et mert bajok voltak vele. (melegedés, lefagyás)
Sok tesztet néztem a telefonokról, szerintem az N96 videója és a fényképezője is jobb. ( De én nem ezért választom ) Ebben van DVB-H vevő is amit még Magyarországon nem igen tudunk használni. Németországban viszont már évek óta magy e szolgáltatás.
Az nagy igazság, hogy az N85 kijelzője szebb. Van benne FM transmitter is de úgy hallom, hogy autóban igen nehézkesen működik.

Még nem tudom dönteni, hogy melyik a jobb. Ki kellene próbálni mindkettőt. Nincs valakinek esetleg meg mindkettő? :)
Szerintetek melyik jobb?


vas. dec. 21, 2008 11:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
A Nokia Siemens Networks tényleg másik cég, bármennyire hihetetlen.


kedd dec. 16, 2008 17:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
http://mobilarena.hu/hir/indul_a_magyar_tmc.html


" A TrafficNav Kft., a Magyar Rádió Zrt., a Navi-Gate Kft. és a Nokia Siemens TraffiCOM Kft. ma jelentette be a hazai TMC szolgáltatás indulását. "


Jó lehet nem egyedül, hanem konzorciumba tömörülve... De akkor is ott van :)


Mint írtam az NSN-nek semmi köze sem a mobiltelefon sem a navigációs készülékek gyártásához. Az üzemeltetés és a szabvány implementálása ezen felül 2 dolog.

( Ezen az alapon, ha 2 cégnél találsz a tulajdonosi szerkezetben bármely hasonlóságot ,nem tudsz messzemenő következtetéseket levonni....)


kedd dec. 16, 2008 16:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
http://mobilarena.hu/hir/indul_a_magyar_tmc.html


" A TrafficNav Kft., a Magyar Rádió Zrt., a Navi-Gate Kft. és a Nokia Siemens TraffiCOM Kft. ma jelentette be a hazai TMC szolgáltatás indulását. "


Jó lehet nem egyedül, hanem konzorciumba tömörülve... De akkor is ott van :)


kedd dec. 16, 2008 16:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Szenya írta:
" ... mint pl. a TMC-t a GPS-eknél "mittudoménki".... "


Őőőőő. Például a mittudoménki része volt a Nokia is:) Éppen ennek fényében volt elég gáz, hogy pont a Nokia 550-es navigátor nem volt kompatibilis a magyar TMC szabvánnyal :D


Ne ezzel teljesen újat mondtál! Megérdezhetem honnan van az infó és pontosan kik voltak ott a Nokiától?

Az NSN, mint az infrastruktúra szolgáltatója jelent meg és nem volt jelen a szabvány implementálásánál. Az NSN-nek ráadásul nem sok köze van a Mobil üzletághoz, hacsak az nem , hogy hálózati kapcsoló és rádiós elemeket fejleszt és értékesít. Attól, hogy a nevében szerepel a Nokia szó.....


kedd dec. 16, 2008 15:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szenya írta:
" ... mint pl. a TMC-t a GPS-eknél "mittudoménki".... "


Őőőőő. Például a mittudoménki része volt a Nokia is:) Éppen ennek fényében volt elég gáz, hogy pont a Nokia 550-es navigátor nem volt kompatibilis a magyar TMC szabvánnyal :D


kedd dec. 16, 2008 15:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás 
Attka írta:
Akoska írta:
Hát ezzel most nem mozdult el a mérleg pozitív irányba egy kicsit sem :)

Kötve hiszem, hogy az N96-ot csak ez a kis tévécsökevény megmentheti.
Mire ebből komoly mobil tévézés lesz, már kint lesznek az utódok/konkurrens modellek.

Leginkább egy "/2" az árcédulán segítene. De az nem a Nokia módija...


Hello!

Főleg, hogy a Nokia gyárt egy DVB-H Bluetooth TV tartozékot (Nokia SU-33W) mely minden S60 -os telefonhoz csatlakoztatható, és máris van TV az N85-ön is.

Hali


Jelenleg csak az N73 - mal megy ha PR4 van rajta! A jövőben persze igazad van, de ki tudja a fejlesztések milyen ütemben történnek a mostani helyzetben...


vas. dec. 14, 2008 16:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: itt-ott
Hozzászólás 
Akoska írta:
Hát ezzel most nem mozdult el a mérleg pozitív irányba egy kicsit sem :)

Kötve hiszem, hogy az N96-ot csak ez a kis tévécsökevény megmentheti.
Mire ebből komoly mobil tévézés lesz, már kint lesznek az utódok/konkurrens modellek.

Leginkább egy "/2" az árcédulán segítene. De az nem a Nokia módija...


Hello!

Főleg, hogy a Nokia gyárt egy DVB-H Bluetooth TV tartozékot (Nokia SU-33W) mely minden S60 -os telefonhoz csatlakoztatható, és máris van TV az N85-ön is.

Hali


vas. dec. 14, 2008 9:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás 
Dannyboy írta:
Szenya,

nem lesz ebből gondod, hogy konkrét adatokat csepegtetsz? Mi nagyon örülünk neki, de tudod, hogy ezt a fórumot nemcsak az ide írogatók nézik...

Gondoltam szólok, mert páran már elvéreztek itt ilyen ügyben...


Sosem hallottál olyat ami nem volt publikus, csak lassabban ér el hozzátok. De kösz az aggódást ;-)


vas. dec. 14, 2008 9:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Szenya,

nem lesz ebből gondod, hogy konkrét adatokat csepegtetsz? Mi nagyon örülünk neki, de tudod, hogy ezt a fórumot nemcsak az ide írogatók nézik...

Gondoltam szólok, mert páran már elvéreztek itt ilyen ügyben...


vas. dec. 14, 2008 1:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás 
Akoska írta:
Igazad van megint.

De legyünk optimisták: a londoni olimpiára, ha minden jól megy, már csak összeáll a dolog :twisted:


Én is ebben bízom bár nem sok pozitív nyilatkozat jelent meg eddig :-(


szomb. dec. 13, 2008 19:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás 
pikszo írta:
Valaki meg tudná mondani, hogy a Nokia n96 mennyivel lassúbb az N85-nél?
Hol érezhető ez?
Milyen bajai vannak az N96-nak?


Már a bekapcsolásnál érzed és gyakorlatilag minden műveletnél. Ritka egy elrontott koncepciójú készülék.


szomb. dec. 13, 2008 19:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 23:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Valaki meg tudná mondani, hogy a Nokia n96 mennyivel lassúbb az N85-nél?
Hol érezhető ez?
Milyen bajai vannak az N96-nak?


szomb. dec. 13, 2008 18:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Igazad van megint.

De legyünk optimisták: a londoni olimpiára, ha minden jól megy, már csak összeáll a dolog :twisted:


szomb. dec. 13, 2008 18:07
Profil ICQ
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás 
Akoska írta:

Igazad van. De tényleg csak pár napja ;)


A tesztek már egy éve folynak és mit ad isten pl. a Nokia adta a teszteléshez szükséges eszközöket így nagy meglepetés nem ért, hogy működik. Ezt picit jobban csinálta az AHRT , mint pl. a TMC-t a GPS-eknél "mittudoménki".

Van Bluetooth vevő, ami a későbbiekben az összes N-szériás telefonnal menni fog, most a PR4-es N73-mal megy csak. N85-re is készül a firmware ehhez. Remélem a következő olimpiát már nézhetem. Ha lett volna eszük akkor már a Pekingi olimpiára összeáll, mert akkora reklámot, mint az olimpiai közvetítés mással nemigen lehet csinálni.

-szerintem-


szomb. dec. 13, 2008 17:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Szenya írta:
Nem akartam én azt elmozdítani se pozitívba se negatívba, csak pontosítani akartam , hogy ne maradjon a topic-ban téves információ.


Igazad van. De tényleg csak pár napja ;)


szomb. dec. 13, 2008 17:49
Profil ICQ
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás 
pikszo írta:
Melyik adók mennek DVB-H-ba Magyarországon?

Én úgy tudom, hogy a Duna Tv és az Autonómia.
Találtam egy jó oldalt a lefedettségről:http://www.hwsw.hu/hirek/37641/antenna_hungaria_dvb-h_mobilteve_mobiltelefon_televizio_sugarzas_tartalom_nokia.html


Egyelőre ez a kettő.


szomb. dec. 13, 2008 17:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás 
Akoska írta:
Hát ezzel most nem mozdult el a mérleg pozitív irányba egy kicsit sem :)

Kötve hiszem, hogy az N96-ot csak ez a kis tévécsökevény megmentheti.
Mire ebből komoly mobil tévézés lesz, már kint lesznek az utódok/konkurrens modellek.

Leginkább egy "/2" az árcédulán segítene. De az nem a Nokia módija...


Nem akartam én azt elmozdítani se pozitívba se negatívba, csak pontosítani akartam , hogy ne maradjon a topic-ban téves információ.


szomb. dec. 13, 2008 17:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 23:23
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Melyik adók mennek DVB-H-ba Magyarországon?

Én úgy tudom, hogy a Duna Tv és az Autonómia.
Találtam egy jó oldalt a lefedettségről:http://www.hwsw.hu/hirek/37641/antenna_hungaria_dvb-h_mobilteve_mobiltelefon_televizio_sugarzas_tartalom_nokia.html


szomb. dec. 13, 2008 17:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Hát ezzel most nem mozdult el a mérleg pozitív irányba egy kicsit sem :)

Kötve hiszem, hogy az N96-ot csak ez a kis tévécsökevény megmentheti.
Mire ebből komoly mobil tévézés lesz, már kint lesznek az utódok/konkurrens modellek.

Leginkább egy "/2" az árcédulán segítene. De az nem a Nokia módija...


szomb. dec. 13, 2008 17:05
Profil ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 233 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség