Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 21:14



Hozzászólás a témához  [ 298 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
SAMSUNG D880 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 17:10
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: BFÜRED
Hozzászólás 
gtr323 írta:
Tegnap meghozta a D880-at a futárgyerek.
A slave minősége tényleg gyengébb, de csak én hallom annak, a másik oldalon lévő félhez ugyanolyan minőségben megy át a hang, mint az elsődlegesnél.
Még annyi kínom van vele, hogy a kihangosítóm a fogadott hívásoknál a telefonra hajigálja a hívástz, nyomkodni kell a gépet, hogy kapcsolja át a handsfree üzemmódot. (vagy én vagyok béna, az sem kizárt, valamit elszúrok esetleg?)

Nekem volt (vagyis még megvan) kínai 2 simes masinám. Nem lenne azzal semmi gond, ha a nagytudású sárgák valami érzékenyebb mikrofont tettek volna bele és értenék is amit mondok. Ott a két vonal közt semmi különbség nincs, 30 ezer forintért vettem, (ügyes próbálkozók a Vaterán meg itt-ott 50-60 ezret akarnak kérni érte) nem is ér többet. Ha olyan kedve volt, teljesen más számot hívott, mint amit akartam, illetve bontogatta a hívást, ha olyanja volt. Garancia? :)
Galamb úrnak: ha ennyire remeg a kezed, ne adj többet 5 ezernél egy telefonért.
Esetleg végy két olcsóbb sz'@'rt pár ezerért és kétoldalas ragasztóval a hátlapjuknál fogasd össze.


Szerintem a bluetooth beállításoknál szúrtál el valamit. Én ha nyitom a kocsiajtót már kérdezi is hogy "connecting nokia ck-7w?"?


szomb. ápr. 12, 2008 19:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
gtr323 írta:
Esetleg végy két olcsóbb sz'@'rt pár ezerért és kétoldalas ragasztóval a hátlapjuknál fogasd össze.


Ez nagyon jó volt !
:lol:


szomb. ápr. 12, 2008 17:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 12, 2008 11:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Tegnap meghozta a D880-at a futárgyerek.
A slave minősége tényleg gyengébb, de csak én hallom annak, a másik oldalon lévő félhez ugyanolyan minőségben megy át a hang, mint az elsődlegesnél.
Még annyi kínom van vele, hogy a kihangosítóm a fogadott hívásoknál a telefonra hajigálja a hívástz, nyomkodni kell a gépet, hogy kapcsolja át a handsfree üzemmódot. (vagy én vagyok béna, az sem kizárt, valamit elszúrok esetleg?)

Nekem volt (vagyis még megvan) kínai 2 simes masinám. Nem lenne azzal semmi gond, ha a nagytudású sárgák valami érzékenyebb mikrofont tettek volna bele és értenék is amit mondok. Ott a két vonal közt semmi különbség nincs, 30 ezer forintért vettem, (ügyes próbálkozók a Vaterán meg itt-ott 50-60 ezret akarnak kérni érte) nem is ér többet. Ha olyan kedve volt, teljesen más számot hívott, mint amit akartam, illetve bontogatta a hívást, ha olyanja volt. Garancia? :)
Galamb úrnak: ha ennyire remeg a kezed, ne adj többet 5 ezernél egy telefonért.
Esetleg végy két olcsóbb sz'@'rt pár ezerért és kétoldalas ragasztóval a hátlapjuknál fogasd össze.


szomb. ápr. 12, 2008 11:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gilimbgalamb írta:
Köszönöm a válaszkat! Vhogy nem merem megtenni a lépést! Pedig nagyon hasznos lenne a 2 Sim! Van esetleg olyan készülék, ami "gondok" nélkül oldja meg ezt a problémát? Tudom hiú ábránd, de hátha mégis van! A kínai telefonoktól egy kicsit tartok(CECT,stb).


Végletekig mélységes elnézéses seggnyalós hozzászólás ez nagyjóuram Gilimbgalamb!

De mégis ezen hozzászólásomban említett tény:

Idézet:
Jó hír azoknak, akik tiszzta forrásból akarnak ilyen telefont venni!

17.hétre a Strong felvette az árlistára a telefont. 62 000 Ft-os nettó áron.



miért nem felel meg néked? Talán a hivatalos Samsung garancia oly elrettentő? Vagy netalántán az az egy hét okoz áthidalhatalan gondot?

Már bocsánat, hogy megkérdezem de idestova két napja a semmin agonizálsz... Aztán gondoltam megvilágítalak...


pén. ápr. 11, 2008 20:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 17:10
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: BFÜRED
Hozzászólás 
gilimbgalamb írta:
Köszönöm a válaszkat! Vhogy nem merem megtenni a lépést! Pedig nagyon hasznos lenne a 2 Sim! Van esetleg olyan készülék, ami "gondok" nélkül oldja meg ezt a problémát? Tudom hiú ábránd, de hátha mégis van! A kínai telefonoktól egy kicsit tartok(CECT,stb).


Szerintem tedd meg a lépést.Ha nem használod kihangosítóval nem gond 2.sim hagminősége.(azt is megoldottam,átirányít ha nem válaszol,10sec az 1.sim re)Azon kívül jó telcsi.


pén. ápr. 11, 2008 19:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
Akoska írta:
Na, akkor jó amit találtam. Aronpapa telója immár magyarul csacsog...


Mire jó egy bátorító hozzszólás :P

Amúgy eddig is ment csak nem volt közszemlére téve, mint most :wink:


pén. ápr. 11, 2008 17:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 10, 2008 19:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Bocsi én a vaterán és a teszvesz-on található, 2 simes érintős modellekre gondoltam, azaz hogy azok tűnnek kínai gyártmányoknak!
Köszönöm az válaszaitokat! De tényleg!
A tapasztalat, hogy egy fél év múlva újra szétnézek a 2 simes telók tájékán, hátha addigra sikerül vmi ütős megoldást találni.
Fagyás és akadály mentes D880 használatot kívánok nektek!!!

sziasztok

ui: azért szemmel tartom ezt a fórumot :)


pén. ápr. 11, 2008 13:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
gilimbgalamb írta:
Köszönöm a válaszkat! Vhogy nem merem megtenni a lépést! Pedig nagyon hasznos lenne a 2 Sim! Van esetleg olyan készülék, ami "gondok" nélkül oldja meg ezt a problémát? Tudom hiú ábránd, de hátha mégis van! A kínai telefonoktól egy kicsit tartok(CECT,stb).
Mondjuk ez dél-koreai, vagy félreérthető, amit írtál, vagy földrajz egyes... :)

A másik kérdés viszont jogos, a koreai mérnökök az elsők, akik megoldották, hogy egy készüléken belül, EGYIDŐBEN két kártyával is működjön két különböző hálózaton. Tehát szinte prototípus készülékről van szó, ezentúl csak jobbak fognak kikerülni ilyen tudással, ez borítékolható.


pén. ápr. 11, 2008 12:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 10, 2008 19:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszönöm a válaszkat! Vhogy nem merem megtenni a lépést! Pedig nagyon hasznos lenne a 2 Sim! Van esetleg olyan készülék, ami "gondok" nélkül oldja meg ezt a problémát? Tudom hiú ábránd, de hátha mégis van! A kínai telefonoktól egy kicsit tartok(CECT,stb).


pén. ápr. 11, 2008 9:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
gilimbgalamb írta:
...
1. ezek a fagyási problémák csak a javas alkalmazások miatt volt? vagy azóta is fenn áll?
2. a slave sim hangereje tulajdonképpen a hangerőgombbal ellensúlyozható? vagy már minőségileg is rosszabb?
3. az összes szolgáltatót támogatja? mert nekem a pannonos lenne a master, és a vodás a slave! (első a céges, második a saját :D ), de mind2n folyamatosan indítok és fogadok hívásokat!

Na meg a másik az angol nyelvű d880 55ezer, a magyar nyelvű 78, van a kettő között a nyelven kívül vmi különbség! nem ijedek meg egy kis angoltól! de kb mennyi egy magyarítás?
...


1. Amióta teljesen "gyalultam" a telcsit (illetve azóta Akoska is), szerencsére nem jelentkezett semmilyen újraindulási probléma. Nem tudom, hogy a javas cuccok miatt volt-e, de valószínűleg a letöltött játékok okozhatták a gondot.

2. Valamennyire ellensúlyozható, de hallhatóan rosszabb a hangminősége a slave-nek. Ha nem is vagy "vájtfülű", akkor is hallható a különbség. Mivel én a magán kártyámat használom slave-nek - amin elég keveset beszélek - engem nem zavar különösebben a dolog.

3. Bármilyen szolgáltató kártyáját beleteheted.

4. Nekem az angol nyelvű menüvel semmi bajom nem volt, de Akoska hathatós segítségével rákerült a magyar nyelv, és jelenleg azt használom.
Kicsit érdekes itt-ott a magyar fordítás, de ez megszokható. A legnagyobb előnye, hogy végre lehet magyar ékezetes karaktereket felvinni a telefonkönyvbe és a naptárba is (eddig csak megjeleníteni tudta).


pén. ápr. 11, 2008 7:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 10, 2008 19:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
OK! Akkor még lehet azt is kivitelezem majd! És a többi kérdésemre a válasz? Légyszi! Nagyon fontos lenne! Köszi!


pén. ápr. 11, 2008 6:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A különbség kis töredékéből kijön ;)


csüt. ápr. 10, 2008 22:16
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 10, 2008 19:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hello! Én is éppen telefon vásárlás előtt állok és a D880at néztem ki! Lenne egy pár kérdésem.

1. ezek a fagyási problémák csak a javas alkalmazások miatt volt? vagy azóta is fenn áll?
2. a slave sim hangereje tulajdonképpen a hangerőgombbal ellensúlyozható? vagy már minőségileg is rosszabb?
3. az összes szolgáltatót támogatja? mert nekem a pannonos lenne a master, és a vodás a slave! (első a céges, második a saját :D ), de mind2n folyamatosan indítok és fogadok hívásokat!

Na meg a másik az angol nyelvű d880 55ezer, a magyar nyelvű 78, van a kettő között a nyelven kívül vmi különbség! nem ijedek meg egy kis angoltól! de kb mennyi egy magyarítás?

Segítsetek!!!!!


csüt. ápr. 10, 2008 19:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Elméletileg ITT már kapható/rendelhető.


csüt. ápr. 10, 2008 17:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:49
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Bárhol felbukkanhatok
Hozzászólás 
Friss és hivatalos információ, hogy május folyamán itthon is HIVATALOSAN megjelenik a D880, persze függetlenül. Kapható lesz a Samsung mintaboltjában és nyilván az ismert helyeken is (Media Markt, stb.). Valószínű ennek köszönhető a magyar szoftver megjelenése is. A most bemutatott D780-as, szintén duál SIM-es készülék is nagy valószínűséggel lesz nálunk, de az csak később.


csüt. ápr. 10, 2008 17:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás Re: d880
golkiraly írta:
sziasztok! a magyaritás már van a samsung d880 hoz mert engem is érdekelne! köszi várom segitségetek!


Van.
Keresd Akoskat pü-ben, ő tud segíteni.


szer. ápr. 09, 2008 16:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 09, 2008 12:22
Hozzászólások: 1
Hozzászólás d880
sziasztok! a magyaritás már van a samsung d880 hoz mert engem is érdekelne! köszi várom segitségetek!


szer. ápr. 09, 2008 12:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Akoska írta:
Na, akkor jó amit találtam. Aronpapa telója immár magyarul csacsog...


Így van, hála Neked! :lol:

Az első, talán nem túl fontos "újítás": végre nem csak az alap midiket lehet kiválasztani az SMS és a naptár jelzésnél, többek között engedi az MP3 formátumot is.
Bár az még mindig elég zavaró, hogy naptár jelzés hangját nem lehet fixen pl. mp3-ra beállítani, mindig át kell(ene) állítani az alap samsung hangot.


kedd ápr. 08, 2008 19:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jó hír azoknak, akik tiszzta forrásból akarnak ilyen telefont venni!

17.hétre a Strong felvette az árlistára a telefont. 62 000 Ft-os nettó áron.


Üdv:

VV


kedd ápr. 08, 2008 17:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Na, akkor jó amit találtam. Aronpapa telója immár magyarul csacsog...


kedd ápr. 08, 2008 16:04
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 17:10
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: BFÜRED
Hozzászólás 
aronpapa írta:
Hát az olyan, amilyen.
De mivel azt használom ritkábban, nem nagyon zavar, hogy max. "hangerőn" kell hallgatnom a másikat.


Nekem sem akkor van a gond ha kézben használom,az nem nagyon érdekelne. sokat vezettek,napi 60-120km és fontos lett volna hogy működjön a blu.kihangosítómmal.(ck-7w)a 1. kártyával nincs is gond,tökéletes,tiszta hangminőség de a slave,és ezt nem értem,KULA.
(ez kb. olyan mintha 2 blu. adó lenne a telefonban.)


vas. ápr. 06, 2008 19:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Hát az olyan, amilyen.
De mivel azt használom ritkábban, nem nagyon zavar, hogy max. "hangerőn" kell hallgatnom a másikat.


vas. ápr. 06, 2008 19:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 17:10
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: BFÜRED
Hozzászólás 
és a slave hagja??


vas. ápr. 06, 2008 19:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
aronpapa írta:
Újabb fejlemény: gáz van :-(

Sajnos én is észrevettem, mint ahogy mások is, hogy kicsit "másabb" a slave kártya hangzása, sokkal nagyobb hangerőt kell beállítanom rajta, hogy megfelelően halljam a másik felet.

A nagyobb probléma az, hogy kb. 3 napja napközben 2-4 alkalommal magától újraindul a teló, és a sim inicializáláson nem jut túl.
Tehát kikapcs-bekapcs, és akkor megy rendesen. Lehet, hogy egy soft frissítés megoldaná a gondomat?


Naaa, hogy el ne szóljam magamat, a tegnapi "reteszelés" óta nem indul újra magától.
Minden legyalultam róla, és a névjegyzéken és pár naptár bejegyzésen kívül még semmit nem tettem vissza rá (pl. java cuccok).
Remélem a probléma örökre felejtős marad.
:-)


vas. ápr. 06, 2008 19:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Akoska írta:
Találtam én is egy magyar softot D880-hoz.

Egy érdeklődőnek grátisz felrakom próbaképpen, csak el kell jönni vele Bp-en.


PÜ ment.


vas. ápr. 06, 2008 19:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 17:10
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: BFÜRED
Hozzászólás 
igen,az a néhány száz kilóméter ne lenne......


vas. ápr. 06, 2008 19:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Találtam én is egy magyar softot D880-hoz.

Egy érdeklődőnek grátisz felrakom próbaképpen, csak el kell jönni vele Bp-en.


vas. ápr. 06, 2008 18:46
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
5210 írta:
jokers5 írta:
Teljeskörű magyar nyelv megoldható. :wink:


Hol és mennyiért?


PÜ ment.


vas. ápr. 06, 2008 11:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 17:10
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: BFÜRED
Hozzászólás 
jokers5 írta:
Teljeskörű magyar nyelv megoldható. :wink:


Hol és mennyiért?


vas. ápr. 06, 2008 10:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
Teljeskörű magyar nyelv megoldható. :wink:


vas. ápr. 06, 2008 10:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Megállapították a tényt, hogy hiába próbálja az értékeket variálni, nincs megoldás. És lírja (számomra nem meggyőzően) a probléma elképzelt okát...


pén. ápr. 04, 2008 19:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 17:10
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: BFÜRED
Hozzászólás 
Tudna segíteni valaki abban hogy mit taglalnak ezek a jóemberek:


ok, then I shall not adjust anything as yet...do you find that when you make a call using the slave sim, the audio quality is softer and not as crisp as the main sim? the loudspeaker is also way softer....



Yes, I did have the same experience but improved the audio quality when I adjusted the Rx Volume of the Slave Audio Setting. I have it at 10, 20, 30, 40, 50, 80, 100 for levels 1 to 7. By the way, I also amended my primary Audio settings to the same values. So far, the audio quality of the slave SIM has improved. Just for info, I read somewhere that the two SIM's are handled by different processors (and one is a tad faster) and this may be the reason for the audio quality difference.

Köszi

Forrás: http://www.imserba.com/forum/showthread.php?t=106331


pén. ápr. 04, 2008 15:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Akoska írta:
Nem tartom valószínűnek, hogy ez, a bevezető dual SIM modell széles körben elterjedne Európában, függetlenül attól, hogy helyenként kapni lehet, akár hivatalosan is.

Ide talán majd a következő, remélhetőleg gyermekbetegségekkel kevésbé sújtott modell jön.

Ettől talán még lehet magyar fw hozzá, de nem biztos.
Én nem vagyok ennyire optimista, eddig sehol sem hallottam magyarról bele. Házilag meg nem magyarítható...


csüt. ápr. 03, 2008 21:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Nem tartom valószínűnek, hogy ez, a bevezető dual SIM modell széles körben elterjedne Európában, függetlenül attól, hogy helyenként kapni lehet, akár hivatalosan is.

Ide talán majd a következő, remélhetőleg gyermekbetegségekkel kevésbé sújtott modell jön.

Ettől talán még lehet magyar fw hozzá, de nem biztos.


csüt. ápr. 03, 2008 21:34
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Mannheim
Hozzászólás 
nem vettem annyiért, nem vagyok olyan "bátor", amúgy meg akarom várni a magyart vagy legalább egy magyar firmware-t.


csüt. ápr. 03, 2008 20:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 17:10
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: BFÜRED
Hozzászólás 
gerzso írta:
Sziasztok, epp D880 vásárlása előtt állok. Az lenne a kérdésem, hogy van e mar magyar nyelvű változat vagy firmware. Amúgy a német samsung.de-n már hivatalosan is fent van és múlt héten a kezemben is volt egy saturnban, 299€-ért volt kitéve.


Bátor gyerek vagy,az biztos. Ha megvetted légyszi írd meg a tapasztalataidat. :(


csüt. ápr. 03, 2008 19:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
gerzso írta:
Sziasztok, epp D880 vásárlása előtt állok. Az lenne a kérdésem, hogy van e mar magyar nyelvű változat vagy firmware. Amúgy a német samsung.de-n már hivatalosan is fent van és múlt héten a kezemben is volt egy saturnban, 299€-ért volt kitéve.


Egész nyugodtan vedd csak meg, jó kis készülék. Ja, és olvasd vissza a topikot esetleg.


csüt. ápr. 03, 2008 18:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Mannheim
Hozzászólás 
Sziasztok, epp D880 vásárlása előtt állok. Az lenne a kérdésem, hogy van e mar magyar nyelvű változat vagy firmware. Amúgy a német samsung.de-n már hivatalosan is fent van és múlt héten a kezemben is volt egy saturnban, 299€-ért volt kitéve.


csüt. ápr. 03, 2008 18:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
5210 írta:
rx vol 200 ra állítva. semmi javulás. arra gondolok hogy nem csak az rx vol-t kell állítani,hanem vele párhuzamosan mást is.(70ezres telefonnal így kell kínlódni?)
Valamiért sokan nem képesek megérteni, hogy VAN OKA, ha egy készüléket HIVATALOSAN nem forgalmaznak bizonyos országokban.

Elnézést, a tandíjat kifizettétek, így jártatok...

Mellesleg szó nincs róla, hogy Neked kellene állítgatni ezeket. Te nem is ismerhetnéd ezeket a kódokat.

Felháborodni meg csak azután kell, ha már elfogadtad, hogy a Te védelmed érdekében nem engedélyezték az EU-s forgalmazását.


szer. ápr. 02, 2008 18:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
5210 írta:
rx vol 200 ra állítva. semmi javulás. arra gondolok hogy nem csak az rx vol-t kell állítani,hanem vele párhuzamosan mást is.(70ezres telefonnal így kell kínlódni?)


Hát ja. A mic-cel kezdődő értelemszerűen biztos nem játszik. Esetleg az rx gain-t piszkáld, de mondom, én csak tippelek. Egyébként valószínűleg arról van szó, hogy egy módosított gsm modullal oldották meg a kétvonalas megoldást, tehát nem két függetlennel, és valamit nagyon elkeféltek, de ez is csak tipp. Ebben az esetben viszont csínján kell bánni a változók módosítgatásával, mert az kihatással lehet a master vonalra is.


szer. ápr. 02, 2008 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 17:10
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: BFÜRED
Hozzászólás 
rx vol 200 ra állítva. semmi javulás. arra gondolok hogy nem csak az rx vol-t kell állítani,hanem vele párhuzamosan mást is.(70ezres telefonnal így kell kínlódni?)


szer. ápr. 02, 2008 16:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
5210 írta:
akkor jól gondoltam. csak nekem egy kicsit magas.
Ezek vannak a menübe:Normal(gondolom ez kell nekem)
Tone adjust gain: 18
DSP eq :1
Rx Gain :60
Mic boost :1
Mic Gain :55
Bai eq :1
Rx vol : lev1 től lev10ig (5-100)

ez nekem kínai.


Hááát én azt logikáznám ki, hogy az rx vol és az rx gain lehet az, ami neked kell (minél nagyobb érték, annál hangosabb), de csak tippelek. Az "rx" az angol "reception" vétel rövidítése, és a "vol" lehet talán a volume. Bár kissé nekem ellentmondásos, mert rx alatt a rádiófrekvenciás vételi részt szokás érteni, ha jól tudom. A gain erősítés, tehát ez lehet, hogy tényleg rádiófrekis dolog, így elsőként én az rx vol-t tekergetném.


szer. ápr. 02, 2008 16:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 17:10
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: BFÜRED
Hozzászólás 
akkor jól gondoltam. csak nekem egy kicsit magas.
Ezek vannak a menübe:Normal(gondolom ez kell nekem)
Tone adjust gain: 18
DSP eq :1
Rx Gain :60
Mic boost :1
Mic Gain :55
Bai eq :1
Rx vol : lev1 től lev10ig (5-100)

ez nekem kínai.


szer. ápr. 02, 2008 16:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Elvileg ez azt jelenti.

Mint látom, nem egyedi problémáról van szó...
Sajnos...


szer. ápr. 02, 2008 15:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 17:10
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: BFÜRED
Hozzászólás d880
Sziasztok

Nekem is van egy d880. sajna a mésodlagos kártyáról indított és fogadott beszélgetések silány hangminőségűek.(nem hallom amit mondanak)
Kaptam egy kódot: *#0206*8378# ez a szerv.menü. Kérdeznék egy hozzáértőt,hogy a H/W TEST -SLAVE AUDIO SETTINGS menüpont alatt esetleg lehet-e hangosítani?

Köszi


szer. ápr. 02, 2008 15:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Akoska írta:
Mindenesetre itt jelentkezhet a magyar support hiánya - nehéz lesz flashert/flash fájlokat szerezni hozzá, magyar nyelvről nem is beszélve.

Nem biztos, hogy nincs, de én nem hallottam még róla...
Ez majdnem biztosan azt jelenti... ;)


szer. ápr. 02, 2008 15:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Mindenesetre itt jelentkezhet a magyar support hiánya - nehéz lesz flashert/flash fájlokat szerezni hozzá, magyar nyelvről nem is beszélve.

Nem biztos, hogy nincs, de én nem hallottam még róla...


szer. ápr. 02, 2008 15:25
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Akoska írta:
Egy reset abban mindenképpen segít, hogy az adott fw-rel tiszta lapot indítsunk, de egy fw update nyilván nem véletlenül készül - ha frissebbet rakunk fel, jó eséllyel jobban fog működni.
Maximálisan egyetértünk, csak hát ennek a konkrét hibának a megoldására ígéretet tenni egyikünk sem fog, azt hiszem. Vagy kijavították a Samsung mérnökei, vagy nem.


szer. ápr. 02, 2008 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Hát ja, de ez azért nem egy akkora tudással bíró, olyan komoly szoftverrel rendelkező telefon, hogy havonta szoftvert kelljen rajta frissítgetni. Sajnos akármilyen szép és jó, de akkor is csak egy zumzung. :(


szer. ápr. 02, 2008 14:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Sajnos ez a dolog nem ennyire sarkos.

Mivel a fw-nek, mint minden programnak rengeteg változót meg user adatot kell kezelnie, amit csak egy RAM-szerűségben tehet meg, egy nem 100% tutin megírt fw (ami ugye a gyakorlatban nem is létezik) összeakadhat akár az intenzívebb, adatokban gazdag, de egyébként a telefon funkcióinak megfelelő használattól is.
Gondoljunk csak az első Symbian telefonok memóriabizonytalankodásaira. A flash-ROMban tárolt fw ott sem változhatott, de akár komplett adatvesztés lehetett a vége és ehhez sokszor extra programokat sem kellett telepíteni.

Sajnos a mai komplex fw-ek mindennek mondhatók, csak nem 100% hibamentesnek. Egy üres telefonon egyáltalán nem biztos, hogy előjönnek olyan problémák, amik adatokkal telve mutatkozhatnak.

Egy reset abban mindenképpen segít, hogy az adott fw-rel tiszta lapot indítsunk, de egy fw update nyilván nem véletlenül készül - ha frissebbet rakunk fel, jó eséllyel jobban fog működni.


szer. ápr. 02, 2008 13:56
Profil ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 298 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség