Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 16:50



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 691, 692, 693, 694, 695, 696, 697 ... 785  Következő
OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 381
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
MÁS:

Hol érdemes mosógépet venni?

Debrecenben lehetőségek:
MM, Cora, Metro, EW, Tecso, ElectroPont, Euronics, Luxor

Milyen márkát? (elöltöltős, hőfok, centri beállítás min 1000 ford.)
A lehetőségek 75-90k HUF.

Gyere Edinburghba a jo kis Charity Shopomba, olcson kapsz. Van hasznalt es uj is.. Egesz nap ezeket arulom, a fene enne meg! :-)


hétf. nov. 29, 2004 20:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Föld
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
skynet írta:
kerelyfe írta:
MÁS:

Hol érdemes mosógépet venni?....
Milyen márkát? ...


Whirlpoolt vegyél.


Akkor eddig 1-1, mert an olyan ismerősöm aki ellene van. Alá is tudnád támasztani vmivel?


Nekünk Siemens van, a Siwamat XL típusú.
Made in Germany és nagyon meg vagyunk vele elégedve ( kop kop ).
Remélem kitart addig majd mint édesanyám Minimat 65 mosógépje ami tulajdonképpen már lassan 20 éves lesz :wink:
Tény, hogy a Whirlpool olcsóbb és nem hallottam sok panaszt róluk.
Beko-t azt ne vegyél mert az Török.


hétf. nov. 29, 2004 19:36
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Vegyél Eletroluxot, 'mert mi értünk hozzá' :D


hétf. nov. 29, 2004 18:33
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
skynet írta:
kerelyfe írta:
MÁS:

Hol érdemes mosógépet venni?....
Milyen márkát? ...


Whirlpoolt vegyél.


Akkor eddig 1-1, mert an olyan ismerősöm aki ellene van. Alá is tudnád támasztani vmivel?


Csak a nyugati gyártmányú Whirpool a jó (valahol olvastam).
Bár szerintem a többi sem kaka. Nekem is az van.
Nyilván az AEG mosógépekbe nem lehet belekötni, csak az árukba. :)


hétf. nov. 29, 2004 17:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
HIVATALOS IBM Outlet a Vaterán! :wink:

http://vaterabolt.hu/IBM-Outlet/stores/index.php


hétf. nov. 29, 2004 17:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
skynet írta:
1., 2., 3., 4.

ha már tanítasz.


1. Kösz.

2. Csak muszájból, hogy miért nem tudom. Ezt mondta a főnököm (oktatólelkészem) és kész. Nem értem, hogy miért nem vesz egy főállású hitoktatót, aki min. 4 évig főiskolai/egyetemi szinten tanulja a szakmáját.

Ja, hogy én ingyen vagyok neki, mert a suliból kapok csak ösztöndíjat. :D Az más.


hétf. nov. 29, 2004 17:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
skynet írta:
kerelyfe írta:
MÁS:

Hol érdemes mosógépet venni?....
Milyen márkát? ...


Whirlpoolt vegyél.


Akkor eddig 1-1, mert an olyan ismerősöm aki ellene van. Alá is tudnád támasztani vmivel?


hétf. nov. 29, 2004 17:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
simico írta:
kerelyfe írta:
MÁS:
Hol érdemes mosógépet venni?


"Mosógépet a mosógépboltból" :)

Idézet:
Debrecenben lehetőségek:
... Luxor


Az nem egy "szerencsejáték"?


1. Mondanál egyet? Vagy csak írjam be a googlebe, hogy mosógépbolt? :D

2. A régi Murányihoz hasonlít csak kicsiben, de van minden. Azt hittem több üzletük is van.


hétf. nov. 29, 2004 17:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 998
Tartózkodási hely: Székesfehérvár - Budapest
Hozzászólás 
simico írta:
Cycy írta:
tudod, vannak ilyen szavak, amik egyszerre több dogot is jelenthetnek...


Öööö... ebben egészen biztos vagy? :roll:
:lol:


egyre kevésbé :lol:


hétf. nov. 29, 2004 16:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Cycy írta:
tudod, vannak ilyen szavak, amik egyszerre több dogot is jelenthetnek...


Öööö... ebben egészen biztos vagy? :roll:
:lol:


hétf. nov. 29, 2004 15:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 371
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ajjaj, akkor az a telefonzár lesz, nem gondolod? Próbálj csak meg számokat beütni, mit tesz? Egyébként meg, ha eltalálod lesz csak az opció gomb felett az, hogy OK, ha egy számmal is túlütöd eltünik. Lehet valaki megviccelt és lezárta, esetleg elfelejtetted, de próbálkozni lehet végtelen. Ütöd a számokat, mindig az utolsónak kapott négyet kuksizza és ha egyezik, akkor leokézhatod.
Azért írtam, hogy jobb és zárójelben... az opcijógombra. :-)

Gabesz

vally írta:
Csak egy opciógomb van, a másik a telefonkönyvgomb.
De akárhányszor nyomkodom, nem nyit fel. (a térerőikon mellett van egy kis kulcs).
De ami fura, hogy kikapcsolható a piros gombbal.


hétf. nov. 29, 2004 14:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
Grass írta:
vally írta:
Más, és sokkal fontosabb :) Hogy kell egy Pana g450-esen a billzárat feloldani?


Nem a (jobb) opciógomb vagy 3x??? De úgy rémlik az a lezárás, a feloldáshoz elég 2x. Ha tényleg csak a billentyűzárról van szó.
Telefonzár nincs bekapcsolva, mert az kódos és ezeken a panákon még egyszerűen lehetett használni...

Gabesz


Csak egy opciógomb van, a másik a telefonkönyvgomb.
De akárhányszor nyomkodom, nem nyit fel. (a térerőikon mellett van egy kis kulcs).
De ami fura, hogy kikapcsolható a piros gombbal.


hétf. nov. 29, 2004 12:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 998
Tartózkodási hely: Székesfehérvár - Budapest
Hozzászólás 
simico írta:
Idézet:
Debrecenben lehetőségek:
... Luxor


Az nem egy "szerencsejáték"?


tudod, vannak ilyen szavak, amik egyszerre több dogot is jelenthetnek...
pl "ég", "fűz", ("tép" :) "zöld" :) ) meg ilyenek. na, szerintem ez most pont olyan.
cycy


hétf. nov. 29, 2004 12:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Hű,back in 98...nekem is panaszkodik 450 pana volt az első.billzárfeloldás?azt is tudta?wow,de kár hogy eladtam...


hétf. nov. 29, 2004 11:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
MÁS:
Hol érdemes mosógépet venni?


"Mosógépet a mosógépboltból" :)

Idézet:
Debrecenben lehetőségek:
... Luxor


Az nem egy "szerencsejáték"?


hétf. nov. 29, 2004 11:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
vally írta:
Hogy kell egy Pana g450-esen a billzárat feloldani?


Nekem ilyen volt az első telefonom, 1998-ban. :D


hétf. nov. 29, 2004 10:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 371
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
vally írta:
Más, és sokkal fontosabb :) Hogy kell egy Pana g450-esen a billzárat feloldani?


Nem a (jobb) opciógomb vagy 3x??? De úgy rémlik az a lezárás, a feloldáshoz elég 2x. Ha tényleg csak a billentyűzárról van szó.
Telefonzár nincs bekapcsolva, mert az kódos és ezeken a panákon még egyszerűen lehetett használni...

Gabesz


hétf. nov. 29, 2004 9:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Előre bocsátom, hogy én magam is tele vagyok (korábban nem volt ez pedig így!!! Csak hát mióta hetente kint töltök pár éjszakát polgárőrségben) NEM ALAPTALAN előítéletekkel a cigányságot illetően.

De azért az ő helyzetükben sincs egyszerű dolog. Az a baj, hogy idegen tőlünk a kultúrájuk, viselkedésmódjuk és nem is hajlandók feladni, átvenni a mi szabályainkat. Ők valami olyanra vágynak, hogy a mi jogainkkal de az ő kötelességeikkel éljék le az életüket, közöttünk.
És ez az ami nem megy! Aki hajlandó elfogadni a mai magyar élet feltételeit, az fog boldogulni. Származásomnál fogva (Karcag, aki nem tudná, többezres cigány városrész található ott) ismerek elég sok cigányt, aki vitte valamire. Mert ugyanazt és ugyanúgy csinált, mint a fehér gyerekek, fiatalok, stb. És volt olyan szerencséjük, hogy a család is volt annyira intelligens, hogy támogatta őket. De ez nagyon ritka.
Igazán a szabálytiszteletben van a legnagyobb probléma náluk, úgy érzem.
De hát déli népség, nem is csodálkozhatunk ezen.

Náluk is pont ugyanaz a baj, mint a (sajnos egyre több) magyarnál, a fejekben kellene először rendet rakni, egy olyan fajta nevelést elkezdeni náluk, ami rendre és munkára szokatja őket. Mert máshogy nem lehet, büntetéstől még senki nem tanult meg dolgozni, és főleg nem a munka szeretetét és szükségességét adja tovább a leszármazottainak, csak azért mert x évet ült a hűvösön.

Sajnos a gyanúm az, hogy erre sokan rájöttek már, cska nem tudják, hogyan kezdjenek hozzá. Addig is pedig azoknak áll a világ, akik kihasználják a cigányság reklámértékét. Mert bármi jót vagy rosszat teszel cigányokkal, az azonnal megjelenik az RTL főműsoridejében. Egy menősebb cégnek megérhet akár 2-3 milliót is egy cigány család támogatása, mert ennyiért max 20 mp reklámidőt kapna az RTL-en 1-szeri megjelenéssel, a főműsoridőben leadott Fókusz-t meg ezerszer többen nézik, mint a reklámokat.
De ez már nem a cigányok baja, hanem a mai magyar társadalom agyatlansága.


hétf. nov. 29, 2004 3:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
Sigma írta:
Mi is a nemszeretem stádiumban leledzünk...
Most még... :twisted:
No, viccen kívül, mi elköltözéssel oldjuk meg az ellentéteket, pedig a házat, a lakást szeretjük.
Ez azért szomorú...


Rossz elemek mindig is voltak/lesznek, de nem CSAK cigányok azok.

A volt barátnőmmel veszekedtünk sokat ezen, azzal pedálózott, hogy ha adhatok munkát fehérnek vagy egy cigánynak, akkor a fehérnek adom, a cigány meg mehet lopni.
Erre mindig azt válaszoltam, hogy aki akar, az talál munkát, akár egy utépítésen.

Az én nagyapám 6. gyereke volt egy szegény parasztcsaládnak, és mesébe illő szorgalommal főrovosig küzdötte (!) fel magát, becsületesen.

Kérdem én, más miért ne tehetné ezt meg?


hétf. nov. 29, 2004 2:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 246
Tartózkodási hely: Máshol
Hozzászólás 
Mi is a nemszeretem stádiumban leledzünk...
Most még... :twisted:
No, viccen kívül, mi elköltözéssel oldjuk meg az ellentéteket, pedig a házat, a lakást szeretjük.
Ez azért szomorú...


hétf. nov. 29, 2004 0:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
Sigma írta:
Aki szeret kedveseket, szépeket írogatni a cigányokról, az költözzön be a VIII. kerületbe és fél év után meghallgatom...
A cigánygyerekeket nap, nap után látom nagyon ocsmányul viselkedni, de nem tehetnek róla, mert ezt látják otthon.
Én már csak a saját érdekemben sem bánnám, ha fölemelkednének, de erre most nagyon kicsi az esély...


Itt lakom a híres szigony utcától egy percre, és habár nem szeretem őket, nem irtanék ki minkenit faji alapon!

Más, és sokkal fontosabb :) Hogy kell egy Pana g450-esen a billzárat feloldani?


hétf. nov. 29, 2004 0:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 246
Tartózkodási hely: Máshol
Hozzászólás 
Aki szeret kedveseket, szépeket írogatni a cigányokról, az költözzön be a VIII. kerületbe és fél év után meghallgatom...
A cigánygyerekeket nap, nap után látom nagyon ocsmányul viselkedni, de nem tehetnek róla, mert ezt látják otthon.
Én már csak a saját érdekemben sem bánnám, ha fölemelkednének, de erre most nagyon kicsi az esély...


hétf. nov. 29, 2004 0:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Ahhaaa...!

Akkor a hétvégén arról szavazunk, hogy Shrek kapjon-e magyar állampolgárságot vagy ne. :D


vas. nov. 28, 2004 23:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
A músorban arra jött rá a srác, hogy a régi mítoszokban a magyaroktól rettegtek a franciák, mert gyerekeket ettek, és vért ittak portyázásaik során. Az ogre emberevőt jelent, s az ogre valóban az hongrie szóból származik. Én így emlékszem a Naplóra :wink:. Amúgy amikor elkezdték a riportot vetíteni, és ment a mesekönyv, meg a Shrek-zene, s hogy előszedték Gesztesit, nem sejtettem, kiről (vagy miről?) van szó :-). Embert vártam, nem egy kitalált figurát :-).


Jaja :)
Először én is emberre gondoltam.Azt hittem a honfoglalós bevezetés miatt,hogy Franco Nero.Aztán a Shrekes bevágás miatt,hogy Shrek hangja (Mike Myers).De hogy maga Shrek a megfejtés,ezt nem gondoltam volna :D


vas. nov. 28, 2004 23:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
pampika írta:
De ez mégjobban tetszik!!
Az ogre-k magyar származásúak,vagyis a magyar (hongrois) szóból származik az ogre.És ugye Shrek ogre,vagyis Shrek magyar :mrgreen:

A músorban arra jött rá a srác, hogy a régi mítoszokban a magyaroktól rettegtek a franciák, mert gyerekeket ettek, és vért ittak portyázásaik során. Az ogre emberevőt jelent, s az ogre valóban az hongrie szóból származik. Én így emlékszem a Naplóra :wink:. Amúgy amikor elkezdték a riportot vetíteni, és ment a mesekönyv, meg a Shrek-zene, s hogy előszedték Gesztesit, nem sejtettem, kiről (vagy miről?) van szó :-). Embert vártam, nem egy kitalált figurát :-).


vas. nov. 28, 2004 22:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
Chevanton írta:
vally írta:
Sylver, magadat alázod meg azzal, ha reagálsz Chevantonra!
Gondolj Macika első aláírásra :)

"kedves" vagy vally,
bár ha már így célozgatsz Macika aláírásásra, lehet, hogy neked az idióta szint nem is lesüllyedés, hanem felemelkedés lenne.
Amúgy meg jobban tennéd, ha nem a személyem elleni támadással foglalkoznál, hanem inkább TÉNYEKKEL próbálnál meg cáfolni. A Trianon-dokumentumfilmes dolon kellene inkább elgondolkodnod mások gyalázása helyett!


Na vigyázzá, mer rádküldöm a fekete volgát az ÁVHval egyetemben :)


vas. nov. 28, 2004 20:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Az a cigány esélyegyenlőséges reklám nekem is szemetszúrt.
Én megértem,hogy könnyű mondani,hogy nincs lóvé sulira...de inni meg van.És sokszor láthatjuk,hogy gumira sincs pénz :(

Igazából a felnőtteket is formálni kéne,hiszen hiába mondod egy gyereknek,hogy te többet is kezdhetnál az életeddel,mint a seftelés és piti lopkodás,ha a szülő nem hagyja érvényesülni a gyerekét.Ha nem fogja fel ésszel,hogy az egy dolog,hogy ő maga elcseszte az életét,de a gyereke még lehetne valami.(bár ha tényleg ezt felfognák,akkor talán a gyerekét nem a kocsma,lengyelpiac felé,hanem a suliba terelné).

Persze ez a perspektívátlanság(szépen,magyarul :D ) nem csak rájuk jellemző.Egyik ismerősünk ugyanezt csinálja.A saját életét elcseszte azzal,hogy érettségi előtt lelépett a suliból,azóta néha volt takarítónő,de egy ideje már az is büdös meló.A lányát azért nem küldte fősulira,mert "úgyse tudná kifizetni",pedig szociális alapon tuti megkapták volna több helyről a legnagyobb szoc.támot.A fia egésznap semmit se csinál,csak bámulja a tv-t.És a nő nekem magyarázza,hogy a gyerek ha megcsinálna vmi OKJ-s papírt (ingyen és bérmentve),akkor lehetne vmi belőle.Mondtam neki,hogy ez mind szép és jó,de ne nekem magyarázza,hanem a saját gyerekét döbbentse rá,hogy így nem lehet élni :roll:

(amúgy,hogy on topic is legyek a roma témában,nekem a legfrissebb élményem velük péntekről származik.Egy szórakozóhelyen épp a wc-re vártam,hosszú szövetkabátban.Erre a wc-ből jön ki egy egész família cca. 14-16 éves kiadásban. ->"főnökúr,háddééé nem lenne egy szál cigije??" No,mondom úgy is le akarok szokni ( :D ),adok egyet.Erre a gyerek belemarkol és vagy 4 szálra pályázik.És amikor rászóltam,hogy khmmm...egyről volt szó,akkor vérig volt sértődve,hogy kell a másiknak is,meg a harmadiknak is,meg hát amúgy is...aztán ráhagytam,hogy ha már összetaperolta,akkor vigye...aztán jött a következő is kunyizni.Azt meg elhajtottam,hogy a másik már bőven elvitte a részüket...szóval az ilyet nagyon nem bírom)


vas. nov. 28, 2004 20:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Majd jön az LVH (Liberális Védelmi Hatóság) és elvisz mindenkit.
Érdekes, hogy beszélgettem cigány származásu emberrel a cigányságot jogosan és jogtalanul érő vádakról és egyetértettünk abban, hogy mindkét oldal sokmindent félreért v. nem ért meg. Megkérdeztem, ő hogy áll a roma/ cigány elnevezéshez, és azt mondta, hogy a cigány a magyar neve ennek a népcsoportnak és kész. A szó pejoratív mivoltja hasonlít a szőkézéshez, de ettől még használják. Az USA-ban a nigger/ fekete elnevezések fölváltása az afro-amerikaival hasonló okok miatt történt, néha át kell nevezni dolgokat, hogy ne azonosítsuk valamilyen értelmezéssel. Ilyen szempontból még érthető is a romázás. A probléma az, hogy most akkor a csoró cigány és az iskolás romát valaki megkülönbezteti? Ha nem, akkor teljesen fölösleges, ráadásul ha ők ezt a különbséget a társadalmi elutassítottságban nem érzik, mert bőrszín alapján ítéleik meg őket.

Remélem érthető volt, ha nem akkor kiegészítem.


vas. nov. 28, 2004 20:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:51
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
vally írta:
Sylver, magadat alázod meg azzal, ha reagálsz Chevantonra!
Gondolj Macika első aláírásra :)

"kedves" vagy vally,
bár ha már így célozgatsz Macika aláírásásra, lehet, hogy neked az idióta szint nem is lesüllyedés, hanem felemelkedés lenne.
Amúgy meg jobban tennéd, ha nem a személyem elleni támadással foglalkoznál, hanem inkább TÉNYEKKEL próbálnál meg cáfolni. A Trianon-dokumentumfilmes dolon kellene inkább elgondolkodnod mások gyalázása helyett!


vas. nov. 28, 2004 20:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
MÁS:

Hol érdemes mosógépet venni?

Debrecenben lehetőségek:
MM, Cora, Metro, EW, Tecso, ElectroPont, Euronics, Luxor

Milyen márkát? (elöltöltős, hőfok, centri beállítás min 1000 ford.)
A lehetőségek 75-90k HUF.


Ott ahol akciós. :)
A-A osztályú legyen. A energia, A mosóhatás. Elöl vagy felül töltős: hogy van helyed? Inkább előltöltős. 1000-es centri elég.
Nézd meg hol készült. Láttam már ugyanazt 20-al többért, mert Made in France volt ráírva.


vas. nov. 28, 2004 20:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
Sylver, magadat alázod meg azzal, ha reagálsz Chevantonra!
Gondolj Macika első aláírásra :)


vas. nov. 28, 2004 20:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
MÁS:

Hol érdemes mosógépet venni?

Debrecenben lehetőségek:
MM, Cora, Metro, EW, Tecso, ElectroPont, Euronics, Luxor

Milyen márkát? (elöltöltős, hőfok, centri beállítás min 1000 ford.)
A lehetőségek 75-90k HUF.


vas. nov. 28, 2004 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
De ez mégjobban tetszik!!
Az ogre-k magyar származásúak,vagyis a magyar (hongrois) szóból származik az ogre.És ugye Shrek ogre,vagyis Shrek magyar :mrgreen:


vas. nov. 28, 2004 19:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Chevanton írta:
kerelyfe írta:
Jól beszopatták a népet, a hollywoodi magyarral! :D


Nem láttam a műsort, csak a beharangozót, ki volt az?

SHREK!!! :) Ő az Ősmagyar!


vas. nov. 28, 2004 19:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:51
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
Jól beszopatták a népet, a hollywoodi magyarral! :D


Nem láttam a műsort, csak a beharangozót, ki volt az?


vas. nov. 28, 2004 19:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Jól beszopatták a népet, a hollywoodi magyarral! :D


vas. nov. 28, 2004 19:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
pampika írta:
Ördögűzés a Naplóban :D :D :D


Húzós volt! :D


vas. nov. 28, 2004 19:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:51
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Silver írta:
Nagyon tetszik - és egy markáns politikai irány képviselőire jellemző - az az eljárás, hogy egy hétköznapi szituációban teszünk egy apró, kikacsintós megjegyzést, azzal felkavarjuk az állóvizet, bölcs mondásokat idézgetünk, aztán ha valaki vitatkozni mer, akkor jól elmondjuk mindenféle korlátoltnak meg komcsinak.
Sokmindennel foglalkozom (mobiltelefonokkal szinte egyáltalán nem...), rengeteg emberrel találkozom, de még soha, egyetlen alkalommal sem találkoztam azzal a jelenséggel, amit leírtál. Egyetlen könyvem vagy írásom sem cenzúrázta senki, tartottam előadást egyes népcsoportok (többek között a romák) informatikához való viszonyáról, mégsem várt SZDSZ-es autó a konferenciaközpont előtt.
Amit leírtál, az nem más, mint egy beteg, az életben semmi tartalmat nem találó, belterjes, paranoid politikai réteg véleménye.


Még jó, hogy nem cenzúrázta senki a cigányos előadásodat, amikor ott a cigányok szempontjából pozitív dolgokról beszéltél. De ha mondjuk a cigányság és a bűnözés kapcsolatáról vagy Trianonról tartottál volna előadást, akkor elég hamar megtapasztalhattad volna a fent említett jelenséget. De hogy csak egy példát mondjak a millióból: nemrég mutatták be Koltay Gábor Trianonról és következményeirő szóló dokumentumfilmjét a mozikban. És hogy miért a mozikban és ott is csak néhányban, mert a mozik nagy része visszautasította a dokumentumfilm vetítését? Mert eredetileg ez egy 14 részben, a Magyar Televízió megrendélésére készült sorozat volt, amiben történészek (többek között baloldali irányultságú történészek is pl. Glatz Frenc, Ormos Mária), egyéb tudományágak képviselői elemezték a kérdést 1918-tól napjainkig. Csakhogy később az MTV elutasította sugárzást, mondván, ez túl kényes téma. Túl kényes téma... A magyarság legnagyobb tragédiája!
A te vilgodban vannak a szerencsétlen, hányatott sorsú romák, akiknek Strassburgig kell menekülniük (ahová ugye gazdasági okok miatt mentek és többen a "menekültek" közül részt vettek egy magyar fiatalember meggyilkolásában, egyszerűen meglincselték). Le kéne már szállni a földre és körülnézni. De elég, ha csak itt a fórumon körülnézel és máris láthatod, kinek milyen tapasztalatai voltak ezekkel az általad "angyalnak" nevezett cigányokkal. Felsorolsz példákat, hogy van sok rendes roma és vannak undorítóan viselkedő magyarok. Persze, hogy vannak csak az arányokkal van baj: a cigányokkal nagyságrendileg több probléma van, nézzél már körül egyszer egy olyan kis faluban, ahol jelnentősebb a cigány populáció, a lakók élete pokol: ellopják a védtelen nyugdíjasok gyümölcsit, minden egyebet is, az iskolai oktatásba nem illeszkednek be(múltkor vertek meg egy szelíd tanárt) stb. Ez a valóság, nem az általad kitalált paranoiás egyének gyülekezete! Egyszer érdemes lenne a valósággal is szembesülnöd. Kezdetnek ajánlanám a 8. kerület egyes részeit, Miskolc néhány városrészét is. Na, azoknak majd taníthatod az informatikát...


vas. nov. 28, 2004 19:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Majd beszrtam a TV2 ördögűző riportján.... :twisted:


vas. nov. 28, 2004 19:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Ördögűzés a Naplóban :D :D :D


vas. nov. 28, 2004 19:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
Nem lehetne elintézni annyival a dolgot, hogy a cigány nem egy "faj", hanem egy viselkedési forma?

Nekem egy picit van rálátásom a dolgokra (nyolckerben lakom :) ), és vannak olyan hófehér bűnelkövetők, hogy még übermenchnek is elmennének :)


vas. nov. 28, 2004 19:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Ha valakinek olyanok a szülei, mint amit írtál: "Jeep+mozgássérült parkoló", ott teljesen mindegy, hogy roma-e a gyermek, vagy sem, mindenképpen igaz lehet, amit írtál fentebb (ordenáré viselkedés), viszont ha szegények a szülők, akkor a gyerekek is nagy eséllyel normálisabban viselkednek, függetlenül származásuktól.

Tehát az általam idézett résszel még mindig nem tudok egyet érteni, bár ebben a formában már igaz, amit másodszor leírtál, de ennek semmi köze a romasághoz (szerintem :D ).
Persze kivételek mindenhol vannak, de itt mifelénk vidéken a gyerekek pofátlansága a szülei anyagi jólétével egyenesen arányos, sokkal kevésbé függ össze a származással...


Nekem a legkevesebb problémám általában a cigány gyerekekkel van hittanórán. El kell mondani, hogy Nyírség és falu, un. kis közösség (igen cigány és nem c. vagy c. kat.). Bár az is igaz, hogy (ált. isk.) van olyan aki 3-ikba jár, pedig hatodikos lenne, vagy 5-ikbe jár, pedig az egyik 6-ikos, másik 8-ikos lenne, és van 6-ikosom aki 7ikes lehetne (de ez nem tartozik szervesen ide, mert van magyar gyerek is ilyen helyzetben). És néha szkandereznem kell velük, stb..... EZÉRT elmondható, hogy nagyon sokat számít a neveltetés.


vas. nov. 28, 2004 19:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Silver írta:
Pedig. Egyre többször látni már óvodás gyerekeken a "szájonváglak, mert az apukámnak dzsipje van amivel a mozgássérült-parkolóba áll, és már nekem is saját ügyvédem van" effektust. Sokszor a szegény cigánygyerek tisztességesebben viselkedik, jobban megbecsül dolgokat, mint a jólétben, újgazdag szülőkkel élő gyerkőc, ...


Amit írtál az tény is való, de semmi köze nincs a roma/nem roma kérdéshez, és ki is emeltem a hsz-edből, hogy miért.

Ha valakinek olyanok a szülei, mint amit írtál: "Jeep+mozgássérült parkoló", ott teljesen mindegy, hogy roma-e a gyermek, vagy sem, mindenképpen igaz lehet, amit írtál fentebb (ordenáré viselkedés), viszont ha szegények a szülők, akkor a gyerekek is nagy eséllyel normálisabban viselkednek, függetlenül származásuktól.

Tehát az általam idézett résszel még mindig nem tudok egyet érteni, bár ebben a formában már igaz, amit másodszor leírtál, de ennek semmi köze a romasághoz (szerintem :D ).
Persze kivételek mindenhol vannak, de itt mifelénk vidéken a gyerekek pofátlansága a szülei anyagi jólétével egyenesen arányos, sokkal kevésbé függ össze a származással...


vas. nov. 28, 2004 19:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Silver írta:
tartottam előadást egyes népcsoportok (többek között a romák) informatikához való viszonyáról


:?: :?: Romák informatikához való viszonya?? Az elég rövid előadás lehetett. Kivéve ha informatikai eszközök lopását is ide értjük :D


vas. nov. 28, 2004 18:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Naja, az amit én beveszek a számba és vissza: rágó, kanál, villa.
:)


Nemrég írtad, hogy bőrtangában (is) szoktál lenni. Olyankor azért más is becsusszan a fentieken kívül, nemde? :wink: :lol: :lol:


vas. nov. 28, 2004 18:34
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Azt nem vitatom, hogy a "nem romák gyerekei" ordenárébb módon viselkednek-e, vagy sem mint a roma gyerekek, nincs róla felméresi adatom, viszont azt szerintem Te sem gondolod komolyan, hogy egy gyerek azért viselkedik ordenáré módon, mert érzi a "szüleik vélt társadalmi felülemelkedettségét" ??


Pedig. Egyre többször látni már óvodás gyerekeken a "szájonváglak, mert az apukámnak dzsipje van amivel a mozgássérült-parkolóba áll, és már nekem is saját ügyvédem van" effektust. Sokszor a szegény cigánygyerek tisztességesebben viselkedik, jobban megbecsül dolgokat, mint a jólétben, újgazdag szülőkkel élő gyerkőc, akire az óvónő nem mer rászólni, hiszen ő csak nettó 80000.- körül keres, míg a gyerek karácsonyi ajándéka a félmillióhoz közelít.
És igazatok van, sajnos a börtönök tele vannak romákkal, de kíváncsi lennék egy olyan felmérésre, ami az okokat is bemutatná, mert biztos vagyok abban, hogy sokukat a szegénység, a nincstelenség is ráviszi a bűnözés útjára. És most ne kezdjünk bele a "miért nem dolgozik" nótába, mert itt már nincs igazság.

Kiegészítésképp: húsz évig a VII. kerületben laktam, vertek meg már engem a Klauzál téren cigányok, loptak meg villamoson, de sírt már többdiplomás roma ismerősöm, mert nyilvánosan meghurcolták csak a bőre miatt.


vas. nov. 28, 2004 17:53
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
vally írta:
http://miles.hu/fukar.gif

Csak urlként merem berakni, mert erősen obszcén, de nekem tetszik :)


Ez a jó az OFFtopik topikban, hogy vita közben is érkezhetnek teljesen OFF dolgok és kiveszik a komolyságot az egészből. :lol:


vas. nov. 28, 2004 17:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Legfeljebb csak arra figyel föl, hogy mindig tejberizset kap és nem csokis tortát.
Ellenpéldának ott a Legyek Ura. Az a könyv közelébe se megy annak az agressziónak, amire gyerekek alapvetően képesek társuk ellen/ irányába tanusítani.
Viszont ez nem tudatos/ szándékos.


vas. nov. 28, 2004 17:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
http://miles.hu/fukar.gif

Csak urlként merem berakni, mert erősen obszcén, de nekem tetszik :)


vas. nov. 28, 2004 17:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
...


igen, ezt én is írni akartam, csak már elfelejtettem a nagy politizálás közepette :D

szóval, azért egy magyar <14 éves gyerek szerintem nem érzi az ária feelinget... Főleg ne ma szülei részéről :D


vas. nov. 28, 2004 16:48
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 691, 692, 693, 694, 695, 696, 697 ... 785  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség