Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 21:36



Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Megbizhato GSM bolt - Segitstek 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Visszaterve a garancia kerdesre... szoval szerencsere nekem nem kellett ezzel soha bajlodnom, DE! Ha van egy ilyen uzlet a Polusban, vagy a Lurdyban, vagy akar a korabban emlitett Westendben a Giacomellivel szemben, es baj van a keszulekkel, de nem akarnak vele semmit kezdeni, akkor szerintem fel lehetne nyomni oket a fogyasztovedelmi fofelugyelosegnel... vagy nem? Egyaltalan mi van olyankor, ha "illegalis" szermazasu telefont veszel? Attol fuggetlenul szerintem a fogyasztot vedeni kell... Esek csak agymenesek, de most mar en is kivancsi vagyok, hogy mit lehet tenni ilyenkor.


kedd dec. 09, 2003 15:55
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Itt ülök, szemben Veled!
Hozzászólás 
A következő az alapprobléma.

Hozzá vagyunk szokva, hogy egy SONY TV-t megvehetünk a SONY Hungária Kft. márkaüzletében is (mondjuk 150e Ft-ért), vagy pedig a VI. kerület egy körfolyosós házának udvarában félig a pincében kialakított "üzletben" is (mondjuk 120e-ért), {b}UGYANAZT{/b} a garanciajegyet kapjuk, ugyanúgy jótáll a cég a termékért. És szinte minden műszaki cikkel így van ez.

KIVÉVE A MOBILTELEFONOKAT!

A Nokia (de írhatnám bármelyik másik mobilcéget) nem, vagy csak iszonyatosan korlátozottan értékesít viszonteladóknak. Ilyenek gyakorlatilag csak a MediaMarkt, az Elektro World, Cora, Auchan.
Mezei magánkereskedőnek esélye sincs, hogy gyári garanciával tudjon beszerezni/értékesíteni mobilkészüléket, mivel sem a kereskedést, sem a szervizelést nem adja ki a kezéből a cég.

És innentől indul a GSM-üzletek kiszolgáltatottsága.
Bemész egy kapualjba és megveszed 80e-ért a zsírúj, gyári garis SVHS Pana videót, utána meg átmész a szomszéd mobilüzletbe, és ESÉLYED SINCS, hogy normális garanciával vehess telefont, sőt még esetleg az is kinéz, hogy teljesen jóhiszeműen belefutsz egy lopott, letiltott készülékbe.


kedd dec. 09, 2003 14:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Lehet, hogy kicsit OFF lesz amit irok, de esetleg masok is hasznosithatjak a leirtakat.

Nem tudom, hogy mennyire teszik meg ezt a botcsinalta GSM boltok... szerintem ok is belolunk elnek. Ne ertsetek felre, nem vedem oket, mert en is mindig felve megyek egy ilyen boltba vasarolni. Ezert is eddig csak egyszer tortent meg, akkor egy Nokia 8210-est vettem, a Lurdy-ban, hatul a foldszinten. Amugy semmi baja nem volt. De egy haverommal egyutt vettem ugyan akkor. Neki tonkre ment. Mondjuk szerintem vigyazni sem art ra, nem kell mindig szidni a gyartokat. Szoval neki gajra ment a kijelzoje. Eloszor garanciaba elkezdtek szerelgetni 1-szer, 2-szer, aztan harmadszorra kapott egy zsir ujat. Raadasul valszeg mar nem volt ebbol a sundam-bundam modon behozott telcsibol es egy Vodafone garisat adtak neki helyette. Tehat megoldottak a dolgot.

Nekem eddig csak Nokia telefonjaim voltak, mindegyik minimum 2 evet volt nalam, a mostani mar mindjar a 3. evet kezdi, de semmi baja sincsen. Vigyazni kell ra es akkor meghalalja. Szerintem... de lehet, hogy csak szerencsem volt.

Osszegezve en is felek ezektol a vasarlasoktol, de ketlem, hogy megelnenek ezek az uzletek, ha egyik hibas telefonra sem lenne tenyleges garancia...


kedd dec. 09, 2003 13:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
A CityGSM viszonylag megbízható
http://citygsm.freeweb.hu/


kedd dec. 09, 2003 12:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
teljesen egyetértek az elöttem szólokkal:

- a telók havonta mennek ki a divatból, havonta jönnek újjak. Vásárolj valami mást, húsvétig lehet hogy itthon is megjelenik vagy más, itthon is kapható készülék tetszik meg a kedvesednek. Mellesleg a Samsung pont az a gyártó, kinek a mobilja sorra mennek tönke;

- ha már ragaszkodsz az elkézelésedhez, ugorj ki Ausztriába v. ahol tuti kapható az a készülék és egy ottani MM, EW, stb.-ben vedd meg;

- a nõk egyébként is elég fura szerzetek. Néhány hónapja is még telefonnak, sõt álmaiknak! tartottak olyan gagyi készülékeket, mint pl. a 8210.


kedd dec. 09, 2003 12:39
Profil Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ajándékozni bármit lehet.


kedd dec. 09, 2003 12:26
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
A Topic irojának üzenem(nem irom be a nevét,mert....)


Ha mindenáron ilyen telcsi kell akkor miért nem dobsz fel egy hirdetést???Egy paraszthajszállal vagyobb az esélyed rá,hogy egy normális user-től veszed meg és nincs semmi ****....gsm bolt a legnagyobb lutri...meg rá is teszik a kis hasznukat akkor már inkább apróhirdetés,fórumok alapján keresgélj....

Ettől függetlenül a legtisztább electro worldben meg mediamarktban és hasonló helyeken telcsit vennni....

az meg hogy olyan nincs...hát igy jártál...esetleg kimész külföldre...azért komoly barátnőd van...ha Pamela Anderson lenne az enyém se vennék neki ennyiért telcsit....érdekes dolgok jöttek fel igy bennem...fura dolog egy barátnőnek karácsonyra telefont ajándékozni....hm nem az én dolgom....


kedd dec. 09, 2003 12:09
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Macika - miért írod ezt? Nincs is annál jobb, mint egy sunyi bolt egyértelmű csalásainak kiteregetése! Nem?!


kedd dec. 09, 2003 11:45
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Itt ülök, szemben Veled!
Hozzászólás 
Nézd, akkor miért nem azzal kezdted, hogy "úgyis
hajthatatlan vagyok, csak önigazolást keresek nálatok."???

Mi megmondjuk, hogy ~80%-ban átverésre lehet számítani, Te
meg azt mondod, hogy nem érdekel. A mobiltelefon egy olyan
precíziós műszer, amit garancia nélkül megvenni ......ség.

Hát akkor menj, és vegyél.
De ígérd meg, hogy nem nyitsz topicot dec. 25-én, hogy
átvertek az XY GSM-nél!!!


hétf. dec. 08, 2003 2:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Meg kell győzni az asszonyt, hogy ha elromlik, akkor ki lehet dobni. Ennél meg azért többe kerül.


vas. dec. 07, 2003 17:39
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Itt ülök, szemben Veled!
Hozzászólás 
gnemeth0

Nézd, mielőtt bármilyen GSM-boltban kívánsz vásárolni, pár dolgot tudnod kell.

1. Önálló mobilimport-joguk nincs ezeknek a cégeknek, tehát egyetlen gyártó sem ad el nekik garanciával készüléket. Innentől kezdve az általuk (esetlegesen) adott garancia is csak a lutri műfajába tartozik.

2. Hogyan szereznek be mégis telefonokat? Az elsődleges dolog a magánimport. Tehát külföldön, valami olcsó helyen összeszednek 20-30 tellát (pl. németroszági arab üzletek), majd hazahozzák. Vám amúgy sincs rá, ÁFA az lenne, dehát nem mutatják meg a határon.

3. A másik beszerzési forma a használt készülék, tehát 0 percestől (de kéz alól) a pár hónaposig. Ez esetben szintén nincs rá garancia.

4. Harmadik ilyen a gyorsan megunt pre-paid készülékek. Ám ez esetben igencsak érdekes lehet a dolog, mivel az új eladási árból le kell vonni a lebeszélhetőség összegét, plusz még valamennyit, hogy náluk vegyék meg, ne a cégnél magánál, SIM-mel együtt.
És még akkor nem esett szó a cég hasznáról, ami azért legalább 2-3e Ft kéne legyen.

Nézzük egy mostani példával:
Egy T100-as SE most 13.900 Ft-ba kerül a szolgáltatónál. Ebből 3.600 Ft lebeszélhető. Marad 10.300 Ft.
Tehát, ahhoz, hogy a GSM-üzletben vegyék meg, ahhoz legalább 9.900 Ft-ért kell adni a készüléket.
De ezen a GSM-üzletnek még egyetlen fillér haszna sincsen, tehát ahhoz, hogy legyen rajta, mondjuk az eladótól 8.500 Ft-ért kell megvegye a {b}zsírúj{/b} cuccot.
Világos, hogy ez így nem működik, marad tehát az ügyeskedett telók forgalmazása.

Ha rám hallgatsz, inkább - szerintem is - választasz az EW, MM kínálatából, ott tuti nem vernek át. Náluk gyári 12 hónap garanciával kapsz eredetileg független telót.


vas. dec. 07, 2003 17:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
JeffConnery:
Nekem is ez a velemenyem, en is eddig telefont csak hivatalos forrasbol (Westel, MediaMarkt) vettem, edesapam GSMboltban vasarolt telefonjai mentek sorra tonkre.
Csak az a baj hogy a parom annyira regen nezi mar ezt a telefont, hatha nem csesznek at,ha nem hagyom magam, ha osszehasonlitom a telefonon levo imeit a telefon softwareben levo imeivel, korultekintoen vasarlok stb...Tudod azt hittek mar egy csomo ilyen boltban hogy egyszeru mezei vasarlo vagyok aki csak kivulrol nezi meg a telefont, akit at lehet varni.Tobbszor szivtak mar amiatt mert ez nem igy van, ha nem is profin de eleg jol ertek a telefonokhoz.Egyszer a Westendben a Nokia bolt melletti GSMben azzal akartak velem megvetetni, azt mondta a kis mukormos kurvoid elado no hogy a T68i-t korlatozott szamban gyartjak majd es nem sok lesz M.O.-n. :))) Es az a baj hogy aki nem ert hozza az megveszi mert huuu, de jo, lett egy ritka telefonja...Szanalmas mennyire mocskok mostanaban ezek boltok.

Mindenkep T500ast szeretnek venni (Probaltam baratnomet atbeszelni az S300mre de O hjthatalan, meg szerintem is nagyon szep az kis telefon- tudod ez az amelyiknek a kulso kijelzoje korbe van rakva kis kovekkel), csak letezik egy korrekt bolt...


vas. dec. 07, 2003 16:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1341
Tartózkodási hely: Inzell
Hozzászólás 
Egy T500 biztos, hogy nem visszakovethetoen kerul be nalunk egy boltba. Ezert barmilyen lehet a multja.


vas. dec. 07, 2003 16:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nem mindegy hogy az üzletbe hogy és honnan került be a teló.


vas. dec. 07, 2003 16:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
Tiszta lelkiismerettel ki merem mondani, hogy ilyen, hogy "megbízható GSM bolt" magyarországon nincs.

Inkább nézz szét a nagy hipermarketek független kínálatában. Ha nincs is a T500-as közte, inkább valami mást válassz, ugyanis a GSMboltos telóval előre programozott a szívás.

Ez az én véleményem, tapasztalaton és nem fikzáson alapul, másnak lehet, hogy ettől eltér.


vas. dec. 07, 2003 16:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
aviv tel westend foldszint giacomellivel szemben... henry gsm terez korut oktogon villamos megalloval szemben azzal szemben oktogon gsm stb...


vas. dec. 07, 2003 16:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Udv mindnekinek!

Kozeledik a karacsony es baratnomnek szertnek venni egy Samsung T500as telefont.Mivel ezt Magyarorszagon hivatalosan nem forgalmazzak arra kenyszerulok hogy valami fity - futy GSM boltban vegyem meg.Mivel fel kell mennem Pestre ezert a telefonert es nem vagyok jaratos ott arra kerlek benneteket segitsetek hogy melyik az a bolt ahol nem vernek at.Tapasztalatbol es hallomasbol is tudom hogy ezeke a zug gsm boltok ott verik at a nep fejet ahol csak tudjak es nem szeretnem azt hogy a karcsonyfa alatt csalodas erjen, vagy esetlehg januarban fustoljon el a teefon.

En interneten a Fortuna GSM es a PPcom oldalain lattam (ezek szerintem eleg megbizhatonak tunnek) allitolag ujonnan 89,000-95,000Ft kornyeken.Ilyen aru telefonnal mar ugy gondolom 4-5 ezer forint nem nagy osszeg, ilyenkor inkabb rafizetek de megbizhato helyen vasaroljam.

Elore is kosz a segitseget!

gnemeth0


vas. dec. 07, 2003 16:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 67 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség