Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 6:44



Hozzászólás a témához  [ 933 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő
Apple Iphone 3G(S) és 4 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 129
Hozzászólás 
Macika írta:
Értem. Ez felhasználóbarát így szerinted?

Zsombe írta:
Ezt rosszul tudod Macika. Ha iTunes-ban nincs bekapcsolva az automatikus szinkronizálás, akkor nem szükséges annyi tárhellyel rendelkezned a winchesteren, mint amekkora az iPod. Nekem sincs bekapcsolva és semmi nem törlődik a Nano-mról, ha a HDD-n letöröltem valamit és utána rácsatlakoztatom az iPod-ot.
Na igen.
És mi van, ha bővíteni akarod egy albummal a rajta lévő cuccokat?


Ugyan az, mintha egy meghajtó ként látnád a lejátszódat. Fogod az új albumot és áthúzod az iPodra.
Semmi esetre sem szeretnélek meggyőzni, hogy ez egy jó megoldás, vagy hogy jobb, mint mondjuk Windows Explorerben másolgatni, vagy hogy neked ez tetszen, csak a tisztán látás végett írtam/írtuk, hogy megoldható. És ha a Windows Exploreres megoldás felhasználóbarátnak tekinthető, akkor ez is. Pláne, hogy iTunesban kicsit egyszerűbb mondjuk ID3 tag-eket editálni, mint simán Windowsban, vagy mondjuk borítót rendelni egy albumnyi mp3-hoz. De ez is csak egy véleméyn.


szomb. aug. 09, 2008 15:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Zsombe írta:
Ezt rosszul tudod Macika. Ha iTunes-ban nincs bekapcsolva az automatikus szinkronizálás, akkor nem szükséges annyi tárhellyel rendelkezned a winchesteren, mint amekkora az iPod. Nekem sincs bekapcsolva és semmi nem törlődik a Nano-mról, ha a HDD-n letöröltem valamit és utána rácsatlakoztatom az iPod-ot.
Na igen.
És mi van, ha bővíteni akarod egy albummal a rajta lévő cuccokat?


szomb. aug. 09, 2008 13:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
Macika írta:
Aztán ha átestünk az ár-sokkon, akkor jön az amerikaias gondolkodás.
Biztosan 'fun&easy', hogy egy iPOD-nál csak a saját programmal, csak spéci módon, szinkronizálva lehet felrakni képeket, zenéket, videokat a készülékre. Nekem ez inkább nyomasztó (egy 80 GB-os iPOD-ot véve alapul nekem 80 GB-ot kell foglaljak a vinyón neki, hogy lehessen szinkronizálni, mert ha letörlök valamit a PC-ről, akkor az a következő összecsatlakoztatásnál menthetetlenül (és visszahozhatatlanul) eltűnik az iPOD-ról is), sokkal komolyabban hátrány, mint előny lenne.
Szemben azokkal az eszközökkel, melyeket USB-n keresztül külön meghajtónak lát a PC, és Te csinálhatod meg könyvtárszerkezetet, tetszés szerint másolva bele kézzel, akár egyenként a fájlokat.

Szóval ezt a fajta gondolkodásmódot kényelmesnek, logikusnak és felhasználóbarátnak nevezni....
...hááát, szerintem hagyjuk meg a hájasseggű amerikaiaknak.

Ezt rosszul tudod Macika. Ha iTunes-ban nincs bekapcsolva az automatikus szinkronizálás, akkor nem szükséges annyi tárhellyel rendelkezned a winchesteren, mint amekkora az iPod. Nekem sincs bekapcsolva és semmi nem törlődik a Nano-mról, ha a HDD-n letöröltem valamit és utána rácsatlakoztatom az iPod-ot.


szomb. aug. 09, 2008 12:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
reddoors írta:
Presztízs írta:
Az a helyzet, hogyha év végéig nem lesz vodánál 16GB-os fehér valami kedvező csomagban (márpedig úgy tűnik, nem lesz), akkor olaszba megyünk síelni, és veszünk kettőt is, és még így is olcsóbb, mint 1 db a T-nél...

Á, szerintem inkább ötöt kéne venni, biztos ami biztos. :D :D :D
Idén olaszba voltunk, jövőre francba megyünk...


szomb. aug. 09, 2008 11:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Presztízs írta:
Az a helyzet, hogyha év végéig nem lesz vodánál 16GB-os fehér valami kedvező csomagban (márpedig úgy tűnik, nem lesz), akkor olaszba megyünk síelni, és veszünk kettőt is, és még így is olcsóbb, mint 1 db a T-nél...

Á, szerintem inkább ötöt kéne venni, biztos ami biztos. :D :D :D


szomb. aug. 09, 2008 11:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
WD írta:
Macika írta:
Nekem ez inkább nyomasztó (egy 80 GB-os iPOD-ot véve alapul nekem 80 GB-ot kell foglaljak a vinyón neki, hogy lehessen szinkronizálni, mert ha letörlök valamit a PC-ről, akkor az a következő összecsatlakoztatásnál menthetetlenül (és visszahozhatatlanul) eltűnik az iPOD-ról is), sokkal komolyabban hátrány, mint előny lenne.


Teljesen OFF, de ez csak beállítás kérdése. Megoldható, hogy ha itunes-ból töröltél valamit, akkor az még maradjon rajta az iPodon.
Értem. Ez felhasználóbarát így szerinted?


szomb. aug. 09, 2008 11:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 6:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Az a helyzet, hogyha év végéig nem lesz vodánál 16GB-os fehér valami kedvező csomagban (márpedig úgy tűnik, nem lesz), akkor olaszba megyünk síelni, és veszünk kettőt is, és még így is olcsóbb, mint 1 db a T-nél... A "megmaradó" 1000 EUR-ból meg megvan a 10napos szállás 2 főre...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Presztízs szomb. aug. 09, 2008 11:16-kor.



szomb. aug. 09, 2008 11:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Presztízs: ott van a hozzászólásodban a megoldás. Lehet, hogy nemcsak T-s lock-kal fogja árulni, hanem lesz kártyafüggetlen verziója is és akkor minden probléma megvan oldva. Bár ezer EUR bizony nem olcsóbb, mint az apronet. Ez szopó. :)


szomb. aug. 09, 2008 10:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 129
Hozzászólás 
Macika írta:
Nekem ez inkább nyomasztó (egy 80 GB-os iPOD-ot véve alapul nekem 80 GB-ot kell foglaljak a vinyón neki, hogy lehessen szinkronizálni, mert ha letörlök valamit a PC-ről, akkor az a következő összecsatlakoztatásnál menthetetlenül (és visszahozhatatlanul) eltűnik az iPOD-ról is), sokkal komolyabban hátrány, mint előny lenne.


Teljesen OFF, de ez csak beállítás kérdése. Megoldható, hogy ha itunes-ból töröltél valamit, akkor az még maradjon rajta az iPodon.


szomb. aug. 09, 2008 10:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 6:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Kizárólagos szerződés EUban talán 1 kicsit más, mint EU-n kívül... Persze, minden lehetséges, és én spec azzal, ha az EU megvágja az Apple-t, T-t, nem leszek kisegítve... Live kutyának sem kell, és soha nem is kellett, nem is fog kelleni sosem... köcsög T külföldön ~1000,- EUR-ért árulja függetlenül... Ha év végéig nem lesz iPhone vodánál, akkor olasz..., de a T-t akkor sem támogatom...


szomb. aug. 09, 2008 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Presztízs írta:
Rendben, részemről lezártam a témát.

22-én kiderül. :) Bár én a Vodától várom az iPhone-om. Sztem egyébként idővel mindegyik szolgáltatónál lehet majd venni..., azon sem lennék meglepődve, ha a kizárólagos Apple-T-mobile szerződés csak x hónapra vonatkozna, utánna pedig megjelennének egyéb szolgáltatóknál is az iPhone-ok, és nem csak magyarban... Apple sem hülye (nem kell neki sem a balhé, sem a per...), csak megpróbálják kihozni a maxot a "cuccból"...

A dolgok jelen állása szerint biztos, hogy csak a T fogja forgalmazni nálunk.
Persze senki nem tudhatja, hogy mit hoz a holnap, de az exklúzív szerződés megszűnésének jelenleg elenyésző az esélye.
Az exklúzív szerződésen meg nincs mit perelni, mindig is voltak ilyenek.
Példának okáért a Vodának is van jelenleg is jópár exkluzív szerződése.

Elvileg speciális iPhone csomaggal kéne jönnie, de hogy ez valójában egy speciális csomag lesz, vagy csak egy a jelenlegiekből összeollózott, az tényleg csak 22-én derül majd ki.


szomb. aug. 09, 2008 9:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Presztízs írta:

22-én kiderül. :) Bár én a Vodától várom az iPhone-om. Sztem egyébként idővel mindegyik szolgáltatónál lehet majd venni..., azon sem lennék meglepődve, ha a kizárólagos Apple-T-mobile szerződés csak x hónapra vonatkozna, utánna pedig megjelennének egyéb szolgáltatóknál is az iPhone-ok, és nem csak magyarban... Apple sem hülye (nem kell neki sem a balhé, sem a per...), csak megpróbálják kihozni a maxot a "cuccból"...


Messze van még az a 22-e. :) iPhone live menüvel? Jesszus, hirtelen elképzeltem. :D Egy kizárólagos szerződésen nincs mit perelni, így aztán, ha csak a T fogja árulni, akkor a T fogja. Amúgy szerintem itthon annyira nem fogják egymást ölni a boltokban iPhone-okért. Aki akart, eddig is tudott szerezni. :) Bár jó lenne, ha kissé letörnék az aproneten elszállt negyedmilliós árakat, mert annyi rengeteg pénz érte.


szomb. aug. 09, 2008 9:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 6:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Rendben, részemről lezártam a témát.

22-én kiderül. :) Bár én a Vodától várom az iPhone-om. Sztem egyébként idővel mindegyik szolgáltatónál lehet majd venni..., azon sem lennék meglepődve, ha a kizárólagos Apple-T-mobile szerződés csak x hónapra vonatkozna, utánna pedig megjelennének egyéb szolgáltatóknál is az iPhone-ok, és nem csak magyarban... Apple sem hülye (nem kell neki sem a balhé, sem a per...), csak megpróbálják kihozni a maxot a "cuccból"...


szomb. aug. 09, 2008 9:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Vissza lehetne kanyarodni az iPhone 3G-re? Van egy olyan sanda gyanúm, hogy megint egy Mac vs. Pc, Win vs. MacOSX vita kezd kialakulni, aminek legalább annyi értelme van, mint a Nokia vs. Sony Ericsson vitának.

Zárjátok le pls.

ON

Amúgy kíváncsi leszek, hogy milyen előfizetési konstrukciót dolgoznak ki a T-nél. Vajon speciálisan iPhone-os csomag lesz, vagy egyszerű Relax kötelező webcsomaggal? Mennyire fognak beletúrni a menüjébe? Mert egy web'n'walk ikon elég nyomasztó tud ám lenni. :)


szomb. aug. 09, 2008 9:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Én sem a BB-re írtam. A BB egy speciális rétegigényt elégít ki, méghozzá olyan módon, amire eddig egyik versenytárs sem volt képes.
Presztízs írta:
Blackberry valóban jó dolog, csak kár, hogy nem tudja AZT, és ÚGY, ahogy a mobileme (remélhetőleg fogja tudni), illetve nem terjedt el eléggé... Manapság az embereknek egy komplett szolgáltatás kell... Mail, telefonkönyv, címjegyzék, naptár (backup és szinkronizáció...), illetve web- és "privát" tárhely...

A Nokia nem rég indított a saját online szinkron szolgáltatását, épp ezért nem fognak a továbbiakban BB-t fejleszteni.
A Win-re és a Symbian-ra is elérhető több online szinkron szolgáltatás is.
És én azt hangsúlyoztam, hogy ingyen. A mobileME érdekes elgondolás, de jelenleg a problémák mellett pénzt szedni érte, kicsit erős a számomra.


szomb. aug. 09, 2008 9:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Presztízs írta:
Lehet van már 3 éves is az ipaqom, de hogy 150 volt GPS nélkül,az tuti... Az a szomorú, hogy itthon csak nagyon lassan esnek a PDAárak, pláne a drágább kategóriában...
Apple vs Microsoft. Noha egyik sem tökéletes, nekem az a bajom a MicroSofttal (azon kívül, hogy kibaxott drága, és mindig egyre csak drágább lesz...), hogy annak ellenére, hogy pc, pda, böngésző, meg sok egyéb területen 50+% piacvezető, ennek ellenére mégsem képes olyan stabil, gyors, kiegyensúlyozott és egységes, kényelmes és logikus, userfriendly rendszereket készíteni, mint pl az Apple... Bill Gates szavait, miszerint 1x majd mindenen MS fog futni, nos, ezt inkább el tudom képzelni Apple-termékekkel, márha a felhasználói megelégedést is figyelembe vesszük...
Nagyon régen volt annyira drága a 4700-as. De kiváló készülék még ma is!

A Mac igazán jó, ebben nincs vita, az Mac OS valóban SOKKAL átgondoltabb, stabilabb, felhasználóbarátabb (tudtad, hogy van rá magyar szó?), ebben incs is vita, én is így gondolom.
Ami nagy vastag tévedés, az az, hogy az MS a drága.
Valószínűleg a rózsaszín köd elhomályosítja a szemedet, amikor árlistákat kellene összehasonlíts!
1989-ben kezdtem számítógépezni, felnőttként, 23 évesen. Akkor volt a drága MS PC és a megfizethetetlen, profi Apple.
Mára ez annyit változott, hogy a PC 'filléres' árú lett, 100e alatt igen használható laptop, 60e körül használható PC kapható. Mac-et pedig 300ezerért már kapsz is.
A trükk benne, hogy mostanra szinte ugyanaz a technika, Intel a processzor (a korábbi spéci RISC processzorok helyett), IDE-buszos a vinyó (a korábbi kizárólag SCSI felületű vinyók után) és sorolhatnám.

Tudom, más a minőség, és más a széria-felszereltség, de akkor se írjunk már le ilyen zöldségeket, hogy a MS a drága, légy szíves.

Aztán ha átestünk az ár-sokkon, akkor jön az amerikaias gondolkodás.
Biztosan 'fun&easy', hogy egy iPOD-nál csak a saját programmal, csak spéci módon, szinkronizálva lehet felrakni képeket, zenéket, videokat a készülékre. Nekem ez inkább nyomasztó (egy 80 GB-os iPOD-ot véve alapul nekem 80 GB-ot kell foglaljak a vinyón neki, hogy lehessen szinkronizálni, mert ha letörlök valamit a PC-ről, akkor az a következő összecsatlakoztatásnál menthetetlenül (és visszahozhatatlanul) eltűnik az iPOD-ról is), sokkal komolyabban hátrány, mint előny lenne.
Szemben azokkal az eszközökkel, melyeket USB-n keresztül külön meghajtónak lát a PC, és Te csinálhatod meg könyvtárszerkezetet, tetszés szerint másolva bele kézzel, akár egyenként a fájlokat.

Szóval ezt a fajta gondolkodásmódot kényelmesnek, logikusnak és felhasználóbarátnak nevezni....
...hááát, szerintem hagyjuk meg a hájasseggű amerikaiaknak.


szomb. aug. 09, 2008 9:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 6:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Sokmindenben egyet tudok veled érteni, illetve el tudom fogadni az érvelésed. 100x jobb és értelmesebb, mint a manapság oly divatos Apple/iPhone-fikázás... Nem azt mondtam, hogy NINCS mobileme-szerű megoldás winre, symbianra, hanem:
Presztízs írta:
Blackberry valóban jó dolog, csak kár, hogy nem tudja AZT, és ÚGY, ahogy a mobileme (remélhetőleg fogja tudni), illetve nem terjedt el eléggé...

Tény és való, hogy a bruttó 140-et az olasz független iPhone miatt írtam.
KrE írta:
- a hx4700-at két éve max aranyozva lehetett 150-ért venni

Lehet van már 3 éves is az ipaqom, de hogy 150 volt GPS nélkül,az tuti... Az a szomorú, hogy itthon csak nagyon lassan esnek a PDAárak, pláne a drágább kategóriában...
Apple vs Microsoft. Noha egyik sem tökéletes, nekem az a bajom a MicroSofttal (azon kívül, hogy kibaxott drága, és mindig egyre csak drágább lesz...), hogy annak ellenére, hogy pc, pda, böngésző, meg sok egyéb területen 50+% piacvezető, ennek ellenére mégsem képes olyan stabil, gyors, kiegyensúlyozott és egységes, kényelmes és logikus, userfriendly rendszereket készíteni, mint pl az Apple... Bill Gates szavait, miszerint 1x majd mindenen MS fog futni, nos, ezt inkább el tudom képzelni Apple-termékekkel, márha a felhasználói megelégedést is figyelembe vesszük...


szomb. aug. 09, 2008 7:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Utólag visszanézve az eszmecserét, nem akarok egyenként minden felvetésre írni, de vannak dolgok, amikkel kapcsolatban, erős késztetést érzek a kommentálásra
Kivonatosan, összegezve:

- Symbianra és WM-re is van teljes online szinkron, csak az iPhone-nal szemben akár ingyen is.
- a mini kijelző relatív, de ha vki netezésre és emilezésre tökéletes, GPS-es kütyüt szeretne 140 alatt, akkor mondjuk E90, E71, Kaiser, Cruise, Samsung i780 a teljesség igénye nélkül.
- 9.5-ös operával tökéletesen lehet netezni
- szerintem az N82, N95, N95 8GB, Diamond, mind túlárazott ipari hulladék kategória, de ez az én véleményem.
- a mindent alázó kütyü az i900 lesz, bár az már átlépi a megadott 140-es árat, bár ez még csak kezdőár lesz, és még nem tudni, hogy mennyi is lesz pontosan.
- itthon az iPhone se lesz elvileg 140-ért függetlenül hivatalosan
- a hx4700-at két éve max aranyozva lehetett 150-ért venni
- az első iPhone igenis forradalmi kütyü volt, bár ezen sokan a jelzőn sokan felháborodtak. Azóta van ujjal kezelhető felület PDA-kon és a gördülékenységét, egyszeráségét és gyorsaságát még senki nem tudta reprodukálni.
- amikor Jobs bejelentette az almatelefont, akartam egyet, amikor megjelent, azt mondtam, hogy megvárom a következőt, most hogy megjött a következő, inkább vettem egy i780-at.


pén. aug. 08, 2008 19:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
Presztízs írta:
Az emberek (na meg te-csak azért, hogy tudjuk, mennyire esik egybe a te és a többség igénye, "eszközhasználata") mire használják a Diamondot, az N95-öt, meg a többit?

Nekem például azért van okostelefonom (Motorola Q9h, WM6-os op.rendszerrel), mert szükségem van a tudására: normális Outlook szinkronizáció, VPN-en keresztül el tudom vele érni a munkahelyi számítógépemet, normálisan tudja kezeli az exchange leveleket, HSDPA kapcsolat, teljes QWERTY billentyűzet, stb...


pén. aug. 08, 2008 14:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 6:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
pampika írta:
A műszaki tálentumságra mindig lehet példálózni pro és kontra: keresztapám 42 évesen évekig szokta a gépet,egeret, mert egyszerűen nem volt szüksége a használatára. A faterja 70 évesen meg mobilozik, photoshoppol, fórumozik, mert őt meg érdekli.

Egyértelmű, de mint írtam, az én sztorim abban külömbözik a tiedtől, hogy fater nem bírt a nokia, samung telcsijével, meg a PC-t sem kezelte "megfelelően", mostmeg az iPhone-al elvan... A következő lépés 1 Mac mini, iMac, avagy Mackbook Air lehet...


pén. aug. 08, 2008 11:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 6:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Thx a linket. :( Lehet rosszul teszem, de engem a levél tartalma és hangneme bizalommal tölt el, a többi meg majd kiderül évvégéig...
Blackberry valóban jó dolog, csak kár, hogy nem tudja AZT, és ÚGY, ahogy a mobileme (remélhetőleg fogja tudni), illetve nem terjedt el eléggé... Manapság az embereknek egy komplett szolgáltatás kell... Mail, telefonkönyv, címjegyzék, naptár (backup és szinkronizáció...), illetve web- és "privát" tárhely...
Hát nemtom... Szerintem sokan többet költenek PC-re, mint amennyiért vehetnének 1 Apple-t... De hogy sokan sokat költenek feleslegesen, az tuti... Nekem spec nem mindegy, milyen időközönként cserélek komplett PC-t, vagy benne 1-1 hardware-t. Bár sokan az Apple gépeket is bővítgetik, variálják, a többség sztem nem. És az Apple sem támogatja ezt az elképzelést. Viszont ami megfigyelhető, hogy a régi Apple gépeket sokan el sem adják, hanem megtartják, illetve "szeretik", nemúgy, mint sok esetben 1 hagyományos PC-nél, amit az ember max azért tart meg, hátha még valamire jó lesz, vagy tartalékalkatrésznek...
Vannak dolgok, amik nekem sem tetszenek, de mit tudok vele kezdeni? Csak ezért ne vegyek iPhone-t, vagy bármilyen más Apple terméket?
Nem tetszik, hogy Apple próbálta limitálni a vásárolható iPhone-ok számát/koponya, meghogy csak bankkártyával lehet(ett?) megvenni, illetve, hogy 2 éves hűséget , meg a szolgáltatók adatcsomagjait erőltetik, hogy korlátozzák a telcsi modemként való használatát... De egyrészt ez van, másrészt mindegyikre van megoldás...


pén. aug. 08, 2008 11:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Itt a link ;)

A szinkronizálós dolgot nem teljesen értem, de pl. Blackberry? Meg a nokiának is vannak erre progijai, symbianra biztos.

Azt még vitatnám, hogy az apple kevesebb bőrt húz le a népről. Nézd csak meg a számítógépeiknél alkalmazott felfogást: ugyanolyan alkatrész, mint bármelyik pc-ben, de azért drágább, mert az almától veszed. Főleg régen szaladt el velük nagyon a ló. Telefonozni még csak most kezdtek és azért itt sem arról szól a történet, hogy hude olcsón, tömegterméket. Meg hogy csak előfizuval (ugye a franciáknál meg azért volt függetlenül is, mert törvényileg léptek a tökükre).

Az egyértelmű, hogy mindenki a profitra hajt, csak azért nem mindegy, hogy hogyan. Hogy mit kapsz a pénzedért, főleg annyi pénzért. És hidd el, több pénz van a sűrű fillérben, mint a ritka forintban ;) Pl. motorola F3. Díjat kapott, pedig nem tud szinte semmit. Csak telefon, sms, de azt is elég egyszerűen. Mégis olcsó, feladatát ellátja és szinte bárki számára elérhető. Ha kell másik, veszel egy családi mozi áráért és újra tudsz telefonálni. Viszik is ezt a kategóriát.

A műszaki tálentumságra mindig lehet példálózni pro és kontra: keresztapám 42 évesen évekig szokta a gépet,egeret, mert egyszerűen nem volt szüksége a használatára. A faterja 70 évesen meg mobilozik, photoshoppol, fórumozik, mert őt meg érdekli.

No, én itt kiszálltam, mert épp elutazóban vagyok, szóval úgysem tudnék reagálni újra :)


pén. aug. 08, 2008 11:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 6:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Sokmindenben egyetértünk... Mobileme-t nemtom milyen, , de ha lesz rá lehetőségem, kipróbálom. WIN vagy akármelyik PDA-gyártó mikor állt ki így, mint Steve (ennek még utánnanézek, mert erről nemtok..., van linked?)? Nem tartom magam elvakultnak, és világmegváltóként sem emlegettem sem az Apple-t, sem az iPhone-t, avagy bármely más céget, terméket... De könyörgöm, a mai világban az embernél gyakran előfordul, hogy nem az asztali, vagy notebookjával akar szinkronizálni, pláne nem mindkettővel külön-külön, netán az asztali gépet a notebookjával, stbstbstb...
MS, Nokia, HP, meg úgy az összes többi mobil szegmensben érdekelt erre nem jött még rá?
Az apple még így is, hogy ezt-azt kihagy az iPhone-ból, kevesebb bőrt húz le a vevőkről, és sokak számára több, mint kielégítő terméket, szolgáltatást ad/nyújt...
A sima iPhone helyett N95 szerintem is jobb vétel volt... De ez már elmúlt...
Igenis azért nem volt iPhone-om, mert nem volt benne gps, és 3G... Mérges is voltam, de ez van, illetve volt, mit lehet tenni? A 3Gben már az is van...
Macika, áruld már el, mire való a telefon, a PDA, a PDA-telefon és az iPhone?
Az emberek (na meg te-csak azért, hogy tudjuk, mennyire esik egybe a te és a többség igénye, "eszközhasználata") mire használják a Diamondot, az N95-öt, meg a többit? Aproppó, Openmokoról, Androidról mi a véleményed?
Szerintem majd mind termék jó és szuper, de valahogy nekem (és millióknak) iPhone 3G-re esett a választásom, és hamarosan, így, vagy úgy, de lesz egy...
Mi ezzel a baj?
Apropó pénzesek/techbuzik... Az gondolom egyértelmű, hogy Apple profitra hajjt, de melyik másik multicég nem? Hiba lenne a szegényekre alapozni, és sok telefongyártónak nem is jött be ez az üzleti modell... A techbuzik 1 másik kategória, de ők is léteznek, és 1 erős vásárlói réteget alkotnak...
Mesélek egy kis szorit faterról... 59 éves, nem igazán ért sem a pchez, sem a mobiltelefonokhoz, angolul meg 2 szót, ha tudott... Kapott 1 iPhone-t (nem tettünk bele magyar nyelvet...), és azóta nem engem, meg tesóm zaklatja,ha kapott, vagy küldeni akar 1 sms-t, mailt, vagy épp csengőhangot akar cserélni, közbe még netezni is szokott iPhoneról stbstbstb...


pén. aug. 08, 2008 10:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Sztem a falra hányt borsó kategóriánál tartunk, mert itt senki se fog senkit meggyőzni a (vélt vagy valós) igazáról. Vagy mert elvakult, vagy mert nem hajlandó észnélkül trendi lenni ;)

A másik: a mobileme-t ne nagyon emlegesd világmegváltóként, mert azzal remekül befürdött az alma. Ha már maga Steve Jobs kiáll a porondra és elismeri, hogy elbaltázták a progit (túl hamar hozták kis, túl sok hibával), akkor arra nem lennék büszke. Még elvakultként sem ;)

A hype-ban az a baj, hogy egyrészt épít a fanatikusokra, akiknek csak az számít, hogy alma. Másrészt a pénzesekre/techbuzikra. És persze lobogtatják az eladási mutatókat, hogy! Csak épp azt nem hangoztatja senki, hogy ebből mennyi marad hosszútávon is a tulajoknál.

Az első szériával újdonságot hozott a piacra, ok. Sokan vették, mert a felülete tényleg innovatív. De itt a második kiadás és hiába a sok vásárló, a feltételezéseddel szemben sem váltotta meg a világot. Mert kicsit ráncfelvarrták, beleraktak pár dolgot (3G, GPS), ami egy ilyen árú(!) telefonnál már alap és ugyanúgy kihagytak dolgokat, aminek alapnak kéne lennie (és az is egy középkategóriásban is). Így az ár-érték arányát jelentősen rontva. Persze aki fanatikus, úgysem számít.


pén. aug. 08, 2008 10:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 6:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Egyértelmű a javulás win fronton, bár azt írják Diamond lassú..., Nokia E61i-t viszont nagynak tartom... iPhone-hoz meg vehetsz billentyűzetet is, amit ha esetleg otthon, vagy melóhelyen hagysz nincs gond használhatod anélkül is...
Szerintem nem értitek az iPhone hype-ot. Kétség kívül hype, viszont sok embernek van/lesz, onnantól fogva pedig egyre csak jobb lesz...
Hány éve gyárt Nokia mobilt? Hány éve gyártanak wines PDA-t, és wint PDA-ra? Az a legnagyobb probléma, hogy ennyi idő alatt nem voltak képesek kielégíteni azon igényeket, amit Apple most több-kevesebb sikerrel, de megtesz!
Ettől függetlenül az sztem szuper, hogy jött az iPhone... Ha nem, mikor történt volna ez! meg? WINről nem is akarok beszélni... 150-ért vettem úgy 2 éve hx4700-at... Hát, mit ne mondjak... GPS-re vettem, amire tökéletes (de kibaxott drága), másra (mailre annyira nem, de sztem arra sem az igazi..., netre meg aztán pláne nem kielégítő-nekem opera sem jött be ipaqra...) kb alkalmatlan...

És akkor mobileme-ről még nem is beszéltünk...
Az Apple az iPhone sikerét nem kizárólag saját maguknak, hanem a win, és PDA-gyártók töketlenségének köszönheti...


pén. aug. 08, 2008 10:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Presztízs írta:
simico írta:
Macika írta:
Sőt, örülök, mert legalább láttam EGY olyan embert, aki 2-3 hétnél tovább képes megelégedéssel (és véletlenül sem Brokernetes sznobságból) használni egy iPhone-t.


Egyet (sajnos) én is ismerek, bár az egy hatalmas majom. Többet inkább nem írok, mert valamilyen szinten felettem van a cégnél... :lol:


simico, Macika, mondjátok meg a frankót, milyen pda-t, telefont, netán pda-telefont érdemes venni, ha az ember néha néha böngészne, mailezne is, és mindezt nem 1 mini kijelzőn? Mert iPhone-t fikázni látom tudtok, de tudtok-e jobbat bruttó 140-ig függetlent?

Tudom, hogy nincs olyan, amibe bele lehet kötni, de pl. a Nokia E61i 2.8"-os kijelzője teljesen alkalmas erre (-> "ember néha böngészne, mailezne").


pén. aug. 08, 2008 9:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Presztízs írta:
simico írta:
Macika írta:
Sőt, örülök, mert legalább láttam EGY olyan embert, aki 2-3 hétnél tovább képes megelégedéssel (és véletlenül sem Brokernetes sznobságból) használni egy iPhone-t.


Egyet (sajnos) én is ismerek, bár az egy hatalmas majom. Többet inkább nem írok, mert valamilyen szinten felettem van a cégnél... :lol:


simico, Macika, mondjátok meg a frankót, milyen pda-t, telefont, netán pda-telefont érdemes venni, ha az ember néha néha böngészne, mailezne is, és mindezt nem 1 mini kijelzőn? Mert iPhone-t fikázni látom tudtok, de tudtok-e jobbat bruttó 140-ig függetlent?
Ismét azokat a feladatokat írod le, amiben ELEVE elismertem az Apple termékét.
Nem a kijelzőben, nem a böngészőben, nem a mail-kliensben **** az iPhone, hanem a TÖBBIBEN! Ugye érted???

Számomra akár egy N95 8GB, akár egy HTC Diamond sokkal többet ér. Utóbbinak még a kijelzőjére sem lehet panasz.


pén. aug. 08, 2008 8:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 6:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
simico írta:
Macika írta:
Sőt, örülök, mert legalább láttam EGY olyan embert, aki 2-3 hétnél tovább képes megelégedéssel (és véletlenül sem Brokernetes sznobságból) használni egy iPhone-t.


Egyet (sajnos) én is ismerek, bár az egy hatalmas majom. Többet inkább nem írok, mert valamilyen szinten felettem van a cégnél... :lol:


simico, Macika, mondjátok meg a frankót, milyen pda-t, telefont, netán pda-telefont érdemes venni, ha az ember néha néha böngészne, mailezne is, és mindezt nem 1 mini kijelzőn? Mert iPhone-t fikázni látom tudtok, de tudtok-e jobbat bruttó 140-ig függetlent?


pén. aug. 08, 2008 8:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Macika írta:
Sőt, örülök, mert legalább láttam EGY olyan embert, aki 2-3 hétnél tovább képes megelégedéssel (és véletlenül sem Brokernetes sznobságból) használni egy iPhone-t.


Egyet (sajnos) én is ismerek, bár az egy hatalmas majom. Többet inkább nem írok, mert valamilyen szinten felettem van a cégnél... :lol:


pén. aug. 08, 2008 7:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Zsombe írta:
Egyébként pedig az általad felsorolt dolgok legtöbbje nem csak a 20 milliós presztízsautókban van benne, hanem egy átlagabb 3-4 milliós autóban is a felszereltség részét képezi.


Pontosan erről van szó. Az ájfón olyan dolgokat nem tud ami bármelyik közép- és sok alsókategóriás telefonban rég benne van.
Elég rendesen félreértetted a hozzászólásom... :D


pén. aug. 08, 2008 7:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
iphone az egy tulertekelt divattelefon. nekem szemely szerint sose kene. olyan mint az ipod. felvankapva. en az ipoddal sose tudtam megbaratkozni pedig volt egy par... az iphone rengeteg olyan dolgot nem tud amit ennyiert kene. az alapfunkcioja "A MOBILTELEFON" resze ugy **** ahogy van. buta amerikaiknak van kitalalva.


pén. aug. 08, 2008 7:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Sajnos Macikának igaza van sok szempontból. Nekem volt első iPhone-om és sajna 1 hétig sem bírta. Addig persze nyúztam, mindenkinek mutogattam, jaszkari volt a javából. Viszont nem lettem tőle jobb, okosabb, szebb és a még AZom sem lett hosszabb. 5 kemény nap alatt lecsengett nálam az iPhone őrület, mert beláttam, hogy azt az árat, amiért vettem (kicsivel <100k) nem érte meg. Igen, a menüje zseniális, a kezelhetősége tökéletes és nagyjából ennyi. Speciel a hiányát nem éreztem az mms-nek, videótalanságnak és még sok olyan felesleges(?) funkciónak, amik más, sokkal olcsóbb telefonokban benne vannak alapból.

Ettől függetlenül bizony elfog a "nosztalgia" néha és a vágy, hogy megint tapogathassam a remek kijelzőt és érezhessem a bitang sebességet, amivel ment. :)

A második kiadású már nem hozott lázba, mert a beépített gps nem olyan nagy dolog manapság és persze a 3G sem orbitális durranás. A 3rd Edition-ben meg már lesz videófelvevő és autofókuszos fényképező. Na bumm. Az Apple is ugyanazt csinálja, mint a többi gyártó: mindig kihagy valamit, nehogy megalkossa a tökéletes telefont, mert akkor lehúzhatja a rolót.

Know: használd nyugodtan, mert jó telefon. A feeling engem is elkapott, de magához láncolni már nem tudott. :) Helyette E51-et vettem annó 2007 decemberében... :)


pén. aug. 08, 2008 0:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Know írta:
(Minden tisztelettel: egyre bicskanyitogatóbb a kinyilatkoztató stílusod.)

A mai telefonok 99%-ából hiányzik az emberi megközelítés, a használhatóság. Az Apple megpróbált beletenni valamit az iPhone-ba, ami zseniálisan sikerült. Nehezen olvasók kedvéért: nem a készülék lett hibátlan és zseniális, hanem a koncepció.
Örülök, hogy megismerhettem olyan embert is, akinek a marketing-maszlagokat írják.

Engem nem zavar, ha elhiszed, élvezed és átéled azt a feelinget, amit amerikaiak millióinak biztosít az Apple-érzés.

Sőt, örülök, mert legalább láttam EGY olyan embert, aki 2-3 hétnél tovább képes megelégedéssel (és véletlenül sem Brokernetes sznobságból) használni egy iPhone-t.

Ha ezek után kiderül, hogy Te is érdekelt vagy a Brokernetben, akkor beletenyereltem a tutiba... :)


csüt. aug. 07, 2008 23:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Zsombe írta:
Macika írta:
Azért inkább 4, sőt méginkább >5milla az az ár, aminél SZÉRIAtartozékok ezek...

Ha jól tudom, akkor ezek nagy része már a Renault Mégane Limousine-ban benne van alapból, aminek most 3 millió az alapára.
Nem tudod jól.


csüt. aug. 07, 2008 23:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Zsombe írta:
Macika írta:
Azért inkább 4, sőt méginkább >5milla az az ár, aminél SZÉRIAtartozékok ezek...

Ha jól tudom, akkor ezek nagy része már a Renault Mégane Limousine-ban benne van alapból, aminek most 3 millió az alapára.

Hát ha a "nagy része" egyenlő max. 50%-kal, akkor igazad van. :D
(forrás: www.renault.hu)


csüt. aug. 07, 2008 21:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 13, 2007 8:09
Hozzászólások: 96
Hozzászólás 
Macika írta:
Ne haragudj meg, de tucatnyi emberrel találkoztam már, aki hasonlóan padlóra ájult az iPhone nevű vacaktól, aztán amikor ki-képnézegette magát, ráélvezett huszadszor is a képelforgatás, -kicsinyítés és -nagyítás (valóban) zseniális mivoltára, akkor pár hét után eladta a telefont, mivel egyre kevesebbet tudott elvinni a hátán a zseniális böngésző, a csodálatos kijelző, kezdett hiányozni a százezres készülékből a TELEFON, alapfokon...


(Minden tisztelettel: egyre bicskanyitogatóbb a kinyilatkoztató stílusod.)

A mai telefonok 99%-ából hiányzik az emberi megközelítés, a használhatóság. Az Apple megpróbált beletenni valamit az iPhone-ba, ami zseniálisan sikerült. Nehezen olvasók kedvéért: nem a készülék lett hibátlan és zseniális, hanem a koncepció.


csüt. aug. 07, 2008 20:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
Macika írta:
Azért inkább 4, sőt méginkább >5milla az az ár, aminél SZÉRIAtartozékok ezek...

Ha jól tudom, akkor ezek nagy része már a Renault Mégane Limousine-ban benne van alapból, aminek most 3 millió az alapára.


csüt. aug. 07, 2008 20:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Zsombe írta:
Egyébként pedig az általad felsorolt dolgok legtöbbje nem csak a 20 milliós presztízsautókban van benne, hanem egy átlagabb 3-4 milliós autóban is a felszereltség részét képezi.
Azért inkább 4, sőt méginkább >5milla az az ár, aminél SZÉRIAtartozékok ezek...


csüt. aug. 07, 2008 17:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
simico írta:
Őszintén: a 6 légzsák, automata övfeszítő, ködlámpa, vészfékaszisztens, automata világításkapcsolás, isofix, ütközéskor automata öv-előfeszítés és fejtámla elődöntés, stb, mennyire hiányozna a mindennapi autózás során?

De azért mégiscsak elvárja az ember, hogy a 20 millás presztízsautóban benne legyen, nem igaz?

Ez elég rossz példa volt szerintem.

6 légzsák: az a jó, ha az embernek soha nincs szüksége rá. De azért ha mégis belepukkan valaki az emberbe mondjuk oldalról, akkor nem mindegy, hogy a feje az oldalablakba vagy a légzsákba csapódik.

Automata övfeszítő: ütközésnél szintén fontos, de erre se legyen szüksége az embernek.

Ködlámpa: azért nagy ködben elég necces nélküle közlekedni. Tudod látni és látszani elég fontos. Persze vannak olyan elvetemültek, akik szerint fényes nappal is használni kell, de ez más lapra tartozik.

Vészfékasszisztens: a nevéből is lehet következtetni, hogy mire is jó ez és igenis hasznos, de erre se legyen szüksége az embernek.

Automata világításkapcsolás: ez tényleg nem a legfontosabb dolgok közé tartozik, inkább a komfortérzetet növeli csak.

Isofix: azért ez sem elhanyagolható szempont egy kisgyermekes család esetén.

Ütközéskor automata öv-előfeszítés: lásd az automata övfeszítőhöz írtakat + nem mindegy, hogy mennyire fejeled le a légzsákot.

Fejtámla előrendöntés: ha a hátsó szélvédő keskeny, akkor hasznos tud lenni, hogy le tudod dönteni a hátsó fejtámlákat, hiszen nagyobb lesz a látótér. Ha baleseti szituációra gondolsz, akkor pedig még hasznosabb, mondhatni nélkülözhetetlen (de azért erre se legyen szükség), hiszen jóval kisebb a valószínűsége, hogy kitörik a nyakad.

Egyébként pedig az általad felsorolt dolgok legtöbbje nem csak a 20 milliós presztízsautókban van benne, hanem egy átlagabb 3-4 milliós autóban is a felszereltség részét képezi.


csüt. aug. 07, 2008 16:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Know írta:
Az iPhone megjelenésekor kizártnak tartottam, hogy ilyet vásároljak. Aztán két kollégám is vett egyet és azt látom (nem hallom, hanem látom!), hogy az iPhone egyszerűen olyan komfortérzetet biztosít a felhasználójának, ami eddig számomra egyetlen készüléknél sem volt elképzelhető. Persze, az egész Apple mizéria arra megy ki, hogy költs, használj drága szolgáltatásokat, de a készüléket közelebbről megismerve olyan "fíling" fogott el, amire hosszú évek óta vágytam.
Ne haragudj meg, de tucatnyi emberrel találkoztam már, aki hasonlóan padlóra ájult az iPhone nevű vacaktól, aztán amikor ki-képnézegette magát, ráélvezett huszadszor is a képelforgatás, -kicsinyítés és -nagyítás (valóban) zseniális mivoltára, akkor pár hét után eladta a telefont, mivel egyre kevesebbet tudott elvinni a hátán a zseniális böngésző, a csodálatos kijelző, kezdett hiányozni a százezres készülékből a TELEFON, alapfokon...


csüt. aug. 07, 2008 15:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Know írta:
Őszintén: ebből mi az, ami neked igazán hiányozna?


Őszintén: a 6 légzsák, automata övfeszítő, ködlámpa, vészfékaszisztens, automata világításkapcsolás, isofix, ütközéskor automata öv-előfeszítés és fejtámla elődöntés, stb, mennyire hiányozna a mindennapi autózás során?

De azért mégiscsak elvárja az ember, hogy a 20 millás presztízsautóban benne legyen, nem igaz?


csüt. aug. 07, 2008 15:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Lehet az Apple is belelép a Motorola stílusba V3; V3i; V3xx ..... Mindegyik egy kicsit több, de mégse az igazi.


csüt. aug. 07, 2008 14:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Know írta:
- MMS-t sosem küldtem vagy fogadtam
- videóhívást egyszer próbáltam ki
- a kamera minősége nem zavar
- videót sosem rögzítettem
Ami nekem hiányozna:
- Bluetooth
- modemként való használat (jó, lenne workaround)
Cserében kapnék:
- tisztességes supportot
- korrekt integrációt
- megfelelő alkalmazásokat
- életszerűen használható készüléket


Ez ok, hogy te konkrétan nem használnál bizonyos dolgokat.
De szerintem ha az apple kiad egy olyan telefont, amiről azt hirdeti, hogy "ez aztán a multimédiás atyaúristen és zeneközpont és telefon és az életed része és eddig hogy éltél nélküle", és ezért elkér egy olyan árat, ami jellemző egy tényleg ilyen tudással felvértezett eszközre, akkor ne ilyen apróságokon spóroljon már...Igenis ennyi pénzért pakolja akkor bele azt a multimédiás központot!
Mert szép és jó a multitouch, de sok helyen írták, hogy az újdonságán kívül, ezért az árért nem viszi el a hátán a készüléket és sokan ráunnak elég rövid idő alatt, hogy hiába huzogatja, forgatja, ha olyan dologra meg nem tudja használni, amit egy alsókategóriás modell is tud akár.

A tisztessége apple support és Mo. sajnos két külön fogalom. Ez talán változhat azzal, hogy a T forgalmazza, így kötelessége normálisan szervizelni, de általánosságban apple termékkel szervizbe menni...legalább merész. Elég sok fórumot megtöltöttek már ilyen szervizes élményekkel és valahogy jó részük nem arról szólt, hogy beadom, gyorsan kész, korrekt munka :?


csüt. aug. 07, 2008 10:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 129
Hozzászólás 
Gondolom a modemként való használat tiltásának az egyetlen oka, hogy akkor csatlakoztatod a notebookodhoz, és olyan programot használsz amit csak akarsz (pl. MS IE, Mozilla, ...).
Így viszont kénytelen vagy az iPhone-hoz árult szoftvereket megvenni, ha használni is szeretnéd valamire.


csüt. aug. 07, 2008 10:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Már csak azért sem jó ez a tiltás, mert így a Novatel, az Option és a többiek kényelmesen megélnek a 3G modemekkel. Ha az Apple ennyire integrált rendszert dolgozott ki (ezt nehéz megkérdőjelezni), akkor miért pont ez a kis fikányi fícsőr nem jó nekik?


csüt. aug. 07, 2008 9:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Számomra a modemként való használat a kritikus pont.
Van rá mint látjuk szoftveres megoldás, de ki tudja meddig. Lahat a következő firmware-ben egyszerűen letíltják a dolgot.
Ez azért nem túl jó megoldás.


csüt. aug. 07, 2008 9:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 13, 2007 8:09
Hozzászólások: 96
Hozzászólás 
Nagyon érdekes, amit írsz.

Macika írta:
Én azért úgy gondolkodom, hogy ha egy alap-árú (hűség nélkül, függetlenül 10-20e Ft-os) készüléknél komolyabbat veszek, hajlandó vagyok kifizetni akár hatszámjegyű összeget érte, akkor a hívás/SMS-nél JÓVAL többet várok el tőle. És ez már így volt 6 éve is, amikor az első komolyabb telefonomat, a 7650-est megvettem megjelenéskor, AKKOR 140ezerért.


Az iPhone megjelenésekor kizártnak tartottam, hogy ilyet vásároljak. Aztán két kollégám is vett egyet és azt látom (nem hallom, hanem látom!), hogy az iPhone egyszerűen olyan komfortérzetet biztosít a felhasználójának, ami eddig számomra egyetlen készüléknél sem volt elképzelhető. Persze, az egész Apple mizéria arra megy ki, hogy költs, használj drága szolgáltatásokat, de a készüléket közelebbről megismerve olyan "fíling" fogott el, amire hosszú évek óta vágytam.

Műszaki emberként tudom, hogy az iPhone-nak vannak hátrányai, lehetne javítani rajta. Jelenleg azonban ott tartok, hogy olyan rendszereket akarok használni, amelyek egyszerűen működnek. Nem akarok rebootolgatni, alkalmazásokkal szívni; elég sok készülék járt már a kezeim között, jelenleg egy HTC TyTN-t használok WM6-tal - borzalom.

Idézet:
Számomra a hiánylistából egyedül a videohívás az, ami közömbös, mert az valóban szükségtelen, ritka még, hogy mind2 félnél 3G-s, kétkamerás mobil legyen, nem mellesleg pedig jóval drágább a videohívás, nem utolsó sorban pedig annyira csapnivaló a továbbított kép minősége, hogy az embernek nem éri meg a plusz kiadást. SZERINTEM.


- MMS-t sosem küldtem vagy fogadtam
- videóhívást egyszer próbáltam ki
- a kamera minősége nem zavar
- videót sosem rögzítettem

Ami nekem hiányozna:

- Bluetooth
- modemként való használat (jó, lenne workaround)

Cserében kapnék:

- tisztességes supportot
- korrekt integrációt
- megfelelő alkalmazásokat
- életszerűen használható készüléket


csüt. aug. 07, 2008 9:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 6:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Videóhívásra ott vannak (lennének?:() a (használható) IM-ek 3G-n, WiFi-n, szóval szerintem pár embernek hiányozni fog a kamera... És ha az Apple is úgy gondolja, akkor sajnos a Skype is hiányozni fog iPhone-ról... Ha másért nem, Skype miatt Jailbreakelném a 3G-t, sztem sokak szerint jó lenne, ha valaki dolgozna ezen...


csüt. aug. 07, 2008 8:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Know írta:
siofok00 írta:
- nincs MMS.
- nincs videohívás.
- korlátozott bluetooth.
- hiába van hsdpa, modemként nem használható a telefon.
- kőkorszaki kamera.
- nem vesz fel videot.


Őszintén: ebből mi az, ami neked igazán hiányozna?
Nézd, attól függ, ki mire használja a telefonját.

Ha arra, hogy learassa az irigy tekinteteket azé', mer' neki ilyen csicsa, drága mobilja van (tudjuk, a BrokerNeteseknél megjelenéskor kötelező gizdarang-jelző volt a iPhone), akkor hótt szükségtelen, hiszen egy >100e Ft-os mobilt mégiscsak azért vesz az ember, hogy telefonáljon és SMS-ezzen vele, nem???

Én azért úgy gondolkodom, hogy ha egy alap-árú (hűség nélkül, függetlenül 10-20e Ft-os) készüléknél komolyabbat veszek, hajlandó vagyok kifizetni akár hatszámjegyű összeget érte, akkor a hívás/SMS-nél JÓVAL többet várok el tőle. És ez már így volt 6 éve is, amikor az első komolyabb telefonomat, a 7650-est megvettem megjelenéskor, AKKOR 140ezerért.

Számomra a hiánylistából egyedül a videohívás az, ami közömbös, mert az valóban szükségtelen, ritka még, hogy mind2 félnél 3G-s, kétkamerás mobil legyen, nem mellesleg pedig jóval drágább a videohívás, nem utolsó sorban pedig annyira csapnivaló a továbbított kép minősége, hogy az embernek nem éri meg a plusz kiadást. SZERINTEM.

De más tollából sem olvastam, hogy annyira sokat használná (kipróbáláson túl) a videohívást, hogy annak hiánya komoly hiányosságokat okozna a komfortérzetében.


csüt. aug. 07, 2008 8:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 6:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
thomas77 írta:
Al Bundy írta:
siofok00 írta:
- hiába van hsdpa, modemként nem használható a telefon.

Na, ne ba... :evil:

A többiről tudtam...


Ez az én figyelmemet is elkerülte! :shock:


http://beszeljukmac.com/index.php/weblo ... osztasara/

http://rapidshare.com/files/134307531/NetShare.app.rar


szer. aug. 06, 2008 22:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 933 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség