Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:10



Hozzászólás a témához  [ 7570 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 152  Következő
VODAFONEGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
.gúnár. írta:
Igen, a jelek szerint a volte sima voip alapú hívásként megy, ha jól szedem össze az infómorzsákat. Gond nincs is ezzel egészen addig, amíg van 4G hálózat. Aztán ha éppen mozgás közben elmegy, akkor át kéne adni sima GSM hívásnak a 3G, vagy 2G hálózatra, lehetőleg szakadásmentesen. Állítólag ez a nehézkes.

Az egészet nem igazán értem. Még pedig azért nem, mert a SIMA GPRS lefedettség elegendő a szokásos, 20 éve megszokott GSM-hangminőség átvitelére.
A megfelelő jelszintű EDGE kapcsolat elvileg elegendő lenne a HD-Voice-ra is.
Felette van még a 3G, HSDPA+ és az LTE még csak ezek felett...

Mondjuk a 800 MHz-es LTE (és hogy összefeküdt a Telenor és a Telekom ebben), az biztató...


vas. feb. 28, 2016 15:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Igen, a jelek szerint a volte sima voip alapú hívásként megy, ha jól szedem össze az infómorzsákat. Gond nincs is ezzel egészen addig, amíg van 4G hálózat. Aztán ha éppen mozgás közben elmegy, akkor át kéne adni sima GSM hívásnak a 3G, vagy 2G hálózatra, lehetőleg szakadásmentesen. Állítólag ez a nehézkes.


vas. feb. 28, 2016 8:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Nem éppen ennek a topicnak a témája, de itt került nemrég szóba a VoLTE. Most itt egy hír.

Lezajlott az első LTE-alapú teszthívás a Telenornál


pén. feb. 26, 2016 14:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Igen, az a neve. Ha épp 4G-n netezel, és bejön a hanghívás, akkor leesik a hálóról. Ha rendelkezésre áll a 3G (és automata hálózatválasztásra van állítva a teló), akkor azon még mehet tovább a háttérben a net is. Azt nem tudom, hogy a 4G ilyenkor átadja-e zökkenőmentesen a kapcsolatot. Azonban ha csak 2G-re tud átállni, azon megszakad a netkapcsolat, mert annál nem megy egyszerre a beszéd és a net. Azért van, ahol már megy a volte.
https://en.wikipedia.org/wiki/VoLTE

Sajnos én csak egyszerű forrasztár vagyok, így nem értem egyébként, miért nem lehet úgy megcsinálni, hogy hívás esetén bekapcsolva hagyja a 4G modemet is, gondolom ennek valami áramköri oka van. Már ha tényleg így működik a rendszer, de az én gagyifonomon legalábbis így megy.


csüt. feb. 18, 2016 15:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Na megvan: Voice over LTE (VoLTE)
http://www.hwsw.hu/hirek/50564/volte-vo ... 2g-3g.html


szer. feb. 17, 2016 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Sőt, beszédre nem is alkalmas jelenleg a 4G, csak adatra. Ezért is szakad meg.
Dolgoznak az ügyön, most hirtelen nem ugrik be a rövidítés, ami a 4G-s hangátvitelt is tudja. Persze a szolgáltatóknak át kell majd állni rá.


szer. feb. 17, 2016 16:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Egyébként a sima SIP klienseknél lehetett állítani, hogy milyen kodeket használjon, amit gondolom a SIP szolgáltatónak is kellett támogatnia. Ezek között volt olyan, ami elment EDGE alatt is. Azóta gondolom sokat "fejlesztettek" a dolgokon, hogy ez ne így legyen. Igen, a 3G ping ideje elég tré volt, és ezt korrigálták is a 4G-ben többek között pont a voip miatt, ha jól emlékszem. Régebben egyébként én is több kütyüvel mászkáltam, nyilván lehet vele spórolni sokat, mostanra összevontam. A dual simes dolog jó megoldás valóban, egyik netre, másik hangra. Egyébként az én szerencsém, hogy szinte mindig akkor támad kedve valakinek engem hívni, amikor voipon beszélek mással. Hát - legalábbis az én telefonom - ezt igencsak nehezen kezeli le, olyankor a voip hívást jó, ha tartásba teszi, de sokszor megszakítja, ráadásul a csengés belevisít a fülembe. Mondjuk ez gondolom kliensfüggő is, nálam több fajta játszik (Viber, Skype, Mobilevoip, CSip simple, UPC phone). Amúgy, ha jól tudom, a mobilnet sávszélessége terhelésfüggően változik, és most még 4G-n csak netforgalom van, beszéd nincs. A beszéd magasabb prioritású, mint a hang, és tudtommal pl. a 3G hálózatnak van egy olyan tulajdonsága, a "lélegzés", hogy ha túl nagy egy cellán a terhelés, akkor az automatikusan visszavesz az adóteljesítményből, hogy "leessenek" róla a kliensek. Éppen ezért - szerintem - a voip használata mobilhálózaton, főleg folyamatos mozgás mellett, még mindig nem elég kiszámítható, bár a 4G kétségkívül nagy előrelépés, ha rendelkezésre áll.


szer. feb. 17, 2016 12:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Valószínűleg nem a 30 Mbps letöltési sebesség kell neki feltétlenül. :wink: De még az ennél kisebb feltöltési, ami legyen mondjuk 10 Mbps sem.
Inkább a ping, ami még belejátszhat, hogy legyen 20 alatt, vagy így egyben.
Egyébként megy 3G-n is, de az EDGE már nem játszik. A beszéd minőség, illetve a csomagokból való visszaállítása azért más minőségi követelmény, mint egy sima letöltés.
A 4G-t azért írtam, mert már gyakorlatilag mindenütt az van, elvétve van 3G csak, illetve csak EDGE.
Az tényleg érdekes, hogy az egyik tesztprogram a videó átvitelnél is magasabb követelményt támaszt a VoIP-ra, de ez van.


szer. feb. 17, 2016 10:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Tron írta:
... a VoIP rendszerekhez mért kell 4G?

Ezt én is meg akartam kérdezni, de nem akartam mazsolának látszani. :D


szer. feb. 17, 2016 8:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Azért majd valaki magyarázza el nekem a hiradós-informatikusnak, hogy ha egy hangátvitelnek untig elég 56 kbs (sőt, hivatalosan kevesebb, mint 10k), akkor a VoIP rendszerekhez mért kell 4G??


szer. feb. 17, 2016 7:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Nem, a hívott fél bármi lehet, vonalas vagy mobil. A hívott fél nem tudja, hogy honnan hívják, illetve láthatja a hívószámot saját eszközén, ha rendelkezik hívószámkijelzéssel.
Viszont a saját hívószámom bizonyos határok között bármi lehet, akár hívások előtt kiválaszthatóan vagy letilthatóan. A Caller ID lehet mobil szám, vonalas szám, bármi olyan, ami SMS-sel vagy automata telefonhívással verifikálható. Ezt egyszer kell megcsinálni az appból, és értelemszerűen a kamu számok így nem verifikálhatók biztonsági okból sem. Nekem most 5 hívószámom van regisztrálva, ami közül választhatok.

Hogy milyen mobilnet előfizetés kell? Ez egyéni igény kérdése. Maga a VoIP telefonálás nem generál nagy adatforgalmat, azonban a szolgáltatók a mobil hívószám mellé elég drágán, avagy kis adatforgalmi korláttal mérik a mobilnetet.
Manapság egyre inkább elterjednek a dual SIM-es készülékek a közép vagy alsó kategóriákban is. Ha nem akarunk két telefont hurcolni, akár lehet egy adat és egy hang előfizetés külön.
Nekem is hasonló a konstrukció, csak nem dual SIM-es. Az okostelefonjaimban nem használtam soha hang előfizetést, ezek nekem inkább nagyobb tudású mini tabletnek kellettek, kellenek, így kapóra jött hozzá a Telekom kedvezményes mobilnet előfizetés ADSL vagy kábelnet mellé. Bőven beleférek a csomagba, fele körül szoktam elfogyasztani a 8 GB-ot. A legrosszabb 4G lefedettsége a Vodafone-nak van.
A hanghívásra meg még mindig Sony Ericsson C702-t használok, mármint, hogy engem hívjanak. Ha én hívok, ott a VoIP, vagy ha szakadna a kötél, persze szintén a C702.


kedd feb. 16, 2016 15:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Mind a két beszélgető félnek kell lenni ugyanilyen csatlakozásának? Vagy rosszul gondolom, és a hívott fél lehet "normális" is? Ő nem is tudja, hogy milyen úton hívják?


kedd feb. 16, 2016 15:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
TargeT írta:
Ami kell hozzá, az egy okostelefon. Nem árt, ha tud 4G/LTE-t. Mobilnet előfizetés. Ezek mondjuk nekem amúgy is megvannak.
/


Mobil irányba (még) a Voipblazer olcsóbb. A dolog gyengéje a mobilnet előfizetés. Abból milyet érdemes? Mert nyilván akkor úgy kell összekombinálni, hogy a szám hívható legyen, tehát valami hang+net előfizetés kell hozzá. Vagy valamilyen hang feltöltőkártyás, net opcióval. És a netnek tudnia kell voipot is (bár asszem a mobilevoip titkosított csatornát használ, az talán megy tiltott voipos neten is.)


kedd feb. 16, 2016 13:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Köszi. :)


hétf. feb. 15, 2016 20:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Ami kell hozzá, az egy okostelefon. Nem árt, ha tud 4G/LTE-t. Mobilnet előfizetés. Ezek mondjuk nekem amúgy is megvannak.
Választasz egy VoIP szolgáltatót (pl. ez: BrowserCalls, de van persze több is), regisztrálsz, feltöltesz 10 dollárt (+ 27 % ÁFA), bár egyesek próbálkoznak okosba ÁFA mentesen VPN-nel. Letöltesz egy Androidos alkalmazást. Pl. a MobileVOIP, ami a BrowserCallshoz jó, de jó még a ZoiPer is. Az appot használod telefonálásra.
Itt egy részletesebb leírás. http://freekocka.hu/a-browsercalls-hasz ... sokkentes/


hétf. feb. 15, 2016 20:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
TargeT írta:
... A hívásokat VoIP-on prepaid feltöltéssel intézem ...

Bocs, de elakadtam. Hogy van ez? Ha tudnád, részletesebben... :shock:
Mi kell hozzá (hardver, szoftver), melyik szolgáltató, stb.


hétf. feb. 15, 2016 19:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Gyakorlatilag már csak azért van feltöltőkártyám, hogy hívni lehessen. No meg a telefon úgy jobban működik. :wink:
A hívásokat VoIP-on prepaid feltöltéssel intézem. A percdíj másodperc alapon kb. 60 fillér/perc bármilyen vonalas hálózatba, a mobil irány pedig 8 Ft/perc körül. De más szolgáltatónál lehet olcsóbb mobil percdíj is.
Kétségtelen, hogy 4G hálózat kell hozzá, esetleg WiFi, így nem mindenütt működik.

A Telenor is megszüntetett nemrég díjcsomagot. A djuice-t átpakolta Praktikumra, és nem lett rosszabb. Persze ez azt jelentette, hogy az évek során a djuice leromlott.


hétf. feb. 15, 2016 6:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Macika írta:
... De ez azért talán tényleg sok, 60 Ft-os percdíjak perc alapon...

Pedig megmondták nagyjaink, hogy 1,6% az infláció. A nyugdíjak is ennyivel emelkedtek. :hm:

Már Hofi is megmondta: nem a zsemle a kicsi, hanem a pofád nagy. Milyen igaz ez 30 év múlva is. :shock:


vas. feb. 14, 2016 21:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Tisztelt Ügyfelünk! Ezùton tàjékoztatjuk, hogy a Lakossàgi Åltalànos Szerzödési Feltételek (ÅSZF) 1. szàmù melléklet 2.5.12 pontja szerinti VitaMax DUO tarifa 2016. màrcius 11. napjàn megszünik. Az ezen tarifacsomagot hasznàlòk, az elöfizetöi szerzödésükben foglaltak, illetve az ÅSZF 12.1.2.(1) i.e. és az ÅSZF dìjszabàs 2.1.1. pontjai alapjàn a Feltöltökàrtyàs (elöre fizetö) Hang Alaptarifa tarifacsomagon vehetik igénybe a szolgàltatàst. Önnek lehetösége van màsik, az ÅSZF-ben elérhetö tarifacsomagra vàltani. Ezen tarifàk listàjàt a www.vodafone.hu/tarifak oldalon tekintheti meg. Amennyiben a tarifavàltàs lehetöségével 2016. màrcius 10.-ig nem él, illetve - amennyiben felmondàsra jogosult - felmondàsa folytàn nem szünik meg szerzödése, ùgy 2016.màrcius 11.-én a fenti hivatkozàsok alapjàn tarifacsomagja a Feltöltökàrtyàs (elöre fizetö) Hang Alaptarifàra mòdosul.Az Alaptarifànàl szeretnénk egy minden tekintetben kedvezöbb tarifàt biztosìtani az Ön szàmàra. Amennyiben Ön 2016. màrcius 10-ig nem vàlt màsik, az ÅSZF-ben elérhetö tarifacsomagra, tarifàjàt 2016. màrcius 11-én az Alaptarifànàl kedvezöbb Bàzis tarifàra mòdosìtjuk az ÅSZF 12.1.2.II.(1).iv. pontja alapjàn, mert ezzel a mòdosìtàssal a feltételek kizàròlag az elöfizetö szàmàra elönyös mòdon vàltoznak meg. (ÅSZF Dìjszabàs melléklet 2.1.1.2.). A Bàzis tarifa dìjai: belföldi hìvàsok és rövid szöveges üzenetküldés (SMS) alapdìja bruttò 59 Ft. Hangposta hìvàsa, WAP szolgàltatàsok és a Kék szàmok hìvàsa az Alaptarifàban foglalt àrakkal megegyezöek. A Bàzis tarifàròl bövebb informàciòt a www.vodafone.hu/bazis oldalon talàl. Vodafone. Jelen egyoldalù mòdosìtàssal kapcsolatosan az elöfizetöt felmondàsi jog nem illeti meg. Vodafone


vas. feb. 14, 2016 17:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
.gúnár. írta:
Márc. 11.-ével megszűnteti a Voda a Vitamax DUO tarifacsomagot. :-( Az eddigi 2, majd 3 percenként eleve megemelt 64 forintos tarifából átraknak egy olyanba, amiben percenként 59 a percdíj. És van képük azt írni az SMS-ben, hogy ez nem hátrányos. Ráadásul a bejövő hívások utáni jóváírás is megszűnik.

Eszméletlen, hogy nyomják felfelé a kártyás csomagok percdíjait. Mondjuk az nem is normális, amikor engedték, hogy megközelítse a post-paid csomagok árait.

De ez azért talán tényleg sok, 60 Ft-os percdíjak perc alapon...


szomb. feb. 13, 2016 20:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Márc. 11.-ével megszűnteti a Voda a Vitamax DUO tarifacsomagot. :-( Az eddigi 2, majd 3 percenként eleve megemelt 64 forintos tarifából átraknak egy olyanba, amiben percenként 59 a percdíj. És van képük azt írni az SMS-ben, hogy ez nem hátrányos. Ráadásul a bejövő hívások utáni jóváírás is megszűnik.


pén. feb. 12, 2016 22:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 09, 2004 15:40
Hozzászólások: 232
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Macika írta:
"Korlátlanul" a RED-del tud beszélni. 13.990 Ft/hó, 2 GB net is jár ezért az árért.
És ebben aztán tényleg benne van "ami belefér" belföldi beszélgetés és SMS. Ha akarja, odaszigszalagozhatja az arcához a mobilt, hogy tudjon beszéd közben dolgozni is, két szabad kézzel...
Sajnos az már nem fér bele, mert telefont is venne hozzá (még nincs okostelója), úgy meg már 16 ezer/hó. Az már neki sem fér bele. Valami 8-10 ezer között kéne találnom neki vmi megfelelőt kompromisszumot.


kedd ápr. 09, 2013 20:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Gyöngyi írta:
Köszönöm Macika! :oops: :D :rulez: De a részletek, hogy a 100% lebeszélés után mennyi a percdíj, SMS, hálón belül vagy kívül, nincs leírva. Vagy mindig ennyi és cső?
Rákeresek a Vodánál, mert a link már nem él. A MOL-os.

Laci_L: nem fiatal hülyegyerek, 33 éves, egyszerűen állandóan melózik és csak telefonálni tud kapcsolattartás címén mostanában. Pont ezért szeretnék keresni neki valami jobb csomagot, ha lehet, hogy legyen olcsóbb picit a havidíj (mint a jelenlegi telefonszámlája), cserébe tudjon "korlátlanul" beszélni. :roll:

"Korlátlanul" a RED-del tud beszélni. 13.990 Ft/hó, 2 GB net is jár ezért az árért.
És ebben aztán tényleg benne van "ami belefér" belföldi beszélgetés és SMS. Ha akarja, odaszigszalagozhatja az arcához a mobilt, hogy tudjon beszéd közben dolgozni is, két szabad kézzel...


kedd ápr. 09, 2013 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 09, 2004 15:40
Hozzászólások: 232
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Tündér vagy, hogy segíteni akarsz, de két melóhelyen gályázik, tehát a vonalas nem pálya, csak aludni jár haza. Az a röhej, hogy szerinte nem beszél sokat. Már próbálom rávenni azért egy számlarészletezőre. :lol:


kedd ápr. 09, 2013 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Gyöngyi írta:
... csak telefonálni tud kapcsolattartás címén ...

Van még egy megoldás (bár ebben a topikban szentségtörés): a vonalas telefon. Kétségtelen, hogy buszon, villamoson, kocsiban nem működik, de olcsóbb. Havi 1300 Ft felárért 6000 percet lehet dumálni az ország összes hasonló alapdíjas telefonjával. Némileg többért a 30-as mobil is benne van.


kedd ápr. 09, 2013 20:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 09, 2004 15:40
Hozzászólások: 232
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Köszönöm Macika! :oops: :D :rulez: De a részletek, hogy a 100% lebeszélés után mennyi a percdíj, SMS, hálón belül vagy kívül, nincs leírva. Vagy mindig ennyi és cső?
Rákeresek a Vodánál, mert a link már nem él. A MOL-os.

Laci_L: nem fiatal hülyegyerek, 33 éves, egyszerűen állandóan melózik és csak telefonálni tud kapcsolattartás címén mostanában. Pont ezért szeretnék keresni neki valami jobb csomagot, ha lehet, hogy legyen olcsóbb picit a havidíj (mint a jelenlegi telefonszámlája), cserébe tudjon "korlátlanul" beszélni. :roll:


kedd ápr. 09, 2013 19:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
off:

Én outsiderként szólnék bele:
Ha valaki sokallja a havi 10-12 eFt-ot, azon is elgondolkozhatna esetleg, hogy kell-e ennyit dumálni? Van információ tartalma a beszélgetésnek? Mert ha nincs, akkor talán felesleges. Esetleg lehet személyesen találkozni, és a hosszabb dolgokat úgy megbeszélni.
Én még akkor voltam gyerek, meg fiatal, amikor nem volt mobil, és vonalas telefont szerezni is nehéz ügy volt.
Mégis megoldódott minden, a társasági élet is.

De az tényleg abszurd, hogy a havi átlagfizetés közel tizedét elköltik mobilra. Akkor amikor emberek tömege örül a 10%-nak nevezett rezsi csökkentésnek, ami ennek a töredéke. Ha tényleg úgy lenne... Érdekes világot élünk. :shock:

Mondom én. :wink:


kedd ápr. 09, 2013 18:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Gyöngyi írta:
Macika írta:
Ha nincs baj a számlafizetési fegyelmével (magyarul akkor fizeti be MINDIG a csekket, amikor megérkezik és nem azután 2 nappal, hogy befenyítették, egyirányúsítják az előfizetését), és ezt a szokását meg is akarja tartani, akkor van sok publikus flotta, amibe be lehet lépni.

Oké, de ez nem a Bónusz Fix tarifa, hanem más Fix tarifák. Ezt megtaláltam én is. :) Legnehezebb az volt, hogy kiderítsem, egyáltalán mi a tarifacsomagja neve, mert azt se tudta. Így meg nehéz volt Gúglizni az elején. :D
Hmm... Hogy lehet publikus flottákba lépni? A számát vinné. :)

Tovább is néztem a google-t, és hol találtam meg? Bizony, itt a MI fórumunkban!
A Vodafone Bonus FIX tarifa

- havonta 3200,- Ft
- 100% lebeszélhető
- 32,- a Ft percdíj
- másodpercalapú

------------

Második kérdésedre, szintén innen, a fórumunkról.


kedd ápr. 09, 2013 15:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 09, 2004 15:40
Hozzászólások: 232
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Macika írta:
Ha nincs baj a számlafizetési fegyelmével (magyarul akkor fizeti be MINDIG a csekket, amikor megérkezik és nem azután 2 nappal, hogy befenyítették, egyirányúsítják az előfizetését), és ezt a szokását meg is akarja tartani, akkor van sok publikus flotta, amibe be lehet lépni.

Oké, de ez nem a Bónusz Fix tarifa, hanem más Fix tarifák. Ezt megtaláltam én is. :) Legnehezebb az volt, hogy kiderítsem, egyáltalán mi a tarifacsomagja neve, mert azt se tudta. Így meg nehéz volt Gúglizni az elején. :D
Hmm... Hogy lehet publikus flottákba lépni? A számát vinné. :)


kedd ápr. 09, 2013 12:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Gyöngyi írta:
Sziasztok!

Bár nem gyaláznék, de ez a Voda topic, így itt kérdeznék. Egyik ismerősömnek kellene valami új tarifát keresni, mert 10-12 ezer a mobilszámlája havonta és Bónusz Fix-ben van. Hiába gúgliztam, nem találtam meg, hogy ez részletesen ez mit takar, milyen havidíj, lebeszélhetőség, percek, hálón belül vagy kívül, SMS, stb. Van esetleg valakinek infoja erről a rég lezárt csomagról? Ennek függvényében néznék neki valami újat... :roll:
Sokat beszél nem hálón belül, és azért SMS-ezni is szokott.

Köszönöm! :)

Érdekes, amit írsz.
Beírtam a google-ba, és láss csodát, első helyen hozza a tarifákat... :)

Ha nincs baj a számlafizetési fegyelmével (magyarul akkor fizeti be MINDIG a csekket, amikor megérkezik és nem azután 2 nappal, hogy befenyítették, egyirányúsítják az előfizetését), és ezt a szokását meg is akarja tartani, akkor van sok publikus flotta, amibe be lehet lépni.


kedd ápr. 09, 2013 12:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 09, 2004 15:40
Hozzászólások: 232
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Sziasztok!

Bár nem gyaláznék, de ez a Voda topic, így itt kérdeznék. Egyik ismerősömnek kellene valami új tarifát keresni, mert 10-12 ezer a mobilszámlája havonta és Bónusz Fix-ben van. Hiába gúgliztam, nem találtam meg, hogy ez részletesen ez mit takar, milyen havidíj, lebeszélhetőség, percek, hálón belül vagy kívül, SMS, stb. Van esetleg valakinek infoja erről a rég lezárt csomagról? Ennek függvényében néznék neki valami újat... :roll:
Sokat beszél nem hálón belül, és azért SMS-ezni is szokott.

Köszönöm! :)


hétf. ápr. 08, 2013 11:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
zoli62 írta:
... Ők először papír alakban állítjak elő, majd ezután scannelik...

Ott is épeszű emberek dolgoznak, ilyen hülyeséget még feltételezni sem lehet. :shock:

Az más kérdés, hogy indulhatnánk-e a jóindulat játékokon. :)


csüt. ápr. 12, 2012 17:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
joc_ írta:
Az én cégesem (2 telefonszám) is a Trabiéhoz hasonlít.

Macika akkor neked ez a nagyméretű flottára való tekintettel lehet úgy.

Az eredeti szerződés (akkor még nem én voltam a kapcsolattartó, én csak 2,5 éve csinálom, a flotta 8 éve megy) 120 emberre lett kötve, akkor, 2004 őszén ezeket a feltételeket ajánlotta a Telenor. Azóta is maradt így.


csüt. ápr. 12, 2012 14:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Az én cégesem (2 telefonszám) is a Trabiéhoz hasonlít.

Macika akkor neked ez a nagyméretű flottára való tekintettel lehet úgy.


csüt. ápr. 12, 2012 14:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Macika írta:
Nálam ez van, 320 fős flotta, én kezelem.

Ez király, de akkor ezek szerint ez csak nagyobb cégekre van, mert a flottásom így néz ki:

Kép


csüt. ápr. 12, 2012 13:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Trabi TM írta:
Macika írta:
Érdekes, amit írsz a csbm-ról.
Nálam a Telenornál úgy megy, hogy pl. 2012. 03. 01-jén van számlazárás. Erről (aki kérte, akinek nem elég a netről letölthető/kinyomtatható hiteles pdf) 2012. március 6-8. körül érkezik számlalevél. Majd 2012. április 6-8 körül valamikor leemelik az összeget a számlámról.

Tehát a február 1-29 között keletkezett számlát március 10-ig legkésőbb kézhez kapom és a április 6-8-án emelik le a számlámról. Így van közel 40 napom (neten megnézhetem már MÁSODIKÁN az előtte nap lezárt számlát), hogy tanulmányozzam a számlát, mielőtt leemelik az összeget.
Tessék mondani, ez kinek nem elég???
Ezt nem tudom hogyan csinálod, nekem 11-én éjfélkor van a számlazárásom, 28-án van a fizetési határidőm, tehát ha neten megnézem 13-án (előbb nincs fent), akkor is 15 napom van "csak", nem 40, de ha megvárom a számlát, ami általában 22-25 között jön, akkor már nem túl sok.
Nem mellesleg volt már olyan is, hogy 30-án kaptam meg a számlát, de 28-án a számlámról már leemelték az összeget.

Hozzáteszem, nekem semmi bajom a csbm-sal, soha nem vontak le többet, mint ami jogos volt, és mindig akkor vonták amikor jogos volt, csak a 40 napra reagáltam, hogy akinek pl nincs net hozzáférése (sok ilyen van még), de van telenoros nete, annak max 1 hete van a számlától a fizetésig, de sokszor 1-2 napja csak...

Nálam ez van, 320 fős flotta, én kezelem.

Kép


csüt. ápr. 12, 2012 13:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
TargeT írta:
Nem mondod :!: :jajne: :roll:
A papír számlákat szkennelik, ahelyett hogy elektronikus formában egyből a PDF fájlt állítanák elő a letölthetőséghez?
Ez komoly? :gigalol:


A kiemelt ügyfélszolgálat szerint legalábbis. :) Ezzel indokolták azt, hogy, miért több hetes késéssel töltődik fel a számla az E-Care-be a hóvégi számlazárás után.


csüt. ápr. 12, 2012 13:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
zoli62 írta:
Vodafone-nak eltérő a számlázási rendszere. Ők először papír alakban állítjak elő, majd ezután scannelik. Emiatt van a rövidebb határidő.


Amit írsz, egyrészt marhaság, másrészt nem is értem, hogy jön ide, természetesen a telenoros számlámról beszéltem, a vodánál ugyanis, nincsen 11-ei számlazárás. :wink:

De ha már így belemerültünk a vodába (úgyis annak a topicja):
A vodánál tényleg egy fajta számla készül, de véletlenül sem szkenneléssel, hanem simán pdf-be mentik a végeredményt a nyomtatás helyett, tehát pont ugyanazt kapod, mintha papír alapú lenne, de ez nem azért van, mert kinyomtatják, majd visszaszkennelik.
Az e-számlán pedig a számlazárás után általában 2 munkanappal ott van a számla, tehát csak akkor kapom később, ha nem munkanapra esik a számlazárásom, egyébként ugyanúgy kb 2 nap, mint a telenornál...


csüt. ápr. 12, 2012 7:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Nem mondod :!: :jajne: :roll:
A papír számlákat szkennelik, ahelyett hogy elektronikus formában egyből a PDF fájlt állítanák elő a letölthetőséghez?
Ez komoly? :gigalol:


csüt. ápr. 12, 2012 4:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Trabi TM írta:
Macika írta:
Érdekes, amit írsz a csbm-ról.
Nálam a Telenornál úgy megy, hogy pl. 2012. 03. 01-jén van számlazárás. Erről (aki kérte, akinek nem elég a netről letölthető/kinyomtatható hiteles pdf) 2012. március 6-8. körül érkezik számlalevél. Majd 2012. április 6-8 körül valamikor leemelik az összeget a számlámról.

Tehát a február 1-29 között keletkezett számlát március 10-ig legkésőbb kézhez kapom és a április 6-8-án emelik le a számlámról. Így van közel 40 napom (neten megnézhetem már MÁSODIKÁN az előtte nap lezárt számlát), hogy tanulmányozzam a számlát, mielőtt leemelik az összeget.
Tessék mondani, ez kinek nem elég???


Ezt nem tudom hogyan csinálod, nekem 11-én éjfélkor van a számlazárásom, 28-án van a fizetési határidőm, tehát ha neten megnézem 13-án (előbb nincs fent), akkor is 15 napom van "csak", nem 40, de ha megvárom a számlát, ami általában 22-25 között jön, akkor már nem túl sok.
Nem mellesleg volt már olyan is, hogy 30-án kaptam meg a számlát, de 28-án a számlámról már leemelték az összeget.

Hozzáteszem, nekem semmi bajom a csbm-sal, soha nem vontak le többet, mint ami jogos volt, és mindig akkor vonták amikor jogos volt, csak a 40 napra reagáltam, hogy akinek pl nincs net hozzáférése (sok ilyen van még), de van telenoros nete, annak max 1 hete van a számlától a fizetésig, de sokszor 1-2 napja csak...


Vodafone-nak eltérő a számlázási rendszere. Ők először papír alakban állítjak elő, majd ezután scannelik. Emiatt van a rövidebb határidő.


csüt. ápr. 12, 2012 3:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Macika írta:
Érdekes, amit írsz a csbm-ról.
Nálam a Telenornál úgy megy, hogy pl. 2012. 03. 01-jén van számlazárás. Erről (aki kérte, akinek nem elég a netről letölthető/kinyomtatható hiteles pdf) 2012. március 6-8. körül érkezik számlalevél. Majd 2012. április 6-8 körül valamikor leemelik az összeget a számlámról.

Tehát a február 1-29 között keletkezett számlát március 10-ig legkésőbb kézhez kapom és a április 6-8-án emelik le a számlámról. Így van közel 40 napom (neten megnézhetem már MÁSODIKÁN az előtte nap lezárt számlát), hogy tanulmányozzam a számlát, mielőtt leemelik az összeget.
Tessék mondani, ez kinek nem elég???


Ezt nem tudom hogyan csinálod, nekem 11-én éjfélkor van a számlazárásom, 28-án van a fizetési határidőm, tehát ha neten megnézem 13-án (előbb nincs fent), akkor is 15 napom van "csak", nem 40, de ha megvárom a számlát, ami általában 22-25 között jön, akkor már nem túl sok.
Nem mellesleg volt már olyan is, hogy 30-án kaptam meg a számlát, de 28-án a számlámról már leemelték az összeget.

Hozzáteszem, nekem semmi bajom a csbm-sal, soha nem vontak le többet, mint ami jogos volt, és mindig akkor vonták amikor jogos volt, csak a 40 napra reagáltam, hogy akinek pl nincs net hozzáférése (sok ilyen van még), de van telenoros nete, annak max 1 hete van a számlától a fizetésig, de sokszor 1-2 napja csak...


szer. ápr. 11, 2012 7:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Akkor kivaltsagos vagy. Nalunk Telenor 18-an zar, mondjuk 20-an mar letoltheto szamlakep, es ugy 5-e korul van a befizetesi hatarido. Szerintem nem a te peldad a standard. Persze ket het meg itt is van, ami boven eleg barmire.


kedd ápr. 10, 2012 8:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Vizsla írta:
A csekkes befizetési módot a megváltozott szabályok alapján, ami ismert a befizető előtt, a mai napig korrektül alkalmazom: két munkanappal a befizetési határidő előtt a postán befizetésre kerül. Továbbmegyek: már a posta és a GIRO is megadta az infokat, mi lesz majd július 1-jétől. Semmi, továbbra is két munkanap lesz a célszámlán a jóváírás.

De mint ahogy már az elején is írtam, és amit nem akarnak egyesek észrevenni: nem a felszámított kamat mértékéről, hanem elvekről van szó:

- tartozásban lévő számlafizetőnek korlátozás feloldást jelent az OTP ATM-es befizetés?
- határidő napján, ATM-en fizetőnek minek kell késedelmi kamatot felszámítani?
- miért nem lehet tiszta metódus a befizető előtt, ha kártyával fizet, mikor ér a pénze a címzetthez? Csoportos beszedésénél ismert? Igen, a terhelés napja. Átutalásnál ismert? Igen, tartsd be a bankod megbízási órarendjét.

És miért nem csbm-ezek? Hát pont a vodafone miatt. Nála volt az, hogy a számlázási rendszerük cseréje után folyton késtek a számla postázással is, s míg az ügyintéző már tudta a végösszeget meg a határidőt, addig a számlalevél meg sehol sem volt. S mikor az IVR-ra felkerült, hogy az X-edikei határidjeű számlákra adtak még 6 napot, akkor a vodafone szépen x-edikén leemelte a pénzt, miközben a számla még sehol.

És ez is elv! Látatlanba nem fizetek semmit.

Szóval akkor miért is van a bankkártyás vásárló olyan jogszabállyal megszivatva, hogy a készpénzt HELYETTESÍTŐ fizetési eszköz használata esetén többszörös érdeksérelem éri: nem tudja, mikor ér oda a pénze, és még 3 munkanapot sem képesek kamat nélkül várni a címzettnél, miközben az a marketing blamázst kapja mindenütt, hogy az a javasolt fizetési mód?

- Nem
- Mert teljesítésnek az minősül, amikor megjelent a szolgáltató számláján az összeg. És logikus, hogy amikor befizetted egy MÁSIK bank ATM-jében, akkor az még nincs ott a szolgáltató számláján.
- Átutalásnál a befizetést követő munkanap. Tudni lehet, elég régóta már.

Érdekes, amit írsz a csbm-ról.
Nálam a Telenornál úgy megy, hogy pl. 2012. 03. 01-jén van számlazárás. Erről (aki kérte, akinek nem elég a netről letölthető/kinyomtatható hiteles pdf) 2012. március 6-8. körül érkezik számlalevél. Majd 2012. április 6-8 körül valamikor leemelik az összeget a számlámról.

Tehát a február 1-29 között keletkezett számlát március 10-ig legkésőbb kézhez kapom és a április 6-8-án emelik le a számlámról. Így van közel 40 napom (neten megnézhetem már MÁSODIKÁN az előtte nap lezárt számlát), hogy tanulmányozzam a számlát, mielőtt leemelik az összeget.
Tessék mondani, ez kinek nem elég???


hétf. ápr. 09, 2012 22:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
asdf_ írta:
Szerintem mindegyik banknal van olyan szamlacsomag, ahol alacsonyabb a havidij, nem kell havonta x ezer bernek odautalva lenni, es akkor penzes a csbm, meg olyan is, ami ennek ellentettje es dijmentes a csbm.
Ezzel teljesen egyet tudok érteni.
Nekem és azon közvetlen rokonaimnak akiknek rálátok a számláira kb. 30-35 nagyságrendbe eső csbm megbízásmennyiségünk van, problémamentesen. 3 társasháznak konkrétan én intézem a csbm lehívásait (a legrégebbit már 5 éve), így van rálátásom a másik oldalra is. Ismerem ezt a tanulmányt is: http://www.mnb.hu/Root/Dokumentumtar/MN ... k/MT97.pdf (akit érdekel ez a téma, ajánlom is elolvasásra!).

Viszont főleg múltbéli (többnyire > 10 év) negatív tapasztalatok alapján azokat is meg tudom érteni, akik idegenkednek a csbm-ektől.

Több szolgáltató nagyon nagyokat volt képes bénázni, ez riasztóan hat.
A jelenlegi szabályok is nagyon nagy mértékben rugalmatlanok, a szolgáltatóknak valóban nagyon fel kell kötniük a gatyájukat, hogy az ügyfél problémamentesnek lássa a könyvelést. De a nagy többség már felnőtt a feladathoz.


hétf. ápr. 09, 2012 22:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Szerintem mindegyik banknal van olyan szamlacsomag, ahol alacsonyabb a havidij, nem kell havonta x ezer bernek odautalva lenni, es akkor penzes a csbm, meg olyan is, ami ennek ellentettje es dijmentes a csbm.


hétf. ápr. 09, 2012 20:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
TargeT írta:
Igen, a 4,50 Ft nekem is feltűnt, de nem említettem, mert látható, hogy itt elvekről van szó.
A szolgáltató ne számoljon fel egy fillér "pluszt" sem, a befizetést meg számolják el iziben.
Van ebben valami, ha tényleg sok a késlekedés, de a 4,50 miatt tényleg kár ragozni. Nem is ez lehetett, csak ürügy.
Egyébként nemrég volt egy kampányféle, amikor a csekkeken lévő határidő változását tudatosították, hogy nem a befizetés, hanem a beérkezés dátuma, és ezért 2 nappal hamarabb célszerű befizetni.
Itt meg utolsó napon történt, ami a 4 napos hosszú hétvégétől függetlenül is késedelem.
A szolgáltató, illetve számítógépes rendszere pedig "kíméletlenül" érvényesítette a késedelmi kamatot.

Hogy nem minden banknál ingyenes a csoportos beszedési megbízás díja, vagy esetleg nem minden folyószámlacsomagjuknál, csak egy feltételezés volt a részemről.
De pl. az OTP-nél évekkel ezelőtt csak a 3. vagy 4. megbízás után volt ingyenes, ha jól emlékszem.
Nem tudom most hogy van.

Tette ezt teljesen jogosan, előzetes értesítés után.
Nincs rajta mit beszélni. Az elvek pedig inkább a pontosságban, szabálykövetésben kell megnyilvánuljanak.

OTP-m van 1992 óta. Egyedül a Telenoros flotta-előfizetésem megy róla (3 előfizetés egy számlán) csoportos beszedésivel és nem számolnak fel semmilyen költséget érte. Ahogy a nejem Raiffeisenén sem (neki is 1 számla megy róla) és az Anyámék Erste Bankjánál sem (pedig nekik minden, víz, gáz, áram, autóbiztosítás, stb) megy róla.
Ezért kérdeztem, hogy melyik az, amelyiknél nem ingyenes.


hétf. ápr. 09, 2012 20:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Laci_L írta:
Elmehetnek a sunyiba.

s milyen igaz.
melohelyen wifi,otthon wifi,utközben kellett csak a net
vagy napi 690 ft vagy heti 2490 vagy 3990/hó, ezt nem éri meg. :(


hétf. ápr. 09, 2012 16:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
Macika írta:
Fizikailag megoldható lenne (a terhelések mintájára) hogy az átutalások is 1 percen belül teljesüljenek. De valamiért nem teszik.



privatbankar.hu/penzugyek/juliustol-jon-a-napon-beluli-banki-atutalas-246088

lesz itt elöre haladás


hétf. ápr. 09, 2012 16:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
TargeT írta:
És az miért nem jó, ha csoportos beszedési megbízással fizetsz?...

Én mindent avval fizetek hosszú évek óta (talán a balatoni szemétdíjat nem). Amiről írtam, azok az egyszeri nagy összegű átutalások.
Pl: most vettem egy másik lakást, a vevőnek 2 nap alatt ment át a dohány. Addig meg szorosan ültek rajta.

Vizsla írta:
... Látatlanba nem fizetek semmit ...

Akkor ott van a Díjnet. Elküldi a hiteles számlát a Neten, van idő a szolgáltatónál lépni ha nem tetszik, és ugyanúgy csoportos a beszedés.


hétf. ápr. 09, 2012 15:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás Re: VODAFONEGYALÁZÓ
asdf_ írta:
Megteszed, hogy az aszf-bol az automatanal befizetesre vonatkozo reszt idemasolod nekunk? Kulonos tekintettel arra a reszre, hogy e modon fizetve a penzmozgas -igy a szamlakiegyenlites- megtortente altaluk leirtan hany napot fog igenybevenni?
A pénzmozgás idejéről nincs info, ez a probléma. És ez nem kitüntetetten a vodafone-nál van így, hanem bárhol (értsd: nem csak mobilcég).
A többi info pedig minden vodafone-os számla egyenleg közlő hátoldalán olvasható.
Egyébként itt egy közlemény: http://www.vodafone.hu/egyeni/common/se ... _01_15.pdf


hétf. ápr. 09, 2012 10:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7570 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség