Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:27



Hozzászólás a témához  [ 4687 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 94  Következő
Siemens S45 és ME45 sw update 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Activer, ez jó munka volt!!!
Lehet, hogy Gregorynak igaza van, és ilyenkor csak az első
EEPROM-ot kell visszatenni 1F0000-tól 010000 hosszban.
Valamikor Mark1 írta, hogy ez tartalmazza a speciális
infókat a telláról.
Tomili7-nek is ilyesmi lett volna a gondja?? De ő meg
mindig visszarakta a fubut, így nem valószínű.


kedd jan. 13, 2004 6:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Helló Tim!
Nem tudom, hogyan lett ilyen eltérő szoftverű a telkód. A
winswup ennyire részlegesen frissítene csak, hogy mondjuk
nem mindegy milyen szoftról indulsz? Vagy valahogy
átpeccselted?
A magyar ékezetes T9 letölthetőségét megtalálod ebben a
listában.


kedd jan. 13, 2004 5:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 415
Hozzászólás 
Igen, crc hiba után beleír az eeprom-ba! (Vagyis arra a
területre.)
Tehát nem kell fullbackup, csak eeprom terület visszaírása.
Nem emlékszem, de mintha csak az eeprom1 kellene.


hétf. jan. 12, 2004 23:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Nem hagyott nyugodni a CRC dolog, ezert csinaltam nehany kiserletet. Leirom, hatha ki tud valaki okoskodni ebbol valamit. Szoval a korabban leirt atalakitas utan (CE/BA 1st CRC kikapcs C289-es telefonon) kivancsi voltam az activator hogy velekedik a telon levo CRC-s patch-ekrol, ugyhogy nyomtam neki egy read patches-t. Termeszetesen a 1st CRC patch szerinte nem volt aktiv. Ebben nincs semmi meglepo,mert mashogy/mashol van kikapcsolva, mint ahol o tudja. Gondoltam kiprobalom, mi lesz ha tenyleg leszedem a CE/BA20 injektor patch-bol a CRC1 kikapcs reszt. Hat fogtam a vklay-t,es undo 1st CRC check kikapcs. Telefon bekapcs, el is indult, de kb. egy perc utan kikapcsolt, probaltam bekapcsolni, a szivhez szolo uzenet: WRONG SOFTWARE. Meg ebben sincs semmi furcsasag, de ezek utan azt vartam volna,semmi gond, vissza teszem a 1st CRC kikapcsolo patch-et az activatorral vagy a vkly-el a CE/BA20-hoz valot, es megint jo lesz. Na ez nem igy tortent. Hiaba probaltam barmelyiket, tovabbra is csak WRONG SOFTWARE, es a jol ismert bugas. Most visszaraktam egy olyan fullmentest, amit korabban stabilan mukodo injektoros allapotrol csinaltam, azzal bekapcsolt (remelem a jovoben is igy lesz). Szoval akkor most hogy mukodnek ezek a CRC-k? Ha egyszer hibasnak talalja akkor mintha csak valami atirodna, hogy most wrong a sw., es ha egyszer wrong, nem is hajlando menni tobbet? Tud errol vki vmit?


hétf. jan. 12, 2004 22:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
Kikapcsolt allapotban is riaszt az emlekezteto.
Most probaltam ki 1 Memo tipusuval...

Ezzel kapcsolatban az jutott eszembe, hogy 1 hatranya van a rendes ebreszto fukncionak kikapcsolt telefonnal, az, hogy csak 1X figyelmeztet, utana mar tobbszor nem.

V_Klay mar nemtom melyik regi verzioja ota tamogatja a CE/BA20-asokat is! Valami regi change logban mintha lattam volna ezt.

Amugy nekem is ilyen van, ha minden igaz es siman rament az S45i szoft! (S45i040315.exe winswup V1.21 -> Activator 1.0.31 -> akku le,fel)
Ha jol emexem ezekkel verziokkal csinaltam, de nem biztos mert tobbfele is van a gepemen.


hétf. jan. 12, 2004 21:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Szia Activer! OK, gratulálok a sikeres próbához.
(Végül is miért lenne más a C289 memóriatartalma, de valakinek ki kellett próbálni.)
A V_Klay simán ír a CE/BA20-as tellákba, én az összes patchet direktben így, a 2.3.6 verzióval tettem fel. Most a 2.5 van már, de nem tudom mivel jobb.

Pepemix: Persze hogy érdemes a 23-as szoftvert fissíteni, de leginkább S45i v4 szoftra.


hétf. jan. 12, 2004 19:47
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ja, és egy kérdés: megéri a 23-as verziójú firmware-t frissíteni? Van 1-2 idegesítő bug benne...


hétf. jan. 12, 2004 19:10
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szia Tim!

Köszi a gyors reagálást! Igazából nem ismerem egyik Siemens
telefont sem, lehet, hogy tényleg ugyanott találom az
ébresztést és az emlékeztetőt az M35-ösön. Csak kérdéses,
hogy hogyan működik az emlékeztető az ME45-ön (?). A
helyzet ugyanis az, hogy a barátnőm éjszakára kikapcsolja a
mobilját, és pl. az én Nokiám csak az ébresztőórára kapcsol
be, emlékeztetőben beállított időpontra nem.


hétf. jan. 12, 2004 19:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Udv S/ME45 injektorositok!
Ahyogy igertem, kiprobaltam a CE/BA20 telefonok injektorositasara szolgalo vklay patch-et sima C289 S45-omon. Nem volt kedvem visszatenni az eredeti FUBU-t, mert ugy sokaig tartott volna, ezert ugy csinaltam, hogy az activatorral leszedtem a 1st CRC, 2nd CRC es az S,ME45 patcheket a telefonomrol, ezutan bugott is rendesen ahogy kell, dehat ezuttal eppen ezt vartam. Amikor ez megvolt, felraktam azt a patch-et vklay-el, amit TargeT kicsit korabban irt ide. Es mukodik vele a telefon, igaz meg csak kb. 10 perce. Lehet, hogy egyszer csak kikapcsol, ha megsem jo igy. Probaltam 4-5-szor ki/be kapcs., mindig jo volt, nem irta wrong soft-ot sem. Ha gond lesz vele, majd megirom.

Tomile: (remelem meg benezel ide...)
Ha jol emlekszem, az volt a gond nalad, hogy a winswup utan mindig bugott a telod. Most, hogy ezt a fent leirt dolgot megcsinaltam, az enyem is bugott, ha tul koran nyomtam a rovid power ON-t a vklaynek az apply patch megnyomasa utan. Akkor kell nyomni, amikor elkezd gyorsabban futni a folyamtjelzo vonal, es egesz roviden.Ne feledkezz el a com-port, a sebesseg es a telefon tipusanak beallitasarol sem. Ezenkivul kiirt olyanokat, hogy rossz szoftvert hasznalok, meg hogy nincs olyan a flash-ben, amit at akarok irni, de en nyomtam neki, hogy apply patch,es ugy nez ki, megcsinalta. Szerintem probald ki te is igy, sikerulnie kell!
Es vegul egy kerdes: tudja valaki, hogy az ujabb vklay progival lehet-e kozvetlenul irni/olvasni a CE/BA tellakat, vagy csak a lementett flash-ben lehet azzal is dolgozni? A regiben volt valami CE/BA loader, de azzal sem volt jo, ebben ami most van (2.3.6) ilyet nem is latok megkulonboztetve.


hétf. jan. 12, 2004 18:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
TargeT szerintem akkor nalam nem ugyanaz van.
Ha minden igaz en errol raktam fel: S45i040315.exe
Magyar T9 asszem nemvolt benne.

Pepemix emlekeztetokent szerintem lehet akarmennyit megadni.
Ha jol emlexem a 35-os sorozatnal ugyanott lehet bevinni neki az ebresztest/emlekeztetot stb. Eleg valoszinu, hogy ugyanugy kezelte mindegyiket csak a cimeben volt mas.


hétf. jan. 12, 2004 11:22
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A barátnőm régi m35-ös mobilján be lehetett állítani több ébresztési időpontot EGYETLEN napra. Nemrég szereztem neki egy ME45-ös telót, és azon úgy látom, ugyanerre már nincs lehetőség. Ha valaki mégis tudna rá megoldást, akkor az lécci ossza meg velem. Előre is köszönöm!


hétf. jan. 12, 2004 8:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nekem a VisSie 2.0.0c eltüntetett 7 címet a címjegyzékemből visszatöltéskor. De azért jó, csak figyeljetek...
Érdemes az XTND Connecttel is próbálkozni, de ehhez Outlook is kell.
Van egy orosz progi "5F02 (5F03) Address Book Converter", amivel a DES-sel elmentett címjegyzékből szövegfájlba lehet menteni az adatokat.


hétf. jan. 12, 2004 6:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
richies:
Az oroszoktol tudsz szedni winswup-ot:
http://www.o45m.ru/idmn_3yuw45_sdbhjrt_ ... 15neFW.rar
Ebben van magyar nyelv, de nincs magyar T9, de azt mar reszletkerdes lenne beletenni, ha egyebkent mukodne.
A lengyeleknel is talalsz, ebben van magyar nyelv es magyar T9 is:
http://siemensinfo.pl/download/firmware/s45i040312.rar
Az orosz oldalon talalod a visual siemens progit is, amivel lementheted a cimjegyzeket, es ha megvan az injektor,vissza is tudod vele tenni:
http://www.o45m.ru/soft4.html
Mentsd le az update-et, meg a reg kodot is hozza!
A cimjegyzeket ugy a legkonnyebb torolni, ha a Data Exchange Software-rel torlod az egesz flexmem-et,persze akkor minden elveszik(kepek, midik, jegyzetek...stb) elotte erdemes atmasolni az egeszet a szamitogepedre. Az emlekeztetoket menubol torolheted, vagy akar a vissie-t is hasznalhatod. Ha lehet, win98 alatt dolgozz, az XP nem valami megbizhato, nekem legalabbis nem volt az. Hat ha meg ezek utan is wrong software lesz, akkor kezdem azt hinni, hogy megis vannak injektorosithatatlan S/ME45-ok. :(

TargeT:
En most lesz ami lesz, kiprobalom az injektorosito patch-ed a C289 chipes telomon, aztan ha meg valaha eletre kel, beirom ide, az eredmenyt.


vas. jan. 11, 2004 21:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Egyre többeknek okoz gondot az activatoros injektorosítás. Próbálta már valaki a C289-eseken is a CE/BA módszert? (Vagy ott máshol vannak a CRC-k?)
Rakjátok fel ezt a tuti CE/BA20-as patchet V_Klay-jel próbaképpen a tellára, hátha...
Ha OK, utána jöhet a Quick EEPROM features, stb.

; Patch to make ME45i after WinSwup ME45300315 by TargeT
; for CE/BA20
; Thanks for Mark1 and Drew for codes
; Date: 2003.11.15. - Time: 15:00:00
; Patch for: SIEMENS S45i v4

; CRC check #1 switch off
2D5A20: 3D CC
2D5A21: 0A 00
2D5A2E: 3D CC
2D5A2F: 03 00

; CRC check #2 switch off
2DB73A: 2D 0D

; ME45 -> S45i
2CB102: 3D 0D


; open BFB (for sensortool)
; Remove ; if you need
;
; 2963CA: 20 0A
; -------------------------------------

Egyébként Pannon kártyánál a SIM Application Toolkit patchelése is lefagyasztja a telkót.
Mintha úgy rémlene az unlock is kell az i-sítéshez, de ha már valaki ennyire belepiszkál, úgysem hagyta szűzen.

Nekem a hangparancsokkal semmi gondom nem volt az injektorosítás után. Nem töröltem, mégis ugyanúgy kezelte, mint előtte.


vas. jan. 11, 2004 8:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Helló Tim!
Nekem CE/BA-s ME45i-m van, a 28-as szoftról raktam rá a 45300315-öt, mint a legtöbben.
Ha a bal navi nyilat átpatchelted, az most pech, de nem tudom miért hányzik a menüdből.
Nekem Adatcsere menü alatt a következő menüpontok vannak:
GPRS, GPRS info, IrDA, Adat szolgált., Fax/adat mód, Hitelesítés, szóval ha nem Westeles a kártyád (SIM Application Tooolkit), akkor Menü 8-6-2 a GPRS info.

A GPRS infó a telkóban néha duplán számol, márcsak ezért sem lehet pontos.
Az Összes adatnál egyből hozzáadja a korábbi értékhez az aktuális forgalmat, ami ugyancsak szerepel a Böngésző és az E-mail részben is. (Nyilván a külső eszköznél is így volna.)
Kilépéskor a kapcsolatot bontva ezután a GPRS feliratot pontozott széllel jelzi ki - a telefon kikapcsolásáig.
Bekapcsolás után a pontozott helyett már a normál GPRS felirat látszik, de az összes értékhez hozzáadja mégegyszer(!!!) az előbbi aktuális forgalmakat.
Azaz a legutolsó forgalmat duplán számolja! :-(((
Internetes letöltésnél ez igen nagy különbség lehet. Ez az egyik válasz arra, miért tér el a Connect Me-től, de hogy a Voda számlázás miért tért el a Connect Me-től???


vas. jan. 11, 2004 7:59
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
ahamm...ez nem volt leirva a suxx-ban :)
ez suxx:)
s azt mivel?
tudsz adni linket?köszi elöre is!


szomb. jan. 10, 2004 21:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Nem ertem, mi lahet ezzel a gond... Kiprobaltam kozben ugyanazt az 1.0.32 activatort,ami neked is van. A harom patch-et, ami nekem aktiv volt (1st CRC, 2nd CRC S,ME45) eloszor kikapcsoltam a regebbi 1.0.27-essel, majd az 1.0.32-vel beakapcsoltam ugynazokat, amiket te is(1st CRC, 2nd CRC, S,ME45, BFB mode, developer monitor). Raadasul meg a telefonom is tok ugyanaz, S45 C289, es mukodik, nincs wrong sw. Lehet, hogy a winswuppal van valami gond? Probalj ki esetleg egy masikat letolteni mashonnet. Bar ha azt is c0R3L oldalarol szedted, akkor mukodnie kene, sokan csinaltak azzal, es ment.
Ugye a cimjegyzeket, hangparancsokat, emlekeztetoket torolted mielott elkezdted a tuningot? Az i-s szoft ugyanis mashogy kezeli ezeket, es ha regi benne marad, megorul tole.


szomb. jan. 10, 2004 20:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Nem vezettel felre, csak furcsa volt a Nokia,most mar OK..:)
Hat a sebesseg elsosorban a szervizkabeltol fugg, az enyem 115.000 bps-on hibazott, 57.600-al viszont jol mukodik, (lehet, hogy a tied jobb, es tudja a nagyobb sebesseget is). En a helyedben azert megprobalnam 57,6 k-val,de ugy hogy az egesz muvelet elott visszaraknam az eredeti FUBU-t. Aztan winswup (s45i040315.exe, vagy s45i040312.exe), pre es post check skip kipipalva, aztan activator. Erdemes minden iras elott es utan akku ki-akku vissza-t is csinalni. A "wrong software" altalaban akkor jon elo, ha valamelyik CRC nincs kikapcsolva.
Elobb-utobb ossze fog jonni, kez- es labtorest!


szomb. jan. 10, 2004 18:44
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
1.0.32-essel csinálom....


szomb. jan. 10, 2004 18:22
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
jaa, az azt jelentené, hogy a nokia.suxx.hu -ról szedtem le, s az egyik ismerösömnek sikerált elsöre :)
bocs, ha félrevezettelek :)
115000 biten kentem neki mindig..az lehet a baj?
de nem értem, ha 1x elindult...akkor utána miért nem ?:(


szomb. jan. 10, 2004 18:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Elvileg nem kell mindig ujra felrakni, de a tobbi patch-et kapcsold ki, mielott ezt a harmat alkalmazod. A sebesseg pedig 57.600 legyen az activatornal es a swup-nal is. Mi az a "powered by nokia.suxx"? En ilyet nem talalok az activatorban. Mondjuk az enyem eleg regi, 1.0.27 a verzio. A tied milyen?


szomb. jan. 10, 2004 18:10
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
hi!
most probáltam, s wrong sw..
na ujra....:)
már vagy 5-6x-ra:)
ja, s a winswup végén zöld a háttér, s kiirja, hogy
"attention mobile switched off"


szomb. jan. 10, 2004 18:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
richies:
Probald ugy, hogy a 1st CRC patch, 2nd CRC patch, es az S,ME 45 patch van bekapcsolva. Ugy mennie kell.


szomb. jan. 10, 2004 17:16
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
ahh
bekapcsoltam..
vagy minden ujapp patc.elés elött ujra fel kell rakni a s45i-s sw-t?
bár ugy is probáltam, már felidegesit, összes variáviot prob
ltammán..
2 x elndult, majd kiapcs, s ujra be,s wrong sw..
s utána hiába csinálok bármit..
:(


szomb. jan. 10, 2004 17:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
TargeT: neked milyen szoftod van?
Csak mert nalam nincs ott a menuben a GPRS info!
Baloldali gombrol nemtok nyilatkozni, hogy ott mivan eredetileg mert azt mar atpeccseltem.

richies: asszem az 1st, 2nd crc patch opciokat is bekell kapcsolni aktivatorban!


szomb. jan. 10, 2004 15:15
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
hi all!
van egy kis gondom..megcsinálom rendesen az s45
"i"-esitését, majd az activator (powered by nokia.suxx), s elsönek be kapcsoodk a telo, lehet mindent vele, de aztán ha kikapcsolom, s ujra be, már "Wrong Software"..
probáltam mint a sima s45 patch-el(alt), mind a sima s45/me45-tel...
vkinek tippe?
ja, c289-es a teló....
köszönöm elöre is!!


szomb. jan. 10, 2004 14:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
BUÉK mindenkinek! - ha picit késve is.

A GPRS infóról megjelent it ez+az.

1./ Természetesen alapból - míg valaki át nem patcheli - a GPRS info a bal nyílon van. Persze menüből is elérhető (Beállítások/Adatcsere/GPRS Info)

2./ A telefon GPRS infója, a Connect Me mérése és a Voda számlázása általában 3 különböző értéket ad egy ismerősöm tapasztalata alapján. Ez van. :-(((


pén. jan. 09, 2004 6:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Udv merrcure!
A Siemens telefonokon az lesz a biztonsagi kod, amit legeloszor megadsz neki, amikor kerdezi. A szoftver frissites nem oldja meg a problemadat, de egy UNLOCK igen, az reseteli a telefonkodot is. Kerdes, hogy mennyire akarod piszkalni a telefonod. Egy kiserletet szerintem meger a garis javitas, csak ki kell talalni valami jo tortenetet hozza. Aztan ha megsem csinaljak meg ingyen, akkor johet az unlock-os megoldas.
S45-re valo "butitasnak" szerintem nem sok ertelme van, a sima S45 szoftvernek csak egy pozitivuma van az i-shez kepest: titkosithatok a jegyzetek. Egyebkent az i-s mindenben jobb, a kulonbsegek mar szamtalanszor le lettek ebben a topicban irva, roviden ezek az elonyei: email kliens, egygombos bill zar, tobb dolgot lehet beallitani gyorsgombokra, kihangosithato diktafon, egyszerubb kihangositas beszed kozben, az esemenyek/fogadott/nemfogadott hivaslistakban a nev mellett kijelzi, hogy az illeto hany alkalommal hivott, letezik hozza sok hasznos patch


vas. dec. 28, 2003 19:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Oktober elejen vettem 1 S45i készüléket a Westelnél. Beállítottam a telefonkódot, de nem fogadja el és már csak egy lehetőségem van. Van egy kód amit használni szoktam és biztosan azt állítottam be, de nem jó neki.
Most meg történt egy olyan, hogy a címjegyzékben egy bejegzés(név) magától zagyvaságra változott. Meg próbáltam javítani, majd törölni, de fájl hibára hívatkozva csak törlést engedne, viszont ahhoz meg kellene a telkód.
Szerintetek most mit tegyek?
szerviz, garanciával? Szoftver frissítés?
Valaki találkozott már hasonlóval?

Még az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség az S45 és az S45i között?
Nagy visszalépés, ha az i-sre sima szoftot tölt valaki?


vas. dec. 28, 2003 12:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Oktober elejen vettem 1 S45i készüléket a Westelnél. Beállítottam a telefonkódot, de nem fogadja el és már csak egy lehetőségem van. Van egy kód amit használni szoktam és biztosan azt állítottam be, de nem jó neki.
Most meg történt egy olyan, hogy a címjegyzékben egy bejegzés(név) magától zagyvaságra változott. Meg próbáltam javítani, majd törölni, de fájl hibára hívatkozva csak törlést engedne, viszont ahhoz meg kellene a telkód.
Szerintetek most mit tegyek?
szerviz, garanciával? Szoftver frissítés?
Valaki találkozott már hasonlóval?

Még az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség az S45 és az S45i között?
Nagy visszalépés, ha az i-sre sima szoftot tölt valaki?


vas. dec. 28, 2003 12:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: azéndolgom
Hozzászólás 
Jah igen. A pontosságra vonatkozóan nincs tapasztalatom, ui
ADSL-em van, így dzsípííáreszt évente használok. Bezzeg a
peccs fönn van. És még csak nem is emlékszem rá, mikor
raktam fel. :) (Pedig tuti én voltam, mert akitől vettem, az
nem foglalkozott ilyenekkel:)


vas. dec. 28, 2003 8:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: azéndolgom
Hozzászólás 
Én már nemtom, milyen peccs volt akkor. :))) Van egy pár.


vas. dec. 28, 2003 8:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
****!

http://www.alvilag.hu/guni/soxar/me45.jpg

Nagyon szépre akrtam csinálni a hsz-t. :-(


vas. dec. 28, 2003 2:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
No csak egy kis apróság az ME45(i) júzereknek az sms-küldéshez:

www.alvilag.hu/guni/soxar/me45.jpg

www.alvilag.hu/guni/soxar/me45.bmp

Még nincs teljesen kész, meg még az oldal/hátulnézetét sem csináltam meg, de majd idővel.

From Hungary with love! :-)


Guni


vas. dec. 28, 2003 2:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Buda
Hozzászólás 
Kellemes ünnepeket a T fórumtársaknak.

Jómagam is vagy másfél éve koptatok ME, S45-ös telefonokat felváltva. Szép nagyra hízott a topic :-)

Eddig minden simán ment velük - általában elsőre. Szoftvert frissítettem, függetlenítettem, szinkronizáltam gond nélkül, de most kifogott rajtam.

Nem tudom infrán összehozni a pocket PC-mmel. Esetleg használja, vagy próbálta valaki közületek?

Connect Me-vel minden működik, de iszonyatosan lassan. T68i-vel minden tökéletesen, de S45-tel nem.

Bármilyen tipp jól jönne....


csüt. dec. 25, 2003 9:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
mert a bongeszonel levo adat az utoljara forgalmazott adat mennyiseget mutatja, az osszes adat meg az a adatmennyiseg ami eddig forgalmazasra kerult,kerulni fog amig nem nullazod a szamlalot :)
hogy menmnyire pontos, passz,kb annyi :)
ui.: Kellemes Karacsonyi Unnepet


csüt. dec. 25, 2003 7:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
Na mostmar megtom nezni a GPRS infot. Raraktam a navigomb fel iranyara.
Az "Osszes adat" a fontos? Ez mennyire pontos tapasztalatok szerint?
Erdekes, hogy az Osszes adatnal 201 KB van, a Bongeszonel pedig csak 6.


csüt. dec. 25, 2003 4:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
Szerintem meg default-bol nincs semmi a bal navi gombon :D
Nekem arra a profilvaltas jon be mert ilyen patch-et raktam
fel.
Ezekszerint patch-el lehet megoldani...
Kosz!


szer. dec. 24, 2003 16:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!
No tehat mindenki figyelmesen olvasott, csak a
telefonom nem :-) Ugyanis "edding" javaslatat is kiprobaltam, de ugyanaz mint addig! Bug csak!
Iden befejeztem, azert nagyon koszi a segitseget!!!!
[Ha valami meg eszetekbe jut ne tartsatok vissza!]

Mindenkinek boldog karacsonyt!!!!!!!!
Udv:Tomi


szer. dec. 24, 2003 14:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: azéndolgom
Hozzászólás 
Nekem navi gomb bal nyíl.. szerintem az a default. De lehet,
hogy tévedek


szer. dec. 24, 2003 10:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
Nemtudja valaki, hogy hogy lehet megnezni a GPRS forgalmi adatokat? Mert menuben en nem talaltam.
Esetleg patch kell hozza?

Csak mert megrendeltem a vodanal a GPRS WAP-ot es tudni szeretnem hol jarok.


szer. dec. 24, 2003 1:57
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
De rég jártam erre :-)
tomili7, ha én figyelmesen olvastalak, akkor Te mégsem olvastál elég figyelmesen, mint itt leírták a fiúk...
Ezeket írod:
"Sikertelen, csak a bugas, pedig nem a maceras tipusu!!"
"Tehat az i-s szoft feltoltese utan nem bekapcsolni akarom a telot, hanem akku le-fol utan az aktivatornal a "read patches" megnyomasa utan kellene" Idézetek vége :-)
Nos az akkut NEM KELL KIVENNI az S45i040315.exe futtatása után, hanem simán el kell indítani az S45i aktivatort. A portot, baud rate-et beállitani, a Read Pathes gombot megnyomni, az 1st CRC patch, a 2nd CRC patch, az S,ME45 Patch négyzeteket bepipálni, write patch gombot megnyomni. Ha kész, akku le, kábel ki, kártya be, akku fel, és S45i szoftod van. Próbáld ki így is, működni fog, ha nem az újtipusú CE/BA -asod van. Ha igen akkor a V_Klay-t vagy az All Siemens-et használd az aktivator helyett.
Üdv:
edding


kedd dec. 23, 2003 16:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!
TargeT: bocsi, de Te nem olvastad figyelmesen amit leirtam :-)
Ugyanis szorol-szora azt csinaltam [irtam] amit leirtal!
Persze nem a V_Klay progival, mert azt nem tudom hogyan kell, de az activatorral probaltam es a rovid power on-nal csak bug! Ha esetleg leirnad [akar maganba is jo] hogy a v_Klay hogyan muxik akkor meg utoljara azzal megprobalnam!
Elore is koszi!
Udv:Tomi


vas. dec. 21, 2003 19:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Bocs, tényleg tévedtem - emlékezetből írtam, jó hogy
Activer korrigált. A lényeg, hogy ne ellenőrizzen.
A WinSwupban skip pre-check és post-check van.


vas. dec. 21, 2003 17:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Szia tomili7!
TargeT ezt irta: "Keresel egy "s45i040315neFW.rar" nevû fájt a neten."
Eddig OK.
"Ennél nem szabad kipipálni a CRC-ket a feltöltéskor, hanem kiveszed a pipákat!"
Epp ellenkezoleg, itt kellenek a pipak, mert az van utanuk irva, hogy "skip", vagyis kihagy. Tehat a pre es a post check skip-et ki kell pipalni.
Kulonben meg furcsalom kicsit ezt a dolgot, mert ha az eredeti FUBU-t szerencsere vissza tudod rakni, vagyis ha akkor nem bug, a piros gomb rovid megnyomasara, akkor nem ertem, az activator miert nem akar mukodni. Persze az sosem jo, ha az ember piszkal egy biztosan mukodo dolgot, de en csak biztatni tudlak, az en telom mar reg halott lenne, ha a szoftver modositas artana neki. A flash memoriakat elvileg tobbezerszer at lehet irni, anelkul, hogy karosodna. Ezenkivul meg szerintem megeri az injektor, ugyhogy ne add fel! :D)


vas. dec. 21, 2003 14:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Talán mégsem olvastál elég figyelmesen?!!!

Felejtsd el a .bin EEPROM tartalmakat. Neked a WinSwup kell az injektorosításhoz.
Keresel egy "s45i040315neFW.rar" nevű fájt a neten.
Ennél nem szabad kipipálni a CRC-ket a feltöltéskor, hanem kiveszed a pipákat!

Ez a WinSwup meghagyja a legtöbb egyedi beállításodat (IMEI, akku jellemzők (!!!), hangvezérlés stb.) Utána tényleg csak az a néhány apró módosítás kell, amit Mark1 és Drew leírt a listában CE/BA20-hoz (CRC-k kikapcsolása, ME ->S45i, a BFB nem fontos). Legjobb betenni egy .vkp V_Klay patchbe, aztán nyomás a tellára.
Talán a leírás csak CE/BA-hoz jó - én még csak ilyeneket csináltam. Ha mégsem, akkor a V_Klay úgyis sikít ha nem stimmelne a régi memória, és ilyenkor esetleg ott az S45i Activator.

Utána érdemes a Siemens Quick EEPROM features 3.21-et ráengedni.
(Enable DES, Disable AeroCheck, Enable Band Selection menu, Fix Operator settings for S/ME45 -> S45i)
És körülnézhetsz mondjuk a http://startadsl.hu/hawaii/index.html vagy a
http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthr ... genumber=2
hogy milyen patchek érdekelnek.
Módosíthatsz a különböző grafikákon SPC 2.0-lal, billentyűzet kiosztást változtathatsz V_Klay-jel.
Cserélhetsz T9-et balra dőlő ékezetesre.
Szóval egész jól el leszel egy ideig, de csináltál egy sokkal szuperebb telefont, mint a gyári.
És leszel very happy...


vas. dec. 21, 2003 10:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
tomili7:
Nem eleg figyelmesen olvastal. Az i-s szoftver feltoltese utan meg biztos, hogy nem fogod tudni bekapcsolni a telefont, mert nem fog stimmelni a checksum, ugyanis az a sima S/ME45 softhoz van szamolva, tehat a CRC ellenorzes hibas lesz. Ezert, ahogy TargeT is irta, annak erdekeben, hogy az i-s szoft fusson, ki kell kapcsolni a CRC ellenorzest ket helyen. Ezt tobbfelekeppen is megteheted. Ha nem CE/BA20 flash IC van a tiedben, akkor szerintem legegyszerubb az S45i activator hasznalata, ahol a 1st CRC patch, 2nd CRC patch, es az S,ME 45 patch modositasokat kell vegrahjtani, ezek utan mar biztosan mukodni fog. De csinalhatod Vklay patch segitsegevel is, vagy hexeditorral,ahogy neked jobban tetszik, az eredmeny ugyanaz.


szomb. dec. 20, 2003 14:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Ssiasztok!
TargeT: mint irtam megcsinaltam, illetve csinaltam volna, de az i-s szoft feltoltese utan barmelyik variacional a rovid power on csak bug es semmi!!! Tehat el sem jutok a vegeig! Letoltottem masik "i" szoftot, gondolvan, hogy esetleg hibas a letoltes, de ua. ! A telot kitakaritottam elotte + format is volt.
Guni: hat ezert szeretnem "isiteni" :-)
Van otletetek?
Udv:Tomi


szomb. dec. 20, 2003 10:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
tomili7: Próbálkozz csak, mennie kell.
WinSwup (pre-post check kikapcsolva)
Ahogy írták, pár bájt átírása WinHex-szel és visszanyomni.
De csinálhatsz egy V_Klay patchet is a kódokból.


szomb. dec. 20, 2003 5:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
tomili7: Csak az innyektorosban.

toxi: Nem lehetne.


Guni


Nem lehetne


szomb. dec. 20, 2003 4:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4687 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 94  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség