Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 18, 2024 12:39



Hozzászólás a témához  [ 187 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Mobiltelefon koncepciók Binsztől 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Telecom Magazin - márciusi szám - 30-32. oldal - tessék belelapozni!!! :D


hétf. márc. 26, 2007 22:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Állítólag az Ukránok piacvezető mobilos magazinja! :)

Kép


szomb. márc. 17, 2007 18:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
T68m írta:
jó, de mi, párszázmillióan, clamshell favorizálók is alkotunk egy vásárlói réteget, nem? ;-) szóval kérem a credoshell-t!


Ok, akkor nekiállok törölni az eddigi munkáimat és éljenek a kagylók! :D

(Amúgy a Credo-t nem tömegterméknek szánnám, a Vertu és Mobiado ellen küldeném csatába, így a kagyló Credo-ért sem hinném, hogy több száz millióan állnának sorba, de ez apróság...)


szomb. márc. 17, 2007 10:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Binsz írta:
(Személy szerint, nem szeretem az összecsukható telefonokat.)


jó, de mi, párszázmillióan, clamshell favorizálók is alkotunk egy vásárlói réteget, nem? ;-)

szóval kérem a credoshell-t!


szomb. márc. 17, 2007 1:09
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
T68m írta:
Binsz: mi lenne, ha ennek lenne egy hétköznapi, clamshell változata is?


Akkor az egy másik telefon lenne! :) Kaphatott volna a hétköznapokban praktikusabban használható clamshell formát, de jelenesetben ez nem volt cél. Ez egy exkluzív "műtárgy" a maga módján, ami igényel egyfajta környezetet, ahol fontos a praktikusság, de nem elsődleges...

(Személy szerint, nem szeretem az összecsukható telefonokat.)


pén. márc. 16, 2007 17:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
jól néz ki! Remélhetőleg symbianmentesen egy japán gyártó terméke lesz (Sharp, Sony).

Binsz: mi lenne, ha ennek lenne egy hétköznapi, clamshell változata is?


kedd márc. 13, 2007 23:22
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Milyen jó lenne, ha ennyire egyenletes gombvilágítást tudnának készíteni a valóságban is..

Úgy kéne ezt a telót megcsinálni hogy használat közben ilyen görbe lenne,
de mielőtt zsebrerakom kiegyenesíthető lenne egy mozdulattal.
Lehetne így aktív flipként is használni :roll:


szomb. márc. 10, 2007 13:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Czumy írta:
Ez szerintem odab*sz!!!
Egyedi design, páratlan elgondolás a gombok és a hátlap világításra, egyszóval gyönyörű!!


Ezzel egyet értek, viszont, hogy mennyire lenne ez a hétköznapi napi életben használható, afelől már kétségeim vannak... :shock:


szomb. márc. 10, 2007 12:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Binsz írta:
BYB Credo

Kép


Ez szerintem odab*sz!!!
Egyedi design, páratlan elgondolás a gombok és a hátlap világításra, egyszóval gyönyörű!!
Ha Symbian S60-as lelke lenne és kapható is volna, meglenne a következő telefonom. :D


pén. márc. 09, 2007 20:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
BYB Credo

Kép

Kép

Mobilaréna - LINK

EGY és BYB Stúdió - LINK

üdv
Bence


pén. márc. 09, 2007 15:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Az Aura webgaléria újra elérhető, immár Asus logó nélkül - LINK

Elgondolkodtam és úgy döntöttem, nem készítek több koncepciót már létező márkáknak, ez a mai Asus e-mail számomra hatalmas csalódás! Ne menjünk bele, hogy ebből nekik mennyi hasznuk és káruk származott, egyszerűen csak menjenek a pits@'ba... :(

Valószínűleg hamarosan egy virtuális márkát fogok létrehozni és a további terveim ezen a néven fognak megjelenni!


szer. feb. 28, 2007 1:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Ahelyett, hogy legyártották volna, kötözködnek?
Hát ez nem szép tőlük.. :D


kedd feb. 27, 2007 14:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Az ASUS kérésére az Aura képek el lettek távolítva az egystudio.eu honlapjáról. Hamarosan új névvel, újra elérhetőek lesznek! (no comment)


kedd feb. 27, 2007 13:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Teljesen megújult az EGY Stúdió-s és BYB Stúdió-s honlapunk - LINK - ez alkalomból pedig új Asus Aura képek láttak napvilágot!

Kép

Kép

Windows Mobile 6 operációs rendszer és kellemes világoskék háttérvilágítás.


hétf. feb. 19, 2007 15:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
A Black Diamond egy szép történet, itt lenne az ideje a folytatásnak...* :D


szer. feb. 07, 2007 20:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Binsz írta:
Ma már a neten olvasható volt olyan hír is, miszerint az Aura 07.Q3 jelenik meg, az EGY Stúdió kiadásában, amit telefongyártónak tituláltak és az Asus adná a műszaki tartalmat... :D

Wagner ur - Köszönöm a fotókat amazing design!!!

Az oldalán az a feketének látszó anyag valójában egy áttetsző lilás műanyag. A rovátkázott gombok pedig billenősek. (hangerő, csatornaváltó, stb.)


Nem hittem, hogy valaki ezt komolyan veszi, de mindig meglep a nép valamivel. :D Isaura kiszabadítására is gyüjtöttek, szóval ...
Persze megértem őket. A Black Diamond is SE-nek indult.


szer. feb. 07, 2007 20:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Ma már a neten olvasható volt olyan hír is, miszerint az Aura 07.Q3 jelenik meg, az EGY Stúdió kiadásában, amit telefongyártónak tituláltak és az Asus adná a műszaki tartalmat... :D

Wagner ur - Köszönöm a fotókat amazing design!!!


szer. feb. 07, 2007 1:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Binsz írta:
Nagyon ütős, akár a szó szoros értelmében is! :) Köszönöm a linket.

Wagner ur írta:
Binsz írta:
Ha tudsz, akkor légyszi küldj képet, mert neten nem találtam!

Egyenlőre sok a munka, így valószínűleg, csak a hét második felében lesz időm gondolkodni a folytatásról, de húzok a B&O felé... :wink:

Wagner ur írta:
Mivel a bang a szívem csücske, nem tudom kihagyni . . . A régebbi távirányítóinak olyan gombjai voltak mint egy gyerekeknek készült játék. Nagy színes négyzet, nagy színes háromszög, stb. :-) A nagyon régi (80-as évek) cuccaihoz pedig volt egy igen testes jószág. Többek közt a beocord80-hoz is jó. Kb 3x2x25cm méretű és van vagy 25 deka mivel öntött alumínium. :-D Neten talán még van róla kép, de küldhetek is ha érdekel.
Azért én találtam itt, de előbb megnéztem mi van ráírva mivel jópár éve nem használom.

Mivel nem találtam jó képet, ment egy nagyobb mail. :D


kedd feb. 06, 2007 18:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Nagyon ütős, akár a szó szoros értelmében is! :) Köszönöm a linket.

Wagner ur írta:
Binsz írta:
Ha tudsz, akkor légyszi küldj képet, mert neten nem találtam!

Egyenlőre sok a munka, így valószínűleg, csak a hét második felében lesz időm gondolkodni a folytatásról, de húzok a B&O felé... :wink:

Wagner ur írta:
Mivel a bang a szívem csücske, nem tudom kihagyni . . . A régebbi távirányítóinak olyan gombjai voltak mint egy gyerekeknek készült játék. Nagy színes négyzet, nagy színes háromszög, stb. :-) A nagyon régi (80-as évek) cuccaihoz pedig volt egy igen testes jószág. Többek közt a beocord80-hoz is jó. Kb 3x2x25cm méretű és van vagy 25 deka mivel öntött alumínium. :-D Neten talán még van róla kép, de küldhetek is ha érdekel.
Azért én találtam itt, de előbb megnéztem mi van ráírva mivel jópár éve nem használom.


kedd feb. 06, 2007 14:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Binsz írta:
Ha tudsz, akkor légyszi küldj képet, mert neten nem találtam!

Egyenlőre sok a munka, így valószínűleg, csak a hét második felében lesz időm gondolkodni a folytatásról, de húzok a B&O felé... :wink:

Wagner ur írta:
Mivel a bang a szívem csücske, nem tudom kihagyni . . . A régebbi távirányítóinak olyan gombjai voltak mint egy gyerekeknek készült játék. Nagy színes négyzet, nagy színes háromszög, stb. :-) A nagyon régi (80-as évek) cuccaihoz pedig volt egy igen testes jószág. Többek közt a beocord80-hoz is jó. Kb 3x2x25cm méretű és van vagy 25 deka mivel öntött alumínium. :-D Neten talán még van róla kép, de küldhetek is ha érdekel.
Azért én találtam itt, de előbb megnéztem mi van ráírva mivel jópár éve nem használom.


kedd feb. 06, 2007 7:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Ha tudsz, akkor légyszi küldj képet, mert neten nem találtam!

Egyenlőre sok a munka, így valószínűleg, csak a hét második felében lesz időm gondolkodni a folytatásról, de húzok a B&O felé... :wink:

Wagner ur írta:
Mivel a bang a szívem csücske, nem tudom kihagyni . . . A régebbi távirányítóinak olyan gombjai voltak mint egy gyerekeknek készült játék. Nagy színes négyzet, nagy színes háromszög, stb. :-) A nagyon régi (80-as évek) cuccaihoz pedig volt egy igen testes jószág. Többek közt a beocord80-hoz is jó. Kb 3x2x25cm méretű és van vagy 25 deka mivel öntött alumínium. :-D Neten talán még van róla kép, de küldhetek is ha érdekel.


hétf. feb. 05, 2007 11:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Mivel a bang a szívem csücske, nem tudom kihagyni . . . A régebbi távirányítóinak olyan gombjai voltak mint egy gyerekeknek készült játék. Nagy színes négyzet, nagy színes háromszög, stb. :-) A nagyon régi (80-as évek) cuccaihoz pedig volt egy igen testes jószág. Többek közt a beocord80-hoz is jó. Kb 3x2x25cm méretű és van vagy 25 deka mivel öntött alumínium. :-D Neten talán még van róla kép, de küldhetek is ha érdekel.


hétf. feb. 05, 2007 5:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Az előzményeket figyelembe véve, ezt a hozzászólásodat sem nagyon értem! Ezek koncepciók, amik az én elképzeléseimet tükrözik a jövő telefonjairól. Szó sincs arról, hogy minden egyes technikai részlet ki lenne dolgozva... Hobbinak indult, de mára sokkal többről szól. A jövőről, mintahogy eddig sem, ezután sem fogok beszélni, de annyit elárulhatok, kb másfél, két év a telefonjaim gyárthatóvá tétele. Ezalatt, az üres fehér papírtól, a kész dobozos termékig való eljutásra gondolok. És ezt nem hasraütésből mondom, egy ismert cég szakembereinek véleményét tolmácsolom... De még mindig nem tudom, hol vannak it valótlan dolgok, 8 megapixeles kamerák és kávéfőzők, de talán már nem is akarom tudni?!

suly írta:
Mert nem írtam, attól még olvastam...
Jelenleg egy vario II-es kütyüt nyúzok, ami ugye messze gagyibb a fenti tervektől. De ha mechanikailag, technikailag meg is van minden oldva Nálad, a szoftverek fejlesztéséről kivel konzultáltál? Én is tudok mondani sokmindent hasraütéssel... Frissítésekről mennek a fórum viták, itt meg vagdalózunk a valótlan dolgokról...
Csúsztatok 2 alkatrészt, a full érintős kijelzőn, aztán a 8 megapixeles kamera már aktiválva is van... Tv, videó, rádió, kávéfőző, stb, stb, stb.

Több mint 10 év "mobil fejlődés" után, mindez mikorra várható???


Wagner ur - Ami a folytatást illeti, még vacilálok, vannak telefonos terveim, de foglalkoztat több más technikai kütyü is: a multimédiás eszenciáktól, a számítógépes házakig sok minden. De ami a mobilokat illeti, szeretnék tervezni a Bang & Olufsen-nek, a Leica-nak is és ezer éve halogatom egy ütésálló mobil kiadását is. Még nem döntöttem, de jövőhéten talán már többet fogok tudni... :wink:


vas. feb. 04, 2007 23:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 21, 2004 12:26
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Mert nem írtam, attól még olvastam...
Jelenleg egy vario II-es kütyüt nyúzok, ami ugye messze gagyibb a fenti tervektől. De ha mechanikailag, technikailag meg is van minden oldva Nálad, a szoftverek fejlesztéséről kivel konzultáltál? Én is tudok mondani sokmindent hasraütéssel... Frissítésekről mennek a fórum viták, itt meg vagdalózunk a valótlan dolgokról...
Csúsztatok 2 alkatrészt, a full érintős kijelzőn, aztán a 8 megapixeles kamera már aktiválva is van... Tv, videó, rádió, kávéfőző, stb, stb, stb.

Több mint 10 év "mobil fejlődés" után, mindez mikorra várható???


vas. feb. 04, 2007 22:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Akkor nézzük a jövőt. Az Aura után is van élet. ;-) Mit várhatunk?


vas. feb. 04, 2007 12:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Az akksi örök probléma: ugyan lehet, hogy fejlesztés szinten képesek tartani a lépést az étvággyal, de piaci szinten abszolút nem. (Szvsz szándékos a visszatartás.)

Ami meg a 12mm-t illeti, szerintem is kézbarátabb, mint a 6mm és ilyen vastagság mellett, már akár az 1300-1500mAh is elérhető, vagy nem... De az Aura egyenlőre csak fikció! :D

Wagner ur írta:
Az a 12mm szerintem szükséges is. Azért egy "papírlap" nehezen kezelhető. A telóm akksija 40x45x4mm és 950mAh-s li-pol. Volt szó az akksik "forradalmáról". 5 éve ebbe a méretbe 700mAh fért . . . 7 éve 650 mAh. Van forradalom, bár ez inkább csak adalom. Forrás csak nyomokban található.

Számomra az utolsó jól kézreálló telefon az E/// R320 volt. Azóta sem találtam hasonlót.
Binsz írta:
Gyártás esetén körülbelül kétszeres vastagságra, azaz 12mm-re kellene hízlalni a telefont, így már nem kellene bele túl sok horrordrága anyag. Egyedül a kijelző áramellátása problematikus: 3.9 inch állandó használat mellett gyorsan leszívná az akksit.

Wagner ur írta:
Futólag átnéztem (remélem) minden koncepciót. A legutóbbi (Asus Aura?) szerintem megvalósítható és rendelkezésre is áll hozzá minden anyag. Az más kérdés, hogy a szükséges anyagok egy része az aránynál kicsit drágább. (50mm-en 1mm vastagságú és 10kg alatt kevesebb a hajlása 0,1mm-nél) "Kopásmentes" anyagnak ott az alumíniumoxid. ;-)


szomb. feb. 03, 2007 21:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Az a 12mm szerintem szükséges is. Azért egy "papírlap" nehezen kezelhető. A telóm akksija 40x45x4mm és 950mAh-s li-pol. Volt szó az akksik "forradalmáról". 5 éve ebbe a méretbe 700mAh fért . . . 7 éve 650 mAh. Van forradalom, bár ez inkább csak adalom. Forrás csak nyomokban található.

Számomra az utolsó jól kézreálló telefon az E/// R320 volt. Azóta sem találtam hasonlót.
Binsz írta:
Gyártás esetén körülbelül kétszeres vastagságra, azaz 12mm-re kellene hízlalni a telefont, így már nem kellene bele túl sok horrordrága anyag. Egyedül a kijelző áramellátása problematikus: 3.9 inch állandó használat mellett gyorsan leszívná az akksit.

Wagner ur írta:
Futólag átnéztem (remélem) minden koncepciót. A legutóbbi (Asus Aura?) szerintem megvalósítható és rendelkezésre is áll hozzá minden anyag. Az más kérdés, hogy a szükséges anyagok egy része az aránynál kicsit drágább. (50mm-en 1mm vastagságú és 10kg alatt kevesebb a hajlása 0,1mm-nél) "Kopásmentes" anyagnak ott az alumíniumoxid. ;-)


szomb. feb. 03, 2007 20:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Gyártás esetén körülbelül kétszeres vastagságra, azaz 12mm-re kellene hízlalni a telefont, így már nem kellene bele túl sok horrordrága anyag. Egyedül a kijelző áramellátása problematikus: 3.9 inch állandó használat mellett gyorsan leszívná az akksit.

Wagner ur írta:
Futólag átnéztem (remélem) minden koncepciót. A legutóbbi (Asus Aura?) szerintem megvalósítható és rendelkezésre is áll hozzá minden anyag. Az más kérdés, hogy a szükséges anyagok egy része az aránynál kicsit drágább. (50mm-en 1mm vastagságú és 10kg alatt kevesebb a hajlása 0,1mm-nél) "Kopásmentes" anyagnak ott az alumíniumoxid. ;-)


szomb. feb. 03, 2007 19:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Futólag átnéztem (remélem) minden koncepciót. A legutóbbi (Asus Aura?) szerintem megvalósítható és rendelkezésre is áll hozzá minden anyag. Az más kérdés, hogy a szükséges anyagok egy része az aránynál kicsit drágább. (50mm-en 1mm vastagságú és 10kg alatt kevesebb a hajlása 0,1mm-nél)
"Kopásmentes" anyagnak ott az alumíniumoxid. ;-)


szomb. feb. 03, 2007 17:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Binsz írta:
. . . "Valami nem akkor van kész, ha már nem lehet hozzátenni, hanem, ha már nem lehet elvenni belőle." . . .
Ezt a BANG&OLUFSEN-el (szerk: most olvastam végig a topikot és látom, te is emlegetted ezt a becses dán céget :-) ) kapcsolatban olvashattuk pár helyen. Igaz, angolul és dánul. ;-) És nagyon egyetértek vele. Ezért is vettem ilyen cuccokat. Már amire futotta.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Wagner ur szomb. feb. 03, 2007 17:59-kor.



szomb. feb. 03, 2007 13:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Ha cégre értette, akkor én kérek elnézést és nekeme kellemetlen! A válaszom pedig egy: igen. :)

skynet írta:
"Vagy valakit komolyan érdekel???"

szerintem ezt úgy értette "suly", hogy van-e olyan cég, akit komolyan érdekel, csak szegénykének nem megy a fogalmazás.

ha nem így értette, akkor meg :?


pén. feb. 02, 2007 14:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
A csúszka a széléin túlnyúlik a kijelzőn és a két peremen csúsztatható sínek mentén. Elvileg egy fél mm van köztük. Ha szóba kerülne egy gyártható variáció tervezése, akkor figyelembe kell venni az emberi kéz nyomásából adódó hajlást, illetve magának a csúszkának a kiképzését, hogy kényelmes legyen tologatni, ezekkel jelenesetben nem foglalkoztam!

Zoltanfi írta:
Szerintem is ez a koncepció a legéletképesebb, szívesen használnék egy ilyen mobilt.. 8)
Egy kérdés: Hogy oldod meg, hogy az a vékonyka, gondolom fémborítású navigomb ne karcolja a kijelzőt, mikor tologatom? Hogy lehet azt a csúszkát a képen látható módon, ilyen kis helyen megoldani?


pén. feb. 02, 2007 14:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Szerintem is ez a koncepció a legéletképesebb, szívesen használnék egy ilyen mobilt.. 8)
Egy kérdés: Hogy oldod meg, hogy az a vékonyka, gondolom fémborítású navigomb ne karcolja a kijelzőt, mikor tologatom? Hogy lehet azt a csúszkát a képen látható módon, ilyen kis helyen megoldani?


pén. feb. 02, 2007 13:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
suly írta:
Szerintem vicces az összes mű! Terv elkészítése profi, de átgondolva nem nagyon van... Mellesleg irigylem Binsz mestert, hogy ennyi fölösleges idővel rendelkezik. Vagy valakit komolyan érdekel???

És mindez 180 hozzászólás után... Gratulálok!


pén. feb. 02, 2007 13:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
A megvalósítás egy viszonylag egyszerű mechanizmust igényelne, ami a billentyűzet mozgásáért felel, de tény, hogy magának a telefonnak kb 12 mm-re kellene híznia, ami a duplája a jelenleginak, de még mindig nem túl vastag! A billentyűzet belseje, pedig lehetne egy kettes számú akksi...

A QWERTY billentyűzetet Y-nal kell írni, de mivel a magyar kiosztásban Z van, ezért eme apró hiba, de ez már marad így. :)

Amúgy mostanában már egyre inkább szól ez az egész a megvalósíthatóságról is, de erről majd később...

skynet írta:
tetszik ez a csúsztatható billentyűzet, bár a megvalósítását nem tudom elképzelni - de tudom, ez itt nem erről szól :D


vicsege - Köszönöm!


pén. feb. 02, 2007 13:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. júl. 01, 2004 9:04
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
suly írta:
Szerintem vicces az összes mű! Terv elkészítése profi, de átgondolva nem nagyon van... Mellesleg irigylem Binsz mestert, hogy ennyi fölösleges idővel rendelkezik. Vagy valakit komolyan érdekel???


1. ha jártál Egyetemre akkor veled is előfordulhatott, hogy van némi szabadidőd...
2. neki ez hobbi is gondolom, szerintem neked is van hobbid, amire időt szánsz...
3. ami neked vicces az nekem ötletesnek, kreatívnak hat...

Szakmailag nem tudommegitélni, nem is akarom, azt meghagyom a szakmabelieknek! Te szakmabeli vagy kedves suly?

Üdvözlettel:
vicsege


pén. feb. 02, 2007 13:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
"átgondolva nem nagyon van" - ezt inkább nem is kommentálom, szerencsére a világszintű visszhang nem Téged igazol! Ami a fölös időmet illeti, képzeld el: két munkahelyem is van, suliba is járok, élem az életem és mindemellett még beleférnek ezek a telefonok is! "Vagy valakit komolyan érdekel???" - nem egy, nem két embert, sőt...

Amúgy köszönöm a hozzászólást! :) LOLLL

suly írta:
Szerintem vicces az összes mű! Terv elkészítése profi, de átgondolva nem nagyon van... Mellesleg irigylem Binsz mestert, hogy ennyi fölösleges idővel rendelkezik. Vagy valakit komolyan érdekel???


pén. feb. 02, 2007 13:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 21, 2004 12:26
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Szerintem vicces az összes mű! Terv elkészítése profi, de átgondolva nem nagyon van... Mellesleg irigylem Binsz mestert, hogy ennyi fölösleges idővel rendelkezik. Vagy valakit komolyan érdekel???


pén. feb. 02, 2007 12:59
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Binsz, ötletes nagyon! Nekem elnyerte a tetszésemet!

Jah, és egy megjegyzés, a billenyűzet nem qwertY, hanem qwertY! És az egyik képnél, a képgalériában, ahol a billenytűzetet mutatja be, ott jól látszik, hogy qwerty, ott elrontottad a kép nevét. ;)


pén. feb. 02, 2007 12:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nekem elnyerte a tetszésem. Ötletes. :)


pén. feb. 02, 2007 12:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Asus Aura

Kép

Webgaléria - LINK

Leírás - LINK


pén. feb. 02, 2007 9:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Holnap érkezik az Asus Aura - LINK!!! :D


csüt. feb. 01, 2007 21:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Ha a dolgok jól alakulnak, akkor a héten publikálásra kerül a pengém, Asus Aura névvel! :D


vas. jan. 28, 2007 16:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Volvo Crank képek:

Kép
- oldalról -

Kép
- fényképezés közben -

Kép
- kézzel is feltölthető az akksi -


szer. jan. 24, 2007 19:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Közérdekű információ!

Teljes átdolgozásra került a képgaléria, főleg azért, hogy a későbbiekben könnyű legyen bővíteni. Ez sajnos együtt jár azzal, hogy bizonyos linkek megsemmisülnek és ezáltal bizonyos képek láthatatlanná válnak. Ezért a kellemetlenségért elnézést kérek, de remélem az új webgaléria sok örömet fog okozni! :)

Mindig a legfrissebb képeket tartalmazó felület - LINK - ez február végéig elnyeri végső formáját!

Telefon koncepciók - LINK

Mobil Show 2006 - LINK


szer. jan. 24, 2007 19:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Ilyen szempontból nincs nálam nehezebb, vagy könnyebb. Kérdés, hogy az általam kitalált funkciót, milyen forma szolgálja ki: ha ahhoz gömb kell, akkor gömböt kell tervezni! Szerencsére ilyen problémával már egyre kevésbé küzdök, hogy mit tudok megoldani Maxban és mit nem, bár most iratkoztam be egy tanfolyamra, hogy tovább csiszoljam lukas 3D-s tudásom... Eddig könyvekből és tutorialokból tanultam, sok kitartást kívánok neked is!!!

Rian írta:
Az a baj hogy bonyolultabb egy gömbölyű formát csinálni... legalábbis nekem 3d studioban. Így nehezebb tervezni ilyesmit. Te Binsz? Hogy vagy ezekkel?


kedd jan. 23, 2007 18:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Az a baj hogy bonyolultabb egy gömbölyű formát csinálni... legalábbis nekem 3d studioban. Így nehezebb tervezni ilyesmit. Te Binsz? Hogy vagy ezekkel?


kedd jan. 23, 2007 11:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 17, 2006 15:20
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
A természetből való ihletés nyerés nagyon régi és jól bevált tervezési eljárás. De egy funkcionális eszköz tervezésekor a természetből funkciót, vagy funkciót+formát, semmi esetre sem csak formát szoktunk koppintani... Nem vagyok híve a céltalan formák felhasználásának. A mobiltelefon egy kimondottan sok kompromisszumot igénylő eszköz, így kicsit nehezen fér meg egymás mellett, az áramvonalasság és a hatékony helykihasználás, ráadásul nem is értem, hogy egy telefonnak miért is kellene áramvonalasnak lennie? Kiváncsi vagyok a nézőpontodra!

"egyébként, hogy mi a leghatékonyabb forma, azt gyakran a természetben találod meg ;) mutass nekem természetes téglatestet. szóval szerintem az áramvonalasabb formák a nyerők általában, cska hát nem tudok rajzolni, hogy megmutassam mire gondolok..."

ui.: Talán azért ritka a téglatest a természetben, mert az állatkáknak nincs szükségük zsebrevágható mindent tudó mobiltelefonra... :D Viccet félretéve, ha érdekel a téma, ajánlom figyelmedbe a Mercedes bőröndhal tanulmány autóját, gyönyörű példája a hatékony helykihasználás kontra áramvonalasság témának!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Binsz kedd jan. 23, 2007 18:30-kor.



kedd jan. 23, 2007 11:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Csinálj nekünk valami karcsú, de egyedi formát:) bár az a baj hogy amire mi gondolunk már nagyon sok mobilcég kitalálta... szerintem, így nem is lehet újat mutatni a karcsú formák közt. De talán az új telók már éppen ezért nem áramvonalasak, és nem formásak...

Kép


kedd jan. 23, 2007 9:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hát igen, még ez az, amiben van ív :) csak ezt meg nem lehet zsebre tenni :( bár még egy idő, mire ilyen jellegű telefonok lesznek, de én nem vagyok az az öltönyös típus, akinek az ingzsebébe lehet rejteni.

egyébként, hogy mi a leghatékonyabb forma, azt gyakran a természetben találod meg ;) mutass nekem természetes téglatestet. szóval szerintem az áramvonalasabb formák a nyerők általában, cska hát nem tudok rajzolni, hogy megmutassam mire gondolok...


kedd jan. 23, 2007 8:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 187 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség