Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 04, 2024 13:39



Hozzászólás a témához  [ 720 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Pannon E-mail Studio (ex-MobilPosta) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Faternak tavaly nyáron jött egy hét alatt 3-4 db sms egy Citroen-es autokereskedés ajánlataival. Bement egy bemutatóterembe, és beszélt az egyik munkatárssal. Azóta nem kap semmilyen reklámot :D

Ettől függetlenül érdekes a dolog, mert nekem is Praktikumos kártyám van. A barátnőmnek T-Mobile Dominó-ja van, és ugyanezt az sms-t Ő is megkapta a múlt hét eleljén... A számot, amiről küldték neki, nem tudom, mert egyből törölte az sms-t.

Azt hiszem, a szerződésben van egy pont, ahol lehet kérni, hogy a PGSM küldhet-e neked információs sms-t. Majd holnap megnézem, hogy hogy is szól pontosan és mire vonatkozik...


hétf. máj. 31, 2004 22:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Nos, nekem is a Praktikum kártyámra jött az SMS. Vagy a Pannon adta ki a telefonszámokat, vagy ők nyúlták le valahonnan. A lényeg, a korábban írt info@telefor.hu e-mail cím létezik. Ma kaptam olvasási jelentést a tegnap elküldött e-mailemre. Kemény Szilvia volt a feladó. Javaslom mindenkinek, írjon e-mailt, fenyegetőzzön pereskedéssel amennyiben nem árulják el, honnan van a telefonszám, vagy nem tudják hitelt érdemlően igazolni az eredetét. 1-2 bákó felhasználót lehet hogy tudnak bosszantani a szemetükkel, de egy mobilos társadalmat már nem.
Ne intézzétek el egy legyintéssel. Most ennyit engednek meg maguknak, később mégtöbbet. Lehet hogy illegálisan jutottak a számokhoz, mint ahogy annak idején több mint százezer Axeleros internetfelhasználónak a felhasználónevét és jelszavát lenyúlták. Nekem már akkor gyanús volt a dolog, mikor egy olyan címemre kaptam magyar Spamot, amiről én sem tudtam. (felhasználónév@matavnet.hu A címem @ előtti része nem egyezett meg a felhasználónévvel. Sosem használtam, nem is tudtam róla hogy ilyen címem is van.) Akkor jeleztem is a szolgáltatónak, hogy honnan tudhatják ezt a címet, amikor én sem tudtam róla. Ha ők nem adták ki, akkor lenyúlták. Úgy is volt, csak ezt 1-2 héttel később hozták nyilvánosságra. Visszahívtam az Axelerot (akkor még Matavnet) és szépen elmondtam a nevet, címet, telefonszámot amit a Spam tartalmazott. A pofa felírta és azt mondta utánanéz. Bizony az én címem is a lopottak között volt és úgy került ahhoz a bizonyos céghez. Nem lepne meg ha most is ilyesmiről lenne szó.
Ne hagyjátok magatokat!


hétf. máj. 31, 2004 21:32
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Nokian írta:
Ezt én is megkaptam. De nem rémlik, hogy bárhol is jelentkeztem volna arra, hogy küldözgethetnek spam-sms-t, sőt, a kezdetektől inaktív az EDSZ a kártyámon, szóval tuti, hogy emelt díjas sms-t én sem küldtem sehova... :( :evil:


Én is megkaptam, úgy látszik senkit nem kerül el. Azon gondolkodtam, hogy biztos csak olyanok kapják meg, akiknek megvan rendelve a Mobil Posta, mert a szám, amiről küldik az, amit mondjuk kiír akkor is, amikor csak a pgsm oldaláról küldesz üzenetet.

De ennek sajna ellentmond az is, hogy öcsém is megkapta. Hogy miért? Mert természetesen praktikumja van. Persze ugyanezzel a számmal küldték neki is.

Szóval nem tudom honnan szedik a számokat, de nagyon idegesít. Lehet, hogy emiatt fogok lépni a Pgsm-től. Sajnos ok egyre több van.

Kezd a hócipőm megtelni. Az EDSZ tiltása nekem is megvan, bár ez csak kifelé érvényes, befelé nem. Pedig úgy lenne jó.


hétf. máj. 31, 2004 21:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Macika írta:
5 perce kaptam egy üzenetet a mobilomra a következő szöveggel:

Nyerő vagy! Küldd a PÉNZ szót a 1797-re! Öt Pénzes Zsák közül választhatsz, melyek 25.000, 50.000, 75.000, 100.000 és 250.000 Ft-ot rejtenek, ha nyersz a játékunkon! 160 Ft+Áfa

A feladó?

IGEN, a +36209000676, másnéven a MOBILPOSTA. Vajon ezekért is fizetni kell majd a jövőben? Vagy az SMS-SPAM az jár ingyen továbbra is?


Ezt én is megkaptam. De nem rémlik, hogy bárhol is jelentkeztem volna arra, hogy küldözgethetnek spam-sms-t, sőt, a kezdetektől inaktív az EDSZ a kártyámon, szóval tuti, hogy emelt díjas sms-t én sem küldtem sehova... :( :evil:


hétf. máj. 31, 2004 20:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Én nem vagyok benne biztos hogy a Spam SMS-ek ingyenesek lesznek, de akkor ebből nagy botrány lesz. Ha úgy nézzük, a Spam e-mailek sincsenek ingyen, mert foglalják a sávszélességet letöltéskor, adatforgalmat generálnak, modemeseknek időt vesz el, növeli a telefonszámlát. 1-1 ilyen mail még csak hagyján, de aki napi több tucatot kap, (én nem) annak azért már Forintosítható károkat okoz.
Amúgy cselesek, mert a Telefort honlapján egy deka e-mail cím sincsm ahova lehetne írni. Én az info@telefor.hu címre küldtem. Miért pont oda? Azért mert egy másik kártyámra is kaptam ilyen szemetet, aminek a tartalomszolgáltatója a Telemédia KFT. Minő csoda, mindkettő címe Róna utca 174. A telemédia honlapján volt az info@telemedia.hu cím, oda küldtem. Válaszoltak is, hogy természetesen törlik a számomat. Na, ebből az apropóból próbáltam ki az említett címet, ami létező, mert tegnap óta nem jött vissza a levelem hogy a címzett nem létezik.
Megírtam nekik hogy a "valahonnan származó adatbázisban volt" indokot nem fogadom el. Pontos forrást kérek! Amennyiben jogosulatlanul jutottak a számomhoz, a megfelelő jogi lépéseket meg fogom tenni.
Kíváncsi vagyok mit fognak lépni.


hétf. máj. 31, 2004 15:09
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Pont erről volt szó 2 hete a Juszt Lackó műsorában. Elvileg csak olyan számra érkezhetne ilyen sms, amelyről küldtek korábban sms-t egy emeltdíjas számra. Ellenkező esetben fel lehet lépni jogilag a küldővel szemben, legalábbis ezt nyilatkozta a fickó a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségtől. Csakhogy nekem van egy Joker karim, ami nemhogy emeltdíjas számot nem látott, de nagyon mást se és nem is fog, mert holnap után lejár az egyenleg-felhasználási ideje. Nekem legutóbb ugyanilyen sms jött húsvét körül, csak arra a TOJAS szót kellett volna elküldeni és 3 pénzes tojásból lehetett volna választania a szerencsés nyertesnek.

Egyébként szerintem (Macika kérdésére válaszolva) a SPAM ingyenes lesz továbbra is. Durva lenne, ha ezért még fizetni kellene. :shock:
De szerintem én is írok a Telefornak, hogy honnan a francból szedték a számom, mert már kezd a hócipőm tele lenni a hülye SPAM SMS-eikkel.


hétf. máj. 31, 2004 14:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Macika írta:
5 perce kaptam egy üzenetet a mobilomra a következő szöveggel:

Nyerő vagy! Küldd a PÉNZ szót a 1797-re! Öt Pénzes Zsák közül választhatsz, melyek 25.000, 50.000, 75.000, 100.000 és 250.000 Ft-ot rejtenek, ha nyersz a játékunkon! 160 Ft+Áfa

A feladó?

IGEN, a +36209000676, másnéven a MOBILPOSTA. Vajon ezekért is fizetni kell majd a jövőben? Vagy az SMS-SPAM az jár ingyen továbbra is?


Ugyanilyen tartalmú SMS-t kaptam én is tegnap. A Telefor KFT a tartalaomszolgáltató. Írtam e-mailt nekik, ugyanmár árulják el honnan vették a telefonszámot, mert semmilyen játékban, szavazásban meg hasonlókban nem vettem részt. Ezenkívül a számom azonnalai törlését kértem az adatbázisból. Kíváncsi vagyok mit fognak írni, honnan szedték a számomat.


hétf. máj. 31, 2004 14:15
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
5 perce kaptam egy üzenetet a mobilomra a következő szöveggel:

Nyerő vagy! Küldd a PÉNZ szót a 1797-re! Öt Pénzes Zsák közül választhatsz, melyek 25.000, 50.000, 75.000, 100.000 és 250.000 Ft-ot rejtenek, ha nyersz a játékunkon! 160 Ft+Áfa

A feladó?

IGEN, a +36209000676, másnéven a MOBILPOSTA. Vajon ezekért is fizetni kell majd a jövőben? Vagy az SMS-SPAM az jár ingyen továbbra is?


hétf. máj. 31, 2004 14:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Seri01 írta:
Landsmann írta:
Én nem a mogyoróikat, hanem a nyakukat szorongatom. Nem kapnak levegőt, azért kapálóznak annyira. :lol:


Nézőpont kérdése... :wink:


Kép


vas. máj. 30, 2004 17:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Én nem a mogyoróikat, hanem a nyakukat szorongatom. Nem kapnak levegőt, azért kapálóznak annyira. :lol:


Nézőpont kérdése... :wink:


vas. máj. 30, 2004 17:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Én nem a mogyoróikat, hanem a nyakukat szorongatom. Nem kapnak levegőt, azért kapálóznak annyira. :lol:


vas. máj. 30, 2004 17:06
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Meggylé írta:
Mi van Seri? Te erre gerjedsz? :twisted:


Én ugyan nem.. :) Nem én tartom őket a "markomban".. :P


vas. máj. 30, 2004 16:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Mi van Seri? Te erre gerjedsz? :twisted:


vas. máj. 30, 2004 16:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Landsmann írta:
zsmadar írta:
Landsmann írta:
Én már nagyon várom a szokásos helyesbítő közleményt. Abból majd lehet hogy kiderül hogy a 6,5 nem is 6,5 hanem 16,5 és nem havidíjmentes, hanem 500 forint mégis. :twisted:

Nem lesz olyan, egyszerűen csak megváltoztatják, mint ahogy azt nemrég megtették a Dzsúznál is, meg egyébként is ez még teljesen új közlemény, tehát biztos senki nem olvasta még, s így nyugodtan le fogják tagadni, hogy ilyet valaha is leírtak :-(


Semmit sem tudnak letagadni! Lementettem a közlemény és a június 28-tól érvényes ÁSZF pdf fájljait. :twisted: A markomban vannak! :P


Na majd most megszorongatod a mogyoróikat! :D :lol:


vas. máj. 30, 2004 16:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
zsmadar írta:
Landsmann írta:
Én már nagyon várom a szokásos helyesbítő közleményt. Abból majd lehet hogy kiderül hogy a 6,5 nem is 6,5 hanem 16,5 és nem havidíjmentes, hanem 500 forint mégis. :twisted:

Nem lesz olyan, egyszerűen csak megváltoztatják, mint ahogy azt nemrég megtették a Dzsúznál is, meg egyébként is ez még teljesen új közlemény, tehát biztos senki nem olvasta még, s így nyugodtan le fogják tagadni, hogy ilyet valaha is leírtak :-(


Semmit sem tudnak letagadni! Lementettem a közlemény és a június 28-tól érvényes ÁSZF pdf fájljait. :twisted: A markomban vannak! :P


vas. máj. 30, 2004 15:41
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 191
Tartózkodási hely: Debrecen, Budapest
Hozzászólás 
Rozso2 írta:
zsmadar írta:
Ha már nem lehet deaktiválni. Mi van akkor, ha nem kapom meg ezeket az értesítőket? Egész véletlenül az sms központ száma kitörlődik a telefonból( tudom, ez strucc-effektus, de jó lenne tudni mi a helyzet a sikertelen küldés esetén)

Üdv! zsmadar


Ha kitörlöd az sms központ számot attól még megkapod az SMS-t. Csak küleni nem tudsz.


Teljesen igazad van, nem gondoltam végig ezt.


vas. máj. 30, 2004 13:05
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
zsmadar írta:
Ha már nem lehet deaktiválni. Mi van akkor, ha nem kapom meg ezeket az értesítőket? Egész véletlenül az sms központ száma kitörlődik a telefonból( tudom, ez strucc-effektus, de jó lenne tudni mi a helyzet a sikertelen küldés esetén)

Üdv! zsmadar


Ha kitörlöd az sms központ számot attól még megkapod az SMS-t. Csak küleni nem tudsz.


vas. máj. 30, 2004 12:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 191
Tartózkodási hely: Debrecen, Budapest
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Én már nagyon várom a szokásos helyesbítő közleményt. Abból majd lehet hogy kiderül hogy a 6,5 nem is 6,5 hanem 16,5 és nem havidíjmentes, hanem 500 forint mégis. :twisted:

Nem lesz olyan, egyszerűen csak megváltoztatják, mint ahogy azt nemrég megtették a Dzsúznál is, meg egyébként is ez még teljesen új közlemény, tehát biztos senki nem olvasta még, s így nyugodtan le fogják tagadni, hogy ilyet valaha is leírtak :-(


vas. máj. 30, 2004 12:20
Profil Privát üzenet küldése YIM
Hozzászólás 
Én már nagyon várom a szokásos helyesbítő közleményt. Abból majd lehet hogy kiderül hogy a 6,5 nem is 6,5 hanem 16,5 és nem havidíjmentes, hanem 500 forint mégis. :twisted:


vas. máj. 30, 2004 11:42
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 191
Tartózkodási hely: Debrecen, Budapest
Hozzászólás 
Ha már nem lehet deaktiválni. Mi van akkor, ha nem kapom meg ezeket az értesítőket? Egész véletlenül az sms központ száma kitörlődik a telefonból( tudom, ez strucc-effektus, de jó lenne tudni mi a helyzet a sikertelen küldés esetén)

Üdv! zsmadar


vas. máj. 30, 2004 11:38
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
mAiLeR-dAeMoN!

Jól átalakult a topicod! Ugye?


vas. máj. 30, 2004 8:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Rozso2 írta:
Zozo írta:
Egyedüli pozitívum amit látok, ha meg nem szűnik addig, a pannon oldaláról lehetőség lesz minden pannonosnak sms-t küldeni.

http://www.pgsm.hu/pannonextra/smskuldes.php


Igen!

És a fogadó fog érte fizetni 6,5Ft-ot!
Fog neki örülni!


Én úgy olvastam, hogy ez értesitő sms-ért, vagy ha mailod kéred smsbe, mert különben mi értelme lenne, hogy ha küldenék napi 100 smst az oldaról és leszedne mindig 6,5Ft.-ot valakinek a kártyájáról, szivatás? És még anonim is ráadásul.

A Szolgáltatás igénybevétele során minden számlázási idôszakban, tarifacsomagtól függetlenül a telefonra
érkezô értesítô SMS-ek után díj - nettó 5,20 (bruttó 6,50) Ft/ fogadott üzenet - fizetendô.


vas. máj. 30, 2004 4:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Rozso2 írta:
Zozo írta:
Egyedüli pozitívum amit látok, ha meg nem szűnik addig, a pannon oldaláról lehetőség lesz minden pannonosnak sms-t küldeni.

http://www.pgsm.hu/pannonextra/smskuldes.php


Igen!

És a fogadó fog érte fizetni 6,5Ft-ot!
Fog neki örülni!



Trabi TM írta:
???

Ez hálózaton kívül is igaz?? Mert az én vodás kártyámról csak 1-szer fog levonni a pannon akár 6 Ft-ot is azt nem köszönik meg...



Amennyiben vodás kártyád van, akkor elég nehezen lehetsz pannonos... :-)


vas. máj. 30, 2004 1:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Rozso2 írta:
Igen!

És a fogadó fog érte fizetni 6,5Ft-ot!
Fog neki örülni!


???

Ez hálózaton kívül is igaz?? Mert az én vodás kártyámról csak 1-szer fog levonni a pannon akár 6 Ft-ot is azt nem köszönik meg...


szomb. máj. 29, 2004 22:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Zozo írta:
Egyedüli pozitívum amit látok, ha meg nem szűnik addig, a pannon oldaláról lehetőség lesz minden pannonosnak sms-t küldeni.

http://www.pgsm.hu/pannonextra/smskuldes.php

Nem minden pannonosnak, hanem továbbra is csak azoknak, akik aktiválják ezt a szolgáltatást. A változás abban lesz, hogy már nem csak havidíjasok, hanem prepaid-esek is kérhetik majd ezt. Na meg abban, hogy ezentúl akinek küldöd az sms-t, az fizethet érte 6,5 Ft-ot... :?


szomb. máj. 29, 2004 22:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Zozo írta:
Egyedüli pozitívum amit látok, ha meg nem szűnik addig, a pannon oldaláról lehetőség lesz minden pannonosnak sms-t küldeni.

http://www.pgsm.hu/pannonextra/smskuldes.php


Igen!

És a fogadó fog érte fizetni 6,5Ft-ot!
Fog neki örülni!


szomb. máj. 29, 2004 22:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Egyedüli pozitívum amit látok, ha meg nem szűnik addig, a pannon oldaláról lehetőség lesz minden pannonosnak sms-t küldeni.

http://www.pgsm.hu/pannonextra/smskuldes.php


szomb. máj. 29, 2004 22:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Nehéz lett volna mindent felsorolni. 8)
Így is csak a főbb húzásaikat írtam le, de ez a pre-paid "hűség" dolog tényleg egy nagy köcsögség megint. Kötve hiszem, hogy ez visszatartja majd az embereket. Ez van, tuskókkal van tele még mindig a PGSM vezetése. Egyik tuskó megy, a másik jön. :(


szomb. máj. 29, 2004 14:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
partycsoka írta:
2004.
-Újabb Horizont a láthatáron egy nagyon béna reklámmal karöltve. 0%-ban lebeszélhető 4000Ft-os havidíjért dumálhat az ember fantasztikus 30Ft-os percdíjért 2 év hűséggel. Tényleg roppant jó ajánlat...
-Most pedig a Mobil Posta, mellyel ismét egy újabb bőrt akarnak lehúzni az emberről. Haveromnak most járt le a 2 éve a Pannonnál, fel is mondta az előfizut. Ő elég sok vírusos és spam levelet kapott, úgyhogy érthető, hogy miért 6,50Ft/SMS és miért nem 500Ft/hó alapon megy tovább ez a szolgáltatás. Nagyságrendekkel több lóvét tudnak így majd beszedni.
-És itt az újabb hulladék csomag, a Praktikum Happy, amely a maga csúcsidős 69Ft-os percdíjával 60mp alapon elég húzós...
Valamint ott van még az ügyfélszolgálat fizetőssé tétele, az ügyfélszolgálat színvonalának leesése, mely már a vodáét is felülmúlja és még a többi kis köcsögség, amit ez a pénzéhes Telenor elkövetett az elmúlt 3 évben.


Kihagytad azt a nem elhanyagolható apróságot, hogy május 3-ától a prepaid kártyás csomagok "hűségszerződéssel" kaphatóak.

partycsoka írta:
Addig pedig, amíg sokan abban a hitben vannak a mai napig, hogy a Pannonnál 8 másodperc az 8 másodperc, túl sok változásra nem kell számítani, mert az ilyen birka ügyfelek nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy a Pannonnak ekkora a bevétele.


Az pedig még jobban megerősíti az emberkben a tényt, hogy mp.alapon számláznak, hogy az Üzleti csomag reklámjában benne van az ingyenduma mellett a másodperc alapú számlázás. Ami ebben az esetben igaz is, de a lakossági felhasználóknál nem!


szomb. máj. 29, 2004 12:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Egy újabb izzadtságszagú lépés a Pannontól, miként lehetne még egy bőrt lenyúzni az emberektől. Egyetértek skinnerrel, ezek már tényleg kamikazék!

2001.
-Régi előfizus csomagok szétbarmolása.

2002.
-Tavasz: Elég nagy pre-paid áremelés, melynek következtében az összes csomagból gyakorlatilag hulladék csomag lett.
-Az év 2. fele: Reklámkampány, hogy miért is olyan frankó a Perfekt csomag "ugyanannyiért hívhatsz bárkit". Olyan gusztustalanul reklámozták 1 oldalas hirdetésekben, mintha ők találták volna fel a spanyolviaszt. Mellesleg pár hónappal előtte a Classic-kal is ugyanígy lehetett hívni bárkit...
-Október: Ismét egy pre-paid áremelés.

2003.
-Május-június (ezt most nem tudom pontosan), a bármire 25Ft-os csúcsidőn kívűli, másodperc alapú Perfekt tarifa elcseszése.
-2. 20 ingyen SMS bevezetése, mellyel a drága Klaus szerint (by Magyar Hírlap Online), csak minimálisan fognak növekedni az előfizetők ktg-ei, csupán párszáz Ft-tal. Viszont néhány száz Ft * x ezer előfizetővel, szép kis summa...
-Szeptember: Az eddigi legizzadtságszagúbb és legpofátlanabb lépés. Átállás mp alapról 30mp-re úgy, hogy a vezetékes hívásokat árát felemelték a más mobil hívásához, hálózaton belül pedig parasztvakításként csökkentettek pár Ft-ot. (Pl. BEE Original 135Ft helyett már "csak" 99Ft 30mp alapon). Ellenben a T-Mobile anno ugyanennél az átállásnál csökkentett minden irányban, nem csak hálón belül minimálisan.
-Megjöttek az új Horizont csomagok, melyeknél találhatott jobbat az ember pre-paidben a vodánál, "régi" Vitamax City az 54/24-es tarifával.

2004.
-Újabb Horizont a láthatáron egy nagyon béna reklámmal karöltve. 0%-ban lebeszélhető 4000Ft-os havidíjért dumálhat az ember fantasztikus 30Ft-os percdíjért 2 év hűséggel. Tényleg roppant jó ajánlat...
-Most pedig a Mobil Posta, mellyel ismét egy újabb bőrt akarnak lehúzni az emberről. Haveromnak most járt le a 2 éve a Pannonnál, fel is mondta az előfizut. Ő elég sok vírusos és spam levelet kapott, úgyhogy érthető, hogy miért 6,50Ft/SMS és miért nem 500Ft/hó alapon megy tovább ez a szolgáltatás. Nagyságrendekkel több lóvét tudnak így majd beszedni.
-És itt az újabb hulladék csomag, a Praktikum Happy, amely a maga csúcsidős 69Ft-os percdíjával 60mp alapon elég húzós...
Valamint ott van még az ügyfélszolgálat fizetőssé tétele, az ügyfélszolgálat színvonalának leesése, mely már a vodáét is felülmúlja és még a többi kis köcsögség, amit ez a pénzéhes Telenor elkövetett az elmúlt 3 évben.

Ezért nem csökken ennek a tetű cégnek a bevétele, mert mindig kitalálnak valami apró változtatást, aminek következtében még több lóvét tudnak kiszedni az emberből.
Addig pedig, amíg sokan abban a hitben vannak a mai napig, hogy a Pannonnál 8 másodperc az 8 másodperc, túl sok változásra nem kell számítani, mert az ilyen birka ügyfelek nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy a Pannonnak ekkora a bevétele.

Nemrég osztálytalálkozónk volt 3-an beszélgettünk és az egyik fickó odaadta egy másiknak a számát. Feljött a mobil téma és a szerencsétlen kissé fel volt háborodva azon, hogy a voda milyen hazug reklámokat csinál. Pl. most, hogy az egyetlen mp alapú feltöltőkártyás csomagként reklámozza a sima Vitamaxot, miközben szerinte az ö Praktikum Pro-ja is másodperc alapú. :lol: :lol: :lol: Erre jött a felvilágosítás és a hülye nem hitte el. Azt hitte, hogy csak szívatjuk. Fogalmam sincs, hogy azóta utána nézett-e már, de gyanítom, hogy nem. :?
Egyébként az ilyen barmoknak nem tűnt még fel, hogy szeptember óta talán egy kicsivel gyorsabban fogy az egyenleg??? Nem igaz, hogy ezt nem lehet észrevenni a csúcsidőd 54-160Ft-os percdíj, valamint csúcson kívűli 29-55Ft-os percdíj és 30mp alapú számlázás mellett! (A Perfektet és Djucit kihagytam,mert ez a 2 csomag más kategória a hulladékokhoz képest.) Bár, ha azt nézem, hogy sokan azt se tudják, hogy a saját csomagjuk milyen percdíjakat tartalmaz, akkor nem is csoda, hogy nem vették még észre a gyorsabb fogyást...

Mindössze 2 jó dolgot lehetett látni a Pannontól az elmúlt 3 évben. A 36Ft-os Perfektet és a Djuicet, melyek mindenképpen jobbak, mint a hulladék csomagok, melyből van szép számmal az élvonalnál.


szomb. máj. 29, 2004 11:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 03, 2004 9:24
Hozzászólások: 70
Hozzászólás 
Na jól van, látom a happy praktikum nem elég, bsszunk ki a régi pmpsekkel is. Hát gratulálok a pannonnak, mondom én hogy ezek kamikazenak ... Mégiscsak gyün az orange hozzánk? :D


pén. máj. 28, 2004 23:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Rozso2 írta:
Idézet a hirdetményből:
"Az Elôfizetô SMS-értesítést kérhet új levél érkezésérôl,
naptári bejegyzéseirôl, egy adott idô alatt érkezett levelek számáról, vagy SMS-ben fogadhatja az
üzenetet is."

Ez feltételes mód. Én úgy értelmezem, hogy nem jár együtt automatikusan a mailcímmel az értesítés.

Landsmann!

Amit az SMS deaktiválásról írtál azt ezért felejtsd el:

"A Szolgáltatás használatának feltétele az SMS szolgáltatás megrendelése, illetve a Szolgáltató mindenkor
érvényes Díjszabásában szereplô – ezen szolgáltatásra vonatkozó – használati díj megfizetése."


Na jó, de ha az e-mail értesítést kikapcsolod (ha lesz rá mód) akkor nem fizetsz a szolgáltatásért, de akkor hogy veheted igénybe a POP3-as részét, amikor néhány sorral feljebb az van írva, hogy a használat feltétele a díjszabásban közölt díj megfizetése. Én továbbra is úgy érzem, a kettő együtt fog járni, nem lehet szétválasztani. A feltételes mód pedig arra (is) vonatkozhat, hogy igénybe veheted a szolgáltatást ha regisztrálod magad, és nem, ha nem regisztrálsz. Már meg is van a feltételes mód. A Pannon fogalmazásaiból ez is kiderülhet, mert mindig úgy fogalmaznak hogy mindenki úgy értse ahogy akarja. Továbbá semmit nem írnak az Pannon internet Mailről, ezzel mi lesz. Csak a Pannon mobil postát emlegetik hogy azt mostmár kártyások is használhatják, meg hogy más lesz a neve. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy az Internmet mail cím szépen meg fog szűnni. (Ezért nem lesz havidíja.) De ott lesz az új Mobil posta az összes előnyével és hátrányával, elválaszthatatlanul. A legrosszabbat is olyan szépen tudják tálalni, még el is tudják a néppel hitetni hogy az nekik milyen jó.


pén. máj. 28, 2004 22:33
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Idézet a hirdetményből:
"Az Elôfizetô SMS-értesítést kérhet új levél érkezésérôl,
naptári bejegyzéseirôl, egy adott idô alatt érkezett levelek számáról, vagy SMS-ben fogadhatja az
üzenetet is."

Ez feltételes mód. Én úgy értelmezem, hogy nem jár együtt automatikusan a mailcímmel az értesítés.

Landsmann!

Amit az SMS deaktiválásról írtál azt ezért felejtsd el:

"A Szolgáltatás használatának feltétele az SMS szolgáltatás megrendelése, illetve a Szolgáltató mindenkor
érvényes Díjszabásában szereplô – ezen szolgáltatásra vonatkozó – használati díj megfizetése."


pén. máj. 28, 2004 22:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Végig bogarásztam a június 28-tól érvényes ÁSZF-et. Abban sem egyértelmű semmi. Semmi konkrétumot nem tartalmaz. Mi az amit nyújt ez a szolgáltatás és mi az, amit sallangként kapunk. Nehezen tudom elképzelni az utóbbi évek tapasztalatai alapján, hogy a jelenlegi havi 500 Ft-os e-mail címet ezután ingyen biztosítanák.


pén. máj. 28, 2004 22:03
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Az SMS ÉrtesítQt jelenleg külön kell kérni. Ez biztosan a jövQben is így lesz. Akinek nem kell, az nem kéri.


pén. máj. 28, 2004 21:47
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Az biztos, ha csak POP3-al nem lehet továbbra igénybe venni, csak a 6,50-es SMS-el együtt, akkor én is lemondom. Vagy egyszerűen az előfizetéses kártyámra deaktiválom az SMS-t, és már mindjárt nem tudják kiküldeni, nem vonnak le pénzt. Azt a kártyát úgysem használom SMS küldésre, fogadásra.


pén. máj. 28, 2004 21:44
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Én nagyon szerettem az Internet Mailt. Régebben ugye sima wappal csak a Pannonnál lehetett a telefonon e-mailezni. Ezért és a GPRS-ért lettem annak idején számlás. A Mobil Posta is jó szolgáltatás annak akinek a telójában nincs e-mail kliens. Az enyémben van, ezért nem érdekelt. Nemrégóta a Pannonnál a wappal net is jár. Így már bármilyen postafiókot lehet használni a telón. Az ingyenes SMS értesítQ azonban továbbra is jó volt. Azonban kb. 2 hete lemondtam az Internet Mailt a sok vírusos e-mail miatt. Rohadtul idegesített! Most meg fizetQs lesz? Szép! Most már egyáltalán nem bánom, hogy lemondtam.


pén. máj. 28, 2004 21:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Jumboo írta:
mi ez? én mar azota hasznalom a Pannon mail-t, miota el lehet érni. Soha az életben nem kértem sms értesitöt, hülyeségnek is tartom. a telo ugyis negyed oranként szinkronizal a szerverrel, minek közben még kapni az sms-eket is??? ha ezek utan muszaj lesz hasznalni, akkor lemondom az összes cimet (sajat, baratnő, haverok, stb), és beallitok egy masik fiokot. a kétezres wapom megbirja. napi több tucat (néha több szaz) mail-nél mar nem kis lové. és ez csak a sajat cimem... sztem par honap és elszarjak a 2000-es wapot is valahogy. akkor aztan irany a Voda. és a Pannon nyalhatja a hatsomat. elmegy egy ujabb, szamukra "Értékes" ügyfél... (ök mondogatjak mindig ram.)


Nem hülyeség, még ha (a szokásaidat figyelembe véve) annak is tartod.

Annak, aki 6-8 mailcímet figyel folyamatosan, igenis nagy segítség, ha kapja az értesítőket folyamatosan, ráadásul még annyit is, amennyi belefér a 160 karakterbe.


pén. máj. 28, 2004 21:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Én ezt a Pannon internet mail és Pannon mobil posta szolgáltatások összevonását nem értem. Nekem van Pannonos címem. Akkor ez mostmár a havi 500 helyett 0 Ft lesz, viszont ha kell, ha nem, minden kapott mailről kapok SMS-t 6 Ft akármennyiért?
Vagy a név@pannongsm.hu és a 201234567@sms.pgsm.hu címek egyenrangúak lesznek 0 Ft-ért és mindenki igénybe veheti akár POP3-al, akár SMS alapon?
Elég gázos a Pannon közleménye, sosem egyértelmű semmi.



Sajnos teljesen jól értelmezed, ezt akarja jelenteni a szöveg. 6,5 Ft/ üzenet.


pén. máj. 28, 2004 21:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 13:00
Hozzászólások: 458
Tartózkodási hely: Emitt
Hozzászólás 
mi ez? én mar azota hasznalom a Pannon mail-t, miota el lehet érni. Soha az életben nem kértem sms értesitöt, hülyeségnek is tartom. a telo ugyis negyed oranként szinkronizal a szerverrel, minek közben még kapni az sms-eket is??? ha ezek utan muszaj lesz hasznalni, akkor lemondom az összes cimet (sajat, baratnő, haverok, stb), és beallitok egy masik fiokot. a kétezres wapom megbirja. napi több tucat (néha több szaz) mail-nél mar nem kis lové. és ez csak a sajat cimem... sztem par honap és elszarjak a 2000-es wapot is valahogy. akkor aztan irany a Voda. és a Pannon nyalhatja a hatsomat. elmegy egy ujabb, szamukra \"Értékes\" ügyfél... (ök mondogatjak mindig ram.)


pén. máj. 28, 2004 21:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Én ezt a Pannon internet mail és Pannon mobil posta szolgáltatások összevonását nem értem. Nekem van Pannonos címem. Akkor ez mostmár a havi 500 helyett 0 Ft lesz, viszont ha kell, ha nem, minden kapott mailről kapok SMS-t 6 Ft akármennyiért?
Vagy a név@pannongsm.hu és a 201234567@sms.pgsm.hu címek egyenrangúak lesznek 0 Ft-ért és mindenki igénybe veheti akár POP3-al, akár SMS alapon?
Elég gázos a Pannon közleménye, sosem egyértelmű semmi.


pén. máj. 28, 2004 21:05
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 23, 2004 13:36
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Egyszeruen lemondom .... nem fizetek egy olyan szolgaltatasert, amiert eddig egy fillert sem fizettem. Ugy ereztem, a telefonhivasokert mar eleget fizetek. Vagy megsem? Nna mindegy. Nem a velemenyemtol alakul a vilag. :)


pén. máj. 28, 2004 20:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Macika írta:
Bocsi, pontatlanul írtam.

Tehát a Vodánál mindenkinek ingyenes, a Westelnél pedig a régieknek maradt ingyenes.


Akkor jó! :) (Értve ezalatt főleg a Vodásokat.)


pén. máj. 28, 2004 20:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
Macika írta:
A Vodánál is és a Westelnél is ingyenes maradt a régi előfizetőknek az E-mail fiókra érkező levélről kapott értesítő üzenet.


A vodánál már fizetős? :shock:



Bocsi, pontatlanul írtam.

Tehát a Vodánál mindenkinek ingyenes, a Westelnél pedig a régieknek maradt ingyenes.


pén. máj. 28, 2004 20:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Macika írta:
A Vodánál is és a Westelnél is ingyenes maradt a régi előfizetőknek az E-mail fiókra érkező levélről kapott értesítő üzenet.


A vodánál már fizetős? :shock:


pén. máj. 28, 2004 20:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
1996 tavasza után eljött a búcsú pillanata számomra is, ha ez bevezetésre kerül. Napi 20-30 üzenet mindennapos használat esetén havi ~5-6.000 Ft-os plusz költséget jelent.

Na ez az, amit nem kap meg tőlem a Pannon. SOHA!

Azért kitartóan, szépen, módszeresen elsz*rják a Pannonnál mindazt, ami miatt érdemes volt még ott maradni.
Egyik szolgáltató sem engedi meg magának azt, hogy visszamenőlegesen módosítson dolgokat. A Vodánál is és a Westelnél is ingyenes maradt a régi előfizetőknek az E-mail fiókra érkező levélről kapott értesítő üzenet.
A Pannont – úgy látszik – ez sem érdekli.

Már csak az ős-előfizetőknek járó mp alapú számlázás, ami maradt. Félő, hogy gátlástalanságukban ahhoz is hozzányúlnak.


pén. máj. 28, 2004 19:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Nem baj, hogy bevezetik ezt.
Csak meg kellene hagyni az átalánydíjasat is választásilehetőségnek.


pén. máj. 28, 2004 19:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: PDA előtt...
Hozzászólás 
Nagyon Pannon fan vagyok, voltam (kövezzetek meg) , de ez most akkora b@roms@g, mint a ház... :evil:
Egy 5 éves gyerek rááll és szórakozik, az összes pannonos emil címmel. Hogy ezeknek ennyi eszük ne legyen....
vagy valami idióta mánáger kitalálta, hogy mennyivel több zsozsót lehet így majd szakítani, csak az lesz a baj, hogy mindenki le fogja mondani, akit egyszer ezzel megszívattak. Nekem naponta kb. 30 - 40 spam, vírusos emil érkezik. legutóbbi vírus: ugyfelszolgalat@westel.hu :roll:


pén. máj. 28, 2004 19:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
VonBraun írta:
Nem akarok vészmadár lenni, de kinézem belőlük, hogy ilyenkor küld a rendszer egy sms-t, hogy "Egyenleged 0, sms-értesítődet nem tudjuk elküldeni". Ezt meg el fogják tudni küldeni.


Szerintem el fogják ezt küldeni, de csak egyszer.
Vagy estleg naponta egyszer.


pén. máj. 28, 2004 19:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
EricssonRulez írta:
ma beszéltem az ügyfélszolgákkal és ecseteltem ezt a spam-es dolgot, mire a csaj nagy nehezen kinyögte, hogy még nagyon képlékeny a dolog, sokban változhat a szolgáltatás. elég nagy a gazdasági károkozás lehetősége, ha mondjuk poénból a konkurens cég küld 10000 db árajánlatkérő emilt neked... :shock: ha ez így lesz, akkor köszi szépen. :evil:


Hátha betéved ebbe a topicba is valaki tőlük és felhasználják az ötleteket, bár a mindennapi piaci tevékenységük azt mutatja, hogy nem tudnak arról, mi történik a magyarországi mobil-piacon.

Egy kérdés:
Ha prepaidre is van Mobil Posta, mi történik, ha 0-ra megy az egyenleg, de levelet kap az ügyfél, amire sms-értesítés van pénzért?
Nem akarok vészmadár lenni, de kinézem belőlük, hogy ilyenkor küld a rendszer egy sms-t, hogy "Egyenleged 0, sms-értesítődet nem tudjuk elküldeni". Ezt meg el fogják tudni küldeni.


pén. máj. 28, 2004 19:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 720 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 49 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség