Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:22



Hozzászólás a témához  [ 1079 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések... 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések...
Na és hogy áll a VoLTE bevezetése? Tavaly év végére ígérték.


vas. márc. 12, 2017 7:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések...
http://offline.hu/kikapcs/2017/03/mobil ... mennyiert/
http://index.hu/tech/cellanaplo/2017/03 ... _az_igazi/
:wink:


szomb. márc. 11, 2017 6:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések...
TargeT írta:
... Egyszerűen nem kapsz másfélét már ...

Itt az új Nokia 3310. :D


pén. márc. 10, 2017 21:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések...
Nem birkaság kérdése. Egyszerűen nem kapsz másfélét már, amennyiben top Samsung, vagy még néhány másoló, utánzó márkát akarsz vásárolni.
Hacsak az nem birkaság, hogy új Samsung Sx, Note x telefont akarsz.
Volt ez a kvázi keret nélküli megoldás, amit elsőként az egyik kínai gyártó hozott be, de most már minden komolyabb márka ezzel akar kijönni.
A lekerekített oldalszél nekem sem jön be. Nekem valahogy nagyon hülyén törik rajta a fény, csillog-villog. Ez szubjektív. Viszont csináltak ejtés/töréstesztet, és ezek a telefonok egész sokat kibírnak már, kivéve a lekerekítettek, amelyek ezen a részen tuti a legkisebb erőhatásra berepednek.
Azután aki 9H-s edzett üveg védőfóliát akar rátenni, ha a fólia szó itt még helyes egyáltalán, szóval az a lekerekítettekre úgy tudom még mindig kínszenvedés, nem tapad a széleken, nem lehet azonos a telefon és a merev védőfólia sugara. Azután hogy flexisebb megoldás, vagy pontosabb gyári kivitel lehetne-e, a jó ég tudja.
Mindenesetre nekem a hamvában holt Note 7 nem igazán tetszett a lekerekítettség miatt, de most kíváncsi vagyok az S8+ 6,2"-os megoldásra, hogy a valóságban mi lesz a különbség egy ilyen nagy képátlós és vékony keretű és a korábbi hagyományos vastagabb keretű gyártmányok közötti tényleges méret között.
Az legvalószínűbb, hogy míg a Note 8 meg nem jelenik, semmilyen telefont nem veszek. Hogy utána milyet, vagy veszek-e, az kérdés. Ezek már 300 e Ft-os vagy afölötti indulóáras telefonok. Ennyiért egész jó laptopot lehet kapni, csak azt nem tudod zsebrevágni.


pén. márc. 10, 2017 19:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések...
Macika írta:
... Szóval értelme kb. semmi...

De ha lesz több millió birka, aki megveszi, máris bejött az üzlet. Később meg vesznek egy még újabbat. :shock:

Szoktam mondani: amíg lósz@r van, addig veréb is lesz. :D


pén. márc. 10, 2017 17:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések...
Tron írta:
Nem a kijelző töréstől félek.
Mondjuk mutatnék valamit valakinek (teszem azt az illető az 7x-es anyukám): hogy adom oda neki????
HOL FOGJA MAJD MEG?

Majd ha tapadókorong lesz a tenyerünkön, kezenként lesz 6-8 ujjunk 4-5 izülettel, na majd akkor jöhetnek ezek a fullkijelzők.

Vizuális típus vagyok :)

Megjegyzem, már az EDGE kijelzőnél is sok a vétlen kattintás a szélek közelében...

Szóval értelme kb. semmi...


pén. márc. 10, 2017 13:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések...
Nem a kijelző töréstől félek.
Mondjuk mutatnék valamit valakinek (teszem azt az illető az 7x-es anyukám): hogy adom oda neki????
HOL FOGJA MAJD MEG?

Majd ha tapadókorong lesz a tenyerünkön, kezenként lesz 6-8 ujjunk 4-5 izülettel, na majd akkor jöhetnek ezek a fullkijelzők.


pén. márc. 10, 2017 10:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések...
ange445 írta:
Kinek mi a véleménye a legújabb hülyeségről? Jönnek a keret nélküli mobilok itt olvastam. Nekem rohadtul nem tetszik, de hamarosan Samsung-ban is lesz lassan, sőt azthiszem azt már márciusban be is mutatják. Lassan meg sem lehet majd fogni anélkül, hogy kettétörjük a kijelzőt.

Azt még megvárom, lévén fizikailag nem nagyon lehetséges. :)


pén. márc. 10, 2017 1:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 09, 2017 12:37
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések...
Kinek mi a véleménye a legújabb hülyeségről? Jönnek a keret nélküli mobilok itt olvastam. Nekem rohadtul nem tetszik, de hamarosan Samsung-ban is lesz lassan, sőt azthiszem azt már márciusban be is mutatják. Lassan meg sem lehet majd fogni anélkül, hogy kettétörjük a kijelzőt.


csüt. márc. 09, 2017 14:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések...
joc_ írta:
http://index.hu/tech/2014/01/08/a_vodafone_lesz_az_allam_mobilszolgaltatoja/

Aha, amíg a következő másik majd fel nem mondja. De csak azért, mert nem az ő zsebébe ment az a 150 mFt.


szer. jan. 08, 2014 16:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések...
http://index.hu/tech/2014/01/08/a_vodaf ... galtatoja/


szer. jan. 08, 2014 14:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések...
joc_ írta:
... de a mobilszolgáltatóknak jár még plusz "viszonteladói díj" ... ez a viszonteladói díj önmagában drágább...

Ezzel szemben "nemzeti".
Dagadhat a nemzeti kebel,. ha már a pénztárca nem. :(


szomb. dec. 15, 2012 21:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések...
Megjelent a "nemzeti (khm...) mobilfizetési rendszerről" szóló rendelkezés.
Ugye, az volt az egyik indok, hogy szegény emberek, a mobilszolgáltatók hogy lehúzzák őket, majd hatóságilag szabályozva milyen jó lesz.
Naná, hogy drágább lesz az új.
Eddig ugyanis volt a "kényelmi díj", ami az új rendszerben valóban egy kicsit kevesebb, de a mobilszolgáltatóknak jár még plusz "viszonteladói díj", ami eddig nem volt, és ahogy számolgattam, ez a viszonteladói díj önmagában drágább (a vásárlási érték 5-10%-a) mint az eddigi kényelmi díj.
Most már az is látható, hogy a mobilszolgáltatók miért vannak olyan csendben, az első pillanatokat leszámítva nem emeltek szót a központosítás ellen.


szomb. dec. 15, 2012 19:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Ömlött a pénz a külsős ügyvédeknek az NHH-tól

Hiába működik 24 igazgatóság és két jogi igazgatóság a Nemzeti Hírközlési Hatóságnál (NHH), az utóbbi néhány évben mégis összesen 980 millió forint értékű közpénzt fizettek ki külsős ügyvédi irodák tanácsaiért, emellett 160 millió forintért más témájú tanulmányokat is megrendeltek. Volt olyan tanulmány, amelyért 35 milliót fizettek ki, de szakmai tanácsadásért is százmilliós nagyságrendben nyerhettek el külsős cégek megrendeléseket.

A jogi megbízásokhoz közbeszerzés nélkül jutottak a külsős ügyvédi irodák. Az eljárás mellőzését a Magyar Nemzetnek az NHH azzal indokolta, hogy a vonatkozó jogszabály értelmében tavaly márciusig a jogi tanácsadás megrendelése esetén nem kellett közbeszerzést lefolytatni. Az ügyvédek kiválasztásánál a szakmai tapasztalat, az ár, valamint az esetleges korábbi együttműködés tapasztalatai voltak a legfontosabb szempontok – mondta a megbízásokkal kapcsolatban Márton György, a hatóság szóvivője, aki elismerte: az NHH-nál két jogi igazgatóság is működik. Az általános jogi igazgatóságon három, míg a hírközlésjogi igazgatóságon tíz munkatárs látja el a szükséges feladatokat, vagyis összesen 13 szakember dolgozik a két szervezeti egységnél.


Hoppácska! Igen, megcsinálták! Ezt is. B4zmeg, 1 milliárd forint közpénz ennél a hivatalnál!!!! Mire????? :shock: :shock: :shock: Atomot nekik!


csüt. ápr. 22, 2010 6:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
ddddd4 írta:
Ja, gondoltam. Amúgy a sima hazai szolgáltatások is k***a drágák

Eddig egyetértek.
ddddd4 írta:
és **** minőségűek. A 3G európában egyik legszarabb itthon, árban minőségben egyaránt.

Ez viszont szerencsére nem igaz. Nekem semmi panaszom nincs az itthoni 3G/HSDPA hálózatra.


csüt. márc. 25, 2010 20:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
ddddd4 írta:
Ja, gondoltam. Amúgy a sima hazai szolgáltatások is k***a drágák, és **** minőségűek. A 3G európában egyik legszarabb itthon, árban minőségben egyaránt.
Épp meg akartam kérdezni, hogy ezt a bődületes marhaságot magad találtad ki, vagy igénybe vettél külső segítséget is...


csüt. márc. 25, 2010 19:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
ddddd4 írta:
A 3G európában egyik legszarabb itthon, árban minőségben egyaránt.


"az ARCchart felmérése szerint a T-Mobile Hungary 3G hálózata a legjobb a világon. A vizsgálat szerint az átlagos letöltési és feltöltési sebesség 1605 kbps illetve 194 kbps, míg a késleltetés 212 ezredmásodperc. Ezzel a szolgáltató 60 százalékkal jobban teljesít a világátlagnál."
http://index.hu/tech/cellanaplo/2009/10 ... lhalozata/


csüt. márc. 25, 2010 19:33
Profil
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Venemo írta:
ddddd4 írta:
Miért, sok vagy kevés a magyar külföldi mobilnet díja?
K...va sok!


Ja, gondoltam. Amúgy a sima hazai szolgáltatások is k***a drágák, és **** minőségűek. A 3G európában egyik legszarabb itthon, árban minőségben egyaránt.


szer. márc. 24, 2010 18:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
ddddd4 írta:
Miért, sok vagy kevés a magyar külföldi mobilnet díja?
K...va sok!


vas. márc. 21, 2010 12:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
integral írta:
Töredékére zuhanhat júliustól a külföldi mobilnetezés díja

Döbbenetet okoznak Brüsszelben a magyar szolgáltatók díjai ....


Szerencsétlenek (vagy inkább szerencsések :idea: ) a többi magyar árat sem ismerik. Azon is le lennének döbbenve 15-20 évig egyfolytában.


Miért, sok vagy kevés a magyar külföldi mobilnet díja?


vas. márc. 21, 2010 11:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
index írta:
Döbbenetet okoznak Brüsszelben a magyar szolgáltatók díjai ....


Hát, én meg a MB-onkénti 0,5 eurón döbbenek meg, de nagyon.

A vodánál Connect Roaming: napi 3200 Ft-ért kapsz 50 MB-ot, számoljunk 12 euróval, így 1 MB 0,24 euróra jön ki...

De számoljunk mondjuk kevesebbel, nem használsz ki,csak pl 15 MB-ot, mert keveset netezel nyaraláskor, így 1 MB 0,8 euróra jön ki.

Tényleg döbbenetes a csökkenés, már fél órája nem térek magamhoz, hát ez hatalmas, és bődületes csökkenés.


vas. márc. 21, 2010 9:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Töredékére zuhanhat júliustól a külföldi mobilnetezés díja

Döbbenetet okoznak Brüsszelben a magyar szolgáltatók díjai ....


Szerencsétlenek (vagy inkább szerencsések :idea: ) a többi magyar árat sem ismerik. Azon is le lennének döbbenve 15-20 évig egyfolytában.


szomb. márc. 20, 2010 20:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Venemo írta:
70 milliárd profitja van a cégnek, és ennek ellenére 200 embert kirúgnak ennek a pénznek a 4%-áért?


Sokkal nagyobb cégek sokkal kisebb összeg miatt is jóval nagyobb baromságokat csinálnak. Mostanában az agresszív költségcsökkentés a divat - akkor is ha ez a minőség rovására megy és ezzel teljesen tisztában vannak. Az új irányzat szerint nem a minőség, hanem az alacsonyabb költségek a fontosak. Hogy aztán a megtakarított pénzt elköltik a saját bónuszaikra vagy szimplán szétlopják, hihetetlen és teljesen felesleges baromságra költik el - ez már más kérdés.


szer. márc. 10, 2010 10:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Szerintem ez egyszerűen röhej.

70 milliárd profitja van a cégnek, és ennek ellenére 200 embert kirúgnak ennek a pénznek a 4%-áért?

Mi lesz akkor a már így is sz** minőségű ügyfélszolgálatukkal?


kedd márc. 09, 2010 23:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
simico írta:


Érdekes, én nemrég voltam ott interjún :lol:


Én meg máig ott dolgoztam :cry: :twisted:


kedd márc. 09, 2010 17:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 


Érdekes, én nemrég voltam ott interjún :lol:


szomb. feb. 20, 2010 9:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 19, 2010 14:20
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Én a több saját szám (voice és mobilinternet stick) között megosztható csomagot várom nagyon. Mondjuk 3GB és azt felhasználhatom mobilon és laptopon is. Ja, és legyen olcsó :)


pén. feb. 19, 2010 14:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Kétszáz dolgozót kirúg a Pannon


Szerdán még csak annyit lehetett tudni, hogy a Pannon 2010-ben összesen 3 milliárd forinttal akarja csökkenteni a kiadásait. A mobilszolgáltató gyorsan talált megoldást, első körben megválik nagyjából 200 alkalmazottól.

A Pannon pénteken bejelentette, hogy a személyi költségeken 1,9 milliárd forintot akar spórolni, és az elbocsátásokról konzultációt kezdeményez a dolgozóival. Az lépés körülbelül 200 munkatársat és 50 egyéb, nem pannonos alkalmazottat érint majd.

Már szerdán, a több mint 70 milliárd forintos eredmény bejelentésekor tudni lehetett, hogy a Pannon 3 milliárd forinttal csökkenteni akarja a kiadásait, de csak most derült ki, hogy ennek a nagy részét kirúgásokkal érik el.

A Pannon azt írja a sajtóközleményében, hogy a kirúgással elért megtakarítást a termékeinek és szolgáltatásainak fejlesztésére fordítja. Ezen belül nagy hangsúlyt fektet a mobil szélessáv és a jövőbeli LTE-hálózat fejlesztésére. A mobilszolgáltató szerint ezzel a lépéssel javulnak a hosszú távú üzleti kilátásai, és a vállalat a gyorsan változó telekommunikációs piac élvonalába kerülhet.

Anders Jensen, a Pannon vezérigazgatója közölte, hogy az érintett dolgozók végkielégítési csomagot kapnak, és gondoskodnak arról, hogy megfelelő támogatást kapjanak a munkakereséshez.

========

100 megabittel kísérletezik a Pannon

Tavalyi teljesítményéről tartott sajtótájékoztatót a Pannon szerdán, az Astoriánál lévő kiemelt szaküzletében. Anders Jensen vezérigazgató szerint 2009 kemény év volt, és emiatt 11,3 milliárd forinttal csökkent a bevételük, 177 milliárdra. Az eredményük 73,4 milliárd forint volt, ami csupán 3,6 milliárd forinttal kevesebb, mint egy évvel ezelőtt. A legnagyobb növekedést természetesen a mobilinternettel érték el, a szélessávú szolgáltatásból származó bevételük 87 százalékkal nőtt.





Azért az durva, hogy 177 milliárdból 70 milliárd eredményt értek el, aztán sírnak mint a fürdős kurwák, 200 dolgozót kirúgnak, a kártyás percdíjak az egekben, a postpaid se sokkal kedvezőbb...
Jól meg kéne szabályozni őket hatóságilag. Ekkora profit a 41Ft-os praktikum percdíj helyett lehetővé tenné kb 28 Ft-osat. Djuice-nál az 52/31Ft-os percdíj helyett pedig meg 38/18-at legalább.

Már kurwára rühellem ezt a vadkapitalista tempót ami ebben az országban megy. Mert ez van minden téren, nemcsak a telefonálásnál. :evil: :evil: :evil: :evil:


pén. feb. 12, 2010 13:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 14:39
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
JohnLocked írta:
Menetközben találkoztam az egyik haverral és ő már kipróbálta ezt a playnowplust és teljesen megvan vele elégedve, bár nem fogja a probaidő után is használni, mert neki nem éri meg, de nagyon mókás azt mondta én is lecsekkoltam és okos dolog az biztos ;)


Zámbó J. rajta van? mert nekem csak úgy elfogadható ez... Na meg jó kis magyar klasszikusok sem hiányozhatnak.


kedd nov. 24, 2009 14:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 16:22
Hozzászólások: 109
Hozzászólás 
Menetközben találkoztam az egyik haverral és ő már kipróbálta ezt a playnowplust és teljesen megvan vele elégedve, bár nem fogja a probaidő után is használni, mert neki nem éri meg, de nagyon mókás azt mondta én is lecsekkoltam és okos dolog az biztos ;)


kedd nov. 24, 2009 13:10
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 26, 2009 12:56
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
csiguszka88 írta:
szilikonvolgy írta:
3 mobilra rendelhető alkalmazás konkurenciának számít? Nem hinném...

csiguszka88, te meg hülyeségeket beszélsz :)


Hm, milyen hülyeségeket beszélek én ?:D Ezt fejtsed ki bővebben kérlek szépen :roll:


hmm... hirtelen azt hittem a playnowplusról beszélsz... nem tudtam, hogy jön hozzá a live meg ez a dupla fizetés :D sorry!
Így már helytálló


kedd nov. 24, 2009 11:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 14:39
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
szilikonvolgy írta:
3 mobilra rendelhető alkalmazás konkurenciának számít? Nem hinném...

csiguszka88, te meg hülyeségeket beszélsz :)


Hm, milyen hülyeségeket beszélek én ?:D Ezt fejtsed ki bővebben kérlek szépen :roll:


kedd nov. 24, 2009 11:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 16:22
Hozzászólások: 109
Hozzászólás 
Egyenlőre 3 mobilra, egyébként én annyira nem szállnék el a vodástól sokkal drágább, és kevesebb zenéd is marad a végén... Ha zenehallgatásról van szó, akkor egyértelműen ez a legoptimálisabb megoldás, nem olcsó, de mindennek ára van, ez viszont igy tényleg kényelmes...;)


kedd nov. 24, 2009 10:43
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 26, 2009 12:56
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
3 mobilra rendelhető alkalmazás konkurenciának számít? Nem hinném...

csiguszka88, te meg hülyeségeket beszélsz :)


kedd nov. 24, 2009 10:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 14:39
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Glober írta:

Egy másik topikban már tárgyaltuk, a Vodánál már 1 éve (vagy több?) létezik a havidíjas konstrukció. www.korlatlanzene.hu oldalon van róla további információ. Weben és wapon is használható... Sőt, másolásvédelem nélküli mp3-akat is a Voda kezdett árulni Mo-n emlékeim szerint...

Cikket is találtam közben róla:
http://index.hu/tech/cellanaplo/2008/10 ... a_mobilra/


Köszi, megnéztem az oldalt. Itt egyedül az aggaszt, hogy az előfizetés mellé kell mobil net is, mert csak a számok letöltése van benne az előfizetésben, a Live-on való böngészésért ugyan úgy fizetni kell, így dupla pénz kb :(


kedd nov. 24, 2009 9:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 10:37
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
JohnLocked írta:
Hááát, nem tudom! Én megnéztem az oldalt, de valahogy a másolásvédelem nélküli zene mint "ÚJ" van feltüntetve. A "havi egy CD-re való zene ajándékba" is "ÚJ"-ként van feltüntetve.
Szerintem csak és kizárólag azért vezették be ezt, mert csöpikét berottyantottak a konkurenciától... pedig a PlayNow Plus csak 3 telefonon érhető el, szóval nem teljesen értem, miért éppen most kezdtek el mocorogni. Amúgy sem nagyon szeretem a Vodát, még ez a zeneletöltős oldaluk is a "tákolmány" érzetet kelti bennem.


Az index cikkéből is látszik, hogy 2008. októberében volt mindez újdonság. Most 2009 van.


pén. nov. 20, 2009 19:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 16:22
Hozzászólások: 109
Hozzászólás 
Glober írta:
Egy másik topikban már tárgyaltuk, a Vodánál már 1 éve (vagy több?) létezik a havidíjas konstrukció. www.korlatlanzene.hu oldalon van róla további információ. Weben és wapon is használható... Sőt, másolásvédelem nélküli mp3-akat is a Voda kezdett árulni Mo-n emlékeim szerint...
/


Hááát, nem tudom! Én megnéztem az oldalt, de valahogy a másolásvédelem nélküli zene mint "ÚJ" van feltüntetve. A "havi egy CD-re való zene ajándékba" is "ÚJ"-ként van feltüntetve.
Szerintem csak és kizárólag azért vezették be ezt, mert csöpikét berottyantottak a konkurenciától... pedig a PlayNow Plus csak 3 telefonon érhető el, szóval nem teljesen értem, miért éppen most kezdtek el mocorogni. Amúgy sem nagyon szeretem a Vodát, még ez a zeneletöltős oldaluk is a "tákolmány" érzetet kelti bennem.


pén. nov. 20, 2009 13:22
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 10:37
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
csiguszka88 írta:
A T folyamatosan újít...a voda meg szinte stagnál, szerintem... most is, ahogy fentebb olvastam, a T be tudja vezetni a havidíjas letöltést... ami valljuk meg sokkal kényelmesebb, mint a zeneszámonkénti fizetés...


Egy másik topikban már tárgyaltuk, a Vodánál már 1 éve (vagy több?) létezik a havidíjas konstrukció. www.korlatlanzene.hu oldalon van róla további információ. Weben és wapon is használható... Sőt, másolásvédelem nélküli mp3-akat is a Voda kezdett árulni Mo-n emlékeim szerint...

Cikket is találtam közben róla:
http://index.hu/tech/cellanaplo/2008/10 ... a_mobilra/


pén. nov. 20, 2009 10:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 14:39
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Én vodás vagyok, nekem egyedül az a bajom, hogy nincsenek olyan szolgáltatások, amik a hűséges ügyfeleknek járnak. Pl, már azt hiszem 8 éve előfizetéses vagyok és ezért szinte nem kapok semmi pluszt, T-mobilenál viszont vannak ilyen arany, meg ezüst, meg platina ügyfelek, ha jól tudom... vodánál miért nincs...
A T folyamatosan újít...a voda meg szinte stagnál, szerintem... most is, ahogy fentebb olvastam, a T be tudja vezetni a havidíjas letöltést... ami valljuk meg sokkal kényelmesebb, mint a zeneszámonkénti fizetés...


pén. nov. 20, 2009 10:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
msgp írta:
- visszacsúszás 2-ról 3-dik pozícióba, folyamatos ügyfélvesztés, elszabadult hajóágyú módjára csapkodó mobilnet akciók...
BELE SE GONDOLOK MILYEN LENNE EGY SIKERTELEN ÉV:D

„Visszatekintve elmondhatjuk, hogy a 2009-es év a Pannonnál egyértelműen a mobilinternetről szól, és ez jövőre sem lesz másként. Idén is folyamatosan fejlesztettük hálózatunkat mind lefedettség, mind pedig sebesség tekintetében, és olyan tarifacsomagokat, szolgáltatásokat dolgoztunk ki, amelyekkel még jobban megfelelhetünk ügyfeleink igényeinek. Ebbe a sorba illeszkednek mostani akcióink is: a normál használat mellett korlátlan tarifacsomag, a kedvezményes havidíj és az ötnapos visszavételi garancia - a korábban bevezetett díjcsökkentő garanciával, valamint területi lefedettségünkkel együtt – meggyőző érvként esnek latba a mobilinternet választásakor” – összegezte a 2009-es évet Niklas Lind, a Pannon internetért felelős igazgatója. „Örömünkre szolgál, hogy a Pannon ügyfelei internetezhetnek a legtöbb településen a 3G/HSPA hálózatunk segítségével, amely már több, mint 484 településen elérhető” – tette hozzá.


1, A Pannon nem tudom, mit csinál mostanság. A végén beelőzi a Voda. Nem értem. Ha a Postafonból lesz valami, akkor a Pannon bajban lesz, mert a Postafon a vidéki idősebbekt célozza majd meg, és a legtöbb idősebb embernek Pannonja van.

2, Hogy is állnak jelenleg a szolgáltatók:

T-Mobile: A T-mobile idén hullámzó teljesítményt mutatott. Nekik van a legjobb készülékkínálatuk, de az áraik nem a legyjobbak, ezért lehet az ingadozás.

Pannon: a Pannonál nem is értem mi történik. Folyamatosan csökken az előfizetők száma, de most már nem is kevéssel. Leggyengébb a 3G lefedettségük és a készülékkínálatuk. Nem is csodálkoznék, ha a Telenor megunná ezt és eladná a Pannont. Amikor hasonlóan gyenge volt a Pannon 2005-ben akkor szóba került, hogy eladják az Orange-nak. Akkor az arculatváltás segített. Szerintem eladás lesz a vége. Főleg ha hozzávesszük, hogy Ausztriában az one nevű szolgáltatóban is volt részesedése a Telenornak, és Orange lett belőle.

Vodafone: A Voda fejlődik. 3G hálózatuk már nagyon jó, a készülékkínálat az egyetlen gyenge pont, de már az is javul. Nem véletlenül emelkedik a részesedésük.


csüt. nov. 19, 2009 14:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. feb. 02, 2007 14:36
Hozzászólások: 117
Hozzászólás 
- visszacsúszás 2-ról 3-dik pozícióba, folyamatos ügyfélvesztés, elszabadult hajóágyú módjára csapkodó mobilnet akciók...
BELE SE GONDOLOK MILYEN LENNE EGY SIKERTELEN ÉV:D

„Visszatekintve elmondhatjuk, hogy a 2009-es év a Pannonnál egyértelműen a mobilinternetről szól, és ez jövőre sem lesz másként. Idén is folyamatosan fejlesztettük hálózatunkat mind lefedettség, mind pedig sebesség tekintetében, és olyan tarifacsomagokat, szolgáltatásokat dolgoztunk ki, amelyekkel még jobban megfelelhetünk ügyfeleink igényeinek. Ebbe a sorba illeszkednek mostani akcióink is: a normál használat mellett korlátlan tarifacsomag, a kedvezményes havidíj és az ötnapos visszavételi garancia - a korábban bevezetett díjcsökkentő garanciával, valamint területi lefedettségünkkel együtt – meggyőző érvként esnek latba a mobilinternet választásakor” – összegezte a 2009-es évet Niklas Lind, a Pannon internetért felelős igazgatója. „Örömünkre szolgál, hogy a Pannon ügyfelei internetezhetnek a legtöbb településen a 3G/HSPA hálózatunk segítségével, amely már több, mint 484 településen elérhető” – tette hozzá.


szer. nov. 18, 2009 19:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 16:22
Hozzászólások: 109
Hozzászólás 
gyugyusz írta:
ja értem. és t-mobnál mennyibe fáj? ( barátnőm viszont 30-as szintén sonyval ) :wink:


2400 forint havonta, 1 évig :)


kedd nov. 17, 2009 15:08
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:33
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
ja értem. és t-mobnál mennyibe fáj? ( barátnőm viszont 30-as szintén sonyval ) :wink:


kedd nov. 17, 2009 13:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 16:22
Hozzászólások: 109
Hozzászólás 
gyugyusz írta:
Hy!
És mennyi a vodás letöltés és mennyi ez az előfizetés? Nekem Vodás SE-m van, nem lehet igénybe venni inkább a havidíjast? :D


Ott 2000 huf, plusz az adatforgalmi díj. Ezt a playnow pluszt csak T-nél lehet igénybe venni, velük van csak szerződésben az SE.


kedd nov. 17, 2009 12:38
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:33
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Hy!
És mennyi a vodás letöltés és mennyi ez az előfizetés? Nekem Vodás SE-m van, nem lehet igénybe venni inkább a havidíjast? :D


kedd nov. 17, 2009 11:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 16:22
Hozzászólások: 109
Hozzászólás 
csipkerongy írta:
Hello!

Látom Ti nagyon vágjátok, hogy milyen aktuális trendek várhatóak a mobil piacon, így szeretném megkérdezni, hogy zene-streaming terén nem várható előrelépés? Valami olyan korlátlan csomag, amivel lehet netrádiókat hallgatni, vagy valami? Hasznát tudnám venni egy ilyen szolgáltatásnak, mert a rádiók lejátszási listáját átlagosan másfél nap alatt ki lehet ismerni, és már nagyon unom az összeset, ellenben havi 15.000-et nem fogod kiadni egy korlátlan netes csomagra, mivel jóformán csak ezt az online szolgáltatást használnám.

Ha tudok valamit, ne tartsátok magatokban!


Szia!

Régen írtad már, de azért válaszolok :)
Jelenleg nem sok lehetőség van, Vodának van hogy számokat lehet letölteni, egyesével, külön külön fizetve, és a T-nek meg Sonyericcsonnak, van a Playnow plus, ami havidíj ellenében korlátlan letöltést kínál.


kedd nov. 17, 2009 10:04
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 15:21
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Hello!

Látom Ti nagyon vágjátok, hogy milyen aktuális trendek várhatóak a mobil piacon, így szeretném megkérdezni, hogy zene-streaming terén nem várható előrelépés? Valami olyan korlátlan csomag, amivel lehet netrádiókat hallgatni, vagy valami? Hasznát tudnám venni egy ilyen szolgáltatásnak, mert a rádiók lejátszási listáját átlagosan másfél nap alatt ki lehet ismerni, és már nagyon unom az összeset, ellenben havi 15.000-et nem fogod kiadni egy korlátlan netes csomagra, mivel jóformán csak ezt az online szolgáltatást használnám.

Ha tudok valamit, ne tartsátok magatokban!


csüt. okt. 08, 2009 13:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
http://www.hwsw.hu/hirek/42827/mobilszam-telefonszam-bovites-vodafone-t-mobile-pannon-hivoszam.html#kommentek


hétf. aug. 31, 2009 17:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
http://www.hwsw.hu/hirek/42761/okostelefon-erintokepernyo-apple-nokia-rim-htc-blackberry.html


szer. aug. 19, 2009 14:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
QNKORI írta:
A három mobilszolgáltató ügyfelei májusban 4088 számot hordoztak. A Nemzeti Hírközlési Hatóság adatai szerint a 2004. május 1. óta igénybe vehető számhordozás eddig összesen 271861 mobilszámot érintett.

... és van olyan (nem kis) cég, amely elment x szolgáltatótól y-hoz, majd kábé két év múlva vissza. :)


kedd jún. 16, 2009 13:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1079 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség