Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 11:31



Hozzászólás a témához  [ 1079 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
Tippelj! Mobilpiaci trendek, következtetések... 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Folytatódik a lemorzsolódás a mobilpiacon

Az áprilisinál kisebb mértékben, de májusban is folytatódott a magyarországi mobilpiac szűkülése – írja a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) sajtóközleménye.

A hónap végén az áprilisinál közel 79 ezerrel kevesebb, összesen 11 millió 912 ezer ügyfele volt a három magyarországi mobilszolgáltatónak. Májusban a száz főre jutó előfizetések száma az egy hónappal korábbi 119,6-ról 118,9-re csökkent. A száz főre jutó előfizetések száma 2008. május végén 114,1, míg az eddigi legmagasabb érték a 2008 decemberének végén elért 121,8 volt.
hirdetés

A hívásfogadásra alkalmas SIM-kártyák száma alapján májusban a Vodafone piaci részesedése 21,17 százalékról 21,07 százalékra csökkent, a T-Mobile részesedése 43,97 százalékról 44,07 százalékra, a Pannoné pedig 34,86 százalékról 34,87 százalékra emelkedett.

Májusban tovább csökkent a mobilszolgáltatók forgalmat generáló (az előfizetéssel rendelkező, illetve utolsó három hónapban hívást indító, vagy fogadó) ügyfeleinek száma is, de kisebb mértékben, mint a teljes piac. A forgalmat generáló ügyfelek száma 63 ezerrel 10 millió 636 ezerre csökkent. A Vodafone részesedése az áprilisi 21,92 százalékról 21,94 százalékra emelkedett, a Pannoné 33,40 százalékról 33,55 százalékra nőtt, ugyanakkor a T-Mobile részesedése az előző havi 44,68 százalékról 44,50 százalékra csökkent.

A három mobilszolgáltató ügyfelei májusban 4088 számot hordoztak. A Nemzeti Hírközlési Hatóság adatai szerint a 2004. május 1. óta igénybe vehető számhordozás eddig összesen 271861 mobilszámot érintett.

http://index.hu/tech/mobil/2009/06/16/f ... bilpiacon/

Most jön a kérdés: nem kellene ilyen körülmények között PIACI SZEREPLŐKÉNT a szolgáltatóknak reagálni mondjuk kedvezőbb percdíjakkal és jobb csomagokkal?


kedd jún. 16, 2009 11:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Attila írta:
Korábban is voltak olyan sim kártyák, amiket csak a készülék miatt vettek meg. Igazából az lehet a folyamat mögött, hogy az emberek visszafogták a fogyasztásukat és kevesebb új mobilt és ezzel együtt kevesebb felesleges prepaid sim kártyát vesznek.

Pusztán e miatt szerintem nem kell aggódniuk a mobilcégeknek, az már sokkal húsbavágóbb lehet, ha az aktív elõfizetõk elkezdik rövidebbre fogni a mondandójukat...


és/vagy körültekintõbbek lesznek, áttérnek kedvezõbb díjcsomagokra.


pén. ápr. 24, 2009 1:42
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Korábban is voltak olyan sim kártyák, amiket csak a készülék miatt vettek meg. Igazából az lehet a folyamat mögött, hogy az emberek visszafogták a fogyasztásukat és kevesebb új mobilt és ezzel együtt kevesebb felesleges prepaid sim kártyát vesznek.

Pusztán e miatt szerintem nem kell aggódniuk a mobilcégeknek, az már sokkal húsbavágóbb lehet, ha az aktív előfizetők elkezdik rövidebbre fogni a mondandójukat...


csüt. ápr. 23, 2009 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
integral írta:
Hiába mondják, hogy a válság kevésbé érinti a mobilszolgáltatókat, a statisztikák nagy visszaesésről árulkodnak. A Pannon szerint a trend hamarosan megfordul, a T-Mobile a mobilinternetben bízik, a Vodafone a közeljövőben további csökkenésre számít.

cikk:
Kétszázezer mobil elnémult
Pedig nemcsak ez van a statisztikák mögött, hanem a mostanában lejáró, tavaly tömegesen ingyen a piacra vitt SIM kártyák rendelkezésre állási idejének lejártáról.


csüt. ápr. 23, 2009 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Hiába mondják, hogy a válság kevésbé érinti a mobilszolgáltatókat, a statisztikák nagy visszaesésről árulkodnak. A Pannon szerint a trend hamarosan megfordul, a T-Mobile a mobilinternetben bízik, a Vodafone a közeljövőben további csökkenésre számít.

cikk:
Kétszázezer mobil elnémult


csüt. ápr. 23, 2009 12:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Vagyis nem volt nehéz összehozni az akkorihoz képest magasabb munkanélküliséget.

Bocs, de én a nyugati munkanélküliséget a nyugatival mértem össze.... és az akkor volt kisebb.


Miért, mekkora volt a munkanélküliség akkor nyugaton?

Arra azért felhívnám a figyelmedet, hogy az összes megtermelt termék még visszaesés után is jóval több, mint akkoriban volt. A gazdaság sokkal hatékonyabb, alapvetően az egységfogyasztónak jóval több mindene van, mint akkoriban volt. Internet, számítógép, mobiltelefon, gps, kábeltv, Mo-on telefon hol volt még akkoriban? Miközben ezen dolgokra egy átlag magyar is jövedelmének jelentős hányadát költi jelen pillanatban. Sokkal több ember rendelkezik autóval stb. Ettől persze nem biztos, hogy boldogabb az élet, de most nem is ez volt a téma. A termelési hatékonyság sokat javult, amit akkoriban X ember tudott előállítani, azt most X/2 is elő tudja... Ez adott teret az új dolgoknak és új fajta munkát sokaknak. A középkorban alig tudtak többet megtermelni, mint amit megettek, csak a nemesség és a papság engedhette meg magának, hogy ne a földet túrja... Butaság lenne azt hinni, hogy nincs fejlődés haladás, ez persze nem jelenti azt, hogy fenntarthatóak a jelenlegi folyamatok és minden a legnagyobb rendben van.


pén. márc. 13, 2009 0:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Vagyis nem volt nehéz összehozni az akkorihoz képest magasabb munkanélküliséget.

Bocs, de én a nyugati munkanélküliséget a nyugatival mértem össze.... és az akkor volt kisebb.


szer. márc. 04, 2009 12:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
QNKORI írta:
a foglalkozatottság kötelező volt.

Vagyis nem volt nehéz összehozni az akkorihoz képest magasabb munkanélküliséget. ;)


szer. márc. 04, 2009 11:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Gondolom, akkor te nem Magyarországon éltél...

Részben itt. Az autógyárak akkoriban 6 évente váltottak (vagy ritkábban), a műszaki cikkek nem 2 évre voltak tervezve. Ennek ellenére a 73-as olajválság utáni évek kivételével alacsonyabb volt a munkanéküliség.
Itthon hiánygazdaság volt, tehát a hazai viszonyok nem a cégek váltásai miatt csökentették a fogyasztást, a foglalkozatottság kötelező volt.


szer. márc. 04, 2009 11:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Érdekes, a 70-es és a 80-as években, amikor ritkábban volt modellváltás, ritkábban cseréltünk autót és mobilt, valahogy alacsonyabb volt munkanélküliség, mint most a fejlett fogyasztói társadalomban.... akkor ez valahogy tudott működni, most meg nem.

Gondolom, akkor te nem Magyarországon éltél...


szer. márc. 04, 2009 10:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Persze a Nokia, mint stabil cég megoldja, kevesebbet fognak fejleszteni, ritkábban lesz modellváltás. Van a dolgoknak jó oldala is: jobban védjük a környezetet ha ritkábban cserélünk autót és mobilt, de közben sokaknak meg felkopik az álluk, mert utcára kerülnek, hiszen már nincs szükség a munkájukra.

Érdekes, a 70-es és a 80-as években, amikor ritkábban volt modellváltás, ritkábban cseréltünk autót és mobilt, valahogy alacsonyabb volt munkanélküliség, mint most a fejlett fogyasztói társadalomban.... akkor ez valahogy tudott működni, most meg nem.
A fejlesztés és cégfenntartás valahogy Thaiföldön, Koreában, Indonéziában, és most már sajnos Törökországban és a Malajziában is másképp működik, ezért az általad említett jéghegynek arrafelé nincs akkora fölösleges része. Ez fokozottan igaz a műszaki és a mobilszektorra is, mivel a legdinamikusabban fejlődő cégek pont ezekből a térségből kerülnek ki.


szer. márc. 04, 2009 9:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Attila írta:
Elég sok pénz ezeket kifejleszteni és a céget működtetni. Igen, a gyártási egységköltségek nem túl magasak, de ez csak a jéghegy csúcsa és csak akkor van így ha megvan a szükséges volumen, különben borul az egész üzleti modell. A jelenlegi válságban ez különösen igaz, csomó cég pusztán azért lesz veszteséges, mert x darabos értékesítéssel jól működtek, de x/2-nél már kemény szívás megy, miközben x/3-nál - ha tartós marad - már vége a dalnak és a cégnek. Persze a Nokia, mint stabil cég megoldja, kevesebbet fognak fejleszteni, ritkábban lesz modellváltás. Van a dolgoknak jó oldala is: jobban védjük a környezetet ha ritkábban cserélünk autót és mobilt, de közben sokaknak meg felkopik az álluk, mert utcára kerülnek, hiszen már nincs szükség a munkájukra.
Igazad van, de hidd el, hogy van, aki akkor is jobban tudja...


szer. márc. 04, 2009 1:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Neked a Holdon kéne élned.
Neked is és nekünk is jobb lenne.


Szabad vagyok, mondta a majom a rácsnak,
én nem, mondta a rács, engem majmok köré zártak.....


Tudom, hogy újdonságot mondok, de mindent annyiért lehet eladni, amennyiért megveszik.


Már párszor kitárgyaltuk: az, hogy valamennyiért rá tudod tukmálni az árut az agyatlan fogyasztóra, attól még nem annyi az értéke.
Ezt hívják materialista közgazdaságtannak. Lehet, hogy ezzel neked most újdonságot mondtam....


Elég sok pénz ezeket kifejleszteni és a céget működtetni. Igen, a gyártási egységköltségek nem túl magasak, de ez csak a jéghegy csúcsa és csak akkor van így ha megvan a szükséges volumen, különben borul az egész üzleti modell. A jelenlegi válságban ez különösen igaz, csomó cég pusztán azért lesz veszteséges, mert x darabos értékesítéssel jól működtek, de x/2-nél már kemény szívás megy, miközben x/3-nál - ha tartós marad - már vége a dalnak és a cégnek. Persze a Nokia, mint stabil cég megoldja, kevesebbet fognak fejleszteni, ritkábban lesz modellváltás. Van a dolgoknak jó oldala is: jobban védjük a környezetet ha ritkábban cserélünk autót és mobilt, de közben sokaknak meg felkopik az álluk, mert utcára kerülnek, hiszen már nincs szükség a munkájukra.


szer. márc. 04, 2009 0:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. feb. 02, 2007 14:36
Hozzászólások: 117
Hozzászólás 
Több mint félmillió mobilinternet-előfizetés

Hivatalos adatok híján mindeddig csak becslések voltak a magyarországi mobilinternetes piac méretéről.

Napi Online, 2009. 03. 03. 13:09

Január végén a három hazai mobilszolgáltatónak összesen 508 ezer mobilinternet-előfizetője volt - derül ki az Nemzeti Hírközlési Hatóság által közzétett gyorsjelentéséből. A MATRIX Kft. közreműködésével elkészített, most első ízben közölt jelentés szerint az idei év első hónapjában 14 ezerrel nőtt a Pannon, a T-Mobile és a Vodafone havidíjas mobilinternet-szolgáltatására előfizető ügyfelek száma. A forgalmazásban résztvevő előfizetések száma alapján a T-Mobile piacvezetőnek mondhatja magát: a társaság 52,31 százalékos piaci részesedéssel bírt január végén, szemben a Pannon 25,12 százalékos, valamint a Vodafone 22,57 százalékos szeletével.

A magyarországi mobilinternet-előfizetők a decemberi 651 ezer GByte után januárban 761 ezer GByte-os adatforgalmat bonyolítottak. A T-Mobile ebben az összehasonlításban is, 38,4 százalékos részesedéssel vezeti a szolgáltatók listáját. A Vodafone internetes ügyféltábora az adatforgalom alapján 37,72 százalékos, míg a Pannoné 23,88 százalékos részesedést jelent. Januárban az egy előfizetőre eső mobil adatforgalom a Vodafone-nál 3 GByte, a Pannonnál 1,71 GByte, a T-Mobile-nál pedig 1,32 GByte volt.
A gyorsjelentés nem tartalmazza a pre-paid konstrukcióban internetező mobilfelhasználók adatait. Ennek okairól Serly Miklós, a MATRIX Kft. projektigazgatója a Napinak elmondta: a gyorsjelentéssel azokról az előfizetőkről kívántak adatokat szolgáltatni, akik ténylegesen a mobilinternet használatáért vásárolják meg a szolgáltatást, a feltöltőkártyás internetezők ezzel szemben ugyanis többnyire ötletszerűen veszik igénybe a szolgáltatást.


kedd márc. 03, 2009 22:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. feb. 02, 2007 14:36
Hozzászólások: 117
Hozzászólás 
most már világos miért kellett kiküldeni ezt a sódert febr. közepén:)
"A Pannon 2008-ban is bővítette ügyfélkörét és fenntartotta stabil nyereségességét"


szer. feb. 25, 2009 20:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. feb. 02, 2007 14:36
Hozzászólások: 117
Hozzászólás 
2009 a pannon éve:D

Magyar mobilpiac: vége a növekedésnek!

Januárban jelentősen zsugorodott a hazai mobilpiac.


A rekordnövekedést hozó tavalyi év után idén januárban a három magyarországi mobilszolgáltató ügyfeleinek száma 43 ezerrel 12 millió 181 ezerre csökkent, közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH). A száz főre jutó előfizetések száma 2008 januárjában 110,5 volt, majd az év végére 121,8-ra nőtt, januárban pedig 121,4-re csökkent.

Az év végi hajrá után januárban általában megtorpan az ügyfélszám növekedése, azonban a piac zsugorodására eddig csak 2007 januárjában volt példa. Akkor a három mobilszolgáltató ügyfeleinek száma mintegy 8 ezerrel csökkent.

A hívás fogadásra alkalmas SIM-kártyák alapján januárban a T-Mobile 43,86 százalékról 44,14 százalékra, a Vodafone pedig 21,04 százalékról 21,15 százalékra növelte részesedését, míg a Pannon részesedése 35,09 százalékról 34,71 százalékra esett.

A szolgáltatók forgalmat generáló (az utolsó három hónapban hívást indító, vagy fogadó) ügyfeleinek száma januárban szintén csökkent, 29 ezerrel, 10 millió 968 ezerre. A forgalmat generáló ügyfelek száma alapján a Vodafone részesedése a decemberi 21,86 százalékról 21,93 százalékra, a T-Mobile részesedése 44,21 százalékról 44,43 százalékra emelkedett, míg a Pannoné 33,93 százalékról 33,64 százalékra csökkent.

A három mobilszolgáltató ügyfelei januárban 5.733 számot hordoztak. A Nemzeti Hírközlési Hatóság adatai szerint a 2004. május 1. óta igénybe vehető számhordozás eddig összesen 251.906 mobilszámot érintett.


szer. feb. 25, 2009 20:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Macika írta:
Tényleg ne álljunk meg félúton!

Mert mibe kerül azt mondani, hogy a függő teló nem a felét, hanem csak a negyedét éri.
Nosza, 4.250 Ft kontra 12.000.

Hát a nyerészkedő k.va anyját a T-mobilnak!!!

Tudod, míg 2e Ft-ból BÁRHOL kinyitják (úgy, hogy bármikor visszazárható, ha garis baja van), addig egyetlen telefontudor se akarja nekem bebizonyítani ezt a 'felét ér' dolgot!

Köszönöm!

Bocs, ha felbosszantottalak, nem állt szándékomban.
És a T-t sem akartam sem fikázni, sem mocskos nyereszkedőnek beállítani.
Már azért sem, mert náluk van az előfizetésem emberemlékezet óta, a családé is, sosem voltunk máshol.
Szerintem a közvélekedéssel ellentétben nem drágábbak mint a többi, visztont valóban a legkorrektebbek sok tekintetben.

Pl. pont a készülékárakkal kacsolatban.
És itt én sosem számolok illegális megoldással. Ha készülékárról van szó, nekem nem viszonyítási alap a szürkeimportos, ÁFA trükközős boltok árai. Csak a márkaboltoké, vagy a teljesen szabályos gyorsbolté.
Ha megnézed a nem sok eddigi hozzászólásom, akkor azok ezt a szemléletet igazolják. Tehát egy illegális kikódolás nálam nem képezheti a kérdésben az árak összehasonlításának kiindulópontját.

Ennek fényében kérdezem tőled, mert őszintén érdekel.
Szerinted ár-értékcsökkentő-e a készülék hálófüggősége. Ha igen, akkor ez mennyit jelent. Pl. hány %? Ha nem, akkor miért nem.
Most ne bonyolítsuk a dolgot az esetleges szolgáltató függő szoftverváltoztatások érték befolyásolásával. Lásd Live menü.
Szóval szerinted mennyi?


pén. feb. 13, 2009 10:15
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
QNKORI írta:
...rá tudod tukmálni az árut az agyatlan fogyasztóra...
Szerintem örülj neki, hogy Te nem vagy ilyen agyatlan, (most rács, vagy majom???) és ehhez képest viselkedj!

De ne itt, ha szabadna!


csüt. feb. 12, 2009 21:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Neked a Holdon kéne élned.
Neked is és nekünk is jobb lenne.


Szabad vagyok, mondta a majom a rácsnak,
én nem, mondta a rács, engem majmok köré zártak.....


Tudom, hogy újdonságot mondok, de mindent annyiért lehet eladni, amennyiért megveszik.


Már párszor kitárgyaltuk: az, hogy valamennyiért rá tudod tukmálni az árut az agyatlan fogyasztóra, attól még nem annyi az értéke.
Ezt hívják materialista közgazdaságtannak. Lehet, hogy ezzel neked most újdonságot mondtam....


csüt. feb. 12, 2009 20:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Sifar írta:
Macika írta:
nord írta:
Decemberben a gyereknek vettem Nokia 2600C-t. Mivel a T-nél csak kékben volt, nekünk meg a bézs kellett, ezért gyári függetlent kellett néznem: így a telefon nem 13, hanem 17ezerbe került...
Abban nem vagyok biztos, hogy a T ugyanolyan áron kapja a 2600C-s kontingenst, mint a Speedshop a néhány darabos raktárkészletét. ;)
Vond le belőle a csomagban kapott SIM-kártyán lévő összeget!
12 és 17ezer Ft között közel 1/3 árkülönbség van!

A korrekció teljesen jogos.

De ne álljunk meg félúton! :wink:
Ebben az árkategóriában a hálófüggő telefon 50 %-kal kevesebbet ér, hiszen csak az almát lehet az almával összehasonlítani.
Tehát a 17 ezernek vegyük a felét, azaz 8,5 ezer volt a boltos telefon, a T pedig 12 ezerért adta.
Na, ki adta olcsóbban? :D
Tényleg ne álljunk meg félúton!

Mert mibe kerül azt mondani, hogy a függő teló nem a felét, hanem csak a negyedét éri.
Nosza, 4.250 Ft kontra 12.000.

Hát a nyerészkedő k.va anyját a T-mobilnak!!!

Tudod, míg 2e Ft-ból BÁRHOL kinyitják (úgy, hogy bármikor visszazárható, ha garis baja van), addig egyetlen telefontudor se akarja nekem bebizonyítani ezt a 'felét ér' dolgot!

Köszönöm!


csüt. feb. 12, 2009 19:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Macika írta:
nord írta:
Decemberben a gyereknek vettem Nokia 2600C-t. Mivel a T-nél csak kékben volt, nekünk meg a bézs kellett, ezért gyári függetlent kellett néznem: így a telefon nem 13, hanem 17ezerbe került...
Abban nem vagyok biztos, hogy a T ugyanolyan áron kapja a 2600C-s kontingenst, mint a Speedshop a néhány darabos raktárkészletét. ;)
Vond le belőle a csomagban kapott SIM-kártyán lévő összeget!
12 és 17ezer Ft között közel 1/3 árkülönbség van!

A korrekció teljesen jogos.

De ne álljunk meg félúton! :wink:
Ebben az árkategóriában a hálófüggő telefon 50 %-kal kevesebbet ér, hiszen csak az almát lehet az almával összehasonlítani.
Tehát a 17 ezernek vegyük a felét, azaz 8,5 ezer volt a boltos telefon, a T pedig 12 ezerért adta.
Na, ki adta olcsóbban? :D


csüt. feb. 12, 2009 15:47
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
nord írta:
Decemberben a gyereknek vettem Nokia 2600C-t. Mivel a T-nél csak kékben volt, nekünk meg a bézs kellett, ezért gyári függetlent kellett néznem: így a telefon nem 13, hanem 17ezerbe került...
Abban nem vagyok biztos, hogy a T ugyanolyan áron kapja a 2600C-s kontingenst, mint a Speedshop a néhány darabos raktárkészletét. ;)
Vond le belőle a csomagban kapott SIM-kártyán lévő összeget!
12 és 17ezer Ft között közel 1/3 árkülönbség van!


csüt. feb. 12, 2009 14:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Decemberben a gyereknek vettem Nokia 2600C-t. Mivel a T-nél csak kékben volt, nekünk meg a bézs kellett, ezért gyári függetlent kellett néznem: így a telefon nem 13, hanem 17ezerbe került...
Abban nem vagyok biztos, hogy a T ugyanolyan áron kapja a 2600C-s kontingenst, mint a Speedshop a néhány darabos raktárkészletét. ;)


csüt. feb. 12, 2009 10:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
T68m írta:
Vagy a nem is oly rég linkelt vodás 6230-as reális ár? :wink:

Mobiltelefon készülék, SonyEricsson W980i, Piano Black, kártyafüggetlen, 2 év magyarországi garanciával
Speedshop Cikkszám: 23029 Gyártó: SONYERICSSON
Bruttó kisker. ár: 64,900 Ft

továbbá c702, vizifonnál 55e, gyorsboltban 54e


A 6230 kb 3 éve, a C702, és a W980 pedig hónapok óta nem kapható, azért nem korrigálták az árat...


csüt. feb. 12, 2009 9:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
QNKORI írta:
1. a SAGEM nem tud olcsóbban adni semmit, ezért ők ki fognak esni a listából, mivel ténylegsen pénzt kérnek a készülékekért


A Sagem közel fél éve nem fejlesz/gyárt mobiltelefont :!: :idea:


csüt. feb. 12, 2009 9:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
...
Hozhattad volna példának a Pannont is, nem csak a Vodát.
Mindkét említett szolgáltatónál kritikán aluli pre-paid készülékárak vannak.
Nem volt ez mindig így, de mostanában így van.

A T ebből a szempontból SOKKAL korrektebb!


csüt. feb. 12, 2009 1:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
QNKORI írta:
...
Neked a Holdon kéne élned.
Neked is és nekünk is jobb lenne.

Tudom, hogy újdonságot mondok, de mindent annyiért lehet eladni, amennyiért megveszik.

És erről nem is óhajtok többet beszélni Veled.


csüt. feb. 12, 2009 1:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
T68m írta:
Macika írta:
QNKORI írta:
1. feltöltõkártyás kifizeti a készülék árát, amin van haszna a szolgátatónak, ergo miatta nem emelkedik a költség
Ez vastagon butaság.
Ne mondd már, hogy nem ismered a készülékek NAGYKERESKEDELMI árait!!! (Ha nem, kérdezz, vannak itt többen is, akik válaszolnak.)
Na, abból kap úgy 12-15% mennyiségi kedvezményt a szolgáltató.

Ám nem 12-15%-kal olcsóbbak a kártyás készülékek.
(Pl. T-mobile, 5310 EM, 24.000 kereken. Gyári függetlenben pedig 46.190 Ft. UGye nem szükséges elmagyaráznom, hogy egy több, mint 12-15% árkülönbség, sõt, majdnem 100%!)


hát, erre inkább azt mondanám, hogy készülékfüggõ. Pl. a 2000Ft-os motorolán én sem hiszem, hogy nagyot kaszált volna a westel, de bizony bõven van olyan, mikor a lock-os, prepaides készülék majdnem annyi, vagy még több is, mint függetlenül pl. a gyorsboltban.
Vagy a nem is oly rég linkelt vodás 6230-as reális ár? :wink:
Nézd, nem Te lennél, ha nem mondanál ellent...

Mondanál konkrét példát, ha már???


nyilván neked van igazad, pl. Sunyi Erikszon (én csak ezt az egy márkát ismerem):
Mobiltelefon készülék, SonyEricsson W980i, Piano Black, kártyafüggetlen, 2 év magyarországi garanciával
Speedshop Cikkszám: 23029 Gyártó: SONYERICSSON
Bruttó kisker. ár: 64,900 Ft
http://www.speedshop.hu/main.php?page=t ... s=&elotag=

ugyanezt a vizifon nagy ráfizetéssel 79980 Ft adja.
https://secure.vodafone.hu/keszulekek/k ... viceId=357

továbbá c702, vizifonnál 55e, gyorsboltban 54e


szer. feb. 11, 2009 23:15
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Ez vastagon butaság.
Ne mondd már, hogy nem ismered a készülékek NAGYKERESKEDELMI árait!!! (Ha nem, kérdezz, vannak itt többen is, akik válaszolnak.)
Na, abból kap úgy 12-15% mennyiségi kedvezményt a szolgáltató.


Akkor nézzük a tényeket:
1. egy mobiltelefon előállítási költsége nem magasabb, sőt kisebb, mint egy jobb Mp4-es lejátszóé, netán egy hordozható DVD lejátszóé
2. sokan jönnek a "bezzeg a szoftver ára" szöveggel. Osszuk vissza az eladott darabszámmal (milliós tétel) a fejlesztési költséget egy-egy készülékre. Néhány tízcentes összeg jön ki
3. Több gyártó INGYEN ad készüléket azért, hogy az ő hálózati eszközeit vegye meg a szolgáltató
4. a telefon reklámköltsége szintén a gyártót terheli, és nem a szolgáltatót (promó kikötések)

Adalékok:
1. a SAGEM nem tud olcsóbban adni semmit, ezért ők ki fognak esni a listából, mivel ténylegsen pénzt kérnek a készülékekért
2. a komáromi Nokijja gyárban DÖNTŐEN a kínai cuccok átcímkézése folyik, nem gyártás
3. anno az N-GAGE, amit előfizetéssel 70E Ft volt 39 euróért állította elő a Nokija
4. a telefonokban a cég nevét fizeted meg (jó konzumidióta módjára), nem a valós költségeket

A lényeg: én is tudok kitlálni a nekem 2000 Ft-ba kerülő árura egy 30.000 Ft-os árat, amin meghirdetem, aztán meg kedvezménnyel meg hűségszerződéssel odaadom nagy kegyesen 20E-ért. És még örülni is fogsz neki, hogy mennyire jól jártál vele, meg bizonygatod a haverodnak, hogy azért vállaltad a hűséget, hogy a szolgáltató a veszteséggel neked eladott termékre ne fizessen rá.....
emlékezz csak a DIGI TV akciójára, amikora beltérit ingyen adta az előfizetés mellé úgy, hogy felébe sem került nála az előfizetés a UPC-hez képest kétszer annyi csatonával. Ja, hogy akkor a UPC bizonygatta, hogy addig miért kért bérleti díjat a beltéri egységért, meg 100E Ft volt ha meg akartad venni tőle? Hát azért, mert z emberekkel elhitette, hogy annyiba kerül az eszköz....


szer. feb. 11, 2009 22:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Macika írta:
QNKORI írta:
1. feltöltőkártyás kifizeti a készülék árát, amin van haszna a szolgátatónak, ergo miatta nem emelkedik a költség
Ez vastagon butaság.
Ne mondd már, hogy nem ismered a készülékek NAGYKERESKEDELMI árait!!! (Ha nem, kérdezz, vannak itt többen is, akik válaszolnak.)
Na, abból kap úgy 12-15% mennyiségi kedvezményt a szolgáltató.

Ám nem 12-15%-kal olcsóbbak a kártyás készülékek.
(Pl. T-mobile, 5310 EM, 24.000 kereken. Gyári függetlenben pedig 46.190 Ft. UGye nem szükséges elmagyaráznom, hogy egy több, mint 12-15% árkülönbség, sőt, majdnem 100%!)


hát, erre inkább azt mondanám, hogy készülékfüggő. Pl. a 2000Ft-os motorolán én sem hiszem, hogy nagyot kaszált volna a westel, de bizony bőven van olyan, mikor a lock-os, prepaides készülék majdnem annyi, vagy még több is, mint függetlenül pl. a gyorsboltban.
Vagy a nem is oly rég linkelt vodás 6230-as reális ár? :wink:
Nézd, nem Te lennél, ha nem mondanál ellent...

Mondanál konkrét példát, ha már???


szer. feb. 11, 2009 22:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
QNKORI írta:
1. feltöltõkártyás kifizeti a készülék árát, amin van haszna a szolgátatónak, ergo miatta nem emelkedik a költség
Ez vastagon butaság.
Ne mondd már, hogy nem ismered a készülékek NAGYKERESKEDELMI árait!!! (Ha nem, kérdezz, vannak itt többen is, akik válaszolnak.)
Na, abból kap úgy 12-15% mennyiségi kedvezményt a szolgáltató.

Ám nem 12-15%-kal olcsóbbak a kártyás készülékek.
(Pl. T-mobile, 5310 EM, 24.000 kereken. Gyári függetlenben pedig 46.190 Ft. UGye nem szükséges elmagyaráznom, hogy egy több, mint 12-15% árkülönbség, sõt, majdnem 100%!)


hát, erre inkább azt mondanám, hogy készülékfüggő. Pl. a 2000Ft-os motorolán én sem hiszem, hogy nagyot kaszált volna a westel, de bizony bőven van olyan, mikor a lock-os, prepaides készülék majdnem annyi, vagy még több is, mint függetlenül pl. a gyorsboltban.
Vagy a nem is oly rég linkelt vodás 6230-as reális ár? :wink:


szer. feb. 11, 2009 22:00
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
QNKORI írta:
1. feltöltőkártyás kifizeti a készülék árát, amin van haszna a szolgátatónak, ergo miatta nem emelkedik a költség
Ez vastagon butaság.
Ne mondd már, hogy nem ismered a készülékek NAGYKERESKEDELMI árait!!! (Ha nem, kérdezz, vannak itt többen is, akik válaszolnak.)
Na, abból kap úgy 12-15% mennyiségi kedvezményt a szolgáltató.

Ám nem 12-15%-kal olcsóbbak a kártyás készülékek.
(Pl. T-mobile, 5310 EM, 24.000 kereken. Gyári függetlenben pedig 46.190 Ft. UGye nem szükséges elmagyaráznom, hogy egy több, mint 12-15% árkülönbség, sőt, majdnem 100%!)


szer. feb. 11, 2009 16:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Csökkent a Pannon árbevétele

2009. február 11., szerda 09:57
A vállalat nyeresége megmaradt, előfizetőinek száma nőtt, de az árbevétel szerény mértékben csökkent.

A Pannon közzétette a negyedik negyedévre vonatkozó pénzügyi eredményeit. A vállalat tovább bővítette ügyfelei számát és a 2008-as évet erős üzemi eredménnyel zárta. Az előfizetések száma 256 ezerrel, 3 millió 730 ezerre növekedett a negyedév végére. A növekedés elsősorban a kártyás előfizetések emelkedéséből adódott. A használatban lévő kártyák alapján számított piaci részesedés 33,9 százalék volt a negyedik negyedév végén, ami 0,8 százalékpontos növekedést jelent 2008 harmadik negyedévéhez képest.

Az árbevétel 48,5 milliárd forint volt a negyedik negyedévben, ami 1,4 milliárd forinttal elmarad a 2007 negyedik negyedévi összegtől. Ez azzal magyarázható, hogy a hívásvégződtetési díjak 2008 januári csökkentése után visszaesett az összekapcsolási díjakból származó árbevétel. Az év egészére vonatkozó árbevétel 4,2 milliárd forinttal alacsonyabb az előző évinél. A készülék értékesítésből származó árbevétel is csökkent, de mindezeket részben ellensúlyozta az ügyfélkör bővülése és a mobil internet-értékesítés árbevétele.

A forintban számított, egy főre jutó havi mobil árbevétel 9 százalékkal csökkent 2007 negyedik negyedéve óta, ami főleg az összekapcsolási és a roaming díjak csökkenésével magyarázható.


szer. feb. 11, 2009 13:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
QNKORI írta:
A meglévő ügyfél meg csak kamilláz, hogy miért drágul a percdíj. Hát ezért. Mert akik havonta váltogatják a telefonjukat és telefonszámukat, miattuk szív a többség. Nagyon nem jól van ez így.

Ezt azért kifejthetnéd, hogy pontosan mire is gondolsz....
1. feltöltőkártyás kifizeti a készülék árát, amin van haszna a szolgátatónak, ergo miatta nem emelkedik a költség
2. az előfizetéses meg kötbér ellenében tud lelépni vagy fizet (nem tud havonta váltogatni)
Akkor mi a te gondolatod?


1. A feltöltőkártyás se fizeti ki a teljes árat. Ha kifizetné, akkor nem lenne rajta szolgáltató zár.
2. Lelép vagy sem, az már az ő dolga. De a szolgáltatótól megkapja pár forintért a telefont, meg még 3 hónap ingyendumát meg még jó pár hasonló kedvezményben részesítik, ahogy az új kártyásokat is.


szer. feb. 11, 2009 13:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
A meglévő ügyfél meg csak kamilláz, hogy miért drágul a percdíj. Hát ezért. Mert akik havonta váltogatják a telefonjukat és telefonszámukat, miattuk szív a többség. Nagyon nem jól van ez így.

Ezt azért kifejthetnéd, hogy pontosan mire is gondolsz....
1. feltöltőkártyás kifizeti a készülék árát, amin van haszna a szolgátatónak, ergo miatta nem emelkedik a költség
2. az előfizetéses meg kötbér ellenében tud lelépni vagy fizet (nem tud havonta váltogatni)
Akkor mi a te gondolatod?


hétf. feb. 02, 2009 21:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Fossa ki magából mindhárom szolgáltató olcsón a telefonokat kártyásan vagy előfizetéssel, meg beszélgetési kedvezményekkel. A meglévő ügyfél meg csak kamilláz, hogy miért drágul a percdíj. Hát ezért. Mert akik havonta váltogatják a telefonjukat és telefonszámukat, miattuk szív a többség. Nagyon nem jól van ez így.
Persze a szolgáltó nyomathatja a reklámban, hogy neki milyen szuper akciói vannak, a sok csökött meg maga alá vizel örömében.


hétf. feb. 02, 2009 19:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
bár az nhh-n lévő kényszer miatt szinte minimális liszensz díjért be lehetne szállni a magas lefedettségi kritérium és a 3 mobilszolgáltató fölénye miatt már korántsem vonzó a belépés a hazai piacra.

Nem ez az igai akadály, hanem a megtérüliési idô. Amint belépne a negyedik szolgáltató, a másik háromnak rögtön eszébe jutna, hogy lehet olcsóbban adni a percdíjakat.... és utána még véletlenül sem lenne GVH vizsgálat, hogy addig miért került olyan sokba az a fránya percdíj. Mer' verseny van...


csüt. nov. 20, 2008 20:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. feb. 02, 2007 14:36
Hozzászólások: 117
Hozzászólás 
sajnos úgy néz ki h a nov. 28-i határidő után legfeljebb egy új szolgáltató lesz - talán karácsonyig kiderül a bürökrácia menetét ismerve.

a pannon+voda+tmobil "triumvirátus" eleve nem indulhat a tenderen - de megveheti a kiírást amit meg is tettek.

a kiírás szerint 2 portékáért indulhatnak a versenyzők: egyszer a 450mhz-ért (mobilnetre opt.) és másodszor a mostani szolgáltatókéhoz hasonló ferkikészletért.

bár az nhh-n lévő kényszer miatt szinte minimális liszensz díjért be lehetne szállni a magas lefedettségi kritérium és a 3 mobilszolgáltató fölénye miatt már korántsem vonzó a belépés a hazai piacra.

tehát szerintem 20-30% az esélye h akár a Digi Kft akár a DreamCom Kft elindítsa a 4. mobilszolgáltatást jövőre.


csüt. nov. 20, 2008 19:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Szerintetek ki lesz a negyedik és az ötödik?

Max. negyedik lesz, mert a 450 MHz-et visszavonják januárban, a negyedik meg a jelenlegi három egyikének lesz a teszkógazdaságos fiókcége, ami majd rettenetes ár/ál-versenyt fog generálni.


csüt. nov. 20, 2008 14:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Szerintetek ki lesz a negyedik és az ötödik?


csüt. nov. 20, 2008 14:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Szerintem a Voda 23 fölé megy jövő év végére. A T-Mobile lemegy 40 alá, a Pannon marad.

Ha jól sejtem, akkor te most éppen a Voda marketing osztályának tartott önbizalomerôsítô tréningjérôl írogatsz.... titokban a aaz asztal alól.


szer. nov. 19, 2008 21:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
ddddd4 írta:
Szerintem a Voda 23 fölé megy jövő év végére. A T-Mobile lemegy 40 alá, a Pannon marad.
Érdekelne, hogy mire alapozod ezt, ami eléggé ellentmond az utóbbi számos hónap trendjének.

Szerk: ja most látom a többi hsz-odat.
Az megmagyaráz számomra mindent.
Csak időben húzd ki a biliből a kezed.


szer. nov. 19, 2008 20:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Szerintem a Voda 23 fölé megy jövő év végére. A T-Mobile lemegy 40 alá, a Pannon marad.


szer. nov. 19, 2008 15:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
alfoldi írta:
Ez azt jelenti, hogy ennyi új ügyfelet szerzett adott hónapban a szolgáltató.
Most kiszórnak tizenpárezer SIM-et ajándékba, így javul a statisztika átmenetileg, de ilyen új Vitamax tarifák mellett nem nehéz megjósolni 2009-et. Bemennek 20% alá valamikor a jövő év folyamán szvsz.


köszi a magyarázatot :) hát igen.. vodánál a vodafone fix céges (ami nem perc hanem mp alapú) ami versenyképes ajánlat..


hétf. nov. 10, 2008 11:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: pén. aug. 29, 2008 23:10
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Ez azt jelenti, hogy ennyi új ügyfelet szerzett adott hónapban a szolgáltató.
Most kiszórnak tizenpárezer SIM-et ajándékba, így javul a statisztika átmenetileg, de ilyen új Vitamax tarifák mellett nem nehéz megjósolni 2009-et. Bemennek 20% alá valamikor a jövő év folyamán szvsz.


hétf. nov. 10, 2008 10:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
QNKORI írta:
P:44000
V:15000
T:24000


Azt hiszem, most már egyértelmû, miért pont most jött el a JUTALOM IDEJE...
nekem nem.. ez nem azt jelenti hogy ennyien mentek EL a vodától? vagy ennyien jöttek ide??


hétf. nov. 10, 2008 0:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
P:44000
V:15000
T:24000


Azt hiszem, most már egyértelmû, miért pont most jött el a JUTALOM IDEJE...


vas. nov. 09, 2008 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
A Tetra az nem 450MHz-en megy :?:


vas. nov. 09, 2008 11:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. feb. 02, 2007 14:36
Hozzászólások: 117
Hozzászólás 
Szeptemberben 83 ezerrel nőtt az ügyfélszám a magyar mobilpiacon

2008 szeptemberében a mobil-előfizetések száma 83 ezerrel nőtt, így a hónap végén a három szolgáltató ügyfeleinek száma összesen 11 millió 771 ezer volt és 100 lakosra 117,2 előfizetés jutott az egy évvel korábbi 104,4 után.

Az NHH adatai szerint 2007 szeptembere óta a magyar piacon az ügyfélszám 1,273 millióval nőtt, ezen belül 2008 első 9 hónapjában a növekedés 741 ezeres volt.

Szeptember végére a hívás fogadására alkalmas (aktív) SIM-kártyák száma alapján a Pannon piaci részesedése az előző havi 35,27 százalékról 35,41 százalékra emelkedett, míg a T-Mobile részesedése 43,92 százalékról 43,80 százalékra, a Vodafone részesedése pedig 20,81 százalékról 20,79 százalékra csökkent.

Az aktív kártyaszámon belül 2008 harmadik negyedévében az előző negyedévben tapasztalt megtorpanás után újra folytatódott a havi előfizetéssel, utólagos fizetéssel igénybevett SIM-kártyák részesedésének növekedése és ezzel együtt az előre fizetett (pre-paid) kártyák részesedésének csökkenése. Szeptember végén az ügyfeleknek 61,4 százaléka használt pre-paid kártyát, míg három hónappal korábban az ügyfelek 62,1 százaléka. Ez az arány 2007 végén 62,4 százalékos, 2007 szeptemberének végén pedig 62,6 százalékos volt. Az úgynevezett feltöltőkártyák részesedése 2003 első negyedévében volt a legmagasabb, akkor ezek aránya a teljes ügyfélszámon belül 78,82 százalékos volt. Azóta ez az arány - az idei év második negyedévének kivételével - folyamatosan csökken.

A forgalmazásban részt vevő kártyák száma 2008. szeptember végén 10 millió 490 ezer volt, 68 ezerrel több, mint augusztus végén. A forgalmazásban részt vevő kártyák száma az idei év első 9 hónapjában 360 ezerrel, 2007 szeptember vége óta pedig 834 ezerrel nőtt.

A forgalmazásban részt vevő kártyák száma alapján a T-Mobile piacrészesedése az augusztusi 44,57 százalékról 44,51 százalékra, a Pannoné 33,15 százalékról 33,12 százalékra csökkent, a Vodafone részesedése viszont 22,28 százalékról 22,37 százalékra emelkedett.

A három mobilszolgáltató ügyfelei 2008 szeptemberében 5 216 számot hordoztak. A Nemzeti Hírközlési Hatóság adatai szerint a mobilszámok 2004. május elseje óta igénybe vehető hordozhatósága eddig összesen 232 633 számot érintett.

P:44000
V:15000
T:24000


vas. nov. 09, 2008 11:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás 
zoli62 írta:


Én nem a gyártót sajnálom hanem azt a sok embert akit elküldenek és igencsak nehéz helyzetbe kerül.


szomb. nov. 08, 2008 17:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1079 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség