Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 2:07



Hozzászólás a témához  [ 1831 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Következő
Siemens S65 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Siemens S65
Töröltem, mert elnéztem a topikot.


vas. dec. 11, 2011 19:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Ha egy Balaton szeletet megér Neked az ügylet, megoldom Neked annyiért Budapesten.



szomb. szept. 26, 2009 21:53
Profil ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 23, 2006 7:56
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv Urak!

Tudom hogy egy régi és annyira nem kedvelt telefon, de találtam egyet nagyon olcsón, viszont külföldi korláttal.
Érdekelne hogy lehet-e egyszerűen( ingyen :D ) függetleníteni házilag,ha igen, akkor hogyan, mert ha pénzes móka akkor inkább kihagyom a mobilt.

köszönöm


szomb. szept. 26, 2009 17:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 24, 2007 17:54
Hozzászólások: 2
Hozzászólás mastercode
Sikerült! :D :D :D
Hát ennek most nagyon örülök!
Leírom, hogy csináltam, hátha más is így jár.:D
A PapuaUtils v0.5.1-es német verzióval csináltam. Gyári Siemens adatkábellel csináltam (DCT-510???). A progiban a "Driverses" fülön a "Master?" gombra (jobb alsó sarokban található) kattintottam. Olyan 15-20 percig tartott, mire visszafejtette a kódokat és amit a "Phone Code"-nél adott be, az a mastercode. SIM kártya ki, kód beír, folyamatjelző semmit nem mutat, így hagytam 10 percig kb., majd megszakítottam, mert így nem jó. SIM kártya visszarak, bekapcsol, majd vártam 2-3 percet, így végzett elvileg, de beléptem a beállítások menü biztonság menüjére, majd itt sem a kódcserét, sem a pipát kivenni nem engedte a checkbox-ból, ugyanúgy kiírta, hogy zárolva a készülék.
Már féltem, hogy nem jön össze, gondoltam megpróbálom az új SIM kártyámmal, amit nem fogad el a készülék. Kb. 10 percig vártam (folyamatjelző végig ment), majd megcsippant a teló, hogy bejelentkezett a hálózatba. Beléptem a beállításokhoz, majd sikerült megváltoztatnom, igazából létrehoznom egy új telefonkódot.


kedd szept. 25, 2007 13:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 24, 2007 17:54
Hozzászólások: 2
Hozzászólás s65
Sziasztok!

Hatalmas problémám van: a telefonkód lezárt. Hogy lehetne újra kinyitni? A régi kártyámat elfogadja, ami meg már használhatatlan, mert tegnap szüntettem meg az előfizut.
A telefont haverral cseréltem, úgy emlékeztem, hogy a kódot én adtam meg...
Korábban már volt 1-2 sikertelen "kísérletem", így tegnap már csak 2-szer adtam meg a hibás kódot.
Nagyjából átböngésztem a fórumot, meg az egész internetet, de sajnos tökéletes megoldást nem találtam. Valaki itt írta, hogy a Papuautils képes a mastercode generálására. Ezt hogyan tudnám megcsinálni vele?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv!


kedd szept. 25, 2007 8:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Azért nem. Egy 3000-5000Ft közötti összeggel számolj szerintem. Kevesebbet nem fognak, többet meg már tényleg pofátlanság.

Guni


vas. jún. 17, 2007 16:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 16, 2007 17:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Igen ettől félek én is,hogy többe lesz a javíttatása a hülyeségem miatt mint maga a készülék...ezért gondoltam,hátha ti tudtok segíteni,hogy valami szofttal rendbe lehessen tenni..de hát ez van..az ember ne nyúljon olyanhoz,amihez nem ért vagy éppen nincs hozzá eszköze...


vas. jún. 17, 2007 15:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Ezért mondom, hogy talán mégis inkább csak az eepromot vágtad haza, ami talán annyit javít a helyzeteten, hogy kisebb összeggel fognak lehúzni. De ilyen esetben ne csodálkozz ha meg fogják nyomni a ceruzát a számlán, inkább azt mondd, hogy egyszercsak ilyen lett... :D

Guni


vas. jún. 17, 2007 15:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 16, 2007 17:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Értelek..ez már legalább egy konkrét válasz..annyit meg kell jegyeznem, hogy a service mode az bejön, tehát ha a szavaidból kivettem, akkor a boot része-t nem kúrtam el vagyis nem kicsit nagyon?? :lol: ....a lényeg,ahogy értelmeztem a válaszod az eeprom-nál törölgettem ki valamit, de egyébként miután ott kevertem mármit az eeprom toolban..azután nem lehetett már bekapcsolni a telefont....mind1 akkor ha semmi itthoni megoldás nincs,akkor holnap beviszem valami szervízeshez...


vas. jún. 17, 2007 14:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Figyelj, vázolom a helyzetett. Van a telefon sw-ében egy bizonyos bootcore rész, ami a bootolásért felelős egyrészt amikor bekapcsolod a telefont, másrészt amikor a gép szervíz-módba kapcsolja, hogy a tudja a flash-ic írni. Ez egy nagyon okos megoldás a Siemenstől, hogy így elhatárolja a többi résztől a bootcore-t (a legtöbb flasher erre a terültere egyáltalán nem is hajlandó írni), mert amig ez a rész érintetlen, addig a többit, még akár az eepromot is, bárhogyan felülírhatod, ha van róla mentésed, vissza tudod állítani az erdeti állapotot. Viszont ha a bootcore is megsérült, akkor a teló nem tud kapcsolatot teremteni a számítógéppel, így nem tudod visszatölteni a mentést, vagy egy új flasht, ergo b.szhatod.

Ne mondd azt légyszi, hogy minden bizonnyal van valami megoldás, mert szerintem egy ilyen otromba rombolás után szerintem bármemlyik másik gyártó modellje legfeljebb flash-ic cserével lenne működőképes, ehhez képest, ha elviszed egy szervizbe (vagy veszel egy Martech-boxot, most már tuti lehet kapni 100.000Ft. alatt), ott meg fogják tudni csinálni. De szerintem ott is úgy hogy ki kell szedni a panelt, egy bizonyos vezetéket átvágni, a panelon lévő tesztpontotot összekötni a spéci kábelfej megfelelő vezetékével és úgy be tud bootolni, ne kérdezd hogyan. De lehet hogy a box bootcore nélkül is be tud csak úgy simán, azt meg főleg ne kérdezd hogyan.

Bár nekem egyre inkább az az érzésem, hogy "csak" az eeprom sérült. A probléma ezzel meg az, hogy az eeprom egyedi, nem lehet csak úgy egy másik telefonét feltölteni. Uh ebben az esetben is boxra van szükséged, ami újra tudja kalkulálni a checksum-okat és el fog indulni a teló, az már más kérdés, hogy az eepromok különbözősége miatt mennyire fog elmászni a kijelző kontraszt, a mikrofon hangerő, az rf beállítások miatt a készenléti idő, stb. Elvileg nem észrevehető mértékben fognak a telefon ilyen jellemzői romlani, de előfordulhanak szélsőséges esetek.

A lényeg, hogy te így otthon nem tehetsz semmit.

Guni


vas. jún. 17, 2007 14:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 16, 2007 17:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Az eeprom tool ezt írja ki:

Phone model: SL65
Mobile SW ver: 50
Lang Group: Lg1
Hardware ver: 324
IMEI : 35422000....
Flash type: 0089 880D
BFC state: Close BFC


EEPROM Space(bytes)

EEfull
79392 free in buffer
210028 free at all
78988 free for deleted


EElite
118732 free in buffer
118732 free at all
118732 free for deleted


vas. jún. 17, 2007 12:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 16, 2007 17:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Tudom,hogy hülyeséget csináltam,mert nem csináltam mentést..de pont ezért kérem tőletek a segítséget,mivel ti értetek hozzá...minden bizonnyal van valami megoldás,hogy működjön vissza a készülék, de nélkületek ez nem fog menni..az eeprom toolban egyébként ha megnyomom a load-ot ir ki adatokat...a nagy probléma, hogy nem bootol...szóval az lenne a segítség ha mondanátok konkrét dolgot,hogy mit,hogyan is kellene elkezdenem..


vas. jún. 17, 2007 12:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Kispósi, ezt meg sem említettem neki, mert aki ötletszerűen elkezd írkálni az eepromba, arról fel sem tételezem, hogy előtte csinált mentést. :roll:

Ha tévedtem és a művelet előtt csináltál mentést, akkor rakjad vissza és kész.

Guni


vas. jún. 17, 2007 12:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 16, 2007 17:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok

És azt az un.fubut hogyan kell visszaírni?segíts kérlek..

üdv


vas. jún. 17, 2007 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1276
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
rakd rá vissza a FUBU-dat és akkor jó lesz, mert visszaírja az eepromot


vas. jún. 17, 2007 9:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Kevés módon lehet egy Siemenset teljesen elkúrni sw-esen, de az eepromba, vagy főleg a bootcore-ba történő össze-vissza irogatás ezek közé tartozik. Szerintem home made eszközökkel nem sokat tehetsz, vidd el egy szervizbe, ahol van box hozzá és imádkozz, hogy az helyre tudja hozni.

Guni


vas. jún. 17, 2007 2:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 16, 2007 17:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok

segítségre lenne szükségem..

Óriási gondban vagyok..van egy sl65 telefonom és szoftvert frissítettem fw50-est tettem fel..aztán belekavartam eeprom tools progival és most jelenleg nem kapcsol be a telefon service mód-ig eljut, de fogalmam sincs mit ír ki és mit töröltem le,hogy nem lehet a telefont bekapcsolni..az biztos, hogy szoftveresen rontottam el valamit, és, hogy valami a bootolásával lehet, mert azt irja ki, hogy not boot loader...próbáltam minden szoftverrel már,amit a neten találtam(v_klay,flasher,stb), de pl a V_Klay ilyet ír ki,hogy error chaos2bin...stb...

Szóval fogalmam sincs mit és hogyan kezdjek el, de örök hálám annak aki segítene újra éleszteni a telefont..

Köszönöm előre mindenkinek

:oops: :oops:


szomb. jún. 16, 2007 17:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 21, 2007 10:15
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nagyon szeretném, ha valaki segítene megoldani a gondomat... MP3 lejátszás... Elolvastam ezt a témát, melyben azt írtátok, hogy létezik egy ELF player, amihez fel kell rakni egy patch-et, meg magát a progit, könyvtárstruktúrát létrehozni, restart, és megy.... Legalább is én ennyit vettem ki. De nekem nem megy. A teló egy S65 A420. Most frissítettem szoftvert, az 58-as van rajta. Aztán sikerült eljutni odáig, hogy arra is rájöttem magamtól hogy a V_Klay-jel hogy kell patch-et felrakni (mert amit találtam, az mind orosz, lengyel meg cseh leírás volt). Az ELF-hez is találtam már annyi mindent, sokat fel is raktam, megvannak a könyvtárak is és maga a progi is.

A legjobb lenne, ha valaki leírni pontosan lépésről lépésre, hogy egy alap szoftverre (asszem újra fogom rakni, mert sok hülyeséget felraktam) hogy kell ráheggeszteni ezt az ELF-es dolgot, meg a lejátszót.
Azt tudni kell, hogy soha nem csináltam még ilyesmit, szoftverfrissítésem is ez volt az első (2 napja), tehát úgy mondjatok mindent, hogy a hülye is megértse!
Rolling Eyes Köszönöm!


hétf. máj. 21, 2007 11:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 01, 2007 23:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
abdul11 írta:
Szerbusztok! :D

Egy korábbi levélben Ace,kisEmber02 irta hogy hogyan lehet mp3 at az S65-be szeretném megtudni hogy ha másik telefonrol rakom fel az elfeket+létrehozom a könyvtárat akkor igy meg lehet odani a mp3player.elf
feltelepitését,vagy csak adatkábelről megyez a patchelés?
Valaki hozzáértő irja már le,vagy adjon már tanácsot egy zöldfülűnek!
Köszönöm! :lol:


Van olyan procedúra ami miatt kell a kábel.


kedd ápr. 10, 2007 22:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 16, 2007 17:06
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Hold
Hozzászólás 
Szerbusztok! :D

Egy korábbi levélben Ace,kisEmber02 irta hogy hogyan lehet mp3 at az S65-be szeretném megtudni hogy ha másik telefonrol rakom fel az elfeket+létrehozom a könyvtárat akkor igy meg lehet odani a mp3player.elf
feltelepitését,vagy csak adatkábelről megyez a patchelés?
Valaki hozzáértő irja már le,vagy adjon már tanácsot egy zöldfülűnek!
Köszönöm! :lol:


pén. márc. 16, 2007 17:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 01, 2007 23:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
kisEmber02 írta:
[Ace] írta:
kisEmber02 írta:
Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy a DCA-510-es kábelnek az USB oldali végénél a különböző színű kábelek hova csatlakoznak?
Azért kérdezem, mert a kábelem nem működik és szétszedve azt találtam, hogy a piros és a fehér kábel üresen áll. A neten nem találtam megfelelő képet.

Köszi: kisEmber02


Most vetted a kábelt?


Pár hónapja vettem, kezdettől fogva rossz volt és nem volt idő foglalkozni vele, először azt hittem, hogy az USB vezérlő nem jó a számítógépemen, de aztán egy másik gépre rádugva sem működött és utána szedtem szét s láttam, hogy mi újság.



Lehet egyszerűbb lett volna visszavinni és kicserélték volna. Szerintem. A http://www.siemensmania.cz oldalon lehet fennvan a kábel szerkezete. Csak bal oldalon kell keresgetni a menükben, vagy használod a keresőt. Én nem találtam, de lehet van.


kedd feb. 20, 2007 13:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 10, 2006 13:55
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
[Ace] írta:
kisEmber02 írta:
Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy a DCA-510-es kábelnek az USB oldali végénél a különböző színű kábelek hova csatlakoznak?
Azért kérdezem, mert a kábelem nem működik és szétszedve azt találtam, hogy a piros és a fehér kábel üresen áll. A neten nem találtam megfelelő képet.

Köszi: kisEmber02


Most vetted a kábelt?


Pár hónapja vettem, kezdettől fogva rossz volt és nem volt idő foglalkozni vele, először azt hittem, hogy az USB vezérlő nem jó a számítógépemen, de aztán egy másik gépre rádugva sem működött és utána szedtem szét s láttam, hogy mi újság.


vas. feb. 11, 2007 9:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 01, 2007 23:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
kisEmber02 írta:
Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy a DCA-510-es kábelnek az USB oldali végénél a különböző színű kábelek hova csatlakoznak?
Azért kérdezem, mert a kábelem nem működik és szétszedve azt találtam, hogy a piros és a fehér kábel üresen áll. A neten nem találtam megfelelő képet.

Köszi: kisEmber02


Most vetted a kábelt?


pén. feb. 09, 2007 17:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 10, 2006 13:55
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok,

Meg tudná valaki mondani, hogy a DCA-510-es kábelnek az USB oldali végénél a különböző színű kábelek hova csatlakoznak?
Azért kérdezem, mert a kábelem nem működik és szétszedve azt találtam, hogy a piros és a fehér kábel üresen áll. A neten nem találtam megfelelő képet.

Köszi: kisEmber02


pén. feb. 09, 2007 15:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 17:38
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Sziasztok!
M6V-t szeretnék függetleníteni kábellel. Szoftvercsere? A flashert próbáltam de nem találta a telót
Köszi a segítséget!


szomb. feb. 03, 2007 17:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 8:03
Hozzászólások: 80
Hozzászólás 
Köszi Ace!
Most hétvégén nem lesz időm, de jövő héten ki fogom próbálni.


szomb. feb. 03, 2007 13:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 01, 2007 23:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
guni. írta:
[Ace] írta:
Én simán monoba raktam rá, mert úgy kevesebb helyet foglal, de amúgy is csak úgy működne, mert nincs stereo headset x65-höz.

Már hogyne lenne:
http://www.mobiltelefonok.hu/uj/index2.php
Csak szerintem maga telefon nem stereo. :-(

Guni


Igaz, én mondtam rosszul. Szóval a telefon nem képes stereo-ra. A fülhallgató meg x65 és x75-höz is jó gondolom.


pén. feb. 02, 2007 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
[Ace] írta:
Én simán monoba raktam rá, mert úgy kevesebb helyet foglal, de amúgy is csak úgy működne, mert nincs stereo headset x65-höz.

Már hogyne lenne:
http://www.mobiltelefonok.hu/uj/index2.php
Csak szerintem maga telefon nem stereo. :-(

Guni


pén. feb. 02, 2007 14:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 01, 2007 23:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Így igaz. Rögtön restart után elindul. De persze nem minden elfet kell betenni a Daemons-ba. Van pár elf, ami amolyan futtatható (pl cpu monitor), ezeket ha beteszed oda, akkor egyből el is indul. Az mp3-nál nem kell megtenni ezt.

Annyi még kell ha használni akarod az mp3-mat, hogy csinálj egy patchet a saját fubu-ddal. A cuccokat innen töltheted le:
http://patches.kibab.com/cnt.php5?d=x65 ... er_0_1.zip

Ebben minden benne van. Ha ezt kicsomagolod, be kell másolni a make.bat mellé a te teljes mentésed, Flash.bin néven. Lefuttatod a make.bat-ot és kreál neked egy patchet. Ezt szintén fel kell tenni. Az elfloadert pedig innen tudod leszedni:
http://patches.kibab.com/cnt.php5d=s65v ... s65v58.zip

Persze ehhez kell az úgynevezett API is:
http://patches.kibab.com/patches/dn.php5?id=1269

De ha jártas vagy a patchelésben, akkor ez már fennvan a telón.

Amúgy ezen az oldalon lehet megtalálni szinte az összes patchet:
http://patches.kibab.com/patches/

Sok sikert! 8)


pén. feb. 02, 2007 12:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 8:03
Hozzászólások: 80
Hozzászólás ELF
Köszi a választ Ace!

Tehát akkor az általad és Kispósi által írtak szerint jól gondolom a következőket?

1. felrakom az elf patch-et
2. megcsinálom a megfelelő könyvtárstruktúrát
0:\ZBin\Daemons\
0:\ZBin\etc\
0:\ZBin\
3. A Zbin könyvtárba, könyvtáranként külön felrakom a kívánt elf-eket.
4. Az extension.cfg fájlba beírom a Zbin könyvtárba tett elf-ek elérési
útvonalát. Egyszerre több elf útvonalát is be lehet írni ?
5. Ha valamelyik elf-et el akarom indítani akkor bemásolom a
0:\ZBin\Daemons\ könyvtárba.

Hogyan indítom el a Daemons könyvtárba tett elf-et ? Vagy ha bemásolom akkor mindjárt el is indul?


pén. feb. 02, 2007 10:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 01, 2007 23:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Én simán monoba raktam rá, mert úgy kevesebb helyet foglal, de amúgy is csak úgy működne, mert nincs stereo headset x65-höz.

Az mp3-hoz is kell egy patch, egy úgynevezett Elfloader 1.8++. 1 fájl amit alkalmazni kell a telón, ezzel ismerni fogja a telefon az ELF programnyelvet. Ezután már csak egy 50kb-os fájlt kell elhelyezni a telón és menni is fog. Kispósi leírta korábban, hogyan kell az ELF-et feltenni. De ha kell, akkor leírom az egész patchelős + elf-es folyamatot. Nem nehéz, max 5 perc.

szerk: azt elfelejtettem mondani, hogy ez az ELF programnyelv hihetetlenül gyorsan működik. Szóval egy ilyen emulátorral működő játékból is a kilépés max 1mp. Kilépés után pedig egyből lehet gyorsan kezelni a telefont, nem úgy mint egy javanál, ahol a kilépés elég hosszú, és utána is még egy darabig lassú a telefon. Itt ezt el lehet felejteni.


pén. feb. 02, 2007 9:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 8:03
Hozzászólások: 80
Hozzászólás S65 MP3
Szia Ace!

Nincs kedved egy magyar nyelvű leírást közreadni itt arról, hogy hogyan is üzemelted be az MP3 lejátszást?

Szerintem sokan hálásak lennének érte.


pén. feb. 02, 2007 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
De gondolom az mp3 az nem stereo, ugye?

Guni


pén. feb. 02, 2007 2:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 01, 2007 23:33
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Kispósi írta:


Működik, de még mennyire! :lol: Igaz, egyenlőre még 0.1-es változat, de így is minden 65-ös szériás telón megy + C75-re is van megfelelő elf. Amúgy van Sega Master System-es emulátor is elfben. Régi kis Sonic játékok simán futnak rajta.

Mp3:
Kép Kép

Sega:
Kép Kép


pén. feb. 02, 2007 0:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Üdv. Skacok!

Bár nem ide tartozik, de nem érdekel valakit egy kitűnő állapotú S65 független, megkímélt, karcmentes, fóliázott kijelzővel (12e-ért).
Egyetlen bibije, hogy a telefonkódját elfelejtettem.


vas. jan. 28, 2007 19:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1276
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Lehet jó lesz az MP3????

http://www.siemensmania.cz/content.php?id=875


szomb. jan. 27, 2007 16:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Nemnem, azt csak a függetlenítés reseteli, az viszont már bonyolultabb dolog.

Guni


kedd jan. 02, 2007 23:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 31, 2006 12:04
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
holnap kipróbálom, kíváncsi vagyok.
más. ha ezt a frissítést megcsinálom a telefonkódot újra beállíthatom? elfelejtettem.. :/


kedd jan. 02, 2007 22:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Semmi. Ha valami elqródna akkor is kezdheted előről.

Guni


vas. dec. 31, 2006 15:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 31, 2006 12:04
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
guni. írta:
Akkor egyszerű: töltsd fel teljesen az akkut, indítsad el a progit és csináld amit mond.

Guni


köszönöm. :) kockázatok?


vas. dec. 31, 2006 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Akkor egyszerű: töltsd fel teljesen az akkut, indítsad el a progit és csináld amit mond.

Guni


vas. dec. 31, 2006 14:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 31, 2006 12:04
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
guni. írta:
Kisbodza: Hát ha eddig jó volt akkor valószínüleg hangszóró csere, esetleg tisztítás

Amorphis: Milyen a fw-t töltöttél hozzá service.exe-re végződik, vagy update.exe-re?

Guni


így híjják: SK65500300.xbz_update.exe


vas. dec. 31, 2006 13:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Kisbodza: Hát ha eddig jó volt akkor valószínüleg hangszóró csere, esetleg tisztítás

Amorphis: Milyen a fw-t töltöttél hozzá service.exe-re végződik, vagy update.exe-re?

Guni


vas. dec. 31, 2006 13:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 31, 2006 12:04
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
sziasztok!

FW frissítés ügyben keresgéltem infókat így találtam a fórumra, félig át is olvastam a topicot, egy "kicsit" tele is lett a fejem, főleg hogy 2 egyező módszert nem találtam szinte.. :) szóval nagyon örültnék ha valaki aki már tapasztalt még egyszer érthetően, logikusan összefoglalná hogy mi a teendő, lépésről lépésre.

cucc: Siemens SK65, SW:34, variant: A390 - a pontosan hozzátartozó legfrissebb FW már megvan. továbbá van egy gyári S55-höz kapott RS-232 jelszésű soros adatkábelem.


vas. dec. 31, 2006 12:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 18:50
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Baromi halk a telefonom. Mit lehetne vele kezdeni?


csüt. dec. 21, 2006 18:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1276
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Ezek nemtom milyen nyelven írt programok amiket el lehet indítani a telóról. Előnye hogy nem java alapú így sokkal gyorsabb és korlátlan. Van már nintendo gameboy emulátor, elvileg olyan is hogy egyszerre több dolgot futtatsz, akkor CPUmonitor amiben alul megy egy diagram hogy épp milyen a CPU teljesítménye stb stb...

Lényegében most már kezdenek erre áttérni a pecsekről.
http://siemensmania.cz/elfy.php?phone_type=1


vas. dec. 17, 2006 17:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
Kispósi írta:
Sikerült beüzemelnem az ELF-eket :)

Csak fel kell rakni az elfpack -et és a köv. struktúrát:
0:\ZBin\Daemons\
0:\ZBin\etc\
0:\ZBin\

A ZBin -be kell rakni külön könyvtárba az elfeket.
Például 0:\ZBin\CpuMon\CpuMon.elf
Ha azt akarjuk hogy ez el is induljon akkor
be kell rakni a 0:\ZBin\Daemons\ könyvtárba is a CpuMon.elf -et a nem akarjuk akkor ki kell venni.

kell még ez: extension.cfg
0:\ZBin\etc\extension.cfg - ebbe be kell írni az elérési utat a nevével kell kezdeni szóval esetünkben a CpuMon.
extension.cfg tartalma:
CpuMon:0:\ZBin\CpuMon\CpuMon.elf

És mire is jó ez az ELF?


vas. dec. 17, 2006 17:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1276
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Sikerült beüzemelnem az ELF-eket :)

Csak fel kell rakni az elfpack -et és a köv. struktúrát:
0:\ZBin\Daemons\
0:\ZBin\etc\
0:\ZBin\

A ZBin -be kell rakni külön könyvtárba az elfeket.
Például 0:\ZBin\CpuMon\CpuMon.elf
Ha azt akarjuk hogy ez el is induljon akkor
be kell rakni a 0:\ZBin\Daemons\ könyvtárba is a CpuMon.elf -et a nem akarjuk akkor ki kell venni.

kell még ez: extension.cfg
0:\ZBin\etc\extension.cfg - ebbe be kell írni az elérési utat a nevével kell kezdeni szóval esetünkben a CpuMon.
extension.cfg tartalma:
CpuMon:0:\ZBin\CpuMon\CpuMon.elf


vas. dec. 17, 2006 17:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Yli, thnx!


csüt. nov. 02, 2006 16:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás Re: s65 adókörzet infó
prinyo írta:
Üdv Siemens tudorok,


Kérdés a követketző:
Adott egy S65, pannon hálóval.
Az adókörzet infót hogy tudom megjeleníteni rajta?
Ha jól sejtem üzenetek-cb, itt elvileg minden ok, de a kijelzőn nem jelenik meg semmi
segitsetek, kösz:p.


Menü->Üzenetek->Üzen.beállít.->CB szolgáltat.->Téma lista-><Új téma>->050->OK


csüt. nov. 02, 2006 13:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1831 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség