Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 20, 2024 18:10



Hozzászólás a témához  [ 376 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Munkatársak nyomkövetése mobilon, na ne... 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: idegösszeomlás széle
Hozzászólás 
Hogyne tudnánk, mi is örülnénk, ha ilyen morállal dolgoznának a lányok az utcán ;)


kedd máj. 11, 2004 10:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Macika írta:
...Véget ért már az az idő, amikor az embereknek fizetgettek, az emberek meg dolgozgattak.

Tapasztalataim szerint most ott tartunk, hogy:
- az embereknek fizetgetnek, az emberek meg (keményen) dolgoznak, vagy
- az emberek (keményen) fizetnek, az emberek meg (ímmel-ámmal) dolgozgatnak... :?

Macika írta:
Tavaly nyáron elnézegettem a nyaralónk átalakítását végző kőműves-párost.
Reggel odajöttek 7-re és nekikezdtek. Dolgoztak és dolgoztak egészen délután 5-6-ig. Közben talán csak 2x jöttek le a tetőről WC-re, talán 2-2 percre.
10 nap alatt újjáépítették a házat, tíz nap alatt kerestek ketten 350e Ft-ot....


EZ IGEN! (Macika, ha egyszer házatépítek, akkor elkérem majd a mesteremberek telszámát, ok?) Ilyen mentalítású emberekre lenne szükség még nagyon-nagyon sok helyen, most nem sorolom fel, hogy hol, de szerintem úgy is tudjátok, hogy milyen "munkahelyekre" gondolok...


hétf. máj. 10, 2004 18:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
"A baj ott kezdődik, hogy leginkább ott b*szogatják/szivatják az embereket a magukat (fél)istennek hívő főnökök, ahol röhejes bérért, emberszámba nem véve dolgoztatják a plebszet. Néhány helyen olyan érzése támad az embernek, mintha még midnig rabszolgatartás lenne..."

Korrekt. Volt olyan munkahelyem, ahol rám szólt a nagyfőnök, hogy ne bratyizzak a dolgozókkal. Neki az volt a frankó vezető, aki úgy letudta ugatni/megszívatni a beosztottat, hogy az hamar kilépett.
Persze már régóta másé a cég.
Egyébként meg többhelyről is hallom, hogy a vezetők is megvannak szívatva.Örülnek ha nem csökken a fizetésük, vagy nem kapnak egyéb elvonást, miközben mindent rajtuk kérnek számon. Nyilván ők meg cserébe az ecceri munkást bszogatják. Valahogy ez az unió nem akar jót hozni.Mindenki feszült.


hétf. máj. 10, 2004 14:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Macika írta:
És hát legyünk őszinték.
A magyar ember (bár ne így lenne) mindig csak a jogainak megnyirbálását veszi észre.
...
Sajnos odáig kevesen jutnak el agyilag, hogy a kamerával készült felvétel őket is megvédheti bizonyos helyzetekben.


Mondok 2 valós történetet.
1. Adott egy irodaház, tele ipari kamerával. Emberünk odamegy a pulthoz és a biztonsági őrtől átveszi a garázsban álló bérelt autó kulcsait, majd lemegy az autóhoz és elhajt. Mindezt több kamera is veszi, az arcát is. Aztán kis idő elteltével jelentkezik a pultnál az illető, akinek a kocsi bérelve lett, hogy akkor felvenné a kulcsokat... A felvételek használhatatlanok, illető mai napig nincs meg. Ősöreg ipari kamerák, szakadásig újrahasznosított kazetták rulez. Ugyaninnen többször tűntek el jelentős értékű vagyontárgyak, használható felvétel sose volt.

2. Adott egy nagy pénzintézet, pénztárban a pénztáros felett természetesen kamera, ami elvileg minden mozdulatát figyeli és rögzítik. A pénztárosnőt elhívják kis időre, ezalatt egy-két ember rövid időre megfordul a pénztárban. Nap végén 100eFt hiány van. Nosza, mondja a pénztáros, nézzük csak vissza az aznapi szalagot, azon rajta lesz, hogy ő bizony nem vett ki pénzt saját zsebbe. Majd a felvételből kiderül, ki nyúlta le a pénzt. A felvételek "természetesen" használhatatlanok, az emberek homályos pacák, teljesen kivehetetlen, hogy ki mit csinál, egyáltalán csinál-e valamit a helységben. Kb. ötezer forintos (webkamerának is ****) kamera rulez, mindez a móri mészárlás után. Mivel a pénztárhiányért a pénztáros felel, ki kell fizetnie. Másnap természetesen felmond.

Idézet:
Egyszerűen meg kellene érteni, hogy ha (közel) európai fizetést ad egy cég, akkor európai viselkedést is vár el a munkahelyen.


A baj ott kezdődik, hogy leginkább ott b*szogatják/szivatják az embereket a magukat (fél)istennek hívő főnökök, ahol röhejes bérért, emberszámba nem véve dolgoztatják a plebszet. Néhány helyen olyan érzése támad az embernek, mintha még midnig rabszolgatartás lenne...


hétf. máj. 10, 2004 14:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: idegösszeomlás széle
Hozzászólás 
Látom ezzel a kamera dologgal kicsit kisiklattam a vonatot.
Csak a félreértések elkerülése végett, a jogosságát nem kérdõjeleztem meg, feltételezem benne van a szerzõdésükben, egyszerûen csak gusztustalannak tartom. Próbáljatok meg úgy dolgozni, hogy a fõnökeitek azt feltételezik rólatok, hogy csak lopni jártok a munkahelyre, minden mozdulatodat figyelik, táskádat, szekrényedet rendszeresen alaposan átkutatját. Mindez persze nem érvényes rájuk, õket nem figyeli kamera, nem motozzák meg, mert õk dolgozni járnak be.


hétf. máj. 10, 2004 13:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Qksi írta:
simico írta:
Qksi írta:
Ha csak a személyzet által használt területeket figyelik meg, alapból az sem törvénysértő(saját beosztottjainak ellenőrzése), de abban a pillanatban, ahogy lejár a munkaidő - a biztonsági intézkedések betartása mellett - jogellenessé válhat a megfigyelés.


A dolgozók munkahelyi kamerás megfigyeléséhez nem kell azok beleegyezése is? Nem a folyosóra meg a liftre gondolok, hanem ha ide az asztalom fölé raknának egyet, akkor ahhoz elvileg kellene az én beleegyezésem is, nem? Legalábbis kb. fél éve mintha ezt hallottam volna az állampolgári blablabla országgyűlési biztostól.


Ahogy Trabi is írta, valószínűleg a munkaszerződésben szerepel a munkavállaló írásbeli "engedélye" arra vonatkozóan, hogy az ő munkaidőben folytatott tevékenységét valamilyen formában megfigyeljék és esetleg rögzítsék.


És hát legyünk őszinték.
A magyar ember (bár ne így lenne) mindig csak a jogainak megnyirbálását veszi észre.
Több jó ismerősöm dolgozik olyan helyen, ahol folyamatosan avi-ban rögzítik a közvetlen környezetét, felvéve minden mozdulatát. Több vitás esetben jött már jól NEKI!, hogy felvétel volt a dologról, mivel pro és kontra bebizonyítható volt, mi történt egy vitás helyzetben.
Sajnos odáig kevesen jutnak el agyilag, hogy a kamerával készült felvétel őket is megvédheti bizonyos helyzetekben.
Egyszerűen meg kellene érteni, hogy ha (közel) európai fizetést ad egy cég, akkor európai viselkedést is vár el a munkahelyen.
Véget ért már az az idő, amikor az embereknek fizetgettek, az emberek meg dolgozgattak.

Tavaly nyáron elnézegettem a nyaralónk átalakítását végző kőműves-párost.
Reggel odajöttek 7-re és nekikezdtek. Dolgoztak és dolgoztak egészen délután 5-6-ig. Közben talán csak 2x jöttek le a tetőről WC-re, talán 2-2 percre.
10 nap alatt újjáépítették a házat, tíz nap alatt kerestek ketten 350e Ft-ot.
Aztán mentek, másnap már másik házon dolgoztak ugyanígy. Havonta megvan a bő félmilla nekik, általában zsebbe. Nagyon megérdemlik! Aki irigyli tőlük, az próbálja meg csak 1-2 napig pontosan lekövetni őket.


hétf. máj. 10, 2004 12:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
makosteszta írta:
Pár napja találtam rá erre a fórumra+topicra:
http://www.bikemag.hu/portal/index.php? ... 7;start=15
"Maci" hozzászólásait olvassátok.

Ide kapcsolódó tartalma röviden: olyan kizárólag gsm alapú nyomkövetési megoldás, ami a megfelelő technikai háttér (1x bemérőkocsi) segitségével méteres pontosságú bemérést tesz lehetővé. Kereskedelmi forgalomba kerülése 2004 őszére tervezve.

Ákos


Akárki, akármit is mond, ma, az általános/átlagos GSM-lefedettség nyújtotta lehetőségek plusz eszköz felhasználása nélkül nem nyújtanak kielégítő pontosságot. Befektetni plusz pénzt meg nem éri meg, mivel egyetlen IMEI-cserével (egy clip-pel egy DCT-3-as telónál nincs 1 mp!!!) és 1000 Ft-os (köszi!) kártyacserével az egész keresési procedúra dugába dől.
Persze az más, ha (ahogy a Maci-hozzászólásban olvastuk) előzetesen preparált dologról van szó. Ám a bűnözők soha nem fognak preparált mobiltelefont használni.
Még ha a rendőrség szépen megkéri őket, akkor sem.


hétf. máj. 10, 2004 11:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás 
simico írta:
Qksi írta:
Ha csak a személyzet által használt területeket figyelik meg, alapból az sem törvénysértő(saját beosztottjainak ellenőrzése), de abban a pillanatban, ahogy lejár a munkaidő - a biztonsági intézkedések betartása mellett - jogellenessé válhat a megfigyelés.


A dolgozók munkahelyi kamerás megfigyeléséhez nem kell azok beleegyezése is? Nem a folyosóra meg a liftre gondolok, hanem ha ide az asztalom fölé raknának egyet, akkor ahhoz elvileg kellene az én beleegyezésem is, nem? Legalábbis kb. fél éve mintha ezt hallottam volna az állampolgári blablabla országgyűlési biztostól.


Ahogy Trabi is írta, valószínűleg a munkaszerződésben szerepel a munkavállaló írásbeli "engedélye" arra vonatkozóan, hogy az ő munkaidőben folytatott tevékenységét valamilyen formában megfigyeljék és esetleg rögzítsék.


hétf. máj. 10, 2004 11:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
simico írta:
A dolgozók munkahelyi kamerás megfigyeléséhez nem kell azok beleegyezése is? Nem a folyosóra meg a liftre gondolok, hanem ha ide az asztalom fölé raknának egyet, akkor ahhoz elvileg kellene az én beleegyezésem is, nem? Legalábbis kb. fél éve mintha ezt hallottam volna az állampolgári blablabla országgyűlési biztostól.


Szerintem a muunkaszerződésükbe benne is van :wink: .

A másik, ha bemész a tesco-ba akkor ott téged nyugodtan megfigyelhetnek, mert ki van írva hatalmas betűkkel, hogy kamerával figyelt terület. Ha viszont veszel egy mobilt, nincs benne a szerződésedben, hogy ezt a Te megfigyelésedre használhatják...


hétf. máj. 10, 2004 11:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Qksi írta:
Ha csak a személyzet által használt területeket figyelik meg, alapból az sem törvénysértő(saját beosztottjainak ellenőrzése), de abban a pillanatban, ahogy lejár a munkaidő - a biztonsági intézkedések betartása mellett - jogellenessé válhat a megfigyelés.


A dolgozók munkahelyi kamerás megfigyeléséhez nem kell azok beleegyezése is? Nem a folyosóra meg a liftre gondolok, hanem ha ide az asztalom fölé raknának egyet, akkor ahhoz elvileg kellene az én beleegyezésem is, nem? Legalábbis kb. fél éve mintha ezt hallottam volna az állampolgári blablabla országgyűlési biztostól.


hétf. máj. 10, 2004 10:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás 
Nézdd ha bemész a Tescoba vásárolni(tehát nem ott dolgozol), teljesen tisztességes szándékkal, akkor miért probléma a kamera? Ha nem teszel törvénysértő dolgot, miért adnák ki bárkinek is, illetve mire használnák a rólad készült felvételt? Ha egyébként másra, mint bűncselekmény(szabálysértés)felderítésére, megelőzésére, törvénysértő módon járnak el.
A másik oldala a dolognak az ott dolgozók megfigyelése- ez ellen azért nehéz védekezni, mert a vásárlók és a dolgozók nagy valószínűséggel ugyanabban a helyiségben tartózkodnak, tehát a "surveillance" :D indokolt. Ha csak a személyzet által használt területeket figyelik meg, alapból az sem törvénysértő(saját beosztottjainak ellenőrzése), de abban a pillanatban, ahogy lejár a munkaidő - a biztonsági intézkedések betartása mellett - jogellenessé válhat a megfigyelés.


hétf. máj. 10, 2004 9:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Macika írta:
Tegyük fel, hogy van mondjuk egy 10 emeletes újpalotai toronyház-sor, mondjuk 5-6 lépcsőházból álló.


Az újpalotai panelsorokat hagyjuk csak békén, ott csupa jómunkásember lakik! :) :wink:
Egyébként a húsz emeletes betonbunker tetejéről jól meg lehet szórni a környéket.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára simico hétf. máj. 10, 2004 9:53-kor.



hétf. máj. 10, 2004 9:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Pár napja találtam rá erre a fórumra+topicra:
http://www.bikemag.hu/portal/index.php? ... 7;start=15
"Maci" hozzászólásait olvassátok.

Ide kapcsolódó tartalma röviden: olyan kizárólag gsm alapú nyomkövetési megoldás, ami a megfelelő technikai háttér (1x bemérőkocsi) segitségével méteres pontosságú bemérést tesz lehetővé. Kereskedelmi forgalomba kerülése 2004 őszére tervezve.

Ákos


hétf. máj. 10, 2004 9:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: idegösszeomlás széle
Hozzászólás 
Ha tudom, hogy ilyen komoly eszmecsere (találgatás) folyik itt, akkor elolvastam volna megint, hogyan is mûködik ez. Van egy könyvem, amiben ha jól emlékszem háromféle módszert írt le, és 50-500m maximális pontosságot.

A személyiségi jogokról meg annyit, hogy ha mondjuk bemész egy tesco-ba, akkor ott jó alaposan megfigyelnek kamerával (ami már eleve gusztustalan), de amit a dolgozókkal mûvelnek... a VV3 elbújhat mögötte. Ha jól emlékszem pár hónappal ezelót a BKV-nél, vagy Volán-nál akartak a buszokra kamerát szerelni, amit személyiségi jogokra és emberi méltóságra való hivatkozással nem engedélyeztek.


hétf. máj. 10, 2004 7:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Where no man has gone before...
Hozzászólás 
Elvilag ugyebár minden törnyon több antenna van ami több irányba van állítva! Ha minden igaz a háló érzékeli melyik antennán van a kommunikáció és így több torony ki tudja 3 szögelni a helyet. (A GPS is 3szögeléssel dolgozik csak ott 3db műhód van.) Szerintem reális ez az 5 m városban.

Ami pedig a megfigyelést illeti szerintem a T-mobile csak kamionos cégeknek vállalja a dolgot, és optt se biztos hogy a sofőr telóját használja hanem valamilyen gsm eszközt a kamionba! Kamionlopásnál elég jól jöhet! :lol: :lol: :lol:

Egyébként a nem kamionosok megfigyelését én szerény véleményem szerint törvénysértőnek találom ugyanis a szabadságjogaiodat sérti! Főleg ha nem munkaidőban figyelnak meg!


hétf. máj. 10, 2004 4:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:

Ameddig 1500 Ft-ért lehet kapni a Vodánál kártyát, addig idióta az a rosszfiú, aki 3-4 napnál tovább használ egy SIM-et.


Már 1000-ér is lehet :wink: , viszont nem árt telefont is cserélni... bár, ha egy 3210-ese van abban kb 3 gombnyomás, és imre bácsiból tamás lesz :lol: :lol: :lol:


vas. máj. 09, 2004 22:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Nokian írta:
Jeff! Én elhiszem, amit mondasz! Nekem picit lassabb a felfogásom az átlagnál, és ezért kérdezek ennyit.

Nem lehet, hogy valamelyik "szorgos nyelvű" kolléga látta a szóban forgó "megfigyelt" személyt, és bemószerolta a főnöknél, hogy ez itt és itt járt a munkaidejében??

Ha nem a szolgáltató adta az infót a telefon helyzetéről: meg lehet bütykölni úgy egy Nokia 6310i-t, hogy kideríthető legyen, hogy hol járt adott időpontban?

Jól értettem, hogy ha pl. a T-Mobile-lal van ilyen flottaszerződése a cégnek, akkor gond nélkül lekérheti, hogy mikor/hol járt az adott mobil a tulajdonosával együtt?


1. Szabad idejében történt a dolog.
2. Minden lehetséges, de k. költséges, aligha megtérülő befektetés.
3. Igen.


vas. máj. 09, 2004 22:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Jeff! Én elhiszem, amit mondasz! Nekem picit lassabb a felfogásom az átlagnál, és ezért kérdezek ennyit.

Nem lehet, hogy valamelyik "szorgos nyelvű" kolléga látta a szóban forgó "megfigyelt" személyt, és bemószerolta a főnöknél, hogy ez itt és itt járt a munkaidejében??

Ha nem a szolgáltató adta az infót a telefon helyzetéről: meg lehet bütykölni úgy egy Nokia 6310i-t, hogy kideríthető legyen, hogy hol járt adott időpontban?

Jól értettem, hogy ha pl. a T-Mobile-lal van ilyen flottaszerződése a cégnek, akkor gond nélkül lekérheti, hogy mikor/hol járt az adott mobil a tulajdonosával együtt?


vas. máj. 09, 2004 21:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Ja, és még valami eszembe jutott.

Tegyük fel, hogy van mondjuk egy 10 emeletes újpalotai toronyház-sor, mondjuk 5-6 lépcsőházból álló. Ez nagy valószínűséggel MIND 1 cellában látszik, és hát jelenthet akár 300 lakást, akár >1.000 embert. Lehetetlen megállapítani, hogy hányadik emeleten van a célszemély, mivel a GSM magasságot nem mér.


vas. máj. 09, 2004 19:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
kerelyfe írta:

Polgárőr!


Már kezdtem megijedni :D .


Nem harapok, ne aggódj! :lol:

A rendőrségi akciók a következőképpen zajlanak (persze kivonatosan, leegyszerűsítve).

1. Megfelelő nyomozók kiderítik a célszemély lehetséges tartózkodási helyeit.
2. Bekérik a célszemély ismert(!) mobilszámainak legnagyobb pontossággal (150-200 m-es sugarú kör) meghatározható helyszíneit.
3. Összevetik, van-e egyezés az ismert címek és a mobiltartózkodási helyek között (gyengébbeknek: van-e a mobilszolgáltatók által megadott területen ismert tartzókodási hely, pl. barátnő, barát, szülők, stb.).

Ha igen, akkor egyértelmű, hová kell menni. És még ezen esetekben is előfordul, hogy csak a telefon mosolyog a konyhaasztalon, a tulaja nincs sehol.

Szóval nem olyan biztos ez a dolog, na meg akit így meg lehet fogni az annyira kispályás, hogy meg is érdemli.
Ameddig 1500 Ft-ért lehet kapni a Vodánál kártyát, addig idióta az a rosszfiú, aki 3-4 napnál tovább használ egy SIM-et.


vas. máj. 09, 2004 19:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
kerelyfe írta:

Polgárőr!


Már kezdtem megijedni :D .


vas. máj. 09, 2004 19:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Macika írta:
Na, ez érdekelne. Elég sok rendőrségi akcióban vettem már részt. Hátha megtudhatok valami újat! :lol:


Na csak nem rendőr vagy?
Nekem rendőr mondta, hogy akció előtt pontos utca, házszámot kaptak meg, állítólag csak mobil alapján, és tényleg ott volt... És ott azért 100 méteren bellül még volt 1-2 ház.
Azt, hogy hogyan csinálták azt nem tudom. Rendőr még nem voltam 8)


Polgárőr!


vas. máj. 09, 2004 18:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Na, ez érdekelne. Elég sok rendőrségi akcióban vettem már részt. Hátha megtudhatok valami újat! :lol:


Na csak nem rendőr vagy?
Nekem rendőr mondta, hogy akció előtt pontos utca, házszámot kaptak meg, állítólag csak mobil alapján, és tényleg ott volt... És ott azért 100 méteren bellül még volt 1-2 ház.
Azt, hogy hogyan csinálták azt nem tudom. Rendőr még nem voltam 8)


vas. máj. 09, 2004 18:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Macika írta:
Elméletben igazad van. A gyakorlat az más.
Az elméleted feltétele az lenne, hogy (illogikusan) a geometriát kövessék az adótornyok telepítésével és ne a lakossági és a terheltségi adatokat. Ahogy a Westel lerajzolta szépen, szabályos méhsejt-szerűen a cellatérképet, az úgy nem igaz, ahogyan van. Az csak a megértéshez szükséges sematikus rajz.
A tornyok sűrűn lakott területen sem lehetnek akármennyire sűrűn ám. Arról nem is beszélve, hogy kicsi az esélye, hogy egy készülék 9 különbözö toronnyal tartson fent egyidejű kapcsolatot.

Az 5 m-es pontosság még a GPS-nek is a becsületére válik, ami pedig arra van kihegyezve. A GSM rendszer egyelőre a kommunikációra van beállítva, az az elsődleges szerepe.


Gyakorlatban lehet, hogy nem alkalmazzák, de lehetne, mert egy-egy nagyvárosban lazán vannak olyan sűrűn a tornyo, hogy akár 9 db is lássa egyszerre a telefont. A gyakorlat alkalmazást nem ismerem, azt viszont tudom, hogy rendőrségi akciónál nem +-100 m- rel határozzák meg a célt...


Na, ez érdekelne. Elég sok rendőrségi akcióban vettem már részt. Hátha megtudhatok valami újat! :lol:


vas. máj. 09, 2004 17:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Elméletben igazad van. A gyakorlat az más.
Az elméleted feltétele az lenne, hogy (illogikusan) a geometriát kövessék az adótornyok telepítésével és ne a lakossági és a terheltségi adatokat. Ahogy a Westel lerajzolta szépen, szabályos méhsejt-szerűen a cellatérképet, az úgy nem igaz, ahogyan van. Az csak a megértéshez szükséges sematikus rajz.
A tornyok sűrűn lakott területen sem lehetnek akármennyire sűrűn ám. Arról nem is beszélve, hogy kicsi az esélye, hogy egy készülék 9 különbözö toronnyal tartson fent egyidejű kapcsolatot.

Az 5 m-es pontosság még a GPS-nek is a becsületére válik, ami pedig arra van kihegyezve. A GSM rendszer egyelőre a kommunikációra van beállítva, az az elsődleges szerepe.


Gyakorlatban lehet, hogy nem alkalmazzák, de lehetne, mert egy-egy nagyvárosban lazán vannak olyan sűrűn a tornyo, hogy akár 9 db is lássa egyszerre a telefont. A gyakorlat alkalmazást nem ismerem, azt viszont tudom, hogy rendőrségi akciónál nem +-100 m- rel határozzák meg a célt...


vas. máj. 09, 2004 16:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Macika írta:
5 m????

Szerintem erről szó sincsen! Csak gondolj bele, hogy pont a sűrűn lakott területeken vannak olyan (máshol esetleg egyáltalán nem tapasztalható) reflexiók, ami miatt még a szokásos 150 m-es pontosság sem tartható. Azt mindannyian tudjuk, hogy egy mobilkészülék és egy adó között 550 m illetve ennek a többszöröse (maximum 63-szorosa) lehet az a távolság, amit mérni tud a hálózat.
Tehát egy adótorony ki tud jelölni egy 550 m széles sávot, amiben (az adó irányításának megfelelő körszeletben) van valahol a készülék. Amennyiben olyan szerencsés helyzet áll elő, hogy van még másik adótorony is, ami kommunikál a készülékkel, akkor az is ki tud jelölni egy ilyen területet. Ha egymásra fektetjük a két területet, akkor a metszetben lesz valahol a készülék. Ám ez még nagyon nagy terület. Ha van egy harmadik torony is, akkor ez még tovább pontosítható.

Ám attól tartok, hogy egy 5m-es pontosság elérése igencsak lehetetlen.


Pont azért írtam a sűrün lakott helyet, mert ott több torony van, tehát nem csak 3 tornyot tudnak felhasználni a méréshez, gondolj bele, ha nem 3 hanem pl 9 tornyot használnak fel, 3 db 3-a csoportban ami ugye 3 db háromszöget eredményez, így a sima háromszögelős módszernél ami képes 100 m-es pontossággal megállapítani a telefon helyét, sokkal pontosabb helymeghatározás lehetséges...


Elméletben igazad van. A gyakorlat az más.
Az elméleted feltétele az lenne, hogy (illogikusan) a geometriát kövessék az adótornyok telepítésével és ne a lakossági és a terheltségi adatokat. Ahogy a Westel lerajzolta szépen, szabályos méhsejt-szerűen a cellatérképet, az úgy nem igaz, ahogyan van. Az csak a megértéshez szükséges sematikus rajz.
A tornyok sűrűn lakott területen sem lehetnek akármennyire sűrűn ám. Arról nem is beszélve, hogy kicsi az esélye, hogy egy készülék 9 különbözö toronnyal tartson fent egyidejű kapcsolatot.

Az 5 m-es pontosság még a GPS-nek is a becsületére válik, ami pedig arra van kihegyezve. A GSM rendszer egyelőre a kommunikációra van beállítva, az az elsődleges szerepe.


vas. máj. 09, 2004 16:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
5 m????

Szerintem erről szó sincsen! Csak gondolj bele, hogy pont a sűrűn lakott területeken vannak olyan (máshol esetleg egyáltalán nem tapasztalható) reflexiók, ami miatt még a szokásos 150 m-es pontosság sem tartható. Azt mindannyian tudjuk, hogy egy mobilkészülék és egy adó között 550 m illetve ennek a többszöröse (maximum 63-szorosa) lehet az a távolság, amit mérni tud a hálózat.
Tehát egy adótorony ki tud jelölni egy 550 m széles sávot, amiben (az adó irányításának megfelelő körszeletben) van valahol a készülék. Amennyiben olyan szerencsés helyzet áll elő, hogy van még másik adótorony is, ami kommunikál a készülékkel, akkor az is ki tud jelölni egy ilyen területet. Ha egymásra fektetjük a két területet, akkor a metszetben lesz valahol a készülék. Ám ez még nagyon nagy terület. Ha van egy harmadik torony is, akkor ez még tovább pontosítható.

Ám attól tartok, hogy egy 5m-es pontosság elérése igencsak lehetetlen.


Pont azért írtam a sűrün lakott helyet, mert ott több torony van, tehát nem csak 3 tornyot tudnak felhasználni a méréshez, gondolj bele, ha nem 3 hanem pl 9 tornyot használnak fel, 3 db 3-a csoportban ami ugye 3 db háromszöget eredményez, így a sima háromszögelős módszernél ami képes 100 m-es pontossággal megállapítani a telefon helyét, sokkal pontosabb helymeghatározás lehetséges...


vas. máj. 09, 2004 15:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
.:Jeff:. írta:
Az pedig, hogy te aznap beídnád a felmondásod a céghez pedig 2 tulajdonságodra enged következtetést:

1. Naiv és meggondolatlan vagy, ha azonnal cselekszel bármiféle gondolkolás nélkül

2. Nem keresel annyit, amennyit az ismerősöm....


Ez mind a kettő igaz lehet, de akkor sem szeretem ha megfigyelnek, még sok pénzért sem...


vas. máj. 09, 2004 15:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 03, 2004 9:24
Hozzászólások: 70
Hozzászólás 
Macika írta:
skinner írta:
Megmondom, hogy az elmúlt 395 napban merre is jártál...


No akkor ezennel megkérlek (egyben ilyenformán írásban meghatalmazlak), hogy tedd ki ide nyilvánosba, hol voltam idén, 2004. április 2-án 23 órakor. Előre is köszönöm!


Nah, akkor bocsesz. Nem értetted az irónikus megjegyzésemet. Én nem tudom megmondani, csak rávilágítani akartam.


vas. máj. 09, 2004 14:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
.:Jeff:. írta:
Trabi TM írta:
Nem tudom, hogy mennyire igaz a dolog, szvsz nagyon nem, de ha pl velem ilyesmi előfordulna, még aznap adnám be a céghez a felmondásomat, és a bírósághoz a feljelentésemet is...


Különösebben nem érekel, hogy elhiszed-e amit írok vagy sem. Mindenesetre nem szokásom hülyeségeket irogatni.

Az pedig, hogy te aznap beídnád a felmondásod a céghez pedig 2 tulajdonságodra enged következtetést:

1. Naiv és meggondolatlan vagy, ha azonnal cselekszel bármiféle gondolkolás nélkül

2. Nem keresel annyit, amennyit az ismerősöm....



A 2-es pontodra reagálnék.
Ha valaki k....nak áll, ne csodálkozzon, ha megb...ák :lol:

Mérlegelni kell, van-e az a pénz, hogy az ember hagyja magát az átlagosnál is jobban kizsákmányolni. Általában van. De akkor meg nem kell kapálózni.


vas. máj. 09, 2004 14:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
.:Jeff:. írta:
Macika írta:
De lehetne egy kérdésem?
Ha tényleg oda jár az egyetemre az ismerősöd, ugyan mi a mókusfarkáért nem kapcsolja ki még az utcán pl. a villamoson a szolgálati telót? Végülis nem a bőre alá építettek be egy nyomkövetőt? Avagy az is szabályozva van, hogy hány órát kell naponta bekapcsolva legyen a készüléke?
Akkor hagyja otthon! Vegyen fillérekért egy másikat magáncélra, ha mindenképpen fontos, hogy állandóan elérhető legyen, akkor használja azt!
Ne haragudj, de még mindig nem mondtál el annyit, hogy korrekt választ/véleményt lehessen mondani az ügyben.


Nem, az nincs szabályozva, hogy hány órát kell bekapcsolva tartani a telefont. Egyébként pedig azért nem kapcsolta ki, mert fogalma nem volt arról, hogy ellenőrzik. Munkaszerződésben nincs benne és egyébként sem irattak alá vele semmilyen erre vonatkozó papírt, sőt még tájékozatás sem volt. Holnap pedig meg fogja venni a másik telefont....a vodafone-nál. Szándékosan nem akarok kiadni minden infót, nevet, mert semmiképpen sem akarom, hogy ez a kis thread rosszul süljön el.


Természetes, hogy nem mondod meg a nevét, hiszen nem is tudnék vele mit kezdeni. :lol:

Akkor bízzunk benne, hogy holnaptól megoldódik a dolog.

Ennek ellenére k...ra furcsa nekem, hogy egy munkahely úgy bánhat a dolgozójával (gondolom szorgalmas dolgozójával, különben már kihajította volna), mintha a saját tulajdona lenne. Persze, gondolom Neked is, azért is indítottad a topicot.


vas. máj. 09, 2004 14:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Macika írta:
Szerintem Trabi TM topictárs inkább magára az esetre értette a kétkedését, nem a WesT-Mobile szolgáltatására.


Ez így igaz, azt tudom, hogy sűrün lakott helyen akár 5 méter !!! pontossággal be lehet határolni egy mobiltelefon helyzetét, DE szerintem magyarországon ezzel a lehetőséggel nem sokan élnek, ha körülnéznék a jogszabályokban nagy eséllyel találnék olyan pontokat, hogy alkotmány/jogszabály ellenes a mobiltelefon ilyen célu használata a cégek számára. Hatóságok esetében már más a helyzet.
De mint írtam is, ezt velem 1-szer tudnák csak megcsinálni, hamar bírósági tárgyalás lenne a dologból...


5 m????

Szerintem erről szó sincsen! Csak gondolj bele, hogy pont a sűrűn lakott területeken vannak olyan (máshol esetleg egyáltalán nem tapasztalható) reflexiók, ami miatt még a szokásos 150 m-es pontosság sem tartható. Azt mindannyian tudjuk, hogy egy mobilkészülék és egy adó között 550 m illetve ennek a többszöröse (maximum 63-szorosa) lehet az a távolság, amit mérni tud a hálózat.
Tehát egy adótorony ki tud jelölni egy 550 m széles sávot, amiben (az adó irányításának megfelelő körszeletben) van valahol a készülék. Amennyiben olyan szerencsés helyzet áll elő, hogy van még másik adótorony is, ami kommunikál a készülékkel, akkor az is ki tud jelölni egy ilyen területet. Ha egymásra fektetjük a két területet, akkor a metszetben lesz valahol a készülék. Ám ez még nagyon nagy terület. Ha van egy harmadik torony is, akkor ez még tovább pontosítható.

Ám attól tartok, hogy egy 5m-es pontosság elérése igencsak lehetetlen.


vas. máj. 09, 2004 14:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Nem tudom, hogy mennyire igaz a dolog, szvsz nagyon nem, de ha pl velem ilyesmi előfordulna, még aznap adnám be a céghez a felmondásomat, és a bírósághoz a feljelentésemet is...


Különösebben nem érekel, hogy elhiszed-e amit írok vagy sem. Mindenesetre nem szokásom hülyeségeket irogatni.

Az pedig, hogy te aznap beídnád a felmondásod a céghez pedig 2 tulajdonságodra enged következtetést:

1. Naiv és meggondolatlan vagy, ha azonnal cselekszel bármiféle gondolkolás nélkül

2. Nem keresel annyit, amennyit az ismerősöm....


vas. máj. 09, 2004 14:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
Nokian írta:
Jeff!
tudnéd részletesebben ismertetni az esetet? Kérlek! :?


Pontosan mire vagy még kíváncsi? Neveket nem írok, azt már említettem...


vas. máj. 09, 2004 14:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás Re: Munkatársak nyomkövetése mobilon, na ne...
Nokian írta:
...nekem még mindig nem világos dolog.
Akkor most a cég megbuherálta a munkatárs telefonját, és így tudják "kinyomzni", hogy merre járt a delikvens, vagy a "nemzetközi cég" valamelyik hazai mobilszolgáltató lenne??
Esetleg a multi lepénzelte valamelyik mobilszolg. alkalmazottját, hogy adjon ki infokat az adott telefon tartózkodási helyéről? :? :?:


Megmondom őszíntén nem tudom: A telefonokat nem lehet szétnyitni, mert elvileg még garanciásak (6310i), megnéztem a csavarokat, volt már szétszedve, de ez akár egy tisztítás is lehetett. (a sajátomat is kellett már tisztítani nem egyszer)

A "nemzetközi cég" nem mobilszolgáltató, ennyit elárulok.


vas. máj. 09, 2004 14:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
Macika írta:
De lehetne egy kérdésem?
Ha tényleg oda jár az egyetemre az ismerősöd, ugyan mi a mókusfarkáért nem kapcsolja ki még az utcán pl. a villamoson a szolgálati telót? Végülis nem a bőre alá építettek be egy nyomkövetőt? Avagy az is szabályozva van, hogy hány órát kell naponta bekapcsolva legyen a készüléke?
Akkor hagyja otthon! Vegyen fillérekért egy másikat magáncélra, ha mindenképpen fontos, hogy állandóan elérhető legyen, akkor használja azt!
Ne haragudj, de még mindig nem mondtál el annyit, hogy korrekt választ/véleményt lehessen mondani az ügyben.


Nem, az nincs szabályozva, hogy hány órát kell bekapcsolva tartani a telefont. Egyébként pedig azért nem kapcsolta ki, mert fogalma nem volt arról, hogy ellenőrzik. Munkaszerződésben nincs benne és egyébként sem irattak alá vele semmilyen erre vonatkozó papírt, sőt még tájékozatás sem volt. Holnap pedig meg fogja venni a másik telefont....a vodafone-nál. Szándékosan nem akarok kiadni minden infót, nevet, mert semmiképpen sem akarom, hogy ez a kis thread rosszul süljön el.


vas. máj. 09, 2004 14:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás 
Mennyire komoly lenne, ha megmondaná m2-re pontosan. :lol: :lol:


vas. máj. 09, 2004 14:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
skinner írta:
Megmondom, hogy az elmúlt 395 napban merre is jártál...


No akkor ezennel megkérlek (egyben ilyenformán írásban meghatalmazlak), hogy tedd ki ide nyilvánosba, hol voltam idén, 2004. április 2-án 23 órakor. Előre is köszönöm!


vas. máj. 09, 2004 13:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Macika írta:
guni írta:
Hát pedig igaz, itt van leírva, ebben a .pdf-ben. Meg is említik benne, hogy a pontosság helytől függően változó, de ezt már kitárgyaltuk a topic elején.



Guni


Szerintem Trabi TM topictárs inkább magára az esetre értette a kétkedését, nem a WesT-Mobile szolgáltatására.


Akkor elnézést, félreértettem.


vas. máj. 09, 2004 13:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 03, 2004 9:24
Hozzászólások: 70
Hozzászólás 
http://www.pgsm.hu/ertekesites/postusz040503.pdf

58. oldaltól kezdődően, VI. és VII. pont érdekes, különösképpen a CDR-fájlok 1 év + 30 napos élettartama.

Megmondom, hogy az elmúlt 395 napban merre is jártál...


vas. máj. 09, 2004 12:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Szerintem Trabi TM topictárs inkább magára az esetre értette a kétkedését, nem a WesT-Mobile szolgáltatására.


Ez így igaz, azt tudom, hogy sűrün lakott helyen akár 5 méter !!! pontossággal be lehet határolni egy mobiltelefon helyzetét, DE szerintem magyarországon ezzel a lehetőséggel nem sokan élnek, ha körülnéznék a jogszabályokban nagy eséllyel találnék olyan pontokat, hogy alkotmány/jogszabály ellenes a mobiltelefon ilyen célu használata a cégek számára. Hatóságok esetében már más a helyzet.
De mint írtam is, ezt velem 1-szer tudnák csak megcsinálni, hamar bírósági tárgyalás lenne a dologból...


vas. máj. 09, 2004 8:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
guni írta:
Hát pedig igaz, itt van leírva, ebben a .pdf-ben. Meg is említik benne, hogy a pontosság helytől függően változó, de ezt már kitárgyaltuk a topic elején.



Guni


Szerintem Trabi TM topictárs inkább magára az esetre értette a kétkedését, nem a WesT-Mobile szolgáltatására.


vas. máj. 09, 2004 1:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Jeff!
tudnéd részletesebben ismertetni az esetet? Kérlek! :?


szomb. máj. 08, 2004 23:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Hát pedig igaz, itt van leírva, ebben a .pdf-ben. Meg is említik benne, hogy a pontosság helytől függően változó, de ezt már kitárgyaltuk a topic elején.



Guni


szomb. máj. 08, 2004 23:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Nokian írta:
De egy cella mérete marhára változó ám!
"Egyik nap behivatták a központba az ismerősöm és beszámolót kértek tőle, hogy miért volt itt és itt, ekkor meg ekkor."
- No, Kovács kolléga, mit csinált maga a Westel XY-563-as cellájában, a Valami utcában, a kisközért előtt éjjel 11-kor??

(Szóljatok ám, ha hülyeségeket kérdezek, de ez nekem akkor se kóser!)


Nem tudom, hogy mennyire igaz a dolog, szvsz nagyon nem, de ha pl velem ilyesmi előfordulna, még aznap adnám be a céghez a felmondásomat, és a bírósághoz a feljelentésemet is...


szomb. máj. 08, 2004 21:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
guni írta:
Mint ahogy a topicban leírták, ez a westel egyik szolgáltatása cégeknek, hogy a hozzájuk tartozó előfizetések által használt cella helyét megkaphátják.

Guni


De egy cella mérete marhára változó ám!
"Egyik nap behivatták a központba az ismerősöm és beszámolót kértek tőle, hogy miért volt itt és itt, ekkor meg ekkor."
- No, Kovács kolléga, mit csinált maga a Westel XY-563-as cellájában, a Valami utcában, a kisközért előtt éjjel 11-kor??

(Szóljatok ám, ha hülyeségeket kérdezek, de ez nekem akkor se kóser!)


szomb. máj. 08, 2004 21:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Mint ahogy a topicban leírták, ez a westel egyik szolgáltatása cégeknek, hogy a hozzájuk tartozó előfizetések által használt cella helyét megkaphátják.


Guni


szomb. máj. 08, 2004 21:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás Re: Munkatársak nyomkövetése mobilon, na ne...
.:Jeff:. írta:
Napokban beszéltem egyik ismerősömmel, aki egy nagy nemzetközi cégnél dolgozik. Mindenkinek westeles céges telefonja van. Egyik nap behivatták a központba az ismerősöm és beszámolót kértek tőle, hogy miért volt itt és itt, ekkor meg ekkor. Több kollegájával is megbeszélték az esetet és kiderült, hogy nem ő volt az egyetlen. Az autókban nincsennek GPS nyomkövetők, így egyetlen lehetséges megoldásra jutottak: a mobilon keresztül követik őket nyomon.

Az addig világos, hogy a cellák alapján lehetséges technaikailag, de felmerül bennem a kérdés, hogy pénzzel valóban mindent el lehet érni? Gyakorolhat-e egy nagy nemzetközi multi, több ezer előfizetéssel akkora nyomást egy szolgáltatóra, hogy kiadjon ilyen információkat :?:


...nekem még mindig nem világos dolog.
Akkor most a cég megbuherálta a munkatárs telefonját, és így tudják "kinyomzni", hogy merre járt a delikvens, vagy a "nemzetközi cég" valamelyik hazai mobilszolgáltató lenne??
Esetleg a multi lepénzelte valamelyik mobilszolg. alkalmazottját, hogy adjon ki infokat az adott telefon tartózkodási helyéről? :? :?:


szomb. máj. 08, 2004 21:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Már nem a cégnél vagyok és nem beszélhetek még most sem, de annyit elmonok a háromszögelés alklamzása kedvenc titkosszolgálati módszer. Az tény, hogy kell a mobilos rendszer,meg van más is amivel pontosabban be lehet mérni a delikvenseket. A táv itt kb 100-200 méter. Voltam részese ilyen elfogásban annó... A méter az jól behatároz, de sűrűn lakott részben más is kell a pontos infóhoz.
Egyébként nézzétek meg a visszaesőket kihallgatásokon, minden esetben más mobilt foglalsz le más kártyával.
Konkrétan az autós csapatoknál bevált módszer egy balhéra egy készülék+sim variáció.
Szerintetek a legtöbb használt mobil bolt miért nyílt meg, milyen piacra épít? Milyen forgalma és másodlagos tevékenységi köre van? :wink:


szomb. máj. 08, 2004 20:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás 
simico írta:
Macika írta:
Ha pedig nincs benne a szerződésben semmi ilyenre utaló, akkor kapják be, szerződésbontás esetén garantált a munkaügyi per megnyerése tisztességes hozamot biztosító végkielégítéssel.


Sajnos a gyakorlat nem ezt mutatja.
Egyrészt nem tudod bizonyítani, hogy ezért rúgnak ki, tehát bíróságra menni eleve felesleges. Megvannak a "bevált módszerek" az emberek kirúgására az ilyen cégeknél, amik jogilag 100%-ra be vannak biztosítva. Másrészt elmehetsz te a bíróságra, évek múlva akár meg is nyerheted a pert... és mire mész vele? Addig miből élsz, miből fizeted a számlákat, (lakás)hitelt, stb? És ha a bíróság visszahelyez az állásodba "papíron", de a biztonsági őr mégse enged be és természetesen fizetést se kapsz, akkor mi van? Semmi, mert gyakorlatban semmilyen komoly következménye nincs a dolognak, a cég nagy ívben **** az egészre.

És olyan nagyon "keménykedni" sem lehet, elmúltak azok az idők. Akárki akármilyen pótolhatatlannak hiszi magát (akár joggal is), ez nem akadály a "van tíz perced összepakolni a holmid, a tövény szerint járó pénzed majd utaljuk" című músorhoz. A mai munkanélküliség mellett nem gond, ha a cégnél csak te értesz valamivel, 5 perc múlva már lesz helyetted valaki (és az se baj, ha nem fog olyan jól érteni hozzá).

Az elmúlt 3 évben sajnos elég sok (köztük valóban pótolhatatlan) embert láttam, amint hirtelen elment "új kihívásokat keresni" - a végén saját magamat is. Szóval a gyakorlat nem olyan szép rózsaszín, mint az elmélet. Jogszabályokkal nem lehet a boltban fizetni, csak pénzzel.


Nézdd pontosan az a probléma, hogy túl sokan gondolják úgy. hogy totálisan be vannak biztosítva jogilag a hasonló cégek és nem érdemes próbálkozni. Na ez egy baromság. Tényleg nem egy és nem kettő olyan esetet láttam, ahol a legnagyobb multik(neveket szándékosan nem írnék) - ahol aztán tényleg azt gondolnád, hogy csak van pénzük 1000000 jogászra, akik úgy szerkesztik meg a szerződésed, vagy úgy védekeznek a bíróságon, hogy az támadhatatlan- úgy vesztettek pert a portással :!: szemben, mint annak a rendje.
Ha pedig a bíróság visszahelyez az állásodba, a biztonsági őr meg nem enged be(ez mondjuk mindegy), és fizetést nem kapsz(ez a lényeg), már mész is a bankjához azonnali beszedési megbízással.
Abban persze tökéletesen igazad van, hogy mindezek mellett a munkavállaló helyzete abszolút kiszolgáltatott- de ha keménykedni nem is lehet- hidd el, sokmindent elérhetsz, ha tisztában vagy a jogaiddal és kötelezettségeiddel.


szomb. máj. 08, 2004 9:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 376 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség