Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:19



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 39234 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 785  Következő
OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
BndsFr írta:
TargeT írta:

+1

És mégegy (sommás ez a gyorskomment :) )

Bőven megvan ez a fórum a falkába verődött ugatók nélkül...

Azért jó látni, hogy Te is itt vagy még... :)


szer. máj. 29, 2013 20:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
TargeT írta:

+1

És mégegy (sommás ez a gyorskomment :) )

Bőven megvan ez a fórum a falkába verődött ugatók nélkül...


szer. máj. 29, 2013 20:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Laci_L írta:
Akoska írta:
... tök felesleges foglalkozni vele.

Én is ezt mondom. Jó sok időt eltolsz a válaszokkal, meggyőzni meg úgysem fogod. :wink:


+1


szer. máj. 29, 2013 15:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Akoska írta:
... tök felesleges foglalkozni vele.

Én is ezt mondom. Jó sok időt eltolsz a válaszokkal, meggyőzni meg úgysem fogod. :wink:


szer. máj. 29, 2013 9:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Akoska írta:
Mackó,

minek hagyod magad provokálni?

Aki még 5-6-8-10 év elmúltával sem képes a sérelmein túllépni, az hadd írkáljon, erre (is) van az offtopic. De ha felveszed a fonalat, mellé süllyedsz.

Ez az újkori rugdosódás annyira harmatgyenge, tök felesleges foglalkozni vele.

Igazad van...


kedd máj. 28, 2013 23:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Mackó,

minek hagyod magad provokálni?

Aki még 5-6-8-10 év elmúltával sem képes a sérelmein túllépni, az hadd írkáljon, erre (is) van az offtopic. De ha felveszed a fonalat, mellé süllyedsz.

Ez az újkori rugdosódás annyira harmatgyenge, tök felesleges foglalkozni vele.


kedd máj. 28, 2013 22:30
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
mackosajt írta:
Ezerrel látszott már akkor is (utólag meg főleg), hogy miért nem engedték a vörösöket kritizálni, de megértem, hogy neked tetszett az akkori időszak, annak ellenére, hogy az ország majdnem beledöglött 2008 októberében. (Mielőtt feltennéd a kérdést, a jelenlegi időszak sem a szívem csücske.)
Szép csendben tűrtél és meg sem nyikkantál Sybavágó és a mákos haverod felé még a fórumban sem, hogy fiúk, talán, nem kéne átesni a ló másik oldalára. Végig nézted szó nélkül a fórum tönkretétel első lépéseit a törzs csapat elüldözésével, én erre nem lennék büszke a helyedben, gerincből nálam levizsgáztál.
Tudod, van az a szituáció, amikor az ember úgy dönt, hogy köszi, én ehhez nem adom a nevem és felállok. Saját magát minősíti az ember, amikor dönt, hogy szemeit lecsukva tűr és rá se bagózik, mintha meg sem történt volna vagy pedig kinyitja a száját.

Ismerősek a nevek?
T68m, integral, .gúnár., Dannyboy, McLaca, Landsmann, Rozso, MVD, Wagner ur, vizsla, mz, Árpy, skynet, Czumy, tibuu, Andrei, Bányászbéka, Atos, Andree, Sulla, Hardside, Micuir, CineDOG és BrOnZ (akinek köszönheted, hogy egyáltalán ma itt moderátor vagy)
A fentiek távozása megadta a végső lökést a fórum elhalásához. Akit esetleg kihagytam a felsorolásból, azoktól elnézést kérek, mindenki neve nyilván nem jutott most eszembe ennyi idő után.

Sok közöd nincs hozzá, ne bízd el magad, de Varga Misi (valami pénzügyminiszter volt, most meg húúúú, nagyon felvitte az Isten a dolgát) osztálytársam volt általánosban, jó viszony van közöttünk a mai napig.
Ennyit arról, hogy melyik oldalon állok.

De elmondod nekem, hogy egy MOBILfórumban mit keres arról téma (idézlek), hogy "miért nem engedték a vörösöket kritizálni".
Már bocsánat, de ez egy MOBILfórum, és MA is úgy gondolom, hogy aki ide politizálni SZERETNE járni, az ne tegye. Ha nem érti meg, segítek, elmagyarázom. Ahogy megtettem T68m-nek is. Nem, nem gondolom, hogy a lábszagot valóban amputációval kellene gyógyítani, az csak a legvégső megoldás, ha már semmi más nem működik.

Még mindig nem mondtad meg, hogy miben lett volna a mobilfórumnak jobb, ha törlöm a regisztrációmat/moderátori jogomat, amiért Sy "lerendezi a renitenseket, az elvárható emberi viselkedésre alkalmatlan egyedeket??? AKkor nem csinálta volna, mert megijedt volna attól, hogy egy ingyen felfogadott moderátor kiszállt???
Ugye csak viccelsz???

BrOnZ-ról tévinformációid vannak (ne szomorkodj, nem ez az egyetlen), valóigaz, hogy ő tett engem IS moderátorrá, többtucatnyi ember mellett, miután berágott az akkori fórumtulajdonosokra és elkezdte egyenként moderátornak beaktiválni az online embereket (köztük engem is). Ennek egyenes következménye lett, hogy őt kitiltották, a többiek moderátori jogát megszüntették. Majd - kicsit később - megválasztottak engem (többek között) modinak. Volt egy "Macikát - moderátornak" szavazófórum, sajnos már nincs meg az adatbázisban, de ha ennyire jól (nálam sokkal jobban) emlékszel a történtekre, akkor tudod ezt te nagyon jól.

mackosajt írta:
Visszautasíthatod, bár szépen próbálod kimosdatni magad a felelősség alól. Azok, akik régen részesei voltak a fórumnak és napi szinten látták, hogy mi ment itt (fentiek), tudják a mai napig, hogy te is kivetted a magad részét legfőképp a hallgatásoddal, majd az idővel bekövetkező tiltásokkal, írásjog megvonásokkal, amivel néhány embert tüntettél ki, aki esetleg még maradt a nagy távozás után, ezzel feltéve az i-re a pontot.

Semmi gond nem volt, mint voltak páran, akik nem voltak hajlandók elfogadni, hogy itt, ebben a fórumban nincs politizálás, kommunistázás, cigányozás.
Ameddig Sy (anyagilag is!) volt felelős ezért, addig az ő felelőssége volt. Usert törölni, kitiltani, írásjogot korlátozni is csak ő tudott, mi modik (én a mobil és a wap fórumban) csak hsz-t törölni tudtunk. A véleményem akkor is egyezett az Sy-jével, hogy itt nincs keresnivalója politizálásnak. Csak épp nem kérdezett senki, Sy elvégezte a piszkos munkát (csak ő tudta). De egyet is értettem vele és értek ma is, nem volt miért ellentmondjak neki. HA valakit azért akart volna kitiltani innen, mert kék szeme volt, vagy mert bal kezes, netán van pénze egyszerre 6 telefont megvenni, akkor teljes vállszélességgel keresztbe álltam volna Sy előtt.
De mivel nem ilyen okokból, hanem komoly, politizálás, zsidózás miatt törölte/tiltotta Sy őket, én távol maradtam a csatától.

Nem, nem fogok kiállni olyanokért, akik nem képesek egy fórumban kulturált, önmegtartóztató viselkedésre!
Akkor sem, most sem!

mackosajt írta:
Régen is a mobil fórum volt a legpörgősebb (te is nagyon jól tudod!), a többi már akkor is döglődött, ez a rész vitte a hátán az egészet. A mobil rész tönkretétele a kegyelemdöfés volt a többinek is, mert a kevesebb látogatószám azokra is kihatott.

Ha leveszed az irgalmatlan méretű OFFtopicot, akkor már egyáltalán nem így van. Nagyon pörgősek voltak az általam felsorolt fórumok is. Igazi mobiltémáról ALIG volt szó, az utolsó 2-3 évben szinte kizárólag az OFF-ba mentek a hozzászólások, pár (kevesebb, mint fél tucat) user szórakozott. Ezt nem hagytam én, mert semmi köze nem volt a zsidózásnak, politizálásnak, cigányozásnak a mobilfórumhoz.

mackosajt írta:
Nem lehetne kevesebb önfényezéssel? Egyetlen fillér nélkül, mindjárt bekészítek egy csomag 100-as zsepit. :)
Sokan tudják, hogy az egyetlen fillér nélkülben mi volt az üzlet. Biztos a teknősbékáid szabadították fel a telókat, az Á betűs haverodnál meg a láthatatlan ember, ezért nem látta... :lol:

Szerintem nem okos dolog bűncselekmény elkövetésével vádolni embereket.
Egyrészt mert - tudod - látjuk az IP-t, és ez már innen komoly dolog, nem egy szabadidős beszélgetés két ember között, rágalmazásért meg elég sokan kerültek már kellemetlen helyzetbe. Főleg egy harmadik embert megrágalmazni, aki itt egyáltalán nincs jelen már hónapok óta a fórumban...
Szóval ha lehet, ezt most itt gyorsan gondold át!


kedd máj. 28, 2013 21:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika írta:
... Barátom, megöregedtünk, ez van...

Akkor mit mondjak én. :shock:
Sajnos ez van. :wink:


kedd máj. 28, 2013 20:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
kiki írta:
Édes szép emlékek!

Hol vannak már azok az idők, amikor még az eredeti terminal.hu-n fórumoztunk. Nem volt még regisztrációs lehetőség, és akkoriban kezdődött az a láz, hogy mindenki a másik nevében írkált mindefélét :) Ezért lett később bevezetve a kötelező regisztráció. Akkoriban éppen KZolee-t szidta mindenki. Meg közösen vásároltunk többen is valamilyen programot !!1 floppyn!!, amiből mindenki, aki fizetett kapott egy másolatot. Nekem még megvan és működik az eredeti akkumulátorával az 5110-em.

Barátom, megöregedtünk, ez van. :)
1999-ben más volt a világ, fiatalok voltunk, sokan függetlenek, bohók.
Mára KZolee komoly - és kulturált - üzletember lett... :)

Nekem is megvan még szinte új állapotban készülékem, amit a terminál talin csodáltunk... :)
Pl. a 2002. májusában vásárolt, máig fóliás kijelzőjű 6310i-m...


kedd máj. 28, 2013 20:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Édes szép emlékek!

Hol vannak már azok az idők, amikor még az eredeti terminal.hu-n fórumoztunk. Nem volt még regisztrációs lehetőség, és akkoriban kezdődött az a láz, hogy mindenki a másik nevében írkált mindefélét :) Ezért lett később bevezetve a kötelező regisztráció. Akkoriban éppen KZolee-t szidta mindenki. Meg közösen vásároltunk többen is valamilyen programot !!1 floppyn!!, amiből mindenki, aki fizetett kapott egy másolatot. Nekem még megvan és működik az eredeti akkumulátorával az 5110-em.


vas. máj. 26, 2013 18:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 26, 2013 5:57
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika írta:
Ez most így, vasárnap reggel negyed 8 előtt picivel Beléd hasított? :)

Kapaszkodj meg, most meg negyed 9 lett!!! :) Mintha ez bármit is számítana...

Igen, "most". Hónapok után megnéztem kíváncsiságból, mi lett az egykori cenzúra eredménye, kb. ezt a végeredményt tippeltem már akkor is. Idő kellett hozzá, de látom, beért a munkátok gyümölcse.
Hogy győzöd ezt az őrületes pörgést, max. 10 hozzászólás / hónap? :lol: 3 napja egyetlen hozzászólás sem született.
Ja, az új nick azért lett, mert rejtélyes okból kifolyólag már nem enged be a rendszer a régi jelszóval. De mindegy, nem lényeg, amúgy se használtam és ezt a nicket se fogom sokáig, csak a válasz erejéig.


Macika írta:
Megjegyzem, 1999 óta vagyok moderátor itt, azaz 15. éve, ez a döglődés pedig 3-4 éve indult, pont egybeesve meg nem nevezett admin(ok) tevékenységével, valamint a nokiaprogramok.hu fórum felfutásával.

3-4 éve és a csúnya nokiaprogramok.hu, valamint a meg nem nevezett adminok tehetnek mindenről, te pedig olyan ártatlan vagy, mint a ma született bárány. Tudjuk. :)

Macika írta:
Az a baj, hogy igazán megvédeni sem tudtam ezeket az illetőket (Zsolti4/cineDOG, T68m), mert le lettem söpörve azzal, hogy tételesen milyen szabályzatot sértettek meg, ráadásul csakazértis.

Nehéz úgy megvédeni valakit, ha meg sem próbálod. Kívülről nézve nem úgy tűnt, hogy olyan nagyon harcoltál volna értük vagy akár Landsmannért.

Macika írta:
Folyamatos volt a politizálás, ez volt az, amire azonnali és kíméletlen törléssel válaszolt az ADMIN.

Ezerrel látszott már akkor is (utólag meg főleg), hogy miért nem engedték a vörösöket kritizálni, de megértem, hogy neked tetszett az akkori időszak, annak ellenére, hogy az ország majdnem beledöglött 2008 októberében. (Mielőtt feltennéd a kérdést, a jelenlegi időszak sem a szívem csücske.)
Szép csendben tűrtél és meg sem nyikkantál Sybavágó és a mákos haverod felé még a fórumban sem, hogy fiúk, talán, nem kéne átesni a ló másik oldalára. Végig nézted szó nélkül a fórum tönkretétel első lépéseit a törzs csapat elüldözésével, én erre nem lennék büszke a helyedben, gerincből nálam levizsgáztál.
Tudod, van az a szituáció, amikor az ember úgy dönt, hogy köszi, én ehhez nem adom a nevem és felállok. Saját magát minősíti az ember, amikor dönt, hogy szemeit lecsukva tűr és rá se bagózik, mintha meg sem történt volna vagy pedig kinyitja a száját.

Ismerősek a nevek?
T68m, integral, .gúnár., Dannyboy, McLaca, Landsmann, Rozso, MVD, Wagner ur, vizsla, mz, Árpy, skynet, Czumy, tibuu, Andrei, Bányászbéka, Atos, Andree, Sulla, Hardside, Micuir, CineDOG és BrOnZ (akinek köszönheted, hogy egyáltalán ma itt moderátor vagy)
A fentiek távozása megadta a végső lökést a fórum elhalásához. Akit esetleg kihagytam a felsorolásból, azoktól elnézést kérek, mindenki neve nyilván nem jutott most eszembe ennyi idő után.

Macika írta:
Szóval az "általatok tönkrevágott" rágalmat elég határozottan visszautasítom.

Visszautasíthatod, bár szépen próbálod kimosdatni magad a felelősség alól. Azok, akik régen részesei voltak a fórumnak és napi szinten látták, hogy mi ment itt (fentiek), tudják a mai napig, hogy te is kivetted a magad részét legfőképp a hallgatásoddal, majd az idővel bekövetkező tiltásokkal, írásjog megvonásokkal, amivel néhány embert tüntettél ki, aki esetleg még maradt a nagy távozás után, ezzel feltéve az i-re a pontot.
Tudom, nokiaprogramok.hu tehet mindenről és az admin. :D


Macika írta:
Ha valamit nem értesz, nem látsz át, szerintem kérdezz először!

Nem tudatlan bedumáló vagyok, mint 2 másik nick, akik úgy mondanak véleményt múltról, hogy azt se tudják, miről van szó.


Macika írta:
Szeretném megkérdezni, hogy körülnéztél-e MINDEGYIK fórumban itt a terminálon?
Én ugyanis az elmúlt 15 évben összesen EGYETLEN rész-fórumban működtem, a mobilfórumban. SOHA nem moderáltam máshol, pedig van még vagy 15 alfórum.
Igaz, moderátori jogom mindenhová van, de csak talán 2 éve, amióta megvette a WikiTech az egész - akkor már döglött - fórumot.

SZERINTED a többi fórumban miért nincsenek hónapok óta hozzászólások? Mert általam tönkre lettek téve azok a fórumok, ahol még olvasóként sem voltam jelen, nem hogy íróként, és főleg nem moderátorként?
Nem veszed észre, hogy mennyire átlátszó az, amit írsz?

Régen is a mobil fórum volt a legpörgősebb (te is nagyon jól tudod!), a többi már akkor is döglődött, ez a rész vitte a hátán az egészet. A mobil rész tönkretétele a kegyelemdöfés volt a többinek is, mert a kevesebb látogatószám azokra is kihatott.

Macika írta:
Nem, nem vártam, hogy ki fogja valaki is nyalni a s...ggemet, mert 15 éve egyetlen fillér nélkül napi több órán át csináltam az Hírnet/LX/Terminal fórumot, intéztem, szerveztem dolgokat, teszteket, stb-stb.
De arra azért nem számítottam, hogy valaki is lesz annyira arcátlan, hogy az én (mi) nyakamba(unkba) varrja a fórum elnéptelenedését...

Nem lehetne kevesebb önfényezéssel? Egyetlen fillér nélkül, mindjárt bekészítek egy csomag 100-as zsepit. :)
Sokan tudják, hogy az egyetlen fillér nélkülben mi volt az üzlet. Biztos a teknősbékáid szabadították fel a telókat, az Á betűs haverodnál meg a láthatatlan ember, ezért nem látta... :lol:

Be is fejezem.
További jó munkát kívánok a havi 10 új hozzászólás moderációjához!
Remélem, győzni fogod! :lol:


vas. máj. 26, 2013 7:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Ne kérj elnézést. Ez egy fórum, ahol véleményeket, tapasztalatokat egyeztetünk, megbeszélünk dolgokat.


csüt. máj. 23, 2013 7:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Tron írta:
Idézet:
Kár, hogy így gondolod.

Azt hiszem alaposan félreértetted hozzászólásom.
Ez egy tematikus fórum, moderálási elveiddel teljesen egyetértek.
Amire értettem:
Voltam olyan fórumon, ahol a hozzászólás megjelenése után NAPOKKAL történt a moderálás (ami szinte mindig a hozzászólás teljes törlését jelentette), sok esetben több válasz is érkezett már, így a topic értelmét vesztette.
Ha jól emléxem én is jeleztem itt, talán épp Neked, hogy valaki teleszórta a topicokat szeméttel.

Elnézést, hogy félreértettelek...


szer. máj. 22, 2013 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Idézet:
Kár, hogy így gondolod.

Azt hiszem alaposan félreértetted hozzászólásom.
Ez egy tematikus fórum, moderálási elveiddel teljesen egyetértek.
Amire értettem:
Voltam olyan fórumon, ahol a hozzászólás megjelenése után NAPOKKAL történt a moderálás (ami szinte mindig a hozzászólás teljes törlését jelentette), sok esetben több válasz is érkezett már, így a topic értelmét vesztette.
Ha jól emléxem én is jeleztem itt, talán épp Neked, hogy valaki teleszórta a topicokat szeméttel.


szer. máj. 22, 2013 7:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Igen, én voltam, aki ledorongoltam TÖBBEKET is.
Több olyan újoncot, aki a regisztrációja után 5 perccel már kérdezett, ráadásul olyat, amiről nem egész 1 oldallal korábban volt szó, világopsan látszott, hogy 0 (nulla) mp-et töltött kereséssel
DIREKT az ilyeneknek csináltam egy topicot "mit tegyél, ha a kereső nem talál semmit" címmel.
És ha figyeltél, rendszerint a keresés linkjét is betettem a ledorongolás mellé.

Sokszor leírtam, hogy annak könnyű a munkájában hibát találni, aki dolgozik. Közel 15ezer hsz-em van, elég sok embernek igyekeztem segíteni, válaszolni, és IGEN, sokszor volt, hogy kiigazítottam valamit, amit SZERINTEM rosszul írt/tudott. Azonban SOHA nem töröltem ilyen hsz-t, sem olyat, ha esetleg valaki jobban tudott valamit nálam.
Hidd el, ha más is írogatott volna, válaszolgatott volna a kérdésekre, nem lett volna szükség, hogy mindenre én válaszoljak.

A politizálásos vonal (és mivel az előtted író ezt kifogásolta, ezzel (meg a regisztrációja adataival) elárulva személyét) bizony szinte kizárólag egy személy nevéhez kötődött, T68m-hez. Őt én tiltottam ki, vállalom, sok, talán tucatnyi KÉRÉS, majd figyelmeztetés után.

Én egészen másban látom a fórum elnéptelenedésének okát. Egyszerűen egyszerre voltak fiatalok, függetlenek a tagok, belefért a fórumos társasélet. Tucatnyi ismeretségem van a fórumból, olyanok, akikkel ma is tartom a kapcsolatot az életben, de egyikük sem fórumozik már, előtérbe került a család, a partner, a csemeték, nagy ritkán benéznek ide, de már nem ez teszi ki az életük fontos részét. Újak pedig nem jöttek helyettük.

Én megértem, hogy egy személyben az én nyakamba varrod a mobilfórum elnéptelenedését, de akkor hadd kérdezzem meg, hogy mi a verziód az Elektro, a Hardver és a Windows, meg a többi terminal fórum elnéptelenedésére????

SOHA egyetlen hsz-t nem írtam azokba, soha nem moderáltam arrafelé (igaz, ma már megtehetném, de korábban nem).

Szóval akkor azok miért is?

Vagy lehet, hogy mégsem én vagyok az oka a mobilnál sem, csak épp kéznél vagyok, hogy páran belém töröljétek a cipőt?


kedd máj. 21, 2013 23:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Hagy szóljak hozzá.
És szeretném egy kicsit nem a szélsőségek irányába elvinni a gondolatokat.
Mondjuk én hogy látom. Mondjuk hogy sokéves itteni regisztrációmmal, és csak néhány hónappal a hatodik X kezdete előtt.
Sosem politizáltam itt, emiatt nem is voltam figyelmeztetve. Más dolgok legalább ekkora súllyal hatnak.

Egyrészt, a "szakmai" jellegű fórum(ok) általában is máshogy viselkednek ma már, mint 5-10-15 évvel ezelőtt. Máshogy kérdezünk, máshogy keresünk. Anno egy fórumot kerestünk meg, ott feltettük a kérdést. Ma inkább a gugli barátunkban keresünk, és sokkal nagyobb valószínűséggel "máris" meglesz a válasz. Nem annyira másik hús-vér ember fogja a választ megadni. Ez az egyik tényező.

De azért szerintem itt van más is.
Évekkel (kb. 5 évről beszélek) ezelőtt is (hogy ne személyeskedjek nem írok nevet, dehát akkor sem volt több mod meg admin itt mint ma) ha valaki feltett egy olyan kérdést itt a fórumon (nem az offtopikra gondolok) ami esetleg korábbi mittudomén 2 évvel azelőtt már forgott valahol, eléggé kemény ledorongolásban volt része.
Igen, tudom, van kereső is.
De ez a belső kereső nem annyira jó (talán ma sem), hogy valóban, viszonylag emészthető időn belül a nem a legprecízebben megfogalmazott kérdésekre a releváns választ kibökje.
Hogy példát mondjak, velem fordult elő már, hogy kerestem valamit. Tudtam hogy ki írt vele kapcsolatban (1. információ), kb. mikor (2. információ), és még 1-2 kulcsszó is bejött emlékembe, és hiába próbálgattam, a kereső nem dobta fel, 4.-5. próbálkozásra sem. Még azt is elfogadom, hogy én vagyok a béna, de igenis meg tudom érteni, hogy ha valaki más sokkal kevésbé konkrét fogódzókat tud, az nem biztos hogy rátalál a keresővel amit keres. De sajnos bevett gyakorlat lett itt, hogy "nem szabad" feltenni erősen hasonló kérdést (még azoknak sem, akik már nem újoncok, de nem tudják konkrétan hogy melyik topikban is hangzott el valami), mint ami már korábban szerepelt. Persze a mod tudja (mert jó a feje, és sok mindenre emlékszik), és mindjárt jött a "keress inkább" válasz.

A harmadik tényező szerintem, és nagyon különösen az utóbbi 1-2 évben (mióta valóban alig születik hsz) tetten is lehet érni: Aki nap mint nap itt van (igen, a mod) fogalmazzunk úgy hogy erős késztetést érez arra, hogy _elsősorban_ ő adjon választ. A legutóbbi időkben már azt is fontossá kezd válni, hogy ő legyen az aki a legkimerítőbb választ adja. Még a nem túl fontos részletkérdést is ki "kell" igazítani.
Szerintem egy kicsit jobban magára kellene hagyni a nem-mindennapi-törzstagokat, hagy pörögjenek egymással. A konkrét és lényegbevágó dezinformációkat érdemes lkiigazítani, de ha az ember elolvassa az utóbbi 1 év hsz-eit, ne legyen olyan érzése, hogy itt egy embertől lehet kérdezgetni (ha lehet), és kész. Ma sajnos szerintem van ilyen érzés. (Nekem például biztosan.)

A negyedik dolog, hogy bár t68m neve elhangzott, azért nem ő egyedül kopott innen ki.
És (őszintén szólva őt én sem csíptem) bár ő valóban sok figyelmeztetést kapott és lehet hogy néha direkt provokált, de azért sokan voltak itt, akik nem politizáltak, nem romáztak, nem izraelitáztak, a szakmai topikokhoz is hozzászóltak, és mégsincsenek ma már errefelé. Sajnos csak azt tudom mondani, hogy ők az előző 3 szempont valamelyike miatt (is?) maradoztak el.

Abban van amin nem lehet(ett) változtatni (pl. az első), a másik kettőn talán elképzelhető...
Persze utólag ők már nem fognak visszajönni, de új csatlakozókat máshogy fogadni még lehet.
Annyira pörgős nem lesz az élet, de a mostaninál több lehet.


kedd máj. 21, 2013 22:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Tron írta:
Egy fórum működését valóban ellehetetleníthetik a moderátorok, de a terminál/wikitech esetében ezt feldobni szerintem semmiképpen nem igaz.

Kár, hogy így gondolod.
De lehet, hogy én ülök fordítva a lovon és engednem kellett volna a csakazértis zsidózást, a cigányozást, a kommunista elvtársozást a MOBILfórum OFFtopicban T68m-nek (ugyanis ő az egyetlen, akit én tiltottam ki, az összes többiben - nem érdekel, hiszi-e valaki vagy sem - vétlen vagyok).
Azonban úgy gondoltam és gondolom most is, hogy - egyetértve a Terminal régi vezetőségével - a napi politizálásnak, zsidózásnak, cigányozásnak SEMMI keresnivalója egy mobiltelefonokkal foglalkozó fórumban. Az OFFtopicban SEM!

És aki CSAK azért járt ide, hogy ezekről beszéljen, azért SAJNOS nem kár. Ha hajlandó másról (CSAK MÁSRÓL) fórumozni, akkor tegye meg.

Ne haragudj meg, nem érdekel a zsidózáshoz, cigányozáshoz, kommunistázáshoz való alkotmányos jog.

Ez nem az index PoliDilije, OTT LEHET ezt csinálni. De ott is AZONNAL törlést eredményez, ha más helyen politizálnak.

Sem az indexen, sem a nokiaprogramokon, sem a pappferen, sem a hardveraprón, sem a pdamania-n, sem az általam ismert többi mobilfórumon nem megengedett a politizálás, zsidózás, cigányozás, politizálás.

Itt ELŐRE le van írva, ki van hirdetve, mik a fórumozás feltételei. Aki nem tudja ezt elfogadni felnőtt módon, annak sértődés nélkül/helyett nem is kell regisztrálnia.
Megjegyzem, T68m tiltását tucatnyi figyelmeztetés után tettem meg. És NEM, NEM IGAZ, hogy nem tudta, mit csinál.


kedd máj. 21, 2013 19:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Tron írta:
... Egy fórum működését valóban ellehetetleníthetik a moderátorok, de a terminál/wikitech esetében ezt feldobni szerintem semmiképpen nem igaz.

Én hosszú idő óta nem látok semmiféle moderátori működést. Admin pedig 2012 szept. 04. óta nem szólt hozzá.

Hogy miért ilyen kicsi a forgalom, nem értem én sem. A HWSW sem pörög, ráadásul ott szinte mindent szabad. Elküldik egymást a sunyiba (finoman írtam), politizálnak (Win topikban). Akkor most mi is van?

Egy dolog lehet, ami szomorú ha így van (az én elképzelésem): az emberek nagy része halálra dolgozza magát, nincs pénze gépet építeni, telefont venni. Fórumba nem írogat, örül ha otthon nyugton lepihen. És hát minden tizedik munkaképes ember lepattant az országból. És a képzettebb, nyitottabb része.
Lehet hogy ez (is) a gond. Ne legyek vátesz. :(


kedd máj. 21, 2013 15:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Idézet:
Anno egy gyengébb hétvégén volt akkora forgalom a mobilos szekcióban, mint most, egy hónap alatt!!

A következő az lesz, hogy ráfogod a szerver hardverére, hogy nem ír senki a fórumba?
Ma már mindenki ért mindenhez.
Ha mégse, akkor is akad a szomszédban egy másik tini, akinek a keresztanyja látott már fényképen biciklis postást, és az meg tudja mondani a tutit.
Mért írnának a fórumba.

Most vissza ne vágj azzal, hogy idősebbek (tinikorból már kinőttek) is használnak telefont, azok ugyanis KÖRBENÉZNEK mielőtt vesznek valamit. Pl itt a fórumon, de nem feltétlen írnak is valamit.

Egy közeli ismerősöm (19 éves) pl most adta be a családjának, hogy az 1 hónapos görögországi nyári gyakorlatra FELTÉTLEN szükséges venni egy 60e-be kerülő telcsit (a mostanija se olcsóbb), mert kinn csak azzal lehet majd távrecsegni.

Egy fórum működését valóban ellehetetleníthetik a moderátorok, de a terminál/wikitech esetében ezt feldobni szerintem semmiképpen nem igaz.


kedd máj. 21, 2013 6:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Ez sem volt épp rövid. :wink: De legalább hozzászólás, mert az tényleg nem sok van jó ideje.
Hogy ennek mi az oka, az jó kérdés, de kizárható, hogy azért, mert 5-6 tag írásait moderálták, vagy netán egy időre felfüggesztették hozzászólási jogukat, ha politizáltak valamelyik szakmai topicban.

Valamikor én is a mobilon kezdtem még az lx-en, azután a Terminálon később felfedeztem, hogy érdemes még jó pár más topicban is szétnézni. Később inkább ezekben fordultam elő.
Volt, hogy megcsappantak a hozzászólások, nem jelentkeztek tagok kérdésekkel és problémákkal, amire válaszolni lehetett volna, főképp nyáron.
Azután a minimális aktivitás is gyakorlatilag megszűnt.
Megszokásból, nosztalgiából én még benézek, mert a böngészőben is egy könyvjelző, de leginkább csak olvasok, ha egyáltaláb van mit. Nem nagyon késztetnek reagálásra a megjelent írások.

Ezek szerint legalább néha te is benézel. :)
Azonban a modokra kenni, hogy ez a főképp szakmai fórum behalt, az minimum óriási aránytévesztés.


kedd máj. 21, 2013 5:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 17, 2013 12:55
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: a magban
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika írta:
... Gábor, kell ez???


Mivel Gábor nem ér rá, válaszolok helyette én: igen, kell!! !-F


Laci_L írta:
Csak nem t68m? Mindent értek. :)


Nem, szerintem semmit nem értesz. :roll:


Macika írta:
Elmondom Neked, hogy a terminal fórumot az az ember (a WikiTech tulajdonosa) vette át, aki mindvégig, az elsőtől az utolsóig SAJÁT ZSEBBŐL finanszírozta a terminal mobiltalikat (mikor volt az első? Tán 9-10 éve?),


Húúúúú-úúúúú, mekkora karakterhalmaz!! És milyen kevés tartalom! :twisted: Szóval a jelenlegi tulajdonos személye teljesen lényegtelen, nem változtat egyik admin, vagy mod múltján sem!

Macika írta:
valamiért nincs kedved vállalni a régi, ismert nickedet...

Nem, mert nem a név számít, hanem a mondanivaló!


Macika írta:
A terminal fórumának szabályzatát én írtam 9 éve (most is olvasható, kiemelten), sok módosításon ment keresztül egészen 6 évvel ezelőttig.
Nem szerepel benne konkrétan a politizálás tiltása, olvasd el, az elején van, mit kértem (nem parancsoltam, nem kinyilatkoztattam, KÉRTEM) az OFFtopicokról.
Mindvégig ehhez tartottam magamat.
Én.

Milyen féltenivalónk volt nekünk Ákoskával??? A hatalom?
Hogy elhíreszteli rólunk SY Admin, hogy túrjuk az orrunkat???
Vagy mégis mire gondolsz????
Hogy törölhettem valakinek a hozzászólását? Hogy belejavíthattam?
Kitiltani azt nem tudtunk (Ákoska és én, de akkor volt még 2-3 moderátor rajtunk kívül, csak inaktívak voltak, az ők moderátori jogát én töröltem, miután a Wikitech megvette a fórumot, és megkaptam a jogot az admin feladatokra is). Azelőtt egy rejtett fórumban kellett kérni, ha valakit ki akartunk tiltani. Ilyen sokszor volt, amikor robotok regisztráltak és **** tele a fórumot mindennel.
Ez volt az a féltenivaló, amire 45 évesen vertem magam???
Komolyan gondolod???


Nem, nem vártam, hogy ki fogja valaki is nyalni a s...ggemet, mert 15 éve egyetlen fillér nélkül napi több órán át csináltam az Hírnet/LX/Terminal fórumot, intéztem, szerveztem dolgokat, teszteket, stb-stb.
De arra azért nem számítottam, hogy valaki is lesz annyira arcátlan, hogy az én (mi) nyakamba(unkba) varrja a fórum elnéptelenedését...

De figyelj, barátom!

...................................................................................



Bla-bla-bla, bla-bla-blaaaa!!

Nem vagyunk barátok. Különben nem írkálnék olyan dolgokat, amikért megelégedéssel lehet moderálni a hozzászólásokat, vagy nick-et felfüggeszteni.

A vétkesek is ott rontják el, miután lebuktak, hogy túlmagyarázzák. Egy sima "nem tehettem róla" is elég lett volna, nem kell kisdoktorit írnod - bár mint sejted, ez nekünk nem mond/jelent semmit.
Mentegetheted magad, magatok (ha a többiek nevében is írtál), a történtek megítélésében nem lesz változás. Mert az világos, hogy soha nem fogod elismerni, vagy ti (adminok, modok) is aktív részesei voltatok a dolognak. Itt minden a régi, szóval nem is kellett volna tépni a mocskos szám, ti sem szivesen v**eltek széllel szemben, érthető, hogy maradtok a kőbe vésett álláspontotoknál.


A r***zásra, i****litázásra (basszus, vigyázni kell nagyon, mit ír az ember, mert hamar 3 év lehet belőle a rögtönítélőn, a spiclik mindenhol leselkednek a rasszistákok után - no, nem mintha az lennék: köszöngetni, hogy a vasaló is benne legyen az üdvözlésben, én nem mernék!) nem igen volt példa. Meg mondjuk egy baráti társaságban elég nehéz és fura is úgy beszélni egy jelenlévő problémáról, hogy nem szabad nevén nevezni, s körülírni is csak óvatosan, mert a szemünkben gerendának tűnő problémából hamar szálka kerülhet egy mod, admin szemébe.


Csak azt azért be kell lásd, hogy néha jobb nemet mondani, odébb állni, abbahagyni, befejezni, mintsem foggal-körömmel ragaszkodni és megcsömörlötten, fásultan, egykedvűen folytatni.
Ez csak egy fórum, nem kell túlmisztifikálni. A tulaj akár dev\null-ba is vághatja az egészet holnap, ha úgy tartja kedve. Nem az admin, vagy a mod a fórum lelke, hanem a fórumozók, akik visszajárnak, mert szeretnek itt lenni - mindegy, éppen ki az, aki felügyeli őket.
Egyébként szerencsésebb lett volna a teljes terminál fórumot a site-tal együtt kukázni, s itt valami újat indítani, új emberekkel (adminok, modok), levetkőzve a múlt fekete, szürke árnyait.


Anno egy gyengébb hétvégén volt akkora forgalom a mobilos szekcióban, mint most, egy hónap alatt!! Eltelt fél év (gy.k.: 1/2 év, vagy 6 hónap) 2013-ból, s a mobilos részben csak 24 topikhoz érkezett hozzászólás 2013.01.01 óta. :hm:
Micsoda pörrrrgés, kérem alássan! :) Bírjátok szuflával ezt a sok karitatív melót? Bár, most hogy a "köménymag" táptalaj nélkül maradt, kevesebb lehet a gyomlálni való...

Ha az OFF-ot nem számolom, akkor májusban, tehát az elmúlt 19,5 napban 3, azaz HÁROM topikhoz érkezett hozzászólás: az adok-veszekben egy 6-i "Torolheto, koszonom.", a "NOKIA DCT4 UNLOCK"-ban 3 hsz., a "HTC One - Full HD,4 Ultrapixel Camera, Quad cores"-ban pedig Laci L-lel beszélgettetek 2-2 hozzászólásban, szóval ez nem is annyira számít, tehát inkább csak 2, azaz KETTŐ topikhoz érkezett ÚJ hozzászólás .............. Ööööööööö, összesen mennyi is az: 4 db?! :jaj:
Hogy mondják szakszóval azt, amikor egy régen igen népszerű, de ma már haldokló fórumon a fórumozási együttható "1 hozzászólás/5 nap"? :lol: :lol:

Szóval válaszolsz kérlek, alfoldi kérdésére, miszerint: "Milyen érzés egy általatok tönkre vágott fórumon moderátornak lenni?"

:) Na, most már jöhet 100%-os ban!


hétf. máj. 20, 2013 15:24
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika írta:
... Gábor, kell ez???

Csak nem t68m?
Mindent értek. :)


szomb. máj. 18, 2013 12:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
outlaw_of_lowland írta:
Most nézz rá az adatlapomra. Ahova mindenki azt írhat be, amit akar...
A mondandóm konkrétan nem neked szólt, hanem Macikának. A fikázás helyett szerintem fuss neki újra és nem csak a betűket lásd, hanem próbáld értelmezni azt, amit írtam. Miért nem a hozzászólásom mondandójával vagy elfoglalva, miért azt nézed, ki vagyok és honnan jöttem? Ja, mert konkrét, értékelhető álláspontod s véleményed nincs, ezért inkább olyannal hozakodsz elő és olyanon csámcsogsz, aminek a témához semmi, de semmi köze. Váááárj, kik is szokták ezt csinálni a 3D-s életben??


Zavaros gondolatai szerintem nem voltak senkinek, de ugye mindenki magából indul ki.
És melyik honlapról beszélsz, amelyik német szerverről fut? Hogy jön az ide?

Érzek a mondataidban némi nacionalista, kirekesztő hangnemet, amire egyfelől nem igen találok magyarázatot, másfelől pedig már-már a BTK paragrafusait súrolja a hangnem. Szerintem azért, mert konkrét, értékelhető álláspontod s véleményed nincs, ezért inkább olyannal hozakodsz elő és olyanon csámcsogsz, aminek a témához semmi, de semmi köze. De ezt már leírtam egyszer.

Gábor, kell ez???


pén. máj. 17, 2013 21:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 17, 2013 12:55
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: a magban
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Laci_L írta:
outlaw_of_lowland írta:
...

Épületes hozzászólás. Főleg ha háttérként megnézzük a hozzászóló honlapját.

Az Email címe így kezdődik: fajnemesites
Bravó. Hitler is pontosan ezt mondta. A végeredmény jól ismert.

Ami meg a moderálást illeti: egy műszaki-technikai fórumról nem csoda hogy száműzték ezeket a zavaros gondolatokat.
Talán nem véletlen, hogy az említett honlap is német szerverről fut. Na miért? Az annyira szeretett nagy magyar honban nem lehet szervert bérelni?

És: részemről befejeztem a témát, a véleményem elmondtam. A posztoló írhat amit akar, a továbbiakban nem érdekel. :shock:

Ja igen: a nick neved meg angol, ez hogy fér össze a nagy magyarságoddal?



Most nézz rá az adatlapomra. Ahova mindenki azt írhat be, amit akar...
A mondandóm konkrétan nem neked szólt, hanem Macikának. A fikázás helyett szerintem fuss neki újra és nem csak a betűket lásd, hanem próbáld értelmezni azt, amit írtam. Miért nem a hozzászólásom mondandójával vagy elfoglalva, miért azt nézed, ki vagyok és honnan jöttem? Ja, mert konkrét, értékelhető álláspontod s véleményed nincs, ezért inkább olyannal hozakodsz elő és olyanon csámcsogsz, aminek a témához semmi, de semmi köze. Váááárj, kik is szokták ezt csinálni a 3D-s életben??


Zavaros gondolatai szerintem nem voltak senkinek, de ugye mindenki magából indul ki.
És melyik honlapról beszélsz, amelyik német szerverről fut? Hogy jön az ide?

Érzek a mondataidban némi nacionalista, kirekesztő hangnemet, amire egyfelől nem igen találok magyarázatot, másfelől pedig már-már a BTK paragrafusait súrolja a hangnem. Szerintem azért, mert konkrét, értékelhető álláspontod s véleményed nincs, ezért inkább olyannal hozakodsz elő és olyanon csámcsogsz, aminek a témához semmi, de semmi köze. De ezt már leírtam egyszer.


pén. máj. 17, 2013 21:40
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
outlaw_of_lowland írta:
Jól van Macika, örülök, hogy még mindig a régi vagy.
Meg az is klassz, hogy az új helyeteken is megtaláljátok a közös nevezőt az üzemeltetővel. Viszont kár, hogy ez az egész fórum már csak árnyéka önmagának.
Elmondom Neked, hogy a terminal fórumot az az ember (a WikiTech tulajdonosa) vette át, aki mindvégig, az elsőtől az utolsóig SAJÁT ZSEBBŐL finanszírozta a terminal mobiltalikat (mikor volt az első? Tán 9-10 éve?), ha volt valaha közöd az oldalhoz, akkor ismerheted is, ha voltál talin valaha is csak most valamiért nincs kedved vállalni a régi, ismert nickedet...
Esetleg így már más???

outlaw_of_lowland írta:
Az évek alatt a Terminál fórum mobilos részben összejött egy nagyon jó kis közösség, akik idővel már nem csak a mobiltelefonokról, mobilkommunkációról szerettek volna beszélgetni, hanem mint egy jó baráti társaságban, itt is felmerültek más témakörök, amelyek foglalkoztatták a nagy többséget.

Ezek között voltak kevésbé kényes és nagyon-nagyon kényes témák is, pl, politikai vonulatúak is. A "következetes" és "tőkeerős" tulajdonosi gárda eme utóbbi témának a jelenlétét nem nézte jó szemmel, s arra utasították az adminokat és a moderátorokat, hogy tűzzel-vassal írtsák az "off"-ot és regulázzák meg a renitenseket. Topik és hozzászólás törlések, kitiltások napokra, hetekre... Kritikát nem volt szabad megfogalmazni irányukba, véleményt sem igen lehetett alkotni semmiről, csak és kizárólag a mobilokról eshetett szó...
A nagypofájú rebellis csürhe - köztük én is - ezt nem nézte el, inkább odébb állt... Alapított egy saját fórumot magának, mentesülve a minden eddigi jogos és kevésbé jogos szakcionálás alól! Adminok, modok ott is vannak, de a legkevésbé sem cezaromániások.

Az volt a baj, hogy a modok, adminok (Macika, Ákoska, Sy) is - féltve a féltenivalójukat - behódoltak. Ahelyett, hogy elmagyarázták volna, hogy itt egy KÖZÖSSÉG jött létre! Mi akkor már túlléptünk a fórum szabta határokon: már nem csak karakterhalmazok születtek kérdéssé és mondattá, mély egyetértésben a "szabályzattal", hanem voltak önálló gondolataink is. Igazi barátságok kötődtek, az online világból kiléptünk a valódi világba és nem csak egy nickname voltunk egymásnak, hanem hús-vér emberek, arccal, hanggal, szívvel és lélekkel.

A terminal fórumának szabályzatát én írtam 9 éve (most is olvasható, kiemelten), sok módosításon ment keresztül egészen 6 évvel ezelőttig.
Nem szerepel benne konkrétan a politizálás tiltása, olvasd el, az elején van, mit kértem (nem parancsoltam, nem kinyilatkoztattam, KÉRTEM) az OFFtopicokról.
Mindvégig ehhez tartottam magamat.
Én.

Milyen féltenivalónk volt nekünk Ákoskával??? A hatalom?
Hogy elhíreszteli rólunk SY Admin, hogy túrjuk az orrunkat???
Vagy mégis mire gondolsz????
Hogy törölhettem valakinek a hozzászólását? Hogy belejavíthattam?
Kitiltani azt nem tudtunk (Ákoska és én, de akkor volt még 2-3 moderátor rajtunk kívül, csak inaktívak voltak, az ők moderátori jogát én töröltem, miután a Wikitech megvette a fórumot, és megkaptam a jogot az admin feladatokra is). Azelőtt egy rejtett fórumban kellett kérni, ha valakit ki akartunk tiltani. Ilyen sokszor volt, amikor robotok regisztráltak és **** tele a fórumot mindennel.
Ez volt az a féltenivaló, amire 45 évesen vertem magam???
Komolyan gondolod???

Nem, nem vártam, hogy ki fogja valaki is nyalni a s...ggemet, mert 15 éve egyetlen fillér nélkül napi több órán át csináltam az Hírnet/LX/Terminal fórumot, intéztem, szerveztem dolgokat, teszteket, stb-stb.
De arra azért nem számítottam, hogy valaki is lesz annyira arcátlan, hogy az én (mi) nyakamba(unkba) varrja a fórum elnéptelenedését...

De figyelj, barátom!
Ismerek pár fórumot, aktív vagyok több helyen azóta is és bizton mondhatom, hogy SEHOL nem engedik meg azt a fajta politizálást, rasszizmust, amit itt pár ember (nem sok, 2-3 max.) megengedett, jogként kikövetelt magának.
De jó, mutasd meg, melyik az a fórum, ahol eltűrik UGYANAZT a politizálást, cigányozást, zsidózást, amit itt nem tűrt el az admin és tiltott egyből!!!

Ismerek pár fórumot, sokban aktív tag is vagyok.
Olvasd el a szabályzatokat!
http://forum.sonymobil.hu/tema-off-szabalyzat
http://www.seria.hu/forum/viewtopic.php?t=16
http://www.nokiaprogramok.hu/forum/view ... p?f=7&t=44

outlaw_of_lowland írta:
S ahelyett, hogy engedték volna a további, még komolyabb közösséggé való formálódást, közibünk vágtak, hogy "na, ezt itt nem, ez nem az a hely!". S lehetett menni máshová, mert itt nem igen türtek meg minket.

Igen, ha nem tetszik a szabályzat, el lehet menni. Ezt így gondolom ma is és fogom holnap is.
Ha valakire többször rászólnak, hogy nem cigányozhat itt és a zsidókra sem tehet semmilyen megjegyzést büntetlenül, akkor az az illető ne legyen felháborodva, ha az ismételt CSAKAZÉRTIS bajuszráncigálása miatt kitiltásra kerül.

outlaw_of_lowland írta:
Pedig a mobilos rész pörgött a legjobban, itt volt a legaktívabb a tagság.

Igen, így van, még most is a legnagyobb hsz-szám itt van.
Épp emiatt nem értem, hogy miért itt kellett CSAKAZÉRTIS renitenskedni!?

outlaw_of_lowland írta:
Az adminok, modok nem azon munkálkodtak, hogy nekünk segítsenek ennek a megtartásában, s próbáljanak a lelkére beszélni a "következetes" és "tőkeerős" tulajdonosoknak, hogy talán érdemes lenne kivételt tenni, vagy legalább lazítani a szabályzaton (inkább tűrni picit többet, s nem tiltani ész nélkül). Legalább a próba kedvéért, hátha működik úgy is...

Ez - írhatnám burkoltabban is, de nem érdemled meg - szimplán hazugság.
Én magam többször írtam le itt KÉRVE T68m-et, hogy NE CSINÁLJA itt ezt. De kértem tőle személyesen is, hiszen nem titok, hogy személyesen ismerjük egymást, ahogy -ha jók a sejtéseim a személyedet illetően -veled is.

outlaw_of_lowland írta:
Sarkított példa jön: egy munkahelyen is mindenhonnan érkező emberek dolgoznak együtt, de nem lehet megszabni nekik, hogy ne ismerhessék meg jobban egymást, hogy barátokká legyenek - különben nem lesznek soha egy közösség -, vagy hogy mindig csak a munkájukról beszélgethessenek, de politikáról, a hétvégi családi programról, a tegnap esti focimeccsről, vagy az élet más nagy dolgairól meg NE!

Pedig egyszerű ez. Aktuálpolitikáról TILOS, az összes többire ott van az OFFtopic, ahol most is vagyunk.

De mondd már, NEKED nem beszédes az, hogy 415.124 hozzászólás van MOST, ebben a pillanatban a teljes mobilfórumban, ebből 39.208 az OFFtopicban!!!???
4949 topicban van 375.916 hozzászólás és EGYETLEN OFFtopicban van 39.208 hsz. (Ráadásul - úgy indítottam 2004. májusában az OFFtopicot újra, hogy VÉLETLENÜL kitöröltem az addigiakat visszafordíthatatlanul, tehát csak 9 év termése, nem 15-é, mint a teljes fórum).
Csak megjegyzem, a TELJES Windows fórumban van 15 év alatt 36.770 hsz, ~2.500-zal KEVESEBB, mint 9 év alatt itt az OFF-ban.

Nem tartod ezt furcsának annak fényében, hogy miket olvasol a fejemre???

outlaw_of_lowland írta:
Szóval mindez nem kellett, nem tetszett "odafent", s ahelyett, hogy a T. Vezetőség lazábbra vette volna a gyeplőt, látva a kialakult helyzetet, inkább bekeményített ... pechükre, mert onnantól már csak zsírozni tudták maguk alatt a lejtőt...

Megtehettem volna, hogy felállok, amikor veszekedtem Sy-vel. Ákoskával többször is beszélgettünk róla.
Megoldás lett volna nekünk, hogy hagyjuk a p.csába az egészet, izéljen egyedül az admin.
Te KOMOLYAN MONDOD, hogy felnőtt emberként úgy gondolod, jobb lett volna? Ha hagytam volna veszni 9-10 évnyi munkámat és ennyi minimális kontroll (mert azért beleszólásunk nem sok volt) nélkül is hagyjuk az admint végiggázolni a fórumon???
Kinek lett volna jobb???

outlaw_of_lowland írta:
Végül a Wikitech megvette az egészet, de olyan, mint régen, már nem lesz semmi itt.

Erre az elején írtam, "ki" a WikiTech és miért vette meg az egész terminalt. Sokkal többre számított, nem belőlem, BELŐLETEK!!!
Nekem itt nincs dolgom, én nem tudom újra visszahozni az életbe a fórumot.

outlaw_of_lowland írta:
SZERK: ha eljátszok a gondolattal, hogy "mit lett volna ha" én vagyok Mod, vagy Admin akkoriban... biztos, hogy inkább megköszöntem volna a lehetőséget - emberi tartás volt/van/lesz bennem - s lemondok előjogaimról. A mostani helyzet pedig már inkább ciki, mint sem elismerésre/tiszteletre méltó. 15 év ide, vagy oda: ahogy mondani szokták, jobb mindent a csúcson abbahagyni.

És ha megköszönted volna, azzal jobb lett volna a többieknek, a többi fórumozónak?
Ezt mondod azután is, amikor gondolkozol kicsit???

Elszomorító, ha így van...


És mi van a többi fórummal?
Arra is megvan a bűnbakod, hogy ki miatt nincsenek OTT hozzászólások???
Mert azért a Elektro is és a Hardver fórum is eléggé pörgős volt, úgy tudom, bár nem olvastam/írtam ott/oda gyakorlatilag egyáltalán.


pén. máj. 17, 2013 19:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
outlaw_of_lowland írta:
...

Épületes hozzászólás. Főleg ha háttérként megnézzük a hozzászóló honlapját.

Az Email címe így kezdődik: fajnemesites
Bravó. Hitler is pontosan ezt mondta. A végeredmény jól ismert.

Ami meg a moderálást illeti: egy műszaki-technikai fórumról nem csoda hogy száműzték ezeket a zavaros gondolatokat.
Talán nem véletlen, hogy az említett honlap is német szerverről fut. Na miért? Az annyira szeretett nagy magyar honban nem lehet szervert bérelni?

És: részemről befejeztem a témát, a véleményem elmondtam. A posztoló írhat amit akar, a továbbiakban nem érdekel. :shock:

Ja igen: a nick neved meg angol, ez hogy fér össze a nagy magyarságoddal?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L pén. máj. 17, 2013 19:42-kor.



pén. máj. 17, 2013 19:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 17, 2013 12:55
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: a magban
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Jól van Macika, örülök, hogy még mindig a régi vagy.
Meg az is klassz, hogy az új helyeteken is megtaláljátok a közös nevezőt az üzemeltetővel. Viszont kár, hogy ez az egész fórum már csak árnyéka önmagának.


Az évek alatt a Terminál fórum mobilos részben összejött egy nagyon jó kis közösség, akik idővel már nem csak a mobiltelefonokról, mobilkommunkációról szerettek volna beszélgetni, hanem mint egy jó baráti társaságban, itt is felmerültek más témakörök, amelyek foglalkoztatták a nagy többséget.

Ezek között voltak kevésbé kényes és nagyon-nagyon kényes témák is, pl, politikai vonulatúak is. A "következetes" és "tőkeerős" tulajdonosi gárda eme utóbbi témának a jelenlétét nem nézte jó szemmel, s arra utasították az adminokat és a moderátorokat, hogy tűzzel-vassal írtsák az "off"-ot és regulázzák meg a renitenseket. Topik és hozzászólás törlések, kitiltások napokra, hetekre... Kritikát nem volt szabad megfogalmazni irányukba, véleményt sem igen lehetett alkotni semmiről, csak és kizárólag a mobilokról eshetett szó...
A nagypofájú rebellis csürhe - köztük én is - ezt nem nézte el, inkább odébb állt... Alapított egy saját fórumot magának, mentesülve a minden eddigi jogos és kevésbé jogos szakcionálás alól! Adminok, modok ott is vannak, de a legkevésbé sem cezaromániások.

Az volt a baj, hogy a modok, adminok (Macika, Ákoska, Sy) is - féltve a féltenivalójukat - behódoltak. Ahelyett, hogy elmagyarázták volna, hogy itt egy KÖZÖSSÉG jött létre! Mi akkor már túlléptünk a fórum szabta határokon: már nem csak karakterhalmazok születtek kérdéssé és mondattá, mély egyetértésben a "szabályzattal", hanem voltak önálló gondolataink is. Igazi barátságok kötődtek, az online világból kiléptünk a valódi világba és nem csak egy nickname voltunk egymásnak, hanem hús-vér emberek, arccal, hanggal, szívvel és lélekkel.

S ahelyett, hogy engedték volna a további, még komolyabb közösséggé való formálódást, közibünk vágtak, hogy "na, ezt itt nem, ez nem az a hely!". S lehetett menni máshová, mert itt nem igen türtek meg minket. Pedig a mobilos rész pörgött a legjobban, itt volt a legaktívabb a tagság. Az adminok, modok nem azon munkálkodtak, hogy nekünk segítsenek ennek a megtartásában, s próbáljanak a lelkére beszélni a "következetes" és "tőkeerős" tulajdonosoknak, hogy talán érdemes lenne kivételt tenni, vagy legalább lazítani a szabályzaton (inkább tűrni picit többet, s nem tiltani ész nélkül). Legalább a próba kedvéért, hátha működik úgy is...

Sarkított példa jön: egy munkahelyen is mindenhonnan érkező emberek dolgoznak együtt, de nem lehet megszabni nekik, hogy ne ismerhessék meg jobban egymást, hogy barátokká legyenek - különben nem lesznek soha egy közösség -, vagy hogy mindig csak a munkájukról beszélgethessenek, de politikáról, a hétvégi családi programról, a tegnap esti focimeccsről, vagy az élet más nagy dolgairól meg NE!

Szóval mindez nem kellett, nem tetszett "odafent", s ahelyett, hogy a T. Vezetőség lazábbra vette volna a gyeplőt, látva a kialakult helyzetet, inkább bekeményített ... pechükre, mert onnantól már csak zsírozni tudták maguk alatt a lejtőt...
Végül a Wikitech megvette az egészet, de olyan, mint régen, már nem lesz semmi itt.


SZERK: ha eljátszok a gondolattal, hogy "mit lett volna ha" én vagyok Mod, vagy Admin akkoriban... biztos, hogy inkább megköszöntem volna a lehetőséget - emberi tartás volt/van/lesz bennem - s lemondok előjogaimról. A mostani helyzet pedig már inkább ciki, mint sem elismerésre/tiszteletre méltó. 15 év ide, vagy oda: ahogy mondani szokták, jobb mindent a csúcson abbahagyni.


pén. máj. 17, 2013 13:45
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
alfoldi írta:
Macika!

Milyen érzés egy általatok tönkre vágott fórumon (ahonnan a hozzáállásotokkal elüldöztétek a látogatókat) moderátornak lenni?
Megerőltető lehet a havi 2 új hozzászólás moderálása... :) De gondolom, ma 2013-ban még továbbra se vallanád be, hogy ti voltatok a helikopterek és nem a többiek voltak hülyék...

Ez most így, vasárnap reggel negyed 8 előtt picivel Beléd hasított? :)

Igen, volt egy (illetve kettő) ADMIN (semmi közöm hozzájuk, soha nem láttam, sosem találkoztam velük, de ők voltak az oldal működtetéséért felelős cég (értsd, aki fizeti a szervert és a működtetést) emberei), akiknek volt egy begyepesedett véleményük, hogyan kell moderálni.
Megjegyzem, 1999 óta vagyok moderátor itt, azaz 15. éve, ez a döglődés pedig 3-4 éve indult, pont egybeesve meg nem nevezett admin(ok) tevékenységével, valamint a nokiaprogramok.hu fórum felfutásával.
Mivel az imént nevezett oldal is alapjaiban az általam, 2000 tájékán megfogalmazott fórumszabályzatot használja (erre engedélyt kértek és kaptak tőlem) és tartatja be igen keményen az ottani moderátorok által, így nem ez vezetett az évek során HirNet/LX/Terminal néven illetett fórum elnéptelenedéséhez.

Ellenben volt pár olyan tag (neveket nem mondok, de úgyis tudod), aki egyszerűen nem volt hajlandó elfogadni, hogy az mondja a feltételeket, akinél a pénz van.
Csakazértis szemtelenkedtek az oldal fenntartóját képviselő adminnal, aminek sorozatos tiltások, kizárások lettek a következményei.
Az a baj, hogy igazán megvédeni sem tudtam ezeket az illetőket (Zsolti4/cineDOG, T68m), mert le lettem söpörve azzal, hogy tételesen milyen szabályzatot sértettek meg, ráadásul csakazértis.
Folyamatos volt a politizálás, ez volt az, amire azonnali és kíméletlen törléssel válaszolt az ADMIN.
Persze tudta mindenki, hogy tilos a politizálás a mobilfórumon, de csak azértis.

Szóval az "általatok tönkrevágott" rágalmat elég határozottan visszautasítom.

Ha valamit nem értesz, nem látsz át, szerintem kérdezz először!

Szeretném megkérdezni, hogy körülnéztél-e MINDEGYIK fórumban itt a terminálon?
Én ugyanis az elmúlt 15 évben összesen EGYETLEN rész-fórumban működtem, a mobilfórumban. SOHA nem moderáltam máshol, pedig van még vagy 15 alfórum.
Igaz, moderátori jogom mindenhová van, de csak talán 2 éve, amióta megvette a WikiTech az egész - akkor már döglött - fórumot.

SZERINTED a többi fórumban miért nincsenek hónapok óta hozzászólások? Mert általam tönkre lettek téve azok a fórumok, ahol még olvasóként sem voltam jelen, nem hogy íróként, és főleg nem moderátorként?
Nem veszed észre, hogy mennyire átlátszó az, amit írsz?

Nos?


vas. máj. 12, 2013 20:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
alfoldi írta:
... ahonnan a hozzáállásotokkal elüldöztétek a látogatókat ...

Megtennéd, hogy elmondod, konkrétan mire gondolsz? :shock:


vas. máj. 12, 2013 18:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. aug. 29, 2008 23:10
Hozzászólások: 43
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika!

Milyen érzés egy általatok tönkre vágott fórumon (ahonnan a hozzáállásotokkal elüldöztétek a látogatókat) moderátornak lenni?
Megerőltető lehet a havi 2 új hozzászólás moderálása... :) De gondolom, ma 2013-ban még továbbra se vallanád be, hogy ti voltatok a helikopterek és nem a többiek voltak hülyék...


vas. máj. 12, 2013 6:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
"Lehet azután utólagosan játszani az engedélyekkel"
Már ha a készülék használója egyáltalán felfogja, hogy ilyesmit kellene csinálnia.
Szerintem a többség a legkisebb mértékben sincs tisztában ezekkel a kockázati tényezőkkel.
Mint ahogy azzal sem (egy másik topiban hosszasan vitatkoztam e-miatt a társasággal), hogy ezek a masinák SZÁMÍTÓGÉPEK, nem pedig telefonok.
Otthonra bezzeg teszi fel a vírusirtót, a féregkeresőt, a tűzfalat, némelyiket több példányban is.
Ha összedől, meg némi morgások közt újratelepíti (persze valami tört, netről letöltött izével.)

És a "telefon"?


pén. ápr. 12, 2013 7:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
TargeT írta:
A cikk főleg az Apple iPhone-ról szól, azt nem ismerem, de hasonló helyzet van az Androidnál is.
Nem nagyon tudsz mit csinálni. Ha telepíteni akarsz egy appot, és felsorolja telepítéskor, hogy mihez kér engedélyt, akkor nincs módot ezek közül gyomlálni, hogy mit igen és mit nem.
Pl. hogy egy zseblámpa alkalmazásnak minek a címjegyzéked. De nincs választásod, mert vagy az egész telepítést utasítod el, vagy beletörődsz, hogy ez van, és mégis kell a cucc.
Lehet azután utólagosan játszani az engedélyekkel, és később letiltani a hozzáférést, amit nem akarsz, de azt hiszem ahhoz már fizetős verziójú app kell, no meg ki teszi ezt meg egyenként végigbogarászva a telepített alkalmazásokat, és jól eldönteni, hogy mit lehessen.
Van ingyenes megoldás is, az avast! biztonsági alkalmazás tűzfal részt is tartalmaz, így ha akarod, legalább az internetes hozzáférését le tudod tiltani az egyes programoknak.
Megint kérdés, hogy ki csinálja ezt meg.
Egyébként ez az avast! egyáltalán nem terheli a kütyüt, nem zabálja az akkut.

Ez amit leírtál (egyébként - az avast kivételével - teljesen egyetértünk!), ez szerintem annyi kiegészítésre szorul, hogy azért ez főleg a törött (amúgy fizetős) programokra vonatkozik. Egyetlen hacker sem a két szép szemünkért csinálja a programtöréseket...


szer. ápr. 10, 2013 19:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
A cikk főleg az Apple iPhone-ról szól, azt nem ismerem, de hasonló helyzet van az Androidnál is.
Nem nagyon tudsz mit csinálni. Ha telepíteni akarsz egy appot, és felsorolja telepítéskor, hogy mihez kér engedélyt, akkor nincs módot ezek közül gyomlálni, hogy mit igen és mit nem.
Pl. hogy egy zseblámpa alkalmazásnak minek a címjegyzéked. De nincs választásod, mert vagy az egész telepítést utasítod el, vagy beletörődsz, hogy ez van, és mégis kell a cucc.
Lehet azután utólagosan játszani az engedélyekkel, és később letiltani a hozzáférést, amit nem akarsz, de azt hiszem ahhoz már fizetős verziójú app kell, no meg ki teszi ezt meg egyenként végigbogarászva a telepített alkalmazásokat, és jól eldönteni, hogy mit lehessen.
Van ingyenes megoldás is, az avast! biztonsági alkalmazás tűzfal részt is tartalmaz, így ha akarod, legalább az internetes hozzáférését le tudod tiltani az egyes programoknak.
Megint kérdés, hogy ki csinálja ezt meg.
Egyébként ez az avast! egyáltalán nem terheli a kütyüt, nem zabálja az akkut.


szer. ápr. 10, 2013 18:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Érdekes hírt olvastam, hátha mást is érdekel: Indokolatlanul sok adattal játszanak a mobil appok

http://www.hwsw.hu/hirek/50086/okostelefon-biztonsag-app-iphone-kutatas-szemelyes-adat.html?utm_campaign=newsletter&utm_medium=email&utm_source=hirlevel&utm_content=vezercikk

Mindenesetre elgondolkoztató. :shock:


szer. ápr. 10, 2013 15:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Van fejlemény az ügyben.
http://www.wikitech.hu/mobil/2013/03/05 ... mindenkit/


kedd márc. 05, 2013 19:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Én sem értettem a nagy felháborodást, az 500 mb azért az emberek jó részének elég, az a pár ember akinek mégsem, max elmegy a T-től, vagy használja lassítva a netet. Bár nagyon tudnék örülni, ha az országban ez lenne a legnagyobb probléma.


kedd márc. 05, 2013 13:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Susogó írta:
A "A T-Mobile kinyírta a mobilos mobilnetet"
Cikk szerzője egy kicsit naiv és nem ebben az országban él:
1. Miért csodálkozik az IT szektor nagyon kemény megadóztatása után????
2. Megoldásként a 1430 felhívását javasolja... Aki már hívta az tudja, hogy egy ügy elintézéséhez, bármi is legyen, legalább 5 ügyintézővel kell beszélni, többórás telefonálás után.

Fene tudja. Létezik a munkahelyeken WLAN, otthon is WLAN, a kettő között meg csak ki lehet bírni avalahogy sz.ros 500 megából.
Az én flottámban is 500 MB-os net van mindenkinek alapáron, 500 MB elérésekor csak (nem zavaró mértékű) lassítással. Legutóbbi havi forgalmam 1,2 GB volt.

A cikkben olvasható mértékű és stílusú felháborodást szerintem kizárólag csak az indokolna, ha az 500 MB-nál megállna a netezés lehetősége a számlaciklus végéig vagy a túllépésért MB-onkénti díjat kellene fizetni. Akkor jogos lenne. De erről SZÓ NINCS, korlátlanná válik, igaz, csökkentett sebességgel.


hétf. márc. 04, 2013 1:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 03, 2013 13:54
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
A "A T-Mobile kinyírta a mobilos mobilnetet"

Cikk szerzője egy kicsit naiv és nem ebben az országban él:

1. Miért csodálkozik az IT szektor nagyon kemény megadóztatása után????

2. Megoldásként a 1430 felhívását javasolja... Aki már hívta az tudja, hogy egy ügy elintézéséhez, bármi is legyen, legalább 5 ügyintézővel kell beszélni, többórás telefonálás után.


vas. márc. 03, 2013 14:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
joc_ írta:
Macika írta:
Igen, saját szerverről linkelem én pl.
jaértem.

Amúgy nem ismerem a phpBB lelkét, de hirtelen pl. ezt gugliztam: (alul, 1.5.6. pont lehet esetleg érdekes...)
http://phpbb.hu/utmutatok/35
meg ezt:
http://www.phpbb.com/support/documentat ... ssions.php
Hátha segít.

Bocs, ne sértődj meg, de googlezni én is tudok, ezeket én is ismerem. :)
Ha Te megtaláltad, hol kell/lehet engedélyezni a hozzászólásokhoz a képfeltöltést, AKKOR írd ide légyszi. :)
Mert AZ segítség... :)


csüt. ápr. 12, 2012 16:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika írta:
Igen, saját szerverről linkelem én pl.
jaértem.

Amúgy nem ismerem a phpBB lelkét, de hirtelen pl. ezt gugliztam: (alul, 1.5.6. pont lehet esetleg érdekes...)
http://phpbb.hu/utmutatok/35
meg ezt:
http://www.phpbb.com/support/documentat ... ssions.php
Hátha segít.


csüt. ápr. 12, 2012 14:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
joc_ írta:
Macika írta:
Amióta megkaptam a full admin jogot a motor felett, azóta keresem, hogyan lehet. Mert szerintem lehet, csak még én nem találtam meg.
Ha esetleg valaki járatos a phpBB-ben, kérem segítsen privátban, hogy aktiválhassam ezt a lehetőséget!
Köszönöm előre is!
De ez hogy van, hogy van akinek lehet (mert látom a hsz-ek egy részében), én meg nem tudok?
Vagy ti is gyorsan feltöltitek valahova és onnan belinkelitek??

Igen, saját szerverről linkelem én pl.


csüt. ápr. 12, 2012 14:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika írta:
joc_ írta:
Valakitől külön kérni kell, hogy képeket is tudjak beszúrni a hsz-be? (Nem külső URL-en elérhető, hanem ide feltölthető képekre gondolok.)

Amióta megkaptam a full admin jogot a motor felett, azóta keresem, hogyan lehet. Mert szerintem lehet, csak még én nem találtam meg.
Ha esetleg valaki járatos a phpBB-ben, kérem segítsen privátban, hogy aktiválhassam ezt a lehetőséget!
Köszönöm előre is!
De ez hogy van, hogy van akinek lehet (mert látom a hsz-ek egy részében), én meg nem tudok?
Vagy ti is gyorsan feltöltitek valahova és onnan belinkelitek??


csüt. ápr. 12, 2012 14:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
joc_ írta:
Valakitől külön kérni kell, hogy képeket is tudjak beszúrni a hsz-be? (Nem külső URL-en elérhető, hanem ide feltölthető képekre gondolok.)

Amióta megkaptam a full admin jogot a motor felett, azóta keresem, hogyan lehet. Mert szerintem lehet, csak még én nem találtam meg.
Ha esetleg valaki járatos a phpBB-ben, kérem segítsen privátban, hogy aktiválhassam ezt a lehetőséget!
Köszönöm előre is!


csüt. ápr. 12, 2012 14:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Valakitől külön kérni kell, hogy képeket is tudjak beszúrni a hsz-be? (Nem külső URL-en elérhető, hanem ide feltölthető képekre gondolok.)


csüt. ápr. 12, 2012 14:18
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
nn írta:
láttatok már ilyent?
volt egy nem fogadott hívásom, 3 perc múlva visszahívom viszont a T mobilos hang azt mondja hogy azon a számon előfizető nem kapcsolható.... :)
mi lehet ez?
Vagy egy másik lehetőség: VOIP-os előfizetésnél (voipdiscount, rynga...) sms-el be lett regisztrálva egy feltöltőkártyás telefonszámszám. Híváskor ki tudom választani, hogy ezt a számot írja ki a hívottnak. Akkor is, ha közben az a telefonszám már régen megszünt...


pén. márc. 09, 2012 14:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Pl. egy cég kimenő hívásait kezelő vonal. Szoktak ilyet alkalmazni, a kimenő hívásokat van hogy a mobilszolgáltató occsóbbért adja (például ha direktbe az ő hálózatához tartozót akarja bentről hívni valaki). Az alközpont meg programozható, hogy ha 06-x0-... hívás megy kifelé, azt ez a vonal kezeli le.

"Rosszabb" esetben felhívod, bejelentkezik egy központ kezelő, és akkor sem tudja neked megmondani, hogy az ezer alkalmazott közül ki akart téged hívni.


pén. márc. 09, 2012 13:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
láttatok már ilyent?
volt egy nem fogadott hívásom, 3 perc múlva visszahívom viszont a T mobilos hang azt mondja hogy azon a számon előfizető nem kapcsolható.... :)

mi lehet ez?


pén. márc. 09, 2012 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Megfelezhetnek a topiknev fontjanak meretet, "enyhen" katasztrofalisan nez ki...


pén. jan. 20, 2012 18:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
persze, értem én teljesen. csak arra utaltam, hogy tényleg eltelt néhány év azóta, hogy hatalmas élet volt itt, és kíváncsian várom, hogy mennyien jönnek vissza ide olyanok, akik új törzshelyet kerestek annó.


pén. jan. 20, 2012 16:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Londelmor írta:
rég nem jártam erre, de ahogy látom nem nagy a pörgés most sem. kíváncsi vagyok mit hoz ez a megújulás.

Rajtunk múlik, más nem fogja megújítani, hsz-ekkel teleírni újra a fórumot.
A WkiTeches fiúk felkarolták a fórumot, biztosítják a szervert, ők megtettek mindent, hogy továbbélhessen, a többi rajtunk múlik.


pén. jan. 20, 2012 8:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 39234 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 785  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség