Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 20, 2024 15:59



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 778, 779, 780, 781, 782, 783, 784, 785  Következő
OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Audi A4 TDI...majd egyszer :-)
Hozzászólás 
Meggylé írta:
Most kaptam: Conquest travel
1 hét Jordániában, 3* hotel+reggeli, repülővel: 20eFT !!!
Indulások máj30,jún1-2-4.

NEM SEMMI!


Honnan kaptad? Augusztus környékére nekem is kellene egy ilyen ajánlat... :mrgreen:


pén. máj. 28, 2004 10:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Silver írta:
Természetesen értem, amit írsz, de mélységesen fel vagyok háborodva. Milyen ország az, ahol egy jöttment kereskedő kétségbe vonja az állam által kiadott okmány hitelességét, pusztán azért, mert én - élve az állampolgári jogaimmal, melyekkel védhetem az adataim felhasználását - megtagadom a személyes okmányaim másolását??

És ha én feltételezem, hogy a kereskedő visszaél a lemásolt okmányokkal? Akkor mit csináljak?

Lassan kezd olyan érzésem lenni, hogy a vevő érezze magát megtisztelve, hogy a kereskedő hajlandó neki bármit is eladni.


Szerinted egy fénymásolattal mit lehet csinálni ami visszaélés ???

Egyébként hamis személyit én is tudnék szerezni, max 30 rugóból megvan a dolog, és meg nem mondod ránézésre, hogy eredeti-e vagy sem, amellett arról nem is beszélve, hogy mi van ha talált/lopott? Az én személyimben kb 12 évvel ezelőtti képem van, senki nem ismerne rám az alapján, és ez nagyon sok embernél ilyen :( .

Ami nagyon érdekes, hogy január 1 előtt senkit nem zavart, ha lemásoltam valamelyik igazolványát, kérdezem én, azota megbízhatatlanabb vagyok szerinted ???

De mint írtam is, nem kötelező, hogy aláírja, de akkor vállalja a költségeket, amivel én felmentem magam az Ő személyi papírjainak eredetiségére vonatkozó megállapítása alól. Jelenleg engem egy törvény sem kötelez (tudtommal), hogy meg tudjam állapítani egy igazolvány eredetiségét...

Egyébként január óta mióta kitalálták ezt a törvényt, több mint 300 szerződést kötöttem, és csak 1 kötött bele a fénymásolásba, ami azt jelenti, hogy az emberek nagyrésze azért megbízik bennem...

De ezen szerintem kár vitatkozzunk, én így érzem/csinálom a dolgot, lehet hogy más pedig máshogy. Mint láthattad, ha olvasod a fórumot, ált. itt is megpróbálok segiteni másoknak, ez a boltban sincs másképpen, viszont azt a kis figyelmességet elvárom egy Vevőtől, ha már nem is segíti a munkámat, akkor legalább ne akadályozzon.


pén. máj. 28, 2004 10:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Jó, ha tudod, hogy kötelességem megtagadni a vásárlást, ha kételkedek valamelyik okmány hitelességében. Namost, ha valaki nem engedi meg, hogy lemásoljam semmi másra nem tudok gondolni, csak arra, hogy hamis az okmány... Ebből következik, hogy törvényt nem sértettem, csak kompromisszumot kötöttem, hogy mindketten elégedettek legyünk. (természetesen nem éltem vissza eddig sem, és ezután sem semmilyen okmány másolattal, bár nem is nagyon lehet...)


Természetesen értem, amit írsz, de mélységesen fel vagyok háborodva. Milyen ország az, ahol egy jöttment kereskedő kétségbe vonja az állam által kiadott okmány hitelességét, pusztán azért, mert én - élve az állampolgári jogaimmal, melyekkel védhetem az adataim felhasználását - megtagadom a személyes okmányaim másolását??

És ha én feltételezem, hogy a kereskedő visszaél a lemásolt okmányokkal? Akkor mit csináljak?

Lassan kezd olyan érzésem lenni, hogy a vevő érezze magát megtisztelve, hogy a kereskedő hajlandó neki bármit is eladni.


pén. máj. 28, 2004 8:24
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
2004 BAJNOKA A FERENCVÁROS LABDARÚGÓCSAPATA!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


csüt. máj. 27, 2004 23:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Silver írta:
Azt ugye tudod, hogy ezzel pont te jártál el törvénytelenül, ugyanis ezzel az indokkal nem tagadhatod meg az ügyfél szerződési igényét?


Nem egészen.
Nem tagadtam meg, csak rábeszéltem, hogy írja alá, hogy beleeggyezik a másolásba. Mégegyszer leírom a Te kedvedért: én senki okmányáért nem vállalok felelősséget, főleg olyan emberért nem akit akkor látok életemben először.
Felajálhattam volna neki azt is, hogy kihívok egy rendőrt, aki igazolja, hogy hiteles az okmány, és egy közjegyzőt, hogy írja alá, hogy a személyi eredeti, csak a tulaj nem egyezik bele a másolásba (természetesen mindezt az ügyfél költségére), és akkor mindketten elégedettek lettünk volna ?? Szerintem nem.

Jó, ha tudod, hogy kötelességem megtagadni a vásárlást, ha kételkedek valamelyik okmány hitelességében. Namost, ha valaki nem engedi meg, hogy lemásoljam semmi másra nem tudok gondolni, csak arra, hogy hamis az okmány... Ebből következik, hogy törvényt nem sértettem, csak kompromisszumot kötöttem, hogy mindketten elégedettek legyünk. (természetesen nem éltem vissza eddig sem, és ezután sem semmilyen okmány másolattal, bár nem is nagyon lehet...)


csüt. máj. 27, 2004 21:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Silver írta:
Trabi TM írta:
másrészt akkor innen nem visz telefont így szegény beletörődött :D


Azt ugye tudod, hogy ezzel pont te jártál el törvénytelenül, ugyanis ezzel az indokkal nem tagadhatod meg az ügyfél szerződési igényét?


De szerzett egy ügyfelet :) A mamika meg ugyse tudja az ilyen dolgokat,meg amúgy is kellett neki a telcsi,nem? :)


csüt. máj. 27, 2004 21:19
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
másrészt akkor innen nem visz telefont így szegény beletörődött :D


Azt ugye tudod, hogy ezzel pont te jártál el törvénytelenül, ugyanis ezzel az indokkal nem tagadhatod meg az ügyfél szerződési igényét?


csüt. máj. 27, 2004 21:08
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Jordánia nem ilyen vészes. Nézz be az INDEX Utazás Jordánia fórumába!!
Nagyon is jó!!
Csak nem érek rá elmenni.


csüt. máj. 27, 2004 15:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Hamár offtopic, akkor hadd szóljon:

"Gandalf mondja Samunak és Frodónak: - De jó nektek! A munkátok a hobbitok..."

Boccs...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BrOnZ csüt. máj. 27, 2004 15:42-kor.



csüt. máj. 27, 2004 15:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Volt már ilyen... Legolcsóbb nyaralás főszezonban, teljes ellátással a Golan fennsíkon. Csak meg kell védeni... :lol:


csüt. máj. 27, 2004 15:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Most kaptam: Conquest travel
1 hét Jordániában, 3* hotel+reggeli, repülővel: 20eFT !!!
Indulások máj30,jún1-2-4.

NEM SEMMI!


csüt. máj. 27, 2004 15:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
He-He-He. :-). Valamit-valamiért. Ti úgyis több lóvét kaptok, mint mi :-).


Azért nem lett volna rossz felvenni. Márcsak azért sem, mert 5kredites és még érdekel is.


csüt. máj. 27, 2004 7:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Egyik könyvtárban sincs. Úgyhogy tényleg olyasvalaki kell, aki felvette ezt a tárgyat. Vagy a tanszéken kell pitizni.


szer. máj. 26, 2004 22:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Rozso2 írta:
pampika írta:
Na jó,azért még ott nem tartunk,de legalább megláthatjuk,hogy mi is ma a trend ilyen téren :)
Rozsó írta,hogy neki lesz ilyen tárgya jövő félévben a BME-n.Majd a jegyzeteket meg kéne szerezni tőle,mert abból sztem mindenki tudna okulni így totál alapszinttől és akkor aztán tényleg tudnánk ontani a jót.

Terminál Labs :lol:


Sajnos nem engedte a Neptun, hogy felvegyem a tárgyat, mert én Gépész Karos vagyok és csak Villanyosok vagy Informatikusok vehetik fel :(


He-He-He. :-). Valamit-valamiért. Ti úgyis több lóvét kaptok, mint mi :-).

Na jó. Megnézem én ezeket a villanykari olvasóban. 1 hétre kikölcsönözhető, akkor le lehet kopírozni. Vagy pedig meg kell nézni az OMIKK-ban.

AAIT: Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék


szer. máj. 26, 2004 22:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Az jó lenne,ha lenne jegyzet.Sok szeretettel várjuk :lol:


szer. máj. 26, 2004 22:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
pampika írta:
Na jó,azért még ott nem tartunk,de legalább megláthatjuk,hogy mi is ma a trend ilyen téren :)
Rozsó írta,hogy neki lesz ilyen tárgya jövő félévben a BME-n.Majd a jegyzeteket meg kéne szerezni tőle,mert abból sztem mindenki tudna okulni így totál alapszinttől és akkor aztán tényleg tudnánk ontani a jót.

Terminál Labs :lol:


Sajnos nem engedte a Neptun, hogy felvegyem a tárgyat, mert én Gépész Karos vagyok és csak Villanyosok vagy Informatikusok vehetik fel :(

De egy jóbarátomat a Villanykaron rábeszéltem, hogy vegye fel és lehet, hogy néha bejárok majd vele. A jegyzeteit meg eltudom majd kérni.

Amúgy ezek a könyvek vannak kiírva a tárgyhoz:

13. Jegyzet, tankönyv, felhasználható irodalom:

1. Symbian OS Communications Programming ISBN: 0470844302

2. Programming for the Series 60 Platform and Symbian OS. ISBN: 0470849487

3. Tanszéki jegyzet

15. A tantárgy tematikáját kidolgozta:

Név:
Beosztás:
Tanszék, Int.:

Dr. Charaf Hassan
Egyetemi docens
AAIT

Rajacsics Tamás
Tanársegéd
AAIT

Csúcs Gergely
Doktorandusz
AAIT

Bakos Balázs
NOKIA

Fodor Szabolcs
NOKIA


Mi az AAIT?


http://www.vdk.bme.hu/targykov/valaszthato/viau9170.htm


szer. máj. 26, 2004 22:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Végülis van már a Terminálról a SkynetCalc.... jöhetnek mér egyebek is. :)


szer. máj. 26, 2004 22:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Na jó,azért még ott nem tartunk,de legalább megláthatjuk,hogy mi is ma a trend ilyen téren :)
Rozsó írta,hogy neki lesz ilyen tárgya jövő félévben a BME-n.Majd a jegyzeteket meg kéne szerezni tőle,mert abból sztem mindenki tudna okulni így totál alapszinttől és akkor aztán tényleg tudnánk ontani a jót.

Terminál Labs :lol:


szer. máj. 26, 2004 21:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Hajrá, hajrá!!!

Sok jó értelmes és INGYENES java progit akarok, ideje hogy csináljatok! :)


szer. máj. 26, 2004 21:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Holnap lesz a MOM Parkban Java fejlesztői konferencia.Esetleg jön még valaki?Mi megyünk haverral :)
Ingyé van :twisted:

http://hu.sun.com/esemeny/fejlesztoi_konferencia/


szer. máj. 26, 2004 21:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
másrészt akkor innen nem visz telefont így szegény beletörődött :D


:lol:


szer. máj. 26, 2004 21:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Nálam voda-SIM cserénél a helyi dealer csaj nem kérdezett semmit, mikor elvette, egyből lefénymásolta. Amúgy miért másolják le???


Én feltöltősnél soha nem másolom le, előfizunál pedig mindig. Kérdezni én sem szoktam 8) .
Egyébként azért kellene lemásolni, mert ha nem másolom le akkor én vállalom a felelősséget a személyi hiteleségéért, namármost én ezért nem tudok, és nem is akarok felelősséget vállalni.
Kártyásnál pedig annyira nem érdekel, azokért akár még vállalom is a felelősséget :D .

Pont a minap jött be egy nő, előfizuval GX10i-t venni, és szóvátette, hogy törvénytelen lemásolni a személyiét... Mire elmagyaráztam neki, hogy egyrészt nem törvénytelen, mert alá fogja írni, hogy beleeggyezik :lol: , másrészt akkor innen nem visz telefont így szegény beletörődött :D
Azt azért hozzátaszem, hogy az egész megyében csak nálam volt akkor GX10 sehol máshol 8) de a többi környékbeli boltban is mindedenhol lemásolták volna...


szer. máj. 26, 2004 21:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Gondolom az,hogy ha vmi gondjuk lenne a kedves delikvenssel és a rendőr bácsiknak kell keresnie az illetőt,akkor legalább tudják,hogy gogy is fest.Vagy ha mondjuk megkérdőjeleződik a kiléted,akkor meg tudják nézni,hogy a vásárláskor leadott ÉN-edhez azóta is hasonlítasz-e :)


szer. máj. 26, 2004 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
pampika írta:
vizsla1 írta:
Trabi TM írta:
BrOnZ írta:
Na ez az engedélykérés nekem csak most tűnt fel, mert amikor pl. tavaly vettem a telefonomat nem kértek semmit. :) beírták a számomat, és látták, hogy régi és jó kuncsaft vagyok :) Most amikor üzletire váltottam az egységes percdíj illetve a mp alapú számlázás miatt, kellett apeh igazolás, meg vállalkozói engedély a tranzakcióhoz. Ekkor lepődtem meg, hogy az ellenőrzés után megkérdezte a munkatárs, hogy hozzájárulok-e a másoláshoz.


Május 1 óta kötelező megkérdezni, hogy hozzájárul-e (elvileg) :wink:


Nálam voda-SIM cserénél a helyi dealer csaj nem kérdezett semmit, mikor elvette, egyből lefénymásolta. Amúgy miért másolják le???



Hát nem tarthatja meg :lol: :wink:


De akkor is: mi a célja?


szer. máj. 26, 2004 20:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Trabi TM írta:
BrOnZ írta:
Na ez az engedélykérés nekem csak most tűnt fel, mert amikor pl. tavaly vettem a telefonomat nem kértek semmit. :) beírták a számomat, és látták, hogy régi és jó kuncsaft vagyok :) Most amikor üzletire váltottam az egységes percdíj illetve a mp alapú számlázás miatt, kellett apeh igazolás, meg vállalkozói engedély a tranzakcióhoz. Ekkor lepődtem meg, hogy az ellenőrzés után megkérdezte a munkatárs, hogy hozzájárulok-e a másoláshoz.


Május 1 óta kötelező megkérdezni, hogy hozzájárul-e (elvileg) :wink:


Nálam voda-SIM cserénél a helyi dealer csaj nem kérdezett semmit, mikor elvette, egyből lefénymásolta. Amúgy miért másolják le???


Hát nem tarthatja meg :lol: :wink:


szer. máj. 26, 2004 19:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
BrOnZ írta:
Na ez az engedélykérés nekem csak most tűnt fel, mert amikor pl. tavaly vettem a telefonomat nem kértek semmit. :) beírták a számomat, és látták, hogy régi és jó kuncsaft vagyok :) Most amikor üzletire váltottam az egységes percdíj illetve a mp alapú számlázás miatt, kellett apeh igazolás, meg vállalkozói engedély a tranzakcióhoz. Ekkor lepődtem meg, hogy az ellenőrzés után megkérdezte a munkatárs, hogy hozzájárulok-e a másoláshoz.


Május 1 óta kötelező megkérdezni, hogy hozzájárul-e (elvileg) :wink:


Nálam voda-SIM cserénél a helyi dealer csaj nem kérdezett semmit, mikor elvette, egyből lefénymásolta. Amúgy miért másolják le???


szer. máj. 26, 2004 19:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1341
Tartózkodási hely: Inzell
Hozzászólás 
Ez annyira nem is offtopik:
http://pcforum.hu/hirek/?qnid=8374&ri=html


szer. máj. 26, 2004 18:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Na ez az engedélykérés nekem csak most tűnt fel, mert amikor pl. tavaly vettem a telefonomat nem kértek semmit. :) beírták a számomat, és látták, hogy régi és jó kuncsaft vagyok :) Most amikor üzletire váltottam az egységes percdíj illetve a mp alapú számlázás miatt, kellett apeh igazolás, meg vállalkozói engedély a tranzakcióhoz. Ekkor lepődtem meg, hogy az ellenőrzés után megkérdezte a munkatárs, hogy hozzájárulok-e a másoláshoz.


Május 1 óta kötelező megkérdezni, hogy hozzájárul-e (elvileg) :wink:


szer. máj. 26, 2004 16:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Na ez az engedélykérés nekem csak most tűnt fel, mert amikor pl. tavaly vettem a telefonomat nem kértek semmit. :) beírták a számomat, és látták, hogy régi és jó kuncsaft vagyok :) Most amikor üzletire váltottam az egységes percdíj illetve a mp alapú számlázás miatt, kellett apeh igazolás, meg vállalkozói engedély a tranzakcióhoz. Ekkor lepődtem meg, hogy az ellenőrzés után megkérdezte a munkatárs, hogy hozzájárulok-e a másoláshoz.


szer. máj. 26, 2004 15:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Na akkor ebben a Pannon egy cseppet kultúráltabb. Újabban, amikor elkérik és ellenőrzik a személyit, engedélyt kér a fazon, hogy lemásolhatja-e? Alá is kell írni, hogy a személyi irataidról az engedélyeddel készítenek másolatot.


Amikor a pannonnál vettem telcsit 2 éve,akkor is ugyanúgy engedélyt kértek a fénymásoláshoz és alá is íratták.
Én meg írigykedtem,hogy a legfiatalabb üszisnek is 6310i-je van,én meg vettem a 3310-t :D


szer. máj. 26, 2004 15:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Na akkor ebben a Pannon egy cseppet kultúráltabb. Újabban, amikor elkérik és ellenőrzik a személyit, engedélyt kér a fazon, hogy lemásolhatja-e? Alá is kell írni, hogy a személyi irataidról az engedélyeddel készítenek másolatot.


2002 februárjában vettem a ma is használt 2 előfizetést a Vodánál (MOM Park), már akkor is megkérdezték, hozzájárulok-e a másolatkészítéshez. Hozzájárultam.


szer. máj. 26, 2004 13:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Rozso2 írta:
Volt már vki a Speedshop új üzletében?
Nagyobb lett? Vagy miért költözött el?

A miérte egy esetleges válasz:
Index/origo foglalkozott pár hónapja magának az ARZENÁL áruháznak a tulajdonjogi kérdéseivel. Melyik bérlőt miért, és hogyan akarják kitúrni, vagy miként rúgták ki. Az utóbbi időben már szinte csak vegetált az egész intézmény. Enyhén büdös volt a dolog....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MVD szer. máj. 26, 2004 13:40-kor.



szer. máj. 26, 2004 13:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Volt már vki a Speedshop új üzletében?
Nagyobb lett? Vagy miért költözött el?


szer. máj. 26, 2004 13:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Na akkor ebben a Pannon egy cseppet kultúráltabb. Újabban, amikor elkérik és ellenőrzik a személyit, engedélyt kér a fazon, hogy lemásolhatja-e? Alá is kell írni, hogy a személyi irataidról az engedélyeddel készítenek másolatot.


szer. máj. 26, 2004 12:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
csab2 írta:
Trabi TM írta:
Sajnos 2 eset lehetséges, ha Te még biztosan nem vásároltál:
Az egyik, hogy valaki visszaélt a személyi igazolványszámoddal, és így vett telefont.

A Vodánál telefon vásárlásakor elég csak megadni a személyi igazolvány számát? Nem kell odaadni az igazolványt? Ez így elég gáz szerintem, nagyon könnyen vissza lehet vele élni.


Dehogynem kell! Sőt, le is másolják! Nem hallottál még hamisított személyiről? Valamilyen számot nekik is oda kell írni...


szer. máj. 26, 2004 12:38
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Sajnos 2 eset lehetséges, ha Te még biztosan nem vásároltál:
Az egyik, hogy valaki visszaélt a személyi igazolványszámoddal, és így vett telefont.

A Vodánál telefon vásárlásakor elég csak megadni a személyi igazolvány számát? Nem kell odaadni az igazolványt? Ez így elég gáz szerintem, nagyon könnyen vissza lehet vele élni.


szer. máj. 26, 2004 8:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Én a MATÁV-val tökéletesen meg vagyok elégedve, csak a leányvállalatai nem tetszenek, bármilyen üzletágban.

Nekem sincs a Matávval különösebb bajom (legalábbis ahhoz képest, amilyen sokan és amennyire anyázzák), csak annyi, hogy bizonyos szolgáltatások GSM RLL alatt nem elérhetőek. Nagyon útálom pl., hogy nem működik a hívószám kijelzés. Biztos, hogy ennek technikai okai vannak, de akkor is útálom. Fejlesszenek egy kicsit!


szer. máj. 26, 2004 7:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
lacam írta:
Tényleg nem vettem még Vodás készüléket (bolt közelében sem jártam még)
A visszaélés a személyivel: soha, senkinek nem adtam még ki a kezemből ezt (uj típusú, most lett fél éve csináltatva) a "kártyaszemélyit" ugy, hogy nem láttam, hogy mit csinálnak vele.
Nem akart adni? Furcsa. Mit "vétettem" én a Voda ellen, hogy kitilt a rendszer. (Vodás teló is csak 1szer volt a kezemben :D ) Már több mint 3 éve nyúzom ua.-t a westeles Nok5510-est (amit lassan nyugdíjazni szeretnék) Adataim (szerintem) semmilyen esetben sem kerülhettek a Vodafonhoz.
A központ((?) előző hsz.-ban írt, eladó által hívott szám) sem azt mondta, hogy vettem már 2 készüléket az évben, szimplán: ELUTASÍTVA
No mindegy, most keríthetek egy rokont, aki "vesz nekem" egy tel-t. :?


üdv


Próbáld meg egy hónap mulva, és NE abba a boltba menj, ha van a közeledben márkabolt akkor inkább oda :wink:


OK, köszi a tippet. Kiváncsi vagyok, mi lesz a vége.


kedd máj. 25, 2004 22:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
írjam át, töltsem fel, és meglátjuk mi lesz belőle? Vagy hagyjam a francba?


kedd máj. 25, 2004 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
kerelyfe írta:
Nem tudja vki, hogy a Hex Workshop 4,23-ban, hogy tudok é-betűt írni! Szeretném az egyik szolgáltató nevét átírni (T610 R4C003).


??

Nem értem a kérdést. Lenyomod a billentyűzeteden az é gombot, és annyi 8) .
Ha a hex kódjára vagy kíváncsi az E9 :wink:


Tudom, hogy a HEX kód E9 ill. E8 (fordított ékezet), de vmiért nem kezeli. Pontot (.) tesz a helyére :(
+ ha rákeresek a fájlban (T610_EMEA4_R4C003) a E9/E8 karakterekre szintén (.) pontot jelenít meg! Lehet, hogy nálam van a hiba? :? (Hex Workshop 4.23)


kedd máj. 25, 2004 20:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
Nem tudja vki, hogy a Hex Workshop 4,23-ban, hogy tudok é-betűt írni! Szeretném az egyik szolgáltató nevét átírni (T610 R4C003).


??

Nem értem a kérdést. Lenyomod a billentyűzeteden az é gombot, és annyi 8) .
Ha a hex kódjára vagy kíváncsi az E9 :wink:


kedd máj. 25, 2004 20:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
lacam írta:
Tényleg nem vettem még Vodás készüléket (bolt közelében sem jártam még)
A visszaélés a személyivel: soha, senkinek nem adtam még ki a kezemből ezt (uj típusú, most lett fél éve csináltatva) a "kártyaszemélyit" ugy, hogy nem láttam, hogy mit csinálnak vele.
Nem akart adni? Furcsa. Mit "vétettem" én a Voda ellen, hogy kitilt a rendszer. (Vodás teló is csak 1szer volt a kezemben :D ) Már több mint 3 éve nyúzom ua.-t a westeles Nok5510-est (amit lassan nyugdíjazni szeretnék) Adataim (szerintem) semmilyen esetben sem kerülhettek a Vodafonhoz.
A központ((?) előző hsz.-ban írt, eladó által hívott szám) sem azt mondta, hogy vettem már 2 készüléket az évben, szimplán: ELUTASÍTVA
No mindegy, most keríthetek egy rokont, aki "vesz nekem" egy tel-t. :?


üdv


Próbáld meg egy hónap mulva, és NE abba a boltba menj, ha van a közeledben márkabolt akkor inkább oda :wink:


kedd máj. 25, 2004 20:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Nem tudja vki, hogy a Hex Workshop 4,23-ban, hogy tudok é-betűt írni! Szeretném az egyik szolgáltató nevét átírni (T610 R4C003).


kedd máj. 25, 2004 19:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Macika írta:
... és beleülhetett a vastagon kiérdemelt Suzukiba!


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


kedd máj. 25, 2004 18:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
lacam írta:
Idézet:
... Ennek ellnére – ne haragudj – számomra hihetetlen a történeted. Annyi mindent olvastunk már itt a fórumon, amiről kiderült, hogy nem úgy volt.


Hali

OK, ha nemhiszed, akkor nemhiszed. (attólmég megtörtént, és számomra is hihetetlenül hangzik)
Beslattyoktam egy másik Voda boltba, gondoltam itt is megkérdem, hátha télleg elnézett vmit az előző eladókisasszony. Odaadom személyit, megintcsak bepötyögi a telójába a számot, majd várja a visszaigazoló SMS-t. VálaszSMS: Elutasítva! (utána valamilyen kódsor--> onnan tudom, mert az eladó is kiakadt, fölhívott egy számot, és infót kért ezügyben. Kérték tőle a visszaigazoló SMS-ben lévő [asszem 6(vagy 8 nem tom biztosan) jegyű] kódsort.) 2-3 perces várakozás, mire jött a válasz: Elutasította a rendszer. :shock:
Különösebb indokot nem mondtak Ők sem. Nem az, hogy levásároltam már az évi 2 telót (amit nem tettem), sem más értelmes magyarázat.
Gondolhatod Én hogy ki voltam akadva, hogy saját nevemre nem vehetem meg, és még csak egy értelmes indokot sem tudtam kihúzni belőlük. (eladó is csak nézett...)
Most kereshetek valakit a családban, aki hajlandó számomra "telefont venni".
Szóval, kicsit zavaros ez nekem is.
Kiváncsi vagyok, miért sz*raxik velem a Voda, pedig soha nem volt hozzá közöm.


Így már hihető a dolog.

Ez esetben viszont csak a humanoid-hibázásra tudok gondolni.
Lehet, hogy nemes egyszerűséggel el van írva a feketelistán 1 szám, és ezért Téged büntetnek.

Jóbarátom akart egyszer autót venni részletre. Ja bocs, Suzukit! A forgalmazó a Budapest Bankkal állt szerződésben, tehát az opciós kocsikra a BB adta a hitelt. Szépen elindították a hiteligénylést, majd alig pár óra múlva kijött, hogy feketelistán van az illető a Banknál. (Aki tudja, mit jelent ez, az tudja azt is, hogy erről a feketelistáról lekerülni szinte lehetetlen, ha valaki egyszer olyan életvitelű/felfogású, hogy rákerült.)
Kicsit megpiszkálta a dolgot, és kiderült, hogy bár a lakcím utcaneve és a vezetéknév stimmel, sőt a születési hely és év is(!) azonban a többi dolog teljesen eltér attól, aki valójában a feketelistán van. Azonkívül ő soha életében még eddig nem volt kapcsolatban bankkal hitelfelvétel céljából, ezt egyébként az adatot a feketelistára elhelyeztető bank is elismerte. Na de arról a listáról lekerülni iszonyatosan nehéz, több hónapba telik, mire végigfut az ország összes terminálján. És ez akkor megy ilyen „könnyen”, ha az ember valóban vétlen (és ez azért elég ritka).
Mindenesetre alig több, mint 2 hónap múlva megkapta a hitelt és beleülhetett a vastagon kiérdemelt Suzukiba!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macika kedd máj. 25, 2004 19:54-kor.



kedd máj. 25, 2004 18:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Macika írta:
McLaca írta:
(U.i.: és elnézést mindenkitől, akinek "felsértette" a szemét :lol: :oops: )

Nem bántotta a szemem, csak nem oda volt való. Itt viszont jó helyen van.


Először nem értettem, mit akarsz ezzel mondani, aztán rájöttem, hogy nyilván törölted a másik topicból (aztán megnéztem és tényleg :) ), amivel egyet kell értsek, nem oda való volt.

Üdv!


kedd máj. 25, 2004 17:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Rozso2 írta:
kukacwap írta:
Régen (5110, 3210 és talán 8210) úgy emlékszem, hogy voltak olyan előlapok, amelyek flippesek voltak. Nah azoknak az érzékelője lehet ez, talán egy aktív flipp. Persze ez nem 100%, de én úgy emlékszem még régről.


Lehet. Bár én még nem láttam 3100asra flipes előlapot. Érdekes lehet :)

Én arra gondoltam, hogy vmi játékelőlaphoz kell, amin van beépített vulágítás...


Szerintem jól sejted. Vannak olyan előlapok ehhez a telóhoz, amiknek a kerete össze-vissza villog csengés, és játék közben. De, mintegy mellesleg a 3200-án azon a helyen van a "zseblámpa", illetve az annak megfeleltetett két LED, ahol ezen a csatlakozó. Lehet, hogy egy alaplapja van a két telefonnak? Bár ez így nem stimmelne, mert a 3200-ában beépített a két LED, nem az előlap alatt van közvetlenül...

Üdv!


kedd máj. 25, 2004 17:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
lacam írta:
Sziasztok

Most jövök a Vodától. Be szerettem volna szerezni életem első, színes kijelzős készülékét, egy SE T610-et (megjegyzem, sokáig filóztam rajta). Soha életemben, még Voda bolt környékén sem jártam (ez kicsit túlzás, inkább így: még nem léptem át a küszöbét).
Annak rendje módja szerint elkéri személyit+lakcímigazolót. Két percen keresztül pötyög a telóján és közli, sajnos nem adhat...
Miért? :?:
Azt mondja, személyigazolványom sorszámát pötyögte be és a központ elutasított. Eladó tippje: ezévben már vásároltam 2 prepaid-es Vodás telót. :shock: :shock:
Ismét csak azt tom' mondani, hogy világ életemben Westeles voltam, Vodás készüléket 1szer tartottam a kezemben. Furcsa...
Ez hogyan lehet? Kiutáltak a Vodafonék??? :D


Hali.

Sajnos 2 eset lehetséges, ha Te még biztosan nem vásároltál:
Az egyik, hogy valaki visszaélt a személyi igazolványszámoddal, és így vett telefont.
A másik, ahogy Macika is írta, csak nem akart neked adni telefont...


Tényleg nem vettem még Vodás készüléket (bolt közelében sem jártam még)
A visszaélés a személyivel: soha, senkinek nem adtam még ki a kezemből ezt (uj típusú, most lett fél éve csináltatva) a "kártyaszemélyit" ugy, hogy nem láttam, hogy mit csinálnak vele.
Nem akart adni? Furcsa. Mit "vétettem" én a Voda ellen, hogy kitilt a rendszer. (Vodás teló is csak 1szer volt a kezemben :D ) Már több mint 3 éve nyúzom ua.-t a westeles Nok5510-est (amit lassan nyugdíjazni szeretnék) Adataim (szerintem) semmilyen esetben sem kerülhettek a Vodafonhoz.
A központ((?) előző hsz.-ban írt, eladó által hívott szám) sem azt mondta, hogy vettem már 2 készüléket az évben, szimplán: ELUTASÍTVA
No mindegy, most keríthetek egy rokont, aki "vesz nekem" egy tel-t. :?


üdv


kedd máj. 25, 2004 14:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Idézet:
... Ennek ellnére – ne haragudj – számomra hihetetlen a történeted. Annyi mindent olvastunk már itt a fórumon, amiről kiderült, hogy nem úgy volt.


Hali

OK, ha nemhiszed, akkor nemhiszed. (attólmég megtörtént, és számomra is hihetetlenül hangzik)
Beslattyoktam egy másik Voda boltba, gondoltam itt is megkérdem, hátha télleg elnézett vmit az előző eladókisasszony. Odaadom személyit, megintcsak bepötyögi a telójába a számot, majd várja a visszaigazoló SMS-t. VálaszSMS: Elutasítva! (utána valamilyen kódsor--> onnan tudom, mert az eladó is kiakadt, fölhívott egy számot, és infót kért ezügyben. Kérték tőle a visszaigazoló SMS-ben lévő [asszem 6(vagy 8 nem tom biztosan) jegyű] kódsort.) 2-3 perces várakozás, mire jött a válasz: Elutasította a rendszer. :shock:
Különösebb indokot nem mondtak Ők sem. Nem az, hogy levásároltam már az évi 2 telót (amit nem tettem), sem más értelmes magyarázat.
Gondolhatod Én hogy ki voltam akadva, hogy saját nevemre nem vehetem meg, és még csak egy értelmes indokot sem tudtam kihúzni belőlük. (eladó is csak nézett...)
Most kereshetek valakit a családban, aki hajlandó számomra "telefont venni".
Szóval, kicsit zavaros ez nekem is.
Kiváncsi vagyok, miért sz*raxik velem a Voda, pedig soha nem volt hozzá közöm.


kedd máj. 25, 2004 14:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
kukacwap írta:
Régen (5110, 3210 és talán 8210) úgy emlékszem, hogy voltak olyan előlapok, amelyek flippesek voltak. Nah azoknak az érzékelője lehet ez, talán egy aktív flipp. Persze ez nem 100%, de én úgy emlékszem még régről.


Lehet. Bár én még nem láttam 3100asra flipes előlapot. Érdekes lehet :)

Én arra gondoltam, hogy vmi játékelőlaphoz kell, amin van beépített vulágítás...


kedd máj. 25, 2004 14:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 778, 779, 780, 781, 782, 783, 784, 785  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség