Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 16, 2024 10:01



Hozzászólás a témához  [ 318 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Mobilhasználat külföldön 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Andras01 írta:
Hát ez van...
Nekem változott a programom, Ausztria mellé bejött a Costa Brava. Úgyhogy sűrű lesz a nyaram. :))


Szegénykém :lol:

Én majd németbe megyek 2 hétre ifjúsági progival,de az egész egy nagy fullos buli :lol:


csüt. júl. 15, 2004 18:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 291
Hozzászólás 
Hát ez van...
Nekem változott a programom, Ausztria mellé bejött a Costa Brava. Úgyhogy sűrű lesz a nyaram. :))


csüt. júl. 15, 2004 18:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Andras01 írta:
Meggylé írta:
...

Jól éreztétek magatokat?


Aha. Nagyon szép hely, csak drága.


csüt. júl. 15, 2004 18:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 291
Hozzászólás 
Meggylé írta:
...

Jól éreztétek magatokat?


csüt. júl. 15, 2004 18:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1341
Tartózkodási hely: Inzell
Hozzászólás 
T-Mobile halozatbol ugyanannyiert kuldtem a nemeteknel is, mint nalunk.


csüt. júl. 15, 2004 17:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Steve_Hun írta:
Remélem jól éreztétek magatokat! MMS-t próbáltál itthonról is küldeni mielőtt elmentél és akkor működött és csak külföldön szállt el a dolog, vagy itthon nem is próbáltad? (Na ez jó bonyolultra sikeredett) Azért érdekelne, mert aug.-ban megyek Olaszországba és szeretnék onnan MMS-eket hazaküldözgetni, hamár úgyis 25 HUF-ba kerül, akkor inkább az, mint az SMS. Ja és nekem most működik az MMS, tehát mire számítsak külföldön?

Steve


Itthonról nem próbált, csak kintről 6-a után, miután írtam Neki, hogy olcsón küldhet MMS-t...
Elvileg ha itthonról tudsz küldeni, és nem módosítasz a beállításokon, akkor kintről is fogsz tudni küldeni, a perferált hálózatokról ugyanannyi pénzért :D


csüt. júl. 15, 2004 17:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
Meggylé írta:
...


Remélem jól éreztétek magatokat! MMS-t próbáltál itthonról is küldeni mielőtt elmentél és akkor működött és csak külföldön szállt el a dolog, vagy itthon nem is próbáltad? (Na ez jó bonyolultra sikeredett) Azért érdekelne, mert aug.-ban megyek Olaszországba és szeretnék onnan MMS-eket hazaküldözgetni, hamár úgyis 25 HUF-ba kerül, akkor inkább az, mint az SMS. Ja és nekem most működik az MMS, tehát mire számítsak külföldön?

Steve


csüt. júl. 15, 2004 17:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Meggylé írta:
...


Üdv a fedélzeten :D


csüt. júl. 15, 2004 17:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Jó estét mindenkinek!!
Megjöttem tegnap a kéthetes görög nyaralásból.

Tapasztalatok:

MMS nem ment. Mint ma kiderült, itthon sem. Megoldás, mms szolgáltatás törlése, és újra aktiválása után megy. Hogyaza....
Híváskorlátozás aktiválása nem ment. A 1270 itthon aktiválta, nekik ment is, csak nekem ott nem. Se kóddal, se telómenüből. A 1270-el ebből kifolyólag vagy 18percet dumáltam onnan, és a végén annyiban maradtunk, hogy törlik a szolgáltatást, és kérésemre 30 napon belül elbírálják, hogy talán mégsem kéne kiszámlázniuk ezt felém. Na erre kíváncsi leszek.

Az idegenvezető mobilját ellopták, a kapott függő telót a telóm és Skynet progija segítségével kilőttem. :)
Neki, és egy magyar lány párnak a praktikumját átnyomtam a VodafoneGR hálóra, és beállítottam az ingyen sms-t. :)

Mivel tavaly Tunéziában szívtam a free smsc-kkel, így az előfizus karimon már csak a sikertelen jelzéssel küldő központot használtam.

Térerő van a tengeren is, de néha csak úgy elszáll mikor eszébe jut. (VodafoneGR).

Életben először vásároltam a bankos karimmal külföldön, és az ott lehúzott Eurós árról azonnal jött sms értesítő, természetesen Ft terheléssel. Viszont nem kértek PIN kódot. :(


csüt. júl. 15, 2004 17:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Én épp csehban vagyok. Az elso dolgom az volt, hogy vettem egy itteni SIMet, megkerdeztem, hogyan lehet a legolcsobban Mo-ra telefonalni, es mennyiert, azt ennyi. Tmobil 500Korona a SIM, 300-as egyenleggel, Eurotel 95 Korona a SIM, 25Korona egyenleggel, Oskar 500 Korona a SIM, 500 egyenleggel.
A T-Mobil esetében 10420036korzetszam,telefonszam alakban 10 Korona/perc, perc alapon, Eurotelnél *550036.... alakban kb 11Korona/perc, szintń perc alapon. Ezek a hivasok azert olcsobbak, mert neten mennek keresztul. Az Oskart nem tudom.

1Cseh korona kb = 8 HUF


vas. júl. 04, 2004 19:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Engem érdekelnének további Eurocallos SMS küldési tapasztalatok. 1 hét múlva megyek Horvátországba, kiváncsi lennék, hogy a Happy Hour kedvezmény él-e. Az ÁSZF-ben az áll, hogy az Eurocall SMS küldés a hagyományos roaming SMS díjaival egyezik meg. Márciusban Franciaországban ez így is volt, tehát nem a World szerint számlázták.


vas. júl. 04, 2004 18:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
Meg persze még azt is felfoghatjuk kedvezménynek, hogy az MMS ugyanannyiba kerül, mint itthon! Ez már mostis nagyon jó dolog a szememben, de igazán jó 6.-ától lesz a 25/50 Ft-os MMS árakkal!

Steve


vas. júl. 04, 2004 15:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Helsinki, FI
Hozzászólás 
Vodásoknak semmi kedvezmény nem jár Horvátországban egyedül a Voda saját akciója, hogy ha regisztráltatod magad, akkor 50%-át a dumálásodnak ősszel itthon lebeszélheted!

Steve


vas. júl. 04, 2004 15:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Amúgy miért lettem visszasorolva ezüstté? :( :roll:


vas. júl. 04, 2004 12:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Horvátországban voltam és kb. mindent használtam, amit szoktam (és ami ment), üfsz. is kedves volt és eligazított a különböző dolgok elérésében (WAP oldal stb.) Lefedettség a parton nagyon jó a HTmobile-on voltam, 5-6ig 60%-kal olcsóbb az sms. A Horvát VIPen pedig ingyér van, de az állítólag csak Vodásoknak.

Most Anglia jön, kiváncsi vagyok.


vas. júl. 04, 2004 12:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1341
Tartózkodási hely: Inzell
Hozzászólás 
Most jottem haza Nemetorszagbol. A t-mobile elofizetest hasznaltam kinn, de se gprs-t, se mms-t nem fogadtam/kuldtem inkabb. Leginkabb sms ment. A westel menubol meg e-mailt is tudtam kuldeni sms araban.


szomb. júl. 03, 2004 18:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én csak egy általános megfigyeléssel tudlak segíteni: A roaming szerintem pofátlanul drága, és ráadásul bármilyen számlapanasz esetén elég nehéz az ügyintézés :( Valahogy alapvetően a fizess és ne pofázz hozzáállás érezhető elég gyakran :( és ez nem szolgáltató függő.


hétf. jún. 28, 2004 15:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás Mobilhasználat külföldön
Tudom hogy régen volt ilyen topik, de azóta úgyis sokat változott minden.

Ide kérnék minden olyan tapasztalatot, amit az idei nyaralás mobilhasználata közben vettetek észre.

Amint hazajövök, én is leírom.

Előlegbe: a Voda a wapot 100Kb-os egységben számlázza. Aki kint is Vodahálón tud lenni, annak a gprswap 1800Ft/MB. A gprsnet 1250Ft/MB, és 0.5MB egységekben számláz. Nyilván ha a net is 100Kb-os egységekben számlázódna, akkor nem kellene a wap.
Ja, és minden megkezdett egység 100Kb árában számlázódik le wapnál, tehát ha elkezdtél wapozni, akkor 100Kb-ig ne lépj ki, mert bambi. Mondjuk menet közben megnézni az adatforgalmat N6230-nál nem lehet. :(


hétf. jún. 28, 2004 14:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 318 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség