Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 15, 2024 20:34



Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Nokia problemak... 

Egyet ertesz azzal, hogy nekunk kell kompromisszumot kotnunk ha Nokiat akarunk hasznalni?
Igen 39%  39%  [ 46 ]
Nem 61%  61%  [ 71 ]
Szavazatok száma : 117

Nokia problemak... 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Tehát meg lett volna a lehetőség arra, hogy MEGTARTVA a GSM ABC-t, kétkarakteresen az ÖSSZES ékezetes betűt beletegyék. A nokija mégis az unicode-ot erőltette....


Igen, ha Te csak a ~8 milliós magyar piacban gondolkodsz. Ám a Nokia szerencsére nem ennyire szűklátókörű, neki az ennél jópárszázszor nagyobb kínai, hindi, arab és cirill-nyelvű piac (is) kellett, mivel ez a (cirka) 3 milliárd ember az unicode előtt el volt zárva nemzeti karakterek híján a rövid szöveges üzenet küldésének lehetőségétől. Az Unicode-val már nincs.


pén. júl. 02, 2004 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Ez az esc cucc ugy muxik, hogy az esc-el atkerulsz egy masik kodtablara, ujabb 128 karakterre. Ide el lehetett volna szorni boven a mi áíúűóő-nket, egy a baj, hogy ezt meg marharegen kellett volna, mert kulonben csak ures karaktert vagy negyzeteket nyomnanak a regebbi telok egy ilyen uzire. A masodik kodtablan talan 10-12 karakter van kiosztva. Majd tolok kepet rola.
ui: a masodik kodtablarol egy ujabb esc-el egy harmadikra is lehetne menni amugy ;)


pén. júl. 02, 2004 8:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
én a "szeleburdiságra" értettem ezt. Nem feltétlenűl negatívként, mert pl óriásit nőttél a szememben, hogy beírtad, hogy bizony, hülye voltam, ****. Egyenesen bevallottad, és sajnos kevesen szokták megtenni a fórumon, gondolom páran magukra ismernek (t68m, felhívom a figyelmet, hogy téged abszolút nem ilyennek képzellek, és nem ilyennek tartalak, tehát nem rólad van szó, sokkal inkább másokról! - csak előre tisztázom magam, mielőtt ebből jogos félreértés lenne)


csüt. júl. 01, 2004 23:38
Hozzászólás 
nézd, csak ismételni tudom magam. Egyszerűen ez a SZOKÁS. MINDEN GYÁRTÓNÁL!!!! Amit Te mondasz, inkább arra hasonlít, hogy kikapcsolt telefon meddig megy, meddig tudja működtetni az órát magában.
Szóval a gyártó a telefon tulajdonságait írta le, és szerintem valahol kellett lennie megjegyzésnek, hogy rádióval meddig megy. Ugyanúgy mint pl PDA-knál szokott lenni készenléti idő WLAN-nal és nélküle. De más példa is eszembe juthatna.

Az unicode az 16 bit-es, tehát jóval több karaktert tartalmaz mint az Ascii, de hát ezt szerintem mondanom sem kell. Kérdés az, hogy ugye nekünk európereknek miért kell a különféle ázsiai betűk... Szóval cefett drága dolog tud lenni a globalizáció :D


csüt. júl. 01, 2004 23:35
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
kukacwap írta:
Most Zolee, erre mit írjak? Jellemző?

Egyébként most t68 megint csúsztatott, amikor idézett még valahol a 47. hsz környékén.

Szóval, írta, hogy a Nokia a hülye amiért false adatot ír a készenléthez, mire én írtam, hogy az adatokat mi alapján írja, erre, hogy az ember nem úgy használja. Könyörgöm. Egy S65 szerinted hogy fog menni majd 14 (vagy 16 vagy a tököm tudja hány napot ígérnek) -ot? Fogd már fel, hogy ilyenkor a két végletet tűntetik fel. Egy, amikor a telefon készenlétben áll (találóan készenléti idő a neve) és van egy, ami régebben a legnagyobb fogyasztással járt, a beszédhívás (találóan beszélgetési idő). Manapság már sokkal nagyobb fogyaszást elérni: párhuzamosan infra, BT, nagy kijelzővilágítása, video, közben beszélgetés meg mittudom én. Szóval nehogy már a Nokia legyen a hülye amiért nem egy átlagos user használati ideje alapján írtak (találóan szokták ezt úgy hívni, hogy "gyakorlati idő").

Szóval most nem akarok személyeskedni, sajnos sikerűlt, de egyre több helyen a gyártók hibáját egyszemélyben a Nokiára akarod ráhúzni.

Mellesleg az tud hibázni, aki dolgozik... (ezért vannak hibák más telókban is, csak ott kevesebb - egyesek szerint)



nem nem jellemzo... csak nagyon a megszokasaim rabja vagyok... egyszeruen beidegzodott nalam mmc lockolas eskesz elis felejtettem el is sikkadtam felette...


csüt. júl. 01, 2004 23:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
én azt hiszem ezt a táblát nézegettem:

http://www.dreamfabric.com/sms/default_alphabet.html

- látható, a számok, betük a asciival egyezõ helyen vannak, a többi nem.

- a 18-26-ig terjedõ rész nincs is ascii-ban.

- 27-tõl van egypár esc karakter!!!! ami azért érdekes, mert a gsm abc készítõi /bár ez a hétbites dolog elég elvadult, mert nincs is sok megtakarítás a 8biteshez képest, mégis jó nagy kavarás/ helyett hagytak a bele nem foglalt ékezetes betûknek is!!!! Tehát meg lett volna a lehetõség arra, hogy MEGTARTVA a GSM ABC-t, kétkarakteresen az ÖSSZES ékezetes betût beletegyék. A nokija mégis az unicode-ot erõltette....



Kukac megyjegyzésére csak annyit: hogy az 5510-es kifejezetten mp3/rádió telefon. Itt megadni a szokásos készenléti idõt olyan, mint amikor - elõzõ példánál maradva -, a zsebrádió eladója azt mondja, hogy á, egy évig is jó benne a telep - feltéve, ha csak az óra részét használja....


csüt. júl. 01, 2004 23:26
Profil Honlap
Hozzászólás 
Most Zolee, erre mit írjak? Jellemző?

Egyébként most t68 megint csúsztatott, amikor idézett még valahol a 47. hsz környékén.

Szóval, írta, hogy a Nokia a hülye amiért false adatot ír a készenléthez, mire én írtam, hogy az adatokat mi alapján írja, erre, hogy az ember nem úgy használja. Könyörgöm. Egy S65 szerinted hogy fog menni majd 14 (vagy 16 vagy a tököm tudja hány napot ígérnek) -ot? Fogd már fel, hogy ilyenkor a két végletet tűntetik fel. Egy, amikor a telefon készenlétben áll (találóan készenléti idő a neve) és van egy, ami régebben a legnagyobb fogyasztással járt, a beszédhívás (találóan beszélgetési idő). Manapság már sokkal nagyobb fogyaszást elérni: párhuzamosan infra, BT, nagy kijelzővilágítása, video, közben beszélgetés meg mittudom én. Szóval nehogy már a Nokia legyen a hülye amiért nem egy átlagos user használati ideje alapján írtak (találóan szokták ezt úgy hívni, hogy "gyakorlati idő").

Szóval most nem akarok személyeskedni, sajnos sikerűlt, de egyre több helyen a gyártók hibáját egyszemélyben a Nokiára akarod ráhúzni.

Mellesleg az tud hibázni, aki dolgozik... (ezért vannak hibák más telókban is, csak ott kevesebb - egyesek szerint)


csüt. júl. 01, 2004 23:10
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás 
Néha akkor csak nem a Nokia a hibás... :lol:


csüt. júl. 01, 2004 22:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
K.Zolee írta:
TESSEK A HULYE ALLAT K.ZOLEE T MEGKOVEZNI... ...




Azért ez gáz.


csüt. júl. 01, 2004 22:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
:D :lol:


csüt. júl. 01, 2004 21:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
TESSEK A HULYE ALLAT K.ZOLEE T MEGKOVEZNI... EKKORA MARHAT... A TORTENET A KOVETKEZO... EGYSZER ANNO A 6600BAN LETOROLTA VKI AZ MCC TARTALMAT... UTANA K.ZOLEE FOGTA LEKODOLTA AZOTA KODOL MINDEN MMC T AMIRE ADATOT IR... NA A TORTENET FELIROM ADATOKAT MMC RE VISSZA KARTYA 6230BA... UTANA LEKODOLOM.. MEGUNOM MP3AT BETESZEM KARTYAT MMC OLVASOBA IGEN DE AZ NEM ERTI A KODOT... NEM A 6230 INKOMPATIBILIS AZ MMC SZABVANNYAL HANEM K.ZOLEE A NOKIA 6230AL...


csüt. júl. 01, 2004 21:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
skynet írta:
az volt a gondom, hogy hiába a 7 bites karakterkódolás a GSM szabványban, nem egy-egyértelmű a hozzárendelés (tehát több oszlopban is ugyanaz a jel (space) szerepel (ha láttad a karaktertáblát, tudod, miről beszélek)).


?
Elottem a tablicsku, az elso 128-as kupacban egyetlen space van.
Sot, jol emlekeztem en, h anno kipakoltam en ezt :)
Ehol ni:

Kép

Az escape utani tabla az mar fullig van space-el, de azt ugye nem hasznalnank ebben az esetben, mert annak meghivasahoz 2 karakternyi hely kell...

Jol elOFFolunk amugy itten :)


csüt. júl. 01, 2004 21:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
K.Zolee írta:
megint ugyanazt csinalja a telefon a 64 megas MMC kartyaval... felirom ra MP3akat oda vissza mukodik ok... lejatszom telben MP3akat egyik kartyaolvasom se olvassa a kartyat...


Én a digitális fényképező memóriájával jártam így. Rendben telefényképeztem, aztán be a kártyaolvasóba. Az látott mindent a kártyán, tudott rá írni, törölni, olvasni, szóval mindent. Mikor visszatettem a memóriát a gépbe, a görcs egyből összerántotta. Kiakadt a fényképezőgép. Többszöri gépben történő formázással tudtam helyre hozni. Aztán később kiderítettem, elég ha a kártyát csak beteszem a kártyaolvasóba, (meg sem kell nyitni) majd vissza a fényképezőbe, a kiakadás már meg is van. Vissza is adtam a kártyolvasót a havernak. A múltkor ő fényképezett, de a kártyaolvasója már egyáltalán nem látta azt a típusú kártyát, sőt egy másik havernál sem tudta a PC felismerni a kártyát, kártyákat.


csüt. júl. 01, 2004 21:02
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
megint ugyanazt csinalja a telefon a 64 megas MMC kartyaval... felirom ra MP3akat oda vissza mukodik ok... lejatszom telben MP3akat egyik kartyaolvasom se olvassa a kartyat...


csüt. júl. 01, 2004 20:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
skynet írta:
az volt a gondom, hogy hiába a 7 bites karakterkódolás a GSM szabványban, nem egy-egyértelmû a hozzárendelés (tehát több oszlopban is ugyanaz a jel (space) szerepel (ha láttad a karaktertáblát, tudod, mirõl beszélek)).

(nyilván meg kéne adni a karakterek számát az elején)

amiért ez nem megy:

(itt is csak példát írok)

az 1111111, a 0101010 és a 1110001 is SPACE karakterként megy át, tehát nem tudom visszafejteni, hogy mi volt odacsomagolva eredetileg.


érthetõ?

(nekem igen, szerintem neked is :) )

)




õõõõõõõõõõ, most nincs elöttem a gsm karaktertábla (anyukámnál vagyok), bár valahol fenn van a neten, mert onnan szedtem le annakidején, de örülök, ha választ tudok írni, nemhogy keresgéljek.

mint irtam részben egyezik meg az asciival, ha jól emlékszem akkor vannak asciiban nem is létezõ karakterek, meg volt még valami esc szekvencia is. (Azzal egyátalán nem foglalkoztam amikor az pdu-s balhét készítettem)

de az nyilvánvaló, hogy ha saját 5bites készít az ember, akkor saját maga határozza meg a kódkiosztást, s mondjuk a /leggyakrabban használt/ space megkapja a 27-es kódot. Ugyebár az a bajod, hogy mi lesz a másik két spaceval? Nos, a másik két space pedig kap egy esc szekvenciát, pl. 31+00 és 31+01-es kódokat. De egyébként lényegtelen, hogy minek nevezük a karaktereket. Fogalmazzunk úgy, hogy a leggyakrabban használt 31 karakter kap 1x5bites kódot, a többi pedig esc szekvenciát, azaz pl. 3x5bites kódot.

a gond inkább az, hogy ha te magad készítesz egy szabványt, akkor csak magaddal tudsz sms-ezni! :( ha pedig a nokija vezetett volna be ilyet, akkor pedig menne minden nokiján!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára T68m csüt. júl. 01, 2004 23:15-kor.



csüt. júl. 01, 2004 19:01
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
Ilyenkor sosem tudom eldönteni, hogy lódítasz, vagy Te vagy a világ legélhetetlenebb embere. Ha igaz, amit leírsz (és miért ne lenne), akkor már rég a világ vezetõ GSM-fejlesztõi között lenne a helyed. Miért is nem???

még valami:

http://www.gay.hu/olvasnivalo/cm/topic. ... =489&sid=0

"Tíz ok heteroszexuálisoknak, amiért felesleges rettegniük a meleg barattól, vagy kollégiumi szobatárstól"
.
.
.
"9. Ha bármikor pénzre van szükséged, kérj tõle bátran. Általában háromszor annyit keres, mint te."


szelekció, szelekció

ja, és megfigyelted? Három mondatban két hiba. Nem egy levélben, a hivatalos honlapon!


csüt. júl. 01, 2004 11:16
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
skynet írta:
én gondolkoztam azon, hogy irok egy JAVA programot arra, hogy 160*7/5=224 karaktert lehessen írni egy SMS üzenetbe... de a GSM karakterszabvány hiányossága miatt nem jött össze (ha tényleg foglalkoztál a dologgal, láthatod a hibát, esetleg el is magyarázom, ha érdekel)

de szerinted érdekel valakit, hogy 160 vagy 224 karakter (ez utóbbi esetben persze nincs kisbetû/nagybetû, az írásjelek közül is hiányoznia kell néhány fontosnak is)? mindkettõ nagyon kevés, erre találta ki a vodafone a 30 ft-os MMS-t (a rosseb egye meg, hogy 5-én lejár).


itt magyarázd el légyszi, hogy miben akadtál el!

a kis/nagybetû, ékezetes stb. az ötbites kódolásból sem hiányzik, ESC szekvenciákkal megvalósítható. Értelemszerûen az ékezetes betük több 5 bites karakter helyét foglalják el.

Az MMS tényleg jó dolog, hisz wapon /aki nem érti hogy miért, az nézzen utána, ne itt értetlenkedjen/, általában gprs kapcsolat segítségével nyomja át a cuccot, s nem kell annyira spórolni a hellyel. A gond az, hogy a szolgáltatok ebben is csak a lehúzást látják, lásd még pannon 125Ft-os mms-e stb.
Bár, itt van egy kiskapu /a programot tuti nem fogom megírni/, de elméletileg lehet készíteni házi mms szervert és akinek van NET-elérése a telefonján /most megint ne kérdezzétek, hogy akkor az elöbb miért wapot írtam/, az használhatná filléres költséggel azt.
Két buktatója van:
- ha erre van beállítva a teló mms központja, akkor szolgáltatón keresztül nem tud mms-t küldeni/fogadni
- mms kiértesítés nem biztos, hogy mindegyik szolgáltatón átmegy. Azaz ha valaki mms-t kap, akkor elõször kap egy sms-t, hogy mms-e jött, s ezért csatlakozik fel a telója az mms központra. Nos, ezt az sms a házi mms rendszernek is ki kell tudni nyomnia, különben nem megy a fogadás.

Marad persze az a lehetõség, hogy **** ezekre a dolgokra, s készíteni egy olyan honalpot + gyáva progit hozzá, ami az egészet üzizgetést megoldja.


csüt. júl. 01, 2004 10:17
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
Sajnos nem. A Nokiánál a 3310-esnél jött be a láncolt SMS küldésének lehetõsége, míg pl. a Motorola Accompli 008-ban már azt megelõzõen benne volt, mivel öregebb a készülék. Nem hiszem, hogy egy Nokia fejlesztést egy nem Nokia készülékben dobtak volna elõször piacra.

Ilyenkor sosem tudom eldönteni, hogy lódítasz, vagy Te vagy a világ legélhetetlenebb embere. Ha igaz, amit leírsz (és miért ne lenne), akkor már rég a világ vezetõ GSM-fejlesztõi között lenne a helyed. Miért is nem???


kérdés: az általad említett nokiját megelõzõ motorola láncolt sms kompatibilis-e a nokijában, pl. a 3310-esben lévõvel? Mert csak akkor van igazad, ha igen. Ha nem, akkor a nokija nem azt a szabványt vette át, hanem kreált egyet.

köszönöm, hogy megint személyeskedünk, s finoman "lódítással" gyanúsítasz. Nos, amikor megcsináltam itthon az egyik telefonom sms szervernek, akkor - mivel az csak pdu kódolást ismer - bele kellett mélyednem a hétbites, nem /teljesen/ ascii rendszer gyönyöreibe. S nem gyõztem eléggé anyázni, ha már úgyse 8bites, ascii, akkor miért nem lehetett volna célszerûbbet választani???? Ja, és az öt bites kódolást már elöttem is feltalálták, igaz nem gsm telefonra, hanem lyukszalaggra.

de ettõl teljesen eltekintve ha csak egy kicsit ismered az általános bevett felvételi gyakorlatot, akkor tudhatod, hogy a kontraszelekció az alapelv. Senkit nem lehet felvenni, aki egy kicsit is veszélyezteti bármely ott ott dolgozó, döntéshozó munkakörét. Személyzetis/szakmai fõnök, etc. És már maga a felvételi eljárás is igen furcsa /számomra/. minél több nyelvvizsgája /ez csak egy példa, más hasonlóval is helyettesíthetõ/ van az illetõnek, annál értékesebb ugye? Pedig egy három felsõfokú nyelvet ismerõnek már nem hiszem, hogy jutott volna ideje elmélyedni a szakma rejtelmeibe. Ja, a fényképes önéletrajz is furcsa dolog. Szerinted egy fényképbõl mennyi hozzáértés lehet megállapítani? Na jó, vannak emberek, akikbõl sokat.... eheheheh De ez is teljes örület! Ha van egy értelmes, becsületes cigány, akkor fényképes önéletrajz mellett még annyi esélye sincs felvételi beszélgetésre kerülni, mint nekem.

"Egyébként meg:
Az unicode valóban szabvány...
Itt álljunk meg!
Mirõl is beszélünk akkor??? Az iménti hozzászólásodban még a Nokia szoftverhibájának tulajdonítottad. Mostanra kiderült, hogy mégis szabvány? De kínos..."
- ha jól emlékszem az elsõ hozzászólásban nem említettem az 5510-es szoftverhibái közt! Ugye, de kínos!
- És késõbb is azt mondtam, hogy INKÁBB ezt a **** vezette be a nokija /tehát nem azt állítottam, hogy nem szabvány!/, mintsem a vásárlói érdekét szolgálja

az Ericssonra való szoftver esetében tényleg csúsztattam, az általam ismert progi valóban nem gyári - saját! :) De legyen nektek egyszer /félig/ igazatok. UI. ettõl még nincs az 5510-eshez gyári program..... :))))))


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára T68m csüt. júl. 01, 2004 23:14-kor.



csüt. júl. 01, 2004 10:01
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Akkor engedd meg, hogy felvilágosítsalak, a lánc sms-t a nokija találta ki /maga az ötlet jó/, s terjesztette el, utána vették át a többiek /a rossz implementációjával együtt/ s lett szabvány.


Sajnos nem. A Nokiánál a 3310-esnél jött be a láncolt SMS küldésének lehetősége, míg pl. a Motorola Accompli 008-ban már azt megelőzően benne volt, mivel öregebb a készülék. Nem hiszem, hogy egy Nokia fejlesztést egy nem Nokia készülékben dobtak volna először piacra.

T68m írta:
Az unicode valóban szabvány, de: én itthon, egyedül, nulla tőkével, néhány óra alatt meg bírtam valósítani egy 5bites átviteli megoldást, amivel szerencsés esetben több mint 220 karakter átvihető. (Az ékezetesek és a kis/nagy váltás csökkenti ezt) Feltételezem, hogy az általatok istenített gyártó, 10-20 emberét ráállítva, egy-két millióból, pár hét alatt szintén rájöhetett volna, s akkor VALÓBAN a VEVŐINEK AZ ÉRDEKEIT szolgálná. Azonban nem ezt tette, hanem bevezette az unicodot és gyorsan azzal védekezett, hogy ez szabvány. Ennyit a nokija ügyfélközpontúságáról.

Ilyenkor sosem tudom eldönteni, hogy lódítasz, vagy Te vagy a világ legélhetetlenebb embere. Ha igaz, amit leírsz (és miért ne lenne), akkor már rég a világ vezető GSM-fejlesztői között lenne a helyed. Miért is nem???

Egyébként meg:
Az unicode valóban szabvány...
Itt álljunk meg!
Miről is beszélünk akkor??? Az iménti hozzászólásodban még a Nokia szoftverhibájának tulajdonítottad. Mostanra kiderült, hogy mégis szabvány? De kínos...

T68m írta:
Ericssonhoz VAN DOS/LINUX/WIN3.1 program.

Szeretném, ha nem hoznál ki megint a sodromból.
Az írtad, hogy GYÁRI!!!
Na erre írtam én, hogy nevezd meg azt a GYÁRTÓT, amelyiknél maga a gyár gyárt Windowson kívüli oprendszerre kezelőszoftvert.
Tehát nem azt írtad, hogy a HackerMan megírta Linuxra a T68-kezelő szoftot!


csüt. júl. 01, 2004 1:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
K.Zolee írta:
6230 kapott uj sw-t. magyar 3.15...


Még mindig nem a 3.17-et rakják fel az ASK-ban? Pedig nekem megvan már vagy 1 hónapja...


csüt. júl. 01, 2004 0:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
K.Zolee írta:
es ma egy ismerosommel talalkoztam -telefonokkal kereskedik...- 2 6230ast hasznalt ma... velemeny: A NOKIA NEM TUD TELEFONT GYARTANI... 3 6230ason minden mozgott az elohatlap...


Tud, csak egyes problémákkal nem tud megbírkózni. De van mód mást venni, nekem például soha nem volt nokiám, pedig 12 éves korom óta van mobilom :)

Ha van egy hiba (mint az mmc-s dolog), az nem azt jelenti, hogy a nokija ****, meg így meg úgy. Mert van aki más miatt veszi meg, mert neki másra kell. A baj ott kezdődik, hogy nincs egy olyan fórum (vagy pár szakképzett ember - urambocsá hozzáértő eladó), ahol ezek a hibák publikálva lennének, és új telefon vásárlása elött az ember végígböngészné, hogy érdemes-e egyáltalán ilyet venni. Gondolom ennek több oka van, mondjuk valaki siet, mert neki a legujabb kell, akár még félbéta szofttal is...
A nokia meg (mint az összes gyártó) siettetve van, megy a piaci verseny, belerak mindenféle funkciót, csak hogy hosszabb legyen a fícsörlista, még teszteli sincs idejük, majd az utód-utódmodellben kiforr. Esetleg.
Ez ellen nincs mit tenni, régen (mit régen, pár éve) ötévente jelent meg új autómodell egy adott gyártónál, ma évente. Ráncfelvarrás, arculatfrissítés meg ahol nem havonta van, az lemarad. Sajnos ilyen világban élünk.

Ettől függetlenül lehet ügyet csinálni, csak fölösleges. Még ha legeslegideálisabb megoldást nézed (ami valószinütlen), akkor is megtömnek egy 256-os nokia sdvel, aztán nem pattogsz. Nem fog miattad elveszteni egy versenyt.


szer. jún. 30, 2004 21:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
es ma egy ismerosommel talalkoztam -telefonokkal kereskedik...- 2 6230ast hasznalt ma... velemeny: A NOKIA NEM TUD TELEFONT GYARTANI... 3 6230ason minden mozgott az elohatlap...


szer. jún. 30, 2004 20:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás 
T68m írta:
és még valamit: Ericssonhoz VAN DOS/LINUX/WIN3.1 program.


Gyári? Kötve hiszem.
Amúgy van Nokia-hoz linuxos kommunikációs szoftver. Az sem gyári.


szer. jún. 30, 2004 19:33
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
K.Zolee írta:
7610ed van?

Fekete-piros. :c)


szer. jún. 30, 2004 19:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
K.Zolee írta:
DE NE VEGYEL NOKIAT!!!!!!!!

Á, hát az nem fog menni, ez csak egy szempont, nem is túl jelentős, meg már úgyis megvan a 7610.


7610ed van?


szer. jún. 30, 2004 19:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
K.Zolee írta:
DE NE VEGYEL NOKIAT!!!!!!!!

Á, hát az nem fog menni, ez csak egy szempont, nem is túl jelentős, meg már úgyis megvan a 7610.


szer. jún. 30, 2004 19:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Akoska írta:
... a BT meg nem akar küldni telóról ...

Basszus, azt hittem, csak én vagyok béna. Azért ez bosszant, nincs rá valami megoldás?


DE NEM VEGYEL NOKIAT!!!!!!!!


szer. jún. 30, 2004 18:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Akoska írta:
... a BT meg nem akar küldni telóról ...

Basszus, azt hittem, csak én vagyok béna. Azért ez bosszant, nincs rá valami megoldás?


szer. jún. 30, 2004 18:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
meglatogattam ma a Nokia Mobil-Ask-t... a mammut ban dolgozokrol csak jot tudok mondani... mindenben segitokeszek voltak stb... mindent garanciaban, ugy hogy nemet papirjaim nem is voltak nalam... de geprol kinezte tenyleg garis...
6230 kapott uj sw-t. magyar 3.15... leformazta palmtoppal verbatim 128ast... latja tel is kartya olvaso minden... ok ratettunk MP3at vissza telbe lejatszottuk vissza egesz kartyaolvasoba... megint nem olvassa... tehat tellel lejatszom elozoleg felirt mp3at utana nem olvassa kartya olvaso...
gyari 64 megassal kiprobaltuk oda vissza mp3 fel, telbe vissza lejatszani vissza kartyaolvasoba muxik...tehat gyari 64essel problema mentes... ez az sw hibaja majd kijavitjak vagy se...
egesz este nyustolom majd kiderul...

u.i. 14900 volt a gyari 64es:-(


szer. jún. 30, 2004 18:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
tizedes írta:
Hi! Kerdeznem,h wan-e a 3650nek a 4.13nal ujabb szoftwarere?


Van ám, v4.17

Olyan friss, hogy még meleg. Ha kell, jöhetsz :wink:



Az MMC-ről annyit, hogy a 6600-m MMC-je oda-vissza kompatibilis az USB-s kártyaolvasómmal, az elkészült képeket azzal 1 perc alatt átviszem PC-re, még ha több 100 van akkor is. Az új progikat meg a PC-n ráteszem a kártyára és úgy installálom.
3000 forintnál nem volt több az olvasó, így egyáltalán nem éri meg az infrával ****, a BT meg nem akar küldni telóról, ez a tökéletes és olcsó megoldás.
Hogy szét kell szedni a telcsit hozzá? 1-2 havonta egyszer belefér...


szer. jún. 30, 2004 10:47
Profil ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Idézet:
Ékezetes betűket vajon miért nem lehet elmenteni és elküldeni?


Gondolom rendkivul egyszeruen gazdasagi oka van. Ha el akarod tarolni a rendes ekezeteket is, akkor unicode formatumban kene tarolni az uzenetet a telefon memoriajaban. Ebbol egyenesen kovetkezik, hogy az ott /teleirt uzenet eseten/ majd' 2.3* annyi helyet foglalna. Es sokkal egyszerubb a gyartonak azt mondani, hogy konvert gsm abc-be, es ezt tarolja a telefon, mint nagyobb memoriat rakni a telfonba, vagy azt mondani, hogy bocsi, mostantol nem 200 sms fer a telo /amugy dinamikus/ memoriajaba, hanem csak 100. Meg aztan olyanokra mar nem is gondolok, amikor jonnek az egybites juzerek, hogy a haver ugyanilyen telefonjaban elfer 150 sms is /ez gsm abc-s/, az enyemben meg csak 100 /unicode/ es megy verni azt asztalt a szervizbe, h ezt neki azonnal csinaljak meg.

Megint csak azt tudom mondani, amut unicodesms botrany idejen is mondtam, hogy ez az egesz akkor lett jol elcseszve, amikor a nagy fohatalmassagok osszegyultek, es megalkottak a gsm abc-t, hogy minek a mindenfele kacifantos karakterek, eleg lesz 128 kulonbozo /mikor szamtlan pelda volt mar ra, hogy nem erdemes itt nyirbalni, mert utana ugyis szopas lesz belole, lasd regi matrixnyomtatok, ahol vagy programzoott karaktert nyomott, vagy epromcsere, meg mittodomen, teletext, meg meg sok ilyen/, es aztan akinek karakterei nem kerultek be ebbe a 128-ba, azok meg vegyek fel az IJ polot...


szer. jún. 30, 2004 10:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás 
Hú de vártam már újra valami hasonló topicot... :D
Jómagam nem vagyok egy gyártó elkötelezett híve sem, annak idején a t68-at, s55-t imádtam, talán ez a két telefon volt, ami tovább tartott ki nálam fél évnél. Most 6230 és én meg vagyok vele elégedve. MMC-nekem a kártyaolvasó simán viszi a 6230-ban használt kártyát, bár KZ is írta, hogy eleinte neki is ment, aztán egyszercsak viszlát.


szer. jún. 30, 2004 10:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Norbi, szerintem senkit nem zavart volna különösöbben a 2100 és társai, ha nagyjából olyan árban mérték volna mint az a50-t és mondjuk nem tudott volna még annál is kevesebbet


szer. jún. 30, 2004 10:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jún. 14, 2004 5:27
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Székefehérvár
Hozzászólás 
Hi! Kerdeznem,h wan-e a 3650nek a 4.13nal ujabb szoftwarere? Woda 1 honapja kicserelte az egesz telot,mert allandoan fagyott a wap es a jawa is,no meg kikapcsolt magatol. 1het utan ez is elkezdte,de most mas merges wagyok ra. Ekezetet meg nem is probalok a 2.w szoft ota. Koszi a segitseget.


szer. jún. 30, 2004 9:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
T68m írta:
"Ékezetes betűket vajon miért nem lehet elmenteni és elküldeni?" - nem tudom, az 5510-es kiszedi az üzikből. Ékezetes betű csak a telefonkönyvben és hasonló helyen lehet. nokija megoldás.


Jelentem a Sharp GX30-am is kiszedi az elküldötteknél! :)


szer. jún. 30, 2004 8:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Gasztonmartini:
T68 tapasztalatához még annyit tennék hozzá: az alap sw esetén a naptárba még lehetett ismétlődő bejegyzéseket felvenni, az "i"-s szoftverből ezt kihagyták... (Na, nálma ez jelentette a piros lapot.)
KZolee hozzászólásához, mely szerint a Nokia 5 előrelépés mellett tizenötöt hátralép, szintén ajánlom. :wink:

Landsmann: "nem véletlenül csökkent a Nokia részesedése"

Bizony nem véletlenül: sokáig nem adott ki olyan "síkhülye" telefonokat(A50 és társai), mint a Siemens , amivel pl. Magyarországon is piacvezető lett. :?
Persze amikor a Nokia is kihozta az ilyen jellegű készülékeket, akkor meg indult a fikázás, hogy minek ez...
Akit megbántott volna a síkhülye kifejezés, attól elnézést kérek, de jobb kifejezés hirtelenjében nem jutott az eszembe. :wink:


szer. jún. 30, 2004 8:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 254
Hozzászólás 
Olvasgatva a hsz-okat, itt valóban van 1-2 elfogult,elvakult,szemellenzős fórumozó van :D
És ezek nem a nokijasok :D


szer. jún. 30, 2004 8:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
kukacwap írta:

készenléti idõ. Nos, azt kell, hogy mondjam, a telefonnál megadott értékek laboratóriumi körülmények között jön elõ.


a készenléti idõ fogalmát mindenki ismeri. Azonban az említett készülék rádió/mp3 készülék. A gyártója használatra rakta be ezeket a funkciókat vagy parasztvakításra????

Tudod, ha bemegyek egy keravillba, s veszek egy kisrádiót, furcsálnám, ha az eladója azt mondaná, hogy egy friss teleppel, az adótorony közelében, 25fokos hõmérséklet és 75%-os relativ páratartalom mellet, 0,1MPa nyomáson, kikapcsolt állapotban hetekig is elvan....

egy ötlet az elvakult nokija fanoknak: mint ahogy arra az idõsebbek emlékezhetnek, sokol rádió hátuljára, postás gumival két 4,5V-os zsebtelepet lehet rögzíteni, s azzal kielégítõ ideig müködik a készülékük.

Én meg feltöltöttem a T68-asom, 8,5 óra beszélgetési idõm van, s ezt már nemegyszer ki is próbáltam. (A T65-ösöm szintén)


szer. jún. 30, 2004 8:18
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
Komolyat csalódtam benned. Eddig azt hittem értesz a mobiltelefónia technikai oldalához is. Úgy látszik, mégsem.

A láncSMS-ek specifikációja NEM a Nokia kitalációja. Hanem alkalmazza a szabványt. ADSF_ nagyon jól látja a dolgot szerintem is.
Szintén nem tudom mi a mókusfarkáért kell belekeverni a hosszú SMS-eket Nokia hibaként. Azóta bevezette ezt a szabványt a Samsung is, a Siemens is (SX1), és még biztosan mások is. Merthogy itt is egy SZABVÁNYRÓL van szó, amit a Nokia nyújtott LEGELÕSZÖR az ügyfeleinek. Erre jönnek a jólértesült szakemberek, és elmagyarázzák, hogy a Nokia szoftverhibájáról van szó. Gratulálok.

Ékezetes betûket vajon miért nem lehet elmenteni és elküldeni?

És egy magyar û betû vajon miért foglal el 4 karakternyi információt egy üzenetben?

Mert ez az unicode szabvány, amit szintén nem a Nokia talált ki!!! Csak õ alkalmazta legelõször.

nincs hozzá DOS/LINUX MP3 áttöltõ driver/program
Tedd meg, hogy leírod ide, ezen topicba, hogy melyik telefongyártó gyárt DOS/LINUX programokat a telóihoz!!!!!!!!!


én is, mert állandóan kétségbe vonod a hozzáértésemet. /és ez volt a személyeskedés/

Nos, mindjárt kiderül, hogy az oplogo és a csengõhang is szabvány, s nem tehet az egészrõl semmit se a nokija. Akkor engedd meg, hogy felvilágosítsalak, a lánc sms-t a nokija találta ki /maga az ötlet jó/, s terjesztette el, utána vették át a többiek /a rossz implementációjával együtt/ s lett szabvány.

Az unicode valóban szabvány, de: én itthon, egyedül, nulla tõkével, néhány óra alatt meg bírtam valósítani egy 5bites átviteli megoldást, amivel szerencsés esetben több mint 220 karakter átvihetõ. (Az ékezetesek és a kis/nagy váltás csökkenti ezt) Feltételezem, hogy az általatok istenített gyártó, 10-20 emberét ráállítva, egy-két millióból, pár hét alatt szintén rájöhetett volna, s akkor VALÓBAN a VEVÕINEK AZ ÉRDEKEIT szolgálná. Azonban nem ezt tette, hanem bevezette az unicodot és gyorsan azzal védekezett, hogy ez szabvány. Ennyit a nokija ügyfélközpontúságáról.

"Ékezetes betûket vajon miért nem lehet elmenteni és elküldeni?" - nem tudom, az 5510-es kiszedi az üzikbõl. Ékezetes betû csak a telefonkönyvben és hasonló helyen lehet. nokija megoldás.

és még valamit: Ericssonhoz VAN DOS/LINUX/WIN3.1 program.


szer. jún. 30, 2004 8:10
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
gasztonmartini írta:
Azt nem emlitem hogy a kijelzõre egy szó illett már 2003-ban is:hervatag :)


akkor azt is említsd meg légyszi, hogy valójában egy 2001-es modellrõl van szó, amikor a nokija még nagyjából a fekete-fehér 8210-8310-essel vakított ebben a kategóriában, tizedennyi tudással.

A tibbirõl pedig: nem egy vodától vett, maláj, live-os, végfokhibás készüléket kell alapul venni. Amit a voda mint gyári selejtet megvesz és itthon terit.


szer. jún. 30, 2004 7:59
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 254
Hozzászólás 
Sziasztok!
Kompromisszumkészség pl.T68 használatánál elengedhetetlen :D
A mult évben 3 hónapig volt T68m/i/ telefonom,R6a szofttal.
A telefon nem volt buherálva,nem volt leejtve,stb.
A lista 8)
- a szoft müködési sebesége a még elfogadható szint határán volt.
-a legváratlanabb helyzetben /miért is ne :) / fagyott le többször is.
-a joy a kötelező szoktatási idő után is bizonytalan maradt.
-vibra módban a bazári gombcsörgés volt a hivásjelzés,nem a vibra :)
-az állandóan ugráló térerőjelző nem döntötte el,hogy a telefon ****,vagy
a hálózat.
-max. hangerőn is előfordult forgalmas,zajos helyen,hogy visszahivást kellett igérnem a hivónak.
-az akku állpotjelző 15 perc beszédidőt mutatott,kb 1'beszéd után lekapcsolt a telefon.
-karakterszámlálás az üzenet végén indul.
Summa-summárum nem egy tökéletes telefon,még ha jól is néz ki :wink:
Az sem véletlen,hogy most huszonvalahányezerért vesztegetik.
Azt nem emlitem hogy a kijelzőre egy szó illett már 2003-ban is:hervatag :)


szer. jún. 30, 2004 6:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 128
Hozzászólás 
K.Zolee különböző topicokban írta:
velemenyek erdekelnenek a 2 mobil telefon gyartorol... pro es kontra.
(nem szeretnem ha fikazasba menne at). en ugy erzem -nagyon nokia parti vagyok-, hogy a samsung iszonyatosan kezdi utol erni a finn gyartot es nehol meg tul is ****. minoseg, megbizhatosag, felhasznalo barat kezelofelulet stb...
[...]
Mikor lesz kaphato?
[...]
mennyit er ez ujonnan?
miota kaphato?
[...]
velemenyek tapasztalatok... elkezdtek arulni 108 apron az indulo ara nem is olyan sok elsore...
u.i. ilyen topic asszem meg nem volt. hol talalom a keresot?
[...]
erdemes a 6600amat -fel eve hasznalom- SX1 esre cserelni kb 40 ezer FT rafizetessel?


A világért sem akarok gonoszkodni, de ahogy néhány összegyűjtött hozzászólásod alapján is látszik: te vagy az igazi F O G Y A S Z T Ó. Miközben rettentő kritikusan viszonyulsz a vásárolt termékhez, már előre tekintesz, és azt nézed, legközelebb mit vehetsz meg. Próbáld egy kicsit higgadtabban szemlélni a dolgokat, és - ahogy már más is írta - előbb nézelődni, s csak aztán vásárolni. Ha így tennél, megkímélnéd magad attól, hogy olyan dolgokra költs, amik csak bosszantanak, ráadásul a nyugtatók árát is megspórólnád...

Ne húzd fel magad, ez csak egy jótanács :)

peace


szer. jún. 30, 2004 3:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 387
Tartózkodási hely: Sopron
Hozzászólás 
Az a hozzászólás nem neked ment ;-)
A C55-höz képest értettem.
Nokiára a 3210->3510i vonatkozik ;-)


szer. jún. 30, 2004 0:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Jól van, megnyugodtam, hogy nem én vagyok a túl jól értesűlt a földön (itt van pl. Macika is) és bizony a láncolt SM és az unicode kódolás VILÁG szerte szabvány. Értsd ezalatt, hogy nem csak MNokia, de nem is GSM, hanem betűkódolási szabvány. Az informatika majd minden friss ágában használják. És már annyira lerágott csont, hogy mi a büdös francért lett behozva, hogy nem ismétlem ismét magam...
Láncolt SM úgyszintén.


készenléti idő. Nos, azt kell, hogy mondjam, a telefonnál megadott értékek laboratóriumi körülmények között jön elő. Tehát fontos, hogy amikor a készenléti időt megadják, NINCS játék, nincs FM-rádió, nincs mp3 és beszéd sincs.sőt, gombnyomás sincs. És ami fontos, az ilyen teszt laborokban nincs 4-5 cella egyidőben mint Pest forgalmasabb kerületeiben, hanem 1 van, ergó nem kell figyelnie, hogy mikor hol erősebb a jel. És ez megintcsak szolgáltatótól és gyártótól független.

A szögletes zárójel tényleg idegesítő hiba...


szer. jún. 30, 2004 0:11
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 387
Tartózkodási hely: Sopron
Hozzászólás 
Pontosan. Ezért írtam SZVSZ-t meg példát is :roll: Mintha nem minden hozzászólásom lenne SZVSZ... Se nem térítettem, se nem fikáztam másokat, amiért máshogy gondolják... Nálam ezt jelenti az, hogy
Idézet:
nem akarom magam azzal szívatni, hogy meg kelljen tanulnom egy másfajta telefon kezelését


OFF: Nem lehetne kikapcsolni a fórumon a szókijelölést? Vagy legalább megmondani neki, hogy a ] is elválasztó jel...


kedd jún. 29, 2004 23:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
nutellamoly írta:
SZVSZ UI konzisztencia terén az Ericsson a mérvadó.


Neked. Másnak meg más.
És ez így van rendjén.


kedd jún. 29, 2004 23:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 387
Tartózkodási hely: Sopron
Hozzászólás 
skynet írta:
(pl. RXON telefonkönyvekben a C a név törlését jelenti, ez nekem máig nem megy bele a fejembe, azonkívül a T9 szerintem még mindig a nokijákban (a series 40-esektől kezdve, előtte túl lassú) a legjobb az összes telefon közül, talán még a siemens veszi fel vele a versenyt)


Különbözőek vagyunk :-) Nekem pl. pont ezek a dolgok jönnek be az Ericssonban, C mindig törlés, kérdések I/N, szemben a C55 állandóan forgó (mindig a kisebb "kárt" okozó kerül az ujjad alá) softkey-eivel.
No meg, amiért rászántam magam a cserére, az öszes SM gyors törlésének lehetősége.

N3210-en szereztem Nokiás műveltségemet, ezért aztán állandóan a telefonkönyvben találom magamat egy ismerősöm N3510i-jében :-)

SZVSZ UI konzisztencia terén az Ericsson a mérvadó.


kedd jún. 29, 2004 23:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
tudod, nekem nem fáj, mert nincs nokijám, de azért azt te is kiszámolhatod, hogy ezzel kb 3%-os sms forgalomnövekedést idéztek elő - szándékosan -, s ezért nyilvánvalóan jobban szeretik őket a szolgáltatók.
Mint ahogy Bill Gatest se véletlenül szeretik a számítógépgyártók.

szal, a nokija olyan rendes a vevőihez /lásd még unicodos sms-t/, hogy simán megvágja őket, csakhogy egy kicsit nagyobb extraprofithoz jusson.

A már egész más kérdés, hogy ha valaki egy kérdéshez így áll hozzá, hogy mit számít a hossz, a memória, a forgalomnövekedés, akkor ugyanígy áll a többi dologhoz is!


Komolyat csalódtam benned. Eddig azt hittem értesz a mobiltelefónia technikai oldalához is. Úgy látszik, mégsem.

A láncSMS-ek specifikációja NEM a Nokia kitalációja. Hanem alkalmazza a szabványt. ADSF_ nagyon jól látja a dolgot szerintem is.
Szintén nem tudom mi a mókusfarkáért kell belekeverni a hosszú SMS-eket Nokia hibaként. Azóta bevezette ezt a szabványt a Samsung is, a Siemens is (SX1), és még biztosan mások is. Merthogy itt is egy SZABVÁNYRÓL van szó, amit a Nokia nyújtott LEGELŐSZÖR az ügyfeleinek. Erre jönnek a jólértesült szakemberek, és elmagyarázzák, hogy a Nokia szoftverhibájáról van szó. Gratulálok.

Ékezetes betűket vajon miért nem lehet elmenteni és elküldeni?

És egy magyar ű betű vajon miért foglal el 4 karakternyi információt egy üzenetben?

Mert ez az unicode szabvány, amit szintén nem a Nokia talált ki!!! Csak ő alkalmazta legelőször.

nincs hozzá DOS/LINUX MP3 áttöltő driver/program
Tedd meg, hogy leírod ide, ezen topicba, hogy melyik telefongyártó gyárt DOS/LINUX programokat a telóihoz!!!!!!!!!


kedd jún. 29, 2004 22:04
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
nyuszy írta:
Landsmann:
Ne a mobilforumosokbol indulj ki! Az emberek nagy resze birka modjara koveti a divatot.
Kerdezd korbe a nem mobilos erdeklodesu ismeroseidet, es meg fogod latni, hogy azok kozul, akik valamelyik markara eskusznek, 10-bol 9 tovabbra is a Nokiat fogja isteniteni...
Azert csokken a Nokia reszesedese, mert nott a nem biztos valasztok aranya.
Szvsz.


Igen, tudom, éppen azért írtam hogy néhány hét használat után jönnek rá, hogy az operátorlogó és egyéb parasztvakítás helyett inkább normális funkciók kellettek volna bele. Ha az ilyen legközelebb telefont vesz, biztos első helyen a Nokia fog állni, de már lehet hogy utána néz mit is tud a kiszemelt készülék. Akkor esetleg rádöbben, hoppá, ebben még mindig nincsenek olyan funkciók, ami tetszett a szomszéd, haver, stb más márkájú készülékében. És talán ekkor, fájó szívvel ugyan, de nem marad hű a régi márkához, más gyártótól szerzi be új készülékét.
A végtelenségig a nem olyan tájékozott embereket sem lehet az orruknál fogva vezetni. Legfeljebb jóval később jönnek rá a saját bőrükön tapasztalva a dolgokra.


kedd jún. 29, 2004 21:53
Hozzászólás 
A Nokia problémák egyébként engem sem érintenek, ezért is nem szavaztam, de ez az aláírásomból is látszik, más márkát favorizálok. Az adott típusú készülékkel tökéletesen meg vagyok elégedve. Amire használom, teljesen megfelel. (wap, POP3, telefonálni, fényképezni esetenként, próbaképp internet, ami gyorsabb BT-vel mint C55 kábellel, sms-ek lementése, telefonkönyv aktualizálása stb)


kedd jún. 29, 2004 21:40
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség