Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:45



Hozzászólás a témához  [ 198 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
VEZETÉKESGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
Laci_L írta:
Csak azt nem értem a hatóság hol van ilyenkor?


Hol lenne, a zsebükben.

Egyébként olyan szinten pofátlan ez a dolog, hogy ha a T szolgáltatáskeresőjében megadsz egy olyan címet, ahol van konkurencia (pl. UPC, vagy Digi), egészen más árat fog kiadni a csomagjukra, mint ha olyan címet adsz meg, ahol csak ők vannak. Erről volt már több fórumon is szó, talán itt is, de természetesen ez is rendben van.


csüt. márc. 17, 2016 19:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
TargeT írta:
... vagy nagyon eltérő árak vannak országszerte ...

Ez az, pont ezt írtam én is. Csak azt nem értem a hatóság hol van ilyenkor?


szer. márc. 16, 2016 16:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
:hm: Az elég sok. Nálam 30 Mbps net, HD IPTV, alap telefon hívószámkijelzéssel kerül a felébe se, persze 2 év hűséggel.
Ezek után ha nálatok is 2 év hűség van, akkor vagy nagyon eltérő árak vannak országszerte, vagy tényleg "érdekes" kiegészítő csomagok lehetnek. Valószínűleg a telefon se alapcsomag.


szer. márc. 16, 2016 12:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
Szüleim házában, amióta van, a T-éboj adja a telefont.
Lassan 2 éve megkeresték őket (telefonon), hogy dejólenne (szerintük) IPTV, megez, megaz. Legyen.
Szaki kijön, szerel, kérdez: ugye tudják, hogy áramszünet esetén lecsó az egész? Telefon SE!
Akkor nem kérik!!!
Fejlemény: IPTV és net bekötve, megy. Telefon vissza analógba, csak épp őket nem lehetett hívni vagy 3 hónapig, mert "ezen a számon előfizető nem kapcsolható". Ha ők hívtak szépen kiírta még a számot is. Na 3 hónap után rendberakták ezt is, mostmár lehet őket hívni, de a számkijelzést azóta sem sikerült aktiválni.
Most lesem, mikor jár le a 2 évük és mehetek asztaltcsapkodni.
Ugyanis a telefonos rábeszélőkisasszony az októberi híváskor elfelejtette közölni, hogy:
- az egyik feláras csomag januártól megszűnik
- a másik feláras csomag januártól bekerült az alapcsomagba
Korábban szintén elfelejtettek szólni, hogy nemkéne már a minttudoménmelyik extra csomagot fizetni, mert az már benne van az alapban.
Olyan lehetetlen dolog, hogy ami megszűnik, azt automatikusan ne számlázza tovább egy szolgáltató?
Dehát a hűség az hűség, még ha azóta nem is létezik mihez hűségesnek lenni.
Szóval ki kell derítenem, hogy mért kerül nekik a minimum net, iptv analógtelefon trió több, mint 15.000-be


szer. márc. 16, 2016 7:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
A Telekom drótos telefont tényleg megszüntetik, csak nem lehet pontosan tudni hol mikor.
Anno a 90-es évek elején majdnem 40 ezer forintomba került pluszban hálózatfejlesztési díj, hogy egyáltalán legyen. Pár éve meg dobták utánad, hogy legyen vonalad, akár több is, vagy ne mondd le. Így változik a világ.
Korábban többször kapacitáltak, hogy álljak át a digitális telefonra, ha már úgyis tripla csomagom van nettel, IPTV-vel. Még vagy ezer forinttal olcsóbban ki tudták volna hozni a havi díjat a kedvezményekkel, állítólag, de mindig mondtam, kösz nem, marad az analóg drágábban. Kérdezték, hogy fax van-e vagy riasztó. Semmi, így mulat egy magyar "úr", avagy szórja a pénzt. :wink:
Azután szeptemberben, a bő egy év alatt kiizzadott összevonással és új számlázási rendszerrel elkutyulták a számlát. Leszámlázták a telefont, de semmi korábbi vonatkozó kedvezményt nem érvényesítettek ugyanabban a számlában. 4000 Ft-tal számláztak többet. Persze az külön szép, hogy a listaárhoz képest talán 8 féle ilyen-olyan kedvezménnyel vagy 60%-át elengedik az 1 vagy 2 év hűség miatt.
Hívom az ÜFSZ-t, kitérő, hogy nem kerül semmibe, de még hálózaton kívül is minimális, mert lehet visszahívást kérni a várakozás és zenehallgatás helyett. Persze a visszahívás időpontja így meg lutri, de háromszor megismétlik, ha nem jönne össze. Azután kicsit érdekes, hogy se a saját hálózatuk analóg vagy VoIP száma nem elfogadott a visszahíváshoz, de a Telenor mobil meg lazán.
Mondja a csajszi, hogy igazam van. Oké, hozzuk helyre. Egyszeri jóváírást tud a következő számlából. Rendben. Erre mondja a havi összeget, ami több mint korábban. A hívószám kijelzés kedvezményét nem tudja aktiválni az új rendszerben. Nekem ugyanis az adott számra míg létezik, örökös ingyenes hívószámkijelzésem volt egy promóció következtében jó egy évtizede. Ezzel volt már gubanc, évekkel ezelőtt szöszöltek valamit a rendszeren, és elkezdték számlázni, illetve megszüntették a jóváírását. A reklamációmra végül egyedileg valahogy hozzádrótozták a kedvezményt a számomhoz, bár ahogy a válaszból kitűnt, már fogalmuk se volt a maiaknak a korábbi promócióról.
Na ezek után kérdem a csajszit, hogy akkor mi van, ha átállok analógról VoIP-ra hívószámkijelzéssel. Mondott egy 7-800 Ft-tal kisebb árat. Oké, legyen. Tudtam, hogy előbb-utóbb megszűnik az analóg, az áramszünet se érdekel már, mert van olyan év, hogy nincs mlg egy pillanatnyi se, meg végső esetre ott a mobil.
Ezután megjön az új számla, sok szempontból más kedvezményekkel, a tripla kedvezény megszűnt, és pont annyi, mint a korábbi analóggal lenne. :roll:
Ismét hívom őket visszahívást kérve, másnap hívnak is. A másik csajszi azt mondja, hogy rossz tájékoztatást kaptam, a korábbi kedvezménycsomag megszűnt a szerződésmódosítással, most azt kapom, ami most aktuális, és az analóg megy a VoIP teljesen egy árban vannak. 7350-et fizetek, plusz van a kedvezményes mobilnet a net miatt.
Na én nem megyek tovább utána, hangfelvétel, meg egyéb tortúrák. Lezajlott az analóg/digitális váltás nálam, túl vagyok rajta, meg kellett csak fordítani a kábelezést a PC-től a korábni ADSL-t vissza a HGW-től az analóg telefonhoz.
Mivel még ragaszkodom az IPTV-hez, a Digi egyelőre nem opció.


szer. márc. 16, 2016 6:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ

Bájos, amikor a magyar sajtóközlemény végén egy német telefonszám van, ahol magyarul biztos, hogy nem lehet tájékozódni.

Mikor új helyre költöztem 3 éve, kiderült, hogy csak T van. Ugyanaz a szolgáltatás csomag, ami Budapest II. ker.-ben 7.500 Ft volt, itt már 11.200 Ft. Elárulta valaki: nincs konkurencia, és kész. Beszéltem egy Gyulán lakó emberrel, neki is ilyen csomagja van a T-nél, ő 5.500 Ft-ot fizet ugyanezért. Azaz én pont kétszer annyit. És ezt lehet nálunk. :jaj:

Ami meg a drótos telefont illeti:
Először egy modemen volt a telefon, az internet, és az IPTV. Fél év alatt ötször volt hiba különféle okokból (egyszer áramszünet). Így persze telefon sem volt. A hibabejelentés mobilon 40perc várakozással 2000 Ft-ba került nekem. Tojtak rá, azt mondták, miért nem T-mobilom van, az ingyen lenne. Fellázadtam, átszereltettem drótosra a telefont. Nagyon nem akaródzott nekik, de megcsinálták. Két és fél éve egyszer sem volt rossz, míg a modemes izé nyolcszor. Most át akarnak állni, és leszerelni a drótost, mondván hogy ez a korszerű dolog. Kérdeztem, adnak-e szünetmentes tápot? Nem, hogy képzelem. Hát úgy, hogy pl Németországban adnak egy kis tápot hozzá, és a hibabejelentő is 80-as szám, azaz ingyenes. Csak itt lehet ezt csinálni. Valaki hagyja, másképp nem menne.

Azt mondta egy szerelő, hogy annak nem szerelik le a drótost, ahol ezen át megy a riasztóközpont. Mégis van megoldás. :D


kedd márc. 15, 2016 20:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
Csak sikerült megkeresnem. Az egyik lényeg, hogy vonalas irányból is hívni lehet.
http://m.hwsw.hu/cikk.php?id=55221
http://www.telekom.hu/rolunk/sajtoszoba ... bruar_23_2


pén. márc. 11, 2016 22:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
Kíváncsian várom. Bár ez az egyébként vezetékes telefonnal rendelkező ügyfelek többségét nem fogja meghatni. Azt egyébként kétlem, hogy pont a Telekom meg fogja engedni a voip végpont tetszőleges helyen való használatát, de ne legyen igazam.


pén. márc. 11, 2016 18:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
Lesz. Csak kicsit várni kell. Volt egy cikk, hogy ősszel indul a tesztje egy VoIP Telekom szolgáltatásnak, alkalmazásnak, ami túltesz majd a jelenlegi WiFi/mobilnet megoldásokon. Viber konkurencia lesz, ha igaz.


pén. márc. 11, 2016 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
A Tré egy ideje elkezdett átállni voipra. Kihozza a futár az új modem-routert (eddig jellemzően olyanoknak, akiknek netjük is van, de állítólag mindenki sorra fog kerülni), dugja össze a nyócvan éves nénike és konfigurálja be esetleg a wifit, akinek azért van netje, hogy az Angliában élő fiacskájával szkájpoljon, aztán hajrá. Persze ezek után ha áram nincs, telefon sincs, és azt is elfelejtik megemlíteni, hogy a konyhai szénmikrofonos nem fog működni, ha csak át nem kábelezi a néni a modembe. Persze ha már voip, tök jó lenne, ha a végpontot bárhol tudnám használni, esetleg mobilon, mint a upc megoldása, de erre nyilván nincs lehetőség. Ráadásul ha majd sorra veszik a csak telefonosokat, akkor jó lenne közölni velük a modem havi villanyfogyasztását is, és jóváírni a havi számlában, vagy ezt sem lehet? Hát ez tré, kedves Telekom.


pén. márc. 11, 2016 10:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
Nekem a tréhómmal csak egy apró bajom van: egyáltalán nem vagyok már rég az ügyfelük, oszt' félévente mégis küldenek nekem egy 0 (nulla) forintos számlát :hm: Biztos jó szórakozás valakinek a számlázáson... :gigalol:


pén. márc. 01, 2013 14:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
Laci_L írta:
Jaj-jaj. :o
Te besokalltál, kedves Fórumtárs.
Én is ezeknél vagyok (eddig a UPC-t szidtam, de kiderült hogy van rosszabb), lett némi tapasztalatom.

A javaslatom:

1. Légy nyugodt, mert ha az első mondatnál elküldöd a balfenékre a telefonos ügyintézőt, avval semmire sem jutsz.
2. Ne a számla reklamációt hívd, hanem a 2 > 1 > 4 -et (Csomag megrendelés). Itt hamar felveszik a kagylót, nincs azonosítás, mert azt hiszik üzletet hozol. Nem kell semmiféle kód.
3. Elmondod, hogy valóban mit szeretnél. Erre mondja, hogy rossz helyen vagy, de átkapcsol. Ez már belső hálózat, gyorsabb.
4. A valódi ügyintézőnek elsírod, mit akarsz, de nem küldöd el pi-ba, bármennyire szeretnéd.
5. Meg fog oldódni az ügyed.
6. Ha tényleg hülyék, konkrétan közöld, hogy az eddig elhangzottakat szíveskedjen panaszként rögzíteni. Nem fognak örülni neki, de kénytelen elindítani a vizsgálatot. Ez már hatósági eljárás is lehet akár, nagyon vigyáznak hogy mit mondanak, csinálnak. De ennek a feltétele -mint már írtam- nem káromkodtál, hanem kulturáltan mondtad el a kívánságod.

Az sem árt, előre leírod magadnak az adatokat, érveket, hogy élőben makogjál.

Lesz eredmény. Sokkal előbb, mint az eddig leírt módszereddel. :)


Jóhogy idegesítő.
Az ügyintézőt meg nem küldtem volna el, mert ő nem tehet róla, hogy olyan a rendszer amilyen.
Gondoltam én is a megkerülős módszerre, mondván hogy új előfizetést akarok. Úgy látszik ez a kiskapuk országa. Habár ez nem újdonság :)


kedd feb. 26, 2013 8:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
Laci_L írta:
De ennek a feltétele -mint már írtam- nem káromkodtál, hanem kulturáltan mondtad el a kívánságod.

A hozzászólásának kritikán aluli színvonalából kiderült, hogy ez nem fog menni...


hétf. feb. 25, 2013 23:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
integral írta:
A T-Home telefonos ügyfélszolgálata egy rakás fos.
Nálam pozitív. Az ügyfélszám és jelszó megadása után intézi a dolgokat akkor is, ha anyám vagy anyósom megbízásából beszélek. Sok ügyfélszolgálat elhajt, hiába mondom, hogy az idős néni el se tudja mondani mi a baja. Csak a végén kéri átadni a kagylót, hogy mondjon a rögzítőre 3 igent oszt kész. Bankokról már nem is beszélve. Valamelyik fórumon olvastam olyat, hogy egy nénike telefonos jelszavának beadása után férfihang jelentkezett be. Erre a kezelő azonnal letiltotta a telefonos és internetes elérést és még a bankkártyát is :shock:


hétf. feb. 25, 2013 23:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
integral írta:
.... Megint ez..... eljutottam ugyanide sokperces várakozás után... változtassam meg az 5-jegyű kódot. A füstös p*csájú k*rva anyádat változtatom meg, azt b*zmeg, te gyíkarc, mikor már a telefonszám beütése és az 5jegyű azonosítót is megadtam. DNS mintát expressz postával küldve ne adjak, te retardált fingagyú? A szegedi gyorsvonat tisztítsa az ánuszát annak a baromarcnak, aki ezt kitalálta. Nagyon ideges lettem.
Nem tudtam ügyintézőt kicsikarni, pedig elég sokat vártam. úgyhogy ez a szolgáltatás egy logikátlan, értelmetlen ****. Úgyhogy elmehet az egész társaság a p*csába a hulladék rendszerükkel a hónuk alatt.

Jaj-jaj. :o
Te besokalltál, kedves Fórumtárs.
Én is ezeknél vagyok (eddig a UPC-t szidtam, de kiderült hogy van rosszabb), lett némi tapasztalatom.

A javaslatom:

1. Légy nyugodt, mert ha az első mondatnál elküldöd a balfenékre a telefonos ügyintézőt, avval semmire sem jutsz.
2. Ne a számla reklamációt hívd, hanem a 2 > 1 > 4 -et (Csomag megrendelés). Itt hamar felveszik a kagylót, nincs azonosítás, mert azt hiszik üzletet hozol. Nem kell semmiféle kód.
3. Elmondod, hogy valóban mit szeretnél. Erre mondja, hogy rossz helyen vagy, de átkapcsol. Ez már belső hálózat, gyorsabb.
4. A valódi ügyintézőnek elsírod, mit akarsz, de nem küldöd el pi-ba, bármennyire szeretnéd.
5. Meg fog oldódni az ügyed.
6. Ha tényleg hülyék, konkrétan közöld, hogy az eddig elhangzottakat szíveskedjen panaszként rögzíteni. Nem fognak örülni neki, de kénytelen elindítani a vizsgálatot. Ez már hatósági eljárás is lehet akár, nagyon vigyáznak hogy mit mondanak, csinálnak. De ennek a feltétele -mint már írtam- nem káromkodtál, hanem kulturáltan mondtad el a kívánságod.

Az sem árt, előre leírod magadnak az adatokat, érveket, hogy élőben makogjál.

Lesz eredmény. Sokkal előbb, mint az eddig leírt módszereddel. :)


hétf. feb. 25, 2013 20:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: VEZETÉKESGYALÁZÓ
A T-Home telefonos ügyfélszolgálata egy rakás fos.
Egy rokonomnak akartam intézni dolgokat, felhívtam tőle a 1412-t. Automata rendszer jelentkezik. Kiválasztom, ami kell... kérte, hogy pötyögjem be a telefonszámot... bepötyögtem. Aszongya: azonosítás megtörtént. Várom, hogy legyen valami érdemi. Aztán röfögi a rendszer, hogy 2 percnél tovább kell várni ügyintőzőhöz. Kisvártatva elkezdi a menüpontokat sorolni. Vártam... majd folyamatosan ismételgette a menüpontokat. De minek? Nem értem a logikáját. Letettem a kagylót.

Majd megint ez a kezdet. Most nem tettem le a kagylót. Próba... az előző procedúrát megint végigjárva kiválasztottam a számlainformációs menüpontot, ha jól emlékszem 3-as gomb. Aszongya adjam meg az 5 jegyű kódot, ami alaop esetben a MT ügyfélazonosító utolsó 5 számjegye. Bár nem értettem, hogy a telefonszámmal való azonosítás után miért van erre szükség. Gondolom, nem adják ki többeknek ugyanezt a számot :gigalol: Na mindegy bepötyögtem. Aszongya a rendszer, hogy változtassam meg ezt a kódot. Na letettem a kagylót.

Megint ez..... eljutottam ugyanide sokperces várakozás után... változtassam meg az 5-jegyű kódot. A füstös p*csájú k*rva anyádat változtatom meg, azt b*zmeg, te gyíkarc, mikor már a telefonszám beütése és az 5jegyű azonosítót is megadtam. DNS mintát expressz postával küldve ne adjak, te retardált fingagyú? A szegedi gyorsvonat tisztítsa az ánuszát annak a baromarcnak, aki ezt kitalálta. Nagyon ideges lettem.
Nem tudtam ügyintézőt kicsikarni, pedig elég sokat vártam. úgyhogy ez a szolgáltatás egy logikátlan, értelmetlen ****. Úgyhogy elmehet az egész társaság a p*csába a hulladék rendszerükkel a hónuk alatt.


hétf. feb. 25, 2013 19:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Vizsla írta:
http://www.telekom.hu/static/sw/download/Kozlemeny_100430.pdf

Gratulálok!
Van pofájuk a Felező számlázásához hozzányúlni!
Június 1-jétől percalapú lesz.


Ráadásul semmi logika nincs benne, mert nem sokan használják. Nem tudom, melyik marketingesnek szúrta a szemét.


Hát, azért szerintem picit többen használják, mert pl. ADSL mellé jó annak, aki néha picit használná is a vonalat. Nekünk is ez volt, amíg az alap be nem jött, de mi csak bejövőre használjuk. Nagy genyaság a percalap (mert inkább keveset, rövidebb ideig beszélnek vele), mert ez pont egy alacsony forgalmúaknak kitalált díjcsomag.


vas. máj. 16, 2010 6:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Vizsla írta:
http://www.telekom.hu/static/sw/download/Kozlemeny_100430.pdf

Gratulálok!
Van pofájuk a Felező számlázásához hozzányúlni!
Június 1-jétől percalapú lesz.


Ráadásul semmi logika nincs benne, mert nem sokan használják. Nem tudom, melyik marketingesnek szúrta a szemét.


vas. máj. 16, 2010 0:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
http://www.telekom.hu/static/sw/downloa ... 100430.pdf

Gratulálok!
Van pofájuk a Felező számlázásához hozzányúlni!
Június 1-jétől percalapú lesz.


szomb. máj. 15, 2010 14:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 19:14
Hozzászólások: 255
Hozzászólás 
A T-Com kontroll feltöltőkártya amit nemrég még úgy árultak, hogy bármeddig felhasználható, nem volt rajta lejárati idő, viszont feltöltéskor azt mondta be, hogy "ez a feltöltőjegy nem használható, hívja a 1755-ös telefonszámot", és ott azt mondták, hogy december 31-én lejárt, és kértek nevet telefonszámot, majd 1-2 óra múlva hívtak vissza, hogy ez év dec 31-ig meghosszabbították. Miért van ekkora macerára szükség, miért nem lehet ezeket a régebbi típusú kártyákat autpmatikusan meghosszabbítani, nem hinném, hogy túl sok ilyen kártya lenne, de ilyen eset után egy érvvel több a szolgáltatóváltáshoz, amit pár éve meg kellett volna tennem.


vas. máj. 02, 2010 9:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Ha pedig rendesen kifizetek mindent és szeretnék 8 hónap után mégis váltani, akkor mitől is lennék "sz.arházi" és miért is fizessek többet mint ami a szolgáltatónak időarányosan jogosan járna?

Erre várom én is a választ, mert ez azért eléggé nehezen védhető szituáció a szolgáltatók részéről.
Apropó: a Zepter-t és a Biotron-t most büntették meg, mert "aránytalan és egyoldalú" volt a részletfizetési szerződésük (gyakorlatilag hűségszerződést irattak alá). Szerintem ez intő jel lehetne a szolgáltatóknak.


szer. júl. 01, 2009 13:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
T68m írta:
én nem látok összefüggést az egyes csalók okozta kiesés és a fix kötbér között.


Én sem. Nem igazán értem, hogy a korábbi "sz.arházi" előfizetők pontosan mit is csináltak aminek bármi hatása lenne erre a kötbérre. Mert ha nem fizették ki a számlákat és leléptek, annak semmi köze nincs a szóban forgó kötbérhez és annak bármilyen módosítása semmin nem változtat. Ha én fizetés nélkül le akarok lépni 5 hónap után, akkor pont qrvára lesz.arom, hogy mekkora hátralevő kötbért nem fizetek ki. Ha pedig rendesen kifizetek mindent és szeretnék 8 hónap után mégis váltani, akkor mitől is lennék "sz.arházi" és miért is fizessek többet mint ami a szolgáltatónak időarányosan jogosan járna?


szer. júl. 01, 2009 8:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Szerintem mostmár pihenj kicsit.

Most még csak kérem...


kedd jún. 30, 2009 18:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
1. Már nem jó.
A hűségnyilatkozat gazdasági kényszer. PONT.
Eleve arra találták ki. Arra kényszeríti az azt SZABAD ELHATÁROZÁSÁBÓL aláírót, hogy 24 hónapig egy céghez legyen kötve.


Az érvényes EU direltivák szerint a hûségszerzôdés nem lehet a VERSENYKORLÁTOZÁS eszköze, sem aránytalan a kedvezménnyel. Itt bukik a hazai hûségszerzôdés-gyakorlat.
Ha holnap jönne egy új szolgáltató, és azzal indítana, hogy ájfón 1 Ft-ért, N98, Omnia, Diamnond 2 Ft-ért, 5 év hûséggel, tudod hány ökör írna alá hozzájuk.... ha ezt ist engednéd, akkor miért?


2. Úgy tudom, a 24 hónap nem ütközik jogszabályba, elvégre nem kötelező azt aláírni, minden szolgáltatónak kötelessége listaáron is szolgáltatni.


Ebben igazad van, de a lényeg a kedvezmény és hûségszerzôdés arányossága. Most, amikor a Vodánál 5-10E Ft különbség van a Vitamaxi éaz elôfizetéses telefonok között, szerinted az a 10E Ft arányos a két év hûséggel és 60E Ft felmondási díjjal?


kedd jún. 30, 2009 18:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
1. A hűségnyilatkozat nem lehet a fogyasztóval szembeni gazdasági "kényszer" eszköze, ezért a mindenkori kedvezmény nélküli, illetve listaár és a hűségszerződéssel meghatározott ár közötti különbség nem lehet aránytalan;

2. A hűségnyilatkozat időtartama nem lehet aránytalanul hosszú, feleljen meg, mind a Ptk. irányadó rendelkezéseinek, mind pedig a tisztességes szerződési feltételekre vonatkozó jogszabályoknak;
1. Már nem jó.
A hűségnyilatkozat gazdasági kényszer. PONT.
Eleve arra találták ki. Arra kényszeríti az azt SZABAD ELHATÁROZÁSÁBÓL aláírót, hogy 24 hónapig egy céghez legyen kötve.

2. Úgy tudom, a 24 hónap nem ütközik jogszabályba, elvégre nem kötelező azt aláírni, minden szolgáltatónak kötelessége listaáron is szolgáltatni.


kedd jún. 30, 2009 17:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika:

én nem látok összefüggést az egyes csalók okozta kiesés és a fix kötbér között. Szerintem nincs is, de lényegtelen. Ami fontos, hogyha ezt, a fix kötbért a vezetékes szolgáltatók nem engedhetik meg maguknak, akkor a mobilszolgáltatók se tehetnék. Különösképp azután, hogy errõl jogszabály is rendelkezi (az nhh az alapján járt el), s õk maguk, önként deklarálták az alábbi pontokat:

A hûségnyilatkozat nem lehet a fogyasztóval szembeni gazdasági "kényszer"
eszköze, ezért a mindenkori kedvezmény nélküli, illetve listaár és a hûségszerzõdéssel
meghatározott ár közötti különbség nem lehet aránytalan;

A hûségnyilatkozat idõtartama nem lehet aránytalanul hosszú, feleljen meg,
mind a Ptk. irányadó rendelkezéseinek, mind pedig a tisztességes szerzõdési
feltételekre vonatkozó jogszabályoknak;

stb.


kedd jún. 30, 2009 17:28
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
QNKORI írta:
bla-bla-bla
Szép okosakat írtál, csak épp nem látad át, hogy nem politizálni óhajtottam, hanem rá akartam világítani arra, amit mind a 4 kérdés megválaszolásánál gondosan elkerültél.

Nevezetesen arra, hogy óhatatlan, hogy egy demokráciában (vagy egy annak hitt másban) mindenkire ugyanaz a szabály legyen érvényes. Legyen az mobilszolgáltatás, legyen közlekedés, legyen adózás, bármi.

Ez a szabály egyeseknek (olyakor - az ér(t)etlenebb fajtáknál - ésszerűtlennek tűnő mértékű) szigorítás, másoknál (akik általában szabálytisztelők) közömbös, még másoknál, akik KÉPESEK FELFOGNI egy szabályzás mögött a MIÉRTet, azoknak elfogadható, még ha esetleg (ön)korlátozással is jár.

A topicot rövidesen bezárom, és kipucolom az utolsó ONtopic hozzászólásig.

És most szólok jó előre, hogy a következő elvtársazásnál gondolkodás és figyelmeztetés nélkül törlöm a hsz-eket.


kedd jún. 30, 2009 14:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Miért kell egy-két adócsaló miatt mindenkinek adót emelni, amikor én nem csaltam (nem is tudnék) adót?

Mert itt divat a kollektív bűnösséget kihirdetni (lásd jogdíj a DVD-re), de ez még nem jogosítja fel a szolgáltatót arra, hogy mindenkit bűnösként kezeljen....
A példád rossz, mert a szolgáltatóknál ennek analógiája az lenne, ha lehetne ingyen trükközéssel használni a hálózatát, és az így kieső bevétel miatt megemelné a percdíjakat. Na de ehhez az kellene az adó esetében, hogy 200-1000% közötti legyen az adó mértéke, mert ekkora a profit a mobilcégnél....



Miért kell pár renitens száguldozó gyorshajtó miatt mindenkinek szigorítani a sebességhatárokat, amikor bizonyíthatóan nem szoktam gyorshajtani, 1985 óta okozott beleset nélkül vezetek?


Ez egy nagyon jó példa, mert a gyorshajtókra való hivatkozással emelik a büntetési tételeket, hogy a rendőrségnek/államnak minél több pénze legyen. Pont ezt teszik a szolgáltatók is, van 1-2.000 ember, aki gondot okoz, erre fel jó magsan tartják a perc és egyéb díjakat....


Miért kell szigorítani az autóhitelhez jutás feltételeit szigorítani, csak azért, mert pártíz(száz)ezer ember bebukta az autóhitelét, amikor én becsületesen fizettem a hiteltörlesztő részleteket, amikor volt autóhitelem???

Azért, mert mindenkinek adtak hitelt (analógia: mobilelőfizetést), holott a bank az eladás pillanatában pontosan tudta, hogy nem hitelképes az ügyfele.... erre fel sorban hasalnak meg a hitelek, és a bankok ártatlan pofával tárják szét a kezüket.
Amúgy azért szigorítottak, mert ha tömegessé válna a bedőlés, akkor összeomlana a hazai használtautó piac (ami már részben be is következett - lásd 0 Ft-ért elvihető 3 éves autók, csak a részletet kell a tulaj helyett továbbfizetni), és akkor a bankok hitelei fedezetlenné válnának az autók értékvesztése miatt....


Miért kellett bevezetni a zéro toleranciát az ittas vezetésnél rám is vonatkoztatva, amikor én sohasem ittam még, ha vezetni akartam???

Már írtam: hogy a rendőrségnek minél több pénze legyen ill, minél többet kelljen zsebbe tenni a jogsi "nemelvételéért.
Bizonyítottan a bírságok megemelése és a zérótolerancia bevezetése óta nem csökkent sem a balesetek száma sem a kár összege. Akkor mi értelme volt?

Amúgy a legjobb példa a vasúti átjáróban bevezettt 30/40-es korlátozás. Évek óta hatályban van, de nem hogy csökkent, hanem nőtt a halálos balesetek száma a vasúti átjáróban.... na de erről nem trendi beszélni..... sőt megjelent egy új baleseti forma, a ráfutásos baleset, amikor az elől haladó hirtelen fékezni kezd, hogy betartsa a 40-es táblát, a mögötte jövő meg beledurrant.
Ilyenkor aki meghozta ezt az értelmetlen szabályt, elő kell venni, és egy életre eltiltani közlekedési területtől, mert a hozzá nem értése emberek halálát okozta.


kedd jún. 30, 2009 14:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
De miért kellett egy-két sza.rházi előfizetői miatt, azt az előfizetőt büntetni, aki - mondjuk - egy-két hónappal a hűség lejárta előtt akar felmondani???
Miért kell egy-két adócsaló miatt mindenkinek adót emelni, amikor én nem csaltam (nem is tudnék) adót?

Miért kell pár renitens száguldozó gyorshajtó miatt mindenkinek szigorítani a sebességhatárokat, amikor bizonyíthatóan nem szoktam gyorshajtani, 1985 óta okozott beleset nélkül vezetek?

Miért kell szigorítani az autóhitelhez jutás feltételeit szigorítani, csak azért, mert pártíz(száz)ezer ember bebukta az autóhitelét, amikor én becsületesen fizettem a hiteltörlesztő részleteket, amikor volt autóhitelem???

Miért kellett bevezetni a zéro toleranciát az ittas vezetésnél rám is vonatkoztatva, amikor én sohasem ittam még, ha vezetni akartam???

NOS???


kedd jún. 30, 2009 13:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
T68m írta:
Macika írta:
...én még bizony emlékszem olyan esetekre a közelmúltig (3-4 évvel ezelõtt még nálunk is úgy volt), amikor bizony itthon is idõarányos volt a hûségbõl hátralévõ idõszak megváltása Ft-ban.
És bizony a felelõtlen, könnyelmû, hogy ne mondjam sz.arházi elõfizetõk miatt lettek kénytelenek bevezetni a szigorúbb röghözkötöttséget.

Nem értelek!

Ha egy szolgáltató (mondjuk 3000Ft-os havidíj mellett) kiköt 24 hónap kötbért, akkor 20 hónap után, amikor már csak négy hónap van hátra, azaz 4*3000Ft mitõl sza.rházi az az elõfizetõ, aki 12000Ft-al le akarja tudni a dolgot, a jellezõen ennél sokkal nagyobb, pl. 50eFt-os, fix kötbér helyett?
Azért nem értesz, mert nem olvastad el, amit leírtam.

Írjam még egyszer, vagy megpróbálod ismét elolvasni?
Csak azt hagytam benne, amit át kéne ismételned...


bocsi, de most sem értelek! :roll: Igen, a pl. a pannon arányos kötbért kért az elején. Aztán, mikor megvették az egészet a norvégok, akkor jött be a fix kötbér. Erre ugyanúgy emlékszünk. De miért kellett egy-két sza.rházi elõfizetõi miatt, azt az elõfizetõt büntetni, aki - mondjuk - egy-két hónappal a hûség lejárta elõtt akar felmondani???


kedd jún. 30, 2009 13:03
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Macika írta:
...én még bizony emlékszem olyan esetekre a közelmúltig (3-4 évvel ezelőtt még nálunk is úgy volt), amikor bizony itthon is időarányos volt a hűségből hátralévő időszak megváltása Ft-ban.
És bizony a felelőtlen, könnyelmű, hogy ne mondjam sz.arházi előfizetők miatt lettek kénytelenek bevezetni a szigorúbb röghözkötöttséget.

Nem értelek!

Ha egy szolgáltató (mondjuk 3000Ft-os havidíj mellett) kiköt 24 hónap kötbért, akkor 20 hónap után, amikor már csak négy hónap van hátra, azaz 4*3000Ft mitől sza.rházi az az előfizető, aki 12000Ft-al le akarja tudni a dolgot, a jellezően ennél sokkal nagyobb, pl. 50eFt-os, fix kötbér helyett?
Azért nem értesz, mert nem olvastad el, amit leírtam.

Írjam még egyszer, vagy megpróbálod ismét elolvasni?
Csak azt hagytam benne, amit át kéne ismételned...


kedd jún. 30, 2009 12:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Nagyon megható, majdnem elsírtam magam, annyira sajnálom ezek után a szolgáltatókat. Majdnem annyira sajnálom õket, mint a bankokat, akik a szolgáltatókhoz hasonlóan minden beesõnek hitelt adtak, függetlenül attól, hogy volt-e VALÓS fedezete a kérõnek.


de elvtárs! Tudod, hogy topicbezárás lesz annak a vége, ha a szolgáltatók extra-extraprofitját feszegeted! 8)


kedd jún. 30, 2009 11:54
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
QNKORI írta:
***a nem létezõ adatbázis újabb bizonyítéka, hogy a feleségemet azután hívta fel egy hét alatt 6 bank is hitelkártya miatt, miután duplája lett a fizetése, és az elsõ fizetés a számlájára érkezett.... hogy addig miért nem volt fontos nekik....


Ez nyilván csak véletlen, elvtársam! Miért kell mindig összeesküvéselméletekben hinni? :lol: :lol: :lol:


kedd jún. 30, 2009 11:49
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
QNKORI írta:
Ha el akarsz jönni tárgyalásra, akkor augusztus végén lesz.

Érdekel az ügy, mert a mobilosok még ennél is aránytalanabb retorziókat kötnek ki.
Az osztrákoknál eleve 12-18 hónap a hûség (na jó, a Voda ott 24 hónapozik, de cserében hûség alatt nem emelhet árat, nem úgy mint nálunk), ha felbontod a szerzõdést, akkor vagy a telefon szerzõdéskori ára és kedvezményes ár különbözetét fizettetik ki (mivel sokszor itthon 130E feletti telefont 1000 Ft-ért adnak oda), vagy az igénybevett kedvezményt kell visszafizetned IDÕARÁNYOSAN.
Nálunk azért überpofátlanság, hogy egy 1 év hûséggel vett mobilinternetet 11 hónap után 2x.000 forint ellenében lehet csak felbontani.
Pofátlanság vagy nem, hidd el, nem a szolgáltatók köcsögsége vezetett ide.

Lehet, hogy neked szándékosan irányított a memóriád, de én még bizony emlékszem olyan esetekre a közelmúltig (3-4 évvel ezelõtt még nálunk is úgy volt), amikor bizony itthon is idõarányos volt a hûségbõl hátralévõ idõszak megváltása Ft-ban.
És bizony a felelõtlen, könnyelmû, hogy ne mondjam sz.arházi elõfizetõk miatt lettek kénytelenek bevezetni a szigorúbb röghözkötöttséget.
Egy olyan országban (milyen jó az osztrák példád mindenben, egy mûködõ demokráciát hasonlítgatsz egy tegnap még koménista országhoz, a korrekt, szabály szerint élõ embereket egy öntörvényû, ügyeskedõ néphez), ahol az embereknek korrekt fizetésük van, korrekt szabálykövetõk, korrekten fizetnek mindenért, mert tudják, hogy mindennek ára van, ott meg lehet oldani azt, amit leírtál.

Itthon LEHETETLEN (ill. eddig nem sikerült senkinek), mert egy cég azért jön létre, hogy nyereséget termeljen, hogy a befektetõinek hozza azt a nyereséget, amit megígért a pénzügyi segítségért cserébe, valamint tudja visszafizetni a banki hiteleket és még azért az alkalmazottait is ki tudja fizetni.

Szerintem Ausztriát Ausztriával, Magyarországot pedig Magyarországgal hasonlítsd össze. Mert ahogyan te csinálod, úgy hótt semmi értelme nincs...


Nem értelek!

Ha egy szolgáltató (mondjuk 3000Ft-os havidíj mellett) kiköt 24 hónap kötbért, akkor 20 hónap után, amikor már csak négy hónap van hátra, azaz 4*3000Ft mitõl sza.rházi az az elõfizetõ, aki 12000Ft-al le akarja tudni a dolgot, a jellezõen ennél sokkal nagyobb, pl. 50eFt-os, fix kötbér helyett?


kedd jún. 30, 2009 11:45
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Lehet, hogy neked szándékosan irányított a memóriád, de én még bizony emlékszem olyan esetekre a közelmúltig (3-4 évvel ezelőtt még nálunk is úgy volt), amikor bizony itthon is időarányos volt a hűségből hátralévő időszak megváltása Ft-ban.
És bizony a felelőtlen, könnyelmű, hogy ne mondjam sz.arházi előfizetők miatt lettek kénytelenek bevezetni a szigorúbb röghözkötöttséget.



Na de számoljunk egy kicsit..... ha 24 hónap röghözkötést vállal valaki, az azt jelenti, hogy a szolgáltató úgy kalkulál vele, hogy 24 egyenlő RÉSZLETBEN fogja az elvárt hasznát realizálni. Erre az IDŐSZAKRA kalkulál 48 egység hasznot. A delikvens 22 hónapig előfizető maradNA, már csak két hónapja van vissza, de valamiért nem szeretne már az maradni. A hazai gyakorlat szerint MINIMUM 24 egység kötbért vernek rá (a 48 egységből), holott a szolgáltató a tervezett 48 egység haszonból már 40-et realizált. Magyarán a vesztesége max. 4 egység lehetne, ennek ellenére mégis min. 24 egységet fog követelni.
Kérdés: mi indokolja a 24-4=20 egység kötbért a szolgáltató részéről?



Egy olyan országban (milyen jó az osztrák példád mindenben, egy működő demokráciát hasonlítgatsz egy tegnap még koménista országhoz, a korrekt, szabály szerint élő embereket egy öntörvényű, ügyeskedő néphez), ahol az embereknek korrekt fizetésük van, korrekt szabálykövetők, korrekten fizetnek mindenért, mert tudják, hogy mindennek ára van, ott meg lehet oldani azt, amit leírtál.

A hazai viszonyok azért annyira nem rosszak, mint ahogy be próbálod állítani. Ha valaki nem fizet, azt simán be lehet hajtani itthon, HA VAN VAGYONA. Ha meg úgy adott a szolgáltató ki kártyát, hogy hitelképtelen (netán már előtte sáros) volt a delikvens, az meg a szolgáltató sara.
Most én hivatkozok a Te irányított memóriádra, de megkérdezem, hogy emlékezel-e még a Voda depozitos műsorára 2002-2003-ból (Moto 525, Sony Z600 korszak), amikor tőlem (igazolt nettó 270E-s fizetés mellé ) 2x30E depozitot követeltek (ami messze több volt, mint a készülékek akkori ára.
Illetve arra, hogy akkor is aláíratott a Voda hűségszerződést, ha nem kértél telefont....
Na ezeket azért elég nehéz a "felelőtlen, könnyelmű, hogy ne mondjam sz.arházi" előfizetőkre fogni....


Itthon LEHETETLEN (ill. eddig nem sikerült senkinek), mert egy cég azért jön létre, hogy nyereséget termeljen, hogy a befektetőinek hozza azt a nyereséget, amit megígért a pénzügyi segítségért cserébe, valamint tudja visszafizetni a banki hiteleket és még azért az alkalmazottait is ki tudja fizetni.

Nagyon megható, majdnem elsírtam magam, annyira sajnálom ezek után a szolgáltatókat. Majdnem annyira sajnálom őket, mint a bankokat, akik a szolgáltatókhoz hasonlóan minden beesőnek hitelt adtak, függetlenül attól, hogy volt-e VALÓS fedezete a kérőnek.
Mivel létezik adatbázis, ahonnan pillanatok alatt le lehet kérni a kérelmező jövedelmi viszonyait (ha nem hiszed, próbálj kérni Cetelem hitelkártyát, és írd be a valós jövedelmed KÉTSZERESÉT az igénylő lapra, aztán meglátod mi lesz a válasz 5 PERCEN BELÜL!!!! ....persze, ez az adatbázis nyilvánvalóan nem létezik....***), akkor innentől kezdve a felelősség a szolgáltatóé. Az ő hülyeségét és felelősségét viszont nem az ügyfelekkel kell megfizetettetni.

***a nem létező adatbázis újabb bizonyítéka, hogy a feleségemet azután hívta fel egy hét alatt 6 bank is hitelkártya miatt, miután duplája lett a fizetése, és az első fizetés a számlájára érkezett.... hogy addig miért nem volt fontos nekik....


kedd jún. 30, 2009 11:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Ha el akarsz jönni tárgyalásra, akkor augusztus végén lesz.

Érdekel az ügy, mert a mobilosok még ennél is aránytalanabb retorziókat kötnek ki.
Az osztrákoknál eleve 12-18 hónap a hűség (na jó, a Voda ott 24 hónapozik, de cserében hűség alatt nem emelhet árat, nem úgy mint nálunk), ha felbontod a szerződést, akkor vagy a telefon szerződéskori ára és kedvezményes ár különbözetét fizettetik ki (mivel sokszor itthon 130E feletti telefont 1000 Ft-ért adnak oda), vagy az igénybevett kedvezményt kell visszafizetned IDŐARÁNYOSAN.
Nálunk azért überpofátlanság, hogy egy 1 év hűséggel vett mobilinternetet 11 hónap után 2x.000 forint ellenében lehet csak felbontani.
Pofátlanság vagy nem, hidd el, nem a szolgáltatók köcsögsége vezetett ide.

Lehet, hogy neked szándékosan irányított a memóriád, de én még bizony emlékszem olyan esetekre a közelmúltig (3-4 évvel ezelőtt még nálunk is úgy volt), amikor bizony itthon is időarányos volt a hűségből hátralévő időszak megváltása Ft-ban.
És bizony a felelőtlen, könnyelmű, hogy ne mondjam sz.arházi előfizetők miatt lettek kénytelenek bevezetni a szigorúbb röghözkötöttséget.
Egy olyan országban (milyen jó az osztrák példád mindenben, egy működő demokráciát hasonlítgatsz egy tegnap még koménista országhoz, a korrekt, szabály szerint élő embereket egy öntörvényű, ügyeskedő néphez), ahol az embereknek korrekt fizetésük van, korrekt szabálykövetők, korrekten fizetnek mindenért, mert tudják, hogy mindennek ára van, ott meg lehet oldani azt, amit leírtál.

Itthon LEHETETLEN (ill. eddig nem sikerült senkinek), mert egy cég azért jön létre, hogy nyereséget termeljen, hogy a befektetőinek hozza azt a nyereséget, amit megígért a pénzügyi segítségért cserébe, valamint tudja visszafizetni a banki hiteleket és még azért az alkalmazottait is ki tudja fizetni.

Szerintem Ausztriát Ausztriával, Magyarországot pedig Magyarországgal hasonlítsd össze. Mert ahogyan te csinálod, úgy hótt semmi értelme nincs...


kedd jún. 30, 2009 10:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Ha el akarsz jönni tárgyalásra, akkor augusztus végén lesz.

Érdekel az ügy, mert a mobilosok még ennél is aránytalanabb retorziókat kötnek ki.
Az osztrákoknál eleve 12-18 hónap a hűség (na jó, a Voda ott 24 hónapozik, de cserében hűség alatt nem emelhet árat, nem úgy mint nálunk), ha felbontod a szerződést, akkor vagy a telefon szerződéskori ára és kedvezményes ár különbözetét fizettetik ki (mivel sokszor itthon 130E feletti telefont 1000 Ft-ért adnak oda), vagy az igénybevett kedvezményt kell visszafizetned IDŐARÁNYOSAN.
Nálunk azért überpofátlanság, hogy egy 1 év hűséggel vett mobilinternetet 11 hónap után 2x.000 forint ellenében lehet csak felbontani.


kedd jún. 30, 2009 10:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Az NHH százmillióra büntette az M-Telekomot

A mobilcégekre ezt ugyanúgy rá lehetne húzni...


Ha el akarsz jönni tárgyalásra, akkor augusztus végén lesz.


hétf. jún. 29, 2009 23:55
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Az NHH százmillióra büntette az M-Telekomot

A mobilcégekre ezt ugyanúgy rá lehetne húzni...


hétf. jún. 29, 2009 21:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Én eleve olyan VOIP szolgáltatót sem tudok, aki engedné hozzá a számhordozást. Csak telefonszálgáltatókról tudok, akik elrejtik, hogy ők valójában VOIP-osak. De ezek többnyire egyszeri és havi díjat kérnek.



Hát én is csak az ephone-t találtam, ők egyszeri díjat kérnek csak a számhorozásért, havidíjat nem. Minden esetre közel 3 hónapos procedúra után sikerült t-home számot hordozni hozzájuk.


hétf. jún. 29, 2009 20:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Az NHH százmillióra büntette az M-Telekomot


hétf. jún. 29, 2009 16:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
OFF
Vizsla írta:
UPC (legyen akkor Monortel)

A monorteles reszet UPC telekomnak hivjak (szigoruan markanevileg, a szolgaltatast es a szamlat a upc prezentalja, tehat egyetlen ceg viszi mar az egeszet).
ON
Afaik a yoneked fullhuroknal rendes pstn-t csinal, uzletieknel meg isdn doboz is van.


vas. dec. 28, 2008 19:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Mint mondtam, ezek mindegyike VOIP és nem PSTN szolgáltató. Áramszünet esetén egyik sem nyújt semmit.
Az Invitel és UPC (legyen akkor Monortel) azonban azok. De látta bárki is, akár a T-Com oldalán, hogy hordozzá hozzánk vezetékes számát?!


vas. dec. 28, 2008 15:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
UPC-hez siman viheted a szamodat. Yonekedhez is.


vas. dec. 28, 2008 15:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Én eleve olyan VOIP szolgáltatót sem tudok, aki engedné hozzá a számhordozást. Csak telefonszálgáltatókról tudok, akik elrejtik, hogy ők valójában VOIP-osak. De ezek többnyire egyszeri és havi díjat kérnek.

Ha t-comosat lehet ilyenekhez cibálni, fordítva miért nem működik?

Ha lehet voiposokhoz cipelni, akkor Invitelhez, UPC-hez az egyetemes szolgáltatóm területén, rézeres (hurokátengedős) megoldásban miért nem cibálhatom? Miközben a naked-ADSL mellett megannyi noname cég átvenné azt a rézéérpárat.


vas. dec. 28, 2008 15:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Picit off: ismer valaki olyan voip szolgáltatót, aki viszonylag gyorsan átvenné a tcomos számomat, lehetőleg feltöltős konstrukcióban?


vas. dec. 28, 2008 14:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Add be panaszra, mellekeld a hivasreszletezot, es kerj ez alapjan az adott osszegnek megfelelo jovairast :)


Egy ekkora cégnél, ahol százmilliókat költenek imidzsre nincsen ember, aki a főoldalon lévő pénztárcát érintő hazugságokat figyelné? Elképesztő!
Kíváncsi volnék, hogy ki az az ember, aki azt mondta a grafikusnak a képszerkesztés előtt, hogy a "1412" alá írja oda hogy "ingyenes", és milyen információk birtokában tette ezt, neki ki adott erre felhatalmazást és mennyi fizetést kap, hogy ilyen sz.arul végzi a munkáját?


vas. dec. 28, 2008 11:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Ez a T-com csoport teljesen visszafejlődik, a korábbi használható t-online útvonaltervezője most már 197.hu néven fut. Idegesítően lassabb is lett, meg egy darab sz.ar az egész. :evil:


vas. dec. 28, 2008 11:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Add be panaszra, mellekeld a hivasreszletezot, es kerj ez alapjan az adott osszegnek megfelelo jovairast :)


csüt. dec. 11, 2008 23:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Jeleztem, fixelték.


Akkor a pénzemet is visszafixelhetnék!


csüt. dec. 11, 2008 20:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 198 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség