Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:24



Hozzászólás a témához  [ 198 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
VEZETÉKESGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: 'zugGSMbót'
Hozzászólás 
Vizsla írta:
MEB írta:
Vagy a T-Com,akinek 2005. nyarán Békéscsaba belvárosában(!) nem volt még kiépítése... Hát,köszönjük szépen!
Talán mert a HBSZ az adott területen a Hungarotel :wink:.


ööö...mijaza a HBSZ?


szomb. jan. 07, 2006 11:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
MEB írta:
Vagy a T-Com,akinek 2005. nyarán Békéscsaba belvárosában(!) nem volt még kiépítése... Hát,köszönjük szépen!
Talán mert a HBSZ az adott területen a Hungarotel :wink:.


szomb. jan. 07, 2006 11:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: 'zugGSMbót'
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Nálunk 12500 Ft lenne az ADSL. De nem fizetek elő. Hogy miért? Mert sokallom! Maga az internet előfizetés nem lenne sok, az mindössze 3125 Ft/hó. Ezért adnak 10 gigát. Viszont ott van a 9375 Ft havonta, amiért az égvilágon semmit nem kapok, csupán biztosítják az ADSL-t, mint technikát. Nekem ne mondja senki hogy havonta 9000 Ft-ba kerül a szolgáltatónak fenntartani az ADSL-t. Még nagylelkűen azt írják, hogy a Hungarotelen kívül, más szolgáltatónál is elő lehet fizetni az einternere, akivel van szerződésük. Szép és jó, de a 9375 Ft akkor is ketyeg minden hónapban. Na, a semmiért nem fogok havonta majd egy 10-est fizetni. Inkább megyek tovább a GPRS-el, majdnem 2 éve.


Ez melyik csomag lenne? Mármint a Hungaroteltől.
Mert nekem a 10 gigás ettől olcsóbb: ADSL 8750Ft. + 1M/128 1240Ft.,vagyis 9,990Ft. havonta.
Nem olcsó,de ez van. Vagy a T-Com,akinek 2005. nyarán Békéscsaba belvárosában(!) nem volt még kiépítése... Hát,köszönjük szépen!


szomb. jan. 07, 2006 10:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
"csak azért, mert nálunk a "dzsumbujban" a '90-es években került be az optikai cucc...."
80as vége vagy 90es eleje,nem tökmindegy?


"Régebben nem beszéltél ennyi hülyeséget. Folyamatosan be vagy b*szva?"

Nagyon ritkán iszom,akkor is 3dl sört legfeljebb.Most épp ez (80 v 90) volt a nagy "hülyeség"?


"Mellesleg semmelyik optikai háló nem tudja az adsl-t, mert azt rézvezetékre találták ki. Az optikái háló, optikai átvitelt tud, amit piacpolitikai okokból nem vezetnek be."

Mintha ilyesmit írtam volna én is.Bár műszaki fórum lévén hosszasan is fejtegethettem volna,miért a létező legnagyobb állatság a korszerű üvegdrótot kapcsolt vonalként modemmel telefütyülni,míg a régi recsegő réz-alu kombóra mindenféle rafinált szélessávú trükkel pakoljuk a digitális adatot,ez utóbbit mégis töredék áron adjuk..hurrá.


szomb. jan. 07, 2006 0:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az is egyetemes csomag lett, tehát hűség nélküli, bármikor váltani lehet belőle és visszaváltani bele (más, épp lejáró hűségű csomagból, vagy hűség nélküliből), ráadásul januártól 10/10 Ft a percdíj csúcsidőben és azon kívül is, mp. alapú számlázás, nincs kapcsolási díj, mobil precdíjak ugyanazok, mint bázisban. Szóval aki bázist kér, az nem normális :), de való igaz, a néhai Matáv saját bevallása szerint is már az előfizetési díj önmagában fedezi az egy felhasználóra jutó minden költségét...

Üdv!


pén. jan. 06, 2006 12:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Where no man has gone before...
Hozzászólás 
Rozso írta:
A matavnál szerintem a legnagyobb baj a túl magas alapdíj.

Felezővel már elég előnyös!


pén. jan. 06, 2006 5:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szerencsés helyen laksz :)

Ma megint megpróbáltak eltéríteni telefonon T-onlányék. Szegény srác, nem sok "támadási" felületet hagytam neki, így inkább el is köszönt. 8)

Üdv!


pén. jan. 06, 2006 2:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Mi több mint 3 éve fizettünk elő Axelero ADSL-re, akkor 12900Ft-ot fizettünk 384/64-ért.
Ma ugyanennyit fizetünk 2048/196-ért.
3x növelték a sebességet, ingyen, azért, mert közben olcsóbbak lettek az azonos sebességű csomagok...
1x sem volt semmi probléma, mindig maximális sávszélesség állt rendelkezésre.
Lehet, hogy szerencsés helyen lakom..., de én teljesen elégedett vagyok a T-Online-nal.


csüt. jan. 05, 2006 17:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
csak azért, mert nálunk a "dzsumbujban" a '90-es években került be az optikai cucc....

Régebben nem beszéltél ennyi hülyeséget. Folyamatosan be vagy b*szva? :D

Mellesleg semmelyik optikai háló nem tudja az adsl-t, mert azt rézvezetékre találták ki. Az optikái háló, optikai átvitelt tud, amit piacpolitikai okokból nem vezetnek be.


csüt. jan. 05, 2006 14:07
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Nálunk a gettóban a kábel TV meg a telefon is T(rágya)-com.A Kábeltv olcsó,de legalább xar.Van free HBO (régi kódolás) de aki fizet érte,annak is csíkos..meg úgy minden,idõjárástól függõen.Buszos rendszer.4éve "jön" a csillagpont.Minden tavasszal bedobnak 3kiló ígéretet meg 4 kiló szines brossúrát.
A ház mint egy erõmû,mindeki felrakta a maga csatornáit (UPC is megéri a pénzét) aztán rájött,ahol ennyire nincs fizetõképes igény,oda mégsem jön.
Doboz+1km csatorna maradt.Nem szedethetjük le,nem a társasház tulajdona.Szedjék le,kérvényre a válasz:"hihihi,pereljetek be,eszünk ágában sincs".
Vezetékes telefon a 80as években át lett ám állítva digitálisra..bizonyám..az országban elõször,húhaa.
Ja,hogy az akkori Siemens cucc nem tudja az ADSL-t,vagyis itt "az adsl technikailag nem megoldható",de azért a reklámok a modemeseken röhögnek.Miközben a gatyámat lefizetem a kapcsolt internetért(õk meg híznak az extraprofittól),lassan annyit amennyibõl elmehetnék máshová albérletbe.Tökjó.
Valamikor betévedt a házba egy ilyen ügynökvirágszál,hogy "elõnyös tarifákat" meg ADLS-t ajánlgasson..T(rágya)com rulez.Szegény ,majdnem sírva szaladt ki a kapun,miután hozzám csöngetett..azóta sem látták,a környéken sem.


hol laksz MH?


csüt. jan. 05, 2006 13:47
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nálunk a gettóban a kábel TV meg a telefon is T(rágya)-com.A Kábeltv olcsó,de legalább xar.Van free HBO (régi kódolás) de aki fizet érte,annak is csíkos..meg úgy minden,időjárástól függően.Buszos rendszer.4éve "jön" a csillagpont.Minden tavasszal bedobnak 3kiló ígéretet meg 4 kiló szines brossúrát.
A ház mint egy erőmű,mindeki felrakta a maga csatornáit (UPC is megéri a pénzét) aztán rájött,ahol ennyire nincs fizetőképes igény,oda mégsem jön.
Doboz+1km csatorna maradt.Nem szedethetjük le,nem a társasház tulajdona.Szedjék le,kérvényre a válasz:"hihihi,pereljetek be,eszünk ágában sincs".
Vezetékes telefon a 80as években át lett ám állítva digitálisra..bizonyám..az országban először,húhaa.
Ja,hogy az akkori Siemens cucc nem tudja az ADSL-t,vagyis itt "az adsl technikailag nem megoldható",de azért a reklámok a modemeseken röhögnek.Miközben a gatyámat lefizetem a kapcsolt internetért(ők meg híznak az extraprofittól),lassan annyit amennyiből elmehetnék máshová albérletbe.Tökjó.
Valamikor betévedt a házba egy ilyen ügynökvirágszál,hogy "előnyös tarifákat" meg ADLS-t ajánlgasson..T(rágya)com rulez.Szegény ,majdnem sírva szaladt ki a kapun,miután hozzám csöngetett..azóta sem látták,a környéken sem.


csüt. jan. 05, 2006 13:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
joanadavis írta:
hm. lehet h nem ide kéne, de magentáék oldalaira az informatív szó egyáltalán nem használható.
semmit nem találni, ráadásul ködösítenek ezerrel.
ergo forduljanak fel.
ott a chates üszi. Kérdezd meg őket. Vagy azt sem találod :D?


szer. jan. 04, 2006 21:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 21:01
Hozzászólások: 478
Tartózkodási hely: összeommlott világ
Hozzászólás 
hm. lehet h nem ide kéne, de magentáék oldalaira az informatív szó egyáltalán nem használható.
semmit nem találni, ráadásul ködösítenek ezerrel.
ergo forduljanak fel.


szer. jan. 04, 2006 21:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
no igen barátnőméknél 20000 felett volt a 384-es adsl plusz volt kb ugyanennyi belépési díj, amikor nálunk 8invitel területen) már bruttó 9900 és belépési díj nélkül...
de a pálmát az vitte számomra, hogy feltöltőkártyás internetet használva az alapdíj a forgalommal egyenesen arányosan NŐTT!!! minél többet használtad a vonalat annál több lett a havidíj is... és 2004-et írunk!
ja és ugye már elvileg bármilyen cégtől kérhető adsl. De ott van az az elvileg! Gyakorlatilag nem lehet(ett) Kérdeztük matávot, invitelt hogy kötnének-e, de technikai okokra hivatkozva visszautasítottak... kíváncsi vagyok mi volt az az ok...
miután egy versenyképes területen már wlanon szolgáltatunk netet komolyan elgondolkodtam azon, hogy le kellene menni Békésbe is! Szegedről (invitel központ ugyebár) rádión kiépíteni egy gerincet és helyi központokkal lakossági netet szolgáltatni. A mostani árak mellett szerintem tuti nyereséges lenne a buli!


szer. dec. 08, 2004 14:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
hcs írta:
Bocsi én a Hungarotel helyett gondoltam, és arra utaltam, hogy a Matáv területen élők szidják, de én örülnék, ha itt is matáv lenne...


Én is, bár mivel nagyon régóta nem használom a vezetékes telefont, különösebben nem is hiányzik. Az ADSL jó lenne, de nem ilyen áron. A havidíj több részből áll. Van ugye a telefon havi alapdíj, ami tarifacsomagtól függ. Ez fix, ezt mindenképpen fizetni kell. Nem is igazán szokás az ADSL árába bele számítani. Az ADSL internet havi fizetendő összege két részből áll. Van egy fix rész, amit mindenképpen e Hungarotel kap meg, ez a 9375 Ft. Ezért biztosítja az ADSL-t, mint technikai lehetőséget. Maga az internet előfizetés a 3125 Ft. Ezt lehetne elvileg másik szolgáltatótól venni. De az a baj, hogy nem ez a sok, hanem az első része, amit a technikai biztosításért kell fizetni. Na én ezt sokallom. Talán egy olyan 2000-2500 Ft-ot tudnák elfogadhatónak tartani havonta. Ezen is jó hasznuk lenne, mert tulajdonképpen semmit nem csinálnak érte. A telefon havidíjjal együtt ez a kettő már jó kis haszon. Nem is értem mi a fenének kell majdhogynem ugyanazért két havidíjat fizetni havonta.
Na, ezért nem lesz nekem ADSL. A mikrohullámú interneten nagyon gondolkodtam néhány hete, de egy dolog meggyőzött, hogy inkább nem. Tegnap reggel óta az egész városban nem megy. Nem ez az első ilyen eset. Volt olyan korábban, hogy a 90 napból csak 60-at tudták használni. Ezt nehezenm tudom szolgáltatásnak nevezni. Ráadásul azt mondják, ennyi kiesés még belefér. Nekem nem. Akkor inkább maradok a lassabb, de megbízhatóbb GPRS mellett. Pláne hogy van adattömörítés. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég csüt. jan. 05, 2006 20:49-kor.



kedd dec. 07, 2004 22:49
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Bocsi én a Hungarotel helyett gondoltam, és arra utaltam, hogy a Matáv területen élők szidják, de én örülnék, ha itt is matáv lenne...


kedd dec. 07, 2004 22:34
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
hcs írta:
Landsmann írta:
...Amúgy más céggel sem mennék többre... :evil:


De igen! pl a Matávval. Amit itt divatos szidni...


Nem hinném hogy 3125 Ft-nál sokkal olcsóbban tudná adni az internetet.


kedd dec. 07, 2004 22:30
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Landsmann írta:
...Amúgy más céggel sem mennék többre... :evil:


De igen! pl a Matávval. Amit itt divatos szidni...


kedd dec. 07, 2004 22:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
hcs írta:
Landsmann írta:
Nálunk 12500 Ft lenne az ADSL. Ezért adnak 10 gigát.


384/64 sebességen ugye...


Idézet:
Még nagylelkűen azt írják, hogy a Hungarotelen kívül, más szolgáltatónál is elő lehet fizetni az einternere, akivel van szerződésük.


Csak az még a baj, hogy SENKIVEL nincs szerződésük, pont az áraik miatt...


Jó cég ez... :shock:


Amúgy más céggel sem mennék többre, mert az a 9000 Ft-ot a Hungarotelnek akkor is perkálni kellene. Magát az internet előfizetést esetleg 1-200 Ft-al adná olcsóbban más. Akkor meg minek. :evil:


kedd dec. 07, 2004 22:18
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Nálunk 12500 Ft lenne az ADSL. Ezért adnak 10 gigát.


384/64 sebességen ugye...


Idézet:
Még nagylelkűen azt írják, hogy a Hungarotelen kívül, más szolgáltatónál is elő lehet fizetni az einternere, akivel van szerződésük.


Csak az még a baj, hogy SENKIVEL nincs szerződésük, pont az áraik miatt...


Jó cég ez... :shock:


kedd dec. 07, 2004 22:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Nekem ne mondja senki hogy havonta 9000 Ft-ba kerül a szolgáltatónak fenntartani az ADSL-t.


Biztos különleges technológiával dolgoznak! 8)


Macika írta:
Addig, ameddig EGYETLEN szolgáltatótól lehet csak ADSL-t kapni, addig itthon ez is lesz.


Mifelénk is ez a helyzet. :twisted:
Pedig ha az Externettől is lehetne ADSL-t venni, szó nélkül mennék hozzájuk, 7490Ft-ért az 512-es simán megéri. Legalábbis a 18750Ft-hoz képest...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára partycsoka kedd dec. 07, 2004 15:21-kor.



kedd dec. 07, 2004 15:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Tim_ írta:
Macika írta:
A probléma itt is abban rejlik, hogy relatíve magasak a költségek. Mivel nincs (nem is lehet) olyan előfizetőszám, amennyi olcsóbbá tudná tenni érezhetően a díjakat.

Budapesten nemhiszem el, hogy csak ilyen arakon eri meg nekik!

Márpedig elhiheted!
Amikor külföldi árakkal példálózunk, akkor nem árt az ottani piaci telítettséget is figyelembe venni. Mert bizony, 29,99 €-ért CSAK úgy lehet 1,5 Mbites kapcsolatot adni, ha a piac ennyire lenyomja az árakat.
Nálunk erről szó sincsen. Addig, ameddig EGYETLEN szolgáltatótól lehet csak ADSL-t kapni, addig itthon ez is lesz.


kedd dec. 07, 2004 15:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. okt. 17, 2004 10:16
Hozzászólások: 134
Hozzászólás 
Bagyu írta:
Nem megyek át politizálásba, de azért az IHM 2002-es piacliberalizáló lépésének a hatásfoka = 0%.

Ha valódi verseny lenne, akkor rég nem létezne a Matáv a jelenlegi méretében.


Az a baj, hogy a lakossági piacra nem nagyon éri meg szolgáltatni. Nem véletlenül nem erölteti szinte senki...


kedd dec. 07, 2004 14:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
integral: nem, annyi az alapdij...


kedd dec. 07, 2004 9:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
IDay írta:
Vezetékes szolgáltató?
Fatáv
Habi dij?
1838ft
Használat 0sec / hó
Csak adsl :)
Nincs vele semmi bajom. ;]


Ugye ezt nem úgy kell érteni, hogy 1838 Ft/hó az adsl díja?


kedd dec. 07, 2004 9:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
...


Köszi az infót!


kedd dec. 07, 2004 9:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Nálunk 12500 Ft lenne az ADSL. De nem fizetek elő. Hogy miért? Mert sokallom! Maga az internet előfizetés nem lenne sok, az mindössze 3125 Ft/hó. Ezért adnak 10 gigát. Viszont ott van a 9375 Ft havonta, amiért az égvilágon semmit nem kapok, csupán biztosítják az ADSL-t, mint technikát. Nekem ne mondja senki hogy havonta 9000 Ft-ba kerül a szolgáltatónak fenntartani az ADSL-t. Még nagylelkűen azt írják, hogy a Hungarotelen kívül, más szolgáltatónál is elő lehet fizetni az einternere, akivel van szerződésük. Szép és jó, de a 9375 Ft akkor is ketyeg minden hónapban. Na, a semmiért nem fogok havonta majd egy 10-est fizetni. Inkább megyek tovább a GPRS-el, majdnem 2 éve.


hétf. dec. 06, 2004 22:38
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
asdf! Pacsi! :-D
En is ezert nem fizetek ra elo. Az Externetnel 7490Ft, Emitel 18750Ft. Na,mar most,ez baratok kozt is tobb,mint 2-szer akkora dij ugyanazert.


hétf. dec. 06, 2004 22:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Matáv havidjía még a legolcsóbb, a hozzá kapott szolgáltatások és árakért cserébe, a többihez viszonyítva. Úgyhogy ne tessék bántani :-).

Havidíj csökkenjen, és ne legyen kötelező vonalhavidíjat fizetni ADSL-nél, meg ne legyen kapcs. díj. Csak ennyit szeretnék :-).


hétf. dec. 06, 2004 22:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vezetékes szolgáltató?
Fatáv
Habi dij?
1838ft
Használat 0sec / hó
Csak adsl :)
Nincs vele semmi bajom. ;]


hétf. dec. 06, 2004 22:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Voda nem írja jóvá, csak a westike és a pannon.


Akkor a Vodánál rosszul jártam volna amikor kártyásból számlás lettem. 27000 Ft volt az egyenlegem váltáskor. Egy darabig még nem kell telefonszámlát fizetnem. :D


hétf. dec. 06, 2004 21:47
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
integral írta:
...Kíváncsi voltam, hogy működik ez mobiléknál, bár volt rá sejtésem. Felhívtam a pannonos ügyfélszolgát, kérdeztem mi van ha kártyásról havidíjasra váltanék, mi lesz a kártyám egyenlegével. Az bizony megmarad, vagyis jóváírják...

Matávnál hogy van a kártyásról havidíjasra váltás? Ott is ugrik az egyenleg?

Voda nem írja jóvá, csak a westike és a pannon.

A Matáv írta:
A csomag érvényességi időtartamára a Matáv az előfizető vonalát egyirányúsítja. Ha az előfizető a Kontroll díjcsomagját az érvényességi idő letelte utáni 10. napig nem tölti fel, akkor az automatikusan visszaáll a Bázis díjcsomagra. Az érvényességi idő lejártával a le nem beszélt összeg nem használható fel. A Bázis csomagra való visszaálláskor a maradék egyenleg visszaigénylése nem lehetséges.


hétf. dec. 06, 2004 21:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Macika írta:

A probléma itt is abban rejlik, hogy relatíve magasak a költségek. Mivel nincs (nem is lehet) olyan előfizetőszám, amennyi olcsóbbá tudná tenni érezhetően a díjakat.


Az a baj, hogy pont a kistelepulesi adsl elerhetoseg megvalositasara nyert ez a csoda monortel 75 millat az ihm-tol /ugy, hogy kb. 9 telepulesen mar elerheto volt az adsl a 43-bol/. Sz'al egyeb kerdes? :D Egyebkent ha valamennyivel magasabb lenne itt a dij, azt benyelem, h videki vagyok, ez van, fizetek a havi 8 helyett 9-10-et az 512/128-ert, de 13.5-ot... egy nagy lof@szt, azt... ;)


hétf. dec. 06, 2004 21:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Én boldog lennék/lettem volna ha nálunk a Hungarotel helyett Matáv lett volna. 5 év után hagytam ott őket internetileg. Az arany ára lópikula volt az internetszolgáltatás telefonszámlájának díjaihoz képest. (113%-os áremelés) Túlszámlázás, amire a Huingarotel és az Axelero többszöri hívása után jöttem rá. Már-már komikus volt ahogy egymásra mutogattak. Végülis a Hungarotel elismerte a túlszámlázás tényét és jóváírták az összeget. De ha én nem járok utána, úgy lenyelték volna a majd 6000 Ft-ot mint béka a legyet. De a legszebb, hogy már egy jó éve a számlát is leszámlázzák. Na akkor döntöttem úgy, a vezetékesről egy méásodpercnyi hívás sem fog kimenni tőlem. Egyelőre még nem szüntettem meg a vonalat, de az a bizonyos pohár már csurig van. Még egy szemét húzás és végeztünk egymással. Ebben a házban akkor addig nem lesz vezetékes telefon míg egy másik szolgáltató be nem teszi a lábát.
Kíváncsian várom mi lesz a Tele2-vel, hiszen eddig 10,5 millió büntetést fizettek. Az újabb határidő talán december közepe-vége felé fog letelni. Regisztráltam magam a Tele2-nél, amint beindul a szolgáltatás, akkor fogom használni, de csak a 1502-vel. Ez a zöld-fehér **** meg elégedjen meg az alapdíjjal.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég hétf. dec. 06, 2004 22:53-kor.



hétf. dec. 06, 2004 19:50
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
Macika írta:
A probléma itt is abban rejlik, hogy relatíve magasak a költségek. Mivel nincs (nem is lehet) olyan előfizetőszám, amennyi olcsóbbá tudná tenni érezhetően a díjakat.

Budapesten nemhiszem el, hogy csak ilyen arakon eri meg nekik!
A kisebb telepulesek eseteben meg, ha jol tudom meg tamogatast is kap az allamtol aminek a merteket nem ismerem.
Szerintem azert nagyon magas inkabb sok dolognak az ara mert a hulye magyar ugyis megveszi vagy/es arkartell van.
A kialakult helyzetert ugyanugy feleloes a politika, valoszinuleg nem veletlenul...


hétf. dec. 06, 2004 17:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
asdf_ írta:
De amit adsl fronton muvelnek, na az nemsemmi. Havi 13500-ert mar lehet is toluk 512/128-at kapni.


Emitel:
Havi 18750Ft-ért 512/64-et kapsz.

Éljen a k*rva nagy verseny! :twisted: :twisted:


hétf. dec. 06, 2004 16:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Monortel, utalom oket, mitn a bunt ;) A teloszolgaltatassal olyan nagy baj nem is lenne /mondjuk a mobilnal valami 18 ft-os kapcsidij az eleg erdekes, de ugye en mobilrol hivom a mobilt, a tobbi meg igy jart/. De amit adsl fronton muvelnek, na az nemsemmi. Havi 13500-ert mar lehet is toluk 512/128-at kapni. Igaz, matav teruleten ennyiert az 1500-as adsl-t vagjak hozzad, de sebaj /ez utobbi amugy itt nalunk 43500 ft ;)/ . Adsl fronton ennel mar csak a hungarotel a nagyobb kocsog amugy;)

Khmmm, 1512/256-os DSL-em van az Axelerotól, havi 15.900 Ft-ért.

A probléma itt is abban rejlik, hogy relatíve magasak a költségek. Mivel nincs (nem is lehet) olyan előfizetőszám, amennyi olcsóbbá tudná tenni érezhetően a díjakat.
Budapest valahol félúton van, a gyérebben lakott vidék és mondjuk Berlin között. Berlin-Budapest között még nagyobb különbség van, mint Budapest és Monor között.
Ha majd egyszer (valamikor a jövőben) lesz annyira eltejedt az ADSL, hogy egy 5e-es lélekszámú faluban is az lesz az elsődleges internethozzáférési lehetőség, akkor zuhanni fognak az árak. Addig viszont, ameddig a DSL-szolgáltatáshoz szükséges technikát MINDENKI KIZÁRÓLAG csak a Matávtól kaphatja, addig minden szolgáltató árképzésében legfőbb szerepe az arcbőr vastagságának van. A Matáv arcbőrének. Amiről tudjuk, hogy a leégett rétegek duplán nőnek vissza. :(


hétf. dec. 06, 2004 14:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Bagyu írta:
Nem megyek át politizálásba, de azért az IHM 2002-es piacliberalizáló lépésének a hatásfoka = 0%.

Ha valódi verseny lenne, akkor rég nem létezne a Matáv a jelenlegi méretében.

Ez elmondható a KábelTV-re is.
Ma Budapesten a belvárosi lakások 90%-ban EGYETLEN opció közül választhatsz. Kell a UPC vagy nem kell.
Ennyi!
Így aztán ne is csodálkozzunk, hogy mindenféle mondvacsinált indokokkal 3-4 éve folyamatosan az infláció 2-2,5x-ével emeli a tarifáit.
ESÉLY NINCS RÁ, hogy bármilyen más alternatív szolgáltató közelünkbe kerülhessen (ami esetleg olcsóbb lehetne).
De a monopolhelyzet az megszűnt, mint tudjuk.
A Matávé is és a UPC-é is... :(


hétf. dec. 06, 2004 14:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Monortel, utalom oket, mitn a bunt ;) A teloszolgaltatassal olyan nagy baj nem is lenne /mondjuk a mobilnal valami 18 ft-os kapcsidij az eleg erdekes, de ugye en mobilrol hivom a mobilt, a tobbi meg igy jart/. De amit adsl fronton muvelnek, na az nemsemmi. Havi 13500-ert mar lehet is toluk 512/128-at kapni. Igaz, matav teruleten ennyiert az 1500-as adsl-t vagjak hozzad, de sebaj /ez utobbi amugy itt nalunk 43500 ft ;)/ . Adsl fronton ennel mar csak a hungarotel a nagyobb kocsog amugy;)


hétf. dec. 06, 2004 13:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
A matavnál szerintem a legnagyobb baj a túl magas alapdíj.


hétf. dec. 06, 2004 13:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
valoban szidjuk a matavot mer nem szolgaltat 900/1800/1900 mhz en es mer nem nyujt havi 100FT-ert 0-24h korlatlan ingyen beszelgetest. pfej mocskos banda. rohadjatok meg. ilyen atba.sz.a.st


hétf. dec. 06, 2004 13:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Nem megyek át politizálásba, de azért az IHM 2002-es piacliberalizáló lépésének a hatásfoka = 0%.

Ha valódi verseny lenne, akkor rég nem létezne a Matáv a jelenlegi méretében.


hétf. dec. 06, 2004 12:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 06, 2004 18:25
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala
Hozzászólás 
partycsoka írta:
integral írta:
Úgyhogy mocskos szemét banda ez az Invitel nevű sz*rkupac. Minél többet írok róla, annál jobban utálom. :x


Hát, én ennek a sz*rkupacnak is örülnék mi felénk, de ott sajnos még nagyobb rakás szrkupac van, a neve Emitel és 100%-ban a Matáv tulajdona.
Tudnék írni regényeket a húzásaikról, de sajna nincs időm, mert melózok. Azért az OFF-ban van pár hsz róluk. 8)


Nem akarok vetélkedni, de én is tudnék mesélni dolgokat a nálunk "rendszeresített" Hungarotel nevezetű f*stalicskáról.
Legyen elég annyi, hogy ők sem kezdők. 8)


hétf. dec. 06, 2004 12:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
CineDOG írta:
Az egyetlenegy vezetékes szolgáltatóm, a kábelTV. :)


Hamarosan nekem is az lesz!
Ma írok mailt a TVNetworknek. 8)


hétf. dec. 06, 2004 12:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Az egyetlenegy vezetékes szolgáltatóm, a kábelTV. :)
Ja, mégsem, mert az áram és a gáz és a víz is vezetéken jön. :)
Na itt a gázszolgáltatómmal nagyon elégedetlen vagyok.


hétf. dec. 06, 2004 11:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
integral írta:
Úgyhogy mocskos szemét banda ez az Invitel nevű sz*rkupac. Minél többet írok róla, annál jobban utálom. :x


Hát, én ennek a sz*rkupacnak is örülnék mi felénk, de ott sajnos még nagyobb rakás szrkupac van, a neve Emitel és 100%-ban a Matáv tulajdona.
Tudnék írni regényeket a húzásaikról, de sajna nincs időm, mert melózok. Azért az OFF-ban van pár hsz róluk. 8)


hétf. dec. 06, 2004 11:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Ez meg lemaradt. Van munició elég - sajnos.

A fent említett kártyás figurára vonatkozóan kérdeztem az nőt, hogy ha nem jó ez a tarifacsomag, akkor lehet-e váltani a havidíjas csomagra. Mondta, hogy lehet, de csak minden hónap elsejével kerül át. Valamint ha maradt pénz a kártyáson, akkor az bukta, nem vonódik le a haviszámlából a váltást követően.

Kíváncsi voltam, hogy működik ez mobiléknál, bár volt rá sejtésem. Felhívtam a pannonos ügyfélszolgát, kérdeztem mi van ha kártyásról havidíjasra váltanék, mi lesz a kártyám egyenlegével. Az bizony megmarad, vagyis jóváírják.

Úgyhogy mocskos szemét banda ez az Invitel nevű sz*rkupac. Minél többet írok róla, annál jobban utálom. :x

Matávnál hogy van a kártyásról havidíjasra váltás? Ott is ugrik az egyenleg?


hétf. dec. 06, 2004 11:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás VEZETÉKESGYALÁZÓ
Tudom, hogy ez mobilos fórum, de valahogy ide is tartozik ez a téma.

Felénk Invitel van. Egy nagy szemét banda. Utóbbi néhány hét, hónap terméseit írom le.

Én nem használok vezetékest, mert nem versenyképes a mobillal, a nagymamámnál viszont van, neki szoktam benne segíteni. Jó rég óta figyeltem a telefonszámláját, mit ne mondjak, nem kevés. Átlagban havi 80-100 perc beszélgetés mellett volt (a korábban Margaréta nevű csomagban, most Alaphang) 5000-6000 Ft. A cél a kiadás csökkentése volt, úgy hogy közben ne legyen korlátozva, hogy mennyit beszél. Tehát az eddigi szokásainak megfelelően használhassa.

Végül arra jutottam, hogy a feltölthető kártyás szolgáltatást javasoltam.
Emelett kapott egy kártyás djucit a régi telefonommal és kiokosítottam, hogy mikor melyik telefont használja. Bevallom, nem sikerült maradéktalanul eleget tennie az utasításaimnak 8), amivel így végülis szerintem a telefonálási költségeket nézve nem tud annyit spórolni, mint amennyit lehetne. És vezetékesre szükség volt a biztonság miatt és mert a mobilt még nem kezeli olyan nagy magabiztossággal. Na mindegy, most nem erről akarok írni.

Szóval adott egy kártyás inviteles vonal.

A gyalázkodást kiváltó okok:

1.
A tárcsahang a kegyló felvétele után 3-4 mp múlva hallatszik, tompa, igénytelen hangon, mintha valami elfuserált rendszerből jönne. Ez végülis nem annyira zavaró, meg lehet szokni.

2.
Eltelt néhány hónap, bementem az ügyfélszolgálatra és kértem a részletes telefonszámlát, hogy lássam, előrébb vagyunk-e ezzel az új csomaggal. Azt mondta a hölgy, hogy nem gond, egy papírt ki kellett töltenem a vonal tulajdonosának aláírásával. Mondták, hogy pár napon belül az előfizetőnek kipostázzák. Lósz*r sem történt. Bementem másfél hét múlva, hogy mi a gempa van, leadtam az igényemet (persze udvariasan viselkedve, belül persze ideges voltam). Meg se nézték, hogy valóban került hozzájuk ilyen kérvény (éljen az ISO, ami egy rakás trágya szintúgy), helyette újból elnyökögtem a kérésem. Most másik nőhöz kerültem, ő mondta, hogy a kártyásnál nem áll ez a szolgáltatás az ügyfél rendelkezésére, csak számlapanasz esetén. Én meg mondtam, hogy ezt a múltkor nem közölte velem a kolléganője. Mindegy, vegy úgy hogy számlapanasz miatt kell, hozzátettem, hogy melyik törvény kötelezi a szolgáltatót, hogy ezt megtegye az ügyfelének. Furcsa, hogy a fenyegetés határát súroló magatartással lehet elérni valamit és nekem kell a rájuk vonatkozó törvényre felhívnom a figyelmüket. Csodák csodájára ott a helyszínen kinyomtatták és oda is adták nekem a kívánt dokumentumot.

3.
Ehhez a feltöltőkártyás vonalhoz akartam venni feltöltőt, amikor esedékessé vált. Megyek a pénztárhoz, kérdezi a nő, hogy kinek a nevére, telefonszámára lesz. Azt hittem rosszul hallok. Visszakérdeztem, nem mindegy? Válasza: nem, mert számlát kell kiállítania róla névvel címmel. Ehh, néztem nagyon, ilyenről még nem hallottam. Legalábbis mobilfeltöltőnél ilyen nincs, itt miért lenne? Azt is kérdeztem, hogy mit szól ehhez az Ombudsman. Válasza: őt ez nem érdekli. Ez nagyon bántja a csőrömet mert szerintem törvény ellenenes. Gondoltam, legközelebb ha veszek megint, kamu nevet mondok be: Invitelgyűlölő Jeromos vagy Miaf*szközödvanhozzá Bendegúz néven vagy valami hasonló.

Ez utóbbira tudtok valami hivatkozást, ami kimondja, hogy nem kérhető el ilyen esetben személyi adat a vásárlótól? Ha igazam van, szeretném megfingatni őket, ha nem akkor csak szimplán utálom őket.


hétf. dec. 06, 2004 11:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 198 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség