Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:29



Hozzászólás a témához  [ 198 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
VEZETÉKESGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 15:46
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Én most mondtam le a vezetékes telefonomat. Nem volt rá szükségem. Van egy hordozható vezetékes telefonom, azt hozzákötöttem egy WLAN ATA adapterhez és használom rajta a NeophoneX-t. Nincs havidij, kapcs.díj, viszont legalább olcsó, ennek ellenére semmi gond a minőségével.
Nem vagyok az a nagydumás, tehát engem ilyen Favoritok nem tudnak meghatni, annál inkább az, hogy ezentúl nem fogok 3×××Ft-ot kidobni az ablakon, csakhogy legyen vezetékes vonalam...


pén. jan. 05, 2007 23:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
A T-Com marketing osztályán nem nagyon akarják megérteni, hogy egyelőre :D nem szeretném 14 hónappal meghosszabítani a hamarosan lejáró Favorit tarifacsomaghűségemet.
Hívtak tegnap, ma, de ha holnap is felhívnak........ :twisted:

Oszt még fenyegetőzik: "nem tudjuk garantálni továbbiakban az árakat, mi lesz ha áremelés lesz? Nézzem meg mindennek emelkedik az ára, stb....

Erre én: "akkor elgondolkozom a lehetőségeimen."


pén. jan. 05, 2007 23:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Azaz minden szolgaltatonak csak egyetlen 12xx szam jar. Mivel a 3 T mar egy ceg, az 1212, 1234, 1230-bol kettot bebuktak. De hogy ez miert fajt az NHH-nak, azt csak ok tudjak /de inkabb ok sem/.


szomb. dec. 16, 2006 20:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
T68m írta:
Vizsla írta:
kerelyfe írta:
Miért buli évente változtani a Világvonal Előhívószámot a T-Comnál???????? :evil: :evil: :evil: :evil:
Ezt én sem fogom megérteni, meg azt se a 1777-et is mért kellett 17477-re állítani, meg miért van az egész T-s bagázsnak 14-gyel kezdődő ügyfélszolgálati száma.


sztem az nhh keze van a dologban.

azaz... :?: :?:


szomb. dec. 16, 2006 20:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Vizsla írta:
kerelyfe írta:
Miért buli évente változtani a Világvonal Elõhívószámot a T-Comnál???????? :evil: :evil: :evil: :evil:
Ezt én sem fogom megérteni, meg azt se a 1777-et is mért kellett 17477-re állítani, meg miért van az egész T-s bagázsnak 14-gyel kezdõdõ ügyfélszolgálati száma.


sztem az nhh keze van a dologban.


szomb. dec. 16, 2006 1:20
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
Miért buli évente változtani a Világvonal Előhívószámot a T-Comnál???????? :evil: :evil: :evil: :evil:
Ezt én sem fogom megérteni, meg azt se a 1777-et is mért kellett 17477-re állítani, meg miért van az egész T-s bagázsnak 14-gyel kezdődő ügyfélszolgálati száma.


pén. dec. 15, 2006 23:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Miért buli évente változtani a Világvonal Előhívószámot a T-Comnál???????? :evil: :evil: :evil: :evil:


pén. dec. 15, 2006 22:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Interpid írta:
készülök arra, hogy hamarosan 56Ks modemmel kell neteznem. Az új lakásomban nem lesz kábelnet, viszont matávvonal igen.
ADSL nem játszik?


vas. szept. 17, 2006 20:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. szept. 15, 2006 18:44
Hozzászólások: 338
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Loop írta:
Interpid írta:
Al Bundy írta:
Interpid írta:
És a T-Com a csúcs.

Sok vicces kijelentést hallottam már, de Interpid, ezzel most mosolyt csaltál az arcomra. :D


Talán mert a Tele2 jobb? Vagy a többi vezetékes?

Ezek közül tényleg a T-com a legjobb. Sőt Mo.-on egyértelmüen ők a legjobbak a vezetékesek közt .De én is vigyorogtam a "t-com a csúcs"-on.
Interpid !
Szerintem engedélyezned kéne a BBCode-okat a hozzászólásaidban
mert elég érdekesen idézgetsz igy :wink: A profilban tudod beállítani !! Vagy a hozzászólásaid alatt egyenként.


Na persze, merrt készülök arra, hogy hamarosan 56Ks modemmel kell neteznem. Az új lakásomban nem lesz kábelnet, viszont matávvonal igen. Remélem, tud majd a T-Com teljesíteni.


vas. szept. 17, 2006 19:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Loop írta:
Interpid írta:
Al Bundy írta:
Interpid írta:
És a T-Com a csúcs.

Sok vicces kijelentést hallottam már, de Interpid, ezzel most mosolyt csaltál az arcomra. :D


Talán mert a Tele2 jobb? Vagy a többi vezetékes?

Ezek közül tényleg a T-com a legjobb. Sőt Mo.-on egyértelmüen ők a legjobbak a vezetékesek közt .De én is vigyorogtam a "t-com a csúcs"-on.
Interpid !
Szerintem engedélyezned kéne a BBCode-okat a hozzászólásaidban
mert elég érdekesen idézgetsz igy :wink: A profilban tudod beállítani !! Vagy a hozzászólásaid alatt egyenként.
Már megvan neki, megharcoltunk ;)


vas. szept. 17, 2006 17:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 26, 2006 8:56
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Interpid írta:
Al Bundy írta:
Interpid írta:
És a T-Com a csúcs.

Sok vicces kijelentést hallottam már, de Interpid, ezzel most mosolyt csaltál az arcomra. :D


Talán mert a Tele2 jobb? Vagy a többi vezetékes?

Ezek közül tényleg a T-com a legjobb. Sőt Mo.-on egyértelmüen ők a legjobbak a vezetékesek közt .De én is vigyorogtam a "t-com a csúcs"-on.
Interpid !
Szerintem engedélyezned kéne a BBCode-okat a hozzászólásaidban
mert elég érdekesen idézgetsz igy :wink: A profilban tudod beállítani !! Vagy a hozzászólásaid alatt egyenként.


vas. szept. 17, 2006 15:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. szept. 15, 2006 18:44
Hozzászólások: 338
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Al Bundy írta:
Interpid írta:
És a T-Com a csúcs.

Sok vicces kijelentést hallottam már, de Interpid, ezzel most mosolyt csaltál az arcomra. :D


Talán mert a Tele2 jobb? Vagy a többi vezetékes?


vas. szept. 17, 2006 14:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Interpid írta:
És a T-Com a csúcs.

Sok vicces kijelentést hallottam már, de Interpid, ezzel most mosolyt csaltál az arcomra. :D


vas. szept. 17, 2006 14:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. szept. 15, 2006 18:44
Hozzászólások: 338
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Azért leszögezném azt, hogy bármilyen müholdas telefont fel lehet hívni vezetékes vonalról, míg mobilról csak néhányat. Továbbá, jóval több külföldi szolgáltatót el lehet érni vele, mint mobillal.

Ja, és tetszik a modemes internet. Olyan sok kód van, ami müködik rajta, ergo, ingyenes a net... míg le nem netezed.

És a T-Com a csúcs. Többi hozzá képest csak megbízhatatlan kishal.


vas. szept. 17, 2006 14:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 26, 2006 8:56
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nyilván :D, csak arra gondoltam, hogy én nem ott nem szeretem őket (de ez gondolom, egyértelmű volt...)

Én is erre gondoltam ! :) Jó tréninget/pihenést !


kedd aug. 29, 2006 10:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nyilván :D, csak arra gondoltam, hogy én nem ott nem szeretem őket (de ez gondolom, egyértelmű volt...)
Sebaj, jövő héttől 3 hétig mentes leszek a hülye fogyiktól :D (SAP tréningre megyek, hajajj... :roll: )

ON

Üdv!


kedd aug. 29, 2006 9:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 26, 2006 8:56
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
McLaca írta:
Silver írta:
Két osztályvezető + a 1212 egyik csoportvezetője is megerősítette.
Szere'ssük ám a csopvez.-t kérő fogyikat. :D
(Nyugi, nem a fatávnál.)

Üdv!

Szerintem ott is szeretik őket !! :lol:


hétf. aug. 28, 2006 12:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Silver írta:
Két osztályvezető + a 1212 egyik csoportvezetője is megerősítette.
Szere'ssük ám a csopvez.-t kérő fogyikat. :D
(Nyugi, nem a fatávnál.)

Üdv!


csüt. aug. 24, 2006 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
:shock: Egyeseknek miért jut eszükbe a Favoritokat választani, ha fórumoznak, és tudják, hogy egy nagy lehúzás az egész, amikor a PanTel és a Tele2 ugyanezt nyújtja, olcsóbban, és az öszes vezetékesre?
Ha meg kell telefon, befizetek az XXL-re/legkisebb Favoritra 1 hónapra, megrendelem a telót, és visszaváltok Felezőre a gondolkodási idő alatt, és fizetem 14 hónapig a kedvezményes árú Sinus telót :?


csüt. aug. 24, 2006 19:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Silver írta:
Na, nem hagytam magam, kicsit erõszakoskodtam és jó hírrel szolgálhatok:

a változás csak a 2006. június 15. után megkötött szerzõdésekre vonatkozik, tehát aki ez elõtt indította a Favoritot, az megnyugodhat, határozatlan idejû lesz a szerzõdése :)

Két osztályvezetõ + a 1212 egyik csoportvezetõje is megerõsítette.


ezt már rég beírtam, hiszen nem is vonatkozhat az, azt megelőzőkre!


csüt. aug. 24, 2006 15:39
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
A havi hírmondóban, ésa honlapon is más összeg szerepel a Favorit Plusz díjaként ISDN esetén. Ez csak egy kis kiragadott példa,milyen ellentmondások vannak a tájékoztatásokban. Másrészt pl. a Favorit módosított igénybevételi feltételei még jobban a szolgáltatóhoz kötik az előfizetőt. Én nem véletlen, hogy nem váltottam a jól bevált XXL csomagomról. Ráadásul, azt bármikor következmények nélkül fel lehetett mondani. Állítólag még nem lezárt csomag az XXL , van olyan, aki az utóbbi időben rendelt ilyet?


csüt. aug. 24, 2006 12:36
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Na, nem hagytam magam, kicsit erőszakoskodtam és jó hírrel szolgálhatok:

a változás csak a 2006. június 15. után megkötött szerződésekre vonatkozik, tehát aki ez előtt indította a Favoritot, az megnyugodhat, határozatlan idejű lesz a szerződése :)

Két osztályvezető + a 1212 egyik csoportvezetője is megerősítette.


csüt. aug. 24, 2006 10:59
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Silver írta:


Köszönöm, így megvan. Akkor viszont felvetődik a kérdés: miért szerepel a FAQ-ban más, sőt, miért adott ezzel ellentétes tájékoztatást a telefonos ügyfélszolga?? :?
Valószínűleg mert nemrég változtatták meg, és a FAQ nincs frissítve, az ügyfélszolga meg nem volt megfelelő oktatáson.
Na ezek persze nem mentségek, csak válasz a miértre.


csüt. aug. 24, 2006 10:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 


Köszönöm, így megvan. Akkor viszont felvetődik a kérdés: miért szerepel a FAQ-ban más, sőt, miért adott ezzel ellentétes tájékoztatást a telefonos ügyfélszolga?? :?


csüt. aug. 24, 2006 8:53
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Itt nézd:
http://www.t-com.hu/egyeni/doc/tavbeszelo_5f.pdf


csüt. aug. 24, 2006 8:25
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Hozzászólás 
Vizsla írta:
A szerződés a 14 hónap lejártával újabb 14 hónappal meghosszabbodik.


Pedig itt nem ez áll:

http://www.t-com.hu/egyeni/doc/Favorit_%20FAQ.pdf

Idézet:
Mi történik, amikor letelik a hűségidő?
A hűségidő letelte után a szankcionális időszak véget ér, a szerződés automatikusan határozatlan idejűvé válik.


csüt. aug. 24, 2006 8:12
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Sziasztok!
Már nagyon az agyamra meg a tv-ben elég sokszor leadott T-Online ADSL reklámjának idióta parappapá-zása. Valahogy azt is sugalla ez a kretén zene, hogy gyertek agyatlan gyökér fogyasztók, vegyetek,vegyetek, költsétek a pénzeteket.


szomb. aug. 19, 2006 7:37
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Vizsla írta:
A szerződés a 14 hónap lejártával újabb 14 hónappal meghosszabbodik. Mikor ez az ÁSZF-módosítás a T-Com honlapján megjelent (ami nem most volt, hanem vagy 3-4 hónapja), itt közzétettem.

Pontosan! Ha jól rémlik, az volt benne, hogy ha 30 napig nem nyilatkozol életbe lép az újabb 14 hónap.


pén. aug. 18, 2006 7:29
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
A szerződés a 14 hónap lejártával újabb 14 hónappal meghosszabbodik. Mikor ez az ÁSZF-módosítás a T-Com honlapján megjelent (ami nem most volt, hanem vagy 3-4 hónapja), itt közzétettem. Így hát szomorú tény, de igazat mondott a hölgyemény.

Javaslom: inkább a Pantelt és az ingyendumájukat vegyétek igénybe.


csüt. aug. 17, 2006 20:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Igazából nem tudom, kit kell gyalázzak, leírom a történetet, majd döntsétek el.

Tavaly augusztusban megrendeltem a T-Com Favorit csomagját. A szerződésben 14 hónap hűséget vállaltam, ami most októberben fog lejárni.
Tegnap felhívott minket egy hölgy (a feleségem beszélt vele) "a T-Comtól" (az idézőjelről később). Tájékoztatott, hogy októberben lejár a szerződés, és ahhoz, hogy tovább is érvényes legyen a díjcsomag, ismét alá kell írnom 14 havi hűséget, és nála, azonnal megrendelhetem. Ha nem teszem meg októberig, visszaáll a Favorit előtti állapot.
A feleségem nem buta nő, nem döntött azonnal, hanem elmesélte nekem a történetet. Én utánanéztem a honlapjukon, sőt, felhívtam az üsz-t, ahol elképedve hallgatták a mondókámat, ui. természetesen változatlan feltételekkel marad a hűség után is a díjcsomag, nem kell mégegyszer aláírnom a szerződést.

Sajnos nem tudom megállapítani, hogy a hölgy valóban a T-Com alkalmazottja volt-e vagy valamilyen külsős cégé, de gusztustalan, amit csinált - gondolom, a jutalékért. Bárhogy is legyen, vigyázzatok.


csüt. aug. 17, 2006 20:01
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
A 1425-ön mit csinálnak????
Zene van, még a hívás kapcsolása előtt, s közben mondja egy női hang, hogy hamarosan fogadják a hívást. Mivel ez nem tarthat örökké, kb. fél perc után szakad a hívás, a felépülés előtt.
Vagy: ugyanez, de 10 sec után bejön az IVR: üdvözlés a hívókártya információs vonalon, majd síri csend. Ezt a csendet hallgattam, 2-3 percig, nem szóltam bele, hisz onnan sem jött semmi. Mondom újrahívom. Mint mindig, most is zenével kezd, a hívás kapcsolása előtt (afféle zenés-szöveges hívódallam :D), majd amint bejön az IVR-es üdvözlés, utána rögtön szakadás.
Még jó, hogy nem vagyok állandó hívókártya használó, különben tépném a hajam. És ez a szám kezeli a Barangoló, Sokatmondó és Hazaszámlázó híókártyákat...

Csak azért akartam szólni, mert nem a tarifacsomag szerint számláztak. Csak 11 Ft-ról van szó, de mondom, nem az összeg a lényeg, hanem a számlázás.


pén. jún. 23, 2006 22:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
pampika írta:
Elég undorító dolog utólag tenni ilyen módosítást. És azt is gyanítom, nem fogják a 14 hónap után felhívni az embert, hogy akar-e maradni, vagy egyáltalán mi a helyzet...korrekT :evil:


igen, ha nem lesz hamaros valami fogyasztóvédelmi kezdeményezés, akkor ezzel nagyon vissza tudnak élni a szolgáltatók!

A hűség eredetileg azt a cél szolgálná, hogy a belépés/csatlakozás/kiépítéskor felmerülő egyszeri költség kompenzálja a szolgáltató részére azzal, hogy az ügyfél fix ideig nála marad.

Azonban a szolgáltatók nagyon jól (és feltünően lassan) ráéreztek arra, hogy ebből könnyen folyamatos rabláncot is lehet csinálni, úgy, hogy kijelölnek valami "alap" csomagot, extramagas árakkal. Emellett pedig kínálnak "kevdezményes" csomagokat (ezek árait reklámozzák - értelemszerűen), normál árakkal, de ezekhez folyamatos hűséget kötnek.


kedd máj. 16, 2006 23:50
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Elég undorító dolog utólag tenni ilyen módosítást. És azt is gyanítom, nem fogják a 14 hónap után felhívni az embert, hogy akar-e maradni, vagy egyáltalán mi a helyzet...korrekT :evil:


kedd máj. 16, 2006 23:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
skynet írta:
mz írta:
Vizsla írta:
3. Módosulnak a Favorit, Favorit Plusz, Favorit Non-stop és Favorit Non-stop Plusz díjcsomagok igénybevételi feltételei: a 14 hónap lejárta után újabb 14 hónappal hosszabbodik meg a jogviszony, amennyiben a szerzõdõ felek egyike sem jelzi a 14 hónap lejártát követõ 30 napon belül a megszüntetési szándékát (Telefon ÁSZF Függelék V. fejezet 2.1.13., 2.1.14., 2.1.15., 2.1.16.).


Na, ez egy elég ocsmány húzás. :twisted:


ja. de nem csak õk csinálják, hanem szinte mindenhol így van, ahol hûségszerzõdést köt az ember. vigyázni kell!


azért nem mindenhol, de mindenesetre a pannon volt ebben az első! Tényleg vigyázni kell!

azonban a tré-é jogilag nem állja meg a helyét, ugyanis nincs mit ellentételeznie a módosított ászf-nek. Azaz, amennyiben ezt eleve beleírták volna a szerződésbe, akkor mondhatja a tré, hogy azért van a folyamatos hűség, mert folyamatosan jó díjcsomagot biztosít.
Tekintve, hogy a megkötött szerződésekben egyszeri 14 hónapos hűségről van szó, ez azt jelenti, hogy arra szerződtek, hogy egyszeri, 14 hónapos hűséggel kiérdemli az ügyfél a jó tarifákat. Ahogy ezt a 14 hónapot nem emelheti fel önkényesen és egyoldalúan a tré, úgy ezt ilyen ászf módosítási trükkel sem teheti meg.

Ezügyben nem óhajtok különösebb vitát nyitni, akinek ilyen problémája van/lesz, az forduljon ügyvédhez.

(ha pedig eleve olyan szerződést írt alá, ami automatikusan hosszabbodik, akkor i.j.)


kedd máj. 16, 2006 22:25
Profil Honlap
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Vizsla írta:
3. Módosulnak a Favorit, Favorit Plusz, Favorit Non-stop és Favorit Non-stop Plusz díjcsomagok igénybevételi feltételei: a 14 hónap lejárta után újabb 14 hónappal hosszabbodik meg a jogviszony, amennyiben a szerződő felek egyike sem jelzi a 14 hónap lejártát követő 30 napon belül a megszüntetési szándékát (Telefon ÁSZF Függelék V. fejezet 2.1.13., 2.1.14., 2.1.15., 2.1.16.).


Na, ez egy elég ocsmány húzás. :twisted:


kedd máj. 16, 2006 9:20
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Tökéletes időzítés, nyáron, ősz elején járnak le az első 14 hónapos Favoritok.

Most megkötik az előfizetőket újabb 14 hónapig, nehogy áttudjanak váltani a konkurencia, - nem csak T-Com irányba - ingyenes csomagjaira.
PanTel Fix Plusz
Tele 2 - Extra Maxx

Kíváncsi leszek a Tele2 reklámjaiban fel fog-e ez bukkanni.
(Bár az Extra Maxx-on nem lehet nagy nyereségük.)


kedd máj. 16, 2006 8:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
HIRDETMÉNY

Idézet:
A Magyar Telekom Nyrt. 2006. május 15-ei és 2006. június 15-ei hatállyal módosítja a Telefonszolgáltatásra vonatkozó általános szerződési feltételeit (ÁSZF)...

Telefonszolgáltatásra vonatkozó ÁSZF 2006. június 15-étől
hatályos változása...


3. Módosulnak a Favorit, Favorit Plusz, Favorit Non-stop és Favorit Non-stop Plusz díjcsomagok igénybevételi feltételei: a 14 hónap lejárta után újabb 14 hónappal hosszabbodik meg a jogviszony, amennyiben a szerződő felek egyike sem jelzi a 14 hónap lejártát követő 30 napon belül a megszüntetési szándékát (Telefon ÁSZF Függelék V. fejezet 2.1.13., 2.1.14., 2.1.15., 2.1.16.).


hétf. máj. 15, 2006 22:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 21, 2005 11:42
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
mz! Gratula,ezt már mi is +tettük,kb 1,5Éwe:-).Egy ideig minimál csomagunk wolt,wáltottunk felezőre,nem jött be,közöltÉk,h minimálra már nem lehetsÉges a wáltás,ugyanis a csomag +szűnt.Na ekkor lett elegünk!Sztem ha a TrÉ nem csinál wmit,öxxe fogja xa*ni magát,bár a lówÉ nekik már nem a telefonban,hanem az adsl-ben wan.


hétf. máj. 15, 2006 11:58
Profil Privát üzenet küldése
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Nagy nap ez a mai. Cirka 16 év után felmondtuk a vezetékest, a T csoport fekete és kibszott drága báránya, az Emitel ezentúl egy árva fillért sem fog tőlünk látni. :D

Próbáltak rádumálni, hogy ne szüntessük meg, függesszük fel, mert tutira találnánk a remek csomagjaik között olyant, ami megfelelne. De nem engedtünk. Amíg ez a sz*rházi banda a monopol helyzetéből adódóan horror áron kínálja az ADSL-t, addig nem lesz vezetékesünk, az tuti. Majd ha ez megoldódik és lesz min. 3-4 szolgáltató (lesz árverseny), akkor már talán megfontoljuk.


hétf. máj. 15, 2006 11:09
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Senkit nem érdekel ebben a történetben mi mit tud.Itt is a kapuig ér az üvedrót,szó szerint.Azon annyi infó átfér,hogy bőven űberel fél deréknyi adsl-lel hajtott rezet.Tehát a technológia bőven korszerűbb.Csak épp az üzletpolitika valamiért olcsón eladja a hozzáférési lehetőséget azoknak az előfizetőknek akik 4km réz végén "recsegnek",nekünk meg,akiknek itt van a szájában a szélessáv 20éve (15?) csak fityiszt mutogatják.
Lenne még hová fejlődni agyilag is,ha technikailag már sikerült eljutni oda,hogy lassan felzárkózunk vidámabb múltú tesóink telefonellátottságához és díjaihoz.Mert az adsl-csomag egyfajta "vegyél olcsón netet paraszt" szlogennel hirdetett kedvezmény is,ami a műszaki tartalomtól logikailag független.Nyugodtan bedobhatnák itt is az ablakon a lan kábelt,kifizetném az adsl díját,(ami nem is "adsl technológiával" működne),és jóéjt.Igazából ugyanez történne ha megvenném az ISDN-t,mert azt vehetek,ugyanígy perc alapú kapcsolt volnali előfizetéssel,nagyobb sebességgel,drágább előfizetéssel.
Nem is értem mire jó ez a diszkrimináció,miért kellett az átalánydíjas szélessávú hozzáférést egy adott (immár sok helyen megvalósult) relatíve olcsó techológiához kötni,de ezt eddig még egy matávos sem tudta megmagyarázni.


szer. jan. 11, 2006 23:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
McLaca írta:
Kérdés: azért nem akarja, mert drága lenne neki és nem térülne meg, vagy azért nem, mert ha sok aprót lépked, minden egyes kis lépésnél annyival húzhatja le a népet, mintha egyetlen nagyot lépne.

Üdv!


sztem azért, mert ahhoz meg kéne venni egy cuccost, ami csak akkor érné meg, hogy egész bp. optikain lenne. Így, pár kerületért nem fektek be, mi megszívtuk.


hétf. jan. 09, 2006 0:56
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Kérdés: azért nem akarja, mert drága lenne neki és nem térülne meg, vagy azért nem, mert ha sok aprót lépked, minden egyes kis lépésnél annyival húzhatja le a népet, mintha egyetlen nagyot lépne.

Üdv!


hétf. jan. 09, 2006 0:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
club írta:
T68m írta:
Ezek egyike sem igaz, az akkori cucc is alkalmas a a nagy sávszélességû átvitelre és nincs olyan modern optikai cucc, ami tudná az adsl-t.


Én az Invitel területén adsl-ellel nyomulok. A sarokig full optika jön a központból (kb. 1.5-2 km), ott van az átalakító, és kb. 150 m a réz érpár. Azért tudom ilyen pontosan, mert nemrégiben voltam lent az aknában, ott pedig csak optikai kábelek voltak, a converterhez is csak optika ment, az oszlopok pedig csak a convertertõl indulnak felénk.


ebben tökéletesen igazad van!

De ezzel ugye nem az akarod mondani, hogy az OPTIKA tudja az adsl-t? :lol:

márpedig fentebb erről írtam. Természetesen tetszőlegesen lehet konvertálgatni, az adsl-t utána át lehet rakni wifi-re, stb. De maga az optika nem tudja az adsl-t, mert azt eleve rézre találták ki.

Mármost itt, a "gettóban" a házig jön az optikai kábel és itt van az átalakító, a telefonhálóhoz.

Persze, több megoldás is lehetséges, olyan is, pl. akár wifi(wlan) bridge-t is tehetnének az optikai hálóra és akkor kábelezni sem, adsl-es konvertálással szórakozni sem kéne.

De a matáv csak nem akarja...


hétf. jan. 09, 2006 0:15
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Az utolsó csepp a pohárban az október 1-től érvényes "nagyon jó" tarifacsomagok.
Aztaku...
Megnéztem a "nagyon jó" tarifacsomagokat. Hát amikor ilyt látok, tényleg egy rossz szavam sincs a T-komra. Hungarotel: horrorpercdíjak, horror előfizetési díjakkal.

Üdv!


vas. jan. 08, 2006 16:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
T68m írta:
Ezek egyike sem igaz, az akkori cucc is alkalmas a a nagy sávszélességű átvitelre és nincs olyan modern optikai cucc, ami tudná az adsl-t.


Én az Invitel területén adsl-ellel nyomulok. A sarokig full optika jön a központból (kb. 1.5-2 km), ott van az átalakító, és kb. 150 m a réz érpár. Azért tudom ilyen pontosan, mert nemrégiben voltam lent az aknában, ott pedig csak optikai kábelek voltak, a converterhez is csak optika ment, az oszlopok pedig csak a convertertől indulnak felénk.


vas. jan. 08, 2006 15:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
MEB írta:
Landsmann írta:
Nálunk 12500 Ft lenne az ADSL. De nem fizetek elő. Hogy miért? Mert sokallom! Maga az internet előfizetés nem lenne sok, az mindössze 3125 Ft/hó. Ezért adnak 10 gigát. Viszont ott van a 9375 Ft havonta, amiért az égvilágon semmit nem kapok, csupán biztosítják az ADSL-t, mint technikát. Nekem ne mondja senki hogy havonta 9000 Ft-ba kerül a szolgáltatónak fenntartani az ADSL-t. Még nagylelkűen azt írják, hogy a Hungarotelen kívül, más szolgáltatónál is elő lehet fizetni az einternere, akivel van szerződésük. Szép és jó, de a 9375 Ft akkor is ketyeg minden hónapban. Na, a semmiért nem fogok havonta majd egy 10-est fizetni. Inkább megyek tovább a GPRS-el, majdnem 2 éve.


Ez melyik csomag lenne? Mármint a Hungaroteltől.
Mert nekem a 10 gigás ettől olcsóbb: ADSL 8750Ft. + 1M/128 1240Ft.,vagyis 9,990Ft. havonta.
Nem olcsó,de ez van. Vagy a T-Com,akinek 2005. nyarán Békéscsaba belvárosában(!) nem volt még kiépítése... Hát,köszönjük szépen!


Azt már nem tudom, de ezt még 2004-ben írtam. Azóta akcióznak, lejjebb mentek az árak. De nekem akkor sem kell. Egyre utálatosabb a szememben a Hungarotel. Az utolsó csepp a pohárban az október 1-től érvényes "nagyon jó" tarifacsomagok. Szeptember 30-al fel is mopndtam a vezetékes telefont. Ezek a ganék akkor sem mondanak igazat, mikor kérdeznek. Folyamatos a félretájékoztatás, csúsztatás. Nálam többet Hungarotel nem lesz.
Október 1 után, mikor megkapták a telefonszámlát az előfizetők, tömegével mentek felmondani a vonalat. Az ügyfélszolgálatos csaj már majdnem könyörgőre fogta, hogy ne mondja már fel mindenki, mert csődbe mennek. Gondolkodni kellett volna egy kicsit. csak menjenek minél hamarabb tönkre. Állítólag valami 30 % körül van a vonalfelmondók aránya. Az szép.


vas. jan. 08, 2006 9:57
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
"csak azért, mert nálunk a "dzsumbujban" a '90-es években került be az optikai cucc...."
80as vége vagy 90es eleje,nem tökmindegy?


"Régebben nem beszéltél ennyi hülyeséget. Folyamatosan be vagy b*szva?"

Nagyon ritkán iszom,akkor is 3dl sört legfeljebb.Most épp ez (80 v 90) volt a nagy "hülyeség"?


"Mellesleg semmelyik optikai háló nem tudja az adsl-t, mert azt rézvezetékre találták ki. Az optikái háló, optikai átvitelt tud, amit piacpolitikai okokból nem vezetnek be."

Mintha ilyesmit írtam volna én is.Bár mûszaki fórum lévén hosszasan is fejtegethettem volna,miért a létezõ legnagyobb állatság a korszerû üvegdrótot kapcsolt vonalként modemmel telefütyülni,míg a régi recsegõ réz-alu kombóra mindenféle rafinált szélessávú trükkel pakoljuk a digitális adatot,ez utóbbit mégis töredék áron adjuk..hurrá.


A '80-as és a '90-es évek között nem nagyobb a különbség, mint a szabadság és a szocializmus között. Neked mindegy? :lol:

a másik kérdésben, te azt állítottad, hogy
"Ja,hogy az akkori Siemens cucc nem tudja az ADSL-t,"
nos, ez így két tévedésre adhat okot:
1. az akkori szimensz cuccon nem lehetséges a nagy sávszélességű adatátvitel;
2. a modernebb szimensz (vagy egyéb) optikai hálón lehetséges az adsl;

Ezek egyike sem igaz, az akkori cucc is alkalmas a a nagy sávszélességű átvitelre és nincs olyan modern optikai cucc, ami tudná az adsl-t.

Továbbá nem írtad meg, hogy hol laksz. A gettó mely részén?


vas. jan. 08, 2006 4:17
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
MEB írta:
Mert nekem a 10 gigás ettől olcsóbb: ADSL 8750Ft. + 1M/128 1240Ft.,vagyis 9,990Ft. havonta.
Hmm... Ez a bontás a németeknél szokás, azaz vesznek ADSL vonalat, és ahhoz még külön netelőfizetést is. Nem is tdutam, hogy kicsiny hazánkban is van ilyen :)

Előző HSZ-ben írták a részletes számlát. Tudtommal rendeletben kötelezik arra a szolgáltatókat, hogy ingyenesen biztosítsák vagy a papíralapú, vagy az elektronikus számlarészletezőt az előfieztő kérésére. Nincs kitétel számlapanaszra. Ha az ÁSZF pedig ettől kedvezőtlenebbül tér el (lásd fentebb, csak számlapanasz esetén adnak részletezőt), akkor nem igazán jogszerűen jár el.
Javítsatok ki, ha tévedek!

Üdv!


szomb. jan. 07, 2006 23:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás 
"Integral:2.
Eltelt néhány hónap, bementem az ügyfélszolgálatra és kértem a részletes telefonszámlát, hogy lássam, előrébb vagyunk-e ezzel az új csomaggal."


http://www.invitel.hu/?levelid=2&cikkid ... 568&o4=597

5. sz. melléklet -
Távbeszélő Szolgáltatások Díjszabás

53.oldal. Csak számlapanasz esetén jár részeletes számla.

Nem tudom miért ezt a csomagot válastottad, a lebeszélhető 4000-es hívásiránytól függően akár 20-30 ft-al is olcsóbb. 44.old a fenti linken.


szomb. jan. 07, 2006 12:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
MEB írta:
ööö...mijaza a HBSZ?
Hozzáférést Biztosító Szolgáltató


szomb. jan. 07, 2006 11:41
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 198 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség