Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 6:57



Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Telefon vásárlás 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
registry írta:
Macika írta:
Felhívtad őket, megkérdezted tőlük?

Mailben. A Galaxy Mini 2 35 e náluk - 1 év bolti garanciával -, mondtam, annyiért megkapom 2 év gyári garanciával is, mire a válasz: "nálam 1 év garaciá val van 35-ért." Jó.

A tanulság: csodák nincsenek. Olcsó mobilt hivatalos magyar boltból, drága mobilt Amazon.co.uk-ról, Amazon.de-ről EU garanciával.

Az első mondatodból csak nekem nem következik, hogy nincs 24 havi garis készülékükük?

Ha megkapod máshol 35ezerért a Galaxy 2 mini-t 24 havi Samsung garival, akkor ott kell megvenni!
Csak nehogy csalódás legyen belőle... :)
Én nem találtam ilyen céget, de nem fordítottam 1 percnél többet a guglizásra.

A második mondatod pedig értelmezhetetlen.
Én pl. a Note2-met 147e-ért vettem 24 havi Samsung garival náluk, annyiért SEHOL sem kaptam volna meg.
Ezért a pénzért 1 óra alatt megkaptam, nem, kellett rá 4-5 napot várnom, a garijeggyel bemehetek bármelyik Samsung szervizbe, de hívhatok garanciafutárt is, aki házhoz jön és házhoz hoz.
Nem vagyok sz*rrágó, hogy párezer Ft ne érje meg ezt a biztonságot.
Megjegyzem, most 507 € a legolcsóbb ára az Amazonon a Note2-re...


pén. márc. 08, 2013 1:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Macika írta:
Felhívtad őket, megkérdezted tőlük?

Mailben. A Galaxy Mini 2 35 e náluk - 1 év bolti garanciával -, mondtam, annyiért megkapom 2 év gyári garanciával is, mire a válasz: "nálam 1 év garaciá val van 35-ért." Jó.

A tanulság: csodák nincsenek. Olcsó mobilt hivatalos magyar boltból, drága mobilt Amazon.co.uk-ról, Amazon.de-ről EU garanciával.


csüt. márc. 07, 2013 23:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
registry írta:
Macika:
A Partnero nem csak hogy Sony, de Samsung telefont sem árul 2 év gyári garanciával. Legalábbis Galaxy Mini 2-t nem. :(

Felhívtad őket, megkérdezted tőlük?


csüt. márc. 07, 2013 4:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Macika:
A Partnero nem csak hogy Sony, de Samsung telefont sem árul 2 év gyári garanciával. Legalábbis Galaxy Mini 2-t nem. :(


szer. márc. 06, 2013 11:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Köszi srácok, megvan a következő telefonom!
http://www.gsmarena.com/firefox_os_laun ... s-5598.php

Hogy a 3,5 colos képernyő kicsi lenne? [Az Apple szerint is] kb. ez az ideális méret, egy kezes használatra kb. optimális méret, illetve a titok nyitja az, hogy nem a desktopra, hanem a mobilra optimalizált appokat, oldalakat kell nézni. (Azért írom az Apple-t, mert a dizájnhoz, user experience-hez azért valamit értenek, ezt elismerem, még ha nem is vagyok a termékük célcsoportja.)


szer. márc. 06, 2013 11:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
simico írta:
Lényegtelen, hogy a GH337 mikor jelent meg, mert te a 2110i-ről írtál a semmibe sem kerülő SMS-sel egy mondatban, 2110i pedig nem volt 95-ben.

Szerintem kéne valami más elfoglaltságot találj magadnak, minthogy az én leírt állításaimba köss bele. Vagy legalább előtte használd a google-t, ingyen van. Ha már nekem nem hiszed el...

Gondolom, az elkerülte a figyelmedet, hogy azt írtam, NEKIK, a szolgáltatóknak nem került semmibe (és nem kerül azóta sem semmibe) egy db SMS elküldése/továbbítása.

simico írta:
De bizony, hogy volt a Westel900-nál! Nem keverem a hívószámkijelzéssel. Pont azért nem fizettem elő 96-ban az SMS küldésre (amit akkor ráadásul GSM távirat néven futott náluk), mert csak egy-két Westel900-as ismerősöm volt, a többség Pannon GSM-es volt - mivel akkor csak hálón belülre lehetett SMS-t küldeni, így egyáltalán nem érte volna meg előfizetni az SMS küldésre. Kb 98-ban már nem volt havidíja, a két GSM szolgáltató közti üzenetküldést is ekkortájt oldották meg.

Én nem így emlékszem (hogy havidíjas volt az SMS-küldés lehetősége), és akik akkoriban a Westel900-nál dolgoztak ismerőseim, ők sem.
Olyanra emlékszem, hogy lehetett vásárolni csomagokat (a darabszámokra már nem emlékszem), amiknél kedvezményesen lehetett az előre kifizetett mennyiségű üzenetet elküldeni, ez így olcsóbb volt, mint azonos mennyiségű üzenet elküldése listaáron. Valamint arra is emlékszem, hogy új előfizetőknek ajándékba adtak a hűség első évében 20(?) db/hó ingyen SMS-t. Arra, hogy az SMS-küldésnek a darabár mellett havi elfizetési díja is lett volna, arra nem emlékszem.
Addig, míg valamelyikünk nem tud bizonyítékot felhozni az ő állítása mellett, addig ezt jegelni kéne...


kedd márc. 05, 2013 15:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Olvasd el mit írtál:
Macika írta:
(Jelzem, akkoriban a Nokia 2110i már simán tudott SMS-t küldeni, amit ráadásul korlátlanul ingyen biztosították a szolgáltatók, hiszen nekik SEMMIBE NEM KERÜL, megjegyzem, ma sem...)


Lényegtelen, hogy a GH337 mikor jelent meg, mert te a 2110i-ről írtál a semmibe sem kerülő SMS-sel egy mondatban, 2110i pedig nem volt 95-ben.

Macika írta:
Havi előfizetési díja az SMS-küldésnek soha nem volt. Egyik szolgáltatónál sem.


De bizony, hogy volt a Westel900-nál! Nem keverem a hívószámkijelzéssel. Pont azért nem fizettem elő 96-ban az SMS küldésre (amit akkor ráadásul GSM távirat néven futott náluk), mert csak egy-két Westel900-as ismerősöm volt, a többség Pannon GSM-es volt - mivel akkor csak hálón belülre lehetett SMS-t küldeni, így egyáltalán nem érte volna meg előfizetni az SMS küldésre. Kb 98-ban már nem volt havidíja, a két GSM szolgáltató közti üzenetküldést is ekkortájt oldották meg.


hétf. márc. 04, 2013 16:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
simico írta:
Off

Macika írta:
(Jelzem, akkoriban a Nokia 2110i már simán tudott SMS-t küldeni, amit ráadásul korlátlanul ingyen biztosították a szolgáltatók, hiszen nekik SEMMIBE NEM KERÜL, megjegyzem, ma sem...)


Nana, rosszul tetszik emlékezni! 1996-97-ben az SMS küldés szolgáltatásnak a Westel 900-nál havidíja(!) volt (250 Ft rémlik, de biztosan 200-300 között volt), természetesen minden elküldött üzenet is pénzbe került és ráadásul csak hálózaton belül lehetett küldeni (azaz Pannon GSM-ről Westel 900-ra vagy fordítva nem). Szóval hiába tudott a frissen (az első részletfizetéses konstrukcióban 130 ezerért, ami akkor sokhavi fizetésem volt) vásárolt 2110i-m SMS-t küldeni, nem volt kinek. Amikor már hálózaton kívülre is lehetett és a havidíj is eltűnt (kb ugyanabban az évben volt mindkettő), akkor már volt valami értelme az SMS küldésnek.

Nem tetszik rosszul emlékezni. Legalábbis nem nekem.
Az Ericsson GH337-es készülék 1995-ben jelent meg, AKKORRA írtam, amit. És nem 1-2 évvel későbbre.
A szolgáltatóknál 1995-ben ingyen volt korlátlanul az SMS, nagyon sokan nem hogy küldeni nem tudtak, de még azt sem tudták, mi az. Az átlagmagyar akkoriban a szolgáltatótól jött szöveges üzenet formájában találkozott csak vele szinte kizárólag.
Aztán, ahogy szaporodtak az SMS-küldésre alkalmas készülékek, úgy pofátlanodtak el a szolgáltatók.
Előbb 100 db-ra csökkentették az ingyenes keretet (ha jól emlékszem, '96 elején, újévi meglepiként), majd teljesen megszüntették, minden darab fizetőssé vált, folyamatosan emelkedő áron, míg be nem állt a mai ár.

Havi előfizetési díja az SMS-küldésnek soha nem volt. Egyik szolgáltatónál sem.
Szerintem Te a hívószámkijelzéssel kevered. Az - felháborító módon - talán még ma is van 200 netto Ft körül a T-mobilos előfizetéseken.


pén. márc. 01, 2013 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Off

Macika írta:
(Jelzem, akkoriban a Nokia 2110i már simán tudott SMS-t küldeni, amit ráadásul korlátlanul ingyen biztosították a szolgáltatók, hiszen nekik SEMMIBE NEM KERÜL, megjegyzem, ma sem...)


Nana, rosszul tetszik emlékezni! 1996-97-ben az SMS küldés szolgáltatásnak a Westel 900-nál havidíja(!) volt (250 Ft rémlik, de biztosan 200-300 között volt), természetesen minden elküldött üzenet is pénzbe került és ráadásul csak hálózaton belül lehetett küldeni (azaz Pannon GSM-ről Westel 900-ra vagy fordítva nem). Szóval hiába tudott a frissen (az első részletfizetéses konstrukcióban 130 ezerért, ami akkor sokhavi fizetésem volt) vásárolt 2110i-m SMS-t küldeni, nem volt kinek. Amikor már hálózaton kívülre is lehetett és a havidíj is eltűnt (kb ugyanabban az évben volt mindkettő), akkor már volt valami értelme az SMS küldésnek.


pén. márc. 01, 2013 14:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
zoli62 írta:
Macika írta:
Bevallom, a WP-s eszközöket én egyáltalán nem tartom használható mobiltelefonoknak... :)
Akkkor szerinted is igaz, hogy a Winmo telefonként még használható volt, de az alapjaitól újraírt WP már nem? :)

2004 év végén vetem egy HP 6315-ös WinMo öszvért. Akkor - hasonló ill. jobb híján - mindent vitt.
Később aztán sok követő akadt, hamar elavult lett tudásával a HP. Én szerettem, de ma már, az Android rendszer ismeretében megőrülnék tőle... :)


csüt. feb. 28, 2013 17:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Macika írta:
zoli62 írta:
Annyival kiegészíteném, hogy pont a WP rendszernél szembetűnő, mennyire nem telefon,hanem kéziszámítógép. Nincsenek benne alap funkciók, mint például részletes híváslista, bár utóbbi a Nokia a Lumiáknál már elérhetővé tette, de ezt szerintem egy telefonszoftvernek tartalmaznia kell.

Bevallom, a WP-s eszközöket én egyáltalán nem tartom használható mobiltelefonoknak... :)


Akkkor szerinted is igaz, hogy a Winmo telefonként még használható volt, de az alapjaitól újraírt WP már nem? :)


csüt. feb. 28, 2013 16:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
zoli62 írta:
Annyival kiegészíteném, hogy pont a WP rendszernél szembetűnő, mennyire nem telefon,hanem kéziszámítógép. Nincsenek benne alap funkciók, mint például részletes híváslista, bár utóbbi a Nokia a Lumiáknál már elérhetővé tette, de ezt szerintem egy telefonszoftvernek tartalmaznia kell.

Bevallom, a WP-s eszközöket én egyáltalán nem tartom használható mobiltelefonoknak... :)


csüt. feb. 28, 2013 14:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Annyival kiegészíteném, hogy pont a WP rendszernél szembetűnő, mennyire nem telefon,hanem kéziszámítógép. Nincsenek benne alap funkciók, mint például részletes híváslista, bár utóbbi a Nokia a Lumiáknál már elérhetővé tette, de ezt szerintem egy telefonszoftvernek tartalmaznia kell.


csüt. feb. 28, 2013 2:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Tron írta:
Ez nemér! Ketten egy ellen ....

Nem "ellen", csak beszélgettünk a témáról. 8)


szer. feb. 27, 2013 7:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Tron írta:
Communicator-nak hívták.
A Nokia Communicator-a (a Nokia tulajdona a név) az valóban kommunikátor volt (tökéletes volt az elnevezés), mert képes volt (most mindegy, hogy még nem GPRS-en) adatkapcsolatra, táblázatkezelésre, szövegszerkesztésre, hasonló alap dolgokra. Igaz, horror áron, maga a készülék is és a szolgáltatások igénybe vétele is megfizethetetlen volt a pórnép számára, csak gondoljunk az adatkapcsolat percdíjaira (merthogy akkoriban még percben mérték a neten töltött időt, nem a forgalmazott adatmennyiség számított). A 9210-es Communicator (a legfejlettebb mind közül) megjelenésekor, 13 éve olyan 180e Ft-ba kerül, ma ez 550-600e Ft körül lehet, beleszámítva az inflációt.

Ráadásul a communicatorok tudása az a mai okostelefonok tudásának ez úgy a 8-10 %-a volt.
Ráadásul ma egy vékonyabb pénztárcájú vásárló megkap egy mindent alapfokon tudó okostelefont 25-30e Ft-ért, de ha előfizetésével 24 hónap hűséget vállal, ám tarifahűséget nem, akkor 4-5e Ft-ért is.

De ugye nem jól látom, hogy Te most egy elnevezésen lovagolsz?????????


kedd feb. 26, 2013 21:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Ez nemér! Ketten egy ellen ....
Szóval. Mivel úgy látom, nem közeledtek álláspontjaink, és ez a topic sem igazán erről szól, itt nem folytatom.
Azt azért megjegyezném az utolsó szó jogán, hogy több, mint 10 éve az egyik ismert cég piacra dobott egy készüléket, ami az akkori masinák között kiemelkedően sok szolgáltatással bírt.
Communicator-nak hívták.


kedd feb. 26, 2013 18:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
vackor írta:
Én is elmúltam, duplán, de azért nem okoz nagy törést a dolog. :-D
Most tényleg az elnevezés számít? Nem hiszem, mivel nincs éles határ köztük.

Javaslom, miután lehet velük telefonálni és többre képesek a hagyományos telefonnál, hívjuk ezeket a kommunikációs eszközöket okostelefonnak.

Tron írta:
Mapaság, ha valaki "telefont" akar venni, kb 5 percig sorol dolgokat, aztán esetleg megemlíti, hogy nem baj, ha jó a mikrofon meg a hangszóró és értelmesen használható benne a telefonszám lista. Ha egyáltalán megemlíti.

Igen, mert ezek alap dolgok, amit normális esetben minden készüléknek tudnia kell. Autót sem úgy veszel, hogy legyen 4 kerék meg 4 ülés, és menjen legalább 80-nal.

Korrekt!


hétf. feb. 25, 2013 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Én is elmúltam, duplán, de azért nem okoz nagy törést a dolog. :-D
Most tényleg az elnevezés számít? Nem hiszem, mivel nincs éles határ köztük.

Javaslom, miután lehet velük telefonálni és többre képesek a hagyományos telefonnál, hívjuk ezeket a kommunikációs eszközöket okostelefonnak.

Tron írta:
Mapaság, ha valaki "telefont" akar venni, kb 5 percig sorol dolgokat, aztán esetleg megemlíti, hogy nem baj, ha jó a mikrofon meg a hangszóró és értelmesen használható benne a telefonszám lista. Ha egyáltalán megemlíti.

Igen, mert ezek alap dolgok, amit normális esetben minden készüléknek tudnia kell. Autót sem úgy veszel, hogy legyen 4 kerék meg 4 ülés, és menjen legalább 80-nal.


hétf. feb. 25, 2013 12:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Idézet:
amit jobb híján továbbra is telefonnak nevezünk

Na ezaz. Ne nevezzük telefonnak, ha nem az a fő funkciója.
Mapaság, ha valaki "telefont" akar venni, kb 5 percig sorol dolgokat, aztán esetleg megemlíti, hogy nem baj, ha jó a mikrofon meg a hangszóró és értelmesen használható benne a telefonszám lista. Ha egyáltalán megemlíti.
Vagyis elsősorban nem telefont, hanem egy kommunikációs eszközt akar venni.
Javaslom, írjunk ki ötletpályázatot, hogyan hívjuk ezeket a készülékeket.
Tényleg. a Galaxy Camerával mért nem lehet telefonálni?
És igen, elmúltam már huszonéves.


hétf. feb. 25, 2013 11:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Minek kell a pizzára mindenféle feltétet rakni, amikor a pizzatészta+paradicsomszósz+sajt kombó is pizza?

A telefon ma már nem egyszerűen "csak telefon", hanem egy sokrétű eszköz, és ebbe beletartozik a sokrétű kommunikáció is (telefon, sms és egyéb IM, videó-hívás, email, közösségi hálózatok, web). Az elnevezéssel és a tévhitekkel szemben, az "okostelefon" nem telefon, hanem számítógép amivel egyébként lehet telefonálni is! Akinek nincs rá szüksége, az ne vegyen ilyet, de akinek van, az miért ne élhetne a lehetőséggel? A fejlődés nem állt meg, a technológia rendelkezésre áll, akkor meg miért ne használnánk??? Ettől még nem lesz kötelező.

Tron írta:
Az életben nem fogom megérteni, hogy mért árulnak telefont (?) korlátlan arckönyv eléréssel.

Pedig egyszerű: azért, hogy az ifjúság megvegye, és lehetőleg elkötelezze magát a szolgáltató mellett 1-2 évre. Ez is csak egy lehetőség, és nem kötelező használni.


hétf. feb. 25, 2013 9:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Tron írta:
Mindössze továbbra sem értem mi az összefüggés egy operációs rendszer és egy telefon használhatósága között.

Nincs összefüggés.
5000 éve Neked kellett beszerezni, ha húst akartál enni.
Ma elmész a húsboltba és megveszed.
Tudom, 5000 éve jobb volt, frissebb volt a hús.
Hát nosza!!!

Tron írta:
Illetve értem.
Minél "fejlettebb" az oprendszer, annál hamarabb elavul és használhatatlan lesz az egész készülék.

Igen, és a világ kormányai Na-Glutamáttal (E621) betegítik meg a népeket, hajtják uralmuk alá őket, szerencsétleneket.

Hagyjukmáááá...

15 éve évente 1-2 új készülék jelent meg gyártóként, most 20-30. És ennyire VAN IGÉNY! Most 3 hónap alatt adnak el 10 millió db mobilt egy gyártó egy típusából, 15 évvel ezelőtt fél év alatt, az összesből.
18 éve 134.000 Ft-ért vettem az Ericsson GH-388-asomat, ma ez (az inflációval felszorozva) kb. 400-450.000 Ft-nak felel meg. És használtam 1-1,5 évig, mert meguntam, mert jött az újabb, szebb, okosabb, többet tudó.

Ma 155.000 Ft-ért megkapok egy olyan készüléket, ami a s.ggemet kinyalja, gyakorlatilag nem tudok olyat mondani, amit ne tudta megtenni (ami ilyen témában elvárható egy ESZKÖZTŐL - amit jobb híján továbbra is telefonnak nevezünk - pedig már régen nem az), felismeri a magyarul mondott szövegemet, egy érintéssel el tudom küldeni SMS-ben, amit az elmúlt 20 mp-ben mondtam magyar szavakkal, tudok jegyzetelni egy speciális ceruzával, kézírással, ha akarom azonnal felismeri a macskakaparásomat és máris txt-ben tárolja el a szöveget (igen, magyar ékezetekkel együtt), 10 mp-en belül megmutatja, hol tartózkodom a Föld nevű sárbogyón és a világon szinte bárhonnan tudok ingyen beszélni (WLAN szükséges) a szeretteimmel. Ezen kívül felismeri az összes vonalkódot, rá tudok keresni a világhálón, hogy az az adott termék ho la legolcsóbb a környezetemben, és ha nem ismerném, lefényképezve az előttem álló híres épületet, több A4-es oldalnyi infót mutat meg, felismerve a fotóról az épületet.

Folytathatnám, de úgy érzem, nincs értelme...

Tron írta:
Az életben nem fogom megérteni, hogy mért árulnak telefont (?) korlátlan arckönyv eléréssel.


Gondolom, nem huszonéves vagy és nem tudod megérteni, hogy a ma fiataljai mások, mint mi. Ez pedig nem jó.

Veled van a baj, hidd el, Te ragaszkodsz ahhoz, hogy a TELEFON az egy mikrofonból, egy hangszóróból és egy számbeviteli eszközből áll.

Mások már régen képesek voltak túljutni ezen, nekik a telefon (lévén nincs rá jobb szó!!!!!) a TV-távirányítótól videokamerán, fényképezőgépen, hordozható multimédia eszközön és a hordozható számítógépen át a navigációig MINDENT jelent.


vas. feb. 24, 2013 12:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Basic Input Output System.
És igen, volt Symbianos Motorolám is. Érintőképernyős okoska.
Nem szándékoztam összeveszni senkivel. Mindössze továbbra sem értem mi az összefüggés egy operációs rendszer és egy telefon használhatósága között.
Illetve értem.
Minél "fejlettebb" az oprendszer, annál hamarabb elavul és használhatatlan lesz az egész készülék.
Az életben nem fogom megérteni, hogy mért árulnak telefont (?) korlátlan arckönyv eléréssel.


vas. feb. 24, 2013 10:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Tron írta:
Operációs rendszere csak processzorral rendelkező készüléknek van.
Ha valaki másképp gondolja, kérem írja ide válaszként az alábbi készülékek megfelelő paramétereit:
Alcatel OT-DB, Alcatel OT E221, Alcatel OT 535, Nokia 100

http://www.u2ugsm.com/blog/wp-content/u ... ayout..jpg

A szutyok Alcatelekkel nem töltöttem időt, hogy keressek fotókat a PCB-ikről.

A fennkölt állításod ezzel az egy fotóval is megborult rendesen.

De ha már mindenképpen az okoskodás megy, pontosan mi is a rövidítése a BIOS-nak?
Bizony, már az is egy operációs rendszer.

Szóval fáj vagy nem fáj, bizony volt operációs rendszer a legkorábbi (monokróm) Nokiáknak is ( http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_OS ), S30-nak hívták őket, majd jött az S40, azok már színesek voltak. És ezek után jött az S60, más néven a Symbian ( http://www.developer.nokia.com/Communit ... tion_codes ), ez sokáig együtt létezett az S40-nel, aztán a symbian nemrég bejelentett végével az S40 maradt talpon, a ma megjelenő nyomógombos Nokiáknak is S40-es az oprendszere. IGEN, a legegyszerűbb, kameramentes, alap-alap készülékeknek is.


szomb. feb. 23, 2013 12:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
:gigalol:

Továbbra is áll a kérdésem: mi köze a telefonhoz a droidnak?

Ahogy joc_ rávilágított a dologra, a CB-76MM készülékben pl tranzisztor sem volt, nemhogy szoftver.
Mint ahogy nem tudom szoftvernek/operációs rendszernek nevezni a mikrovezérlő programját sem.
Operációs rendszere csak processzorral rendelkező készüléknek van.
Ha valaki másképp gondolja, kérem írja ide válaszként az alábbi készülékek megfelelő paramétereit:
Alcatel OT-DB, Alcatel OT E221, Alcatel OT 535, Nokia 100
Ja van még egy Motorola A3888-am is, bár ezt nem használtam (de működött még, amikor hozzám került)

Szóval telefonáli nem kell operációs rendszer.
Aztán persze lehet vitát nyitni arról, hogy ha egy telefonban (?) 6-8-40 (??) Mpixes kamera, 3 féle internet böngésző meg hasonlók vannak, akkor az most telefon, amivel fotózni lehet, vagy fényképező gép, amivel telefonálni is lehet?

A kérdés amúgy emlékeim szerint az volt, hogy milyen operációs rendszere legyen egy telefonnak.
A válasz részemről továbbra is az: mint telefon, nem kell operációs rendszer. A körítésnek kell.


szomb. feb. 23, 2013 8:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
joc_ írta:
Részben érthető, de pl. (bár nem emeltem ki) kifejezetten írta, hogy 10 éves telefonján sosem kellett szoftvert frissíteni.
Az messze nem jelenti azt hogy nincs rajta szoftver amit esetleg érdemes lenne, legfeljebb azt jelenti, hogy ő nem szaladt bele olyan mértékű katasztrofális helyzetbe ami miatt elengedhetetlen lenne a sw frissítés.
Ez jelenthet persze több dolgot is. Például hogy szerencséje van (hogy nem állt elő olyan helyzet amivel a sw nem tudott mit kezdeni, vagy már eleve viszonylag jól megírt sw-vel kapta a telefont), de azt biztosan nem, hogy nincs rajta (legalább technikailag) frissíthető sw.

Remélem vagy annyi idős, hogy emlékszel az Ericsson GH337-es telefonokra. Na, azokkal még nem lehetett SMS-t küldeni. Igaz, nem HW-s probléma miatt nem, csak sz.rtak megcsinálni a szoftvert rá az urak. (Jelzem, akkoriban a Nokia 2110i már simán tudott SMS-t küldeni, amit ráadásul korlátlanul ingyen biztosították a szolgáltatók, hiszen nekik SEMMIBE NEM KERÜL, megjegyzem, ma sem...)
Utána kijött a GH388-as utód-modell, amivel egy csapásra már lehetett küldeni SMS-t, ugyanakkor viszont volt benne egy DURVA hiba, hívástartás-várakoztatás esetén 10-ből 10x lefagyott a telefon, ha folyamatban lévő beszélgetésre bejött egy újabb hívás. Ráadásul úgy jelezte a második hívónak, hogy felvettem, tehát "leesett a pénze"...
Vittem szakszervizbe többször is, közölték, hogy ez az egy szoftver van a telóra, ha ez hibás, így is marad, sajnálják...

Ennyit a régi telefonok tökéletes szoftveréről. :)

De biztosan mások is tudnak példákat írni, milyen összefércelt vackokkal adták el a mobilokat, lévén tényleges verseny nem volt.
Ma már elképzelhetetlen, hogy a Nokia ÉVENTE 2-3 modellt adott ki (az összes szegmensben!!!), az Ericsson (akkor még így hívták a -> SE-> SONY készülékeket) is kb. ilyen sebességgel fejlesztett.


pén. feb. 22, 2013 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Részben érthető, de pl. (bár nem emeltem ki) kifejezetten írta, hogy 10 éves telefonján sosem kellett szoftvert frissíteni.
Az messze nem jelenti azt hogy nincs rajta szoftver amit esetleg érdemes lenne, legfeljebb azt jelenti, hogy ő nem szaladt bele olyan mértékű katasztrofális helyzetbe ami miatt elengedhetetlen lenne a sw frissítés.
Ez jelenthet persze több dolgot is. Például hogy szerencséje van (hogy nem állt elő olyan helyzet amivel a sw nem tudott mit kezdeni, vagy már eleve viszonylag jól megírt sw-vel kapta a telefont), de azt biztosan nem, hogy nincs rajta (legalább technikailag) frissíthető sw.


pén. feb. 22, 2013 9:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Tron írta:
Szóval valaki mondja már meg, mi köze a telefonnak a Droidhoz?

Az a helyzet, hogy 30 évvel ezelőtt az autókban nem volt biztonsági öv, 25 éve nem volt légzsák, 20 éve nem volt ABS (ha tévedek 1-2 évet, kéretik nem belekötni, hanem megérteni a lényeget!).
15 évvel ezelőtt monokróm telefonok voltak, kizárólag telefonálásra és SMS-ezésre voltak alkalmasak, ma meg olyanok vannak, amik már csak egy kis részben telefonok. Mellette tudnak iszonyatosan sok mindent, ráadásul nem hülyeségeket.

Nem hülyeség a fotózás (csak egyszer szaladj bele egy kátyúba, többet nyerhetsz vele, mint a készülék ára, ha körbe tudod fotózni az esetet), nem hülyeség a GPS (bármikor előfordulhat, hogy ismeretlen helyre kell eljutnod, én pl. 1987 óta élek a Fővárosban, de Budán nulla a helyismeretem), nem hülyeség a Bluetooth sem, az autós kihangosító remekül működik, nem hülyeség a WLAN/WiFi sem, hiszen nem kell a többszáz Wattot fogyasztó szgépet bekapcsolni, ha érkezett egy E-mail, meg lehet gyorsan nézni, nem hülyeség az NFC sem, bár ez még teljesen új technológia, de rövidesen lesz értelme...

Akkor most értelmetlen az android okostelefon?????
Nem lehet, hogy esetleg Te nem gondoltál bele teljesen?


pén. feb. 22, 2013 1:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
joc_ írta:
Tron írta:
...
az előző kettőnek nem volt operációs rendszere!
...
Párom telefonja ... Se a régin, se a mostanin NINCS oprendszer
...
Hacsak nem tárcsás (mechanikus) telefonkészüléket hordtok a zsebeitekben, ezek egyszerűen nem igazak.

Jó, persze, mindegyiken van valamilyen operációs rendszer, de érthető volt, amire gondolt a topictárs.


pén. feb. 22, 2013 0:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Tron írta:
...
az előző kettőnek nem volt operációs rendszere!
...
Párom telefonja ... Se a régin, se a mostanin NINCS oprendszer
...
Hacsak nem tárcsás (mechanikus) telefonkészüléket hordtok a zsebeitekben, ezek egyszerűen nem igazak.


csüt. feb. 21, 2013 21:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Idézet:
csak Androidos telót érdemes venni

A mostani telefonom (ez mindössze életemben a 3.) ugyan Windows mobile, de az előző kettőnek nem volt operációs rendszere!
A második telefonom jelenleg is kifogástalanul működik. Cca 10 éves! Nem kellett rajta egyszer sem szoftver frissíteni, mert nincs neki. Új korában normál használat mellett 5-7 naponta töltöttem. Ma már 3 naponta kell.
Párom telefonja kb 5 év után lett lecserélve. Se a régin, se a mostanin NINCS oprendszer.
Szóval valaki mondja már meg, mi köze a telefonnak a Droidhoz?


Ja igen, utóbbi 3 készülék TELEFON. Csak így simán, okos nélkül.


csüt. feb. 21, 2013 20:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
registry írta:
Amikor Steve Jobs először bemutatta az iPhone-t, 3 dolgot emelt ki, meg úgy általában, mint egy okostelefon előnye:
    - Jobban lehet vele telefonálni (Erre kéne.)
    - MP3 lejátszó (Erre is használnám, mint írtam valahol lejjebb, ha nem csak az Apple-nek lenne a problémára helyes megoldása 120-200 ezerért.)
    - Forradalmi internet eszköz. (Ez nem feltétlenül vonz minden első okostelefon tulajdonost. Legfeljebb evés közben jön meg az étvágy. Majd meglátjuk menet közben. Nem kreálok magamnak nemlétező igényeket.)

Szerintem teljesen legitim kérdés, hogy melyik öregszik jól, mit kap ma az ember 20 ezerért, használyban.

Btw. a splash screent épp ideje leszedni a fórum kezdőlapjáról, nem?

Btw. btw. ha nem írok, meghal a fórum?

Androidról volt szó, hagyjuk az Apple-t szerintem.
Akinek az KELL, az kifizeti a 120-200ezret érte.
Aki nem tudja kifizetni ezt az összeget rá, az rettenetesen vágyakozik, meg csorgatja a nyálát rá.
Aki pedig nem akarja kifizetni ezt az összeget rá, az kihozza a feléből/harmadából ugyanazt a tudást, minőséget, annyi különbséggel, hogy nem kellett megfizetnie a gizdafaktort.
Aki 20e Ft-ot szánna egy Androidos mobilra (valószínűleg nem azért, mert ne volna többje, csak az elvei (nagy kincs ez manapság!) tiltják a nagyobb összeg kifizetését "egy mobiltelefonra"), az ne akarjon androidos mobilt szerintem. Mert annyiért csak olyan mobilt kap használtan, amit mások már széthasználtak, amit meghagytak belőle, vagy pedig a gyerekeknek szánt, agyonbutított/agyonkorlátozott modellt.

Internetezni pedig egyszerűen lehetetlen és értelmetlen egy 3collos kijelzőn (a legolcsóbbakba pedig nem jut nagyobb kijelző)! Próbáld ki, vágj ki egy gyufásdoboz méretet egy A4-es papírból középről és tedd a monitorodra. Na, annyit látsz egyszerre belőle. SZERINTED megéri???

A splash screen akkor van, ha nem vagy belépve. Nem én találtam ki, de van, aki fizet az oldal üzemeltetéséért, az ő pénzéért ő élvez, ahogyan a vicc is mondja. :)

Ha nem írsz ide, és más sem, akkor nincs forgalom. Bármilyen ötletet szívesen fogadunk, ami előre visz!


csüt. feb. 21, 2013 17:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Macika írta:
Mondják, hogy Android telót érdemes venni??
Akik mondják (és mellesleg igazuk van) NEM azt mondják, hogy CSAK telefonálásra kell olyat venni. Mert arra NINCS ÉRTELME. Ez kb. olyan, mint egy régi kollégám, aki 1987-ben 140e Ft-ért (iszonyat pénz volt akkor) vett egy HiFi sztereo VHS videomagnót, ám otthon kizárólag pornókazettái voltak, agyonjátszottak, mono hanggal. És csak azokat nézte rajta.
Mintha a mai, modern 3D-s plazmaTV-n valaki az 50-es évek magyar FF filmjeit nézné kizárólag...

De ha megindokolod, hogy miért kell Neked CSAK telefonálásra Androidos telefon (WLAN, GPRS, elmozdulásérzékelők, GPS, nagyfelbontású kijelző, kapacitív érintőképernyő, többMP-es kamera, memóriakártya-bővítés), akkor TALÁN komolyan veszem a kérdésedet...


Amikor Steve Jobs először bemutatta az iPhone-t, 3 dolgot emelt ki, meg úgy általában, mint egy okostelefon előnye:
    - Jobban lehet vele telefonálni (Erre kéne.)
    - MP3 lejátszó (Erre is használnám, mint írtam valahol lejjebb, ha nem csak az Apple-nek lenne a problémára helyes megoldása 120-200 ezerért.)
    - Forradalmi internet eszköz. (Ez nem feltétlenül vonz minden első okostelefon tulajdonost. Legfeljebb evés közben jön meg az étvágy. Majd meglátjuk menet közben. Nem kreálok magamnak nemlétező igényeket.)

Szerintem teljesen legitim kérdés, hogy melyik öregszik jól, mit kap ma az ember 20 ezerért, használyban.

Btw. a splash screent épp ideje leszedni a fórum kezdőlapjáról, nem?

Btw. btw. ha nem írok, meghal a fórum?


csüt. feb. 21, 2013 10:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
registry írta:
Oké. Most egy másik oldalról közelítem meg a kérdést: milyen telefont vegyek, ha Android legyen, pedig tényleg csak telefonálni kell, viszont legyen szigorúan 20 ezer alatt, értelemszerűen lehet használt is (melyik öregszik jól), sőt, valószínűleg használt, ha még mindezek mellett hálózatfüggetlent is szeretnék?

Hogy miért lennének ilyen elvárásaim ennyiért? Egyrészt, mert csak, illetve mondják, csak Androidos telót érdemes venni, blablabla, illetve ennyiért már tényleg van elfogadható/jó is (használtban, nyilván).

Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Mondják, hogy Android telót érdemes venni??
Akik mondják (és mellesleg igazuk van) NEM azt mondják, hogy CSAK telefonálásra kell olyat venni. Mert arra NINCS ÉRTELME. Ez kb. olyan, mint egy régi kollégám, aki 1987-ben 140e Ft-ért (iszonyat pénz volt akkor) vett egy HiFi sztereo VHS videomagnót, ám otthon kizárólag pornókazettái voltak, agyonjátszottak, mono hanggal. És csak azokat nézte rajta.
Mintha a mai, modern 3D-s plazmaTV-n valaki az 50-es évek magyar FF filmjeit nézné kizárólag...

De ha megindokolod, hogy miért kell Neked CSAK telefonálásra Androidos telefon (WLAN, GPRS, elmozdulásérzékelők, GPS, nagyfelbontású kijelző, kapacitív érintőképernyő, többMP-es kamera, memóriakártya-bővítés), akkor TALÁN komolyan veszem a kérdésedet...


szer. feb. 13, 2013 10:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Oké. Most egy másik oldalról közelítem meg a kérdést: milyen telefont vegyek, ha Android legyen, pedig tényleg csak telefonálni kell, viszont legyen szigorúan 20 ezer alatt, értelemszerűen lehet használt is (melyik öregszik jól), sőt, valószínűleg használt, ha még mindezek mellett hálózatfüggetlent is szeretnék?

Hogy miért lennének ilyen elvárásaim ennyiért? Egyrészt, mert csak, illetve mondják, csak Androidos telót érdemes venni, blablabla, illetve ennyiért már tényleg van elfogadható/jó is (használtban, nyilván).

Kíváncsi vagyok a véleményetekre!


szer. feb. 13, 2013 2:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
registry írta:
Cserekészülék az nem már jár sehol, jól gondolom? Ja, mondjuk Vodafone Red, ha emlékeim nem csalnak. Szóval hiába vesz az ember egy drága előfizuval telót szolgáltatónál, simán lehet, hogy 2 hónapig nem lesz min lebeszélnie.

Cserekészülék MINDENÜTT jár, ahol érdeke a szolgáltatónak, hogy költsd a pénzedet.

De azt ne várd, hogy egy márkaüzletben/márkaszervizben tartanak cserekészüléket! Nekik aztán miért lenne érdekük, hogy tudj telefonálni?
Vannak szabályok, amiknek meg kell feleljenek, annak meg is felelnek. Ott nem szerepel, hogy BÁRKI köteles lenne cserekészüléket tartani (ne feledjük, azt ki kell ám gazdálkodni valahogy, hiszen komoly pénzbe kerül és nem egy db-ot kell tartani belőle).


szomb. feb. 02, 2013 3:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Macika írta:
A garanciális kötelezettség azt jelenti, hogy mindaddig javítani köteles a készüléket a garanciavállaló, míg az javítható vagy le nem jár a garancia. Abban a pillanatban viszont KÖTELESEK cserélni a készüléket (ill. ennek lehetetlensége esetén az árát jóváírni egy másik - új - készülékben), ha a készülék nem javítható.

Ugyanez vonatkozik a Samsungra is, Motorolára is, HTC-re is, stb-stb. Legfeljebb nem a gyártó szervizel/vállal garanciát, hanem a szolgáltató, ahol vetted.

A beidézett linken látható, hogy javítható volt a készülék, meg is tették, fődarabcserével.

Oké, oké. Igazából nem a jogszabályra meg a gyártó kötelezettéségére voltam kíváncsi, hanem, ha arra kerül a sor, melyik az a gyártó (szolgáltató), amelyik megteszi azt az extra lépést, hogy nem két hónapig ül egy javítandó készüléken. Vagy mondjuk elsőre hajlamosak helyesen felmérni a hibát, akokr is, ha az fődarabcsere. (Számítógépek esetében a ThinkPadek szervízelése áll, állt ilyen hírben, bár ott is racionalizálnak és simán belefuthat az ember ha nem is két hónapos, de 6 hetes csreidőbe.) Rég rossz, ha nem a gyártó/szolgáltató pozitív hozzáállását, hanem a jogainkat kell nézni.

Cserekészülék az nem már jár sehol, jól gondolom? Ja, mondjuk Vodafone Red, ha emlékeim nem csalnak. Szóval hiába vesz az ember egy drága előfizuval telót szolgáltatónál, simán lehet, hogy 2 hónapig nem lesz min lebeszélnie.


pén. feb. 01, 2013 20:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
registry írta:
Telefon garancia a kérdés, mindenhol ezt kapjuk 2 év gyári garancia címén, vagy csak a Nokiánál?
http://mobilarena.hu/tema/re_nokia_asha ... 0-140.html
http://mobilarena.hu/tema/re_nokia_asha ... 1-151.html

Ha a korrekt garanciális ügyintézés a szempont, melyik gyártó a nyerő?

(Az most kevéssé tartozik ide, hogy QWERTY Opera Mini képes butatelefont keresek, telefonálásra, gondoltam, a MWC-t még megvárom, nem mintha ott sok ilyen újdonságra számíthatnánk. :D)
A garanciális kötelezettség azt jelenti, hogy mindaddig javítani köteles a készüléket a garanciavállaló, míg az javítható vagy le nem jár a garancia. Abban a pillanatban viszont KÖTELESEK cserélni a készüléket (ill. ennek lehetetlensége esetén az árát jóváírni egy másik - új - készülékben), ha a készülék nem javítható.

Ugyanez vonatkozik a Samsungra is, Motorolára is, HTC-re is, stb-stb. Legfeljebb nem a gyártó szervizel/vállal garanciát, hanem a szolgáltató, ahol vetted.

A beidézett linken látható, hogy javítható volt a készülék, meg is tették, fődarabcserével.


szer. jan. 30, 2013 13:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Telefon garancia a kérdés, mindenhol ezt kapjuk 2 év gyári garancia címén, vagy csak a Nokiánál?
http://mobilarena.hu/tema/re_nokia_asha ... 0-140.html
http://mobilarena.hu/tema/re_nokia_asha ... 1-151.html

Ha a korrekt garanciális ügyintézés a szempont, melyik gyártó a nyerő?

(Az most kevéssé tartozik ide, hogy QWERTY Opera Mini képes butatelefont keresek, telefonálásra, gondoltam, a MWC-t még megvárom, nem mintha ott sok ilyen újdonságra számíthatnánk. :D)


szer. jan. 30, 2013 9:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
registry írta:
Sony nincs nekik gyári garanciával.

Akkor azt nem náluk kell megvenni. Valószínűleg nem tudják 0 ÁFA-val megszerezni, míg a többi márkához megvan a kapcsolatuk...


szer. jan. 02, 2013 22:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Sony nincs nekik gyári garanciával.


szer. jan. 02, 2013 18:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Az elmúlt 4 évben csak a PartNeronál vettem készüléket, mindig kizárólag 24 havi Samsung garival (melyet regisztráció után még 2 hónappal megfejeltek), sosem volt gond vele.
Nem vitatom, hogy a bolti gari nem túl megnyugtató, ha nem lenne lehetőség (kicsit drágábban) gyári garisat venni, én is valószínűleg kihagynám...


szer. jan. 02, 2013 16:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Megkérdeztem mindenki kedvenc boltját, a PartNerót egy két véletlenszerű telefonról és hát csak bolti garanciás van nekik. Hát lolcsi. Ugye csak gyári garancciásat veszünk?

A legegyszerűbb beszerzésnek az Amazon.de, Amazon.co.uk áruházakat tudom ajánlani, ott is közvetlenül az amazontól rendelni, illetve Fulfilled by Amazon boltokból, az olyan biztonságos, mintha az Amazonról rendelnél, nem pedig a mindeféle kis boltocskákból, akik az Amazonon árulnak.

Hasonlítsd össze, mennyivel olcsóbb onnan szállítással, 2 év EU garanciával a kedvenc mobilod, mint innen a sufni-GSM-ből bolti garanciával. Az egyetlen eset, amikor nem éri meg külföldről rendelni, ha valaki nagyon olcsó, mondjuk 10 000 Ft alatti készüléket vesz, azt olcsóbb itthon tiszta forásból (Tesco, Auchan, Media Markt).

Ja, akinek van egy német címe, még érdemes a német Media Markt honlapján is körülnézni, összvetni az árakat az itteniekkel.

Vélemények, tapasztalatok?


szer. jan. 02, 2013 14:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 11, 2007 2:59
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Elektromann írta:
Trabi TM írta:
De van, a sima mininek nincs. Bár miután nem qwertz, hanem qwerty, így nem valami jól használható szvsz...

Így van, van qwerty billentyűzete, és nekem nagyon jó. A külömpség egyébként is a z, és y billentyűk pozíciójának felcserélése, ami nem nagy szám :)


OFF
Ne haragudj, de kuloNBseg..
ON


csüt. ápr. 05, 2012 11:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Elektromann írta:
Trabi TM írta:
De van, a sima mininek nincs. Bár miután nem qwertz, hanem qwerty, így nem valami jól használható szvsz...

Így van, van qwerty billentyűzete, és nekem nagyon jó. A külömpség egyébként is a z, és y billentyűk pozíciójának felcserélése, ami nem nagy szám :)

Mondjuk ettől még nagyon kicsi a kijelző mérete és alacsony a felbontása. NEKEM.
De a készülék az jó, én is szoktam ajánlani azoknak, akik nem viszolyognak a közel 20 mm-es vastagságú kis, tömzsi készülékektől.


szer. ápr. 04, 2012 18:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Trabi TM írta:
De van, a sima mininek nincs. Bár miután nem qwertz, hanem qwerty, így nem valami jól használható szvsz...

Így van, van qwerty billentyűzete, és nekem nagyon jó. A külömpség egyébként is a z, és y billentyűk pozíciójának felcserélése, ami nem nagy szám :)


szer. ápr. 04, 2012 18:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Trabi TM írta:
Macika írta:
Viszont mivel fizikai billentyűzet nincs, a virtuális szinte az egész képernyőt eltakarja.

De van, a sima mininek nincs. Bár miután nem qwertz, hanem qwerty, így nem valami jól használható szvsz...

Bocs, figyelmetlen voltam, nem vettem észre a 'Pro' szócskát.
Így mindjárt más...


szer. ápr. 04, 2012 13:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Macika írta:
Viszont mivel fizikai billentyűzet nincs, a virtuális szinte az egész képernyőt eltakarja.

De van, a sima mininek nincs. Bár miután nem qwertz, hanem qwerty, így nem valami jól használható szvsz...


szer. ápr. 04, 2012 9:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Elektromann írta:
Amit linkeltem, Sony Ericsson Xpedia Mini Pro-t már megrendeltem, magyar, és nekem nagyon tetszik, de azért kösz a tippet :)

Ha nem szolgáltatófüggő, hanem gyári független és soha nem akarod másik kártyával használni, akkor jó döntés az Xperia Mini Pro.
Bár nekem túl kicsi a képernyő felbontása (látszanak a képpontok nagyon) és ahhoz képest nagyon vastag az egész. De stabil és jól optimalizált a szoftvere.
Viszont mivel fizikai billentyűzet nincs, a virtuális szinte az egész képernyőt eltakarja.
Ma Androidos készüléknél a minimum a 480x800-as felbontás. Szerintem.

Akár a Defy, Defy+, Galaxy W, amit ajánlottam, az mind 480x800 ill. nagyobb felbontású volt.


kedd ápr. 03, 2012 17:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Amit linkeltem, Sony Ericsson Xpedia Mini Pro-t már megrendeltem, magyar, és nekem nagyon tetszik, de azért kösz a tippet :)


kedd ápr. 03, 2012 16:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Telefon vásárlás
Elektromann írta:
Értelek. Azt viszont elmondanám neked, hogy a Defy-vel próbálkoztam először, és nekem azt mondta az eladó, hogy a Defy Mini-ben sincs magyar.

Kerestem más terméket, és rá jöttem, hogy ezt jót tettem, hiszen http://www.gsmline.hu/mobiltelefon/21965-sony-ericsson-xperia-mini-pro jobban tetszik, és olcsóbb is amellett, hogy ugyan azt tudja, viszont a qwerty billentyűzet nem fix, hanem felcsúsztatható, tehát jobb, mint a Motorola :)

Máshol is érdeklődtem, és a Sony Ericsson-t, és a Samsung-ot javasolták, tehát ezt fogom megvenni.

Akkor a talán jogos volt, bizonytalan voltam, nem jött be. Maradt az XT615 Motoluxe. Az TUTI, hogy magyar.
De annál az árfekvésnél olcsóbb és jobb pl. egy Samsung Galaxy W.


vas. ápr. 01, 2012 20:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 78 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség