Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:06



Hozzászólás a témához  [ 338 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Milyen telefont vegyek??? 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Ebben tökéletesen egyetértek Macika, hiszen ezért használok most is winmo 6.1-t. Ne kelljen konvertálgatni fájlokat, meg valami nyavajás keretprogrammal feltölteni. Nem vagyok iPhone fan, talán nem is leszek. Bár elgondolkodtam egy sima 3G verzióson, ha már a sznobok "olcsón" szabadulnak meg tőle a 4-es, 5-ös miatt. De valóban a legjobban működő telefon. Azon valóban nem láttam laggolást meg akadozást. Míg a többi modern csicsán igen. Mivel azon a gépen minden működik, ezért nem nagyon kell arra semmit se másolgatni, maximum zenéket. Azt meg egyszer felteszed és kész. Én már kinőtem a kafa háttéképekből amit naponta változtatok, meg az egérmoziból. Gyári háttér, vagy fél évente cserélem csak. Talán el bírnám viselni a kötöttséget. De nem biztos))).

skynet írta:
kuncsaku írta:
Akinek 100 ezre van telefonra, annak 160 is van. Tapasztalat)).


inkább elgondolás, és hibás.


Szerinted))))).


pén. júl. 22, 2011 8:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
kuncsaku írta:
Az iPhone mellett meg azért is egyértelmű a döntés, mert az Arcon sincsen billentyűzet, meg az iPhoneoon se. Így viszont már nincsen ellenérv és azt meg mindenki tudja (még az ellendrukkerek is), hogy az Iphone még mindig az értékálló és jól bevált multimédiás tapimobil.
Akinek 100 ezre van telefonra, annak 160 is van. Tapasztalat)).

Egyáltalán nem egyértelmű.
Én pl. kiütést kapok az adatok rámásolási módszerétől (de ez nemcsak az iPhone-ra, hanem az összes Apple termékre vonatkozik).
Nekem az a jó cucc, amire Total Commanderrel másolhatok PC-ről, látva a könyvtárstruktúráját.
És szeretem, ha lehet bele külső µSD-t rakni plusz memóriaként.

Ennek nem tud megfelelni az iPhone.

TUDOM, hogy egy tárgyaláson ALAP dolog a 4-es (ill. rövidesen az 5-ös) sorozatú iPhone asztalra kirakása, de engem nem érdekel, továbbra is parasztvakító külsőségnek tekintem.


csüt. júl. 21, 2011 21:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
skynet írta:
kuncsaku írta:
Akinek 100 ezre van telefonra, annak 160 is van. Tapasztalat)).


inkább elgondolás, és hibás.

100 ezerbe nem kerül egy telefon, csak az annak hívott, és minden egyebet is tudó valami, amit jobb híján hívnak telefonnak. Aki csak telefonálni akar, az a tizedéért is tud venni.


csüt. júl. 21, 2011 18:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Értem én amit Macika ír, hogy aki telefont akar az nem fog betonkeverőt venni mert jó árban van. Csak az Arcnak pont a multimédiás elemeit emelte ki a szerző.
Amit viszont jobb felhasználói élményben nyújt egy laptop. Márpedig ha valaki nem bír ki fél órár film vagy fxbk nélkül amíg hazaér, az igencsak kütyüfüggő. Tehát hurcibálhatja a laptopot.
Az meg engem nem érdekel, hogy ki mennyit bukik rajta. Lényeg, hogy valóban baráti az áruk már a laptopoknak. A telefonoknak meg nem. Az iPhone mellett meg azért is egyértelmű a döntés, mert az Arcon sincsen billentyűzet, meg az iPhoneoon se. Így viszont már nincsen ellenérv és azt meg mindenki tudja (még az ellendrukkerek is), hogy az Iphone még mindig az értékálló és jól bevált multimédiás tapimobil.
Akinek 100 ezre van telefonra, annak 160 is van. Tapasztalat)).


csüt. júl. 21, 2011 5:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Meg azt is szamold bele, hogy a notebookosok ev vegere csunyan elszamoltak magukat, hegyekben alltak a raktarakban a gepek, erosen valoszinu, hogy ezeket a baziolcsokat bukoban toltak ki.


szer. júl. 20, 2011 19:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
kuncsaku írta:
Hát nem is tudom. Hogy szabad-e itt ellenpéldákat írni? Ha összevetek egy sz @ ros telefont egy ilyen laptoppal, ami házhozszállítással ugyanabban az árban van, akkor nem kérdés, hogy Xperia Arc telefon, vagy laptop.

Na jóóó, csak gondolj bele, milyen hülyén néz ki egy füledhez tartott laptop ;)


szer. júl. 20, 2011 18:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Hát nem is tudom. Hogy szabad-e itt ellenpéldákat írni? Ha összevetek egy sz @ ros telefont egy ilyen laptoppal, ami házhozszállítással ugyanabban az árban van, akkor nem kérdés, hogy Xperia Arc telefon, vagy laptop.

TOSHIBA Satellite C660-17X Notebook

* Intel® Pentium Dual Core P6100 (2.00 GHz, 3MB)
* 3GB DDR3 1066MHz
* 15,6" HD LED fényes TFT 16:9 (1366 x 768)
* 320GB SATA 5400rpm
* Intel® Graphics Media Accelerator HD
* Garancia: 2 év el- és visszaszállításos

Szóval biztosan szép, meg jó az a Xperia Arc, csak nem kellene hülyének nézni a vásárlót az árral. Tehát ár/érték arányban nem jó az a készülék. Százon feletti árával. Egyébként valamiért az első napokban minden telefon ugyanezt az érzést váltja ki az emberből.

Ha pedig ellenállhatatlan vágyat éreznék, hogy száz és 200 ezer ft közötti árat adjak két db nyáklemezért amivel telefonálni lehet, akkor már inkább iPhone. Kicsit másabb szolgáltatásokkal bír mint egy hangzatos név mögé bújt Xperia.

Mobilaréna:

"Az iPhone 4-hez továbbra is járnak a Vodafone extra szolgáltatásai: a telefonos ügyfélszolgálatnál gyorsított, míg a márkaboltokban soron kívüli kiszolgálást kapnak, továbbá a szervizfutár, amely meghibásodás esetén nem csupán elviszi és visszahozza a telefont háztól-házig, hanem a javítás idejére cserekészüléket is biztosít számunkra."

Amikor régebben ezt írtam kívánságnak, hogy ennyi pénzért már járna ilyen szolgáltatás, akkor sokan körberöhögtek engem, hogy mit akarok. Hát most itt van kérem, nem álom. A Sony pedig leszerepelt nálam. Azzal is pl, hogy jelenleg Xperia X1-em van és még le se járt a garacia 2 év, már vagy fél éve fogad ez az üzenet amikor fellépek az X1 support oldalra ami gyárilag van beépítve: sorry, az ön készülékéhez nem érhető el tartalom. Szóval ez az Arcal is így lesz))).


szer. júl. 20, 2011 16:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 27, 2004 20:51
Hozzászólások: 357
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Dannyboy írta:
Ha már Arc... jegyzeteltem magamnak pár érzést:


"Rövid románc egy szépséggel – SonyEricsson Xperia Arc volt nálam…



Uhhh... tényleg nem semmi lehet az a teló, ha ezt hozta ki belőled :)


vas. júl. 10, 2011 20:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 27, 2004 20:51
Hozzászólások: 357
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
simico írta:
.dredd. írta:
Kiszivárgott egy 2.3.4. Gingerbread kernel hozzá a gyárból és sikerült egy tuti romot találnom a HD-n, úgyhogy örömbódottá (amoled azért jó lenne, meg 500mAh-val több kakaó)


Én egyelőre maradok a svéd tavasznál :D Kicsit izmosabb akku tényleg jó lenne, bár nálam 3 - 3 és fél napot elketyeg (a rekord 7 és fél nap, de akkor tényleg alig használtam).
Dannyboy meg mit Arcoskodik itt :P


Az eredeti Swedish Springet nem próbáltam, csak a HD fórumon "magyarosított" változatait és nem volt rossz, csak az akkuidőt nem bírtam... igaz, akkor még új volt a telefon, én meg tapicskolós, próbálgatós üzemmódban voltam... mindegy, A kelzsoca féle Sweet Dreams legelső változata az első pillanattól kezdve magabiztosan működött... akkuidő jó (sokat netezek vele), sőt még alakulni is fog, mert mindenféle újabb rom próbálgatása után most van fenn megint, mint új rom és tanulnia kell az akkumulátort.

Ha csak mint telefont használnám, szerintem 2-3 nap között teljesítene most... bízom még egy kis javulásban.


vas. júl. 10, 2011 20:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Ha már Arc... jegyzeteltem magamnak pár érzést:


"Rövid románc egy szépséggel – SonyEricsson Xperia Arc volt nálam…

Hogy is kezdjem? Kaptam egy napra egy Arc-ot, ami kitolt velem. Telóvásárlási projektben vagyok (ez nálam nem olyan meglepő) és SonyEricsson nem szerepelt a tervekben, ugyanis úgy voltam vele, hogy Arc gyönyörű, de úgysem tudnék vele mit kezdeni, mert nagy.

Valóban az. Nem ez volt az egyetlen gondom, mert még akadt kettő: az egyik a jobb oldalon elhelyezett 3,5” jack, míg a másik gondom a vele ellentétes oldalon trónoló microUSB csati. Ezeket leszámítva bizony egyáltalán nem volt gondom, talán még a vissza gomb volt egy kicsit nehezebben elérhető, a nagy szélessége miatt.

Térjünk rá románcom pozitívabb oldalára. A telefon kézbe véve egyszerűen gyönyörű. Erre minden közelemben lévő ember felfigyelt, mindenkinek az első érzete az volt, hogy milyen szép. Az a kecses ív, ahogy megálmodták a tervezők, a kivitelezés percízsége, a visszafogott, komoly színátmenetes hátlap és fekete előlap egyszerűen egy olyan kombinációt alkottak, hogy alig mertem hozzáérni. Legnagyobb örömömre kapott külön dedikált fényképező gombot, amit már előszeretettel hagy el minden gyártó a készülékeikről, ebben van, kétfokozatú, tehát zoomol és aztán exponál. Itt már sírtam az örömtől. A hdmi csati egy finom nyalánkság, de nem hiszem, hogy túl sokan fogják rendszeresen használni, de nem baj, ha van. A 8Mp kamera HD-ban rögzít videót, készít fényképet, rengeteg beállítási lehetőséggel. Nem fárasztok az adatokkal senkit, magamat sem, tipikus user hozzáállással kezdtem Arc felfedezésének.

Eddig örömködtem a külsején, de egyszercsak bekapcsoltam…. hát, az a kijelző, na az, odaver! Samsung Galaxy S tulaj barátom is rávetett egypillantást és egyből elakadt a szava. Mindketten örömködtünk egy sort, egyszerűen szép a szemnek, szép a léleknek, olyan éles, és fényes. Persze, fényerő maxon, nyilván akksinak nem tesz jót, de hát tölthető, azért van benne!  Elkezdtem használni és rádöbbentem, hogy egyszerűen szuper! Van n+1 android készülék, halom felülettel, láttam már rengeteget, de amit ebben láttam, az nagyon megváltoztatott: vidámmá és nyugodttá tett. Minden alkalmazás a helyén, finom és gyors működés, sehol egy megtorpanás, lag, vagy bármi! Töltöttem rá zenét, gyötörtem a fényképezőjét, telefonáltam, pendrive módban használtam (amúgy nagyon gyors az adatátvitel, szóval no problem), benne volt egy 8GB-os kártya, ami gondolom alaptartozék. Régi problémám volt a HTC Dézikémmel, hogy csak a bekapcsoló gombjával lehetett életre kelteni és mindig irigyeltem a Galaxy tulajokat, hogy nekik elég a nagy középső gombot megnyomni ehhez. Nos, az Arc is ilyen, legnagyobb örömömre! A bekapcsoló gomb amúgy elég kicsi, de sokat nem fogjuk nyomkodni, szóval jó az úgy. Az ezüst felület minőségi, ilyen az összes gomb is, a kijelző felülete nem akart karcolódni, igaz erre nem is adtam neki okot, mert valahogy kialakul az emberben az óvó vágy, hogy ez olyan szép, vigyázni kell rá! Vigyáztam is, beszéltem is rajta, hangminőség pipa, térerő pipa, híváskezelés szintén pipa, tehát, mint telefon 100%.

Mint multimédiás eszköz? Arra is kiválóan megfelel! Sok hangszín van, úgyhogy mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt, a hangzása remek, tiszta! Ezen a kijelzőn a játék már új dimenziókat nyit, kapunk is hozzá kettőt. Nem vagyok nagy játékos, szóval ezt a részét hanyagoltam, de bizton állíthatom, hogy még filmnézésre is tökéletes! Persze nyilván nem egész estés, barátnős-randis eseményre, mert arra azért ennél nagyobb kell (bár ott a hdmi kimenet…). A buszon, unalmas időben viszont nagyon jó partner, hogy szórakoztasson, időt tölts el vele, másra nem is kell amúgy.

Olyanokat, mint az Android által nyújtott dolgok nem is említek. A natív facebook kliens, a gmail, gtalk és az összes alap android program természetesen kiválóan teszi a dolgát. A timescape bámulatos, látványos és könnyen kezelhető. A beépített billentyűzete (nyilván szoftveres) álló modban is tökéletes gépelést enged, nem ütöttem félre rajta, ami nagyon pozitív. Alapban fájlkezelőt nem kapunk, ilyen progikat pótolni kell. A webböngészője teszi szintén a dolgát, minden oké vele, flash is megy, úgyhogy használható. Az egész menü kellemes kékségben úszik, ezen a kijelzőn ez kifejezetten megnyugtató, olyan zen lettem tőle, hogy nem is mertek szólni hozzám. A gyári hangok nem vernek a padlóra senkit, de mivel android, így nagyon könnyen személyre tudjuk szabni minden téren.

Konklúzió? Hát van, mégpedig az, hogy az eddig felépített telóbeszerzési projektemnek adott egy hatalmas maflást. Tipikus fogyasztói énem beindult és rendesen kialakult a KELL érzés. Régóta keresem a tökéletes telefont (számomra tökéletest) és azt hiszem az Arc ennek a hosszú keresésnek egy sokáig tartó megállója lehet. Az ára most mellékes, nem holnap fogom beszerezni, de hogy lesz ilyenem, az egyszer biztos!"


pén. júl. 08, 2011 11:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
.dredd. írta:
Kiszivárgott egy 2.3.4. Gingerbread kernel hozzá a gyárból és sikerült egy tuti romot találnom a HD-n, úgyhogy örömbódottá (amoled azért jó lenne, meg 500mAh-val több kakaó)


Én egyelőre maradok a svéd tavasznál :D Kicsit izmosabb akku tényleg jó lenne, bár nálam 3 - 3 és fél napot elketyeg (a rekord 7 és fél nap, de akkor tényleg alig használtam).
Dannyboy meg mit Arcoskodik itt :P


pén. júl. 08, 2011 10:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 27, 2004 20:51
Hozzászólások: 357
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Dannyboy írta:
.dredd. írta:
... most milyen van Danny? :)


5800, E71 :) Messze van még az Arc.


Blade-be sikerült beugrani hosszabbítással 600 Ft-ért ... gondolom ismered a telót (olyan kijelző, hogy szemüvegben plusz nagyítóval sem látni a pixeleket, elegendő RAM, full szenzorok, stb.). Kiszivárgott egy 2.3.4. Gingerbread kernel hozzá a gyárból és sikerült egy tuti romot találnom a HD-n, úgyhogy örömbódottá (amoled azért jó lenne, meg 500mAh-val több kakaó)


pén. júl. 08, 2011 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
.dredd. írta:
... most milyen van Danny? :)


5800, E71 :) Messze van még az Arc.


pén. júl. 08, 2011 7:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 27, 2004 20:51
Hozzászólások: 357
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Dannyboy írta:
Most nálam épp nem kérdés az új telefon vétele, de van nálam egy SE Arc, ami messze esélyes lenne, ha telefoncserén gondolkoznék! Gyönyörű, minőségi, gyors, vékony, ááá, szuper! :)


... most milyen van Danny? :)


csüt. júl. 07, 2011 13:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
topeti írta:
szia Macika,
Nokia N79-est irtam, mert az tetszik neki és 20ezret szánna a telóra. Valamint az N78 is tetszik neki...
Egyelőre ez tetszik neki a Nokiákból. Az Androidos és érintőképernyős telókat már kilőttük. :)
Az a baja az unokatesómnak ( 20 éves mozgássérült, csak kiteszi az asztalra és nézegeti jóformán )
hogy 6-12 havonta cseréli a telókat, és újat nem akarok hogy vegyen, minek álljon az asztalon egy vagyonokért vett teló,
ha gondol egyet és fél év múlva feleannyiért eladja. A szülei meg én sem igazán engedem hogy újat vegyen emiatt.
Alig tudta eladni két hete a Samsung S5230-ast 12ezerért ( függetlenül ) és most hagyományos gombsorost keres.
Nem beszélve hogy 1 éve vettem neki kétszer annyiért 4 hónaposan...
Milyen készülékek jöhetnének szóba? Nem csak a Nokiák érdeklik, tippeket szivesen várok!
köszi, Péter

Na, így, hogy részletesen leírtad, miről van szó, már más a véleményem.
Továbbra is 3 éves ugyan a modell maga (az N78 is), de így már érthető, miért gondol ezekre a modellekre az ismerősöd.
A baj, hogy ennyire régi telefonokból megbízható minőséget kapni nagyon nehéz már.


szer. júl. 06, 2011 16:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Most nálam épp nem kérdés az új telefon vétele, de van nálam egy SE Arc, ami messze esélyes lenne, ha telefoncserén gondolkoznék! Gyönyörű, minőségi, gyors, vékony, ááá, szuper! :)


szer. júl. 06, 2011 14:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
szia Macika,
Nokia N79-est irtam, mert az tetszik neki és 20ezret szánna a telóra. Valamint az N78 is tetszik neki...
Egyelőre ez tetszik neki a Nokiákból. Az Androidos és érintőképernyős telókat már kilőttük. :)
Az a baja az unokatesómnak ( 20 éves mozgássérült, csak kiteszi az asztalra és nézegeti jóformán )
hogy 6-12 havonta cseréli a telókat, és újat nem akarok hogy vegyen, minek álljon az asztalon egy vagyonokért vett teló,
ha gondol egyet és fél év múlva feleannyiért eladja. A szülei meg én sem igazán engedem hogy újat vegyen emiatt.
Alig tudta eladni két hete a Samsung S5230-ast 12ezerért ( függetlenül ) és most hagyományos gombsorost keres.
Nem beszélve hogy 1 éve vettem neki kétszer annyiért 4 hónaposan...
Milyen készülékek jöhetnének szóba? Nem csak a Nokiák érdeklik, tippeket szivesen várok!
köszi, Péter


kedd júl. 05, 2011 21:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
topeti írta:
simico írta:
Maximum olyat fogsz találni ami érintőképernyős és van kicsúsztatható qwerty fizikai billentyűzete is.


igen ilyet találtam de kétszeres áron, mint amennyit a rokonom szánna rá :D Úgyhogy most a Nokia 79-esekkel szemez.
Megbízható az a telefon? Vagy ismertek olyan Nokiát ami 20 ezer körül mozog és megbízható, nyomógombos?
üdv

Az N79 (már ha tényleg erre gondolsz) > 3 éves modell.
Értelmetlen megvenni, mert csak erősen használt kapható belőle mára, egyébként sem egy sikerült modell.

Ha csak figyelmetlen voltál és elírtad, N97-et akartál írni, azzal sem vagy beljebb, az is túl van a 2 éves koron, ráadásul rengeteg baja van, rosszul bírja az esést és tervezési hibás pár ponton. És nagyon nincs 20e Ft körüli áron.

Az N79 lehet akörül, de az pedig nem véletlenül annyi.

SZERINTEM összhangba kellene hozni a rokonod igényeit a rászánt összeggel. És mindenképpen új készülékben gondolkodni.

Ja, és egyik Nokia sem Androidos...


hétf. júl. 04, 2011 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
simico írta:
topeti írta:
Olyan telefont keresek, amelyik Androidos, de nem érintőképernyős, hanem hagyományos nyomógombjai vannak.


Maximum olyat fogsz találni ami érintőképernyős és van kicsúsztatható qwerty fizikai billentyűzete is.


igen ilyet találtam de kétszeres áron, mint amennyit a rokonom szánna rá :D Úgyhogy most a Nokia 79-esekkel szemez.
Megbízható az a telefon? Vagy ismertek olyan Nokiát ami 20 ezer körül mozog és megbízható, nyomógombos?
üdv


hétf. júl. 04, 2011 18:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
simico írta:
topeti írta:
Olyan telefont keresek, amelyik Androidos, de nem érintőképernyős, hanem hagyományos nyomógombjai vannak.


Maximum olyat fogsz találni ami érintőképernyős és van kicsúsztatható qwerty fizikai billentyűzete is.

De abban sem lesz köszönet, mert ebből legkönnyebben hozzáférhető az X10 mini Pro, azt pedig használja aki....


hétf. júl. 04, 2011 17:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
topeti írta:
Olyan telefont keresek, amelyik Androidos, de nem érintőképernyős, hanem hagyományos nyomógombjai vannak.


Maximum olyat fogsz találni ami érintőképernyős és van kicsúsztatható qwerty fizikai billentyűzete is.


hétf. júl. 04, 2011 11:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
topeti írta:
sziasztok

Olyan telefont keresek, amelyik Androidos, de nem érintőképernyős, hanem hagyományos nyomógombjai vannak.
Segítsetek néhány tipust felsorolni, mit keressek. (gondolom 3-4 telefontól nem lehet több ilyenből)

Rosszul gondolod. Ilyen ugyanis nincs és nem is lehet.


vas. júl. 03, 2011 7:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
topeti írta:
sziasztok

Olyan telefont keresek, amelyik Androidos, de nem érintőképernyős, hanem hagyományos nyomógombjai vannak.
Segítsetek néhány tipust felsorolni, mit keressek. (gondolom 3-4 telefontól nem lehet több ilyenből)


Én hirtelen ezt találtam neked:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ ... 0-3850.php

A hívás fogadása és indítása ugyan tapperolós, de azt hamar meg lehet szokni. És mivel okos telefon, ezért valószínűleg bármelyik gombra ráprogramozható a hívás fogadása és megszakítása. Ha meg elromlik, akkor ping-pongozhatsz a stuffal. Van kihúzható qwerty-s is, de abban ott a hibalehetőség a csuszkálós mechanika és a szalagkábel szakadás lehetősége amivel én mint X1 tulaj megkínlódtam és az tizenezres mulatség lett volna ha nincsen garanciám. A tapperolós kijelzőtől ne félj ha ennyi gomb áll rendelkezésre. Hiszen nem kötelező azt használni, viszont ha akarod, akkor használhatod. Pl szöveg kijelölésnél, szerkesztésnél, beillesztésnél igen hasznos. Na meg navigálásnál, meg fotók tilitolizásánál. Ez egy amolyan ronda, de finom dolog.
Mondjuk ezzel megspékelve http://www.hobbyrendeles.hu/termek.1245 ... lezer__led használható a dolog szerintem.


szomb. júl. 02, 2011 12:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Na erre kíváncsi vagyok,mi lesz ebből. :D Én még az életben nem hallottam olyan androidos telefonról aminek nem odanyúlós a kijelzője.


szomb. júl. 02, 2011 12:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
sziasztok

Olyan telefont keresek, amelyik Androidos, de nem érintőképernyős, hanem hagyományos nyomógombjai vannak.
Segítsetek néhány tipust felsorolni, mit keressek. (gondolom 3-4 telefontól nem lehet több ilyenből)


pén. júl. 01, 2011 23:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
skynet írta:
Legalább 480x800-as felbontású kijelzővel, autofókuszos fényképezővel szerelt androidos telefont keresek,

A telefont amúgy arra használnám, hogy
- push e-mailt olvassak rajta (szerintem a Google oprendszere képes a Google Mail leveleit push-olni activesync-kel),
- a naptárbejegyzéseket szinkronizáljam (kábel nélkül) az Outlookkal (a Google Calendar Sync szinkronizálja az Outlookot a Google Calendarral, a mobilnak meg ezzel kellene szinkronizálnia automatán),
- navigáljak (egyre kevésbé ragaszkodom az Igo-hoz, bár a Primo nagyon okosnak tűnik),
- remote desktop-oljak (valójában ezért kell a nagyobb felbontás),
- és telefonáljak, az nem egy utolsó dolog, ha érteni lehet, amit a másik fél mond.


Azt nem tudom (és most lusta vagyok utánanézni), hogy push vagy nagyon rövid időközö pull a gmail, de bekapcsolt szinkronizációval gyakorlatilag azonnal jönnek a telefonra a levelek. Naptár a gmail fiók naptárával azonnal szinkronizál.

39e forintért a ZTE Blade-et nehéz űberelni ár/érték tekintetében :) A fentieket mind tudja, mondjuk a kamerájától nem kell csodát várni (bár nem nagyon van összehasonlítási alapon más telefonok kamerájával, csak vészmegoldásként használom amikor nincs nálam a dslr és nagyon kell valamiről kép). Igo-val eddig nem volt gondom rajta, ugyanolyan jól működött mint a Mio pda-mon. USB host módot tudtommal nem tudja (legalábbis én Froyo-val nem látok ilyen lehetőséget a beállításokban, wi-fi hotspot-ként viszont tud működni).

Drágább telókra majd a többiek adnak javaslatot :) Gondolom egy Samsung Galaxy II sem lenne nagy csalódás :D


pén. júl. 01, 2011 10:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
john30 írta:
Köszönöm Macika, a válaszod óta is gondolkozok:o)

Olvastam az Adok-veszek topicban, hogy a családban lett SE Ace, mi a véleményed róla? Ennyire nőies telefon lenne?
Érdekes, hogy kb 20e ft különbség van az Ace és a Galaxy2 között...

Nem nőies egyáltalán, egy alkalmi vétel adódott 40e Ft-ért egy olyan készülékért, amit kezdettől fogva ismerek, én szoftvereztem, szóval tuti származású, megbízható.
Mivel nekem megvan már a játékszerem, a nejemnek pedig a szeme nem az igazi már, közelre nem lát jól, kellene nagyobb (felbontású) kijelzős mobil neki, így adódott a dolog.
ACE-m volt már nekem is egyszer, szerettem, kifejezetten jó ár-érték arányú készüléknek tartom.

Az meg hogy nőies lenne? A legkisebb 'nagy' kijelzős mobil, amin már látni is lehet dolgokat. Így a méret miatt szimpatikusabb a nőknek, mármint azoknak a nőknek, akik hajlandóak androidozni... ;)

De mondom, nekem is bejött az ACE, úgy a sebessége, mint a tudása teljesen összhangban van az árával. Egyetlen hibája a fényérzékelő hiánya (nem képes automatikusan állítani a kijelzőfényerőt).
Az előlapi kamera nekem nem hiányzik, az SGS2-ben sem próbáltam még, azt sem tudom, működik-e, pedig 3 hete megvan... ;)


szomb. jún. 25, 2011 19:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Köszönöm Macika, a válaszod óta is gondolkozok:o)

Olvastam az Adok-veszek topicban, hogy a családban lett SE Ace, mi a véleményed róla? Ennyire nőies telefon lenne?
Érdekes, hogy kb 20e ft különbség van az Ace és a Galaxy2 között...


szomb. jún. 25, 2011 19:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
john30 írta:
Sziasztok (már aki még itt van),
sok évnyi symbianozás után lassan megérlelődik bennem a döntés, hogy ezt az oprendszert és a Nokiát lecserélem.
Nálam egy telefon másfél-két évig bírja, az elmúlt években a Nokia N70ME-N95-N97 vonalon mentem végig, és az N8 vagy a többi "újdonság" már nem vonz.

Ami szóba jöhet:
- Samsung Galaxy II
- Sony Ericsson Arc (Neo nem tetszik),
az esetleg még kategória:
- Motorla Milestone II
- HTC Desire HD.

Samsung/HTC készülékem még nem volt sosem, Motorola és SE volt jópár (Mpx200, V3,V8, T18s, T65, T68i), nem volt semmi gond velük. Viszont androidos oprendszerrel még sosem volt dolgom, a felsorolt készülékekből párat pár percig ki tudtam próbálni, de ez ugye semmire sem elég, illetve sok tesztet olvastam róluk, képben vagyok a kész "tényadatokkal", hogy melyik készülék alapból mit tud.

Azért kérnék segítséget, mert igazából nincs olyan, amelyik lenyűgözött volna első látásra,mindegyik tetszik valamiért, pl. a Samsung teljesítménye óriási, a Sony nagyon szép, a Moto elegáns, a HTC is elég "férfias", szóval ki melyik mellett tenné le a voksát és miért :?:

Köszönöm előre is a segítséget :)

A HTC DHD-ről és a Galaxy S2-ről van tapasztalatom.

A HTC csodaszép, meg okos, meg minden, DE!
A telefonhangja (mert hát azért valahol ez még telefon (is) lenne) számomra nagyon éles, bántó, alacsonyabb hangerőn pedig nem elég érthető (jó a fülem). A csengőhangjai szintén nem tetsző hangminőségben szólnak.
Egyebekben kiváló készülék, a kijelzője is szenzációs (jó, nem egy S-AMOLED), de a HTC törekvése, mely szerint ő egy prémium gyártó, az nagyon meglátszik az árcédulán.

A SGS 2 pedig mindent visz, 40 nap alatt adták el az első 1milliót belőle.
Szinte tökéletes kijelző, igen jó kamera (mobilhoz képest), jó csengőhangok, kiváló hangminőség (telefon is, zene is). Egyértelmű, hogy ha van rá keret, akkor ez a legjobb döntés.

Motorolában a Defy is remek készülék (bár az nem szerepel a listádban), valódi 16:9-es kijelzővel (kicsit nagyobb felbontással, mint az elterjedt 480x800-asok), nagyon baráti mérettel, kellemes fogással. Hátránya a magyar nyelv teljes hiánya, de azért aki Androidot vesz, az van annyira kocka, ebbe nem pusztul bele ebbe.


csüt. jún. 02, 2011 12:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Sziasztok (már aki még itt van),
sok évnyi symbianozás után lassan megérlelődik bennem a döntés, hogy ezt az oprendszert és a Nokiát lecserélem.
Nálam egy telefon másfél-két évig bírja, az elmúlt években a Nokia N70ME-N95-N97 vonalon mentem végig, és az N8 vagy a többi "újdonság" már nem vonz.

Ami szóba jöhet:
- Samsung Galaxy II
- Sony Ericsson Arc (Neo nem tetszik),
az esetleg még kategória:
- Motorla Milestone II
- HTC Desire HD.

Samsung/HTC készülékem még nem volt sosem, Motorola és SE volt jópár (Mpx200, V3,V8, T18s, T65, T68i), nem volt semmi gond velük. Viszont androidos oprendszerrel még sosem volt dolgom, a felsorolt készülékekből párat pár percig ki tudtam próbálni, de ez ugye semmire sem elég, illetve sok tesztet olvastam róluk, képben vagyok a kész "tényadatokkal", hogy melyik készülék alapból mit tud.

Azért kérnék segítséget, mert igazából nincs olyan, amelyik lenyűgözött volna első látásra,mindegyik tetszik valamiért, pl. a Samsung teljesítménye óriási, a Sony nagyon szép, a Moto elegáns, a HTC is elég "férfias", szóval ki melyik mellett tenné le a voksát és miért :?:

Köszönöm előre is a segítséget :)


csüt. jún. 02, 2011 12:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
integral írta:
... akkor az asszony számára nem ismert telefonról intézni bizonyos ügyeket. :D

Micsoda? Meg sem hallottam. Nahát. :hm: :D


kedd feb. 01, 2011 20:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
integral írta:
Köszi. Így már elviselhetőbb. De miaza Tops touch a1?

Igazán nem akarom reklámozni de az adok-veszekben megtalálod. :D


kedd feb. 01, 2011 20:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Laci_L írta:
integral írta:
Az nem kicsit zavaró, ha közben csörög! Jobb lenne ha csippanna egyet-kettőt.

Van akit meg az zavarna, vagy észre sem venné. :shock:
Aki ilyen háklis, annak két telefon kell, és kész. :)


Az tény, hogy a 2 telefonnak is meg van az előnye.
Így ha az egyik elkallódik, a másikról fel lehet hívni.
Vagy ha olyan a helyzet a családban, akkor az asszony számára nem ismert telefonról intézni bizonyos ügyeket. :D


kedd feb. 01, 2011 20:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
rittinger zoltán írta:
integral írta:
Az nem kicsit zavaró, ha közben csörög! Jobb lenne ha csippanna egyet-kettőt.

Akkor helyesbítek,nem dobhártyaszaggató csörgéssel hanem szolid jelzéssel.Most elő kellett vegyem a fiókból a régi mobilt mert nem voltam teljesen biztos benne de így van.Aktív hívás közben a második vonalra történő bejövő hívásnál rezeg és csipog.Tops touch a1-en néztem.


Köszi. Így már elviselhetőbb. De miaza Tops touch a1?


kedd feb. 01, 2011 20:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
integral írta:
Az nem kicsit zavaró, ha közben csörög! Jobb lenne ha csippanna egyet-kettőt.

Van akit meg az zavarna, vagy észre sem venné. :shock:
Aki ilyen háklis, annak két telefon kell, és kész. :)


vas. jan. 23, 2011 18:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
integral írta:
Az nem kicsit zavaró, ha közben csörög! Jobb lenne ha csippanna egyet-kettőt.

Akkor helyesbítek,nem dobhártyaszaggató csörgéssel hanem szolid jelzéssel.Most elő kellett vegyem a fiókból a régi mobilt mert nem voltam teljesen biztos benne de így van.Aktív hívás közben a második vonalra történő bejövő hívásnál rezeg és csipog.Tops touch a1-en néztem.


vas. jan. 23, 2011 14:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Az nem kicsit zavaró, ha közben csörög! Jobb lenne ha csippanna egyet-kettőt.


vas. jan. 23, 2011 14:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
integral írta:
Mondjuk arra kíváncsi vagyok, hogyan jelez nekem a telefon ha éppen beszélek az egyik SIM-mel és bejövő hívásom van a másik SIM-re.

El se hinnéd de csörgéssel. :D Ha te éppen az 1.-es sim-el folytatsz beszélgetést valakivel és bejön egy hívás a 2.-esre akkor a kijelzőn ugyanúgy megjelenik egy bejövő hívás jelzés mint akármelyik más telefonnál.


vas. jan. 23, 2011 12:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Mondjuk arra kíváncsi vagyok, hogyan jelez nekem a telefon ha éppen beszélek az egyik SIM-mel és bejövő hívásom van a másik SIM-re.


vas. jan. 23, 2011 11:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
integral írta:
Az is kérdés, hogy az a magasabb sugárzás, már káros e vagy sem?

Szerintem nem feltétlenül előny, ha a telefon foglaltat jelez az általad írott esetben. Mert ebből kiderül, hogy ott az ember, csak éppen beszél.

Nézd, nem én találtam ki, másnál merült fel a foglaltság-hang iránti igény.

Nem tudni, hogy a 2-es vagy afeletti SAR érték káros-e, ha igen, mennyire az.
Valamiért csak meghúzták ott a határt...


szomb. jan. 22, 2011 20:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Az is kérdés, hogy az a magasabb sugárzás, már káros e vagy sem?

Szerintem nem feltétlenül előny, ha a telefon foglaltat jelez az általad írott esetben. Mert ebből kiderül, hogy ott az ember, csak éppen beszél.


szomb. jan. 22, 2011 20:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
integral írta:
Sziasztok!

Dual SIM-es teló birizzgálja a fantáziám. Olyan kéne, amiben vna jobbfajta fényképező és diktafon funkció, és komoly tennivalólista/naptár. És külön (azaz nem érintőképernyős) billentyűzete legyen, hagyományos felépítésű mobil.
És alapból online a két SIM. Úgy 15-20 ezer forint környékén. MP3 lejátszó és rádió sem ártana, bővíthető memóriás.
Néztem kínai telókat, de sok infót, felhasználói véleméyneket, se gyártó oldalt nem sikerült begyűjteni róla, pedig a leírás szerint elég sokat tudnak.

Pedig csak kínaibaqn fogsz ilyet találni.

A gyorsbolt forgalmaz nálunk szinte kizárólagosan ilyen készülékeket, 24 hónap cseregaranciával (azaz nem javítják, helyben cserélik jogos garanciális panasz esetén).

Én semmi pénzért nem vennék ilyet, mert a sugárzási értékre nem figyelnek oda általában egyáltalán, lévén Kínában nem figyelik ezt.
És ameddig nem megoldható (mert nem is lesz az!) pl. az két SIM-esnél, hogy ha az egyiken beszélek, akkor a másiknak foglaltat adjon, addig hóttsemmi értelme nincs a két külön telóval szemben. A mai készülékméretek mellett semmi nem szól a 2kártyások mellett.


szomb. dec. 25, 2010 10:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Sziasztok!

Dual SIM-es teló birizzgálja a fantáziám. Olyan kéne, amiben vna jobbfajta fényképező és diktafon funkció, és komoly tennivalólista/naptár. És külön (azaz nem érintőképernyős) billentyűzete legyen, hagyományos felépítésű mobil.
És alapból online a két SIM. Úgy 15-20 ezer forint környékén. MP3 lejátszó és rádió sem ártana, bővíthető memóriás.
Néztem kínai telókat, de sok infót, felhasználói véleméyneket, se gyártó oldalt nem sikerült begyűjteni róla, pedig a leírás szerint elég sokat tudnak.


szomb. dec. 25, 2010 9:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
.....


kedd nov. 30, 2010 22:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Köszönöm, igazán aranyosak vagytok, hogy aggódtok értem/értünk!
- Tényleg! :)

Digit gép van (Nikon Coolpix S10).
...de azt sem hajlandó használni, én szoktam "lövöldözni" :), illetve nyilván nem fogja _mindig_ magával cipelgetni :) (khmm... néha a telefont sem teszi el... )

Tökéletesen tisztában vagyok a mobilos fényképezés lehetőségeivel, de pl. az E90-em, egészen elviselhető képeket készít, vagy pl. a (z eggyel kevesebb megapixeles) SE P990i-m majdnem azt kell, hogy mondjam, hogy szebb képeket készített (amíg megvolt, Nem szerettem szegényt, de más okból...).
Ezek felső kategóriás telefonok (voltak), de évekkel ezelőtt - ezért kérdeztem, hogy legalább kicsit lejjebb csúszott-e az "elviselhető" képeket készítő telefonok kategórájának ára??
Arra, amire kitalálták ("hopp, ez jó/szép, gyorsan lekapom"), tökéletes egy telefon fényképezője, de azért ha már..., akkor gondoltam megkérdezem a kollektív bölcsességet :)

köszi :)


kedd nov. 23, 2010 12:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
club írta:
...

100%-ig egyetértek. Pont ezért nem kell. Mert sz*rt sem ér, a leírt kivételektől eltekintve. :shock:


kedd nov. 23, 2010 8:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Személy szerint nem ajánlom a mobiltelefont fényképezésre. Max. akkor, ha történik egy olyan eset, amire éppen nem vagy felkészülve egy rendes (15 ezer Ft-os) fényképezőgéppel. A gyermek születése és fejlődése éppen nem ilyen. A mobiltelefonokban lévő 5-25 USD értékű érzékelők mindenre jók, csak rendes képet rögzíteni nem tudnak. Az "optikának" nevezett üvegekről/plexikről már nem is beszélve. Menj el egy fotós tárhelyre, és nézd meg fényképezőgépenként a készült fotókat. A mobilok fotóit messziről kiszúrni. Vagy úgy is mondhatnám, hogy nem akarod majd a gyerekről készült fotókat megmutatni az unokáidnak? Esetleg készíteni a nagymamáknak ajándékba egy-egy fotóalbumot/gyerekképes naptárat? Akkor vegyél mobiltelefonos fényképezőt...


kedd nov. 23, 2010 7:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
aspirin írta:
... az abszolúte alsó kategóriából melyik telefon készíti a legelfogadhatóbb képeket?...

off:
Az enyém. Nincs benne fényképező. Amikor kaptam direkt kértem, hogy ne legyen benne. Drágább volt mint a fényképezős. :D


hétf. nov. 22, 2010 20:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Sziasztok!

Érdekes problémával jövök: párom a mai napig egy Samsung X-450-et használ, igazából tökéletesen elégedett vele. A készülék éppen eléggé "csajos" (vagy inkább úgy mondanám, hogy "aranyos", párom sem a hagyományos "csajos" csaj, de neki a telefon legyen elsősorban "szép"... :D ), hosszú ideig bírja az akksija (még mindig! - pedig az eredeti van benne), vigyáz is rá.
De lassan jön egy tökéletes fényképalany-jelölt (sokasodunk :)), és _ÉN_ végre szeretnék neki egy olyan telefont, amiben egy picit értékelhető a fényképező (illetve a készített fényképek) minősége, de egyébként "csinos" - és ezeken kívül nagy tudás nem is kell... Hátha egy-egy elkapott pillanatot (mindenféle mostani tiltakozása ellenére) mégis megörökítene :)

Tehát olyan olcsó(bb) telefont keresek, amiben viszonylag jó a fényképező, és nem drága. Meg szép... :)
Vagy mégmásképp: az abszolúte alsó kategóriából melyik telefon készíti a legelfogadhatóbb képeket?
Nem megapixel-háborúra vágyok :); egy jó 2 megapixeles is elég, ha az azért viszonylag jó képeket készít!

Az ár... nos, minél olcsóbb, annál jobb :), de mondjuk max 30e JMF (ez az abszolút plafon, tehát a softlimit ~25k körül lenne) - izé... kártyafüggetlenül. Vagy dominóval - amit esetleg (de tényleg nem szükségszerűen, és ez rajtunk kívül áll) emberi áron ki lehet (tehát technikailag lehetséges!) függetleníteni - valamikor később.

Esetleg van-e olyan oldal a neten, ahol kifejezetten a telefonok fényképezőjét hasonlítják össze?

előre is köszönöm a segítséget!


hétf. nov. 22, 2010 18:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
daysleeper írta:
Ertem amit mondasz, a viccet Tompika-val ismertem.. :)
Es persze tudom, hogy az N82 sem epp csucsdesign, de amik elotte voltak, sok esetben a design-juknak koszonhettek h hasznaltam oket.
Ezzel termeszestesen nem allok be a menozo/fittizo kis hulyegyerekek koze, akiknel design>tudas, de megis azt szeretnem hha beruhazok egy uj keszulekbe, akkor ne kelljen kompromisszumot kotnom.
A Nokia X6 pl tetszett, de ennyiben ki is merult :)
De gondolom izlesrol egyikonk sem kivanja meggyozni a masikat, a segitseget ismetelten koszonom.

Jajj, nem, dehogy!

Az N82 egy zseniális telefon volt a maga korában, engem nem nagyon érdekelt a kinézete. Mondjuk a rizsszem-billentyűzete az zavart, de elfogadtam kompromisszumnak a tudásért. Ahogy most is teljesen alárendelem a kinézetet a funkcionalitásnak.
Mivel igazán olcsó telefont nem szoktam venni, ezért az a telefon már néz is ki valahogy.

Amiben különbözünk valószínűleg, az az, hogy én nem vagyok képes nem megvenni egy készüléket azért, mert esetleg nem tetszik kinézetre, de a tudása mindenben jó.

És ezt nem feltétlenül érdemként élem meg. De hát én ilyen vagyok. A szerencsére bízom, hátha jól is néz ki majd az a teló, ha megfelelő számomra a tudása. :)


pén. okt. 08, 2010 0:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 338 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség