Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 7:14



Hozzászólás a témához  [ 338 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Milyen telefont vegyek??? 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 26, 2011 14:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Sziasztok!
LG Optimus 3D telefont vettem 2hónapja kb. viszont 2 hét után visszavittem az üzletbe garanciális szervizre mivel gyakran nemvolt térerőm és bekapcsolt állapotban is pint kért többször is, sőt full térerőt jelzett és nemvoltam elérhető:S Második visszavitel után, most felajánlották h. választhatok másik készüléket de kikötötték h. miből választhatok egyik a Samsung Galaxy S Plus, másik a Sony Ericsson Xperia Arc vagypedig várok 1 kicsit amíg kapnak új LG Optimus 3D-t. Aki ismeri a Galaxy S plust v. az Arc-t adjon pár tanácsot, megéri-e lecserélni az LG-t v. maradjon.(Térerő problémán kívül megvagyok elégedve az LG-vel)

Válaszokat előre is köszönöm, most léptem melózni, holnap visszanézek aztán irány a bolt.

Üdv: Peti


szer. okt. 26, 2011 14:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2011 18:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Szerintetek hol tudnék a kezembe fogni egy HTC 7 pro-t? meg megnyomkodni, mert ötletem sincs:/


kedd okt. 11, 2011 22:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???

Háááát, tudod, LG-vel eddig 3 kollégám fürdött meg (igaz, az az Optimus 2x volt), de olvasván a fórumokat, másoknak is vannak problémái, hangminőség és térerő tekintetében...


szomb. okt. 08, 2011 11:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2011 18:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Elég szép telefon. És mit tud??:D mikor adják ki?:)


szomb. okt. 08, 2011 11:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 27, 2004 20:51
Hozzászólások: 357
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Diasitocska írta:
És arról már lehet tudni valamit hogy hogy fog kinézni vagy ilyesmi?


http://www.priceindia.in/tv/wp-content/uploads/2011/09/LG-Optimus-Q2-Android-Mobile.jpg

http://cdn.androidcommunity.com/wp-content/uploads/2011/09/ms__id15_wiz20110919111135.jpg


szomb. okt. 08, 2011 8:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Nekem az AnySoft Keyboard van fenn a magyar nyelvi csomaggal.


pén. okt. 07, 2011 19:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
TargeT írta:
Szerintem sehogy. De biztosan vannak jópáran, akik tudnak. :wink: Különben nem gyártanák.
Nekem az érintős nagyobb gombfelületekkel is bajom van, mert sokszor melléütök, hogy hozzáér hamarabb az ujjam. Kell törölgetni vissza, de legalább full hosszú ékezetes magyar billentyűzet fekvőben.
Na ezaz!!
Teljesen személyre szabható, akár a teljes ékezetes magyar billentyűzetet felvarázsolhatod rá.
EGYETLEN fizikai billentyűzetes telón sincsen így rajta, csak plusz billentyűk nyomkodása árán.


pén. okt. 07, 2011 18:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
rittinger zoltán írta:
Hogy lehet azokon a gombostűfejnyi gombokon szöveget gépelni?

Szerintem sehogy. De biztosan vannak jópáran, akik tudnak. :wink: Különben nem gyártanák.
Nekem az érintős nagyobb gombfelületekkel is bajom van, mert sokszor melléütök, hogy hozzáér hamarabb az ujjam. Kell törölgetni vissza, de legalább full hosszú ékezetes magyar billentyűzet fekvőben.


pén. okt. 07, 2011 18:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
TargeT írta:
rittinger zoltán írta:
Mármint a virtuális billentyűzeté,nem?Gondolom csak elírtad. :)

Nem. A blackberrys megoldásra gondoltam. Amit írtál példának, a szétcsúsztatható SGS2, az meg egyelőre nemigen van nálunk.


Ja,az úgy tényleg nem a legjobb megoldás.Én egyszer egy valamilyen E nokiát nyomkodtam meg a t-mobileban de akkor is azt gondoltam mint most.Hogy lehet azokon a gombostűfejnyi gombokon szöveget gépelni?


pén. okt. 07, 2011 17:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
rittinger zoltán írta:
Mármint a virtuális billentyűzeté,nem?Gondolom csak elírtad. :)

Nem. A blackberrys megoldásra gondoltam. Amit írtál példának, a szétcsúsztatható SGS2, az meg egyelőre nemigen van nálunk.

Macika írta:
Prüntyögni viszont csak hozzászólás-írásnál kell, vagy URL-beírásnál.
A tulajdonképpeni böngészésnél, kattintgatásoknál teljesen szükségtelen a billentyűzet, el is tűnik, átadva helyét a teljes méretű böngészőablaknak.

Igen. Pont erre próbáltam utalni. Hogy át kell gondolni, hogy kinek mi fontos, de általánosságban mégiscsak jobb a nagyobb kijelző.
A hozzászólás írás az pont elég macerás az SGS2-n.
Egyébként a Rittinger Zoltán által említett megoldás jó lehet erre. Legfeljebb vastagabb lesz a kütyü. :wink:


pén. okt. 07, 2011 17:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Kép

Samsung SGH-I927 a becses neve és úgy tudom csak amerikaországban van forgalomba de gondolom az ebay-en csak be lehet szerezni.


pén. okt. 07, 2011 17:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2011 18:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
tudnál nekem erről a galaxy s qwerty billentyűzetes telefonról valamilyen információval szolgálni. Pl hol lehet megvenni??


pén. okt. 07, 2011 16:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
TargeT írta:
A fizikai billentyűzet csökkenti a kijelző lehetséges méretét. Internetezésre is használva nagyon nem mindegy.
Az SGS2 4,3" képátlójával és 800x480 felbontásával már pont jó erre.
Kontra, a képernyő billentyűzet elég sokat elvesz prüntyögés közben.

Mármint a virtuális billentyűzeté,nem?Gondolom csak elírtad. :) Van pl a galaxy s 2 ből is qwerty-s ami ügye 4.3inches mint ahogy a hagyományos s2 tehát nem befolyásolta a kijelző méretét.


pén. okt. 07, 2011 16:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2011 18:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
És arról már lehet tudni valamit hogy hogy fog kinézni vagy ilyesmi?


pén. okt. 07, 2011 14:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 27, 2004 20:51
Hozzászólások: 357
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Diasitocska írta:
Nem tudom. Most is érintő képernyős telefonom van. Lehet igazad van, de annyira szerelmes vagyok ezekbe a qwerty-s csodákba hogy egyenlőre nem tudnék lemondani róla. Lehet várok karácsony utánig vagy jövő évig és addig még nézelődök meg felmérem a helyzetet és utána döntök.

Az LG-nek fog kijönni egy fizikai billentyűzetes, de nagyképernyős andoidos telefonja a közeljövőben... ha annyira kell a fizikai gomb akkor inkább várd meg azt (szerintem sem rossz a valós billentyűzet, de tudok élni a virtuálissal is)


pén. okt. 07, 2011 12:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
TargeT írta:
A fizikai billentyűzet csökkenti a kijelző lehetséges méretét. Internetezésre is használva nagyon nem mindegy.
Az SGS2 4,3" képátlójával és 800x480 felbontásával már pont jó erre.
Kontra, a képernyő billentyűzet elég sokat elvesz prüntyögés közben.

Prüntyögni viszont csak hozzászólás-írásnál kell, vagy URL-beírásnál.
A tulajdonképpeni böngészésnél, kattintgatásoknál teljesen szükségtelen a billentyűzet, el is tűnik, átadva helyét a teljes méretű böngészőablaknak.
Még arra is gondoltak az androidra írt böngészőkben, hogy ha túl kicsi egy link területe és az ujjaddal megérintve azt két szomszédos linknek is értheti a böngésző, akkor automatikusan felnagyítja arra a kis időre, míg újra kattintasz a jó választásra, majd visszakicsinyít.


csüt. okt. 06, 2011 19:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
A fizikai billentyűzet csökkenti a kijelző lehetséges méretét. Internetezésre is használva nagyon nem mindegy.
Az SGS2 4,3" képátlójával és 800x480 felbontásával már pont jó erre.
Kontra, a képernyő billentyűzet elég sokat elvesz prüntyögés közben.


csüt. okt. 06, 2011 17:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Diasitocska írta:
Nem tudom. Most is érintő képernyős telefonom van. Lehet igazad van, de annyira szerelmes vagyok ezekbe a qwerty-s csodákba hogy egyenlőre nem tudnék lemondani róla. Lehet várok karácsony utánig vagy jövő évig és addig még nézelődök meg felmérem a helyzetet és utána döntök.

Egyszer meg kell próbálni.
Minden megszokás kérdése.

Nem mindegy (NAGYON NEM!!!) hogy nyomkodós vagy érintős kijelzős készüléked van.
Mert a rezisztív az nyomkodós, az igazi, a kapacitív az, ami puha érintésre reagál.

Ráadásul a virtuális billentyűzet android esetén teljesen személyre szabható, ahogyan Te akarod. Minden paraméterét, a billentyűk elhelyezkedését, méretét, mindent, amit el tudsz képzelni úgy tudsz beállítani, ahogy a legjobb Neked. Erre egyik fizikai billentyűzetes csodánál sincsen lehetőség.

Léteznek QWERTY-s androidok is, de az nem bejövős. Hidd el, ha megpróbálod, rákapsz az ízére! ;)


csüt. okt. 06, 2011 15:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2011 18:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Nem tudom. Most is érintő képernyős telefonom van. Lehet igazad van, de annyira szerelmes vagyok ezekbe a qwerty-s csodákba hogy egyenlőre nem tudnék lemondani róla. Lehet várok karácsony utánig vagy jövő évig és addig még nézelődök meg felmérem a helyzetet és utána döntök.


csüt. okt. 06, 2011 14:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Diasitocska írta:
Lehet igazad van. persze nem csak az ár a fontos. De pl gondolom te most androidos telefont vennél, ami fontos nekem az a kicsusztathatós qwerty bill amit a felsorolt telefonokból egyértelmű. Tudsz nekem mondani olyan androidos telefonokat amik ilyenek. Sony ericson semmiképp se, mert egyik modelljük se tetszik:) Igazából a samsung se az igazi. Szóval ha tudsz szívesen várom a tippeket.

Az a helyzet, hogy N97-ről álltam át Androidra, EL NEM TUDTAM KÉPZELNI, hogy a francba fogok pötyögni a képernyőn.
2 hét alatt megszoktam, ma már csak nevetek az akkori magamon, amint nyomkodtam a rizsszemnyi méretű gombokat...

A Samsung az igazi, az SGS2-es a világ gyakorlatilag összes tesztjén az első. Igaz, drága és igaz a másik hibája is, hogy karcsú benne az akkumulátor. De ez elmondható szinte mindegyik Androidos mobilra.
A fizikai billentyűzetet pedig hidd el, 2 hétnél tovább nem fogod hiányolni...


szer. okt. 05, 2011 22:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2011 18:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Lehet igazad van. persze nem csak az ár a fontos. De pl gondolom te most androidos telefont vennél, ami fontos nekem az a kicsusztathatós qwerty bill amit a felsorolt telefonokból egyértelmű. Tudsz nekem mondani olyan androidos telefonokat amik ilyenek. Sony ericson semmiképp se, mert egyik modelljük se tetszik:) Igazából a samsung se az igazi. Szóval ha tudsz szívesen várom a tippeket.


szer. okt. 05, 2011 21:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Sziasztok!

Nagyon de nagyon régen nem jártam már erre, de most egy olyan dilemma előtt állok, amelyben csak a "nagy öregek" tudnak segíteni.

Gondolom kitaláltátok, hogy telefonváltás előtt állok :-)

A kérdés, hogy mit vegyek?

Versenyzők:
- Samsung Galaxy S II
- Apple Iphone 4
- Nokia N9

Jelenleg egy Nokia 5800-at használok, amely már lassan két éves lesz (annak idején 100.000 volt függetlenül :-DD ) és úgy érzem, hogy kezd eljárni felette az idő (nagyon belassult, kikapcsolgat, hiányzik egy pár funkció (office cuccok megfelelő kezelése).

Amire én egy telefont használok, és a három jelölt közül is erre fogom használni a győztest.
- telefonálás
- internetezés (napi 2 órát utazok a melóhelyre, tehát ez fontos)
- videó nézése (ez csak ritkán, de azért a Clone Wars első évadát lenyomtam az 5800-on :-))
- játék (unaloműzés gyanánt)
- nagyon fontos, hogy office doksikat jól kezeljen, mert ha e-mailben kapok valami anyagot, akkor azt meg kell tudnom nézni
- naptár funkciók (ha ez nem lenne, akkor még enni is elfelejtenék :-( kicsit nagy a hajtás a cégnél )
- GPS (viszonylag sokat utazom, tehát olyan telefon kell amelyben részletes és pontos GPS van, DE fontos, hogy offline térképekből vegye az adatot, mert gyakran szoktam külföldön járni és nincs kedven kifizetni egy valag pénzt adatroamingra)

Ha az számít ,akkor majd 10 éve csak Nokiáim voltak/vannak, de sajnos azt kell mondanom, hogy úgy tűnik elment a hajó a kedvenc finn cégem előtt :-( Azt sem tudom, hogy megéri-e várni az N9-re???

Előre is köszönöm!

Üdv:
Szabolcs


szer. okt. 05, 2011 21:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Diasitocska írta:
Sziasztok. Nem tudom milyen telefont vegyek. Igazából netezésre, telefonálásra, GPS-ezésre, játékra használnám, ja meg zene hallgatás.
Néztem HTC touch pro 2-t de az nagyon drága. Ami még elfogadható áron van az a nokia e7, és a HTC 7pro. Szerintetek? Érvek és ellenérveket tudtnátok nekem mondani?
Köszönöm előre is.

A HTC TP2 elmúlt 2 éves, semmivel nem drágább manapság, mint a bő féléves E7, sőt...
Kb. ugyanennyi HTC7 Pro is.

3 különböző oprendszeres készüléket tettél egymás mellé, mintha csak az ár lenne az egyetlen és fő szempont.
Holott azért az oprendszer a lehető legfontosabb.

Manapság sem WP7-et, sem symbiant nem vennék...


szer. okt. 05, 2011 20:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2011 18:14
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Sziasztok. Nem tudom milyen telefont vegyek. Igazából netezésre, telefonálásra, GPS-ezésre, játékra használnám, ja meg zene hallgatás.
Néztem HTC touch pro 2-t de az nagyon drága. Ami még elfogadható áron van az a nokia e7, és a HTC 7pro. Szerintetek? Érvek és ellenérveket tudtnátok nekem mondani?
Köszönöm előre is.


szer. okt. 05, 2011 18:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???

Mi alapján írod ezt?
Egy fake videóra??????

Ez olyan komolytalan...


csüt. szept. 29, 2011 18:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Iphone 5!!

http://www.youtube.com/watch?v=EB11hiwu ... r_embedded


csüt. szept. 29, 2011 17:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
joc_ írta:
Hátha valaki tudna segíteni.
2 SIMes telefont keresek. Egyelőre nem érintőképernyős, hanem "hagyományos" felépítésű telefonok között nézegetnék. Rábukkantam a Samsung GT-E2152 típusra. Azt hiszem elegendő is lenne nekem, de van egy számomra fontos kérdés, hátha tudja rá valaki a választ: Ha hosszú ("összefűzött") SMS érkezik a telefonra, azokat ez egyben mutatja meg, vagy darabonként? Sok ilyen üzenetet fogadok, nagyon nem mindegy nekem a választás szempontjából.
(A keresőben nem találtam ennek a telefonnak saját topikját, emiatt nem akartam nyitni.)

ELVILEG 480 karakterig kellene tudja minden készülék az összefűzött SMS-ek kezelését (ennyi 1 db unicode - teljes ékezetes - SMS helyigénye).
A valóság meg az, hogy van amelyik tudja, van, amelyik nem.
Ki kellene próbálni vásárlás előtt mindenképpen...

Amelyik készülék tud Unicode SMS-t küldeni, annál megy a láncolás biztosan...


szomb. aug. 27, 2011 11:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Hátha valaki tudna segíteni.
2 SIMes telefont keresek. Egyelőre nem érintőképernyős, hanem "hagyományos" felépítésű telefonok között nézegetnék. Rábukkantam a Samsung GT-E2152 típusra. Azt hiszem elegendő is lenne nekem, de van egy számomra fontos kérdés, hátha tudja rá valaki a választ: Ha hosszú ("összefűzött") SMS érkezik a telefonra, azokat ez egyben mutatja meg, vagy darabonként? Sok ilyen üzenetet fogadok, nagyon nem mindegy nekem a választás szempontjából.
(A keresőben nem találtam ennek a telefonnak saját topikját, emiatt nem akartam nyitni.)


szomb. aug. 27, 2011 8:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Nemtom, nekem 6233 az egyik telefonom, ahhoz kepest katasztrofa. Majd elkerem, azt' demonstralok.


csüt. aug. 25, 2011 20:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
asdf_ írta:
Biztos, en vettem, boltbol, kettot ;) De bemesz sotetbe, es "megrazod" akkor latod, hogy nem csikot huz, mint a tobbi telefon, hanem latsz egy rakas teglalapot a ritkabb hattervilagitas-frissites miatt. Vagy ugyis fotozol, egymas melle raksz egy telefont meg egy c5-ot, aztan sotetben mondjuk 0.5-os zaridovel nagyon gyorsan athuzod a telefonokon a fenykepezot (celszeruen nem egyenesen, hanem ivben), oszt' az majd mutatja jol.

Összehasonlítottam az 5310-esem kijelzőjével. Most, az előbb...
Semmiben nem tér el attól.
Természetesen mindegyik háttérfény villog igen szaporán, már a 7650-esé is így tett 8-9 éve. És nem csak a Nokiáknál. Ezt el kell fogadni.
Vagy AMOLED-es kijelző készüléket venni... :)


csüt. aug. 25, 2011 20:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Biztos, en vettem, boltbol, kettot ;) De bemesz sotetbe, es "megrazod" akkor latod, hogy nem csikot huz, mint a tobbi telefon, hanem latsz egy rakas teglalapot a ritkabb hattervilagitas-frissites miatt. Vagy ugyis fotozol, egymas melle raksz egy telefont meg egy c5-ot, aztan sotetben mondjuk 0.5-os zaridovel nagyon gyorsan athuzod a telefonokon a fenykepezot (celszeruen nem egyenesen, hanem ivben), oszt' az majd mutatja jol.


csüt. aug. 25, 2011 7:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
asdf_ írta:
A C5-ot azert probald ki valahol, en agybajt kaptam tole, hogy iszonyat alacsony a kepernyo hattervilagitasanak frekvenciaja, es olyan nezni, mint anno a 60Hz-es monitort. 5 percet sem volt a kezemben, de ellensegemnek se kivanom.

Biztos, hogy az gyári kijelzős volt?
Mert itt van a kezemben egy C5-00 (még a régebbi, 3,2 MP-es kamerájú) és semmiféle villogást nem látok rajta...


szer. aug. 24, 2011 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
A C5-ot azert probald ki valahol, en agybajt kaptam tole, hogy iszonyat alacsony a kepernyo hattervilagitasanak frekvenciaja, es olyan nezni, mint anno a 60Hz-es monitort. 5 percet sem volt a kezemben, de ellensegemnek se kivanom.


szer. aug. 24, 2011 19:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
tau_ba írta:
Macika írta:
E52-t újonnan venni, >2 évvel a megjelenése után? Szerintem eléggé nehezen kivitelezhető. A gyártását már rég abbahagyták, soha nem volt igazán népszerű típus sem (köszönhetően a meghibásodások igen magas számának).

De lehet, hogy szerencséd lesz.

Ha sikerül kifogni egy hibátlan darabot, akkor a brutális akksinak és a hatalmas kijelzőnek köszönhetően szerethető a készülék!


Mit ajanlanal esetleg helyette, ami kb ugyanezt tudja?

Ha nem jó az érintős és kell WLAN, akkor nehéz lesz.
Ha nem kell WLAN, akkor C5-00 egyértelműen. Kényelmes, nagy nyomógombok, korrekt felbontású/méretű kijelző és elég sokáig (ha nem is addig, mint az E52) kitartó akksi.
Hirtelen ilyen árban (mint az E52) WLAN-os nem érintőst nem tudnék mondani...
De most nézem a Telenor kínálatát, hihetetlen módon van még náluk E52!!!


szer. aug. 24, 2011 18:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Macika írta:
E52-t újonnan venni, >2 évvel a megjelenése után? Szerintem eléggé nehezen kivitelezhető. A gyártását már rég abbahagyták, soha nem volt igazán népszerű típus sem (köszönhetően a meghibásodások igen magas számának).

De lehet, hogy szerencséd lesz.

Ha sikerül kifogni egy hibátlan darabot, akkor a brutális akksinak és a hatalmas kijelzőnek köszönhetően szerethető a készülék!


Mit ajanlanal esetleg helyette, ami kb ugyanezt tudja?


szer. aug. 24, 2011 10:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
tau_ba írta:
Sziasztok, vennek egy Nokia E52-es gepet. Erintokepernyos cuccok nem erdekelnek, ez olyan old school gpnek nz ki. Topikjat vegigolvastam, latom, hogy akadnak gonok vele. Emiatt mindenkeppen garis uj gepet vennek. Ide vonatkozik a kerdesem. Hol erdemes uj keszuleket vasarolni? Argep, olcsobbat.hu stb. ossze-vissza adja ki az ileyn-olyan sunda-bunda kis gsm boltokat. Az ajanlot ar kozeleben sincs a valos arnak. Tobbfele arat irnak, nem tudnak rendes AFA-s szamlat adni stb. Tehat olyan bolt kene, ami korrekt aron adna a gepet.

E52-t újonnan venni, >2 évvel a megjelenése után? Szerintem eléggé nehezen kivitelezhető. A gyártását már rég abbahagyták, soha nem volt igazán népszerű típus sem (köszönhetően a meghibásodások igen magas számának).

De lehet, hogy szerencséd lesz.

Ha sikerül kifogni egy hibátlan darabot, akkor a brutális akksinak és a hatalmas kijelzőnek köszönhetően szerethető a készülék!


kedd aug. 23, 2011 19:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Sziasztok, vennek egy Nokia E52-es gepet. Erintokepernyos cuccok nem erdekelnek, ez olyan old school gpnek nz ki. Topikjat vegigolvastam, latom, hogy akadnak gonok vele. Emiatt mindenkeppen garis uj gepet vennek. Ide vonatkozik a kerdesem. Hol erdemes uj keszuleket vasarolni? Argep, olcsobbat.hu stb. ossze-vissza adja ki az ileyn-olyan sunda-bunda kis gsm boltokat. Az ajanlot ar kozeleben sincs a valos arnak. Tobbfele arat irnak, nem tudnak rendes AFA-s szamlat adni stb. Tehat olyan bolt kene, ami korrekt aron adna a gepet.


hétf. aug. 22, 2011 10:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Alexfux írta:
Nem tudom, hogy mennyire jó az Angry Birds Rio performancia tesztnek, de a Galaxy ACE-n nagyokat zökken, míg az N8-on zökkenőmentesen folyik a játék! :-)

A Rionak kevés a proci is, a RAM is és a videogyorsító is az ACE-ben.
A sima meg a Season elmegy rajta, a Rio nem. Ahhoz legalább 1 GHz-es proci és grafikus gyorsító kell, tehát legalább SGS1-es.


hétf. aug. 15, 2011 15:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Nem tudom, hogy mennyire jó az Angry Birds Rio performancia tesztnek, de a Galaxy ACE-n nagyokat zökken, míg az N8-on zökkenőmentesen folyik a játék! :-)


hétf. aug. 15, 2011 10:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Laci_L írta:
Ez a hsz bizony kétszer jött el, kétszer jött el. :)

Az hagyján, de ugyanabban a másodpercben!!!
Annak ismeretében, hogy az oldal motorja 15 mp-en belül nem engedne ismételt hsz-t írni, ez elég komoly teljesítmény! :)


csüt. aug. 11, 2011 15:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Ez a hsz bizony kétszer jött el, kétszer jött el. :)


csüt. aug. 11, 2011 14:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Alexfux írta:
Ha a hardvertudást nézzük és nem a temék pozicionálását, akkor nem szabad összehasonlítani a SGSII-t és az N8-at. A Samsungban kétszer akkora a proci mind magszámban, mind sebességben. Majd ha kijönnek a gigás, kétmagos Nokia-k remélhetőleg Symbiannal. Jó, jó, tudom, hogy addigra SGSIII lesz Android 2.9-cel! :-)

Gyakorolgatom az Androidot. Kicsit szomorúan látom, hogy erre a vodafone-os Ace-ra a hivatalos Android verzió a 2.2.1. Megbuherálni meg nem akarom egyelőre. Szokni kell mindent, de mint mondtam nyitott vagyok... :-)

Jól írtad. A Nokia elcsontosodott az oprendszert illetően, most a Microsofttól várja a megváltást, a löketet. Pedig saját erőből fel tudott volna törni. Ha pl. - követve az ÖSSZES TÖBBBI gyártót, KISZOLGÁLVA és nem befolyásolva erőszakkal a vásárlói igényeket - elkezd Androidot gyártani (pl. az N8 fantázianevű készüléket már Android az oprendszerrel), akkor saját erőből is fennmaradhatott volna. De nem, ehelyett jött az izzadságszagú nyilatkozat, hogy azért nem akarják az Androidot, mert akkor leigáznák a piacot. Egy olyan piacot, amely tele van olyan HW-s felépítésű modellekkel, amilyet a Nokia SOHA nem gyártott még (az SGS-ben - meg még vagy féltucatnyi akkori modellben - 1 GHz-es proci dohogott 512 vagy 1024 MB RAM mellett, Nokiánál UGYANAKKOR a 680 MHz jelentette a csúcsot, 256 MB RAM-mal).


csüt. aug. 11, 2011 10:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Alexfux írta:
Ha a hardvertudást nézzük és nem a temék pozicionálását, akkor nem szabad összehasonlítani a SGSII-t és az N8-at. A Samsungban kétszer akkora a proci mind magszámban, mind sebességben. Majd ha kijönnek a gigás, kétmagos Nokia-k remélhetőleg Symbiannal. Jó, jó, tudom, hogy addigra SGSIII lesz Android 2.9-cel! :-)

Gyakorolgatom az Androidot. Kicsit szomorúan látom, hogy erre a vodafone-os Ace-ra a hivatalos Android verzió a 2.2.1. Megbuherálni meg nem akarom egyelőre. Szokni kell mindent, de mint mondtam nyitott vagyok... :-)

Jól írtad. A Nokia elcsontosodott az oprendszert illetően, most a Microsofttól várja a megváltást, a löketet. Pedig saját erőből fel tudott volna törni. Ha pl. - követve az ÖSSZES TÖBBBI gyártót, KISZOLGÁLVA és nem befolyásolva erőszakkal a vásárlói igényeket - elkezd Androidot gyártani (pl. az N8 fantázianevű készüléket már Android az oprendszerrel), akkor saját erőből is fennmaradhatott volna. De nem, ehelyett jött az izzadságszagú nyilatkozat, hogy azért nem akarják az Androidot, mert akkor leigáznák a piacot. Egy olyan piacot, amely tele van olyan HW-s felépítésű modellekkel, amilyet a Nokia SOHA nem gyártott még (az SGS-ben - meg még vagy féltucatnyi akkori modellben - 1 GHz-es proci dohogott 512 vagy 1024 MB RAM mellett, Nokiánál UGYANAKKOR a 680 MHz jelentette a csúcsot, 256 MB RAM-mal).


csüt. aug. 11, 2011 10:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Macika írta:
Alexfux írta:
Üdv Mindenkinek!

Egész sokáig ellenálltam az Android-os telefonok rettenetes nyomásának, de tegnap szert tettem mindjárt két Androidos telóra, egy Samsung Galaxy Ace-ra illetve egy Minire. Az Ace céges, a Mini pedig a feleségemé lett, egy visszautasíthatatlan ajánlat után.

Szóval én az ortodox Symbian-Nokia párti, megnézem, hogy milyen az Android.

Eddig tetszik.... De azért az N8 az még mindig ott van a szeren.

Az ACE-vel szemben ott is lesz.
Az SGS2 viszont leveri az N8-ät, mint vak a poharat...

Egyébként üdv a táborunkban! :)


Ha a hardvertudást nézzük és nem a temék pozicionálását, akkor nem szabad összehasonlítani a SGSII-t és az N8-at. A Samsungban kétszer akkora a proci mind magszámban, mind sebességben. Majd ha kijönnek a gigás, kétmagos Nokia-k remélhetőleg Symbiannal. Jó, jó, tudom, hogy addigra SGSIII lesz Android 2.9-cel! :-)

Gyakorolgatom az Androidot. Kicsit szomorúan látom, hogy erre a vodafone-os Ace-ra a hivatalos Android verzió a 2.2.1. Megbuherálni meg nem akarom egyelőre. Szokni kell mindent, de mint mondtam nyitott vagyok... :-)


szer. aug. 10, 2011 12:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
skynet írta:
Most néztem csak rendesen körül, és találtam meg a ZTE Librát.

Asszem, ez lesz a választás, tulajdonképpen nagyon jól elvagyok anélkül, hogy állandóan azt kéne néznem, hogy már megint egy karc lett a 140 ezres telefonomon, valamint a telefonos netezést se nekem találták ki. Viszont ha nagyon kell, a 800x480 már elég lesz a remote desktophoz, a fényképező autófókuszos (igaz, eléggé túlvezérelt), plusz nem is egy tégla.

Ügyesen meggyőztem magam, nem?

Blade más köntösben.
Én szerettem a Blade-t, nagyon. Ár-teljesítményben verhetetlen.

Mondjuk érdekes, hogy amikor megjelent a T-mobile-nál a ZTE Blade, akkor 4-5ezerrel volt olcsóbb, mint most, Dominóval...
Ez volt 10 hónapja.
Nem lefelé szoktak ennyi idő alatt menni az árak, szépen lassan???


kedd aug. 09, 2011 23:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Alexfux írta:
Üdv Mindenkinek!

Egész sokáig ellenálltam az Android-os telefonok rettenetes nyomásának, de tegnap szert tettem mindjárt két Androidos telóra, egy Samsung Galaxy Ace-ra illetve egy Minire. Az Ace céges, a Mini pedig a feleségemé lett, egy visszautasíthatatlan ajánlat után.

Szóval én az ortodox Symbian-Nokia párti, megnézem, hogy milyen az Android.

Eddig tetszik.... De azért az N8 az még mindig ott van a szeren.

Az ACE-vel szemben ott is lesz.
Az SGS2 viszont leveri az N8-ät, mint vak a poharat...

Egyébként üdv a táborunkban! :)


kedd aug. 09, 2011 19:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Üdv Mindenkinek!

Egész sokáig ellenálltam az Android-os telefonok rettenetes nyomásának, de tegnap szert tettem mindjárt két Androidos telóra, egy Samsung Galaxy Ace-ra illetve egy Minire. Az Ace céges, a Mini pedig a feleségemé lett, egy visszautasíthatatlan ajánlat után.

Szóval én az ortodox Symbian-Nokia párti, megnézem, hogy milyen az Android.

Eddig tetszik.... De azért az N8 az még mindig ott van a szeren.


kedd aug. 09, 2011 16:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
john30 írta:
- a t-szolgáltató mennyire nyúl bele az androidos készülékekbe, a symbiannal nem volt gond (pc csere), itt van-e hasonló lehetőség, vagy csak függetlent szabad venni (természetesen nem sufni gsm, hanem bontatlan+garanciás),
A ZTE Blade és egy Motorola Defy alapján mondhatom, hogy nem, ill. csak alig, a symbianhoz képest szinte érintetlen marad a teló.
john30 írta:
- van-e olyan mélységű és tudású honlap, ahol elkezdhetek ismerkedni az android-rendszerrel (ami a n****programok.magyarország-gal hasonló felépítésű, gy.i.k.-tól az utolsó főzött rom-ig minden megtalálható benne),
Az a cím, amit írtál és a pdafanclub jó iskola, csak fenékkel kell bírni az olvasgatást...
john30 írta:
- illetve mit ajánlassz, hol induljak el az egész android-rendszerrel elméleti síkon a vásárlás előtt, mivel szeretném maximálisan kihasználni az operációs rendszert.
Tapasztalatból mondom, hogy addig, míg nincs a kezedben a készülék, addig nem igazán látod át a dolgot.
Egy dologra kell figyelni. NE hasonlítsd össze a korábbi Nokiáiddal, hasonlókkal. Mert ez egészen más logika.


kedd aug. 09, 2011 12:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
Macika írta:
john30 írta:
Köszönöm Macika, a válaszod óta is gondolkozok:o)

Olvastam az Adok-veszek topicban, hogy a családban lett SE Ace, mi a véleményed róla? Ennyire nőies telefon lenne?
Érdekes, hogy kb 20e ft különbség van az Ace és a Galaxy2 között...

Nem nőies egyáltalán, egy alkalmi vétel adódott 40e Ft-ért egy olyan készülékért, amit kezdettől fogva ismerek, én szoftvereztem, szóval tuti származású, megbízható.
Mivel nekem megvan már a játékszerem, a nejemnek pedig a szeme nem az igazi már, közelre nem lát jól, kellene nagyobb (felbontású) kijelzős mobil neki, így adódott a dolog.
ACE-m volt már nekem is egyszer, szerettem, kifejezetten jó ár-érték arányú készüléknek tartom.

Az meg hogy nőies lenne? A legkisebb 'nagy' kijelzős mobil, amin már látni is lehet dolgokat. Így a méret miatt szimpatikusabb a nőknek, mármint azoknak a nőknek, akik hajlandóak androidozni... ;)


De mondom, nekem is bejött az ACE, úgy a sebessége, mint a tudása teljesen összhangban van az árával. Egyetlen hibája a fényérzékelő hiánya (nem képes automatikusan állítani a kijelzőfényerőt).
Az előlapi kamera nekem nem hiányzik, az SGS2-ben sem próbáltam még, azt sem tudom, működik-e, pedig 3 hete megvan... ;)




Macika, ismét hozzád fordulok, mint mindig :)
Lassan eljön a váltás ideje, és a Te tanácsora is hallgatva, befutóesélyes a SGS2, még a célegyensben lemaradva csak az Arc szerepel.

Azok a kérdések merülnem fel bennem, amikre választ kapni még a vásárlás előtt, hogy ne utólag kérdezzek ezerszer válaszolt dolgokra, hanem előre legyek tisztában mindennel.

Szóval,
- a t-szolgáltató mennyire nyúl bele az androidos készülékekbe, a symbiannal nem volt gond (pc csere), itt van-e hasonló lehetőség, vagy csak függetlent szabad venni (természetesen nem sufni gsm, hanem bontatlan+garanciás),
- van-e olyan mélységű és tudású honlap, ahol elkezdhetek ismerkedni az android-rendszerrel (ami a n****programok.magyarország-gal hasonló felépítésű, gy.i.k.-tól az utolsó főzött rom-ig minden megtalálható benne),
- illetve mit ajánlassz, hol induljak el az egész android-rendszerrel elméleti síkon a vásárlás előtt, mivel szeretném maximálisan kihasználni az operációs rendszert.

Köszönöm ismételten a segítségedet :!:
-


kedd aug. 09, 2011 10:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Milyen telefont vegyek???
skynet írta:
ebből melyiket?

LG Optimus 2x P990
LG Optimus Black P970
Samsung GT-i9000 Galaxy S
HTC Incredible S
HTC Desire S 
HTC Desire HD
HTC Desire Z 


vagy hasonló pénzért (100 - 130 közt) mit, ha nem ezeket?

köszi!

130-ért LASSAN megkapod az SGS2-t. ÉRDEMES! :)
Az Optimus Black is jó vétel, de unalmas lesz.
A HTC-k is jók, de vannak bosszantó kis hibáik, persze embere válogatja, kinek hol a tűréshatár.
Az i9000-es SGS1 is jó teló, csak ugye a kétmagos SGS2 az nagyobb/laposabb/újabb.


pén. júl. 29, 2011 0:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 338 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség