Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:33



Hozzászólás a témához  [ 338 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Milyen telefont vegyek??? 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
Feleségem két telefon között vívódik, a döntésben kellene segítenetek.
Nokia 6500 Slide vs. SE W910i.


Érdekes a kérdés... A feleségem jelenleg N7373-ast használ, korábban az SE telefonokat szerette.
Most neki a piacon tetszik a:
- 6500slide, erre azt mondja: Ok, jó a nokia s40es menüje, megszokta, szereti, jó a 3,2mp fényképező is, de túl szögletes neki a telefon, sehol egy lágy vonal benne,
- S550i: abszolút érzelmi alap a nőknél, szép a készülék, a témái különlegesek, viszont a tudása kevesebb, mint a 7373-nak (nincs benne rádió),
- W580i: ez már jobb tudásilag, de "nem az igazi",
- W910i: erre is azt mondja, hogy nem nőies annyira, a tudása rendben van, de nincs benne az az érzelmi töltöttség, ami pl. az S550i-nél jelentkezik, hogy "de szép".

Szóval, várakozó álláspont...


szomb. ápr. 26, 2008 10:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
Kézbe vette mind a kettőt, megnézte a menüket. És nem, nem tud dönteni.


Legyél gavallér és vedd meg neki mindkettőt :lol:


szomb. ápr. 26, 2008 9:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
integral írta:
Neki melyik tetszik? Vegye kézbe, néze meg a menüjét stb... Utána feltehetően könnyebben tud dönteni. :)

Kézbe vette mind a kettőt, megnézte a menüket. És nem, nem tud dönteni.


Ejj, a nőkkel csak a baj van :)


pén. ápr. 25, 2008 16:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
integral írta:
Neki melyik tetszik? Vegye kézbe, néze meg a menüjét stb... Utána feltehetően könnyebben tud dönteni. :)

Kézbe vette mind a kettőt, megnézte a menüket. És nem, nem tud dönteni.


pén. ápr. 25, 2008 16:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Én W910-et használok, de szerintem a formája alapján nagyon nem női teló, bár ha tetszik Neki, akkor ok...
Gyári SW-el használom, miután még viszonylag új a teló, vannak kisebb SW-es problémák, eddig pl kétszer már előfordult, hogy újraindult a teló, mikor hívást akartam kezdeményezni (~2 hónap alatt), más bajom még nem volt vele.

A Nokiáról nem tudok nyilatkozni...


pén. ápr. 25, 2008 16:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Neki melyik tetszik? Vegye kézbe, néze meg a menüjét stb... Utána feltehetően könnyebben tud dönteni. :) Én slide-os telót kapásból nem vennék, de nem is ez volt a kérdés :)


pén. ápr. 25, 2008 16:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Már vártam az ilyen építő jellegű javaslatot, bár őszintén megvallom csak kb. 10 hsz után. Tévedtem.


pén. ápr. 25, 2008 16:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
Feleségem két telefon között vívódik, a döntésben kellene segítenetek.
Nokia 6500 Slide vs. SE W910i.


Én a vs.-t javaslom.


pén. ápr. 25, 2008 15:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Feleségem két telefon között vívódik, a döntésben kellene segítenetek.
Nokia 6500 Slide vs. SE W910i.


pén. ápr. 25, 2008 13:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
nem nagyon látom mi a különbség a 2 között, annyit tudok, hogy a w200 a T-nél jóval olcsóbb
de még ez is tetszett
http://prog.vodafone.hu/keszulekek/keszulek_hu.asp?mid=193
E250
látszólag ez is tudja ugyanezeket

azért jegyezzük meg, hogy ezek már mind 20e körül vannak (+mem), míg egy MP3 lejátszó 10e körül... (most 7260-asa van)

használtat nem ajánl senki?
bár nehéz jó állapotút kifogni, ha még gyártanák a d750-et... hm... bár az nem való lánynak


szer. dec. 19, 2007 10:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
mikike írta:
húgomnak (vodás) vennénk:
MP3 lejátszó vagy mobiltelefon
valamelyik az asló árkategóriából
szerintetek?
Mp3, mobil, új, használt...? melyik?

Pl.:
1. Ajándék hétvégi percek akcióban Sony Ericsson W300i-t 19950 forintért.
2. Sony Ericsson W200i-t 19980 forintért.

De itt is körül nézhetsz. :wink:


kedd dec. 18, 2007 23:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
húgomnak (vodás) vennénk:
MP3 lejátszó vagy mobiltelefon
valamelyik az asló árkategóriából
szerintetek?
Mp3, mobil, új, használt...? melyik?


kedd dec. 18, 2007 23:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Hogy miért ez a 2 teló? Mert ezek tetszenek, és árban ezek még elérhetők számomra.

E51 nekem árban már kicsit sok, ráadásul kinézetre nem is tetszik.

A V3-al meg vagyok elégedve, hibátlan, és még 2 év után is kifogástalan állapotban van, bár az aksi már nem bírja 3 napnál tovább.
Talán ezért az egyik a V8.

Az N72 meg nagyon tetszik kinézetre, ráadásul kicsit unom a "nyitogatós" funkciót + szívesen magaménak tudnék egy "okostelót". A 3G ráadásul nekem 1általán nem szempont.


hétf. dec. 17, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
TC írta:
Tehát a 2 teló: Motorola RAZR2 V8 és Nokia N72.

miért pont ez a kettő? :)
amúgy szerintem V8. mert csak. illetve mert szebb, újabb, gyorsabb, és jobban kézre fog állni neked a V3 után. ha nem kell egy okostelefon tudása, akkor V8, ha meg kell, akkor E51 :)


hétf. dec. 17, 2007 18:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
TC írta:
Üdv Mindenki!

Szeretnék egy kis segítséget kérni a "mobil-szakik"-tól, Tőletek!
Telefonvásárlás előtt állok, nyugdíjaznám a 2 éves V3-asom.

Melyiket ajánljátok a 2 közül, és miért?
(Elfogult Motorolás és elfogult Nokiás válaszok nem érdekelnek, flame-et pláne nem akarok!!!)

Tehát a 2 teló: Motorola RAZR2 V8 és Nokia N72.

A válaszokat előre is köszi! :)
Minden az N72 mellett szól, tehát vedd a V8-at!!!!

Elég elfogulatlan voltam? ;)


hétf. dec. 17, 2007 17:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Üdv Mindenki!

Szeretnék egy kis segítséget kérni a "mobil-szakik"-tól, Tőletek!
Telefonvásárlás előtt állok, nyugdíjaznám a 2 éves V3-asom.

Melyiket ajánljátok a 2 közül, és miért?
(Elfogult Motorolás és elfogult Nokiás válaszok nem érdekelnek, flame-et pláne nem akarok!!!)

Tehát a 2 teló: Motorola RAZR2 V8 és Nokia N72.

A válaszokat előre is köszi! :)


hétf. dec. 17, 2007 16:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan telefont, ami:

-Aránylag nagyok a gombok
-Aránylag nagy a kijelző
-Jó rádió
-Jó mp3 lejátszás
-Függetlenül kb 60e ft-os

Szüleim telefont szeretnének karácsonyra, annyumé (azthiszem sikerült rátalálni, nehéz szülés volt) megvan, de apumnak az N70es szerintem rossz választás lenne. (komplikált, a Symbian stb)
Valami más?
Slide-os és flip-es készülékek csak legvégső esetben játszanak.

Hmm, ez a karácsonyi "láz" már az idegeimre megy... :D


Üdv!


hétf. dec. 03, 2007 15:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Londelmor írta:
nekem alapból nagyon nem szimpatikus az N95 (vacak minőségű anyagok és összeszerelés, csúnya, stb). viszont azért az el kell mondjam, hogy nagyon magas árat nem érdemes kifizetni szeirntem telefonért. nem tudom neked mi a hosszú táv, de 1-2 év múlva már a középkategóriában lesz ilyen tudás, akkor meg fáj az ember szíve, hogy a még újabbat vegye :)

szerintem döntsd el, hogy mire akarod használni a telefont: ha netezésre, adatkommunikációra, irodai alkalmazásokra, akkor egyértelműen E90 a nyerő. ha ezeket nem használnád ki, akkor meg felesleges rá kiadni annyi pénzt, mert az N95 is egy mindent-egyben-de-semmit-se-jól kütyü :)

Az E90 egyértelműen nagyobb előnye a magasabb készenléti idő, a nagyobb kijelző, meg a QWERTY billentyűzet. Ha viszont nem használod olyan eszeveszettül sokat, vagy nem zavar, hogy minden este tölteni kell, akkor simán jó lesz neked az N95 is, mert abban is benne van minden tudás, ami az E90-ben. (GPS, Wi-Fi, HSDPA... a kamerája meg még jobb is :) )
Egyedül arra kell vigyázni, hogy ha N95-öt veszel, feltétlenül olyat válassz, ami nem lötyög.
Egyébként abban KrE-nek van igaza, hogy úgy döntheted el legkönnyebben, hogy ha bemész, megnézed és kipróbálgatod mindkettőt, aztán eldöntöd, melyiket éri meg megvenni. ;)


vas. dec. 02, 2007 9:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
john30 írta:
Az a nagy kérdés, hogy megéri-e 1/3-ával többet mutató árcimke az E90-esen (hosszabb távon, minőség, megbízhatóság stb. terén) vagy sem? :shock:

nekem alapból nagyon nem szimpatikus az N95 (vacak minőségű anyagok és összeszerelés, csúnya, stb). viszont azért az el kell mondjam, hogy nagyon magas árat nem érdemes kifizetni szeirntem telefonért. nem tudom neked mi a hosszú táv, de 1-2 év múlva már a középkategóriában lesz ilyen tudás, akkor meg fáj az ember szíve, hogy a még újabbat vegye :)

szerintem döntsd el, hogy mire akarod használni a telefont: ha netezésre, adatkommunikációra, irodai alkalmazásokra, akkor egyértelműen E90 a nyerő. ha ezeket nem használnád ki, akkor meg felesleges rá kiadni annyi pénzt, mert az N95 is egy mindent-egyben-de-semmit-se-jól kütyü :)


vas. dec. 02, 2007 3:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
john30 írta:
KrE írta:
Londelmor írta:
KrE írta:
Az ára az tényleg húzós, ha nincs rá ennyi pénzed, akkor viszont nézd meg az E51-et! :wink:

azért ez elég érdekes javaslat, az E90 kijelzője akkor kábé, mint az egész E51 :D
bár az áraik is hasonló viszonyban vannak...

Épp ezért mondtam, hogy ha nincs rá annyi fölös pénze, akkor ott az E51. Nem olyan jó, de az ára sem annyi...
Szerintem mind az E51, mind az N82 (majd vmikor) jobb választás ár/érték arányt tekinteve, mint az N95.



Köszönöm a véleményeitekte, igazából csak az N95 vs E90 ami szóba jöhet nálam. Az E51 nem jön be annyira, az N82 viszont nem rossz,bár kezdőára elég magas lesz t-nél ha lesz egyáltalán.

Szvsz az E90 150e huf lenne, az N95 97e Huf. Igazából nincs "fölösleges" pénzem, bérből és fizetésből élő állampolgár vagyok.
:cry:
Az a nagy kérdés, hogy megéri-e 1/3-ával többet mutató árcimke az E90-esen (hosszabb távon, minőség, megbízhatóság stb. terén) vagy sem? :shock:
Ha a válasz erre a kérdésre: igen, akkor ez, ha nem, akkor N95.

Nem véletlen írtam úgy, hogy fölös pénz. Szerintem sokkal jobb az E90, de hogy megéri-e a felárat, az már nehezen eldönthető...
Ha sokat netezel telefonról, számít a készenléti idő és kihasználnád a qwerty-t akkor megéri. Más esetben már nagyon erősen meggondolandó. A legjobb megoldás, ha egyszerre megfogdosod mind a kettőt, és amelyik nagyobb hatással van rád, azt veszed. :D
Ha E90 mellett döntesz, akkor figyelj arra, hogy melyik szériából való!


vas. dec. 02, 2007 1:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
KrE írta:
Londelmor írta:
KrE írta:
Az ára az tényleg húzós, ha nincs rá ennyi pénzed, akkor viszont nézd meg az E51-et! :wink:

azért ez elég érdekes javaslat, az E90 kijelzője akkor kábé, mint az egész E51 :D
bár az áraik is hasonló viszonyban vannak...

Épp ezért mondtam, hogy ha nincs rá annyi fölös pénze, akkor ott az E51. Nem olyan jó, de az ára sem annyi...
Szerintem mind az E51, mind az N82 (majd vmikor) jobb választás ár/érték arányt tekinteve, mint az N95.



Köszönöm a véleményeitekte, igazából csak az N95 vs E90 ami szóba jöhet nálam. Az E51 nem jön be annyira, az N82 viszont nem rossz,bár kezdőára elég magas lesz t-nél ha lesz egyáltalán.

Szvsz az E90 150e huf lenne, az N95 97e Huf. Igazából nincs "fölösleges" pénzem, bérből és fizetésből élő állampolgár vagyok.
:cry:
Az a nagy kérdés, hogy megéri-e 1/3-ával többet mutató árcimke az E90-esen (hosszabb távon, minőség, megbízhatóság stb. terén) vagy sem? :shock:
Ha a válasz erre a kérdésre: igen, akkor ez, ha nem, akkor N95.


vas. dec. 02, 2007 0:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Londelmor írta:
KrE írta:
Az ára az tényleg húzós, ha nincs rá ennyi pénzed, akkor viszont nézd meg az E51-et! :wink:

azért ez elég érdekes javaslat, az E90 kijelzője akkor kábé, mint az egész E51 :D
bár az áraik is hasonló viszonyban vannak...

Épp ezért mondtam, hogy ha nincs rá annyi fölös pénze, akkor ott az E51. Nem olyan jó, de az ára sem annyi...
Szerintem mind az E51, mind az N82 (majd vmikor) jobb választás ár/érték arányt tekinteve, mint az N95.


vas. dec. 02, 2007 0:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
KrE írta:
Az ára az tényleg húzós, ha nincs rá ennyi pénzed, akkor viszont nézd meg az E51-et! :wink:

azért ez elég érdekes javaslat, az E90 kijelzője akkor kábé, mint az egész E51 :D
bár az áraik is hasonló viszonyban vannak...


szomb. dec. 01, 2007 17:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
john30 írta:
Még mindig nem váltottam készüléket :) (N95 vs P1i trémobilosok,de ebben a csatában az N95 nyert).

Most azonban tovább csökkent az E90 ára a t-nél.
Az N95 most nekem 96-ba fájna, az E90 156-ba (mnden kedvezménnyel, részletre havi + 3,5 huf lenne az E90-es törlesztője, illeteve +10e kell alapból letenni).

Megér ennyi különbséget? Kommunikátorom sosem volt még, próbálni próbálgattam a korábbiakat. A symbiannal nem lenne gond N70ME után. A mérete nem nagyon zavar, külső nokia gps-em is van, hogy 3,2 mp vagy 5 mp, az sem döntő annyira.Üzleti célok sem kiemelkedően fontosak, de nem "rajolni" akarok egyikkel sem, hanem maximálisan kihasználni, amennyire csak tudom.

Ja,és ezek már a "javított' E90-esek, azaz nyár végén volt a leállítása a gyártásnak (pl. karcolta a belső kijelzőt a billentyűzet, stb.), ezek valszeg már az újak lennének?

Ti hogyan döntenétek ebben az esetben? :shock:

Ha van ennyi fölösleges pénzed, akkor szerintem egyértelműen az E90! Akik S80-ról váltottak, kicsit mérgelődtek, de mivel te eddig nem használtál S80-at, így nem hiszem, hogy gondod lenne vele, cserébe nagyon kézreálló, nagyon jól használható gép, 3-szor olyan készenléti idővel, mint az N95. A 800 pix széles képernyő meg maga az álom! :D
Én nagyon szerettem az E90-emet, de eladtam, mert jó árat kaptam érte.
Most már van új szoft, benne az AGPS támogatás, elvileg új ház, bár erről személyes tapasztalatom nincs, így az árát leszámítva semmi gond nincs vele.
Az ára az tényleg húzós, ha nincs rá ennyi pénzed, akkor viszont nézd meg az E51-et! :wink:


szomb. dec. 01, 2007 16:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Még mindig nem váltottam készüléket :) (N95 vs P1i trémobilosok,de ebben a csatában az N95 nyert).

Most azonban tovább csökkent az E90 ára a t-nél.
Az N95 most nekem 96-ba fájna, az E90 156-ba (mnden kedvezménnyel, részletre havi + 3,5 huf lenne az E90-es törlesztője, illeteve +10e kell alapból letenni).

Megér ennyi különbséget? Kommunikátorom sosem volt még, próbálni próbálgattam a korábbiakat. A symbiannal nem lenne gond N70ME után. A mérete nem nagyon zavar, külső nokia gps-em is van, hogy 3,2 mp vagy 5 mp, az sem döntő annyira.Üzleti célok sem kiemelkedően fontosak, de nem "rajolni" akarok egyikkel sem, hanem maximálisan kihasználni, amennyire csak tudom.

Ja,és ezek már a "javított' E90-esek, azaz nyár végén volt a leállítása a gyártásnak (pl. karcolta a belső kijelzőt a billentyűzet, stb.), ezek valszeg már az újak lennének?

Ti hogyan döntenétek ebben az esetben? :shock:


szomb. dec. 01, 2007 12:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Nézz körül a Samsungoknál. Csicsák is, nagyok a betűk is...


vas. nov. 25, 2007 0:58
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 24, 2007 18:27
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Csak olvasáshoz használok szemüveget. Általában a szabadban tartózkodom, ahol a szemüveg nincs nálam, így soha sem látom rajta, hogy ki keres, illetve nem tudom a telefonomat kezelni.
Keresek egy olyan telefont, amin híváskor, és a menűben nagy számok és betűk találhatóak.
Tudtok ilyen telefont ajánlani?
Tulajdonképpen ez a leg fontosabb szempont, de nem ártana, ha kicsi lenne, és nem nézne ki rosszul.
Köszönöm, CI


szomb. nov. 24, 2007 18:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Családban egy SIE C35 lecserélése lenne aktuális. Annak a funkciói teljesen elegendőek, csak hívásra és sms-re használjuk, távlatilag sem igen kellene több. Egy olyan funkciója van a C35-nek ami az új teló is nagyon jó lenne ha tudná: előre beálított időpontban minden este magától kikapcsol. Nem szükséges színes kijelző. Profil tárolási lehetőség előny. Független vagy T függő lehet. Természetesen újonnan kellene, zuggsm-ek kíméljenek. Letölthető csengőhang meg cserélhető előap nem előny. Fényképező inkább hátrány. Árban a szegényes szolgáltatás igénynek megfelelően szolíd árra gondolunk. Nőnek lenne.
Tudtok javasolni valamit?


csüt. nov. 15, 2007 22:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
pkhuszár írta:
Sziasztok!!!!!!! :(
nem tudom valaki tudna-e segíteni, volna egy kis gondom az egyik ismerösöm kint van amcsiba és ajándéknak egy mobilt akar küldeni.
De nem tudom hogy müködne-e itt Magyarországon :( vagy esetleg lehet csinálni vele valamit hogy müködjön.
ha tud léci segítsen már valaki mert én semit nem értek ezekhez :oops:
köszi

Ha szolgáltatófüggetlen, akkor elvileg működne. Ahogy Czumy mester is írta, figyelj oda a frekvenciákra! Csak annyit tennék még hozzá, hogy azért általában a GSM rendszereket fel szokták ismerni az amerikai telók is, de a 3G-vel gond lehet. (Például az N95 nem működik amerikai 3G-n.)


csüt. nov. 08, 2007 15:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 07, 2007 22:53
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
nekem ugy is jó lenne :D


csüt. nov. 08, 2007 13:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
pkhuszár írta:
köszi Czumy

úgy tdom nokiát vagy motorolát akar küldeni , akkor a frekvenciákra figyelni kell :( majd megmondom neki , kiváncsi leszek hogy amcsiba lesznek-e olyan telefonok amik jók it is .


Szerintem erre elég kevés az esély. De próba cseresznye. :)
Olyan megoldás szóba sem jöhet, hogy telefon helyett ikább zöldhasút küld? :D


csüt. nov. 08, 2007 11:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 07, 2007 22:53
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
köszi Czumy

úgy tdom nokiát vagy motorolát akar küldeni , akkor a frekvenciákra figyelni kell :( majd megmondom neki , kiváncsi leszek hogy amcsiba lesznek-e olyan telefonok amik jók it is .


csüt. nov. 08, 2007 10:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Azért azt jó lenne tudni, hogy melyik gyártó melyik típusáról van szó!

pkhuszár írta:
az egyik ismerösöm kint van amcsiba és ajándéknak egy mobilt akar küldeni. De nem tudom hogy müködne-e itt Magyarországon


Nézd meg, hogy egyáltalán szolgáltató függtlen-e, ha igen, akkor azt nézzétek meg, hogy milyen frekvenciákon működik: itthon a 900 MHz-es és az 1800 MHz-es freki az, amit a 3 magyar szolgáltató használ, a 3G pedig - ha jól tudom - akkor 2100 MHz-en megy.

pkhuszár írta:
vagy esetleg lehet csinálni vele valamit hogy müködjön.

Ha pl. 800 MHz/1900 MHz-n megy az amcsi telefon, akkor utólag már nem tudsz csinálni vele semmit, Európában nem fog tudni fellépni egyik hálózatra sem.


csüt. nov. 08, 2007 7:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 07, 2007 22:53
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!!!!!!! :(
nem tudom valaki tudna-e segíteni, volna egy kis gondom az egyik ismerösöm kint van amcsiba és ajándéknak egy mobilt akar küldeni.
De nem tudom hogy müködne-e itt Magyarországon :( vagy esetleg lehet csinálni vele valamit hogy müködjön.
ha tud léci segítsen már valaki mert én semit nem értek ezekhez :oops:
köszi


szer. nov. 07, 2007 23:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Bungee írta:
Sziasztok!

N73 vagy K810i? Kb. ugyanazt tudja mind a kettő, az áruk is majdnem egyezik (T), de Ti melyiket választanátok inkább és mi alapján?


Volt K800i-m, ami a 810-től nem különbözik annyira: képeket nagyon szépeket csinál, nagyon nagy a tudása, de ha neked a symbian a fontos, akkor N73 a te telód. A vastagságát nem szerettem és azt, hogy simán zsebben be tudod kapcsolni a kamerát az előlap elhúzásával. Igaz, ez az N73-nál is előfordulhat.

Tehát a symbian rendszer szólt egyedül az N73 mellett, a többiben elég egyformák.


szomb. nov. 03, 2007 20:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
john: akkor N95 mindenképpen. Amit pampika írt, az szívemből szólt, ugyanis pontosan ezek voltak az M600-zal nekem is a bajaim.

Az SE P szériája elég gyatra. Gyorsan leszögezem, hogy ez az én véleményem, de volt P900-am, és siralmas volt, komolyan mondom. Ami P990-től végleg elvette a kedvem, az a memória optimalizálás, ami újraindítással jár és mindegy, hogy épp telefonálsz, vagy e-mailt írsz, vagy akármit csinálsz, ő újraindul.

Gondolom a P1-nél ezt már javították, de nem árt utánajárni.

Az N95-ről már szinte mindent lehet tudni, gyatra az akksi, némelyik példány lötyög, de alapjában véve tudod mit várhatsz tőle és azt hozza is.


szomb. nov. 03, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 249
Hozzászólás 
Sziasztok!

N73 vagy K810i? Kb. ugyanazt tudja mind a kettő, az áruk is majdnem egyezik (T), de Ti melyiket választanátok inkább és mi alapján?


szomb. nov. 03, 2007 20:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Igen, egyetértek azzal, amit pampika is mond.

Kipróbáltam már jópárszor a P1i-t, a MM-ban nyomkodtam, amig el nem vitték az utolsót is (debreceni MM). Hát, érdekes volt a menürendszere, néhol nem tűnt túl logikusnak.
Nézegettem már a hozzá letölthető progikat is, csak ezért reggeltem a se uiq portálra :) Tényleg jóval kevesebb progit fejlesztenek hozzá, mint az S60-okhoz (nokiaprogramok rulez évek óta).

Szóval a szívem az N95 felé húz egy picit, de hátul ott motoszkál állandóan a fejemben a P1i is.
Amúgy nagyjából 1 évet húzok ki 1 telefonnal, amit állandóan használok fő telefonként (szerintem ez egészséges).


szomb. nov. 03, 2007 20:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Szerintem próbáld ki valahol, mielőtt megveszed. Főleg, ha nem volt még érintőképernyős telefonod. (Nehezebb eladni egy hűség mellé vett telefont utólag)
M600-am volt (P1 elődje) és képen nagyon tetszett, meg kipróbálva is. Néztem progikat, akadtak hozzá. Megvettem.

Aztán használat közben jöttek ki olyan apróságok, amik miatt végülis el is adtam vagy 4 hónap után.
Nem olyan nagy használni, de azért zsebben mégsem olyan kényelmes mindig. Nekem jól jött volna vmi hardveres híváskezelő gomb, nem csak a képernyő nyomkodás. Progik is akadtak, de azért közel sem olyan széles a skála, mint mondjuk S60 esetén. Többször az is előjött, hogy hiába UIQ-ra íródott a progi, a kezelése elég nehézkes volt a billentyűzet kiosztása miatt (hiába adott gomb jelenti a számokat, mint egy sima telefonon, néha mégsem úgy reagált, ahogy kéne). Meg nem olyan egyszerű olyan progikat találni, ami ki is használja rendesen a böködős képernyőt(ez főleg játékoknál jött elő).

Semmiképp sem lebeszélni akarlak róla, csak gondold végig, hogy miket használnál rajta, van-e hozzá -neked tetsző- progi és mindenképp próbáld ki, hogy mennyire áll kézre ;)


szomb. nov. 03, 2007 19:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
john30 írta:
Sziasztok, pár hete gondolkozok a következőn:

Jelenleg egy éve N70ME-t használok, gyakorlatilag 99%-osan kihasználom a symbiant és az adott lehetőségeket (sw frissítés, tom tom, stb.). Mivel lejár a 2 évem a t-nél, azon gondolkozok, előfizuban mit vegyek, részletre:

N95 vagy P1i-t?

Mindkét telefonról tudok szinte mindent, hála ennek a fórumnak és egyéb helyeknek. Pro és kontra mindkét telefonnál van, de 50-50%-os esélyes a 2 készülék.

Tudásban N95- ez egyértelmű. Szépség, éritőképernyő, olcsóbb jóval- P1i.

Mi a véleményetek?
Köszönöm előre is.

Ha úgyis előfizuban veszed, részletre, akkor nyugodtan válaszd az N95-öt. Nekem ilyenem van, én ugyan a Pannonnál vettem, de egyáltalán nem bántam meg.
Őszintén megmondom, a P1i-t még nem láttam közelről, szóval összehasonlítani nem tudom. DE: Az N95 kamerája nagyon szép képeket készít. Szeretem azt, hogy akárhol és akármikor vagyok, bármikor előkaphatom és fényképezhetek. A GPS persze nem professzionális, de nem egyszer kisegített már. (Az is jó, mikor túra közben bekapcsolom, és méri a megtett utat, átlagsebességet, stb...)
Azt nem tudom, hogy a P1i-ben van-e Wi-Fi, vagy van-e rajta 3,5 mm-es jack csatlakozó, sem hogy ezek Neked fontosak-e. Ugyancsak az N95-öt könnyebb lesz megszokni az N70 után.
Az egyetlen érv, ami ellene szól: mielőtt ilyet veszel, nagyon nézd meg, hogy lötyög-e, egyeseknek sok gondjuk volt ezzel. (Az enyém is lötyög, de nincs 1 mm se.) A másik, az az aksi. Ha zavar, hogy minden este tölteni kell, akkor ne ezt válaszd.


szomb. nov. 03, 2007 19:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Köszönöm az ötleteket.

Nos, igazából érintőképernyős telefonom nem volt még.

Op. rendszerekből van gyakorlatom user szinten, pl. mpx200 wm2002, majd wm2003, majd wm2005, és most a wm06 is felment, de ez csak hobbi. A symbian is megvolt, N70ME. Sima s40 is, 6233 volt a legutolsó ilyen. Márkahűség sincs nálam, Nokia-SE-Moto, csak ezeket használtam/om.

Igazából azért az n95-SE P1i amiközött vacillálok, mert más nincs a T-nél, ami érdekelne (pl. E90-ért nem tudnék kiadni annyi pénzt annélkül, hogy ne fájna jobban, mint egy foghúzás :) , és elég komoly tudású és van részletre is (N73, N80, 6120c annyira nem jönne be).

Szóval, még gondolkozok, bár inkább a jobb ár/érték arány miatt a P1i lehet a befutó...az N95 akkor, ha lejebb menne az ára vagy 20-30e-el, ha kapható lesz a 8GB változata is, de ez nem törvényszerű, hogy ekkorát essen az ára a T-nél, ugye?


szomb. nov. 03, 2007 18:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
KrE írta:
Nem értettem sosem azokat az érveket, amik az adott platformra készült programok számát helyezik középpontba.....


Jó persze, de azért ha mondjuk választhatsz mondjuk 3 vagy 300 világóra között, akkor sokkal nagyobb esélyed van olyant találni, ami tetszik. Ha abból a 3-ból is találsz olyant, akkor mákod van de ha mindegyikben van valami bug?

Guni


szomb. nov. 03, 2007 14:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Dannyboy írta:
Én is az N95 mellett voksolnék annak ellenére, hogy nem szeretem a slide-os telókat. Az érintőkijelzőset még jobban utálom.

Ha csak e két teló közül lehet választani, akkor N95, ha nem fontos a megapixelek száma, a gps, akkor 6120 classic.

A 6120 ár-érték aránya kiemelkedő, amennyiben WiFi sem kell. Ha a WiFi is szempont, akkor az E51 lesz a következő 6120-hoz hasonló ár-érték arányú készülék.


szomb. nov. 03, 2007 13:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
guni. írta:
Hát meg azért gondolom uiq-ra sokkal gyengébb a programellátottság, mint S60-ra...

Guni

Nem értettem sosem azokat az érveket, amik az adott platformra készült programok számát helyezik középpontba. Én használtam már WinCE-t, WM-et, Palmot, UIQ-t, S60 is, de soha nem érdekelt, hogy összessen hány programot vehetnék meg, ha azok a programok, amikre szükségem volt, elérhetőek voltak az adott platformra.
Hiába van mondjuk A rendszerre 10000 program, ha a számomra fontos 10 csak a B rendszerre elérhető, aminek van mondjuk összesen 1000 programja...
Nekem most E90-em van, azonban pont hétfőn fogom eladni, és helyette vagy P1-em lesz (ha végre lezárul a Voda hazugságai ellen folytatott harcom), vagy Touch-om. :wink:


szomb. nov. 03, 2007 13:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Én is az N95 mellett voksolnék annak ellenére, hogy nem szeretem a slide-os telókat. Az érintőkijelzőset még jobban utálom.

Ha csak e két teló közül lehet választani, akkor N95, ha nem fontos a megapixelek száma, a gps, akkor 6120 classic.


szomb. nov. 03, 2007 12:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Hát meg azért gondolom uiq-ra sokkal gyengébb a programellátottság, mint S60-ra...

Guni


szomb. nov. 03, 2007 12:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
john30 írta:
Sziasztok, pár hete gondolkozok a következőn:

Jelenleg egy éve N70ME-t használok, gyakorlatilag 99%-osan kihasználom a symbiant és az adott lehetőségeket (sw frissítés, tom tom, stb.). Mivel lejár a 2 évem a t-nél, azon gondolkozok, előfizuban mit vegyek, részletre:

N95 vagy P1i-t?

Mindkét telefonról tudok szinte mindent, hála ennek a fórumnak és egyéb helyeknek. Pro és kontra mindkét telefonnál van, de 50-50%-os esélyes a 2 készülék.

Tudásban N95- ez egyértelmű. Szépség, éritőképernyő, olcsóbb jóval- P1i.

Mi a véleményetek?
Köszönöm előre is.

Én személy szerint, horror árú ipari hulladéknak tartom az N95-öt. :roll:
(Bocsánat az elégedett tulajoktól, ez az én szubjektív véleményem :wink: )
Azt, hogy tudásban egyértelműen az N95 jobb, azt nem mondanám. Van némely területen többlete, de szerintem nem elsöprő.
A nagy kérdés, hogy szereted-e az érintő képernyőt, vagy nem. Ha igen, akkor egyértelmű szerintem a P1i, a jobb ár/érték arányával, és az egy napot kibíró akksijával. Ha nem szereted az érintőképernyőt, mint ahogy sokan, akkor pedig egyértelmű az N95.
Zárójelesen megjegyezném, hogy ha nem létkérdés az 5 MP (bár ez a P1-nél sincs), és a GPS, és nem azonnal akarod, akkor viszont a válasz egyértelműen E51. :wink:


szomb. nov. 03, 2007 12:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Sziasztok, pár hete gondolkozok a következőn:

Jelenleg egy éve N70ME-t használok, gyakorlatilag 99%-osan kihasználom a symbiant és az adott lehetőségeket (sw frissítés, tom tom, stb.). Mivel lejár a 2 évem a t-nél, azon gondolkozok, előfizuban mit vegyek, részletre:

N95 vagy P1i-t?

Mindkét telefonról tudok szinte mindent, hála ennek a fórumnak és egyéb helyeknek. Pro és kontra mindkét telefonnál van, de 50-50%-os esélyes a 2 készülék.

Tudásban N95- ez egyértelmű. Szépség, éritőképernyő, olcsóbb jóval- P1i.

Mi a véleményetek?
Köszönöm előre is.


szomb. nov. 03, 2007 11:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
guni. írta:
Egyedül S65 van ilyen. De az nem tud mp3-at és a kamerájával se vagy előbbre.

Guni

Kamerája 1.3 megapixeles. Bár kell egy kis gyakorlat, hogy szép képeket csináljon leve az ember.


szomb. aug. 05, 2006 18:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Egyedül S65 van ilyen. De az nem tud mp3-at és a kamerájával se vagy előbbre.

Guni


szomb. aug. 05, 2006 16:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 338 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség