Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:25



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
NavonPredator7:A szükséges programokat sem tudja telepíteni 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NavonPredator7:A szükséges programokat sem tudja telepít
Google Playm fut rajta? Ha igen, beírod a keresőbe, hogy apptosd. Lesz jónéhány választék.


vas. ápr. 01, 2018 5:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: NavonPredator7:A szükséges programokat sem tudja telepít
Sziasztok!

A rootolását nagy nehezen megoldták, de nem telepítettek fel semmilyen olyan programot, amivel az sd kártyára lehetne telepíteni a programokat. Ha valaki tud egy nagyon egyszerűen használható ilyen programot és megosztaná a nevét és a működését velem, akkor azt megköszönném.
Előre is köszike a segítséget!


szomb. márc. 31, 2018 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: NavonPredator7:A szükséges programokat sem tudja telepít
Sziasztok!

A rootolását nagy nehezen megoldták, de nem telepítettek fel semmilyen olyan programot, amivel az sd kártyára lehetne telepíteni a programokat. Ha valaki tud egy nagyon egyszerűen használható ilyen programot és megosztaná a nevét és a működését velem, akkor azt megköszönném.
Előre is köszike a segítséget!


szomb. márc. 31, 2018 21:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: NavonPredator7:A szükséges programokat sem tudja telepít
Idézet:
Sajnos a tabiról én nem tudom törölni a gyárilag felrakott programokat, mivel a törlés menüpont elérhetetlen.

Én sem pont a törlésre gondoltam, hanem a "'frissítések eltávolítása" és a "letiltás" lehetőségekre.
Rendszer szintű progit csak root-olás után tudsz eltávolítani, de azzal igen könnyen kinyírhatod a masinát.
Leírásod alapján ez már részben meg is történt valamikor korábban.

Én egy gyári fw visszatöltsével és alaphelyzetbe állítással (nagyreset) kezdeném.


kedd ápr. 18, 2017 8:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: NavonPredator7:A szükséges programokat sem tudja telepít
Sajnos eszközönként eltérő a módszer. Próbáld ki a Kingroot-ot.
https://kingroot.net/

Az oldalon van részletes leírás. Én az androidra telepíthető verzióval szoktam próbálkozni.


vas. ápr. 16, 2017 14:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: NavonPredator7:A szükséges programokat sem tudja telepít
Köszönöm a válaszod!

Ez a rootolás nekem magas. Esetleg tudsz segíteni ebben a rootolásban? Melyik programmal csináljam? esetleg egy kis leírást is tudsz adni ennek a programnak?

Köszi!


pén. ápr. 14, 2017 8:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: NavonPredator7:A szükséges programokat sem tudja telepít
Ahogy írtam, először rootolni kellene. Utána jöhet minden más. Rendszer alkalmazás eltávolításához vannak appok a play áruházban pl. a system app remover. Partícióáttelepítéshez pedig a link2sd app leírásait célszerű olvasgatni.
Itt van egy http://emerzee.blog.hu/2011/02/12/link2 ... d_kartyara

ezen túl a google a barátod. És még egyszer írom, ezek az appok csak root jogokkal működnek.


vas. ápr. 09, 2017 9:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: NavonPredator7:A szükséges programokat sem tudja telepít
Sziasztok!

Sajnos a tabiról én nem tudom törölni a gyárilag felrakott programokat, mivel a törlés menüpont elérhetetlen.
Esetleg tud valaki olyan programot és hozzá egy gyors leírást, hogy hogyan tudnám áttelepíteni a partíciókat a külső SD kártáyra? Vagy milyen más megoldást tudnátok adni, hogy használhatóvá tegyem a régi tabit?

Köszönöm az eddigi válaszokat!


vas. ápr. 09, 2017 8:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: NavonPredator7:A szükséges programokat sem tudja telepít
Sajnos sok okosat nem tudok írni, mert ez a kütyü gyanúsan hasonlít az én overmax dualdrive 2 készülékemre. A "gyártó" (=lengyel összeszerelő cég) csak a legfrissebb fw.-t tette ki a honlapjára, az is még 4.2-es android, de az is mindent a heap-ra akart leszedni, ami kb. 1GB volt ott is. Ez nem elég semmire, még a navi progik is oda akarták leszedni az offline térképeket. Kicsit lehet mókolni azzal, hogy rootolod, a nem szükséges gyári alkalmazásokat letörlöd, esetleg a link2sd appal is megpróbálsz operálni. Az a baj, hogy a gyári appok is frissítik magukat, egyre nagyobbak lesznek. Az enyém tele volt mindenféle lengyel cuccal gyárilag, amiket én nem tudtam használni. A kingroot-tal általában ezek rootolhatók. Tudom, nem a legjobb a célra, de talán a legegyszerűbb.


vas. ápr. 09, 2017 7:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: NavonPredator7:A szükséges programokat sem tudja telepít
Üdv!

Pár háttérinfó:

- az 1 GB az a RAM, amiben maga az oprendszer is fut.
- a 4 GB az a háttértár, ahol tárolhatsz dolgokat, ha a rendszer megenegedi, telepíthetsz ide programokat is (pontosabban csak egy részük erül ide, futni a ram-ban fognak ez után is)
- próbálhatod az "alapértelmezett mentési hely" (vagy valami hasonló, verziófüggő), de ez csak a letöltéseket és a fotókat fogja oda tenni
- a 32g-s bővítésre ugyan ez igaz.
- próbáld letiltani (és a frissítéseket is eltávolítani) a felesleges alkalmazásokat.
- biztos, hogy még mindig 4.2?


hétf. ápr. 03, 2017 7:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: NavonPredator7:A szükséges programokat sem tudja telepít
VadGyermek írta:
Szép napot kívánok mindenkinek!

Egy kis problémával fordulok hozzátok:
Tablet: NavonPredator7, android 4.2, 1 Gb belső és 4Gb Sdkártya (ez is belső tárhely, csak nem tudom miért, így hívják...)
Egy kis tuningolásra beadtam a hivatalos szervizbe (HungaroFlotta), hogy az aksit és a bekapcsoló gombját cseréljék ki. Miután visszakaptam a tabit, jöttek elő a gondok.
-Hard resetet csináltak a tabival.
-Valamiért az operációs programok frissítéseit az 1 Gb-os helyre tölti le és telepíti. (természetesen ez sem 1 Gb, mert oprendszer leszed belőle vagy 700 Mb-t.)
- Nem vagyok benne biztos, de mintha lett volna egy ilyen menüpont a "tárhely" menüpontnál: letöltés és telepítés az Sd kártyára. Ha volt, akkor ez a lehetőség eltünt.
- Már a kötelező programok frissítéseit sem tudja letölteni és telepíteni a fent leírtak miatt.
- Ha bármilyen programot is szeretnék letölteni, akkor is a belső memóriába (a maradék 300 Mb-ra) töltené le, és persze egy hibaüzenetet ír ki, hogy nincs elég memória.
- Ha tényleg volt ilyen menüpont a tárhely menünél, akkor jól tönkrevágták a tabimat.
- A külső Sdkártya foglalatban pedig egy 32 Gb-os kártya pihen.
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogyan tudnám végre használhatóvá varázsolni a tabimat.

Köszönöm előre is a segítséget!

Az a helyzet, hogy valószínűleg frissítették az oprendszert rajta és az újabb oprendszer nem támogatja már a külső SD-kártyára telepítést.
Amúgy pedig a mai oprendszerekhez az 1 GB RAM sajnos már nem elegendő.
3-4 programot feltelepítesz és elfogyott. Ma a megvásárolható minimum androidos eszköz memóriája 2 GB vagy több kell legyen, 4.4-től fölfelé.

Ha van a készülékeden Facebook, Viber és/vagy Messenger, akkor le velük, mert külön-külön is irgalmatlan memóriát fogyasztanak.

Amúgy nem a RAM-ba tölti le a letöltendő dolgokat, hanem az ún. heap memory-ba.
Valószínűleg túl sok minden van felrakva rá.


vas. ápr. 02, 2017 0:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás NavonPredator7:A szükséges programokat sem tudja telepíteni
Szép napot kívánok mindenkinek!

Egy kis problémával fordulok hozzátok:
Tablet: NavonPredator7, android 4.2, 1 Gb belső és 4Gb Sdkártya (ez is belső tárhely, csak nem tudom miért, így hívják...)
Egy kis tuningolásra beadtam a hivatalos szervizbe (HungaroFlotta), hogy az aksit és a bekapcsoló gombját cseréljék ki. Miután visszakaptam a tabit, jöttek elő a gondok.
-Hard resetet csináltak a tabival.
-Valamiért az operációs programok frissítéseit az 1 Gb-os helyre tölti le és telepíti. (természetesen ez sem 1 Gb, mert oprendszer leszed belőle vagy 700 Mb-t.)
- Nem vagyok benne biztos, de mintha lett volna egy ilyen menüpont a "tárhely" menüpontnál: letöltés és telepítés az Sd kártyára. Ha volt, akkor ez a lehetőség eltünt.
- Már a kötelező programok frissítéseit sem tudja letölteni és telepíteni a fent leírtak miatt.
- Ha bármilyen programot is szeretnék letölteni, akkor is a belső memóriába (a maradék 300 Mb-ra) töltené le, és persze egy hibaüzenetet ír ki, hogy nincs elég memória.
- Ha tényleg volt ilyen menüpont a tárhely menünél, akkor jól tönkrevágták a tabimat.
- A külső Sdkártya foglalatban pedig egy 32 Gb-os kártya pihen.
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogyan tudnám végre használhatóvá varázsolni a tabimat.

Köszönöm előre is a segítséget!


pén. márc. 31, 2017 12:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség