Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:17



Hozzászólás a témához  [ 1794 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Következő
Nokia 6280: Felőled kamera felőlem 3G mobil.. 
Szerző Üzenet
Hozzászólás 
Szabolcs írta:
Az orsz teszthet csak annyit fűznék hozzá, hogy szerintem nem teljesen fedheti a valóságot!...


Nem ez lenne az első...


kedd dec. 20, 2005 23:05
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 24, 2004 17:17
Hozzászólások: 879
Hozzászólás 
Szabolcs írta:
Sziasztok!

A legfrissebbi levél:

Tisztelt Club Nokia!

Mivel már kicsiny hazánkban is lehet kapni a 6270-es telefont (igaz csak független mobilboltokban), ezért gondolom Önök akik közelebb vannak a "tűzhöz" már biztos tudnak segíteni a 6280-as telefonnal kapcsolatban.

A kérdéseim a következőek lennének:

Mekkora a 6280-as készülék kijelzőjének FIZIKAI mérete? Nem a felbontás érdekel. Azt tudom! 240x320! Hanem az, hogy ha egy vonalzóval a kézben lemérnénk a kijelző látható képét akkor milyen értékeket kapnánk!!

A böngésző teljes képernyős módban, mit takar? Az egész képet csak a behozott Web/Wap oldal foglalja el és nincs semmilyen állapotsor sem alul sem felül, mint pl a 6230 esetében?

Videó lejátszásra képes a készülék, ezt szintln tudom! De teljes kijelzőn is le tudja játszani? Ha igen akkor ilyenkor elfordul a kép mint a fotózás esetében?

A videókba bele lehet tekerni vagy továbbra is csak elindí­tani és megállí­tani lehet mint a 6230 esetében?

A telefon képes-e megnyitni egy doc vagy pdf filet, pl olvasásra?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Tisztelettel: Kun Szabolcs


A válasz:

Tisztelt Kun Szabolcs!

A Nokia 6280-as készülék kijelzője kb. 4,5cm x 3,5cm méretű.

A készülék böngészőjében a megjelení­tés állí­tható teljes kijelzőre, ekkor csak az alsó választógombok, valamint a felső állapotsor (térerő, akkumulátor állapota) látszik.

A videófájlok lejátszásánál a készülék képes teljes kijelzőn megjelení­teni az adott tartalmat, ilyenkor (a kamerázáshoz hasonlóan) a kép 90 fokkal elfordul. A videólejátszásnál nincs lehetőség az előre vagy viszzatekerésre.

A telefon gyárilag nem képes megnyitni .doc illetve .pdf formátumu fájlokat, de elképzelhető, hogy a megjelenést követően elérhető lesz olyan alkalmazás, ami ezt lehetővé teszi.

Köszönjük, hogy kérdésével hozzánk fordult.

Üdvözlettel:

Club Nokia Careline



U.i.: a kijelző fizikai méretét, ígérem, többet nem hozom fel! De elfogadom, ha valaki azt mondja, kitartóan tudok "lovagoloni" egy témán :D :D

Ami viszont rossz hír, hogy a videókba továbbra sem lehet beletekerni :( :(

DE remélem tényleg lesz majd olyan alkalmazás amivel egy doc vagy pdf megnyitható lesz.

Csak egy kérdés :idea: Miért fontos ez neked annyira? :twisted: :?: :D


kedd dec. 20, 2005 22:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 139
Hozzászólás 
McLaca írta:
Attól függ, mire akarod haszálni. Ha csak presztízsből kell, akkor nyilván csak a jobb a jobb :), de ha "átlagos" felhasználó vagy, akkor még a 6111 is sok lehet. A 160×128-as kijelző egyáltalán nem rossz, vagy kicsi, főleg a 262k színmélység miatt. Igaz, a 23MB memória kevés, mert nem bővíthető.
A 6280-ban csak 10MB van, viszont bővíthető.

Üdv!


Az a helyzet, hogy most egy samsung e720-at használok, amiben kicsit több mint 23mb van. Főleg ezért visszalépésnek érezném 6111-et. Kijelzőről meggyőztél :) pgsm 3g nem tudom mikor jut el megyeszékhelyekre, de akkor se biztos hogy nagyon használnám. Tudásban 6270 lenne az igazi, de az meg csúnya és nagy.


kedd dec. 20, 2005 22:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Andee írta:
Orosz teszt már van mobile-review-n aszerint tudományos számológépe van.


Az orsz teszthet csak annyit fűznék hozzá, hogy szerintem nem teljesen fedheti a valóságot!

Miért?

Mert ha összehasonlítjátok a 7370 tesztjével akkor észrevehető, hogy:
- ugyanaz a téma van beállítva (elképzelhető)
- a screenshot-ok teljesen megegyeznek, ha összeveted akkor egyezik az idő, a könyvtárak mérete, a kijelölő sáv mindenhol ugyanott van, stb.

Tehát "hamisítottak" egy tesztet! Kár!


kedd dec. 20, 2005 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Attól függ, mire akarod haszálni. Ha csak presztízsből kell, akkor nyilván csak a jobb a jobb :), de ha "átlagos" felhasználó vagy, akkor még a 6111 is sok lehet. A 160×128-as kijelző egyáltalán nem rossz, vagy kicsi, főleg a 262k színmélység miatt. Igaz, a 23MB memória kevés, mert nem bővíthető.
A 6280-ban csak 10MB van, viszont bővíthető.

Üdv!


kedd dec. 20, 2005 16:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 139
Hozzászólás 
Azt hiszem megvan a következő telefonom:) Már csak attól tartok, hogy 99.9x46x21-es telefont nem éppen nőknek szánták:) Mindenesetre jó lenne már élőben látni.
Ebből a szempontból a nokia 6111-et találták ki nekem, de abban meg 128*160-as kijelző és 23mb memória nem tetszik:(
Orosz teszt már van mobile-review-n aszerint tudományos számológépe van.


kedd dec. 20, 2005 15:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Fel kell szeletelni a filmeket 10 perces darabokra :D
Ha a filmlejátszó (gondolom, ez is a Real) támogatja a playlistet, akkor ez a tökéletes megoldás.
Persze viccnek szántam, senki nem fog ennyit szórakozni egy filmmel.

Üdv!


kedd dec. 20, 2005 0:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok!

A legfrissebbi levél:

Tisztelt Club Nokia!

Mivel már kicsiny hazánkban is lehet kapni a 6270-es telefont (igaz csak független mobilboltokban), ezért gondolom Önök akik közelebb vannak a "tűzhöz" már biztos tudnak segíteni a 6280-as telefonnal kapcsolatban.

A kérdéseim a következőek lennének:

Mekkora a 6280-as készülék kijelzőjének FIZIKAI mérete? Nem a felbontás érdekel. Azt tudom! 240x320! Hanem az, hogy ha egy vonalzóval a kézben lemérnénk a kijelző látható képét akkor milyen értékeket kapnánk!!

A böngésző teljes képernyős módban, mit takar? Az egész képet csak a behozott Web/Wap oldal foglalja el és nincs semmilyen állapotsor sem alul sem felül, mint pl a 6230 esetében?

Videó lejátszásra képes a készülék, ezt szintln tudom! De teljes kijelzőn is le tudja játszani? Ha igen akkor ilyenkor elfordul a kép mint a fotózás esetében?

A videókba bele lehet tekerni vagy továbbra is csak elindí­tani és megállí­tani lehet mint a 6230 esetében?

A telefon képes-e megnyitni egy doc vagy pdf filet, pl olvasásra?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Tisztelettel: Kun Szabolcs


A válasz:

Tisztelt Kun Szabolcs!

A Nokia 6280-as készülék kijelzője kb. 4,5cm x 3,5cm méretű.

A készülék böngészőjében a megjelení­tés állí­tható teljes kijelzőre, ekkor csak az alsó választógombok, valamint a felső állapotsor (térerő, akkumulátor állapota) látszik.

A videófájlok lejátszásánál a készülék képes teljes kijelzőn megjelení­teni az adott tartalmat, ilyenkor (a kamerázáshoz hasonlóan) a kép 90 fokkal elfordul. A videólejátszásnál nincs lehetőség az előre vagy viszzatekerésre.

A telefon gyárilag nem képes megnyitni .doc illetve .pdf formátumu fájlokat, de elképzelhető, hogy a megjelenést követően elérhető lesz olyan alkalmazás, ami ezt lehetővé teszi.

Köszönjük, hogy kérdésével hozzánk fordult.

Üdvözlettel:

Club Nokia Careline



U.i.: a kijelző fizikai méretét, ígérem, többet nem hozom fel! De elfogadom, ha valaki azt mondja, kitartóan tudok "lovagoloni" egy témán :D :D

Ami viszont rossz hír, hogy a videókba továbbra sem lehet beletekerni :( :(

DE remélem tényleg lesz majd olyan alkalmazás amivel egy doc vagy pdf megnyitható lesz.


hétf. dec. 19, 2005 22:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
An-Dante.. írta:
A háttérben futó Java alkalmazások "hivatalos" bevezetésére a Java MIDP 3.0 bevezetése előtt nem lehet számítani! Ugyanakkor várhatóan már elötte is lesznek gyártófüggő megoldások! Erre utal az új SonyEricsson telefonokban az "Activity" gomb mely a párhuzamosan futó alkalmazásokat lenne hivatott listázni, de egyelőre csak a rádió és zenelejátszó futhat háttérben..


Nem csak a médialejáccó :)

Bármelyik java alkalmazást le lehet tenni háttérbe :) (W800i)
Viszont egyszerre csak 1 alkalmazás futtatható. (hiányzik is az S60)
De arra jó ha mondjuk szótárazás/NFS UG közben kell hívást indítanom vagy megírni 1 sms-t :)


vas. dec. 18, 2005 15:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Rian írta:
McLaca: az ntfs egy fájlrendszer:) szerintem Te NTSC-t akartál írni :)
Ott a pont! :D

Gőzöm sincs, miért írtam el, de 3 betű stimmelt ;)
Köszi a korrekciót!

Üdv!


szomb. dec. 17, 2005 10:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
McLaca: az ntfs egy fájlrendszer:) szerintem Te NTSC-t akartál írni :)


szomb. dec. 17, 2005 5:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Nem bizony, egy kicsit hosszúkásak a képpontok a 3510i-ben meg a simába is, de ott nem érdekes, betűknek mindegy..


szomb. dec. 17, 2005 2:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Abban nem négyzet? 96×65 a felbontása, mint az előde monokróm kijelzője. Fizikai méreteiben is ugyanakkora. Viszont a fehér szín ismeretlen számára :)

Üdv!


szomb. dec. 17, 2005 2:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
A Nokia a 3510i óta nem mert olyat csinálni, hogy nem négyzet alakú pixeleket épít be a kijelzőbe!
MÉG CSAK AZ KÉNE..


szomb. dec. 17, 2005 0:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Zoltanfi írta:
Akkor egy kis matekóra: 320/4=80, 240/3=80 Hmm?
A kijelző egyébként 33×44 mm-es..
Nem lett volna egyszerűbb (320/240)/(4/3)=1-gyel? :D

Szabolcs írta:
Sem alul sem pedig felül nincs semmilyen állapotsor? Csak a megtakinteni kívánt oldal foglalja el az egész teret?
Szerintem igen.

Rian írta:
Mi van az NTFS-sel ? :D
.
.
McLaca: szerinted milyen arányú a kijelző?
NTFS lehetne a 30fps miatt - ha a felbontása nem VGA lenne. Mármint a videónak.
Nekem hosszabbnak tűnt a kijelző fizikai méreteiben (a felbontásában nem kételkedtem a 4:3 arányban, osztani én is tudok :D), lehet, csak azért, mert állítva van. De az egyik képen körbevágtam a kijelzőt és Irfanban teljes képernyőn megjelenítettem arányos resamplinggel, és valóban kitöltötte a teljes kijelzőt, ami szintén 4:3-as ugyebár :) 1280×800-as kijelzővel gondban lennék...
Így már minden ok, de szemre tényleg nem ilyennek látszott.

Üdv!


szomb. dec. 17, 2005 0:00
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kép

Mondjuk már tudjátok.. :)


pén. dec. 16, 2005 13:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Nem értem miről beszéltek :D

Mi van az NTFS-sel ? :D
Hát persze hogy 3:4-es képaránya van a kijelzőnek :)
Persze nem fogtam még a kezemben, de a specifikációbol eléggé világos.


McLaca: szerinted milyen arányú a kijelző?


pén. dec. 16, 2005 4:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Akkor egy kis matekóra: 320/4=80, 240/3=80 Hmm?
A kijelző egyébként 33×44 mm-es..


pén. dec. 16, 2005 2:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
McLaca írta:
Peti93 írta:
Ha 30FPS lenne, akkor Hawaii lenne :D
Nem, akkor NTFS lenne, de mégsem, mert az nem 640×480 :D

A Nokia szerint tud teljes képernyőn videót visszajátszani (a RealPlayerrel), de azt nem írja, elfordított kijelzővel megy-e ez neki. Azonban ezzel lesz egy kis probléma: bár a kijelző felbontása 320×240, tehát megfelel(ne) a 4:3 képaránynak, azonban a kijelző fizikai méretei nem 4:3 arányúak, tehát a videó összenyomva jelenhet meg teljes képernyőn.
A böngészője is megy teljes képernyőn.

Üdv!


A böngésző teljes képernyőn, ez pontosan mit jelent? Sem alul sem pedig felül nincs semmilyen állapotsor? Csak a megtakinteni kívánt oldal foglalja el az egész teret? Mert az igen-igen jó!

A kijelző fizikai mérete szerintem 31x40mm lesz, mert talán a 7370-ben is olyan kijelző van mint ami a 6270-6280-ban is megtalálható. A http://www.mobile-review.com/review/nokia-7370-en.shtml oldalon pedig a fent említett fizikai méretet írják. Akkor pedig a 4:3 arány egy mm kivételével megvalósul.


csüt. dec. 15, 2005 22:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Peti93 írta:
Ha 30FPS lenne, akkor Hawaii lenne :D
Nem, akkor NTFS lenne, de mégsem, mert az nem 640×480 :D

A Nokia szerint tud teljes képernyőn videót visszajátszani (a RealPlayerrel), de azt nem írja, elfordított kijelzővel megy-e ez neki. Azonban ezzel lesz egy kis probléma: bár a kijelző felbontása 320×240, tehát megfelel(ne) a 4:3 képaránynak, azonban a kijelző fizikai méretei nem 4:3 arányúak, tehát a videó összenyomva jelenhet meg teljes képernyőn.
A böngészője is megy teljes képernyőn.

Üdv!


csüt. dec. 15, 2005 21:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Azt nem nézte valamelyikőtök, hogy a videókat azt teljes kijelzőn játsza-e le? Ugyanis én a 6230-is képes voltam végignézni a Szilajt! Ha pedig ezen tényleg "ful screen" tudná az igen komoly lenne!


csüt. dec. 15, 2005 21:42
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ha 30FPS lenne, akkor Hawaii lenne :D


csüt. dec. 15, 2005 20:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
2006 első negyedévére ígérgette a Nokia, VGA videót garantáltan tud, előző HSZ-embe menet közben be is tettem egy újabb VGA videóról linket, csak közben írtatok :D
A VGA videó élességre egész jó, a fehéregyensúly és kontraszt nem tökéletes ("túlexponálja a videót olykor"), de már ez is valami. Nem hullámzik a VGA videó annyira, mint a 6270 QCIF-je. Igaz, a VGA csak 15fps.
A fentebb általam a 6270 topicból átrakott drrobi-féle HSZ-ben is van VGA videó, és egy képsorozat, amin látszik, hogy a menüben állítható a VGA felbontás is videónak.

Üdv!


csüt. dec. 15, 2005 20:22
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Szabolcs:

Nagyon kellemes, és okos készülék, nekem nagyon bejön. A méretekkel minden rendben van. :)
Gyors volt a menüje.
CIF-et biztosan tud!
A fényképezésnél gyors, hamar követi a változásokat.
Szerintem a 6280 szebb képeket csinál. Vagyis kijelzőről nézve.

OFF: Én meg T610-hez vagyok szokva, és a 6280 nem nagy, de a 6270 igen...

Nincs mit! :) Valahogy Január vége, vagy Február eleje... Valahogy így: )


csüt. dec. 15, 2005 20:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Húh. Ezt sajnos nem tudom, igazából nem is nagyon figyeltem.
Majd valaki csak tudja majd :)


csüt. dec. 15, 2005 20:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Akiknek sikerült kézbe fogni, azoknak megy a kérdés!

Milyen volt??? Menü lassú vagy gyors? A videó tényleg Vga lehetőséget is tartalmaz? Milyen gyors fényképezésnél? Gyorsan exponál és menti vagy lassan? Képei jobbak vagy rosszabbak mint a 6270 készítettek?

Érzésre nem volt nagydarab, mert amikor én egy 6270-est kipróbáltam akkor olyan masszívnak és méretesnek tünt. Lehet csal azért mert egy 6230-as formájához vagyok szokva:-))))

U.i: kösz a kijelzőre a választ. Megnyugtató, hogy a fizikai méret megegyezik meert az a kijelző elég méretes :D

Előre is köszönöm a válaszokat! Megjelenésről mondtak valamit, hogy mikorra várható?


csüt. dec. 15, 2005 20:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A kijelzőjük egy és ugyanaz.

De ha már kijelző:
http://img490.imageshack.us/img490/2131/rimg00760ap.jpg
Balra 6280, jobbra S700i. Kinek melyik tetszik jobban? Nekem az, amelyikben a fehér az fehér :D (tehát a 6280-é).

Újabb VGA videó: http://www.savefile.com/files3.php?fid=1777158

A 6280-as ára magyarországi viszonylatban szerintem (és az eddigiekből kiindulva) hajegyű lesz függetlenül, de nem fogja elérni a 110k-t. Előfizetéssel így nyugodtan lehet kb. 70 ezresre számítani.
Lehet, hogy a 6270 alján lévő plusz hely a feltolást segítené, de a 6280-asban ez sokkal elegánsabban van megoldva. A kijelző alatti kis domborulattal, ami mind felfelé, mind lefelé egyszerűbb megoldás szerintem, és kézreállóbb is.
Azt esetleg a tapizás közepette nem sikerült megállapítani, hogy sima sines csúszó megoldás van benne, vagy esetleg gördülőcsapágyas, mint a 8800-ban?

Kár, hogy fekete kijelző körüli előlappal nem fog kijönni, mint az amcsi verzió.

Üdv!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára McLaca csüt. dec. 15, 2005 20:18-kor.



csüt. dec. 15, 2005 20:02
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nekem viszont mind a kettőt sikerült tapiznom, és egyértelmű, hogy a 6270 sokkal rosszabb...
A 6270 alján az a feltolónak szánt bigyuszka egy ****-t sem ér, mivel lehet, hogy feltolásban jól jön, de letolásnál annál inkább nem!! Tehát úgy, ahogy van, szinte nincs értelme... Meg hát nagyobb, butább....

Jah, a T-Mobile Multimédianapon sikerült..


csüt. dec. 15, 2005 18:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Maradjunk annyiban, hogy volt alkalmam. Viszont a 6270-est még nem tapiztam, nem tudom, hogyan viszonyul a kijelző.


csüt. dec. 15, 2005 14:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Bagyu írta:
A 6280-as sebessége teljesen jó volt, amit én nyomogattam, pedig az még unofficial SW verziós volt (és nem magyar).


HOL? HOL? HOL? volt lehetőséged nyomogatni, kipróbálni?

A kijelző fizikai mérete tényleg akkora mint a 6270 esetében?

Remélem a voda felveszi majd a 3G készülékei közé mert a hűségem lejárt és egyenlőre semmi sem indította be a fantáziámat a kínálatukban.

Ha kijönne egy 60-70E árral előfizetéses készülékként akkor biztos befizetnék rá.


csüt. dec. 15, 2005 12:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
A 6280-as sebessége teljesen jó volt, amit én nyomogattam, pedig az még unofficial SW verziós volt (és nem magyar).


csüt. dec. 15, 2005 12:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Remélem, még nem volt, csak keverednek a topicok :D
A 6270 topicjából átollózva:
drrobi írta:
N6280-al készített képek.

http://www.mobilemag.ch/forum/index.php ... ntry168015

És N6280-al felvett video. VGA 15/sec

http://www.mobilemag.ch/forum/index.php ... 3532&st=30

+ egy fotó, hogy VGA videófelvételre is képes a teló.

http://photobucket.com/albums/a85/moby_ ... age028.jpg


Üdv!


csüt. dec. 15, 2005 1:27
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kinek nem.. ;)


csüt. dec. 08, 2005 16:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Húúú... nekem kell egy 6280-as!
Mondjuk a sebességéről még semmi infó azóta sem. Azt hiszem, a már lassan korosodó 6230i helyett erre cserélek.

Üdv!


csüt. dec. 08, 2005 3:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
bakker, nem is néztem, hogy nincs benne 900mhz. de itt is UMTS1900-at írnak... :? akkor az usában ezek szerint nem ugyanolyan 3G hálózat van/lesz, mint itt.
viszont szerintem van értelme kihozni, van akinek nem kell a 2mpx, és videótelefonálni sem akar. végülis akkor jó, ha van választék, nem kell minden telefont 500millió példányban eladni.


vas. dec. 04, 2005 11:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Odo írta:
Megelőztek! :)


De mivel nincs 2. kamerája, így semmi értelme kihozni... :) Még a végén a 6270 többet tud :D


vas. dec. 04, 2005 10:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
USA-ba szánták, nem tudja a 900 MHz-et.


Megelőztek! :)


vas. dec. 04, 2005 10:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
  • Band UMTS 1900Mhz, GSM 850/1800/1900Mhz
  • Data GPRS/EDGE/UMTS
  • Size Unknown
  • Weight 115g (4.05oz)
  • Battery Life Unknown
  • Main Display 262k color TFT LCD, 240x320 pixel resolution
  • Sub-Display N/A
  • Camera Yes, 1 megapixel resolution
  • Video Video capture at VGA resolution, 15 frames per second
  • Messaging MMS/EMS/SMS
  • Email Yes
  • Bluetooth Yes
  • Infrared No
  • Java Yes
  • Polyphonics Yes
  • Memory Unknown on board memory, miniSD expansion slot
  • Availability Q1 2006 (manufacturers estimate)


És ha jól tudom, akkor ez Amerikának készült.. :)


vas. dec. 04, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Kép

Nokia 6282:
a N6280 egykamerás változata. amennyire észrevettem minden ugyanaz, csak képalkotás terén nem olyan fejlett (1mpx, és nincs videóhívásra második kamera).

viszont feketében szerintem szebb :) és ami érdekes, hogy ilyen színben úgy tűnik, hogy alig van 1mm a kijelző széle, és a telefon széle közt, pedig méretben elvileg ugyanakkora, mint a 6280.


vas. dec. 04, 2005 10:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Én ezen a weboldalon szoktam kérdezni:

http://www.nokia.hu/email/


szer. nov. 23, 2005 18:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Szabolcs írta:
Hello!

Mindn héten van egy kis levelezésem a Nokia Ügyfélszolgálattal :D

Az eheti levél:

Tisztel Club Nokia Ugyfelszolgalat!

A 6280-as telefonnal kapcsolatban lenne egy par kerdesem! Mivel mar az
europai weboldalon nem szerepeel alatta a hamarosan felirat, ezert
gondolom kis hazankban is heteken belul megjelenik.

Tehat a kerdesek:

1. A telefon a felvett vagy ratoltott, termeszetesen megfelelo
formatumu, videot kepes-e a teljes kijelzon lejatszani, mint ahogyan a
konkurencia modelljei (SE K750 vagy Samsung D600)?

2. a fenykepezo modulnal lehet-e feheregyensulyt illetve hasonlo
finomitasokat allitani?

3. a szamologep a hagyomanyos (alapmuveletekre kepes) vagy ebbe a
modellben is a 7370-ben megtalalhato tudomanyos kerult bele?

4. képes-e szamitogephez kabellel csatlakoztatva hattertarolokent
funkcionalni, mint egy pendrive? Ha igen akkor csak a memoriakartya resz
vagy a telefon teljes memoriaja hasznalhato?

Elore is koszonom!

Tisztelettel. Kun Szabolcs Laszlo


A válasz:

Tisztelt Kun Szabolcs!

A 6280-as Nokia készülék várhatóan januárban jelenik meg
Magyarországon. A készüléken teljes kijelzőben játsza le a videokat. A
kamera résznél van fehérfény egyensúly és egyébb beállí­tható
funkció. A számológép hagyományos, alapvető funkciókkal ellátva.
A készülék háttértárolóként is funkcionál, de csak a memória
kártyára menti az adatokat.
Köszönjük, hogy kérdésével hozzánk fordult.

Üdvözlettel:

Club Nokia Careline


Hülye kérdésem van - és bocs akit zavar, de lusta vagyok. Milyen mail címre kell nekik írni?


szer. nov. 23, 2005 16:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hello!

Mindn héten van egy kis levelezésem a Nokia Ügyfélszolgálattal :D

Az eheti levél:

Tisztel Club Nokia Ugyfelszolgalat!

A 6280-as telefonnal kapcsolatban lenne egy par kerdesem! Mivel mar az
europai weboldalon nem szerepeel alatta a hamarosan felirat, ezert
gondolom kis hazankban is heteken belul megjelenik.

Tehat a kerdesek:

1. A telefon a felvett vagy ratoltott, termeszetesen megfelelo
formatumu, videot kepes-e a teljes kijelzon lejatszani, mint ahogyan a
konkurencia modelljei (SE K750 vagy Samsung D600)?

2. a fenykepezo modulnal lehet-e feheregyensulyt illetve hasonlo
finomitasokat allitani?

3. a szamologep a hagyomanyos (alapmuveletekre kepes) vagy ebbe a
modellben is a 7370-ben megtalalhato tudomanyos kerult bele?

4. képes-e szamitogephez kabellel csatlakoztatva hattertarolokent
funkcionalni, mint egy pendrive? Ha igen akkor csak a memoriakartya resz
vagy a telefon teljes memoriaja hasznalhato?

Elore is koszonom!

Tisztelettel. Kun Szabolcs Laszlo


A válasz:

Tisztelt Kun Szabolcs!

A 6280-as Nokia készülék várhatóan januárban jelenik meg
Magyarországon. A készüléken teljes kijelzőben játsza le a videokat. A
kamera résznél van fehérfény egyensúly és egyébb beállí­tható
funkció. A számológép hagyományos, alapvető funkciókkal ellátva.
A készülék háttértárolóként is funkcionál, de csak a memória
kártyára menti az adatokat.
Köszönjük, hogy kérdésével hozzánk fordult.

Üdvözlettel:

Club Nokia Careline


szer. nov. 23, 2005 15:36
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Valahogy úgy...


szer. nov. 23, 2005 13:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Peti93 írta:
Azért az érdekes, hogy a Nokia 6270 nagyobb, és nem is tud 3G-t... :)


Nagyobb, butább, és csúnyább is:)


szer. nov. 23, 2005 13:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Azért az érdekes, hogy a Nokia 6270 nagyobb, és nem is tud 3G-t... :)


szer. nov. 23, 2005 13:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2473
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Zoltanfi írta:
Eme kép tanulsága szerint legalább 33×44 mm-es az a kijelző!
Kép


Nyugodtan linkelhetted volna a képet az én tárhlyemről is, ha már egyszer úgyis én ollóztam össze! A kép nem 100%-ig méretarányos, mivel mint látható, minden kép renderelt press fotó, nu és ezeket mréeteztem át egymáshoz! Mindenesetre a lényeges méretbeli eltérések jól látszanak a képen.


szer. nov. 23, 2005 9:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sam Fisher írta:
Igen
Nem jók az adatok..
Samsung D600 kijelzője 2.0 coll
Nokia 6270 6280 kijelzője 2.2 coll.


Elfogadom az építő kritikát. 2,2 coll! Nem semmi! De így csak a kíváncsiságom nőtt milyen is lesz ez a telefon a való életben :-)
Remélem nem tökölnek már sokat a Nokianál!!


szer. nov. 23, 2005 8:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 24, 2004 18:17
Hozzászólások: 3571
Hozzászólás 
Igen
Nem jók az adatok..
Samsung D600 kijelzője 2.0 coll
Nokia 6270 6280 kijelzője 2.2 coll.


szer. nov. 23, 2005 7:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Szabolcs írta:
Nokia 6270/6280/7370: 240x320 / 262k / 31x40mm

Eme kép tanulsága szerint legalább 33×44 mm-es az a kijelző!
Kép


szer. nov. 23, 2005 0:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Darth Smoke írta:
Nos, lehet hogy a Nokia Magyarország szerint 2006 januárjában jelenik meg a telefon, de a Nokia oldalán eltűnt a coming soon és elérhető a PC Suite is, azaz kijött a készülék. A 6270 még nem, de a mobile-review szerint ahhoz is kijött már az első szoft. 8)

(by Darth Smoke)


IGEN! Ezt vártuk már elég rég óta! Akkor most már lehet vadászni a helyeket, hogy hol lehet megtalálni a telefont, lehet nyomkorászni! :) :wink:


kedd nov. 22, 2005 18:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1794 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség