Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:08



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 3774 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
outlaw_of_lowland írta:
Ákoska, hogy mondják azt magyarul, ha olyan beszélgetésbe szólsz bele kérés/kérdezés nélkül, ami másik 2 ember közt zajlik, s olyan kérdésre adsz választ, amit nem neked intéztek?


Én nem látok bele mások privát üzeneteibe, ezért másokra nem tartozó, kettőtök közt zajló beszélgetéseket nem láthatok.
Macika nem említette, hogy ilyen folyna köztetek. Amit ide írsz, ahhoz kérés/kérdezés nélkül bárki szólhat, akinek írásjoga van, nem magánbeszélgetés. Kérdésed egy nyílt fórumon értelmezhetetlen.

Görcsösen ragaszkodsz a nyilvánossághoz, beleszólást viszont nem szeretnél. Ez így nem összeegyeztethető. Ezt évtizedek óta Te is tudod, de szívesen leírom Neked külön is.

Érzem, hogy igen hamar ez a topik is bezárul. A régi pörgés hiánya miatt egy, az alfórum témáját nem érintő csevelyszoba megléte okafogyottá vált, "normális" OFFtopik beszélgetés már nem folyik itt.
Egyes régi-új tagok beteljesületlen ifjúkorán és örök sérelmein nem áll módunkban segíteni, nem is a fórum feladata.

Szerk.: a téma zárul MOST. Aki nosztalgiázna, annak itt az eddigi anyag, viszont elég volt a parttalan, süketek párbeszéde típusú múltidézésből, itt most már más nincs.
Ha valaki megfellebbezhetetlen okot tud az újranyitásra, küldje el PÜben.


vas. júl. 21, 2013 1:43
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Laci_L írta:
Macika írta:
...

Az egyik hsz-ed törölheted, mert valamiért duplán jelent meg. Érdekes módon két értesítés is jött róla ugyanazokkal az adatokkal.

Érdekes, elvileg azonos időponttal nem is engedhetne a fórummotor megjelenni azonos tartalmú postot... ;)


szer. júl. 10, 2013 21:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika írta:
...

Az egyik hsz-ed törölheted, mert valamiért duplán jelent meg. Érdekes módon két értesítés is jött róla ugyanazokkal az adatokkal.


szer. júl. 10, 2013 20:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
outlaw_of_lowland írta:
charlie856 írta:
OFF
Üdv mindenkinek !
Ezer éve nem jártam erre ...... remélem olyan a fórum mint rég ...


A fórum már jó ideje nem "olyan", mint régen!
De a fórumozók egy része viszont pontosan ugyan "olyan"! Nem változtak semmit az évek alatt.



Akoska írta:
Nem ez a kérdés, hanem:

miért jöttél vissza, ha már többszörös ígéretünk van Tőled, hogy végre távol maradsz és bizton állítod, hogy nem érdekel ez a fórum?
Mégis ideesz a fene, hogy okoskodjál, a fórum fő témáját kerülöd, hasznos tag-e vagy?
A fórum maradéka jól megvan nélküled és óvodás marakodásod nélkül.


Ákoska, hogy mondják azt magyarul, ha olyan beszélgetésbe szólsz bele kérés/kérdezés nélkül, ami másik 2 ember közt zajlik, s olyan kérdésre adsz választ, amit nem neked intéztek?

Kérlek idézd be nekem a Fórum Szabályzatnak azt a pontját, amiben részletesen tájékoztatjátok a T. Fórumozót, hogy csak akkor van itt helye, ha hasznos tag, illetve milyen jellemzők figyelembe vételével, s mely személyek döntik el, ellenőrzik időről időre, hogy ki az, aki hasznos tag-e?! :hm:


De akkor újra, hátha most:
Macika,
- miért töröltél több júniusi hozzászólást az OFF topikból?
- miért zártad be az OFF-ot?

Továbbra is várom az első HASZNOS, MOBILtémába vágó hozzászólást tőled.

Majd ha képes leszel ilyeneket írni, akkor lesz jogod bármit is számon kérni rajtam, aki viszont rengeteget segít másokon mobiltémában.


szer. júl. 10, 2013 19:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
outlaw_of_lowland írta:
... olyan beszélgetésbe szólsz bele kérés/kérdezés nélkül, ami másik 2 ember közt zajlik ...

Én is beleszólok, bár nem voltam megszólítva.

Ez egy nyilvános fórum, ahol a fórum szabályok, a józan ész, és a Magyarországon kialakult beszélgetési normák között lehet kommunikálni (vannak országok, ahol szinte bármit írhat bárki, de voltam olyan helyen is, ahol az itt kifogásolt szöveg töredékéért is börtön jár).

Azaz ez a hely nem egy magánfórum (bár magánpénzből tartják fenn), így mindenki elmondhatja a véleményét. ha kérdezték, ha nem. :shock:

Kritizálni, írogatni bármit pedig addig lehet, amíg az említett szabályokat durván át nem lépi valaki. Ezért bíztak meg néhány tagot a moderálási feladatokkal. Ez van. :wink:


szer. júl. 10, 2013 18:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 17, 2013 12:55
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: a magban
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
charlie856 írta:
OFF
Üdv mindenkinek !
Ezer éve nem jártam erre ...... remélem olyan a fórum mint rég ...


A fórum már jó ideje nem "olyan", mint régen!
De a fórumozók egy része viszont pontosan ugyan "olyan"! Nem változtak semmit az évek alatt.



Akoska írta:
Nem ez a kérdés, hanem:

miért jöttél vissza, ha már többszörös ígéretünk van Tőled, hogy végre távol maradsz és bizton állítod, hogy nem érdekel ez a fórum?
Mégis ideesz a fene, hogy okoskodjál, a fórum fő témáját kerülöd, hasznos tag-e vagy?
A fórum maradéka jól megvan nélküled és óvodás marakodásod nélkül.


Ákoska, hogy mondják azt magyarul, ha olyan beszélgetésbe szólsz bele kérés/kérdezés nélkül, ami másik 2 ember közt zajlik, s olyan kérdésre adsz választ, amit nem neked intéztek?

Kérlek idézd be nekem a Fórum Szabályzatnak azt a pontját, amiben részletesen tájékoztatjátok a T. Fórumozót, hogy csak akkor van itt helye, ha hasznos tag, illetve milyen jellemzők figyelembe vételével, s mely személyek döntik el, ellenőrzik időről időre, hogy ki az, aki hasznos tag-e?! :hm:


De akkor újra, hátha most:
Macika,
- miért töröltél több júniusi hozzászólást az OFF topikból?
- miért zártad be az OFF-ot?


szer. júl. 10, 2013 15:11
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
charlie856 írta:
OFF

Üdv mindenkinek !

Ezer éve nem jártam erre , valamikor régen még itt kezdtem a mobilos korszakom ami azóta is tart kisebb nagyobb lendülettel . Néztem a profilom , ha jól emlékszem a 2004 es csatlakozásom nem a pontos dátum volt ??! Előbb lehetett .
Mostmár többet leszek , remélem olyan a fórum mint rég ...

Üdv mindenkinek , Macika ,Akoska ,Guni és a többiek ... :D

Neked is! :)


szer. júl. 10, 2013 1:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
charlie856 írta:
... Előbb lehetett ...
... remélem olyan a fórum mint rég ...

Az bizony lehet, ha már a régi Lx Fórumon is ott voltál. A legkorábbi dátum a konvertálás ideje: 2004 márc. 24, 14:43

A Fórum nem a régi. Sokan leléptek. Nem pörög, az biztos. Az okokat többen másként látják, de attól még nem úgy van ahogy gondolják. Ez mondjuk semmit sem változtat a tényen: kevesen vannak. :|


kedd júl. 09, 2013 16:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 122
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
OFF

Üdv mindenkinek !

Ezer éve nem jártam erre , valamikor régen még itt kezdtem a mobilos korszakom ami azóta is tart kisebb nagyobb lendülettel . Néztem a profilom , ha jól emlékszem a 2004 es csatlakozásom nem a pontos dátum volt ??! Előbb lehetett .
Mostmár többet leszek , remélem olyan a fórum mint rég ...

Üdv mindenkinek , Macika ,Akoska ,Guni és a többiek ... :D


kedd júl. 09, 2013 14:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Nem ez a kérdés, hanem:

miért jöttél vissza, ha már többszörös ígéretünk van Tőled, hogy végre távol maradsz és bizton állítod, hogy nem érdekel ez a fórum?

Mégis ideesz a fene, hogy okoskodjál, a fórum fő témáját kerülöd, hasznos tag-e vagy?

A fórum maradéka jól megvan nélküled és óvodás marakodásod nélkül.


hétf. júl. 08, 2013 16:03
Profil ICQ
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 17, 2013 12:55
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: a magban
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika,
- miért töröltél több júniusi hozzászólást az OFF topikból?
- miért zártad be az OFF-ot?

Tiszta paramnéziám van.
Annak idején is pont ugyanígy jártál el!
Hip-hip HURRÁ, hogy soha nem változol!
De ezzel is csak azt ismered el, hogy nekünk van igazunk.


hétf. júl. 08, 2013 15:09
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 29, 2013 16:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
En oket ajanlom a kerdesben: http://www.b*****sms.com/


szer. máj. 29, 2013 16:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
A kérdés nem vonatkozott a jogszabályi megfelelésre, a kérdés arra vonatkozott, hogy lehetséges-e.
A válasz (és hozzátettem azt is hogy sajnos) az, hogy lehetséges.

Most én nem állok neki feltúrni az internetet hogy találok-e olyat ahol ezt ingyen és magamtól kamu adattal meg tudom-e tenni. A kérdés technikai részét válaszoltam meg.


szomb. márc. 23, 2013 14:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
joc_ írta:
A hogyant nem tudom, de technikailag bizonyos hogy lehetséges.
Pl. a 999sms, olcsosms, http://www.seeme.hu, stb... is képes a beregisztrált telefonszámodat feltüntetni feladóként, pedig nyilván nincs náluk, tehát ténylegesen nem arról indul az sms.
A feladó akár szöveges is lehet.

http://www.olcsosms.hu/index.php?1364038574

..... a jogszabályoknak megfelelően.

Ezen kívül ugye ezek MIND fizetősek és logoltak, valamint NEM KAMU(!) regisztráció után kerülhet sor csak az első SMS elküldésére.


szomb. márc. 23, 2013 12:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
A hogyant nem tudom, de technikailag bizonyos hogy lehetséges.
Pl. a 999sms, olcsosms, www.seeme.hu, stb... is képes a beregisztrált telefonszámodat feltüntetni feladóként, pedig nyilván nincs náluk, tehát ténylegesen nem arról indul az sms.
A feladó akár szöveges is lehet.


szomb. márc. 23, 2013 8:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
joc_ írta:
Igen (sajnos) lehet.

Hogyan, érdekelne!
Légyszi!


szomb. márc. 23, 2013 1:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Igen (sajnos) lehet.


szomb. márc. 23, 2013 0:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
sziasztok,

egy aprónak tűnő, - talán láma - de számomra nem annyira apró kérdés.
Ha valaki küld valakinek egy smst, a célkészüléken megjeleníthető egy másik szám forrásként, mint amiről küldték?
Ma történetesen a fiam kapott egy elég obszcén smst egy számról.
A számot délután felhívtam, egy kedves idősebb hölgy vette fel, elmeséltem neki, Azt mondta délelőtt vásárolt, végig nála volt a telefonja, s nem is tud smst írni, fogadni is nehezen.
Most visszahívott a lánya, aki szintén nem értette a dolgot. Bemegy a szolgáltatóhoz s kér egy részletes hívás és sms listát, mert őt sem hagyja nyugodni a dolog.

Szerintetek hogy lehet ez?

üdv s köszi előre is.

Patika


pén. márc. 22, 2013 23:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
integral írta:
Ha nem írod, eszembe nem jutott volna megnézni. És nem is emlékeztem ilyen írásra a dobozon.


Hát, én is egész mást kerestem anno a dobozon, mikor ráleltem erre az infóra... :)


kedd márc. 05, 2013 13:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Trabi TM írta:
Ha telefonnal együtt vetted, akkor a csomagoláson elvileg fel volt tüntetve év/hónap szerint, legalábbis amit én vettem egyszer jó 2 éve, azon rajta volt. Ha nincs meg a doboz, akkor a 1220 tud max segíteni...


Telefonnal együtt vettem, tudom is hogy hol van a doboza...
Az van rája írva: "A csomagolás időpontja 2011. október"
Majd alatta, hogy a csomagolástól számítva 15 hónapig aktíválható. Az mennyi is? 2013 március, ha jól számolom.
Ha nem írod, eszembe nem jutott volna megnézni. És nem is emlékeztem ilyen írásra a dobozon.


hétf. feb. 25, 2013 20:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
registry írta:
A Blue Mobile-nál ingyen van az elveszett, ellopott kártya cseréje, elég pozitív.

Van még rajtuk kívül prepaid szolgáltató, ahol - ha az eredeti számom nem is feltétlenül kell vissza -, de a feltöltött egyenlegem legalább olcsón visszakaphatom?

Illetve postpadnél nyilván nem fizettem előre, ott mi a gyakorlat, ha nem akarom kifizetni az átlag 5000 Ft elvesztési díjat? :)

Nem tudok róla, hogy lenne olyan szolgáltató (bevallom, a Blueról sem tudtam ezt) ahol ingyen cserélik.
A Telenorról tudom, hogy ha microSIM-et kérsz, akkor ingyen cserélik olyanra (vagy a náluk levű eszközzel (egy új kártyából) kivágják. Én ezt választottam, mert így masszívan visszarakható volt a keretbe és használható volt slot-in méretű SIM-ként is.

Postpaidnél amúgy nem tudok róla, hogy lehetne így "ügyeskedni".


kedd feb. 12, 2013 23:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 31, 2009 19:18
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
A Blue Mobile-nál ingyen van az elveszett, ellopott kártya cseréje, elég pozitív.

Van még rajtuk kívül prepaid szolgáltató, ahol - ha az eredeti számom nem is feltétlenül kell vissza -, de a feltöltött egyenlegem legalább olcsón visszakaphatom?

Illetve postpadnél nyilván nem fizettem előre, ott mi a gyakorlat, ha nem akarom kifizetni az átlag 5000 Ft elvesztési díjat? :)


kedd feb. 12, 2013 19:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
integral írta:
Telenor Praktikum készülékes csomagban a SIM meddig aktíválható?


Ha telefonnal együtt vetted, akkor a csomagoláson elvileg fel volt tüntetve év/hónap szerint, legalábbis amit én vettem egyszer jó 2 éve, azon rajta volt. Ha nincs meg a doboz, akkor a 1220 tud max segíteni...


szer. jan. 02, 2013 18:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Kb. tavaly ilyenkor vettem, nem lett aktiválva. Meg van rajta 400 Ft kezdő egyenleg. Gondoltam, nem hagyom veszni :oops:


vas. dec. 30, 2012 16:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
integral írta:
Telenor Praktikum készülékes csomagban a SIM meddig aktíválható?

Szerintem ez így nincs megszabva, nekem sikerült már 2,5 éve vásárolt, bontatlan kártyát aktiválni, de volt már, hogy fél év után döglött, aktiválhatatlan volt egy másik.
Logikusan 1-2 órával a vásárlás, de legkésőbb az ajándékozás után szokták aktiválni a kártyát. Így ha biztosítanak egy fél évet mondjuk, az szinte minden esetben elég...
Az aktiválási idő a SIM sorozatának kiadásától számít és nem konkrétan a megvásárlástól.
Szerintem senki sem fog tudni pontos választ adni a "meddig"-re...


csüt. dec. 27, 2012 0:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Telenor Praktikum készülékes csomagban a SIM meddig aktíválható?


szer. dec. 26, 2012 20:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 26, 2012 9:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!

Van egy apró, de idegölő gondom! Kaptam Jézuskától egy Alcatel 993D-t! Dual SIM model, de egyik SIM kártyán tárolt telefonszámokat nem hajlandó kezelni. Mindkét kártyát felismeri, tudok hívást kezdeményezni bármelyik kártyáról,de annak a bizonyos kártyának a számait nem látja. Ha sokat faggatom, azt írja, hogy ezen a SIM kártyán nincsenek kapcsolatok.
Erre van valakinek tippje?


szer. dec. 26, 2012 9:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 30, 2012 14:26
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Szia Macika!
Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos választ!


pén. nov. 30, 2012 21:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
birkymilky írta:
Sziasztok!

Új vagyok még itt, ezért nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem. A kérdés az lenne, hogy a Sony Xperia P besárgult kijelzőjét a külső üveglappal együtt agy csak magában cserélik? Válaszotokat előre is köszönöm!

Gyári szervizben igen, csak együtt.
Sufniszervizben tuti megpróbálják külön (mert az harmadannyiba kerül), de nem lesz jó.
A nem gyári érintőpanelhez nincs kétoldalas, méretre vágott ragasztószalag, amivel pormentesen lehet rögzíteni az érintőpanelt a kijelző felé, persze ezt találékony szervizesek megoldják, csak hát az általában nem megfelelő, csak a gyári ragad úgy, ahogy az elvárható.


pén. nov. 30, 2012 17:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 30, 2012 14:26
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!

Új vagyok még itt, ezért nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem. A kérdés az lenne, hogy a Sony Xperia P besárgult kijelzőjét a külső üveglappal együtt agy csak magában cserélik? Válaszotokat előre is köszönöm!


pén. nov. 30, 2012 14:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
BndsFr írta:
Macika írta:
Esetleg itt?

Én az elsők között próbáltam, teszteltem a Note 10.1-et, nekem nagyon tetszett, mindenben lehengerlő volt a tudása.


Nos, azóta megvettem a Galaxy Note 10.1-et :)

Nem akartam nagyon belemélyülni, hogy melyiknek mi a tudása, felbontásokon gyomorgörcsölni. Visszatértem a realitás talajára, márpedig, hogy addig úgysem fogom egyik tesztből sem kideríteni, hogy nekem mi a hátránya egy készüléknek, amíg nem volt a kezemben.

A ceruzával meg a gyerekek is valahogy természetesebben kezelik/rajzolnak/stb.

Remélem lesz frissítés 4.2-re :)
A fórumot köszi, elraktároztam!

Jó döntés, én is így szoktam!!! :)


szer. nov. 28, 2012 17:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika írta:
Esetleg itt?

Én az elsők között próbáltam, teszteltem a Note 10.1-et, nekem nagyon tetszett, mindenben lehengerlő volt a tudása.


Nos, azóta megvettem a Galaxy Note 10.1-et :)

Nem akartam nagyon belemélyülni, hogy melyiknek mi a tudása, felbontásokon gyomorgörcsölni. Visszatértem a realitás talajára, márpedig, hogy addig úgysem fogom egyik tesztből sem kideríteni, hogy nekem mi a hátránya egy készüléknek, amíg nem volt a kezemben.

A ceruzával meg a gyerekek is valahogy természetesebben kezelik/rajzolnak/stb.

Remélem lesz frissítés 4.2-re :)
A fórumot köszi, elraktároztam!


szer. nov. 28, 2012 15:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
BndsFr írta:
Nem tudjátok, hogy mikor jelenik meg Magyarországon a Nexus 10?

Érdekes mód a telefonon (Opera mini, Android), megjelenik a Google Store, de számítógépen csak a sajnálkozó szöveg van. Biztos az Opera szerverei miatt van.
De arra is gondoltam, hogy mi lenne, ha onnan megrendelném (ha lehet). 399 USD, nem tudom hogy honnan adnák fel (Posta, futár?!). De erre még jön a vám és az áfa...
A Samsung Galaxy Note 10.1-el szemezgetek, bár nem mindenhol dicsérik a készüléket. Mellette van még az Ipad (3 vagy 4), de azt ugye jailbreakelni köll, az Androidot meg ismerem már eléggé, hogy megoldjam a dolgokat. Van tapasztalatotok erről vagy más táblagépről?


Nem futottatok bele egy fórumba, ahol ezek a kérdések szintén felvetődtek?

Esetleg itt?

Én az elsők között próbáltam, teszteltem a Note 10.1-et, nekem nagyon tetszett, mindenben lehengerlő volt a tudása.


kedd nov. 27, 2012 23:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Nem tudjátok, hogy mikor jelenik meg Magyarországon a Nexus 10?

Érdekes mód a telefonon (Opera mini, Android), megjelenik a Google Store, de számítógépen csak a sajnálkozó szöveg van. Biztos az Opera szerverei miatt van.
De arra is gondoltam, hogy mi lenne, ha onnan megrendelném (ha lehet). 399 USD, nem tudom hogy honnan adnák fel (Posta, futár?!). De erre még jön a vám és az áfa...
A Samsung Galaxy Note 10.1-el szemezgetek, bár nem mindenhol dicsérik a készüléket. Mellette van még az Ipad (3 vagy 4), de azt ugye jailbreakelni köll, az Androidot meg ismerem már eléggé, hogy megoldjam a dolgokat. Van tapasztalatotok erről vagy más táblagépről?


Nem futottatok bele egy fórumba, ahol ezek a kérdések szintén felvetődtek?


kedd nov. 27, 2012 18:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Squito írta:
Jelenleg egy Nokia 5800 XM-em van, de elég lomha és nagyon kevés az ingyenes progi hozzá. A reakcióideje 1-5 másodperc, a GPS-e ezidáig egyszer fogott jelet és az is kb 10 másodpercig tartott. Egyetlen jó tulajdonsága az aksija teherbírása. A Galaxy Y ilyen tekintetben milyen? Gyors? Vannak elérhető alkalmazások dögivel (amik ezen a telefonon is futnak)? Engem leginkább a hasznos alkalmazások érdekelnek (főleg a nem netesek). Őszintén szólva elég sok negatívumot olvastam ezzel a telefonnal kapcsolatban, de azért vannak pozitívumok? Megér 20 rugót?

Nézd, az Y a LEGalja. Mindenből a legolcsóbb, a legrosszabb van benne, de vannak olyan dolgok, amiket nem lehet tovább rontani az android specifikáció miatt.
De minden más tényleg a legalja.
Soha nem vennék olyat.


szer. szept. 26, 2012 23:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Jelenleg egy Nokia 5800 XM-em van, de elég lomha és nagyon kevés az ingyenes progi hozzá. A reakcióideje 1-5 másodperc, a GPS-e ezidáig egyszer fogott jelet és az is kb 10 másodpercig tartott. Egyetlen jó tulajdonsága az aksija teherbírása. A Galaxy Y ilyen tekintetben milyen? Gyors? Vannak elérhető alkalmazások dögivel (amik ezen a telefonon is futnak)? Engem leginkább a hasznos alkalmazások érdekelnek (főleg a nem netesek). Őszintén szólva elég sok negatívumot olvastam ezzel a telefonnal kapcsolatban, de azért vannak pozitívumok? Megér 20 rugót?


szer. szept. 26, 2012 23:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
En tovabbra is azt mondom, hogy a szamitogepeden letrehozol egy uj felhasznalot, a tokures outlookba beimportalod a nevjegyeket a regi telefonrol a regi telefon sw-jevel, majd ez mehet az uj telefonra az uj telefon sw-jevel. Meg egy nokia s40 -> android koltozest is siman megoldottam igy :) (jo, ha egy emberhez tonna mezo van, raadasul szabadmezo is esetleg, meg csengohang meg fenykep meg szulinap meg anyamfasza, arra ez valoszinu nem megoldas)


Ez is egy jó módszer, már persze ha használsz Office-t. :)


szer. júl. 04, 2012 8:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
En tovabbra is azt mondom, hogy a szamitogepeden letrehozol egy uj felhasznalot, a tokures outlookba beimportalod a nevjegyeket a regi telefonrol a regi telefon sw-jevel, majd ez mehet az uj telefonra az uj telefon sw-jevel. Meg egy nokia s40 -> android koltozest is siman megoldottam igy :) (jo, ha egy emberhez tonna mezo van, raadasul szabadmezo is esetleg, meg csengohang meg fenykep meg szulinap meg anyamfasza, arra ez valoszinu nem megoldas)


kedd júl. 03, 2012 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Én is a jó oldalár néztem. Végülis sikerült a másolás. Az S40 pedig azóta meglepóen sokat fejlódött, mióta nem rendszeresen használtam. Beszélgetésre, mert valójában arra a célra vettem, pedig a C2-01 jó választásnak tűnik.


kedd júl. 03, 2012 19:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
zoli62 írta:
Vettem egy Nokia C2-01-et. A telefonváltóval beállítottam, hogy másolás erre, és bluetoothom keresztül egy Nokai N97-ről szerettem volna átmásolni a névjegyeket, de bizonyos számú kontakt átmásolása után (44, 100, 150 stb.) egy idő után megszakadt a kapcsolat. Utána másodszor harmadsdzor beállítottam az N97-en az adfaátvitelt a névjegyekre, de úgyis megszakadt egy idő után. A részleges szinkronizálást utána nem akartam folytatni, mert tudtommal ilyenkor kétirányú a szinkron, és az ütközést okozhat. Majd kitöröltem a C2-01-en az újonnan keletkezett névjegyeket, és most szinkronizálást állítottam be, így nem szakadt meg a bluetooth kapcsolat. Így egy idő után mindkét mobilon kiírta, hogy a szinkronizáció sikeres, viszont a forrástelefonban pár névjeggyel több van, mint a céltelefonban, ami eredetileg ugye üres volt. Mi ennek a különbségnek az oka, illetve az eredeti másolás erre beállítása után miért szakadhatot meg minden próbálkozás után állandóan a kapcsolat, a szinkronizálás beállítása után meg miért lehett sikeres. Esetleg az S60 és S40 közötti kompatibilitás mégis előidézhette ezt a hibajelenséget? (elvileg nem kellene)

Nos, igen, nem kellene. Én a jó oldalát nézem, 15 év után a Nokia végre alább adta és egyáltalán van lehetőség ilyenre. És nem úgy kell már, mint évente - készülékcserekor - kellett, egyenként, kézzel minden névjegyet átvinni. :)
A C2 nem annyira csúcskészülék, az N97 meg annak lett mondva, ez is lehet a különbség. Meg a közöttük meglévő 3-4 év korkülönbség is, bármi okozhatja...


kedd júl. 03, 2012 6:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Vettem egy Nokia C2-01-et. A telefonváltóval beállítottam, hogy másolás erre, és bluetoothom keresztül egy Nokai N97-ről szerettem volna átmásolni a névjegyeket, de bizonyos számú kontakt átmásolása után (44, 100, 150 stb.) egy idő után megszakadt a kapcsolat. Utána másodszor harmadsdzor beállítottam az N97-en az adfaátvitelt a névjegyekre, de úgyis megszakadt egy idő után. A részleges szinkronizálást utána nem akartam folytatni, mert tudtommal ilyenkor kétirányú a szinkron, és az ütközést okozhat. Majd kitöröltem a C2-01-en az újonnan keletkezett névjegyeket, és most szinkronizálást állítottam be, így nem szakadt meg a bluetooth kapcsolat. Így egy idő után mindkét mobilon kiírta, hogy a szinkronizáció sikeres, viszont a forrástelefonban pár névjeggyel több van, mint a céltelefonban, ami eredetileg ugye üres volt. Mi ennek a különbségnek az oka, illetve az eredeti másolás erre beállítása után miért szakadhatot meg minden próbálkozás után állandóan a kapcsolat, a szinkronizálás beállítása után meg miért lehett sikeres. Esetleg az S60 és S40 közötti kompatibilitás mégis előidézhette ezt a hibajelenséget? (elvileg nem kellene)


hétf. júl. 02, 2012 22:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 11, 2007 2:59
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
BndsFr írta:
daysleeper írta:
Sziasztok, SGS-re keresek olyan appot, ami minden egesz orakor csippan/kong/jelez vmit. Mint a digitalis oraknal.

Koszi.


http://goo.gl/W7eUo

http://goo.gl/yezTn


koszonom szepen.


csüt. jún. 28, 2012 19:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
daysleeper írta:
Sziasztok, SGS-re keresek olyan appot, ami minden egesz orakor csippan/kong/jelez vmit. Mint a digitalis oraknal.

Koszi.


http://goo.gl/W7eUo

http://goo.gl/yezTn


csüt. jún. 28, 2012 18:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 11, 2007 2:59
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok, SGS-re keresek olyan appot, ami minden egesz orakor csippan/kong/jelez vmit. Mint a digitalis oraknal.

Koszi.


csüt. jún. 28, 2012 14:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
integral írta:
Egy jó kis cikk :)

http://gayvagynemgay.blog.hu/2011/09/23/angry_birds_gej

Idézet:
Az első probléma az, hogy egész egyszerűen nem tudok feldolgozni, hogy egy olyan zseniális terméket, mint egy okostelefon, azzal kell reklámozni és hájpolni, hogy "HÉ HAVER, EZEN TUDSZ ENGRIBÖRDZÖZNI!"
.
..
Így hát az ítéletem nem más, minthogy az Angry Birds GÉJ- higgyétek el, lehet nélküle is élni!


Mennyire egyetértek vele! !-F

Saját kútfőből megcsináltam 3*-osra az összes pályát az AB-n, az AB Seasons-ön és az AB Rio-n. A negyedikhez még nem kezdtem hozzá, majd ha megint utazom napokat.

Azzal, hogy a cikkíró arra nem képes, hogy rájöjjön, hogyan kell megoldani youtube-os segítség nélkül a pályákat, azzal el is mondott mindent magáról. Az ilyen szerintem ne minősítsen játékot. Nem kötelező játszani, szerencsére ebben aztán igazán demokrácia van.

Örüljünk neki, hogy az androidra ingyen van az AB, az iPhone-on még fizetni is kell érte.

Akinek pedig nem tetszik, az ne rakja fel, nem láttam még gyárilag telepített AB-t androidos készüléken.

Megjegyzem, ha már T-mobile, a karácsonyi csilingelő csengőbaromság sokkal-sokkal felháborítóbb reklám volt...


szomb. jún. 23, 2012 21:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Egy jó kis cikk :)

http://gayvagynemgay.blog.hu/2011/09/23/angry_birds_gej

Idézet:
Az első probléma az, hogy egész egyszerűen nem tudok feldolgozni, hogy egy olyan zseniális terméket, mint egy okostelefon, azzal kell reklámozni és hájpolni, hogy "HÉ HAVER, EZEN TUDSZ ENGRIBÖRDZÖZNI!"
.
..
Így hát az ítéletem nem más, minthogy az Angry Birds GÉJ- higgyétek el, lehet nélküle is élni!


Mennyire egyetértek vele! !-F


szomb. jún. 23, 2012 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Amugy nem olyan samsungot vettem, amilyet gyarilag kaptam a keszulekhez (olyan nem is volt asszem), a szervizes csoka vagta egybol mirol szol a tortenet, szerinte egy plusz lab van azokon, amivel nem megy(???), aztan proba utan eljottem vegul egy htc-ssel.


szer. jún. 20, 2012 19:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
Mennyire jo, hogy direkt nem a **** noname halozati microusb toltot veszem meg a gyorsboltban, hanem egy gyarit, aztan persze, hogy amig be van dugva, addig hiaba tapizom a kijelzot, mert **** se csinal (thx Macika, ha nem irtad volna par honapja a hibajelenseget, most itt allnek tanacstalanul, hogy mi a tok van). Az ezzel egy kanyarban vasarolt tokkal mar 2 perc utan visszamentem (a webshop szerint passzol az adott telefonhoz, igazabol meg marhara nem), most mehetek ezzel is. Kettobol ketto azert nem tul jo arany...

Állítálag egy pár Ft-os (<10) kondit spórolnak ki belőle, én nem értek hozzá, de az biztos, hogy nem nagy spórolás, ellenben bosszúság és csalódás a márkában.
Érdekes, akárhányszor rendeltem az E-bayről 5-600 Ft-ért (2-3 USD) POSTÁVAL µUSB töltőt, sosem futottam bele ilyenbe.
Mennyibe kerülhet az a GYÁRI cucc, amiből kispórolják ezt a kondit?


szer. jún. 20, 2012 0:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Mennyire jo, hogy direkt nem a **** noname halozati microusb toltot veszem meg a gyorsboltban, hanem egy gyarit, aztan persze, hogy amig be van dugva, addig hiaba tapizom a kijelzot, mert **** se csinal (thx Macika, ha nem irtad volna par honapja a hibajelenseget, most itt allnek tanacstalanul, hogy mi a tok van). Az ezzel egy kanyarban vasarolt tokkal mar 2 perc utan visszamentem (a webshop szerint passzol az adott telefonhoz, igazabol meg marhara nem), most mehetek ezzel is. Kettobol ketto azert nem tul jo arany...


kedd jún. 19, 2012 22:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
Macika írta:
Egyébként a T-mobile igen korrekten, különösebb utánajárás nélkül, minimális regisztráció után mutatja neten a még hátra lévő egyenleget pre-paidnél is.
*102# az mar nem el? (nem tudom, sosem voltam t-s).

De igen él, de a neten még a netes forgalmat is mutatja, abszolút pontosan.


hétf. jún. 18, 2012 1:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 3774 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség