Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 19:47



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 3774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
*102# az mar nem el?
de él.


vas. jún. 17, 2012 22:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika írta:
Olvasd el hogyan fogalmaz a jogszabály!
Díjmentesen csak elektronikus formában kérhető.
Amit ideztem, abban nem velek ilyet felfedezni.

Macika írta:
Az, hogy "havonta jöjjön", papíralapú formában, az bizony fizetős!
Vagy havonta keros :) Igaz, nagyon hamar meg fognak utalni erte, mert ha jol remlik, ajanlott levelben jon.

Macika írta:
Egyébként a T-mobile igen korrekten, különösebb utánajárás nélkül, minimális regisztráció után mutatja neten a még hátra lévő egyenleget pre-paidnél is.
*102# az mar nem el? (nem tudom, sosem voltam t-s).


vas. jún. 17, 2012 21:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
EHT (2003. évi C. törvény)

138. §
(9) Az előfizető kérésére a szolgáltatónak az adatkezelési szabályok figyelembevételével biztosítania kell, hogy az előfizető a kezelt adatok törléséig díjmentesen megismerhesse a fizetendő díj számításához szükséges forgalmazási és számlázási adatokra vonatkozó kimutatást.

A szopo ezzel az, hogy ezt kerni kell -ugyfelkoddal meg minden anyamkinjaval, neadjisten meg birkozni is kell erte, hiaba irja elo a torveny-, tehat magatol csak ugy nem fog jonni havonta.
Ha okostelefon, akkor biztos van valami tarfias program ra, amivel kovetni lehet, egyebirant, de igazabol prepaidnel nem nagyon ertem az igenyt, arrol nem telefonal _annyit_ az ember, hogy ennyire mocskosul nyilvan kelljen tartani a forintokat, ahol meg tenyleg erdemes utananezni a sok telefonalas miatt, azt meg ugysem prepaidrol csinalja az ember.
De maga az aktualis egyenleg az dijmentesen lekerdezheto a telenor online feluleten prepaidnel, de reszletezo nincs hozza.

Olvasd el hogyan fogalmaz a jogszabály!
Díjmentesen csak elektronikus formában kérhető.
Az, hogy "havonta jöjjön", papíralapú formában, az bizony fizetős!

Egyébként a T-mobile igen korrekten, különösebb utánajárás nélkül, minimális regisztráció után mutatja neten a még hátra lévő egyenleget pre-paidnél is.


vas. jún. 17, 2012 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
EHT (2003. évi C. törvény)

138. §
(9) Az előfizető kérésére a szolgáltatónak az adatkezelési szabályok figyelembevételével biztosítania kell, hogy az előfizető a kezelt adatok törléséig díjmentesen megismerhesse a fizetendő díj számításához szükséges forgalmazási és számlázási adatokra vonatkozó kimutatást.

A szopo ezzel az, hogy ezt kerni kell -ugyfelkoddal meg minden anyamkinjaval, neadjisten meg birkozni is kell erte, hiaba irja elo a torveny-, tehat magatol csak ugy nem fog jonni havonta.
Ha okostelefon, akkor biztos van valami tarfias program ra, amivel kovetni lehet, egyebirant, de igazabol prepaidnel nem nagyon ertem az igenyt, arrol nem telefonal _annyit_ az ember, hogy ennyire mocskosul nyilvan kelljen tartani a forintokat, ahol meg tenyleg erdemes utananezni a sok telefonalas miatt, azt meg ugysem prepaidrol csinalja az ember.
De maga az aktualis egyenleg az dijmentesen lekerdezheto a telenor online feluleten prepaidnel, de reszletezo nincs hozza.


vas. jún. 17, 2012 20:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Prepaid hívásrészletező
cocka írta:
Sziasztok!

Létezik olyan magyarországi prepaid mobilszolgáltatás, melynél akár pénzért, akár ingyen (mondjuk ez ALAPVETŐ LENNE) online felületen elérhető egy hívásrészletező, ahol tételesen látszik, hogy mikor milyen számot hívtál, hány percig tartott a beszélgetés, esetleg mennyibe került.

Szóval olyasmi érdekelne, ahol kvázi nyomonkövethető, hogy az egyenleg mire ment el.

Telenoros vagyok így én csak annak az online felületét ismerem, a másik 2 szolgáltatóé milyen? Rémlik vmi vitamax online meg tán a tének is van valami. Vajon melyiknek a rendszerében lehet több infót lekérdezni?

A Telenoréban. :)

Persze jó pénzért, UTÓLAG mindegyik szolgáltatónál lehet kérni hívásrészletesést.

Azt, amit szeretnél, azt a Telenor Online tudja, számlás előfizetés esetén.


vas. jún. 17, 2012 19:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 18, 2007 15:19
Hozzászólások: 89
Hozzászólás Prepaid hívásrészletező
Sziasztok!

Létezik olyan magyarországi prepaid mobilszolgáltatás, melynél akár pénzért, akár ingyen (mondjuk ez ALAPVETŐ LENNE) online felületen elérhető egy hívásrészletező, ahol tételesen látszik, hogy mikor milyen számot hívtál, hány percig tartott a beszélgetés, esetleg mennyibe került.

Szóval olyasmi érdekelne, ahol kvázi nyomonkövethető, hogy az egyenleg mire ment el.

Telenoros vagyok így én csak annak az online felületét ismerem, a másik 2 szolgáltatóé milyen? Rémlik vmi vitamax online meg tán a tének is van valami. Vajon melyiknek a rendszerében lehet több infót lekérdezni?


vas. jún. 17, 2012 18:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
BndsFr írta:
asdf_ írta:
Kikapcsolod a telefont majd gepen mindent atmasolsz egyik kartyarol a masikra.


Ilyen egyszerű lenne? Túl akartam bonyolítani :) :D

Bizony, ennyi.


szer. jún. 13, 2012 14:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
Kikapcsolod a telefont majd gepen mindent atmasolsz egyik kartyarol a masikra.


Ilyen egyszerű lenne? Túl akartam bonyolítani :) :D


kedd jún. 12, 2012 19:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Kikapcsolod a telefont majd gepen mindent atmasolsz egyik kartyarol a masikra.


kedd jún. 12, 2012 19:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Most, hogy a fent említett módon megcsináltam, már rengeteg hellyel gazdálkodom, de sajna az SD kártyám még csak 2GB.
Ha veszek egy nagyobbat, akkor mit csináljak, hogy azonkívül, hogy a kártyát kicserélem a telefonban más ne történjen (lefagyás, újrainstall, akármi).

Ami kéznél van: Win7, XP, Ubuntu 12, kártyaolvasó (remélem működik, még nem próbáltam :))

Készülék ZTE Blade 2.3.7 @ Cyanogen 7.1.0


kedd jún. 12, 2012 16:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!

A Cyanogen 7.1.0-ban van magyar nyelv?

Stabil verziók között szerepel, gondolom néhányan próbáltátok, tényleg az?

szerk: közben megnéztem (eddig nem találtam) ezt a videót, igen magyar

szerk2: egy kis beszámoló következik:

Tavaly vettem egy ZTE Blade-et, Android 2.1 gyárilag. Elkezdtem belakni, igazából hamar elértem a korlátait (főleg memóriában, a telepíthető alkalmazások száma erősen korlátozott). Sokáig, tényleg nagyon sokáig húztam az időt, hogy frissítsem 2.2-re. ha lett volna kedvem molyolni, akkor időm nem volt. Mígnem most végre kivettem egy kis szabadságot és egy nap alatt (gyerekek iskolában/óvodában :)) megcsináltam a gyári frissítést (T-Mobile Gen1 volt).
Persze először megvettem a Titanium Backupot (nem kockáztattam, hogy egy tört verzió miatt esetlegesen adatot veszítsek). Telefon rootolás, és lett 2.2 Gen2.

De nem volt az igazi. Az a fránya partició felosztás még mindig nem engedett sok programot a memóriába. Hiába az SD-re áthelyezés lehetősége.
Szóval két napig bírtam a gyári rommal :)

Még egy kis olvasás és csináltam egy szimpatikus partició felosztást és feltettem a Cyanogen 7.1.0 stabil verziót. Minden elsőre sikerült.

Amit elrontottam az a TB-ban nem állítottam be, hogy hány mentést jegyezzen meg, maradt egyen. Mikor a gyári 2.2-őt feltettem, rányomtam a... visszaállítás helyett a backupra...
Sebaj a telefonszámok megvoltak máshol is "csak" az sms-ek mentek az örök bitmezőkre.

Amivel még mentést lehet készíteni az a Wondershare MobileGo for Android: lemenit a kontaktokat, üzeneteket, de nem egy Titanium :)

Röviden ennyi, mindezt azért írtam le, hogy köszönöm az alapot, amit itt kaptam mobilbuherálásból, idestova tizenx éve már!


kedd jún. 05, 2012 18:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 12, 2009 7:22
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Hello!
Nokia 3600 slide mobilra rálehet tenni olyan jegyzet programot, amit ki lehet tenni és végig mutat a fö képernyön?
köszi!


pén. jún. 01, 2012 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Hmmmmm, fura, de nekem nem, ugyanugy csak az erkezest mutatja.
update: Kuldtem sms-t, annal mar mutatja a feladasi idot is. Viszont 5 megabyte a program, igy fajo bucsut veszek tole, ennyire azert nem lenyeges, messze nem sms-ezek ennyit es plane nincs ennyire szuksegem ra. Nagyon vagom mar a centit a keszulekcsereig, nem ferek el ezen a vackon, pedig ami lehet, az az sd kartyan van. Szerk:Egyelore marad, elfelejtettem ezt is atrakni sd-re :)
Koszi


hétf. máj. 21, 2012 19:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
Szoval meg lehet ettol az orbitalis baromsagtol szabadulni valahogy? Alternativ sms olvaso, vagy valami?


Én GO SMS Pro progit használom, abban az üzenetre hosszan feljövő menüben View message details megmutatja mindkét időpontot.


hétf. máj. 21, 2012 13:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Mar akkor agyf**t kaptam tole, amikor 5-6 eve a Nokiamon kulon menube kellett menni, hogy lassam, hogy mikor _kuldtek_ az sms-t, mert az, hogy mikor fogadta a keszulek, jellemzoen k-ra nem erdekelt. Ma felkelek, repulo mod ki, ugyfeltol sms, hogy eltunt az internetjuk, majd pedig masik, hogy megjavult.Raneznek, hogy megis mikor volt ez, meg hoyg, no, hat androidek (samsungek?) tovabbmentek, menubol sem tudom meg, mikor kuldtek azt a ruhes sms-t. Miert is kene a juzer orrara kotni ilyen csacskasagokat, erje csak be azzal, hogy ugyanazon percben beesett ket sms-e, es egyik informaciotartalma uti a masiket es oruljon, hogy megkapta. Szoval meg lehet ettol az orbitalis baromsagtol szabadulni valahogy? Alternativ sms olvaso, vagy valami?


szomb. máj. 19, 2012 9:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!

SE Ray-nél mióta android 4 van rajta, ha csatlakoztatom a számítógéphez, nem látom közvetlenül a memóriakártyát, hanem Portable Device-ként látom a telefont, és azon keresztül a kártyát.
Ezt nem lehet valahogy visszaállítani, hogy közvetlenül a kártyát lássam, (persze anélkül, hogy visszategyem a 2.3-at) vagy ez alap tulajdonság a 4.0-s droidnál?


csüt. máj. 17, 2012 16:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
nbela írta:
... Ha már úgyis szétszedtem, akkor a korábban spray-zett felületeket lecsutakoltam denszesszel.

Az is jó, csak büdös. Ezért használok alkoholt. :shock:
Az Unikum meg jöhet máshova. :D


pén. máj. 11, 2012 19:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Samu S5620 Monte bill+mic fólia csere után:
Macika írta:
Ééés? Eredmény?
Tegnap este cseréltem. Most jött haza a gyerek, rögtön próbáltam: eddig tökéletesnek tűnik. A megelőző tapasztalatok szerint: szétszed, összerak, jó. 24 óra múlva még jó a hangerő, de már magas a háttérben az alapzaj. Gondolom azért, mert a mic már gyengül és az aut erősítés felnyomja. 48 óra múlva pedig már csak sistegés és nagyon távoli szófoszlányok. Most 24 óra múlva a hangrögzítő tisztán adja vissza a hangot, semmi alapzaj. Féltem, hogy esetleg alaplap hiba lesz, de eddig úgy néz ki, hogy megúsztam egy mic cserével. Köszi Speedshop.

http://www.speedshop.hu/termekek/51616/folia-samsung-gt-s5620-monte-billentyuzet-atvezeto-szalagkabel.html

Laci_L
Ha már úgyis szétszedtem, akkor a korábban spray-zett felületeket lecsutakoltam denszesszel.


pén. máj. 11, 2012 18:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
nbela írta:
nbela írta:
én a mikrofonra, vagy a mikrofon-szalag közötti kapcsolatra gyanakszom. Ha megint kiakad, akkor rendelek egyet és cserélem.
Cserélve.

Ééés? Eredmény?


pén. máj. 11, 2012 16:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
nbela írta:
én a mikrofonra, vagy a mikrofon-szalag közötti kapcsolatra gyanakszom. Ha megint kiakad, akkor rendelek egyet és cserélem.
Cserélve.


csüt. máj. 10, 2012 21:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
"Semmiképpen se kontakt spray-el"
Késő! Már elcsesztem. Meg is ijedtem, hogy szétszedem és újra lemosom a csatikat denszesszel. Rágugliztam és valóban írnak kellemetlen következményeket a kontakt spray-kről. Megnéztem a Nicro 664 tisztító spray adatlapját. Állítólag nem bánt. Akkor meg hagyom úgy. Most megint jó.

"Szvsz kontakthiba"
Szerintem is. De én a mikrofonra, vagy a mikrofon-szalag közötti kapcsolatra gyanakszom. Ha megint kiakad, akkor rendelek egyet és cserélem.


kedd máj. 08, 2012 20:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
nbela írta:
... ilyenkor mi lehet a hiba? ...
... szalag csatikat ecseteljem kontakt spray-el? ...
... kép a nyomógomb fóliáról és a rajta fityegő mikrofonról...

Szvsz kontakthiba.

Semmiképpen se kontakt spray-el. Időleges javulást hozhat, utána meg biztos a pusztulás. Az érintkezőket tiszta alkohollal (izopropil, vagy spiritusz is jó) pucold. Az IC forrasztva van, a mikrofon talán. Ha a forrasztás hibás, az talán látszik. Az átforrasztás necces, mert nagyon speciális páka kell hozzá.

A nyomógomb is lehet zárlatos (állandóan zár).


kedd máj. 08, 2012 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Szervusztok!

Samu S5620 Monte: partner nem hallja a mikrofont. Hangrögzítőre rábeszélve csak hangos sistergés hallatszik és nagyon távolról a beszéd. Youtube video segített szétszedni. Mikrofon szalagkábel megy a nyomógombos panelre, onnan egy másik szalag az alaplapra. Nem láttam semmi hibát. Összeraktam oszt jó lett. 2 napig bírta. Van valami általános tapasztalat, hogy ilyenkor mi lehet a hiba?

- szalag csatikat ecseteljem kontakt spray-el?
- kezdjek el mikrofont keresni?
- vagy alaplapi probléma is lehet?

Köszi...

Upgrade: itt egy kép a nyomógomb fóliáról és a rajta fityegő mikrofonról. Ezek szerint kompletten kell cserélni.


kedd máj. 08, 2012 6:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
simico írta:
Nem csak a telefon, hanem az összes többi finomsággal együttvéve... na de ezt inkább hagyjuk (bár alacsony a vérnyomásom, most nincs kedvem ismét felpumpálni).

A nótot a médiában tegnap néztem - igaz, hogy csak üvegbúra mögött, de elérakva a kezem és a blédet érzékelhető volt a méret(különbség). A hatalmas kijelző szuper lenne doksik, újságok és néha weboldalak nézegetésére - nem kéne emiatt tabletet vennem, amit úgysem vinnék mindenhova magammal (tehát felesleges is megvenni). Viszont ezt nem tudom se zsebrevágni, se az oldalamon telefontokba rakni - ha létezik is ekkora méretű telefontok, az igen hülyén nézne ki az én versenyagár jellegű testemen :P Ez egy ilyen hülye, feloldhatatlan ellentét, hogy ekkora kijelzőt akarok, de a telefon mégse legyen ilyen tepsi nagy :lol: ez ugye fizikailag lehetetlen, talán majd a kihajtogatható vagy a holografikus kijelzők korában teljesül eme vágyam.

Igazából jól elvagyok a bléddel, csak a kijelzője lenne fizikailag sokkal nagyobb és napfényben sokkal használhatóbb (kb. a One X kijelzője az ami nekem kéne), hogy normálisan tudjak rajta mindenféle műszaki doksikat és egyebeket olvasni, na meg a virtuális billentyűzet gombjainak is legyen normális mérete (még mindig elég sokat melléütök). Néha egy kicsit izmosabb proci sem ártana (például pdf doksik olvasásakor) és a programok számára fenntartott belső tárhely (/data) mérete is kevéske (hiába lett átpartícionálva 300MB-ra, így is csak 31MB szabad jelenleg, pedig alig pár programot telepítettem - mondjuk néhányuk a 20-30MB méretével kétség nélkül nagyobb az átlagnál).

Ha meg már úgyis új telefont kell venni, akkor legyen már top modell, amivel tényleg kiszolgál néhány évig. Szóval a Note sajna nekem cipelésre túl nagy; a One X-ben az ájfónos f.szságok (nem cserélhető akksi ami ráadásul elég gyengécske is, mSIM) nem tetszenek (mondjuk a négy magot is felesleges parasztvakításnak gondolom); a Nexusból hiányzik az FM rádió és túlárazott a fapados voltához képest (mondjuk az összes telefont túlárazott, de a legtöbb pénzért ez nyújtja cserébe a legkevesebbet); az SII meg valahogy már nem hoz izgalomba (bár most már kezd lemenni az ára, lehet, hogy ez lenne az optimális választás, de a touchwiz nem az én műfajom és a Samsung bugos ICS kiadása se villanyoz fel).

Nem vagyok egyszerű eset :D

Nos, igazán úgy érzem, hogy neked a kívülről 3,5" belülről pedig 5,5"-os kijelzőjű készülékre volna szükséged.
Ameddig a felfújható kijelzőt fel nem találják, azt hiszem, addig ez marad paradoxon... :)


pén. máj. 04, 2012 16:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
simico írta:
Ui: az SGSII telefonoddal mi lett? Esetleg mondok egy címet, ahol behajíthatod a kukába :lol:

Kaptam egy visszautasíthatatlan, 5 percig fennálló ajánlatot, 110e Ft-ról szólót.
Gyorsan kellett döntenem. Döntöttem. :)


pén. máj. 04, 2012 16:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika írta:
Szemrebbenés nélkül kifizetem a havi 4-500 Ft-ot pluszban. Csak legyen már változás kishazánkban...

A baj az, hogy nem lesz... :(


pén. máj. 04, 2012 14:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika írta:
Nem eszik olyan forrón azt a kását. Már most ott tartanak, hogy csak 10 perc után és a flottás ingyenperceket nem bántják... És maximálták hétszázvalahány Ft-ban a maximum összeget is.

A Note a legjobb most erre a célra, nem annyira nagy, mint gondolnád. Kétkezes, abban nincs vita. 1,5 hónapja használok ilyet, szeretem. SGS2-ről álltam át. A kijelzőfelbontás megnövekedése eszméletlen élmény.


Nem csak a telefon, hanem az összes többi finomsággal együttvéve... na de ezt inkább hagyjuk (bár alacsony a vérnyomásom, most nincs kedvem ismét felpumpálni).

A nótot a médiában tegnap néztem - igaz, hogy csak üvegbúra mögött, de elérakva a kezem és a blédet érzékelhető volt a méret(különbség). A hatalmas kijelző szuper lenne doksik, újságok és néha weboldalak nézegetésére - nem kéne emiatt tabletet vennem, amit úgysem vinnék mindenhova magammal (tehát felesleges is megvenni). Viszont ezt nem tudom se zsebrevágni, se az oldalamon telefontokba rakni - ha létezik is ekkora méretű telefontok, az igen hülyén nézne ki az én versenyagár jellegű testemen :P Ez egy ilyen hülye, feloldhatatlan ellentét, hogy ekkora kijelzőt akarok, de a telefon mégse legyen ilyen tepsi nagy :lol: ez ugye fizikailag lehetetlen, talán majd a kihajtogatható vagy a holografikus kijelzők korában teljesül eme vágyam.

Igazából jól elvagyok a bléddel, csak a kijelzője lenne fizikailag sokkal nagyobb és napfényben sokkal használhatóbb (kb. a One X kijelzője az ami nekem kéne), hogy normálisan tudjak rajta mindenféle műszaki doksikat és egyebeket olvasni, na meg a virtuális billentyűzet gombjainak is legyen normális mérete (még mindig elég sokat melléütök). Néha egy kicsit izmosabb proci sem ártana (például pdf doksik olvasásakor) és a programok számára fenntartott belső tárhely (/data) mérete is kevéske (hiába lett átpartícionálva 300MB-ra, így is csak 31MB szabad jelenleg, pedig alig pár programot telepítettem - mondjuk néhányuk a 20-30MB méretével kétség nélkül nagyobb az átlagnál).

Ha meg már úgyis új telefont kell venni, akkor legyen már top modell, amivel tényleg kiszolgál néhány évig. Szóval a Note sajna nekem cipelésre túl nagy; a One X-ben az ájfónos f.szságok (nem cserélhető akksi ami ráadásul elég gyengécske is, mSIM) nem tetszenek (mondjuk a négy magot is felesleges parasztvakításnak gondolom); a Nexusból hiányzik az FM rádió és túlárazott a fapados voltához képest (mondjuk az összes telefont túlárazott, de a legtöbb pénzért ez nyújtja cserébe a legkevesebbet); az SII meg valahogy már nem hoz izgalomba (bár most már kezd lemenni az ára, lehet, hogy ez lenne az optimális választás, de a touchwiz nem az én műfajom és a Samsung bugos ICS kiadása se villanyoz fel).

Nem vagyok egyszerű eset :D

Ui: az SGSII telefonoddal mi lett? Esetleg mondok egy címet, ahol behajíthatod a kukába :lol:


pén. máj. 04, 2012 9:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
Leven az atlagos hivashossz 1.9 perc, plane ha a flottasok nem fizetnenek, haaaaat, akkor tenyleg nem sokan.
De nyugi, mivel evi 52 milliardnak -elofizetesenkent havi majd' 400 Ft- be KELL folynia, fizetni fogunk.

Szemrebbenés nélkül kifizetem a havi 4-500 Ft-ot pluszban. Csak legyen már változás kishazánkban...


csüt. máj. 03, 2012 23:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Leven az atlagos hivashossz 1.9 perc, plane ha a flottasok nem fizetnenek, haaaaat, akkor tenyleg nem sokan.
De nyugi, mivel evi 52 milliardnak -elofizetesenkent havi majd' 400 Ft- be KELL folynia, fizetni fogunk.


csüt. máj. 03, 2012 23:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Laci_L írta:
Ezek nem normálisak, ha így van.

Szerinted ha hívásonkénti 10 perc után lenne adókötelezettség, fizetne valaki adót????


csüt. máj. 03, 2012 19:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika írta:
... ott tartanak, hogy csak 10 perc után és a flottás ingyenperceket nem bántják...

Aha...
Most hallottam a hírekben: HAVI 10 perc, és nem beszélgetésenként. Ezek nem normálisak, ha így van. Az illetékes miniszter a nagymamájáról beszélt, aki havi 10 perccel elvan.


csüt. máj. 03, 2012 18:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
simico írta:
HTC One X van már valakinek? :) Vacillálok, hogy One X, Samsung Galaxy Nexus, Galaxy Note (doksikat ezen lenne a legjobb olvasni, de ezt a pingpong ütőt már nem tudnám hova rakni :D ), esetleg Galaxy SII. Mindegyikben találok számomra jó, hasznos, fontos tulajdonságokat... és olyat is ami miatt nem venném meg.

Bár az újabb sarcok miatt valszeg semmi sem lesz véve...

Nem eszik olyan forrón azt a kását. Már most ott tartanak, hogy csak 10 perc után és a flottás ingyenperceket nem bántják... És maximálták hétszázvalahány Ft-ban a maximum összeget is.

A Note a legjobb most erre a célra, nem annyira nagy, mint gondolnád. Kétkezes, abban nincs vita. 1,5 hónapja használok ilyet, szeretem. SGS2-ről álltam át. A kijelzőfelbontás megnövekedése eszméletlen élmény.


csüt. máj. 03, 2012 17:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
HTC One X van már valakinek? :) Vacillálok, hogy One X, Samsung Galaxy Nexus, Galaxy Note (doksikat ezen lenne a legjobb olvasni, de ezt a pingpong ütőt már nem tudnám hova rakni :D ), esetleg Galaxy SII. Mindegyikben találok számomra jó, hasznos, fontos tulajdonságokat... és olyat is ami miatt nem venném meg.

Bár az újabb sarcok miatt valszeg semmi sem lesz véve...


csüt. máj. 03, 2012 12:31
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Legutóbb nekem sem csatlakozott Apex launcher mellett a Kies.
Most már akkor tudom, hogy miért. Eddig erről nem volt infóm.
Egyébként nemigen használok Kiest, csak egy próba volt.
Majd kipróbálom átváltva TouchWizre is.
Mellesleg volt olyan főzött ROM, amiben default nem volt TouchWiz, persze utólag telepíteni lehetett.


kedd ápr. 17, 2012 14:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
Na, en vagyok a hulye, a kod amit kerestem, az a *#7284#, de nem ez a megoldas, hanem hogy elfelejtettem, hogy a kies mode az csak a gyari launcherbol inditva mukodik nekem :)

Ez most komoly, ha pl a LauncherPro-t használok, akkor nem csatlakozik a telefon a géphez? Vagy valamit félreértettem?


kedd ápr. 17, 2012 12:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Nekem csak a sajatom van, a tobbirol ennek okan nem tudtam nyilatkozni :) Mindenesetre eleg hulye egy feature...


hétf. ápr. 16, 2012 20:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
asdf_ írta:
Telefonom cseszik a kiessel kommunikalni. Ket gepen is. Van valami menu a telefonban, ahol valamit atallitok, majd vissza, es akkor allitolag menni fog, sajna csak ennyire emlekszem. Valakinek remlik esetleg?

Na, en vagyok a hulye, a kod amit kerestem, az a *#7284#, de nem ez a megoldas, hanem hogy elfelejtettem, hogy a kies mode az csak a gyari launcherbol inditva mukodik nekem :)

Nem csak Neked. :)


hétf. ápr. 16, 2012 3:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
Telefonom cseszik a kiessel kommunikalni. Ket gepen is. Van valami menu a telefonban, ahol valamit atallitok, majd vissza, es akkor allitolag menni fog, sajna csak ennyire emlekszem. Valakinek remlik esetleg?

Na, en vagyok a hulye, a kod amit kerestem, az a *#7284#, de nem ez a megoldas, hanem hogy elfelejtettem, hogy a kies mode az csak a gyari launcherbol inditva mukodik nekem :)


vas. ápr. 15, 2012 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Nem, galaxy3. Valamikor 1-1.5 eve volt mar ilyen, akkor atkapcsoltam, visszakapcsoltam, aztan egybolt ment.


szomb. ápr. 14, 2012 15:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
Telefonom cseszik a kiessel kommunikalni. Ket gepen is. Van valami menu a telefonban, ahol valamit atallitok, majd vissza, es akkor allitolag menni fog, sajna csak ennyire emlekszem. Valakinek remlik esetleg?

Ugye nem ACE?


szomb. ápr. 14, 2012 12:40
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Olyanról nem tudok, illetve nálam csak az USB debugot kell kikapcsolni, ha a Kiest akarnám használni.


szomb. ápr. 14, 2012 4:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Az ki van, valami tarcsazokodos (*#) modszer volt.


pén. ápr. 13, 2012 21:19
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
USB hibakeresés kikapcsolása a fejlesztői beállítások alatt.


pén. ápr. 13, 2012 20:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Telefonom cseszik a kiessel kommunikalni. Ket gepen is. Van valami menu a telefonban, ahol valamit atallitok, majd vissza, es akkor allitolag menni fog, sajna csak ennyire emlekszem. Valakinek remlik esetleg?


pén. ápr. 13, 2012 18:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Hauptmann írta:
Macika írta:
Komolyra fordítva, aminek nincs szalagkábele, az nem tartalmazza az UI-boardot.
És mint ilyen, általában felébe kerül.
A gyári eredeti, szalagkábeles nagykerben olyan 7 rugó körül van hivatalosan, számlával-ÁFA-val.


Értem. Az kavartt meg, hogy úgy rémlett, mintha gombsort csak panellel együtt lehet cserélni. Tehát akkor ha fekete házat szeretnék ezüstre váltani, akkor elvileg meg lehet oldani a gombok cseréjét panelcsere nélkül?

Igen, külön részből van a "buborékos"billentyűzet és megint másikból a rizs-szemek gyülekezete... :)


szer. ápr. 11, 2012 16:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika írta:
Komolyra fordítva, aminek nincs szalagkábele, az nem tartalmazza az UI-boardot.
És mint ilyen, általában felébe kerül.
A gyári eredeti, szalagkábeles nagykerben olyan 7 rugó körül van hivatalosan, számlával-ÁFA-val.


Értem. Az kavartt meg, hogy úgy rémlett, mintha gombsort csak panellel együtt lehet cserélni. Tehát akkor ha fekete házat szeretnék ezüstre váltani, akkor elvileg meg lehet oldani a gombok cseréjét panelcsere nélkül?


szer. ápr. 11, 2012 15:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Hauptmann írta:
Még egy N82 kérdés. Sok utángyártott billentyűzetpanelnek nincs szalagkábele, mint a gyárinak. Most itt mi a helyzet? Mintha valahol olyat ovastam volna, hogy egy olyan funkcióhoz kell elvileg, ami aztán soha nem került bele a firmware-be, de mielőtt rendelek, megkérdezem.

Ha nincs szalagkábele, akkor hogyan csatlakozik a főpanelhez? Drót nélkül? ;)

Komolyra fordítva, aminek nincs szalagkábele, az nem tartalmazza az UI-boardot.
És mint ilyen, általában felébe kerül.
A gyári eredeti, szalagkábeles nagykerben olyan 7 rugó körül van hivatalosan, számlával-ÁFA-val.


szer. ápr. 11, 2012 14:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Még egy N82 kérdés. Sok utángyártott billentyűzetpanelnek nincs szalagkábele, mint a gyárinak. Most itt mi a helyzet? Mintha valahol olyat ovastam volna, hogy egy olyan funkcióhoz kell elvileg, ami aztán soha nem került bele a firmware-be, de mielőtt rendelek, megkérdezem.


szer. ápr. 11, 2012 9:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
registry írta:
Mi a titka a SIM ingyenes névátírásának? (Prepaid, Telenor)
Tulajdonjog tisztázás, amihez tudd, hogy mikor, mekkora összeggel volt töltve a kártya, milyen tarifája van, milyen számokat hívnak gyakran, és mi a kártya szintű jelszó. Esetleg legyen telenor online acc-od is.


hétf. ápr. 09, 2012 10:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika írta:
1. Ezt nem tudom igazán megérteni, a kijelző vagy törött, vagy nem...


Egy kis területen pixelhibás, majd teszek fel róla fényképet. Ettől még tökéletesen működik minden, csak egy picit zavaró.


pén. ápr. 06, 2012 17:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 3774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google Adsense [Bot] valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség