Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 2:25



Hozzászólás a témához  [ 264 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Lehet ismét másodperc alapú a számlázás? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
zoli62 írta:
Háromszor is megkérdeztem, sőt még a márkaképviseleten is. :)

Na, megnéztem, a gép tényleg engedi, a belső leírás szerint is van, azonban ilyenkor 1 év tarifamegtartási hűséget alá kell írjál, tehát teló nélkül is 1 év hűség. És nem találtam ez alól felmentő okot, tehát kártyásról előfizura váltáskor is 1 év...

Akkor aki a honlapot szerkesztette, csak vicces kedvében volt...


szomb. nov. 20, 2010 15:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
thomas77 írta:
Ti már láttatok élő embert, aki az IKEA flottát használja? Erősen gondolkodom rajta, hogy vegyek, de akkor az egész családot bele kéne rángatnom... :hm:

Párat már láttam, legalábbis amikor megvették a csomagot, még éltek... :)


szomb. nov. 20, 2010 15:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
thomas77 írta:
Ti már láttatok élő embert, aki az IKEA flottát használja? Erősen gondolkodom rajta, hogy vegyek, de akkor az egész családot bele kéne rángatnom... :hm:


Bevallom nekem sem nagyon vannak Ikeas ismerőseim. :)


szer. nov. 17, 2010 12:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
Trabi TM írta:
zoli62 írta:
Telefonon megkérdeztettem, azt mondták, lehet váltani vitamaxból multipontra készülékvásárlás nélkül is.

Hát, pedig a honlapon világosan le van írva, hogy nem így van.
Bár közben változott a honlap szövege, de még mindig egyértelmű a dolog:
Idézet:
A Multipont előfizetéses tarifát kizárólag Multipont kártyatulajdonosként veheted igénybe. Készülékvásárlás nélkül az ajánlat nem érvényes


Tehát azt tudom elképzelni, hogy akivel beszéltél telefonon, nem olvasta a fenti kitételt, vagy azt, hogy viccből kitették, hogy az azt olvasók kedvét elvegyék a vásárlástól... :wink:


Háromszor is megkérdeztem, sőt még a márkaképviseleten is. :)


szer. nov. 17, 2010 12:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
Ti már láttatok élő embert, aki az IKEA flottát használja? Erősen gondolkodom rajta, hogy vegyek, de akkor az egész családot bele kéne rángatnom... :hm:


szer. nov. 17, 2010 11:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
Macika írta:
Nézzük arról az oldalról a dolgot, hogy egyre több az okostelefon.
Egyre több telóban van GPS-vevő is, de mivel annak nagyon komoly fogyasztása lenne (ha olyan lenne, mint a hőskorban, teljes értékű, pártíz mp alatt helyzetet találó, nagy áramfelvételű), ezért egy kis lebutítottat kap, amihez szinte kötelező az A-GPS támogatás, mert úgy már teljes értékű bír lenni.
És elérkeztünk oda, hogy ordít netért a teló.
Aztán megint gerjesztik tovább az igényeket a mobilgyártók, egyre olcsóbbak a nagy kijelzős mobilok, adja a böngészés magát. Egyre jobb, gyorsabb böngészők is vannak, nem egy már a flash-tartalommal is boldogul. Szintén adja magát a net.
Szóval ezek mind-mind ki vannak találva, és hidd el, kell nagyon a net.
Jó, nem feltétlenül 500 MB, de nálam 200-220 MB úgy megy el egy hónapban, hogy még vagy 3-4x annyit netezek WLAN-on a telóval.
Továbbra is úgy gondolom, hogy azért pluszba ne fizessen senki 2000 Ft-ot, ha önmagában megrendelve is annyiba kerül az 500MB és nem feltétlenül van rá szükséged.
Fogalmazzunk úgy, hogy a tarifa árazása hasonul az OTP kondíciós listájához :wink: , mint az IKEA flotta az IKEA árazásához.


szer. nov. 17, 2010 11:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
zoli62 írta:
Telefonon megkérdeztettem, azt mondták, lehet váltani vitamaxból multipontra készülékvásárlás nélkül is.

Hát, pedig a honlapon világosan le van írva, hogy nem így van.
Bár közben változott a honlap szövege, de még mindig egyértelmű a dolog:
Idézet:
A Multipont előfizetéses tarifát kizárólag Multipont kártyatulajdonosként veheted igénybe. Készülékvásárlás nélkül az ajánlat nem érvényes


Tehát azt tudom elképzelni, hogy akivel beszéltél telefonon, nem olvasta a fenti kitételt, vagy azt, hogy viccből kitették, hogy az azt olvasók kedvét elvegyék a vásárlástól... :wink:


szer. nov. 17, 2010 11:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
zoli62 írta:
Azért úgy látom, hogy leginkább a Vodafone indul el a másodperces tarifálással a publikus szegmens felé.

Nézd, ha nem is mindenkinek, de - EU-s mintára - legalább fizetősen kellene biztosítani minden előfizetőnek a mp alapú számlázást...


kedd nov. 16, 2010 23:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
Azért úgy látom, hogy leginkább a Vodafone indul el a másodperces tarifálással a publikus szegmens felé.


kedd nov. 16, 2010 20:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
Vizsla írta:
Lehet, de nem azért fizetsz majd ki feleslegesen 2000 Ft-ot, hogy legyen 500MB forgalmad, amit nem is biztos, hogy használsz, hanem hogy mindenki mást, aki ikea familys, ingyen hívhass. Ráadásul a családi csomagokkal ellentétben ahhoz, hogy ezeket a személyeket ingyen hívd, nem kell, hogy a neveden legyen min. 2 havi díjas kártya. Az egyéb flottákkal szemben pedig nincs az a bürokratikus rendszer, hogy ha el akarsz intézni valamit, akkor kapcsolattartót kell zaklatni, s ha te nem fizetsz, akkor csak téged cs.sztet a vodafone, nem az egész flotta szív.

Nézzük arról az oldalról a dolgot, hogy egyre több az okostelefon.
Egyre több telóban van GPS-vevő is, de mivel annak nagyon komoly fogyasztása lenne (ha olyan lenne, mint a hőskorban, teljes értékű, pártíz mp alatt helyzetet találó, nagy áramfelvételű), ezért egy kis lebutítottat kap, amihez szinte kötelező az A-GPS támogatás, mert úgy már teljes értékű bír lenni.
És elérkeztünk oda, hogy ordít netért a teló.
Aztán megint gerjesztik tovább az igényeket a mobilgyártók, egyre olcsóbbak a nagy kijelzős mobilok, adja a böngészés magát. Egyre jobb, gyorsabb böngészők is vannak, nem egy már a flash-tartalommal is boldogul. Szintén adja magát a net.
Szóval ezek mind-mind ki vannak találva, és hidd el, kell nagyon a net.
Jó, nem feltétlenül 500 MB, de nálam 200-220 MB úgy megy el egy hónapban, hogy még vagy 3-4x annyit netezek WLAN-on a telóval.


hétf. nov. 15, 2010 1:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
Lehet, de nem azért fizetsz majd ki feleslegesen 2000 Ft-ot, hogy legyen 500MB forgalmad, amit nem is biztos, hogy használsz, hanem hogy mindenki mást, aki ikea familys, ingyen hívhass. Ráadásul a családi csomagokkal ellentétben ahhoz, hogy ezeket a személyeket ingyen hívd, nem kell, hogy a neveden legyen min. 2 havi díjas kártya. Az egyéb flottákkal szemben pedig nincs az a bürokratikus rendszer, hogy ha el akarsz intézni valamit, akkor kapcsolattartót kell zaklatni, s ha te nem fizetsz, akkor csak téged cs.sztet a vodafone, nem az egész flotta szív.


vas. nov. 14, 2010 15:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
Vizsla írta:
És most ez miért is jobb az IKEA Familysnél? Mert kapsz plusz 2000 Ft-ért 500MB forgalmat és köteles vagy bankszámlát nyitni az OTP-nél? Egy SuperShopos tarifa még oké lenne, mert ott nem kötelező bankszámlát nyitni. De így... Pláne, hogy OTP...

Ez a tarifa rossz! Illetve: nekik nagyon jó!

Íme az IKEA Family, aminek bárki tagja lehet, és nem kell hozzá bankszámla, s felesleges eseti/havi kiadás, ráadásul a tagok ingyen hívják egymást:

2500 Ft hálón belül lebeszélhető havi díj, mely tartalmazza a tagok közti 0Ft-os beszélgetést
A havi díj 23,75Ft-os percdíjjal telefonálható le hálón belül (ez itt a csavar!), utána, illetve hálón kívül 16,63Ft.
SMS: 18,75Ft

Nem kötelező opciók:
30SMS 375Ft
100SMS 1250Ft
Minden vezetékes 10Ft 625-ért.

Profi hangposta, konferenciahívás ingyenes.

Számlázása másodperc alapú.

A Kiemelt Ügyfélszolgálathoz tartozik.

Nem zsákbamacska: https://secure.vodafone.hu/IKEA/


Csináltam egy kis összehasonlítást. Ha a multipontban hálón kívül beszélsz, akkor kb 67 perc fér bele a 2500 Ft lebeszélhetőségbe 37 Ft-os percdíjon. 67 perc hálón kívül az Ikea Famillyvel 1114 Ft-ba kerül, és nem lebeszélhető, azaz összesen 3614. Így egy perc hálón kívül 54 Ft. és ebben még nincs is leforgalmazható SMS, míg a Multipontban van. Ha így nézzük, annyira már nem jó az Ikea Fanily.


vas. nov. 14, 2010 11:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
Köszi. :) Regisztáltam Ikeánál. Majd hétfőn nézek készüléket. Ezt ajánlották egyébként. https://secure.vodafone.hu/keszulekek/keszulek_kereso/keszulek_kereso_hu.aspx?deviceId=636&type=search


szomb. nov. 13, 2010 22:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
ikea family igényléséhez nem kell ikeába menned, és megkötnöd se ott kell.

A multipontos egyébként korántsem ér annyit, mint a supershop rendszer. Akkor még volt értelme, míg a matáv a tagja volt, de most már semmi. Mégha az összes CBA csatlakozna is, de ez sosem lesz így, míg egy 2*2 négyeztméteres eladóterű üzlet is felveheti a CBA márkanevet, miközben nyoma sincs benne POS-terminálnak.

Továbbá azért sem életképes, mert bankszámlanyitásra köteleznek.

Egy dolog miatt lehet kedveltebb: mert az OTP név ott áll mögötte.

Privát megjegyzésem, hogy válts mielőbb bankot megéri!


szomb. nov. 13, 2010 21:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
Vizsla írta:
És most ez miért is jobb az IKEA Familysnél? Mert kapsz plusz 2000 Ft-ért 500MB forgalmat és köteles vagy bankszámlát nyitni az OTP-nél? Egy SuperShopos tarifa még oké lenne, mert ott nem kötelező bankszámlát nyitni. De így... Pláne, hogy OTP...

Ez a tarifa rossz! Illetve: nekik nagyon jó!

Íme az IKEA Family, aminek bárki tagja lehet, és nem kell hozzá bankszámla, s felesleges eseti/havi kiadás, ráadásul a tagok ingyen hívják egymást:

2500 Ft hálón belül lebeszélhető havi díj, mely tartalmazza a tagok közti 0Ft-os beszélgetést
A havi díj 23,75Ft-os percdíjjal telefonálható le hálón belül (ez itt a csavar!), utána, illetve hálón kívül 16,63Ft.
SMS: 18,75Ft

Nem kötelező opciók:
30SMS 375Ft
100SMS 1250Ft
Minden vezetékes 10Ft 625-ért.

Profi hangposta, konferenciahívás ingyenes.

Számlázása másodperc alapú.

A Kiemelt Ügyfélszolgálathoz tartozik.

Nem zsákbamacska: https://secure.vodafone.hu/IKEA/


Ez tényleg jobb, csak egy a gond, nekem nincsen Ikea Family kártyám, itt nincs is Ikea áruház, Multipont bankkártyám viszont van. A Supershopos tarifa esetleges létrehozása viszont nem rossz ötlet.


szomb. nov. 13, 2010 20:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
És most ez miért is jobb az IKEA Familysnél? Mert kapsz plusz 2000 Ft-ért 500MB forgalmat és köteles vagy bankszámlát nyitni az OTP-nél? Egy SuperShopos tarifa még oké lenne, mert ott nem kötelező bankszámlát nyitni. De így... Pláne, hogy OTP...

Ez a tarifa rossz! Illetve: nekik nagyon jó!

Íme az IKEA Family, aminek bárki tagja lehet, és nem kell hozzá bankszámla, s felesleges eseti/havi kiadás, ráadásul a tagok ingyen hívják egymást:

2500 Ft hálón belül lebeszélhető havi díj, mely tartalmazza a tagok közti 0Ft-os beszélgetést
A havi díj 23,75Ft-os percdíjjal telefonálható le hálón belül (ez itt a csavar!), utána, illetve hálón kívül 16,63Ft.
SMS: 18,75Ft

Nem kötelező opciók:
30SMS 375Ft
100SMS 1250Ft
Minden vezetékes 10Ft 625-ért.

Profi hangposta, konferenciahívás ingyenes.

Számlázása másodperc alapú.

A Kiemelt Ügyfélszolgálathoz tartozik.

Nem zsákbamacska: https://secure.vodafone.hu/IKEA/


szomb. nov. 13, 2010 7:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
Trabi TM írta:
zoli62 írta:
...Még új készüléket sem feltétlen kell hozzá venni...


A fent linkelt oldalon mást írnak:

Idézet:
A Multipont előfizetéses tarifát kizárólag Multipont kártyatulajdonosként, és csakis készülékvásárlással veheted igénybe. Készülékvásárlás nélkül az ajánlat nem érvényes. Az akció keretében lakossági előfizetőként maximum 3 db előfizetést vásárolhatsz, kétéves hűségnyilatkozat aláírásával, amennyiben megfelelsz valamennyi, az akcióban kiírt feltételnek és a Vodafone Általános Szerződési Feltételeknek. A havidíjas előfizetéseket kizárólag egy időben, az opciót pedig minden előfizetésre együttesen kötheted meg. Az összes előfizetésre vonatkozóan a számlafizető kizárólag a jelen akció igénybevételére jogosult személy lehet. A Zárt Csoport opciót csak abban az esetben veheted igénybe, ha egy időben, minden megvásárolt előfizetésre együttesen megrendeled.


Én egyébként sokallom a 37 Ft-os percdíjat havi 4500-ért, a tarifa többi része viszont jónak tűnik, akinek kell az 500 MB net...



Telefonon megkérdeztettem, azt mondták, lehet váltani vitamaxból multipontra készülékvásárlás nélkül is.


pén. nov. 12, 2010 22:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
Sejtettem én, hogy lesz valahol egy kis betűs rész... ;)


pén. nov. 12, 2010 2:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
zoli62 írta:
...Még új készüléket sem feltétlen kell hozzá venni...


A fent linkelt oldalon mást írnak:

Idézet:
A Multipont előfizetéses tarifát kizárólag Multipont kártyatulajdonosként, és csakis készülékvásárlással veheted igénybe. Készülékvásárlás nélkül az ajánlat nem érvényes. Az akció keretében lakossági előfizetőként maximum 3 db előfizetést vásárolhatsz, kétéves hűségnyilatkozat aláírásával, amennyiben megfelelsz valamennyi, az akcióban kiírt feltételnek és a Vodafone Általános Szerződési Feltételeknek. A havidíjas előfizetéseket kizárólag egy időben, az opciót pedig minden előfizetésre együttesen kötheted meg. Az összes előfizetésre vonatkozóan a számlafizető kizárólag a jelen akció igénybevételére jogosult személy lehet. A Zárt Csoport opciót csak abban az esetben veheted igénybe, ha egy időben, minden megvásárolt előfizetésre együttesen megrendeled.


Én egyébként sokallom a 37 Ft-os percdíjat havi 4500-ért, a tarifa többi része viszont jónak tűnik, akinek kell az 500 MB net...


csüt. nov. 11, 2010 14:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
Macika írta:

Ez NAGYON nem rossz!

SŐT!

Jónak néz ki!

Hol az átverés????


Én is átszámoltam, és jónak tűnik. Van benne nagyjából havi 70 beszélgetésperc csúcsidőben hálón kívül, 20 db SMS, és 500 MB adatforgalom. Ha azt nézem, hogy 2500 Ft lebeszélhető, akkor a maradék havi 2000 Ft 500 MB-ért cserébe nem rossz. Mégis lehet a magyar piacon - ahogy én régtől fogva mondogattam- max. 40 Ft körüli másodperc alapú perctarifát bevezetni. Most a Vodafone végre meglépte ezt. Még új készüléket sem feltétlen kell hozzá venni, és Vitamaxból is át lehet menni, én is ezt fontolgatom. Lehet ez megint elindít egy folyamatot.


kedd nov. 09, 2010 15:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?

Ez NAGYON nem rossz!

SŐT!

Jónak néz ki!

Hol az átverés????


kedd nov. 09, 2010 11:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Lehet ismét másodperc alapú a számlázás?
A Vodafone ismét lépett. http://www.vodafone.hu/lakossagi/telefonok-tarifak/aktualis-ajanlatok/multipont/multipont-elofizeteses-mobil


kedd nov. 09, 2010 8:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Paal írta:
Inkább az a kérdés, hogy vezetékes irányba miért ilyen drága telefonálni mobilról, ha tényleg ennyi a díja..


A szolgáltatóknak nem érdeke vezetékes irányba költség alapú árképzést alkalmazni, mert akkor a mobil-mobil és így a saját hálózaton belüli forgalmukat is csökkentenék vele, arról nem is beszélve, hogy a mobil penetráció sem növekedett (és a vezetékes vonalak száma sem csökkent) volna ilyen mértékben.


szer. ápr. 28, 2010 14:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 9:31
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Macika!

Azért a vezetékes és mobil végződtetési díjak jelentős különbséget mutatnak..
A mobilnál 16Ft fölött volt 2009-ben, míg a vezetékesnél 2-3 forint..

http://www.jogiforum.hu/hirek/14565

http://www.nhh.hu/index.php?id=hir&cid=5256

Inkább az a kérdés, hogy vezetékes irányba miért ilyen drága telefonálni mobilról, ha tényleg ennyi a díja..


szer. ápr. 28, 2010 13:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Macika írta:
... Ha van a másiknak vonalas telefonja...

... Drótosból mobilra miért a kétszerese alsó hangon???

Igazad van. Én arra gondoltam, hogy mind a két oldalon van drótos telefon. Miért nem lenne? :wink:

És hát a szolgáltatók nem azonosak. Van csak drótos, van ami mind a kettőt szolgáltatja (ez sem ad kedvezményt :( ), és van csak mobil. Ez már így lesz jó ideig, az a sanda gyanúm. :o

Az meg nagy p*öcs lehet, aki nem tud néhány percet várni, mikor tudja, hogy a melót meg fogod csinálni. Odavinni tízszer annyi idő, mit spórolt? :D


szomb. ápr. 24, 2010 16:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Mellesleg kezdik elfelejteni a vonalas telefont. Amiért én nappal 6, este és hétvégén 3 Ft-ot fizetek. Össze lehet hasonlitani. :D
HA!
Ha van a másiknak vonalas telefonja.

Annyira felgyorsult az élet, hogy szinte elképzelhetetlen, hogy valaki munkaidő után, otthon, meghallgatva az üzenetrögzítőjét visszhívogassa azokat, akik nap közben keresték.

Manapság minden azonnal kell.

Csúsztam már le úgy melóról, hogy épp mással beszéltem mobilon, amikor keresett a megrendelő és azt a 3,5 percet nem tudta kivárni, mire visszahívtam.
Addigra már megrendelte másnál a munkát.

És mivel a vonalas ma már csak és kizárólag vonalas hívására jó (mobilt hívni róla horrorisztikus összeg), előbb-utóbb mindenki leszokik arról, hogy vonalast használjon.

Bután csinálja a Telekom. Adná érezhetően olcsóbban a mobilhívásokat drótosról és nem pártolnának el az emberek a drótos telefontól.

Mobilról drótost hívni 15-40 Ft között van, csomagtól függően (a munkahelyi flottámról 14,40 brutto mp alapon, de ha kifizetek 300 Ft-ot a kedvenc körzet szolgáltatásra, akkor az összes 1-es körzetszám 5,30 Ft/perc BRUTTO, mp alapon!).
Drótosból mobilra miért a kétszerese alsó hangon???


szomb. ápr. 24, 2010 14:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
Na, akkor megkérném az érintetteket, hogy meséljék el, külföldön állampolgári, alkotmányos vagy alapvető emberi jog az olcsó mobiltelefonálás? ...

Mesélem: sehol nem jog. Főleg nem emberi jog. Szerintem te fordítva ülsz a lovon, mindent másképp látsz. Amit persze szabad közzétenni.

És természetesen erről mindenkinek lehet véleménye. Ami szemmel láthatóan nem egyezik a tieddel.

Ps:
Mellesleg kezdik elfelejteni a vonalas telefont. Amiért én nappal 6, este és hétvégén 3 Ft-ot fizetek. Össze lehet hasonlitani. :D


pén. ápr. 23, 2010 16:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
T68m írta:
Na, akkor megkérném az érintetteket, hogy meséljék el, külföldön állampolgári, alkotmányos vagy alapvető emberi jog az olcsó mobiltelefonálás? :lol: :lol: :lol:


Egyik sem, ott lehetőség, merthogy tényleges verseny van a szolgáltatók között.


pén. ápr. 23, 2010 13:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Na, akkor megkérném az érintetteket, hogy meséljék el, külföldön állampolgári, alkotmányos vagy alapvetõ emberi jog az olcsó mobiltelefonálás? :lol: :lol: :lol:


pén. ápr. 23, 2010 10:35
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Nem kéne 60 Ft-osnak lennie a percdíjnak. 40 Ft-os árszinten is versenyképes lenne.


Hát persze, Neked, de a szolgáltatóknak nem.
Most 41-43 Ft a percdíj perc alapon, gondolod, hogy másodperc alapon nem lenne minimum 60 Ft, főleg akkor, ha nem maguktól találják ki, hanem kötelezik rá őket?
Ébresztő, kezeket ki a biliből...


pén. ápr. 23, 2010 9:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nord írta:
T68m írta:
Nos, hol szabadság az, ahol csak három szolgáltató közül lehet választani? Hol szabadság az, ha csak három társaságnak van megengedve, hogy mobilszolgáltatást nyújtson?

Egyrészt ennek vajmi kevés köze van a perc/másodperc alapú számlázáshoz; másrészt meg felvet egy kérdést: hány darab mobilszolgáltató esetében látod teljesnek a szabadságot? Öt? Ha öt akkor a négy miért kevés? Vagy miért nem inkább hat? ;)
Harmadrészt meg Te tudod a legjobban, hogy a mobilszolgáltatáshoz szükséges frekvenciatartomány véges... Vagy ez azt jelenti, hogy a fizika is egy szabadság-ellenes, mocskos szemét állat? :D


A felvetett kérdés inkább az, hogy "Olvastad esetleg az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatában, hogy a mobiltelefonálás deklarált és elvitathatatlan emberi jog lenne? ", "Hol van az leírva, hogy Neked állampolgári, mitöbb ALAPVETÕ EMBERI jogod KELL legyen a mobiltelefonálás?"

Tehát másodperc alapú vagy sem, az már csak ennek a piaci verseny meglétének vagy nemlétének a következménye. Ha nincs piaci verseny, akkor a szolgáltatók inkább megtehetik, hogy nagy számlázási egységet válasszanak. Azt nem állíthatom, hogy piaci verseny esetén biztosan (mindenki) másodperc alapon számlázna, de sokkal nagyobb lenne arra az esély, hogy lenne szolgáltató, amelyik ezt teszi. És piaci verseny esetén piaci, nem monopol árak lennének, (ami - persze - jóval fontosabb, mint a másodperc alap).

Tehát hány szolgáltató jelenti a szabadságot? Nem nehéz eldönteni: amikor már senki nem akar új szolgáltató lenni, mert a piaci árak mellett a (z új szolgáltató) piacralépése már nem kifizetõdõ.

Véges a frekvenciatartomány? És pont háromra elég, négyre már nem? Ezt - ugye - te sem gondolod komolyan? Megfelelõ jogi szabályzással - virtuális szolgáltatók létrehozásával, összekapcsolás elrendelésével - pedig az is elérhetõ, hogy ne kelljen minden szolgáltatónak külön frekvenciasáv és országos lefedettség. Ahogy a vezetékes szolgáltatóknak sem kell országos lefedettség ahhoz, hogy Bp.-rõl eltelefonálj vidékre.


pén. ápr. 23, 2010 7:10
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
T68m írta:
Nos, hol szabadság az, ahol csak három szolgáltató közül lehet választani? Hol szabadság az, ha csak három társaságnak van megengedve, hogy mobilszolgáltatást nyújtson?

Egyrészt ennek vajmi kevés köze van a perc/másodperc alapú számlázáshoz; másrészt meg felvet egy kérdést: hány darab mobilszolgáltató esetében látod teljesnek a szabadságot? Öt? Ha öt akkor a négy miért kevés? Vagy miért nem inkább hat? ;)
Harmadrészt meg Te tudod a legjobban, hogy a mobilszolgáltatáshoz szükséges frekvenciatartomány véges... Vagy ez azt jelenti, hogy a fizika is egy szabadság-ellenes, mocskos szemét állat? :D


pén. ápr. 23, 2010 6:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 11, 2007 2:59
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Csak zarojelben tennem meg hozza, hogy nem csak a vodafone szolgaltat UK :)

Most eltem kint 4 honapot, szval lattam h mi mennyire mas ott, mint itt.

Csak egy pelda, prepaidnel 20£ topup, ajandekba kapsz masik 20 £-ot. hm?:)


csüt. ápr. 22, 2010 22:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Kissé megkopott a német tudásom.


Elvigyünk táborba? (Na, nem õrnek...) :lol:

Lényeg, már megint mocskos módon összehasonlítgatsz, pedig ott biztos más emberi jogok vannak érvényben, mint nálunk. És ott mindenki tudja, hogy a mobilozás nem alkotmányos jog.

http://shop.vodafone.co.uk/

10font, 300perc, 3000sms. Osszuk vissza: kb. 10 forint egy perc? És gyakorlatilag ingyenes az sms? És nem kétéves a hûségnyilatkozat, csak egy? Mocskos egy banda! Utálom a szabadpiacot! Nálunk 200 perc 4500Ft. Sokkal jobb, ugye? Alig több, mint 100%-al drágább.
http://www.vodafone.hu/egyeni/postpaid/ ... ak_hu.html

biztos a vulkánkitörés miatt ez a nagy olcsóság...


csüt. ápr. 22, 2010 21:10
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
bluestar írta:
T-Mobile Ausztria Számlás: percalapú (Taktung 60/60)
T-Mobile Ausztria kártyás: 60/30, azaz az első percet kiszámlázzák, utána félperces



Ilyen számlás csomagoknál mondjuk én elviselném a percalapú számlázást...
Jól látom, hogy ha online fizeted a számlát, akkor jóváírják a havidíjat? Kissé megkopott a német tudásom. Nálunk hogy is van ez? :twisted: Ja, és hogy 6 hónapig a havidíjat is elengedik? Ja, és a legkisebb csomag is tartalmaz 100 belföldi és 1000 hálón belüli percet? Persze itt is van megkülönböztetés korra való tekintettel: 27 évnél fiatalabbak automatice havonta 1000 sms grátisz... Na megyek, kiszótárazom az apróbetűst is... Na itt a pofon: jól büntetik, ha túlléped az ingyenes keretet! Hűha, mondtam én, hogy átverés! Ezen kívül drága a kaja és a rezsi is!
:twisted:


csüt. ápr. 22, 2010 20:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Hozzáteszerm,, hogy viszont aki teheti, boldog-boldogtalan rohan valamilyen flottába, ahol aztán jó tarifákért mp alapon telefonálhat, azt persze kutya se ellenőrzi, hogy az adott cégnél dolgozik-e.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zoli62 csüt. ápr. 22, 2010 20:51-kor.



csüt. ápr. 22, 2010 20:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nord írta:
T68m, ugye nem jogász vagy? ;)


Most az a kérdés, hogy milyen végzettsége(i)m vannak, vagy pedig az, hogy õk vetették fel viccesnek, valójában szánalmasan azt a kérdést, hogy "Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatában, hogy a mobiltelefonálás deklarált és elvitathatatlan emberi jog lenne?".

Nem. Ott pl. szabadságjogok vannak deklarálva. Rögtön az elsõ cikkelyben. Nos, hol szabadság az, ahol csak három szolgáltató közül lehet választani? Hol szabadság az, ha csak három társaságnak van megengedve, hogy mobilszolgáltatást nyújtson?

Tehát már a viccesnek szánt feltevésük is megdõlt, de hogy ennyire elvontak ne legyünk, a mobiltársaságokra közvetlenül vonatkozó törvények, pl. a Tpvt kifejezetten tiltja az erõfölénnyel való visszaélést és az összehangolt piaci magatartást.


csüt. ápr. 22, 2010 20:21
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
bluestar írta:
T68m írta:
1. És te el tudod képzelni, hogy valakinek fontos a mobiltelefon? Igen? Akkor hadd ne az a választása legyen, hogy vagy megkopasztják vagy nem telefonál!

2. Olvastad-e az Alkományt? Igen? Eljutottál-e a 9§-ig? Kétlem, ott ugyanis a piacgazdaságot deklarálják.


Tehát ha jól értem, egy olyan piacgazdaságra vágysz, ahol szabályozzák az árakat. :) Kínában próbálkoznak ilyesmivel, végülis lehet, hogy mûködõ modell.


Szándékosan érted félre? :wink: Egyátalán nem vágyom állami szabályzásra. Így pl. koncessziós társaságokra sem*. Piaci körülmények között nem dolgozhatnának extraprofittal, s lehet, hogy nem lenne másodperc alapú a számlázás, de jóval kisebb lenne a mobilköltség. Úgy látszik, ez nem szempont Macikának és joc-nak.

* sem a mobiltársaságok számának koncesszióval háromra történõ korlátozását


csüt. ápr. 22, 2010 20:11
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
T68m írta:
1. És te el tudod képzelni, hogy valakinek fontos a mobiltelefon? Igen? Akkor hadd ne az a választása legyen, hogy vagy megkopasztják vagy nem telefonál!

2. Olvastad-e az Alkományt? Igen? Eljutottál-e a 9§-ig? Kétlem, ott ugyanis a piacgazdaságot deklarálják.


Tehát ha jól értem, egy olyan piacgazdaságra vágysz, ahol szabályozzák az árakat. :) Kínában próbálkoznak ilyesmivel, végülis lehet, hogy működő modell.

Viszont: kíváncsiságból megnéztem pár nyugat-európai szolgáltató díjcsomagjának a számlázási egységét, és elég vegyes a kép.

Vodafone UK Számlás: Másodpercalapú, de az első percet mindenképpen kiszámlázzák.
Vodafone UK kártyás: Másodperc alapú, pennyre kerekítve, de itt is van minimumdíj.
T-Mobile Ausztria Számlás: percalapú (Taktung 60/60)
T-Mobile Ausztria kártyás: 60/30, azaz az első percet kiszámlázzák, utána félperces

Biztos lehet még mindenféle példákat találni, de a dán és norvég nyelvvel nem boldogultam, ezért itt megállok inkább. Nem hiszem, hogy a fenti két országban felmerülne egy erre vonatkozó állami szabályozás ötlete, pedig ők már elég régen építik a piacgazdaságot.


csüt. ápr. 22, 2010 19:58
Profil
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Nem, T68m, tényleg ennyire. Ugyanis sokan nem tudják, mi is az a piacgazdaság. Sebaj. Pár év, és megtudják azok is. Tudod, volt egyszer egy híres festő és hadvezér, aki a következőket mondta: amikor az előadásaimat tartottam, kezdetben mindenki nevetett rajtam. Később egyre kevesebben nevettek. Végül senki sem nevetett. Namost nálunk még jópáran nevetnek, de egyre kevesebben vannak.


csüt. ápr. 22, 2010 19:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
nord írta:
T68m, ugye nem jogász vagy? ;)
Ha ennyiből nem jöttél volna rá... ;)


csüt. ápr. 22, 2010 19:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
T68m, ugye nem jogász vagy? ;)


csüt. ápr. 22, 2010 14:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
joc_ írta:
T68m írta:
1. És te el tudod képzelni, hogy valakinek fontos a mobiltelefon? Igen? Akkor hadd ne az a választása legyen, hogy vagy megkopasztják vagy nem telefonál!
Tényleg! Én pedig nagyon szeretnék egy 200 négyzetméteres családi villát a Sashegyen. Fontos lenne! Milyen csúnya a ... (... hmmm, ki is?), hogy ezt nem teszi elérhetõ áron számomra lehetõvé.
T68m írta:
2. Olvastad-e az Alkományt? Igen? Eljutottál-e a 9§-ig? Kétlem, ott ugyanis a piacgazdaságot deklarálják.
El persze. Kérésedre most újra elolvastam, hátha azóta módosult. Tájékoztatlak, hogy most sincs benne az olcsón történõ mobiltelefonáláshoz való jog.


Ilyenkor nehéz eldönteni, hogy tényleg ennyire? Vagy csak egyszerûen fizetett fórumozó vagy....


csüt. ápr. 22, 2010 13:25
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
T68m írta:
1. És te el tudod képzelni, hogy valakinek fontos a mobiltelefon? Igen? Akkor hadd ne az a választása legyen, hogy vagy megkopasztják vagy nem telefonál!
Tényleg! Én pedig nagyon szeretnék egy 200 négyzetméteres családi villát a Sashegyen. Fontos lenne! Milyen csúnya a ... (... hmmm, ki is?), hogy ezt nem teszi elérhető áron számomra lehetővé.
T68m írta:
2. Olvastad-e az Alkományt? Igen? Eljutottál-e a 9§-ig? Kétlem, ott ugyanis a piacgazdaságot deklarálják.
El persze. Kérésedre most újra elolvastam, hátha azóta módosult. Tájékoztatlak, hogy most sincs benne az olcsón történő mobiltelefonáláshoz való jog.


csüt. ápr. 22, 2010 8:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
joc_ írta:
T68m írta:
Laci_L írta:
Hõbörögni lehet, de nem kötelezõ senkinek igénybevenni a szolgáltatást.
Ez egy magán cég szinte szabadáras szolgáltatása.
Már vártam a megmagyarázatot! Most már csak arra az egy kérdésre felelj, hogy ez egy szabadpiaci termék? Másképp teszem fel a kérdést, ha nem akarod igénybe venni a szolgáltatást (mert nem kötelezõ), akkor milyen alternatíváid vannak a mobiltelefonálásra?
Olvastad esetleg az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatában, hogy a mobiltelefonálás deklarált és elvitathatatlan emberi jog lenne?

Mi van akkor, ha nincs a mobiltelefonálásra alternatív lehetõséged? Semmi. Nem telefonálsz. Nem írja elõ senki hogy kötelezõ lenne mobiltelefonálnod. (Több olyan ismerõsöm is van, akinek nincs mobiltelefonja, és kiválóan éldegél. A vitákat megelõzendõ: kb. 20-40 év közöttiek, és informatikai jellegû munkahelyen dolgoznak, és olyan jellegû munkát is végeznek, szóval nem a 80 éves takarítónõ nagymamáról beszélek.)


1. És te el tudod képzelni, hogy valakinek fontos a mobiltelefon? Igen? Akkor hadd ne az a választása legyen, hogy vagy megkopasztják vagy nem telefonál!

2. Olvastad-e az Alkományt? Igen? Eljutottál-e a 9§-ig? Kétlem, ott ugyanis a piacgazdaságot deklarálják.


csüt. ápr. 22, 2010 7:04
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
integral írta:
Nem értem, hogy miért csak a T-Mobile-t pécézték ki maguknak. :roll:


Két fő oka lehet: Ő a legnagyobb piaci szereplő, és/vagy ellene volt fogyasztói bejelentés.


csüt. ápr. 22, 2010 6:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
zoli62 írta:
http://feosz.softipo.hu/hir/-29 Megmozdult az állóvíz? Most jöttek rá?


Nem értem, hogy miért csak a T-Mobile-t pécézték ki maguknak. :roll:


csüt. ápr. 22, 2010 6:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Laci_L írta:
Hőbörögni lehet, de nem kötelező senkinek igénybevenni a szolgáltatást.
Ez egy magán cég szinte szabadáras szolgáltatása.


Már vártam a megmagyarázatot! Most már csak arra az egy kérdésre felelj, hogy ez egy szabadpiaci termék? Másképp teszem fel a kérdést, ha nem akarod igénybe venni a szolgáltatást (mert nem kötelező), akkor milyen alternatíváid vannak a mobiltelefonálásra?
Postagalamb.
Vagy bármi.
1millió év alatt képes volt nem kipusztulni az emberiség, míg nem volt mobiltelefon.

Általábna szeretsz jogilag jólértesültnek mutatkozni, nem tudom, itt most miért nem teszed.

Hol van az leírva, hogy Neked állampolgári, mitöbb ALAPVETŐ EMBERI jogod KELL legyen a mobiltelefonálás?

Eléggé ismerem az alkotmányt, nincs benne a mobiltelefonhoz való jog.

Akkor?


szer. ápr. 21, 2010 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
T68m írta:
Laci_L írta:
Hőbörögni lehet, de nem kötelező senkinek igénybevenni a szolgáltatást.
Ez egy magán cég szinte szabadáras szolgáltatása.
Már vártam a megmagyarázatot! Most már csak arra az egy kérdésre felelj, hogy ez egy szabadpiaci termék? Másképp teszem fel a kérdést, ha nem akarod igénybe venni a szolgáltatást (mert nem kötelező), akkor milyen alternatíváid vannak a mobiltelefonálásra?
Olvastad esetleg az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatában, hogy a mobiltelefonálás deklarált és elvitathatatlan emberi jog lenne?

Mi van akkor, ha nincs a mobiltelefonálásra alternatív lehetőséged? Semmi. Nem telefonálsz. Nem írja elő senki hogy kötelező lenne mobiltelefonálnod. (Több olyan ismerősöm is van, akinek nincs mobiltelefonja, és kiválóan éldegél. A vitákat megelőzendő: kb. 20-40 év közöttiek, és informatikai jellegű munkahelyen dolgoznak, és olyan jellegű munkát is végeznek, szóval nem a 80 éves takarítónő nagymamáról beszélek.)


szer. ápr. 21, 2010 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
zoli62 írta:
joc_ írta:
És mennyivel lennénk előrébb, ha lenne mondjuk mp alapon 60 Ft percdíjas csomag? Azt sem mondhatná senki hogy nincs, és mégsem választaná max. 1 ezrelék. Ezt kikényszeríteni mi lenne az értelme?
Nem kéne 60 Ft-osnak lennie a percdíjnak. 40 Ft-os árszinten is versenyképes lenne.
De azt nem veszitek észre, hogy míg esetleg abba bele lehet szólni hogy legyen mp alapú tarifacsomag is, abba már végképp nem, hogy annak mennyi legyen az ára (akár a havidíj akár a percdíj).

Így tehát figyeld meg: ha esetleg kötelezik bármelyik szolgáltatót a mp alapú tarifacsomag bevezetésére és fenntartására, az olyan percdíjú lesz, hogy azt senki ne akarja választani.

Akkor baromi sokat sikerül elérni: egy tarifacsomag ami kötelezően van, de senkinek nem lesz érdemes ezt választani. Elmagyarázná valaki, hogy ez miért lenne jó?


szer. ápr. 21, 2010 20:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 264 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség