Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 5:00



Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Zavaró és névtelen hívások tiltása 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Zavaró és névtelen hívások tiltása
portas írta:
Sziasztok, a lányomnak van samsung5230-a és programokat, témákat stb. keresek hozzá, segitsetek légyszi

Esetleg egy megfelelő topic-ot nem keresel hozzá?


hétf. feb. 21, 2011 21:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 21, 2011 17:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Zavaró és névtelen hívások tiltása
Sziasztok, a lányomnak van samsung5230-a és programokat, témákat stb. keresek hozzá, segitsetek légyszi


hétf. feb. 21, 2011 18:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás Re: Zavaró és névtelen hívások tiltása
üdv. mindenki.

nekem egy olyan problémám lenne, hogy magánszámon hívogat valaki, ez nem is lenne gond, mert samsung 5230-as telefonom van és van benne egy olyan funkció, hogy magánszámot is lelehet tiltani, ha valaki arról hív, és igen ki is próbáltam, hogy letiltattuk az egyik telefonom hívószámküldését és nem is engedte, hogy hívjon, de van egy olyan hívás ami rendszeres és mégis magánszámot jelez nekem, tehát ezt a magánszámot meg nem tiltja le. már párszor felvettem de nem szól bele senki, szerintem olyan gépi süket hang van benne, olyan semmi háttérzaj vagy valami. ja és ami még nagyon érdekes, hogy
ha nem veszem fel, akkor pedig nem marad rajt a kijelzőn, hogy nemfogadott hívás, de ez addig sem maradt rajta, míg nem tiltattam le a magánszámok fogadását.

na, ezt mondja meg valaki, hogy ezt hogy tudom megoldani.

előre is köszönöm.

üdv.: zé


csüt. aug. 26, 2010 10:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Zavaró és névtelen hívások tiltása
bobvosgy írta:
Bocsika de odafigyeltem.Én nem a gringo26 hsz-ére válaszoltam,hanem a téma kérdésre volt egy megoldásom.Egyébként mindent meg lehet tudni ha van egy belsős ismerősöd az adott szolgáltatónál akinél vagy.

Hát hogyne. Kérdés, hogy rögtön vagy csak 2 nap múlva rúgják ki érte...

---------

A téma létrehozása 2006. márciusi.
Több év pihenő után hozták fel a témát, ilyenkor - ha nem a folyó diskurzusra válaszolsz - szokás jelezni, hogy nem a témát felhozónak, hanem a 4,5 évvel ezelőtti topicnyitónak válaszolsz.


szer. aug. 25, 2010 9:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Zavaró és névtelen hívások tiltása
Bocsika de odafigyeltem.Én nem a gringo26 hsz-ére válaszoltam,hanem a téma kérdésre volt egy megoldásom.Egyébként mindent meg lehet tudni ha van egy belsős ismerősöd az adott szolgáltatónál akinél vagy.


szer. aug. 25, 2010 0:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Zavaró és névtelen hívások tiltása
bobvosgy írta:
Sziasztok!Na erre a problémára találták ki (persze csak Nokiára és abból is S60 3rd-5rd) a Total patrol nevű programot,mindent be lehet állítani rajta,én ezt használom,tuti :twisted: !-F szám nélkülit is kitilt,meg aki be van állítva

Nem figyeltél oda.
Nem gringo26 problémájára találták ki a Total patrol-t
Ő nem letiltani szeretné a hívószám nélkül beérkező hívásokat, hanem megtudni a hívó személyét, még mielőtt fogadná a hívásokat...


szer. aug. 25, 2010 0:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Zavaró és névtelen hívások tiltása
Sziasztok!Na erre a problémára találták ki (persze csak Nokiára és abból is S60 3rd-5rd) a Total patrol nevű programot,mindent be lehet állítani rajta,én ezt használom,tuti :twisted: !-F szám nélkülit is kitilt,meg aki be van állítva


kedd aug. 24, 2010 19:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: Zavaró és névtelen hívások tiltása
gringo26 írta:
Magánszámról érkező kéretlen hívások tel.számát, hogyan tudom kideríteni?


Sehogy. Azért magánszám, mert nem küldi a hívószámát. A szolgáltatók hatósági/bírósági megkeresésre tudnak a fogadott hívásokról teljes híváslistát készíteni.


hétf. aug. 23, 2010 8:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 23, 2010 7:59
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Zavaró és névtelen hívások tiltása
Sziasztok!

Magánszámról érkező kéretlen hívások tel.számát, hogyan tudom kideríteni?


hétf. aug. 23, 2010 8:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
simico írta:
zoli62 írta:
Nokika mobilokon PIN2 kóddal beállítható zárt csoport van, gondolom, itt lehetett beállítni a tagjait,, akik kedvezményesen hívhatták egymást.


Nem csak a Nokiákon, de ismétlem: a telefonon nem kellett beállítani semmit. Hogy mégis miért rakták bele a telefonokba, ha úgyis a központ csinál mindent? Jó kérdés...


gondolom azért, hogyha a zárt csoport ingyenes, a többi fizetős, akkor a telódon be tudd állítani, hogy csak cug-ot hívhass. Hasonlóképp a fix számokhoz.


kedd márc. 21, 2006 18:19
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Akkor ezek is olyan plusz opciók, amiket a szolgáltatóknál kellett eszközölnöd, hiába volt meg a telefonon a támogatás hozzá. :)


hétf. márc. 20, 2006 17:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Nokika mobilokon PIN2 kóddal beállítható zárt csoport van, gondolom, itt lehetett beállítni a tagjait,, akik kedvezményesen hívhatták egymást.


Nem csak a Nokiákon, de ismétlem: a telefonon nem kellett beállítani semmit. Hogy mégis miért rakták bele a telefonokba, ha úgyis a központ csinál mindent? Jó kérdés...


hétf. márc. 20, 2006 10:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Nokika mobilokon PIN2 kóddal beállítható zárt csoport van, gondolom, itt lehetett beállítni a tagjait,, akik kedvezményesen hívhatták egymást.


hétf. márc. 20, 2006 10:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Ez a zárt csoportos Pannon/Westel szolgáltatás ugyanaz volt, amit a telefonokon lehet beállítani? :)


Igen, bár a telefonon semmit sem kellett állítani. Mindent a központ tudott és intézett.


hétf. márc. 20, 2006 10:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ez volt az, amit a telefonon lehet beállítani, "zárt hívócsoport" néven, PIN2 kóddal.

Üdv!


vas. márc. 19, 2006 23:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Ez a zárt csoportos Pannon/Westel szolgáltatás ugyanaz volt, amit a telefonokon lehet beállítani? :)


vas. márc. 19, 2006 21:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
simico írta:
Igen, erre is szolgál. Viszont abban tévedsz, hogy nem nyújtja (pontosabban nyújtotta) egyik szolgáltató sem...
Ha csak nyújtotta, akkor mégsem tévedek. ;)

Üdv!


vas. márc. 19, 2006 13:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
simico írta:
csoporton belül minden előfizetésnek volt egy négyjegyű száma

Így műxik a voda wireless office is. Ha rövid számon hívod a másikat, akkor ingyen dumálsz a csoport tagjaival, különben rendes díjon.


vas. márc. 19, 2006 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
McLaca írta:
Az nem tudom, mi akar egyáltalán lenni... Szerintem arra van kitalálva, hogy egy meghatározott csoport hívhatja egymást olcsóbban, vagy csak egymást hívhatja, de egyrészt egyik szolgáltató sem támogatja magyarhonban, másrészt tiszta marhaság, ha hívócsoportokra szűrés is van a telefonban.

Üdv!


Igen, erre is szolgál. Viszont abban tévedsz, hogy nem nyújtja (pontosabban nyújtotta) egyik szolgáltató sem, mert a Westelnél és a Pannonnál is volt Closed User Group szolgáltatás (ma már ezt a cégen/családon/stb belüli ingyendumával máshogy oldják meg). Az egy csoportban levő előfizetések (az akkori percdíjakhoz képest) nevetséges percdíjért hívhaták egymást; csoporton belül minden előfizetésnek volt egy négyjegyű száma ("melléke", mely lehetett például az asztali telefon mellékével egyező a könnyebb megjegyezhetőség és kényelem miatt), a Westelnél ráadásul csak akkor élt a kedvezményes percdíj ha ezen hívtad a csoporttagot (ha rendes számán, akkor rendes percdíj ketyegett); a csoporton kívüli hívásokhoz egy nullát kellet a szám elé rakni a Westelnél (pl: 006301234567) - Pannonnál már nem emlékszem, hogy ugyanígy volt-e ez a két dolog. Természetesen az is kérhető volt, hogy a csoportból ne lehessen kifelé telefonálni (azaz a csoporttagok csak egymást hívhassák).


vas. márc. 19, 2006 12:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem is kell messzire menni, anyám és nővérem munkahelyén is ez a helyzet, mert így olcsóbb a mobilhívás. Más számot is kell tárcsázni külső vonalhoz, ha mobilt akarnak hívni. A számuk nekik sem jön át, de nem is lenne sok értelme, visszahívni úgysem lehet.

Üdv!


szomb. márc. 18, 2006 14:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Azt nehéz elképzelni hogy nem tudják hogy a számuk tiltva van. Alapból minden telefon küldi a számot. Ha jól emlékszem mindegyik szolgáltató alapból elküldi a számot. Ezek után nehéz elhinni, hogy nem tud róla valaki hogy letiltotta a számát.


Csomó nagy cégnél vannak felszerelve GSM - PBX terminálok a telefonközpontban. Azok általában nem küldenek telefonszámot, nem is lenne célszerű. Sok fontos hívásom van így telefonszám nélkül...


szomb. márc. 18, 2006 1:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Melyik számról "ne" csörögjön, (ne kimaradt), azaz kivételeket , mert így egy profilhoz sok számot hozzá kell rendelni, legalábbis nálam. :)


szomb. márc. 18, 2006 0:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Szóval az a rossz, hogy nem úgy lehet megadni, hogy melyik számról csörögjön, másrészt még így is gond az ismeretlen számokról történő hívás megszűrése.
De, pont úgy lehet megadni, hogy melyikről csörögjön, pedig azt kéne, hogy melyikről ne...
Az okostelefonok, ahogy Kortve is írta, konkrét megoldást kínálnak erre.
Viszont elutasításnál ("a hívást nem fogadja"), illetve "nem elérhető" esetére az átirányításnál nem is lehet időt megadni :), legalábbis az én telefonomon nem, de nincs is értelme.

Üdv!


pén. márc. 17, 2006 23:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2005 13:21
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Windows mobilon vannak programok, amivel adott szamokat tilthatsz (es nevteleneket is), meg smst is lehet szurni. Az a jo, hogy nagyon szepen finomhangolhato, adott napra be lehet allitani, hogy melyik profil induljon el, pl. kedden 8tol tilthatok az ismeretlen szamok es szerdan 9tol meg be lehet allitani xy tiltasat is; automatikusan aktivalodik.


pén. márc. 17, 2006 23:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Szóval az a rossz, hogy nem úgy lehet megadni, hogy melyik számról csörögjön, másrészt még így is gond az ismeretlen számokról történő hívás megszűrése.


pén. márc. 17, 2006 23:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Kipróbálgattam a hívásszűrést, mert eddig tényleg nem használtam. Hát tényleg fényjelzés van csak ilyenkor Nokián.Nálam alapból van hangpostára átirányítás. Nem elérhető esetén ugye 1 mp múlva, foglalt esetén is, nincs válasz esetén meg 6 csörgésre, elutasítás esetén is 1 mp múlva.


pén. márc. 17, 2006 23:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az nem tudom, mi akar egyáltalán lenni... Szerintem arra van kitalálva, hogy egy meghatározott csoport hívhatja egymást olcsóbban, vagy csak egymást hívhatja, de egyrészt egyik szolgáltató sem támogatja magyarhonban, másrészt tiszta marhaság, ha hívócsoportokra szűrés is van a telefonban.

Üdv!


pén. márc. 17, 2006 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
McLaca írta:
simico írta:
Ez most is így megy, elutasítja a bejövő hívást.
Tehát gyakorlatilag azonnal kinyomja helyettem... Az jó. :)

zoli62 írta:
Nokiákon is lehet bejövő számokra csoportokat létrehozni?
Hogy mindegyiken lehet-e, azt nem tudom, de jórészük már támogatja. Amelyikben lehet, ott általában a "Névjegyzék"-ben van a "Hívócsoportok" menü. 5 csoport van, átnevezhetők (dárágbb modellekben talán létre is hozhatók újabbak). Magát a szűrést a profilok beállításainál lehet megtenni, vagyis ki lehet választani, adott profilban melyik csoportoknak csörögjön. Így ha a a magántelefonod egyben céges is, csinálhatsz egy hétvégi profilt, amiben a céges partnereknek nem csörög, Nokiáknál meg ugye profilváltás a bekapcsoló gombbal egy mozdulat. Persze Nokiáék nem elutasítják, hanem némák, nem csörögnek, nem rezegnek, de ott lesz egy nem fogadott hívás.

Üdv!



Akkor nem a zárt csoporttal lehet megoldani, ami hálózati szolgáltatás.


pén. márc. 17, 2006 19:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
simico írta:
McLaca írta:
Egészen régi Eri-kben mintha olyan lett volna a hívásszűrés, hogy elutasította (vagy 1mp-re fogadta, majd bontotta) a hívást. Rosszul emlékszem?


Ez most is így megy, elutasítja a bejövő hívást.


Régen is így volt. Fogadni nem fogadta egyetlen másodpercre sem. Körülbelül 1 másodpercre kicsöng a hívónál, majd kapja a foglalt jelzést, vagy azt ahova irányítva van.


pén. márc. 17, 2006 17:30
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
simico írta:
Ez most is így megy, elutasítja a bejövő hívást.
Tehát gyakorlatilag azonnal kinyomja helyettem... Az jó. :)

zoli62 írta:
Nokiákon is lehet bejövő számokra csoportokat létrehozni?
Hogy mindegyiken lehet-e, azt nem tudom, de jórészük már támogatja. Amelyikben lehet, ott általában a "Névjegyzék"-ben van a "Hívócsoportok" menü. 5 csoport van, átnevezhetők (dárágbb modellekben talán létre is hozhatók újabbak). Magát a szűrést a profilok beállításainál lehet megtenni, vagyis ki lehet választani, adott profilban melyik csoportoknak csörögjön. Így ha a a magántelefonod egyben céges is, csinálhatsz egy hétvégi profilt, amiben a céges partnereknek nem csörög, Nokiáknál meg ugye profilváltás a bekapcsoló gombbal egy mozdulat. Persze Nokiáék nem elutasítják, hanem némák, nem csörögnek, nem rezegnek, de ott lesz egy nem fogadott hívás.

Üdv!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára McLaca pén. márc. 17, 2006 17:32-kor.



pén. márc. 17, 2006 17:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
McLaca írta:
Egészen régi Eri-kben mintha olyan lett volna a hívásszűrés, hogy elutasította (vagy 1mp-re fogadta, majd bontotta) a hívást. Rosszul emlékszem?


Ez most is így megy, elutasítja a bejövő hívást.


pén. márc. 17, 2006 17:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Nokiákon is lehet bejövő számokra csoportokat létrehozni?


pén. márc. 17, 2006 16:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nokiák is csak átengedési lista alapján szűrnek, ami azért kellemetlen, mert a telefonkönyvben nem szereplő, ámde számmal érkező hívásokra sem csörög.
Egészen régi Eri-kben mintha olyan lett volna a hívásszűrés, hogy elutasította (vagy 1mp-re fogadta, majd bontotta) a hívást. Rosszul emlékszem?

Üdv!


pén. márc. 17, 2006 16:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Dester írta:
De általában meg sem hallgatják a hangpostát (bár ez nem a mi problémánk). Én is nagyon tudnék üdvözölni egy olyan megoldást, hogy az ismeretlen számokat alapból kinyomja a telefon. Küldje csak szépen mindenki a számot... Engem is "zaklattak" ismeretlen számról jó ideig, de azóta megszűnt, amikor végül bemondtam neki azonnal a telefon felvétele után, hogy "tudom, ki vagy" és lecsaptam.
SE K750-em van, de az összes Ericsson telefon csak olyat tudott, hogy melyik számokat ENGEDJE ÁT a szűrőn, olyat nem, hogy MELYIKET NE. Pedig ez is hasznos funkció lenne és csak programozás kérdése lenne. :?


Igen. Erre az a amegoldás, hogy csoportokat kell létrehozni, amin rajta van az összes szám a telefonkönyvből, majd a csoportokat felvenni. Sajnos csak a SIM-ről lehet egyben felvenni mindenkit, de manapság már ki tárol SIM-en számokat. Még az is jó lenne, ha a komplett telefonkönyvet lehetne felvenni a szűrőlistára, de erre sincs lehetőség. Így marad a csoport létrehozása és azok felvétele. Én is így csináltam meg, de nincs beélesítve.


pén. márc. 17, 2006 12:21
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
De általában meg sem hallgatják a hangpostát (bár ez nem a mi problémánk). Én is nagyon tudnék üdvözölni egy olyan megoldást, hogy az ismeretlen számokat alapból kinyomja a telefon. Küldje csak szépen mindenki a számot... Engem is "zaklattak" ismeretlen számról jó ideig, de azóta megszűnt, amikor végül bemondtam neki azonnal a telefon felvétele után, hogy "tudom, ki vagy" és lecsaptam.
SE K750-em van, de az összes Ericsson telefon csak olyat tudott, hogy melyik számokat ENGEDJE ÁT a szűrőn, olyat nem, hogy MELYIKET NE. Pedig ez is hasznos funkció lenne és csak programozás kérdése lenne. :?


pén. márc. 17, 2006 11:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ha foglaltság esetére állítasz be átirányítást, akkor kinyomásra is át fog irányítódni, és fentebb arról volt szó, hogy a szám nélküli hívásokat kinyomja. De lehet átirányítani "a hívást nem fogadja" esetre is, ez pontosan a kinyomásra vonatkozik. A sokáig csörgés utáni átirányítás a "nem válaszol" jellegű.

Üdv!


Valóban. Akkor meg van a megoldás. Az anonim hívásokat át kell irányíttatni a hangpostára, ahova fel lehet mondani, hogy hívószám nékül nem fogadok semmit, vagy valami hasonló szöveget. Üzenetet nem fognak hagyni. Pannonnál meg számlás esetén ingyen van a hálón belüli átirányítás is. Persze ennek az a szépséghibája, hogy a hívó ezért is fizet.


csüt. márc. 16, 2006 18:23
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Matáv hálózaton ISDN készüléken beállítható, hogy az anonim számokat ne fogadja.
Pentium4


csüt. márc. 16, 2006 18:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Londelmor írta:
főleg mondjuk a vezetékes központok nem küldik persze
Küldenék, ha az előfizető tudná, hogy küldheti. Mert akiket a régi analóg központból kötnek át digitálisba (ez folyamatosan zajlik), azoknak alapból tiltott marad a száma és kérni kell az engedélyezését.

Londelmor írta:
neked igen, de ha mobilról akarnád elérni azt, hogy a rejtett számról hívók oda irányítódjanak arra az upc-s számra, akkor az már hálózaton kívüli átirányításnak számítana, legalábbis szerintem.
Annak számítana, de csak a fizetős hívásokért számláznak átirányítási díjat. Az ilyen "értesítéses" szövegek esetén pedig nem megy tarifaindító jel, tehát a számláló sem indul.

Landsmann írta:
Szerintem nem oldható meg hogy a hívószám nélküli hívások átirányítódjanak egy másik számra, a többi meg ne. A hívásszűréssel sem lehet így szelektálni, mert a szám nélkküli hívások gyakorlatilag elutasításra kerülnek, tehát olyan mintha a telefonon a NO, vagy az Elutasít (vagy egyéb módon elnevezett, hívást visszautasító) gombot nyomjuk meg. IUlyenkor meg szerintem a hívás már nem fog menni másik számra vagy hangpostára. A hívó foglalt jelzést fog hallani.
Ha foglaltság esetére állítasz be átirányítást, akkor kinyomásra is át fog irányítódni, és fentebb arról volt szó, hogy a szám nélküli hívásokat kinyomja. De lehet átirányítani "a hívást nem fogadja" esetre is, ez pontosan a kinyomásra vonatkozik. A sokáig csörgés utáni átirányítás a "nem válaszol" jellegű.

Üdv!


csüt. márc. 16, 2006 17:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Szerintem nem oldható meg hogy a hívószám nélküli hívások átirányítódjanak egy másik számra, a többi meg ne. A hívásszűréssel sem lehet így szelektálni, mert a szám nélkküli hívások gyakorlatilag elutasításra kerülnek, tehát olyan mintha a telefonon a NO, vagy az Elutasít (vagy egyéb módon elnevezett, hívást visszautasító) gombot nyomjuk meg. IUlyenkor meg szerintem a hívás már nem fog menni másik számra vagy hangpostára. A hívó foglalt jelzést fog hallani.

N6680-ra van progi amibe beállítod, hogy a szám nélküli hívásokat elutasítsa, és hívásátirányítás foglaltság esetén akkor a megadott számra megy, használom :) D600-on kézi vezérléssel megy, ha látom, hogy nincs szám akkor egyből elutasítom :)


csüt. márc. 16, 2006 17:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Szerintem nem oldható meg hogy a hívószám nélküli hívások átirányítódjanak egy másik számra, a többi meg ne. A hívásszűréssel sem lehet így szelektálni, mert a szám nélkküli hívások gyakorlatilag elutasításra kerülnek, tehát olyan mintha a telefonon a NO, vagy az Elutasít (vagy egyéb módon elnevezett, hívást visszautasító) gombot nyomjuk meg. IUlyenkor meg szerintem a hívás már nem fog menni másik számra vagy hangpostára. A hívó foglalt jelzést fog hallani.


csüt. márc. 16, 2006 17:37
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Meg olyanra gondoltam, amikor rejtett számról hívnak többször, és nem adtad meg a számod. :)


csüt. márc. 16, 2006 17:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Zozo írta:
Ugyanolyan mint amikor azt hallod hogy a hívott számon előfizető nem kapcsolható, vagy nem elérhető. Szerintem nem kell fizetni.

neked igen, de ha mobilról akarnád elérni azt, hogy a rejtett számról hívók oda irányítódjanak arra az upc-s számra, akkor az már hálózaton kívüli átirányításnak számítana, legalábbis szerintem. mert az, hogy az upc ismeri a saját számát, amire átirányítja egy dolog, meg ugyenez a mobilszolgáltatóknál, de keresztbe nem hinném, hogy megy.


csüt. márc. 16, 2006 16:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Londelmor írta:
és fizethetnél a hálózaton kívüli átirányításért ahányszor használod...

Ugyanolyan mint amikor azt hallod hogy a hívott számon előfizető nem kapcsolható, vagy nem elérhető. Szerintem nem kell fizetni.


csüt. márc. 16, 2006 16:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
And_Or írta:
Mi az a szám, amire ilyenkor átirányítódik? Mert akkor be tudnám állítani a mobilon is...

és fizethetnél a hálózaton kívüli átirányításért ahányszor használod...


csüt. márc. 16, 2006 16:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
And_Or írta:
Mi az a szám, amire ilyenkor átirányítódik? Mert akkor be tudnám állítani a mobilon is...
A upc-s vezetékes számom, ami nem fogad rejtett számról hívásokat, ha erre gondoltál. A upcnél milyen számra dobja ha rejtettről jön, azt nem tudom.


csüt. márc. 16, 2006 14:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
VonBraun írta:
Zozo írta:
A UPCfon-nál lehet tiltani a rejtett számról érkezõ hívásokat, olyankor egy figyelmeztetõ szöveg hallható magyarul/angolul, hogy "a hívott fél nem kíván rejtett számokról érkezõ hívásokat fogadni, engedélyezze hívószáma kijelzését és ismételje meg a hívást"...


Valószínûleg ezt lehetetlen a mobilszolgáltatóknál is bevezetni, azért feltételezem, mert akkor már nyilván megvalósították volna...
Vannak még lehetõségek.


millió lehetőség van, soroljam? De ezek még egy számlázási vagy egy onnyál rendszerrel sem bírnak.


csüt. márc. 16, 2006 12:01
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Zozo írta:
A UPCfon-nál lehet tiltani a rejtett számról érkező hívásokat, olyankor egy figyelmeztető szöveg hallható magyarul/angolul, hogy "a hívott fél nem kíván rejtett számokról érkező hívásokat fogadni, engedélyezze hívószáma kijelzését és ismételje meg a hívást". Én átirányítom erre foglaltság esetére a mobilt, és ha rejtett számról érkezik hívás, (volt barátnőm szokott így zaklatni elég sűrűn) akkor egyből elnyomom.
Mi az a szám, amire ilyenkor átirányítódik? Mert akkor be tudnám állítani a mobilon is...


csüt. márc. 16, 2006 9:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
VonBraun írta:
Zozo írta:
A UPCfon-nál lehet tiltani a rejtett számról érkező hívásokat, olyankor egy figyelmeztető szöveg hallható magyarul/angolul, hogy "a hívott fél nem kíván rejtett számokról érkező hívásokat fogadni, engedélyezze hívószáma kijelzését és ismételje meg a hívást"...


Valószínűleg ezt lehetetlen a mobilszolgáltatóknál is bevezetni, azért feltételezem, mert akkor már nyilván megvalósították volna...
Vannak még lehetőségek.

Hehe... Soroljunk olyan lehetőségeket Neked, amik megvalósíthatók, de a mobilszolgáltatók mégse vezetik be?!


csüt. márc. 16, 2006 7:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Észak-Magyarország
Hozzászólás 
Zozo írta:
A UPCfon-nál lehet tiltani a rejtett számról érkező hívásokat, olyankor egy figyelmeztető szöveg hallható magyarul/angolul, hogy "a hívott fél nem kíván rejtett számokról érkező hívásokat fogadni, engedélyezze hívószáma kijelzését és ismételje meg a hívást"...


Valószínűleg ezt lehetetlen a mobilszolgáltatóknál is bevezetni, azért feltételezem, mert akkor már nyilván megvalósították volna...
Vannak még lehetőségek.


csüt. márc. 16, 2006 6:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Zozo írta:
A UPCfon-nál lehet tiltani a rejtett számról érkező hívásokat, olyankor egy figyelmeztető szöveg hallható magyarul/angolul, hogy "a hívott fél nem kíván rejtett számokról érkező hívásokat fogadni, engedélyezze hívószáma kijelzését és ismételje meg a hívást". Én átirányítom erre foglaltság esetére a mobilt, és ha rejtett számról érkezik hívás, (volt barátnőm szokott így zaklatni elég sűrűn) akkor egyből elnyomom.
Óóóó, ilyen nekem is kell :D. Egy naaagy piros pont a UPC-nek!


csüt. márc. 16, 2006 0:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség