Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 02, 2024 3:51



Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Zavaró és névtelen hívások tiltása 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
A UPCfon-nál lehet tiltani a rejtett számról érkező hívásokat, olyankor egy figyelmeztető szöveg hallható magyarul/angolul, hogy "a hívott fél nem kíván rejtett számokról érkező hívásokat fogadni, engedélyezze hívószáma kijelzését és ismételje meg a hívást". Én átirányítom erre foglaltság esetére a mobilt, és ha rejtett számról érkezik hívás, (volt barátnőm szokott így zaklatni elég sűrűn) akkor egyből elnyomom.


szer. márc. 15, 2006 23:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Akkor mégiscsak jól gondoltam, hogy a bejövő korlátozás hálózati opció. :) Amúgy módosítottam a topik címét névtelen hívásokra. Ennek megfelelően sokat nem tudsz kezdeni ezekkel a hívásokkal.


szer. márc. 15, 2006 16:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Szal, már évekkel ezelőtt gondoltam erre, hogy miért nincs egyiknél se megrendelhető, különféle opciójú bejövő hívásszűrés?
Hát, persze azért, mert nincs még EriNet GSM/3G, aminek én lennék a vezérigazgatója.
De ha lenne EriNet GSM/3G ZRt., akkor is ki kellene termelned a dolgozók munkabérét, a rengeteg költséget stb.-stb.-stb. és még azért jó lenne, ha a banki kamatokon felül fialna a befektetett pénzed is, hiszen ha ezt nem tudja, akkor nyereségesebb (és kisebb kockázattal jár), ha berakod a bankba lekötve és hagyod az egész GSM/3G bizniszt a fenébe...


szer. márc. 15, 2006 15:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Tényleg inkább csak SE telefonoknál létezika fix szám. Nokiák közül pl melyeknél?


Na, akkor hadd gyűljön. (a hsz-eim száma)

- A fix hívás NEM ericsson sajátosság, ezt a kártya kezeli PIN2 alapján.

- a tré alapból nem küldi a számot, úgy kell bekapcsoltatni.

- van hálózati hívászűrés opció, ehhez hálózati jelszó kell, nem pin2, de ez elég korlátozott lehtőségeket ad: összes bejövő hívás vagy pedig roaming bejövő hívás tiltása.

Végül, amiért nagyon örülök ennek a topicnak az az, hogy a szolgáltatók még RENGETEG VALÓDI IGÉNYT kielégítő szolgáltatással állhatnának elő (az erőltetett mms, hívódallam és hasonlók helyett). Pl. működő számlázással, de ez más topic tárgya...

Szal, már évekkel ezelőtt gondoltam erre, hogy miért nincs egyiknél se megrendelhető, különféle opciójú bejövő hívásszűrés?
Hát, persze azért, mert nincs még EriNet GSM/3G, aminek én lennék a vezérigazgatója.


szer. márc. 15, 2006 15:19
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Tényleg inkább csak SE telefonoknál létezika fix szám. Nokiák közül pl melyeknél?


szer. márc. 15, 2006 15:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Mindegy. Végülis én is írtam hogy nem teljesen tökéletes megoldás a hívásszűrés funkció.


szer. márc. 15, 2006 12:05
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
úgy tudom a T-nél az előfizusoknak nem küldik alapból a számát, de lehet, hogy amúgy máshol mindenhol igen. főleg mondjuk a vezetékes központok nem küldik persze, amit te is mondtál, de szerintem nem csak attól, hogy régiek, hanem pl munkahelyeken szeretik tilteni a kimenő számot (hogy ne hívogassák vissza a központot gondolom).


szer. márc. 15, 2006 11:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás 
Londelmor írta:
mondjuk ezzel a "nem kell rejtőzködni" felfogással az a baj, hogy rengetegen szerintem nem is tudják, hogy tiltva van a számuk, és nem értenék meg, ha emiatt tiltólistára kerülnek.
meg a másik, hogy velem csinálnak olyat sokszor ismerőseim, hogy elfogyott a saját telójukon a pénz, és a barát/barátnő/anyu/apu kártyájáról hívnak. mivel ezek sincsenek a telefonkönyvben (még akkor se, ha nincsenek rejtve), így ezek a hívások is mennének a levesbe.


Azt nehéz elképzelni hogy nem tudják hogy a számuk tiltva van. Alapból minden telefon küldi a számot. Ha jól emlékszem mindegyik szolgáltató alapból elküldi a számot. Ezek után nehéz elhinni, hogy nem tud róla valaki hogy letiltotta a számát.


szer. márc. 15, 2006 11:40
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
mondjuk ezzel a "nem kell rejtőzködni" felfogással az a baj, hogy rengetegen szerintem nem is tudják, hogy tiltva van a számuk, és nem értenék meg, ha emiatt tiltólistára kerülnek.
meg a másik, hogy velem csinálnak olyat sokszor ismerőseim, hogy elfogyott a saját telójukon a pénz, és a barát/barátnő/anyu/apu kártyájáról hívnak. mivel ezek sincsenek a telefonkönyvben (még akkor se, ha nincsenek rejtve), így ezek a hívások is mennének a levesbe.


szer. márc. 15, 2006 11:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólás 
zoli62 írta:
A korlátozott hívásfogadás mondjuk PIN2-vel működik, de hálózati szolgáltatás, nem? Azaz meg kell rendelni.


A PIN2-vel nem a fogadást korlátozod, hanem a telefonról kimenő hívásokat. Csak az egy csoportba beállított számokat lehet hívni a telefonról, ha aktiválod a szolgáltatást a telefonon, amihez a PIN2 kell. Ez nem hálózati szolgáltatás, hanem telefonfüggő. (nem mindegyik kezeli) Azt hiszem Fix számoknak hívják ezt az opciót Ericssonéknál.


szer. márc. 15, 2006 11:13
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
A korlátozott hívásfogadás mondjuk PIN2-vel működik, de hálózati szolgáltatás, nem? Azaz meg kell rendelni.


szer. márc. 15, 2006 11:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Ha téves hívásra gondolsz, akkor az még belefér. De ha olyanra, hogy ugyanarról a számról rendszeresen zaklatnak, akkor valóban hívásszűrés. (már amelyik telefonban van ilyen lehetőség) Csak így meg azok szívnak, akik hívószámkijelzés nélküöl hívnak, mert akkor azok híváésa is megy a levesbe. Persze megoldás erre, hogy nem kell rejtőzködni és küldeni kell a számot. Igen, de még van néhány régebbi vezetékes központ, amik nem küldenek számot. Na, ez a szívás.


szer. márc. 15, 2006 11:03
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
mármint ismeretlen számról, nem?

elég egyszerű: hívásszűrés. csak azt engeded csörögni, aki benne van a telefonkönyvedben.


szer. márc. 15, 2006 10:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Zavaró és névtelen hívások tiltása
Biztos kerültetek olyan helyzetbe, hogy ismeretlen számon hívtak. Mit lehet tenni ilyenkor?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zoli62 szer. márc. 15, 2006 15:05-kor.



szer. márc. 15, 2006 10:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség