Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:15



Hozzászólás a témához  [ 1824 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Következő
*A MAGYARÍTÁS TITKAI* - Nokia BB5 online firmware frissítés 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
c3po írta:
Sziasztok!

Most lattam, hogy a 6233-hoz letezik uj fw. Tudtok valamit arrol, hogy ezt mikor lehet valahonnan letolteni?
Keresni kell, megvan az sok helyen.

Ja, és én is rá tudom rakni bárkinek... ;)


szomb. szept. 02, 2006 1:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 132
Hozzászólás 
ma felrakattam
a Nokiaban felrakjak
de az altalam tapasztalt hibakat nem javitja
akinek fontos, nekem nem, nem tartalmazza mar a snake nevű progit


pén. szept. 01, 2006 20:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 158
Hozzászólás 
Sziasztok!

Most lattam, hogy a 6233-hoz letezik uj fw. Tudtok valamit arrol, hogy ezt mikor lehet valahonnan letolteni?

Egyebkent:
Changes/improvements made from MCU SW version 3.70 to version 4.52:

Call and network management
- Making a voice call when using the speed dial improved
- The redial function improved when making a video call to non 3G device
- Timing of displaying the number after the call is answered improved
- Functioning of DTMF tones improved

Connectivity
- Displaying the note when a OMA download fails improved
- Video streaming improved
- Disappearing HomeZone indication during browsing in Internet optimized
- For SVG images Unicode support improved
- Displaying background pictures when editing MMS's improved
- Functioning of the device when trying to stream audio in an unsupported frequency improved
- Updated Pre-installed MIDlet versions
- World clock, E-mail, Rally 3D, Snake III, Soccer 3D
- Operator list updated

forras:
http://forum2.mobile-review.com/showthr ... 895&page=9

Udv.

Balazs


csüt. aug. 31, 2006 21:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Valójában meg lehet változtani, csak az összes flasherben van egy olyan opció, hogy arra a memóriaterületre nem enged írni. Ha kikapcsold, akkor felül lehet írni a Bootcore-t, persze ha azalatt gebsz van, akkor azt elbsztad...

Egyébként szerintem nem mondanak egymásnak semmit a flasherrel, csak ez a rész felelős többek között a telefon és a gép közötti kapcsolatról, és ezért van hogy akármennyire is elflasheled a telót ez a rész minidg ép marad így képes továbbra is kommunikálni a géppel, hogy újrakezdhesd a flashelést.

Guni


csüt. aug. 31, 2006 11:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 13:49
Hozzászólások: 342
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Ezt az állományt nem lehet (csak IC cserével) megváltoztatni.
......
No ennek az állománynak mondja meg a flash-fájl, hogy mit és hova tegyen.

Én ilyen szinten nem értek a témához, ezért nem is kötekedni akarok, de a fenti két mondat között ellentétet vélek felfedezni. Ha az a flash file megmondja ennek az "állománynak" a frankót, akkor mégiscsak módosít rajta? Vagy nem? Vagy most mi van? :D

Egyébként szerintetek a frissítés okozhatta azt, hogy nem működik a Handy Alarm? Előtte rendben működött, a procedúra után visszatöltöttem a backupot, de most nem ébreszt :roll:


csüt. aug. 31, 2006 10:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 24, 2005 16:15
Hozzászólások: 87
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Most elmondok valamit: a Siemens telókban van egy boot-rekord nevü állomány. Ez vezérli a flash csipet, hogy hová, milyen címre mely adatot tegye. Ezt az állományt nem lehet (csak IC cserével) megváltoztatni. Ezért nem lehet egy Siemenst flasheléssel elrontani. Legfeljebb újra kell kezdeni. Ez nincs a Nokiákban, ezért macerásabb a flashelésük. Ilyesmi betöltő van még az SE telókban is. Lehet, hogy van még ezen kivül egyébb telókban is...
No ennek az állománynak mondja meg a flash-fájl, hogy mit és hova tegyen. És nem kell, hogy egymás utáni memória-cimeket adjon meg, azaz lehet partial flasht is csinálni.


A Motorolakban is igy van, azzal a kulonbseggel, hogy ott a Bootloadert is lehet frissiteni.


csüt. aug. 31, 2006 10:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Most elmondok valamit: a Siemens telókban van egy boot-rekord nevü állomány. Ez vezérli a flash csipet, hogy hová, milyen címre mely adatot tegye. Ezt az állományt nem lehet (csak IC cserével) megváltoztatni. Ezért nem lehet egy Siemenst flasheléssel elrontani. Legfeljebb újra kell kezdeni. Ez nincs a Nokiákban, ezért macerásabb a flashelésük. Ilyesmi betöltõ van még az SE telókban is. Lehet, hogy van még ezen kivül egyébb telókban is...


hagyjad má'n! Ez túl bonyolult lenne nekik! 8)


csüt. aug. 31, 2006 10:00
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 12:39
Hozzászólások: 242
Hozzászólás 
6680-ast próbáltam frissíteni, 4-es a szoftver rajta, és azt írja ki a program, hogy ez a legfrissebb. Pedig úgy tudtam, elég régóta van már 5-ös szoft...


csüt. aug. 31, 2006 8:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Ez nincs a Nokiákban, ezért macerásabb a flashelésük.


Az a gyanúm, hogy ez van a DKU2-n keresztül flashelhető Nokiákban is...


csüt. aug. 31, 2006 8:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Most elmondok valamit: a Siemens telókban van egy boot-rekord nevü állomány. Ez vezérli a flash csipet, hogy hová, milyen címre mely adatot tegye. Ezt az állományt nem lehet (csak IC cserével) megváltoztatni. Ezért nem lehet egy Siemenst flasheléssel elrontani. Legfeljebb újra kell kezdeni. Ez nincs a Nokiákban, ezért macerásabb a flashelésük. Ilyesmi betöltő van még az SE telókban is. Lehet, hogy van még ezen kivül egyébb telókban is...
No ennek az állománynak mondja meg a flash-fájl, hogy mit és hova tegyen. És nem kell, hogy egymás utáni memória-cimeket adjon meg, azaz lehet partial flasht is csinálni.


csüt. aug. 31, 2006 7:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
T68m írta:
...mivel minden telefon operációs rendszert használ (ez legfeljebb csak a symbian-nál túlzás egy kicsit), ezért részeként is cserélhetõk. "binárisba fordított adathalmazon lehetne 'beszúrogatva' javítgatni", ahogy a windowsban is lecserélheted a dll-eket, ugyanúgy nem szükséges az egészet egybefordítani és egyben lecserélni. (és természetesen az sem szükségszerû, hogy ezeket dll-eknek hívjuk és/vagy file-okban tárolódjanak)
Na még1x:
Egy teló flash-chipjében nem lehet úgy fájlokat cserélgetni, mint egy winchesteren.


értem. Akkor pl. ha a sharp-omra felveszek (vagy lecserélek) egy új számot, akkor valójában az egészet újraformázni és tölteni kell. Kösz, hogy szóltál! :lol:


csüt. aug. 31, 2006 1:09
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
m.joco írta:
T68m írta:
a windowsban is lecserélheted a dll-eket, ugyanúgy nem szükséges az egészet egybefordítani és egyben lecserélni. (és természetesen az sem szükségszerû, hogy ezeket dll-eknek hívjuk és/vagy file-okban tárolódjanak)

egy nokia flash-hez általában 3 fájl kell MCU,PPM,CNT esetleg+PM ,de egy frissen telepített windowshoz meg...


én nem tudom, hogy a nokijához mi kell. Én általában írtam a dolgot egy példával megvilágítva (hogy nincs elvi akadálya, lehetséges a részleges frissítés, a patchelés). Hogy a nokija hogy oldja meg, az már legyen a saját és a vásárlóinak a baja.


csüt. aug. 31, 2006 1:06
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
T68m írta:
a windowsban is lecserélheted a dll-eket, ugyanúgy nem szükséges az egészet egybefordítani és egyben lecserélni. (és természetesen az sem szükségszerű, hogy ezeket dll-eknek hívjuk és/vagy file-okban tárolódjanak)

egy nokia flash-hez általában 3 fájl kell MCU,PPM,CNT esetleg+PM ,de egy frissen telepített windowshoz meg...


szer. aug. 30, 2006 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
T68m írta:
...mivel minden telefon operációs rendszert használ (ez legfeljebb csak a symbian-nál túlzás egy kicsit), ezért részeként is cserélhetők. "binárisba fordított adathalmazon lehetne 'beszúrogatva' javítgatni", ahogy a windowsban is lecserélheted a dll-eket, ugyanúgy nem szükséges az egészet egybefordítani és egyben lecserélni. (és természetesen az sem szükségszerű, hogy ezeket dll-eknek hívjuk és/vagy file-okban tárolódjanak)
Na még1x:
Egy teló flash-chipjében nem lehet úgy fájlokat cserélgetni, mint egy winchesteren.


szer. aug. 30, 2006 18:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
skynet írta:
hamarabb lefagy? hamarabb, mint mi?



mindennél hamarabb!


szer. aug. 30, 2006 17:55
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
És mitõl jó a Nokia agyonbonyolított szoftverje?


Mert bármit csinál a gumi, az csak JÓ LEHET!!! :twisted:

(főleg, itt a fórumon)


szer. aug. 30, 2006 17:52
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
MaD írta:
Macika írta:
Mondjuk a Siemens patchelhetõsége is alábbhagyott már, a Benq pedig egészen biztosan be fogja zárni ezt a kiskaput.


Elképzelhetõ, viszont a mostani telefonokon (S68-al tudok példálózni) a SWUOTA úgy mûködik, hogy csak "patchel", azaz párszáz Kbyte-ot tölt le a telefon, amit restart után feltelepít, tehát csak módosítja a FW-t, nem húz rá teljesen új szoftot. Nyilván ennek köszönhetõ, hogy semmi ugrik a memóriából, beállításokból. Ezt zárt(abb) rendszernél ezt nem, vagy csak lényegesen bonyolultabban lehet megoldani, nem?
Nem vagyok tisztában azzal, hogyan mûködik a Siemensnél a online FW frissítés, de nehezen tudom elképzelni, hogy egy binárisba fordított adathalmazon lehetne 'beszúrogatva' javítgatni. Aztán legfeljebb nekem nehézkes a fantáziám.

A Nokiánál úgy tudom, hogy 512bites kódolással dolgozik a DCT4, emiatt nem sikerült még senkinek átírogatni dolgokat a FW-ben, úgymond szándékos, hogy ennyire bonyolult.


mivel minden telefon operációs rendszert használ (ez legfeljebb csak a symbian-nál túlzás egy kicsit), ezért részeként is cserélhetők. "binárisba fordított adathalmazon lehetne 'beszúrogatva' javítgatni", ahogy a windowsban is lecserélheted a dll-eket, ugyanúgy nem szükséges az egészet egybefordítani és egyben lecserélni. (és természetesen az sem szükségszerű, hogy ezeket dll-eknek hívjuk és/vagy file-okban tárolódjanak)


szer. aug. 30, 2006 17:50
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Nehezebb függetleníteni? Ez igaz, de ezért vesznek többen is inkább más márkát... Hogy miért jó ez a Nokiának?


Ezt most komolyan gondolod?

Ne azokból az emberekből indulj ki akik itt vannak, vagy telefonmániás haverokból.

Az "átlagos" ember igen egyszerű dolgok alapján választ telefon:
Lehessen vele telefonálni, sms-t írni, egyszerű kezelhetőség, szép legyen, ne legyen nagy. Ennyi.
Az extra funkciók közül is elég kevés dolgot használnak ki, habár ezen felhasználók száma erőteljesen növekszik.


szer. aug. 30, 2006 8:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
guni. írta:
Macika írta:
Nem vagyok tisztában azzal, hogyan működik a Siemensnél a online FW frissítés, de nehezen tudom elképzelni, hogy egy binárisba fordított adathalmazon lehetne 'beszúrogatva' javítgatni.
Miért, a patchelés pontosan azt csinálja.

Guni
Ajaj, messze nem ugyanaz a két dolog, pc-n buherálni vagy a teló flash-memóriájába írni!


szer. aug. 30, 2006 6:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
És mitől jó a Nokia agyonbonyolított szoftverje?
Kevesebben lopják? Kötve hiszem..
Hamarabb lefagy a szoft bonyolúltsága miatt? Számtalan példa bizonyítja...
Nehezebb függetleníteni? Ez igaz, de ezért vesznek többen is inkább más márkát... Hogy miért jó ez a Nokiának?


szer. aug. 30, 2006 2:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás 
Itt van 1 kisebb ábra a dolog lényegéről. Valóban frissítésről van szó:

http://www.sk65.info/GPRS_Firmware-Upda ... =1221-1225


kedd aug. 29, 2006 23:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Macika írta:
Nem vagyok tisztában azzal, hogyan működik a Siemensnél a online FW frissítés, de nehezen tudom elképzelni, hogy egy binárisba fordított adathalmazon lehetne 'beszúrogatva' javítgatni.
Miért, a patchelés pontosan azt csinálja.

Guni


kedd aug. 29, 2006 20:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
MaD írta:
Macika írta:
Mondjuk a Siemens patchelhetősége is alábbhagyott már, a Benq pedig egészen biztosan be fogja zárni ezt a kiskaput.


Elképzelhető, viszont a mostani telefonokon (S68-al tudok példálózni) a SWUOTA úgy működik, hogy csak "patchel", azaz párszáz Kbyte-ot tölt le a telefon, amit restart után feltelepít, tehát csak módosítja a FW-t, nem húz rá teljesen új szoftot. Nyilván ennek köszönhető, hogy semmi ugrik a memóriából, beállításokból. Ezt zárt(abb) rendszernél ezt nem, vagy csak lényegesen bonyolultabban lehet megoldani, nem?
Nem vagyok tisztában azzal, hogyan működik a Siemensnél a online FW frissítés, de nehezen tudom elképzelni, hogy egy binárisba fordított adathalmazon lehetne 'beszúrogatva' javítgatni. Aztán legfeljebb nekem nehézkes a fantáziám.

A Nokiánál úgy tudom, hogy 512bites kódolással dolgozik a DCT4, emiatt nem sikerült még senkinek átírogatni dolgokat a FW-ben, úgymond szándékos, hogy ennyire bonyolult.


kedd aug. 29, 2006 19:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Macika írta:
Mondjuk a Siemens patchelhetősége is alábbhagyott már, a Benq pedig egészen biztosan be fogja zárni ezt a kiskaput.
Hát ha van esze, akkor nem. Végülis senkit sem zavar és /nem itthon/ elég sokan szeretik a márkát emiatt.

Guni


kedd aug. 29, 2006 8:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Macika írta:
Mondjuk a Siemens patchelhetősége is alábbhagyott már, a Benq pedig egészen biztosan be fogja zárni ezt a kiskaput.


Elképzelhető, viszont a mostani telefonokon (S68-al tudok példálózni) a SWUOTA úgy működik, hogy csak "patchel", azaz párszáz Kbyte-ot tölt le a telefon, amit restart után feltelepít, tehát csak módosítja a FW-t, nem húz rá teljesen új szoftot. Nyilván ennek köszönhető, hogy semmi ugrik a memóriából, beállításokból. Ezt zárt(abb) rendszernél ezt nem, vagy csak lényegesen bonyolultabban lehet megoldani, nem?


kedd aug. 29, 2006 8:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 02, 2005 14:36
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Épp ideje volt ennek,mivel a wines telókkal ez megy már évek óta-alapból van hozzá kábel....


kedd aug. 29, 2006 8:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
scorpeeon írta:
Én nem mondtam h hazug vagy, szó sincs ilyesmiről csak nem értettem h miért mondod a Siemens SW-kre h egyszerűk, a mások meg bonyolultak, de most látom h máshogy értetted. Amúgy meg gondolom h te vágod itt a témát, hiszne moderátor lévén gondolom elég sokat foglalkozol a témával... Nade mind1, csak idegesített az is , hogy már majdnemhogy egy éve létezik az Over The Air szolgáltatás a Siemensnél pl, a kábeles meg már kitudja hány éve, erre most a nagy nokia is bevezeti és akkor hú milyen jó lett hirtelen, amikor máshol lassan 1 éve van már ilyen. A Siemensekben ez volt a jó, hogy sosem voltak agyonkorlátozva, mint más telók, rendesen eléred velük a filerendszerüket, ahol mindent látsz nemúgy mint az összes többinél, és nem védték agyon a telefont, hogy lehessen patchelni pl., ami abszolót nem rossz dolog...
Azért mondtam, hogy egyszerűek, mert azok. Nem azt írtam, hogy primitívek, mert nem úgy értettem. Az egyszerűsége alatt azt értettem, hogy SZINTE bárki bele tud piszkálni. A Nokiánál az állandó checksum-ellenőrzés miatt még a DCT3-asokba sem lehet belenyúlni szinte.
Azóta pedig kijöttek a DCT4-esek (a 8310-zel kezdődően, de rég is volt), ill. a BB5-ösök a a 6630-cal közdődően, jó 2,5 éve.
Egyikbe sem lehet a szoft TECHNIKAI struktúráltságának bonyolultsága miatt belenyúlni.
Mondjuk a Siemens patchelhetősége is alábbhagyott már, a Benq pedig egészen biztosan be fogja zárni ezt a kiskaput.


kedd aug. 29, 2006 1:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. máj. 01, 2005 17:13
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Macika írta:
scorpeeon írta:
...
Guni elmondta a lényeget helyettem is.
Ifjú lehetsz még nagyon, hogy ennyire hagyod elvinni a fejedet a gondolkodás elől a nagy hévnek köszönhetően.

Ma ott tartunk, hogy a legegyszerűbb DCT3-at (tehát mondjuk a 3310-est) MÁR lehet patchelni jó 1,5 éve. Mikor is ment ki a DCT3 a divatból?
DCT4-gyel mit is lehet csinálni? Igen, komoly HW-vel frissíteni. De módosítani rajta valamit is?

Hidd el, nem szokásom a levegőbe beszélni.

Attól meg el szokott durranni az agyam, ha olyat írnak egy állításomra, hogy 'ha igaz is lenne'.
1. Nem szoktam hazudni.
2. Ha valamiben nem vagy annyira tájékozott, akkor légy szíves ne a másikat tartsd először alapból hazugnak, hanem nézz utána, mert ESETLEG lehet, hogy Te nem hallottál még valamiről, a másik meg talán jól tudja.

Köszönöm előre is.

Én nem mondtam h hazug vagy, szó sincs ilyesmiről csak nem értettem h miért mondod a Siemens SW-kre h egyszerűk, a mások meg bonyolultak, de most látom h máshogy értetted. Amúgy meg gondolom h te vágod itt a témát, hiszne moderátor lévén gondolom elég sokat foglalkozol a témával... Nade mind1, csak idegesített az is , hogy már majdnemhogy egy éve létezik az Over The Air szolgáltatás a Siemensnél pl, a kábeles meg már kitudja hány éve, erre most a nagy nokia is bevezeti és akkor hú milyen jó lett hirtelen, amikor máshol lassan 1 éve van már ilyen. A Siemensekben ez volt a jó, hogy sosem voltak agyonkorlátozva, mint más telók, rendesen eléred velük a filerendszerüket, ahol mindent látsz nemúgy mint az összes többinél, és nem védték agyon a telefont, hogy lehessen patchelni pl., ami abszolót nem rossz dolog...


hétf. aug. 28, 2006 23:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Lehet.

Csak nem tudom, miért kunszt az, ha egy magyar szolgáltatónak gyártott telefon (amit a product code árul el, na meg az IMEI) nyelve a frissítés után is magyar marad.

Változtatásnak csak az átflashelt (magyarított, debrandelt) telefonok vannak kitéve...


hétf. aug. 28, 2006 21:48
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sikerült !

Nokia 6680, v3.04.37, Pannon, magyar nyelv ---> v5.04.07, Pannon, magyar megmaradt.
Kártyára mentettem, majd update, utána kártyáról adatok visszatölt és minden tökéletes lett.

Kérdés: lehet hogy az új szofttal a programok egy kicsit gyorsabban indulnak ?


hétf. aug. 28, 2006 21:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
hanky írta:
nem jó hír..... :cry: :cry:
Valami bicnic maradjon már nekünk is! ;)


hétf. aug. 28, 2006 12:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 512
Tartózkodási hely: biztos helyen...
Hozzászólás 
nem jó hír..... :cry: :cry:


hétf. aug. 28, 2006 12:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
hanky írta:
Szerintetek akkor mi történik, ha a teló eredetileg t-mobilos volt és a nokiánál felrakták rá a garis frissítésen a gyári brand mentes sw-t? ha ezt frissítem, akkor visszarakja rá a t-zones-os sz*rt?
Nagyjából 100%-os bizonyossággal kijelenthető...


hétf. aug. 28, 2006 11:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
hanky írta:
Szerintetek akkor mi történik, ha a teló eredetileg t-mobilos volt és a nokiánál felrakták rá a garis frissítésen a gyári brand mentes sw-t? ha ezt frissítem, akkor visszarakja rá a t-zones-os sz*rt?
Nagy valószínűséggel igen, a product code alapján.


hétf. aug. 28, 2006 9:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 13:49
Hozzászólások: 342
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
@Atos: ha nagyon zavar, szerintem itt a forumon is találsz legalább 4-5 olyan embert, aki meg tudja oldani Neked ezt a problémát, persze ez nem ingyen van, de 1-2e Ft-ot még csak-csak megér...

Igen, köszi, volt már szerencsém hasonló műtéthez, de most egyelőre jó ez így is...


hétf. aug. 28, 2006 8:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 512
Tartózkodási hely: biztos helyen...
Hozzászólás 
Szerintetek akkor mi történik, ha a teló eredetileg t-mobilos volt és a nokiánál felrakták rá a garis frissítésen a gyári brand mentes sw-t? ha ezt frissítem, akkor visszarakja rá a t-zones-os sz*rt?


hétf. aug. 28, 2006 8:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jún. 26, 2005 17:30
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Rian írta:
Sikerült nekem is- Nokia 6680 -assal 4.04-ről 5.04.07-re frissíteni. Kb 5 perc alatt - de kizárólag a gyári Nokia kábellel sikerült, utángyártottal nem.


Akkor azthiszem en is kiprobalom, meg ugysem frissitettem a 6680-st igy a gyari (2.x.x) van meg rajta :)
Z


hétf. aug. 28, 2006 7:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Sikerült nekem is- Nokia 6680 -assal 4.04-ről 5.04.07-re frissíteni. Kb 5 perc alatt - de kizárólag a gyári Nokia kábellel sikerült, utángyártottal nem.


hétf. aug. 28, 2006 0:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Pedig valahol volt róla szó, hogy a product code alapján tesz rá nyelvi csomagot.


Bizony, ez várható is volt, hogy az eredeti nyelvcsomagot teszi vissza...

@Atos: ha nagyon zavar, szerintem itt a forumon is találsz legalább 4-5 olyan embert, aki meg tudja oldani Neked ezt a problémát, persze ez nem ingyen van, de 1-2e Ft-ot még csak-csak megér...


vas. aug. 27, 2006 19:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Atos írta:
...sikerült az eddig magyar menüs 6630-amat (előző tulaj bevallása szerint angol szürkeimport) angol/francia/német menüsre frissítenem...
Pedig valahol volt róla szó, hogy a product code alapján tesz rá nyelvi csomagot.


vas. aug. 27, 2006 19:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 13:49
Hozzászólások: 342
Hozzászólás 
Na, hogy kicsit lecsillapítsuk a kedélyeket és visszatereljük a témát a topic irányába; sikerült az eddig magyar menüs 6630-amat (előző tulaj bevallása szerint angol szürkeimport) angol/francia/német menüsre frissítenem...
Nem tudom, hogy nevessek (friss fw) vagy sírjak?? Ugyan nekem - szerencsére - nem okoz gondot az angol menü, de ha el akarom majd adni, tuti lesz aki e miatt nem veszi meg. :x


vas. aug. 27, 2006 17:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
scorpeeon írta:
...
Guni elmondta a lényeget helyettem is.
Ifjú lehetsz még nagyon, hogy ennyire hagyod elvinni a fejedet a gondolkodás elől a nagy hévnek köszönhetően.

Ma ott tartunk, hogy a legegyszerűbb DCT3-at (tehát mondjuk a 3310-est) MÁR lehet patchelni jó 1,5 éve. Mikor is ment ki a DCT3 a divatból?
DCT4-gyel mit is lehet csinálni? Igen, komoly HW-vel frissíteni. De módosítani rajta valamit is?

Hidd el, nem szokásom a levegőbe beszélni.

Attól meg el szokott durranni az agyam, ha olyat írnak egy állításomra, hogy 'ha igaz is lenne'.
1. Nem szoktam hazudni.
2. Ha valamiben nem vagy annyira tájékozott, akkor légy szíves ne a másikat tartsd először alapból hazugnak, hanem nézz utána, mert ESETLEG lehet, hogy Te nem hallottál még valamiről, a másik meg talán jól tudja.

Köszönöm előre is.


vas. aug. 27, 2006 15:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Scorpeon, nyugi, pihenj! :-) Macika itt most nem a telefon funkcióinak bonyolultságára gondolt, hanem pl a különböző sw-es védelmekre. Lásd, egy Siemenssel egy kétezer Foritos kábellel gyakorlatilag mindent megcsinálhatsz amit akarsz, a Nokiánál meg egy méregdrága hw kell még egy sima flasheléshez is, illetve sok dolgot évek óta egyáltalán nem tudnak megoldani /pl imei csere, bb5 unlock/ és akkor még hol vagyunk a patcheléstől. Mondjuk ettől függetlenül nem hiszem hogy azért jöttek ki csak most mert mert az elmúlt 5 évben /azóta frissíthetőek a Siemensek/ nem tudták megoldani a problémát...

Guni


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára guni. vas. aug. 27, 2006 15:42-kor.



vas. aug. 27, 2006 15:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: -
Macika írta:
Rian írta:
Úgy tudom, hogy ha netán nem sikerülne az SW frissítés, akkor sem lesz semmi baja a telónknak, és marad az uccsó szoft rajta. Én is meg fogom próbálni annak ellenére, hogy a mobilaszk nem tudta frissíteni a telóm, mert 30%-nál folyton lefagyott az SW feltöltés:D
Hááát csináltam már egy (ja nem is, mert kettõ) telefonflashelést :), és bizton mondhatom, hogy úgy indul, hogy elõször 00 FF -fel törli a flash-tartalmat.
Ha az írási (töltési) fázisba lejutott a teló felprogramozása, és akkor áll bele, akkor az a teló semmi más nem lesz, mint egy bekapcsolhatatlan levélnehezék...


erre mondtam, hogy annakidején már az ibm370-es sorozat és az ennek megfelelő szovjet eszr gépek is tudták kezelni ezt a problémát a mikroprogramozott processzorokban.

Nem kellene esetleg a finn programozókat moszkvába (vagy szibériába) küldeni továbbképzésre? :D


vas. aug. 27, 2006 12:28
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. máj. 01, 2005 17:13
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Macika írta:
scorpeeon írta:
Mekkora lpás a Siemenstől.. Nem szánalom, hogy a nagy piacvezető nokija követki a kis Siemenset :D
Miért lenne szívás?
Az SE is csinálja már egy ideje, nemcsak a Siemens.
A Samsung meg nem. Még csak szoftvert sem fejleszt. És ne mazért, mert hibátlan szoftokka lkerülne ki a gyárból a teló. Csak nem foglalkoznak vele. Ha már nagyon nagy a baj, akkor kiadnak egy második FW-t is a telójukhoz, de még az sem általános.

Minél szimplább egyszerűbb egy telefon, annál könnyebben megoldható a házilagos frissítés. Ezért jártak a Siemensek az élen..
A Nokia mindig is bonyolult volt a programozást tekintve.
Az SE újabb modelljei is olyanok, 10-ből legalább 2-3 el is romlik frissítés közben, csak bel kell nézni a megfelelő topicba, hányan szívták meg, hogy az új szoft csak angolul tud. És akiknek bedöglött frissítéskor, azok SOKKAL többet tudnak a témában, mint egy átlagember!!!

Nem értem. Ha nem csinálják, égő. Ha csinálják szívás.
Vannak, akiknek a **** is keserű, hiába no...

hát, azt azért megnézem hogy pl egy 3100-nak ami kb 1 árban volt anno a C65el mikor lesz bonyolultabban SW-je, mint a C65ömnek... Olyan messze van tőle, hogy az vmi hihetetlen. A C65nek és általában a Siemenseknek rengeteg funkciója van, nem éppen mondanám szimpla telefonoknak őket, a C65nek kb 5x annyi funkciót tud a szoftvere, mint a 3100nak pl., mégis kicsikét több szoftver jelent meg a C65-re, amiket házilag mind fel is tudtam pakolni rá egy kábel segítségével. Pont ez a lényege, hogy minél több funkciója van egy telónak, annál több dolgot javíthat rajta egy SW... Ezenkívül minden telónak vannak szoftverhibái, ezeket is folyamatosan javítják az SW-k. Siemensél nemcsak kiadnak egy telefont csinálnak egy reklámot aztán **** rá h fagy meg mi baja van, a lényeg, hogy el tudják adni, mint ahogy ez sok gyártónál szokás. Több évvel a megjelenés után is jelennek meg SW-k rájuk. És egyre tökéletesebb és kiforrattabb lesz ezáltal a telefon, ráadásul funkciókban is gyarapodik. Pl a C65 egy SW frissítés után lejátszik 3GP és MPEG4 videókat, ami azért nem semmi dolog egy anno 3100 árkategóriában lévő telótól, ami még a 100x100as képeket is alig nyitja meg...
Egyébként ez h ennyi SE elromlik frissítés közben, nemtom h mennyire igaz, de ha igaz, akkor elég gáz... Csak akkor csináljanak ilyet a gyártók, ah előtte azért letesztelték alaposan hogy jól működik-e. Pl. miközben a Siemensemet (kábellel) frissítettem, és a közepénél kihúztam a kábelt, akkor se lett gáz: 1 nappal utána visszatettem és rányomtam h start, és ott folytatta, ahol abbahagyta. Tehát figyeltek rá h aki akarja, még az se ronthassa el a telóját vele. Amelyik gyártó nem tudja ezt megcsinálni, és mégis bevezette ezt a szolgáltatást, az szívjon is csak vele, hogy viszik tömegével szervizbe e telókat...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára scorpeeon vas. aug. 27, 2006 12:29-kor.



vas. aug. 27, 2006 12:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2005 22:19
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: Szolnok/Kecskemét
Hozzászólás 
Rozso írta:
OFF:

Hohand!

De rég láttunk errefelé!

(vagy csak én nem látogatom ezeket a topicokat. A 3G tesztes topicban sokat beszéltünk anno. Régi szép idök..., mikor a T állta a számlát.)


OFF:

Hello Rozso!!
Hát ja, régen jártam erre, de most megint van egy kis szabadidőm és benéztem!
Képzeld a teló még mindig megvan!!! :)


szomb. aug. 26, 2006 19:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: -
Rian írta:
Úgy tudom, hogy ha netán nem sikerülne az SW frissítés, akkor sem lesz semmi baja a telónknak, és marad az uccsó szoft rajta. Én is meg fogom próbálni annak ellenére, hogy a mobilaszk nem tudta frissíteni a telóm, mert 30%-nál folyton lefagyott az SW feltöltés:D
Hááát csináltam már egy (ja nem is, mert kettő) telefonflashelést :), és bizton mondhatom, hogy úgy indul, hogy először 00 FF -fel törli a flash-tartalmat.
Ha az írási (töltési) fázisba lejutott a teló felprogramozása, és akkor áll bele, akkor az a teló semmi más nem lesz, mint egy bekapcsolhatatlan levélnehezék...


szomb. aug. 26, 2006 19:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
scorpeeon írta:
Mekkora lpás a Siemenstől.. Nem szánalom, hogy a nagy piacvezető nokija követki a kis Siemenset :D
Miért lenne szívás?
Az SE is csinálja már egy ideje, nemcsak a Siemens.
A Samsung meg nem. Még csak szoftvert sem fejleszt. És ne mazért, mert hibátlan szoftokka lkerülne ki a gyárból a teló. Csak nem foglalkoznak vele. Ha már nagyon nagy a baj, akkor kiadnak egy második FW-t is a telójukhoz, de még az sem általános.

Minél szimplább egyszerűbb egy telefon, annál könnyebben megoldható a házilagos frissítés. Ezért jártak a Siemensek az élen..
A Nokia mindig is bonyolult volt a programozást tekintve.
Az SE újabb modelljei is olyanok, 10-ből legalább 2-3 el is romlik frissítés közben, csak bel kell nézni a megfelelő topicba, hányan szívták meg, hogy az új szoft csak angolul tud. És akiknek bedöglött frissítéskor, azok SOKKAL többet tudnak a témában, mint egy átlagember!!!

Nem értem. Ha nem csinálják, égő. Ha csinálják szívás.
Vannak, akiknek a **** is keserű, hiába no...


szomb. aug. 26, 2006 19:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
OFF:

Hohand!

De rég láttunk errefelé!

(vagy csak én nem látogatom ezeket a topicokat. A 3G tesztes topicban sokat beszéltünk anno. Régi szép idök..., mikor a T állta a számlát.)


szomb. aug. 26, 2006 19:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2005 22:19
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: Szolnok/Kecskemét
Hozzászólás 
Na én is megcsináltam SIKRESEN a frissítést!
Semmi extra nincs benne, csinálja magától.Csak közben rá kell dugni a töltőre,mert addig nem indul el!
Nekem is a 6.03.08 -at rakta fel az 5.03.08 helyett!


szomb. aug. 26, 2006 19:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1824 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség