Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:08



Hozzászólás a témához  [ 1824 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Következő
*A MAGYARÍTÁS TITKAI* - Nokia BB5 online firmware frissítés 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GELLÉRT FITNESS STÚDIÓ írta:
Hi!
Nem lett jobb,ugyan az a probléma..
Akkor az igencsak HW-s baj lesz.

Hol frissítették eddig a kütyüdet? Bár nem hiszem, hogy lehetne elrontani egy BB5 flashelését még akkor sem, ha tökamatőr az illető...

Ja, és mi az, amivel szeretnéd BT-n működtetni?


szomb. szept. 16, 2006 12:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
Hi!
Nem lett jobb,ugyan az a probléma..


szomb. szept. 16, 2006 10:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
Kösz a segítséget...jelzem majd,hogy mire jutottam vele!
kellemes hétvégét!


pén. szept. 15, 2006 18:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GELLÉRT FITNESS STÚDIÓ írta:
köszönöm a bizalmat..de ha látnád az ujjaimat.nem ok nélkül veszek ilyen nagy telefont..majd este ,ha megyek haza,megpróbálom összekapcsolni az autóban..ha a számítógéppel kapcsolódik össze,akkor nem jelentkezik ez..szerinted,ha most sem javul meg..mit lehet csinálni?
csináloki egy biztonsági mentést..de ez ha hibás,nem sokat ér..én azt gondoltam,hogy a formatálás után,mint a számítógépen,tök új szoftver kell feéletelepíteni!
Szerencsére nem, az a ROM-ban van.
Ezért nem változik az idők során.


pén. szept. 15, 2006 18:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
köszönöm a bizalmat..de ha látnád az ujjaimat.nem ok nélkül veszek ilyen nagy telefont..majd este ,ha megyek haza,megpróbálom összekapcsolni az autóban..ha a számítógéppel kapcsolódik össze,akkor nem jelentkezik ez..szerinted,ha most sem javul meg..mit lehet csinálni?
csináloki egy biztonsági mentést..de ez ha hibás,nem sokat ér..én azt gondoltam,hogy a formatálás után,mint a számítógépen,tök új szoftver kell feéletelepíteni!


pén. szept. 15, 2006 17:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GELLÉRT FITNESS STÚDIÓ írta:
jelentem,sikerült!
Bíztam benne! :)

Ezek után már csak a BT-próba eredményére vagyok kíváncsi.


pén. szept. 15, 2006 17:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
jelentem,sikerült!


pén. szept. 15, 2006 17:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GELLÉRT FITNESS STÚDIÓ írta:
és mindez telefon kártya nélkül offline módban?
mert kikapcsoltam,lenyomtam a * 3 zöld gombot,és bekapcsoltam..nem történt semmi!
Kártya nélkül/kártyával, tökmindegy.

Arra kell figyelni, hogy CSAK azt a 3 gombot nyomd (de azt igen!), semmi mást! És aztán egy pillanatra rá a bekapcsolót. Nem bekapcsolni kell!


pén. szept. 15, 2006 17:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
és mindez telefon kártya nélkül offline módban?
mert kikapcsoltam,lenyomtam a * 3 zöld gombot,és bekapcsoltam..nem történt semmi!


pén. szept. 15, 2006 17:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GELLÉRT FITNESS STÚDIÓ írta:
tehát magyarul...gyári beállítások!
nem csinálok semilyen mentést..hiszen akkor visszarakom a hibát is!?
ha így sem tudom beállítani,hogy működjön..akkor kuka?!
A gyári beállítások NEM ELÉG!

Már leírtam, FORMÁZÁS!!!

*, 3, zöld együtt lenyomva tartva és rányomva a bekapcs gomb. Ekkor bekapcsol a telód, és kiírja, hogy formázás. Majd ha készen van, akkor a város beadásával indít és minden gyári alapállapoton van.

Amennyiben van lehetőség a PC-Suite-vel CSAK a telefonkönyvet lementeni (vagy ha nincs, akkor csak azt visszatenni (esetleg még az SMS-eket), akkor megoldódhat a gondod.


pén. szept. 15, 2006 16:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
tehát magyarul...gyári beállítások!
nem csinálok semilyen mentést..hiszen akkor visszarakom a hibát is!?
ha így sem tudom beállítani,hogy működjön..akkor kuka?!


pén. szept. 15, 2006 16:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GELLÉRT FITNESS STÚDIÓ írta:
véletlenül a végső megoldásról én is hallottam..ennyire nem vagyok mesüge!
nem tudom egyáltalán felrakni a frissítést a telefonra sem,de mint az elöbb írtam,már feladtam..de köszönöm!
Nem szükséges frissítés, ezt próbáltam leírni!!!!

Ha lereseteled gyári alapállapotba és akkor kipróbálod a BT funkcióját (ami egyébként valóban eléggé instabil a Nokiáknál), akkor megtudod, hogy mi a gond.
Ha akkor megy, akkor egy rápakolt (és minden egyes backup/restorekor gondosan visszamásolt) symbianos progi okozta a bajt.
Ha akkor sem megy, akkor 95%, hogy HW-s baj van, ami amúgy sem orvosolható egy szoftfrissítéssel.

Tehát mielőtt hiányérzeted lenne a lehető legeslegújabb FW miatt, előtte győződj meg arról, hogy VALÓBAN az operációs rendszer-e a hibás, vagy pedig netalán más.

Ez tényleg jó tanács, hidd el!!!


pén. szept. 15, 2006 16:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
véletlenül a végső megoldásról én is hallottam..ennyire nem vagyok mesüge!
nem tudom egyáltalán felrakni a frissítést a telefonra sem,de mint az elöbb írtam,már feladtam..de köszönöm!


pén. szept. 15, 2006 15:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GELLÉRT FITNESS STÚDIÓ írta:
Arbeit macht frei ! :evil:
Gondolom, németül sem tudsz, az Endlösung jelentése magyarul VÉGSŐ MEGOLDÁS.
És ez a szóösszefüggést Te használtad a megelőző postban.

Mellesleg az lehetett a gond, hogy szoftfriss után visszatetted az otthon készített mentést, az pedig visszarakta azt az alkalmazást, ami miatt megdöglött a teló említett funkciója.

A szoftver a telón az első pillanattól a szoftfrissítés előtti utolsóig bájtról bájtra ugyanaz!!! Tehát nem változik a használat közben, csak az össze-vissza rápakolt szoftverek másznak bele.

Egy gyári állapotba resetelés/formázás (*, 3, zöld, bekapcs) megoldhatja a problémát, ha VALAHA is működött, akkor újra fog. KIVÉVE, ha HW-s hiba léppett fel közben, pl. esés, párásodás, ázás miatt.


pén. szept. 15, 2006 15:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
Azért vettem ezt a telefont,mert nagy a billentyűzete..mindig Nokiám volt../kivétel 1990-ben..akkor Erikson hot line,a 450 mhz-es../ezt a fajta telefont szoktam meg..nem igazán tudok a többi menüjével mit kezdeni.. :roll:


pén. szept. 15, 2006 15:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
Arbeit macht frei ! :evil:


pén. szept. 15, 2006 15:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
GELLÉRT FITNESS STÚDIÓ írta:
megvettem a telefot,használtan...és elkezdett szórakozni..ha hívtam egy számot..nem csinélt semmit,visszadobta..nem kapcsol át a blutussal az autóban az alapértelmezett üzemmódba..így fel sem veszi a hívást,automatikusan..hiába frissítették,ez nem oldódott meg!
Esetleg arra gondoltál,hogy a hátam mögé dobom a telefont? :D
azt hittem.,hogy tök egyszerû ez a FRISSÍTÉS...DE MÁR KEZDEM FELADNI..HASZNÁLOM ÍGY!


nem igazán akarom osztani az észt, de ha neked ilyesmire kell csak a teló, akkor válassz egy biztosabb(an működő) modellt, akkor a nokijától, akár mástól, mert egy symbianos-al csak szívni fogsz.


pén. szept. 15, 2006 15:36
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
GELLÉRT FITNESS STÚDIÓ írta:
miután már frissitették a telefonomat többször,végsõ megoldásnak szántam..
Ez az ENDLÖSUNG érdekelne engem bõvebben...


utána megy a krematóriumba!

Bocsánat, az ízléstelen élcelődésért...


pén. szept. 15, 2006 15:31
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
megvettem a telefot,használtan...és elkezdett szórakozni..ha hívtam egy számot..nem csinélt semmit,visszadobta..nem kapcsol át a blutussal az autóban az alapértelmezett üzemmódba..így fel sem veszi a hívást,automatikusan..hiába frissítették,ez nem oldódott meg!
Esetleg arra gondoltál,hogy a hátam mögé dobom a telefont? :D
azt hittem.,hogy tök egyszerű ez a FRISSÍTÉS...DE MÁR KEZDEM FELADNI..HASZNÁLOM ÍGY!


pén. szept. 15, 2006 15:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GELLÉRT FITNESS STÚDIÓ írta:
miután már frissitették a telefonomat többször,végső megoldásnak szántam..
Ez az ENDLÖSUNG érdekelne engem bővebben...


pén. szept. 15, 2006 15:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
miután már frissitették a telefonomat többször,végső megoldásnak szántam..egy nyilvános fórumon találtam a linket..:-)
De mint mondtam,ha segíteni nem akarsz,vagy nem tudsz..az észt ne osztd nekem..hisz ki tudja,jól jön az ,még neked is késöbb!
Való igaz,nem értek a telefonhoz..de miután a számítógépnél nem okoz problémát,mert egyszerű,kezelhető,mit tesz isten még sok szoftver magyar nyelvű is...!
Azt hittem,hogy aki ért valamihez,azt megpróbálja megértetni mással is,ha már az nem boldogul vele,és a tanácsát kéri....
Tévedtem,ez most neked miért is probléma?
Gondolom te sem ezzel a tudással születtél?
Ha hozzám lejössz tanácsért,nem hiszem,hogy üres kézzel távozol...és én sem csak a testépítést tanultam!


pén. szept. 15, 2006 14:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
GELLÉRT FITNESS STÚDIÓ írta:
Jól látod,nem tudok angolul..mik vannak...
Letöltöttem a programot a gépemre...bedugtam a kábelt a nokia 6680-asba...ha akarsz segíteni,megköszönöm..ha úgy látod,nincs időd ,kedved hhez,hagyd a fenébe..de ne osztd az észt nekem,hanem segíts...gondjaim vannak a telefonommal,azért próbálom frissiteni..ha sikerülne magamtól,nem érdeklődnék..
Nézd, angolul nem tudsz, nem is vagy hajlandó utánanézni (tudod, net, fordítógép), így jártál.
Fölösleges, hogy mondatonként mi fordítgassuk le Neked az egészet, ha nem tudsz önerőből ilyen alap-mondatokat megérteni, akkor az első esetleges hibaüzenetnél bepánikolnál, nem tudnád, mit/hogyan tovább.

Szerintem hagyd meg a szoftfrissítést azoknak, akik értenek hozzá, vagy nem lusták önerőből lefordítani azt a pár sort.
Jobban (és főleg olcsóbban) jössz ki, ha elhozod valamelyikünkhöz a telót, mert ha már elb.tad, akkor (legalábbis nálam) életbe lép a kettes szorzó a javításnál.

Mellesleg mint kb. 1 évtizede mobilokkal foglalkozó emberke nem tudok olyanról, hogy a 'problémáimvannakamobillal'-ra megoldás lenne egy szoftfrissítés.
Ha érdekel, akkor elmondom bővebben is, miért nem.

Ja, és ha kérhetném, ezt a hangnemet hagyd az edzőteremben, itt ez nem divat. Köszönöm.


pén. szept. 15, 2006 14:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
Jól látod,nem tudok angolul..mik vannak...
Letöltöttem a programot a gépemre...bedugtam a kábelt a nokia 6680-asba...ha akarsz segíteni,megköszönöm..ha úgy látod,nincs időd ,kedved hhez,hagyd a fenébe..de ne osztd az észt nekem,hanem segíts...gondjaim vannak a telefonommal,azért próbálom frissiteni..ha sikerülne magamtól,nem érdeklődnék..


pén. szept. 15, 2006 13:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
ELINDITOTTAM A PROGRAMOT,DE SEMMI ILYENT NEM AJÁNL FEL...KIKAPCSOLT,VAGY BEKAPCSOLT ÁLAPOTBAN TEGYEM FEL A KÁBELRE A TELEFONT?


pén. szept. 15, 2006 13:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
Köszönöm a"segítséget"..ha sikerült volna,nem kérdezek rá...letöltöttem a frissítést az oldalról,aminek a linkjét feltettétek..de nem jutok tovább...
Nokia 6680...


pén. szept. 15, 2006 12:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
GELLÉRT FITNESS STÚDIÓ írta:
Sziasztok mágusok!
Letöltöttem a Nokia oldalról a frissítést a 6680-asomhoz...hogyan tovább?
Töltsem kábellel a telefonra fel,vagy...?
várom út mutatásotokat!

:potyog:
Olvasd el a használati utasítást, aztán alkalmazd a frissen megszerzett ismereteket.


csüt. szept. 14, 2006 21:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 14, 2006 19:49
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: EDZŐTEREM
Hozzászólás 
Sziasztok mágusok!
Letöltöttem a Nokia oldalról a frissítést a 6680-asomhoz...hogyan tovább?
Töltsem kábellel a telefonra fel,vagy...?
várom út mutatásotokat!


csüt. szept. 14, 2006 19:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Frissült az Updater!

E50
E60
E61
E70

u.i.: A PDAMánián az egyik delikvens elfelejtett szinkronizálni elötte, és láss csodát, az Updater a frissítés megkezdésekor lementette a PIM infókat!


hétf. szept. 11, 2006 20:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Akoska írta:
Ezzel tulajdonképpen örökös sw garanciát biztosít a Nokia.

Mert gondolom időbeli megkötés nem lesz, amíg fejlesztenek egy típust, addig a frissítés is letölthető...


Az Updater Faq-ja:
Idézet:
23. My phone "died" during an update, who pays for the repair costs?
If the phone is within its warranty period, Nokia will repair the phone under the usual warranty terms and conditions.

If the phone is not within its warranty period, Nokia is not liable for any loss as defined within the End-User Software Agreement.


Tehát lejárt garanciájú telefonok is frissíthetők ingyen ezzel a módszerrel. Csak óvatosan.


szomb. szept. 09, 2006 20:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Ezzel tulajdonképpen örökös sw garanciát biztosít a Nokia.

Mert gondolom időbeli megkötés nem lesz, amíg fejlesztenek egy típust, addig a frissítés is letölthető...


szomb. szept. 09, 2006 20:27
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Jó hír!
Már is bővült az N91-gyel, és elvileg pár napon belül felkerül az N73 és az E61 is! !-F !-F !-F


szomb. szept. 09, 2006 20:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Csak a Nokia a megmondhatója, hogy várható-e ehhez a típushoz ilyesmi, illetve mely típusokhoz tervezik bevezetni.

Gondolom elsősorban olyanokhoz, amikhez alapból jár DKU2 vagy CA53 kábel, amivel a dolog azonnal elintézhető.

Amúgy a telefonok szoftverét is fel kell készíteni erre, ahogy Gabriel is írta, az N80 pl. egy adott verziótól felfelé alkalmas FOTA-ra.
Kevesebben tudják, hogy bizonyos modelleket már SW hibával, azaz nem bekapcsolós állapotban is lehet USBn flashelni, de ezt a telefon szoftverének támogatnia kell (a 6280 pl. a mai napig nem, ha jól tudom) és kell hozzá Phoenix vagy valamilyen box (pl. JAF). Ez eddig csak szervizfejekkel, FBuson át volt lehetséges.

Nem tartom elképzelhetetlennek azonban, hogy a 'dead usb flashing' képesség és a FOTA között összefüggés lehet.

Hogy hová viszed a telót frissíteni, a Te dolgod, ha garis, akkor az ASKnál jársz jobban, ha nem, akkor nálunk. A teló szempontjából a végeredmény tök ugyanaz lesz.


hétf. szept. 04, 2006 22:21
Profil ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 158
Hozzászólás 
Nekem nem ugy tunt, hogy felreertettem volna, viszont tenyleg nem pontosan fogalmaztam. Amit tulajdonkeppen kerestem (keresek), az a "típushoz rendelt frissítési szolgáltatás" (Kosz, Macika!).
Annak technikai akadalyat latjatok, hogy ez a 6233-ra is megjelenjen a felsoroltakon kivul, vagy az ott talalhato telefonok kore techniaki okokbol nem varhato, hogy bovuljon?
Ha valami kizarja, akkor, amikor sok idom lesz napkozben (hahaha), elmegyek egy hivatalos helyre frissittetni. Ha varhato, hogy a "típushoz rendelt frissítési szolgáltatás" megjelenjen az en telefonomra is, akkor szivesen varnek, es kiprobalnam itthon.
Kosz elore is, ha valaszoltok.


hétf. szept. 04, 2006 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Onnan jöhet a félreértés, hogy a legrégebbi házi frissítős cég, a Siemens egy exe file, azaz egy komplett flasher+flash file csomaggal oldotta meg a dolgot, amihez egy soros kanóc is elég, de egy párezer ft-os USBs kábel már mindenképpen.

A Nokia ún. data package-ei azonban csak a flash fájlokat tartalmazzák, amik nem kompatibilisek az OTA szolgáltatással, azaz ezek birtoklása megfelelő HW hiányában teljesen értelmetlen (és illegális ;))

Amit meg az OTA szeretne magának, úgyis letölti. Így ha tetszik, ha nem, amíg az adott típushoz meg nem jelenik az OTA, nem marad más lehetőség a frissítésre, mint az ASK vagy valaki szervizbox-szal.
Az OTA megoldás veszélye az is, hogy egy itthon magyarított, de külföldről származó telefont az imre és a product code alapján szépen visszaflashel az eredeti nyelvcsomagra. Ez persze nyilván elsősorban a gsm boltból származó telefonokat érinti.

Nyelvcserére, debrandra meg továbbra is csak a szervizboxos megoldás marad.


hétf. szept. 04, 2006 11:35
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
c3po írta:
Nem, nem, Macika, nem keverem egyaltalan. Ott is volt a kerdesem vegen a szmajli.
Azt szerettem volna elerni, hogy az egy-ket bugot tartalmazo, jelenlegi 6233 szoftveremet otthon valamelyik ejszaka, amikor szabad vagyok, frissiteni tudjam legalisan. Nekem ugy tunt, hogy a 6131 es a 6233 szoftvere nem eg es fold (persze ebben lehet, hogy nagyot tevedek), es mivel az elobbit lehet a cimben leirt modszerrel otthon frissiteni PC-rol (tudom, ezt most irom eloszor, de vegeredmenyben a masikat is megprobalnam, ha az elerheto lenne), arra gondoltam, hogy akar mar letezhet olyan oldal, ahol a 6233 ujabb, javitott szoftvere is elerheto.
Mellesleg nem ertem, hogy miert csak az egyesult kiralysagi nokia oldalrol erheto el jelenleg a megadott tipusokra az emlitett modszeru frissites. Vilagos, hogy tevedtem, ugy tunik, meg nincs olyan oldal, ahol az lenne talalhato, ami nekem kell. Remelem ez csak ido kerdese, bar az egesz nem surgos, csak kivancsi voltam, ennyi.
Azert kosz szepen. :wink:
Szóval továbbra sem a legfrissebb szoftvert kell keresni a neten.
Hanem a típushoz rendelt frissítési szolgáltatást.

Én odaadom Neked a legfrissebb 6233 szoftot nagyon szívesen, a lehető legeredetibbet (még a kutyabőr is rajta van :)), de rohadtul nem fogsz vele semmit sem tudni kezdeni a megfelelő HW nélkül.

A telótípusra felkészített frissítési szolgáltatást a teló beazonosítása után tölti le ABBAN A FORMÁTUMBAN a szükséges fájlokat, amiben a frissítő szolgáltatáshoz szükséges.


vas. szept. 03, 2006 22:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 158
Hozzászólás 
Macika írta:
Natehát, hogy eloszlassam a félreértést, mert két dolgot kever erõteljesen c3po.

Két módszer van frissíteni HÁZILAG a FW-t egy BB5-ös Nokián.

1. (a bizonytalan) Törött Phoenix service software, bizonytalan kimenettel, ehhez KELL a FW megszerzése valahonnan.

2. (a tuti biztos, majdnem ;)) A gyári FOTA frissítés, amihez NEM KELL leszedned a FW-t, mert jön az magától, ám sajnos igen korlátozott - egyelõre - a támogatott típusok száma.

Remélem, így már érthetõ, miért javasoltam a keresést...


Nem, nem, Macika, nem keverem egyaltalan. Ott is volt a kerdesem vegen a szmajli.
Azt szerettem volna elerni, hogy az egy-ket bugot tartalmazo, jelenlegi 6233 szoftveremet otthon valamelyik ejszaka, amikor szabad vagyok, frissiteni tudjam legalisan. Nekem ugy tunt, hogy a 6131 es a 6233 szoftvere nem eg es fold (persze ebben lehet, hogy nagyot tevedek), es mivel az elobbit lehet a cimben leirt modszerrel otthon frissiteni PC-rol (tudom, ezt most irom eloszor, de vegeredmenyben a masikat is megprobalnam, ha az elerheto lenne), arra gondoltam, hogy akar mar letezhet olyan oldal, ahol a 6233 ujabb, javitott szoftvere is elerheto.
Mellesleg nem ertem, hogy miert csak az egyesult kiralysagi nokia oldalrol erheto el jelenleg a megadott tipusokra az emlitett modszeru frissites. Vilagos, hogy tevedtem, ugy tunik, meg nincs olyan oldal, ahol az lenne talalhato, ami nekem kell. Remelem ez csak ido kerdese, bar az egesz nem surgos, csak kivancsi voltam, ennyi.
Azert kosz szepen. :wink:


vas. szept. 03, 2006 18:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Én a N6230-am akkor vettem meg, amikor megjelent Vitamaxxal.
Most live mentes szoft van rajta, de még a régi verzió... 4.44


szomb. szept. 02, 2006 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 882
Hozzászólás 
skynet írta:
4. fázis: a nokija nem csinálta meg a frissítést OTA (6230-nál), és ez engem rohadtul nem érdekel, mert jól mûködik a telefon (értsd: soha nem fagyott még le, azt csinálja, amit elvárok tõle).

:D


mert gondolom min. 1 évvel a bevezetés után vetted...


szomb. szept. 02, 2006 19:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
én meg már (többek közt) a '98-amat is frissítettem! Milyen új dolgokat hoz be a nokija! :lol:

off:

egyébként három fázisan mennek át a nokija által agymosott emberek, egy új dolog kapcsán:

1. ez nem lehetséges, elvi lehetetlenség! (hisz még a nokija sem tudja megcsinálni)

ha a konkurencia (általában jóval a gumicég előtt) megoldja:

2. teljesen felesleges, értelmetlen és/vagy veszélyes dolog. (ezért nincs is a nokiján, ami letisztult, könnyen kezelehető, megbízható, stb.)

ha már nagyon időszerű, piaci kényszer és nagy nehézségek árán, esetlegesen konkurencia tapasztalatait és/vagy alkartrészeit felhasználva sikerül megoldani a finn gumiipari "szakembereknek" is:

3. ISTENKIRÁLY ez a nokija, hisz lám, még ez is van benne!!!


szomb. szept. 02, 2006 18:17
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Macika írta:
Na, megmondtam???? :lol:
Bocs, hogy ide irkálom a tapasztalataimat, lehet, hogy nem kellene.


szomb. szept. 02, 2006 17:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
Ez ugyan nem Noka, de én az S68-as BS-t "air" frisítettem, gond nélkül (és ingyér), még a Pannon hétvégi ingyen wap akciójában...


szomb. szept. 02, 2006 17:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Macika írta:
Bevallom, én még nem találkoztam emberrel, akinek ment volna magyar szolgáltatókon keresztül a levegőből frissítés.
Én egy 4.xx-es N80-on megkerestem a menüpontot, kiválasztottam a "Nokia" profilt, majd GPRS-kapcsolódás után kiírta, hogy "Nincs elérhető frissítés", ami egy fél órája flashelt telónál természetes is, de a dolog működni látszik.
Na, megmondtam???? :lol:


szomb. szept. 02, 2006 17:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Macika írta:
Bevallom, én még nem találkoztam emberrel, akinek ment volna magyar szolgáltatókon keresztül a levegőből frissítés.
Én egy 4.xx-es N80-on megkerestem a menüpontot, kiválasztottam a "Nokia" profilt, majd GPRS-kapcsolódás után kiírta, hogy "Nincs elérhető frissítés", ami egy fél órája flashelt telónál természetes is, de a dolog működni látszik.


szomb. szept. 02, 2006 14:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Macika írta:
...
A 2. ponthoz még annyit, hogy néhány típus PC és USB-kábel nélkül is frissíteni tudja a saját firmware-ét. Jelenleg a 6131, 6151 és N80 (4.xx sw-től) képes erre.
Viszont rögtön tegyük hozzá, hogy GPRS/EDGE/3G NET kapcsolat kell hozzá és több MB-nyi letöltésre kell számítani.

HA működik.

Bevallom, én még nem találkoztam emberrel, akinek ment volna magyar szolgáltatókon keresztül a levegőből frissítés.
Persze, ahogy szokott lenni, ezentúl csak ilyenek fognak ide írogatni... :D


szomb. szept. 02, 2006 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Macika írta:
...
A 2. ponthoz még annyit, hogy néhány típus PC és USB-kábel nélkül is frissíteni tudja a saját firmware-ét. Jelenleg a 6131, 6151 és N80 (4.xx sw-től) képes erre.


szomb. szept. 02, 2006 13:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Natehát, hogy eloszlassam a félreértést, mert két dolgot kever erőteljesen c3po.

Két módszer van frissíteni HÁZILAG a FW-t egy BB5-ös Nokián.

1. (a bizonytalan) Törött Phoenix service software, bizonytalan kimenettel, ehhez KELL a FW megszerzése valahonnan.

2. (a tuti biztos, majdnem ;)) A gyári FOTA frissítés, amihez NEM KELL leszedned a FW-t, mert jön az magától, ám sajnos igen korlátozott - egyelőre - a támogatott típusok száma.

Remélem, így már érthető, miért javasoltam a keresést...


szomb. szept. 02, 2006 11:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Mind a kettő.
1. Keresni kell, és meg lehet találni a FW-t sok helyen, csak nem tudod jelenleg a topic témája szerinti módszerrel frissíteni (amint írtad, te ezt az utat szeretnéd járni).
2. Tehát fölösleges magát a FW-t keresned, hacsak nincsennek meg a további szükséges hardware-jeid.
3. Tehát keresni kell olyan embert, aki rendelkezik minden szükséges hozzávalóval, vagy várni, amíg a kompatibilitási lista bővül. Ezt az első hozzászólásban szereplő linken könnyen ellenőrizheted.


szomb. szept. 02, 2006 9:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 158
Hozzászólás 
KrE írta:
c3po írta:
Azert ebbe a topicba irtam, mert a cimben megadott modszerekkel szeretnem a frissitest kiprobalni. Ha nem igy lenne, mashova irtam volna.
Biztos voltam benne, hogy mashogy mar reg fel lehet rakni, de se idom, se kedvem mashova elmenni erte, itthon meg nincs olyan kutyu, amivel magamtol a regi modszerekkel meg tudnam csinalni, nem is ertek hozza, egyszeruen egy bator amator vagyok. :)



Nem kell keresned, elég, ha ennek a topicnak az elsõ hozzászólását figyelmesen elolvasod, és rájössz, hogy sehogy. Olvasd el, hogy melyik telókkal kompatibilis az itt tárgyalt módszer.
Marad a Nokia, vagy Macika.


Most kell keresnem (Macika) vagy nem (KrE)? :)
Termeszetesen figyelmesen olvastam el az elso hozzaszolast. Ezzel egyutt felteteleztem (tovabbra is feltetelezem, persze lehet, hogy rosszul), hogy a kompatibilis telefonok kore bovul(t). Ezert kertem segitseget.

Udv.

Balazs


szomb. szept. 02, 2006 7:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
c3po írta:
Azert ebbe a topicba irtam, mert a cimben megadott modszerekkel szeretnem a frissitest kiprobalni. Ha nem igy lenne, mashova irtam volna.
Biztos voltam benne, hogy mashogy mar reg fel lehet rakni, de se idom, se kedvem mashova elmenni erte, itthon meg nincs olyan kutyu, amivel magamtol a regi modszerekkel meg tudnam csinalni, nem is ertek hozza, egyszeruen egy bator amator vagyok. :)



Nem kell keresned, elég, ha ennek a topicnak az első hozzászólását figyelmesen elolvasod, és rájössz, hogy sehogy. Olvasd el, hogy melyik telókkal kompatibilis az itt tárgyalt módszer.
Marad a Nokia, vagy Macika.


szomb. szept. 02, 2006 6:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 158
Hozzászólás 
Macika írta:
c3po írta:
Sziasztok!

Most lattam, hogy a 6233-hoz letezik uj fw. Tudtok valamit arrol, hogy ezt mikor lehet valahonnan letolteni?
Keresni kell, megvan az sok helyen.

Ja, és én is rá tudom rakni bárkinek... ;)


Azert ebbe a topicba irtam, mert a cimben megadott modszerekkel szeretnem a frissitest kiprobalni. Ha nem igy lenne, mashova irtam volna.
Biztos voltam benne, hogy mashogy mar reg fel lehet rakni, de se idom, se kedvem mashova elmenni erte, itthon meg nincs olyan kutyu, amivel magamtol a regi modszerekkel meg tudnam csinalni, nem is ertek hozza, egyszeruen egy bator amator vagyok. :)

"Keresni kell, megvan az sok helyen."
Ha esetleg azt meg tudnatok mondani, hogy melyik internetes oldalrol lehet a 6233 fw frissitest a topic cimeben megadott modszerekkel megcsinalni, azt megkoszonnem. Kerestem, mielott irtam, de nem talaltam.

Udv.

Balazs


szomb. szept. 02, 2006 6:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1824 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség