Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 4:12



Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ] 
A nagy csúsztatás: ez nem semmi! 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
levike7 írta:
tutira az lenne, ha lenne egy ilyen telefonom (nem lesz, ez szinte biztos), hogy kiveszem a zsebemből, és pár pillanatig azon gondolkodok, hogy mit is akarok csinálni, és ahhoz pontosan emlyik irényba kell tologatni a fél telefont? Áááá... Szerintem ez halott ötlet.
Mert oké, hogy N95 két irányba megy, de ott nincs ilyen ,hogy akkor most mit merre miért... Vagy kákán keresem a csomót??? :cry:

A szappantartó kialakítás szerintem kiábrándító, de hát kinek mi tetszik. OFF:Sokan rondának tartják a Nokia 6600-át is, pedig szerintem olyan szép... :wink: :ON
Csak arra kell gondolni, hogy előbb-utóbb majd' minden nő elkel.
Pedig nem mind Claudia Schiffer ;)


kedd nov. 28, 2006 15:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
tutira az lenne, ha lenne egy ilyen telefonom (nem lesz, ez szinte biztos), hogy kiveszem a zsebemből, és pár pillanatig azon gondolkodok, hogy mit is akarok csinálni, és ahhoz pontosan emlyik irényba kell tologatni a fél telefont? Áááá... Szerintem ez halott ötlet.
Mert oké, hogy N95 két irányba megy, de ott nincs ilyen ,hogy akkor most mit merre miért... Vagy kákán keresem a csomót??? :cry:

A szappantartó kialakítás szerintem kiábrándító, de hát kinek mi tetszik. OFF:Sokan rondának tartják a Nokia 6600-át is, pedig szerintem olyan szép... :wink: :ON


kedd nov. 28, 2006 12:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
T68m írta:
Amerrea* csúsztatjuk olyan betűt írhatunk be, azaz egy kis puzzzlézés után kész az SMS.

* új szó, most kreáltam. Már csak tartalommal kéne megtölteni...
Fenéket! Amer Rea egyébként a Chris Rea testvére...

...én kérek elnézést... :oops:


hétf. nov. 27, 2006 5:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Tuvok írta:
Legalább odaírta hogy a forrás a www.mobilvilag.hu. :P
Na ja, csak az is ott van, hogy SZERZŐ... :)


vas. nov. 26, 2006 18:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 984
Tartózkodási hely: Where no man has gone before...
Hozzászólás 
Macika írta:
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=102295

http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... e&sid=1381


Tessékmánmondani, most Segal vagy László Ferenc, véletlen-e a szóról-szóra egyezés, vagy most akkor ki lopott kitől?

Vagy hooogy is van ez???


Legalább odaírta hogy a forrás a www.mobilvilag.hu. :P


vas. nov. 26, 2006 18:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=102295

http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... e&sid=1381


Tessékmánmondani, most Segal vagy László Ferenc, véletlen-e a szóról-szóra egyezés, vagy most akkor ki lopott kitől?

Vagy hooogy is van ez???


vas. nov. 26, 2006 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Hát ez gány egy telefon. Érdekes a négy irányban csúsztatás, meg szép dolog az OLED, de a szappantartó müanyag és a babyphone kivitel agyonvágja a hatást. Szóval a tamagochira emlékeztet. Biztosan etetni is kell majd, mert különben nyervog :-)


szomb. nov. 25, 2006 20:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
zsmadar írta:
...ezt a telefont hegedű-, vagy más zenei virtuózoknak találták ki, ezzel is fejlesztve a kézügyességüket :)


Ezen max. tekerőlant-művészek találnak fogást, mindenki más a falnak menne.
Ez az elrendezés-koncepció az SX1 és N3650 esetében sem akart túlzottan beválni és amíg olyan alakú a kezünk, amilyen, ez nagyjából így is marad...


szomb. nov. 25, 2006 20:04
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
ha nem is lehetséges transzflektívre csinálni, viszont valószínűleg meg lehet oldani, hogy ne verje vissza a fényt (egyáltalán).
ilyemi réteget már TFT kijelzőkre is szoktak rakni. például a monitoromon is van ilyen. ha ráirányítom a 100W-os asztali lámpát, akkor sem tükröződik vissza róla a fénye, és teljesen jól olvasható marad a monitor. mindezt úgy, hogy kb. 20%-on van a kijelző fényessége.


szomb. nov. 25, 2006 19:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Macika írta:
De, teljesen igazad van.
A poén benne az, hogy ha nem világít a kijelző, akkor nincs fogyasztás. Nem úgy, mint a mostani mobiloknál, az egyre nagyobb színmélységű és felbontású kijelzők egyre többet fogyasztanak háttérvilágítás nélkül is. Na, de azzal együtt aztán...

Hát nem tudom, a K750 a világítással együtt le tudja kapcsolni a kijelzőt is. Az ugyanúgy nem fogyaszt. Meg ugyanúgy nem látszik rajta semmi... Viszont egy napot dob a készenléten. Bár meglep, hogy ez neked új.

Az oled-nek meg ha jól tudom /meg ha logikusan végiggondolom/ az a másik baja, hogy ha a külső fény erősebb, mint a pixeleké /a napé valszeg erősebb/ akkor nem látszik, mivel a technológia miatt nem lehet transzflektívre csinálni.

Guni


szomb. nov. 25, 2006 19:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
zsmadar írta:
Én 2 dologra tudok gondolni, ezt a telefont hegedû-, vagy más zenei virtuózoknak találták ki, ezzel is fejlesztve a kézügyességüket :)
vagy pedig az elsõ lépés a képkirakós játékokhoz(tili-toli) hasonló telefonok felé :lol:
Ezek után a telefon paraméterét nem pixelben adják meg, hanem mozaikdarabkákban. :wink: :D


ez csak az első lépés lesz a zseniális karakterbeviteli technológiáknak! Amerrea* csúsztatjuk olyan betűt írhatunk be, azaz egy kis puzzzlézés után kész az SMS.

* új szó, most kreáltam. Már csak tartalommal kéne megtölteni...


szomb. nov. 25, 2006 19:07
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Rian írta:
Az OLED nem az a technológia, amit világítás nélkül nem látunk? Ha jól tudom az OLED önálló fényt bocsát ki, így maximális a kontrasztarány, de csak ha világít. Ha meg nem akkor tök sötét van a kijelzőn.
De, teljesen igazad van.
A poén benne az, hogy ha nem világít a kijelző, akkor nincs fogyasztás. Nem úgy, mint a mostani mobiloknál, az egyre nagyobb színmélységű és felbontású kijelzők egyre többet fogyasztanak háttérvilágítás nélkül is. Na, de azzal együtt aztán...

Szóval a jövő technikája vitathatatlanul az OLED kijelző.


szomb. nov. 25, 2006 19:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
de itt nem akármilyen műanyagba vezetnek áramot, hogy világítson, hanem valamilyen fluorofór (így kell ezt magyarul írni?) tulajdonságú molekulába. erre a fajtára vonatkozott (ezen belül is a kék színt kibocsájtóra) a rövid élettartam.
de mivel utoljára még általánosban voltam jó kémiából, így erről nem tudok nyilatkozni...
ha bővebben érdekel, akkor itt a leírás: http://en.wikipedia.org/wiki/Oled


szomb. nov. 25, 2006 13:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Rian írta:
Na igen, de ha nincs világítása akkor nem láthatjuk :) amúgy köszi a technikai infót. Akkor tehát úgy járnánk mint pár sharp telónál, hogy világítás nélkül nem látjuk a kijelzőt. A világítás pedig energiát igényel.

ugyan, én is csak olvasni tudok (köszi wikipedia) ;)

egyébként nem értem miért nagy baj, hogy energia kell a kijelzőnek ahhoz, hogy lásd. végülis ha a zsebedben van, akkor jobb is, hogy tök fekete, nem fogyaszt semmit. ha meg olvasol rajta valamit, vagy filmet nézel, stb, akkor az LCD is világít (és több energiát zabál).
ha meg mondjuk az órát nézed csak meg rajta, akkor az egy gombnyomás, és arra a pár másodpercre is csak a kijelző elenéysző területét világítja ki (konkrétan az óra alkotóelemeit /egy kör meg a két mutató, vagy a digitális számok/).


szomb. nov. 25, 2006 12:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Londelmor írta:
Rian írta:
Az OLED nem az a technológia, amit világítás nélkül nem látunk? Ha jól tudom az OLED önálló fényt bocsát ki, így maximális a kontrasztarány, de csak ha világít. Ha meg nem akkor tök sötét van a kijelzőn.

OFF
ez így van, éppen ezért is képes megjeleníteni a teljesen fekete színt az ilyen kijelző. viszont mivel sokkal kisebb a fogyasztása, mint egy LCD panelnek, így nem ez a legnagyobb hártánya. amiért még fejlesztésre szorul az az, hogy egyrészt bizonyos komponensek élettartama (mivel organikus anyagokból van) rövidebb, mint az LCD-k esetében használat anyagoknak (~5000 óra). ezen kívül az ilyen kijelző fokozottan érzékeny a vízre (meg gondolom minden folyékony anyagra), mert az szétmoshatja a kijelző struktúráját (ez a gyártási technológiából következik, ugyanis az ilyen kijelzőket rányomtatják a hátlapként szolgáló panelre. ez az eljárás nagyon hasonlít a tintasugaras nyomtató működési elvére).

a (tömeges) kereskedelmi forgalomba kerülését meg elsősorban a szabadalmi jogok gátolják (köszönjük Kodak).

/OFF


Na igen, de ha nincs világítása akkor nem láthatjuk :) amúgy köszi a technikai infót. Akkor tehát úgy járnánk mint pár sharp telónál, hogy világítás nélkül nem látjuk a kijelzőt. A világítás pedig energiát igényel.


szomb. nov. 25, 2006 12:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Rian írta:
Az OLED nem az a technológia, amit világítás nélkül nem látunk? Ha jól tudom az OLED önálló fényt bocsát ki, így maximális a kontrasztarány, de csak ha világít. Ha meg nem akkor tök sötét van a kijelzőn.

OFF
ez így van, éppen ezért is képes megjeleníteni a teljesen fekete színt az ilyen kijelző. viszont mivel sokkal kisebb a fogyasztása, mint egy LCD panelnek, így nem ez a legnagyobb hártánya. amiért még fejlesztésre szorul az az, hogy egyrészt bizonyos komponensek élettartama (mivel organikus anyagokból van) rövidebb, mint az LCD-k esetében használat anyagoknak (~5000 óra). ezen kívül az ilyen kijelző fokozottan érzékeny a vízre (meg gondolom minden folyékony anyagra), mert az szétmoshatja a kijelző struktúráját (ez a gyártási technológiából következik, ugyanis az ilyen kijelzőket rányomtatják a hátlapként szolgáló panelre. ez az eljárás nagyon hasonlít a tintasugaras nyomtató működési elvére).

a (tömeges) kereskedelmi forgalomba kerülését meg elsősorban a szabadalmi jogok gátolják (köszönjük Kodak).

/OFF


szomb. nov. 25, 2006 12:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Macika írta:
Csodálatos.
Mindent megértenék....


... ha legalább szép lenne.

De jelen állapotában inkább csak az extravaganciájával, az 'ilyen még nem volt' megközelítéssel tűnik ki csak az eléggé túlzsúfolt mobilpiacról. Mással nem.

Várom pl. az első teljesen OLED kijelzős, NAGYFELBONTÁSÚ kijelzős teló megjelenését.
A Samsungnak igen bíztató modelljei voltak erre, lehetne lépni a sok ****, külcsín-beli módosítások helyett...


Az OLED nem az a technológia, amit világítás nélkül nem látunk? Ha jól tudom az OLED önálló fényt bocsát ki, így maximális a kontrasztarány, de csak ha világít. Ha meg nem akkor tök sötét van a kijelzőn.


szomb. nov. 25, 2006 11:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
ha érintőképernyős, akkor meg már azok a koncepciók sokkal előrébb mutatnak, ahol magát a gombsort is az érintőképernyőre rakják. nincs mit rejteni, és mindig 100%-osan tudod használni a telefont és a kijelzőt is ;)

egyébként érintőképernyős telefon sokkal használhatóbban rejtett gobokkal például: Samsung i750, Qtek 9100...


szomb. nov. 25, 2006 11:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1828
Hozzászólás 
Ezt nem nagyon veszitek figyelembe:

"Az egyelõre még csak prototípusként létezõ, teljesen egyedi Fujitsu mobil... "

Nem ilyen lesz a végső verzió, ebben biztos vagyok.

Itt a koncepció a lényeg: tehát érintőképernyő és "rejtett" gombok, na ez tetszik nekem.


szomb. nov. 25, 2006 11:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 719
Hozzászólás 
vally írta:
Érintőképernyős. Nem tudom ezek után miért kötekedtek.


Mert ezek után is csúnya, és haszontalan a gombelrendezés.


szomb. nov. 25, 2006 10:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
Érintőképernyős. Nem tudom ezek után miért kötekedtek.


szomb. nov. 25, 2006 10:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 191
Tartózkodási hely: Debrecen, Budapest
Hozzászólás 
Én 2 dologra tudok gondolni, ezt a telefont hegedű-, vagy más zenei virtuózoknak találták ki, ezzel is fejlesztve a kézügyességüket :)
vagy pedig az első lépés a képkirakós játékokhoz(tili-toli) hasonló telefonok felé :lol:
Ezek után a telefon paraméterét nem pixelben adják meg, hanem mozaikdarabkákban. :wink: :D


szomb. nov. 25, 2006 10:18
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
Nah ezzel irjal meg egy sms-t. :D


szomb. nov. 25, 2006 9:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
McLaca írta:
...Normálisabb telefonokon csúsztatás nélkül elérhetők a gombok a készülék két oldalán...
Tudom már!!! Ezt a telefont direkt politikusoknak fejlesztették. Azok sem tudnak létezni csúsztatás nélkül... ;)

...én kérek elnézést... :oops:


szomb. nov. 25, 2006 7:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Csodálatos.
Mindent megértenék....


... ha legalább szép lenne.

De jelen állapotában inkább csak az extravaganciájával, az 'ilyen még nem volt' megközelítéssel tűnik ki csak az eléggé túlzsúfolt mobilpiacról. Mással nem.

Várom pl. az első teljesen OLED kijelzős, NAGYFELBONTÁSÚ kijelzős teló megjelenését.
A Samsungnak igen bíztató modelljei voltak erre, lehetne lépni a sok ****, külcsín-beli módosítások helyett...


szomb. nov. 25, 2006 2:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Fantasztikus. De ebben mi a jó?
Normálisabb telefonokon csúsztatás nélkül elérhetők a gombok a készülék két oldalán, vagy/ill. navigációs gomb irányaihoz hozzárendelhetők azok a funkciók, amik itt csúsztatva.
Jobb is úgy, mint állandóan kitalálni, merre nyomjam le a telefon tetejét az aljáról...

Üdv!


szomb. nov. 25, 2006 1:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
BrOnZ írta:
Megmondom az "őszintét"... Első blikkre azt hittem, hogy egy klíma távirányítója. ;)

Nekem is ez volt az első érzésem...


szomb. nov. 25, 2006 1:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Megmondom az "őszintét"... Első blikkre azt hittem, hogy egy klíma távirányítója. ;)


csüt. nov. 23, 2006 19:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Azonkívül nem is olyan baromi nagy szám, az N95 ugyanilyen rendszerű, csak egyel kevesebb irányba lehet csúsztatni, cserébe használható billentyűi vannak...

Guni


csüt. nov. 23, 2006 16:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
Szerintem iszonyat ronda és használhatatlan.


csüt. nov. 23, 2006 15:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 30, 2006 6:04
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Ötletes, csak épp egyben használhatatlan is... Jobb oldalon azok a számgombok... pffff...


csüt. nov. 23, 2006 15:04
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás A nagy csúsztatás: ez nem semmi!
Amikor már kezdjük azt hinni, hogy nem lehet újabb mobiltelefon designt kitalálni, a fejlesztők mindig meglepnek minket valami érdekességgel. http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=102295


csüt. nov. 23, 2006 15:04
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 33 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség