Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 9:30



Hozzászólás a témához  [ 293 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Bejelentették az Apple iPhone mobiltelefont! 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Basszus, hogy lehet ennyi hülyeséget összehordani?

Én sem vagyok oda az Apple termékeiért. Az iPod-ok rondák és drágák, az iPhone buta, azt pedig nem tudom, hogy a Mac-ek milyenek a PC-hez képest, de nem is nagyon érdekel a dolog. A PC olcsóbb, elterjedtebb, könnyebben bővíthető, könnyebben fejleszthetsz rá programokat, satöbbi.

Valóban, az iPhone-ra lehet AJAX-os webalkalmazást fejleszteni. Azonban ezek WEBalkalmazások. Semmi közük a Java-hoz... Egy webalkalmazással nem teheted meg, hogy letöltöd a gépre, aztán átmásolod a telóra... Egy Symbian vagy Java (vagy WM) alkalmazással igen.

Maga az iPhone egyébként külsőre még tetszene, de túl nagy. (Nem lehet zsebre vágni...) Ezenkívül pedig buta.
Az, hogy nem lehet rendes alkalmazásokkal bővíteni, még nem különösebben érdekelne. Azonban olvastam róla ezt-azt, és nagyon nem tetszik, amit láttam.
Nem kezeli a sztereó bluetooth headset-eket. Nem lehet rá akármit rakni, mert az iTunes-szal kell szinkronizálni. Gyárilag nem állíthatsz be akármit csengőhangnak. A kamerája csak 2 megapixeles, nincs benne autófókusz. Nem ismeri a WMA, AAC szabványokat. Nincs benne infraport. Nem ismeri a 3G-t. Nem ismeri a HSDPA-t sem. Az aksija nem cserélhető, csak szervizben. Nem lehet belepiszkálni. (Ha megvettem vele valamit, azt csinálok vele, amit akarok, nem? Max. ugrik a garancia. Viszont a hülye Apple "megbünteti" azokat, akik feltörték...) Nem tud videót felvenni. Nem tud MMS-t küldeni. Nem képes hangfelvételre. Nincs benne azonnali üzenetküldő. Nincs benne GPS.
Ennyit az iPhone-ról. De azért egy előnye van: nagyon "divatos"! (Akármit is jelentsen ez a szó!) Költözzetek az usába, és vegyetek egyet, ha ennyire odavagytok érte.

Találtam egy tök jó összehasonlítást. Íme:Link.


csüt. nov. 08, 2007 16:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"Ui: ja, qwertyq, nem vindózos vagyok, ez nem jött be :lol:"

Attól még olvasni megtanulhattál volna :)


szer. nov. 07, 2007 17:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"1972
At Xerox PARC, Alan Kay proposes they build a portable personal computer, called the Dynabook, the size of an ordinary notebook. PARC management does not support it. [716.84] (1971 [910.218] [1141.67])

November
Researchers at PARC begin work on a prototype Alto personal computer. [716.93]

1974
September
Bravo is developed for the Xerox Alto computer. It is the first WYSIWYG program for a personal computer. "

"Azzal meg, hogy "mi lett volna ha" a sci-fi foglalkozzon, ne mi. "

Akkor miért írsz ilyesmikről?
Prototípusok és soha meg nem jelent tanulmányok mióta tekinthetők létező, piacon megvásárolható termékeknek?

Ha már itt tartunk, vannak tanulmányok a fénysebességnél gyorsabb utazásról is, ezek szerint ez a dolog már évek óta létezik, mert már foglalkoztak vele?...

--

Vicces, hogy itt vitatkozunk történelmi tényeken, de gondolom te jobban értesz hozzá mint a Smithsonian szakemberei :)
(Ha nem érted a célzást, akkor nézz utána, ott is ki van állítva egy Apple II, mint a világ első személyi számítógépe, de gondolom, erről nem téged kérdeztek meg, ezért nem tudják pontosan :) )

--

"Ha szerinten annak köszönhetjül az usb létét aki elöször alkalmazta a friss szabványt és nem azoknak akik létrehozták, akkor nincs miröl vitatkozni."

Önmagában egy szabvánnyal kitörölheted a hátsódat, ha nem karolják fel és nem kezdik használni. Rengeteg szabvány és fejlesztés tünt el a süllyesztőben emiatt..
Senki nem mondta, hogy az Apple fejlesztette, ők csak elterjesztették. Mire a PC-s piac lépett már USB-s eszközök százai voltak a boltok polcain..


szer. nov. 07, 2007 16:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
utolsó OFF
Lássuk még egyszer ezt a PC kérdést macszemüveg nélkül. Például:

http://www.islandnet.com/~kpolsson/comp ... mp1972.htm

1972
At Xerox PARC, Alan Kay proposes they build a portable personal computer, called the Dynabook, the size of an ordinary notebook. PARC management does not support it. [716.84] (1971 [910.218] [1141.67])

November
Researchers at PARC begin work on a prototype Alto personal computer. [716.93]

1974
September
Bravo is developed for the Xerox Alto computer. It is the first WYSIWYG program for a personal computer.


USB.

Ha szerinten annak köszönhetjül az usb létét aki elöször alkalmazta a friss szabványt és nem azoknak akik létrehozták, akkor nincs miröl vitatkozni.

táblázatkezelés:

"abban a formában, ahogy mi most ismerjük, a VisiCalc volt az első. Nagygépes rendszerekre léteztek előtte is különböző kalkulációs lehetőségek, de nem ebben a formában.." != "az apple-nek köszönhetjük a táblázatkezelést" (amit eredetileg állitottál) Ha ugy látod hogy a két tartalom ekvivalens, akkor megint kár minden szó.

Azzal meg, hogy "mi lett volna ha" a sci-fi foglalkozzon, ne mi.


Szerintem


ON


szer. nov. 07, 2007 14:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Ez az "apple fingta a passzát szelet" fórum :wink:

Ui: ja, qwertyq, nem vindózos vagyok, ez nem jött be :lol:


szer. nov. 07, 2007 14:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 882
Hozzászólás 
ez most hardware fórum vagy telefon?


szer. nov. 07, 2007 14:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"ennek ellenére nem gyakran használom, mert szerintem tök felesleges funkció"

Szerintem meg annak nincs értelme, hogy minden géphezforduláskor 30-60 másodpercig bootolgassak.. Mégis mi a túrónak jó kikapcsolni a gépet? Energiát sem nagyon pazarolsz, mert max. 1 W-al fogyaszt többet sleepben, mint kikapcsolva (ha a WC-ben nyitva felejted a villanyt, akkor egy óra alatt többet pazarolsz, mint amit egy év alatt a sleep alatt a géped elhasznál :) )..

Ráadásul a ki/be kapcsolgatással lerövidíted a géped élettartamát is..


szer. nov. 07, 2007 13:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
Rozso írta:
Nekem se fagyott le soha sleep után se XP-vel, se Vistával, se PC-n, se notin, pedig sokszor használom.


Majd, ha 4-5 hónapig folyamatosan használtad az XP-det, hogy kikapcsolás, újraindítás nélkül csak a sleep-et használod és mindezt napi szinten többször is, akkor visszatérhetünk erre a kérdésre.. :)


szer. nov. 07, 2007 13:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Nekem se fagyott le soha sleep után se XP-vel, se Vistával, se PC-n, se notin, pedig sokszor használom.


szer. nov. 07, 2007 12:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hát, nekem még soha nem fagyott sleep közben/után a gépem, pedig nem használok woodoo babát a felélesztéséhez... ennek ellenére nem gyakran használom, mert szerintem tök felesleges funkció.


szer. nov. 07, 2007 11:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"mindemellett akármelyik laptopon van sleep funkció (ha már itt tartunk, akkor az atx szabvány megjelenése óta akármelyik pc-n),"

Próbáld használni..
Windows alatt ha 4-5. sleep után még feléled az majdnem csodának számít.. Ez is olyasmi, hogy ugyan létezik Windowsra is, csak senki nem használja, mert nem igazán működőképes megoldás..

"és amúgy is fél perc alatt bebootol, még a vista is, hát még az xp..."

Én jobb szeretem, ha 1 másodperc alatt rendelkezésre áll a gép, és pontosan abban az állapotban, ahogy hagytam..


szer. nov. 07, 2007 7:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
QwertyQ írta:
Szóval egy MacBook-hoz képest majdnem fele lassú, kisebb a kijelző, tálcás az optikai egység, nincs DVI kimenet, ellenben szép piros és legalább drágább :)

nem drágább, mint a macbook, és ekkora méretben nem véletlen tesznek bele ulv-s procit ;) ugyanis a 12"-nál már nem a teljesítmény a lényeg, hanem a hordozhatóság. ez a gép nem melegszik annyira, több ideig képes üzemelni, és így tovább. mindemellett tökéletesen elég a legtöbb felhasználási területre. a tálcás optikai egység szerintem inkább előny. és amúgy azt mondtam, hogy a design tetszik, nem azt, hogy nekem 12"-es gép kéne, cska a 14"-eseket nem festik ilyenre sajna...

QwertyQ írta:
Nálam éjszaka letöltések mennek, esetleg a rendszer a saját karbantartását végzi..
(Egyébként a Mac-et soha nem szokták kikapcsolni, mert ezeken a Sleep funkció ugyanúgy természetes, mint a TV-dnél)

nekem nincs olyan fontos letöltésem, ami miatt éjszaka is bekapcsolva hagyjam a gépemet. mindemellett akármelyik laptopon van sleep funkció (ha már itt tartunk, akkor az atx szabvány megjelenése óta akármelyik pc-n), csak feleslegesnek tartom, mert ha kikapcsolom, akkor kevesebb áramot fogyaszt, és amúgy is fél perc alatt bebootol, még a vista is, hát még az xp...

QwertyQ írta:
PC-n én is az AVG termékeit használom és a ZoneAlarm-ot mint tűzfalat, de ez már kapásból 3 alkalmazás..

nem érted. AVG internet security-t használok. egyetlen szoftver, és van benne tűzfal, vírusírtó, spamfilter, meg egyebek. és emellett foglal vagy 30 megát a 2 giga memóriából :P


szer. nov. 07, 2007 2:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"Ja ha onnantol személyi számitogép valami, hogy ugy néz ki mint egy apple, akkor igazad van:) "

Akkor ma minden PC úgy néz ki mint az Apple?
A te fogalmazásod szerint így van..

"Számomra az, hogy XY dolgot valakinek köszönhetünk az azt jelenti, hogy köszönet annak aki kitalálta nem az, hogy ki keresett elöször komolyabb összeget vele. "

Szerintem a PC az onnantól PC, hogy van egy gépház amiben van egy alaplap, van saját memóriája és háttértára, van videóalrendszere, van külön billentyűzete és monitor csatlakozik hozzá, van saját OS-e és a programokat a háttértárról tölti be, nem valós időben kell felprogramozni..
Ez a leírás szerinted melyik Apple előtti gépre illik rá?

"PC sokfajta volt az apple elött"

Akkor mégegyszer, csak hogy megértsd, lassan fogom leírni, csak a Te kedvedért..

A _Personal Computer_ szóösszetételt először az Apple II-vel kapcsolatban használták, előtte ez a fogalom nem létezett, így kizárt, hogy volt előtte PC..

"Az USB-t megalkotta a számitástechnikai ipar összefogása, nekik köszönet érte, az apple meg lehet, hogy elöször tette be hardverbe, de ezt az machasználok köszönjék a gyártónak."

Az iMac megjelenése hasonló őrületet idézett elő anno a számítógépek piacán, mint most az iPhone a mobilokén. Minden PC-s gyártó azt másolta és mivel népszerű volt, az USB perifériák tucatjai kerültek a polcokra. Szóval nagyban segítette az USB elterjedését.. (Ha otthon vagy egy kicsit a kérdésben, akkor tudhatod, hogy még 2000-ben is sok PC-s alaplapról hiányzott az USB port..)

"táblázatkezelés régota volt"

Nem volt, épp most néztem utána, abban a formában, ahogy mi most ismerjük, a VisiCalc volt az első. Nagygépes rendszerekre léteztek előtte is különböző kalkulációs lehetőségek, de nem ebben a formában..

"Szoval van részigazság az eredeti hozzászolásodban, mert köze az van az applenak a felsorolásodhoz, de konkrétan kijelenteni, hogy azokat a dolgokat az almának köszönheti a világ, az minimum barokkos tulzás."

Ebben is van igazság, de azt nem tudhatjuk, hogy ha ezeket a dolgokat nem kezdik elsőként használni, akkor más megtette volna-e?

Pl.: ha a Xerox lehúzza a klotyón az egész fejlesztését, ahogy elvileg akarták is, akkor nincs MacOS, ha nincs MacOS, akkor a Windows sem biztos, hogy megszületik (az ma már történelmi tény, hogy az MS csúnyán lenyúlta az Apple GUI-ját anno..)
Vajon most milyen gép előtt ülnénk, és milyen felhasználói interface lenne a gép és köztünk?

Mondjuk az is jó kérdés, hogy ha Jobs anno az Apple II-t megnyitja a külsős gyártók előtt, ahogy azt később az IBM megtette, akkor ma tudnánk-e mi az az IBM PC? :)


kedd nov. 06, 2007 22:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
QwertyQ írta:
"személyi számitógép:
jo néhány gép van az Apple elött ami már PC-nek nevezhetö."

Megnézted te ezeket az eszközöket?
Az Altair amit belinkeltél helyes kék doboz csomó leddel és kapcsolóval..
A személyi számítógép mint fogalom sem létezett az Apple I előtt, mivel azzal együtt született.. (PC - gépház, billentyűzet, monitor)..

A régebbi eszközöket micro/mini computernek, illetve home computernek nevezték..

http://www.ideafinder.com/history/inven ... rsonal.htm

http://www.pc-history.org/
"The Apple II was the first true"personal computer" it was factory built, in-expensive and easy to learn and use. Provided with the most extensive set of software and low cost floppy disks, the Apple II was also the first personal computer capable of color graphics and easy modem operation.. Development of the Visicalc spreadsheet program created a business tool that made adoption of Apple II a regular part of business."

"USB"

1995-ben készült el a specifikációja és 1998 szeptemberétől lett elfogadva mint szabvány.. Az Apple 1998 szeptemberében mutatta be az iMac-et ami elsőként volt ezzel a porttal felszerelve..
PC-n szintén megjelent kicsit később, de perifériák gyakorlatilag csak iMac-hez voltak (gondolom mindenki emlékszik az idióta áttetsző műanyag designra, ami abban az időben az iMac miatt divat volt..)
PC-n jó egy év kellett az elterjedéséhez, ehhez kellett egy megújított OS, ami alapból támogatja, ez volt a Win98SE, ami 1999 májusában jelent meg..

"ez igaz, de ebböl az látszik, hogy nem a táblázatkezelést köszönhetjük az almának, hanem erre irták az elsö ilyen progit a kisgépek közül"

Nagyjából ezt írtam én is.. :)


Ja ha onnantol személyi számitogép valami, hogy ugy néz ki mint egy apple, akkor igazad van:)

Számomra az, hogy XY dolgot valakinek köszönhetünk az azt jelenti, hogy köszönet annak aki kitalálta nem az, hogy ki keresett elöször komolyabb összeget vele.

PC sokfajta volt az apple elött, az apple egy jol sikerült darab, de nem nekik köszönhetö a kategoria létezése.

Az USB-t megalkotta a számitástechnikai ipar összefogása, nekik köszönet érte, az apple meg lehet, hogy elöször tette be hardverbe, de ezt az machasználok köszönjék a gyártónak.

táblázatkezelés régota volt, csak az elsö ilyen progit kisgépre applera irták, de spec nem ök, hanem egy másik, szoftveres cég. Akkor most thanx apple vagy thanx Dan Bricklin?

Szoval van részigazság az eredeti hozzászolásodban, mert köze az van az applenak a felsorolásodhoz, de konkrétan kijelenteni, hogy azokat a dolgokat az almának köszönheti a világ, az minimum barokkos tulzás. Illetve maces szemüvegen keresztül persze mindegyik maga a szentirás, de a többség nem ezt a szemüveget hordja, igy lát mást is.

Mielött esetleg lepcb*zizol, megjegyezném, hogy spectrum-c64-atariST -n nöttem fel és nem azért nincs mac-em mert nem tetszik, hanem mert amire kell arra egy 60ezres pc ikszpével bövel elég, amikor studioban mac-el dolgoztunk akkor tetszett minden furaságával együtt


kedd nov. 06, 2007 21:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"személyi számitógép:
jo néhány gép van az Apple elött ami már PC-nek nevezhetö."

Megnézted te ezeket az eszközöket?
Az Altair amit belinkeltél helyes kék doboz csomó leddel és kapcsolóval..
A személyi számítógép mint fogalom sem létezett az Apple I előtt, mivel azzal együtt született.. (PC - gépház, billentyűzet, monitor)..

A régebbi eszközöket micro/mini computernek, illetve home computernek nevezték..

http://www.ideafinder.com/history/inven ... rsonal.htm

http://www.pc-history.org/
"The Apple II was the first true"personal computer" it was factory built, in-expensive and easy to learn and use. Provided with the most extensive set of software and low cost floppy disks, the Apple II was also the first personal computer capable of color graphics and easy modem operation.. Development of the Visicalc spreadsheet program created a business tool that made adoption of Apple II a regular part of business."

"USB"

1995-ben készült el a specifikációja és 1998 szeptemberétől lett elfogadva mint szabvány.. Az Apple 1998 szeptemberében mutatta be az iMac-et ami elsőként volt ezzel a porttal felszerelve..
PC-n szintén megjelent kicsit később, de perifériák gyakorlatilag csak iMac-hez voltak (gondolom mindenki emlékszik az idióta áttetsző műanyag designra, ami abban az időben az iMac miatt divat volt..)
PC-n jó egy év kellett az elterjedéséhez, ehhez kellett egy megújított OS, ami alapból támogatja, ez volt a Win98SE, ami 1999 májusában jelent meg..

"ez igaz, de ebböl az látszik, hogy nem a táblázatkezelést köszönhetjük az almának, hanem erre irták az elsö ilyen progit a kisgépek közül"

Nagyjából ezt írtam én is.. :)


kedd nov. 06, 2007 20:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
[quote="QwertyQ"][/quote]

személyi számitógép:
http://www.intermedia.c3.hu/~szmz/comparch/3.html

1975
By 1975 the market for the personal computer was demanding a product that did not require an electrical engineering background and thus the first mass produced and marketed personal computer (available both as a kit or assembled) was welcomed with openarms. Developers Edward Roberts, William Yates and Jim Bybee spent 1973-1974 to develop the MITS Altair 8800.


de itt is
http://en.wikipedia.org/wiki/Personal_computer
jo néhány gép van az Apple elött ami már PC-nek nevezhetö. Persze ha az az kiindulási pont, hogy csak az Apple megjelenésétöl lehet valamit PC-nek nevezni akkor igazad van:)

egér-GUI ugyebár nem kérdés, szerinted se apple, belemagyarázni persze lehet bármit de a tény az tény.

USB
http://en.wikipedia.org/wiki/USB
The USB 1.0 specififcation was introduced in November 1995. USB was promoted by Intel (UHCI and open software stack), Microsoft (Windows software stack), Philips (Hub, USB-Audio), US-robotics. Originally USB was intended to replace the multitude of connectors at the back of PCs, as well as to simplify software configurartion of commmunication devices.


"- táblázatkezelés"

A világ első táblázatkezelő szoftvere, ami személyi számítógépen futott a VisiCalc volt (1977), ami az Apple II-re készült el.


ez igaz, de ebböl az látszik, hogy nem a táblázatkezelést köszönhetjük az almának, hanem erre irták az elsö ilyen progit a kisgépek közül (majd megjelent ezekre is a VisiCalc: CP/M, Atari 8-bit family, Commodore PET, MS-DOS and PC-DOS) . A táblázatkezelés mit olyan azért picit korábban kezdödött:
http://en.wikipedia.org/wiki/Spreadsheet
[/i]


kedd nov. 06, 2007 19:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
Simico: Te úgy látom vagy szövegértési problémákkal küzdesz, vagy nem olvasol,csak írsz...

NINCS iPhone-om! Többször leírtam, hogy jelenlegi állapotában nem kellene még ingyen sem..

Ami tevékenységeket leírtam, azt egy Nokia E61i-vel tudom megoldani (igaz ezt is leírtam pár bekezdéssel feljebb)..

"Ez most már apple-térítő topik lett?"

Térítsen a halál :) én csak a saját véleményem írtam le, meg pár történelmi tényt, ha ez fáj a Windows-on nevelkedett lelkednek, arról én nem tehetek..
(Egyébként ez elvileg egy Apple-s, iPhone-al foglalkozó topic, ha nem tetszik akkor......)


kedd nov. 06, 2007 17:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"nem tagja a 3000-es családnak, mert ez egy csak Ázsiában forgalmazott termékcsalád tagja."

Valóban nem, megtaláltam a leírását..
Ez egy a 2008-as olimpia tiszteletére kiadott notesz, 1.66 LV CoreDuo procival, 1 GB rammal, integrált videórendszerrel és 12" wide kijelzővel..

Szóval egy MacBook-hoz képest majdnem fele lassú, kisebb a kijelző, tálcás az optikai egység, nincs DVI kimenet, ellenben szép piros és legalább drágább :)

"hidd el, hogy az ex-IBM mérnökök tervezik. csak más igény kielégítésére."

Elhiszem, tekintve, hogy évekkel a fúzió előtt már a Lenovo fejlesztette és gyártotta az IBM gépeit..

"napi 16 órákat szokott menni a gépem általában, mert éjjelre nincs értelme bekapcsolva hagyni, de azt leszámítva megy."

Nálam éjszaka letöltések mennek, esetleg a rendszer a saját karbantartását végzi..
(Egyébként a Mac-et soha nem szokták kikapcsolni, mert ezeken a Sleep funkció ugyanúgy természetes, mint a TV-dnél)

"most éppen AVG-t, de igazából arra várok, hogy a NOD Smart Security-t kiadják már végre..."

PC-n én is az AVG termékeit használom és a ZoneAlarm-ot mint tűzfalat, de ez már kapásból 3 alkalmazás..


kedd nov. 06, 2007 17:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Ez most már apple-térítő topik lett?
QwertyQ, te apple kereskedő vagy? AZok szokták ennyire egekbe magasztalni az apple termékeket, meg nyomják ennyire a marketinget. Szívesen összehozlak pár "elégedett" apple felhasználóval aki mindjár meleg évszakos nyaralási tippeket is adni fog neked :lol:

Idézet:
Én menet közben is megkapom a leveleimet, a mellékleteket (office, pdf stb.) bármikor meg tudom nézni, akár belejavítani és továbbküldeni. Tudok keresni a web-en. Dokumentációkat, táblázatokat magamnál tartani és bárhol felhasználni stb.. Amire neked egy notebook-ot kell magaddal cipelned, arra nekem a mobilom bőséggel elegendő..
Ezekre a dolgokra az iPhone nem alkalmas


Ez a bekezdés viszont gigalol. Akkor hogyan is csinálja mindezt a iphone, ha erre nem is alkalmas? :lol: Egyébként én mindezt tényleg meg tudom tenni az SE telefonommal, ami tényleg alkalmas erre és tényleg tudja is. Na pá :wink:


kedd nov. 06, 2007 17:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"ez biztos?

Ezekböl a firewire az tényleg apple cucc, a többi max maces forumok szerint lehet az:)"

/- a személyi számítógép/

A világ első személyi számítógépét az Apple alkotta meg 1976-ban (magát a kifejezést is Steve Jobs használta először egy TV-s riport keretében), később az Apple II-vel indult el 1977-ben az informatikai robbanás ami még napjainkban is tart (az IBM PC az IBM válasza volt az Apple II-re 1981-ben)..

/- grafikus felhasználói felület
- egér/

Az egeret és a ma ismert GUI-k ősét a Xerox fejlesztette ki, de a cég vezetői nem láttak benne fantáziát, így abortálták a fejlesztést. Jobs felismerte ezen dolgok nagyszerűségét és fillérekért megvásárolt a licenszeket. Az első GUI-t és egeret használó piacérett számítógép az Apple Macintosh volt..

"- USB"

Az USB-t az Apple elsőként kezdte felhasználni, az Apple gépeihez készültek el az első USB perifériák, a PC-s gyártók 1,5 évvel később kezdték csak felhasználni

"- firewire"

Szintén elsőként használták fel, később a Sony karolta fel, így került be a PC-s köztudatba, mai napig sem használják PC-ben a gyorsabb 800-as típusát..

"- táblázatkezelés"

A világ első táblázatkezelő szoftvere, ami személyi számítógépen futott a VisiCalc volt (1977), ami az Apple II-re készült el.
Gyakorlatilag ez okozta az IBM pánikrohamát, mivel bárki el tudott végezni az otthonában, vagy az irodájában olyan számítási műveleteket, amihez eddig az ő nagygépes rendszereit használták. Ekkor kezdtek ők is kifejleszteni egy hasonló gépet, aminek eredetileg Data Master volt a fejlesztési neve, majd a piacra mint IBM PC került..


kedd nov. 06, 2007 17:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
QwertyQ írta:
Olvasgass még utána ennek :) mert éppen te nem vagy képben..
Lenovo a 3000-es termékcsaládját (aminek a piros csoda is része) a belépőszintű árérzékeny felhasználóknak szánja.
Az üzleti és professzionális célra szánt eszközöket különböztetik meg a Thinkpad névvel..

nem tagja a 3000-es családnak, mert ez egy csak Ázsiában forgalmazott termékcsalád tagja. de lényegében mindegy, nem business class. hozzáteszem, hoyg szerencsére, mert számomra (mint kiderült utólag) több hátránya van a BC gépeknek, mint előnye.
egyébként elég sokat olastam utána ilyesminek, amióta laptopot akartam venni, igyekeztem belemélyedni ebbe a témába, úgyhogy azért tudom mit és kik csinálnak többnyire. hidd el, hogy az ex-IBM mérnökök tervezik. csak más igény kielégítésére. nicns benne multibay, meg strikezone, meg vízálló billentyűzet, de attól még nem **** az ;)

QwertyQ írta:
A stabil működésnél leírtam nálam mit jelent.. Ezt XP-vel soha nem fogod elérni mert technológiailag nem alkalmas rá..

oké, nekem "csak" napi 16 órákat szokott menni a gépem általában, mert éjjelre nincs értelme bekapcsolva hagyni, de azt leszámítva megy.

QwertyQ írta:
Az ilyen kijelentések után szoktam 2-300 spyware-t letakarítani a delikvens gépéről :)

ja, ez tipikus utolsó mondás, mint az is, hoyg "minek menteni? ez a gép sosem fagy le..." :) de hidd el, tényleg nincs trójai, meg semmi hasonló a gépemen. szoktam időnként nézni, de sosincs.

QwertyQ írta:
Az jó és mit használsz, ami véd vírusok és spyware-ek ellen, nomeg még tűzfalként is funkcionál?

most éppen AVG-t, de igazából arra várok, hogy a NOD Smart Security-t kiadják már végre...

QwertyQ írta:
Tweakelni a iPhone-t is lehet :)

jó, csak a Motonál nem írtják az ilyesmit tűzzel vassal. a következő fw-től nem kell félni, hogy tönkrevágja a telódat, és egyebek...


kedd nov. 06, 2007 15:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
QwertyQ írta:
"
Nos akkor mit is köszönhetünk az Apple-nek:
- a személyi számítógép
- grafikus felhasználói felület
- egér
- USB
- firewire
- táblázatkezelés



ez biztos?

Ezekböl a firewire az tényleg apple cucc, a többi max maces forumok szerint lehet az:)


kedd nov. 06, 2007 15:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"látom nem vagy ezzel annyira képben :) a Lenovo jelenleg..."

Olvasgass még utána ennek :) mert éppen te nem vagy képben..
Lenovo a 3000-es termékcsaládját (aminek a piros csoda is része) a belépőszintű árérzékeny felhasználóknak szánja.
Az üzleti és professzionális célra szánt eszközöket különböztetik meg a Thinkpad névvel..

"nem tudom, én az átlagos kis-user simán beálljtottam fél nap alatt úgy a rendszeremet midig is, hogy stabilan működjön..."

A stabil működésnél leírtam nálam mit jelent.. Ezt XP-vel soha nem fogod elérni mert technológiailag nem alkalmas rá..

"nem szoktam telelenni vírussal (ezt hogy hozzák össze az emberek, nem is értem)"

Az ilyen kijelentések után szoktam 2-300 spyware-t letakarítani a delikvens gépéről :)

"egyetlen rezidens védelmi program fut a háttérben, ami a gép erőforrásainak elenyésző részét használja."

Az jó és mit használsz, ami véd vírusok és spyware-ek ellen, nomeg még tűzfalként is funkcionál?

"miért nem akarok vesződni egy telefonba integrált légyp%csnyi kamerával"

Nem éppen a kamera a szempont nálam sem, ha az lenne, akkor más mobilom lenne..

"az én telefonom nem zárt egyáltalán. annyi megoldás létezik rá, hogy csak na. tele vagyok java és mkpg programokkal, témákkal, tweakekkel"

Tweakelni a iPhone-t is lehet :)


kedd nov. 06, 2007 15:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
QwertyQ írta:
Akkor méginkább LOL a dolog.. A Lenovo saját nevén a lowend gépeit árulja csak, gyakorlatilag Gericom kategória, kell a kutyának..

látom nem vagy ezzel annyira képben :) a Lenovo jelenleg az IBM-től örökölt mérnököket alkalmazza, így a gépeit ők tervezik meg, csak szerencsére a formatervezőket nem engedik érvényesülni, és így szebbek lettek az újak. nem olyan strapabírók, mint egy TP, de elég jó minőség konzumer szinten. amúgy ha tudnád, hogy a Macbook-od belsejét is valószí nűleg az Acer csoport egyik gyárában készítik... :)

QwertyQ írta:
Játszani konzolon játszom, az arra való. Géppel dolgozom (DTP, grafika)..

ha lenne állandó lakhelyem hosszú távon, és nem lenne nehézkes hordozni, akkor lehet, hogy én is vennék egy konzolt, de addig nem működik a dolog...

QwertyQ írta:
Magyarul home user vagy átlagos igényekkel..

hé, én nem mondtam soha, hogy hardcore üzletember vagyok. de még lehetek. bár akkor sem grafikus leszek, az igaz.

QwertyQ írta:
Ennek semmi köze fanatizmushoz, én pénzt keresek a gépemmel, nem engedhetem meg magamnak, hogy a Windows baromságai elvegyék az időmet

nem tudom, én az átlagos kis-user simán beálljtottam fél nap alatt úgy a rendszeremet midig is, hogy stabilan működjön... még annó az XP-t (shell-t is cseréltem rajta párszor, az is ment stabilan), most meg a Vistát. nem szokott fagyni, nem szoktam telelenni vírussal (ezt hogy hozzák össze az emberek, nem is értem), meg ilyesmi. egyetlen rezidens védelmi program fut a háttérben, ami a gép erőforrásainak elenyésző részét használja. cserébe tudok mindent művelni a gépemmel, beleértve a játékot is. nem kell havonta újratelepíteni a gépet, az utóbbi időben akkor telepítettem, amikor új gépet vettem.
rendben, nem érek fel vele, mert még csak 13 éve van saját gépem (előtte kölcsöngépeken szereztem tapasztalatokat), de azért én is mondhatom már, hogy tudom mi kell nekem.

QwertyQ írta:
És van egy jósnőd, akimegjósolja, hogy aznap mire lesz szükséged? :)

persze :) az időjárást is megmondják előre, nem? :P amúgy meg ha már a minőséget tartod szem előtt, akkor megértheted, hogy miért nem akarok vesződni egy telefonba integrált légyp%csnyi kamerával, amikor van rendes, minőségi képeket produkáló eszközöm.

én is meg tudom nézni menet közben a leveleimet, mert van ebben emailkliens. tudok netezni is, ha nagyon akarok, mert létezik ugye az opera mini, ingyenesen ráadásul. van olyan program is a telómra, amivel meg lehet dokumentumokat nyitni (doc, xls, pdf), bár szerkeszteni ugyen nem lehet, de még a megnyitásra sem szokott azonnal szükségem lenni. de ez nekem jelenleg nem üzleti felhasználásra kell, ha arra kéne, akkor vennék egy E65-öt, vagy egy HTC Tornado-t, azok még az árlimitembe is beleférnek :)
ráadásul a te jövőkompatibilis telefonod mire ideér már szinte bármi tudni fogja az ilyesmit...

az én telefonom nem zárt egyáltalán. annyi megoldás létezik rá, hogy csak na. tele vagyok java és mkpg programokkal, témákkal, tweakekkel, stb. és tudok vele mp3-at is használni csengőhangnak :P :P :P


kedd nov. 06, 2007 14:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"najó, csak vicceltem. amúgy szeretek kivétel lenni. tök jó érzés, de tényleg."

:)

"az nagyon en mThinkpad, hanem egy Lenovo gép."

Akkor méginkább LOL a dolog.. A Lenovo saját nevén a lowend gépeit árulja csak, gyakorlatilag Gericom kategória, kell a kutyának..

"hát ezt mondom én is, minek vennék Mac gépet, ha úgyis windows-t akarok használni? ugyanis én még játszom is a gépen, szóval nekem nincs más oprendszer, mint alternatíva."

Játszani konzolon játszom, az arra való. Géppel dolgozom (DTP, grafika)..

"de ha nem játszanék, akkor valószínű egy Ubuntu futna a gépen, vagy valami hasonló :)
mondjuk nekem amiket használok programok, azok közül nagyjából a Firefox-ról tudom, hogy van OSX-es verziója, meg talán mintha a Faststone képnézegetőnek..."

Magyarul home user vagy átlagos igényekkel..

"szerintem sem, lévén, hogy Mac fanatikus vagy :)"

Ennek semmi köze fanatizmushoz, én pénzt keresek a gépemmel, nem engedhetem meg magamnak, hogy a Windows baromságai elvegyék az időmet, vagy egy határidős munka közben a rendszer lelkivilágával bíbelődjem..
A Mac Pro-m most volt pár napja 1 éves, eddig EGYSZER volt kikapcsolva, amikor ramot és vinyót bővítettem benne, újraindítani is csak 2-3 havonta szoktam, amikor kijön egy olyan rendszerfrissítés, ami ezt igényli.
A Windows-os géped képes ilyen rendelkezésreállással dolgozni?

"de hidd el, hogy van egy csomó ember, akinek tökre nem hasznosak az Apple megoldásai. nekem például. "

Aki szeret vírusokkal, spyware-ekkel vacakolni, aki a gépe erőforrásai negyedét arra használja, hogy 4 féle biztonsági szoftvert futtasson, hogy másnap is működjön a gépe, aki 3-4 havonta szeret XP-t telepíteni, mert minden ok nélkül **** lassul a gépe, az maradjon windows alatt.. 15 év PC-s múlt után végleg megcsömörlöttem ezektől a dolgoktól..

"általában van nálam hátizsák, ha olyan helyre megyek, de amúgy minek vinnék mindent magammal?"

Mert adott esetben éppen nincs nálad az eszköz amire szükséged lehet..

"az esetek 90%-ában legalább elég ha telefon"

És van egy jósnőd, akimegjósolja, hogy aznap mire lesz szükséged? :)

"ilynekor viszont inkább jobb egy kisebb telefon (mondjuk nem tudom az iPhone-t hogy teszed zsebre"

Lazán elfér zsebben, mint írtam egy centivel nagyobb a te készülékednél és sokkal vékonyabb.. Ráadásnak az iPhone fémből van, nem műanyagból, mint a Moto, így sokkal strapabíróbb..

Én menet közben is megkapom a leveleimet, a mellékleteket (office, pdf stb.) bármikor meg tudom nézni, akár belejavítani és továbbküldeni. Tudok keresni a web-en. Dokumentációkat, táblázatokat magamnál tartani és bárhol felhasználni stb.. Amire neked egy notebook-ot kell magaddal cipelned, arra nekem a mobilom bőséggel elegendő..
Ezekre a dolgokra az iPhone nem alkalmas (de ha készülnek rá később külsős alkalmazások, akkor alkalmassá tehető), a te Motorola mobilod meg nem.. Ezt hívják jövőkompatibilitásnak..

A zárt megoldásokat szidtad, amikor a Te mobilod zártabb, mint az iPhone?? Amikor a Motorola még a számítógép-mobil szinkronizálást lehetővé tevő alkalmazást is pénzért adja? :)


kedd nov. 06, 2007 13:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
QwertyQ írta:
az Apple gépei 100-ból 90 embernek bejönnek.. Te vagy a kivétel..

akkor most ki is az egyedi? !-F najó, csak vicceltem. amúgy szeretek kivétel lenni. tök jó érzés, de tényleg.

QwertyQ írta:
Ez nagyon jó :)
Nem tetszik a Thinkpad, de azért belinkelsz egy pirosra festett, virágmintás Thinkpad-et mint neked tetsző notebook :)

az nagyon en mThinkpad, hanem egy Lenovo gép. attól, hogy megvették az IBM adott ágazatát, még nem csak az ő gépeiket gyártják, ez egy (az egyik legnagyobb) kínai cég, aki már sokkal régebb óta foglalkozik laptop gyártással, minthogy az IBM-hez köze lett volna.

QwertyQ írta:
Én kizárólag WiFi-t használok netezésre, úgyhogy ez nem izgat..

én is, csak laptopon. de van, aki nem, azért írtam le.

QwertyQ írta:
Nincs az az isten, hogy Windowst tennék egy Apple gépre..
Mi a frásznak butítanám le???
Játszani nem játszom számítógépen, az alkalmazások amiket használok OSX-en jobban futnak..

hát ezt mondom én is, minek vennék Mac gépet, ha úgyis windows-t akarok használni? ugyanis én még játszom is a gépen, szóval nekem nincs más oprendszer, mint alternatíva. de ha nem játszanék, akkor valószínű egy Ubuntu futna a gépen, vagy valami hasonló :)
mondjuk nekem amiket használok programok, azok közül nagyjából a Firefox-ról tudom, hogy van OSX-es verziója, meg talán mintha a Faststone képnézegetőnek...

QwertyQ írta:
Mac Pro-t használok, nem hinném, hogy tudnál mondani PC-s alternatívát, amire lecserélném :)

szerintem sem, lévén, hogy Mac fanatikus vagy :) de hidd el, hogy van egy csomó ember, akinek tökre nem hasznosak az Apple megoldásai. nekem például.

QwertyQ írta:
És mindig egy buci hátizsákkal jársz, hogy mindezt magaddal vihesd? :)

általában van nálam hátizsák, ha olyan helyre megyek, de amúgy minek vinnék mindent magammal? az esetek 90%-ában legalább elég ha telefon, meg esetleg mp3 van nálam. sőt, a legtöbbször csak telefont, meg kulcsot viszek, és esetleg pénzt. ilynekor viszont inkább jobb egy kisebb telefon (mondjuk nem tudom az iPhone-t hogy teszed zsebre, hacsak nem olyan hatalmas oldalzsebes nadrágokban jársz).

QwertyQ írta:
Az iPhone problémája, hogy még nincsenek natív alkalmazások és a telefonrésze buta mint a föld..

igen, ez az! dehát ez egy telefon kéne elegyen elsősorban... ez a baj, hogy a telefon része hót' buta :( és itt mondjuk nálam meg is bukott, mert egy telefont (akár tetszik, akár nem) első sorban telefonálásra szoktam használni.
amúgy szeritem jelentősen nagyobb az enyémnél. illetve pont annyival, hogy ne legyen kényelmesen zsebrevágható (az enyém is határeset, de legalább jó masszív érzése van, nem lötyög, nem ropog sehol, pedig lassan egy éves lesz, és nem kímélem különösebben.)
a Pradával hiába hasonlítgatod, az olyan, mint a 8800 meg a Sirocco, meg s többi ilyesmi. divat, és semmi tudás nincs benne. azoknál azért persze sokkal jobb az iPhone.


kedd nov. 06, 2007 10:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"nevetni fogsz, de igen! :) rá is jöttem miért: egyrészt az appla billentyűinek az oldalai egyenesen le vannak vágva, míg gyakorlatilag az összes többi laptopon van egy kis lankája"

Éppen ezért egyedi..
De használni is sokkal kényelmesebb (nem véletlen, hogy az asztali billentyűzeteknél is áttértek erre a megoldásra)..

"képen nekem sem tetszett. aztán megnéztem élőben, és a Motorola A1200-at kivéve mindent ver :) "

Láttam élőben is, nekem abszolút nem tetszett a dundi kialakítás miatt, nekem legyen vékony a készülék..

"most erre én mondhatnám, hogy ezt komolyan gondoltad? :P tényleg parttalan vita ez szubjektív dolgokról..."

Valóban felesleges vitatkozni erre, mert mindenkinek más tetszik, de az Apple gépei 100-ból 90 embernek bejönnek.. Te vagy a kivétel..

"nem szeretem a Sunyit. de már ítam is. és a Thinkpadeken sem segít semmi, még a virágok sem..."

Ez nagyon jó :)
Nem tetszik a Thinkpad, de azért belinkelsz egy pirosra festett, virágmintás Thinkpad-et mint neked tetsző notebook :)

"jaja, edge és wifi hálózaton ;) tfh, hogy vodás vagy (én mondjuk nem, de ez részletkérdés). hogy fogsz netezni? wifi elég ritka azért otthon, edge meg nincs náluk..."

Én kizárólag WiFi-t használok netezésre, úgyhogy ez nem izgat..

"És nem nyújt semivel többet nekem, mert úgyis egy windows végezné rajta..."

Nincs az az isten, hogy Windowst tennék egy Apple gépre..
Mi a frásznak butítanám le???
Játszani nem játszom számítógépen, az alkalmazások amiket használok OSX-en jobban futnak..

"tehát (most az oprendszert leszámítva) nincs az Applenél olyan gép, ami nekem kéne, maradjunk annyiban..."

Mac Pro-t használok, nem hinném, hogy tudnál mondani PC-s alternatívát, amire lecserélném :)

"nekem igen, mivel netezésre és filmnézésre laptopot, telefonálásra telefont, zenehallgatásra mp3/4 lejátszót, fényképezésre fényképezőt használok."

És mindig egy buci hátizsákkal jársz, hogy mindezt magaddal vihesd? :)

"az iPhone bár nem lenne rossz (a gui része jó), de túl nagy, drága, és rossz üzletpolitikával terjesztik..."

Az iPhone problémája, hogy még nincsenek natív alkalmazások és a telefonrésze buta mint a föld..
De nem mondanám nagynak (nem sokkal nagyobb, mint a te mobilod, de fele olyan vékony) és kategóriájában abszolút nem drága, az LG Prada, vagy Viewty ennyit sem tud, mégis drágább.. Az üzletpolitika olyan amilyen, az Apple-nek szüksége volt tőkére, hogy betörjön a mobilpiacra, ezért szerződött az AT&T-vel, sokan fújjolnak teljes joggal, de tetszik, vagy sem a dolog működik..


kedd nov. 06, 2007 9:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
[quote=Londelmor]egyébként lehet, hogy nem közelítik (még) meg az Apple UI-ját, de lehet viszont velük mms-t küldeni és fogadni, normálisan netezni, fájlokat küldeni BT-n, akármilyen formátumú videót és zenét lejátszani, stb...[/quote]

Nekem (és szerintem sok más embernek is) itt a lényeg. Hiába a szép gui, a multitacs meg a többi jópofa dolog, ha tudásban keményen le van maradva a készülék. Mert a csicsa varázsa elmúlik 3 nap után miután kijátszottad magad vele és aztán amikor már tényleg használni akarod, akkor szépen elkezdesz belebotlani a tudásbeli hiányosságokba.

Persze ha valakinek csak a csicsa meg a szép kezelőfelület kell, akkor szeretni fogja hosszabb távon is - csak ehhez meg kicsit drága a lelkem. Nekem egy hasznos, a számomra fontos funkciókat nyújtó eszközre van szükségem ami segíti a munkámat (is) - ezt pedig jóval olcsóbban megkapom más gyártók termékeként. Igaz, hogy csicsa meg csodagui és "hűdekirály életérzés" nélkül.

Nem is lenne semmi baj az ájfónnal (ha valakinek ennyi pénzért ez kell, hát vegye), ha nem csináltak volna köré "****" cirkuszt. Ami szerintem egy nagy öngól, mert a gui-t (ami és aminek hasznossága szintén szubjektív) leszámítva ezt pont fordítva van.


kedd nov. 06, 2007 9:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
QwertyQ írta:
Pedig éppen, hogy van benne sok design..
Szerintem szebb, mint a PC-s noteszek egyenbillentyűzete, bár neked a fekete lapon fekete kockák ezek szerint designosabb :)

nevetni fogsz, de igen! :) rá is jöttem miért: egyrészt az appla billentyűinek az oldalai egyenesen le vannak vágva, míg gyakorlatilag az összes többi laptopon van egy kis lankája (most nem tudom szebben megfogalmazni, nézd meg élőben) . és leglaább nem úgy néznek ki, mintha egy fehér lapra gombostűvel kis kockákat tűznének. amúgy meg a z asztali billentyűzetek pont nem jó pédák, mert 200 féle van, olyat vesz az ember, amilyet akar...

QwertyQ írta:
Ez egy Siemens ME45i utánzat, felfújt gumimatrac kipukkadás előtt...
Minden, csak nem szép..

képen nekem sem tetszett. aztán megnéztem élőben, és a Motorola A1200-at kivéve mindent ver :)

QwertyQ írta:
Hát az Apple számítógépei éppen ezt tartják szem előtt, önmagukban is szépek, de nem hivalkodók..

most erre én mondhatnám, hogy ezt komolyan gondoltad? :P tényleg parttalan vita ez szubjektív dolgokról...

QwertyQ írta:
Ezt most komolyan gondoltad?
Ezekkel a gépekkel nem mutatkoznék nyilvános helyen, ugyanis fiú vagyok, ezek egyrészt bűn rondák (giccsesek), másrészt túl nőiesek..

szerintem a fekete-piros nem nőies, de amúgy igen komolyan gondoltam. nem érdekel, hogy nyilvános helyen Kis Gézuka mit gondol a laptopomról, nem azért veszem, hogy neki tetszen, hanem azért, hogy magamnak megfeleljen. nem másoknak dekorálom a szobámat sem. a ruháimat sem úgy válogatom meg, hogy másoknak tetszen...

QwertyQ írta:
Azt gondoltam, hogy néhány Vaio-t fogsz belinkelni, mert még a Sony az, amelyik ad a kinézetre is.. (És nem gondolja úgy, hogy a randa szögletes Thinkpad szebb lesz, ha rajzolnak rá pár virágot :) )

nem szeretem a Sunyit. de már ítam is. és a Thinkpadeken sem segít semmi, még a virágok sem... de azért ha lesz rá alkalmam szerintem festetek valamit a Latitude-omra, mert a msotani szürke külső elég lehangoló sajna...

QwertyQ írta:
Ez öngól, tekintve, hogy az iPhone-al sokkal jobban tudsz netezni, mint bármi más PDA-val :)

jaja, edge és wifi hálózaton ;) tfh, hogy vodás vagy (én mondjuk nem, de ez részletkérdés). hogy fogsz netezni? wifi elég ritka azért otthon, edge meg nincs náluk...

QwertyQ írta:
Egyrészt ha szükséged van rá, akkor veszel MacBook Pro-t, ami jelenleg az egyik leggyorsabb notesz a piacon..

olvasd már el légyszi mit írtam :) 13-14"-os gép. MB Pro-ból mutass nekem ekkorát, ha van. de nincs. amúgy sem vennék olyat, mert iszonyat drága, otthon nincs megfelelő support (szerviz) hozzá, és nem nyújt semivel többet nekem, mert úgyis egy windows végezné rajta...
tehát (most az oprendszert leszámítva) nincs az Applenél olyan gép, ami nekem kéne, maradjunk annyiban...

QwertyQ írta:
"de mondjuk az a 70ezres ár az ugye kártyafüggő változat."
A hivatkozott SE szintén az..

de nem is akarok SE-t venni. drága az is, és ők is szekálják a népet, hogy cska a saját memóriakártyáikkal megy a cucc. inkább veszek 50ezer alatt egy telefont, meg 10 ezer körül egy mp3-mp4 lejátszót, és kész. már az mp4 is sok, emrt akkora méretben nem nézek úgyse filmet, csak nem sokkal drágább...

QwertyQ írta:
Nem sokkal olcsóbb, mint nálunk.. (ne tévesszen meg a kiírt ár, mivel az az ottani áfa nélküli ár)

ám legyen. bár még áfástul is olcsóbb náluk jóval. de akkor másik példa: itt, ahol én vagyok most. a jelenlegi laptopomat az otthoni ár kevesebb mint kétharmadáért vettem (bár egyébként az itteni árak általában hasonlítanak az USÁ-ra, talán kicsit olcsóbbak)

QwertyQ írta:
Az én igényeimet nem takarja be egy 50 ezres készülék sajna..
Az E61i-met 120-ért vettem amikor megjelent..

nekem igen, mivel netezésre és filmnézésre laptopot, telefonálásra telefont, zenehallgatásra mp3/4 lejátszót, fényképezésre fényképezőt használok. ezért tök felesleges egy csomó integrált funkció, amitől manapság drágábbak lesznek a készülékek. egy kellemes, gyors GUI kéne, meg sok téma rá, és jó testreszabhatóság. ennyi. telefonálni manapság bármivel lehet, a vizespalackkal is lassan...
csak az a baj, hogy erre az iPhone bár nem lenne rossz (a gui része jó), de túl nagy, drága, és rossz üzletpolitikával terjesztik...


kedd nov. 06, 2007 9:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"igazából erre gondoltam itt: egy fehér lapra ráraktak egy csomó kis fehér kockát, semmi design."

Pedig éppen, hogy van benne sok design..
Szerintem szebb, mint a PC-s noteszek egyenbillentyűzete, bár neked a fekete lapon fekete kockák ezek szerint designosabb :)

"mondok pár szerintem szép telefont: ROKR E2 (ilyet használok most)"

Ez egy Siemens ME45i utánzat, felfújt gumimatrac kipukkadás előtt...
Minden, csak nem szép..

"Nokia N81"

Ez nem tetszhet neked! Hiszen gyakorlatilag ez egy fekete iPod Nokia felirattal :)

"pedig de :) mert amikor éppen nem használod, akkor betöltheti dísztárgy szerepét is a szobában, nem kell bedugdosni a szőnyeg alá, mert olyan ronda."

Hát az Apple számítógépei éppen ezt tartják szem előtt, önmagukban is szépek, de nem hivalkodók..

"szerintem nincs rendjén, de szerencsére nem az Apple az egyetlen gyártó a világon :) telefonokat már írtam, azoknak a nagy részét gondolom ismered, linkelek még egy-két kékpet például laptoprül, hoyg nekem mi szép: "

Ezt most komolyan gondoltad?

Ezekkel a gépekkel nem mutatkoznék nyilvános helyen, ugyanis fiú vagyok, ezek egyrészt bűn rondák (giccsesek), másrészt túl nőiesek..

Azt gondoltam, hogy néhány Vaio-t fogsz belinkelni, mert még a Sony az, amelyik ad a kinézetre is.. (És nem gondolja úgy, hogy a randa szögletes Thinkpad szebb lesz, ha rajzolnak rá pár virágot :) )

"mondjuk a HTC által használt 200MHz körüli procik azok két magosak"

Használtam a HTC Touch-t tudom mit tud..

"arról nem is bezsélve, hogy nem az órajel számít, ahogy a számítástechniak más területein sem, hanem az, hogy a processzor (architektura) hogy igazodik a kiszolgált rendszerhez. "

PDA-nál sokat számít az órajel is, a TI prociknak egyetlen pozitívumuk van, mégpedig az alacsony fogyasztás..

"egyébként lehet, hogy nem közelítik (még) meg az Apple UI-ját, de lehet viszont velük mms-t küldeni és fogadni"

Olvass vissza, nem a tudást, hanem a használhatóságot emeltem ki az iPhone-nál..

"normálisan netezni"

Ez öngól, tekintve, hogy az iPhone-al sokkal jobban tudsz netezni, mint bármi más PDA-val :)

"Hanem mert belsőben sem nyújt olyat, ami nekem kéne (13-14"-os gép, dedikált videóval). és ez azért van, mert ŐK úgy gondolják, hogy NEKEM nincs rá szükségem."

Egyrészt ha szükséged van rá, akkor veszel MacBook Pro-t, ami jelenleg az egyik leggyorsabb notesz a piacon..

DE én spec nem vennék, mert egy notebook esetén nem akarok játszani, viszont szükségem van minél nagyobb rendelkezésre állásra, és nem úgy, hogy kilóg a gépből az extra méretű akksi..
Az Apple nem hülye, pontosan olyan gépeket állít össze, amire valóban szükség is van és használhatók is.. (nem véletlenül érte el, hogy a notebook piac 15% az övék lett, az USA-ban ők az elsők e téren)..

"érdekes módon szinte az összes többi gyártó kínálatában van ilyen gép... na mindegy."

Mint az Apple-nél is..

"igazából bármilyen telefont bővíthetsz már manapság JAVA programokkal (ahogy Pampika is írta. az iPhone-t nem (hacsak nem hekkelt)."

Ajax alapú alkalmazások százait töltheted le az Apple oldaláról, nem kell semmi hack hozzá..
De a java és ezen alkalmazások minősége nem közelíti meg a natív programok minőségét..

"de mondjuk az a 70ezres ár az ugye kártyafüggő változat."

A hivatkozott SE szintén az..

"ráadásul a amcsiknál. ott mennyibe kerül mondjuk egy laptop?"

Nem sokkal olcsóbb, mint nálunk.. (ne tévesszen meg a kiírt ár, mivel az az ottani áfa nélküli ár)

"50 ezernél véget ér a telefon, ennél többet nem vagyok hajlandó kiadni érte."

Az én igényeimet nem takarja be egy 50 ezres készülék sajna..
Az E61i-met 120-ért vettem amikor megjelent..

"szerintem majd meglátjuk, hogy ki van képzavarban, ha ideér a készülék, és ténylegesen meglátod az árcéduláját a boltban."

Ez az iPhone soha nem fog ideérni, mire 2008-ban itt is kapható lesz, addigra már a 2. vagy 3. modell lesz piacon, amire lehet azt fogom mondani, hogy ez kell nekem :)


kedd nov. 06, 2007 8:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. máj. 13, 2004 16:48
Hozzászólások: 184
Hozzászólás 
Mp3 csengőhang problémára már van megoldás: Efiko Software: iPhoneRingToneMaker


kedd nov. 06, 2007 7:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
QwertyQ írta:
A MacBook-ok teljesen egyedi billentyűzetére gondolsz, vagy a MacBook Pro-k szintén elég egyedi világítós billencsére?
Sok mindent lehet rájuk mondani, de azt, hogy semmilyenek, azt nem..
(a PC-s noteszek egyenbillentyűzetéről vajon mi a véleményed? :) )

igazából erre gondoltam itt: macbook
egy fehér lapra ráraktak egy csomó kis fehér kockát, semmi design. fehér fehér fehér. és hóviharban hogy találod meg?? :P (ja, tudom, világít...)
amúgy elsőre nem azt mondtam rá, hogy semmilyen, hanem azt, hogy csúnya. ezt elutasítottad, akkro próbáltam finomítani szeirntem jellegtelen, semmilyen, túl egyszerű (ahogy az IKEA bútorai is). ezt nem fogadod el, hát pedig azt, hoyg szép nem tudo mrá mondani, mert szerintem egyszerűen nem igaz...

QwertyQ írta:
Kik? Nem igen tudsz az IT iparban olyan céget mondani, amelyik foglalkozik a gépek megjelenésével..
Egyébként az iPhone-ra sok negatívumot lehet írni, de a designra nem igen..

szerintem itt nagyot tévedsz, mert pont hogy több olyan cég van, aki csak a designnal foglalkozik és nem a belsővel! oké, mondok pár szerintem szép telefont: ROKR E2 (ilyet használok most), Nokia N81, N77, Samsung E900, Motorola U9, ROKR Z6, E1060, A1200 (!!!), W220, SE K850, W830, LG U400/KE600, Panasonic X700, X400, A500, BenQ-Siemens E71, EL71, Qtek 8310. így most hirtelen ezek a nekem tetsző telefonok :) ha kell meg is indoklom egyesével, hogy mi tetszik bennük, de az kicsit hosszú lenne...

QwertyQ írta:
Egy használati tárgy ne legyen színes, formás, szagos akármi..
Ha a gépem előtt ülök akkor a kijelzőt nézem és ne vonja el a figyelmem más..

pedig de :) mert amikor éppen nem használod, akkor betöltheti dísztárgy szerepét is a szobában, nem kell bedugdosni a szőnyeg alá, mert olyan ronda. egyszerű példa: szobai lámpa. használati tárgy keményen, arra kell, hoyg fényt adjon. erre tökéletesen megfelelne egy drót végén lógó ízzó is, de mégis mindenki (gondolom te is) kifizeti a többletpénzt egy esztétikusabb megoldásért. ráadásul a mobiltelefon nem olyan, mint a lámpa, hogy kisétálsz a szobából, és már nem látod, hanem többnyire midnig veled van. ezért fontos, hoyg szép legyen. de laptopból, mp3 lejátszóból sem vennék rondát (IBM Thinkpad és iPod kiesett ezzel, nem cska az áruk miatt...)

QwertyQ írta:
És ez így is van rendjén..
Tényleg mondhatnál példát, hogy neked mi tetszik, akár linkelhetnél is be pár képet..

szerintem nincs rendjén, de szerencsére nem az Apple az egyetlen gyártó a világon :) telefonokat már írtam, azoknak a nagy részét gondolom ismered, linkelek még egy-két kékpet például laptoprül, hoyg nekem mi szép: link, link

QwertyQ írta:
Ezek sajna meg sem közelítik az iPhone könnyedén kezelhető, villámgyors UI-ját.. Direkt írtam, hogy nem a tudással van gond a konkurenciánál, hanem a felhasználói felülettel és a hardverrel. A HTC megpróbálja egy 200 MHz-es TI procival GPU nélkül ugyanazt a Touch-al, amit az iPhone 500 MHz-es procival, nVidia GPU-val csinál?

mondjuk a HTC által használt 200MHz körüli procik azok két magosak, illetve ez úgy igaz, hoyg van külön grafikus mag bennük. mondjuk már ez is idejét múlt, de ha megnézed a Touch Dualt, akkor abban már 400MHz-es proci van. arról nem is bezsélve, hogy nem az órajel számít, ahogy a számítástechniak más területein sem, hanem az, hogy a processzor (architektura) hogy igazodik a kiszolgált rendszerhez.
egyébként lehet, hogy nem közelítik (még) meg az Apple UI-ját, de lehet viszont velük mms-t küldeni és fogadni, normálisan netezni, fájlokat küldeni BT-n, akármilyen formátumú videót és zenét lejátszani, stb...

QwertyQ írta:
A környékemen gyakorlatilag majd mindenki aki notebook-ot használ az Mac-re tért át (30-40 ember), több ismerősömnek otthon is Mac-je van..
A városban több Internet Pont is üzemel, ahol iMac-ek vannak..

jó, most hozzak ugyanennyi, vagy akár kétszer ennyi ellenpéldát? semmi értelme. az Apple akárhogy is ügyeskedik, jelenleg nagyon kisebbségben van mindne piacon (leszámítva talán a zenelejátszókat, de arra sem vennék mérget, mivel nagyon drága). most a saját példámból kiindulva megmondom őszintén, hogy semmi pénzért nem térnék át Apple notebookra, és nem azért, mert nem szeretem a külsejét (az is egy fontos szempont, de itt most más is van), hanem mert belsőben sem nyújt olyat, ami nekem kéne (13-14"-os gép, dedikált videóval). és ez azért van, mert ŐK úgy gondolják, hogy NEKEM nincs rá szükségem. érdekes módon szinte az összes többi gyártó kínálatában van ilyen gép... na mindegy.

QwertyQ írta:
Ez egy érdekes hozzáállás, mert egyrészről nem az Apple az első ilyen mobilgyártó cég, amelyik szolgáltatóhoz köti a készülékeit (lásd Sharp és a Vodafone kapcsolatát), másrészt a smartphone-okon kívül bármely más készülék még ennél is jobban megköti a felhasználót, hogy mit tehet és mit nem (és azt már leszögeztük, hogy az iPhone nem smartphone)..

nem mondtam soha, hogy a Sharp szimpatikus cég volt :) ráadásul nekik mg a telefonjaik belseje is vacak volt (leszámítva a kijelzőt). igazából bármilyen telefont bővíthetsz már manapság JAVA programokkal (ahogy Pampika is írta. az iPhone-t nem (hacsak nem hekkelt). a smartphone-okat meg JAVA programokkal és saját rendszerre írt programokkal is lehet bővíteni. azért nem mindegy... bár valószínű az őt körüllengő lelkesedés miatt ha megnyílik az sdk, akkor rohamszerűen fogják fejleszteni rá a progikat, de az még odébb van.

QwertyQ írta:
Ez érdekes.. Az iPhone hivatalosan 399 dollár (nagyjából 70 eFt), ennyiért egy jobbfajta SonyEricsson Walkman mobilt sem kapsz meg és annál az iPhone tényleg többet tud..

nem kell walkman mobil... ha zenét akarok hallgatni, akkor veszek egy Meizu M6-ot 10ezerért, az milliószor jobb (videóra és zenére is). de mondjuk az a 70ezres ár az ugye kártyafüggő változat. ráadásul a amcsiknál. ott mennyibe kerül mondjuk egy laptop? áltlaában igaz az, hogy mire ideér valami, addigra az ottani ár egy az egyben átlép euróra (tehát a 399dollár az 399 euró lesz), ráadásul erre ki hazánkban még árjön az áfa is általában, és az lesz a végleges ár. ráadásul ez még hűséggel értendő! 120 ezer is olcsó érte 2 év hűséggel?
amúgy nálam valahol 50 ezernél véget ér a telefon, ennél többet nem vagyok hajlandó kiadni érte.

QwertyQ írta:
Kicsit képzavarban vagy, nem véletlenül tiltotta meg az Apple, hogy egy ember 2-nél több készüléket vegyen, hisz sokan ezzel bizniszeltek, szépen megvették 70-ért, majd itthon eladták 190-ért. Ők hülyére keresték magukat, Te meg elhitted, hogy ilyen drága ez a készülék..

szerintem majd meglátjuk, hogy ki van képzavarban, ha ideér a készülék, és ténylegesen meglátod az árcéduláját a boltban. de tippem szerint az Apple annyira fel fogja emelni az árat, amennyire sak tudja, hogy még megvegyék. szinte teljesen biztos, hogy drágább lesz annál, mint amire számítanak az emberek. ez a mai trend sajnos.


kedd nov. 06, 2007 6:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"A gui a xerox érdeme, csak hogy pontosak legyünk ;) "

Ez így igaz, de ha Xerox-on múlt volna, akkor soha nem került volna piacra..

"Lehet, hogy neked csak a belső számít"

Egyáltalán nem így van!
De mint írtam az iPhone esetén a design nagyon is a helyén van..

"A piac is igazolja, hogy bár van még mindig szürke/fekete telefon, mint a kezdetekben, mégis jól fogy a színes házú is."

Azért azt nézd meg, hogy a gyártók melyik szegmensbe célozzák a színes házú készülékeket :)

"A kompatíbilitási gondok (főleg az inteles átállás előtt) elég komoly gondok voltak."

Nem voltak, a Mac-ek kiválóan kompatibilesek voltak egymással..
(A PC-s formátumokat is gond nélkül kezelték)

"nevetséges, hogy kiadok egy gépet, amit akár szabvány alkatrészekből is összerakhatnék, de nem!"

Akkor elég sokat nevethetnek pl. a Sun-nál, de akár az IBM Power rendszereinél is..
A PC nem ipari szabvány, hogy minden számítógépnek úgy kelljen kinéznie és úgy működnie..

"Mindenen módosítok itt-ott egy picit, amitől semmivel sem lesz jobb"

Nem tudom most miről írsz igazából..
Ha a régebbi PPC-s gépekről, akkor érdekes, mert a kiadásuk idején nem igen tudtak PC rendszert pl. a G5-ös PowerMac-el szembe állítani..
Szóval hidd el, jobbak voltak és a Power architectura még ma is sokkal jobb (nézd meg pl. egy xBox360-ban, vagy egy IBM Intellistation-ben), egy ok volt ami miatt az Apple szakított vele és az a mobil szegmens ellehetetlenülése, mivel a Power architectura nem igen támogatja a mobil gépeket, így az Apple leragadt a G4-nél ami egyre elavultabbá vált.. A mobil gépek viszont mára a piacágává váltak így lépniük kellett..

Ha meg mostani inteles gépekről, akkor igazából az EFI a lényegi különbség, amit a PC-s gyártók most kezdenek el használni (Vista is fel van rá készítve)..

"viszont aki egyszer beleugrik, az később rájön, hogy bizony ha bővíteni/fejleszteni akarok, akkor csak az apple által módosított verziót vehetem, mivel nincs más."

Még szerencse, hogy ez nem egészen így van..

"konkrétan ha jól emlékszem memóriáknál volt ilyen, hogy az átlag márkás ramoknál háromszor drágább volt az apple notiba való, viszont meg kellett venned, ha bővíteni akartál."

Ez valóban így volt valamikor a 90-es évek elején.. Ma már nem, teljesen szabványos memóriát használnak mindegyik gépben..
Videókártyáknál van van némi gubanc az EFI miatt, de külsős fejlesztők ezt is áthidalták már..

"Szerintem az apple ott számította el magát, hogy bedobta a köztudatba az iiphone-t és úgy állt hozzá, hogy ezt adom, úgyis kajálni fogja a nép oszt legyen boldog."

Az a gubanc, hogy ez működik is..
Kajálják ezerrel, pontosabban lassan 2 milliót eladtak belőle, úgyhogy a számításuk bejött..

"Szerinted ha nem ekkora felhajtás van körülötte, hanem csak kijön egy 'átlag' telefonként egy jó kezelőfelülettel és max 10-20 tech blogon anyáznak egymással a koczkák a zárt rendszer miatt, bármikor is kiadta volna az apple az sdk-t?"

Az Apple tojik a hackerekre és a "kockákra"..
Az SDK nem más mint válasz a Nokia Touch-ra (bejelentés másnapján jött a hír a nyitásról). Nem hülyék ülnek az Apple-nél, pontosan tudják, hogy ha kijön a Nokia egy érintőkijelzős smartphone-al, ami hasonló felületet nyújt, mint az iPhone és eleve van rá több ezer alkalmazás (a Series6 v3-as programok futni fognak rajt), akkor megtörik ez a lendület ami most van.. Ezért időben lépnek és hiszed vagy sem nyerők fognak maradni. Egy dolgot megtanultam az Apple-vel kapcsolatban, mégpedig azt, hogy a marketinggépezetüket bolondság lebecsülni..

"Szerintem azért nem szerencsés pl. S40-hez hasonlítani, mivel ott azt kapod, amit ígért a cég. Nem ígért nagyobb tudást, etc. De amit ígért, az használható is egy s40-es készüléken."

Stop!
Mi az amit az iPhone nem tud, de az Apple állított róla?
Amit ígértek azt maradéktalanul tudja..

"Fejleszteni tudsz rá java nyelven, kb első pillanattól fogva."

iPhone-ra is, csak nem java-ban, hanem Ajax-ra..

"Arra meg azért kíváncsi leszek, hogy az apple megengedi-e a natív alkalmazások fejlesztését."

Ez a lényeg, februártól a natív alkalmazások előtt nyílik meg a platform. Egyéb alkalmazások most is vannak rá tucatszám, de olyasmik, mint Series40-re a java alkalmazások... (http://www.apple.com/webapps/)


hétf. nov. 05, 2007 20:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
A gui a xerox érdeme, csak hogy pontosak legyünk ;) link

A független iphone-Franciaország témában szerintem nem az apple ingott meg. Csak gondolom felmérte, hogy ott egy adott méretű piac. Ha nem száll be, akkor biztosan elesik jó sok bevételtől. Ha enged egy kicsit és kiadja függetlenül is, akkor lesz bevétele a függőből, meg a függetlenből is. Szerintem itt egyszerűen annyin múlott, hogy a franciák kerek-perec megmondták, hogy nem egyezkednek, az apple meg nem ellensége a saját leendő bevételének...Szerinted Mo-n lenne valaki, aki odaállna az apple elé és közölné, hogy ha nincs független, akkor nem lesz függő sem??? Annál kisebb piac vagyunk, hogy diktáljunk, meg a tapasztalatok sem azt mutatják, hogy nagyon ágálnának a nagy cégek ellen.


Lehet, hogy neked csak a belső számít, de gondolom, ha tudna mindent az iphone, csak épp egy téglával vetekedne a formaterve és gagyiszürke színű lenne, mégsem szívesen használnád. Igenis számít a design, mivel a tudásán kívül mára már nagyon fontos a kinézet is. Azt látod meg először, azt nézed utána, azt fogod, használod. És hiába lehet a legfelhasználóbarátabb a földön egy gui, ha olyan a külső, hogy nem szívesen nyúlsz hozzá. És ezt a gyártók is nagyon jól tudják ;) Ezek az eszközök már személyes tárgynak számítanak. A piac is igazolja, hogy bár van még mindig szürke/fekete telefon, mint a kezdetekben, mégis jól fogy a színes házú is. Ahány ember, annyi ízlés.


A kompatíbilitási gondok (főleg az inteles átállás előtt) elég komoly gondok voltak. Nem volt még ilyen gépem, de olvasgattam róla és azért tényleg nevetséges, hogy kiadok egy gépet, amit akár szabvány alkatrészekből is összerakhatnék, de nem! Mindenen módosítok itt-ott egy picit, amitől semmivel sem lesz jobb, viszont aki egyszer beleugrik, az később rájön, hogy bizony ha bővíteni/fejleszteni akarok, akkor csak az apple által módosított verziót vehetem, mivel nincs más. És mivel nincs más, annyiért adják, amennyiért akarják, hisz úgyis meg kell venned...konkrétan ha jól emlékszem memóriáknál volt ilyen, hogy az átlag márkás ramoknál háromszor drágább volt az apple notiba való, viszont meg kellett venned, ha bővíteni akartál.


Szerintem az apple ott számította el magát, hogy bedobta a köztudatba az iiphone-t és úgy állt hozzá, hogy ezt adom, úgyis kajálni fogja a nép oszt legyen boldog. Csak mivel sokan rákattantak, egyre nagyobb lett a nyomóerő, hogy bizony nem jó ez így és végre a birka vásárló had sem nyugszik bele. Szerinted ha nem ekkora felhajtás van körülötte, hanem csak kijön egy 'átlag' telefonként egy jó kezelőfelülettel és max 10-20 tech blogon anyáznak egymással a koczkák a zárt rendszer miatt, bármikor is kiadta volna az apple az sdk-t? Így viszont kénytelen, ha nem akar leendő vásárlókat veszíteni. Szóval itt sem azért a jótékonykodási kedv hatotta meg őket (meg ugye több fejlesztő->több alkalmazás->minél több ember találhasson magának olyan dolgot, ami miatt megveheti)


Szerintem azért nem szerencsés pl. S40-hez hasonlítani, mivel ott azt kapod, amit ígért a cég. Nem ígért nagyobb tudást, etc. De amit ígért, az használható is egy s40-es készüléken. Fejleszteni tudsz rá java nyelven, kb első pillanattól fogva. Arra meg azért kíváncsi leszek, hogy az apple megengedi-e a natív alkalmazások fejlesztését.


hétf. nov. 05, 2007 19:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"én nem tudok szépnek nevezni egy sík fehér felüöletet."

Én nem tudom, nekem a régi iMac-ek tetszenek (az új alu/fekete design szintén)..

"a laptopjaikon is a gombok olyan semmilyenek"

A MacBook-ok teljesen egyedi billentyűzetére gondolsz, vagy a MacBook Pro-k szintén elég egyedi világítós billencsére?
Sok mindent lehet rájuk mondani, de azt, hogy semmilyenek, azt nem..
(a PC-s noteszek egyenbillentyűzetéről vajon mi a véleményed? :) )

"az iPod is egy nagy téglalap, rajta egy kijelzővel, meg egy koronggal."

Az iPod nekem sem tetszik...

"oké, az iPhone nem ilyen, de a design igazából nem lenne olyan nagy dolog, mások simán megoldják."

Kik? Nem igen tudsz az IT iparban olyan céget mondani, amelyik foglalkozik a gépek megjelenésével..
Egyébként az iPhone-ra sok negatívumot lehet írni, de a designra nem igen..

"én szeretem a formákat, a design-elemeket, a színekkel való játékot"

Egy használati tárgy ne legyen színes, formás, szagos akármi..
Ha a gépem előtt ülök akkor a kijelzőt nézem és ne vonja el a figyelmem más..

"és így tovább. az Apple termékei ilyen szempontból elég sivárok :( "

És ez így is van rendjén..
Tényleg mondhatnál példát, hogy neked mi tetszik, akár linkelhetnél is be pár képet..

"arra, ahogy mindenhez hozzáállnak: ha a mi termékünket használod, akkor majd mi megmondjuk, hogy mivel használhatod együtt, és hogyan használhatod."

Te most az iPhone-ról írsz, mert más Apple termék esetében ez nem éppen így van..

"egy rakás hacker kell, hogy rájöjjenek, hogy ez nem működik, de még szerencse, hogy akadnak ilyen emberek :)"

Az iPhone szerintem azért zárt rendszer még, mert nem készült el teljesen. egyszerűen nem merték megkockáztatni, hogy egy félkész terméket egy csomó külsős alkalmazás instabillá tegyen..
Jövő februárig el fog szerintem készülni az a szoftver alap, amivel eredetileg is ki kellett volna jönniük és onnantól ez nem lesz probléma..
A szolgáltatóhoz való kötés egyszerűen üzlet (ez egyértelműen gusztustalan lépés volt, de a francia példa is mutatja, hogy ez irányban kezdenek bizonytalanná válni)..

"azért ott van a HTC Touch és az abból fejlesztett modellek, a Meizu M8, a Samsung is próbálkozik, és remélem hamarosan a Motorola is kiad valami hasonló, de Linuxra épülő telefont."

Ezek sajna meg sem közelítik az iPhone könnyedén kezelhető, villámgyors UI-ját.. Direkt írtam, hogy nem a tudással van gond a konkurenciánál, hanem a felhasználói felülettel és a hardverrel. A HTC megpróbálja egy 200 MHz-es TI procival GPU nélkül ugyanazt a Touch-al, amit az iPhone 500 MHz-es procival, nVidia GPU-val csinál? Ráadásnak ott a multi touch, amit az Apple-n kívül csak az MS kezdett el használni, a többiek e téren nagyon le vannak még maradva..

"arra végülis jó volt ez a teló, hogy beindítsa a piacot, de úgy konkrétan nem kéne, főleg nem ennyiért, és főleg nem ennyi hibával..."

Nekem sem kéne egyelőre, mert nem nyitott platform és amíg nem az, addig nem smart készülék..
399 dollár nem sok érte, hibája meg nem igen van, hiányosságai bőven, de amit tud, azt jól tudja..

"szeirntem a számítógéppiacon nem egy nagy áttörés, amit csinálnak."

Nos akkor mit is köszönhetünk az Apple-nek:
- a személyi számítógép
- grafikus felhasználói felület
- egér
- USB
- firewire
- táblázatkezelés

Ennyi jutott hirtelen eszembe..

"nekem egyetlen ismerősöm van, aki Macbookot használ"

A környékemen gyakorlatilag majd mindenki aki notebook-ot használ az Mac-re tért át (30-40 ember), több ismerősömnek otthon is Mac-je van..
A városban több Internet Pont is üzemel, ahol iMac-ek vannak..

"amerikában lehet, hogy menő, de ott más az emberek felfogása, a világ többsége nem veszi be ezt a vedd meg mert megérdemled (és mellette nem érdekes, hogy milyen is valójában) szlogent."

Én 15 év PC-s múlt után vettem meg az első Mac gépemet, hidd el az a szlogen nem teljesen hülyeség :)

"nem úgy, hogy majd mi megmondjuk mit tehetsz meg vele..."

Ez egy érdekes hozzáállás, mert egyrészről nem az Apple az első ilyen mobilgyártó cég, amelyik szolgáltatóhoz köti a készülékeit (lásd Sharp és a Vodafone kapcsolatát), másrészt a smartphone-okon kívül bármely más készülék még ennél is jobban megköti a felhasználót, hogy mit tehet és mit nem (és azt már leszögeztük, hogy az iPhone nem smartphone)..
De ha máshogy gondolod, akkor próbálj meg változtatni egy Series40-es Nokia szoftverén, esetleg próbáld meg függetleníteni, vagy natív alkalmazást telepíteni rá..

"és az a baj, hogy ennyi pénzért nem éri meg, csak annak, akinek ez egy életérzés."

Ez érdekes.. Az iPhone hivatalosan 399 dollár (nagyjából 70 eFt), ennyiért egy jobbfajta SonyEricsson Walkman mobilt sem kapsz meg és annál az iPhone tényleg többet tud..

Kicsit képzavarban vagy, nem véletlenül tiltotta meg az Apple, hogy egy ember 2-nél több készüléket vegyen, hisz sokan ezzel bizniszeltek, szépen megvették 70-ért, majd itthon eladták 190-ért. Ők hülyére keresték magukat, Te meg elhitted, hogy ilyen drága ez a készülék..


hétf. nov. 05, 2007 19:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
QwertyQ írta:
No azért ezzel a véleményeddel eléggé egyedül vagy..
De arra azért kíváncsi vagyok, hogy mit tartasz szépnek :)

szerintem nem vagyok vele egyedül, de nem is lényeg, hiszen a szépség szubjektív. egyébként arra gondolok, hoyg én nem tudok szépnek nevezni egy sík fehér felüöletet. a laptopjaikon is a gombok olyan semmilyenek, az iPod is egy nagy téglalap, rajta egy kijelzővel, meg egy koronggal. oké, az iPhone nem ilyen, de a design igazából nem lenne olyan nagy dolog, mások simán megoldják.
én szeretem a formákat, a design-elemeket, a színekkel való játékot, és így tovább. az Apple termékei ilyen szempontból elég sivárok :(

QwertyQ írta:
Mégis mire gondolsz itt? (elég sokrétű dolgot jelent ez)

arra, ahogy mindenhez hozzáállnak: ha a mi termékünket használod, akkor majd mi megmondjuk, hogy mivel használhatod együtt, és hogyan használhatod. meg mi jobban tudjuk neked mi kell. és így tovább. és egy rakás hacker kell, hogy rájöjjenek, hogy ez nem működik, de még szerencse, hogy akadnak ilyen emberek :)

QwertyQ írta:
A Nokia Touch eddig az egyetlen, ami valójában labdába rúg mellette..
(Itt nem a tudásra gondolok, hanem a kezelhetőségre és az UI sebességére)

azért ott van a HTC Touch és az abból fejlesztett modellek, a Meizu M8, a Samsung is próbálkozik, és remélem hamarosan a Motorola is kiad valami hasonló, de Linuxra épülő telefont. arra végülis jó volt ez a teló, hogy beindítsa a piacot, de úgy konkrétan nem kéne, főleg nem ennyiért, és főleg nem ennyi hibával...

QwertyQ írta:
Az én véleményem egyébként az, hogy térjünk vissza az iPhone kérdésre egy jó fél év múlva. Lehet addigra a te véleményed is változni fog. (meg az enyém is mert a jelenlegi állapotában nem kéne)

szeirntem a számítógéppiacon nem egy nagy áttörés, amit csinálnak. nekem egyetlen ismerősöm van, aki Macbookot használ, és a többség szerintem nem is hallott az Apple termékeiről. amerikában lehet, hogy menő, de ott más az emberek felfogása, a világ többsége nem veszi be ezt a vedd meg mert megérdemled (és mellette nem érdekes, hogy milyen is valójában) szlogent.
lehet, hoyg fél év múlva már jó lesz az iPhone, de ugye addig még sok víz lefolyik sok folyón, mások is lépni fognak, és lehet, hoyg simán kihoznak ilyen, vagy jobb telefonokat, ráadásul akár olcsóbban is. lehet, hoyg addigra nyitott lesz a rendszer, de az a baj, hoyg így kellett volna kezdeni, nem úgy, hogy majd mi megmondjuk mit tehetsz meg vele... és az a baj, hogy ennyi pénzért nem éri meg, csak annak, akinek ez egy életérzés. racionálisan gondolkodva szerintem nem éri meg. csak akkora marketing van körülötte, hogy egy csomó ember elhiszi, hoyg nem lehet nélküle élni...

én mondjuk telefonban linux párti vagyok, amióta ilyet vettem, de ez más kérdés.


hétf. nov. 05, 2007 18:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"amellett, hogy a termékei többnyire rettentő csúnyák"

No azért ezzel a véleményeddel eléggé egyedül vagy..
De arra azért kíváncsi vagyok, hogy mit tartasz szépnek :)

"a cég üzletpolitikája olyan mértékben antipatikus"

Mégis mire gondolsz itt? (elég sokrétű dolgot jelent ez)

"ráadásul hamarosan a többi gyártó is kiadja majd a hasonló jellegű telefonját, csak sokkal emberibb elképzeléssel..."

A Nokia Touch eddig az egyetlen, ami valójában labdába rúg mellette..
(Itt nem a tudásra gondolok, hanem a kezelhetőségre és az UI sebességére)

Az én véleményem egyébként az, hogy térjünk vissza az iPhone kérdésre egy jó fél év múlva. Lehet addigra a te véleményed is változni fog. (meg az enyém is mert a jelenlegi állapotában nem kéne)

Hogy miért?
Mert februártól megnyitják a fejlesztők felé a készüléket, teljes SDK-t adnak hozzá.
Maga a hardver (a 3G és GPS hiányától eltekintve) igencsak ütős, az OSX mint szoftverplatform szintén nem rossz alap. Ha megjelennek a ma még hiányzó alkalmazások rá, akkor elképzelhető, hogy tényleg megfingatják a jelenlegi piacot. A következő verzióval meg kiküszöbölik a hardveres hiányokat és tarolhatnak..
Ha csak fele akkora áttörést tudnak összehozni a mobilpiacon, mint a számítástechnikában, akkor még sokáig fogunk hallani róluk a napi hírekben.. :)


hétf. nov. 05, 2007 17:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hát, nem tudom, engem nem tud meghatni ez az apple életérzés... amikor bejelentették az iphone-t, meg megjelentek az első videók, akkor bevallom még tetszett, de midnen csoda 3 napig tart, és ezzel a csodával az a helyzet, hoyg nem sikerült ez alatt a "3 nap" alatt piacra dobniuk, így már elmúlt a varázsa.
ráadásul ez a vergődés, amit a cég művel, hogy egyediként tartsa a termékét szerintem nevetséges. ahogy az is, hogy minden nap szinte valahogy beverekszik magukat a sajtóba valami lényegtelen hírrel.
amellett, hogy a termékei többnyire rettentő csúnyák, a cég üzletpolitikája olyan mértékben antipatikus, hogy akkor sem szívesen gondolnék a termékeik megvásárlására, ha ők lennének az egyetlenek a világon. (mondjuk a Sony-ról is hasonló véleményem van, de azért ők visszafogottabbak talán).
ráadásul hamarosan a többi gyártó is kiadja majd a hasonló jellegű telefonját, csak sokkal emberibb elképzeléssel...


hétf. nov. 05, 2007 13:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Na igen, itt kezdődik a gond, hogy 'és akkor vedd meg az apple tv-t is mellé, ha már apple store-ban jársz és rendesen is használni akarod'. Ami persze semmi extrát nem tartalmaz, de azért jó drága :?

Szerintem ne bízzuk el magunkat a hivatalosan független iPhone ügyében a hazai viszonyokat tekintve. Eddig ahol forgalmazzák, csak a franciáknál van ugye függetlenbe, de csak azért, mert ők nem hagyták magukat. Na most Mo-n nem hinném, hogy bárki is odaállna nagyon kardoskodni egy amcsi multival szemben...


hétf. nov. 05, 2007 9:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 05, 2007 8:27
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Azért azt tudni kell, hogy a saját formátuma 3-4x hatékonyabb mint a legjobb divx, így a 8/16 giga mondjuk 30 gigával ér fel.

Szóval én inkább átállok egy Handbrake-es konvertálgatásra, ha csak ezen múlik. Ha pedig egyszerre akarsz spórolni és jól is járni, végy egy AppleTV-t is az ebayen (még segítek is lebonyolítani), és akkor ugyanazt a "szuperformátumot" otthon is megnézheted bármilyen rendszeren. És ekkor érezni igazán az Apple-életérzést, meg a minőséget.

Persze tény, hogy nem a mi pénztárcánknak gyártják a cuccaikat, de azért érdemes mindig számolgatni, mert kijöhetnek jó végeredmények.

A korlátozások miatt egyébként az én választásom egy iPod Touch volt. Lényegében ugyanazt tudja mint az iPhone, csak telefonálni nem lehet. Eddig is volt nálam egy telefon meg egy ipod, miért ne lehetne így továbbra is. Legalább nem egy aksit terhel a két felhasználást, hanem kettőt. :)

De egyébként nagy botrányok vannak, úgyhogy mire hozzánk begyűrűzik, talán már kártyafüggetlenül is lehet majd kapni bármelyik Apple Store-ban. :)

Ja és a fejlesztőkörnyezet ingyenes lett, így gyakorlatilag csak idő kérdése, hogy az eddig hiányzó funkciók működőképesek lesznek. Java helyett úgy tudom Ajax van rajta, tehát akadály nincs, legfeljebb alternatív útvonal.


hétf. nov. 05, 2007 8:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"Nekem tökéletes lenne. A mostani telefonomból (6280) a nagyobb kijelzőt hiányolom (néha megnéznék egy két videót, miközben utazom) és esetleg egy kis office-os támogatást.
Ez mindkettőt tudja, sőt!"

Vagy mégsem?

Videót csak a saját formátumát ismeri, bármit akarsz magaddal vinni előtte konvertálnod kell és itunes-al szinkronizálnod, Office támogatás nincs hozzá, max a levélben kapott word doksit megnézheted, de menteni, szerkeszteni nem tudod, gépről rátölteni sem tudod, hogy később megnézd..

Az iPhone egy mezei iPod, ami korlátozottan képes netezni és van némi mobilfunkció belépítve, de ha mobiltelefonként szeretnéd használni, akkoregy mezei 3210-es Nokia körberöhögi..


kedd okt. 30, 2007 15:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 882
Hozzászólás 
pont tegnapelőtt láttam egy ilyet a konditeremben...

és mms tud már küldeni?
egyedi csangőhangot még mindig nem lehet beállitani rajta ?
JAVA programokat se lehet még mindig rátölteni?

gondolom ezeket elfelejtették az almás csávók megemliteni a videóban....


hétf. okt. 29, 2007 13:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Nem tudom, árulja-e majd a voda, de nemrég volt nálunk egy német barátom, aki azt mondta, hogy a T árulja majd náluk teljes szolgáltatási körrel, de a vodánál is lehet majd venni, de vodás hálón nem lehet vele netezni. Aztán hogy tényleg jól tudta-e, vagy nem, majd kiderül, meg hogy ebből mi lesz itthon.

A sorolt hiányosságokkal valóban együtt lehet élni. Azonban sokaknak azért gusztustalan ez az üzletpolitika, mert ha valaki azt hirdeti, hogy itt aztán olyan modell jön, ami aztán tényleg földbe döngöl mindent, akkor az legyen is olyan. És ezek a hiányosságok azért benne vannak egy jóval szerényebb áru készülékben is, szóval nem számít megoldhatatlannak. De nagyo jól mutatja azt, mennyire is lehet számítani a fanatikusokra és a hype keltette érdeklődésre ;) Az sdk-t is csak akkor adták ki, amikor már tényleg nagyon elő kellett állni vele. Más meg ezzel kezdi és örül neki, ha más is hozzájárul a termékének a népszerűsítéséhez.

Nem lenne rossz eszköz ez, csak vannak olyan hibái (mind a terméknek, mind az értékesítési stratégiájának), ami azért jelentős visszás érzelmeket kelt.


hétf. okt. 29, 2007 2:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Rozso írta:
Koldegám vett egyet 2 hete E-bay-en és eddig meg van vele elégedve. Nekem is tetszik.


Hát igen, nem is csodálom!

Én már elovastam/megnéztem mindent amit lehetett róla és nagyon tetszik.

Más oldalakon elég sokan lehúzzák és a PDAkhoz hasonlítgatják. De szerintem ez teljesen felesleges.
Nekem tökéletes lenne. A mostani telefonomból (6280) a nagyobb kijelzőt hiányolom (néha megnéznék egy két videót, miközben utazom) és esetleg egy kis office-os támogatást.
Ez mindkettőt tudja, sőt!

Nincs mms? Tragédia :-) Másfél év alatt küldtem/kaptam vagy 5 darabot.
Nem lehet a gyáriakon kívül saját csengőhangot beállítani? Bevallom férfiasan, én most is egy gyárit (clogged) használok.
Nincs 3G? Hajjaj... videótelefonálni nem szoktam (próbáltam, de szerintem kritikán aluli volt, meg túl "olcsó"), esetleg a net miatt jó lenne, de sokat vagyok olyan helyen ahol még térerő sincs, nemhogy 3G :-)
Stb.

Persze ezzel most nem vitát akarok kirobbantani, egyszerűen csak...

De sajnos a voda nem fogja árusítani, így nem sok esélyt látok egy boldogan bimbózó kapcsolatra ezzel a telefonnal :-D


vas. okt. 28, 2007 22:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Koldegám vett egyet 2 hete E-bay-en és eddig meg van vele elégedve. Nekem is tetszik.


vas. okt. 28, 2007 21:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Érdekes, én is boldog 6280 tulajként kacsingatok az iphone felé :D
Az akksia már kezd megmihálylani úgyhogy jó lenne, ha csipkedné magát a T-mobile..


vas. okt. 28, 2007 20:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Rozso írta:
Helló!

Esetleg elmondanád mi ez, hogy el tudjuk dönteni, hogy letöltsük-e a 318 megás zip-et?


Szia!

Jogos észrevétel :-)

Ez egy mov kiterjesztésű videó ami a Iphone használatát mutatja be. Lépésről-lépésre végigmegy az egyes funkciókon egy narrátor segítségével. A telefont minden esetben nagyon nagyban mutatják, tehát minden látható. Kb. 20-25 perces és szerintem nagyon korrekt kis összefoglaló.

Engem többek között ez a videó győzött meg arról, hogy be kellene fizetnem egy ilyenre.
Jelenleg egy Nokia 6280 boldog (és ez nem vicc) tulajdonosa vagyok. Az elmúlt 1,5 évben, amióta megvan, folyamatosan nézegettem a telefonokat, hogy mi az ami esetleg méltó utóda lehetne. De ez az első olyan telefon ami tényleg megdobbantotta a szívem.
Persze tudom, sok betegsége van. De azok mind olyanok amik engem nem érintenek. Olyan dolgokban viszont nagyon jó a tudása amit valóban használnék is.

Üdv: Szabolcs


vas. okt. 28, 2007 18:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Helló!

Esetleg elmondanád mi ez, hogy el tudjuk dönteni, hogy letöltsük-e a 318 megás zip-et?


vas. okt. 28, 2007 8:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 347
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Egy "rövid" videó
Sziasztok!

Először is üdv a rég látottaknak (1 év után újra ellátogattam erre a fórumra).

Végigolvastam a témát, de nem találtam benne ezt a linket, ezért megosztom veletek.
http://movies.apple.com/movies/us/apple/iphone/2007/welcome/apple-iphone-welcome_848x480.zip

Ha esetleg már szerepelt volna akkor bocs.

Üdv: Szabolcs


szomb. okt. 27, 2007 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Akoska írta:
Két dolog:

- tudomásom szerint ma még nincs hozzá magyar nyelv. Szívesen megnéznék egyet, amit magyarral próbálnak eladni.

- jelenlegi helyzet szerint a függetlenített telefonok nem frissíthetők, mert az Apple beváltja a hadüzenetét és lezárja a telefont a frissítésben.
Amíg erre ki nem hoznak újabb okosságot, marad a jelenlegi soft, az összes buggal együtt...

Én így még nem vennék az tuti.


A második problémára tegnap óta van megoldás.


csüt. okt. 25, 2007 8:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 293 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség