Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:28



Hozzászólás a témához  [ 2544 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Következő
Nokia E51 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
sagyuri írta:
Macika írta:
...Az a baj ezekkel, hogy ezek még JÓ telefonok voltak, és addig használták az emberek, míg mozgott.... Nagyon nehéz működőképes darabot találni belőle.... Mert ha viszont baja van, akkor ezerrel tud baja lenni...


Szia!

Az első példány még az volt, aminek a lelkét te is próbáltad megmenteni. A második már körben csupa lyuk, a bekapcsoló és hanghívást indító gombokat fedő gumik rég elporladtak. Az infrát takaró műanyag rész széttöredezett és kipergett stb. És nem volt folyton földhöz vagdalva a telefon: egyszerűen ilyen jól működik már manapság a "tervezett avulás". Ehhez képest nézz meg ma egy 80 éves CB35-ös telefont... :huha: Azokat még az örökkévalóságnak tervezték... :D

Az örökkévalóságnak tervezés gazdasági öngól, az olyan cég, ami 2-3 évnél hosszabban is használható eszközöket gyárt, az csődbe megy. Ez van... :(


vas. jan. 26, 2014 14:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Re: Nokia E51
Macika írta:
...Az a baj ezekkel, hogy ezek még JÓ telefonok voltak, és addig használták az emberek, míg mozgott.... Nagyon nehéz működőképes darabot találni belőle.... Mert ha viszont baja van, akkor ezerrel tud baja lenni...


Szia!

Az első példány még az volt, aminek a lelkét te is próbáltad megmenteni. A második már körben csupa lyuk, a bekapcsoló és hanghívást indító gombokat fedő gumik rég elporladtak. Az infrát takaró műanyag rész széttöredezett és kipergett stb. És nem volt folyton földhöz vagdalva a telefon: egyszerűen ilyen jól működik már manapság a "tervezett avulás". Ehhez képest nézz meg ma egy 80 éves CB35-ös telefont... :huha: Azokat még az örökkévalóságnak tervezték... :D


vas. jan. 26, 2014 10:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
sagyuri írta:
E51-es kérdés, hátha még néha valaki erre jár: készülék, benne 8 GB-os microSD, rajta rakat zene.
Ha pl. a profiloknál állítom be a csengő-, SMS-jelző- stb. hangokat, látok mindent a kártyán és a telefonon. Ha a telefonkönyvben akarok névhez egyedi csengést rendelni, akkor már csak a Hangok letöltése / Alap csengőhang kéttagú lista jön fel, semmi más. Ez még nem akkora gond, mert ha a Fájlkezelővel a zenék mappájából bármelyiket elindítom, akkor a Zenelejátszóban ott az opció, hogy az adott hangot akár általános csengőhangként, akár emberhez is tudom rögzíteni.
Az igazi probléma a naptár-résszel és az órával van: naptári jelzőhangként és ébresztő hangként is csak három opciót kapok: Hangok letöltése / Alapértelmezett hang / Ki. Miért nem látom a készülék memóriájában és az SD kártyán lévő hangokat és hogy tudnám elérni, hogy azok is választhatók legyenek?


[OFF: Jól pörög ez a topik... :D De hát így járnak azok, aki őskövület telefonokat használnak. Már így is furcsán néz rám mindenki a környezetemben, mert az utolsók között vagyok, aki nem "palacsintasütőn tapicskol"... :lol: :lol:
Miután 2008. április elején vettem egy E51-et, ami pár év múlva egyszerűen "elhalálozott", kaptam egy másikat (levedlettet, mert szegénykémet blekkbörrire cserélték). Na ez a pédány ezidáig még húzta valahogy, de már olyan szinten van fizikálisan leamortizálódva, hogy csak a 3M magic tape tartja össze sok helyen. Most egy Skóciában dolgozó barátom lepett meg egy nagyon jó állapotú E51-essel egy hete, oda mentettem át mindent.
Ha ez a harmadik E51 is beadja a kulcsot, akkor nem tudom, mit hordok majd magammal telefon gyanánt. Lehet, hogy a "kis hátizsákban 6 V-os akku + Nokia PremiCell + CB76-os tárcsás telefon" kombináció lesz a majd nyerő. :shock: Ezzel csak annyi a gond, hogy elég nyűgös és kényelmetlen SMS-t írni rajta. Bár nem nagyobb képtelenség, mint némely tapicskolós csodagépen, ahogy látom néha küzdeni a népeket a feladattal... :wink:
Ja, és a 6310 több mint hat, a 6310i pedig hét évig húzta egy hardverrel. Ma is működőképesek, bár már nincsenek aktív szolgálatban. Az E51-ből meg már a harmadik példány van, pedig még hat év sem telt el. Ez mindent elmond... :x ]

Hogy is hallottam egy film trailerében?
- Te egy analóg óra vagy a digitális világban... :D

Örülök, hogy olvashattam a tolladból, hogy még mindig itt vagy!

De segíteni sajnos már nem tudok, rééééégen eladtam az E51-et, nem tudok próbálkozni vele. De ha látókörömbe kerül egy darab belőle.... Az a baj ezekkel, hogy ezek még JÓ telefonok voltak, és addig használták az emberek, míg mozgott.... Nagyon nehéz működőképes darabot találni belőle.... Mert ha viszont baja van, akkor ezerrel tud baja lenni...


vas. jan. 26, 2014 9:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Re: Nokia E51
E51-es kérdés, hátha még néha valaki erre jár: készülék, benne 8 GB-os microSD, rajta rakat zene.
Ha pl. a profiloknál állítom be a csengő-, SMS-jelző- stb. hangokat, látok mindent a kártyán és a telefonon. Ha a telefonkönyvben akarok névhez egyedi csengést rendelni, akkor már csak a Hangok letöltése / Alap csengőhang kéttagú lista jön fel, semmi más. Ez még nem akkora gond, mert ha a Fájlkezelővel a zenék mappájából bármelyiket elindítom, akkor a Zenelejátszóban ott az opció, hogy az adott hangot akár általános csengőhangként, akár emberhez is tudom rögzíteni.
Az igazi probléma a naptár-résszel és az órával van: naptári jelzőhangként és ébresztő hangként is csak három opciót kapok: Hangok letöltése / Alapértelmezett hang / Ki. Miért nem látom a készülék memóriájában és az SD kártyán lévő hangokat és hogy tudnám elérni, hogy azok is választhatók legyenek?


[OFF: Jól pörög ez a topik... :D De hát így járnak azok, aki őskövület telefonokat használnak. Már így is furcsán néz rám mindenki a környezetemben, mert az utolsók között vagyok, aki nem "palacsintasütőn tapicskol"... :lol: :lol:
Miután 2008. április elején vettem egy E51-et, ami pár év múlva egyszerűen "elhalálozott", kaptam egy másikat (levedlettet, mert szegénykémet blekkbörrire cserélték). Na ez a pédány ezidáig még húzta valahogy, de már olyan szinten van fizikálisan leamortizálódva, hogy csak a 3M magic tape tartja össze sok helyen. Most egy Skóciában dolgozó barátom lepett meg egy nagyon jó állapotú E51-essel egy hete, oda mentettem át mindent.
Ha ez a harmadik E51 is beadja a kulcsot, akkor nem tudom, mit hordok majd magammal telefon gyanánt. Lehet, hogy a "kis hátizsákban 6 V-os akku + Nokia PremiCell + CB76-os tárcsás telefon" kombináció lesz a majd nyerő. :shock: Ezzel csak annyi a gond, hogy elég nyűgös és kényelmetlen SMS-t írni rajta. Bár nem nagyobb képtelenség, mint némely tapicskolós csodagépen, ahogy látom néha küzdeni a népeket a feladattal... :wink:
Ja, és a 6310 több mint hat, a 6310i pedig hét évig húzta egy hardverrel. Ma is működőképesek, bár már nincsenek aktív szolgálatban. Az E51-ből meg már a harmadik példány van, pedig még hat év sem telt el. Ez mindent elmond... :x ]


vas. jan. 26, 2014 6:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Re: Nokia E51
Segítsetek már ki egy öreg E51-használót... (Öreg is meg régóta is használ E51-et...) Bő egy hete, kedden WiFi-t telepítgettem. Alapból van ugye az E51-esemen a kijelzőn hat alkalmazás ikonja sorban, ami meg alatta listaszerűen berakható, ott nekem csak kettő van: a Mára nincs naptárjegyzet és a WLAN-keresés ki. Ez utóbbit csak olyankor kapcsolom be, ha tesztelek egy WLAN-t. (Bár igazából be sem kell kapcsolni, a Kapcsolatkezelő / Elér. WLAN-hál. is megteszi...)
A lényeg, hogy akkor kedd este wifi-ket tesztelgettem, de nem csináltam semmit, nem telepítettem semmit stb. Azóta meg van bolondulva a telefonom: 30 percenként "feléled" és bejön a WLAN-hálózat kiválaszt.: ablak és felsorolja a látható wifi-hálókat (vagy azt, hogy nem található háló). Tehát azt csinálja, mintha rámennék a WLAN-keresés ki-re, katt a gombbal és kiválasztanám, hogy WLAN keresése. De ugyanakkor ismétlem: ki van kapcsolva a WLAN-keresés! Ennek ellenére félóránként feljön az ablak! (Kivéve persze lezárt billentyűzetnél, de kioldva ott lapul a kis rohadék...)
Már újraindítottam, kilőttem az összes rezidens progit (profilváltó, világítás-csendesítő, hangrögzítő stb.). Nem segített. Feltettem a saját Feladatkezelője helyett a Handy Taskman-t: nem látok vele semmi olyat, ami ezt okozhatná. Az Y-Tasks is felkerült, de az meg annyi futó folyamatot mutat, hogy abból sosem fogom tudni eldönteni, mi okozza a problémát.
Még egyszer, megelőzendő a kérdéseket: semmilyen változtatás, telepítés nem történt, miközben "kitört az elmebaj" a telefonon. Egyetlen elvi lehetőség jutott csak eszembe: a futó 2-3 rezidens progi közül valamelyikben lehetett volna valami beprogramozott időpont, hogy onnantól kezdve megpróbál wifi-t keresni, felmenni a netre és frissíteni magát? Vagy mi?
(Mondjuk ezt tudom tesztelni, ha kikapcsolom a dátum/idő aut. frissítését, visszaállítom két héttel az órát és várok egy félórát, előjön-e az elmebaj...)

Valakinek valami épkézláb ötlet? Már rohadtul idegesít és már bő egy hete csinálja... :( :( :(


szer. ápr. 11, 2012 9:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 12, 2011 23:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia E51
Ok, köszönöm, megnézem (csak már beadtam szerelőnek, talán nem akar majd lehúzni). Remélem, hogy csak akksi csere lesz és nem egyéb...


szer. júl. 13, 2011 19:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
ttotto írta:
Sziasztok!

Nokia E51-esem eddig gond nélkül működött, de a hétvégén valami lett vele.
Szombaton vonatozás közben zenét hallgattam és feltűnt, hogy a szokottnál sokkal melegebb a ház. Mondjuk a vagonban is volt kb 40 fok, ezért abbahagytam. Aznap simán működött, de másnap folyamatosan meleg volt a hátlapja és gyorsan merült az akksija. Hétfőn feltöltöttem de fél nap alatt lemerült. Kaphatott "hőgutát", vagy eddig bírta az akkuja?
Mire számítsak?

Köszönöm előre is.

Meg kéne nézni sík asztalfelületre fektetve, nincs-ë felpúposodva (akár csak kicsit is) az akksi.

Ha igen, akkor véletlen egybeesés, és akksicsere...


szer. júl. 13, 2011 0:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 12, 2011 23:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia E51
Sziasztok!

Nokia E51-esem eddig gond nélkül működött, de a hétvégén valami lett vele.
Szombaton vonatozás közben zenét hallgattam és feltűnt, hogy a szokottnál sokkal melegebb a ház. Mondjuk a vagonban is volt kb 40 fok, ezért abbahagytam. Aznap simán működött, de másnap folyamatosan meleg volt a hátlapja és gyorsan merült az akksija. Hétfőn feltöltöttem de fél nap alatt lemerült. Kaphatott "hőgutát", vagy eddig bírta az akkuja?
Mire számítsak?

Köszönöm előre is.


kedd júl. 12, 2011 23:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
tevfik írta:
Ezt egy picit félre olvastam... :) Köszönöm! Most fog érkezni a komplett ház szett. A csörgőt illetően a középső házrész cserénél az antenna részt csak ki kell pattintani és a másik keretbe bele ? Vagy ezt, hogy szokták?

Igen, mezei módon. Ha sokat esett, magától is kijön, nem kell pattintani sem... ;)


szomb. jún. 11, 2011 17:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 25, 2011 14:30
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia E51
Ezt egy picit félre olvastam... :) Köszönöm! Most fog érkezni a komplett ház szett. A csörgőt illetően a középső házrész cserénél az antenna részt csak ki kell pattintani és a másik keretbe bele ? Vagy ezt, hogy szokták?


szomb. jún. 11, 2011 17:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
tevfik írta:
+ kérdésem van! Nem teljes értem ezt a hangszóró féle furást. Hogy is nézz ez ki?

Csengőhangoknál ha maxon van a hangbeáll. akkor már recseg és zajos hangja van, hangszóró csere? !-F

Nem írtam fúrást, FÚJÁST írtam.
Magasnyomású levegővel, porpisztollyal, kompresszorral, bármivel (a szabadtüdő kevés hozzá). Esetleg ÓVATOSAN egy gombostű hegyével felpiszkálhatod a lerakódott trutymód, de NAGYON óvatosan, nehogy átszakadjon a szita. Mert ha igen, akkor onnantól nem a szita fog eltömődni, hanem a hangszóró és onnantól kezdve minden alkalommal hangszórócsere lesz 2600 Ft-ért és nem kifúvás ingyen.

A készülékben van ELÖL egy hangszóró (erről volt eddig szó, amelyiket a füledhez teszed) és van egy hátsó hangszóró, ami a kihangosításért és a csöngésért felelős. Ha a telefonhangszóró tele ment porral-kosszal, miért pont a csengőhangszóró ne ment volna tele ugyanúgy?
Lehet, hogy egy erősebb kifújástól gyógyul az is, de lehet, hogy kevés neki, csere kell. Főleg, ha esett is nagyokat és a hangszórómágnesből esetleg aprócska darabok kerültek a membrán tekercsének útjába...


pén. jún. 10, 2011 13:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 25, 2011 14:30
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia E51
Megjött a flex szétszedtem a telefont és lássunk csodát megy az 5-ös gomb. Kérdés mennyire lesz időt álló a hk flex.

+ kérdésem van! Nem teljes értem ezt a hangszóró féle furást. Hogy is nézz ez ki?

Csengőhangoknál ha maxon van a hangbeáll. akkor már recseg és zajos hangja van, hangszóró csere? !-F


pén. jún. 10, 2011 7:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 25, 2011 14:30
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia E51
Macika írta:
tevfik írta:
Úgy látom nagyon jó helyen járok!

Segítségeteket szeretném kérni. Az E51-emnek nem megy az 5 gomb ill az üzenetek gomb. Nem reagál lenyomásra. A többi tökéletesen működik. Kérdésem, hogy egy billentyűzet fóliával " flex " meglehet -e oldani? Mennyire jók ezek az 1000 ft körül kapható flex billentyűzet alatti rész?

Ui: Nekem is halkan hallani a másik felet telefonálás közben. Ha minden igaz a sűrített levegős résznél mire kell oda figyelni? Illetve nem találkoztam a leválasztott előlapon hálós rácsos " szövet " részt hanem csak egy kis műanyag plexit a hangszóró résznél..?!

Köszönöm előre is a segítséget! :hm:

A billentyűzetfólia javítható. A baj, hogy ázás miatt szokott előfordulni, és a bekerült nedvesség mást is tönkre szokott tenni.

Azon a kis műanyag plexin van két lyuk, amit ki kell fújni és helyreáll a dolog rögtön.
Utána persze idővel megint elkoszolódik...



Elvileg " nem " ázott be a készülék. A flexet megrendeltem 700 ft -os kíváncsi leszek a minőségre.

Köszönöm a választ " Macika "


pén. máj. 27, 2011 20:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
tevfik írta:
Úgy látom nagyon jó helyen járok!

Segítségeteket szeretném kérni. Az E51-emnek nem megy az 5 gomb ill az üzenetek gomb. Nem reagál lenyomásra. A többi tökéletesen működik. Kérdésem, hogy egy billentyűzet fóliával " flex " meglehet -e oldani? Mennyire jók ezek az 1000 ft körül kapható flex billentyűzet alatti rész?

Ui: Nekem is halkan hallani a másik felet telefonálás közben. Ha minden igaz a sűrített levegős résznél mire kell oda figyelni? Illetve nem találkoztam a leválasztott előlapon hálós rácsos " szövet " részt hanem csak egy kis műanyag plexit a hangszóró résznél..?!

Köszönöm előre is a segítséget! :hm:

A billentyűzetfólia javítható. A baj, hogy ázás miatt szokott előfordulni, és a bekerült nedvesség mást is tönkre szokott tenni.

Azon a kis műanyag plexin van két lyuk, amit ki kell fújni és helyreáll a dolog rögtön.
Utána persze idővel megint elkoszolódik...


szer. máj. 25, 2011 17:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 25, 2011 14:30
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia E51
Úgy látom nagyon jó helyen járok!

Segítségeteket szeretném kérni. Az E51-emnek nem megy az 5 gomb ill az üzenetek gomb. Nem reagál lenyomásra. A többi tökéletesen működik. Kérdésem, hogy egy billentyűzet fóliával " flex " meglehet -e oldani? Mennyire jók ezek az 1000 ft körül kapható flex billentyűzet alatti rész?

Ui: Nekem is halkan hallani a másik felet telefonálás közben. Ha minden igaz a sűrített levegős résznél mire kell oda figyelni? Illetve nem találkoztam a leválasztott előlapon hálós rácsos " szövet " részt hanem csak egy kis műanyag plexit a hangszóró résznél..?!

Köszönöm előre is a segítséget! :hm:


szer. máj. 25, 2011 14:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
tekivagy írta:
nem garos mar szegény,régebbi darab de teljesen meg vagyok elégedve,csak sokszor halk és úgy nez ki mintha egy hajléktalantól vettem volna :) amúgy semmi lefagyás vagy rendszerhiba nincs rajta pedig használtam eleget.

Nálam egy ezresből gyógyul.
Persze csak addig marad meg a hangerő, míg újra el nem koszolódik.


kedd ápr. 05, 2011 22:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 03, 2011 12:36
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Nokia E51
nem garos mar szegény,régebbi darab de teljesen meg vagyok elégedve,csak sokszor halk és úgy nez ki mintha egy hajléktalantól vettem volna :) amúgy semmi lefagyás vagy rendszerhiba nincs rajta pedig használtam eleget.


kedd ápr. 05, 2011 20:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 25, 2009 12:02
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Nokia E51
tekivagy írta:
köszönöm a választ!
meg az érdekelne hogy mostanában alig hallok valamit beszélgetés közben,másképp zenehalgátasnál nincs gond a hangszóróval.a tiszta előlap megoldhatna a problémát vagy kell hangszórót is tisztítani?


Sajnos ez egy E51 "betegség". Előlapcsere. Nekem is az van, egyszerűen eltömődik a füles hangszórójának a szitája. Ha garos, vidd vissza és verd az asztalt, hogy cseréljék ki, ha nem - akkor 4-6eFt színtől függően...
Ne próbálkozz az alkoholban való kiáztatással, mert ha a plexire kerül akkor kifehéredik - tapasztalat :(
Ha kiszeded a szitát, akkor sokszor úgy "belefúj" a füledbe, hogy nem érted, mit beszélnek, ill. a plexi mögé bemegy a por.
Nem egyszerű...


kedd ápr. 05, 2011 18:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 03, 2011 12:36
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Nokia E51
köszönöm a választ!
meg az érdekelne hogy mostanában alig hallok valamit beszélgetés közben,másképp zenehalgátasnál nincs gond a hangszóróval.a tiszta előlap megoldhatna a problémát vagy kell hangszórót is tisztítani?


hétf. ápr. 04, 2011 19:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Nokia E51
Elég rég volt már a kezembe symbianos készülék,így az emlékeim megkoptak.Konkrétan az e51-nél hogy lehet beállítani hogy internetezni csak wi-fi-n keresztül tudjon?Még csak véletlenül se tudja használni a 3G-t.T szolgáltatós kártyával használom.


hétf. ápr. 04, 2011 19:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
tekivagy írta:
üdv!
lehet kapni ehhez a telefonhoz valami külső védőburkot?akarok rá venni új előlapot és nem akarom hogy megint megkarcolodjon..a mobil táska meg nagyon kényelmetlen

A Brando gyárt crystall-tokot szinte mindegyik modellhez.
Itthon nem nagyon forgalmazzák, de E-bay-en tuti tudsz rendelni...


vas. ápr. 03, 2011 21:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 03, 2011 12:36
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Nokia E51
üdv!
lehet kapni ehhez a telefonhoz valami külső védőburkot?akarok rá venni új előlapot és nem akarom hogy megint megkarcolodjon..a mobil táska meg nagyon kényelmetlen


vas. ápr. 03, 2011 12:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
Nekrofil írta:
Szia!

Köszönöm a válaszod, akkor beszerzek egyik ismerősömtől csavarhúzót és megnézem a hangszórós dolgot, a billentyűzet annyira nem zavar, a piros gombja nem működik csak, azt meg tudom helyettesíteni pár gombnyomással. Ha mégis javításra szorul valami, privát üzenetben mindenképp felveszem a kapcsolatot veled.
Köszönöm szépen a segítséget

Na várjunk, a billentyűzetnél én a billentyűzet-kopás miatti fekete billentyűzet-cserére gondoltam.
Ha írtad volna, hogy vannak nem működő jelek rajta (de nem azt írtad), akkor mást írtam volna.
Ez esetben a fizikai billentyűzet alatti UI-board sérült, ez már jóval drágább mutatvány.
Ráadásul egyetlen esetben szokott megbántódni, ázás esetén. Olyankor pedig gyakran a vezérlőIC köszön el...

Nem biztos, hogy szerencsés rutin nélkül szétszedni a telót, kicsit több az, mint 4 csavar kicsavarása, könnyen lesz az összerakásból középrész-csere. Én szóltam...

A hangszóró-szita tisztításánál pedig vigyázni kell szintén, nem úgy van az, hogy sűrített levegőt neki, oszt hadd szóljon.
Mondjuk a Te dolgod, én csak írogatok.

Nem akarok többet írni róla, mert az Isten se mossa le rólam, hogy azt akarom, hozzám hozd, pénzért, sok pénzért...

Ha elrontottad - remélem, talán - úgyis hozzám hozod és akkor nekem is jobban megéri... :)


szer. okt. 13, 2010 0:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. feb. 27, 2008 15:34
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Re: Nokia E51
Szia!

Köszönöm a válaszod, akkor beszerzek egyik ismerősömtől csavarhúzót és megnézem a hangszórós dolgot, a billentyűzet annyira nem zavar, a piros gombja nem működik csak, azt meg tudom helyettesíteni pár gombnyomással. Ha mégis javításra szorul valami, privát üzenetben mindenképp felveszem a kapcsolatot veled.
Köszönöm szépen a segítséget


kedd okt. 12, 2010 18:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
Nekrofil írta:
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy Nokia szervizben kb mennyiért cserélnek kijelző feletti hangszórót ileltve egy billentyűzet panelt munkadíjjal?egybe ill külön külön is érdeklne az ár
Köszönöm szépen

BIZTOS, hogy cserélni kell a hangszórót?

Csak mert az esetek 98%-ában a hangszórónak semmi baja, csak a hangszórót védő szövet ment tele kosszal, ezáltal hallhatatlan a beszélgetés.

A billentyűzetet pedig a Nokia árának feléért kicserélem Neked, 3e az alkatrészár, 4e-be belefér a hangszóró-tisztítással együtt az egész.
A Nokia szervizben ennyiért még csak egy köszönést sem kapsz...


hétf. okt. 11, 2010 21:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. feb. 27, 2008 15:34
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Re: Nokia E51
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy Nokia szervizben kb mennyiért cserélnek kijelző feletti hangszórót ileltve egy billentyűzet panelt munkadíjjal?egybe ill külön külön is érdeklne az ár
Köszönöm szépen


vas. okt. 10, 2010 14:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 28, 2008 18:27
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Valahol máshol.
Hozzászólás Re: Mail for Exchange hiba E51
fleming írta:
Sziasztok!

Egy olyan problémába futottam bele, amivel még egy topic-ban sem találkoztam. Ennek megoldására kérem a segítségeteket.

Adott egy E51-es Nokia. Telenoros. Megrendeltem hozzá a netet, így értelmét láttam, hogy nézzem rajta az e-mail-eket. Letöltöttem hozzá a Mail for Exchange 3.0-t, merthogy ez a legjobb állítólag az ilyenekre. Beállítva minden, leszinkronizált, megjött minden levelem. Küldeni, fogadni tudok.
A hiba a következő.
Ha a szinkronizálás folyamatos:
A beállítástól számítva max. fél órán belül jön egy üzenet, hogy: hiba, a jelszó nem megfelelő. Erre nyomok OK-ot. (Mivel eddig jöttek az üzenetek, biztos hogy jó a jelszó) Egy perc múlva ugyanez a hiba, ismét OK. A harmadik után van fél óra nyugtom, majd kezdődik elölről az egész.
Ha a szinkronizálás nem folyamatos (15 percenként történik)
Semmiféle hibaüzenet nem jön napok után sem (hetek után sem), de csak a beállítás után kapott első üzenet jön meg, a többi már nem. Beállítom, leszinkronizál, megjönnek az üzenetek, negyed óra múlva, az első ellenőrzéskor még lejönnek az újak, de onnantól semmi. Mintha nem jönne levél. Pedig jön.
Ha teljes szinkronizálást kérek, leszinkronizál, megjönnek a levelek tökéletesen, de az első check után ugyanaz a hiba mint eddig.

Gmail-t használok és pop3-at.

Van valakinek valami tippje?

Köszönöm!

Google emailhez használd a Gmail alkalmazást. Jobb mint a MFE és több címet is tud kezelni.


kedd szept. 21, 2010 11:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás Re: Nokia E51
Háhá! A hiba az az, hogy a 3.0-ásat használod. Sajnos nem megy gmaillel, tedd vissza a 2.09.208-at. Nekem az van E71-en, E51-en is az volt, hibátlan gmaillel, a szerver neve pedig m.google.com asszem.


hétf. szept. 20, 2010 19:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 20, 2010 14:35
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Mail for Exchange hiba E51
Sziasztok!

Egy olyan problémába futottam bele, amivel még egy topic-ban sem találkoztam. Ennek megoldására kérem a segítségeteket.

Adott egy E51-es Nokia. Telenoros. Megrendeltem hozzá a netet, így értelmét láttam, hogy nézzem rajta az e-mail-eket. Letöltöttem hozzá a Mail for Exchange 3.0-t, merthogy ez a legjobb állítólag az ilyenekre. Beállítva minden, leszinkronizált, megjött minden levelem. Küldeni, fogadni tudok.
A hiba a következő.
Ha a szinkronizálás folyamatos:
A beállítástól számítva max. fél órán belül jön egy üzenet, hogy: hiba, a jelszó nem megfelelő. Erre nyomok OK-ot. (Mivel eddig jöttek az üzenetek, biztos hogy jó a jelszó) Egy perc múlva ugyanez a hiba, ismét OK. A harmadik után van fél óra nyugtom, majd kezdődik elölről az egész.
Ha a szinkronizálás nem folyamatos (15 percenként történik)
Semmiféle hibaüzenet nem jön napok után sem (hetek után sem), de csak a beállítás után kapott első üzenet jön meg, a többi már nem. Beállítom, leszinkronizál, megjönnek az üzenetek, negyed óra múlva, az első ellenőrzéskor még lejönnek az újak, de onnantól semmi. Mintha nem jönne levél. Pedig jön.
Ha teljes szinkronizálást kérek, leszinkronizál, megjönnek a levelek tökéletesen, de az első check után ugyanaz a hiba mint eddig.

Gmail-t használok és pop3-at.

Van valakinek valami tippje?

Köszönöm!


hétf. szept. 20, 2010 14:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Hát itt ni :)
Hozzászólás Re: Nokia E51
Sziasztok!

Némi ötletet várok! Pár hónapja feltelepítettem a Shazam nevű zenefelismerő progit..elvileg egy demó változat volt..amit már aktiválni se tudtam vmiért..pár napra rá levettem a progit és utána vettem észre, hogy a Naptár progim megfeküdt! Ez alatt azt értem, hogy a képernyőn nincs kiírva, hogy Nincs mára bejegyzés vagy hasonló..illetve ha a dedikált gombbal elindítom, akkor ugyan megjeleníti a naptár, de a napok között nem tudok lépkedni és nem tudok rögzíteni új bejegyzést!
Azóta próbáltam a hard resetet, az megoldja, de ha visszaállítom a dolgaimat, akkor megint elhasal. Próbáltam visszaállítani úgy, hogy a típusspecifikus beállításokat kihagytam, de akkor se lett joh. Szerintem a C: meghajtóra másol vmit vissza, ami miatt nem indul a naptár..a progit sajnos azóta nem találtam meg újból (bár nem tudom, ha meg is lenne mit kezdenék vele!). Van arra mód, h megoldjam a problémát anélkül, h resetelném a telefont? Abszolút nincs kedvem újra beállítani mindent előröl!

Előre is köszi!
üdv


pén. szept. 10, 2010 12:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Nokia E51
Pikkolo írta:
Helytelen feltöltéssel ki lehet nyírni egy "új" Lithiumos aksit?



Max egyféleképpen, ha kb percenként bedugod, majd 1 perc múlva kihúzod a töltőt, ezt 2-3 ezer alkalom után valószínűleg beteszi az akkunál a kaput, egyébként ahogy Macika írta is, nem igazán lehet az akkut helytelenül tölteni (legalábbis a hozzá való töltővel, a saját készülékében nem)...


pén. aug. 27, 2010 9:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
Pikkolo írta:
Helytelen feltöltéssel ki lehet nyírni egy "új" Lithiumos aksit?

Hogyan lehet helytelenül feltölteni? Szerintem sehogy.
Az akkumulátor töltéséért a készülék a felelős.

Egyetlen hibalehetőség jut megint csak eszembe, ha nem hozzávaló, utángyártott, ótvar kínai szivargyújtó-töltővel töltötted, az képes megölni az akksit (de a készüléket is).


csüt. aug. 26, 2010 21:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Re: Nokia E51
Helytelen feltöltéssel ki lehet nyírni egy "új" Lithiumos aksit?


csüt. aug. 26, 2010 19:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
Trabi TM írta:
Már a kínai is ilyen, gyárinak látszó bliszteres csomag, mozog a hologram (bár, hogy ugyanúgy-e mint a gyárin, azt nem tudom), mégis 1000 Ft-ért árulják pl szabadkán a piacon (gondolom felétek is a józsefvárosin), és köze nincs a minőségének a gyáriéhoz...

Na hála... :(


csüt. aug. 26, 2010 15:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Nokia E51
Macika írta:
Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magamat. EREDETI, Nokia kék-szürke-fehér színezésű, bliszteres csomagolású gyári akksi?
Az akkun lévő hologramos matricán 'mozog' a kép, ha forgatod, ahogy az le van írva? Tudod, 4-3-2-1 pötty...


Már a kínai is ilyen, gyárinak látszó bliszteres csomag, mozog a hologram (bár, hogy ugyanúgy-e mint a gyárin, azt nem tudom), mégis 1000 Ft-ért árulják pl szabadkán a piacon (gondolom felétek is a józsefvárosin), és köze nincs a minőségének a gyáriéhoz...


csüt. aug. 26, 2010 15:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Re: Nokia E51
Macika írta:
A térerő?
Mert utána már több ötletem nincs.
Ill. annyi lenne talán még, hogy le kellene resetelni full gyári alapra, a mentésből csak a névjegyzéket és az SMS-eket visszarakni és memóriakártya nélkül megpróbálni, úgy hogyan muzsikál, gyári alapon...

FW után csak a telkönyvet töltöttem vissza, memkártya nincsen benne. Reggel óta 3G-ben (T) van, teljes térerőn.
Megnézem az otthoni aksit, letesztelem azzal, aztán meglátom mi lesz....


csüt. aug. 26, 2010 13:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
Pikkolo írta:
Macika írta:
Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magamat. EREDETI, Nokia kék-szürke-fehér színezésű, bliszteres csomagolású gyári akksi?
Az akkun lévő hologramos matricán 'mozog' a kép, ha forgatod, ahogy az le van írva? Tudod, 4-3-2-1 pötty...

Nem véletlen, hogy hivatalos helyen annyi az ára, amennyi. Mert GARANTÁLTAN eredetit kapsz.
Máshol mindenki ügyeskedik és NEM a Te javadra... ;)

Azzal az értékkel (0,02-0,03 W), amit írtál, legalább 4-5 napig el kellene menjen készenlétben.

Egy lehetőséget tudok elképzelni mindössze, azt, ha iszonyat gyenge volt a térerő (1 max. 2 osztásnyi mindvégig) azon a 60 perces beszélgetésen és végig a maximális teljesítmény közelében adott a végfok.
Ebben az egy esetben TALÁN nem túlzás a majdnem teljes lemerülés ennyi folyamatos beszélgetés alatt.


Nokia kék-szürke-fehér színezésű, bliszteres csomagolású gyári akksi volt, a pöttyöket otthon megnézem, mert most a régi van benne. A 60 perc 1 nap alatt jött össze, nem folyamatosan.
Veszek egyet a Nokiánál és holnap ilyenkorra okosabb leszek :)

A térerő?

Mert utána már több ötletem nincs.

Ill. annyi lenne talán még, hogy le kellene resetelni full gyári alapra, a mentésből csak a névjegyzéket és az SMS-eket visszarakni és memóriakártya nélkül megpróbálni, úgy hogyan muzsikál, gyári alapon...


csüt. aug. 26, 2010 13:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Re: Nokia E51
Macika írta:
Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magamat. EREDETI, Nokia kék-szürke-fehér színezésű, bliszteres csomagolású gyári akksi?
Az akkun lévő hologramos matricán 'mozog' a kép, ha forgatod, ahogy az le van írva? Tudod, 4-3-2-1 pötty...

Nem véletlen, hogy hivatalos helyen annyi az ára, amennyi. Mert GARANTÁLTAN eredetit kapsz.
Máshol mindenki ügyeskedik és NEM a Te javadra... ;)

Azzal az értékkel (0,02-0,03 W), amit írtál, legalább 4-5 napig el kellene menjen készenlétben.

Egy lehetőséget tudok elképzelni mindössze, azt, ha iszonyat gyenge volt a térerő (1 max. 2 osztásnyi mindvégig) azon a 60 perces beszélgetésen és végig a maximális teljesítmény közelében adott a végfok.
Ebben az egy esetben TALÁN nem túlzás a majdnem teljes lemerülés ennyi folyamatos beszélgetés alatt.


Nokia kék-szürke-fehér színezésű, bliszteres csomagolású gyári akksi volt, a pöttyöket otthon megnézem, mert most a régi van benne. A 60 perc 1 nap alatt jött össze, nem folyamatosan.
Veszek egyet a Nokiánál és holnap ilyenkorra okosabb leszek :)


csüt. aug. 26, 2010 13:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
Pikkolo írta:
A Nokia mintabolt 2x drágább mintha máshol vennék eredetit :) Ezen kívül van még megbízható mobilbolt?

Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magamat. EREDETI, Nokia kék-szürke-fehér színezésű, bliszteres csomagolású gyári akksi?
Az akkun lévő hologramos matricán 'mozog' a kép, ha forgatod, ahogy az le van írva? Tudod, 4-3-2-1 pötty...

Nem véletlen, hogy hivatalos helyen annyi az ára, amennyi. Mert GARANTÁLTAN eredetit kapsz.
Máshol mindenki ügyeskedik és NEM a Te javadra... ;)

Azzal az értékkel (0,02-0,03 W), amit írtál, legalább 4-5 napig el kellene menjen készenlétben.

Egy lehetőséget tudok elképzelni mindössze, azt, ha iszonyat gyenge volt a térerő (1 max. 2 osztásnyi mindvégig) azon a 60 perces beszélgetésen és végig a maximális teljesítmény közelében adott a végfok.
Ebben az egy esetben TALÁN nem túlzás a majdnem teljes lemerülés ennyi folyamatos beszélgetés alatt.


csüt. aug. 26, 2010 11:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Re: Nokia E51
Trabi TM írta:
Pikkolo írta:
Telenor viszonteladónál vettem, lehet ez volt a baj? Igen, bliszteres volt.


Azok bizony általában nem gyárit árulnak, gyári áron, kb úgy, ahogy a használtmobilosok jó része is (csak ott olcsóbb).
Próbálj meg Nokia mintaboltban venni egyet... :wink:


A Nokia mintabolt 2x drágább mintha máshol vennék eredetit :) Ezen kívül van még megbízható mobilbolt?


csüt. aug. 26, 2010 9:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Nokia E51
Pikkolo írta:
Telenor viszonteladónál vettem, lehet ez volt a baj? Igen, bliszteres volt.


Azok bizony általában nem gyárit árulnak, gyári áron, kb úgy, ahogy a használtmobilosok jó része is (csak ott olcsóbb).
Próbálj meg Nokia mintaboltban venni egyet... :wink:


csüt. aug. 26, 2010 8:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Re: Nokia E51
Macika írta:
A 0,02 az a jó érték!

Akkor viszont az akksi deglett meg...
Honnan származik az 'új' akksi? Bliszteres Nokia volt?


Telenor viszonteladónál vettem, lehet ez volt a baj? Igen, bliszteres volt.


csüt. aug. 26, 2010 6:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
Pikkolo írta:
Macika írta:
A 0,32W az kb a tízszerese, mint lehetne...

Ugye fent van a Garmin? :)

Van boxod?
Vagy hogyan raktad 'vissza' a korábbi FW-t?


Az előbbi mérésnél be volt dugva az USB kábel. Kihúzva nyugalmi állapotban 0,22W, energiatak. módban pedig 0,02W körül. Garmin memkártyán van, de azt csak a mostani mérésnél raktam be. SIM kártya és memkártya nélkül 0,02W, takarékosban szinte 2W körül.

Nincsen boxom, a következő oldalon található útmutató alapján tettem vissza egy régebbit: http://www.upfone.hu/content/symbianos- ... ese-otthon .

Háááát, ez alapján a leírás alapján minden tiszteletem a Tiéd...

A 0,02 az a jó érték!

Akkor viszont az akksi deglett meg...
Honnan származik az 'új' akksi? Bliszteres Nokia volt?


csüt. aug. 26, 2010 0:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Re: Nokia E51
Macika írta:
A 0,32W az kb a tízszerese, mint lehetne...

Ugye fent van a Garmin? :)

Van boxod?
Vagy hogyan raktad 'vissza' a korábbi FW-t?


Az előbbi mérésnél be volt dugva az USB kábel. Kihúzva nyugalmi állapotban 0,22W, energiatak. módban pedig 0,02W körül. Garmin memkártyán van, de azt csak a mostani mérésnél raktam be. SIM kártya és memkártya nélkül 0,02W, takarékosban szinte 2W körül.

Nincsen boxom, a következő oldalon található útmutató alapján tettem vissza egy régebbit: http://www.upfone.hu/content/symbianos- ... ese-otthon .


szer. aug. 25, 2010 23:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
Pikkolo írta:
Macika írta:
Teljesítmény, mW.


0,32W normál állapotban, ha energiatakarékos módba megy akkor pedig 0,15W. híváskor 1,5W.
De már visszaraktam a 300-as fw-t, mert azzal nem emlékszem, hogy ilyen gondom lett volna. Estére kiderül....

A 0,32W az kb a tízszerese, mint lehetne...

Ugye fent van a Garmin? :)

Van boxod?
Vagy hogyan raktad 'vissza' a korábbi FW-t?


szer. aug. 25, 2010 23:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Re: Nokia E51
Macika írta:
Teljesítmény, mW.


0,32W normál állapotban, ha energiatakarékos módba megy akkor pedig 0,15W. híváskor 1,5W.
De már visszaraktam a 300-as fw-t, mert azzal nem emlékszem, hogy ilyen gondom lett volna. Estére kiderül....


szer. aug. 25, 2010 23:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
Pikkolo írta:
Macika írta:
Sanszos egy végfokhiba.
Nem melegszik nagyon?
Energy Profilerrel (letölthető gyári Nokia program) milyen értékeket mérsz?


Nagyon melegedésre nem emlékszem. A profilerrel melyik értéket nézzem?

Teljesítmény, mW.


szer. aug. 25, 2010 22:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Re: Nokia E51
Macika írta:
Pikkolo írta:
Tapasztalat már valaki olyat, hogy 1 óra beszéd után új akkumulátorral is 1-esen van a töltöttség jelző? Ha a készülékhez 1 napon keresztül hozzá sem nyúlok akkor is lemegy 1-esre a töltöttség jelző. Már másodszorra jött vissza a szervizből, először "hangolás" volt, majd utána semmit sem találtak. A régi 1,5 éves és egy új aksival is ugyanaz a hibajelenség. SIM nélkül nem esik a töltöttség....

Arra gyanakszom, hogy a legutóbbi sw frissítés miatt lehet ez. Lehet valahogyan régebbi sw-t feltenni házilag?

Sanszos egy végfokhiba.
Nem melegszik nagyon?
Energy Profilerrel (letölthető gyári Nokia program) milyen értékeket mérsz?


Nagyon melegedésre nem emlékszem. A profilerrel melyik értéket nézzem?


szer. aug. 25, 2010 22:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E51
Pikkolo írta:
Tapasztalat már valaki olyat, hogy 1 óra beszéd után új akkumulátorral is 1-esen van a töltöttség jelző? Ha a készülékhez 1 napon keresztül hozzá sem nyúlok akkor is lemegy 1-esre a töltöttség jelző. Már másodszorra jött vissza a szervizből, először "hangolás" volt, majd utána semmit sem találtak. A régi 1,5 éves és egy új aksival is ugyanaz a hibajelenség. SIM nélkül nem esik a töltöttség....

Arra gyanakszom, hogy a legutóbbi sw frissítés miatt lehet ez. Lehet valahogyan régebbi sw-t feltenni házilag?

Sanszos egy végfokhiba.
Nem melegszik nagyon?
Energy Profilerrel (letölthető gyári Nokia program) milyen értékeket mérsz?


szer. aug. 25, 2010 21:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 28, 2004 22:23
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Re: Nokia E51
Tapasztalat már valaki olyat, hogy 1 óra beszéd után új akkumulátorral is 1-esen van a töltöttség jelző? Ha a készülékhez 1 napon keresztül hozzá sem nyúlok akkor is lemegy 1-esre a töltöttség jelző. Már másodszorra jött vissza a szervizből, először "hangolás" volt, majd utána semmit sem találtak. A régi 1,5 éves és egy új aksival is ugyanaz a hibajelenség. SIM nélkül nem esik a töltöttség....

Arra gyanakszom, hogy a legutóbbi sw frissítés miatt lehet ez. Lehet valahogyan régebbi sw-t feltenni házilag?


szer. aug. 25, 2010 20:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2544 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség