Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:31



Hozzászólás a témához  [ 2544 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő
Nokia E51 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 544
Tartózkodási hely: Csatlakozott: 2001.07.23., Hétfő, 08:27
Hozzászólás 
2007. nov. 5-e óta van meg és mindene tökéletesen működik az első pillanattól fogva... (8 féle product coddal használtam már...)


szomb. jan. 26, 2008 10:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tudtam, hogy jó helyre fordulok! :)

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

asdf_: igazad van. :) sztem minden új termékkel ugyanez a helyzet. autóból sem szabad első szériát venni.
viszont, a bétatesztnek akkor lenne értelme, ha értelmes visszacsatolás létezne a hibák jelentésére.

user01, cbr900rr: köszi, valóban telepítve van a garmin. akkor ezzel együtt kell élnem. vagy le kell szednem. a beépített nokia maps menyire használható navigálásra? tomtom-ot nem tudtam életre lehelni...

cbr900rr: lehet, hogy összefügg a pc kapcsolattal ez a hiba. az utóbbi időben sokszor előfordult, hogy mentettem, vagy másoltam.
nagyobb baja soha ne legyen! :)

KrE, cbr900rr: köszi, igen, nekem is fenn van a handy profiles. meg a handy safe is, mert lassan a safe alkalmazásokat is elhagyták a finn srácok. viszont kicsit tartok is attól, hogy nehogy egy 3rd party termék okozza a vibra problémát.

mégegyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat!
most már egy picit nyugodtabb vagyok, hogy nem olyan nagy a baj! :)

Üdv,
A


szomb. jan. 26, 2008 9:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Alejandro írta:
Sziasztok!
összefoglalva: van egy szép és jó telefonom, apró és bosszantó hibákkal...

En tovabbra is vallom, hogy egy telefont megvenni a megjelenese utan minimum fel evvel szabad. Addigra talan mar megirtak rendesen hozza a softot is. Hadd ne rajtam betateszteljenek mar... :P


pén. jan. 25, 2008 22:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Igy van!
Ha garmin telepitve van akkor azért ragad be a # gomb, mert a program elindit egy tsrautostart nevu proccest, amit egy taskmanagerrel le tudsz löni!
De ugyis ujra el fog indulni, pl ha bejövö hivásod van, profilt váltasz stb, addig amigy a garmin rajta van a telódon.

1. a rezgés probléma már nálam is előfordult vagy 3x. Nem tudom mitől lehet ez a gond de én előtte minden alkalommal a számitogépen keresztül **** a telót (telepitettem, másolta stb.) és utánna jött ki ez hogy nem rezgett. Valami OS hiba lehet szerintem. Tuti nem hardver probléma. Reméljük majd egy uj szoft megoldja ezt a problémát is.
A profil idözitésre meg kiváló program a handy profiles.


pén. jan. 25, 2008 22:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás 
2. a ceruza gombot lehagyták a nokiás fiúk. a # gomb látja el ezt a funkciót. a gondom az, hogy ha üzenet írása közben nagybetűt szeretnék írni, akkor ugyan átvált nagybetűre, de ezzel együtt beragad a ceruza funkció, és a kurzoz mozgatásakor kijelölés történik.

Ha a Garmin telepítve van a telefonon, akkor a ceruza (#) gomb beragadásának ez az oka. Ha nincs telepítve, akkor viszont nem tudom...


pén. jan. 25, 2008 21:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 164
Hozzászólás 
Igazad lehet, nekem is gyanús.
Bár ott az aproneten a GSMLine, akiknek már olyan jól megy, hogy nem tudok telefonra rákeresni úgy, hogy az első 20 találat ne az ő hirdetésüket nyomja ki. Az ö telefonjaik nagy része is a "szürke piacról" valók, de ha sok garis gondjuk lett volna, gondolom már nem üzemelnének.
Szóval számomra a Magyar Nokia garancia nem feltétel, viszont az érvényesíthető garancia igen.
A fent említett céget viszont nem ismerem, de több mint 10ezer Ft-tal olcsóbb a készülék, mint máshol. Olyan problémákról hallottam, hogy ázsiai piacra készült a telefon és az itthoni frissítésekkel nem működnek, stb.
Azt egyébként kérdeztem tőlük, hogy milyen gyártmány a telefon, de ezt fejből nem tudta, vagy nem akarta tudni. Abban maradtunk, ha hétfőig megnézi és Finn, akkor lehet róla szó, ha valami más akkor nem kell.

Lehet, hogy marad a 6230i :(


pén. jan. 25, 2008 21:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Alejandro írta:
Sziasztok!


3. sajnos a profilokat még mindig nem lehet időzíteni, de legalább azt meg lehet csinálni, hogy ha headset-et csatlakoztatok, akkor átvált más üzemmódra. ez nekem jó, mert ha a bt headset-emet bekapcsolom, akkor nagy valószínűséggel vezetni fogok, a telefont a tartójába teszem, ahol nem jó, ha rezeg. ilyenkor nem kell kézzel átállítanom olyan üzemmódra, ami nem rezeg, hanem automatikusan megteszi nekem.

A ceruzás problémát nem tudom, mert eddig nem használtam ceruzátlan Nokiát az E90-en kívül, de ott ugye ez nem gond.

Viszont a profil gondra van megoldás. Nagyon sok 3rd party profilkezelő tudja időzítve váltogatni. Nézz körül kicsit a neten, és könnyen találsz erre megoldást.


pén. jan. 25, 2008 21:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Lator írta:
Sziasztok!

A garit ők adják.

Ez már eleve gyanús.
Gondolj bele, hogy te vagy ez eladó. Miért adnál te garanciát, ha erre elvileg ott van a gyár, ahova normális esetben fordulnod kell, ha gond van termékkel.

Valószínű, hogy azért vagy kénytelen te garanciát vállalni, mert a gyártó valami oknál fogva ezt megtagná. Azt, hogy mik lehetnek ezek az okok, ne kérdezd.......


pén. jan. 25, 2008 21:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Sziasztok!

3 napja van ilyen telefonom, a legfrissebb szoftver van rajta, de mégis van egy pár bosszantó probléma, amire nem tudom a magyarázatot.

1. a rezgő hívásjelzés időnként nem akar működni. úgy tűnik, be van kapcsolva, de mégsem rezeg. kikapcs+bekapcs után minden rendben. még nem tudtam rájönni, hogy milyen események végeredményeként felejt el rezegni...
2. a ceruza gombot lehagyták a nokiás fiúk. a # gomb látja el ezt a funkciót. a gondom az, hogy ha üzenet írása közben nagybetűt szeretnék írni, akkor ugyan átvált nagybetűre, de ezzel együtt beragad a ceruza funkció, és a kurzoz mozgatásakor kijelölés történik. egyszerűen nem tudok rájönni, hogyan tudom kikapcsolni. úgy, kikapcsol a ceruza funkció, ha átváltok másik alkalmazásra, majd vissza, vagy kiválasztom mondjuk a súgót, a menűből. de ez sztem egy picit macerás megoldás...

vannak pozitív dolgok is.
1. hosszú évek fejlesztőmunkájával, kifejlesztették az automatikus billentyűzárat!!!! :!:
2. szintén évek megfeszített munkájával, sikerült leprogramozni, hogy az ébresztést ismétlődve is meg lehessen adni!!!! :!:
3. sajnos a profilokat még mindig nem lehet időzíteni, de legalább azt meg lehet csinálni, hogy ha headset-et csatlakoztatok, akkor átvált más üzemmódra. ez nekem jó, mert ha a bt headset-emet bekapcsolom, akkor nagy valószínűséggel vezetni fogok, a telefont a tartójába teszem, ahol nem jó, ha rezeg. ilyenkor nem kell kézzel átállítanom olyan üzemmódra, ami nem rezeg, hanem automatikusan megteszi nekem.
4. nagyon szépen szólnak a csengőhangok.
5. wlan is nagy ötlet.

vannak még frankó dolgok a telefonban, de a többségük már az E50-ben is benne volt.

összefoglalva: van egy szép és jó telefonom, apró és bosszantó hibákkal...

:?: ha valaki esetleg tudja, hogy miképp tudnám kikapcsolni a ceruza funkciót szövegszerkesztés közben, kérem, dobjon egy post-ot!

köszi!

üdv,
A.


pén. jan. 25, 2008 18:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 164
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ma láttam az aproneten az Anker (zug?) GSM-nél 47900Ft.-ért újat, egy év garival. A garit ők adják. Ismeri valaki a céget? Az ár jó, csak gyanúsan olcsó.
Felhívtam őket, azt hittem elírás, de nem. Mi lehet a hiba?
Én már csak ilyen gyanakvó természet vagyok.
Esetleg nem Finn gyártmány, vagy valami más?


pén. jan. 25, 2008 18:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
pdudas írta:
Ha a hálózatoknál sima GSM-re állítjátok a telefont (mert ritkán vagy nem neteztek), akkor jelentősen megnő a készenléti ideje.

3G-n kb 2 nap, GSM-en meg megy tegnap reggel óta és még fullon van a kijelzés szerint.


én nem tudom, hogyan csinájátok, de 3g-n egy napig birja nálam. Lehet sokat beszélek és sok az sms?


szomb. jan. 12, 2008 20:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 29, 2006 10:09
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Ha a hálózatoknál sima GSM-re állítjátok a telefont (mert ritkán vagy nem neteztek), akkor jelentősen megnő a készenléti ideje.

3G-n kb 2 nap, GSM-en meg megy tegnap reggel óta és még fullon van a kijelzés szerint.


csüt. jan. 10, 2008 10:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 29, 2006 10:09
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Létezik hozzá asztali töltő vagy dokkoló?

Jó lenne nem dugdosni, csak bele állítani valamibe ami tölti is és PC-re van kötve (adatátvitel)...


szer. jan. 09, 2008 13:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 544
Tartózkodási hely: Csatlakozott: 2001.07.23., Hétfő, 08:27
Hozzászólás 
pdudas írta:
Első kérdés:
Ha wlanon lóg, akkor el lehet valahogyan érni az SD kártya tartalmát?
Mármint asztali gépről/notebookról stb...
Magyarul: Wlanon lógó háttértárnak lehet használni?

Második kérdés:
A wlan kulcsot mi a bánattal másoljátok be?
Felraktam a kulcsot tartalmazó szövegfájlt az SD-re, de a tartalmát hogyan tudom beilleszteni a megfelelő helyre ha nem müxik a copy? (nyomom a shiftet, de nem jelenik meg a copy (ha kikapcsolom az automatikus kijelölést)).

Harmadik kérdés:
A HSDPA kapcsolat sebességének mérésére van valami lehetőség?
Esetleg kész alkalmazás?
(speedtest netet kihagynám)


nem igazán érthető, mikről beszélsz....

a 3.-ra a válasz: http://www.jbenchmark.com/download.jsp?benchmark=net


vas. jan. 06, 2008 13:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. máj. 01, 2005 17:13
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
pdudas írta:
Első kérdés:
Ha wlanon lóg, akkor el lehet valahogyan érni az SD kártya tartalmát?
Mármint asztali gépről/notebookról stb...
Magyarul: Wlanon lógó háttértárnak lehet használni?


Szerintem biztosan lehetséges. Még PSP-re is volt ilyen program, akkor erre is biztosan van. Hogy melyik progi az pontosan, azt nemtom, nincs még ilyen telóm.


vas. jan. 06, 2008 0:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 29, 2006 10:09
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Első kérdés:
Ha wlanon lóg, akkor el lehet valahogyan érni az SD kártya tartalmát?
Mármint asztali gépről/notebookról stb...
Magyarul: Wlanon lógó háttértárnak lehet használni?

Második kérdés:
A wlan kulcsot mi a bánattal másoljátok be?
Felraktam a kulcsot tartalmazó szövegfájlt az SD-re, de a tartalmát hogyan tudom beilleszteni a megfelelő helyre ha nem müxik a copy? (nyomom a shiftet, de nem jelenik meg a copy (ha kikapcsolom az automatikus kijelölést)).

Harmadik kérdés:
A HSDPA kapcsolat sebességének mérésére van valami lehetőség?
Esetleg kész alkalmazás?
(speedtest netet kihagynám)


szomb. jan. 05, 2008 10:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 22, 2007 21:35
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
köszi, kipróbálom


csüt. jan. 03, 2008 15:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
pedig jók azok a témák. sőt, elvileg bármilyen 240x320-as felbontású S60-ra szánt téma jó rá.
a tanusítványt két módon lehet orvosolni: az egyik, hogy a beállításoknál kikapcsolod a(z online) tanustvány ellenőrzést, a másik pedig, hogy visszaállíod a telepítés erejéig a telefon dátumát mondjuk egy évvel korábbra. ha ezek sem működnek, akkor lehet próbálkozni saját szignózással, de az némiképp bonyolultabb, meg nem tudom, hogy témákon is működik-e, ott még nem kellett sosem.


csüt. jan. 03, 2008 13:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 22, 2007 21:35
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
hello
kérdezni szeretném hogy e51-re jók az e50 és e65 témák?
www.zedge.net oldalon még nincs e51 típus ezért e50 témákat akartam feltenni rá, de mindegyiknél valami tanusítvány gondja van.
nem értem a dolgot.
köszi ha valaki tudja és leírja a megoldást.
köszi


csüt. jan. 03, 2008 9:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 544
Tartózkodási hely: Csatlakozott: 2001.07.23., Hétfő, 08:27
Hozzászólás 
Dannyboy írta:
foki írta:
:roll:
inkább 1,1nap vagy csak 0,8nap


Neked lehet. Telefonja válogatja. :)


ennyire nem... inkább csak elfogultság :wink:


szer. jan. 02, 2008 6:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 25, 2007 10:50
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
Pisti14 írta:
Szerintetek melyik a jobb a 2 mobil között: a NOKIA N73 és a NOKIA E51 között? :D


E51 természetesen. :lol:


kedd jan. 01, 2008 14:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
sziasztok

nálam max egy nap, wlan, sms-ek, telefonok, net használattal. Szerintem a 3 nap laboraóriumi körülmények között érhető el....
persze ahogy az emberek sem, a telefonok sem egyformák :)

buék mindenkinek


hétf. dec. 31, 2007 12:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
PePe-VFR írta:
Sziasztok,

most vettem egy E51-et a T-mobilnál. Azt szeretném megkérdezni, hogy tényleg szükséges az oprendszer frissitése?
Tudnátok hasznos programokat ajánlani, amire szükségem lehet?
és ha van egy két repcsis lövöldözös játékot??


Ha nem tapasztalsz problémát, akkor nem kell frissíteni állandóan, elég félévente egyszer. Tapasztalatom szerint még menteni sem kell róla semmit, mert minden megmarad, csak az új szoft megy fel rá. Biztonsági mentés azért mindezek ellenére ajánlott.

Játékot és egyéb programokat a nokiaprogramok.hu-ról tudsz letölteni.


hétf. dec. 31, 2007 11:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
foki írta:
:roll:
inkább 1,1nap vagy csak 0,8nap


Neked lehet. Telefonja válogatja. :)


hétf. dec. 31, 2007 11:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 30, 2007 14:45
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Köszönöm,sokat segítettetek. :D


hétf. dec. 31, 2007 11:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 544
Tartózkodási hely: Csatlakozott: 2001.07.23., Hétfő, 08:27
Hozzászólás 
Dannyboy írta:
(kb. 3 nap éjjel-nappal bekapcsolva, sok beszéd, wlan net, sms-ek)

:roll:
inkább 1,1nap vagy csak 0,8nap


hétf. dec. 31, 2007 10:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 31, 2007 10:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok,

most vettem egy E51-et a T-mobilnál. Azt szeretném megkérdezni, hogy tényleg szükséges az oprendszer frissitése?
Tudnátok hasznos programokat ajánlani, amire szükségem lehet?
és ha van egy két repcsis lövöldözös játékot??

köszönöm
szépen

B U É K


hétf. dec. 31, 2007 10:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Londelmor írta:
a microsd miért is előny? :hm: annyira kicsi fizikailag a kártya, hogy jóformán kezelhetetlen. leteszed valahova, és soha többet nem találod meg, mint egy kontakt lencsét...


Kicsinek kicsi, de a legtöbb új telefonba már ez való. Igazából kompatíbilitási okokból tartom előnynek, a mérete valóban kicsi, és figyelve kell kezelni. Ja, és olcsóbb is.


hétf. dec. 31, 2007 10:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Dannyboy írta:
(...)E51: gyors, vékony, könnyű, wlan, hsdpa, microSD, miniUSB, jobb készenléti idő (kb. 3 nap éjjel-nappal bekapcsolva, sok beszéd, wlan net, sms-ek)(...)

a microsd miért is előny? :hm: annyira kicsi fizikailag a kártya, hogy jóformán kezelhetetlen. leteszed valahova, és soha többet nem találod meg, mint egy kontakt lencsét...


hétf. dec. 31, 2007 3:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Pisti14 írta:
Szerintetek melyik a jobb a 2 mobil között: a NOKIA N73 és a NOKIA E51 között? :D


Épp párhuzamosan volt ez a két típus nálam:

Az N73 sokkal jobban szólt kihangosítva, mert sztereó hangszórókkal rendelkezik. A kijelzője is nagyobb, kamerája fényévekkel jobb. Ennyi a pozitívum.
Kicsik a billentyűi a 73-asnak, lassú, miniSD kártyabővítés, pop port (nálam ez negatívum, de nem mindenkinek az), wlan hiánya, nagy, nehéz és vastag.

E51: gyors, vékony, könnyű, wlan, hsdpa, microSD, miniUSB, jobb készenléti idő (kb. 3 nap éjjel-nappal bekapcsolva, sok beszéd, wlan net, sms-ek)
negatívum: gyatra kamera (N73-hoz képest, amúgy pont nem érdekel a kamera), kisebb kijelző.

Remélem tudtam segíteni.
Nagyjából ennyi.


hétf. dec. 31, 2007 1:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 30, 2007 14:45
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Ja,és mejiken szól szebben a zene kihangosítva?


vas. dec. 30, 2007 23:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 30, 2007 14:45
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Szerintetek melyik a jobb a 2 mobil között: a NOKIA N73 és a NOKIA E51 között? :D


vas. dec. 30, 2007 23:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 29, 2006 10:09
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Az lenne a kérdésem, hogy wlan kapcsolatot össze lehet-e úgy hozni egy notival (ad-hoc) hogy a noti használja a telefon HSDPA internet kapcsolatát?

A cél az, hogy ne BT vagy kábel kapcsolat kelljen a netezéshez, hiszen wlan szinte minden notiban van... (míg BT nem feltétlenül, infra még ritkább manapság, a kábelt meg cipelni kell ami egy vékony sleeve-ben hordott notinál nem előnyös)

Még nem próbáltam a HSDPA részt, de véleményem szerint a Bluetooth sebessége nem elég egy komolyabb HSDPA kapcsolat letöltési sebességének átviteléhez (Tudtommal a BT kb 720kbit/s ami kb 80-90kbyte/s elméleti sebességnek felel meg. Jó helyen a HSDPA letöltés bőven gyorsabb lehet ennél. Ezért merült fel a Wlanos ötlet.)

Audio theme szerintem csak kihangosítóban jelenik meg.

Milyen szoftver képes kezelni a telefont a gyári PC Suite kivételével? Mobiledit még nem tudja, Oxygen Phone managert még nem néztem...

Milyen driver kell az 'Adatátvitel' módot kiválasztva USB kábel esetén Vista Business alá? Nem jó neki a Pcsuite drivere és az USB kábelhez való Nokia Connectivity Cable Driver sem...


vas. dec. 30, 2007 18:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Egyetértek asdf felvetésével. Az se világos, miért kell újraindítani a symbiant nyelvváltáskor :?
Vagy épp egy win frissítés közben x alkalommal. Hiszen ha csak nem annyira rendszerszintű dolgot frissítek, akkor addot szolgáltatást leállítom, cserélem és újraindítom. De ez sajna még mindig nehéz kivitelezni winéknél :'(


pén. dec. 28, 2007 12:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
OFF
A Vista ultimate-ben igazi multilanguage van, valami harmincx nyelvu az oprendszer, lehet koztuk valtogatni, asszem egy logoff es kovetkezo belepeskor mar a masikat beszeli.
Amugy en tovabbra sem ertem, hogy mi volt ebben ekkora k*** nagy kaland, kell par darab textfile, aztan azt kell kitolni a kepernyore, amit az tartalmaz es csokolom. Ugy bo 15 eve a Commodore-nak mar sikerult ezt megcsinalnia az Amiganal, "kis" faziskesessel ugy nez ki azt is megertuk, hogy az ms is eljutott idaig...
ON


pén. dec. 28, 2007 12:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
igaz, pontatlanul fogalmaztam, én nyelvi csomag alatt elsősorban arra gondotlam, hoyg szövegbeviteli nyelvek (T9 is), illetve karakterkészlet elérhető legyen. mondjuk ezt egyetlen gyártó sem támogatja, bár van ahol kevésbé bonyolult/zárt a firmware, és egy kis házi barkáccsal áthidalható a hiányosság.

egyébként tudtommal egy angol/spanyol/magyar/stb windows semmiben nem tér el, leszámítva a nyelvi csomagot. és ebben azt nem értem, hogy felár ellenében sem teszik elérhetővé a bővítést, illetve a business verziókban sem. szerintem lenne rá igény (nemzetközi cégeknél, idegennyelvű oktatási intézményeknél, és egy rakás otthoni felhasználónál is), hogy ne kelljen két rendszert tartani ahhoz (amellett, hogy drága, még kényelmetlen is, emrt nincs átjárhatóság a kettő közt, ráadásul mindent két példányban kell telepteni, stb), hogy mindkét nyelvet tudja használni az ember, hanem lehessen váltani a kettő közt.


pén. dec. 28, 2007 6:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Londelmor írta:
vagy a másik, hogy a symbiansigned.com segítségével szerzel magadnak egy hitelesítő kódot, és akkor akármit hitelesthetsz a saját telefonodra.

amúgy a nyelvi csomag témához:
azt viszont igazán megoldhatték volna, ha már oprendszeres készülékekről van szó, hogy utólag akármilyen nyelvet hozzá tudjon adni magának a user (mint mondjuk windowsban). mert mondjuk elég nav dolog azt feltételezni, hogy egy üzletember mondjuk csak magyarul meg angolul szeretné használni a telefonját... (bár még üzletember sem kell hozzá)
Na várj, a Nokiának NEM CÉLJA, hogy Te bárhol, bármilyen nyelvvel használni tudd a készüléket, ráadásul úgy, hogy ő ebben még segédkezzen is Neked.
A Windowsos példád csak akkor lenne jó, ha csak egy aktiváló kódot kapnál a boltban és annak birtokában tölthetnéd le a netről az általad kiválasztható BÁRMELYIK nyelvi verziójú Windowst. Na igen, csakhogy ez a letöltés csak egyszer érvényes. Vásárláskor.
Mint ahogy a Nokiánál is.
Egyébként a Windowsban sem komplett nyelvi váltást ejthetsz meg, hanem csak a billentyűzetbevitel/lokalizáció nyelvét változtathatod szabadon. Attól még az egész oprendszer marad adott nyelvű.
Ennek megfelelője az lenne (ahogy van is sok modellnél), hogy állandó magyar nyelvű FW-nél is választható sok beviteli nyelv, karakterkészlet.

Ezek a multik ezek eleve piac-csoportokban gondolkoznak, ezért különböztetik meg az ide-oda szánt termékeiket, így szabályozni tudják, melyiknél milyen kedvezményezést, milyen plusz dolgokat tudnak/akarnak biztosítani a vásárláshoz.
Évek (>1 évtized) alatt alakult ki, kezdetben egy N2010 vagy egy ///GH197 pontugyanúgy nézett ki Hollandiában is, mint nálunk vagy Oroszországban.


pén. dec. 28, 2007 5:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
vagy a másik, hogy a symbiansigned.com segítségével szerzel magadnak egy hitelesítő kódot, és akkor akármit hitelesthetsz a saját telefonodra.

amúgy a nyelvi csomag témához:
azt viszont igazán megoldhatték volna, ha már oprendszeres készülékekről van szó, hogy utólag akármilyen nyelvet hozzá tudjon adni magának a user (mint mondjuk windowsban). mert mondjuk elég nav dolog azt feltételezni, hogy egy üzletember mondjuk csak magyarul meg angolul szeretné használni a telefonját... (bár még üzletember sem kell hozzá)


pén. dec. 28, 2007 3:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Kezdek megbolondulni:

nem lehet a tanúsítványkezelőt valahogy kiírtani? Állandóan azt mondja, hogy "lejárt tanúsítvány", nem megfelelő, vagy mi és már a hajam kihullik tőle.

A beállításokban kikapcsoltam az online tanú. ell. és kiválasztottam a mindent telepít pontot is, ennek ellenére szinte semmi nem megy fel rá. Van még valami opció, amiről nem tudok?

Köszi előre is.

Szerk.: egyszerű: dátumot kell állítani minél korábbira. :)


pén. dec. 28, 2007 0:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 26, 2007 22:39
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
KKrisz írta:
Teljesen egyet értek. Én magam sem értem, miért az volt az első, hogy újrahúztam a telefon oprendszerét, és nem az, hogy megkeressem a nyelvi beállításokat... :? De valamiért abból adódóan, hogy ezen "oprendszer" fut, nem is gondoltam, hogy változtatható.


Bocsi
Most látom hogy te is újrahúztad, nem értem nekem miért nincs benne a magyar menü.
A másik dolog, előfordult már veled is, hogy valami miatt nem jönnek be a hívások, csak egy sms, "hogy önnek nem fogadott hívása volt"
Lehet hogy visszaviszem a telcsit megnézetni.


csüt. dec. 27, 2007 23:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 26, 2007 22:39
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
KKrisz írta:
Skyfox írta:
Sziasztok
Kis problém van a telcsivel.
Csináltam egy szoftver update-et, és a magyar nyelvű menü eltünt a telefonról, próbáltam keresni a nokia oldalán de még a telefontípus sincs a választhatók között
Valakinek valami ötlete?
Köszi


Szerintem azért előtte nézd meg, hogy nincs-e benne a magyar nyelv a telepített oprendszerben. Ha fentebb elolvasod, az én esetem érdekesebb volt, mert nem szoftver update után lett a magyarból angol, hanem egy újraindítás után! :shock: Az én telefonomra nem is mondták, hogy magyar, de nehéz is lett volna elhinni, mert spanyol leírást adtak hozzá. Na a lényeg az, hogy én is rádobtam egy frissítést (de elvileg mivel a legfrissebb volt rajta, ugyan azt tette fel), és maradt angol. De a mebüben bóklászva megtaláltam a nyelv változtatási lehetőséget, pedig azt hittem, Symbianos telefonoknál ilyen nincs. De van, itt nézd meg: Menü > Beállítások > Általános > Testreszabás > Nyelv > Itt többek között nekem magyar is van. Utána újraindítást kér, és minden frankó!

Remélem tudtam segíteni!


Tényleg köszönöm a válaszokat de sajnos nincs bennt a magyar menü,
már írtam a Nokiának, holnap fel is hívom őket aztán majd meglátjuk mi lesz,
és mégegyszer kösz


csüt. dec. 27, 2007 22:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 14, 2007 8:26
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Teljesen egyet értek. Én magam sem értem, miért az volt az első, hogy újrahúztam a telefon oprendszerét, és nem az, hogy megkeressem a nyelvi beállításokat... :? De valamiért abból adódóan, hogy ezen "oprendszer" fut, nem is gondoltam, hogy változtatható.


csüt. dec. 27, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Azért valljuk be, érdekes lenne, ha csak idegennyelvű lenne egy symbian rendszer és azzal szeretnének itthon hódítani nokiáék. Volt pár english only készülék, és egyik se lett igazán tömegtermék, mivel itthon sokan csak egy nyelvet beszélnek, főleg a nem annyira fiatalok.
Emellett a symbiannál is megvannak a nyelvcsomagok, mint bármely más készüléknél. Vagyis adott területre szán telefon tartalmazza az adott ország+pár környező ország nyelvét+angol+német. Így az adott készüléket el lehet adni ebbe a pár országba (és nem kell minden országhoz külön verziót csinálni csak azzal a nyelvvel), de mégsem kell a magyar telefonnak is tartalmaznia a szuahéli nyelvet, amit valszeg sosem fog használni, így értékes helyet megspórolva.


csüt. dec. 27, 2007 20:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 14, 2007 8:26
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Skyfox írta:
Sziasztok
Kis problém van a telcsivel.
Csináltam egy szoftver update-et, és a magyar nyelvű menü eltünt a telefonról, próbáltam keresni a nokia oldalán de még a telefontípus sincs a választhatók között
Valakinek valami ötlete?
Köszi


Szerintem azért előtte nézd meg, hogy nincs-e benne a magyar nyelv a telepített oprendszerben. Ha fentebb elolvasod, az én esetem érdekesebb volt, mert nem szoftver update után lett a magyarból angol, hanem egy újraindítás után! :shock: Az én telefonomra nem is mondták, hogy magyar, de nehéz is lett volna elhinni, mert spanyol leírást adtak hozzá. Na a lényeg az, hogy én is rádobtam egy frissítést (de elvileg mivel a legfrissebb volt rajta, ugyan azt tette fel), és maradt angol. De a mebüben bóklászva megtaláltam a nyelv változtatási lehetőséget, pedig azt hittem, Symbianos telefonoknál ilyen nincs. De van, itt nézd meg: Menü > Beállítások > Általános > Testreszabás > Nyelv > Itt többek között nekem magyar is van. Utána újraindítást kér, és minden frankó!

Remélem tudtam segíteni!


csüt. dec. 27, 2007 17:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 26, 2007 22:39
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
pampika írta:
Persze :?
A telefonod nem magyar származású (még akkor sem, ha azt mondták a boltban...). Szóval nem magyar piacra szánták, csak utólag kapott magyar nyelvet; a product code-ja alapján a soft.update során megkapta a hozzátartozó softot.
Természetesen van megoldás:
vagy körbenézel itt a fórumon és elviszed egy szakihoz, aki némi pénzmagért pár perc alatt megoldja, vagy körbenézel a nokia software update topicban és a 'product code csere' kulcsszavakra koncentrálsz. Ha a megfelelő progival megváltoztatod a product code-ot egy magyarra, akkor az nsu a magyar softot fogja letölteni a köv. frissítéskor a telefonodra ;)



Köszönöm szépen
Elindulok errefelé


szer. dec. 26, 2007 23:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Persze :?
A telefonod nem magyar származású (még akkor sem, ha azt mondták a boltban...). Szóval nem magyar piacra szánták, csak utólag kapott magyar nyelvet; a product code-ja alapján a soft.update során megkapta a hozzátartozó softot.
Természetesen van megoldás:
vagy körbenézel itt a fórumon és elviszed egy szakihoz, aki némi pénzmagért pár perc alatt megoldja, vagy körbenézel a nokia software update topicban és a 'product code csere' kulcsszavakra koncentrálsz. Ha a megfelelő progival megváltoztatod a product code-ot egy magyarra, akkor az nsu a magyar softot fogja letölteni a köv. frissítéskor a telefonodra ;)


szer. dec. 26, 2007 22:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 26, 2007 22:39
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok
Kis problém van a telcsivel.
Csináltam egy szoftver update-et, és a magyar nyelvű menü eltünt a telefonról, próbáltam keresni a nokia oldalán de még a telefontípus sincs a választhatók között
Valakinek valami ötlete?
Köszi


szer. dec. 26, 2007 22:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 14, 2007 8:26
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
KKrisz írta:
Tapasztalt már valaki olyat, hogy egy újraindítás után hirtelen angolul kéri be a PIN kódot, majd az egész telefon angol nyelvű lesz. És hard reset (*#7370#) után is angol marad? Eléképsztő!!!


OK, közben rájöttem, hogy vissza tudom állítani... ettől függetlenül a jelenség elég érdekez volt...


szer. dec. 26, 2007 18:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 14, 2007 8:26
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Tapasztalt már valaki olyat, hogy egy újraindítás után hirtelen angolul kéri be a PIN kódot, majd az egész telefon angol nyelvű lesz. És hard reset (*#7370#) után is angol marad? Eléképsztő!!!


szer. dec. 26, 2007 17:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 14, 2007 8:26
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
foki írta:
KKrisz írta:
HappyBoy írta:
1. Open your file manager and navigate to Z:\resource\Fonts 2. Check the names of the files (these are the fonts that are actually used); they have extension .ttf and most likely they are nosnr60.ttf, nssb60.ttf, nstsb60.ttf and S60ZDIGI.ttf; write them down, you’ll need them later 3. On your memory card create a folder called resource and inside it a folder called Fonts 4. Copy the new fonts to the Fonts folder on your memory card (there are numerous fonts available on the internet for free; try a few of them, experiment and see which fits the best) 5. Rename them in the following order: – nosnr60.ttf regular (normal) font – nssb60.ttf bold font – nstsb60.ttf font for titles
Note: if your font files have different names rename them accordingly. Font names on your memory card must match those on phone memory in Z:\resource\Fonts.
6. Reboot the phone


Valaki ezt már próbálta? Nem értem, hogy attól, mert a memória kártyán létrehozom a fent leírtakat, attól miért változna meg a font típus? Nem a tényleges Z:\resource\Fonts mappában kell lecserélni a fontokat? A leírás szerint nem erről van szó, vagy valamit félreértettem... Előre is köszönöm!


így kell csinálni, helytálló a leírás... különben próbáld ki :)


Köszi, amúgy tényleg működik. Bár nagyon hasonlóra cseréltem, de a digitális órában (képernyővédő) valamit elszúrtam, ezért ott volt egy kis bibi. Szóval visszatettem az eredetit.

De azt akkor sem értem, hogy ettől a méret miért változik? Ez csak lecseréli a típust, de a méretén nem változtat (szerintem).

Tudna valaki abban segíteni, hogyan tudom elérni, hogy az E51-emen olyanok legyenek a fontok, mint az E65-ön. Mind méretben, mind pedig a "regular" és "bold" tekintetében. Ugyanis az E51 nagyobb és "bold" betűket használ, az E65 pedig picit kisebbet és normál típus, azaz nem "bold".

képekben:

E51 - nagy, bold
Kép

E65 - kisebb, nem bold
Kép


kedd dec. 25, 2007 22:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2544 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség