Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 20:37



Hozzászólás a témához  [ 134 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
5 megapixeles Nokia N96 - álmaink mobilja!? 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 20, 2006 19:58
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás DVB-T + TV
Helló Mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne főleg az N96 tulajokhoz, hogy mennyire jó a kép minősége, mikor a DVB-T tuner használása közben egy "nagy"képernyős TV-vel összekötik? Teljesen kitölti a képet? Hang? Szaggatás? stb.


vas. nov. 01, 2009 13:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Máris kijött egy fw frissítés: 10.065 --> 11.018

http://symbian-freak.com/news/008/09/n96_first_firmware_update_v11_change_log.htm

A changelog-ban elég durva dolgok vannak... :)

Nem is beszélve a Bonus-ban felsorolt, a jelenlegi release-ben ismert kis bogarakról... :lol:


csüt. szept. 25, 2008 23:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Érdekességként egy N85 vs N96 teszt, sok tesztfotóval.
Itt az N85 bizony veri az N96-ot - legalábbis fotóminőség terén:
http://www.smape.com/en/reviews/nokia/Nokia_N85_N96-comp.html

Ezen az oldalon egyébként sok érdekes hw-es jellemzőre is fény derül :)


kedd szept. 23, 2008 22:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Egy újabb teszt.
http://www.allaboutsymbian.com/news/item/7968_First_impressions_of_the_Nokia.php

"Vakus fotónak ez sem rossz:
http://www.flickr.com/photos/yuhui/2802704561/
Itt már lényegesen szebbek a fotók. Lehet, hogy tényleg koszos volt a lencse? :lol: 8)
Általánosságban csupa jót írnak a telóról.
Ezért kell személyesen kipróbálni és a tapasztalatok alapján dönteni :)


kedd szept. 23, 2008 21:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
cooler21 írta:
a tesztfotók alapján ez a gép nappal sem áll versenyben az n82-vel.


Nem értem. Ezek a tesztfotók rettenetesen gyengék. :shock:
Tényleg ennyire gáz lenne? Vagy csak koszos volt az üveg és elfelejtette megtörölni?
Nekem nemrégiben az N95 8GB-vel sikerült ilyen szép tejfölös képet csinálni, aztán rájöttem, hogy tiszta zsír az optika üvege és azon szépen megtört a fény... :lol:


kedd szept. 23, 2008 21:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás 
a tesztfotók alapján ez a gép nappal sem áll versenyben az n82-vel.
vajh ennek mi az oka? :shock:


már a k800 és k850 "fejlődést" sem értettem, mint ahogyan ezt sem...

az új se a 8mpx-el vajon hozza majd a 3650-es szintjét?? :lol:


kedd szept. 23, 2008 11:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Valójában nehéz lenne egy csöves szalagos magnóval a zsebemben rohangálni a városban:)))

De ha már mp3-ra vagyunk szorulva... Akkor nem mindegy:)


kedd szept. 23, 2008 11:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Audiofil ember ELEVE nem foglalkozik mp3 lejátszókkal... 8) :lol:

Egyébként köszi az infót, nagyon jó és hasznos kis összehasonlítás. :P

Anno én az AIWA 250-es deckemen mértem hasonló frekvenciamenetet, mint az N96 :lol:
Csak ott már 10kHz környékén megvolt a -3dB... sajnos. Mégis úgy hallottuk, hogy szépen szól.
Persze a zaj és torzítás értékek is rosszabbak voltak.


kedd szept. 23, 2008 9:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tudom... tetvesül szemét dolog egy negyvenezer forint körül kapható Ipodhoz hasonlítani a Nokia N-series Multimédia szörnyetegének a hangminőségét... De ezek beszédes diagrammok:

N96:

Kép

Ipod Video (30 Gb):

Kép

Ha valaki nem érti mit jelentenek ezek a diagrammok annak csak röviden annyit, hogy minél egyenesebb a vonal, annál kevésbé "torzítja" el a visszajátszott zenét az eszköz.

És most jöjjenek a jel-zaj és egyéb adatok nyersen, értékelve:

N96:

Frequency response (from 40 Hz to 15 kHz), dB: +0.39, -1.58 Average
Noise level, dB (A): -87.3 Good
Dynamic range, dB (A): 87.3 Good
THD, %: 0.0098 Very Good
IMD, %: 0.569 Bad
Stereo crosstalk, dB: -75.5 Very Good
Intermodulation at 10 kHz, %: 0.112 Average



Ipod:

Frequency response (from 40 Hz to 15 kHz), dB: +0.02, -0.09 Excellent
Noise level, dB (A): -101.3 Excellent
Dynamic range, dB (A): 91.2 Very good
THD, %: 0.0053 Very good
IMD + Noise, %: 0.0096 Very good
Stereo crosstalk, dB: -102.5 Excellent
IMD at 10 kHz, %: 0.013 Very good

Persze mindez csak audiofil embereknek - pl nekem - számítanak. és ha már megvettem a JBL reference 220-amat... akkor legyen meg az a vélt, vagy valós hitem, hogy tökéletes hangzást kapok:)))


kedd szept. 23, 2008 2:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Egy - szerintem - nagyon korrekt teszt az N96-ról:

http://mobilarena.hu/teszt/nokia_n96_vissza_a_jovobe/bevezeto.html


hétf. szept. 22, 2008 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
user01 írta:
Winston_Wolf írta:
Olyan a védőfólia rajta, hogy nem lehet meghagyni, mivel a kijelző közepén rajta van egy bazi nagy N-series felirat:( Szóval vagy veszel kijelzővédő fóliát... vagy karcolódik... vagy lesed a permanens N-series feliratot.

Az N78 védőfóliáján is rajta van az N-series felirat, de arról finom mozdulatokkal le lehet kaparni. Remélhetőleg erről is...

éppen le lehet vakarni, csak nincs sok értelme, mert az a fólia, ami gyárilag rajta van nem egy nagy durranás, vékony nagyon. amit nekem adtak a boltban, az meg olyan merev, mint egy ingnyakmerevítő, cska valamivel vékonyabb, na erről már elhiszem, hogy védi a kijelzőt.


szomb. szept. 20, 2008 12:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
user01 írta:
Talán ez nem hátizsák méretű, de pl. egy 2700 mAh-ás ceruzaakkuval majdnem háromszor fel lehet tölteni vele a telefont, és egy zsebben több ceruzaakku is elfér. :)
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZSV0hCT1pXdEZkdz09&pid=Vkd4U1JrMXJNVFpWVkVaUFpXdHJPUT09&image=1
Azért a fizika nem csak matematika.

Ahhoz, hogy az 1,2 V — -ból 5 V — -ot (ennyi KELL a töltéshez) lehessen csinálni, ahhoz elektronika kell, ami szintén fogyaszt áramot.
Aztán egy névlegesen 2700 mAh-s akksi nem tud leadni közel sem 2700 mA-t (2,7 A-t 1 órán át vagy 270 mA-t 10 órán át, stb.), sajnos sokkal hamarabb elhervad.

EGY fullra töltést még csak-csak elhiszek, bár a Conrad oldalon található fotóról levadásztam az URL-t, mert egy Hong Kong-i cégnek eleve fenntartással hiszek csak bármit is.

Na meg ha valaki veszi a fáradságot, hogy elolvassa a leírást, rájön a turpisságra azonnal:

Features:
1) Truly wireless battery charger for mobile electronics
2) Ideal to use as a travel charger, thus eliminating the need to carry to bulky device chargers
3) Uses one replaceable AA battery
4) A safe stream of power to charge cell phones and shuffles
5) About 1 extra hours of talk time
6) Up to 12 hours of standby time

7) Aluminum body
8 ) Chooses phone connector (please kindly tell us which type of phone do you need to fit with our charger)
9) Charging current: 300mA maximum (varies with usage conditions)
10) Adds up to 240mAh to devices battery per AA battery
11) Typical efficiency: 70%-93%%
12) Automatically starting up when current is drawn at the output (upon connection to device)
13) Open-circuit output voltage: 5.7-7.5V
14) One indicator LED light (when is in charging, the LED is in blue color; when the 1.5V batteries is in weak power, the LED is flashing)

Szóval van ott még fogyasztó bőven, és szó nincs egyszeri fullra töltésről sem, kiemeltem a lényeget!


szomb. szept. 20, 2008 11:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Olyan a védőfólia rajta, hogy nem lehet meghagyni, mivel a kijelző közepén rajta van egy bazi nagy N-series felirat:( Szóval vagy veszel kijelzővédő fóliát... vagy karcolódik... vagy lesed a permanens N-series feliratot.

Az N78 védőfóliáján is rajta van az N-series felirat, de arról finom mozdulatokkal le lehet kaparni. Remélhetőleg erről is...


Winston_Wolf írta:
...ha valakinek megvan hozzá a megfelelő hátizsákakkuja akkor nem csak 3 órán keresztül élvezheti a műsort.

Talán ez nem hátizsák méretű, de pl. egy 2700 mAh-ás ceruzaakkuval majdnem háromszor fel lehet tölteni vele a telefont, és egy zsebben több ceruzaakku is elfér. :)
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZSV0hCT1pXdEZkdz09&pid=Vkd4U1JrMXJNVFpWVkVaUFpXdHJPUT09&image=1


szomb. szept. 20, 2008 10:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
No... hát tegnap volt a kezemben a "kicsike" bár sajnos igen rövid ideig, így pl olyan dolgokat, mint a GPS nem sikerült kipróbálnom! Viszont van néhány "első benyomásom" amit szívesen megosztok veletek!
Az összeszerelés minősége nagyon profi! Nem nyekereg, nem lötyög, a slide nagyon feszes, símán mozog, és kimondottan erősen kell tolni a kívánt irányba, nagyon erős a rugó benne! A gombok minősége, nyomáspontja is nagyon oké, talán csak a fényképező exponáló gombja lett túlságosan "kemény"! Féltem a hátsó kis támasztéktól, de azt is nagyon jól megoldották, bepattan a hátlapba, így magától biztosan nem tud kinyílni. Úgyhogy a kivitelezés elsőosztályú! Ami nem nagyon tetszik rajta az a kijelző... nem igazán tudom megmagyarázni, de nekem kicsit olyan volt, mintha homályos lenne...vagy nem is tudom... nem tetszett sem a video, sem a kamerával készített kép minősége - legalábbis a kijelzőn! Sőt a színek visszaadása sem volt az igazi! Ki merem jelenteni, hogy az N82-esem kijelzője szebb minőséget és jobb színvisszaadást produkál! A másik negatívum pedig az, hogy ez a készülék elég lassan reagál a gombokra. Pl. ha a főképernyőn az ikonok között lapozgattam és elég gyorsan nyomkodtam a "jobbra" irányt, akkor előfordult, hogy a készülék kb. 1 mp múlva "ért utol"... Lehet, hogy ehhez köze volt a memóriában elhelyezkedő Transformers film nagyságának, ha ez így van, akkor az elég szomorú. Ha nem így van, akkor meg még szomorúbb a helyzet! Persze egy későbbi soft frissítés - gondolom - sokat javíthat a dolgon! Az én konklúzióm az lett, hogy az N82-t nem adnám oda érte!
Viszont külsőre nagyon nagyon bejön...


szomb. szept. 20, 2008 9:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hááát én láttam elég sok tesztet a világhálón, amik éppen mindenek voltak, csak meggyőzőek nem. Mondjuk kézbe fogva elég kellemes, de a Nokia bekaphatja... Olyan a védőfólia rajta, hogy nem lehet meghagyni, mivel a kijelző közepén rajta van egy bazi nagy N-series felirat:( Szóval vagy veszel kijelzővédő fóliát... vagy karcolódik... vagy lesed a permanens N-series feliratot.

Na de ha valaki lusta keresni a világhálón akkor némileg összefoglalom:

Alapvetően a kijelzőét szokták szidni, hogy nem OLED. Szerintem ez nem akkora tragédia, bár tény, hogy az összehasonlításokban szebbnek tűnt az OLED által visszaadott kép.

Állítások szerint az újabb architektúra miatt, a készülék bár ugyanakkora akkumulátor kapacitással rendelkezik, mint az N95, viszont jóval tovább bírja. A zene része volt tesztelve egy audiofil honlapon, eléggé lehúzták, mondván, hogy egy átlag 50$-os mp3 lejátszó hangminőségét adja. Nem tudom, hogy szoftveresen lehet-e ezen módosítani... A fene tudja.

Mindenesetrea GPS-t mindenhol dícsérik, immáron nem kell kinyitni ahhoz, hogy megfelelő vétel legyen. A WLAN a szokásos Nokia féle, megspékelve, hogy a gyári szoft a videó IP telefont is támogatja, ám ezt a gyári beépített VoIP kliens érthetetlen okokból nem.

A DVB tunerről ódákat zengenek, ha valakinek megvan hozzá a megfelelő hátizsákakkuja akkor nem csak 3 órán keresztül élvezheti a műsort.

A készülék összeszerelési minősége általánosságban nagyon jónak mondható, természetesen a korábbi N95 széteső műanyag mechanika érzését nem volt nehéz felűlmúlni.

További objektív tesztet meg írjanak azok, akik megveszik:D


pén. szept. 19, 2008 21:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Módosítok.

Ha minden tavasszal minden Auchan alkalmazottal közölném, hogy megvárom amíg a banán sárgán ér az országba és nem zölden...

De a lényeg.

Szerintem kb. 1500-an is beírhatnának, kinek nem kell... Azokat most felmentem a beírási kötelezettség/kényszer alól.


Nem mondtam, hogy nem kell. :wink:
Csak várok még, gyűjtöm az infót. De ha esetleg látnék valakitől egy meggyőző tesztet... :P


szer. szept. 17, 2008 21:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Módosítok.

Ha minden tavasszal minden Auchan alkalmazottal közölném, hogy megvárom amíg a banán sárgán ér az országba és nem zölden...

De a lényeg.

Szerintem kb. 1500-an is beírhatnának, kinek nem kell... Azokat most felmentem a beírási kötelezettség/kényszer alól.


szer. szept. 17, 2008 18:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Talán arra gondolt, hogy a fw érjen ki az 'erősen' beta verziókból a 'majdnem final' beta állapotba :)


szer. szept. 17, 2008 18:06
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
tudod... Ha minden tavasszal minden Auchan alkalmazottal közölném, hogy megvárom amíg olcsóbb lesz a banán...


szer. szept. 17, 2008 17:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
És megérkezett.

Sőt némileg olcsóbb is lett.

A nettó ára 130 000 Ft azaz bruttó 156 000 Ft.

Van készleten még, akinek kell szóljon. Amikor elapadtak az első készletek jelzem.

Üdv: Winston


Én még várok egy kicsit. Hadd érjen be... 8) :lol:


szer. szept. 17, 2008 15:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
És megérkezett.

Sőt némileg olcsóbb is lett.

A nettó ára 130 000 Ft azaz bruttó 156 000 Ft.

Van készleten még, akinek kell szóljon. Amikor elapadtak az első készletek jelzem.

Üdv: Winston


szer. szept. 17, 2008 13:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Az a gond, hogy ha a proci lassabb, akkor valószínűleg a többi HW sebességét (memória, busz, stb) is ehhez igazították.
Ez, plusz a hw 3D gyorsítás hiánya együtt már jelentős lassulást eredményezhet bizonyos grafikus alkalmazásoknál.
Cserébe viszont javítottak a sound processing-en, rengeteg memória, DVB-H, nem kell kinyitni a telót GPS vételnél, stb.

Összességében nekem is vegyesek az érzelmeim. Nem tudom érdemes-e ezt a telót megvenni. Pedig eddig mindig elsőre ráugrottam az összes új N modellre (N70, N80, N73, N95, N95 8GB, N82), a megjelenés napján vettem meg mindegyiket. De most nem érzem úgy, hogy ez a teló azonnal kéne.
Ami csábít: DVB-H, 16GB+microSD, FP2
Ami elgondolkoztat: a xenon hiánya, lassabb proci, nincs hw 3D gyorsítás, nem igazán jön be a formája, (szerintem az N95 8GB sokkal elegánsabb és szebb)
Nem tudom. Lehet, hogy megveszem, de nem rögtön. Megvárom majd a véleményeket, tapasztalatokat.... :?

Egyébként találtam egy egész jó kis N95 vs N96 összehasonlítást:
http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_N96


kedd szept. 16, 2008 22:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Hát igen, elég lassúcska :D a symbi 9.1-es telóknál volt divat az ARM9 -es processzor. Dual ide vagy oda, dög lassú.
Aki használt ARM 11(369Mhz) illetve dual ARM 11(332Mhz N82,N95,N95 8GB) nagyon jól érzékelhette a különbséget. Hiába a dual proci a magasabb órajelű készülék sokkal de sokkal gyorsabb.
Az N82 -öm egy csiga volt a mostani E66-hoz képest. Főleg, ha meg van kicsit terhelve progikkal. :)


kedd szept. 16, 2008 20:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
Nekem személy szerint nagy csalódás ez az N96.Formára és anyagválasztásra is, menüje lassúcska.


kedd szept. 16, 2008 19:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Ha valami újabb típus, akkor nem az számít.

Egy C2D proci is jobb 2GHz-en, mint egy Pentium 3GHz-en, ezt a proci struktúrája dönti el. Az eddigi telók ARM11 procival jöttek, emez ARM9.

De a jelek szerint az N96-nál nem a bivalyerős HW volt a cél, mert az N széria csúcsán szokatlanul nem tettek hw-es 3D gyorsítót a telefonba.
Bár ahogy nézem, az FP2 óta egyetlen más típusba sem. Vakvágánynak ítélik?
Persze programok sem nagyon készültek, amikhez kényszerítően kellett volna hw-es 3D.


vas. szept. 14, 2008 11:28
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Szerintetek mennyire gáz ennek a procija?
CPU Clock Rate: 264 MHz (dual)

Nem tudom mennyit számíthat, hogy dual, de az órajele elég alacsony.


vas. szept. 14, 2008 9:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
És immáron ára is van:

133 400 Ft + Áfa Kereken 160 080 Ft.


jövő héten érkezik a nagykerbe


szomb. szept. 13, 2008 14:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 544
Tartózkodási hely: Csatlakozott: 2001.07.23., Hétfő, 08:27
Hozzászólás 
http://europe.nokia.com/A41189817


kedd aug. 19, 2008 10:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
KrE írta:
Venemo írta:
KrE írta:

Nagyon nem semmi... végigolvastam, és azt hiszem, nagyon jó kis mobil lesz ez.
A legdurvább az, ahogyan a BL-5F akksi áll benne... 90°-kal el van fordítva, és a szélesebbik fele van lent... :D

Azon én is nagyot néztem! :D

Annyival kövérebb ez az N95-nél, hogy akár két ilyen akksi is beleférhetne... És akkor nem lenne többé gond vele. :D


szer. márc. 26, 2008 18:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Venemo írta:
KrE írta:

Nagyon nem semmi... végigolvastam, és azt hiszem, nagyon jó kis mobil lesz ez.
A legdurvább az, ahogyan a BL-5F akksi áll benne... 90°-kal el van fordítva, és a szélesebbik fele van lent... :D

Azon én is nagyot néztem! :D


szer. márc. 26, 2008 0:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
KrE írta:

Nagyon nem semmi... végigolvastam, és azt hiszem, nagyon jó kis mobil lesz ez.
A legdurvább az, ahogyan a BL-5F akksi áll benne... 90°-kal el van fordítva, és a szélesebbik fele van lent... :D


kedd márc. 25, 2008 13:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Na, Eldar már tesztelte is!
http://www.mobile-review.com/review/nokia-n96-en.shtml


kedd márc. 25, 2008 11:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
viraxo írta:
Fog működni! Ha jók az értesüléseim, már nem sokat kell várni, hogy a T-Mobile bejelentse! Szerintem max néhány hónap kérdése! Ennek eredményeképpen - ez persze csak következtetés - valószínűleg az N96-os és az N78 - is várható a kínálatban. Persze valószínűleg horror áron - elnézve a mostani áraikat!
És ha nem vagyok témobilos?


csüt. márc. 20, 2008 13:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Fog működni! Ha jók az értesüléseim, már nem sokat kell várni, hogy a T-Mobile bejelentse! Szerintem max néhány hónap kérdése! Ennek eredményeképpen - ez persze csak következtetés - valószínűleg az N96-os és az N78 - is várható a kínálatban. Persze valószínűleg horror áron - elnézve a mostani áraikat!


szer. márc. 19, 2008 21:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
Nem hinném, hogy az N96 kevesebbet fogyasztana, amikor a kijelző nagyobb, mint a sima N95-ben, több memória+microSD és egy DVB-H tuner is figyel benne. :shock:
Tartok tőle, hogy megint az lesz, mint az N95-nél, pedig itt sincs lencsevédő, tehát elvben elfért volna az 1200-as akku. No de kell a hely a plusz microSD slot-nak és a DVB-H-nak is - gondolom. :?
Persze, és gondolom újabb processzor is van benne, ráadásul nem egy, hanem két LED a kamerának... szóval tele van mindennel, ami zabálja az energiát...

Egyébként a DVB-H vajon működni fog Magyarországon?


szer. márc. 19, 2008 16:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
OPi írta:
Venemo írta:
De igazából nem tartom rossz telefonnak az N96-ot, egyszerűen azt tartom nagyon nagy kicseszésnek a Nokia részéről, hogy gyakorlatilag egy éve ugyanarról a rókáról húzzák le a bőrt... (N95 -> N95 8GB -> N82 -> N96...)

Én az aksi dolog miatt rágtam be a Nokiára - minek visszarakni az N95 akciját a 8Gb modell bővítettje után???


Ezt én sem értem. Az N95 8GB-nél tényleg óriási a különbség a gyakorlatban, többnek érzed, mint 30%
Volt olyan nap, amikor reggel 9-től délután 5-ig szinte folyamatosan zenét hallgattam, közben hívásokat fogadtam, hazafelé pedig egy kis navigáció, így sikerült este 10-re "2 pálcikára" meríteni az akkut. Próbáld ki ezt egy N95-el... :D
Nem hinném, hogy az N96 kevesebbet fogyasztana, amikor a kijelző nagyobb, mint a sima N95-ben, több memória+microSD és egy DVB-H tuner is figyel benne. :shock:
Tartok tőle, hogy megint az lesz, mint az N95-nél, pedig itt sincs lencsevédő, tehát elvben elfért volna az 1200-as akku. No de kell a hely a plusz microSD slot-nak és a DVB-H-nak is - gondolom. :?


hétf. márc. 17, 2008 22:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Venemo írta:
Talán az N96-nak annyira kicsi a fogyasztása, hogy már ez is elég neki? :D De sokkal valószínűbb, hogy az "N96 64GB" nevű verzió fogja kapni a nagyobb akksit :D
Inkább az utóbbi a valószínűbb...


hétf. márc. 17, 2008 22:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
OPi írta:
Venemo írta:
De igazából nem tartom rossz telefonnak az N96-ot, egyszerűen azt tartom nagyon nagy kicseszésnek a Nokia részéről, hogy gyakorlatilag egy éve ugyanarról a rókáról húzzák le a bőrt... (N95 -> N95 8GB -> N82 -> N96...)

Én az aksi dolog miatt rágtam be a Nokiára - minek visszarakni az N95 akciját a 8Gb modell bővítettje után???

Talán az N96-nak annyira kicsi a fogyasztása, hogy már ez is elég neki? :D De sokkal valószínűbb, hogy az "N96 64GB" nevű verzió fogja kapni a nagyobb akksit :D


hétf. márc. 17, 2008 19:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
OPi írta:
Én az aksi dolog miatt rágtam be a Nokiára - minek visszarakni az N95 akciját a 8Gb modell bővítettje után???
hogy aztán ebből is lehessen bővített, xGB-os verziót csinálni...


hétf. márc. 17, 2008 9:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás 
Venemo írta:
De igazából nem tartom rossz telefonnak az N96-ot, egyszerűen azt tartom nagyon nagy kicseszésnek a Nokia részéről, hogy gyakorlatilag egy éve ugyanarról a rókáról húzzák le a bőrt... (N95 -> N95 8GB -> N82 -> N96...)

Én az aksi dolog miatt rágtam be a Nokiára - minek visszarakni az N95 akciját a 8Gb modell bővítettje után???


hétf. márc. 17, 2008 8:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
``Augusztusban érkezik a Nokia N96

A finn gyártó legnagyobb tudású multimédiás telefonja a Nokia N96 az előd megnövelt tudását csomagolta át a Nokia N81 fényes fekete köntösébe. Habár a gyártó új üdvöskéje már az év elején ismertté vált, hivatalosan csak a Mobile World Congress alkalmával csodálhatta meg a nagyérdemű. A Carphone Warehouse belső oldalai szerint augusztus elején kerülhet a jövevény a boltok polcaira, legalábbis a kínálatukban akkortól lesz elérhető. A hatalmas, 2,8 hüvelykes kijelzővel, 5 megapixeles kamerával, GPS vevővel és bővíthető 16GB belső memóriával felszerelt készülék pontos ára Carphone Warehouse odlalain nem szerepelt.``

Link: http://mobilarena.hu/hir/augusztusban_erkezik_a_nokia_n96.html

( http://mobilarena.hu/hir/augusztusban_e ... a_n96.html )

Forras: mobilarena.hu

Azt hiszem, hogy addig megleszek a Nokia N82-ommel, de egy N96-ot biztos, hogy be fogok szerezni, mert mar nagyon regota varok ra.


csüt. márc. 13, 2008 13:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 132
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Macika írta:
Venemo írta:
Azért emeltem ki a videotelefonálást, mert (nekem) az a legszimpatikusabb az egészben.
Elég fura, mert az az egészben a leghaszontalanabb.


Macika, pont te tudod a legjobban, hogy a videjó hogy meghatározza egy termék eladhatóságát! (Macika notórius japán-látogató) Itthon is az fogja eladni az N96 ot, mint az N95öt adták az elején: Videjó és tévé... és akkor lesz még a DVB-H na az majd ad rá... és ebből mi jön át a vásárlójának? Hogy rákötjük a tévére, és látjuk majd a tömést is a fogában... plusz a videotelefonálás csak nálunk ilyen baromi drága. Mint bármelyik "mobilos" csomagkapcs. adat. Ezzel persze, hogy eléri a szolgáltató, hogy haszontalan legyen minden, ami 3G.


szer. márc. 12, 2008 23:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Venemo írta:
Azért emeltem ki a videotelefonálást, mert (nekem) az a legszimpatikusabb az egészben.
Elég fura, mert az az egészben a leghaszontalanabb.


szer. márc. 12, 2008 22:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
[off]
Imici1972 írta:
Venemo: A 3G messze nem egyenlő a videotelefonálással! Az csak egy szolgáltatása annak, nem több.
A 3G (UMTS) egy új rádiós modulációs eljárás, (CDMA ill. WCDMA) ami a GSM-hez képest sokkal nagyobb átviteli sebességet nyújt, többek között ezért is vált lehetővé a videotelefonálás 3G-n.
Ezt én is tudom. Azért emeltem ki a videotelefonálást, mert (nekem) az a legszimpatikusabb az egészben. Egyébként egyetértek azzal, amit mondtál.
[/off]


szer. márc. 12, 2008 18:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
A Nokia web-lapjanak N-szerias reszlege:

http://nseries.com/nseries/index.html#l=home

http://nseries.com/nseries/index.html#l=home

mar a Nokia N96 reklamjaval es bemutatasaval nyit. Keszulodik valami.


kedd márc. 11, 2008 22:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Lincolnshire, England, United-Kingdom
Hozzászólás 
Jo hir: http://www.mobilport.hu/?r=13353

http://www.mobilport.hu/?r=13353

``Augusztustól kapható az N96!

Ezek szerint az angol Carphone Warehouse listájára felvette a Nokia legújabb csúcsmodelljét, az N96-ot. A kezdő időpont pedig nem más, mint augusztus 8, tehát onnantól számítva már hamar várható a multimédiás mobil hazai felbukkanása is.``


kedd márc. 11, 2008 10:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Korrekt.

A vélemény is és a hozzállás is!


szomb. márc. 01, 2008 0:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
QNKORI írta:
A tervezõi munkát viszont nem kellene túldimenzionálni a mobil és a mûszaki területen. Manapság a termékek gyakorlatilag tesztelés nélkül kerülnek gyártásba, a béta tesztelõ sokszor a vásárló. A tervezõk eleve betarthatatlan határidõket kapnak, ráadásul (saját tapasztalat) egyre ostobább és a gyakorlati szemlélet teljes hiányával rendelkezõ emberek kerülnek ki a mûszaki felsõoktatásból (tisztelet a szûk kivételnek). Ezeknek az embereknek te igérhetsz 10-szeeres fizetést, akkor sem fog normális dolgot tervezni, cserében elvárja a csúcslaptopot, a cégestelefont, a külföldi kiküldetést, az extra pénzeket, amit mind-mind a fogyasztóval fizetetnek meg a gyártók. Ettõl drága a fejlesztés, nem azért, mert sokat tesztelnek, sokat kísérleteznek vagy sok anyag megy el a próbáknál.


Látszik, hogy nem a kutatás-fejlesztésben dolgozol, én viszont igen....
Nincs csúcs laptopom, sem céges autóm, nem küldtek még külföldre, mégsem nyafogok értük.
Maradjunk annyiban, hogy ez tisztán előitélet és képzelgés a részedről, nem a realitás.
Abban viszont igazad van, hogy - legalábbis Mo-n a szakembergárda sajnos folyamatosan hígul.
Abban is igazad van, hogy a mobiltelóknál sokszor tényleg nincs idő a normális tesztre, mert meg kell előzni a konkurenciát, előbb kell kijönni a termékkel, mint ők.
De ez nem igaz a kutatás-fejlesztés minden területére.

Ez a jelenség szvsz nem az adott cég, hanem megint csak a marketing és a fogy. társ. számlájára írható.

Itt én most tényleg befejezem, mert nem akarok résztvenni egyrészt egy ilyen parttalan vitában ahol mindenki mondja a magáét és a végén személyeskedésbe fajul, másrészt nem szeretném szétoffolni ezt a topikot.


pén. feb. 29, 2008 23:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Látom, a fényszenzoros felháborodásom eléggé felkavarta a kedélyeket.
Nos, azért annyit megjegyeznék az ügyben, hogy a fényszenzoros marketing-etetés CSAK EGY VOLT A SOK KÖZÜL, amirõl állítom, hogy egy célja van: a konzumidiótáknak indokot adni arra, hogy meggyõzze magát, hogy EZÉRT IS ezt a terméket KELL választania. Akár részletre is, akár céltalanul, de meg kell vennie a terméket.

Már elhangzott, amivel nagyon egyet tudok érteni, hogy a fogyasztói társadalom illetve az ahhoz kapcsolódó szemlélet miatt jönnek létre olyan termékek és megoldások, amik mind környezetvédelmi, mint össz nemzetgazdasági szinten hihetetlen pazarlóak és károsak. Ezért nincsenek minden szempontból optimalizált termékek, hanem csak félmegoldások és szándékosan valahol legyengített termékek.
Ebben a sorban a mobiltelefon-piac a tipikus állatorvosi ló, a mintapéldány. És a legnagyobb baj az, hogy vannak jónéhányan, akik még fennen védik az abnormalitást és hirdetik azt, hogy ez egy mennyire szép világ.... és ezek a multikulti fogyasztóitársadalmon szocializálódott konzumproletárok sajnálatos módon egyre többen vannak, de attól én még maradnék tisztelettel a normális emberek táborában.

A tervezõi munkát viszont nem kellene túldimenzionálni a mobil és a mûszaki területen. Manapság a termékek gyakorlatilag tesztelés nélkül kerülnek gyártásba, a béta tesztelõ sokszor a vásárló. A tervezõk eleve betarthatatlan határidõket kapnak, ráadásul (saját tapasztalat) egyre ostobább és a gyakorlati szemlélet teljes hiányával rendelkezõ emberek kerülnek ki a mûszaki felsõoktatásból (tisztelet a szûk kivételnek). Ezeknek az embereknek te igérhetsz 10-szeeres fizetést, akkor sem fog normális dolgot tervezni, cserében elvárja a csúcslaptopot, a cégestelefont, a külföldi kiküldetést, az extra pénzeket, amit mind-mind a fogyasztóval fizetetnek meg a gyártók. Ettõl drága a fejlesztés, nem azért, mert sokat tesztelnek, sokat kísérleteznek vagy sok anyag megy el a próbáknál.


pén. feb. 29, 2008 22:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Venemo írta:
Kedves Qnkori!
Nos, mit mondjak? A "bölcsészmegközelítéssel" eléggé mellélőttél, ugyanis valójában villamosmérnöknek készülök, idén érettségizek. ;) Szakmai téren nem is akartam veled vitába szállni, hamar meglátszana, hogy alig értek (még) hozzá.

Idézet:
Gondolom te vagy az a tipikus fogyasztó, aki az USB csatlakozós mosógépet, az MP3 lejátszós mikrosütőt és a távirányítós vasalót elsőként veszed meg, mert azok is maguktól csinálnak valamit....

Nem mondhatnám. Ezeket felesleges tárgyaknak tartom, mert gyakorlati hasznuk nincs, viszont az értékük többszöröséért akarják eladni őket.

QNKORI írta:
Azért érdekelnének továbbra is azok a helyzetek, ahol jól jön az ilzen apróság. Azon kívül, hogy szerinted mekkora hûdekényelmes.
A pénz legombolásánál meg ennek a költségét sokszorosan lehúzzák rólad, mert ennek a telefonnak az össz anyagigénye nem több, mint egy nagyon jó MP4 lejátszóé, ami 20-25.000 Ft max. Csak tudod további 70-80.000 Ft "extraköltséget" meg kell ideologizálni és el kell érni, hogy a konzumidióta önként rohanjon megvenni a legújabb trendy temékeket.... na ehhez kell a marketing meg a fényszenzor.

Neeem... ehhez nem a fényszenzor kell, hanem a sokmegapixeles kamera, meg a GPS, meg a WLAN, meg még sorolhatnám...

Egyébként teljesen igazad van, a marketingesek tényleg triviális apróságoknak csinálnak jó nagy körítést, hogy aztán nagy felárral adhassák el, és abban is igazad van, hogy egy ilyen mobilnak az előállítása tényleg töredéke az eladási árnak. Viszont azért, ha belegondolsz, mégis valamivel több lehet, mint egy MP4 lejátszóé, a kamera, a GPS, meg a többi kacat miatt. A fényszenzor a legértéktelenebb ezek közül.

Szóval általánosságban egyetértek azzal, amit mondani akarsz, épp csak azt nem értem, miért pont egy ilyen kis jellegtelen alkatrész miatt vagy felháborodva, miért nem valami olyan miatt, ami körül tényleg nagy felhajtást csapnak.

Engem például sokkal jobban bosszant a 3G ára. Eleve az felháborító, hogy a mobilba épített plusz egy VGA kameráért (ami ugye ráadásul gyenge minőségű is...), és egy UMTS antennáért már kisebb vagyont kérnek. És akkor tök jó neked, mert tudsz vele videótelefonálni. Legalábbis így gondoltam egész addig, míg meg nem láttam a videótelefonálás percdíjait. Úgyhogy soha ki sem próbáltam a 3G-t. Pedig ha fele v. harmadennyi lenne, használnám.


Nem igazán szeretnék bekapcsolódni a vitába, de látva ezt - a már-már személyeskedésbe fajuló, kicsit off - vitát, úgy döntöttem leírom én is a véleményemet:

Qnkori:Alapvetően van némi igazság abban amit mondasz, de túlságosan sarkítod a problémát, ráadásul erős túlzásokba esel.
Tény és való, hogy a marketing gépezet sokszor olyan dolgokat próbál csodaként eladni ami már régen létezik, vagy nem is olyan nagy szám, esetleg a gyakorlatban nem szükséges. De ettől még nem kell átesni a ló másik oldalára és ennyire pesszimistán és ellenségesen megítélni a dolgokat. Ráadásul az általad kifogásolt "fölösleges" alkatrészekkel a gyakorlatban szinte alig adódik probléma, nagyságrendekkel több a kijelző, az RF fokozat vagy a kamera modul(ok) meghibásodása, valamint minden mechanikus elem. (zsanér a kábelekkel, kártyaslot, csatlakozók, billentyűzet, joystick stb.). Ezek viszont többnyire nem fölöslegesek. :wink:
A másik dolog az ár kérdése. Nagy melléfogás úgy számolni egy teló önköltségi árát, hogy összeadjuk az alkatrészköltséget.
Te is tudod, hogy ez a töredéke a valós költségeknek. Ami igazán húzós, a mérnökórák száma, amelyeket a hw/sw tervezésbe fektetnek.
Én sem gondoltam volna, hogy mekkora költség ez.
Egy példát említenék. A most használatos GSM kapcsolóhálózatok fejlesztésében eddig 2000(!!!) mérnökévnyi munka van, a hozzá tartozó összes egyéb költségekkel együtt!! Nyilván egy teló fejlesztése nem ekkora feladat, de ettől még a fejlesztésnek nagyon komoly költségei vannak. Én ebben a szakmában dolgozom, villamosmérnökként és - ha minden igaz - áprilistól már távközlési szakmérnökként is, szóval van rálátásom arra, hogy milyen óriási költségeket emészt fel a kutatás-fejlesztés.
Persze nem kell félteni a gyártót, az eladott darabszámok alapján még így is busásan megtérül a befektetés... :lol: 8)
Ezzel csak arra szerettem volna felhívni a figyelmed, hogy manapság egy elektronikai termék össz. előállítási költségének csak töredéke a hw ára.

Sajnos ez a tendencia engem is bosszant, hogy szándékosan nem gyártanak "minden egyben" készüléket, valami kis apróságot mindegyikből kihagynak. Na ez tényleg marketing szemétkedés! :evil:
De ez ellen mi nem sokat tehetünk, minden üzletágban ez a trend. Nézd csak meg a PDA-k vagy a Notebook-ok piacát, ott is detto ugyanez a stratégia sajnos :( Ez a híres fogyasztói társadalom....

Az N96-ot is ebbe a sorba állíthatjuk, már-már majdnem minden benne van, erre kiveszik a xenont és megint egy kisebb akku kerül bele. Mindez annak tudatában, hogy állítólag ebben az évben megjelenik az S60 touch alapú teló is... gondolták utoljára még egyszer eladják a technológiát, ahogy Te is mondtad "lehúznak mégegy bőrt".
DE! Nem kötelező megvenni. Felnőtt emberek vagyunk, ha úgy érezzük kell nekünk megvesszük, ha nem, akkor nem. ENNYI. Én soha nem a marketing maszlagot nézem, hanem azt, hogy NEKEM kell-e a teló és ha igen akkor miért. Persze sokan vannak akik - mert most ez a legjobb és legújabb - megveszik, mert jó vele villogni.
Tipikus eset volt a múltkor a Nokia boltban erre egy újgazdag csaj. Bejött és a 8800-t akarta összehasonlítani az N95-el... :lol: :D Az volt neki a lényeg, hogy melyikkel lehet nagyobbat villantani a plázában. Na az ilyenek meg is érdemlik a marketing maszlagot... 8)


Venemo: A 3G messze nem egyenlő a videotelefonálással! Az csak egy szolgáltatása annak, nem több.
A 3G (UMTS) egy új rádiós modulációs eljárás, (CDMA ill. WCDMA) ami a GSM-hez képest sokkal nagyobb átviteli sebességet nyújt, többek között ezért is vált lehetővé a videotelefonálás 3G-n.

Részemről ennyi, szerintem most már próbáljunk lassan visszatérni a fórum eredeti témájához. 8)


pén. feb. 29, 2008 21:22
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 134 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség