Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 06, 2024 23:58



Hozzászólás a témához  [ 534 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Nokia E66 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2005 21:51
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Tizenháromker-AngyalfŐd
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Sajnos mindenképpen kell számlát adnom az általam értékesített telefonokról. :(

Amúgy nekem is ki kell fizetnem ezt az árat a nagykernek. Szóval ha nettóban adom neked... akkor majdnem egy 20-ast bukom rajta... És még a cégemben is ott lesz a telefonod áruként, vagy tárgyi eszközként...


világos, én is körüljárom a dolgot számlaügyben

meg szétnézek reddors kolléga ajánlotta helyeken is, de egy pár hónapot kibírok, amíg kicsit - tán' - beesik az ára


pén. júl. 11, 2008 20:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2005 21:51
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Tizenháromker-AngyalfŐd
Hozzászólás 
Zoltanfi írta:
Azértegy Af-es kamera használhatósága már nem 0.
Sosem tudni mikor kell hirtelen egy dokumentumot archiválni,(vagy csak adatokat rögzíteni) esetleg valami érdekes dolgot megörökíteni.


Maximálisan aláírom, teljesen jogos meglátás, de pont hogy beleszaladtam már olyan szitukba, amikor aszontam', h. "még jó, h. itt a teló, elcsattintom és jól megörökítem vele ezt a pillanatot/penészes kiflit/hatalmas cs*csöket/stb." és amikor ránéztem a csattintmányra a gépen csak találgatni tudtam, h. mi a túró is van ottan.

Bár meg kell jegyeznem, h. egy 6300-ás nokiáról van szó, gondolom, h. az e66 már relatíve jobb kamerával bír6.


pén. júl. 11, 2008 20:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
_szabi_ írta:
legyen itt róla egy kép:

kép

A csatlakozott wlan ikon fölött minek a szimbóluma látható?

Kép


Blackberry, kikapcsolt állapotban.


pén. júl. 11, 2008 17:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
_szabi_ írta:
legyen itt róla egy kép:

kép

A csatlakozott wlan ikon fölött minek a szimbóluma látható?

Kép


pén. júl. 11, 2008 17:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
ChrisPapa írta:
Winston_Wolf írta:
[...] Amúgy a kamera nélküli verzióról egyelőre nincs információ, de + 150 Ft-ért letakarom a kamerát valami leoperálhatatlan fedéllel:) [...]


á, csak gondoltam, h. hátha olcsóbb úgy és nem kell megfizetnem egy soha nem használandó kamerát :]

bár gondolom, h. mostanság már v.mi minimális tétel egy kamera...

hmmmm... nettó áron nem tudjátok adni a kis e66-ot gyári garral, wolf? akkor bekocognék érte :]]




Nem akarom az üzletet rontani de nagyon sok GSM bolt szinte nagyker. áron adja a telefonjait ÁFA nélkül, használt O –percesként. Ezekhez is adnak hologramos eredeti NOKIA garancialevelet amire természetesen érvényes a teljes körű 2év garancia és a NOKIA szervizpontokra kell vinni a készüléket meghibásodás esetén . Nincs szándékomban egyik ilyen forgalmazót, boltot sem reklámozni de 80ezer környékén náluk is megveheted. Körül kell nézni !


pén. júl. 11, 2008 17:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sajnos mindenképpen kell számlát adnom az általam értékesített telefonokról. :(

Amúgy nekem is ki kell fizetnem ezt az árat a nagykernek. Szóval ha nettóban adom neked... akkor majdnem egy 20-ast bukom rajta... És még a cégemben is ott lesz a telefonod áruként, vagy tárgyi eszközként...


pén. júl. 11, 2008 16:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Azértegy Af-es kamera használhatósága már nem 0.
Sosem tudni mikor kell hirtelen egy dokumentumot archiválni,(vagy csak adatokat rögzíteni) esetleg valami érdekes dolgot megörökíteni.


pén. júl. 11, 2008 15:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2005 21:51
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Tizenháromker-AngyalfŐd
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
[...] Amúgy a kamera nélküli verzióról egyelőre nincs információ, de + 150 Ft-ért letakarom a kamerát valami leoperálhatatlan fedéllel:) [...]


á, csak gondoltam, h. hátha olcsóbb úgy és nem kell megfizetnem egy soha nem használandó kamerát :]

bár gondolom, h. mostanság már v.mi minimális tétel egy kamera...

hmmmm... nettó áron nem tudjátok adni a kis e66-ot gyári garral, wolf? akkor bekocognék érte :]]


pén. júl. 11, 2008 13:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. máj. 01, 2005 17:13
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
_szabi_ írta:
Macika írta:
scorpeeon írta:
_szabi_: ezt a képet E51-ről lőtted? mert a sebesség rajta 995KB/s, E51-en pedig a legnagyobb sebesség, amit akár USB-n, akár WLAN-on el lehet érni vele, 800KB/s körül van csak, kicsit idegesító dolog.
Miért is lenne 800 k/s a max.?

Az összes Nokiában g-s WLAN van. Az 54 Mbit/s pedig kicsit több, mint 800 kB/sec...


köszi, épp most néztem utána én is :)

szerintem félreértetek. igen, támogatja a g-s szabványt a telefonom és a routerem is, a köztük lévő kapcsolat 54Mbit/s-es. elméletileg. az az 54Mbit/s a gyakorlatban inkább szokott 20Mbit/s lenni, az az 54 az elméleti maximumot jelenti, laboratóriumi körülmények között. de ezzel a 20Megabittel sem lenne baj, ez is még 2500KB/s-es másolást jelentene. mégis csak 800KB/s között alakul a másolás. és ez nem a net hibája, ugyanis a teszthez nem netről töltök le, hanem a hálózat egyik gépéről közvetlenül, vagyis fullal kéne jönnie a cuccnak, az előbb említett 2500KB/s körül a gyakorlatban is. fogadok, hogy ekkora sebességet te sem tudsz elérne vele, de még csak a felét sem. (de továbbra sem értem, hogy hogy lehet neked 1000KB/s körül, amikor nekem csak 800KB/s, bár nagy különbség nincsen) ennek egy egészen egyszerű oka lehet. egy N96 tesztnél olvastam, hogy az N95 8GB csak 5Mbit/s körüli átviteli sebességre képes (ez kiszámolva pontosan 800KB/s körül mozog), és feltételezhetően a többi vele hasonló időben kiadott telefonnal is ugyanez a helyzet (E51, N82 -> fórumokról tudom, hogy az utóbbi is csak ennyivel másol), míg az N96-nak ez az egyik újdonsága, hogy 50Mbit-re növelték ezt a sebességet, vagyis 8MB/s-el lehet rá másolni dolgokat, tudtommal az N78 is már ilyen, vagyis egy ilyennel már kb teljesen ki lehet használni a 802.11g nyújtotta lehetőségeket, viszont a régebbi szériánál megáll a tudomány 5Mbit/s-nél, bármiről van szó. ezt támasztja alá az a tény is, hogy USB-re nyomva a telefont (2.0-ás szabványt támogatja a gépem) ugyanarra a memóriakártyára (Sandisk 8GB), amire kártyaolvasóval ugyanoda bedugva 15-18MB/s (15000-18000 KB/s) sebességgel tudok másolni, a telefonon keresztül találjátok ki, hogy mekkorára esik vissza ez a sebesség. igen, pontosan 800KB/s-re. ez egyébként az egyetlen dolog, amiben nagyobbat csalódtam a telefont illetően. emiatt ha nagyobb dolgot másolok a memkártyára, mindig kártyaolvasón keresztül csinálom, mert kb pontosan 20szor gyorsabb így a másolás. még szerencse, hogy nem N95 8GB-nál kellett volna ezt tapasztalnom, mert ott nincs kártyaolvasós trükk sem, csak hosszú órák árán lehet rátölteni nagyobb dolgokat, az ott tényleg masszív szopás.


pén. júl. 11, 2008 13:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Akkor passzolom a kérdést.


Amúgy a kamera nélküli verzióról egyelőre nincs információ, de + 150 Ft-ért letakarom a kamerát valami leoperálhatatlan fedéllel:)


Amúgy a duplabetűs keresésről már tud a Nokia. Mondjuk eléggé érdekes a Nokia telefonos ügyfélszolgálat hozáállása... Közölték, hogy ha zavar vigyem vissza három napon belül oda, ahonnan vettem. Viccesek nem?:)


pén. júl. 11, 2008 10:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
nem hiszem. Értem ezt úgy, hogy a router mellett voltam kb 10 cm-vel, a router pedig a notebooknak 10 méterre is adja a 10MB-et, ami letöltésnél olyan cirka 1180-1200 Kb/s jelent.


pén. júl. 11, 2008 10:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
_szabi_ írta:
scorpeeon írta:
_szabi_: ezt a képet E51-ről lőtted? mert a sebesség rajta 995KB/s, E51-en pedig a legnagyobb sebesség, amit akár USB-n, akár WLAN-on el lehet érni vele, 800KB/s körül van csak, kicsit idegesító dolog.


szia, igen e51. Nem értem miért lenne jóval kevesebb, illetve hogy honnan az adat, de több ilyen 900 körüli screenshot van és produkálni is tudom ha kell :)


Bocsánat, hogy a szatócs belepofázik.

De nem lehetséges, hogy ezek a 800-900 Kb/s-es sebességek amiatt keletkeznek, hogy egyszerűen a Wlan router nem tud több adatot küldeni? Értem ezalatt, hogyha az Internet előfizetésed sebessége (A modem) ennyit tud, akkor a Wlan router sem fog tudni többet elküldeni egy adott periódus alatt. Hiába 54 Mb/s-es a Wlan router, ha 1 Mb/s az Internet kapcsolat abból a legjobb router se tud többet kihozni.


pén. júl. 11, 2008 10:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Macika írta:
scorpeeon írta:
_szabi_: ezt a képet E51-ről lőtted? mert a sebesség rajta 995KB/s, E51-en pedig a legnagyobb sebesség, amit akár USB-n, akár WLAN-on el lehet érni vele, 800KB/s körül van csak, kicsit idegesító dolog.
Miért is lenne 800 k/s a max.?

Az összes Nokiában g-s WLAN van. Az 54 Mbit/s pedig kicsit több, mint 800 kB/sec...


köszi, épp most néztem utána én is :)


pén. júl. 11, 2008 9:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
scorpeeon írta:
_szabi_: ezt a képet E51-ről lőtted? mert a sebesség rajta 995KB/s, E51-en pedig a legnagyobb sebesség, amit akár USB-n, akár WLAN-on el lehet érni vele, 800KB/s körül van csak, kicsit idegesító dolog.
Miért is lenne 800 k/s a max.?

Az összes Nokiában g-s WLAN van. Az 54 Mbit/s pedig kicsit több, mint 800 kB/sec...


pén. júl. 11, 2008 9:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
scorpeeon írta:
_szabi_: ezt a képet E51-ről lőtted? mert a sebesség rajta 995KB/s, E51-en pedig a legnagyobb sebesség, amit akár USB-n, akár WLAN-on el lehet érni vele, 800KB/s körül van csak, kicsit idegesító dolog.


szia, igen e51. Nem értem miért lenne jóval kevesebb, illetve hogy honnan az adat, de több ilyen 900 körüli screenshot van és produkálni is tudom ha kell :)


pén. júl. 11, 2008 9:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2005 21:51
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Tizenháromker-AngyalfŐd
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Na akkor még egyszer.


Az én cégem hivatalos Nokia (Samsung, Motorola, Sonyericsson, LG) viszonteladó. Így ha valakinek kell akkor szól nekem és 78 + Áfáért ( 93 600 Ft-ért) megkapja tőlem. Hivatalosan, két év Nokia garanciával.


A Wifi az én használati szokásaim szerint nem tűnik gyengébbnek, mint az e51-é. Az én használati szokásaim 70 m2-en max két falon (tégla) át. Jól megy, nem dobja a jelet.


Nokia Maps 2.0-a van rajta, ami részletesnek mondható, ám korántsem túl friss. (M7-esen még nincs viadukt pl...) Ráadásul a három hónap próbaidő után fizetőssé válik a hangos útvonaltervezős navigáció.

A Garmin Mobile Xt tökéletesen fut rajta naviguide 4.1-el ami IGO részletességű, frisseségű és képes háztól-házig navigációra ingyen. IGO egyelőre nincs Symbian S60 platformra.


Sajnos a gyári beépített program csak a balra forgatást tudja értelmezni... És nem is tudom, hogy a benne lévő érzékelő képes-e a másik irányban érzékelni... Szóval egyelőre ez a funkció kérdéses számodra...


Wow, mármint tisztelettelei nagy danke az információözönért, Wolf!

Szóval Garmin Mobile Xt, zsír! Egy főnök megtalált egy ipaq+gps kombóval, amit "erre' nincsen navigáció belerakva, töltenél bele?" (sic!) kérdéssel nyomott a kezembe, azóta a garmin xt-vel ismerkedem és eléggé bejött.

A forgatásos kérdés igazából nem kardinális, de a balkezesek ismételt koppanása azért becsempész némi kellemetlen száíjízt az e66 felett érzett örömbe...

Nem tudjátok, ebből is lesz "kamerátlanított" változat, mint az e51-ből?


pén. júl. 11, 2008 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
RDS-t tudja.

Kösz szépen!


pén. júl. 11, 2008 5:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. máj. 01, 2005 17:13
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
_szabi_: ezt a képet E51-ről lőtted? mert a sebesség rajta 995KB/s, E51-en pedig a legnagyobb sebesség, amit akár USB-n, akár WLAN-on el lehet érni vele, 800KB/s körül van csak, kicsit idegesító dolog.


csüt. júl. 10, 2008 23:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
RDS-t tudja.


csüt. júl. 10, 2008 22:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Köszi a válaszokat Wolf!
Arra nem válaszoltál, hogy a rádió tudja-e az rds-t. A Nokia honlapja nem említi, viszont az e71-nél igen. A mediamarktban pedig a rádió nem indult el offline módban.


csüt. júl. 10, 2008 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
A wifit azért kérdeztem, mert az e51 és az e65 is hiába ugyanannak a gyártónak a terméke, mégsem egyforma erős bennük. Jelesül a 65-ben gyengébb. Szerencsére az e66 ezek szerint az e51-től örökölte a wifi képességeit. Ez jó.


csüt. júl. 10, 2008 21:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
nem tudom miért lenne más a wifi mint a e51-ben, ahol NAGYON JÓ!!
legyen itt róla egy kép:

Kép


csüt. júl. 10, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na akkor még egyszer.


Az én cégem hivatalos Nokia (Samsung, Motorola, Sonyericsson, LG) viszonteladó. Így ha valakinek kell akkor szól nekem és 78 + Áfáért ( 93 600 Ft-ért) megkapja tőlem. Hivatalosan, két év Nokia garanciával.


A Wifi az én használati szokásaim szerint nem tűnik gyengébbnek, mint az e51-é. Az én használati szokásaim 70 m2-en max két falon (tégla) át. Jól megy, nem dobja a jelet.


Nokia Maps 2.0-a van rajta, ami részletesnek mondható, ám korántsem túl friss. (M7-esen még nincs viadukt pl...) Ráadásul a három hónap próbaidő után fizetőssé válik a hangos útvonaltervezős navigáció.

A Garmin Mobile Xt tökéletesen fut rajta naviguide 4.1-el ami IGO részletességű, frisseségű és képes háztól-házig navigációra ingyen. IGO egyelőre nincs Symbian S60 platformra.


Sajnos a gyári beépített program csak a balra forgatást tudja értelmezni... És nem is tudom, hogy a benne lévő érzékelő képes-e a másik irányban érzékelni... Szóval egyelőre ez a funkció kérdéses számodra...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Winston_Wolf csüt. júl. 10, 2008 19:40-kor.



csüt. júl. 10, 2008 19:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2005 21:51
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Tizenháromker-AngyalfŐd
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Dannyboy írta:
Ez mondjuk már izgalmasabb, mint az E71. De minek az a GPS?



Ha nem akarod használni akkor nem használod ennyi. Nem értem miért kell felháborodni ezen... Olyan mintha egy olyan funkció lenne benne ami a napi használatban zavarna téged. Pedig csak egy funkció amit vagy használsz vagy nem. Szerintem azért amióta a Garmin elérhető a Nokiára, a beépített GPS is új értelmet kapott...


Magam is hasonló alkalmatosságra pályázom, így lenne pár kérdésem Sir Winston, imígyen:

- nokia maps ketyeg-e a készüléken, vagy iGO, esetleg Garmin? iGO vagy garmin fronton létezik oly verzsön, ami hajlandó a beépített gps vevőkkel szóba állni, jelesül ami az e66on használható lenne (és neadjIsten boldogan szaladgál s60-as platformon)

- sete lévén eddig csak kellemetlen tapasztalataim vannak a kijelzőtájolást megváltoztató programokkal kapcsolatban, mert a legtöbben, pl. az opera mini is, csak -90 fokkal szokják volt elforgatni a kijelzőt, amivel egy magamfajta balkezes nincs kisegítve, mert ilyen elforgatás után meg ugye jobb kézzel kőne' a billentyűkkel operálni, ami nem feltétlenül bántóan triviális egy balosnak... szóval hajlandó-e arra az e66, hogy ha jobb felé forgatom, akkor a kijelzőt 90 fokkal forgatja, h. a billentyűk a bal oldalon, kijelző a jobb oldalon világcsodával szembesüljön a magamfajta egyszerű jobbágy?


csüt. júl. 10, 2008 19:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
siofok00 írta:
Olaszban a TIM-nél már van E66 és E71 is.
Aki nem bírja ki, Triesztben 369 EUR-ért már meg is veheti.


én is néztem (igaz kicsit lejjebb), de az a tim felirat idegesitene :) :) az n78 viszont drága náluk, ahogy néztem...


csüt. júl. 10, 2008 19:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Macika írta:
csab2 írta:
Hivatalosan lehet már kapni nem tudod?
Tényleg ennyire nehéz visszaolvasni kérdezősködés helyett???

Azt írta, hogy a nagykerben vette, ahogy megjelent. SZERINTED hivatalos?

Elolvastam Wolf hozzászólását. Azonban nekem az nem sokat mond, hogy nagykerben szerezte be. Ehhez nem értek. Szóval arra voltam kíváncsi hogy egyszerű vásárló hozzá juthat-e már. Bocs, hogy nem voltam egyértelmű! Egyébként mint közben kiderült már a mediamarktban is van 110-ért itt Szegeden.


csüt. júl. 10, 2008 18:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Olaszban a TIM-nél már van E66 és E71 is.
Aki nem bírja ki, Triesztben 369 EUR-ért már meg is veheti.


csüt. júl. 10, 2008 18:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
csab2 írta:
kerelyfe írta:
csab2 írta:
Az e66-ban köztudottan gyenge a wifi.

Kb. egyhetes készülékről elég sarkos kijelentés.

Bocsánat, figyelmetlen voltam. Természetesen E65-öt akartam írni, hisz nekem az van. Mégegyszer bocs!
Utólag elgondolkozva sejtettem, hogy más modellt akartál írni, de addig reagáltál. :wink:


csüt. júl. 10, 2008 18:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
csab2 írta:
Az e66-ban köztudottan gyenge a wifi.

Kb. egyhetes készülékről elég sarkos kijelentés.

Bocsánat, figyelmetlen voltam. Természetesen E65-öt akartam írni, hisz nekem az van. Mégegyszer bocs!


csüt. júl. 10, 2008 17:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Macika írta:
csab2 írta:
Hivatalosan lehet már kapni nem tudod?
Tényleg ennyire nehéz visszaolvasni kérdezősködés helyett???

Azt írta, hogy a nagykerben vette, ahogy megjelent. SZERINTED hivatalos?

Viszont mától megjelent a Nokia mintaboltokban. Ára 104000Ft. Volt szerencsém kipróbálni, tényleg zseniális telefon. Elcseréltem volna rá az N82-őmet. :D


csüt. júl. 10, 2008 17:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
csab2 írta:
Hivatalosan lehet már kapni nem tudod?
Tényleg ennyire nehéz visszaolvasni kérdezősködés helyett???

Azt írta, hogy a nagykerben vette, ahogy megjelent. SZERINTED hivatalos?


csüt. júl. 10, 2008 17:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
csab2 írta:
Az e66-ban köztudottan gyenge a wifi.

Kb. egyhetes készülékről elég sarkos kijelentés.


csüt. júl. 10, 2008 15:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Wolf
Köszönöm szépen a válaszokat! Elnézést az árra vonatkozó kérdést, arra már korábban válaszoltál.
Hivatalosan lehet már kapni nem tudod? A wifi-vel kapcsolatban arra gondoltam, hogy nem vesz jelet ott ahol másik eszköz igen. Pont az általad is említett e51 erősebb különböző fórumok szerint. Az e66-ban köztudottan gyenge a wifi.

RDS van a rádióban?


csüt. júl. 10, 2008 13:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
csab2 írta:
WW, pár kérdés:
1 Az automatikus kijelzőforgatás mindig működik vagy csak bizonyos alkalmazásoknál?
2 Jól működik a gps?
3 Hol vetted és mennyiért?
4 Magyar szoftveres a tied?
5 A wifi milyen? E65-ben ugyanis nagyon gyenge.
Előre is köszi!



1. Minden alkalmazásnál működik.

2. Szerintem tökéletesen, a Nokia 500-as autósnavinál is jobbnak tűnik néha.

3. Az én cégem hivatalos viszonteladó, így a nagykerből hozom ki közvetlenül. az ára nettó 78 ezer forint. Kis kerekítéssel... mert valami 77 923

4. Természetesen magyar.

5. A WiFi gyengeség alatt nem tudom mit értesz. Nekem egy 70 m2-es lakásban van Wi-Fi router abban mindenhol falakon át is teljesen jól megy. Sebességben sincs gond... De én az E51-el is elégedett voltam, az E90-el is...




A duplabetűs keresés szerintem a Nokia baromsága. Néha elfelejtik néha nem. de az biztos, hogy egy következő sw-ben javítva lesz.


csüt. júl. 10, 2008 10:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
nem is arról van szó, hogy nem lehet kettősbetüs keresés nélkül élni, DE:
-egyik Nokia telefonon megy, ami kb egyidőben jött ki, a másikon nem?
-kicsit ciki szerintem, hogy bármelyik alap telefon (like SE, MOT etc) simán tudja, egy ennyibe kerülő un. felsőkategóriás pedig nem

mindent meg lehet szokni, akár a fekete-fehér kijelzőt is, de ennyi pénzért nem kellene (szerintem) kompromisszumokat kötni egy alapdologban. Mondom ezt úgy, hogy nálam tökéletesen működik ez a keresés (nem e66 van), csak szerintem vannak, akiket zavar.


csüt. júl. 10, 2008 7:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás Re: E66 24 óra után...
csab2 írta:
Ezzel csak az a gond, hogyha beütsz egy s betűt, akkor a Szabókat nem listazza. E65-ben is így van. Először zavart, de már hozzászoktam. Kénytelen voltam.

de nekem listázza (6110N, N78). mit csinálok rosszul? :D
amúgy van egy tippem, hogy mit csinálok rosszul: nekem nem magyar szoftver van a telómon, és mivel angolban nem nagyon vannak kettős betűk, így a szoftver nem tesz különbséget a Szabó és a Strausz közt.


csüt. júl. 10, 2008 7:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
csab2 írta:
WW, pár kérdés:
1 Az automatikus kijelzőforgatás mindig működik vagy csak bizonyos alkalmazásoknál?
2 Jól működik a gps?
3 Hol vetted és mennyiért?
4 Magyar szoftveres a tied?
5 A wifi milyen? E65-ben ugyanis nagyon gyenge.
Előre is köszi!



3-4.
Winston_Wolf írta:
Menetrendszerűen ma megérkezett a nagykerbe az e66-os


Nettó 78 ezer magyar forintért kapható.

Ki is hoztam a sajátomat:) Csodálatos... Nemsokára írok róla egy tesztet...


csüt. júl. 10, 2008 7:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
WW, pár kérdés:
1 Az automatikus kijelzőforgatás mindig működik vagy csak bizonyos alkalmazásoknál?
2 Jól működik a gps?
3 Hol vetted és mennyiért?
4 Magyar szoftveres a tied?
5 A wifi milyen? E65-ben ugyanis nagyon gyenge.
Előre is köszi!


csüt. júl. 10, 2008 6:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: E66 24 óra után...
Londelmor írta:


a kettős betűkre nem keresést nem értem. ahogy írták, az N78 is tudja, de a 6110N is tudta simán. mondjuk nem akkora nagy hiányosság szerintem. van mondjuk 10 S betűs ember, meg még 10 Sz betűs a névjegyzékben, akkor ha csak egy "s"-t ütsz le és behozza mind a 20-at, akkor kevesebb meló beütni még egy "z"-t is, mint letekerni a lista végére...

Ezzel csak az a gond, hogyha beütsz egy s betűt, akkor a Szabókat nem listazza. E65-ben is így van. Először zavart, de már hozzászoktam. Kénytelen voltam.


csüt. júl. 10, 2008 6:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás Re: E66 24 óra után...
Londelmor írta:
Winston_Wolf írta:
(...) azért a Samsungékat nem űbereli, ahol előjönnének azok a kontaktok is, melyek számaiban, megtalálható a 654-számtöredék. Nem tudom mire jó, de tetszett a D880-ban. (...)
arra jó, hogyha megkérdezi tőled egy ismerősöd, hogy volt egy nem fogadott hívása valamilyen számról, és nem ismered-e véletlenül, akkor tudsz rá válaszolni. Nokiánál ez úgy működik, hogy kontaktok exportálása csv-be, aztán notepaddal keresés... illetve amióta van az a Search alkalmazás, azóta azzal is lehet keresni.

+
telefonszám beírása, hívásindítás, még mielőtt felépülne a hívás kb. 1 mp. után hívásbontás. Így a naplóban megjelenik, hogy tartozik-e egyáltalán valakihez a szám. 8) :D


csüt. júl. 10, 2008 5:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás Re: E66 24 óra után...
Winston_Wolf írta:
(...) azért a Samsungékat nem űbereli, ahol előjönnének azok a kontaktok is, melyek számaiban, megtalálható a 654-számtöredék. Nem tudom mire jó, de tetszett a D880-ban. (...)
arra jó, hogyha megkérdezi tőled egy ismerősöd, hogy volt egy nem fogadott hívása valamilyen számról, és nem ismered-e véletlenül, akkor tudsz rá válaszolni. Nokiánál ez úgy működik, hogy kontaktok exportálása csv-be, aztán notepaddal keresés... illetve amióta van az a Search alkalmazás, azóta azzal is lehet keresni.

a kettős betűkre nem keresést nem értem. ahogy írták, az N78 is tudja, de a 6110N is tudta simán. mondjuk nem akkora nagy hiányosság szerintem. van mondjuk 10 S betűs ember, meg még 10 Sz betűs a névjegyzékben, akkor ha csak egy "s"-t ütsz le és behozza mind a 20-at, akkor kevesebb meló beütni még egy "z"-t is, mint letekerni a lista végére...


csüt. júl. 10, 2008 5:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Szal az a probléma hogy ha beírom a névjegyzék keresőbe hogy "Z" akkor például a Zsófikat nem találja csak ha beírom hogy "ZS"
Igen az N95 20-as szoftja is ezt csinálja. :twisted:


csüt. júl. 10, 2008 0:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Macika írta:
_szabi_ írta:
cs, sz és a többi kettösbetüs kezdetü névre nem keres (jobban mondva nem talál :) ),
Azért ez durva. Miért kell mindig elfelejteniük, hogy vannak más nyelvek is az angolon kívül?

Ezt már a 7110-nél is eljátszották anno, úgy 8 éve...


fura, hogy pl a zsiruj n78 tud duplabetüs keresést.... nem értem néha a nokiát. Az E51 is tudta kapcsiból, akkor a hasonló felépitésü utód miért nem?


szer. júl. 09, 2008 22:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
_szabi_ írta:
cs, sz és a többi kettösbetüs kezdetü névre nem keres (jobban mondva nem talál :) ),
Azért ez durva. Miért kell mindig elfelejteniük, hogy vannak más nyelvek is az angolon kívül?

Ezt már a 7110-nél is eljátszották anno, úgy 8 éve...


szer. júl. 09, 2008 21:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Holna lesz szó a felesleges dolgokról is. Szvsz a vonalkódolvasó ilyen. De ha már rákéredzkedtél... Egyes 2D vonalkódokat csípőből, de például az én avataromat is csak nyögvenyelősen olvassa.


szer. júl. 09, 2008 21:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
sziasztok,

én nézegettem egyet, de csak negativummal találkoztam:
cs, sz és a többi kettösbetüs kezdetü névre nem keres (jobban mondva nem talál :) ),
egy idö után a kamera valami miatt nem hajlandó müködni, hogy aszonnya más alkalmazás használja, pedig nem is,
kicsit nehéz a kicsike,
a kemera hiába 3.2, nem hozza a hozzáfüzött reményeket.

reméljük, ezek csak sw betegségek, és hamarosan orvosolják őket.

sz


szer. júl. 09, 2008 21:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Nem lelem a telepített programok minősítését, különösen kitérve egyre, amivel állítólag vonalkódokat lehet felismertetni. ;)


szer. júl. 09, 2008 21:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás E66 24 óra után...
Nos a telefon szuper. Az anyagminősége hibátlan, az e51-nél elkövetett oldalsó gombnál becsúszott bakik itt elmaradtak. Minden alkatrészen érződik a minőség. A ház, a gombok a csúszka. A csúszkánál van egy olyan furcsa érzés, mintha néha beleérne a billentyűzetbe a slide, de csak akkor ha a navi gomb környékén tolod fel a slide-ot. Amúgy ez lehet, hogy valami téves érzés, mert nyoma nincs, pedig elégszer tologatom ki-be.:) Az akksi egy nap alatt két pálcika ment le rengeteg nethasználattal, telefonálássa, Bluetooth-al. Szóval összességében nem lehet rá panasz. Hihetetlenül jó dolog a telefonhoz gyári csomagban adott bőrtok, amelyik egyszerű, de nagyszerű. Először a 8800-ál láttam ezt a megoldást, de nagyon tetszik. Ennél a telefonnál lányegében nem kell kompromisszumot kötni a tokban hordásnál. Ha így teszed bele akkor tudod tölteni, és be tudod dugni az adatkábelt is és még az infraablak is kilóg. Ha úgy teszed bele akkor bele tudod dugni a vezetékes headsetet. Szóval nagyon jó megoldás. Gyárilag kettő Gb memória jár hozzá mikroSD-n, amin regeteg meglepi van.

Többek között egy hibátlan többnyelvű szótár (Ingyenes van hozzá vagy 15 letölthető nyelv) Az Advanced Call manager ingyenes - nem próbaverzió, hanem teljes - változata. És sok minden finomság. De ezek már alapból is megemelik a is mobil iroda használhatóságát. Elindítva a telefont rengeteg új dolog várja a felhasználót. Teljesen átdolgozott menürendszer, szép animációk, melyek hibátlanul akadás nélkül futnak. A beépített mozgásérzékelő a kijelző automatikus elforgatásáért és a telefon híváskor hasrafordítással történő elnémításáért felel. Mindkettő jó kis funkció. A szokásos jelzőfény a navi gombba költözött, fényereje elmarad az E61i-jétől de észrevehető és designos. A gombok kicsik, de jól használhatók. A telefonkönyvben háttérbe került a csoportok kezelése, ami nekem egy kis hátrányt jelent. Én közel 1500 telefonszámot tartok a telefonban, és szeretem csoportba rendezni őket. Eddig ha kerestem valakit, akkor a telefonkönyvben nyomtam egy jobb gombot és máris keresgélhettem a csoportok között. Nos ez itt elmaradt. Ha jobb gombot nyomunk az adott névjeggyel végezhető azonnali funkciók jönnek elő úgy mint hívás, sms, mms küldése stb... A csoportokat pedig a nevük alapján szépen megtaláljuk a névjegyek között. Először zavart, de utána mindegyiket átneveztem: A család-ra, A HP-re, A némák-ra, A ribik-re stb... Így a telefonkönyv elejére kerülnek. És könnyen meg lehet lelni őket:)

Minden nagyon szép, minden nagyon jó. A tárcsázásnál már ún. gyorskeresés is van azaz ha beütöd a számokat pl 654- akkor előjönnek az Olivérek. Nem rossz, de azért a Samsungékat nem űbereli, ahol előjönnének azok a kontaktok is, melyek számaiban, megtalálható a 654-számtöredék. Nem tudom mire jó, de tetszett a D880-ban. SZvSZ ha már így átalakította a Nokijja a tárcsázást ezt is beletehette volna. De megvagyok nélküle.

Hosszú idő óta ez az első Symbianos Nokiám amibe nem sikerült beköltöznöm pár óra alatt. És ezt tetszik. Az első 24 óra ennyit adott... De lesz második... Becsszó!


szer. júl. 09, 2008 21:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Menetrendszerűen ma megérkezett a nagykerbe az e66-os


Nettó 78 ezer magyar forintért kapható.

Ki is hoztam a sajátomat:) Csodálatos... Nemsokára írok róla egy tesztet...


Nekem is nagyon tetszik a telefon, kíváncsian várom a tesztet róla! Remélem hamarosan megosztod tapasztalataidat!
Üdv


kedd júl. 08, 2008 11:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Helyes, helyes! :)


hétf. júl. 07, 2008 19:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 534 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség