Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:00



Hozzászólás a témához  [ 423 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Mobil internet - TAPASZTALATOK! 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
TargeT írta:
Ennyire azért nem rossz a helyzet, vagy nem mindenütt. Igaz én csak a T-Mobile mobilnetjét ismerem, de lehet vele vonaton is netezni 3G-vel is, nyilván nem folyamatosan.
No persze sokszor sajnos csak GPRS jön be vagy néha Edge.
Hogy semmi ne legyen, az a puszta közepén is csak rövid ideig van, már amerre én járok.
Ami viszont elég gáz, hogy ahol időnként huzamosabb ideig vagyok, na ott csak GPRS van. :evil:

Komolyan mondom, T-mobile feltöltőkártyás SIM van a Lenovo T500-asomban. a Note2-ben meg Telenoros.
A C5-ösömben meg Vodás.
A déli parton vonatozva hosszú percekig SEMMI térerő nincs (érdekes módon majdnem ugyanott :) ). Utána próbál újra csatlakozni, akkor azért nem lehet netezni, majd megint jön a lyuk.
Múltkor Szegedre mentem, szintén vonattal, arra SOKKAL jobb volt a helyzet.
A Bp.-Keszthely etapon (3 óra 6 perc) igazi pörgős net talán ha fél órányit van, Budapesten, Fehérvár környékén, Siófok környékén, Fonyódnál, Keszthelynél, aztán slussz. Általánosan az EDGE a jellemző...


szer. júl. 10, 2013 22:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Macika írta:
charlie856 írta:
Hypernet vidéken, a pusztában???
:))))))))))))))

Nézd, annak lehet örülni, ha nem szakad meg az EDGE. Az már jó jel!!!

Ne értsd félre, kínomban nevetek...
De például 2013. nyarán mennyire gyalázatos már (aki ismer, tudja, hogy mindig mindhárom hálózat kártyája velem van, 3 készülékkel járok mindenhová), hogy a Balaton déli partján vonatozva hosszú percekig 0 (NULLA) térerő van. És nem egyszer, hanem rengetegszer!!!


Ennyire azért nem rossz a helyzet, vagy nem mindenütt. Igaz én csak a T-Mobile mobilnetjét ismerem, de lehet vele vonaton is netezni 3G-vel is, nyilván nem folyamatosan.
No persze sokszor sajnos csak GPRS jön be vagy néha Edge.
Hogy semmi ne legyen, az a puszta közepén is csak rövid ideig van, már amerre én járok.
Ami viszont elég gáz, hogy ahol időnként huzamosabb ideig vagyok, na ott csak GPRS van. :evil:


szer. júl. 10, 2013 21:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
charlie856 írta:
Hali !
Vonaton szeretnénk mobilnetet (telenor) használni .Kecskemét és Kiskunmajsa között napi szinten, fontos lenne . Lehetséges esetleg , hogy tud normálisan működni mondjuk a hipernet ?
Megpróbálok mérek egy sebességet , online 100 előfizi van most .

Hypernet vidéken, a pusztában???
:))))))))))))))

Nézd, annak lehet örülni, ha nem szakad meg az EDGE. Az már jó jel!!!

Ne értsd félre, kínomban nevetek...
De például 2013. nyarán mennyire gyalázatos már (aki ismer, tudja, hogy mindig mindhárom hálózat kártyája velem van, 3 készülékkel járok mindenhová), hogy a Balaton déli partján vonatozva hosszú percekig 0 (NULLA) térerő van. És nem egyszer, hanem rengetegszer!!!


szer. júl. 10, 2013 19:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Lehetni lehet. Nézegetheted a Telenor lefedettségi térképet.
Az valószínű, hogy folyamatosan nem lesz hipernet, időnként átvált Edge-re.
Hogy azután a hipernet mellett a sebesség mennyi lesz, az kiderül a gyakorlatban.
T-Mobile névleges 21 Mbps mellett olyan 5-8 Mbps ha van a valóságban.


szer. júl. 10, 2013 16:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 122
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Hali !
Vonaton szeretnénk mobilnetet (telenor) használni .Kecskemét és Kiskunmajsa között napi szinten, fontos lenne . Lehetséges esetleg , hogy tud normálisan működni mondjuk a hipernet ?
Megpróbálok mérek egy sebességet , online 100 előfizi van most .


szer. júl. 10, 2013 6:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Helyszín: Leányfalu
Kép


szer. júl. 04, 2012 11:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 01, 2011 16:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Sziasztok. Segítség kéne! Vettem egy mobil internetet. Feltelepítette saját magát (egy virtuális meghajtót is ), működött is, de amikor kikapcsolom a gépet majd újra be, nem találja a program a modemet. Csak annyit csinál, hogy keresi a modemet, és a virtuális meghajtó is eltűnik. Csak akkor működik újra ha letörlöm és újratelepítem. Miért tűnik el a modem és a virtuális meghajtó?


pén. júl. 01, 2011 16:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Elméletileg a mai naptól feltöltőkártyásoknak is elérhető az internet easy és a nonstop opcióként. Az ÁSZF-közlemény azonban nem vonatkozik a postafonosokra.
Kérdés: miért csak a díjszabásban szerepel, az ÁSZF törzszövegben miért nem? És miért nem látható, mennyi forgalmat biztosít, és esetlegesen tartalmaz-e sebességlassítást?
Vagyis: van két fizetős szolgáltatás az ÁSZF-ben, ami mától elérhető, csak nem tudjuk mi az (persze sejtésünk az van, de amíg nincs leírva, addig mit sem ér a sejtés).


hétf. dec. 13, 2010 7:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:52
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Csak a megfelelő csomagot kell választani amire szükséged van és nincs benne semmi buktató. Ez is csak egy szolgáltatás, amiért fizetni kell. Talán max csak az 1 éves hűségnyilatkozat a "buktató", de ez más szolgáltatóknál is jelen van, úgyhogy ezt sem nevezném kifejezetten annak.


csüt. nov. 04, 2010 15:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
moretti írta:
Nekem T-home-s netem van és semmi problémám nem volt vele otthon. Többi szolgáltatót annyira nem ismre, úgyhogy csak tőlük tudok ajánlani mobilinternetes csomagot. Most meg is éri náluk előfizetni, mert van ez a duplanetes ajánlatuk. Ami arról szól, hogy ha már meglévő t-home-os csomagod mellé előfizetsz még egy mobilinternet, akkor annak az árából levonnak 2ezer ft-t.


Köszi, meggondolom, így a honlapot nézegetve tényleg jónak tűnik... Talán túl szép, hogy igaz legyen? Tényleg van valami buktató ebben?


csüt. nov. 04, 2010 13:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:52
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Lefedettség térképüket nézegetve Bp-n, megyeszékhelyek és azok körül normális a lefedettség. Meg elvileg Balaton környékén is. Nyilván ilyen kisebb falukban még nem tökéletes a rendszer. De majd idővel úgyis kiforr ez is. :roll:


csüt. nov. 04, 2010 13:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
A duplanet tényleg jó, havi 1.990 Ft-ért lesz egy 3 GB-os mobilneted.
Gondolom azért ez a duplanet itt nem játszik, ha egyetemre jár a kérdező, és ez lenne az egyetlen előfizetés.

Egy dolog ami problémás, ha nincs az adott helyen 3G lefedettsége a T-nek. És van több ilyen település.
Ha GPRS sebességgel tudsz csak netezni, na azt az ellenségemnek sem kívánom. :P :lol:
Még Budapesten is előfordult, hogy néha rövid időre átváltott Edge-re.


csüt. nov. 04, 2010 12:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:52
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Nekem T-home-s netem van és semmi problémám nem volt vele otthon. Többi szolgáltatót annyira nem ismre, úgyhogy csak tőlük tudok ajánlani mobilinternetes csomagot. Most meg is éri náluk előfizetni, mert van ez a duplanetes ajánlatuk. Ami arról szól, hogy ha már meglévő t-home-os csomagod mellé előfizetsz még egy mobilinternet, akkor annak az árából levonnak 2ezer ft-t.


csüt. nov. 04, 2010 11:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Segítséget szeretnék kérni azoktól akiknek van mobilinternete... Mit ajánlotok, ill. miért? Egyetemre járok és egyre sűrgetőbb lenne már beszereznem egyet. Köszi!


csüt. nov. 04, 2010 11:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 01, 2010 21:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Ilyen egy nagy átverést amit a T trutyi mobilinternettel kapcsolatba tapasztaltam... hát akkor szemétrakások hogy az valami hihetetlen. Mobilinternetet váltottam 4 hónapja. T trutyis lettem, de nagyon kár volt. Senkinek sem ajánlom , hogy ez legyen neki.Mivel aranykártyás vagyok 4 hónapja kecsegtető ajánlatnak tartottam, a relaxnet xl társkártya csomagot. 3 hónap féláron azaz 3200 Ft-ért, 14 Gb adatforgalom, garantált ... sebességgel, majd az átlépett 14 Gb után lassabb lesz a sebesség. Az első 3 hónappal semmi probléma nem volt, 14 Gb körül lelassult a net. A 4. hónap már nem zajlott ilyen símán amikor a számlálom 7 Gb-ot mutatott, pedigt még csak hónap eleje volt (10.-e kb), kaptam az sms-t hogy átléptem a szerződésbe foglalt adatmennyiséget, így a sebességet lekorlátozzák. Bement a párom az egyik T pontba, mivel én dolgoztam. Azt mondták neki ilyen gond nem szokott lenni a mobilinternettel, valószínűleg nem pontos a számlálo az csak egy hozzávetőleges adat (oké, de ennyire?akárhogy is számolom az még 7 felhsználható Gb nem? vagy akkor legyen 4 felhasználható azt inkább elhiszem, csal " egy kicsit ". A párom kérte, hogy nézzenek utánna az adatforgalomnak, mert biztos nem használtuk el a 14 Gb-ot, filmet nem töltöttünk videókat néztünk de tuti nem használtuk el azt a mennyiséget. Erre azt felelték hívja fel az ügyfélszolgálatot, mert ők jelszóval sem férnek hozzá az adatokhoz, vagy a 1730 ra küldje el a g betűt akkor megkapja a valódi adatot. Felhívtuk az ügyfélszolgálatot, ahhol kb 20 perc után kapcsoltak valakit aki megmondta, hogy menjünk be a T pontba, mert részletes tájékoztatást csak ott tudnak adni. ( Jó mi? ) Vagy kérhetünk részletes tájékoztatást ami lakcímre megy és 1000 Ft, de azt megtudja mondani hogy most tényleg le vagyunk-e korlátozva. ( Én észre sem vettem, hogy 10 perc alatt tölti be azt az oldalt amit máskor 10 másodperc alatt. Ez nekem fel se tűnt.) Tehát mondhatni "óriási " segítséget kaptunk. Majd elfelejtettem a neten a mytrutyiba is megnéztük de ott még úgy mutatta, hogy 5 Gb felhasználható még. Azóta ismét voltunk bent a T pontba mondták, hogy részletes jelentést kaphatunk amit igényeltünk is , persze nem ingyen (akkor hol lenne a lehúzás?), de még SAAAAAJNOS nem érkezett meg. Majd kiugrok a bőrömből várva azt a nyamvadt papírt, hogy meg tudjam mire jutottunk , de mivel rengeteg szabadidőnk van abból kifolyólag, hogy mindketten napi 8-10 órát dolgozunk reménykedem benne, hogy kapunk egy levelet amiben tájékoztatnak arról, hogy felhívhatom az ügyfélszolgálatot, majd közlik menjek be a T pontba, ahol előállnak azzal a remek ötlettel miért nem hívom fel az ügyfélszolgálatot, így életem végéig, vagy legalábbis míg le nem jár a szerződés járkálhatok a T pontba, és hivogathatom az ügyfélszolgálatot éjjel- nappal.Ez az!


hétf. nov. 01, 2010 22:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2010 21:52
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Átaláítottam EDGE/GPRSRE a hálózatot a sávot meg GSM900/GSM1800/UMTS2100 -ra de csak annyi a különbség hogy gyorsabban megtalálja a hálózatotkat de nem enged felmenni rá pedig a t-mobie 2g-nek mennie kellene sztem


kedd aug. 24, 2010 13:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
salvo írta:
Ma bevittem a sticket a T-mobile-ba. A csaj megnézte egy másik sim kártáyával, azt mondta minden rendben van vele, az új kártyát odaadta nekem. Hazamegyek erre ugyanaz... Na jó annyi hogy a pin kódot elfogadja, aztán kb. 1 perc és kiírja a program, hogy nincs sim kártya vagy rossz. Beállítottam, hogy ne kére a pin-t, most nem ír ki hibát, de csatlakozni nem enged. Azt írja rengisztráljam a hálózatot, De regisztrálni meg nem engedi pedig megtalálja a T-mobie H-n kívül a Pannaon-t, a Vodafone-t, a One-t, a 3-t és a T-mobile A-t is, mindegyiknél ott van, hogy engedélyezve de nem tudom egyiket sem regisztrálni mert nem engedi.... Automatán meg semmi.
Szerintetek?


Szerintem addig örülj, amíg nem enged fel az osztrák hálózatra... Egy pillanat alatt tudsz magadnak 15-20 ezer Ft-os számlát csinálni 3G-n. Gondolom roaming nincs rá aktíválva. Lehet, hogy nincs nálatok a T-nek 3G-je, és a szoftver pedig csak UMTS-re van állítva. Ekkor tudom elképzelni az általad leírt jelenséget.


kedd aug. 24, 2010 13:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2010 21:52
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Ma bevittem a sticket a T-mobile-ba. A csaj megnézte egy másik sim kártáyával, azt mondta minden rendben van vele, az új kártyát odaadta nekem. Hazamegyek erre ugyanaz... Na jó annyi hogy a pin kódot elfogadja, aztán kb. 1 perc és kiírja a program, hogy nincs sim kártya vagy rossz. Beállítottam, hogy ne kére a pin-t, most nem ír ki hibát, de csatlakozni nem enged. Azt írja rengisztráljam a hálózatot, De regisztrálni meg nem engedi pedig megtalálja a T-mobie H-n kívül a Pannaon-t, a Vodafone-t, a One-t, a 3-t és a T-mobile A-t is, mindegyiknél ott van, hogy engedélyezve de nem tudom egyiket sem regisztrálni mert nem engedi.... Automatán meg semmi.
Lefuttattam a diagnosztikát:
Hardverteszt
Eszköz neve: E1750
Alkalmazásport: COM10
Gyártási szám: H94CAA1051227119
Firmware Verziószáma: 11.126.03.00.55
Hardver Verziószáma: CD6ATCPU
IMEI Szám: 351910044613243
IMSI Szám: 216301015327677
Illesztőprogram Verzió: 3.9.0.0
ByteClient Verzió: 4.1.0.3031
Üzenetek az SIM-kártyán: 1 / 20
Névjegyek a SIM-kártyán: 0 / 250
Telefonszám(ok): Ismeretlen
Működési Teszt
PIN-kód állapota: Kész
Hálózat Neve: Ismeretlen
Hálózatkiválasztási Mód: Ismeretlen
Jelerősség: 13,99
Hálózati Beállítások
CS-hálózat Regisztrálása: Regisztrált
PS-hálózat Regisztrálása: Regisztrált
PS-hálózat Csatlakoztatása: Csatolatlan
Aktuális APN: internet
IP-Cím: 192.168.1.101

Szerintetek?


kedd aug. 24, 2010 12:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
salvo írta:
Bettem újra telóba a kártyát, ott megtalálta a hálózatot, sőt a net is elindult (wap). Lehet, hogy a stick rossz?


Akkor valószínűleg az a rossz.


vas. aug. 22, 2010 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2010 21:52
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Bettem újra telóba a kártyát, ott megtalálta a hálózatot, sőt a net is elindult (wap). Lehet, hogy a stick rossz?


szomb. aug. 21, 2010 19:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
salvo írta:
Sziasztok, tegnap vásároltam T-mobile mobilinternetet, viszont nem működik.
Feltelepítettem, de amikor megnyitottam a programot nem fogadta el a pin kódot. Beraktam a sim-et egy telefonba ott jó volt a kód, elfogadta. Telefonon beállítottam, hogy ne kére a pin-t. Így prőbáltam belépni, és engedett is. Csatlakozni viszont nem: azt írja regisztráljam a hálózatot. A beállításoknál a hákózat regisztrálása alapból automatikra állíva, én átraktam kézire. Megtaláta a T-mobile hálózatot viszont a regisztrálásnál hibát ír ki.
Mi lehet a gond?


Például az, hogy nem aktív még a kártya. Telefonban megtalálta a hálózatot?


szomb. aug. 21, 2010 10:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2010 21:52
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Sziasztok, tegnap vásároltam T-mobile mobilinternetet, viszont nem működik.
Feltelepítettem, de amikor megnyitottam a programot nem fogadta el a pin kódot. Beraktam a sim-et egy telefonba ott jó volt a kód, elfogadta. Telefonon beállítottam, hogy ne kére a pin-t. Így prőbáltam belépni, és engedett is. Csatlakozni viszont nem: azt írja regisztráljam a hálózatot. A beállításoknál a hákózat regisztrálása alapból automatikra állíva, én átraktam kézire. Megtaláta a T-mobile hálózatot viszont a regisztrálásnál hibát ír ki.
Mi lehet a gond?


pén. aug. 20, 2010 19:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
club írta:
Júniusi adatok:

3G beltéri lakossági ellátottság:
1., T-Mobile 66 %
2., Telenor 65 %
3., Vodafone 61 %

3G teljes (bel- és kültéri) országos lefedettség:
1., Vodafone 45 %
2., Telenor 45 %
3., T-Mobile 36 %

2G beltéri lakossági ellátottság:
1., T-Mobile 99 %
2., Telenor 98 %
3., Vodafone 93 %

2G teljes (bel- és kültéri) országos lefedettség:
1., T-Mobile 99.6 %
2., Vodafone 97 %
3., Telenor 96 %


Érdekes, mert a Voda lakosságiban alig van lemaradva, területiben meg vezet. Mondjuk tapasztaltam is, hogy a T háló a város határánál meghal, a Telenor még picit van, de a Voda még kilóméterekig van. Mondjuk ez arra jó elsősorban, hogy kevésbé érzékeny a túlterhelésre, mert akkor összehúzódik a cella, és a Vodánál akkor csak a mezőn megy el a 3G, a t-nek meg már mondjuk a külvárosban. De pl. van pár kisebb város, ahol nincs Voda. Szerintem amúgy a területi fontosabb.


hétf. aug. 02, 2010 10:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Macika írta:
ddddd4 írta:
2003 jún. 31-én kapcsolták le az NMT-t. 450 mhz-re van egy UMTS-nél gyengébb, de jó digitális technológia a CDMA. A 3G leváltja a 2G-t, de csak ha el tud indulni 900-on. Romániában elindult és 90% a lefedettség ami már alkalmas a 2G leváltására.

Igen, azóta szüneteltetik. De nem bontották le a kiépített hálózatot.

Ezt nem is tudtam. És mit akarnak vele? Amúgy nem 31-én, hanem 30-án allt le. Június 30 napos. :-)


csüt. júl. 29, 2010 23:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
ddddd4 írta:
2003 jún. 31-én kapcsolták le az NMT-t. 450 mhz-re van egy UMTS-nél gyengébb, de jó digitális technológia a CDMA. A 3G leváltja a 2G-t, de csak ha el tud indulni 900-on. Romániában elindult és 90% a lefedettség ami már alkalmas a 2G leváltására.

Igen, azóta szüneteltetik. De nem bontották le a kiépített hálózatot.


csüt. júl. 29, 2010 22:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Macika írta:
ddddd4 írta:
Igaz, hogy japánban nincs gsm, hanem a 2G-t kapcsolták le. A 850 és a 900 mhz nem szűnik meg, mert kiválóan alkalmas 3G szolgáltatására. Akkor úgy mondom, hogy a 2G szűnik majd meg, mert leváltja a 3G ami nem csak 2100 mhz-n lesz, hanem 900/2100 fog műkodni a 2G 900/1800-as hálója helyett.
A 2G meg fog szűnni. A 90-es években is sokan mondták, hogy az 1G-t nem váltja le soha a 2G. Ennek ellenére mi lett?

Ez már mindjárt más így.
Mert AZ komoly ződség volt. :)

A 850/900 MHz megtartása/használata adattovábbításra a legkézenfekvőbb dolog.

Az NMT-ről mindenki tudta, hogy ha bejön a GSM, akkor az tarolni fog, már csak a frekvencia és az alap-szabvány szerinti rádiós teljesítmény miatt sem lehetett bizonyos készülékméret és -súly alá menni.
Mellesleg úgy tudom, az NMT hálózat ma is megvan itthon, köszöni, jól van, karbantartják, stb.
Pártíz MFt-ból újra életet lehet bele lehelni, simán át lehet állítani digitálissá és mivel a rádióhullámai követik a földfelszín görbületét, ezért még jobban alkalmas digitális adatátvitelre, mint a 850/900 MHz.

2003 jún. 31-én kapcsolták le az NMT-t. 450 mhz-re van egy UMTS-nél gyengébb, de jó digitális technológia a CDMA. A 3G leváltja a 2G-t, de csak ha el tud indulni 900-on. Romániában elindult és 90% a lefedettség ami már alkalmas a 2G leváltására.


csüt. júl. 29, 2010 22:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
ddddd4 írta:
Igaz, hogy japánban nincs gsm, hanem a 2G-t kapcsolták le. A 850 és a 900 mhz nem szűnik meg, mert kiválóan alkalmas 3G szolgáltatására. Akkor úgy mondom, hogy a 2G szűnik majd meg, mert leváltja a 3G ami nem csak 2100 mhz-n lesz, hanem 900/2100 fog műkodni a 2G 900/1800-as hálója helyett.
A 2G meg fog szűnni. A 90-es években is sokan mondták, hogy az 1G-t nem váltja le soha a 2G. Ennek ellenére mi lett?

Ez már mindjárt más így.
Mert AZ komoly ződség volt. :)

A 850/900 MHz megtartása/használata adattovábbításra a legkézenfekvőbb dolog.

Az NMT-ről mindenki tudta, hogy ha bejön a GSM, akkor az tarolni fog, már csak a frekvencia és az alap-szabvány szerinti rádiós teljesítmény miatt sem lehetett bizonyos készülékméret és -súly alá menni.
Mellesleg úgy tudom, az NMT hálózat ma is megvan itthon, köszöni, jól van, karbantartják, stb.
Pártíz MFt-ból újra életet lehet bele lehelni, simán át lehet állítani digitálissá és mivel a rádióhullámai követik a földfelszín görbületét, ezért még jobban alkalmas digitális adatátvitelre, mint a 850/900 MHz.


csüt. júl. 29, 2010 22:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Macika írta:
ddddd4 írta:
Nem ződség. Ahogy az NMT-t leváltotta a GSM, úgy váltja le a GSM-et az UMTS. Japánban asszem már le is kapcsolták.

Hejj, ha tudnád, mit jelent a GSM rövidítés...

De nem tudod...

A másik tévinfó, hogy Japánban sosem volt 900/1800 MHz-es hálózat (mert erre gondolsz szerintem, amikor TÉVESEN GSM-et írsz), sőt, ismeretlen fogalom a SIM-kártya is.

A 850/900/1800/1900-as frekvencia pedig soha nem fog megszűnni, mivel a beszélgetések továbbítására sokkal alkalmasabb, mint az UMTS és sokkal kevesebb adó kell hozzá.

Igaz, hogy japánban nincs gsm, hanem a 2G-t kapcsolták le. A 850 és a 900 mhz nem szűnik meg, mert kiválóan alkalmas 3G szolgáltatására. Akkor úgy mondom, hogy a 2G szűnik majd meg, mert leváltja a 3G ami nem csak 2100 mhz-n lesz, hanem 900/2100 fog műkodni a 2G 900/1800-as hálója helyett.
A 2G meg fog szűnni. A 90-es években is sokan mondták, hogy az 1G-t nem váltja le soha a 2G. Ennek ellenére mi lett?


csüt. júl. 29, 2010 21:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
ddddd4 írta:
Macika írta:
Na, ezt a ződséget most gyorsan magyarázd el!!!

Nem ződség. Ahogy az NMT-t leváltotta a GSM, úgy váltja le a GSM-et az UMTS. Japánban asszem már le is kapcsolták.

Hejj, ha tudnád, mit jelent a GSM rövidítés...

De nem tudod...

A másik tévinfó, hogy Japánban sosem volt 900/1800 MHz-es hálózat (mert erre gondolsz szerintem, amikor TÉVESEN GSM-et írsz), sőt, ismeretlen fogalom a SIM-kártya is.

A 850/900/1800/1900-as frekvencia pedig soha nem fog megszűnni, mivel a beszélgetések továbbítására sokkal alkalmasabb, mint az UMTS és sokkal kevesebb adó kell hozzá.


csüt. júl. 29, 2010 20:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Macika írta:
ddddd4 írta:
A Gsm-nek meg max. 5 éve van még, szóval mind1.

Na, ezt a ződséget most gyorsan magyarázd el!!!

Nem ződség. Ahogy az NMT-t leváltotta a GSM, úgy váltja le a GSM-et az UMTS. Japánban asszem már le is kapcsolták.


csüt. júl. 29, 2010 20:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
joc_ írta:
Az eredeti mondat aminek nem értettem a mondanivalóját, ez volt: "Nem mondhatod egy harmad országnyi embernek, hogy mostantól használj max. 2 éves 900 MHz-es és 3G-s készüléket, ha telefonálni akarsz azon a hálózaton, amin 15 éve telefonálsz". (Kiemelés tőlem.) TELEFONÁLÁSról volt benne szó.

Tehát: szerintem ennek a mondatnak így semmi értelme sincs, mert az egyik fele csak a 900MHz-en való csak telefonálásról szól, a másik fele meg éppen arról akar mondani valamit, hogy ha a telefonáláson felül akarsz (igaz, esetleg 900MHz-en is üzemelő) szolgáltatásokat igénybe venni, akkor viszonylag új telefonra van szükség. De nem ez volt leírva.


Én telefonálásról beszélek most is: Az előfizetők elég nagy részének nincs olyan telefonja, amivel lehet beszélni 900 MHz-es WCDMA vagy ha jobban tetszik UMTS hálózaton. Nekik nem mondhatod azt, hogy azért, hogy a mobilnetet tudjam biztosítani a maradék fél országnyi embernek, vegyetek új telefont. A "hálózaton" alatt az aktuális (esetleg 15 éve használt) szolgáltatót értem természetesen.


csüt. júl. 29, 2010 6:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
ddddd4 írta:
A Gsm-nek meg max. 5 éve van még, szóval mind1.
Utána mi lesz? Jönnek vissza a füstjelek?


szer. júl. 28, 2010 21:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Az eredeti mondat aminek nem értettem a mondanivalóját, ez volt: "Nem mondhatod egy harmad országnyi embernek, hogy mostantól használj max. 2 éves 900 MHz-es és 3G-s készüléket, ha telefonálni akarsz azon a hálózaton, amin 15 éve telefonálsz". (Kiemelés tőlem.) TELEFONÁLÁSról volt benne szó.

Tehát: szerintem ennek a mondatnak így semmi értelme sincs, mert az egyik fele csak a 900MHz-en való csak telefonálásról szól, a másik fele meg éppen arról akar mondani valamit, hogy ha a telefonáláson felül akarsz (igaz, esetleg 900MHz-en is üzemelő) szolgáltatásokat igénybe venni, akkor viszonylag új telefonra van szükség. De nem ez volt leírva.


szer. júl. 28, 2010 20:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
ddddd4 írta:
A Gsm-nek meg max. 5 éve van még, szóval mind1.

Na, ezt a ződséget most gyorsan magyarázd el!!!


szer. júl. 28, 2010 19:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
club írta:
joc_ írta:
Lehet hogy lemaradtam valamiről (remélem egy fórumba ilyen belefér), de mi a különbség a "max 2 éves 900 MHz-es készülék" és egy mondjuk sokkal régebbi 900 MHz-es készülék között? Nyilván van különbség, de most a hozzászólásod lényegét érintő különbség felől érdeklődöm. Ha az egyikkel tud valaki 900MHz-en telefonálni, akkor a másikkal miért ne tudna ugyanott 900MHz-en telefonálni?


Ha most a meglévő 900 MHz-es frekvenciákon 3G-t szeretnénk (ez ugye főleg a nagy sávszélességű vidéki mobilinternet lefedettség eléréséért volna fontos), akkor le kellene cseréltetni az ügyfeleknél lévő csak 2G-s készülékeket. A nagyjából két-három éve gyártott összes 3G képes telefon tudja a WCDMA 900-at.
Vagy új frekvenciákat kellene találni 900 MHz körül (ami nem könnyű), és azokat megint koncesszióztatni (ami eredménytelen volt az elmúlt 1-2 évben, mert a szolgáltatók a meglévő frekvenciákból is csak nehezen tudják kigazdálkodni az elvárt hasznot).

Nem kötelező, hogy mind a 3-an indítsanak. Romániában is csak a Voda szolgáltat. Ki kénd tenderezni, és aki nyer az indíthat. A Gsm-nek meg max. 5 éve van még, szóval mind1.


szer. júl. 28, 2010 14:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
joc_ írta:
Lehet hogy lemaradtam valamiről (remélem egy fórumba ilyen belefér), de mi a különbség a "max 2 éves 900 MHz-es készülék" és egy mondjuk sokkal régebbi 900 MHz-es készülék között? Nyilván van különbség, de most a hozzászólásod lényegét érintő különbség felől érdeklődöm. Ha az egyikkel tud valaki 900MHz-en telefonálni, akkor a másikkal miért ne tudna ugyanott 900MHz-en telefonálni?


Ha most a meglévő 900 MHz-es frekvenciákon 3G-t szeretnénk (ez ugye főleg a nagy sávszélességű vidéki mobilinternet lefedettség eléréséért volna fontos), akkor le kellene cseréltetni az ügyfeleknél lévő csak 2G-s készülékeket. A nagyjából két-három éve gyártott összes 3G képes telefon tudja a WCDMA 900-at.
Vagy új frekvenciákat kellene találni 900 MHz körül (ami nem könnyű), és azokat megint koncesszióztatni (ami eredménytelen volt az elmúlt 1-2 évben, mert a szolgáltatók a meglévő frekvenciákból is csak nehezen tudják kigazdálkodni az elvárt hasznot).


szer. júl. 28, 2010 14:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
joc_ írta:
Lehet hogy lemaradtam valamiről (remélem egy fórumba ilyen belefér), de mi a különbség a "max 2 éves 900 MHz-es készülék" és egy mondjuk sokkal régebbi 900 MHz-es készülék között? Nyilván van különbség, de most a hozzászólásod lényegét érintő különbség felől érdeklődöm. Ha az egyikkel tud valaki 900MHz-en telefonálni, akkor a másikkal miért ne tudna ugyanott 900MHz-en telefonálni?

A szolgáltatók igyekeznek (mint anno az SMS-sel) függővé tenni az előfizetőket a prémium szolgáltatásokra (prémium szolgáltatás értelmezésemben minden, ami nem hívás/SMS).
Ezek jelentős részéhez elengedhetetlenül szükséges a 2100 MHz-es 3G/HSPA kapcsolat.


szer. júl. 28, 2010 14:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Lehet hogy lemaradtam valamiről (remélem egy fórumba ilyen belefér), de mi a különbség a "max 2 éves 900 MHz-es készülék" és egy mondjuk sokkal régebbi 900 MHz-es készülék között? Nyilván van különbség, de most a hozzászólásod lényegét érintő különbség felől érdeklődöm. Ha az egyikkel tud valaki 900MHz-en telefonálni, akkor a másikkal miért ne tudna ugyanott 900MHz-en telefonálni?


szer. júl. 28, 2010 14:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
ddddd4 írta:
de lehet azon is telefonálni. A 900-as 3g és a gsm nen zárja ki egymást.
e?


Igen, abban az esetben ha találsz még ma Magyarországon és környékén a 900 MHz körül még 6 szabad frekvenciát (szolgáltatónként kettőt). Én úgy tudom, hogy még kettő sincs.


szer. júl. 28, 2010 11:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
club írta:
ddddd4 írta:
Most néztem, hogy a legnagyobb lakossági lefedettségi a T-Mobile-nak van, de a területalapúban a Voda vezet. De mind elmarad a Vodafone Romania szintjétől.


Igen, de kicsit más mostanság lefedni egy országot 900 MHz-en, és megint más 4 évvel ezelőtt (és ma) 2100 MHz-en. Nem mondhatod egy harmad országnyi embernek, hogy mostantól használj max. 2 éves 900 MHz-es és 3G-s készüléket, ha telefonálni akarsz azon a hálózaton, amin 15 éve telefonálsz...

de lehet azon is telefonálni. A 900-as 3g és a gsm nen zárja ki egymást.
e?


szer. júl. 28, 2010 10:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
ddddd4 írta:
Most néztem, hogy a legnagyobb lakossági lefedettségi a T-Mobile-nak van, de a területalapúban a Voda vezet. De mind elmarad a Vodafone Romania szintjétől.


Igen, de kicsit más mostanság lefedni egy országot 900 MHz-en, és megint más 4 évvel ezelőtt (és ma) 2100 MHz-en. Nem mondhatod egy harmad országnyi embernek, hogy mostantól használj max. 2 éves 900 MHz-es és 3G-s készüléket, ha telefonálni akarsz azon a hálózaton, amin 15 éve telefonálsz...


hétf. júl. 26, 2010 15:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Most néztem, hogy a legnagyobb lakossági lefedettségi a T-Mobile-nak van, de a területalapúban a Voda vezet. De mind elmarad a Vodafone Romania szintjétől.


hétf. júl. 26, 2010 14:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Trabi TM írta:
zoli62 írta:
Ezek szerint a szolgáltatók általában ezt netstartot vissza szokták kapcsolgatni? Jó tudni.


Igen.
És ez nem csak a vodára jellemző, hanem a 2 T-re is...

Ha Te mondod. Nekem >10 aktív SIM-em van, de soha nem tapasztaltam még ilyet.
Amikor ilyen viszont előfordulhat, az a kártyacsere, elvesztés, megrongálódás miatti új SIM kiadása.
Ám itt a szándékosság erősen megkérdőjelezhető.
Szerintem...


hétf. júl. 26, 2010 13:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 14, 2006 10:14
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: +36704075344
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Én már 2 hónapja szenvedek a vodanettel. 6000/hó és 3 hónapja kezdte el azt csinálni, hogy 1-2óra után elmegy a net. CASK A MODEMet indítom újra, és minden megy tökéletesen.
Szolgáltató már 3szór hívott, hogy teszteljem, de csak rosszabb lett. 6óra alatt 70 mega forgalom lett csak. :)
míg ha megy a netem, akkor 70 mega 1óra alatt megvan.


hétf. júl. 26, 2010 12:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
zoli62 írta:
Ezek szerint a szolgáltatók általában ezt netstartot vissza szokták kapcsolgatni? Jó tudni.


Igen.
És ez nem csak a vodára jellemző, hanem a 2 T-re is...


csüt. júl. 22, 2010 14:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Trabi TM írta:
Dabsol írta:
Én nem kértem semmi ilyen szolgáltatást :)


Nem mondtam, hogy kértél, ez automatikus, ha nincs megrendelve más, fizetős net szolgáltatásod, akkor ez van. :)
Lemondani le tudod ugyan, 1270-re XADAT, de ugyanúgy, mint az előfizetéseseknél a net Start, ezt is néha visszakapcsolják maguktól, tehát kár a lemondással szenvedni, ha nem akarod használni, akkor töröld a net profilt a telefonból...



Ezek szerint a szolgáltatók általában ezt netstartot vissza szokták kapcsolgatni? Jó tudni.


csüt. júl. 22, 2010 13:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Azért kösz az infót. Addig visszakapcsolom CSD-re.


szer. júl. 21, 2010 20:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Dabsol írta:
Én nem kértem semmi ilyen szolgáltatást :)


Nem mondtam, hogy kértél, ez automatikus, ha nincs megrendelve más, fizetős net szolgáltatásod, akkor ez van. :)
Lemondani le tudod ugyan, 1270-re XADAT, de ugyanúgy, mint az előfizetéseseknél a net Start, ezt is néha visszakapcsolják maguktól, tehát kár a lemondással szenvedni, ha nem akarod használni, akkor töröld a net profilt a telefonból...


szer. júl. 21, 2010 10:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Én nem kértem semmi ilyen szolgáltatást :)


szer. júl. 21, 2010 9:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Mobil internet - TAPASZTALATOK!
Dabsol írta:
Vodánál létezik olyan, hogy ingyen gprs internet? Megcsináltam a beállításokat telefonra, mondom megnézem működik-e. Bekértem egy oldalt és elkezdte tölteni. A telefon szerint 2kbyte ment le. Utána jött egy sms, hogy túl léptem a 9kbyte-ot. Netezni nem csak akkor lehet, ha előfizetek valamire?


http://www.vodafone.hu/internet_prepaid

A lap alja körül keresd a Vitamax Start leírását... :wink:


szer. júl. 21, 2010 7:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 423 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség