Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 05, 2024 21:40



Hozzászólás a témához  [ 423 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő
Mobil internet - TAPASZTALATOK! 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
panama-boy írta:
Kinek milyen tapasztalata van Vodafone, illetve T-mobile mobilinternettel?


Valamit az elmond, hogy az esetek 80%-ára garantált sávszélessége 3G hálókon a T-nek 2Mbit, a Pannonnak és a Vodafonenak pedig 0.1-0.2Mbit között van. Pannon korlátlannak hirdetett mobilnetet továbbra sem szabad venni, mert a sok előfizető miatt túlterhelt az UMTS hálójuk, ezért akár néhány száz MB adatforgalom után is képesek számlazárásig 120-130 kbit/s-re korlátozni. A Vodafone erősebben (64kbit/s-re) korlátoz, de a T-hez hasonlóan (ott 128 kbit/s a sávszél korlát) fix adatmennyiség letöltése után. A GPRS/EDGE/HSDPA sorból az EDGE hiányzik a Vodafone-nál, azaz ha nincs 3G, akkor marad a tetű lassú GPRS (30-40 kbit/s).
A kérdésednek pedig akkor van értelme, ha hozzáteszed azt is, melyik földrajzi területre (városra) gondoltál.


vas. jan. 24, 2010 11:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Kinek milyen tapasztalata van Vodafone, illetve T-mobile mobilinternettel?


szomb. jan. 23, 2010 21:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Nekünk van mobil internetünk (Pannon) de én nem vagyok úgy odáig érte mert rohadt lassú. de akkor jó, hogyha a vezetékes internet szünetel vagy nem működik valamiért. de egyébként nem túl olcsó.

Ennyi.


csüt. jan. 07, 2010 20:24
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Kép


pén. ápr. 24, 2009 9:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Aki tudja, kérem mondja meg, hogy a most T-Mobilenál kapható két USB-s modemnek ki a gyártója és mi a pontos típusa!
(Ha esetleg van konkrét tapasztalat valamelyikkel Mikrotik RouterOS alatt, az is jöhet :) )

Konkrétan:
- "fekete" web'n'walk USB Stick
- "fehér" web'n'walk Stick IV

Köszönöm a segítséget!


kedd ápr. 21, 2009 16:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
email írta:
Kicsit elüt a topik fő témájától, de belinkelem, hátha még manapság is szüksége van ilyesmire egy-két mobilnetesnek.

Az Opera kiadta PC-re a 10.0-ás (alpha) böngészőjének egy speciális előzetesét:
"a honlapokat nem közvetlenül, hanem a Minihez hasonlóan az Opera szerverein keresztül tölthetjük le. Mivel ezek tömörítik a tartalmat, kisebb adatmennyiséget kell fogadnunk, ami gyorsabb betöltődést és alacsonyabb sávszélesség-igényt jelent."
http://magyaropera.blog.hu/2009/03/13/opera_turbo_a_gyakorlatban


Van már sok ilyen szolgáltató, azonban sajnos mindegyik fizetős. Tartok tőle, hogy ez is az lesz. :(


szomb. márc. 14, 2009 12:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kicsit elüt a topik fő témájától, de belinkelem, hátha még manapság is szüksége van ilyesmire egy-két mobilnetesnek.

Az Opera kiadta PC-re a 10.0-ás (alpha) böngészőjének egy speciális előzetesét:
"a honlapokat nem közvetlenül, hanem a Minihez hasonlóan az Opera szerverein keresztül tölthetjük le. Mivel ezek tömörítik a tartalmat, kisebb adatmennyiséget kell fogadnunk, ami gyorsabb betöltődést és alacsonyabb sávszélesség-igényt jelent."
http://magyaropera.blog.hu/2009/03/13/opera_turbo_a_gyakorlatban


szomb. márc. 14, 2009 11:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
T68m írta:
kartácsak!

ezt vettem észre a pgsm-nél:

Mobil Internet Start (Forgalmi díjas GPRS alapú WAP- és Internet- hozzáférési
szolgáltatás)
A szolgáltatás használati díj megfizetésével vehető igénybe. A használati díj fizetése az
átvitt adatmennyiség függvényében alakul.
A szolgáltatás havidíjmentes.
Használati díj belföldi használat esetén, 10 KB-onként, minden időszakban:
Nettó ár Bruttó ár
0 - 19 992 Ft értékhatár
között (adott számlázási
ciklusban)
10,00 Ft 12,00 Ft
19 992 Ft felett (adott
számlázási ciklusban)
0,10 Ft 0,12 Ft


Úgy láccik valaki már felhívta a figyelmüket a mobilinternetstart díjazásának aránytalanságára, esetleg a gyorsított ütemben el is buktak egy-két pert Budaörsön. Bár, ezt nem hiszem, mivel az enyém is már vagy négy éve húzódik... Na, mind1. A pancsi ezt találta ki, bízva abban, hogy az így keletkező "csak" 30e-40eFt-os számlákat nem fogják aránytalannak találni.

Ez már így van egy ideje.
Üdv!


pén. jan. 30, 2009 13:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
kartácsak!

ezt vettem észre a pgsm-nél:

Mobil Internet Start (Forgalmi díjas GPRS alapú WAP- és Internet- hozzáférési
szolgáltatás)
A szolgáltatás használati díj megfizetésével vehető igénybe. A használati díj fizetése az
átvitt adatmennyiség függvényében alakul.
A szolgáltatás havidíjmentes.
Használati díj belföldi használat esetén, 10 KB-onként, minden időszakban:
Nettó ár Bruttó ár
0 - 19 992 Ft értékhatár
között (adott számlázási
ciklusban)
10,00 Ft 12,00 Ft
19 992 Ft felett (adott
számlázási ciklusban)
0,10 Ft 0,12 Ft


Úgy láccik valaki már felhívta a figyelmüket a mobilinternetstart díjazásának aránytalanságára, esetleg a gyorsított ütemben el is buktak egy-két pert Budaörsön. Bár, ezt nem hiszem, mivel az enyém is már vagy négy éve húzódik... Na, mind1. A pancsi ezt találta ki, bízva abban, hogy az így keletkező "csak" 30e-40eFt-os számlákat nem fogják aránytalannak találni.


szer. jan. 28, 2009 16:48
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Vasárnap óta van Voda IN Szabadon csomagom.
Tapasztalatok:
- E220-as (1 Ft-os) modem gyakorlatilag az országban nincs
- a 630-as PCMCIA modemmel hardver reset a számítógéppel
- kénytelen voltam a 3520-as sticket választani

Maga a stick tényleg profin kidolgozott, hiba nélkül települt.
A hozzá adott SD kártya katasztrófálisan lassú.

Sebesség:
Békéscsaba nappal fel 80 k, le 400-600 k, éjjel fel 140-190 k, le 1800 k
Gyula: nappal fel 90 k, le 200-600 k, éjjel fel 140-160 k, le 2100
Gyulán este sokszor átvált GPRS-re

Hétvégén fogom GYőrben és Sopronban tesztelni.


vas. jan. 11, 2009 22:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 19, 2005 11:17
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Na most kéne egy westeles korlátlannal netező hozzászólása, hogy ő mit kap!



Most mértem Hatvan belvárosában, Tmobile korlátlan mobilnet! ;)
a 10 gigas csomagra van a korlatlan opcio, most 4 giganal tarok, ez hozzátartozik. dec végéen 12 giga után sem tapasztaltam lassulást... :)




:)
Kép

No comment! :)


hétf. jan. 05, 2009 15:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 19, 2008 10:58
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
Compaq Armada 1750,P2,366MHz,4,1GB Winyó,1USB,2PCMCIA Hely,XP Prof+Pack3
Menne rajta valami wifi-s net?elbírja a gép?most nincs pénzem bővíteni a gépet azért kérdem!
köszi előre is a válaszokat :)
üdv


kedd dec. 23, 2008 13:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
hónap fordulóval remélem visszaáll, és megpróbálok spórolni :) mert ez elég kevés....
De nem 5gb után korlátoz a Voda?

Kép


kedd dec. 16, 2008 23:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Na most kéne egy westeles korlátlannal netező hozzászólása, hogy ő mit kap!


vas. dec. 14, 2008 14:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Abban az esetben, ha egy Pannonos korlátlan díjcsomagot használó eléri a havi 15GB-ot, így korlátozzák határozatlan időre:
Kép


vas. dec. 14, 2008 13:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Abban az esetben, ha eléri az előfizető a 10 GB-ot/hó, akkor ezt kapja, ugyanott, ugyanolyan térerő mellett, ugyanabban az időszakban (Bp. XII.):

Kép


szer. dec. 03, 2008 9:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Kép

Budapest XII. (3.2 Mbit-es cella)


hétf. dec. 01, 2008 8:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Kép


hétf. dec. 01, 2008 2:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
club írta:
Egyszerű logika:
Amíg a T 15 GB havi adatforgalomért 15 ezer Ft-ot kér, efelett pedig GB-onként 10000 Ft-ot, addig nem lesz túlterhelt a T HSDPA hálózata. (Összehasonlításként a másik kettőnél az ekkora és efeletti forgalom havi fix 6000 Ft-ból kihozható.)
A notebookodat feldugnám egy vezetékes hálóra is, és ott megnézném, hogy érem el ezeket az oldalakat. Amennyiben jól, akkor jelezni kellene a 3G szolgáltatódnál, hogy valamit elszúrtak FW és vagy proxy oldalon. Amennyiben vezetékes netnél is megjelenik a probléma, akkor pedig mennék egy XP-s géphez, ahonnan ha eléred őket, akkor a gépednél a bibi.

zoli62 írta:
Két nap óta használok egy T-Mobile 3G-os csomagot és pozitívan csalódtam. A sávszélesség a tesztek szerint 5 Mbs-t is eléri, de a 4Mbs általában megvan, a stick 7.2-es HSDPA-t jelez. Nemcsak weboldalon mértem, hanem FTP letöltésénél is. Van viszont egy negatívum is. Egy új Vista Business HP laptopon nem jeleníti meg a My T-Mobile és T-Home titkosított oldalakat belépés után. Már mindent kipróbáltam egyesével (bővítmények, viruskezelő, biztonsági beállítások állítása), de a hiba megmaradt. Érdekes, az OTP hasonlóan titkosított oldalára minden további nélkül be lehet lépni. Találkozott már valaki ilyennel?


Kipróbáltam wifis hálózaton is, semmi probléma. Közben leadtam hibára. Csak csodálkozom, hogy más nem találkozott ezzel, vagy az én körzetemben másfelé routol?


vas. nov. 30, 2008 22:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
joc_ írta:
p2p-t ők is korlátozzák:
...mint minden normális, előre gondolkodó mobilnet-szolgáltató.

Érdekes, hogy náluk is ledögleszti a mobilnetet a p2p. Ők is köcsögök...

Vagy nem? A többiek sem azok??? ;)


vas. nov. 30, 2008 16:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
p2p-t ők is korlátozzák:
Idézet:
...olyan fájlcserélő, fájlmegosztó, egyéb, nagy mennyiségű adat továbbítására szolgáló alkalmazás használata során, amely révén az adatcsere közvetlenül a felhasználók között, a szervertől függetlenül zajlik, a T‑Mobile jogosult a sávszélességet csökkenteni. A T‑Mobile ugyanakkor ilyen esetekben is garantálja az Általános Szerződési Feltételekben rögzített cél-, illetve minimálértékeket.


vas. nov. 30, 2008 15:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
club írta:
Kíváncsi vagyok! Részletek esetleg? Nagyon szívesen váltanék Vodafone-ról...
http://www.t-mobile.hu/egyeni/rolunk/sajtokozlemenyek/sajtokozlemeny_20081128.shtml


vas. nov. 30, 2008 14:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Vizsla írta:
A Westel is kijön holnap a korlátlan opcióval.


Kíváncsi vagyok! Részletek esetleg? Nagyon szívesen váltanék Vodafone-ról...

Vizsla írta:
Ami pedig a 15GB-os csomagját illeti: nem hiszem hogy sokan használják, hiszen könnyű az aranykártya fokozatot elérni, s akkor meg 10GB kérhető, 5900 Ft-ért.


Persze itt az a gáz, hogy 10 GB felett itt is ott van a gigabájtonkénti 10000 Ft... Márpedig amikor 10 GB lejön nem egészen 10 óra alatt, akkor ez egy kicsit drágának tűnik...


vas. nov. 30, 2008 13:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
A Westel is kijön holnap a korlátlan opcióval.
Ami pedig a 15GB-os csomagját illeti: nem hiszem hogy sokan használják, hiszen könnyű az aranykártya fokozatot elérni, s akkor meg 10GB kérhető, 5900 Ft-ért.


vas. nov. 30, 2008 9:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Egyszerű logika:
Amíg a T 15 GB havi adatforgalomért 15 ezer Ft-ot kér, efelett pedig GB-onként 10000 Ft-ot, addig nem lesz túlterhelt a T HSDPA hálózata. (Összehasonlításként a másik kettőnél az ekkora és efeletti forgalom havi fix 6000 Ft-ból kihozható.)
A notebookodat feldugnám egy vezetékes hálóra is, és ott megnézném, hogy érem el ezeket az oldalakat. Amennyiben jól, akkor jelezni kellene a 3G szolgáltatódnál, hogy valamit elszúrtak FW és vagy proxy oldalon. Amennyiben vezetékes netnél is megjelenik a probléma, akkor pedig mennék egy XP-s géphez, ahonnan ha eléred őket, akkor a gépednél a bibi.

zoli62 írta:
Két nap óta használok egy T-Mobile 3G-os csomagot és pozitívan csalódtam. A sávszélesség a tesztek szerint 5 Mbs-t is eléri, de a 4Mbs általában megvan, a stick 7.2-es HSDPA-t jelez. Nemcsak weboldalon mértem, hanem FTP letöltésénél is. Van viszont egy negatívum is. Egy új Vista Business HP laptopon nem jeleníti meg a My T-Mobile és T-Home titkosított oldalakat belépés után. Már mindent kipróbáltam egyesével (bővítmények, viruskezelő, biztonsági beállítások állítása), de a hiba megmaradt. Érdekes, az OTP hasonlóan titkosított oldalára minden további nélkül be lehet lépni. Találkozott már valaki ilyennel?


vas. nov. 30, 2008 8:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Két nap óta használok egy T-Mobile 3G-os csomagot és pozitívan csalódtam. A sávszélesség a tesztek szerint 5 Mbs-t is eléri, de a 4Mbs általában megvan, a stick 7.2-es HSDPA-t jelez. Nemcsak weboldalon mértem, hanem FTP letöltésénél is. Van viszont egy negatívum is. Egy új Vista Business HP laptopon nem jeleníti meg a My T-Mobile és T-Home titkosított oldalakat belépés után. Már mindent kipróbáltam egyesével (bővítmények, viruskezelő, biztonsági beállítások állítása), de a hiba megmaradt. Érdekes, az OTP hasonlóan titkosított oldalára minden további nélkül be lehet lépni. Találkozott már valaki ilyennel?


szomb. nov. 29, 2008 19:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
alfika33 írta:
Van egy Vodafone korlátlan előfizetésem (kb. 1 éve 5000ft/hó)
Kérdésem átíratható másik előfizető nevére?
Elköltözünk és ott nem igen tudnám használni....


Ha találsz egy balekot, aki átveszi a hűséggel együtt, akkor simán. Ez is csak egy előfizetés hűséggel... De erre (is) találták ki a 1270-et.


csüt. nov. 27, 2008 20:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
Van egy Vodafone korlátlan előfizetésem (kb. 1 éve 5000ft/hó)
Kérdésem átíratható másik előfizető nevére?
Elköltözünk és ott nem igen tudnám használni....


csüt. nov. 27, 2008 20:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Efit írta:
Értem. Szóval, pl. ha "D" kategóriásan veszek egy telefont és listaáron egy adatkártyát, akkor mindkettővel megy a mobilnet?

Nem értem viszont ha pl. veszek a mobilnethez telefont és veszek egy használt adatkártyát akkor a mobil miylen áron van? mert az nincs sehova odaírva.

Nos én nem okoskodni akarok, meg lehet, hogy nem is jól értem a problémádat. DE! Ha veszel egy mobilnet előfizetést, az azzal kapott sim-et akármibe beleteheted. Telefonba, modembe, mindegy. Természetesen vodás legyen mindkettő. Az ár független az eszköztől. Mármint a net ára.


csüt. nov. 27, 2008 18:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 09, 2008 11:01
Hozzászólások: 28
Hozzászólás 
Macika írta:
Na várj, kevered.

Új előfizetéssel vagy telefonkészüléket, vagy adatkártyát veszel. A másikat meg listaáron. Vayg használtan. Vagy van már otthon.

Akciósan csak valamelyiket kapod meg, együtt a kettőt ugyanahhoz az előfizetéshez semmiképp!
Értem. Szóval, pl. ha "D" kategóriásan veszek egy telefont és listaáron egy adatkártyát, akkor mindkettővel megy a mobilnet?

Nem értem viszont ha pl. veszek a mobilnethez telefont és veszek egy használt adatkártyát akkor a mobil miylen áron van? mert az nincs sehova odaírva.


csüt. nov. 27, 2008 17:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Efit írta:
club írta:
Efit írta:
Sziasztok, szeretnék előfizetni a korlátlan Vodafone mobilinternetre. A probléma az, hogy szeretném használni mind laptoppal, mind mobiltelefonnal. ez lehetséges?
Tudomásom szerint az internet szabadon akcióban aktivált adatszolgáltatás mellé nem lehet hangszolgáltatást aktiváltatni (azaz csak internetezni és SMS-t küldeni lehet erről az előfizetésről). Így nem látom értelmét mobilba tenni a kártyát, ha van számítógéped is...
Szia, köszi a választ. Tulajdonképpen nem probléma ha nem lehet telefonálni vele, mert arra van másik mobilom, csak a laptop kiváltására kéne a mobilos mobilinternet. csak nem értem, hogy lehet e egyszerre mobilt és adatkártyát is venni 1 új előfizetéssel. (nem érdekell az akció ha kell kifizetem az x összeget mindkettőért)
Na várj, kevered.

Új előfizetéssel vagy telefonkészüléket, vagy adatkártyát veszel. A másikat meg listaáron. Vayg használtan. Vagy van már otthon.

Akciósan csak valamelyiket kapod meg, együtt a kettőt ugyanahhoz az előfizetéshez semmiképp!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macika pén. nov. 28, 2008 1:20-kor.



csüt. nov. 27, 2008 17:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 09, 2008 11:01
Hozzászólások: 28
Hozzászólás 
club írta:
Efit írta:
Sziasztok, szeretnék előfizetni a korlátlan Vodafone mobilinternetre. A probléma az, hogy szeretném használni mind laptoppal, mind mobiltelefonnal. ez lehetséges?


Tudomásom szerint az internet szabadon akcióban aktivált adatszolgáltatás mellé nem lehet hangszolgáltatást aktiváltatni (azaz csak internetezni és SMS-t küldeni lehet erről az előfizetésről). Így nem látom értelmét mobilba tenni a kártyát, ha van számítógéped is...

Szia, köszi a választ. Tulajdonképpen nem probléma ha nem lehet telefonálni vele, mert arra van másik mobilom, csak a laptop kiváltására kéne a mobilos mobilinternet. csak nem értem, hogy lehet e egyszerre mobilt és adatkártyát is venni 1 új előfizetéssel. (nem érdekell az akció ha kell kifizetem az x összeget mindkettőért)


csüt. nov. 27, 2008 17:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Én is így tudom.


csüt. nov. 27, 2008 16:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Efit írta:
Sziasztok, szeretnék előfizetni a korlátlan Vodafone mobilinternetre. A probléma az, hogy szeretném használni mind laptoppal, mind mobiltelefonnal. ez lehetséges?


Tudomásom szerint az internet szabadon akcióban aktivált adatszolgáltatás mellé nem lehet hangszolgáltatást aktiváltatni (azaz csak internetezni és SMS-t küldeni lehet erről az előfizetésről). Így nem látom értelmét mobilba tenni a kártyát, ha van számítógéped is...


csüt. nov. 27, 2008 16:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 09, 2008 11:01
Hozzászólások: 28
Hozzászólás 
Sziasztok, szeretnék előfizetni a korlátlan Vodafone mobilinternetre. A probléma az, hogy szeretném használni mind laptoppal, mind mobiltelefonnal. ez lehetséges? lehet venni a vodánál 2 éves előfizetéssel usb kártyát és telefont is, hogy mindkettővel használni tudjam? mert nincs konkrétan leírva mobillal hogy működik a dolog, a készülék árlistánál minden kategóriához oda van írva "A Vodafone Internet 200 Plusz, Vodafone Internet 1G, Vodafone Internet 5G és a Vodafone Internet 10G csomaggal kizárólag VMC E630 és VMC E870 adatkártyát, VMC 220 és VMC E272 USB modemet, VMC E172 USB Stick-et, ill. VMC K3520 USB Stick-et lehet vásárolni." Viszont a "http://www.vodafone.hu/microsite/mobilinternet/kesz_telefonok.html" oldalon fel vannak sorolva mobilinternettel használható mobilok, viszont itt ár nincs kiírva. köszi a segítséget előre is.


csüt. nov. 27, 2008 16:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 09, 2006 5:53
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budapest székesfőváros
Hozzászólás 
huuuu...végigolvastam...nektek doki kéne vazze!...részemről mind kap egy amatör jogoskodó aldiplomát. :)


szer. nov. 26, 2008 11:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Segítségeteket szeretném kérni:
lehetséges a mobil internet megosztása is? (Mindkét gépen Wlan van)

Tudom, hogy közvetlenül nem ide tartozik, de hátha csinált már valaki ilyesmit és tudna nekem szájbarágós segítséget nyújtani.

Előre is köszönöm!


szer. nov. 26, 2008 7:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Macika írta:
T68m írta:
...ha valaki azt ígéri, hogy levitálni fogsz, be is szedi érte a pénzt, s végén mégsem működik a dolog! :wink:
Már bocsánat, de ha Te tudod, hogy LEVITÁCIÓ márpedig fizikailag lehetetlen, csak a hiszékeny emberek átverése az egész, akkor miért is hinnél annak, aki ilyet hirdet?


a kérdést te vetetted fel. Az én kérdésem pedig az, hogyha (pl. a szolgáltató) elfogadja a hiszékeny emberektől a pénzt, akkor az minek minősül? :wink:
Inkorrektségnek. Komoly inkorrektségnek.

Tudsz még ilyen céget mondani úgy pártucatot?
Mert a politikába már nem is merek belekezdeni, mert akkor Veled együtt az én hsz-eimet is törölnöm kéne...


kedd nov. 25, 2008 16:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
T68m írta:
...ha valaki azt ígéri, hogy levitálni fogsz, be is szedi érte a pénzt, s végén mégsem mûködik a dolog! :wink:
Már bocsánat, de ha Te tudod, hogy LEVITÁCIÓ márpedig fizikailag lehetetlen, csak a hiszékeny emberek átverése az egész, akkor miért is hinnél annak, aki ilyet hirdet?


a kérdést te vetetted fel. Az én kérdésem pedig az, hogyha (pl. a szolgáltató) elfogadja a hiszékeny emberektől a pénzt, akkor az minek minősül? :wink:


kedd nov. 25, 2008 16:29
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
...ha valaki azt ígéri, hogy levitálni fogsz, be is szedi érte a pénzt, s végén mégsem működik a dolog! :wink:
Már bocsánat, de ha Te tudod, hogy LEVITÁCIÓ márpedig fizikailag lehetetlen, csak a hiszékeny emberek átverése az egész, akkor miért is hinnél annak, aki ilyet hirdet?


kedd nov. 25, 2008 16:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
simico írta:
Vagy rakjál (x) jelet minden hozzászólásodhoz, hogy egyértelmű legyen mindenkinek, merről fúj a szél.
1999. óta, a fórumtagságom kezdete óta várok rá, hogy ha az idióta, gondolkodás nélkül fröcsögők helyett én a korrekt utat, gondolkodásmódot írom le, akkor hátha felfigyel rám valamelyik szolgáltató és ajánl valami jó kis csomagot a lojalitásomért cserébe.
Eddig semmi.

Lassan kezdek belefáradni és én is átállok a gondolkodásmentesen, szabadidőben fikázók közé.

:)


kedd nov. 25, 2008 16:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 19, 2008 9:08
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Macika írta:
A mobil-internet NEM a letöltésről szól, nem arról KELL szóljon, mnint az ADSL, hogy csutkára tekerve ontsa a bitkígyót 7,2 Mbit/secen. Hiszen élni és élni hagyni KELL, tudni lehet, hogy a cellák kapacitása véges. A MOBILinternetnél a mobilitáson van a hangsúly és nem az interneten, a letöltésen.
A mobilitást kell megfizetni, azt, hogy a FONTOS adatokat, amik nem érnek rá addig, míg drótos kapcsolathoz hozzáfér az ember, azokat elérhesse MINDENKI.
Egy mozifilm letöltése NEM EZ A KATEGÓRIA!!!
Az online játék mondjuk esetleg még belefér, ott nincs akkora adatforgalom, mely megfosztana másokat a neteléréstől.


Akkor viszont a tisztelt szolgáltató NE azzal hirdesse a szolgáltatást, hogy:

"A vezetékes internet (ADSL, kábelnet) kiváltására alkalmas."

"Normál használat mellett korlátlan adatforgalmú"

Erről ennyit.
Vagy neked nincs igazad, vagy a szolgáltatónak nincs igaza.
Az, hogy Te is igazat állítasz és a szolgáltató is, az sajnos nem megy, mert a két állítás egymásnak ellentmond.
Te melyik opciót választod: Te mondasz igazat vagy a szolgáltató?


kedd nov. 25, 2008 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Macika írta:
Értem!
Tehát ha nekem valaki azt mondja, hogy ő csak rám néz én pedig 158 kilósan levitálni fogok (holott tudom, hogy ez fizikailag lehetetlen!!!), akkor beperelhetem azt, aki ezt állította és a bíróság nekem fog igazat adni???

hehe...


Az ilyen fergetegesen hülye példákért plusz pénzt kapsz a szolgáltatóktól a havi nyalidíjon felül?

Ha a volán-tefu szerződési ajánlatot tesz nekem, hogy 1500 tonna fűtőolajat másnapra leszállít az erőművembe a dunai finomítóból, akkor nekem miért is kéne tudnom, hogy hány tartálykocsija van, azoknak egyenként mekkora a terhelhetősége, van-e elég sofőre a kötelező pihenőidők betartására, stb? Nem kell tudnom, ez az ő magánügye. Ha nem tudja ugyanazt vállalni mint a vasúti fuvarozó cégek, akkor ne hírdesse így magát és ne tegyen ajánlatot olyanra amit nem tud teljesíteni. Ha mégis ezt teszi, akkor bizony teljes joggal kérem rajta számon a teljesítést és nem érdekel semmilyen mellébeszélés.

Ha egy másfél kilós mini porszívóra a gyártó 2300W teljesítményt ír, akkor ezt normális esetben és világban elfogadjuk vagy rögtön nekiállsz fizika konzíliumot összehívni, hogy "na de ez kérem biztosan nem teljesíthető"?

Hogy egy elsősorban csomagorientált adattovábbításra kitalált hálózatnak, pontosabban annak helyi fizikai megvalósításának (ami totálisan függ a megrendelő, kiépítő igényeitől, pénztárcájától, célkitűzéseitől, stb) mit kell tudnia és elbírnia, azt nehogy már számon kérd minden mobilt használó polgártól. Talán majd a 160-nál több karaktert tartalmazó szöveges üzenet előtt is menjen tanfolyamra mindenki, hogy tudja lehet-e egyáltalán ilyet csinálni vagy csak (megint) hazudik a szolgáltató, nem?
Jó lenne már levenni a szemellenzőt. Vagy rakjál (x) jelet minden hozzászólásodhoz, hogy egyértelmű legyen mindenkinek, merről fúj a szél.


kedd nov. 25, 2008 9:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
T68m írta:
Macika írta:
Aki ezt nem képes megérteni, az okoskodik.


akkor azt is magyarázd el, hogy miért is kéne ezt megérteni annak, akinek az agyát azzal tömik a szolgáltatók, hogy a mobilinternet a vezetékessel egyenértékû?

Simico teljesen jól megmondta, aki a sarkon áll, k*rvának hirdeti magát, és még a pénzt is elfogadja!, az ne csodálkozzon, hogy megb*ák (és nem minden ügyfél van megelégedve a "kézimunkával").
Értem!
Tehát ha nekem valaki azt mondja, hogy õ csak rám néz én pedig 158 kilósan levitálni fogok (holott tudom, hogy ez fizikailag lehetetlen!!!), akkor beperelhetem azt, aki ezt állította és a bíróság nekem fog igazat adni???

hehe...


na, kihagytam a magas labdát! Tehát, annak a (büntetőjogi) megítélését rád bízom, ha valaki azt ígéri, hogy levitálni fogsz, be is szedi érte a pénzt, s végén mégsem működik a dolog! :wink:


hétf. nov. 24, 2008 23:51
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 05, 2008 6:54
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Macika írta:
Értem!
Tehát ha nekem valaki azt mondja, hogy ő csak rám néz én pedig 158 kilósan levitálni fogok (holott tudom, hogy ez fizikailag lehetetlen!!!), akkor beperelhetem azt, aki ezt állította és a bíróság nekem fog igazat adni???

hehe...


Az a valaki jelen esetben egy (najó, 2-3) magyar mobilszolgáltató... Hogy a bíróság kinek fog igazat adni, az magyarisztánban baromira kiszámíthatatlan. Ha ez nem így lenne, sokkal több lenne a pereskedés, és valószínűleg sokkal élhetőbb lenne az ország, talán valamivel (jóval) kevesebb "életművész" lenne, aki egyáltalán megpróbálnák elhitetni, hogy 158 kilósan levitálni fogsz, nade ez kinek lenne érdekében?

Nem kell oly hevesen védeni egyik (mobil)szolgáltatót sem, ahogy sok heavy usert sem. Manapság a szolgáltatás a legnagyobb biznisz. Hűségnyilatkozat nélkül, számos konkurenciával a piacon, minden másképp nézne ki, és talán a hazai mobilszolgáltatótol nem külföldre vándorolna a money, hogy odakint ingyen adhassák a mobilokat 1-2 éves hűségre, olcsó percdíjaknak és kedvezményes havidíjú, "több mint elég" csomagoknak is befelegezne...


hétf. nov. 24, 2008 18:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
T68m írta:
Macika írta:
Aki ezt nem képes megérteni, az okoskodik.


akkor azt is magyarázd el, hogy miért is kéne ezt megérteni annak, akinek az agyát azzal tömik a szolgáltatók, hogy a mobilinternet a vezetékessel egyenértékû?

Simico teljesen jól megmondta, aki a sarkon áll, k*rvának hirdeti magát, és még a pénzt is elfogadja!, az ne csodálkozzon, hogy megb*ák (és nem minden ügyfél van megelégedve a "kézimunkával").
Értem!
Tehát ha nekem valaki azt mondja, hogy õ csak rám néz én pedig 158 kilósan levitálni fogok (holott tudom, hogy ez fizikailag lehetetlen!!!), akkor beperelhetem azt, aki ezt állította és a bíróság nekem fog igazat adni???

hehe...


nem is vagy 158kg! :wink:


hétf. nov. 24, 2008 17:48
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Macika írta:
Aki ezt nem képes megérteni, az okoskodik.


akkor azt is magyarázd el, hogy miért is kéne ezt megérteni annak, akinek az agyát azzal tömik a szolgáltatók, hogy a mobilinternet a vezetékessel egyenértékű?

Simico teljesen jól megmondta, aki a sarkon áll, k*rvának hirdeti magát, és még a pénzt is elfogadja!, az ne csodálkozzon, hogy megb*ák (és nem minden ügyfél van megelégedve a "kézimunkával").
Értem!
Tehát ha nekem valaki azt mondja, hogy ő csak rám néz én pedig 158 kilósan levitálni fogok (holott tudom, hogy ez fizikailag lehetetlen!!!), akkor beperelhetem azt, aki ezt állította és a bíróság nekem fog igazat adni???

hehe...


hétf. nov. 24, 2008 16:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
Aki ezt nem képes megérteni, az okoskodik.


akkor azt is magyarázd el, hogy miért is kéne ezt megérteni annak, akinek az agyát azzal tömik a szolgáltatók, hogy a mobilinternet a vezetékessel egyenértékű?

Simico teljesen jól megmondta, aki a sarkon áll, k*rvának hirdeti magát, és még a pénzt is elfogadja!, az ne csodálkozzon, hogy megb*ák (és nem minden ügyfél van megelégedve a "kézimunkával").


hétf. nov. 24, 2008 15:32
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
LML írta:
Nagyon egyszerű, azért hírdetik egyenértékűnek az ADSL-lel és az vezetékes nettel, mert így kb olyan áron is adhatják el (mint helyettesítő terméket). Ha hangsúlyoznák, hogy a mobilnet nem "bírja" az intenzív letöltést, nagyok a ping-ek, instabil stb, akkor olcsóbban is kéne adniuk, mint a két "állítólagos" alternatívát...
De NEM!

Mert a levegőben adatot továbbítani vagy lassabban lehet, vagy rövidebb távolságra, vagy sokkal drágábban, mint csavart réz érpáron.

Aki ezt nem képes megérteni, az okoskodik.


hétf. nov. 24, 2008 15:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
simico írta:
Arról beszélünk, hogy aki kiáll a sarokra és k.rvának hirdeti magát, az ne csodálkozzon ha rendesen "all inclusive" meg is akarják b.szni.

Azért édekesek a szolgáltatók. A vezetékes net alternatívájaként, azzal egyenrangúnak hirdetik a terméküket, aztán mindent megtesznek, hogy mégse tudd úgy használni (mivel nem is nagyon alkalmas erre, de akkor miért is így hirdetik?). Szóval szvsz az egészet úgy kellene kezdeni, hogy a szolgáltatók nem hirdetnek/állítanak olyat amit (nagyon jól tudják, hogy) nem tudnak teljesíteni.


Nagyon egyszerű, azért hírdetik egyenértékűnek az ADSL-lel és az vezetékes nettel, mert így kb olyan áron is adhatják el (mint helyettesítő terméket). Ha hangsúlyoznák, hogy a mobilnet nem "bírja" az intenzív letöltést, nagyok a ping-ek, instabil stb, akkor olcsóbban is kéne adniuk, mint a két "állítólagos" alternatívát...


hétf. nov. 24, 2008 12:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 423 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google Adsense [Bot] valamint 46 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség