Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 18:37



Hozzászólás a témához  [ 6369 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128  Következő
Hasznos SYMBIAN programok(Nokia S603rd,S605th)&SZIGNÓZÁS 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Kezdő felhasználóknak készült néhány hasznos gondolat, akik most ismerkednek a symbian alapú telefonokkal. Mivel többször elhangzott telepítéssel és hibaüzenetekkel kapcsolatos kérdés ezért gondoltam összefoglalom az eddigieket.



Hogyan telepítsük a programokat, illetve telepítés során gyakran előforduló hibaüzenetek.

Telepítés.


- Csatlakozzunk a számítógéphez Adatátviteli módban (USB kábellel) ,másoljuk fel a memóriakártyára a telepíteni kívánt programot. Elindítjuk a Fájlkezelőt, programra klikkelve telepítjük.

- Átküldjük gépünkről(vagy másik készülékről) Infra vagy Bluetooth kapcsolattal, majd a bejövő üzenetekből közvetlenül ráklikkelve telepítjük.

- Pc Suite segítségével. Csatlakozunk (USB kábellel) Pc Suite módban. Kiválasztjuk az Alkalmazás telepítése opciót, megkeressük a telepíteni kívánt alkalmazást, futtatjuk, majd az elindított telepítést befejezzük a telefonunkon.

Célszerű (lehetőség szerint), a telefon memóriájába telepíteni a gyorsabb és stabilabb működés érdekében. Témák esetében különösen ajánlott, mivel egy hibásan szerkesztett téma nem minden esetben lesz látható az alkalmazáskezelőben így az eltávolítása többnyire csak formázással oldható meg. A belső memóriájába telepítve minden esetben látható és eltávolítható marad!





Hibaüzenetek.

Telepítés nem támogatott!

- nem symbian 9.x rendszerre írt programot, alkalmazást,témát szeretnénk telepíteni. Az említett rendszer visszafele nem kompatibilis (symbi8.1,8,7,stb).

Lejárt tanúsítvány!

- a telepíteni kívánt alkalmazás tanúsítványa lejárt, vissza kell állítanunk telepítés idejére a telefonunk dátumát, arra az időpontra mikor még érvényes volt. Ez változó időpont lehet, pár perctől pár évig terjedhet.

Lehet még a tanúsítvány nem érvényes, illetve a telefon dátuma helytelen!

- hibásan van beállítva a telefonunk dátuma.

Tanúsítványhiba, lépjen kapcsolatba az alkalmazás forgalmazójával!

– az alkalmazáskezelőben a Szoftvertelepítést (MIND)- Online .tanúsítvány ellenőrzése (KI) állásra legyen beállítva.
- az alkalmazást szignózni kell (személyes tanúsítvánnyal ellátni)


Nem lehet telepíteni. A tanúsítvány megakadályozza!

– az alkalmazás ugyan el van látva tanúsítvánnyal, de ez nem kompatibilis a telefonunkkal. Mivel ezek a személyes tanúsítványok IMEI szám függőek, minden bizonnyal tanúsítvány szerkesztésekor rosszul adtuk meg az IMEI-t.

Frissítési hiba!

– aktív használatban lévő programot szeretnénk egy újabb verzióval felülírni (kilépünk a programból és megismételjük a műveletet)
- egy, már telepített TÖRT alkalmazást szeretnénk felülírni egy NEM TÖRT frissebb verzióval
(eltávolítjuk a TÖRT programot és telepítjük a frissebb verziót)

A fájl nem törölhető!

- aktív használatban lévő programot vagy alkalmazást szeretnénk törölni. (pl. szeretnénk távolítani egy témát de pont azt használjuk) . Kilépünk az alkalmazásból, vagy program esetén újraindítjuk a telefont és közvetlenül indulás után töröljük.


pén. máj. 16, 2008 14:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
symposium írta:
scorpeeon írta:
symposium írta:
Sziasztok!

Érdeklődök, hogy létezik-e olyan progi, ami torrentet tud kezelni WLAN-on keresztül? THX!

symTorrent tud ilyet ha minden igaz, magyar fejlesztés.


Köszi! Megtaláltam (nem gondoltam, h ilyen is van). Igazság az, hogy teljesen kezdő Symbian használó vagyok. Ha nem túl nagy kérés, részletezze vki a telepítés folyamatát elejétől a végéig.
Nokia E51-re felmegy ez a progi? Nemde?

Előre is hálás köszönet!

A telepítésben semmi extra nincs ,hasonló mintha egy PC-s programot telepítenél. Mielőtt azonban elkezdenél a programokkal foglalkozni érdemes lenne a symbian 9.x rendszer sajátosságairól, kompatibilitásáról olvasgatni. Az E51-es és EZ a topic is tartalmaz rengeteg ilyen infót.


pén. máj. 16, 2008 9:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Kano írta:
Sziasztok!

Nincs véletlenül olyan progi amivel lehetne állítani, hogy hogyan rezegjen a teló, ha csörög? Konkrétan néha nem veszem észre a rezgést, mert érdekesen rezeg az E60-am (2 rövidet mindig).
Köszi!
Üdv.: Kano

Nem tudok ilyen programról, viszont a csengőhang típusa is növelheti a dinamikáját. Esetleg próbáld ki egy másabb stílusú csengőhanggal. :)


pén. máj. 16, 2008 9:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
zoli62 írta:
FExplorer is elég jó fájlböngésző szerintem.

Nem rossz fájlkezelő ,viszont úgy gondolom ,hogy a symbian 9 megjelenésével elveszette az addigi vezető pozícióját. Mintha nem fektetnének akkora energiát a fejlesztésbe . Összességében semmiképpen nem fér bele a top 3-ba, persze ez csak az én véleményem.


pén. máj. 16, 2008 9:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
tibuu írta:
reddoors írta:
Nem a telepítések közzé települ, hanem simán a menübe. Létrehoz egy külön mappát Handy néven , abban fogod megtalálni. Persze innen bárhova áthelyezhető , a mappát amit létrehozott utólag törölhető.

Köszi szépen! Megtaláltam, tényleg ott van. :)

Nagyon szívesen, az "új generációs" Handy programok jelentős része, már külön mappába települ. :wink:


pén. máj. 16, 2008 9:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nincs véletlenül olyan progi amivel lehetne állítani, hogy hogyan rezegjen a teló, ha csörög? Konkrétan néha nem veszem észre a rezgést, mert érdekesen rezeg az E60-am (2 rövidet mindig).
Köszi!
Üdv.: Kano


pén. máj. 16, 2008 7:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 15, 2008 23:29
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
scorpeeon írta:
symposium írta:
Sziasztok!

Érdeklődök, hogy létezik-e olyan progi, ami torrentet tud kezelni WLAN-on keresztül? THX!

symTorrent tud ilyet ha minden igaz, magyar fejlesztés.


Köszi! Megtaláltam (nem gondoltam, h ilyen is van). Igazság az, hogy teljesen kezdő Symbian használó vagyok. Ha nem túl nagy kérés, részletezze vki a telepítés folyamatát elejétől a végéig.
Nokia E51-re felmegy ez a progi? Nemde?

Előre is hálás köszönet!


pén. máj. 16, 2008 6:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
FExplorer is elég jó fájlböngésző szerintem.


pén. máj. 16, 2008 2:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. máj. 01, 2005 17:13
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
symposium írta:
Sziasztok!

Érdeklődök, hogy létezik-e olyan progi, ami torrentet tud kezelni WLAN-on keresztül? THX!

symTorrent tud ilyet ha minden igaz, magyar fejlesztés.


csüt. máj. 15, 2008 23:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 15, 2008 23:29
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok!

Érdeklődök, hogy létezik-e olyan progi, ami torrentet tud kezelni WLAN-on keresztül? THX!


csüt. máj. 15, 2008 23:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
reddoors írta:
Nem a telepítések közzé települ, hanem simán a menübe. Létrehoz egy külön mappát Handy néven , abban fogod megtalálni. Persze innen bárhova áthelyezhető , a mappát amit létrehozott utólag törölhető.

Köszi szépen! Megtaláltam, tényleg ott van. :)


csüt. máj. 15, 2008 17:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Hogyan csináljunk Hack nélkül üres, vagy egyszerű feliratos logót?


Első lépésben szükségünk van egy egyszerű PC-s alkalmazásra. Innen: http://data.hu/get/271815/Logo.zip.html . A Logo.zip tartalmát csomagoljuk ki egy tetszőleges könyvtárba.
Lényeges a teljes tartalom kicsomagolása mivel mellékelve van a 1000484b mappa, amire a Symbianize_OPLogo.exe fájlnak szüksége van futtatás során.
Mellékelve van szintén egy Logo_bmp mappa miben a kijelző felbontásának megfelelő bmp képek vannak és egy TXT fájl, a szolgáltatók beállításival.

Következő lépésben csatlakoztassuk a telefonunkat adatátviteli módban, majd indítsuk el a Symbianize_OPLogo.exe fájlt.

1.A megjelenő kis ablakban megjelöljük az ABROAD opciót az MMC –hez beírjuk egységesen a 216-ot. Az MNC-hez a szolgáltatónak megfelelő kódot , 30, 70, vagy 01.

2. A kockába az egérrel egyszerűen behúzzuk a telefonunk kijelzőjének megfelelő üres képet.

3. Kiválasztjuk a mem. kártyánkat, majd klikk a Create Logo-ra.

Kép

Leválasztjuk a telefonunkat és az üzenetekhez belépve beállítjuk a logónkat.
Ehhez az üzenet beállításainál a használt memóriát MEMORY CARD-ra kell állítani, ezáltal a bejövőknél láthatóvá válik.

Kép


Ha van további üzenetünk a telefonban, MEMEORY CARD átkapcsolásával a telefon megkérdezi , hogy kívánjuk-e exportálni az üzeneteket a kártyára majd exportálás után törölje-e. Itt mindenki figyelmesen olvassa el a telefon által feltett kérdéseket nehogy egy elhamarkodott gombnyomás után törlődjenek az üzenetek. Amúgy oda –vissza másolhatók.

Az üres képeket elláthatjuk PAINT –ben egyszerű fekete feliratokkal. Lényeges, hogy csak fekete betűvel legyen szerkesztve és elmente a már adott bmp formátumba(fekete-fehér bmp) különben nem lesz látható. Sok sikert.
Az eredmény :D :D :D
Kép


csüt. máj. 15, 2008 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Nargoth írta:
kkarika222 írta:
Nem!

Én arra gondoltam, hogy mondjuk 50 mp-nél csipog nekem, és ha tudom h már nincs semmi érdemleges megbeszélni való, akkor 1-2 értelmes mondatban el is lehet búcsúzni!

De felvethetném azt is, hogy mondjuk csipog 55-nél és 1 percnél, és ha már az egy percet átléptem, nem fogom letenni, mert végeztünk, hanem még találomra kihúzom a beszélgetést, hogy ha már fizetek, legyen is mire fizetnem.


Auto Hang Up nevű programra keres rá, ha jól rémlik, abban lehet állítani, hogy csipogjon - de lehet hogy csak az automata vonalbontást.

Csak vonalbontás.


csüt. máj. 15, 2008 14:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 293
Hozzászólás 
kkarika222 írta:
Nem!

Én arra gondoltam, hogy mondjuk 50 mp-nél csipog nekem, és ha tudom h már nincs semmi érdemleges megbeszélni való, akkor 1-2 értelmes mondatban el is lehet búcsúzni!

De felvethetném azt is, hogy mondjuk csipog 55-nél és 1 percnél, és ha már az egy percet átléptem, nem fogom letenni, mert végeztünk, hanem még találomra kihúzom a beszélgetést, hogy ha már fizetek, legyen is mire fizetnem.


Auto Hang Up nevű programra keres rá, ha jól rémlik, abban lehet állítani, hogy csipogjon - de lehet hogy csak az automata vonalbontást.


csüt. máj. 15, 2008 13:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Félre ne értsd amit mondok!

Az E51 nem egy olcsó telefon (persze nem is tartozik a legdrágábbak közé sem), de ha már egy ilyet birtokolsz, elég furcsán hangzik a szádból
hogy ilyenen akarsz spúrolni..

Szerintem szerezz be valakitől egy nem publikus tarifacsomagot, azzal
jobban jársz, mint ha egyfolytában az időded lesed.. Meg az egyébként
is - nálam legalábbis - visszatetszést kelt. Nem olyan veszett drága
ma már a telefonálás, még ha feleslegesen is kell esetleg 55 mp-ért
fizetned.

Most, ha felhúztad magad, akkor elnézést és olvasd el újra az első
soromat.


csüt. máj. 15, 2008 12:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
kkarika222 írta:
Nem!

Én arra gondoltam, hogy mondjuk 50 mp-nél csipog nekem, és ha tudom h már nincs semmi érdemleges megbeszélni való, akkor 1-2 értelmes mondatban el is lehet búcsúzni!

De felvethetném azt is, hogy mondjuk csipog 55-nél és 1 percnél, és ha már az egy percet átléptem, nem fogom letenni, mert végeztünk, hanem még találomra kihúzom a beszélgetést, hogy ha már fizetek, legyen is mire fizetnem.

Én nem igazán emlékszem ,hogy van ilyen program symbian 9.x rendszerre. Ez alatti rendszerekre biztos létezik. Olyan program viszont van, ami bontja a hívás egy beállított időpont után, de semmilyen hangjelzéssel nem figyelmeztet előtte. Az előttem szólónak igaza van, mert annyira kevés az 1perc , hogy szinte semmire nem elég , ha meg tényleg rövid akarsz lenni csak 2-3 mondatot mondasz az viszont belefér simán az 1 percbe és nincs szükség figyelmeztetésre. Kiszámítani másodpercre elég rizikós. :)


csüt. máj. 15, 2008 12:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 01, 2008 22:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Nem!

Én arra gondoltam, hogy mondjuk 50 mp-nél csipog nekem, és ha tudom h már nincs semmi érdemleges megbeszélni való, akkor 1-2 értelmes mondatban el is lehet búcsúzni!

De felvethetném azt is, hogy mondjuk csipog 55-nél és 1 percnél, és ha már az egy percet átléptem, nem fogom letenni, mert végeztünk, hanem még találomra kihúzom a beszélgetést, hogy ha már fizetek, legyen is mire fizetnem.


csüt. máj. 15, 2008 11:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
kkarika222 írta:
Sziasztok!...


Ha 65s-et beszélsz, akkor 2 percet fizetsz, 2 esetben nem: 1, másodperc alapú a számlázásod 2, félperc alapú.
1, nem túl sok értelme van, a hívás idejét be tudod kapcsolni, ergo hívás közben látod, hogy mennyinél tartasz időben. Ilyenkor egy pillanatra el kell venned a füledtől a készüléket, de valamit valamiért. :)
2, ebben az esetben már lehetne értelme, bár a hívásidő kijelzése erre az esetre is használható.

Amúgy ha meghallod mondjuk 55s-nél a csippanást, akkor gyorsan félbeszakítod a beszélgetést és lecsapod? :)


csüt. máj. 15, 2008 11:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 01, 2008 22:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem tud valaki olyan progiról, ami pl rezeg egyet vagy csipog egyet beszélgetés közben, mielőtt elérném az 1 perces beszélgetési időt? Tudjátok, hogy időben letegyem a telefont és ne fizessek 2 percet, ha csak 65 másodpercet beszéltem.
Jah, és E51-em van, és beállítások között sem találtam ilyesmi funkciót.

Köszi!


csüt. máj. 15, 2008 11:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Érdekességképpen egy nagyon szép flash képernyővédő. Bekapcsolni és beállítani a témáknál tudjuk.
A flash (swf) képernyővédőknél szabályozva van az időtúllépés és a világítás időtartama az energiatakarékosság miatt. Így, ha maximális időtartamra állítjuk, egy perig láthatjuk a képernyővédőt ezek után visszaáll az alapértelmezettre (óra, dátum).
Sajnos ezt is elég sokféleképpen oldották meg symbian 9.x kategórián belül . Van ahol az időtúllépés után véglegesen visszaáll alapértelmezettre és van olyan eset ahol szerencsére nem.
Egyszer beállítjuk az animációt és addig úgy is marad amíg mi magunk nem állítjuk valamelyik másik opcióra. E51 esetében szerencsére így van, ezáltal kifogástalanul működik ez a gyönyörű flash képernyővédő. Érdemes kipróbálni.
http://www.nimoble.com/

Kép


szer. máj. 14, 2008 19:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
tibuu írta:
reddoors írta:
Ismét egy kötelező program, Handy Clock néven.

Feltelepítettem, E50-re és egyszerűen nem tudom elindítani, a telepítések közé nem került be az iconja. Nincsen valami ötleted mit lehetne kezdeni vele?

Nem a telepítések közzé települ, hanem simán a menübe. Létrehoz egy külön mappát Handy néven , abban fogod megtalálni. Persze innen bárhova áthelyezhető , a mappát amit létrehozott utólag törölhető.


szer. máj. 14, 2008 16:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
reddoors írta:
Ismét egy kötelező program, Handy Clock néven.

Feltelepítettem, E50-re és egyszerűen nem tudom elindítani, a telepítések közé nem került be az iconja. Nincsen valami ötleted mit lehetne kezdeni vele?


szer. máj. 14, 2008 15:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
A sok unalmas program után egy klasszikus ingyenes játék, igényes grafikával. :D :D :D

Szerintem mindenki jól ismeri. Az összes kijelző felbontásra letölthető. Nem vagyok nagy gamer de ezzel szívesen játszok, a mai napig.
http://www.elementsgames.com/stris2/downloads.php

Kép


kedd máj. 13, 2008 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Remind Me

Ez az alkalmazás emlékeztet minket az elmulasztott sms,mms,email,hang üzenetekre és hívásokra. Be lehet állítani, milyen időközönként figyelmeztessen, milyen hanggal. Profilokhoz is külön szabályozhatjuk. Addig csipog, míg meg nem néztük a nem fogadott hívásokat, kapott üzeneteket. Az E szériás telefonokon általában alapban beállítható hasonló figyelmeztetés, mégpedig ,hogy fénnyel jelezze az ilyen elmulasztott eseményeket de mivel nem mindig van úgymond szem előtt a telefon ez a program tökéletesen kiegészíti ezt a beépített funkciót. Autostart alkalmazás, indul a telefon bekapcsolásával egyidejűleg.
(az egyik mellékelt fájlt szignózni kell )

http://data.hu/get/262758/Remind_Me_v3. ... 1.rar.html

Kép


hétf. máj. 12, 2008 6:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Lalamper írta:
Látom nem hekkeltél még WLAN-t... :):):):):) Egy minimálisan növeli
a biztonságot

Igen, a wlan hack kimaradt az eddigi pályafutásomból. :D :D :D Nem volt rá szükségem. :)


vas. máj. 11, 2008 11:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Látom nem hekkeltél még WLAN-t... :):):):):) Egy minimálisan növeli
a biztonságot


vas. máj. 11, 2008 11:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Ha arra gondolsz ,hogy betölti a HandyWi kezdőlapot akkor ez sajnos ilyen. Gondolom ez reklám az ingyen program miatt. A másik észrevételedre sem nagyon van megoldás. Nem kell rejtetté tenni a hálózatot. :?


vas. máj. 11, 2008 10:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
HandyWi kérdés:

Nem lehet ebből az átkozott programból "kiszedni", hogy ne indítson
nekem böngészőt, miután kapcsolódok? Mert például én voipozni
szeretnék, de unom, hogy mindig ki kell lépnem a böngészőből
elötte.

Másrészt: Nekem itthon rejtett SSID van, azaz "nem látszik" a hálózat.. (alap juzereknek ugyebár). A kapcsolat el van mentve.
Szal, ha pl. elindítom a webböngészőt, vagy bármi progit ami kapcsolódni
akar a hálózatra, akkor bejön hogy válasszak kapcsolódási pontot és
ott megjelenik az én rejtett hálózatom (persze hatótávolságban vagyok..)
Azaz felismeri, hogy van egy rejtett WLAN, ami már ismert.
Kapcsizok és minden ****.

Ellenben a HandyWi nem jeleníti meg, max annyit, hogy Hidden WLAN.
Azaz nem jön rá, hogy ismerős rejtett hálóról van szó..

Van valakinek megoldása?


vas. máj. 11, 2008 10:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 28, 2008 9:34
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szuper a progi, pont ilyenre gondoltam, köszi!

A pittyegés kérdését árnyalja, hogy minden esetben, amikor a cselekmény súlya nagyobb a rögzítés okán létrejövő személyiségi jogsértésnél, olyankor utóbbi hatályát veszíti, előbbi meg hatályba lép. Amúgy amíg nem használom fel, addig csupán jelentéktelen szabálysértés, de ha felhasználom, az már hírnévrontás, rágalmazás, stb.

SZERINTEM :)


vas. máj. 11, 2008 10:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
reddoors írta:
KrE írta:
csocso_x írta:
X-plore nagyon klassz, köszi a linket. Azt esetleg tudjátok, hogyan tudom módosítani a Z meghajtón (ROM?) lévő fájlokat? Nagyon idegesítő a pittyegés a beszélgetés rögzítése közben. :) Másik kérdésem, hogy ha nem tudom módosítani, akkor melyiket másoljam át, ha a hívólistámat szeretném archiválni? Csak 60 napot őriz meg :(
Köszi...

Létezik exportáló program, de mivel jóideje nincs S60-as telóm, fejből nem tudom a nevét. Keress rá guglival. Félmegoldás, mert csak arra jó, hogy kimentsd PC-re.


Kis keresgélés után találtam egy ilyen programot, ami erre a célra szolgál. Ingyenes program, telepítéskor vissza kell állítani a telefon dátumát kb. 2007.05.10-re. Egy általad kijelölt könyvtárba menti a híváslistát egy .csv fájlba.
http://data.hu/get/260220/LogExport_v1. ... 3.zip.html

Igen, erre gondoltam. Hogy nem jutott eszembe a neve, pedig elég egyértelmű és beszédes. :lol:
Utólag a gépen a csv fájl viszonylag kezelhető lesz, de a telefonra visszatenni már nem lehet. Ezért archiválásra jó csak, de ennél jobb megoldás S60-ra nem létezik (legalábbis én nem tudok róla).


vas. máj. 11, 2008 9:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
KrE írta:
csocso_x írta:
X-plore nagyon klassz, köszi a linket. Azt esetleg tudjátok, hogyan tudom módosítani a Z meghajtón (ROM?) lévő fájlokat? Nagyon idegesítő a pittyegés a beszélgetés rögzítése közben. :) Másik kérdésem, hogy ha nem tudom módosítani, akkor melyiket másoljam át, ha a hívólistámat szeretném archiválni? Csak 60 napot őriz meg :(
Köszi...

Létezik exportáló program, de mivel jóideje nincs S60-as telóm, fejből nem tudom a nevét. Keress rá guglival. Félmegoldás, mert csak arra jó, hogy kimentsd PC-re.


Kis keresgélés után találtam egy ilyen programot, ami erre a célra szolgál. Ingyenes program, telepítéskor vissza kell állítani a telefon dátumát kb. 2007.05.10-re. Egy általad kijelölt könyvtárba menti a híváslistát egy .csv fájlba.
http://data.hu/get/260220/LogExport_v1. ... 3.zip.html

Kép


szomb. máj. 10, 2008 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
csocso_x írta:
X-plore nagyon klassz, köszi a linket. Azt esetleg tudjátok, hogyan tudom módosítani a Z meghajtón (ROM?) lévő fájlokat? Nagyon idegesítő a pittyegés a beszélgetés rögzítése közben. :) Másik kérdésem, hogy ha nem tudom módosítani, akkor melyiket másoljam át, ha a hívólistámat szeretném archiválni? Csak 60 napot őriz meg :(
Köszi...

Létezik exportáló program, de mivel jóideje nincs S60-as telóm, fejből nem tudom a nevét. Keress rá guglival. Félmegoldás, mert csak arra jó, hogy kimentsd PC-re.


szomb. máj. 10, 2008 18:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
csocso_x írta:
X-plore nagyon klassz, köszi a linket. Azt esetleg tudjátok, hogyan tudom módosítani a Z meghajtón (ROM?) lévő fájlokat? Nagyon idegesítő a pittyegés a beszélgetés rögzítése közben. :) Másik kérdésem, hogy ha nem tudom módosítani, akkor melyiket másoljam át, ha a hívólistámat szeretném archiválni? Csak 60 napot őriz meg :(
Köszi...

A ROM fájlokat sehogy nem tudod módosítani, és nem is ajánlanám ,hogy ezzel próbálkozz. A pityegést figyelmeztetés céljából lehet hallani ,amit különben jogszabály ír elő . Mégpedig azért ,hogy a fél akinek a hívását rögzíted tudomást szerezzen róla. Sajnos én programot sem tudok amivel ezt a figyelmeztető hangot ki lehetne kerülni. Sok programhoz odaírják , hogy elvileg jelzőhang nélkül rögzít sőt egyes programok a menüben is tartalmazzák a bip hang kikapcsolását ,amit ha megteszel egyszerűen nem rögzít semmit. A híváslista alapban egy hónap időtartamú. Egyes alkalmazásokkal ahogy te is írtad ez az időtartam megduplázható. Azt nem igazán értem, hogy miért kéne ezt a listát évekre megőrizni azt meg főleg nem ,hogy minek ezt menteni. Szerintem még 1hónap után is áttekinthetetlen. :?


szomb. máj. 10, 2008 18:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 28, 2008 9:34
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
X-plore nagyon klassz, köszi a linket. Azt esetleg tudjátok, hogyan tudom módosítani a Z meghajtón (ROM?) lévő fájlokat? Nagyon idegesítő a pittyegés a beszélgetés rögzítése közben. :) Másik kérdésem, hogy ha nem tudom módosítani, akkor melyiket másoljam át, ha a hívólistámat szeretném archiválni? Csak 60 napot őriz meg :(
Köszi...


szomb. máj. 10, 2008 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
AfterCall.

Sokoldalú híváskezelő program, kibővített hívólista kezeléssel . A bejövő hívásról részletes adatokat jelenít meg , küldhetünk közvetlenül sms-t ,mms-t a telefonszámokat rendelhetünk a névjegyzékben szereplő nevekhez. A program rendelkezik autostart funkcióval. Szignózni kell.
http://data.hu/get/258737/AfterCall.v1.0.rar.html

Kép


szomb. máj. 10, 2008 8:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
A POWERBOOT nevű programmal olyan alkalmazásokat indíthatunk el a telefon bekapcsolásával egyidejűleg, amelyek nem rendelkeznek autostart funkcióval. Ha több ilyen programot is használunk ,nagyon megkönnyítheti a tennivalónkat, megkímélve bennünket ezeknek a programoknak az egyenkénti indításától. Példaként megemlítem az előzőekben már bemutatott FSCaller szignózott verzióját, amelyik ugye minden telefon indítás után külön indítást igényel. A POWERBOOT segítségével ez magától megtörténik, hiszen ezt a feladatot a program végzi.

Telepítéskor elképzelhető, hogy egyes telefonok esetében vissza kell állítani a dátumot korábbi időpontra. Ez, a lassan egy éves ingyenes program még mindig egyedülálló ilyen téren , nem sok vetélytársa akad.

Ha már az FSCaller-t hoztam fel példának megemlíteném az újabb verziót, ami a napokban jelent meg. Itt már a szignózott verzióban is be van építve az autostart funkció , ami kiválóan működik viszont egyéb funkciókban nagyon bugos (E51) pl. nem lehet feloldani a billentyűzárat bejövő üzenetnél csak ha kilépünk a programból, néha nem jeleníti meg a képet, a megjelenített kép nagyon pixeles). Az előző 2.04-es verzió tökéletesen működik.

http://data.hu/get/257615/PowerBoot_S60 ... 0.zip.html

Kép


pén. máj. 09, 2008 17:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Hi john30 !

Igen ismerem a VibrateCall programot. Köszi ,hogy írtál róla pár sort. Innen akár le is töltheted .A programot szignózni kell . A szignó után a csatolt .txt-t olvasd el. :wink:
http://data.hu/get/256390/VibrateCall.v ... d.zip.html


pén. máj. 09, 2008 4:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
reddoors írta:
Köszi az észrevételt, legalább van egy kis mozgás a fórumban. Nem csak arra az időre mikor "szopogatom a zsírkrétámat”. Ahogy a kolléga fogalmazott. :D :D :D Melyik módszerrel sikerült szignóznod?

Az általad említett symbiansigned oldalan, szinte percek alatt. Mégegyszer köszi!


pén. máj. 09, 2008 0:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
redoors: szeretnék kérdezi valamit!

A "másik" nagy fórumban is már megkérdeztem, de ott nem kaptam választ, szerintem Te tudsz segíteni...

Ajánlom mindenki figyelmébe a
http://vibratecall.com
honlapot (nem csak a VibrateCall progi vann ott :!: )

Szóval, a VibrateCall egy "must have" program, azt tudja, hogy tárcsázáskor 1-10 erősség között állítható folyamatos rezgés van addig, amíg a hívott fél fel nem veszi a telefonját. Ergo - addig nem kell a fülünknél tartani/kihangosítani a készüléket,míg a hívott fél fel nem veszi. Hát, ennyit tud, de ez "Autostart"-ra van állítva...

A signózott verzió installálása után egy idő után ez az üzenet jött:
"This trial version is limited to 30 calls. Status:0 calls left, Activate?"

"Register Code (8 digits): "

Szóval, csak 30 próba van, azután kér aktiváló-kulcsot.


Innen hiányzik egy rész.
Gyorsan abba kéne hagyni, mert nem kéne, hogy bezárják a fórumot!

Köszönettel: Macika


csüt. máj. 08, 2008 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
csab2 írta:
Hátha érdekel valakit:
A PhoNetInfo is mutatja a cella azonosítóját, csak én nem vettem észre.
A CellTrack viszont tud egy érdekes dolgot: adott cellához el lehet menteni egy képet, és azt mutatja is.

Köszi az észrevételt, legalább van egy kis mozgás a fórumban. Nem csak arra az időre mikor "szopogatom a zsírkrétámat”. Ahogy a kolléga fogalmazott. :D :D :D Melyik módszerrel sikerült szignóznod?


csüt. máj. 08, 2008 19:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
csab2 írta:
Hátha érdekel valakit:
A PhoNetInfo is mutatja a cella azonosítóját, csak én nem vettem észre.
A CellTrack viszont tud egy érdekes dolgot: adott cellához el lehet menteni egy képet.


csüt. máj. 08, 2008 18:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Hátha érdekel valakit:
A PhoNetInfo is mutatja a cella azonosítóját, csak én nem vettem észre.
A CellTrack viszont tud egy érdekes dolgot: adott cellához el lehet menteni egy képet, és azt mutatja is.


csüt. máj. 08, 2008 18:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Az előzőekben bemutatott két fájlkezelő után mindenképpen meg kell említeni egy szintén kiváló fájlkezelőt, Y-Browser néven. Aki úgymond "klasszikus"használatra szeretne egy ingyenes fájlkezelőt és a magyar nyelv is fő szempont, annak ez a legmegfelelőbb választás. Én személy szerint pár évvel ezelőtt csak ezt használtam.

A gyártó egyedi módon szerkesztette, mégpedig írt egy alap fájlkezelő programot ( ami megközelítőleg a gyári tudásával egyenlő) és ez alá igény és használati szokások szerint különböző kiegészítő funkciókat, amelyek plug-in formájában egyenként telepíthetőek.

Négy fontos plug-in van, mindegyiket felrakva egy sokoldalú fájlkezelőt kapunk.

Y-Browser version 088(2) (az alap fájlkezelő program)

Y-Browser BtObex sender plug-in (adatátvitel, bluetooth és üzenetküldés)

Y-Browser Mail folders plug-in (üzenetkezelés, főleg bluetooth kapcsolaton keresztül kapott fájlok)

Y-Browser Text Viewer plug-in (szöveges fájlok megjelenítése és kezelése )

Y-Browser Zip plug-in (.zip állományok kezelése, kibontása, szerkesztése)


Extra funkcióként még ikon csomag is telepíthető ---Additional icon packs for Y-Browser----

A rendszerfájlokat alapból nem jeleníti meg, ami elvileg logikus, mert amúgy sem tudnánk hozzáférni, szerkeszteni, viszont, ha a telefonunkon telepítve van az ALL FILES hozzáféréshez szükséges alkalmazások, aktiválás után az összes rejtett fájl, mappa megjelenik és szerkeszthetővé válik (képen látható módon).


A program innen letölthető: http://www.drjukka.com/YBrowser.html

Ezzel a programmal bezárólag, véleményem szerint be lett mutatva a jelenleg legtöbbet nyújtó három fájlkezelő program, mindenki megtalálhatja az igényének megfelelőt.


Kép
Kép


csüt. máj. 08, 2008 15:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
csab2 írta:
csab2 írta:
reddoors írta:
csab2 írta:
Valaki nem tud olyan progit, ami mutatja, hogy a teló éppen melyik cellát/tornyot használja? Bíztam benne, hogy a PhoNetInfo tud ilyent, de nem. :(

A program ingyenes, szignózni kell. Elvileg a symbiansigned is ellátja szignóval.
http://data.hu/get/250064/CellTrack91_v1.0.5.zip.html

Köszi! Megnézem.

Sikerült, köszönöm! Te használod ezt a progit?

Nagyon szívesen. Jelenleg nem használom a programot.


szer. máj. 07, 2008 17:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
csab2 írta:
reddoors írta:
csab2 írta:
Valaki nem tud olyan progit, ami mutatja, hogy a teló éppen melyik cellát/tornyot használja? Bíztam benne, hogy a PhoNetInfo tud ilyent, de nem. :(

A program ingyenes, szignózni kell. Elvileg a symbiansigned is ellátja szignóval.
http://data.hu/get/250064/CellTrack91_v1.0.5.zip.html

Köszi! Megnézem.

Sikerült, köszönöm! Te használod ezt a progit?


kedd máj. 06, 2008 22:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Ismét egy kötelező program, Handy Clock néven. Magyar nyelvű , számtalan extra funkcióval. Világóra, naptár, ébresztő(kikapcsolt állapotban nem ébreszt) ,időzítő,stopper stb. Képernyővédővel is rendelkezik, amit a TÉMÁK- Energiatakarékos mód menüpont alatt tudjuk beállítani. Prémium program.
http://data.hu/get/250349/Handy_Clock_v ... 3.rar.html

Kép


kedd máj. 06, 2008 16:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
reddoors írta:
csab2 írta:
Valaki nem tud olyan progit, ami mutatja, hogy a teló éppen melyik cellát/tornyot használja? Bíztam benne, hogy a PhoNetInfo tud ilyent, de nem. :(

A program ingyenes, szignózni kell. Elvileg a symbiansigned is ellátja szignóval.
http://data.hu/get/250064/CellTrack91_v1.0.5.zip.html
Köszi! Megnézem.


kedd máj. 06, 2008 16:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
csab2 írta:
Valaki nem tud olyan progit, ami mutatja, hogy a teló éppen melyik cellát/tornyot használja? Bíztam benne, hogy a PhoNetInfo tud ilyent, de nem. :(

A program ingyenes, szignózni kell. Elvileg a symbiansigned is ellátja szignóval.
http://data.hu/get/250064/CellTrack91_v1.0.5.zip.html

Kép


kedd máj. 06, 2008 14:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Valaki nem tud olyan progit, ami mutatja, hogy a teló éppen melyik cellát/tornyot használja? Bíztam benne, hogy a PhoNetInfo tud ilyent, de nem. :(


kedd máj. 06, 2008 14:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 140
Hozzászólás Szignozás a telefonon - Mobil Signer
Fel szeretném hívni a nagyérdemű figyelmét a Mobil Signer nevű alkalmazásra.
A programot feltelepitve a telefonra (es .cer és .key fileok birtokban - szemelyes tapasztalat, hogy a kinai forumos moka tokeletesen mukodik) a keszuleken vegezhetjuk a szingalasi procedurat, azaz nincs szukseg a szamitogepre.
Ez kulonosen hasznos lehet windows nelkul elo felhasznaloknak. (En meg nem talaltam linuxon futo szignalo progit, es csak ezert meg nem akartam win-t tenni a gepre - igy jutottam el ehhez az egyszeru lehetoseghez).

A link ahol a programot megtalaljatok:
http://www.symbian-freak.com/news/007/1 ... eeware.htm

Hasznalata telejesen egyszeru.
Betallozod a szignalando .sis filet és a .cer, .key fajlokat. Az opcioknal pedig egy Sign-et nyomsz es mar letre is jon a szignalt, talapitheto .sisx allomany.


kedd máj. 06, 2008 13:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6369 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség