Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 19:03



Hozzászólás a témához  [ 5919 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 119  Következő
Nokia 3650 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Akoska írta:
A korai Symbianos telók tipikus hibája.

Flasherbox-szal helyrehozható, ezzel sajnos el kell ballagnod egy szakemberhez...
És hát lehetőleg keddel bezárólag, mert utána 12 napig nincs rendelés. :)


szomb. máj. 10, 2008 21:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A korai Symbianos telók tipikus hibája.

Flasherbox-szal helyrehozható, ezzel sajnos el kell ballagnod egy szakemberhez...


szomb. máj. 10, 2008 13:41
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 10, 2008 6:37
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Csáó. Nekem olyan problémám lenne, hogy kajak tiszta joh vlt telóm meg minden ( Nokia 3650) és mostanába meg csinál ilyen system error-kat , meg amit most csinál azaz h bekapcsol megjelenik a NOKIA felirat eltünik...és akk ezt még 4x megcsinálja....magyarul szólva nemtom bekapcsolni telomat sehogy...mert utána meg kikapcsol "system erroral" v rendeszrehiba eccer angol eccer magyar szal jah...vki segítsn nekem légyszí. előre is kösz. :(


szomb. máj. 10, 2008 6:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
... ráadásul az 12345 kód is bejött ;-))) Sikerült a hívásidő-számláót stb. törölnöm.

Üdv!


vas. okt. 21, 2007 21:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
vasti írta:
Ma be kellett mennem melózni mégis, az ottani gépemen sikerült szinkronizálnom a telefonkönyvet. Köszönöm mégegyszer a segítségedet!


Nagyon szívesen! :D Örülök, hogy sikerült az, amit akartál.


vas. okt. 21, 2007 19:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Macika írta:
Pedig van benne egy eyepiece speaker és egy handsfree speaker.

Olyan egy kupacból szól minden, hogy azt hittem, ugyanaz a hangszóró ;-)

Amúgy teljesen felhagosítva használom, mert ha lejjebb veszem, nem lehet hallani a beszélgetést... Ez normális ennél a telefonnál? Vagy az én hallásom romlik?! ;-)) Azt nem hiszem, mert a többi telefonom hangerejével nincs bajom...

Üdv!


vas. okt. 21, 2007 19:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
vasti írta:
Ma be kellett mennem melózni mégis, az ottani gépemen sikerült szinkronizálnom a telefonkönyvet. Köszönöm mégegyszer a segítségedet!

Amúgy érdekes készülék ez... Lassú nagyon szerintem a szoftvere, halk a hangszórója (ez mondjuk lehet egyedi jelenség is), meg érdekes, hogy egy ilyen "komoly" készülékben nincs külön hagszóró a csengőhangoknak...

Üdv!
Pedig van benne egy eyepiece speaker és egy handsfree speaker.


vas. okt. 21, 2007 19:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Ma be kellett mennem melózni mégis, az ottani gépemen sikerült szinkronizálnom a telefonkönyvet. Köszönöm mégegyszer a segítségedet!

Amúgy érdekes készülék ez... Lassú nagyon szerintem a szoftvere, halk a hangszórója (ez mondjuk lehet egyedi jelenség is), meg érdekes, hogy egy ilyen "komoly" készülékben nincs külön hagszóró a csengőhangoknak...

Üdv!


vas. okt. 21, 2007 18:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Czumy írta:
Nokia 3650-hez a saját verziója való, ami a PC Suite 3.0 névre hallgat


B*sszus, pedig kerestem ;-)) Nekem a 6.84 letöltési linkje jött be.
Itthon nincs windows sem, meg infra port sem, úgyhogy majd csak szerdán tudom kipróbálni.

Köszönöm a segítséget. Üdv!


szomb. okt. 20, 2007 18:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
vasti írta:
A másik telómról lementettem a telefonszámokat, de ezt nem látja a PC Suite :-(( Melyik verzióval kellene működnie? 6.6x-es volt a gépen, az nem látta. Feltettem a 6.84-et, az sem :-(( A telefont látja infrán a gép amúgy "természetesen".


A 'Google' mindenki jóbarátja! :)

Amit találtam:
Nokia 3650-hez a saját verziója való, ami a PC Suite 3.0 névre hallgat, letöltés itt: http://europe.nokia.com/A4143698 (a 'Select Language' menüben válaszd ki a magyar nyelvet, ha az elérhető még).

vasti írta:
Ja! Nem tud magyarul... Kb mennyi pénzt szoktak elkérni egy "magyarításért"?


A "magyarítás" azt hiszem SW frissítést fog jelenteni a Te esetedben... Akoska, Macika, vagy valamelyik régi motoros fog tudni segíteni neked.

vasti írta:
Amikor pl. "resetelni" akarom, kér egy kódot. Amit persze nem tudok :-( Az eddigi telefonjaimon a default 0000 volt, ennél mi?


Ezt próbáld meg, hátha jó lesz :arrow: 12345


szomb. okt. 20, 2007 17:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
... még egy kérdés.

Amikor pl. "resetelni" akarom, kér egy kódot. Amit persze nem tudok :-( Az eddigi telefonjaimon a default 0000 volt, ennél mi?

Üdv!


szomb. okt. 20, 2007 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szereztem egy 3650-et ;-))) Gondoltam használom egy kicsit, ha már megvan, elvégre elérkezett a nagykabátos évszak, annak a zsebében meg elfér ;-)))

A másik telómról lementettem a telefonszámokat, de ezt nem látja a PC Suite :-(( Melyik verzióval kellene működnie? 6.6x-es volt a gépen, az nem látta. Feltettem a 6.84-et, az sem :-(( A telefont látja infrán a gép amúgy "természetesen".

Ja! Nem tud magyarul... Kb mennyi pénzt szoktak elkérni egy "magyarításért"?

Üdv!


szomb. okt. 20, 2007 16:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Így van, a 4 gombos Format az OS7-es S60-ba került bele (6600-tól)


hétf. szept. 24, 2007 22:45
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Ráadásul 3650-nél MÉG épp nem működött ez a fajta módszer, ha jól tudom, a 6600-nál lehetett először 4 gombbal formázni.

3650-nél még teljes gyári alapállapotba resetelte a telót a *#7370#, kérte utána a városnevet.


hétf. szept. 24, 2007 22:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
E hónap 8-án ünnepeltük az idézett hozzászólás 2 és feledik évfordulóját.

Aranyos vagy, hogy válaszolsz neki, de a címzettet már nem biztos, hogy eléri.


hétf. szept. 24, 2007 22:05
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 24, 2007 18:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia 3650
kiflis írta:
Bocs, kéne egy kis segítség! Hogyan tudnám reset-elni a telo belső memóriáját?
Olvastam, hogy többeknek is volt gondja, hogy a memória indokolatlanul
megtelt. Nekem sem sikerül lenulláznom a telo belső memóriáját!
Visszaállítottam a gyári alapbeállitásokat, amit lehetett töröltem és
ennek ellenére nem tudtam rátölteni infrán keresztül az Oxygen
progiban tárolt neveimet és számaimat, mert igen hamar memóriáért
sikitott a 3650-es. Milyen fájlkezelővel tisztitsam meg? Hol jutok
ilyenhez?

Kösz előre is


Kapcsold ki a telefont, utána kapcsold be úgy hogy közben lenyomva tartod a hívás(zöld telefon), a 3-as és a *(csillag) gombokat. ha jól csináltad a telefon leformatálja magát.


hétf. szept. 24, 2007 18:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás 
Köszi a tippet :)
Ilyesmire gondoltam én is. Gugliztam is, de nem sok érdembeli találatot kaptam, sajnos.
Én úgy jártam, hogy a telefon már az új gazdájánál volt, mikor kiderült, hogy a formázás(ok) ellenére megmaradtak az adataim rajta. Még jó, hogy az illető régi haver, meg informatikus (a jobb fajtából; nem is ilyed meg az ismeretlentől, meg szeret is bütykölgetni ilyesmivel)

Köszi mégegyszer!

a


pén. márc. 31, 2006 8:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 293
Hozzászólás 
Volt nekem is. Még garis volt, be adtam szervizbe visszakaptam. Ugyan ilyen maradt :) Ha jol emlékszem Maciék azt mondták, user-area formázásal orvosolható.
Ha filemanager-el letorolosz a C:-röl amit lehet, köv. inditásnál visszaáll eredetibe. Egy-két hasznélt file-t nem enged csak törlni, mint pl. a telefonkony, de ezek a saját alkalmazásukból törölhetöek. Én igy csináltam a gyári formázást, aztán eladtam.


pén. márc. 31, 2006 7:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás 
Mitől lehet az, hogy a telefont nem tudom leformázni?
Látszólag megcsinálja, de minden rajta marad. :(
*#7370* is volt, ekkor tényleg semmi sem történt (bocsánat, de igen: visszaállította gyárira a bizt. kódot), illetve a *#7780# volt a másik, ekkor a beállítások (háttérkép, billentyűhang...) visszaállt gyárira, de az adatok/programok megmaradtak...

Van alaki, aki látott már ilyet?

Ha igen, hogy lehet ezen az állapoton segíteni??

köszi


a


csüt. márc. 30, 2006 20:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 15, 2006 16:16
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok! szeretnek venni nokia 3650-t. segitsegeteket kerem,h. megeri e ilyen telot venni. vagy 3660??? hallottam h. nincs nagy kulünbseg a kijelzok között. de fényképet ugyanolyat csinal?
elore is kösz..


vas. jan. 15, 2006 16:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Scream írta:
Ami miatt érdekelt hogy elő lehetne e csalni a benne rejlő tartalékokat mint pl a kijelző színmélység! :D
Csakhogy nincsenek ilyen "benne rejlő tartalék"-ok.


pén. jan. 13, 2006 20:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 04, 2006 9:17
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Billentyűzeten azért nem gondolkodtam el egyáltalán, mert gondolom itt is csak scan kódot küld az oprendszernek mint a számítógépeknél!

Ami miatt érdekelt hogy elő lehetne e csalni a benne rejlő tartalékokat mint pl a kijelző színmélység! :D

Akoska írta:
Bocsi, hogy én válaszolok.

Ilyen trükköt NEM lehet megcsinálni a 3650-el. Sokan megpróbálták, egy halott telefon a vége, ráadásul ha visszaflasheled 3650-re, annak nem lesz térereje (ez végső soron javítható).
Ha a kijelző működne is (NEM működik sajna), billentyűzetet akkor is kéne cserélned, mert az sem egyforma.

A hasonló külső nagyobb eltéréseket takar...


pén. jan. 13, 2006 19:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Bocsi, hogy én válaszolok.

Ilyen trükköt NEM lehet megcsinálni a 3650-el. Sokan megpróbálták, egy halott telefon a vége, ráadásul ha visszaflasheled 3650-re, annak nem lesz térereje (ez végső soron javítható).
Ha a kijelző működne is (NEM működik sajna), billentyűzetet akkor is kéne cserélned, mert az sem egyforma.

A hasonló külső nagyobb eltéréseket takar...


pén. jan. 13, 2006 17:55
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 04, 2006 9:17
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Macika!

Láttam több alkatrész boltban, hogy a 3650 és a 3660 kijelzője egy és ugyan az! Akkor ezek szerint csak szoftveresen nem kezeli a 65k-s kijelzőt! Van lehetőség rá, hogy egy 3650re egy 3660as firmware-t rakjál? :o

Ha nem, akkor miben tér még el a két telefon, ami miatt nem lehetséges?


pén. jan. 13, 2006 17:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Scream írta:
Ha vki tud egy helyet ahol tudok ilyeneket venni, esetleg egy bontót.
Speedshopnál nincsenek most ezek, anno a mikrofont ott vettem. Meg amikor haver összetörte véletlen a 6610esében a kijelzőt, azt is ott vettem neki.
Csak a gyorsbolt marad...


szer. jan. 04, 2006 16:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 04, 2006 9:17
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Macika írta:
Scream írta:
Hi! Segítségetek szeretném kérni!

Én "kis" 3650-esem sok mindent kibírt már (2 éve használom), az ember nem is gondolná, az első ránézésre törékeny telefon mit túl nem tud élni. :D

Viszont egyszer sikerült véletlen beleejtenem a kutyaitatóba, az eredmény: mikrofon csere, egy led kiégett, és nehezen veszi be a 6os gombot.

Az utolsó két probléma is könnyen orvosolható, ha lenne nektek, vagy tudnátok eladó használt/új jól működő billentyűzetpanelt az én "kis" 3650-esemhez!

Segítségeteket előre is köszönöm!


... vagy elhozod hozzám.
A kiégett LED-et csak akkor tudom pótolni, ha szerzel valahonnan egyet (nincs 'raktáron') :), a 6-ost az simán meg lehet csinálni pár pillanat alatt.
Sajnos arra számítanod kell, hogy ennél többel kötötte be a készülék, ha áram alatt volt, amikor a víz érte és nem szüntetted meg villámgyorsan az áramforrást benne. Ám ezek a hibák csak később - gyakran csak hónapok múlva - szoktak előjönni, akkor viszont bármilyen külső behatás nélkül.


Ledcsere megtörtént, de nem sikerült gyárival megegyező méretű és fényerejű ledet találnom, ezért ott egy kicsit kinyomja a billentyűzetet. :(

Ohh más hiba már szerintem nem fog előjönni. Már több mint fél éve volt ez a vízbeesés. :D ;)

Mostanság meg elhatároztam, hogy felújítom a telcsit, ha már két éve jól szolgál, ezért szeretnék hozzá egy új/jó állapotú használt billentyűpanelt (tehát a nyák amin a fehér fólia is van meg a ledek), és a fehér telefonvázat, amit nem lehet cserélni elő/hátlap cserekor.

Ha vki tud egy helyet ahol tudok ilyeneket venni, esetleg egy bontót.
Speedshopnál nincsenek most ezek, anno a mikrofont ott vettem. Meg amikor haver összetörte véletlen a 6610esében a kijelzőt, azt is ott vettem neki.


szer. jan. 04, 2006 13:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Scream írta:
Hi! Segítségetek szeretném kérni!

Én "kis" 3650-esem sok mindent kibírt már (2 éve használom), az ember nem is gondolná, az első ránézésre törékeny telefon mit túl nem tud élni. :D

Viszont egyszer sikerült véletlen beleejtenem a kutyaitatóba, az eredmény: mikrofon csere, egy led kiégett, és nehezen veszi be a 6os gombot.

Az utolsó két probléma is könnyen orvosolható, ha lenne nektek, vagy tudnátok eladó használt/új jól működő billentyűzetpanelt az én "kis" 3650-esemhez!

Segítségeteket előre is köszönöm!
... vagy elhozod hozzám.
A kiégett LED-et csak akkor tudom pótolni, ha szerzel valahonnan egyet (nincs 'raktáron') :), a 6-ost az simán meg lehet csinálni pár pillanat alatt.
Sajnos arra számítanod kell, hogy ennél többel kötötte be a készülék, ha áram alatt volt, amikor a víz érte és nem szüntetted meg villámgyorsan az áramforrást benne. Ám ezek a hibák csak később - gyakran csak hónapok múlva - szoktak előjönni, akkor viszont bármilyen külső behatás nélkül.


szer. jan. 04, 2006 10:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
www.mobiltelefonok.hu itt nézz szét esetleg...


szer. jan. 04, 2006 10:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 04, 2006 9:17
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hi! Segítségetek szeretném kérni!

Én "kis" 3650-esem sok mindent kibírt már (2 éve használom), az ember nem is gondolná, az első ránézésre törékeny telefon mit túl nem tud élni. :D

Viszont egyszer sikerült véletlen beleejtenem a kutyaitatóba, az eredmény: mikrofon csere, egy led kiégett, és nehezen veszi be a 6os gombot.

Az utolsó két probléma is könnyen orvosolható, ha lenne nektek, vagy tudnátok eladó használt/új jól működő billentyűzetpanelt az én "kis" 3650-esemhez!

Segítségeteket előre is köszönöm!


szer. jan. 04, 2006 9:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 14, 2005 13:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Kösz a segítséget, aksicserére gondoltam én is de ez a Sim-kártya lejárás új. Egyébként pont most telt le a 2 éves szerződés a Vodafone-nál.


szer. dec. 14, 2005 21:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 512
Tartózkodási hely: biztos helyen...
Hozzászólás 
hát az első kérdésedre a válasz, hogy lejárt a sim kártyád-> irány a szolgáltató. a másodikra pedig valszeg új akksi 8)


szer. dec. 14, 2005 19:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 14, 2005 13:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!
2 éve van egy 3650-em és most jött ki rajta egy problem, hogy "Sim card registration failed" szöveget ír ki, de a telefon müxik, mintha mi sem történt volna. + még van egy olyan hiba is hogy hívás közbe lemerül, pedig max, vagy ahoz közeli töltöttséget mutat.
Mitévő legyek?


szer. dec. 14, 2005 13:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás 
Megvan, feltöltődött az akku, most még rajta hagyom kicsit (mondjuk holnap délig :) ) a töltőn, hátha jót tesz neki.
Köszi mégegyszer a segítséget mindenkinek!

aspirin


szomb. nov. 05, 2005 18:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Persze, tökéletes nem lesz, de talán a "használható" kategóriát el lehet érni ilyen módon.


Ebben bízok én is! Ha semmi sem jön közbe, szerdán nekifutok!
Köszi a tippet mégeccer!

A


vas. okt. 30, 2005 20:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás 
Macika írta:
Bááár, hogy hozzátegyek én is valamit, a Li-Ion akksinak a legnagyobb (szinte egyetlen) ellensége a mélykisülés.


Igen, sajnos ezzel tisztában vagyok. (csak feledékeny kicsit... :) )

Macika írta:
Jelen esetben alighanem erről van szó, tehát nagy eséllyel indulsz egy 'végleg döglött akksival való legnagyobb küzdő' címért. :(
De azért én szorítok Neked. Na meg főleg az akksinak. :)


Mind a ketten köszönjük! :D

a


vas. okt. 30, 2005 20:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 30, 2005 12:12
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Torx6
Oksa szoval egy specko csav huzo, és az egészet szét kell szednem. Azon filoztam hogy akkor nem egyszerűbb, ha beadom mobil service-be és megmondom, hogy akkor pucoljatok ki? Vagy olcsobb ha veszek egy ezresért egy ilyen csav huzot? Nehéz szétdszedni? Mindenhol csak csavar, vagy pattintos rész is? Kezdő vagyok még, félek hozzányulni...


vas. okt. 30, 2005 14:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Cam kox
fulee9999 írta:
Halee!

Az volna a gondom hogy a kamera és a kis kamerát takaro üveglap vagy mi közé bement a kosz, és nem tom hogy hogyan lehetne kiszedni azt a kis üveglapot. Szoval aki tudja hogy hogyan lehet azt a kis lapot a kamera elől eltávolitani, az lécci irjon. Előre is köszi
Szét kell szedni a telót. Torx6 kell hozzá. Ha még nem csináltál olyat, akkor nagyon óvatosan csináld!


vas. okt. 30, 2005 13:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 30, 2005 12:12
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Cam kox
Halee!

Az volna a gondom hogy a kamera és a kis kamerát takaro üveglap vagy mi közé bement a kosz, és nem tom hogy hogyan lehetne kiszedni azt a kis üveglapot. Szoval aki tudja hogy hogyan lehet azt a kis lapot a kamera elől eltávolitani, az lécci irjon. Előre is köszi


vas. okt. 30, 2005 12:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Persze, tökéletes nem lesz, de talán a "használható" kategóriát el lehet érni ilyen módon.
Reméljük.


vas. okt. 30, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Persze, tökéletes nem lesz, de talán a "használható" kategóriát el lehet érni ilyen módon.


vas. okt. 30, 2005 11:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Persze, egyenáram, polaritáshelyesen, ha van műszered, addig menjen rá, amíg ~3,5 V-ot nem mérsz az akksin. Ekkor a teló érzékeli, hogy benne van az akksi (ezért nem indul el fullra lemerült akksinál a töltés) és elkezdi tölteni.
Bááár, hogy hozzátegyek én is valamit, a Li-Ion akksinak a legnagyobb (szinte egyetlen) ellensége a mélykisülés. Jelen esetben alighanem erről van szó, tehát nagy eséllyel indulsz egy 'végleg döglött akksival való legnagyobb küzdő' címért. :(
De azért én szorítok Neked. Na meg főleg az akksinak. :)


vas. okt. 30, 2005 11:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Persze, egyenáram, polaritáshelyesen, ha van műszered, addig menjen rá, amíg ~3,5 V-ot nem mérsz az akksin. Ekkor a teló érzékeli, hogy benne van az akksi (ezért nem indul el fullra lemerült akksinál a töltés) és elkezdi tölteni.


...értettem! :)
Megprószálom, aztán szólok, mi lett a móka vége... :)

köszi mindkettőtöknek:
asp


szomb. okt. 29, 2005 23:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Persze, egyenáram, polaritáshelyesen, ha van műszered, addig menjen rá, amíg ~3,5 V-ot nem mérsz az akksin. Ekkor a teló érzékeli, hogy benne van az akksi (ezért nem indul el fullra lemerült akksinál a töltés) és elkezdi tölteni.


szomb. okt. 29, 2005 17:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
...


Köszi a tippet, megpróbálom a jövő héten (akkor leszek erre alkalmas kütyü közelében.)
Egyenárammal kell?

a

edit:idézést kiszedtem, nem az köll ide mostan... :)


szomb. okt. 29, 2005 16:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás 
Macika írta:
Bár bevallom, nem nagyon hallottam még olyanról, hogy régebbi (még az NiCD korból datálódott) készülékekhez kiadtak volna Li-Ion akksit.


Annyira nem régi, ez az utolsó analóg telefonok egyike volt, az, aminek olyan 5110/6110 kinézete volt. Ha jól emléxek 440-es volt a típusszáma, ha nem, akkor nemtom.
Anyum jó rendesen elpakolta, pedig gyorsan le is akartam féynképezni azt a batár nagy Li-ion akksit... :)

Macika írta:
Azon egyszerű oknál fogva, mert LiIon akksik töltéséhez a készüléknek ismernie kell a Li-Ion akksi töltési algoritmusát.


Igen, tudom, emléxek rá, mekkora témázgatások mentek itt azidőtájt ezekről a dolgokról. :)

Macika írta:
Ami egy 5-6 évvel a Li-Ion akksi megjelenése előtt debütált készüléktől aligha elvárható.


Jááj! Most jutott eszembe: volt kettő is 60-as is, az elsőé lehetett a töltő, az volt olyan 2110 kinézetű... fűűű... de régen volt. Akkor még a csodájára jártunk, hogy milyen kicsi (= 2db féltégla), ha meg apum kicsit többet talált beszélni rajta, egy napig se bírta. (Céges volt! - nekünk magunktól nem tellett volna rá :))
Talán ez volt a 440-es, a másik, újabb, valami hatszázakárhányas lehetett...?
Én meg aszittem, a második telefoné az ACH-4e

...de ez itten offopic, úgyhogy lelövöm magam mára :)

Macika írta:
A 3310-es készüléknél jelentkezett először ez a probléma, bizonyos firmware-rel ellátott készülék még nem tudta tölteni (nem ismerte az algo-t) a belerakott Li-Ion akksit (használni viszont már tudta!), és valamelyiktől (már nem emlékszem, mikortól) pedig már tudta tölteni is.
Azóta minden készülék tudja fogadni is, tölteni is a Li-Iont, sőt jópár éve az összes akksi ilyen már, szerintem a mostaniakból meg már az Ni-MH és az NI-CD töltése marad ki. :)


:D

a


szomb. okt. 29, 2005 16:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
aspirin írta:
...

Ha nem megy másképp, küldj rá direktben (nem a telón keresztül!) néhány másodpercig 6V-ot, utána tedd be a telóba tölteni.


szomb. okt. 29, 2005 14:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
aspirin írta:
ui.: Juteszembe... atyám vett Li-ion akksit a régi telefonjához, azzal használta egy jó darabig. Igaz jó nagy batár volt a telefon hátán. Lehet, hogy kettő 3,7V-os cella volt benne?
Csak úgy tudom elképzelni.
Bár bevallom, nem nagyon hallottam még olyanról, hogy régebbi (még az NiCD korból datálódott) készülékekhez kiadtak volna Li-Ion akksit.
Azon egyszerű oknál fogva, mert LiIon akksik töltéséhez a készüléknek ismernie kell a Li-Ion akksi töltési algoritmusát. Ami egy 5-6 évvel a Li-Ion akksi megjelenése előtt debütált készüléktől aligha elvárható.

A 3310-es készüléknél jelentkezett először ez a probléma, bizonyos firmware-rel ellátott készülék még nem tudta tölteni (nem ismerte az algo-t) a belerakott Li-Ion akksit (használni viszont már tudta!), és valamelyiktől (már nem emlékszem, mikortól) pedig már tudta tölteni is.
Azóta minden készülék tudja fogadni is, tölteni is a Li-Iont, sőt jópár éve az összes akksi ilyen már, szerintem a mostaniakból meg már az Ni-MH és az NI-CD töltése marad ki. :)


szomb. okt. 29, 2005 13:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás 
Vaú, ezért szeretek ide járni már évek óta; 7 perc alatt választ kaptam, ráadásul olyantól, akinek el is hiszem... :wink:

Igen, valóban régi töltő, apám 440-es (ha jól emléxek a típusára; még analóg!!) Nokiájához volt.
Azt nem tudtam, hogy nem dugható az újabb telefonokba; mentségemre szolgáljon, hogy nem is próbáltam (az itteni választól tettem függővé...)
Az adatok alapján nyilvánvaló a halál lehetősége.
...kár érte... :(
Azért még rajta hagyom az eredeti töltőjén, hátha észhez tér, bár nem negyon hinném... :cry:

köszönöm

aspirin

ui.: Juteszembe... atyám vett Li-ion akksit a régi telefonjához, azzal használta egy jó darabig. Igaz jó nagy batár volt a telefon hátán. Lehet, hogy kettő 3,7V-os cella volt benne?


szomb. okt. 29, 2005 12:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
aspirin írta:
Helóbeló!
Régen jártam a topicban, most viszont lenne egy kérdésem.
Már lassan fél éve vettem új telegrácsot, a 3650-est egy darabig cipelgettem magammal másodtelefonnak, de másodtelefonnak nagy, (pláne, hogy a másik még nagyobb :D ), így ~ aug végén végleg leraktam.
...most meg tölteném (gondoltam bekapcsolom, bütykölök vele kicsit...), erre nem megy a töltés.
Tudom, jó rendesen kisült az akksi, viszont találtam egy ACH-4e töltőt itthon, ami kicsit talán meg tudná "lökni" a töltést.
(Átalam ismert specifikációik:
a 3650-es gyári töltője az ACP-12e, ami DC 5,7V/800 mA kimenettel bír.
Az ACH-4e meg kicsit nehezen kideríthető... Ráírva csak annyi output: 10W, máshol meg ezt találtam: output: 4,8V-10V, max 750 mA)

Ésakkor most a kérdés: rá merjem dugni a telefonra ezt a töltőt? Hátha a picit nagyobb áramerősséggel megindulna a töltés?
...vagy inkább ne, mert a telefon töltő elektronikáját kinyírhatja?

Az akksi nemrég még nagyon jó - volt... Vigyáztam rá, csak most toltam el, hogy nem foglalkoztam vele.
Ötletek? (Tudom, vegyek új akksit... :) - ezen kívül? :D)

köszi
aspirin
Az ACH-4e a 2110-es telefonhoz való töltő, ami 6V-os akksival rendelkezik. A 3650 pedig 3,7 V-os akksival. Gondolom ebből következik számodra is, hog yazonnal készülékhalál áll be!

Mellesleg a Nokia mérnökei bolondbiztossá tették, a régi töltő nem megy bele az új Nokiákba.


szomb. okt. 29, 2005 12:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás 
Helóbeló!
Régen jártam a topicban, most viszont lenne egy kérdésem.
Már lassan fél éve vettem új telegrácsot, a 3650-est egy darabig cipelgettem magammal másodtelefonnak, de másodtelefonnak nagy, (pláne, hogy a másik még nagyobb :D ), így ~ aug végén végleg leraktam.
...most meg tölteném (gondoltam bekapcsolom, bütykölök vele kicsit...), erre nem megy a töltés.
Tudom, jó rendesen kisült az akksi, viszont találtam egy ACH-4e töltőt itthon, ami kicsit talán meg tudná "lökni" a töltést.
(Átalam ismert specifikációik:
a 3650-es gyári töltője az ACP-12e, ami DC 5,7V/800 mA kimenettel bír.
Az ACH-4e meg kicsit nehezen kideríthető... Ráírva csak annyi output: 10W, máshol meg ezt találtam: output: 4,8V-10V, max 750 mA)

Ésakkor most a kérdés: rá merjem dugni a telefonra ezt a töltőt? Hátha a picit nagyobb áramerősséggel megindulna a töltés?
...vagy inkább ne, mert a telefon töltő elektronikáját kinyírhatja?

Az akksi nemrég még nagyon jó - volt... Vigyáztam rá, csak most toltam el, hogy nem foglalkoztam vele.
Ötletek? (Tudom, vegyek új akksit... :) - ezen kívül? :D)

köszi
aspirin


szomb. okt. 29, 2005 12:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5919 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 119  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség