Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 13, 2024 5:12



Hozzászólás a témához  [ 933 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő
Apple Iphone 3G(S) és 4 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S) és 4
Nem vagy vele egyedül.

Én is megveszek majdnem mindent, a letöltött dolgokat "try before buy" dolognak tekintem.
Ezzel együtt messze nem veszek meg mindent, amit kipróbáltam. Az akkor viszont uninstallálódik is.

De a jó hír tényleg az, hogy a Navigonnal van ingyenes, legális megoldás is.


pén. dec. 03, 2010 21:27
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S) és 4
Úgy látszik egyedül vagyok azzal a nézetemmel, hogy amelyik program tetszik azt meg is veszem. :(
A telefonomon minden szoftver jogtiszta (ingyenes vagy megvettem).


pén. dec. 03, 2010 13:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 13:49
Hozzászólások: 342
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S) és 4
Van alapból ingyenes is.
T-nél ott a Navigon, a Vodánál meg (állítólag) hamarosan érkezik az iGo. (Aztán majd kiderül persze).


csüt. dec. 02, 2010 19:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S) és 4
(A szintén 6 jegyű Galaxy S-ek, Desire-ek és egyéb drága mobilok 98%-án is krakkolt navi fut, ha jól sejtem. Az 500ezerből összerakott szupergamer PC-n is warez a Windows.)


csüt. dec. 02, 2010 18:54
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S) és 4
(Ha valakinek futja hatszámjegyű összegbe kerülő telefonra, 4200 Ft-os navira - iGO - már nem tellik...)


csüt. dec. 02, 2010 17:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S) és 4
Van egy csomó. iGO, Navigon, TomTom, Sygic, stb.

Csak meg kell találni a tört ipa fájlt és jailbreakelni kell a telefont (utóbbi már 4.2.1-re is van, igaz, csak tethered)


csüt. dec. 02, 2010 16:58
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S) és 4
Sziasztok!
a 4-es szifonra van/megoldható ingyenes navigáció(pl igo, vagy garmin, vagy valami..) ?


csüt. dec. 02, 2010 8:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
Kint a 4.2!!!


hétf. nov. 22, 2010 19:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
Megvan a 32-esem, végre!!!! Nagyon jó kis készülék, főleg a Samsung Touchwiz 2 felület után. Ma este 7 után jön az ITunesen hivatalosan az IOS 4.2.


hétf. nov. 22, 2010 18:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
siofok00 írta:
Tegnap az Arena-ban levő T shop-ban kaptak 32-es iphone4-eket és olyan is tud venni a készlet erejéig, aki nem listás.

Nocsak?
Csak nem telítődni kezd az iP4 piac? Akinek volt pénze rá, az már megvette?
Persze, a 32 GB-osat sokan drágállják, úgy gondolják, elég az a 16 GB.


vas. nov. 21, 2010 12:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
Tegnap az Arena-ban levő T shop-ban kaptak 32-es iphone4-eket és olyan is tud venni a készlet erejéig, aki nem listás.


vas. nov. 21, 2010 11:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
Az enyém igen. 10-en voltunk 32-esre a listán abban az üzletben ahol rendeltem. Most kaptak 7 db-ot, én voltam az 5. a listán. A többi kb 100 ember meg 16-ost rendelt, ami hiánycikk, ilettve abból is jött néhány darab.


csüt. nov. 18, 2010 14:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
siofok00 írta:
Megjött a T-hez az Iphone4 szállítmány. Én 32-est rendeltem és most hívtak, hogy péntek délután mehetek be érte.

1 hét alatt megjött???


szer. nov. 17, 2010 20:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
Megjött a T-hez az Iphone4 szállítmány. Én 32-est rendeltem és most hívtak, hogy péntek délután mehetek be érte.


szer. nov. 17, 2010 18:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 131
Hozzászólás Re:
Pasti írta:
Megcsináltam a számítógép ùjrahùzását.hogy megmaradjon minden az itunesban, annyi kell, hogy az itunes libararyt külön kimented, megmarad majd ha fent van az ùj op rendszer és az itunes akkor visszamásolom az itunes libraryt, de csak utána csatlakoztatom az iphonet. Fontos, hogy az ùj rendszer telepítése előtt deauthorizáljátok a telefont, mert az ùj rendszernél szintén kell authorizálni és akkor az 5 lehetőségből egy elùszik.

Restorenál anyi hogy restore gomb, majd NEM ùj telefonként választom ki, utána pedig amit magától csinált backupot azt visszateszi? Azt vettem észre, hogy az amùgy sem látványos üzemidő mégjobban csökkent, hátha egy restore segítene..


Szia!
Szerinted ez akkor is működik, ha WinXp-ről megyek át Win7-re és ott 64 bites iTunst használok?
Köszi előre is


kedd nov. 16, 2010 13:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
Nem értem ezt az egészet: Gyakorlatilag nincs Iphone4 az országban:

Telenor:
Nem jön Iphone 4 a Telenorhoz:
http://www.hwsw.hu/hirek/45661/telenor- ... lefon.html

T-Mobile: több mint 800an vannak várólistán és pl. egész Bp. van 10db Iphone4, amit mi mezei előfizetők nem fogunk megkapni.

Vodafone: még csak a reklám van a honlapon

Lehet az Apple tényleg az Icorner-en és társain akarja már nyomatni az Iphone4-et Karácsony előtt?


kedd nov. 16, 2010 13:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
siofok00 írta:
Még a héten érkezik a magyar Apple Store-okba a gyári független, magyar garanciás Iphone4. A független árak olcsóbbak lesznek, mint a jelenlegi dominos árak. Nekem már most péntekre vállalták volna a 32 gigabyte-os verzió átvételét a mai napi megrendeléssel és a 32-es nem fog még 200-ba sem kerülni.


Nesze neked T-Mobile.


kedd nov. 16, 2010 12:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
Még a héten érkezik a magyar Apple Store-okba a gyári független, magyar garanciás Iphone4. A független árak olcsóbbak lesznek, mint a jelenlegi dominos árak. Nekem már most péntekre vállalták volna a 32 gigabyte-os verzió átvételét a mai napi megrendeléssel és a 32-es nem fog még 200-ba sem kerülni.


hétf. nov. 15, 2010 22:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
angliaban pl hivatalos app storeban 180 ezer a 16gb iphone 4 durvan.
http://store.apple.com/uk/browse/home/s ... co=MTE2NTQ
csak azt senki nem emliti,hogy itthon nem lehet garizni...
aki magyarorszagon gari nelkuli iphone-t vesz az megerdemli a sorsat. aki kinti fuggo a&t es tarsai jb-s unlockos iphonet vesz az a szememben idiota. csak egyszer lesz baja es akkor az illeto magahoz nyulhat.
aki itthon az angliabol hozott iphone 4-et megvette 250-300ert es kapott hozza garijegyet annak nagyon sok penze kell legyen.
ha azt vesszuk 180 ezer ft kint londonban az iphone,egy fapados repjegy 30-40 ezer ft,meg akkor is jobban jar az ember ha reggel repulore ul es este hazajon. ezt csinaltak a nepperek. hoztak 10-20 db egyszerre.

a 3gs iphone nem vilaggaris a 4 viszont igen. kerdes itthon kifogja a kinti gyari fuggetlen papiros garis iphone 4-eket atvenni javitasra.

Macika írta:
nord írta:
Ez a kábé ár hasrapacsi? Mert láttam 400-ért és 200-ért is. :D

200-ért VALÓBAN kapható iPhone4-et????

HOL?????


hétf. szept. 13, 2010 7:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
Egyetértek veletek, én se vásárolok hivatalos gari nélkül.


csüt. szept. 09, 2010 13:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
Egyetértek Macikával. Az ár jó, de könnyen megégetheti az ember száját a kása. Egy ilyen cuccnál szerintem a legtisztább, ha az ember megveszi a T-Mobiletól, aztán rászánja azt a 20000 Ft-ot amiért függetlenítik. Így tuti marad a garancia, nem kell mókolni házilag a függetlenítéssel stb. Lehet nem a legolcsóbb megoldás, de hosszabb távon szerintem többet ér az a nyugalom amit a hivatalos garancia biztosít.


csüt. szept. 09, 2010 11:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)

Köszi.

Biztosan bennem van a hiba, de az ilyen egyszemélyes üzletekben meg a garanciájukban nem nagyon bízok meg. Főleg, ha ötödmillió forintokat adok ki valamiért...
De kétségtelen, hogy aki bevállalja, az járhat jól vele...


szer. szept. 08, 2010 15:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
Macika írta:
nord írta:
Ez a kábé ár hasrapacsi? Mert láttam 400-ért és 200-ért is. :D

200-ért VALÓBAN kapható iPhone4-et????

HOL?????

http://appleproducts.oldal.biz/index.ph ... roducts-26


szer. szept. 08, 2010 14:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
nord írta:
Ez a kábé ár hasrapacsi? Mert láttam 400-ért és 200-ért is. :D

200-ért VALÓBAN kapható iPhone4-et????

HOL?????


szer. szept. 08, 2010 13:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
Ez a kábé ár hasrapacsi? Mert láttam 400-ért és 200-ért is. :D


szer. szept. 08, 2010 13:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
Pólus Media Marktban a 3GS 200k, a 4 nemsokára érkezik, kb. 370k. Vegyétek-vigyétek! :)


szer. szept. 08, 2010 11:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
Pár megjegyzés K. Zolee felvetéseihez:

ad1: gondolhatod, hogy MINDEN cég szeretne ebben a pozícióban lenni (hogy ti. szinte mi vagyunk értük), de ezt a státuszt elérni valamit nagyon kell tudni. Én azt mondom: nem irigyelni kell, hanem utánacsinálni. Valóban nem szimpatikus, hogy az adott cég gőgösen viselkedik, ez az adott terméket nem minősíti.

ad2: minden telefon többé-kevésbé tele van korlátozásokkal, ezért él meg annyi modding fórum. Symbiannál/Androidnál érdekes sose téma, hogy az igazi szabadság az agyonmoddolt/crackelt/roorolt, főzött fw-ek használatával lehetséges csak.

ad3: A vételi problémákat reprodukálni lehet valóban, mindazonáltal csak nagyon csekély mértékben és jó lefedett területeken semmilyen működési anomáliát nem okoz. Túl van lihegve a dolog rendesen.

ad4: Nekem volt 3GS-em, de HDR nem hiányzott ahhoz a kamera-minőséghez, szerintem felesleges bele. Egy Nokia E52-be sem kéne. A 4-eshez sokkal több értelme van.

ad5: lásd ad1

Pillanatnyilag iPhone 4-essel nyomom és mi tagadás, szeretem. Mindenféle telefon jött-ment bizonyos kártyáimhoz, de a 3G óta állandóan van valamilyen szifon.
Pedig amíg nem volt, nagyon ellenszenves volt a kialakult hype. Ez van, tudnak valamit :)


hétf. szept. 06, 2010 18:19
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
A HDR nem a vaku hiánya miatt maradt ki a 3Gs-ből?


hétf. szept. 06, 2010 11:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás Re: Apple Iphone 3G(S)
az apple mondjon le.

az ájfont tiltsák be.

miért? ötletnek jó ok. vannak benne jó dolgok ok.

de ezt a szintű pofátlanságot amit az Apple megenged magának na ezt már nem.

ad.1: mi vagyunk az apple-ért és alázattal kell lenünk,hogy vehettünk a termékükből.

ad.2: megveszed a méregdrága telefont,tele korlátozással és társaival. és örüljél,hogy használhatod.

ad.3:
Október 1-én jön az áttervezet iPhone 4.
Steve Jobs az iPhone 4 térerőproblémáját első körben egy ingyenes tokkal oldotta meg. Ezt a lehetőséget viszont csak szeptember 30-ig tartotta fenn, de nem szólt arról mi lesz utána. Elindultak a találgatások, vajon az Apple áttervezi-e a telefont.
Tegnapi hír szerint Marco Quatorze, a mexikói Telcel telefontársaság egyik igazgatója megmondta a tutit. Azon Telcel ügyfelek, akik szeptember 30-ig vásárolják meg a készüléküket, azoknak a dátum után lehetőségük lesz azt kicserélni a megújult modellre.
Egyébként ezt eddig is sejthettük. Mivel ez konstrukciós hiba, csak áttervezéssel lehet javítani. Cupertinoban szeptember 30-ig adhattak időt maguknak, így egy kisebb módosítással javíthatják a hibát. Nagy változás nem várható, mivel ebben az esetben a gyártást kellene jelentősen átalakítani, azt pedig senki sem akarja.

ad4.: alig több mint 1 éve piacon levő 3gs 4.1 frissitéséből egyszerűen kimaradt a HDR fotozás. HW birná.

ad5.:párbeszéd 2 13 éves pláza picsa között.
egyik: tudod mi tetszikt a Csabiban?
másik: mi?
egyik: hát az ájfonja. én is akarok egy olyat...


én megpróbáltam megbarátkozni vele. 1,5 hónapja barátkozunk... de nem megy.


pén. szept. 03, 2010 9:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Megcsináltam a számítógép ùjrahùzását.hogy megmaradjon minden az itunesban, annyi kell, hogy az itunes libararyt külön kimented, megmarad majd ha fent van az ùj op rendszer és az itunes akkor visszamásolom az itunes libraryt, de csak utána csatlakoztatom az iphonet. Fontos, hogy az ùj rendszer telepítése előtt deauthorizáljátok a telefont, mert az ùj rendszernél szintén kell authorizálni és akkor az 5 lehetőségből egy elùszik.

Restorenál anyi hogy restore gomb, majd NEM ùj telefonként választom ki, utána pedig amit magától csinált backupot azt visszateszi? Azt vettem észre, hogy az amùgy sem látványos üzemidő mégjobban csökkent, hátha egy restore segítene..


csüt. ápr. 29, 2010 11:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 131
Hozzászólás 
nord írta:
MrEmil írta:
Sziasztok!
Hozzáadtam a gmailes postafiókot
http://www.gmailpush.co.cc/ az itt látottak szerint.
Tök jó, jönnek is a levelek, meg minden, csak az a gondom, hogyha kitörlök egy levelet, akkor azt nem a törölt elemek (kukába) rakja a rendszer, hanem az összes levelek közé.
Néztem a neten, hogy van-e valami mód ennek a problémának a kiküszöbölésére, de amit találtam, nem volt használható.
Valakinek van valami ötlete?
Előre is köszi.

Beállításokat végignézted? Elképzelhető, hogy ott lehet megadni, a törölt levelek hová kerüljenek.
(Sajna nem tudom megmondani, az exchange-et a céges levelezéshez használom. Nekem bőven megfelelő az iPhone alap gmail rendszere is: egyrészt az alap konfiguráció pont jó, nem kell beállításokkal tökölni, másrészt még egyszer se okozott gondot, hogy esetleg csak 15 perccel később olvastam a levelet az érkezéshez képest. :D)

Persze megnéztem. De nem találtam sehol erre utaló beállítást.
Ahogy te állítod be a gmailt, ott van egy advanced beállítási lehetőség, és ott valóban lehet állítani, de az én esetemben, ilyen sajnos nincs.

A másik, nem tudom szokott valaki geocachingolni.
Olyan progit keresek, amibe be lehet koordinátát ütni, és odanavigál a ponthoz. Előre is köszi a segítséget.


hétf. ápr. 26, 2010 14:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
MrEmil írta:
Sziasztok!
Hozzáadtam a gmailes postafiókot
http://www.gmailpush.co.cc/ az itt látottak szerint.
Tök jó, jönnek is a levelek, meg minden, csak az a gondom, hogyha kitörlök egy levelet, akkor azt nem a törölt elemek (kukába) rakja a rendszer, hanem az összes levelek közé.
Néztem a neten, hogy van-e valami mód ennek a problémának a kiküszöbölésére, de amit találtam, nem volt használható.
Valakinek van valami ötlete?
Előre is köszi.

Beállításokat végignézted? Elképzelhető, hogy ott lehet megadni, a törölt levelek hová kerüljenek.
(Sajna nem tudom megmondani, az exchange-et a céges levelezéshez használom. Nekem bőven megfelelő az iPhone alap gmail rendszere is: egyrészt az alap konfiguráció pont jó, nem kell beállításokkal tökölni, másrészt még egyszer se okozott gondot, hogy esetleg csak 15 perccel később olvastam a levelet az érkezéshez képest. :D)


hétf. ápr. 26, 2010 6:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 131
Hozzászólás 
Sziasztok!
Hozzáadtam a gmailes postafiókot
http://www.gmailpush.co.cc/ az itt látottak szerint.
Tök jó, jönnek is a levelek, meg minden, csak az a gondom, hogyha kitörlök egy levelet, akkor azt nem a törölt elemek (kukába) rakja a rendszer, hanem az összes levelek közé.
Néztem a neten, hogy van-e valami mód ennek a problémának a kiküszöbölésére, de amit találtam, nem volt használható.
Valakinek van valami ötlete?
Előre is köszi.


vas. ápr. 25, 2010 20:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Köszi Ákoska, végre egy korrekt írás!
Én sem szeretem, amikor az emberek alaptalanul ócsárolják egymást azért, mert valakinek az egyik, valakinek meg egy másik termék a szimpatikus.

Idézet:
Szerencsére senkinek nem tartanak fegyvert a halántékához, szabad a döntés: aki nem tud egy cég filozófiájával megbarátkozni, eladhatja a telefonját és vehet másikat. Winston_Wolf pl. úgy berágott az Apple-re, hogy megvált a 3GS-étől. Van tehát ilyen is.

Ez egy nagyon helyes megállapítás.
Jómagam tutira nem tudnék megbarátkozni vele, ezért nem is veszek ilyet. (De ez nem jelenti azt, hogy problémám van azokkal a személyekkel, akik igen. Ízlések és pofonok különbözőek...)

Idézet:
Az ilyen "tesztek" is csak mosolyra ingerelnek.
A nagyobb felbontás és kijelző=jobb telefon a több megapixel=jobb fényképező sztereotipiát idézi és még mindig sokaknál az egyetlen vásárlásra ingerlő érv.

Sajnos, igen.
Pedig a megapixelszám nem jelent minőségbeli javulást is.


csüt. márc. 25, 2010 20:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A telefonok általában úgy vannak kitalálva, hogy gyári állapotban, profi fejlesztők free vagy fizetős programjainak futtatását tegyék lehetővé.

Olyan gyártóról senki nem hallott még, amely garanciát vállalna úgymond kétes forrásból származó programok, pláne custom/főzött fw-ek használatakor a gyártmánya helyes működéséért.

Különbség abban van, hogy a legális források hoznak-e pótlásokat a hiányokra.

Az iPhone-hoz igen. Persze WiMo-hoz és Symbianhoz is. Utóbbiakhoz is elsősorban szakosodott webshopokból lehet beszerezni ezeket (pl. Handango), csak épp messze nem olyan egyszerűen, mint az almaüzletben. És jellemzően SOKKAL drágábban.
Almáéknál ritka a 10 eurónál drágább app, másutt a 10 alatti a ritka, de inkább a >20euro a jellemző.
Újabb, ritkán emlegetett dolog, hogy almáéknál egy megvett program az iTunes acchoz kötött, nem az IMEIhez, azaz pl. 3G-ről 3GS-re (vagy később 4G-re) váltáskor az ember automatikusan viszi a programjait is.
Ugyanez - ha egyáltalán - csak nehézkesen, utánajárással megoldható egy symbiangear-ről, handangoról megvett program esetében.

Nem olyan rossz a helyzet tehát gyárilag sem, aki az erő jó oldalán akar maradni, nem megy rá a gatyája - de aki mindenáron moddolni szeretne, annak minden platformon hackelnie kell, mindegy, hogy hívják az adott eljárást.

Szerencsére senkinek nem tartanak fegyvert a halántékához, szabad a döntés: aki nem tud egy cég filozófiájával megbarátkozni, eladhatja a telefonját és vehet másikat. Winston_Wolf pl. úgy berágott az Apple-re, hogy megvált a 3GS-étől. Van tehát ilyen is.
Csak ugye (és erről is ritkán esik szó) az egyik fajta jobban tartja az árát, mint a másik. A 3GS-emet majdhogynem annyiért el tudnám ma is adni, mint amennyiért hónapokkal ezelőtt vettem.
Egy Nokián, LG-n vagy Samsungon hetek alatt akár 20-30%-ot lehet bukni.

Egy tök szubjektív megjegyzés: a szifonom, tőlem teljesen szokatlan módon ma is megvan és nem is kívánkozik eladni.
Pedig eleinte rettenetesen utáltam az Apple-t a szinte minden termékét körülvevő extra hype miatt.
A másodtelefonok pedig jönnek-mennek, nagyon igyekszem találni valamit, ami a szifont kiválthatná és a kifogásolt tulajdonságokban (is) jobb legyen nála - eddig kb. 15ből semmi, pedig teszteken is igen jól szereplő modelleket is megvettem, hogy na most aztán tényleg. De nem.

Az ilyen "tesztek" is csak mosolyra ingerelnek.
A nagyobb felbontás és kijelző=jobb telefon a több megapixel=jobb fényképező sztereotipiát idézi és még mindig sokaknál az egyetlen vásárlásra ingerlő érv.


csüt. márc. 25, 2010 20:13
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Venemo írta:
Hogy néz az ki, hogy kizárólag a gyártó alkalmazásboltjából, és a gyártó által jóváhagyott alkalmazásokat lehet telepíteni?

Ha lesz egy-két szabad órád, akkor majd fusd át az AppStore-t (ennyi idő alatt tényleg csak átfutni lehet:)). Több mint egy éve van iPhone-om, és még mindig ledöbbenek, hogy tényleg nem tudok olyan (értelmes) felhasználási területet mondani, amire ne találnék egy alkalmazást.

Venemo írta:
Szerintem már önmagában az is felháborító, hogy fel kell törnöd az eszközt ahhoz, hogy azt csinálhass vele, amit akarsz.

A telefonálás / üzenetek / irodai programok / játékok / email / web / szórakozás / tanulás, stb, stb, stb. lehetőségeken kívül mi az, amit csinálni akarsz egy telefonnal??


csüt. márc. 25, 2010 19:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Akoska írta:
Az iPhone-t tényleg lehet utálni sok mindenért, engem sok dolog bosszant rajta, pont a fent említettekben azonban teljesen vétlen...

Oks. A zeneboltot és JB-t akkor már ketten is elmagyaráztátok nekem. Ezt köszönöm!
Jó tudni ezeket a dolgokat. Mi a helyzet a többivel, amit írtam?


csüt. márc. 25, 2010 18:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Engem csak az zavar (és nem csak Venemo-tól és nem csak az iPhone-nal kapcsolatban), amikor haveroktól, innen-onnan hallott (de semmi esetre sem saját tapasztalású) információk alapján ítélkezik valaki egy típusról.

A garanciáról annyit, hogy természetesen NEM veszted el addig, amíg a készüléket le nem kell adnod ÚGY javítani, hogy nem tudtad a beavatkozást visszacsinálni.
Ez pedig Jailbreak esetében igencsak egyszerű. Az iPhone-ban pont az az egyik legjobb, hogy szoftveresen szinte elronthatatlan - bárhogy is összef.ssa magát, ha HW baja nincs, recovery módba lehet billenteni és kaphat egy softot, ami töröl minden "csúnya" beavatkozást. JB, függetlenítés, tört programok - minden.
Ha meg már annyira kuka, hogy semmire nem reagál, akkor nem tökmindegy, hogy JB-elve volt-e vagy nem? De igen.
Furcsának találom azt is, hogy a bővebb testreszabhatóság és a tört programok telepítéséért történő jailbreak-et sokan pejoratíve emlegetik, miközben a saját WMobile vagy Symbian telefonjukat agyonmoddolják.
Ez a dolog úgy látszik csak az iPhone-nál ciki.

Ez a "zenét csak a zeneboltból" megint a tipikus. Egy tulaj ezen csak fáradtan mosolyoghat.
De az emberek az ilyen beszólások alapján ítélik meg az adott készüléket.

Az iPhone-t tényleg lehet utálni sok mindenért, engem sok dolog bosszant rajta, pont a fent említettekben azonban teljesen vétlen...


csüt. márc. 25, 2010 18:00
Profil ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Megint egy flame van kibontakozóban, amire semmi szükség nincs. Az Apple egy nagyon más világ, de kétségtelenül jó, user friendly és remek kis világ a maga szabályaival. Aki kiadott egy rahedli pénzt ezekre az eszközökre, az elfogadta ezeket a szabályokat, ugyanis mindenkinek van választási joga.

Az iPhone ugyanilyen. Engem zavart, hogy egy-két dolgot nem tudok megcsinálni úgy, abban a formájában, ahogy a dobozból kivettem, hanem egy csomó programot rá kellett töltenem ahhoz, hogy tudjam. Ez amúgy egy symbianos mobilnál is így van, de ott azért sokkal gazdagabb az alapellátmány, kevesebbet kell mókolni szoftveresen. Az android is ilyen, sőt, a winmo is. Mind-mind azért készült, hogy az a réteg, akik megveszik, azok bátran tudják teljesen a személyükre szabni. Minden platformnak megvan a maga előnye-hátránya, kár erről vitát nyitni. Mind-mind más világ, saját szabályokkal, saját egyediségekkel.


csüt. márc. 25, 2010 16:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Pasti írta:
Törés... Symbian hack? Főzött Wimo ROM-ok? Szvsz minden gyártó korlátozza valamiben a termékét és a leleményes usereken múlik, hogy mit hoznak ki egy adott platformból vagy készülékből.

Nemt'om... én Symbian alatt sem használtam a hack-et, minden működött anélkül is, ami kellett. WinMo-m soha nem volt, nem is kéne.
(Egyébként a Maemo az, ami egy tényleg teljesen nyílt platform.)

Köszönöm, hogy felvilágosítottál az mp3 fájlokat és a jb-t illetően!

A többi gondolattal kapcsolatban mi a véleményed?


csüt. márc. 25, 2010 15:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Venemo írta:
Zenét miért csak a gyártó zeneboltjából lehet rá letölteni?

Az ne zavarjon senkit, hogy ezzel elveszti a garanciát és mellesleg a gyártó tűzzel-vassal küzd ellene...
Szerintem már önmagában az is felháborító, hogy fel kell törnöd az eszközt ahhoz, hogy azt csinálhass vele, amit akarsz.



Bármilyen MP3 fájlt rá lehet tölteni, illetve igaz hogy konvertálni kell, de a videókat is remekül viszi.

JBvel valóban veszti a garit, de ha vissza akarod vinni, akkor van módszer arra, hogy mindent visszaállítasz gyári állapotra és senkinek sem tűnik fel hogy JB volt a telefonodon.
Törés... Symbian hack? Főzött Wimo ROM-ok? Szvsz minden gyártó korlátozza valamiben a termékét és a leleményes usereken múlik, hogy mit hoznak ki egy adott platformból vagy készülékből.

Hosszú évekig használtam Symbiant, kpróbáltam a Wimo-t és meg kell hogy mondjam, nem térnék már egyikre sem vissza. Igaz hogy az Apple politikája más, de az általa nyújtott rendszer szerintem nagyon felhasználóbarát, a hiányosságok pedig vagy megkerülhetőek vagy pedig pótolhatóak.


csüt. márc. 25, 2010 14:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Üdv!

Nem csak hallottam, egy haverom mutatta is. :) (Különösebben nem zavarna egyébként ha nem lenne, mivel életemben nem küldtem 2 MMSnél többet.)

Őszinte leszek veled. Nekem magával az iPhone-nal semmi bajom nincs. Amikor egy ilyen eszközt választok magamnak, akkor mindig azzal kezdem, hogy alaposan utánanézek, és ami tetszik, kipróbálom... aztán amelyik a számomra leginkább megfelel, azt veszem.

Maga az iPhone még tetszene is (bár design terén beújíthatnának már), nekem inkább a mögötte levő cég felfogásával van problémám.

Hogy néz az ki, hogy kizárólag a gyártó alkalmazásboltjából, és a gyártó által jóváhagyott alkalmazásokat lehet telepíteni?
Zenét miért csak a gyártó zeneboltjából lehet rá letölteni?

Ha fejleszteni szeretnék rá, miért kell birtokolnom egy gépet a gyártótól, és ezek után még letenni 99 dollárt az asztalra?

Persze erre ott van az a válasz, amit minden iPhone-os ad: jailbreak, és akkor az majd megoldja a fentieket. Az ne zavarjon senkit, hogy ezzel elveszti a garanciát és mellesleg a gyártó tűzzel-vassal küzd ellene...
Szerintem már önmagában az is felháborító, hogy fel kell törnöd az eszközt ahhoz, hogy azt csinálhass vele, amit akarsz. Azt pedig nem értem, hogy a Apple miért küzd ez ellen. Ha kifizettél egy valag pénzt a cuccukért, akkor miért nem hagyják, hogy azt csinálj vele, amit akarsz?

Nekem ez a véleményem. Lehet, hogy nem egyezik a Tiéddel, de ettől még nem tartalak elvakult fanatikusnak.
És nem istenítem az általam használt márkát, mivel abszolút nem vagyok márkahívő: mindig azt a márkát választom, ami az adott pillanatban legjobban megfelel az igényeimnek.


csüt. márc. 25, 2010 11:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 13:49
Hozzászólások: 342
Hozzászólás 
Venemo a Segítség szakdolgozathoz topicban írta:
Én is hallottam, hogy az ikszedik frissítése óta van már benne MMS, egyébként...

Látod, pont ez a baj, hogy csak hallottad, és ez alapján alkotsz valamiről véleményt.
Az iPhone tulajokat szokták elvakult fanatikusoknak beállítani, holott a mellékelt példa pont azt mutatja, hogy a "másik oldalon" is vannak olyanok, akik ugyanilyen vehemenciával istenítik a saját márkájukat és utálják a másikat.
Több év és tucatnyi symbian alapú telefon használata után nekem legalább van összehasonlítási alapom és tisztában vagyok mindkét fél erősségeivel, gyengeségeivel.


szer. márc. 24, 2010 21:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
nord írta:
Pasti írta:
nord írta:
Elvileg igen... pont a jövő hétre terveztem a windows újrahúzását, akkor kiderül. :)

Megtörtént az újratelepítés? Ha igen várjuk a folyamat leírását illetve a tapasztalatokat:-)

Hát ez sajnos csúszik...


Kicsit utánakérdezgettem még. Az Outlook adatokat mindenképpen mentsd ki külön, mert nem lesznek meg. Még nem teszteltem élesben a dolgot, de majd várom a beszámolót, hogy hogyan is csináltad.


csüt. márc. 18, 2010 17:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Pasti írta:
nord írta:
Elvileg igen... pont a jövő hétre terveztem a windows újrahúzását, akkor kiderül. :)

Megtörtént az újratelepítés? Ha igen várjuk a folyamat leírását illetve a tapasztalatokat:-)

Hát ez sajnos csúszik...


csüt. márc. 18, 2010 17:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 18, 2004 8:31
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Sziasztok!

Megtudnátok mondani, hogy az adatforgalmat, hogyan tudom mérni Iphone-on? Létezik valami free program? SMS vissza igazolásra van valami free program?

köszönöm.

Tamás

u.i: Elégedett vagyok az Ipone-al egy Iphone 16 S-re neveztem be.


szomb. márc. 13, 2010 20:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
nord írta:
Elvileg igen... pont a jövő hétre terveztem a windows újrahúzását, akkor kiderül. :)

Megtörtént az újratelepítés? Ha igen várjuk a folyamat leírását illetve a tapasztalatokat:-)


pén. márc. 12, 2010 15:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Megmaradnak a telefonon, csak majd szinkronizáláskor lesz némi kavarodás.


vas. márc. 07, 2010 22:35
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Ha csinálok egy új accountot az iTunesban és azt kezdem el használni, akkor a korábban feltelepített cuccok megmaradnak? Nem igazán vagyok én még tisztában ezzel az Apple üzletpolitikával :oops:


vas. márc. 07, 2010 21:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Pillanatnyilag a helyzet a következő: mobiltelefonokra (mindegy, milyen) teljesen felesleges vírusirtót keresni/installálni.


vas. márc. 07, 2010 20:59
Profil ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 933 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség