Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:53



Hozzászólás a témához  [ 1017 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
Nokia E52 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
dokeee írta:
Nem. Az az igazság, hogy kb. 10e ft-ot rászánnék a javításra, de az azért nem szimpatikus, hogy 5e ft-ért bevizsgálják, és utána adnak rá ajánlatot, akkor inkább megtartom otthonra Skype-telefonnak.

A bevizsgálást csak akkor kell kifizetni, ha nem kéred a javítást. Ettől függetlenül profi helyen (ahol tudnak BGA-t forrasztani) nem valószínű, hogy megcsinálják 10e alatt. :(


szer. márc. 27, 2013 18:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 27, 2013 9:53
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia E52
Nem. Az az igazság, hogy kb. 10e ft-ot rászánnék a javításra, de az azért nem szimpatikus, hogy 5e ft-ért bevizsgálják, és utána adnak rá ajánlatot, akkor inkább megtartom otthonra Skype-telefonnak.


szer. márc. 27, 2013 18:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
dokeee írta:
Nem, sajnos.

Az akkumulátort nem merítette nagyon (a korábbiaknál sokkal jobban) az utóbbi időben, amíg még működött?


szer. márc. 27, 2013 18:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 27, 2013 9:53
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia E52
Nem, sajnos.


szer. márc. 27, 2013 15:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
dokeee írta:
Köszönöm a választ, nem esett le, gyakorlatilag karcmentes újszerű állapotban van, pont ezért sajnálom, minden funkciója működik, csak tegnapelőtt reggel óta a mobilhálózatot nem látja.

Manuális hálózatkeresésben lát valamilyen hálózatot?


szer. márc. 27, 2013 14:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 27, 2013 9:53
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia E52
Köszönöm a választ, nem esett le, gyakorlatilag karcmentes újszerű állapotban van, pont ezért sajnálom, minden funkciója működik, csak tegnapelőtt reggel óta a mobilhálózatot nem látja.


szer. márc. 27, 2013 14:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
dokeee írta:
Sziasztok, van egy ilyen telefonom, sajnos, két napja nem talál hálózatot, tudom, hogy minden sarkon van egy "gsm szerviz" ill. márkaszerviz is létezik, (bár azzal már volt rossz tapasztalatom) de szívesen fogadnék valami javaslatot ahol korrekt módon, emberi áron megoldanák a problémámat, ( ha egyáltalán lehetséges és érdemes). Valahogy jobban a kezemre áll ez az öregecske készülék mint a maiak.

Ha nem talál hálózatot (és nem lát egyáltalán más hálózatot sem, manuális keresésnél sem), akkor valószínűleg eggyel többet esett, mint amennyit kellett volna.
A panel ezeknél a készülékeknél már nem igazán javítható, olyan forrasztási technikát alkalmaznak, ami egyszer szerelhetővé teszi a telefont.

Egyetlen egyszerű lehetőség van a javításra, ha a készülék annyira szét van törve, hogy gyanítható, nem érintkezik az antenna a panelhez. Ez esetben viszont a házcsere kerül annyiba, mint amennyit a készülék nem ér meg...


szer. márc. 27, 2013 12:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 27, 2013 9:53
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia E52
Sziasztok, van egy ilyen telefonom, sajnos, két napja nem talál hálózatot, tudom, hogy minden sarkon van egy "gsm szerviz" ill. márkaszerviz is létezik, (bár azzal már volt rossz tapasztalatom) de szívesen fogadnék valami javaslatot ahol korrekt módon, emberi áron megoldanák a problémámat, ( ha egyáltalán lehetséges és érdemes). Valahogy jobban a kezemre áll ez az öregecske készülék mint a maiak.


szer. márc. 27, 2013 9:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 8:03
Hozzászólások: 80
Hozzászólás Re: Nokia E52
Köszönöm az információt. :D


vas. márc. 17, 2013 19:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
neunoid írta:
Köszönöm. Akkor tovább vadászunk egy donorra...

És az utángyártott kijelzőkről mi a véleményed?

A telefon egyébként tökéletesen működik, most is használja, mert a kijelző nem teljesen rossz, két nagyobb fekete folt van rajta, de erős külső világítás esetén még ott is látható minden. Az akksi hátlapot szigetelőszalag helyettesíti :-), az egy hiányzó billentyűt meg az ujjhegy :-)

Ha használható, működik, hát akkor alaptalan volt a félelmem.

Az utángyártott kijelzők olcsósága abban szokott megnyilvánulni, hogy fakóbbak, kisebb fényerejűek, jóval kisebb kontrasztúak. És lassabb a kioltási sebességűek (magyarul a mozgások "csíkot húznak"). De ettől függetlenül használhatóak alapként, naponta el kell mondani, mennyivel olcsóbb volt az eredetinél és mindjárt nem olyan rossz a képe! ;)


vas. márc. 17, 2013 16:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 8:03
Hozzászólások: 80
Hozzászólás Re: Nokia E52
Köszönöm. Akkor tovább vadászunk egy donorra...

És az utángyártott kijelzőkről mi a véleményed?

A telefon egyébként tökéletesen működik, most is használja, mert a kijelző nem teljesen rossz, két nagyobb fekete folt van rajta, de erős külső világítás esetén még ott is látható minden. Az akksi hátlapot szigetelőszalag helyettesíti :-), az egy hiányzó billentyűt meg az ujjhegy :-)


vas. márc. 17, 2013 10:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
neunoid írta:
Egy ismerősöm összetörte az E52-jét. Kéne rá komplett ház, akkufedél, kijelző, és billentyűzet is.

Új gyári alkatrészekkel nem igazán éri meg a javítás. Megfelelő, használt (pl.: alaplap hibás) donor telefont eddig még nem találtam.

Érdemes az ebay-ről rendelni hozzá utángyártott alkatrészeket? Mennyire jók ez a kínai alkatrészek, van valakinek ilyen irányú tapasztalat?

Ilyesmiket találtam:

http://www.ebay.com/itm/260659040707?ss ... 1438.l2649
http://www.ebay.com/itm/140919288413?ss ... 1438.l2649
http://www.ebay.de/itm/400420013725?ssP ... 1438.l2649

Előre is köszönöm ha valaki tanácsot ad.

Csak akkor, ha ő maga rakja rá. :)

Én mindig elhajtom, ha valaki utángyártott, kínai vackot akar felrakatni velem. Mert elég rosszak a tapasztalataim, nem stimmelnek a méretek, csálé, kopik, horpad, stb-stb.
Ha egy (részben) alumíniumházas készülék összetörik, ott felmerül a panel sérülésének esélye is, nem biztos, hogy hibátlan lesz az átköltöztetés után.


szomb. márc. 16, 2013 20:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 8:03
Hozzászólások: 80
Hozzászólás Re: Nokia E52
Egy ismerősöm összetörte az E52-jét. Kéne rá komplett ház, akkufedél, kijelző, és billentyűzet is.

Új gyári alkatrészekkel nem igazán éri meg a javítás. Megfelelő, használt (pl.: alaplap hibás) donor telefont eddig még nem találtam.

Érdemes az ebay-ről rendelni hozzá utángyártott alkatrészeket? Mennyire jók ez a kínai alkatrészek, van valakinek ilyen irányú tapasztalat?

Ilyesmiket találtam:

http://www.ebay.com/itm/260659040707?ss ... 1438.l2649
http://www.ebay.com/itm/140919288413?ss ... 1438.l2649
http://www.ebay.de/itm/400420013725?ssP ... 1438.l2649

Előre is köszönöm ha valaki tanácsot ad.


szomb. márc. 16, 2013 19:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
boky01 írta:
Sziasztok!

Van ra lehetosegem, hogy FM radiot headset nelkul hallgassak?
Vagy headsettel, de a hangot atiranyitani a hangszorora?
A lenyeg, hogy radiot szeretnek hallgatni, hangosan.

Letezik ra beallitas vagy app?

Koszi!

A második kérdőmondatod kivitelezhető.
De meríti rendesen az akksit...


szer. okt. 05, 2011 18:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: Nokia E52
boky01 írta:
Sziasztok!

Van ra lehetosegem, hogy FM radiot headset nelkul hallgassak?
Vagy headsettel, de a hangot atiranyitani a hangszorora?
A lenyeg, hogy radiot szeretnek hallgatni, hangosan.

Letezik ra beallitas vagy app?

Koszi!


Szia,

E71-ből indulok ki, ott ez alap, hogy hangszóróra át tudod irányítani! Tuti, hogy megy E52 alatt is az opciók alatt!


szer. okt. 05, 2011 11:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2011 11:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia E52
Sziasztok!

Van ra lehetosegem, hogy FM radiot headset nelkul hallgassak?
Vagy headsettel, de a hangot atiranyitani a hangszorora?
A lenyeg, hogy radiot szeretnek hallgatni, hangosan.

Letezik ra beallitas vagy app?

Koszi!


szer. okt. 05, 2011 11:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
sanny77 írta:
-tegnap legugoltam a bolltban(telo sebben) valami hangot kiadot, azóta nem kapcsol be, szitu az mint egy sorral följebb!

Nem lehet, hogy a leguggolástól deformálódott? Onnantól meg bármi baja lehet, panelrepedés, egyebek...

(Mondtam a Nokiának, hogy ne csináljon ilyen vékony telefont, mert meg fogják próbálni félbe hajtani... ;))


kedd okt. 04, 2011 23:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia E52
sanny77 írta:
Sziasztok!

Valaki segítsen pliz! ex telenoros e52 van, állítólag szlovákiában lett okosabb, de a lényeg. hogy kb. 1 hónapja kezded fura dolgokat művelni:
-elindul a hang utasítás rögzítő magától
-beszélgetés közben átváltja a hívót várakozásra miközben nem hív senki
-kb 2 hete nem bírtam bekapcsolni kb 2órán keresztül, csak rezeg 1-et és semmi aztán megoldódot magától
-tegnap legugoltam a bolltban(telo sebben) valami hangot kiadot, azóta nem kapcsol be, szitu az mint egy sorral följebb!

Rezeg 1-et még mindig, bill világítás semmi, töltőre felraktam semmi!
Falhoz vágjam?!


Javaslom vidd el szervizbe... földhöz ne vágd, mert csóri nem tehet semmiről :) Viccet félretéve érdekes jelentésgek... ha a bekapcsolással nem lenne gond, én azt mondtam volna, hogy memó ment és hard reset, memkártya formázás... ha úgy is rakoncátlankodik, akkor ott már vmi hw probléma lehet... kvázi megint szerviz...


pén. szept. 30, 2011 8:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 29, 2011 20:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia E52
Sziasztok!

Valaki segítsen pliz! ex telenoros e52 van, állítólag szlovákiában lett okosabb, de a lényeg. hogy kb. 1 hónapja kezded fura dolgokat művelni:
-elindul a hang utasítás rögzítő magától
-beszélgetés közben átváltja a hívót várakozásra miközben nem hív senki
-kb 2 hete nem bírtam bekapcsolni kb 2órán keresztül, csak rezeg 1-et és semmi aztán megoldódot magától
-tegnap legugoltam a bolltban(telo sebben) valami hangot kiadot, azóta nem kapcsol be, szitu az mint egy sorral följebb!

Rezeg 1-et még mindig, bill világítás semmi, töltőre felraktam semmi!
Falhoz vágjam?!


csüt. szept. 29, 2011 20:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
Libra07 írta:
Jelenleg egy öreg Nokia E50-em van. Szegény már nagyon sok sebből vérzik. Arra gondoltam, hogy lecserélem egy új Nokiára. Elég régóta szemezek az E52-vel, de elég sok hideget is olvasok róla a jó vélemények mellett. Az E50 egyik nagyon idegesítő hibája számomra az volt, hogy beszélgetés közben full aksival és térerővel egyszer csak újraindult. Ilyenkor PIN kódot nem kért, csak mintha egy meleg reset történt volna. Elég sok hozzászólást elolvastam itt, nagyon érdekesnek találtam őket, de meglepve tapasztaltam, hogy az E52-esnél is gyakran előfordul ez a probléma, sőt igen sokan panaszkodnak mindenféle egyéb problémára. Kérdésem az lenne, hogy ennek ellenére érdemes E52-t venni?
Mire érdemes figyelni a vásárlásnál? Láttam, pl hogy létezik kicsit olcsóban ún távolkeleti szériás E52, ami csak angolul tud, magyarul nem. Ezt nem is lehet később magyarosítani? Garanciában is széles a választék. 1 év, 1+2év, 2 év. Megéri az a full 2 év szerintetek? Használt készüléket nem nagyon érdemes venni, ugye? Mert attól félek, hogy aki eladja, az nem véletlenül teszi és csak bosszankodni fogok vele.
Azt látom, hogy a készülék ára még mindig igen magas. 50 körül van a magyar, 40 körül van a távolkeleti. Ahhoz képest, hogy ez egy nagyon régi kiadású telefon, ahhoz képest azért elég magas. Esetleg van szerintetek valami hasonló üzleti telefon, amit érdemesebb lenne venni az E52 helyett? Én eléggé Nokia párti vagyok. Kb 15 éve csak Nokiám van. (2110, 6110, 6210, 6310i, E50) A többi gyártó valahogy soha jött be annyira.

Előre is köszi a válaszokat!

Érdekes az E52. Talán soha annyi hibás darabbal nem találkoztam, de szerintem a Nokia sem cserélt még gariban annyi darabot saját modelljéből, mint az E52-ből.

Ennek ellenére, ami működik, az kiválóan, szerethetően teszi, párját ritkító készenléti idővel, kiváló kijelzővel, megbízhatóan. Csak ki kell fogni...

Ha nem sikerül kifogni, akkor csak bosszúság és méreg az E52...


szer. aug. 03, 2011 21:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás Re: Nokia E52
Mephysto írta:
http://discussions.europe.nokia.com/t5/Eseries-and-Communicators/E52-Latest-Firmware-Version-071-004/td-p/1066161

Valaki feltette már? Tapasztalatok?

Én jó ideje 052.003-at használok... nagy különbségek?


Én kb. 5 napja tettem fel.
Eddig semmi gondom vele.
Nekem a memória kezelésen kívül (tel. belső memóriája nem fogy olyan gyorsan) semmi nem tűnt fel eddig.
Érdekes, hogy csak OTA engedte feltenni a szoftvert, a NOKIA Update nem látta még szombaton.


szer. aug. 03, 2011 14:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia E52
Libra07 írta:
Jelenleg egy öreg Nokia E50-em van. Szegény már nagyon sok sebből vérzik. Arra gondoltam, hogy lecserélem egy új Nokiára. Elég régóta szemezek az E52-vel, ........ ...Kb 15 éve csak Nokiám van. (2110, 6110, 6210, 6310i, E50) A többi gyártó valahogy soha jött be annyira.
Előre is köszi a válaszokat!


Szia! Szubjektív leszek, nekem az N95-ről tértem át E51-re, majd azt két évig használtam és most pont augusztusban van két eve, hogy E51-ről E52-re váltottam. Nekem tavaly évvégi 052.003 sw van rajta, semmi problémám nincs vele. Eleinte volt, akkor gyorsan jöttek is rá a fw-ek...

Nekem eddig mindenre elég, amire használom - elsősorban - telefonálás, sms, mms, e-mail (a saját kliensével), netezés (szükség esetén, egyébként laptoppal netezek), néha zenét hallgatok vele, naptár funkciók teljes körűen használatban vannak nálam, fényképezgetek (alkalmanként, mert egyébként fényképező gépet használok, de ne flame-eljünk :) ), wifi hibátlanul megy, 3g hibátlanul megy (én T-s vagyok), navigáció hibátlan, nekem teljesen megfelel és abszolúte használató... nem tudom, folytassam még?

Nekem bejött, és kihúzom vele még max egy évet biztos, mert várom a WM7-es Nokiákat :) sajnos a sym "meghalt"...

Latolgass és biztos jönnek még hozzászólások, nekem ez a véleményen :)


szer. aug. 03, 2011 10:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 03, 2011 9:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia E52
Jelenleg egy öreg Nokia E50-em van. Szegény már nagyon sok sebből vérzik. Arra gondoltam, hogy lecserélem egy új Nokiára. Elég régóta szemezek az E52-vel, de elég sok hideget is olvasok róla a jó vélemények mellett. Az E50 egyik nagyon idegesítő hibája számomra az volt, hogy beszélgetés közben full aksival és térerővel egyszer csak újraindult. Ilyenkor PIN kódot nem kért, csak mintha egy meleg reset történt volna. Elég sok hozzászólást elolvastam itt, nagyon érdekesnek találtam őket, de meglepve tapasztaltam, hogy az E52-esnél is gyakran előfordul ez a probléma, sőt igen sokan panaszkodnak mindenféle egyéb problémára. Kérdésem az lenne, hogy ennek ellenére érdemes E52-t venni?
Mire érdemes figyelni a vásárlásnál? Láttam, pl hogy létezik kicsit olcsóban ún távolkeleti szériás E52, ami csak angolul tud, magyarul nem. Ezt nem is lehet később magyarosítani? Garanciában is széles a választék. 1 év, 1+2év, 2 év. Megéri az a full 2 év szerintetek? Használt készüléket nem nagyon érdemes venni, ugye? Mert attól félek, hogy aki eladja, az nem véletlenül teszi és csak bosszankodni fogok vele.
Azt látom, hogy a készülék ára még mindig igen magas. 50 körül van a magyar, 40 körül van a távolkeleti. Ahhoz képest, hogy ez egy nagyon régi kiadású telefon, ahhoz képest azért elég magas. Esetleg van szerintetek valami hasonló üzleti telefon, amit érdemesebb lenne venni az E52 helyett? Én eléggé Nokia párti vagyok. Kb 15 éve csak Nokiám van. (2110, 6110, 6210, 6310i, E50) A többi gyártó valahogy soha jött be annyira.

Előre is köszi a válaszokat!


szer. aug. 03, 2011 10:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia E52
http://discussions.europe.nokia.com/t5/Eseries-and-Communicators/E52-Latest-Firmware-Version-071-004/td-p/1066161

Valaki feltette már? Tapasztalatok?

Én jó ideje 052.003-at használok... nagy különbségek?


szer. aug. 03, 2011 9:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
pzole7 írta:
Sziasztok,

Telenoros nokia e52-met szeretném függetleníteni. Nem tudtok programot ami generál egy függetlenítő kódot a telóhoz?
Köszi előre is!
Üdv,
Z

Mondd csak, te olvasol is vagy csak írsz? :)

Válaszoltam neked az első kérdésedre ott, ahol először kérdezted.

Egyébként nem ildomos ugyanazt több helyen is megkérdezni.


szer. júl. 13, 2011 17:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 12, 2011 13:09
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Nokia E52
Sziasztok,

Telenoros nokia e52-met szeretném függetleníteni. Nem tudtok programot ami generál egy függetlenítő kódot a telóhoz?
Köszi előre is!
Üdv,
Z


szer. júl. 13, 2011 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Nokia E52
Na... Csoda történt! Megtaláltam! !-F

Vezérlőpult :arrow: Beállítások :arrow: Csatlakozás :arrow: Célok :arrow: Alapértelmezett kapcsolat kikapcsolása :!:

Kicsit összeférhetettlen, hogy ha a skype el van indítva, akkor is be lehet állítani "mindig kérdez"-re, de ez igazából nem ér semmit, mert az alapértelmezettet választja... Na mind1.

Amúgy a skype-ból az 1.5.0.12-t használom. Egy pár hónapja töltöttem le. Hibátlanul működik. A skype mobil oldala most viszont az 1.1-es verziót ajánlja fel. Visszafejlődtünk? :lol:


csüt. jún. 23, 2011 12:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Nokia E52
Frissítettem 054.003-ra. Örülök is neki nagyon, de amikor a skype-ot indítom, akkor nem ajánlja fel a hálózat választást. A network connection :arrow: always ask, de ennek ellenére csak az előre beállított internet célok közül választja az éppen elérhetőt.
Ez a hiba már korábbi szoftver frissítés alkalmával is jelentkezett, de akkor addig nyomkodtam, amíg sikerült beállítani, hogy mindig kérdezzen.
Most nem találom ezt a lehetőséget és már az agyam ledobja az ékszíjat!
Ha valaki találkozott már hasonló problémával és tudja a megoldást, akkor írja le nekem legyen szíves!
Külföldi nyaralás alkalmával jó lenne, ha működne normálisan a ketyere! :hm:

Köszi a segítséget...


csüt. jún. 23, 2011 10:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 02, 2011 16:59
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Nokia E52
Ez az!
Nekem főpanel csere is volt már.
Lemerült koppra (amit nem szoktam hagyni, max 3X volt ilyen) rádugtam a töltőre kb. 10perc múlva, és semmire sem reagált.
Se a töltőre, se arra hogy bekacsoltam. Aztán vagy 1,5 hétig állt egy helyben. Rádugtam a töltőre 1,5 hét múlva megint poénból és lásd feltöltötte, be is kapcsolt, ment is vagy fél órát aztán puff megint se kép, se hang. Utánna a szervizbe ment.

Mikrofon, szoftver, és hangszóró hiba is volt vele dögivel.
A kép nézegető része még mindig lassá és labilis, nem tudták megoldani még mindig.
De sokat javult azóta, mondhatni mostmár stabil (kivéve a képnézegetőt)


kedd máj. 03, 2011 15:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
tody2121 írta:
Na na... Én nem fikázom a Nokiát, mindig is Nokiás voltam, az is maradok. Én konkrétan az E52-t fikázom, és nem azért mert nem jó telefon, (nem ok nélkül vettem ilyet) hanem azért fikázom, mert rengeteg hibája van....

Hidd el, visszaállítottam mindet gyári beállításra...
Próbáltam másik mentésemmel is.
Próbáltam újra telepíteni is, és mégis nem nullázódott le az a program rajta.
Nem vagyok hülye hozzá, elektromos téren mozgok..

De ez számomra is rejtély, miért nem nullázódott le az a program azonnal.
E52! Én így szeretlek :D

Egyébként az E52-vel tényleg sok baj van. Legalább az 1/3-a gyári hibás, ilyet nem tudom, engedett-e meg valaha is a Nokia magának...


kedd máj. 03, 2011 15:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 02, 2011 16:59
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Nokia E52
Na na... Én nem fikázom a Nokiát, mindig is Nokiás voltam, az is maradok. Én konkrétan az E52-t fikázom, és nem azért mert nem jó telefon, (nem ok nélkül vettem ilyet) hanem azért fikázom, mert rengeteg hibája van....

Hidd el, visszaállítottam mindet gyári beállításra...
Próbáltam másik mentésemmel is.
Próbáltam újra telepíteni is, és mégis nem nullázódott le az a program rajta.
Nem vagyok hülye hozzá, elektromos téren mozgok..

De ez számomra is rejtély, miért nem nullázódott le az a program azonnal.
E52! Én így szeretlek :D


kedd máj. 03, 2011 15:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
tody2121 írta:
Azt hiszem, mostmár tudom milyen az isteni szikra :)
Reggel felkeltem és az első gondolatom a megoldás volt :D
Beugrott, hogy van egy olyan progi gyárilag a telefonon: Menü-Iroda-FontMagnifier
Ez a progi hülyült meg rajta, majdnem 140%-ra állította a betűméretet....
Visszaraktam 100%-ra, kért egy újraindítást és jó lett...
Nagyon örülök neki!
Köszönöm az eddigi segítséget!
Azért a vicc kedvéért, szerintem a Nokiába beviszem, fogadni mertem volna, hogy nyomogatják egy darabig, és felküldik Pestre szétszedni, vagy valami szoftveres buherára... :)

Akkor viszont nem értem ezt a mondatodat:
"Próbáltam szoftver ujra telepítésével, telefon gyári beállításának visszaállításával Vezérlőpult-Beállítások-Általános-Gyári beállítások, de egyszerűen semmi."
A szoftver a készüléken gyári beállítás visszaállítása valamint szoftver újratelepítése után is gyári alapállapotba kerül vissza, azon egyetlen feltelepített program sem marad vissza, valamint minden visszaáll gyári alapértelmezésbe.

Azért tanulságos, mennyire mindenkiben a Nokia-fikázás jön elő azonnal, önrevízió helyett... :)


kedd máj. 03, 2011 14:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 02, 2011 16:59
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Nokia E52
Azt hiszem, mostmár tudom milyen az isteni szikra :)
Reggel felkeltem és az első gondolatom a megoldás volt :D
Beugrott, hogy van egy olyan progi gyárilag a telefonon: Menü-Iroda-FontMagnifier
Ez a progi hülyült meg rajta, majdnem 140%-ra állította a betűméretet....
Visszaraktam 100%-ra, kért egy újraindítást és jó lett...
Nagyon örülök neki!
Köszönöm az eddigi segítséget!
Azért a vicc kedvéért, szerintem a Nokiába beviszem, fogadni mertem volna, hogy nyomogatják egy darabig, és felküldik Pestre szétszedni, vagy valami szoftveres buherára... :)


kedd máj. 03, 2011 5:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
tody2121 írta:
Igen próbáltam, sajnos úgy sem jó...
Tiszta nevetség tárgya lett ez a méreg drága telefon. Akkora csalódás volt pf....
Előtte E51 volt, ütött kopottan vettem az E51et használtan, az aksija gyenge volt, de esküszöm annál jobb telefon nem kellene.
Ha lehetne kapni újonnan, megvenném, csak ha eladom az E52-t, hatalmas bukó, így megtartom amíg le nem jár a gari, utánna meg ennek annyi. ááá már a sírás környékez vele, ahelyett hogy vettem volna egy jó erősítőt 70ért :)

Nézd, egy biztos, ha elhozod és én ráteszem megfelelő szervizbox-szal a legfrissebb szoftvert, akkor KIZÁRT, hogy maradjon a nagy betűs írásmód.
Ha mégis, ingyen volt.


hétf. máj. 02, 2011 23:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 27, 2005 17:10
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Veresegyház
Hozzászólás Re: Nokia E52
tody2121 írta:
Igen próbáltam, sajnos úgy sem jó...
Tiszta nevetség tárgya lett ez a méreg drága telefon. Akkora csalódás volt pf....
Előtte E51 volt, ütött kopottan vettem az E51et használtan, az aksija gyenge volt, de esküszöm annál jobb telefon nem kellene.
Ha lehetne kapni újonnan, megvenném, csak ha eladom az E52-t, hatalmas bukó, így megtartom amíg le nem jár a gari, utánna meg ennek annyi. ááá már a sírás környékez vele, ahelyett hogy vettem volna egy jó erősítőt 70ért :)



A kiemelt résszel én is egyetértek, mondom ezt úgy, hogy nekem nincs semmi bajom az E52-el ! (kopp-kopp-kopp :-D)


hétf. máj. 02, 2011 20:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 02, 2011 16:59
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Nokia E52
Valószínűleg ezt a hibát mi okozhatja? Milyen szoftveres hiba lehet...?


hétf. máj. 02, 2011 20:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 02, 2011 16:59
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Nokia E52
Igen próbáltam, sajnos úgy sem jó...
Tiszta nevetség tárgya lett ez a méreg drága telefon. Akkora csalódás volt pf....
Előtte E51 volt, ütött kopottan vettem az E51et használtan, az aksija gyenge volt, de esküszöm annál jobb telefon nem kellene.
Ha lehetne kapni újonnan, megvenném, csak ha eladom az E52-t, hatalmas bukó, így megtartom amíg le nem jár a gari, utánna meg ennek annyi. ááá már a sírás környékez vele, ahelyett hogy vettem volna egy jó erősítőt 70ért :)


hétf. máj. 02, 2011 20:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
tody2121 írta:
Sziasztok!



Nokia E52 készülékemmel probléma adódott és a segítségeteket szeretném kérni!

A készülék 1éves múlt, független, media marktban vásároltam 70ért.

De mostmár a fa_om is ki van vele. Mindig van valami szoftveres gondom vele.

Vigyázok rá, tokban tartom, hangszóróját vagy 3x cserélték már, azóta egy pici celluksz darab van rajta, picit megszúrtam hogy a hang ki is tudjon jönni. A legfrisebb elérhető szoftver van rajta. Mikrofonjával is volt baj, főpanel csere is volt rajta, egyszerűen nem akart bekapcsolni és sorolhatnám..... Ennyi pénzért hatalmas csalódás számomra, pedig mindig is nokiám volt, amúgy meg szeretném nagyon. Vagy 3 hónapja semmi baj nem is volt vele, még modntam is magamban, de zsír minden ok vele, szofteversen is stabil, nem romlik el stb...



Erre, most egy hétig bírta az akksija (ezt nagyon szeretem benne) koppra lemerült.

Felrakom a töltőre, bekapcsolom, és nagy betűvel ír mindent... Minta world-be bekapcsolnád a kövér betűt és nagyobbra vennéd egyel.

Próbáltam beállítani: Vezérlőpult-Beállítások-Általános-Testreszabás-Kijelző-Betűméret

De egyszerűen hiába állítom normálra a betűméretét mindig nagybetűk vannak a menüben, készenlétnél (háttérnél, naptárjegyzeteknél). Át engedi állítani, változik is a betűméret, de csak a beállítások menüponton belül.



Próbáltam szoftver ujra telepítésével, telefon gyári beállításának visszaállításával Vezérlőpult-Beállítások-Általános-Gyári beállítások

de egyszerűen semmi. Próbáltam egy régi biztonsági mentést felrakni ahol másak a beállítások, de egyszerűen semmi....



Most vigyem be megint a Nokiába, még garanciás. Egyszerűen belefáradtam hogy nem tudok nyugton lenni, mert mindig van valami szoftver baja....



Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm szépen!

Üdv. Tamás

Memóriakártya nélkül próbáltad?


hétf. máj. 02, 2011 20:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 02, 2011 16:59
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Nokia E52
Sziasztok!



Nokia E52 készülékemmel probléma adódott és a segítségeteket szeretném kérni!

A készülék 1éves múlt, független, media marktban vásároltam 70ért.

De mostmár a fa_om is ki van vele. Mindig van valami szoftveres gondom vele.

Vigyázok rá, tokban tartom, hangszóróját vagy 3x cserélték már, azóta egy pici celluksz darab van rajta, picit megszúrtam hogy a hang ki is tudjon jönni. A legfrisebb elérhető szoftver van rajta. Mikrofonjával is volt baj, főpanel csere is volt rajta, egyszerűen nem akart bekapcsolni és sorolhatnám..... Ennyi pénzért hatalmas csalódás számomra, pedig mindig is nokiám volt, amúgy meg szeretném nagyon. Vagy 3 hónapja semmi baj nem is volt vele, még modntam is magamban, de zsír minden ok vele, szofteversen is stabil, nem romlik el stb...



Erre, most egy hétig bírta az akksija (ezt nagyon szeretem benne) koppra lemerült.

Felrakom a töltőre, bekapcsolom, és nagy betűvel ír mindent... Minta world-be bekapcsolnád a kövér betűt és nagyobbra vennéd egyel.

Próbáltam beállítani: Vezérlőpult-Beállítások-Általános-Testreszabás-Kijelző-Betűméret

De egyszerűen hiába állítom normálra a betűméretét mindig nagybetűk vannak a menüben, készenlétnél (háttérnél, naptárjegyzeteknél). Át engedi állítani, változik is a betűméret, de csak a beállítások menüponton belül.



Próbáltam szoftver ujra telepítésével, telefon gyári beállításának visszaállításával Vezérlőpult-Beállítások-Általános-Gyári beállítások

de egyszerűen semmi. Próbáltam egy régi biztonsági mentést felrakni ahol másak a beállítások, de egyszerűen semmi....



Most vigyem be megint a Nokiába, még garanciás. Egyszerűen belefáradtam hogy nem tudok nyugton lenni, mert mindig van valami szoftver baja....



Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm szépen!

Üdv. Tamás


hétf. máj. 02, 2011 17:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia E52
herbi írta:
Sziasztok!
E-52-est néztem ki magamnak,de nem sok jót írtok róla:(.
Milyen BILENTYŰZETES mobilt ajánlotok helyette?


Egyértelmű... E-51 :)


hétf. ápr. 18, 2011 14:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 16, 2011 20:20
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia E52
Sziasztok!
E-52-est néztem ki magamnak,de nem sok jót írtok róla:(.
Milyen BILENTYŰZETES mobilt ajánlotok helyette?


szomb. ápr. 16, 2011 20:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia E52
Én magasabb százalékot tippelnék... pedig az egyik legszebb Nokia....


csüt. márc. 31, 2011 13:23
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
Takika írta:
Hali!

Az mitol lehet, hogy egy T-s E52 beszelgetes kozben spontan ujraindul?

Mert ez E52-esek 30 %-a (bár sosem fogja ezt a Nokia hivatalosan elsimerni) gyári HW hibás. Azaz szoftveresen javíthatatlan...


csüt. márc. 31, 2011 12:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:34
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Nokia E52
Hali!

Az mitol lehet, hogy egy T-s E52 beszelgetes kozben spontan ujraindul?


kedd márc. 29, 2011 11:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
Imici1972 írta:
Most frissítettem Pannonos 54-es fw-re.
Azóta fogadott sms-nél ill. nem fogadott hívásnál nem jelzi ki a küldő/hívó nevét és - ha van - a fényképét.
Eddig a kis értesítő ablakban az "1 új üzenet" ill. az "1 nem fogadott hívás" szöveg alatt megjelent a küldő neve és fényképe.
Külföldi fórumokon is panaszkodnak erre, de megoldást senki nem írt. A legutóbbi frissítéskor jelent meg ez a feature, nem kellett semmit beállítani, most viszont ismét eltűnt.

Nem formáztam, csak simán frissítettem NSU-val. Formázás sajna nem jön szóba, mert ez a feleségem céges telója és installáltak neki egy olyan céges mail klienst ill. egyéb -általam nem ismert - security cuccokat, amelyet máshonnan nem tudunk letölteni. Ha formázom, viheti a céges IT support-hoz újra húzni minden céges security beállítást és progit, mivel a beállítások visszaállítása felejtős.

Valaki tud esetleg valami rejtett beállítást vagy trükköt, amivel ez beállítható, vagy csak egyszerűen kivették a fw-ből ezt a szolgáltatást?

Mostmár tuti, hogy elmentek otthonról a Nokiánál...


kedd márc. 15, 2011 20:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia E52
Most frissítettem Pannonos 54-es fw-re.
Azóta fogadott sms-nél ill. nem fogadott hívásnál nem jelzi ki a küldő/hívó nevét és - ha van - a fényképét.
Eddig a kis értesítő ablakban az "1 új üzenet" ill. az "1 nem fogadott hívás" szöveg alatt megjelent a küldő neve és fényképe.
Külföldi fórumokon is panaszkodnak erre, de megoldást senki nem írt. A legutóbbi frissítéskor jelent meg ez a feature, nem kellett semmit beállítani, most viszont ismét eltűnt.

Nem formáztam, csak simán frissítettem NSU-val. Formázás sajna nem jön szóba, mert ez a feleségem céges telója és installáltak neki egy olyan céges mail klienst ill. egyéb -általam nem ismert - security cuccokat, amelyet máshonnan nem tudunk letölteni. Ha formázom, viheti a céges IT support-hoz újra húzni minden céges security beállítást és progit, mivel a beállítások visszaállítása felejtős.

Valaki tud esetleg valami rejtett beállítást vagy trükköt, amivel ez beállítható, vagy csak egyszerűen kivették a fw-ből ezt a szolgáltatást?


kedd márc. 15, 2011 20:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás Re: Nokia E52
thomas77 írta:
Elérhető a 054.003 verziójú szoft.
Ha lesz egy kis időm, akkor feltelepítem.

Én hétvégén raktam fel (kb. 2 hete kaptam SMS-t a NOKIA-tól, hogy elérhető az új szoft., csak eddig nem volt időm foglalkozni vele).
Egyelőre semmi változást nem tapasztaltam a korábbihoz képest.


kedd márc. 01, 2011 16:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Nokia E52
Elérhető a 054.003 verziójú szoft.
Ha lesz egy kis időm, akkor feltelepítem.


hétf. feb. 28, 2011 10:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 15, 2007 9:54
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Re: Nokia E52
rekop írta:
Takika írta:
Sziasztok!

Mostanaban azt csinalja az E52-m, hogy spontan elerhetetlenne tesz, annak ellenere, hogy a halozaton maradok. Ha ujrainditom, akkor rogton jonnek a hivasok is, az uzenetek is (meg a nem fogadott hivasokrol is). Van valakinek valami otlete, hogy miert lehet ez?

Koszi: Takika


Szevasz!

A jelenség nálam is ugyanez, kb. egy hete csinálja. A telóm másfél éves, t-mobilos, eddig hibátlanul működött. A szoftvere 051.018.


Csak érdekességképp, úgy tűnik most jó a telefonom, kb. két hét alatt egyszer sem jelentkezett ez a hiba. Nem csináltam a telefonnal azóta semmit sem. Érdekes... :hm: Lehet, hogy tényleg valami hálózati probléma volt.


szomb. feb. 12, 2011 17:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
Takika írta:


Es mara el is jutott a T-hez. Most jelent meg a hivatalos T-s valtozat.

Egészen gyorsan, 2 hónap sem volt...


pén. feb. 04, 2011 15:26
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1017 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség