Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:38



Hozzászólás a témához  [ 1017 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Következő
Nokia E52 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
RnR írta:
Sziasztok!

Első dolgom az volt, hogy elolvastam az összes HSZ-t a témában, ugyanis telefont szeretnék cserélni.
Kicsit hülyének fogtok nézni, de kérlek értsetek meg!
Most egy HTC Hero-m van :)
és szeretném lecserélni egy Nokia E52-esre 3 okból:
- Nekem a Hero túl nagy és nehéz
- az érintőkijelző miatt úgy kell rá vigyázni, mint egy ékszerre. meguntam...
- illetve nem használom ki a funkcióit.

De egyébként a legjobb telefon, imádom, de mégis lecserélném az E52-esre. De fontos szempont volt, hogy le lépjek vissza, épp ezért ez a telefon tökéletes, mert minden van benne, ami a Hero-ban (wlan, gps, giroszkóp stb stb). És mindezek mellett még nagyon tetszik is a nokia.
DE! Olvasgatva a hozzászólásokat nem tudom bele merjek-e fektetni az E52-be, mert nagyon sok a panasz rá. Ezekből azt szűröm le, hogy ez a széria egy nagyon reptében összerakott téma, ami miatt a minőség jelentősen csökkent. Vagy lehet, hogy csak azért tűnik ilyen soknak, mert annak aki rossz sokkal több HSZ-ben mondja el mibaja, mint akinek jó? Nem tudom más Nokiás témákban is ennyi panasz lenne-e a telefonokra?

Kérlek segítsetek, nagyon tetszikz E52, nagyon nagyon szeretném megvenni, de félek, hogy nem jót fogok ki...
Illetve még azt szeretném megkérdezni, hogy amióta megjelent, mostanáig szerintetek javítottak a gyártási folyamaton?

Köszönöm a segítséget!

Csak csendben kérdezem meg, hogy tudod, mi az a giroszkóp?
Érdekelne, hogyan képzeled el ezt a telefonban. :)
És hogyan pörög szerinted...


hétf. jún. 21, 2010 11:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás Re: Nokia E52
Na engem is ezek a kétségek gyötörnek.... :hm:


vas. jún. 20, 2010 21:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 20, 2010 19:44
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: Nokia E52
Sziasztok!

Első dolgom az volt, hogy elolvastam az összes HSZ-t a témában, ugyanis telefont szeretnék cserélni.
Kicsit hülyének fogtok nézni, de kérlek értsetek meg!
Most egy HTC Hero-m van :)
és szeretném lecserélni egy Nokia E52-esre 3 okból:
- Nekem a Hero túl nagy és nehéz
- az érintőkijelző miatt úgy kell rá vigyázni, mint egy ékszerre. meguntam...
- illetve nem használom ki a funkcióit.

De egyébként a legjobb telefon, imádom, de mégis lecserélném az E52-esre. De fontos szempont volt, hogy le lépjek vissza, épp ezért ez a telefon tökéletes, mert minden van benne, ami a Hero-ban (wlan, gps, giroszkóp stb stb). És mindezek mellett még nagyon tetszik is a nokia.
DE! Olvasgatva a hozzászólásokat nem tudom bele merjek-e fektetni az E52-be, mert nagyon sok a panasz rá. Ezekből azt szűröm le, hogy ez a széria egy nagyon reptében összerakott téma, ami miatt a minőség jelentősen csökkent. Vagy lehet, hogy csak azért tűnik ilyen soknak, mert annak aki rossz sokkal több HSZ-ben mondja el mibaja, mint akinek jó? Nem tudom más Nokiás témákban is ennyi panasz lenne-e a telefonokra?

Kérlek segítsetek, nagyon tetszikz E52, nagyon nagyon szeretném megvenni, de félek, hogy nem jót fogok ki...
Illetve még azt szeretném megkérdezni, hogy amióta megjelent, mostanáig szerintetek javítottak a gyártási folyamaton?

Köszönöm a segítséget!


vas. jún. 20, 2010 20:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
tferi47 írta:
.
Vagy Ákoskához, vagy hozzám, ha nem (vagy bolti) garis.[/quote


Hol van az a hozzám?
Balatonon llakom, szerdán Pesten vagyok.
Van nokia garancia, de nem szívesen várok napokig.
Én nemcsak szerdán. ;)
Folyamatosan.
Bővebben PÜ-ben, ha érdekel.


hétf. máj. 24, 2010 15:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 24, 2009 12:13
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
.
Vagy Ákoskához, vagy hozzám, ha nem (vagy bolti) garis.[/quote


Hol van az a hozzám?
Balatonon llakom, szerdán Pesten vagyok.
Van nokia garancia, de nem szívesen várok napokig.


hétf. máj. 24, 2010 14:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
tferi47 írta:
Akoska írta:
Phoenix-szel még flashelhető, ha nem teljesen kuka, ún. dead usb módban.

Egyébiránt pedig vissza a boltba/szolgáltatóhoz.



Üdv mindenkinek.
Az én E52-esem is megadta magát.
November óta hibátlanul müködött, miután fő panelcserés volt.
Le frissitettem a 34. sw. másnap megált nem reagál semmire.
Főnixel próbáltam, nem látja a telót. Valami ötlet?
Vagy vissza a szervizbe?
Vagy oda, ha Nokia garis.
Vagy Ákoskához, vagy hozzám, ha nem (vagy bolti) garis.


hétf. máj. 24, 2010 13:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 24, 2009 12:13
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Akoska írta:
Phoenix-szel még flashelhető, ha nem teljesen kuka, ún. dead usb módban.

Egyébiránt pedig vissza a boltba/szolgáltatóhoz.



Üdv mindenkinek.
Az én E52-esem is megadta magát.
November óta hibátlanul müködött, miután fő panelcserés volt.
Le frissitettem a 34. sw. másnap megált nem reagál semmire.
Főnixel próbáltam, nem látja a telót. Valami ötlet?
Vagy vissza a szervizbe?


hétf. máj. 24, 2010 11:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Phoenix-szel még flashelhető, ha nem teljesen kuka, ún. dead usb módban.

Egyébiránt pedig vissza a boltba/szolgáltatóhoz.


vas. máj. 16, 2010 17:06
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
tnoise írta:
nálam javult a GPS a 34-es fw-vel:
korábban:
- hidegindításkor legalább 5-10perc kellett, hogy jelet találjon,
- melegindításkor legalább 2-3 perc.
34-es fw-vel:
- még csak kétszer próbáltam, az első hidegindításkor is 5mp alatt talált jelet (!) nem akartam hinni a szememnek.


Nekem is ez történt N78-al. Aztán rájöttem némi felesleges adatforgalom után, hogy a fw upgrade visszakapcsolta a kiegészített és a hálózatalapú GPS-t is.


vas. máj. 16, 2010 7:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Remélem azzal nem sértek szabályzatot, ha az adok veszek topicba irányítom az érdeklődőket. Most raktam fel egy kimondottan E52-höz való bőrtokot. Hátha érdekel valakit.


szomb. máj. 08, 2010 15:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Macika írta:
vas tag írta:
Köszi!

A Total Recall melyik verziója használható? Én a 4.1 verziót próbáltam. Nem tudom úgy beállítani, hogy a másik oldalon ne pittyegjen.
A telefonon szoftververziója 022.009.
Nálam is az fut.
Beep Suppression Enable (Adv).


Tudtok abban segíteni, hogy hol találom meg a 4.1es verziót okosított változatban? Nem találtam csak 3.3 -ast.


szomb. máj. 08, 2010 9:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 23, 2006 7:56
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv

Tudom, hogy nem teljesen ideillik a kérdésem, de nem akartam újat nyitni.

Hogyan használható a Nokia Digital Home ?
Mi kell hozzá, hogy működik pontosan ? Szóval egy eléggé részletes leírást szeretnék kérni valakitől, aki jobban ért hozzá.

Nokia boltban jártam, a 2 gyerek csak pislogott, átmentem a szemben lévő T-mobile boltba, erre 10 perc tanakodás után arra jutottak, hogy felhívják a szemben lévő Nokia mintaboltot. Kicsit szomorú ez...


pén. máj. 07, 2010 17:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 21:45
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
nálam javult a GPS a 34-es fw-vel:
korábban:
- hidegindításkor legalább 5-10perc kellett, hogy jelet találjon,
- melegindításkor legalább 2-3 perc.
34-es fw-vel:
- még csak kétszer próbáltam, az első hidegindításkor is 5mp alatt talált jelet (!) nem akartam hinni a szememnek.


csüt. máj. 06, 2010 5:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 21:45
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
csab2 írta:
tnoise írta:
csab2 írta:
Azt a bugot azonban még mindig nem bírták javítani, hogy a névjegyzékben nem lehet a címkét módosítani. Pedig jeleztem is a Nokiának.
a másik fórumon is leírtam a megoldást:

Névjegy - Opciók - Szerkesztés - Címke módosítása (ennyi)
arra változtatod amire csak akarod (fw: 34, de 33-nál is ment)

Kösz, de ezt én is tudom. Csak nem működik minden címkénél.
tnoise írta:
szerk: most kipróbáltam, és bár át lehet írni, tényleg nem menti el a változtatást a "Telefon" és "Mobil" lehetőségeknél, de az "Utónév", "Vezetéknév", "E-mail" lehetőségeknél meg igen (a többit nem volt kedvem kipróbálni)

Hát én is erről beszélek. Akkor csak nem írtam hülyeséget. :)
bocs, de Te azt írtad, hogy egyáltalán nem működik...


szer. máj. 05, 2010 19:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
tnoise írta:
csab2 írta:
Azt a bugot azonban még mindig nem bírták javítani, hogy a névjegyzékben nem lehet a címkét módosítani. Pedig jeleztem is a Nokiának.
a másik fórumon is leírtam a megoldást:

Névjegy - Opciók - Szerkesztés - Címke módosítása (ennyi)
arra változtatod amire csak akarod (fw: 34, de 33-nál is ment)

Kösz, de ezt én is tudom. Csak nem működik minden címkénél.
tnoise írta:
szerk: most kipróbáltam, és bár át lehet írni, tényleg nem menti el a változtatást a "Telefon" és "Mobil" lehetőségeknél, de az "Utónév", "Vezetéknév", "E-mail" lehetőségeknél meg igen (a többit nem volt kedvem kipróbálni)

Hát én is erről beszélek. Akkor csak nem írtam hülyeséget. :)


szer. máj. 05, 2010 19:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 21:45
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
csab2 írta:
Azt a bugot azonban még mindig nem bírták javítani, hogy a névjegyzékben nem lehet a címkét módosítani. Pedig jeleztem is a Nokiának.
a másik fórumon is leírtam a megoldást:

Névjegy - Opciók - Szerkesztés - Címke módosítása (ennyi)
arra változtatod amire csak akarod (fw: 34, de 33-nál is ment)

szerk: most kipróbáltam, és bár át lehet írni, tényleg nem menti el a változtatást a "Telefon" és "Mobil" lehetőségeknél, de az "Utónév", "Vezetéknév", "E-mail" lehetőségeknél meg igen (a többit nem volt kedvem kipróbálni)


szer. máj. 05, 2010 18:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Azt a bugot azonban még mindig nem bírták javítani, hogy a névjegyzékben nem lehet a címkét módosítani. Pedig jeleztem is a Nokiának.


szer. máj. 05, 2010 15:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 21:45
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
megjelent a 34-es fw, gond nélkül felment OVI-val, elsőre kicsit stabilabbnak tűnik (de lehet, hogy csak a hard reset miatt, amit rögtön rányomtam).


kedd máj. 04, 2010 19:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Sajnos az Outlookot nem használom elvből, a szinkronizálástól pedig kiráz a hideg.
Tehát ebben nem tudok segíteni sajnos...


kedd ápr. 13, 2010 22:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 19:16
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
es megegy kerdes :) mindegy hogy ovi suite-val vagy pc suet eval frissitem a telomon a szoftvert ? van kulonbseg ? ha igen melyik a jobb ? vagy van ezeknel jobb is ?t-mobile nal vettem tudom az a legjobb ha beviszem :) vagy egyaltalan van kulonbseg ?


kedd ápr. 13, 2010 20:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 19:16
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
kosz macika megtalaltam megoldast :) csak hulyen csinaltam :) mar rajottem koszi a segitseget :)lenne megegy kerdesem !
lehet hulyeseget kerdezek :) de gmailt frankon bealitottam a telomon leszedi alveleket szinkronizal minden jo a netes szinkronizalassal :) de ha radugom pc-re a telot akkor outlokkal nem szinkornizalja a leveleimet :( meglehet ezt oldani vagy valakinek tapasztalat ?egyaltalan lehetseges amit kerdezek ?


kedd ápr. 13, 2010 10:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 21:45
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
sgeri írta:
csehandi írta:
Mi akik az üzleti dolgaink intézésére használnánk az E 52-t, nincs időnk hekkelni, szignózni és letöltögetni zenéket stb. , MI ÖRÜLÜNK, ha a normál funkcióját elllátja gép, azaz az ügyfélkörünket adminisztrálni tudjuk, akár hívás közben is. De a gép fagy, nem bírja a terhelést, van itt valaki , aki nem karácsonyfának használja és nem játéktelefonnak ezt az E 52-t, hanem dolgozik is vele.

Cégvezetőként nekem sincs időm szegelgetni, és Én is munkámhoz használom! Március 27.-e óta (novemberben vettem) 18 óra beszélgetés, napi szintű WIFI és e-mail használat és nincs gondom! Nem tudom mi lehet a gondod, minden esetre is érdekes..... Frissitesd meg valakivel boxal, brand mentesre hátha segít!
Üdv!
Én így használom:
munkában:
- napi 100-150 hívás (kimenő-bejövő, nagyon ritkán konferencia), melynek fele autóból (BT kihangosítón)
- naptár/találkozók folyamatosan - napi több bejegyzés
- kevés sms,
- email naponta 2-3 alkalommal
- navi heti 1x (de az iGo-t megtartottam, abban jobban bízok - útvonaltervezése sokkal ritkábban hagyott cserben)
otthon (esténként, hétvégén):
- WorldTraveller időjárás
- WiFi net (Opera és beépített böngésző) / email
- Hívásszűrés (Adv.Com.Man.) + Profil időzítés (ProfilScheduler)
- Skype
- PhoneTorch elemlámpa funkció
- játék (család :)

Így nekem átlagosan 1,5-2 napot bír az akksi. Fenti programokon kívül semmit nem használok, nincs hackelve, vigyázok rá.

Ami a stabilitást illeti: augusztus óta gyűröm a telót. Vásárlást követően, egy-két óra használat után tönkrement, nem lehetett bekapcsolni többet (sehogy), főpanelcsere után nem működött a fényérzékelő, csere. Általános problémám volt, hogy a névjegyzék lefagyott, nem akart keresni, csak újraindítás után, valamint a PC-Suite-nak köszönhetően ugrott minden naptárbejegyzésem (nem töltötte vissza egy biztonsági mentés után). Mindig frissíttettem a fw-eket, sajnos még most sem tökéletes, de a terheléshez képest szerintem elfogadhatóan viselkedik.

Most annyi a hibajelenség, hogy amikor bejövő hívást fogadok a kijelzőn nem változik semmi, miután felveszem a "zöld" gombbal, beszélünk, de már megszakítani nem tudom a hívást, mert lefagy. Sőt, van hogy engem hallanak, mintha felvettem volna, de én nem hallok semmit, és a kijelzőn szintúgy nem változik semmi, úgy néz ki, mintha még csak csörögne.

Ami viszont örvendetes, hogy a 33-as fw óta nem küzdök memóriatúlcsordulással, stabilan 40-45MB szabad hely van a tel.memóriában, így vígan email-ezhetek nagyobb fájlokkal is (miután muszáj a tel.memóriát használni az üzenetek kezelésére, mert ha a mem.kártyát használnám, az túlságosan belassítani a dolgot).


hétf. ápr. 12, 2010 10:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
csehandi írta:
Mi akik az üzleti dolgaink intézésére használnánk az E 52-t, nincs időnk hekkelni, szignózni és letöltögetni zenéket stb. , MI ÖRÜLÜNK, ha a normál funkcióját elllátja gép, azaz az ügyfélkörünket adminisztrálni tudjuk, akár hívás közben is. De a gép fagy, nem bírja a terhelést, van itt valaki , aki nem karácsonyfának használja és nem játéktelefonnak ezt az E 52-t, hanem dolgozik is vele.

Cégvezetőként nekem sincs időm szegelgetni, és Én is munkámhoz használom! Március 27.-e óta (novemberben vettem) 18 óra beszélgetés, napi szintű WIFI és e-mail használat és nincs gondom! Nem tudom mi lehet a gondod, minden esetre is érdekes..... Frissitesd meg valakivel boxal, brand mentesre hátha segít!
Üdv!


vas. ápr. 11, 2010 12:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 09, 2010 0:18
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
3-szor volt szervizben (3 hónapos), kicseréltét a belsejét, lepróbáltuk másik kártyával, másik akksival, memória kártya nélkül, 3-szor szoftverelték a központi és a helyi szervizben, NEM ÉN BABRÁLOK VELE!

Mi akik az üzleti dolgaink intézésére használnánk az E 52-t, nincs időnk hekkelni, szignózni és letöltögetni zenéket stb. , MI ÖRÜLÜNK, ha a normál funkcióját elllátja gép, azaz az ügyfélkörünket adminisztrálni tudjuk, akár hívás közben is. De a gép fagy, nem bírja a terhelést, van itt valaki , aki nem karácsonyfának használja és nem játéktelefonnak ezt az E 52-t, hanem dolgozik is vele.

Várom a visszajelzéseket: csehandi@tvn.hu


sgeri írta:
Sziasztok!
Csak pár gondolat!
A fagyásokról csak annyit, hogy nem kell rommá hekkelni, szignózni, minden féle szoftveres beavatkozásnak kitenni a telót és hibátlanul működik!
A frissítés pedig nem mindegy hogy történik, online soha (sok szemetet hagy), Nokia szervizben meg csak ha "értenek hozzá"! Nem elég rátenni a jig-re és kattintani egy firmware update-et! Semmi Nokiás tréningen nem vesznek részt ahol meg tanítanák Őket legalább az elvekre, egy sima elektroműszerész (operátor szinten) meg ne cseszegesse a telómat....
Nem okoskodni akarok, de ezek tények és nagyban bejátszanak a Nokiák szoftveres problémájába!
Üdv Mindenkinek!


vas. ápr. 11, 2010 10:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 21:45
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
csab2 írta:
linklaci írta:
macika :) hat kozsi :) igen sajna mindig egyenkent kell katintani :(azert nagy gond mert ha az egesz vilagot leakarom tolteni ujbol az azert nem egy vagy ket kattintas .( sajna :( nemertem miert nincs olyan opcio benn hogy europa letoltese vagy az oszes letoltese miert csak orszagonkent tudjuk letolteni :( sajna :(

Én erre a célra (is) az Ovi Suite-ot használom. Ott kontinensenként lehet letölteni a térképeket. Azért az nem olyan sok kattintás, ahogyan Macika is írta.
szerintem az az alapvető problémátok, hogy más-más programot használtok a letöltésre. Macika elmondása szerint, a Map Loader képes arra, hogy kijelölöd a térképeket, akár egyesével, akár csoportosan, és ezután kezdi csak a letöltést.

Az OVI Suite-ot használva kiválasztáskor elkezdi letölteni (ha jól emlékszem) az adott térképet/csoportot, tehát ha én csak néhány országot szeretnék letölteni, akkor az kicsit időigényesebb, mert egyesével kell elindítani a letöltést.

Ettől függetlenül én még mindig nem értem a problémádat. Ha szeretnél a térképekről biztonsági mentést, akkor mentsd le a mem.kártyáról a Cities mappát, s miután formáztad a kártyát, ezt dobd rá vissza, ennyi - vagy tévedek?


vas. ápr. 11, 2010 10:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Sziasztok!
Csak pár gondolat!
A fagyásokról csak annyit, hogy nem kell rommá hekkelni, szignózni, minden féle szoftveres beavatkozásnak kitenni a telót és hibátlanul működik!
A frissítés pedig nem mindegy hogy történik, online soha (sok szemetet hagy), Nokia szervizben meg csak ha "értenek hozzá"! Nem elég rátenni a jig-re és kattintani egy firmware update-et! Semmi Nokiás tréningen nem vesznek részt ahol meg tanítanák Őket legalább az elvekre, egy sima elektroműszerész (operátor szinten) meg ne cseszegesse a telómat....
Nem okoskodni akarok, de ezek tények és nagyban bejátszanak a Nokiák szoftveres problémájába!
Üdv Mindenkinek!


vas. ápr. 11, 2010 9:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Szívesen, nincs mit. Én mindig is a középsőt nyomogattam, mert szerintem az áll legjobban kézre.


szomb. ápr. 10, 2010 19:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
csab2 írta:
Nem, továbbra is tudja ezt. A középső gombbal működik.


Köszi, a középsőt meg sem nyomtam eddig, csak a navigombot nyomkodtam valamelyik irányba bőszen. :) Mint korábban.
Köszi még egyszer. :)


szomb. ápr. 10, 2010 18:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
tibuu írta:
tnoise írta:
Már 2 hónapja megvan a telefon, de eddig fel sem tűnt, hogy lezárt billentyűzetnél ha hosszan nyomom akármilyen irányba a navibillentyűt, akkor fekete háttérrel megjeleníti nagy méretben az aktuális időt, üzemmódot és dátumot :idea:

Ez a lehetőség kikerült a 33-as verziójú szoftverből? A héten szervizbe volt a telefon, frissítettek 33-ra és azóta nem megy...
22-es verziónál még működött.

Nem, továbbra is tudja ezt. A középső gombbal működik.


szomb. ápr. 10, 2010 18:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 09, 2010 0:18
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Az E52-vel kapcsolatos fagyások nem csak itt olvashatóak, hanem a szervizben is megszólítottak a kedves vásárlók, hogy "neked is fagy?", ez gáz. Nekem naponta lefagy, van amikor telefonálás közben szétkapcsolt, máskor , ami rendszeres és csak ki-be kapcsolással lehet megszüntetni (pár telefonkönyves keresés erejéig). Ne hogy már !!! Nem is használom az internetet, csak a telefonkönyvre van szükségem, 2000 telefonszámot kell használnom, ami havonta 300-zal növekszik. Írjatok az email-címemre, ha valaki szintén tapasztalja a telefonkönyv fagyásait, már ketten vagyunk. csehandi@tvn.hu

Azóta egy másik márkát használok, aminek nincs semmi baja, csak nem férnek bele a számok, max 1250, ennek a márkának egy másik telefonjába csak 8000 lehet a telefonszám jegyzéke, de nekem az kevés, vagy átmenetileg elég? Majd gondolkodom, mikorra vissza kapom az árát az E 52-nek.




vizesember írta:
Hát, nem fekszem ki tőle én se...
Bár nem vagyok nokia szakember, de itt valami nem kóser.
Egy hónapja megvettem "T"-s telefonomat, két darab E51 után. Első látásra szerelem, nagy akksi, GPS, minden tetszik. Használom is két hétig, amikor is a PC suttyó felajánlja az új 3. akármilyen szoftot hozzá. Megjegyzem, addig minden szépen ment rajta, ovi térképtől, az e-mailig minden korrektül ment. Aztán fel, és kész.........
Azóta ****...
Először is lassabb lett, időnként ok nélkül belassul, aztán pl. névjegyek között, mikor belépek, nem kínálja fel, a név begépelését, csak ha kilépek, és újra be. Addig mutatja az üres helyet. Naponta többször eltűnik minden róla, és hiába nyomkodom, nem jön vissza. Ma tíz percig próbáltam egy szokásos lefagyás után "hard resettel" életre kelteni, mire tizedszerre bekapcsolt nagy nehezen. Közben először úgy indult újra, hogy kérte a PIN kódot, miközben a telefon a háttérben bekapcsolt, teljes képernyővel, még a naptárat is mutatva, de elől kérte a PIN-t.
Mikor beírtam nem kapcsolt be tovább, hanem csak egy vindózos újra indítás segített. Ja, tele az akksi, életemben nem csináltam backupról visszatöltést, csak szinkronnal nyomom fel a 800 telefonszámomat, és semmi programot sem telepítek rá. Kidobjam, vagy valaki visszaöli rá, a régi szoftot??? Nem érdekel a garancia, nem fogok 30 napig várni tehetségtelen gyerekekre, hogy állítólag firmware-t cseréljenek rajta, míg csere készülékként egy nokia 1610-essel gyúrok bicepszre.
Naponta kb kétszer fagy le, nehézkes a hard reset, néha nem is megy, mit csináljak???


szomb. ápr. 10, 2010 15:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
tnoise írta:
Már 2 hónapja megvan a telefon, de eddig fel sem tűnt, hogy lezárt billentyűzetnél ha hosszan nyomom akármilyen irányba a navibillentyűt, akkor fekete háttérrel megjeleníti nagy méretben az aktuális időt, üzemmódot és dátumot :idea:

Ez a lehetőség kikerült a 33-as verziójú szoftverből? A héten szervizbe volt a telefon, frissítettek 33-ra és azóta nem megy...
22-es verziónál még működött.


szomb. ápr. 10, 2010 14:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
linklaci írta:
macika :) hat kozsi :) igen sajna mindig egyenkent kell katintani :(azert nagy gond mert ha az egesz vilagot leakarom tolteni ujbol az azert nem egy vagy ket kattintas .( sajna :( nemertem miert nincs olyan opcio benn hogy europa letoltese vagy az oszes letoltese miert csak orszagonkent tudjuk letolteni :( sajna :(

Én erre a célra (is) az Ovi Suite-ot használom. Ott kontinensenként lehet letölteni a térképeket. Azért az nem olyan sok kattintás, ahogyan Macika is írta.


pén. ápr. 09, 2010 18:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
linklaci írta:
macika :) hat kozsi :) igen sajna mindig egyenkent kell katintani :(azert nagy gond mert ha az egesz vilagot leakarom tolteni ujbol az azert nem egy vagy ket kattintas .( sajna :( nemertem miert nincs olyan opcio benn hogy europa letoltese vagy az oszes letoltese miert csak orszagonkent tudjuk letolteni :( sajna :(
Na, akkor viszont mostmár biztos vagyok benne, hogy valamit rosszul csinálsz.
Nagyon.

Ugyanis a teljes EU-térkép letöltése ÖSSZESEN 2 db kattintás, ha amgyar női hangot is hozzá akarod teni, azkkor ÖSSZESN 5 kattintás.

Mégiscsak jól értetttem én az elején...

Az EGÉSZ VILÁG (5,6 GB) letöltése - megszámoltam - HÉT db kattintásba kerül. És ebben már benne van a download megnyomása is!


pén. ápr. 09, 2010 17:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 19:16
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
szoval az lenne a legjobb ha egyben letudnam tolteni valahonnet azokat a terkepeket mert idegesito egyenkent toltogetni az egesz vilagot :(


pén. ápr. 09, 2010 14:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 19:16
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
macika :) hat kozsi :) igen sajna mindig egyenkent kell katintani :(azert nagy gond mert ha az egesz vilagot leakarom tolteni ujbol az azert nem egy vagy ket kattintas .( sajna :( nemertem miert nincs olyan opcio benn hogy europa letoltese vagy az oszes letoltese miert csak orszagonkent tudjuk letolteni :( sajna :(


pén. ápr. 09, 2010 14:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
linklaci írta:
marcika :)jofej vagy :) de egy nem fikaztam a e52 nekem nagyon bejon es nalam gond nelkul megy rajta minden :) amit leirtal az nekem is megy nem ez volt a kerdesem :) enyire azert nem vagyok egyzeru :)nekem az a gondom hogy az orszagokat csak egyesevel tudom letolteni :(es nem tudom azt megcsinalni hogy kivalasztaom hogy oszes letoltese :( hanem egyenkent atingatok az orszagokra es ugy toltogtem sajna nagyon macera igy :(ezert volt az a kerdesem hogyha mar letoltottem a memo kartyara az oszeset akkor azt hogy tudnam atmasolni pc-re hogy aztan hasznalhatoan visza tudjam masolni majd memo kartyara hogy nekeljen megint egyenketn letoltohgetni oket ?tudom ha formazom a telot nem tunik el a memo kartyarol ! de ha a kartyat is formazni akarom akkor mar eltunik ! ezert akarom atmasolni pc-re :)szoval a kerdes ! ha a citi mappat atmasolom siman a pc-re es aztan visza akkor meni fog minden terkepem megint es minden hangom vagy mas is atkell masolnom a telorol vagy a memo kartyarol pcre :)koszi
Ahaaaa, akkor a kérdést értettem félre, bár most elolvasva újra, nekem nem jött le, hogy nem akarod egész Európát.

Ha valaki így akar, ahogy Te, akkor nincs más megoldás. Muszáj egyenként kijelölgetni őket, majd egyben letölteni. Plusz annyi kattintás, ahány ország, ezt belátom. De ez a pár plusz kattintás olyan nagy gond?

A kérdésed második felére válaszul:

Annyira egyedi módon van megoldva az Ovi Maps fájlszerkezete, hogy nem lehetséges a memóriából kiszedni, majd visszatenni.


pén. ápr. 09, 2010 12:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 19:16
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
vagy ez igy nem mukodik ? vgay mi a megoldas ? egyszeruen anyi a gondom hogy nemakarom mindig letoltogetni az oszes terkepet mert macera :(


pén. ápr. 09, 2010 12:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 19:16
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
marcika :)jofej vagy :) de egy nem fikaztam a e52 nekem nagyon bejon es nalam gond nelkul megy rajta minden :) amit leirtal az nekem is megy nem ez volt a kerdesem :) enyire azert nem vagyok egyzeru :)nekem az a gondom hogy az orszagokat csak egyesevel tudom letolteni :(es nem tudom azt megcsinalni hogy kivalasztaom hogy oszes letoltese :( hanem egyenkent atingatok az orszagokra es ugy toltogtem sajna nagyon macera igy :(ezert volt az a kerdesem hogyha mar letoltottem a memo kartyara az oszeset akkor azt hogy tudnam atmasolni pc-re hogy aztan hasznalhatoan visza tudjam masolni majd memo kartyara hogy nekeljen megint egyenketn letoltohgetni oket ?tudom ha formazom a telot nem tunik el a memo kartyarol ! de ha a kartyat is formazni akarom akkor mar eltunik ! ezert akarom atmasolni pc-re :)szoval a kerdes ! ha a citi mappat atmasolom siman a pc-re es aztan visza akkor meni fog minden terkepem megint es minden hangom vagy mas is atkell masolnom a telorol vagy a memo kartyarol pcre :)koszi


pén. ápr. 09, 2010 12:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
linklaci írta:
szevasz macika :) akkor lecci segits mert en ezt nem vagom hogyan :( es sokat segitenel vele :) ird le lecci :) elore is koszi:)
Ejjj no, sokan esnek abba a hibába, hogy fikázni már tudják az adott modellt, de hogy hogyan kell használni, azt fárasztó lenne megtanulni....


Na...

Szóvla letöltöd a Nokia oldaláról (keresés!) a Nokia Map Loadert.
Azt telepíted majd futtatod.
Rádugod a készülékedet a számítógépedre és láss csodát, bolondbiztosan települ, amelyik térképet csak kiválasztod.

De ne légy türelmetlen!!!!!!!

A teljes földrésznyi térképeknél több GB-os adatforgalmat jelent, ami idő, sok idő!!!


pén. ápr. 09, 2010 10:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 19:16
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
szevasz macika :) akkor lecci segits mert en ezt nem vagom hogyan :( es sokat segitenel vele :) ird le lecci :) elore is koszi:)


pén. ápr. 09, 2010 7:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 09, 2010 0:18
Hozzászólások: 3
Hozzászólás NOKIA E 52 fagy
Sziasztok!

Az E 52 kifejezetten MANAGER telelefonnak találták ki, de pár próbálkozás után (5-20),
hívás közben a gyorskeresőt és a telefonkönyvet lefagyasztja, betelt a memória kiírással kísérve, néha a hívást is bontja. Nem tagadom napi 20-30-40 hívást is fogadok és a gyorskereső funkciót kiemelten használom. 3-szor volt szervizbe (3 hónapos), kicseréltét a belsejét, lepróbáltuk másik kártyával, másik akksival, memória kártya nélkül, 3-szor szoftverelték, sőt még egy harmadik telefonon is kipróbáltuk a funkciót, csődött mondott, lefagyott is.
Típus hiba!
Lenne valaki, aki szintén nem csak dísznek használja a telefonját, hanem rendszeresen beszél rajta és közben keresgél a telefonkönyvben, és tapasztalja a leírtakat, rendelkezik garanciával még, akkor több esélyünk lenne a probléma megoldására, ha többen összefogunk.
Várom a leveleket: csehandi@tvn.hu címre

Köszönettel a segítségért! : Cseh Andrea


pén. ápr. 09, 2010 0:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
linklaci írta:
szeva csab2 :) tudom hogy fissiteni lehet stb nem ezzel van a gond :( hanem azzal hogyha torlom a telot es esetleg a memo kartyat is formazni akarom akkor elvesztek minden terkpet :( eshat sajna oviban nem talaltam olyat hogy oszes terkep es hang letoltese :( igy egyesevel kell letoltogetni ujbol megint mindent :( ezert lenne jo atmasolni gepre mert akkor csak egyszer kell letoltennem mindent ) erted a problemam ?
Hát bizony, az Ovi Map Loaderrel van az 5 kattintás is, hogy a teljes Európa a kártyámon teremjen magyar hangnavigációval úgy 15 perc alatt :)


csüt. ápr. 08, 2010 23:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
linklaci írta:
szeva csab2 :) tudom hogy fissiteni lehet stb nem ezzel van a gond :( hanem azzal hogyha torlom a telot es esetleg a memo kartyat is formazni akarom akkor elvesztek minden terkpet :( eshat sajna oviban nem talaltam olyat hogy oszes terkep es hang letoltese :( igy egyesevel kell letoltogetni ujbol megint mindent :( ezert lenne jo atmasolni gepre mert akkor csak egyszer kell letoltennem mindent ) erted a problemam ?

Így már világos. Ilyenkor mindig újra letöltöd azokat a térképeket, amelyekre szükséged van. Más megoldást nem tudok.


csüt. ápr. 08, 2010 21:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 19:16
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
szevasztok :) tud valaki valami ertelmes hasznalhato progit vgay modszert hogy e52 rol eltudjam erni a pc-met es akar letolteni rola dolgokat ?


csüt. ápr. 08, 2010 16:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 19:16
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
szeva csab2 :) tudom hogy fissiteni lehet stb nem ezzel van a gond :( hanem azzal hogyha torlom a telot es esetleg a memo kartyat is formazni akarom akkor elvesztek minden terkpet :( eshat sajna oviban nem talaltam olyat hogy oszes terkep es hang letoltese :( igy egyesevel kell letoltogetni ujbol megint mindent :( ezert lenne jo atmasolni gepre mert akkor csak egyszer kell letoltennem mindent ) erted a problemam ?


csüt. ápr. 08, 2010 12:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
linklaci írta:
sziasztok :) meg egy kerdesem lenne :) hogy tudom szamitogepre lementeni a terkepeket meg a hasonlo dolgokat nyelvek hogy nekelljen mindig ovival letolteni netrol ?koszi

Nem igazán értem a kérdésedet. Miért akarod gépre lementeni a térképeket, amikor azokat - reményeim szerint legalábbis - úgyis frissítik? A telefonra (illetve a memóriakártyára) le tudod tölteni őket, így nem a netet használj a teló.


szer. ápr. 07, 2010 10:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
linklaci írta:
hello :)valaki esetleg tud olyan programot e52 re amivel a kamera exponalo gombjat atlehet programozni masik gombra vagy billentyure ? sajna en nem talaltam .

Passz. Az viszont érdekes, hogy van egy képlopó program a telefonomon, amiben hiába állítom be a kamera gombot "képlopásra" nem működik. Szóval csak ebből gondolom, hogy nem nagyon bíznék a dologban.


szer. ápr. 07, 2010 10:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 19:16
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
es van megegy problemam :( lehet hujeseget kerdezek de bealitottam telomon hogy a g-mailt frankot letolti es frisiti netrol ez frankon mukodik is :) viszont ha szinkronizalom az outlokot a teloval mindent jol szinkronizal nevjegyek naptar stb viszont a leveleket nem masolja at outlokba ! igaz outlokba nem alitottam be gmail fiokot mert nemakarom hogy a netrol frisitse pc-re mert nemmegy jol sajna nalam :( viszont szertenm ha a telorol atmasolna a leveleimet az outlokba :) hujeseget kerdezek vagy megoldhato a dolog ?


kedd ápr. 06, 2010 13:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 19:16
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
sziasztok :) meg egy kerdesem lenne :) hogy tudom szamitogepre lementeni a terkepeket meg a hasonlo dolgokat nyelvek hogy nekelljen mindig ovival letolteni netrol ?koszi


kedd ápr. 06, 2010 9:41
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1017 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség