Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 6:46



Hozzászólás a témához  [ 1017 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
Nokia E52 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:34
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Nokia E52


Es mara el is jutott a T-hez. Most jelent meg a hivatalos T-s valtozat.


pén. feb. 04, 2011 13:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 27, 2005 17:10
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Veresegyház
Hozzászólás Re: Nokia E52
newfee írta:
Köszönöm a javaslatokat. Megnéztem a két készüléket, de a rezisztív féltéglácska 5800 szóba sem jöhetne. X6 még talán.
Az a baj, hogy hozzászoktam egy pár funkcióhoz és az a dög E52 pont jó lenne számomra: billentyűzet,hangtárcsázás,hívó nevének bemondása, gyorstárcsázás, Google naptár és névjegyzék szinkron, WIFI, SOS helyzetre free navi, hosszú üzemidő.
Van most nálam egy Galaxy Spica, de egyszerűen nem bírom billentyűzet nélküliséget. Valahogy macerás gépelni rajta. És nem is találtam meg minden fenti funkcióhoz a programot. De leginkább a tapi zavar.
Gondolkodtam már sok mindenen, esetleg visszalépni S40-re egy 6700 vagy egy C3 Touch & type személyében, de ezeket se dicsérik túl, és egy csomó kompromisszumot is kéne kötnöm.
Megfordult már a fejemben egy jó Blackberry 9700 is (BIS nélkül, mert az emailek és egyéb netes dolgok nem annyira fontosak) állítólag ezek üzembiztos, jó készülékek.
Egy E72 -vel gondolom csöbörből vödörbe kerülnék.
Vagy próbálkozok tovább az E52-vel, amit vagy meg tudnak javítani (meg lehet egyátalán?) vagy kivágom az ablakon és kezdem újból a készülék keresést.
X6-ot még nem fogdostam meg, de megnézem magamnak, hogy működik.
Gondolom az újabb tapis symbianok (C7,N8) is kihívásokkal küzdenek.


Én nagyon szerettem az E51-t, azzal nem voltak ilyen problémák, tudása/kinézete majdnem E52 (nincs benne navi).
Most egy N8-t használok, én is úgy voltam vele, mint Te, a billentyűt nem akartam elhagyni, viszont hamar összeszoktunk.
Szerintem ő is lehet alternatíva, igaz nem egy árkategória :-(


kedd jan. 25, 2011 18:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Nokia E52
Macika írta:
newfee írta:
Emiatt a hiba miatt én is november eleje óta hordom a szervizbe. Sőt, nálam hívás közben is "elmegy" a térerő, szakadozik a hang. 4x javították, azután főpanel csere következett, amivel egyidejűleg egy karcos sérült készülék házat kaptam vissza. (nem is értem, ilyen minőség biztosítás mellett hogyan történhetett?) 2 hét küzdelem után végül elismerte a szerviz a hibát, új készülékházat is kaptam.
Az eredeti hiba még mindig megvan, kiegészülve a bluetooth kapcsolat szakadozásával és fagyásokkal. A készülék újra a szervizben. Majdnem 3 hónapja, folyamatosan... Kezdem unni.
Csak tudnám, mit vegyek helyette. Tapi-mobilok nem jönnek be (Android, Apple), szóval valami jó, megbízható billentyűzetest szeretnék.

Az újabbak között nem igazán tudnék jót mondani.
Az utolsó - még nem tapizós - jó eresztés az N86 volt (csak az meg drága), meg az N95.

Szerintem egy 5800-val igazán megbarátkozhatnál (vagy egy X6-tal). Az még Nokia és elfogadható minőség.


Köszönöm a javaslatokat. Megnéztem a két készüléket, de a rezisztív féltéglácska 5800 szóba sem jöhetne. X6 még talán.
Az a baj, hogy hozzászoktam egy pár funkcióhoz és az a dög E52 pont jó lenne számomra: billentyűzet,hangtárcsázás,hívó nevének bemondása, gyorstárcsázás, Google naptár és névjegyzék szinkron, WIFI, SOS helyzetre free navi, hosszú üzemidő.
Van most nálam egy Galaxy Spica, de egyszerűen nem bírom billentyűzet nélküliséget. Valahogy macerás gépelni rajta. És nem is találtam meg minden fenti funkcióhoz a programot. De leginkább a tapi zavar.
Gondolkodtam már sok mindenen, esetleg visszalépni S40-re egy 6700 vagy egy C3 Touch & type személyében, de ezeket se dicsérik túl, és egy csomó kompromisszumot is kéne kötnöm.
Megfordult már a fejemben egy jó Blackberry 9700 is (BIS nélkül, mert az emailek és egyéb netes dolgok nem annyira fontosak) állítólag ezek üzembiztos, jó készülékek.
Egy E72 -vel gondolom csöbörből vödörbe kerülnék.
Vagy próbálkozok tovább az E52-vel, amit vagy meg tudnak javítani (meg lehet egyátalán?) vagy kivágom az ablakon és kezdem újból a készülék keresést.
X6-ot még nem fogdostam meg, de megnézem magamnak, hogy működik.
Gondolom az újabb tapis symbianok (C7,N8) is kihívásokkal küzdenek.


hétf. jan. 24, 2011 20:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
newfee írta:
Emiatt a hiba miatt én is november eleje óta hordom a szervizbe. Sőt, nálam hívás közben is "elmegy" a térerő, szakadozik a hang. 4x javították, azután főpanel csere következett, amivel egyidejűleg egy karcos sérült készülék házat kaptam vissza. (nem is értem, ilyen minőség biztosítás mellett hogyan történhetett?) 2 hét küzdelem után végül elismerte a szerviz a hibát, új készülékházat is kaptam.
Az eredeti hiba még mindig megvan, kiegészülve a bluetooth kapcsolat szakadozásával és fagyásokkal. A készülék újra a szervizben. Majdnem 3 hónapja, folyamatosan... Kezdem unni.
Csak tudnám, mit vegyek helyette. Tapi-mobilok nem jönnek be (Android, Apple), szóval valami jó, megbízható billentyűzetest szeretnék.

Az újabbak között nem igazán tudnék jót mondani.
Az utolsó - még nem tapizós - jó eresztés az N86 volt (csak az meg drága), meg az N95.

Szerintem egy 5800-val igazán megbarátkozhatnál (vagy egy X6-tal). Az még Nokia és elfogadható minőség.


vas. jan. 23, 2011 22:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Nokia E52
Macika írta:
rekop írta:
Tegnap megpróbálkoztam egy fw frissítéssel. NSU-val frissítettem 052.003-ra, előtte utána is négy gombos reset, semmilyen programot nem tettem vissza, tehát teljesen gyári állapot.
A telefon ismét a fenti hibát produkálja. Azt hiszem irány a szerviz. Tavaly összesen 1.5 hónapot volt a szervizben egy hangszóróprobléma miatt. Azt is másodszorra javították meg.
Az elmúlt 13 évben szinte csak nokia telefonokat használtam(valószínű az E52 lesz egyben az utolsó is), de eddig messze ez volt a legsilányabb minőségű modell.

Írtam, az E52 sajnos nem méltó a Nokia névre. Pedig nagyon bizakodtató volt először, megjelenéskor.


Emiatt a hiba miatt én is november eleje óta hordom a szervizbe. Sőt, nálam hívás közben is "elmegy" a térerő, szakadozik a hang. 4x javították, azután főpanel csere következett, amivel egyidejűleg egy karcos sérült készülék házat kaptam vissza. (nem is értem, ilyen minőség biztosítás mellett hogyan történhetett?) 2 hét küzdelem után végül elismerte a szerviz a hibát, új készülékházat is kaptam.
Az eredeti hiba még mindig megvan, kiegészülve a bluetooth kapcsolat szakadozásával és fagyásokkal. A készülék újra a szervizben. Majdnem 3 hónapja, folyamatosan... Kezdem unni.
Csak tudnám, mit vegyek helyette. Tapi-mobilok nem jönnek be (Android, Apple), szóval valami jó, megbízható billentyűzetest szeretnék.


vas. jan. 23, 2011 21:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
rekop írta:
Tegnap megpróbálkoztam egy fw frissítéssel. NSU-val frissítettem 052.003-ra, előtte utána is négy gombos reset, semmilyen programot nem tettem vissza, tehát teljesen gyári állapot.
A telefon ismét a fenti hibát produkálja. Azt hiszem irány a szerviz. Tavaly összesen 1.5 hónapot volt a szervizben egy hangszóróprobléma miatt. Azt is másodszorra javították meg.
Az elmúlt 13 évben szinte csak nokia telefonokat használtam(valószínű az E52 lesz egyben az utolsó is), de eddig messze ez volt a legsilányabb minőségű modell.

Írtam, az E52 sajnos nem méltó a Nokia névre. Pedig nagyon bizakodtató volt először, megjelenéskor.


vas. jan. 23, 2011 12:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 15, 2007 9:54
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Re: Nokia E52
Tegnap megpróbálkoztam egy fw frissítéssel. NSU-val frissítettem 052.003-ra, előtte utána is négy gombos reset, semmilyen programot nem tettem vissza, tehát teljesen gyári állapot.
A telefon ismét a fenti hibát produkálja. Azt hiszem irány a szerviz. Tavaly összesen 1.5 hónapot volt a szervizben egy hangszóróprobléma miatt. Azt is másodszorra javították meg.
Az elmúlt 13 évben szinte csak nokia telefonokat használtam(valószínű az E52 lesz egyben az utolsó is), de eddig messze ez volt a legsilányabb minőségű modell.


vas. jan. 23, 2011 11:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 15, 2007 9:54
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Re: Nokia E52
Takika írta:
Sziasztok!

Mostanaban azt csinalja az E52-m, hogy spontan elerhetetlenne tesz, annak ellenere, hogy a halozaton maradok. Ha ujrainditom, akkor rogton jonnek a hivasok is, az uzenetek is (meg a nem fogadott hivasokrol is). Van valakinek valami otlete, hogy miert lehet ez?

Koszi: Takika


Szevasz!

A jelenség nálam is ugyanez, kb. egy hete csinálja. A telóm másfél éves, t-mobilos, eddig hibátlanul működött. A szoftvere 051.018.


szomb. jan. 22, 2011 14:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
Takika írta:
Macika írta:
Sajnos kritikán aluli lett az E52-es széria. Az E51 árnyékának sem jó, nem hogy az utódának, aminek szánták a Nokiánál.

Azért egy próbát megérne, hogy ugyanazzal a SIM-mel végigcsinálni ugyanazt az útvonalat, amit bejársz nap közben.
A másik ötletem, hogy vedd le 3G-ről 1 napra, csak GSM-re engedélyezd. Hallani olyan hálózati hibáról, hogy 3G-nél 'megszorul' a teló.


Itthon dolgozom, a telefon a legtobb esetben csak a lakason belul mozog, raadasul meg a 3G sincs bekapcsolva rajta, sima GSM-kent megy mar a vasarlas ota.

Taki

Akkor marad a másik készülékben való próba.
Lehet (de nem hiszem) esetleg helyi cella-probléma is.


pén. jan. 21, 2011 18:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:34
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Nokia E52
Macika írta:
Takika írta:
Mostanaban azt csinalja az E52-m, hogy spontan elerhetetlenne tesz, annak ellenere, hogy a halozaton maradok. Ha ujrainditom, akkor rogton jonnek a hivasok is, az uzenetek is (meg a nem fogadott hivasokrol is). Van valakinek valami otlete, hogy miert lehet ez?

Sajnos kritikán aluli lett az E52-es széria. Az E51 árnyékának sem jó, nem hogy az utódának, aminek szánták a Nokiánál.

Azért egy próbát megérne, hogy ugyanazzal a SIM-mel végigcsinálni ugyanazt az útvonalat, amit bejársz nap közben.
A másik ötletem, hogy vedd le 3G-ről 1 napra, csak GSM-re engedélyezd. Hallani olyan hálózati hibáról, hogy 3G-nél 'megszorul' a teló.


Itthon dolgozom, a telefon a legtobb esetben csak a lakason belul mozog, raadasul meg a 3G sincs bekapcsolva rajta, sima GSM-kent megy mar a vasarlas ota.

Taki


pén. jan. 21, 2011 18:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
Takika írta:
Sziasztok!

Mostanaban azt csinalja az E52-m, hogy spontan elerhetetlenne tesz, annak ellenere, hogy a halozaton maradok. Ha ujrainditom, akkor rogton jonnek a hivasok is, az uzenetek is (meg a nem fogadott hivasokrol is). Van valakinek valami otlete, hogy miert lehet ez?

Koszi: Takika

Sajnos kritikán aluli lett az E52-es széria. Az E51 árnyékának sem jó, nem hogy az utódának, aminek szánták a Nokiánál.

Azért egy próbát megérne, hogy ugyanazzal a SIM-mel végigcsinálni ugyanazt az útvonalat, amit bejársz nap közben.
A másik ötletem, hogy vedd le 3G-ről 1 napra, csak GSM-re engedélyezd. Hallani olyan hálózati hibáról, hogy 3G-nél 'megszorul' a teló.


pén. jan. 21, 2011 16:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:34
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Nokia E52
Sziasztok!

Mostanaban azt csinalja az E52-m, hogy spontan elerhetetlenne tesz, annak ellenere, hogy a halozaton maradok. Ha ujrainditom, akkor rogton jonnek a hivasok is, az uzenetek is (meg a nem fogadott hivasokrol is). Van valakinek valami otlete, hogy miert lehet ez?

Koszi: Takika


pén. jan. 21, 2011 13:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 05, 2011 16:54
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: Nokia E52
Sziasztok,
valamit telepíthettem/elállíthattam, és ha a billentyűzár nem aktív, időnként szeretne fellépni a netre. Ha engedélyezem, 10-30 kb adatot forgalmaz.

Nincs nyitott alkalmazás (a ház gombot nyomva tartva csak a készenlét és a menü van)

Hogyan tudnám ezt megszüntetni?

Előre is köszönöm!
Üdv,
Attila


csüt. jan. 13, 2011 17:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 27, 2005 17:10
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Veresegyház
Hozzászólás Re: Nokia E52
Sziasztok!

Eladnám...

Pont erre van az Adok-veszek topik!


csüt. jan. 06, 2011 21:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás Re: Nokia E52
E51-en egyik kedvenc alkalmazásom volt a Nokia Conversation

Ez az SMS-eket válogatta szét a küldők/címzettek szerinti "al-mappákba", így nagyon gyorsan vissza lehetett keresni egy-egy régebbi üzenetet (ráadásul kitette az illető bélyegképét is a neve mellé, így végképp barátságos volt használni - pláne, mert a telefonkönyvbe épült be, annak egy új füle lett).

Most, E52-re váltva minden régi programot tudtam telepíteni - csak pont ezt nem lehet használni :cry:
(úgy tűnik, nem kompatibilis az E52 telefonkönyvével. Ráadásul a fóruma alapján eredetileg még ezen is ment, csak egy tavalyi firmware frissítés tett be neki, azóta rossz)

Tud esetleg vki egy hasonló, de friss E52-n is működő SMS-csoportosító programot?


szer. jan. 05, 2011 0:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 31, 2010 22:24
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia E52
Sziasztok! :D

Amit keresnék és kérném a segítségeteket!

A családban van egy telefon, amin rajta van a LED Scroller 3 v3.6.
Ennek valami változata, vagy hasonló az E52-re van?! :)
A japmas@gmail.com -r kérlek küldjetek választ, mert ide nem túl gyakran jövök!
Előre is köszönöm!
BUÉK MINDENKINEK! :lol: :lol: :lol:


pén. dec. 31, 2010 22:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia E52
FYI

már elérhető az 052.003-es fw:

http://www.nokiaonsite.com/nokia-e52-firmware-update-released-to-version-052003


hétf. dec. 13, 2010 13:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 17:57
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia E52
sziasztok. most vettem egy e52-t frissítettem a navigációt és olyan problémám van h csak egyszer talál címet a kereső. ha még egyszer ugyan azt írom be már nem találja meg. a frissítés előtt nem volt ilyen probléma igaz kikapcsoltam ill kitöröltem minden netes wapos elérési címet h ne használja. ötlet esetleg h mit tegyek ? előre is köszönöm


csüt. dec. 09, 2010 18:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
Chevanton írta:
A SAR-értékeket sokallom: az RM-469 típusú E-52-es európai szabvány szerinti maximális SAR-értéke 1,30 W/kg, míg az RM-481-es változatnak 1,16 W/kg.

Ezért fontos a kérdés, ha a 3G-t kikapcsolom, pontosan mennyivel lesz kevesebb a maximális SAR-érték a két változatnál?

Kezdjük az alapoknál.

RF Tx Power
GSM900 2 Watt,
GSM1800 1 Watt,
UMTS/HSDPA 0.25 Watt,
EDGE900 0.5 Watt,
EDGE1800 0.4 Watt.

Szóval épp pont a 3G az, ami a szokásos GSM900 max. teljesítményének EGYNYOLCADA.

SZERINTED mennyit számít az SAR-ben? :)


csüt. dec. 02, 2010 19:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:51
Hozzászólások: 124
Hozzászólás Re: Nokia E52
A SAR-értékeket sokallom: az RM-469 típusú E-52-es európai szabvány szerinti maximális SAR-értéke 1,30 W/kg, míg az RM-481-es változatnak 1,16 W/kg.

Ezért fontos a kérdés, ha a 3G-t kikapcsolom, pontosan mennyivel lesz kevesebb a maximális SAR-érték a két változatnál?


csüt. dec. 02, 2010 14:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás Re: Nokia E52
club írta:
Konkrétan mi a jellemző hibája? (Az asszonynak karácsonyra szeretnék venni egy független újat, de nem szeretném, hogy a fejemhez vágja...)

Ahogy hallottam/olvastam igen sokaknak volt alaplapcsere pár nap után, meg egyéb finomságok....Szóval nem nyugodtam meg és rohanok venni egyet...


szomb. nov. 27, 2010 22:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: Nokia E52
Megvettem a készüléket (finn, független). Bármilyen usb kábelt (sajátja ill. 5800-é) dugok rá (kivéve a töltőét) nem ismeri fel. Szoftvert frissítenék 034.001-ről, de se WLAN-on, se Bluetooth-on keresztül nem sikerül, a készülék saját szoftvere és az Ovi Suite is azt mondja, hogy nincs elérhető frissítés... Bár ahogy nézem, a Nokia frissítőszervere mintha nem lenne elérhető.
Nem egy ígéretes kezdet...


szomb. nov. 27, 2010 17:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Nokia E52
club írta:
Konkrétan mi a jellemző hibája? (Az asszonynak karácsonyra szeretnék venni egy független újat, de nem szeretném, hogy a fejemhez vágja...)


A hangszórója (ami a füledben szól, amikor beszélsz) elég gyenge eresztés. Hajlamost recsegni. Ha kicserélik gariban, akkor sem mindig tökéletes. Bár... a mi két darabunk egyelőre hibátlan. :)


szomb. nov. 27, 2010 11:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: Nokia E52
Vismajor írta:
Feltenném a bennem rejtőzködő és egyre jobban kitörni vágyó kérdést: vajon az újabb szériás E52-sek is olyan elképesztő mértékben hibásodnak meg, mint a korábbiak?


Konkrétan mi a jellemző hibája? (Az asszonynak karácsonyra szeretnék venni egy független újat, de nem szeretném, hogy a fejemhez vágja...)


pén. nov. 26, 2010 15:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás Re: Nokia E52
Feltenném a bennem rejtőzködő és egyre jobban kitörni vágyó kérdést: vajon az újabb szériás E52-sek is olyan elképesztő mértékben hibásodnak meg, mint a korábbiak?
(Tudom hogy vannak akiknek a legelső sorozatokból való is rendben működött....)


pén. nov. 26, 2010 14:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 22, 2010 12:56
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia E52
Sziasztok!

Nincs meg valakinek véletlenül az E52 memória kártyájának eredeti tartalma lementve? Egy gyárilag feltelepített programot valószínűleg váletlenül letöröltem és vissza kellene állítani.


hétf. nov. 22, 2010 13:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:34
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Nokia E52
Hm, ugy tunik kijott a T-s 051.018-as sw, mar az ovi suite is felajanlja a frissitest.


szer. nov. 03, 2010 11:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Nokia E52
csab2 írta:
Valószínűleg frissítetted a Nokia Térképeket. A 3.03-ban még benne volt a műholdjelző ikon. A 3.04-ben már nincs. Le kell szedni a 3.04-et. A 3.03 alapból benne van a telefon szoftverében (már ha frissítve van a telefon fw-e).

Igen... Közben rájöttem. Frissítettem az asszonyét is. Azonnal el tűnt az ő készülékéről a jelerősség mérő. :( Miért kellett ezt kivenni? :? Szerintem nagyon hasznos dolog volt. Kár érte.


szer. okt. 27, 2010 12:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia E52
Sziasztok!

Jól emlékszem hogy a Maps-ban volt olyan opció, hogy adott képernyőt le lehetett menteni jpg-be? Basszus nem találom... 3.04-es van rajta... rosszul emlékszem, vagy sem?

Persze egy képlopóval megoldottam... de akkor is... miért kellett kivenni? :hm:


kedd okt. 26, 2010 23:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Nokia E52
Valószínűleg frissítetted a Nokia Térképeket. A 3.03-ban még benne volt a műholdjelző ikon. A 3.04-ben már nincs. Le kell szedni a 3.04-et. A 3.03 alapból benne van a telefon szoftverében (már ha frissítve van a telefon fw-e).


kedd okt. 26, 2010 21:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Nokia E52
Addig nyomkodtam a gyári térképszoftvert, amíg eltűnt a gps vétel erősségét jelző kis ikon, amit navigálás közben a jobb alsó sarokban lehet látni. Hogy a fenébe tudnám előcsalni újra?


kedd okt. 26, 2010 15:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 12, 2010 16:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia E52
Kedves Fórumtársak !

Az előző nap folyamán a Neopone fórumán (www.neophonex.hu) az alábbi hozzászólásomat tettem közzé. Sajnos a fórum eléggé elhanyagolt, így az a műszaki megoldás, amelyet ott leírtam, kevesekhez jut el. Ezért döntöttem úgy, hogy itt is közzéteszem. Minden további kommentár nélkül bemásolom ide az ott írtakat.

" Kedves Fórumtársak !

Mielőtt ráternék a megoldás ismertetésére, külön köszönetet szeretnék mondani az adminisztrátoroknak, hogy felvetésemre közel 1 hónap alatt egyetlen sorral sem reagáltak, még csak azt sem írták, hogy ne is fáradj vele, mert úgysem fog sikerülni....("mit csináltok Ti másként a Neophone-nál a többi szolgáltatóhoz képest? "-hangzott a kérdés...)
Továbbá szintén külön köszönetemet szeretném kifejezni a Nokia cég kiváló szoftverfejlesztőinek, a felbecsülhetetlen értékű munkájukért,amellyel sikerült egy már jól bevált sip stack megoldást (ezt használja a Nokia E51 az internetes hívások felépítéséhez) kivenni a további készülékek operációs rendszeréből, ellehetleníteni ezzel azokat a felhasználókat, akik a cégben bízva, Nokia okostelefonjukat VoIP hívások alkalmazásával szeretnék használni.
A helpdeskekhez fordulva csak mellébeszélésekben és süketelésekben volt részem.
Interneten kutakodva észrevettem (VoIP szolgáltatók nevének említése nélkül) , hogy sok cég látszólag ugyanazt a 3rd party szoftveralkalmazást kínálja VoIP hívások alkalmazására. Csak megjegyezni kívánom, hogy a Neophone nem kínál semmit.... Ennyire nem számítanak a mobil előfizetők ???
Ezek közül egy-kettőt letöltve és szerkesztővel fejlesztői környezetbe visszafordítva bukkantam rá az eredeti progi fejlesztőire, akiktől ezek a telefontársaságok átveszik, majd mondjuk úgy, hogy honosítják a terméket.
Ha a Google-ba valaki beírja a VIPPIE szót, akkor gyakorlatilag mindent megtalál a megoldáshoz.
Továbbá más vonalon is elindultam és találtam egy szintén a Vippie -hez kapcsolódó, abból kifejlesztett megoldást.
Ez pedig nem más, mint a TiViPhone. (www.tivi.com) Itt már kész megoldás tölthető le ingyen és bérmentve.
A Neophonnak külön figyelmébe ajánlom az oldal tanulmányozását, mert nekik is hasonlóan kellene eljárni.
A TiVi megoldása nem más, mint, hogy az IMEI számért cserébe küld egy aktivációs kulcsot, amellyel az amúgy ingyen használható termékük megjegyzi az általunk beírt paramétereket. Semmi különös nincs a paraméterekben, mert be kell írni a telefonszámunkat, 0621xxxxxxx formában,(utána nem kell @ meg domain name ) természetesen a jelszó, na meg a sip szerver címe, amelyet tök mindegy, hogy sip.neophonex.hu vagy 193.91.75.213 formában adunk meg. A My number,(if You have one) helyére a telefon egy + jelet fog tenni, ez így jó, mert nem a Tiviphone előfizetői vagyunk. (egyébiránt az internetes oldalukon írják, hogy nem baj, ha valaki "kilakoltatja" a beállításokból a TIVI adatait
és a saját szolgáltatója sip szerver címét írja be !!!!!!)
A lényeg az Advanced configban van ! Ezt ki kell tölteni.
License key: válaszul kapjuk e-mailben az IMEI számért cserébe.
Sip server: sip.neophonex.hu vagy 193.91.75.213 (ahogy tetszik)
ZRTP settings: Passive
Clear ZRTP cache: x
Auto login: pipa
Display name: pl.Neophone
Codecs: GSM,aLaw,uLaw
Reset to defaults: x
Register time: 330 sec. (az alkalmazás eredetileg 800-at ajánl fel)
Use only internal IP: x (hacsak valaki nem proxyn keresztül csatlakozik a netre)
Nat-proxy: üresen marad (hacsak valaki nem proxyn keresztül csatlakozik a netre)
Auto show: pipa
Local SIP port: 5062
Stun server: sip.neophonex.hu

Hát ennyi kell az üdvösséghez és láss csodát elindul a Neophone a Nokia E52-vel és minden bizonnyal az E55 és E72-vel is.
Az UDP 5060 portról annyit kell tudni, hogy nyugodtan el lehet vele menni felsőbb értékekig is.Én történetesen 5065-ig teszteltem, működik. Ott van jelentősége, ha egy routeren több vezetékes, illetve mobil VoIP van, akkor szét kell őket port szerint is címezni, ellenkező esetben azonos port használatakor az egyik irányban meghal a hang.
Más téma... Megvizsgáltam a natív módban való telepítést is. Nem célszerű a Nokia menürendszerét használni.
Fel kell telepíteni az előző cikkben írt Sip_VoIP_3_x_Settings_v2_0.sis alkalmazást és azzal kell kezdeni a kitöltést.Nem kell jelenlét és XDM szolgáltatást telepíteni. El fog indulni, lehet belőle hívásokat kezdeményezni mint mobil, mint vonalas irányban, de a hívás fogadása már rázós dolog. Észrevettem, hogy ha a wifire feljelentkezést követően hívjuk a mobil készüléket, akkor ha a feljelentkezésünk új volt, tehát most értünk haza, akkor kb 2 percig hibátlanul fogad hívásokat, majd örökre foglaltat fog jelezni a kívülről hívó számára. Ha ekkor átjelentkezünk a szomszéd hálózatára, akkor a Neophone központ egy másik IP címről látja beérkezőnek a kliens regisztrálását és ad neki kb két percet. A kritikus 2 perc eltelte után ha hazajelentkezem a wifin, akkor előről indul a 2 perc, és ezt lehet ismételgetni a végtelenségig. Kérdés: a Macrogate-nél miért megy rendesen? Ott elég bejelentkezni és kész. Regisztrálási időciklikus kérése lehet a háttérben ahelyett, hogy a központ mindaddig a bejelentkezés IP címén keresné a klienst, amíg az máshonnan fel nem jelentkezik??
Ha valakinek ötlete van, azt megköszönném.
Érdemes megnézni ezzel kapcsolatban egy a Nokia fórumon lévő kis irományt.
Nevezetesen:
http://discussions.nokia.co.uk/t5/Eseri ... 877#M59204
A harmadik hozzászólásban van a lényeg. Egy idő után a hibásan megírt alkalmazás miatt fantom címen fogja a központ a klienst keresni? A macrogate-nél miért nem?
Erre szeretnék rájönni, mert natív módban egy kicsit komfortosabban lehetne használni a készüléket, mint a TiVi-vel.

Üdv mindenkinek, sok sikert a Nokiákhoz, most már működni fognak, remélem sokaknak tudtam segíteni. "

Széll Péter elektronika@szellkft.hu


hétf. okt. 25, 2010 9:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás Re: Nokia E52
Takika írta:
Ha jol remlik van uj SW az E52.


Itt írnak egy újról, de a kommentek mindenesetre érdekesek......szóval biztosan Akoska tudja jól.

Kód:
http://www.smartnews.hu/2010/09/uj-firmware-nokia-e52-re-v051-081/


csüt. szept. 23, 2010 7:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia E52
34.1-es a legfrissebb.

Gyári és Telenoros biztosan van már, Vodásat és T-set nem láttam, de attól még lehet, hogy van.


szer. szept. 22, 2010 19:39
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:34
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Nokia E52
Ha jol remlik van uj SW az E52. Varhato esetleg, hogy lesz T-s verzioja? Most valami 033.* van rajta.


szer. szept. 22, 2010 16:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2010 15:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia E52
csab2 írta:
Emlekeim szerint azt jelzi, hogy megtelt a SIM uzenetmemoria. Allitsd at, hogy az uzenetek a telefonmemoriaban tarolodjanak.


Az volt a gond valóban. Köszönöm!


kedd szept. 07, 2010 17:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Nokia E52
Emlekeim szerint azt jelzi, hogy megtelt a SIM uzenetmemoria. Allitsd at, hogy az uzenetek a telefonmemoriaban tarolodjanak.


kedd szept. 07, 2010 16:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2010 15:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia E52
Sziasztok!

Nagyon friss tulajdonosa vagyok az E52-nek, egy problémámra még nem tudtam magamtól rájönni. Mégpedig arra, hogy a jobb felső sarokban lévő kis villogó üzenet/boríték ikont nem tudom sehogysem eltűntetni. Próbáltam az email beállításnál- arra gondolva h azt be kell állítani- de a beállítás vagy nem sikerült, vagy nem amiatt villog, mert az ikon nem tűnt még el. Hogyan lehetne azt eltűntetnem,vagy rendesen beállítanom?

Előre is köszi a válaszokat!


kedd szept. 07, 2010 15:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 28, 2004 7:56
Hozzászólások: 263
Tartózkodási hely: A számítógép előtt, telefon mellett
Hozzászólás Re: Nokia E52
bsanya5 írta:
Nem dicsérem a fényképezőjét, mert valóban csak kiváló fényviszony mellett csinál "elfogadható" képet.
Pl:
http://kep.tar.hu/bsanya5/50681507/84023499#2
vagy
http://kep.tar.hu/bsanya5/50681507/84023500#2
Nem értem miért kell a kamerával szenvednie a Nokiának, hiszen ezt a típust úgy sem az a réteg választja, aki sokat fényképez, és érzékeny a fénykép minőségére szvsz.


Köszönöm a tesztképeket. Úgy látszik, most Nokiáék haladnak abba a zsákutcába, amibe SE-k pár éve, hogy márpedig a C kamerás, a W zenés mobil, átjárás nincs. :?
Ami nagyon megfogott benne, az a kinézet és a készenlét. Az N78 tudása szinte felülmúlhatatlan, de mindehhez kissé gyenge CPU társul és az akku... Ha tényleg kihasználom a tudását, néhány óra alatt merül, ha nem, akkor akár 2-3 napig bírja. Dehát akkor minden S60? Akkor már inkább veszek egy 6510-et, azzal produkáltam 5-6 napot is készenlétben. :D


hétf. aug. 30, 2010 10:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 27, 2005 17:10
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Veresegyház
Hozzászólás Re: Nokia E52
rohamkocka írta:
Nagyon tetszik ez a készülék, a kistestvére (E51) meg is volt, arról N78-ra váltottam, ugyanis abban van GPS modul. Viszont szívesen visszatérnék az E szériára, és végre van egy E51 GPS-szel összegyúrva. (Ha nem lett volna, eddig kb. 5-6x tévedtem el volna :lol: ) Ami érdekel, az a kamera. Mennyire lenne visszalépés? Nem perdöntő, de egy-egy kiránduláskor szívesen lőnék vele néhány képet. Eddig addig jutottam, hogy az E51-ben nincs AF és nem Carl Zeiss.
Azt már elfogadtam, hogy rossz fényviszonyok között a Nokiák képminősége hatványozottan romlik. De mondjuk egy átlag napon? Pl. ilyet http://i38.tinypic.com/11lq8ed.jpg az N78-cal csináltam


Nem dicsérem a fényképezőjét, mert valóban csak kiváló fényviszony mellett csinál "elfogadható" képet.
Pl:
http://kep.tar.hu/bsanya5/50681507/84023499#2

vagy

http://kep.tar.hu/bsanya5/50681507/84023500#2

Nem értem miért kell a kamerával szenvednie a Nokiának, hiszen ezt a típust úgy sem az a réteg választja, aki sokat fényképez, és érzékeny a fénykép minőségére szvsz.


vas. aug. 29, 2010 20:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 28, 2004 7:56
Hozzászólások: 263
Tartózkodási hely: A számítógép előtt, telefon mellett
Hozzászólás Re: Nokia E52
Nagyon tetszik ez a készülék, a kistestvére (E51) meg is volt, arról N78-ra váltottam, ugyanis abban van GPS modul. Viszont szívesen visszatérnék az E szériára, és végre van egy E51 GPS-szel összegyúrva. (Ha nem lett volna, eddig kb. 5-6x tévedtem el volna :lol: ) Ami érdekel, az a kamera. Mennyire lenne visszalépés? Nem perdöntő, de egy-egy kiránduláskor szívesen lőnék vele néhány képet. Eddig addig jutottam, hogy az E51-ben nincs AF és nem Carl Zeiss.
Azt már elfogadtam, hogy rossz fényviszonyok között a Nokiák képminősége hatványozottan romlik. De mondjuk egy átlag napon? Pl. ilyet http://i38.tinypic.com/11lq8ed.jpg az N78-cal csináltam


vas. aug. 29, 2010 18:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 28, 2008 18:27
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Valahol máshol.
Hozzászólás Re: Nokia E52
Trabi TM írta:
Sőt, már nevet is találtak neki: "FM intenna" :? . Ami gondolom az integral antenna összevonásából jött össze nekik...

INTernal antENNA
vagy
INTegrated antENNA


kedd aug. 24, 2010 13:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Nokia E52
Komolyabb tesztnek vetettem alá a készülék navigációs programját. Nagyjából jól működik, de egy-két szituációban még ez sem segít. Long Beach és Hollywood között a néhol 2x8 sáv széles autópályán azokban a csomópontokban, ahol 4 szinten megy a közlekedés... :? A kijelzőn meg egy nagy barnás paca az egész kép... Persze, hogy rossz irányba megyek.
Los Angeles belvárosában meg párszor elvesztette a kapcsolatot. De itt meg a magas épületek árnyékolnak.
Persze a 3G sem megy, mivel nem tud 850-en 3G-t. Még jó, hogy itt a jó öreg 6120c! :lol:


kedd aug. 24, 2010 6:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Nokia E52
Macika írta:
Szerintem az összes mobilt nézve vastagon 0,5 % alatti az arány.

És én elhiszem, hogy az LG így meg úgy, de hát nem annyira ők fújják a passzátszelet...


Úgy néz ki, már nem csak az LG, a Samsung is sikeresen belepakolta a C3300k típusú érintős telójába, amit mellesleg 19e Ft-ért árulunk prepaid-ben, tehát valószínüleg pár db el fog fogyni, mert ez lesz a legolcsóbb nem Vodafone márkás érintős teló...

Sőt, már nevet is találtak neki: "FM intenna" :? . Ami gondolom az integral antenna összevonásából jött össze nekik...

Persze, tudom, az arány még így is marad 0,5% alatt, de azért ha 2 nagy cég nekiállt, remélem követi a többi is...


vas. aug. 22, 2010 11:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
uramesi írta:
Hali. Bocsi a rosz irásért. Szóval , hogyan is lehet a GPS-t kikapcsolni? Telefon téren elég béna vagyok.

Két helyen kell (mindkettőnél!).

Az első a helymeghatározás menüpont a beállításoknál.
Ott minden pipát (a beépített GPS kivételével) ki kell szedni.

A másik a Nokia Maps-nél (vagy Gaminnál) az OFFLINE navigation beállítása.

De tudnod kell, hogy ilyen esetben 15-20 perc is simán kellhet, mire pozíciót fog a GPS-vevő, lévén ezek az egyszerű, mikroméretű és kisfogyasztású kerámia GPS-vevők nagyon korlátozott képességűek, az A-GPS nélkül meghaltak gyakorlatilag.
A kompromisszumra viszont szükség van, nem kell nagyon magyarázni miért, elég, ha visszagondolunk a pár évvel ezelőtt még általános bluetooth-os GPS-vevők mobiltelefonokénál nagyobb akkujaira, amikkel 6-8 órát mentek egy töltéssel. Itt egy egész telefont, nagy, színes kijelzővel, stb-stb. kell meghajtson min. 5-6x annyi ideig egy kisebb méretű/teljesítményű akksi...


hétf. aug. 16, 2010 21:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 16, 2010 16:58
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia E52
Hali. Bocsi a rosz irásért. Szóval , hogyan is lehet a GPS-t kikapcsolni? Telefon téren elég béna vagyok.


hétf. aug. 16, 2010 20:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Nokia E52
Ha meg csak a kihackelnivel lenne gond... Vesszok, szokozok, ekezetek. De nyilvan kulfoldi ;)


hétf. aug. 16, 2010 19:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E52
uramesi írta:
Hali olyan kérdésem lenne, hogy halottam arrol hogy lehet az e52-nek a gps-t kihackelni.Nekelljen hozzá internet.A navigálás ne internetröl menjen.Aki tud segiteni irjon.

Rettenet szóhasználat...

Nem lehetett volna simán, parasztosan kikapcsolni-t írni? :)


hétf. aug. 16, 2010 18:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Nokia E52
Az Ovi Térképek (Nokia Maps) teljesen ingyenes. Nem használja a navigációra a netet, ha az adott ország térképe és navihangja le van töltve a memóriakártyára.
Ezen kívül - ahogyan már előttem is írták - ki kell kapcsolni az A-GPS-t, illetve "offline"-ra kell állítani az Ovi Térképeket.


hétf. aug. 16, 2010 18:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 18:12
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: Óbuda
Hozzászólás Re: Nokia E52
Azt nem kell, nem is lehet. A használt navigációs programtól függ, hogy használja e a netet vagy sem. Például a java alapú navigációk azt hiszem egytől egyig használják, de az E52-re ott van a teljesen ingyenes Ovi maps a Nokiától, vagy az egyik legjobb navigáció symbianra a Garmin XT, bár ez fizetős.
Ha a telefonodban kikapcsolod az A-GPS-t, minimális adatforgalmad sem lesz, bár így percek is eltelhetnek mire műholdat talál. A-GPS-el kb. 10-20 kb, szóval néhány forint bekapcsolásonként.


hétf. aug. 16, 2010 17:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1017 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség