Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 1:19



Hozzászólás a témához  [ 1017 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő
Nokia E52 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Re: e 52 és omnia
Gyuri67 írta:
üdv mindenkinek!
1.Samsung Omnia: 3 napig volt, aztán rájöttem, hogy csak vágy volt, nem erre van szükségem.Vásárlás előtti tanács: próbálj meg vele telefonálni...nálam itt bukott el.
Beleestem a paramétereibe, a tesztek szerinti csoda tudásába, de kiderült, hogy túl bonyolult nekem és a legfontosabb:nem tudtam telefonálni vele.
Az a típus vagyok, aki napi 100x telefonál, egyszerűen felkapom, nyomom, menet közben sms-t írok, meg a naptárt használom, meg néha a wifit.
Az Omnia kétkezes-legalábbis nekem-és szerintem nem a rohanós embereknek való.
Azóta a sógórnőm nagyon örül neki. Ő imádja, a napi 3 telefonját szépen lebonyolítja, beleteszi a prezentációit, fényképez, rendszerez, navigál , vagyis kihasználja a nagy tudását.
Amúgy nagyon szép, jó minőségű gép.


Tegnap voltam egy EW-ben. Megnyomkodtam az E52 és az Omina II hiányában az S8000-t. Nem vagyok Samsung párti, de valahogy jobban kézreált. Ami igaz az igaz nem annyira egyértelmű mint a Nokia. Bekapcsoltam a fényképezőt, és hirtelen egy perc alatt nem tudtam rájönni hogyan kell vele fényképezni. A kijelzője jobb volt mint a Nokiáé. Igazából ami nagyon erős ellenérzés nekem, hogy kimaradt az E52-ből az autófókusz. Készítettem vele pár képet, ami határon belül volt az ok, de ami messzebb volt az csapnivaló. Egyelőre nekem úgy tűnik hogy az autófókusz csak az E7x sorozat kapja meg. Az összes olyan probléma ami már elhangzott azt úgy is orvosolják. És elgondolkodtam, ott van például a Nokia 6720 classic; -0,2" kisebb a kijelzője, 4 mm vastagabb. A 3G ugyan az és a kamera kissé jobb. A proci ugyan az.


vas. aug. 23, 2009 9:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 21:45
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Macika írta:
tnoise írta:
Kedves Macika, tisztellek, becsüllek, de ne nézzél lúzernek.
1, Napi 100-150 hívás lebonyolításával a klaviatura fél évente teljesen elhasználódik e51-nél, elhiheted nekem - gariban cserélték kétszer is.
2, A hangszóró elporosodása: nos, nekem mindegy, hogy kitisztítja-e a szerviz, vagy cseréli a hangszórót, a lényeg, hogy ha nem jó, akkor javítsa meg. Szintén kétszer cserélték/javították garanciában. Tehát nekem nem kellett fizetnem érte - így gondolom, ha már hozzányúltak, inkább cserélték, mert a gari-elszámolással jobban járnak... De ha gondolod, átküldhetem a garancia-papírt, amin a javítások szerepelnek - na mindegy.
3, Mem-kártya nélkül, és azzal is próbáltam a hard-resetet e52-n, de nem indul el a teló. Kb. 50x megpróbáltam, de nem tölt be a rendszer. Próbálkozik, 4-5 alkalommal újraindul, közben Memory full üzeneteket ad, majd a végén kiírja: "Phone start-up faild. Please contact retailer".
De szívesen veszem az építő jellegű ötleteket, mert ha legalább egyszer bekapcsolna rendesen, azonnal újratolnám rajta a sw-t a piciszuittal, és remélhetőleg helyreállna a teló.
Van más ötleted, mit tehetnék, ha fent leírtak alapján egy program indításakor először csak újraindult, majd újraindult még vagy 10x magától azonnal, és végül ide jutott: memory full... aztán Phone start-up faild?
Szívesen veszek minden jótanácsot.
Addig is várom a legközelebbi munkanapot, hogy vihessem a Nokiába.
1. Gondolom - inkább csak remélem - hogy feltűnt, a billentyűzetről nem írtam semmit, mert nekem is elkopott pár hónap alatt az E51-esem billentyűzete, írtam is itt tavaly május környékén.

2. Na, akkor olvass csak vissza!!!
Azt írtad, hogy "elszennyeződik az egyébként is érzékeny hangszoró".
Akkor miről is beszélünk? Ezt az állításodat javítottam ki, nem kéne terelni. Elhiszem, hogy ők ezt írták a munkalapra, talán még azt is, hogy ki is cserélték a hangszórót, ám ETTŐL NEM JAVUL MEG a hang minősége/hangereje!!!
Ezt meg Te hidd el nekem, mert több, mint tucatnyi E51-et gyógyítottam már ilyen problémával, fillérekért (köztük a sajátomat is).

3. Sikeres Hard Reset esetén kérnie kell a tartózkodási országot/várost. Ez után gyári alapállapotba resetelődik a készülék, olyan, mint ha a dobozból vetted volna ki.
Amennyiben nem kérte a tartózkodási helyet, akkor nem elég ügyesen csináltad a Hard Resetet.
Az pedig - ne haragudj - nem hiszem el, hogy memkártya nélkül, sikeresen gyári alapra resetelve Contact Retaileres legyen a teló!!!
Ahhoz már túl sok teló ment át a kezeim között.
Még ha napi 150-et telefonálsz is, ezt akkor sem hiszem el neked!

Ez csak egyetlen esetben lhetséges, ha hardverhibás a telefon ,az viszont nem szokott lenni úgy lenni, hogy egyszercsak, magától.
Valami külső behatás meg szkta előzni.

Persze lehet gyári hibás is, ez sem zárható ki, de akkor meg nem szokott egy darabig simán működni.

Én ez utóbbira gondolok. Már első bekapcsoláskor sem indult el. Töltőre dugva pedig igen, és 1 perc múlva kiírta, hogy feltöltve - ez már gyanús volt. Rátöltöttem az adataimat pc-suite-tal, és ebbe mint írtam, bele is fagyott. No problem, gondoltam, és feltöltöttem egyesével a dolgokat (névjegyzék, üzenetek, képek). Ezután néhányszor újraindult, de nem volt időm sokat használni (sem sokat telefonálni), mert amikor elkezdtem megnézegetni, hogy milyen újítások vannak az e51-hez képest, az egyik program (már nem tudom, mi volt) indításakor ismét újraindult, és azóta (ld.fent), nem tudom életre kelteni. Vagyis mindössze néhány órát volt a kezemben a készülék, talán ha két hívást tudtam időközben bonyolítani. Mivel nem indult el, ezért *#7370# szóba se jöhetett. Itt olvastam utána, hogy milyen lehetőség van még, akkor találtam a Zöld+3+* módszert. Ez első látszatra segített, hiszen mikor próbált elindulni a telefon, bekérte a tart.helyet, időt, stb-t, ám mire felállt volna a rendszer, kiírta, hogy MemoryFull! Újra és újra nekifutottam (mem.kártyával és anélkül, sim-kártyával és anélkül, formázott mem-kártyával...stb.) de nem kapcsol be a telefon. Néhány próba után viszont megkaptam: "Phone start-up faild. Please contact retailer."
Kikapcsolt állapotban usb-n látja a mem.kártyát, bekapcsoláskor megrezzen, bejön a Nokia felirat, és van hogy még zenél is a "connecting people" kép alatt, de aztán megint csak MemoryFull.
Mivel fenti sztori nem néhány nap problémamentes használat után, hanem közvetlenül az első üzembe helyezéskor történt, nem gondolnám, hogy én szúrtam el valamit. Programot csak olyat telepítettem, amit önmaga installált automatán.
Mivel vásárlástól eltelt már a 3 nap, mire megkaptam a készüléket, így az értékesítési hely már nem állt szóba velünk, marad tehát a Nokia szerviz.

Remélem, így már kevésbé árnyalt a kép, és jobban emészthető a történet. Én csak abban bízom, hogy mihamarabb megoldást kapok a vélhetően egyedi hibás készülékemmel kapcsolatban.

Nem állítom, hogy minden e52 ilyen, sőt az bíztat, hogy olvasom, mások problémamentesen használják. Ha nem így lenne, biztosan nem hagytam volna annyiban a cserére irányuló kérésünket, és visszavásároltattam volna a készüléket.


vas. aug. 23, 2009 0:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
tnoise írta:
Kedves Macika, tisztellek, becsüllek, de ne nézzél lúzernek.
1, Napi 100-150 hívás lebonyolításával a klaviatura fél évente teljesen elhasználódik e51-nél, elhiheted nekem - gariban cserélték kétszer is.
2, A hangszóró elporosodása: nos, nekem mindegy, hogy kitisztítja-e a szerviz, vagy cseréli a hangszórót, a lényeg, hogy ha nem jó, akkor javítsa meg. Szintén kétszer cserélték/javították garanciában. Tehát nekem nem kellett fizetnem érte - így gondolom, ha már hozzányúltak, inkább cserélték, mert a gari-elszámolással jobban járnak... De ha gondolod, átküldhetem a garancia-papírt, amin a javítások szerepelnek - na mindegy.
3, Mem-kártya nélkül, és azzal is próbáltam a hard-resetet e52-n, de nem indul el a teló. Kb. 50x megpróbáltam, de nem tölt be a rendszer. Próbálkozik, 4-5 alkalommal újraindul, közben Memory full üzeneteket ad, majd a végén kiírja: "Phone start-up faild. Please contact retailer".
De szívesen veszem az építő jellegű ötleteket, mert ha legalább egyszer bekapcsolna rendesen, azonnal újratolnám rajta a sw-t a piciszuittal, és remélhetőleg helyreállna a teló.
Van más ötleted, mit tehetnék, ha fent leírtak alapján egy program indításakor először csak újraindult, majd újraindult még vagy 10x magától azonnal, és végül ide jutott: memory full... aztán Phone start-up faild?
Szívesen veszek minden jótanácsot.
Addig is várom a legközelebbi munkanapot, hogy vihessem a Nokiába.
1. Gondolom - inkább csak remélem - hogy feltűnt, a billentyűzetről nem írtam semmit, mert nekem is elkopott pár hónap alatt az E51-esem billentyűzete, írtam is itt tavaly május környékén.

2. Na, akkor olvass csak vissza!!!
Azt írtad, hogy "elszennyeződik az egyébként is érzékeny hangszoró".
Akkor miről is beszélünk? Ezt az állításodat javítottam ki, nem kéne terelni. Elhiszem, hogy ők ezt írták a munkalapra, talán még azt is, hogy ki is cserélték a hangszórót, ám ETTŐL NEM JAVUL MEG a hang minősége/hangereje!!!
Ezt meg Te hidd el nekem, mert több, mint tucatnyi E51-et gyógyítottam már ilyen problémával, fillérekért (köztük a sajátomat is).

3. Sikeres Hard Reset esetén kérnie kell a tartózkodási országot/várost. Ez után gyári alapállapotba resetelődik a készülék, olyan, mint ha a dobozból vetted volna ki.
Amennyiben nem kérte a tartózkodási helyet, akkor nem elég ügyesen csináltad a Hard Resetet.
Az pedig - ne haragudj - nem hiszem el, hogy memkártya nélkül, sikeresen gyári alapra resetelve Contact Retaileres legyen a teló!!!
Ahhoz már túl sok teló ment át a kezeim között.
Még ha napi 150-et telefonálsz is, ezt akkor sem hiszem el neked!

Ez csak egyetlen esetben lhetséges, ha hardverhibás a telefon ,az viszont nem szokott lenni úgy lenni, hogy egyszercsak, magától.
Valami külső behatás meg szkta előzni.

Persze lehet gyári hibás is, ez sem zárható ki, de akkor meg nem szokott egy darabig simán működni.


vas. aug. 23, 2009 0:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 21:45
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Macika írta:
Nem vonom kétségbe igazmondásodat, de pár olyan állítás hangzik el Részedről, ami NEM LEHET igaz!!!



tnoise írta:
...félévente új klaviaturát és új beszéd-hangszórót kellett bele aplikálni. Előbbit hihetetlen ütemű kopása miatt, utóbbit pedig a doboz mélyéig távolódó érthetetlen hangja miatt (ez elvileg konstrukciós hiba, hogyha a zsebed és nem tokban hordod, akkor elszennyeződik az egyébként is érzékeny hangszoró, és a készülék hátulján jobban hallod a másik fél hangját, mint a hangszóró irányából...).
Nos, ezzel szemben az igazság az, hogy a készülékben - megelőzendő a hangszóró és a kijelző elporosodását - van egy nagyon finom szövésű szita, mely telemegy a zsebben hordástól minden vacakkal és eltömődik, gyakorlatilag hallhatatlanná téve a másik fél hangját.
A megoldás minimális befektetést igényel, le kell szedni az előlapot és nagynyomású levegővel belülről ki kell fújni a beszédhangszóró 2 lyukát, utána minden olyan lesz, mint új korában. Ha Neked kicserélték a hangszórót, akkor jól lehúztak vele, mert egyáltalán nincs rá szükség.
tnoise írta:
...jöhet a pc-suitos mentés e51-ről... illetve csak jöhetne, mert a telefon belefagy (többszöri kísérletezés után és reset után a telefonkönyvet sikerült átlőnöm - hurrá!)
Több helyen le van írva, hogy a teljes mentés szinte sosem tehető át egy másik modellre, ami viszont biztosan, az a telefonkönyv, az üzenetek és a naptár.
tnoise írta:
Megpróbáltam a zöld+*+3 kombinációval a bekapcsolást, de mindig oda jut, hogy kevés a memória és lefagy újraindul.

Nem juthat oda, mert ha jól csináltad a hard resetet, akkor a telefon teljesen üres lesz, minden viszaáll gyári állapotba, mintha akkor vetted volna ki a dobozból. Természetesen a hard reset csak akkor lehet teljes, ha a memóriakártyát is formáztad...

Kedves Macika, tisztellek, becsüllek, de ne nézzél lúzernek.
1, Napi 100-150 hívás lebonyolításával a klaviatura fél évente teljesen elhasználódik e51-nél, elhiheted nekem - gariban cserélték kétszer is.
2, A hangszóró elporosodása: nos, nekem mindegy, hogy kitisztítja-e a szerviz, vagy cseréli a hangszórót, a lényeg, hogy ha nem jó, akkor javítsa meg. Szintén kétszer cserélték/javították garanciában. Tehát nekem nem kellett fizetnem érte - így gondolom, ha már hozzányúltak, inkább cserélték, mert a gari-elszámolással jobban járnak... De ha gondolod, átküldhetem a garancia-papírt, amin a javítások szerepelnek - na mindegy.
3, Mem-kártya nélkül, és azzal is próbáltam a hard-resetet e52-n, de nem indul el a teló. Kb. 50x megpróbáltam, de nem tölt be a rendszer. Próbálkozik, 4-5 alkalommal újraindul, közben Memory full üzeneteket ad, majd a végén kiírja: "Phone start-up faild. Please contact retailer".
De szívesen veszem az építő jellegű ötleteket, mert ha legalább egyszer bekapcsolna rendesen, azonnal újratolnám rajta a sw-t a piciszuittal, és remélhetőleg helyreállna a teló.
Van más ötleted, mit tehetnék, ha fent leírtak alapján egy program indításakor először csak újraindult, majd újraindult még vagy 10x magától azonnal, és végül ide jutott: memory full... aztán Phone start-up faild?
Szívesen veszek minden jótanácsot.
Addig is várom a legközelebbi munkanapot, hogy vihessem a Nokiába.


szomb. aug. 22, 2009 23:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 21:45
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Mephysto írta:
tnoise írta:
tnoise írta:
ellenvélemény ...
... a 3 napos cseregarancia már éppen lejárt,...

ja, és még annyi, hogy azóta sem
oldódott meg a probléma, mert az értékesítési hely elzárkózott a 3 napon túli (5.napi) segítségnyújtástól, a Nokia szerviz pedig majd csak hétfőn lesz nyitva.


Szia!

Én is - illetve mint olvashattad más is - szívott a telóval és várjuk az új sw-t, de ami Veled történt az tényleg belenyúlásnak tűnik... Kitöl vetted (vette az ajándékozó) a telót? Rendesen hivatalosan (pl edigtal, media markt), vagy zuGSM?

Nem zug-gsm, hivatalosan, egy multinál. Nem kívánom reklámozni... megértheted.


szomb. aug. 22, 2009 23:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Nem vonom kétségbe igazmondásodat, de pár olyan állítás hangzik el Részedről, ami NEM LEHET igaz!!!



tnoise írta:
...félévente új klaviaturát és új beszéd-hangszórót kellett bele aplikálni. Előbbit hihetetlen ütemű kopása miatt, utóbbit pedig a doboz mélyéig távolódó érthetetlen hangja miatt (ez elvileg konstrukciós hiba, hogyha a zsebed és nem tokban hordod, akkor elszennyeződik az egyébként is érzékeny hangszoró, és a készülék hátulján jobban hallod a másik fél hangját, mint a hangszóró irányából...).
Nos, ezzel szemben az igazság az, hogy a készülékben - megelőzendő a hangszóró és a kijelző elporosodását - van egy nagyon finom szövésű szita, mely telemegy a zsebben hordástól minden vacakkal és eltömődik, gyakorlatilag hallhatatlanná téve a másik fél hangját.
A megoldás minimális befektetést igényel, le kell szedni az előlapot és nagynyomású levegővel belülről ki kell fújni a beszédhangszóró 2 lyukát, utána minden olyan lesz, mint új korában. Ha Neked kicserélték a hangszórót, akkor jól lehúztak vele, mert egyáltalán nincs rá szükség.
tnoise írta:
...jöhet a pc-suitos mentés e51-ről... illetve csak jöhetne, mert a telefon belefagy (többszöri kísérletezés után és reset után a telefonkönyvet sikerült átlőnöm - hurrá!)
Több helyen le van írva, hogy a teljes mentés szinte sosem tehető át egy másik modellre, ami viszont biztosan, az a telefonkönyv, az üzenetek és a naptár.
tnoise írta:
Megpróbáltam a zöld+*+3 kombinációval a bekapcsolást, de mindig oda jut, hogy kevés a memória és lefagy újraindul.

Nem juthat oda, mert ha jól csináltad a hard resetet, akkor a telefon teljesen üres lesz, minden viszaáll gyári állapotba, mintha akkor vetted volna ki a dobozból. Természetesen a hard reset csak akkor lehet teljes, ha a memóriakártyát is formáztad...


szomb. aug. 22, 2009 14:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 22, 2009 10:45
Hozzászólások: 10
Hozzászólás e 52 és omnia
üdv mindenkinek!
1.Samsung Omnia: 3 napig volt, aztán rájöttem, hogy csak vágy volt, nem erre van szükségem.Vásárlás előtti tanács: próbálj meg vele telefonálni...nálam itt bukott el.
Beleestem a paramétereibe, a tesztek szerinti csoda tudásába, de kiderült, hogy túl bonyolult nekem és a legfontosabb:nem tudtam telefonálni vele.
Az a típus vagyok, aki napi 100x telefonál, egyszerűen felkapom, nyomom, menet közben sms-t írok, meg a naptárt használom, meg néha a wifit.
Az Omnia kétkezes-legalábbis nekem-és szerintem nem a rohanós embereknek való.
Azóta a sógórnőm nagyon örül neki. Ő imádja, a napi 3 telefonját szépen lebonyolítja, beleteszi a prezentációit, fényképez, rendszerez, navigál , vagyis kihasználja a nagy tudását.
Amúgy nagyon szép, jó minőségű gép.
2.Nokia E52: hónapok óta vágytam rá, de kellő önuralommal kivártam vásárlás előtt a véleménye/ite/ket. Jól tettem, egyelőre marad az E51.
Az én tudásom kb 1:100 Mephystóhoz képest, nem is értem a folyamatok többségét, amit csináltok a telefonnal.
Még ilyennek is sokat számít az írásotok, mint én vagyok a gyenge technikai felkészültségemmel, mert legalább érzékelem, hogy milyen gondok jelentkezhetnek. Egy kicsit olyn érzésem volt az olvasáskor, mint az új szériás autóknál, hogy nem ajánlatos megvenni az első példányokat.
"tnoise" esete meg halmozottan ****, mert bejön a kiszolgáltatottság a történetbe.

Összegzés:köszönöm a lelkes munkátokat, sokat megtudtam, később is figyelni fogom az írásaitokat.


szomb. aug. 22, 2009 11:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 349
Hozzászólás 
Nem. Nem mondanám butának. Eltekintve, hogy nem fém lehet hogy jobb is. Igaz windowsos de ott van az alternatíva: Samsung i8910 Omnia HD


szomb. aug. 22, 2009 3:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
BrTH írta:
..sokat gondolkozom. Ezek után... tényleg úgy tűnik van a ki belenyúl de akkor nagyon.
Tudom, hogy nem Nokia de még mi a véleményetek Samsung I8000 Omnia II telefonról?

Valahogy a kettő közt rágódok. (De az is lehet, hogy N86 lesz belőle)


Én nem tudom. Én is nézegettem Samókat, de valahogy olyan Sony-sak... csilivili... és buta... nem?


szomb. aug. 22, 2009 0:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
tnoise írta:
tnoise írta:
ellenvélemény ...
... a 3 napos cseregarancia már éppen lejárt,...

ja, és még annyi, hogy azóta sem
oldódott meg a probléma, mert az értékesítési hely elzárkózott a 3 napon túli (5.napi) segítségnyújtástól, a Nokia szerviz pedig majd csak hétfőn lesz nyitva.


Szia!

Én is - illetve mint olvashattad más is - szívott a telóval és várjuk az új sw-t, de ami Veled történt az tényleg belenyúlásnak tűnik... Kitöl vetted (vette az ajándékozó) a telót? Rendesen hivatalosan (pl edigtal, media markt), vagy zuGSM?


szomb. aug. 22, 2009 0:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 349
Hozzászólás 
..sokat gondolkozom. Ezek után... tényleg úgy tűnik van a ki belenyúl de akkor nagyon.
Tudom, hogy nem Nokia de még mi a véleményetek Samsung I8000 Omnia II telefonról?

Valahogy a kettő közt rágódok. (De az is lehet, hogy N86 lesz belőle)


pén. aug. 21, 2009 23:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 21:45
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
tnoise írta:
ellenvélemény ...
... a 3 napos cseregarancia már éppen lejárt,...

ja, és még annyi, hogy azóta sem
oldódott meg a probléma, mert az értékesítési hely elzárkózott a 3 napon túli (5.napi) segítségnyújtástól, a Nokia szerviz pedig majd csak hétfőn lesz nyitva.


pén. aug. 21, 2009 22:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 21:45
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
ellenvélemény (bemásolom egy másik forumról saját tapasztalatom):
Nos, akkor egy újabb felhasználói vélemény:
Elöljáróban annyit, hogy az utóbbi 4 évben csak Nokiát használtam (6230i, E50, E51), mert 2005-ben a SonyEricsson elkezdett "játéktelefonokat" gyártani, és az addigi nagy lojalitásomat a csilli-villi animált menükkel és átgondolatlan konstrukciókkal sikerült is padlóra küldeniük. Én az a típusú mobilhasználó vagyok, aki elsősorban sokat telefonálok (napi 100-150 hívás) - kézből és bluetooth kihangosítóról egyaránt - ezen felül azonban szeretem ha a készülék tud olyan plusz funkciókat, amit az utóbbi években a nokia s60-as készülékeiben találtam meg (rugalmas testreszabhatóság, kényelmes telefonkönyv, e-mailkliens, wifi, stb.). Ezt csak azért írtam le, hogy lássátok, bennem aztán semmi nokiaellenesség nincsen. Még akkor sem, ha az e50-essel megjártam a hadak útját - lassúsága, olykor 40-60mp-es "üresjáratai" az én ritmusomba nem fértek bele. Ezért lett az e51-es az új mobilom, ami mindvégig kiválóan működött (szoftveresen). Ezzel mindössze annyi bajom volt, hogy félévente új klaviaturát és új beszéd-hangszórót kellett bele aplikálni. Előbbit hihetetlen ütemű kopása miatt, utóbbit pedig a doboz mélyéig távolódó érthetetlen hangja miatt (ez elvileg konstrukciós hiba, hogyha a zsebed és nem tokban hordod, akkor elszennyeződik az egyébként is érzékeny hangszoró, és a készülék hátulján jobban hallod a másik fél hangját, mint a hangszóró irányából...).
De nem ez a lényeg. Megvettem az új E üdvöskét, a sorozat harmadik tagját. Műszaki specifikuma, külleme megnyerővé tette.
1(!) nap használat tényei:
- nem lehetett az elején bekapcsolni (boot-oláskor mindig összeesett) - kis töltés, majd 1 perc múlva kiírta, hogy 100%-on aksi és utána be lehetett kapcsolni.
- elkezdtem volna használni, jöhet a pc-suitos mentés e51-ről... illetve csak jöhetne, mert a telefon belefagy (többszöri kísérletezés után és reset után a telefonkönyvet sikerült átlőnöm - hurrá!)
- megszámlálhatatlan újraindulás (hol kér hol nem pin-kódot)
- fagyás mérhetetlen mennyiségben szinte minden funkcióból eredően (elmozdulásérzékelő, képnézegető, beépített software-installer, és még sorolhatnám)
Úgy voltam vele, hogy nem gond, húzza ki néhány hétig, hátha egy firmware-update, aztán minden visszaáll az e51-nél megszokott kerékvágásba.
Sajnos nem örülhettem a magamat megnyugtató eszmefuttatásomnak sokáig, mivel szűk egy nap használat után, egy program indítása annyira felkavarta a telefon gyomrát, hogy kb. 20 újraindítási kísérlet után közölte velem, akkor most irány a szerviz (Phone start-up failed. Contact the retailer).
Megpróbáltam a zöld+*+3 kombinációval a bekapcsolást, de mindig oda jut, hogy kevés a memória és lefagy újraindul.
Itt kívánom leszögezni, hogy soha egy telefonomat sem buheráltam. Soha nem használtam hackelést, signózást és még ki tudja milyen furmányságok léteznek. Én kérem csak telefonálni szeretnék, és a készülékhez az alapcsomagban értékesített software-eket ha másnem csak kipróbálni. De eddig már nem jutottam el. Szűk egy nap után van egy bár bekapcsolhatatlan, de nagyon szép ÚJ NOKIA TELEFONOM. Köszönöm NOKIA. Mivel ajándékba kaptam, a 3 napos cseregarancia már éppen lejárt, most nem tudom mitévő legyek. Tudom, irány a szerviz, aztán majd vagy lesz valami, vagy nem. Még jó, hogy nem sikerült eladnom az e51-est. Lehet, hogy szükségem lesz rá ....


pén. aug. 21, 2009 22:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Na, én is beléptem a táborba ...

Egyelőre nekem sincs bajom a telcsivel, nem fagyott még, újra sem indult (

Így elsőre osztom Ákoska véleményét:
- kamera kaki :-( (de nem is ezért vettem, fényképezni ott az Omnia).
- kijelző, összerakás, minőség, gyorsaság, kézreállás: kiváló!


pén. aug. 21, 2009 11:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Most csak röviden:

- a telónak eddig semmi baja, egyszeri újraindulás sem volt. 0582005-ös PC-ú gyári független, 2 év garis
- a kamera borzasztó (6220c után, így aztán megtartom azt is), verőfény kivételével, de kb. erre számítottam
- a GPS előszörre (net nélkül) elég gyalázatosan lassan talált holdakat, ebben is gyengébb kicsit a 6220c-nál. Bár őszintén szólva az iPhone szuper GPS érzékenységét eddigi egyetlen GPS-es Nokiám (N95, N95.8GB, N82, N85, N96) sem tudta még csak megközelíteni sem.
- A billentyűkkel semmi bajom, pedig féltem, hogy a hot key-ket rosszul fogom elérni
- A kijelző csodásan nagy az E51-hez, de a 6220c-hez képest is, nagyon jó

Összességében eddig semmi bajom vele, remélem így is marad.
A külcsin (és talán az anyagválasztás is) olyan, mint amit a képekről sejteni lehetett: telitalálat.


csüt. aug. 20, 2009 17:00
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás 
Tûkön ülve várom Akoska tapasztalatait, vannak-e a rejtélyes újraindulások, egyéb idegesítõ dolgok,stb?!


csüt. aug. 20, 2009 13:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
Akoska írta:
Majd holnap.

Egyelőre magyarázom a zasszonynak, miért SOKKAL jobb ez, mint az előző telefon volt :)


vetítsd le neki egy új táskára, vagy cipőre... egyből meg fogja érteni :D


kedd aug. 18, 2009 23:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Majd holnap.

Egyelőre magyarázom a zasszonynak, miért SOKKAL jobb ez, mint az előző telefon volt :)


kedd aug. 18, 2009 22:57
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
Akoska írta:
Hát csak megalkudtam magammal és beneveztem egy grey színűre.

Így is gyönyörű... még szebb, mint a képeken volt.


Na... most akkor megvagyon a készülék? Kíváncsi vagyok a véleményedre, tapasztalataidra... aludni ráérsz később is :lol: :D


kedd aug. 18, 2009 22:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Hát csak megalkudtam magammal és beneveztem egy grey színűre.

Így is gyönyörű... még szebb, mint a képeken volt.


kedd aug. 18, 2009 21:38
Profil ICQ
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás 
Akoska írta:
Kicsit elszomorít, hogy a Nokia csak elméleti lehetőségnek gondolja a színválasztást, legalábbis jelen pillanatban.

Azt hittem, hogy csak idehaza van egyféle színre korlátozva a kínálat, de pillanatnyilag a német Nokia oldalról sem lehet mást, csak grey-t választani.

Gondolom a válság miatt a barnás festék ára drasztikusan emelkedett...


Könnyen lehet, hogy a kereskedő ezt rendelte, bár a gyár tudna más színt is szállítani. Mo-n is tipikusan kevés színből rendelnek, ami gyorsabban pörög. Ha sok a szín, lesz ami rajta marad...

-szerintem-


kedd aug. 18, 2009 19:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Kicsit elszomorít, hogy a Nokia csak elméleti lehetőségnek gondolja a színválasztást, legalábbis jelen pillanatban.

Azt hittem, hogy csak idehaza van egyféle színre korlátozva a kínálat, de pillanatnyilag a német Nokia oldalról sem lehet mást, csak grey-t választani.

Gondolom a válság miatt a barnás festék ára drasztikusan emelkedett...


kedd aug. 18, 2009 9:48
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás 
Nagyon kiváncsi vagyok, mit javít majd az elsõ frissítés és várom a tapasztalataidat.


kedd aug. 18, 2009 6:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
Vismajor írta:
Akkor még kivárok (legalább két fw frissítést :wink:) a vétellel. Hátha az ára is megy kicsit lefelé.....


látod én az E51-gyel voltm úgy, hogy fél éve kint volt már a teló és akkor vettem meg... lehet azért érzem úgy, hogy ez kicsit visszalépés volt stabilitásban... no, de majd az első javítások után visszatérünk erre :D


hétf. aug. 17, 2009 21:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
wonthy írta:
NE ADD EL! :)
Ez olyan hiba, ami szinte 100% , hogy firmware probléma, tehát nem a telefon hibás. A szerivzben sem fognak tudni mit csinálni vele, amíg nincs újabb firmware. De az hamar ki fog jönni, mert így ez katasztrófális..
Hidd el, ez egy üzleti telefon, nem hayják a dolgot hosszú ideig ennyiben :)

Addig meg tudsz vele telefonálni, meg sms-t írni. Ez a legfontosabb

Szerintetek fognak a terero erossegen is javitani???Vagy az nem firmware problema :? Sok helyen ahol az elozo telomon volt terero,ezen most nics :evil:


Nem akartam a napokban hozzászólni a topikhoz, mert még a végén azt hiszitek, hogy hisztizek :D

No... végül is összeszokunk úgy fest. Egy pár 7370-et kapott szegény, és a nokiánál is jártam.

Vista alatt az usb-s probléma az ovi-s szoftverekkel (maps download, maps updater) ugyan úgy jelentkezett. állítólag ezek még igencsak béta sw-k. XP-alatt továbbra is tökéletesen megy minden ilyen funkció.

Néha csinál olyat a teló, hogy a töltöttség jelző elkezd töltést szimulálni, mintha rá lenne dugva a töltőre, meg ilyenek. Ezt pont előadta a nokiánál is, a srácok csodájára jártak :D

no... feltettem a kérdést, miszertint az e-mail sw és a nokia messaging ugyan az e? no, nem ugyan az. a telón lévő email sw egy egyszerű újonnan fejlesztett kliens (lásd about/névjegy). ennek örülök, mert nem óhajtom a NM-et használni. No, de ez az email kliens tényleg nagyon buggos. Az alapötlet jó, ismerkedni kell vele, rendben van tényleg, csak olyan dolgokat művel, hogy ha pl. kritikus email-eket kéne kezelnem vele, valszeg már lelőttem volna magam... bízom benne, hogy az sw frissítés hamarosan segít ezen, mert nem hiszem el, hogy csak én használnám aktívan levelezésre.

a gps be lett végre állítva, másodpercek alatt rácuppan a holdakra, néha még ablak mellett is lakásban :)

az iránytűnek mindenki a csodájára jár és kurvára örülök neki, hogy az iphone-os kollégák orra alá tudom dugni, hogy figyelj... ezen is van... :D

a teló összeszerelése... anyag, tökéletes, nekem a müanyag keret alsó fele (a * 0 # gombok alatt) nyöszörög kicsit... amúgy nagyon kézre áll.

szóval egy-szó-mint-száz a hétvégén belemélyedtem keresgéltem... a tapasztalatom az, hogy a telefon még ropog... úgy értem olyan friss... sok dolog még a nokia oldalán sincs meg hozzá.

a gmail klienst akartam rá telepíteni, de még nem hoz hozzá letöltenivalót, egy kis hekkeléssel és direktben beadva a telepítő linkjét, simán felmegy rá viszont...

google maps-et felraktam, ott is mintha lenne valami irányítűszerőség (?) de nem igazán mélyedtem bele.

Szóval nem adom el... várok az új sw-re, elvégre... a két év garival elvagyok vele egy darabig :)

van ez a pulzáló fény rajta, ami amolyan készenlét... sötétben full misztikus, meg gizda... de három nap után kikapcsoltam :D

a kijelző nagyon gyorsan forgatja a képet, csodálkozok is rajta. viszont az n95 szerű forgó-csilli-villi képgaléria akadozik. remélem optimalizálják majd, mert n95-önt is pörögtek a képek rendesen, nem igaz, hogy egy ilyen procival ez nem oldható meg.

szóval néha még olyan, mintha egy kisördög lenne a gépben, de nagyon jó és hasznos újítások vannak az új sw-ben!


hétf. aug. 17, 2009 21:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Nem lehetne odafigyelni kicsit idézésnél???

A hsz utólag is szerkeszthető, ha hibás lett, némi igényesség kell csak hozzá!!!


hétf. aug. 17, 2009 14:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 08, 2008 14:13
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
NE ADD EL! :)
Ez olyan hiba, ami szinte 100% , hogy firmware probléma, tehát nem a telefon hibás. A szerivzben sem fognak tudni mit csinálni vele, amíg nincs újabb firmware. De az hamar ki fog jönni, mert így ez katasztrófális..
Hidd el, ez egy üzleti telefon, nem hayják a dolgot hosszú ideig ennyiben :)

Addig meg tudsz vele telefonálni, meg sms-t írni. Ez a legfontosabb.[/quote]

Szerintetek fognak a terero erossegen is javitani???Vagy az nem firmware problema :? Sok helyen ahol az elozo telomon volt terero,ezen most nics :evil:


hétf. aug. 17, 2009 14:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 182
Hozzászólás 
Akkor még kivárok (legalább két fw frissítést :wink:) a vétellel. Hátha az ára is megy kicsit lefelé.....


hétf. aug. 17, 2009 13:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 13, 2009 19:52
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mephysto írta:
hát... én azt hiszem eladom... csalódtam a nokiában... elviszem szervizbe, nézzék meg, valszeg bentartják egy hétig, rámondják, hogy semmi baja...

nevetséges, hogy a maps updater jelzi, hogy van friss maps sw, leszedi és mikor tolná fel a telóla, közli, hogy elvesztette a kebáles kapcsolatot... közben a háttérben a pc suite meg ott vírit, hogy rá van dugva a teló...

maps dowloader meg az 54mb-os magyar térképnél és 1 GB szabad helynél közli, hogy nincs elég hely a kártyán...

visszasírom az e51-et... :(


NE ADD EL! :)
Ez olyan hiba, ami szinte 100% , hogy firmware probléma, tehát nem a telefon hibás. A szerivzben sem fognak tudni mit csinálni vele, amíg nincs újabb firmware. De az hamar ki fog jönni, mert így ez katasztrófális..
Hidd el, ez egy üzleti telefon, nem hayják a dolgot hosszú ideig ennyiben :)

Addig meg tudsz vele telefonálni, meg sms-t írni. Ez a legfontosabb.


hétf. aug. 17, 2009 13:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
hát... én azt hiszem eladom... csalódtam a nokiában... elviszem szervizbe, nézzék meg, valszeg bentartják egy hétig, rámondják, hogy semmi baja...

nevetséges, hogy a maps updater jelzi, hogy van friss maps sw, leszedi és mikor tolná fel a telóla, közli, hogy elvesztette a kebáles kapcsolatot... közben a háttérben a pc suite meg ott vírit, hogy rá van dugva a teló...

maps dowloader meg az 54mb-os magyar térképnél és 1 GB szabad helynél közli, hogy nincs elég hely a kártyán...

visszasírom az e51-et... :(


szomb. aug. 15, 2009 17:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Mephysto írta:
Sziasztok!

Ha veszek egy új memória kártyát, akkor kártyaolvasóval, ha átmentek minden cuccot (rejtett állományokat is) az újra, berakom, akkor elméletileg minden "megmarad", ugye? Kvázi a rátelepített alkalmazások, maps adatok, stb... megtalálja majd?
Igen.


szomb. aug. 15, 2009 14:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Köszi!


szomb. aug. 15, 2009 11:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 08, 2008 14:13
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
aronpapa írta:
aronpapa írta:
Bátorkodnék megkérdezni a t. Illetékeseket, mennyit bír a brutál akksija és mennyire jó az összerakása (recsegés-ropogás tekintetében)?

Esetleg valaki???


Nekem siman el megy 3-4 napot es haszalom rendesen :wink:
Ja es navigaltam vele tobb mint 4 orat toltes nelkul es meg siman birta volna 1-2 orat :D


szomb. aug. 15, 2009 11:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 13, 2009 19:52
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
aronpapa írta:
aronpapa írta:
Bátorkodnék megkérdezni a t. Illetékeseket, mennyit bír a brutál akksija és mennyire jó az összerakása (recsegés-ropogás tekintetében)?

Esetleg valaki???


A telefon konstrukciója nagyon jó, szerintem egyetlen másik jelenleg új telefon sem versenyez vele. A hangrendszere is kiváló.

Csak mint ahogy itt olvasd a beírásokat, jelenleg még ezer más probléma van vele. Ha kifogsz egy olyat, mint az enyém, akkor még használni sem tudod. Kivéve, ha cserélik.


szomb. aug. 15, 2009 11:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
aronpapa írta:
Bátorkodnék megkérdezni a t. Illetékeseket, mennyit bír a brutál akksija és mennyire jó az összerakása (recsegés-ropogás tekintetében)?

Esetleg valaki???


szomb. aug. 15, 2009 11:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
reddoors írta:
De van , FP2 telefonoknál Fájlkezelő-E:Memóriakártya-(belépsz :) ) Opciók-Mem.kártya-opciók-Formázás


kicsit eldugták... szakadjanak meg... kössz ;)


szomb. aug. 15, 2009 10:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Mephysto írta:
most nézem... ****, nincs ilyen funkció, hogy memória kártya formázása... ez milyen már? félkész az sw, vagy mi?

De van , FP2 telefonoknál Fájlkezelő-E:Memóriakártya-(belépsz :) ) Opciók-Mem.kártya-opciók-Formázás


szomb. aug. 15, 2009 10:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
most nézem... ****, nincs ilyen funkció, hogy memória kártya formázása... ez milyen már? félkész az sw, vagy mi?


szomb. aug. 15, 2009 10:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
ervhun írta:
Nekem meg ugye az állandó kikapcsolás és a telefonálás közbeni fagyás volt az, ami végülis használhatatlanná tette a telefont (le van adva a vásárlástól 3 napon belüli cseregaranciára, állítólag a Nokia is 3 nap alatt dönt, hogy cseréli-e).

Ezen kívül minden alkalmazás fagyott néha, néha meg ment.

Viszont nekem a helymeghatározás ment azonnal GPS-el és cellainformávióval is. Igaz, netet azt kért cellainfó használata esetén. A navigáció elindul, de aztán azonnal leáll és figyelmeztet, hogy ez fizetős szolgáltatás.. - ezért sem értem, hogy minek firtatja itt mindenki ezt a Nokia Map rendszert.. Vagy ti fizettek érte havonta 2 ezer Ft-ot? :) - ott van a Garmin, meg a TomTom, biztos fel lehet erre is rakni, bár én még nem vesződtem vele.

A tegnapi kérdésedre: A Nokia Messaging az egy email protocol, ugyanúgy, mint pl. az SMTP, vagy POP3 .. Gondolom a Nokia találta ki. Én még nem használtam. Ha normál netes email szervert akarsz elérni, akkor egy POP3-as levelezőkliens kell, ami az üzenetek mappában van, ott kell beállítani.

De érdemből akkor tudok majd nyilatkozni, hogy mi hogyan műlödik nálam a jelenlegi Firmware-el, ha végre kapok egy valamelyest használható készüléket a pénzemért. :shock: :D


egyre ****... most olyat kezdett el csinálni, hogy lezárom a telót. felnyitom, majd egyből visszaoldja a világítást, mintha nem lett volna felnyitva. ha megnyomom a kikapcsolás gomot, akkor marad a világítás... VISZONT!!! nem tudom kikapcsolni! Szerinted?

Mentek egyet, nyomok rajta egy full restet mindjárt... szátvág az ideg... lehet ez az első nokia, amivel ráfázok...


szomb. aug. 15, 2009 8:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 13, 2009 19:52
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mephysto írta:

No... hét nekem alapvetően az e-mail kliens tűnik kibebhaszottul buggosnak, és mástól is hallottam már - nálam is fenn áll - hogy a GPS-nek percek kellenek, míg megjön a jel. mint mondtam az usb-kábellel szívtam vista alatt - még most is - de xp-vel megy rendesen. engem csak ezek bosszantanak... de bízom benne, hogy a következő sw nem egy alverziószámot fog csak ugrani

de pl. a prediktív névkeresés az aktívkészenlét képernyőjén az k***a jóóóó! meg sok egyéb dolog...

annó, mikor n95-ről e51-re váltottam, majden ugyan az volt a menürendszer... itt most átvariálták de nagyon, ez még szokatlan kicsit :)

néha úgy érzem, hogy vannak alkalmazások, amik úgy gondolják, hogy mennek netre és kész.. pedig direkt beállítottam, hogy ne... ilyen pl. a world traveler, ami amúgy meg egy k***a jó dolog... szóval kicsit olyan, mintha önálló életet élne a teló... :lol: 8)


Nekem meg ugye az állandó kikapcsolás és a telefonálás közbeni fagyás volt az, ami végülis használhatatlanná tette a telefont (le van adva a vásárlástól 3 napon belüli cseregaranciára, állítólag a Nokia is 3 nap alatt dönt, hogy cseréli-e).

Ezen kívül minden alkalmazás fagyott néha, néha meg ment.

Viszont nekem a helymeghatározás ment azonnal GPS-el és cellainformávióval is. Igaz, netet azt kért cellainfó használata esetén. A navigáció elindul, de aztán azonnal leáll és figyelmeztet, hogy ez fizetős szolgáltatás.. - ezért sem értem, hogy minek firtatja itt mindenki ezt a Nokia Map rendszert.. Vagy ti fizettek érte havonta 2 ezer Ft-ot? :) - ott van a Garmin, meg a TomTom, biztos fel lehet erre is rakni, bár én még nem vesződtem vele.

A tegnapi kérdésedre: A Nokia Messaging az egy email protocol, ugyanúgy, mint pl. az SMTP, vagy POP3 .. Gondolom a Nokia találta ki. Én még nem használtam. Ha normál netes email szervert akarsz elérni, akkor egy POP3-as levelezőkliens kell, ami az üzenetek mappában van, ott kell beállítani.

De érdemből akkor tudok majd nyilatkozni, hogy mi hogyan műlödik nálam a jelenlegi Firmware-el, ha végre kapok egy valamelyest használható készüléket a pénzemért. :shock: :D


szomb. aug. 15, 2009 0:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
ervhun írta:

Összecsengések? :)
Neked sem stabil a telefon? Fagy rajta program, vagy az egész rendszer? , ill. reboot van azért néha?

Az enyém biztos, hogy hw hibás amúgy. Szerintem nincs baj az XXL -es telefonokkal. Csak hivatalos magyar NOKIA garjegy van hozzá, kizárólag nagy, magyar nyelvű könyv van a dobozban.
Amúy az EU-s telefonok (E52-1) mind talmazzák a magyar nyelvet is, semmi eltérés, pl. a Németországban árusított és e között.


No... hét nekem alapvetően az e-mail kliens tűnik kibebhaszottul buggosnak, és mástól is hallottam már - nálam is fenn áll - hogy a GPS-nek percek kellenek, míg megjön a jel. mint mondtam az usb-kábellel szívtam vista alatt - még most is - de xp-vel megy rendesen. engem csak ezek bosszantanak... de bízom benne, hogy a következő sw nem egy alverziószámot fog csak ugrani

de pl. a prediktív névkeresés az aktívkészenlét képernyőjén az k***a jóóóó! meg sok egyéb dolog...

annó, mikor n95-ről e51-re váltottam, majden ugyan az volt a menürendszer... itt most átvariálták de nagyon, ez még szokatlan kicsit :)

néha úgy érzem, hogy vannak alkalmazások, amik úgy gondolják, hogy mennek netre és kész.. pedig direkt beállítottam, hogy ne... ilyen pl. a world traveler, ami amúgy meg egy k***a jó dolog... szóval kicsit olyan, mintha önálló életet élne a teló... :lol: 8)


pén. aug. 14, 2009 22:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 08, 2008 14:13
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok!En a GPS-szel kapcsolatban kerdeznek.Nektek mennyi ido utan talal jelet???Mert nekem kiegeszitett GPS nelkul nem akar meg 1 ora utan sem :cry:


pén. aug. 14, 2009 22:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 13, 2009 19:52
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mephysto írta:

én az edigitalban vettem... igaz ott egy 10-sel több, viszont rightphone, kvázi nincs semmi susmus benne. amúgy az xxl-t általában pozitív vélemények érik, sokszor adnak tesztelésre telót az arra szakosodott oldalaknak. bár ez most itt lényegtelen :)

én még dobok bele egy 4gb-os kártyát aztán nyúzom majd... :) leírhatnál néhány esetet, hogy mit csináltál amikr reboot-olt... hátha lesznek összecsengések. fentebb írtam róla illetve a tapasztalataimról.


Összecsengések? :)
Neked sem stabil a telefon? Fagy rajta program, vagy az egész rendszer? , ill. reboot van azért néha?

Az enyém biztos, hogy hw hibás amúgy. Szerintem nincs baj az XXL -es telefonokkal. Csak hivatalos magyar NOKIA garjegy van hozzá, kizárólag nagy, magyar nyelvű könyv van a dobozban.
Amúy az EU-s telefonok (E52-1) mind talmazzák a magyar nyelvet is, semmi eltérés, pl. a Németországban árusított és e között.


pén. aug. 14, 2009 21:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Gozom sincs, de ha valami klonozoprogrammal az egyik meghajtot atrakod a masikra (ha nincs ket kartyaolvasod, akkor elotte kenyszeruen egy image file-ba, akkor szerintem nem lehet fennakadas. A ghost szerintem nem latja a kartyaolvasot (a fullos lehet, en csak az bootfloppys egylemezest hasznalom), ha esetleg nem, van meg valami acronis true image vagy mi a banat...


pén. aug. 14, 2009 20:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ha veszek egy új memória kártyát, akkor kártyaolvasóval, ha átmentek minden cuccot (rejtett állományokat is) az újra, berakom, akkor elméletileg minden "megmarad", ugye? Kvázi a rátelepített alkalmazások, maps adatok, stb... megtalálja majd?


pén. aug. 14, 2009 15:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Nekem is tetszik, bár tapizni még nem sikerült.
Bátorkodnék megkérdezni a t. Illetékeseket, mennyit bír a brutál akksija és mennyire jó az összerakása (recsegés-ropogás tekintetében)?
Lehet, hogy benevezek egyre hamarosan, ha több negatívumot nem hallok róla.


pén. aug. 14, 2009 8:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
ervhun írta:
Oké, azért előbb még drukkolj, hogy kicseéljék..
szerintem memória hibás. Vagy a kártya, vagy a belső. Persze softver vagy firmware gond is lehet, de akkor a többi e52 teló mért nem ennyre ****..

Az XXL GSM -ben vettem 74 ezerért. 0 % külömbözeti ÁFA-val, újonnan. Érdekes, mi? :) Hát, ezzel előbb-utóbb megütik a bokájukat.


én az edigitalban vettem... igaz ott egy 10-sel több, viszont rightphone, kvázi nincs semmi susmus benne. amúgy az xxl-t általában pozitív vélemények érik, sokszor adnak tesztelésre telót az arra szakosodott oldalaknak. bár ez most itt lényegtelen :)

én még dobok bele egy 4gb-os kártyát aztán nyúzom majd... :) leírhatnál néhány esetet, hogy mit csináltál amikr reboot-olt... hátha lesznek összecsengések. fentebb írtam róla illetve a tapasztalataimról.


pén. aug. 14, 2009 0:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Mielőtt egy ilyen, külföldről behozott, majd itthon nagyüzemben
magyarított készülék bajairól beszélnénk, sürgősen ajánlott volna
egy fw flashelés, akár ugyanarra a verzióra, jelen esetben egyelőre
más nincs is.

A flashelés, pláne amikor nagy tömegben csinálják, nem sikerül mindig
ugyanúgy, pláne hogy a legújabb modellek támogatása csak lassan kerül
a flasherboxokba.

Ha egy szervizes frissítés után is megvannak a bajok, lehet cserén vagy
hw problémákon gondolkodni.


csüt. aug. 13, 2009 23:11
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 13, 2009 19:52
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mephysto írta:
Na majd írj mire jutottál az ismerkedés alatt. Mennyiért vetted és hol?

Szinkronizálással mi a helyzet? Én szívtam / szívok vele Vista alatt. XP alatt minden okénak tűnik.


Oké, azért előbb még drukkolj, hogy kicseéljék..
szerintem memória hibás. Vagy a kártya, vagy a belső. Persze softver vagy firmware gond is lehet, de akkor a többi e52 teló mért nem ennyre ****..

Az XXL GSM -ben vettem 74 ezerért. 0 % külömbözeti ÁFA-val, újonnan. Érdekes, mi? :) Hát, ezzel előbb-utóbb megütik a bokájukat.


csüt. aug. 13, 2009 22:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
Na majd írj mire jutottál az ismerkedés alatt. Mennyiért vetted és hol?

Szinkronizálással mi a helyzet? Én szívtam / szívok vele Vista alatt. XP alatt minden okénak tűnik.


csüt. aug. 13, 2009 22:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1017 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség