Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 03, 2024 1:19



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Csalás a T-Mobile és a Raiffeisen nevében 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Csalási sorozat!
pinter tamas81 írta:
Sziasztok!
Engem most hívott fel egy férfi ugyanezzel a szöveggel, hogy én is nyertem, csak vennem kell 2 darab feltöltőkártyát. 2 óra múlva visszahív.
Adok én neki!!!


Mondd meg neki, hogy csak akkor hiszel neki, ha írásos szerződést kötsz vele.

Amikor engem hívott a csaj (ahogy pár hsz-szel korábban írtam), eléggé felkészült volt pszichésen, mert semmi izgatottság nem volt érezhető a hangján.


szomb. máj. 15, 2010 18:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11880
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Szvsz a legjobb módszer az, amit a topikot nyitó siofok00 csinált. :D


szomb. máj. 15, 2010 9:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Csalási sorozat!
pinter tamas81 írta:
Sziasztok!
Engem most hívott fel egy férfi ugyanezzel a szöveggel, hogy én is nyertem, csak vennem kell 2 darab feltöltõkártyát. 2 óra múlva visszahív.
Adok én neki!!!


Diktálj be neki egy kamu feltöltõszámot és utána követeld a nyereményed!


szomb. máj. 15, 2010 9:13
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 15, 2010 8:45
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Csalási sorozat!
Sziasztok!
Engem most hívott fel egy férfi ugyanezzel a szöveggel, hogy én is nyertem, csak vennem kell 2 darab feltöltőkártyát. 2 óra múlva visszahív.
Adok én neki!!!


szomb. máj. 15, 2010 8:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Engem is felhívtak még kb fél éve. T-mobile nevében beszélt, nő volt az illető, pénznyereményről beszélt, talán nálam is 300ezerről.
Meg is lepődtem, persze kilógott a lóláb. Rejtett számról hívott, vacak volt a vonal minősége, meg is szakadt a vonal, mielőtt faggatni akartam volna, hogy leleplezzem. Aztán nem hívott vissza.


szer. dec. 02, 2009 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
http://www.youtube.com/watch?v=ln0clPwplRM
Érdemes végignézni,illetve hallgatni mert nem semmi amit az átverni készült egyén művelt. :D


szer. dec. 02, 2009 18:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
OFF
siofok00 írta:
Elég meggyőző módon csinálják a dolgot. Sajnos sokan megörülnek a nagy nyereménynek és ennek hatására nem logikusan cselekszenek.

Nem logikus cselekves: Nincs 3 honapja, hogy hatulrol belemrongyoltak, GTK lett az auto (jo, inkabb "auto" volt az mar csak). Utolag veggigondolva, hogy mit hogyan csinaltam (eloszor majdnem papirt sem irtunk, nem latszott semmi, azt, hogy az egyik ajtot nem tudom kinyitni, azt mar csak bent a cegnel vettem eszre :D), levazoltam, hogy neadjisten ha legkozelebb balesetem lesz, akkor hogyan, s mikent fogok cselekedni. Egyik fontos resze volt ennek, hogy kiszallok az autobol, es elso dolgom a tanuk rendszamanak megjegyzese, esetleg lefenykepezese.
Ma ismet belemseggelt valaki (halistennek nem is latszik, nincs kar, de azert majd holnap megnezem meg napfenynel is :D). Mit gondoltok mikor jutott ez eszembe, hogy fel kellett volna irni a rendszamat akinek az orra elott tortent? Az eset utan fel oraval...
ON


kedd dec. 01, 2009 22:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Csalás a T-Mobile és a Raiffeisen nevében
simico írta:
siofok00 írta:
Eleve a T-Mobile ezer éve a CIB ügyfele, így kétlem, hogy valamilyen közös játéka lenne egy idegen bankkal. Minden számlakivonaton és csekken CIB-es a számlaszámuk van rajta.


A kettőnek semmi köze egymáshoz. Például a Citibankkal is van közös hitelkártyája. A számlavezetés és a partnerség két külön dolog, simán lehet (és van is) partnerség bizonyos dolgokban más pénzintézetekkel is.

Ettől függetlenül persze a konkrét eset átverés.


Ebben igazad van, tényleg van Citi-s hitelkártyájuk.

Sajnálatos, hogy ilyen piti csalásba süllyedt le az ország, hogy ilyen dolgok egyáltalán előfordulnak, de az még rosszabb, hogy sokan még el is hiszik mindezt.


kedd dec. 01, 2009 20:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Elég meggyőző módon csinálják a dolgot. Sajnos sokan megörülnek a nagy nyereménynek és ennek hatására nem logikusan cselekszenek.


kedd dec. 01, 2009 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Csalás a T-Mobile és a Raiffeisen nevében
siofok00 írta:
Eleve a T-Mobile ezer éve a CIB ügyfele, így kétlem, hogy valamilyen közös játéka lenne egy idegen bankkal. Minden számlakivonaton és csekken CIB-es a számlaszámuk van rajta.


A kettőnek semmi köze egymáshoz. Például a Citibankkal is van közös hitelkártyája. A számlavezetés és a partnerség két külön dolog, simán lehet (és van is) partnerség bizonyos dolgokban más pénzintézetekkel is.

Ettől függetlenül persze a konkrét eset átverés.


kedd dec. 01, 2009 20:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 452
Hozzászólás 
http://www.t-mobile.hu/t-mobile/sajtoka ... vas/kartya

http://www.pannon.hu/egyeni/ugyfelszolg ... ik/kiadas/

http://www.vodafone.hu/egyeni/postpaid/ ... ya_hu.html


kedd dec. 01, 2009 20:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Csalás a T-Mobile és a Raiffeisen nevében
A mai napon egy furcsa telefont kaptam, ami nyilvánvalóan csalás:

Felhívtak a T-mobile nevében, hogy nyertem 350eFt-ot Raiffeisen bankkártyán. Természetesen kapcsoltam, hogy kamu a dolog. Eleve a T-Mobile ezer éve a CIB ügyfele, így kétlem, hogy valamilyen közös játéka lenne egy idegen bankkal. Minden számlakivonaton és csekken CIB-es a számlaszámuk van rajta.
Jól kibeszéltettem a csalót úgy tíz percet, csinálja csak magának a számlát. A lényeg, hogy a postán szeretett volna velem feltöltőkártyát vetetni a nyeremény fejében.
A végén közöltem vele, hogy természetesen a feltöltőkártya kódot a t-mobile üzletben adom ki neki, ott találkozhatunk a nyereménnyel együtt :D Egyből lecsapta a telefont... Utána értesítettem a T-Mobile-t a dologról.

Ezt azért írtam, hogy nehogy bedőljetek egy ilyen hívásnak a csábító nyeremény miatt.


kedd dec. 01, 2009 20:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség